STA DSNIEUWS KEK&CLOWENBURC Haarlem, 19 Oct. BEURS VAN AMSTERDAM MARIA STICHTING 1 n - 25 - 36 45 - 56 - 69 MARKTEN De vroegbeurs Wisselkoersen DONDERDAG 19 OCTOBER PRIMA EIGEN NED. FABRIKAAT AGENDA Beurs-thermometer DONDERDAG 19 OCTOBER 1933 DEN KANTONRECHTER BELEEDIGD Een maand gevangenisstraf I. C. HAAN De firma bestaat 100 jaar REMBRANDT-THEATER Twintigduizend jaar in Sing Sing SALARIEERING GEMEENTE- PERSONEEL Een nieuw voorstel Eén was niet genoeg Mannenkoor „Kunst na Arbeid" Auto niet in orde N.V. Ned. Middenstands hypotheekbank Int. Vrouwenbond voor VreJe en Vrijheid Haarl. Kapperspatroonsbond Statuten Gevonden dieren en voorwerpen IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK Weer veel gevallen van roodvonk BURGERLIJKE STAND BILJARTEN Ju'oileurn wedstrijden Haarlem-Noord GYMNASTIEK Winfried (Kring Oost) V UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE SANTPOORT VELSEN 20 October DE AFGEBROKEN MARSCH V.A.R.A. had haar voornemen niet kenbaar gemaakt Silau II 247a Voor den Politierechter stond terecht A. v. d. B. uit Amsterdam, terzake van beleediging. Verdachte had tijdens de zitting van het Kan tongerecht van de publieke tribune af een der getuigen toegeroepen, dat deze zijn getuigen- geld niet zou ontvangen. Hij zou zelfs gezegd hebben: .Als die Kantonrechter niet betaalt, haal je 't maar uit z'n zak! Als hij niet betaalt is hij een oplichter!" Als getuige werd gehoord de rijksveldwachter, die deze woorden had gehoord. Verdachte kende de betrokken getuige niet eens en was weerspan nig en zeer opgewonden, wat verdachte beves tigde; hij kon ook niet verklaren waarom hij deze woorden had gezegd. Wel herinnerde hij zich precies, wat de rijksveldwachter hem ge vraagd had, welke woorden hij echter zelf had gebruikt, wist hij niet meer. De Officier van Justitie achtte deze zaak zeer ernstig. Wanneer iemand op de publieke tribune zich ongestraft dergelijke vrijpostigheden ver oorlooft,, zou de grootste wanorde kunnen ont staan. De eisch is drie maanden, doch gezien het feit, dat verdachte kostwinner is, wordt hij tenslotte tot 1 maand gevangenisstraf veroor- eeld. 21 October a.s. zal he# 100-jarig bestaan der firma I. C. Haan herdacht worden. In verband met verschillende omstandigheden zal geen receptie worden gehouden. laatste vindingen op het gebied van permanent- apparaten en kappersgereedschappen. Na in de pauze te Scheveningen den inwen- digen mensch te hebben versterkt, werd des avonds wederom naar het tentoonstellingsge bouw gereden, waar door de meest vooraan staande coiffeurs in Nederland een kapdemon- stratie werd gegeven. Alle leden waren vol lof over hetgeen daar werd gepresteerd en over het feit, dat de techniek van het vak zoodoende op hooger niveau wordt gebracht. Na afloop werd in prettige stemming de te rugtocht aanvaard. Sing Sing kennen wij allemaal, waarmede geen onvriendelijkheid is bedoeld en een onbeleefde msinuatie of iedereen het huis der gerechtig heid van binnen kent. Sing Sing kent iedereen, omdat iedereen wel iets gehoerd of gelezen heeft over de meest bekende gevangenis van de wereld. Men kan d?e ge vangenis nu ook aan den binnenkant bezich tigen; de film. die duizend en één dingen op haar geweten heeft en duizend en twee dingeD mogelijk heeft gemaakt, heeft er voor gezorgd. De camera's en de lampen en de microfoons zijn tusschen de menschen met de grauwe uni formen en de strenge muren gekomen, en het is film geworden, die ons ten hoogste heeft verbaasd. Want wat Amerika op dit gebied ge leverd heeft, is wel in staat om ons huiverig te maken. Gevangenisfilms waarvan de bedoe ling beter was dan de film zelf, werden naar onze biscopen getransporteerd, waar wij dan konden constateeren, dat ze allemaal aan dezelfde gebreken leden; gruwelijke overdrij ving, onmogelijke situaties, enz. In „Twintigduizend jaar in Sing Sing", de film die deze week in de Rembrandt draait, ziet men al gauw, dat men zich aan deze fouten niet'behoeft te ergeren. Het is een krachtige, spannende film, sober en levenswaar gespeeld, en juist daarom boeit zij en is zij indrukwek kend. Voor een deel is dat de verdienste van het spel der hoofdrollen, den directeur (Arthur Byron) en den gevangene (Spencer Fracy). Zij spelen zonder het dik-opgelegde en onmensch- kundige, dat zoo dikwijls in Amerikaansche films verveelt en ergert. De gevangene is bij zijn binnenkomst een dier hoogst onsympathieke kerels uit de Amerikaansche onderwereld, die groot gaan op hun boefachtigheid en zich deswege door het stomme publiek laten toe juichen. In Sing Sing wil hij ook op die manier optreden, maar het valt hem lichtelijk tegen; een van zijn vrienden, nog onsympathieker dan hij, denkt den directeur gemakkelijk te kunnen omkoopen, maar deze ambtenaar vertelt hem kort en goed de waarheid, en de toeschouwer geniet van deze afstraffing. De gevangene treedt nogal verwaand en eigendunkelijk op, maar de verwaande vent hoort eveneens van den direc teur de waarheid, welke hierin bestaat: „In de gevangenis is iedereen gelijk, en jij zal geen uitzondering daarop zijn." Het gevolg van een verblijf gedurende eenigen tijd in de gevangenis is, dat de verwaande, onsympathieke kerel geheel verandert onder het regime van den directeur, die niet vriende lijk maar ook niet norsch is, die streng optreedt maar niet hard, die zich aan de tucht houdt maar de gevangenen niet plaagt, die niet op de eerste plaats ambtenaar is, maar mensch. In een spannend, sensationeel en tot het einde boeiend verhaal maken we dan kennis met het gevangenisleven, met het streng gereglemen teerde leven achter de vervloekte muren en tralies: een zware straf, omdat men de vrij heid mist, omdat men iedere minuut van lederen dag van ieder jaar niet naar eigen lust en initiatief en plannen mag besteden. De waarde van de film, ook de spanning stijgt bij het einde. Diepen indruk maken de scènes in het Doodenhuis. de afdeeling van Sing Sing waar de ter dood veroordeelden op de uitvoering van hun vonnis wachten. Rauwe galgenhumor vermag niet de benauwende sfeer van dit doodenhuis weg te nemen, de sfeer van een verzameling menschen die achter tralies wachten op een vastgesteld uur. dat lang zaam en toch vlug nadert met krankzinnig makende zekerheid, het uur van hun dood. Aldus boeit deze gevangenisfilm, welke stuk ken beter is dan de voorgangers, door inhoud en spel, door strekking en afloop, door gezonde sensatie en groote spanning en de sfeer van ver schrikking en straf voor misdaad achter muren en tralies. De raadsleden Klein en van Kessel hebben het volgende voorstel bij den raad ingediend: De raad der gemeente Haarlem; gelet op het advies van B. en W.; gelezen het advies van het Georganiseerd Overleg; overwegende, dat het in de gegeven omstandigheden niet gaat over de waardeering van den arbeid, doch dat uw college genoopt wordt van het gemeenteperso- neel een „offer" te vorderen op grond van den financieelen toestand der gemeente; en weder om de zwaarste lasten op de laagstbezoldigden worden gelegd; besluit: de raadsbesluiten, waarbij het ge- meenteperscneel korting op de loonen en sala rissen werd opgelegd, in te trekken tegen 31 De cember 1933 en ingaande 1 Januari 1934 de vol gende kortingen toe te passen. Op de loonen en salarissen van het tijdelijk in dienst zijnde gemeentepersoneel voor zoo ver het niet wordt bezoldigd krachtens, de be staande gemeentelijke salarisregeling, wordt 7 pCt. ingehouden, terwijl op de loonen en sa larissen van het overige gemeentepersoneel een hoogere korting kan worden opgelegd door B. en W., doch niet hooger, dan op de bezoldiging van het vaste gemeentepersoneel wordt gekort. Op de wedden van het in vasten dienst der gemeete zijnde personeel wordt gekort volgens onderstaande schaal: Van de jaarwedden tot en met 3000 5 pCt. van het salaris, tot 3500 6 pCt.., 4000 7 pCt., 4500 8 pCt., 5000 9 pCt., 5500 10 pCt., 6000 11 pCt., boven de 6000 12 pCt. Van de salarissen en honoraria, die door an dere autoriteiten moeten worden vastgesteld, len bevoegden instanties te verzoekij een be drag overeenkomstig boven aengegeven schaal in te mogen houden. Woensdagavond zijn in de H. B. S. aan het Santpoorterplein zes rijwielplaaties gestolen van rijwielen, die in de stalling stonden. Men schrijft ons: Op de laatste buitengewone vergadering van bovengenoemd koor werden de resultaten be sproken van de Propaganda-commissie. Niet minder dan 30 nieuwe leden waren toegetreden. Op deze vergadering werd de heer A. Bak met algemeene stemmen tot directeur van het Koor benoemd. Eenige mooie en nieuwe werken staan op het programma, daar het volgend jaar een jubel jaar voor K. N. A. zal zijn. Dan zal het veertig jaar geleden zijn, dat dit bekende Haarlemsche Mannenkoor werd opgericht, waar mannen als Kwantes. Vrugt, v. d. Goes, v. Zutphen. Rein- ders, Müller en vele anderen gedurende een reeks van jaren hun beste krachten hebben ge geven. A.s. Woensdag komen de oude en nieuwe le den bij elkaar om de installatie van den heer A. Bak mede te maken. D: sdagmiddag 2 uur heeft de motorbrigade op den Rijksstraatweg een vrachtauto in be slag genomen, bestuurd door een 33-jarigen Haarlemmer. De remmen van het vehikel waren defect en de stuurinrichting vertoonde groote afwijkingen. De wagen is in de bureau-garage geborgen en de bestuurder kreeg een proces-verbaal we gens het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer. Het weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de crediteurenlijst in het faillissement der N.V. Nederlandsche Middenstandshypotheekbank, ge vestigd te Groningen, kantoorhoudende te Haar lem. Deze lijst telt 84 crediteuren met een totaal bedrag aan vorderingen van f 351,707,65. Bene vens één betwiste vordering groot f 407.415.19 Trustee voor de gezamenlijke houders van pand brieven uitoefenende rechten der pandbriefhou ders). De baten zijn nog niet volledig bekend. Men schrijft ons: De afdeeling Haarlem en Omstreken van den Int. Vr. v. Vr. en Vr. hield Maandagavond haar jaarvergadering in Gebouw „De Nijver heid". Dcor het slechte weer waarschijnlijk, was de vergadering zeer matig bezocht, wat jammer was. In hare inleiding wees de presidente, mej. dr. M. A. Thiel op den ernst der tijden en hoe noodzakelijk het is, dat de I. V. V. V. nationaal zoowel als internationaal zijn mooi, verzoenend werk moet voortzetten. Het verslag van de penningmeesteresse werd goedgekeurd. Door aftreden van deze laatste, die om druk ke werkzaamheden haar werk moet neerleggen, ontstond eene vacature in het bestuur. Het be stuur is nu als volgt samengesteld: Mej. dr. M. A. Thiel, voorzitster, mevr. J. W. DeinumBuijs, secretaresse, mevr. C. Bena- vente, penningmeesteresse, mej. J. S. Heyde- man, 2de secretaresse, terwijl van een door-de- vergadering-gekozen 5de bestuurslid nog een toestemmend antwoord verwacht wordt. Ook het winterprogramma kwam aan de orde dat ditmaal geheel in samenwerking met de andere organisaties in Haarlem zal worden uitgevoerd, op 'n enkele zelfstandige actie na. Tevens wordt samenwerking gezocht met de Vereeniging voor Vrouwenbelangen en Gelijk staatsburgerschap op het gebied van Studie clubs. Men meldt ons: Per autocar vertrokken dezer dagen de leden van den H. K. P. B. naar Den Haag, waar in de zalen van den „Haagschen Dierentuin" een Nationaal Kapconcours en Bedrijfstentoonstel- ling werd gehouden, georganiseerd door de Haagsche Marcelclub, welke evenals de H. K. P. B. is aangesloten bij de Federatie van Kap- perspatroonsvereenigingen in Nederland. Door de Haagsche zustervereeniging was hiervan bij zonder veel werk gemaakt. Een eere-comité onder leiding van den burgemeester van 's-Gra- venhage verleende aan het geheel zekeren luis ter, terwijl het Uitvoerend Comité in goede handen bleek te zijn. In den middag werd veel aandacht besteed aan de nieuwe modelijn en modekleur en de De „Staatscourant" bevat de statuten van de raarlemsche Melkverkoopersvereeniging „On derling Belang", en van de Roomsch-Katholie- ke Schoolvereeniging, beide alhier. De „Staatscourant" bevat de statuten van de N.V. Sport in Beeld te Haarlem. Mollema, Koningsteynstraat 7rd„ actetasch m. boeken; Sleeboom, Madoerastraat 16, been kap; Deile, Mrt. v. Heemskerkstraat 7 rd., cein tuur; Hellingman, Damaststraat 22, idem; van Veen, Timorstraat 141, jongenscape; Edelijn Pieter Kiesstraat 64, gewicht; Kettnig, Sleutel straat 2, damesgordel; v. d. Singel, Kleverlaan 194, dameshandschoenen; Dierenasyl, Ridderstr. 11, hond; Steenbergen, Zwaluwstraat 29, idem; Jonker, Gen. de Wetstraat 75 rd., idem; Kennel Fauna, Parklaan 119, idem; 3 katten; De Goede, Soendastraat 62, dameshandschoen; Bur. v. Po litie, Smedestraat 9, jasje; Dryer, Nieuwe Kerks- plein 13, R.K. kerkboekje; Broeker, Hoofman- straat 70, trajectkaart H. S.; Verzü lberg, Da Costastraat 62, kachelpijp; Bosman, Gierstraat 85, mandje met handwerk; Gigengak, v. Marum- straat 67, notitieboekje; Dijkman, Harmenjans- weg 77, portemonnaie; v. Beem, K. Kleverlaan 76, Bl'daal, portefeuille met foto's; „De Tijd geest, Gierstraat 27. sjaal. v. Zonneveld, Feithstraat 10, bril in étui; Bronsting, Grebberstraat 32, bankbiljet; Op- persma, ten Katestraat 10, bril; Bur. v. Politie, Smedestraat 9, ceintuur, zweep; Dijkmans, Har- menjansweg 53, wit hondje; Groeneveld, Wald. Pyrmontstraat 51, hondenhalsband; v. Luiten, Raaks 38, herdershond; v. Mook, Jansstraat 73, handschoen; v. d. Berg, Semarangstraat 21, id.; Zonneveld, Damiatestraat 10, halsketting; Ken nel Fauna, Parklaan 119, 4 katten; Deelissen, Brouwersvaart 38, muts; Sala, Oranjestraat 131, idem.; Kantoor Centra, Olivierstraat 6, porte monnaie; Alders, Jan Steenstraat 39, idem; Ko ning, Voorzorgstraat 30, hondenpenning; Keizer, Atjehstraat 53, parkiet: Wesseüus, Gasthuislaan 141, portemonnaie; Rekman, Hasselaersplein 25, rozenkrans in étui; Traksel, Gen. Bothastraat 67, rozenkrans; Oomen, Lange Boogaardstraat 34 rd., rozenkrans in doosje; De Rooy, Oost-In- diëstraat 134, rozenkrans; Veldman, Schrevelius- straat 60, sleutel; v. d. Watering, Allard Pier- sonstraat 54, kinderschoen; Dask, Essenstraat 10, damestaschje; Bosse, Nassaustraat 16, vul pen; Ridder, v. d. Vinnestraat 7, zadeldekje. Rossum, Clerqstraat 126, abonnement; v. d Berg, Korte Margarethastraat 11 rd., abonne ment Brockway; Rembrandt Theater, broche, vingerhoed; v. d. Berg, Korte Margarethastraat 11 rd., meetkundeboek; Andreissen, Bakenes- sergracht 26, ceintuur; Brouwer. Benviljoen- straat 66, collier; Kok, Schalkwijkerweg 73, di ploma; v. Meyll, Langendijkstraat 4 rd, hond; 'Geldorp, Timorstraat 103. halsketting; Broertjes Pliadenstraat 33, heerenhoed; Kennel Haerlem, Regentesselaan 42, 7 honder. 8 katten; Moose, Mr. Lottelaan 12 Indianenkop (metaal)Van Kampen, Ged. Raamgracht 8, jongensjas; Zui- derduyn, Seringenstraat 21, jachtgeweer in foudraal; De Bilt, Kleverlaan 95, grijs-witte kat; Traanberg, Brouwersplein 25 rd, zwarte kat; Kennel Fauna, Parklaan 11S 2 katten; v. Ber gen. Bromostraat 5, muts; v. Mierlo, Oranje boomstraat 142, portemonnaie; Mens, Assendel- verstraat 16, idem; Marchant. Vooruitgangstraat 17, rozenkrans; v. Reek, Oudeweg, woonschip 418, rijwielnetjes (rokbeschermers)Oodenhuis, Teylerstraat 26, rozenkrans; Horsten, Oranje boomstraat 182, rijw bel.plaatje; v- Rossum, 2e Zuidpolderstraat 21, idem; Bekker, Wagenweg 78, rozenkrans; D. van Dokkenburg, Juliana- park 32 rd, rijw.bel.plaatje; Schrander, Dr. Leydsstraat 85. idem; Bur. v- Pol., Smedestraat 9, idem en voorschoot; Lonakker, Kleine Hout straat 90 rd, schortje; Luboersen, Timorstraat 189, slipover; Stouten, Linschotenstraat 5 rd, taschje; Wartten, Oostvest. woonschip „Mada- liene", vat. Griffer, Dreef 3, jongenscape; Reistma, Bad huisstraat 38, gymn.pak met schoenen; Haver- kast, Emostraat 19, geld; v. Roop, Jan Steen straat 73, jongensjas; Beukhof, Kinderhuisvest lrd., kat; v. Kempen, Valkenstraat llrd., rol loterijbriefjes; Tersmitter, Bellamystraat 22 kindermuts; Gobert, Zijlstraat 51, portemonnaie Hommers, Hofdijkplein 21. idem; Reins, Pleia- denstraat 17, idem; De Vries, Tugelastraat 20. idem; Klinger, Pres. Steynstraat 93, damesrij wiel; Vrolijk, Thomsonlaan 43, ringetje; De Nijs, Dubbelebuurt 72, damesschoen; Rossum, Athjehstra&t 79, vulpen; De Vries, Klopper singel 81, waterpas. In de afgeloopen week zijn alhier 22 gevallen van roodvonk en één geval van diphthérie ge constateerd. Ondertrouwd 18 October: J. J. Heideman en J. G. v. Toor; W. A. J. de Mol en H. in 't Velt; A. A. Kamphuis en A. de Pater; C. J. Brugts en J v. d. Laan; J. Vinke en F. E.' Dietzmann. Getrouwd 18 October. J. J. de Feber en E. Gmeiner; M. Kok en P. A. Wempe; W. J. Vlugt en J. M. Stoop; H. Poelman en H. Huberts; J. Cramer en K. A. L. Wandscher; P. H. Meijer en S. Eichelberg; J. A. Eeekelaar en N. Verdel; H. W. Assmann en P. de Graaf; P. B. Kobes en N. M. de Bruin; G. J. v. Dam en A. Luiten; J. F. Smit en C. W. Nieuwpoort; D. J. Voete link en J. M. Westerman; J. M. Peper en M. C. Molhoek; J. H. M. Verhagen en A. A. M. Mens; C. v. Merkenstein en A. H. Grol; B. Reemer en A. H. Wesselius; J. A. Paans en M. Soldat; J. L. U. Reiziger en E. J. M. Spaans; L. P. Kui ken en F. P. M. Vet. Geboren: 16 October, d. van N. v. Altena Gort; z. van J. C. LemminkOesterholt; 18 October, z. van W. G. TanisMoser; z. van H. M. B. Oene—Jansen. Overleden: 16 October. J. H. de ManKoks, 28 j„ M. v. Heemskerkstraat; 17 October. W. H. Smit, 60 j., Velserstraat; J. H. Jung Diefen- bach, 64 j., M. v. Heemskerkstraat. Woensdagavond werd in café v. d. Bos Soendaplein de jubileumwedstrijd 't KrijtjeHaarlem-Noord gespeeld voor deeiing B. De uitslag is als volgt: 't Blauwe Krijtje—Haarl.-Noord BurgerP. Groot Langendijk—Kronenburg v. Noort—N.N. Landaalv. d. Bos (inv.) aan het Blauwe de af- 90—100 100—58 84—100 100—60 Totaal 374—318 De Beverwijkers bleven dus met 56 car. in de meerderheid. Zondag j.l. vierde bovengenoemd gymnastiek vereeniging haar eerste lustrum, als onder- afdeeling der St- Jos. Gezellenvereeniging Haarlem II. De dag werd ingezet met een H. Mis waar onder alle leden tot de H. Tafel naderden. Na de H. Mis vereenigden zich allen aan een fees telijk ontbijt, welk een gezellig karakter droeg. Voor den middag waren er door de jubileeren- de vereeniging eenige wedstrijden uitgeschre ven welke uit technisch oogpunt beschouwd een hoogstaande strijd te zien gaf. Volledicheids halve laten wij hier de uitslagen volgen. Wedstrijd A lste prijs Winfried (Kring West). 2de prijs St. Christophorus I Rotterdam. Wedstrijd B lste prijs St. Christophorus II, Rotterdam. 2de prijs S- S. S-, Beverwijk. 3de prijs St. Christophorus III. 4de prijs St. Mauritius I, Volendam. ?-c Wedstrijd C adspiranten lste prijs St. Raphaël, Den Haag- 2de prijs Winfried (Kring Oost). 3de prijs S. S. S., Beverwijk. Na afloop van de wedstrijden sprak de voor zitter kapelaan C. Verheijen eenige woorden van dank speciaal tot de Eerw- Broeders voor het beschikbaar stellen van gymnastieklokaal en klassen. Ook werd dank gebracht aan de heeren jury leden, welke geen gemakkelijke taak hadden dien middag. Tevens werd den leider, den heer A. Sender, dank gebracht voor het vele wat hij in het be lang der vereeniging Winfried (Oost) heeft ge daan. Na den voorzitter sprak ook de heer H. Goris als voorzitter der D. H. G. B. nog enkele woorden van dank en feliciteerde de vereeni ging met haar lste lustrum en met de goede organisatie waardoor de wedstrijden een vlot verloop hadden. Hierna reikte de voorzitter met eenige toe passelijke woorden de prijzen uit, welke door de respectievelijke winnaars met gejuich wer den ontvangen. De jubileerende vereeniging mag met genoe gen op dezen uistekend geslaagden dag terug z'en. Personalia. Te Amsterdam is geslaagd voor het eerste gedeelte van het artsexamen de heer W. de Graaf, alhier. Ontwikeling en ontspanning voor werkloozen Het algemeen comité tot het verleenen van ontwikkeling en ontspanning aan werkloozen deelt ons mede, dat de inschrijving voor cur sisten voor de cursussen „Huisvlijt en Bouw vakken" nog zoo gering is, dat men in verband met de kosten aan deze cursussen verbonden, niet tot de oprichting daarvan kan overgaan. Besloten is daarom, de inschrijvingstermijn te verlengen tot uiterlijk 27 October a.s. Na dien datum zal worden besloten over het al dan niet houden van deze cursussen. Verder zal tot dien datum nog gelegenheid worden gegeven aan de tuinlieden en degenen, die in het bloembollenvak werkzaam zijn, zich voor een cursus in die vakken aan te melden. De formulieren van aanmelding zijn verkrijg baar bij de navolgende adressen: N. J. v. d. Linden, Haemstedeplein 13; W. A. de Tello, Heeren weg 199 A.; C. Wierda, Haem stedeplein 8; K. Goudswaard, Jan v. d. Berg straat 15; P. K. de Vries, Molenwerfslaan 8; Th. L. Mooren, Billitonstraat 16; A. Berends, Hofdijkplein 9, Haarlem; of bij het secreta riaat van het comité, Landzichtlaan 9. Het comité vertrouwt, dat de werkloozen de gelegenheid, die hen in de a.s. winter wederom wordt geboden om zich nuttig bezig te houden en hun vakkennis uit te breiden, met beide nanden zullen aangrijpen. Vervolgens zij nog medegedeeld, dat het re sultaat van de geldinzameling onder de inge zetenen voor het ontwikkelings- en ontspan ningswerk heel gering is. Het kan misschien van belang zijn nog eens uitdrukkelijk te vermelden, dat het geld van deze collecte ook besteed zal worden voor de ontwikkeling van de werkloozen, en wel in den vorm van lezingen, ontwikkelings-filmvertoo- ningen en excursies endat het gironum mer van den penningmeester, den heer N. J. Nijman, Heerenweg 98 nog steeds luidt: —3347. Personalia. Te Amsterdam is bevorderd tot arts mej. C. J. E. Backer, alhier. Burgerlijke Stand 17 October Geboren: M. J. BeelenDuijn, z. N. J. M. GroenlandGrol d. J. de VriesHill, z. N. C. Campfens— Dra'j er, d. Overleden: G. J. Bos—Wed. d. Wildt, 75 j. Santpoorts bloei Deze vereeniging houdt op Maandag 23 October een vergadering in hotel „De Weijman". De agenda vermeldt o.a. In stallatie eere-voorzitter mr. C. H. Griepin, stich ting eigen orgaan en bouw muzieknis. Concert Bij gelegenheid van zijn 35-jarig bestaan gaf het fanfarecorps „Wilhelmina" een concert op Woensdag j.l. in hotel „De Wey- man." Santpoorts gemengd dubbel kwartet verleen de weiwillende medewerking. Bij monde van den heer Wit werd de jubileerende vereeni ging door de fanfare „Kunstkring" van Spaam- dam gelukgewenscht. De muziek, die ten gehoore werd gebracht, was van goede kwaliteit, behoudens enkele on effenheden die vooral in „Grand Marsch de l'Opera Tanhauser" van R. Wagner, hinderlijk waren. Het kwartet, onder de eminente leiding van directeur H. J. Arisz zong vlekkeloos op vollen kracht en had veel succes. Tot in de finesses was elk nummer verzorgd en het gebodene werd op hoogen prijs gesteld. Een waardige herdenking die veel genot schonk. R. K. Volksbond De weleerw. heer kape laan Van Ingen spreekt a.s. Vrijdag om 8 uur in „Zomerlust" voor den R. K. Volksbond over het onderwerp„Standsorganisatie en Room- sche Sport". Statuten De „Staatscourant" bevat de Sta tuten van de afd. Velsen van de Noord-Hol- landsche Vereeniging „Het Witte Kruis", alhier. Verhooging uur loon Werkverschaffing. Door den Minister van Sociale Zaken is goed gekeurd, dat met ingang van de eerste werk week na heden het uurloon bij de Gemeente lijke Werkverschaffing wordt gebracht op 38 cent per uur. De vergoeding voor regendagen is 30 cent per uur. Thans wordt resp. 36 en 29 cent betaald. Gebouw „St. Bavo" Grossiers Kleinhan del, 8 uur Proza, 8 uur St. Marcus, 8 uur Onderling Belang, 8 uur Smedenpatroons, 8 uur Lomacursus, 8 uur. St. Jozefkerk Jansstraat Triduum R. K. Volksbond. 8 uur. Stadsschouwburg Fritz Hirsch Operette „lm weissen Rössl", 8 uur. Raadhuis „De Nagtekaal'' Overveen Gemeenteraad Bloemendaal, 2 uur. Groote of St. Bavakerk Orgelbespeling, 34 uur. Gebouw „St. Bavo" Haarlems Gemengd koor, 8 uur R. K. Postpersoneel, 8 uur Alber- dingk Thijm, 8 uur R. K. Bevolkings bureau, 8 uur. Stadsschouwburg Vereeniging „Geloof en Wetenschap" Tooneeluitvoering door het N.V. Ver. Rotterdamsch Hofstadtooneel, kwart over 8. St. Jozefkerk Jansstraat Triduum R. K. Volksbond, 8 uur. Rembrandt-Theater „20.000 jaar in Sing- Sing" en op het tooneel „The Royal Merry Four" 7 en kwart over 9 uur. In verband met het afbreken gisterenavond van den door de V. A. R. A. uitgezonden socia- listenmarsch vernemen wij, dat de V. A. R. A- telegrafisch van de Radio Controle Commissie bericht heeft ontvangen dat genoemde afbre king is geschied op grond van het feit, dat niet van te voren het voornemen om de betreffen de gramophoonplaat uit te zenden aan de commissie is medegedeeld. HAARLEM, 18 Oct. Groentenmarkt. Heerenboo- nen 816 cent. Snljboonen 1022 cent. Toma ten 6—10 cent, Brusselsch Lof 1425 cent per K.G. Spinazie 20—45 cent, Andijvie 15—40 cent, Postelein 1025 cent, Groene kool 1030 cent, Gele kool 2540 cent per kist. Roode kool 4—8 cent, Bloemkool 2—10 cent per stuk. Wortelen 3—6 cent, Prei 2—5 cent. Selderij 2—10 cent. Peterselie 210 cent per bos. Sla 1.002.60 per 100 krop. In het telefonisch verkeer van vanochtend heerschte hedenochtend weder niet de minste opgewektheid. In de verwachting, dat van Wallstreet gisteren gen stimulans zou uitgaan, uithoofde van de wisselvallige beweging van den dollar en van den verwaarden toestand op monetair en economisch gebied in de Vereen. Staten, werd men in het gelijk gesteld aan gezien de markt gisteren andermaal aan een scherpe daling werd blootgesteld. De slotkoersen kwamen belangrijk lager ad en bijgevolg was de stemming hier aanvankelijk gedrpkt, waartoe het feit bijdroeg, dat de dol lar zich tot 172—176 (-167%) verhief. Toen ondervond de markt geen bijzonderen ver- koopsdruk en konden toonaangevende waarden naderhand geleidelijk weer iets verbeteren. Ko- ininklijke olie n.l., 2lager geopend, trok van 165 tot 166'/, aan; Philipslampen monteerden na 2 pet. lager opening van 203 tot 204%. H.V.A. eveneens van 165167 (167), terwijl Unilever vrijwel onveranderd bleef op 8080%. Steels stelden zich 1 pet. en Beth. Steel '4 lager resp. op 26 5/8 en 19 5/8. De Younglee- ning was op 43 weer wat vaster. I Nederl. Staatsleennauwel. prijshoudend Gemeenteleennauwel. prijshoudend Youngleening Tast Philips h«er Unilever prijshoudend Aku prijshoudend Koninklijke luier H V A luier Rubber ®wak Tabak luier Amerik. waarden ....flauwer DONDERDAG, 19 Oct. Vorige slotkoersen. Heden Londen 7.737a 7 90 Berlijn 58.95 59.1214 Parijs 9.71 9.70% Brussel 34.5314 34.55 Zwitserland 48.07% 48.07% Weenen Kopenhagen 34.50 34.55 Stockholm 39.85 40.6214 Oslo 38.80 39.62% New York (cable) l,677/8 1.74 Rome 13.05 13.05 Praag 7.35 7.37% Madrid 20.75 20.75 Vorige slotkoersen. Heden Staatsleeningen 5 Nederland 1932 .101% lOD/s 4 54 Nederland 1916 10278 10278 4 y2 Nederland 1917 101% 101% 4 Nederland 1933 937a 9972 4j4 N. Ind. 1926 AB 86% 85% 4% N. Ind. 1931 86% 86% 5% Youngleen. 1930 43% 44% Banken Koloniale Bank 47 47 Indische Bank 48 47 Cert. Handel-Mij46% 467a Industrieën Unilever 80% 80% Calvé Delft 53 53 Alg. Kunstzijde 23% 23 Van Berkei's Pat153/8 15% Nieuwe Philips 205 2037s Kiich. Accoustiek 1% 1% Ned. Ford 1327a 130 Industr. Buitenland Anaconda 8% 87s Bethlehem Steel 20% 19% Kennecot 121{6 11% U S. Steel 2726% U. S Leather 6% 6 Intern, Nickel 11% Ü3A Stand. Brands 10% 10 Mijnbouw Boeton Mijnbouw 1 *0% Alg. Exploratie 130% 131 Redjarig Lebong Petroleum Kon. Olie 167% 1667a Gaboes 12% 12 Perlak 93 92 Peudawa 4% 414 1 Vorige slotkoersen. Heden Continental Oil 10% 10% Shell Union OU S74 578 Rubber A'dam Rubber 91 89 Bandar 0972 68 Dell Batavia Rubber 37% 38/s Serbadjadi 2°Vs 2b% V I. G. O Allied 44 4L, Intercontin. Rubber 1 '8 Scheepvaart Java Ch. Japan 19% 19 Holl. Amerika Lijn 2 2 Dito Gem. Elgend Kon. Ned. Stoomb7% 'yi Scheepvaart-Unie 45/16 Suiker H. V. A167 165% Jav. Cultuur 89 87 N. I. S. U59% 59 Vorstenlanden 23 23% Actions idem 15.00 15.00 Tabak Dell Batavia Il43/j 115 Oude DeU 108 106% Oostkust 187s 18 Senembah I26 /1 12S Spoorwegen Union Pacific 7074 70% Wabash 2% 2% Erie 10% 10 Kansas City South 8 8 South. Railw16% 15 Chic. Milw3% 3% MaxweU L. Gr14% 14 -olua >1.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2