STADSNIEUWS Haarlem, 21 Oct. RADIO MOORSm. BEURS VAN AMSTERDAM Maatregelen tegen „Straperlo" Wisselkoersen ZATERDAG 21 OCTOBER P. J. Raaymakers Monarch Wetterstrip Schrijven van Minister van Schaik AGENDA Officieel Philips reparateur St. Vincentiusbibliotheken EEN WONING KAMERS DE WONING-COURANT VOOR KENNEMERLAND Beurs-thermometer ZATERDAG 21 OCTOBER 1933 m Plechtige uitvaartdienst DE HAARLEMSCHE RECHT- BANK BEHOUDEN HET KEUREN VAN VARKENS Slager tot twee maanden veroordeeld VERKEERSONGEVALLEN Tram tegen auto FILMN1EUWS DE GEMEENTELIJKE GEBOUWEN Een verzoek aan B. en W. Haariemsehe Brockway Tabak-accijns en wettelijke bescherming der banderolle „Haerlem" Weer- en Sterrenkundige Kring Personalia Kunstzaal „Reeker" Brandstoffen en kleeding REMBRANDT-THEATER Feestavond „Herwonnen Levenskracht" Mannenkoor „Kunst na Arbeid" SANEERING BLOEMBOLLEN- BEDRIJVEN Vergoeding voor „leverbaar" gevraagd Triduum R.K. Volksbond „Hermes" Jubileum firma I. C. Haan Te water ALS DE WINTER KOMT FRANS FONVILLE Rijwieldief aangehouden Inbraak GRAALNIEUWS BURGERLIJKE STAND DAMMEN HAARL. R.K. DAMBOND De bekerwedstrijden le en 2e klas In het Haagsche proefproces zijn aanwijzingen verkregen die wijzen op hazardspel VERTREK VAN „POSTJAGER" UITGESTELD Voorloopig geen verkoop der luchtpostzegels 22 October 23 October Apotheekdiensten 227a 153/a 205 H V*K HVa 94 43/a 836 177a 12 IV» IV* Hedenmorgen had in de parochiekerk te Overveen de plechtige uitvaartdienst plaats voor de zielerust van wijlen den heer P. J. Raay- makers, in leven oud-secretaris-generaal van den Rijksverzekeringsbank. Onder de talrijke aanwezigen waren o.m. tie HoogEerw. heer Kanunnik dr. Th. M. Vlaming, Z.Exc. mr. T. J. Verschuur, minister van Econo mische Zaken, de leden v. d. Raad v. toezicht op de Rijksverzekeringsbank, alsmede de secretaris van dezen Raad, mr. dr. H. L. van Duyl, voor zitter van het bestuur der Rijksverzekerings bank, mr. J. C Heyning, secretaris-generaal van de Rijksverzekeringsbank, mr. C. J. Koch, voor zitter van den Raad van Arbeid te Haarlem, J. J. F. van Hoogendoom en M. Ort, resp. secre taris en commissaris van den Pensioenraad, dr. E. Bak, verbonden aan de Rijksverzekerings bank, dr. A. van Ketel en Aug. Lindner, regen ten van huize „Duinrust", G. H. Veenhoven, oud afdeelingschef aan de Rijksverzekerings bank, mr. Bijvoet, notaris te Bergen, Schut, directeur der Bankassociatie te Tilburg, jhr. mr. C. J. A. den Tex, burgemeester v. Bloemendaal, de besturen van de R. K. Kiesvereeniging en van den R. K. Volksbond te Overveen. De plechtige H. Mis van requiem werd op gedragen door den zoon van den overledene, prof. dr. Ch. Raaymakers, met assistentie van pastoor G. van Niekerk, pastoor te Overveen ais diaken en kapelaan J. Verhaar als subdiaken., Een neef van den overledene, pater J. Walen kamp S.J. droeg aan het zij-altaar een stille H. Mis op voor de zielerust van den gestor vene. Onmiddellijk na de H. Mis vond op het R.K. Kerkhof achter de kerk de begrafenis van het stoffelijk overschot plaats, waarbij de plechtig heden eveneens werden verricht door prof. Raaymakers met dezelfde assistentie als bh de H. Mis. Zoowel in de kerk als op het kerkhof voerde het zangkoor de Gregoriaansche gezangen uit onder leiding van kapelaan P. P. van Buuren. Aan de groeve dankte dr. Walenkamp uit Lei den, neef van den overledene, voor de betoonde belangstelling. Uit het door den Minister van Justitie inge diende wetsontwerp tot opheffing van eenige kantongerechten en rechtbanken biykt, dat de Haariemsehe rechtbank behouden mag worden beschouwd. Op dit punt is het oorspronkelijke wetsont werp van minister Donner gewijzigd. Dit zal ongetwijfeld in Haarlem met genoegen worden vernomen*. Wij behoeven niet, zooals in een dergelijk geval te Alkmaar is gebeurd, in Haarlem van vreugde de vlaggen uit te steken, maar een gelukwensch aan het adres van degenen die een actie tegen opheffing der Haariemsehe recht bank hebben gevoerd, is zeker verdiend. Door de opheffing van de rechtbank zou Haarlem, de vijfde stad des lands, zeer in aan zien zijn verminderd. Hedenmorgen deed de Haariemsehe Politie rechter uitspraak tegen den Zaandamschen sla ger J. J. M., die tijdens een bezoek van een hulp keurmeester in zijn woning, op 29 Augustus 1.1. het keurlngsstempel uit diens tasch had gehaald en daarmede een ongekeurd varken had gestem peld. Hij werd veroordeeld tot twee maanden ge vangenisstraf. De eisch was vier maanden. Op den Binnenweg te Heemstede had Vrij dagmiddag een aanrijding plaats tusachen een tram en een vrachtauto. De gemeentewerkman 3., die bezig was vuilnis op te laten ln een vrachtauto van de gemeente reiniging, wilde Juist de auto van het tramspoor wegrijden voor een uit de richting Leiden naderende tram toen de auto werd aangereden door de tram. S. viel van de auto en verwondde zich aan het been. De tram werd aan de voorzijde bescha digd, een drietal ruiten braken en een kop lamp brak. De trambestuurder verklaarde, dat de tram bij het remmen over een grooten af stand was doorgegleden door het afgevallen blad op de rails. talenten een zeer geslaagde proef geeft. Een Jazz-band, gefilmd in al de Instrumen tale en kabale uitingen' van zijn talrijke instrumenten en zelfs ook hun eigen stem be spelende leden, gaat het optreden van The Royal Merry Four vooraf. Vier Engelsche zan gers, die oeha've een radde tong, ook eigenaars zijn van h paar radde voeten, een uitstekend stemgeluid en die fratserijen en oolijke stre ken waarlijk niet onder stoelen of banken steken, en die met hun komische voordracht veel succes oogsten. Een programma dus, dat aan volwassenen met het oog op de hoofdfilm is het theater niet toegankelijk voor personen beneden 18 jaar een avond belooft vol spanning en amusement. Zooals men weet, worden gemeentelijke ge bouwen niet meer aan communistische ver- eenigingen verhuurd. De V. V. S. U. (Vrienden Sovjet-Unie) heeft nu aan B. en W. een onderhoud gevraagd, met het doel, hen te bewegen, de vereeniglng als nog gebouwen ln eigendom van de gemeente behoorende, voor het houden van vergaderingen e. d. te verhuren. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben besloten: De bij besluit van 20 April aan de N.V. Haar iemsehe Brockway-Bus Maatschappij te Heem stede verleende vergunning tot het in werking houden van een autobusdienst van Haarlem over Bloemendaal naar IJmuiden en terug in te trekken. Aan de N.V. Haariemsehe Brockway-Bus Maatschappij te Heemstede vergunning te verleenen tot het uitoefenen van een autobus dienst van Haarlem (Kennemerplein) over Bloemendaal naar Santpoort (Middenduiner- weg) en terug onder eenige voorwaarden. Georganiseerd door de gecombineerde bestu ren van sigarenwinkeliersvereenigingen in Haar lem wordt op Dinsdag 24 October a.s. in café restaurant „Cebr. Brinkmann" Groote Markt, des avonds om half 9 een vergadering gehouden. De heeren v. d. Leeuw, adj.-directeur van den Middenstandsbond en Van Aalst, voorzitter Ned. Sigarettenfabrikantenbond zullen dan spreken over hst onderwerp: „Tabak-accijns en wette lijke bescherming der banderolle, etc." De Vereeniging „Haerlem" stelt haar leden ln de gelegenheid een wandeling te maken op het landgoed „E'swout" te Overveen op Zater dag 28 October. Men komt samen op het Stationsplein des middags te twee uur en vertrekt dan per auto bus. Te ongeveer vier uur zal de wandeling beëindigd zijn. Voor den Haarlemschen Weer- en Sterren kundigen Kring houdt de heer H. Kleibrink Jr op Woensdag 1 November des avonds om 8 uur in net gebouw Ged. Oude Gracht 79 een lezing met lichtbeelden over het onderwerp: „De Sterrenkunde voor den amateur". O.a. zul len ook eenige mededeelingen gedaan worden over den sterrenregen van 9 October j.l. teóolkgn ÏBteoasihrdtet Bij het politiekorps hier ter stede is benoemd tot poliüe-agent de heer P. J. Wamelink, marechaussee te Doetinchem. In de Kunstzaal „Reeker", Wagenweg 102, alhier, zal van 21 October tot 12 November een tentoonstelling worden gehouden van schilderijen, teekeningen en grafische werken door Otto B. de Kat en Paul Citroen. De tentoonstelling is geopend dageHjksdi van 10half 8, des Zondags van 24 uur. Het raadslid Peper heeft de volgende vra gen gesteld: Willen B. en W. den raad mededeelen, wan neer met de verstrekking van brandstoffen begonnen wordt? Willen B. en W. voorts mededeelen, of zij, ten aanzien van het verstrekken van kleeding en dekking, zoodanig speed en soepelheid wil len betrachten, als de behoefte in de gezinnen der werkloozen noodzakelijk maakt? Over de hoofdfilm, die deze week in het thea ter aan de Groote Markt loopt, schreven wij reeds in ons nummer van Donderdag. De diepe ernst en de aangrijpende tragiek van deze hoogst verdienstelijke rolprent behoeven we dus hier niet meer te onderstreepen, en we twijfelen er niet aan of velen onzer lezers zul len deze week naar dit waarlijk indrukwekken de product der Amerikaansche filmindustrie gaan zien. Het is niet de gewoonte der filmtheaters, zooals het dit vroeger op toonee'gebied was. na een drama met moorden en doodslagen, voor de goede geestelijke spijsvertering een blijspel of klucht te draaien. Men krijgt ln ae bioscoop het zwaarste gerecht 't laatst. En zoo gaan dus een aantal luchtigere cineastische gerechten aan het hoofdwerk vooraf. De ge bruikelijke binnen- en buitenlandsche jour naals, waarvan we aanstippen een zeer mooie opname van de laatste zegening Urbi et Orbi door Z. H. Paus Pius XI vanaf de Loggia du Banta Maria Maggiore te Rome en een fraai filmfragment eener brandende petroleumbron ln Texas, een dag in het Bois de Boulogne, tc Parije, waar men de Fransche bevolking kan zien genieten van de buitenlucht en de natuur, van sport en spel en van een o zeer bescheiden araouretje. Het Polygoon-journaal Drengt dé tail-opnamen van de vliegramp te Liende en een uitnemend geslaagde reportage van het bezoek aan het atelier van den bekenden tee kenaar en voordrachtkunstenaar Wam Heskes. die zich niet onbetuigd laat en van beide z'n De jaarlijksche feestavond voor de meisjes en de verdere medewerkenden aan den laatst ge houden bloemendag van „Herwonnen Levens kracht" zal gehouden worden Dinsdag 24 Oc tober in gebouw St. Bavo, des avonds 8 uur. Het belooft een gezellige avond te worden, waarbij muziek, voordracht en een dansje el kaar zullen afwisselen. Voor verdere bijzonder heden zie men de advertentie in dit nummer. Men schrijft ons: Woensdag was het voor bovengenoemd koor een buitengewone avond, daar het zou moe ten blijken of het resultaat der Propaganda- commissie was, zooals het zich liet aanzien. Het overtrof echter elke verwachting. Allen, die zich als lid hadden opgegeven, waren aan wezig en er bestond direct een vriendschap pelijke en prettige verhouding tusschen de oude en nieuwe leden. Een recept, waar K.N.A. steeds prat op gaat en dat dan ook bekend is onder alle Haariemsehe zangers. Er was reeds een gezellige stemming, voor den heer A. Bak werd binnengeleid en bij monde van den voorzitter, den heer L. Rein- ders, werd geïnstalleerd als directeur. Met warme bewoordingen sprak hij den nieuwen dirigent toe en uitte den wensch, dat het hem gegeven mocht zijn het koor weder tot hooger peil op te voeren. De heer Bak dankte bestuur en leden voor het vertrouwen, in hem gesteld. Het was hem zeer aangenaam te vernemen, dat hij met al- gemeene stemmen was benoemd. Er is dus geen enkele zanger tegen mij; wij zijn dus van DE VOLMAAKTE TOCHTAFSLUITING voor uw tochtige ramen en deuren. 8 jaai garantie. Vert. O. RATH, Koninginne weg 43, Telefoon 17175, Haarlem meet af één en dat Is noodzakelijk voor een koor, daar een vereeniging groei en bloei heeft te danken aan de samenwerking tus schen directeur en leden, aldus spr. Hierna werden eenige nummers gezongen, wat al dadelijk een mooi ensemble deed hoo- ren. Na een opwekkend woord van den voorzitter verlieten allen zeer voldaan dezen welgeslaag den prettigen avond. Door de gemeentebesturen van Hillegom, Lisse, Sassenheim, Voorhout en Noordwijker- hout is een gezamenlijk adres verzonden aan den Minister van Economische Zaken van den volgenden inhoud: „Waar thans van verschillende zijden aan drang op Uwe Excellentie wordt uitgeoefend om te bevorderen, dat aan bloembollen kwee kers een vergoeding wordt uitgekeerd voor het ingeleverde leverbaar, meenan wij verplicht te zijn in het belang der door ons bestuurde ge meenten, de desbetreffende pogingen te onder steunen. Het zal voor Uwe Excellentie geen geheim zijn, dat de vastgestelde minimumprijzen zeer laag zijn, zelfs voor diegenen, die geen rente en aflossing behoeven te betalen. Als men daar bij overweegt, dat een zeer belangrijk kwantum bloembollen voor de saneering moest worden afgestaan en dat de overgroote meerderheid der kweekers en speciaal alle kleine kweekers met geleend geld hun bedrijf gaande hielden, dan staat zonder meer vast, dat de nood bij alle kweekers hoog is, bij velen zelfs zoo hoog, dat zij geen uitkomst meer weten. Als voor ce in geleverde bollen niets zal worden uitgekeerd dan zal een groot aantal kleine kweekers dezen winter moeten teren op de openbare liefdadig heid de middelen der bijzondere liefdadig heid laten niet meer toe, in dezen nood te voorzien terwijl te vreezen is, dat vele groote kweekers, zoowel als exporteurs het aantal van hen die niet meer aan hunne verplichtingen kunnen voldoen, zullen vermeerderen. Tenslotte mag niet worden vergeten, dat de bloembollenstreek zware verliezen heeft gele den door de inzinking van vreemde valuta's, daar de export van bloembollen in hoofdzaak geschiedt naar die landen, welke den gouden standaard hebben verlaten. Wij verzoeken daarom Uwe Excellentie met den meesten aandrang, wel te willen bevorde ren, dat de heerschende nood althans eeniger- mate worde gelenigd door voor het ingeleverde leverbaar een vergoeding tenminste gelijk aan den minimumprijs te willen beschikbaar stel len." Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat morgen de H. Mis met generale H. Communie in de St. Jozefkerk (Jansstraat) niet om kwart voor zeven begint, maar om half zeven. De Afdeeling Haarlem van de Ned. Ver. van Vert. van Handelaren en Industrieelen „Her mes", hield Donderdagavond een algemeene ledenvergadering. De voorzitter sprak bij de opening zijn tevredenheid uit over de opkomst en installeerde een tweetal nieuwe leden. Het werkloozenvraagstuk nam dezen avond den meesten tijd in beslag. Uit alles bleek, hoe moeilijk het is, om ln ernstige gevallen naar behooren te voorzien. Voor een wintercursus was veel belangstelling, de aangekondigde cursus door de Kamer van Koophandel had vooral de algemeene aan dacht en besloten werd, in overleg met het Hoofdbestuur, dezen cursus voor de leden open te stellen. Dezen winter zal een St. Nicolaasfeest ge houden worden voor de kinderen van de leden. De propaganda-commissie werd met een drietal leden uitgebreid. Het jubileum van de fa. I. C. Haan aan de Barteljorisstraat is vandaag onder zeer veel be langstelling herdacht. Cliënten zoowei als leveranciers toonden hun medeleven bij dit eeuwfeest in den vorm van bloemstukken, telegrammen en andere schrifte lijke gelukwenschen. Van een der leveranciers, met wie de firma honderd jaar lang ook zaken gedaan heeft, ont ving zij een fraaie Engelsche klok ten ge schenke. Vrijdagmiddag te 1 uur reed de 26-jarige wielrijdster K. op de Brouwerskade. Bij een aanrijding met een fietser viel zij in het water der gracht. Zij werd er uitgehaald door zekeren H. en Is per auto naar haar woning gebracht. Is het de tijd om voorraad in huis te nemen Goudreinetten, 10 pond 0,60, 0.70, 0.80, 0.90 Sterappelen, 10 p1.—, 1.20 Bellefleur, 10 p. 0.60, 0.70 Notarlsappelen, 10 p. 1.-, 1.20, 1.40 Present v. Engel,. 10 p. 0.90, 1.10 Transparant de Conseil 1.20 Zoete Reinetten 0.65 Grauwe Horelaars0.60 Zoete Pippelingen0.90 Stoofperen 0.60 Gravesteiners 1.50 Jonathans 1.60, 1.80 Bij groote hoeveelheid belangrijk goedkooper Alle soorten druiven v.a. 0.20 p. p. Doyenne de Comlc f 0.30 p. p. Anjou peren 0.25 p.p. Bonne Louise 0.20, 0.25 p. p. orée Alexander Lucas 0.20 p. p. William Duchesse 0.15, 0.20 p. p. Bananen 0.20 p.p. Sinaasappelen 8, 10 et. per stuk Citroenen 2 A ct. per stuk Tomaten 8 ct, per pond Alle soorten noten, gepeld en ongepeld Wees niet verlegen, welk cadeau U ruit geven. Een Fruitmand of schaal is altijd welkom. Speciaal adres voor Artistieke Fruitmanden en Schalen Groote Ananassen per stuk 2. ZIJLSTRAAT 55 - IEL. 11767 Een rechercheur heeft gisteren een rijwieldief aangehouden, toen deze reed op een door hem gestolen rijwiel. Het bleek te zijn de 35-jarige zeeman C. uit Amsterdam, die momenteel ver blijf houdt in een logement te Haarlem. Tusschen Woensdagavond kwart over 10 en Vrijdagochtend 8 uur is men naar thans aan de politie is medegedeeld met valsche sleutels binnengekomen ln de garage van v. V. aan de Oostvest. Van de kantoordeur is een glasruitje ver nield, terwijl men gepoogd heeft een deur van een muurkast open te breken. Er wordt niets vermist. voor de week van 21 tot en met 28 Oct. 1933. Algemeen nieuws. A.S. ZATERDAG te 3 uur trainen voor de Allerheiligentocht. Iedereen, die vrij heeft, komt natuurlijk. ZONDAG wordt de kapel op het Spaarne clubhuis van 12 tot 's avonds 8 A uur openge steld, om gezamenlijk te bidden voor de Missie. Als je werkelijk 'n echt Graallid bent, wil je ook meehelpen de Missielanden te bekeeren en dit kan alleen door vurig te bidden en Gods genade over de heidenen af te smeeken, dus we vertrouwen, dat alle Graalleden uit heel Haar lem even de kapel komen bezoeken. Om 5 uur Algemeene Leidstersvergadering in clubhuis Emmastraat. MAANDAG 8 uur treden alle leden aan in de Nic. v. d. Laanstraat (bij den Zijlweg) om even eens te trainen voor den Allerheiligentocht. De clubs vervallen dezen avond. Clubhuis St. Veronica. Emmastraat. ZONDAG worden de dadenclubleden „Justa's" in 't Lof verwacht. Na het Lof dadenclub. Om 5 A uur inwijdingscursus. Om 6 uur Inklee- dingscursus. Om 8 uur Dadenclub Troubadours. WOENSDAG TA uur Fiere Blijheid. VRIJDAG 7 uur. De Zaaisters. Clubhuis Stanislaus Kostka. Middenweg 116. ZONDAG kwart voor 12 uur Inwijdingscursus. 4 Uur Inkleedingscursus voor alle aspiranten. 5% uur Dadenclub. 8 uur na het Lof Onthou dingsclub. MAANDAG De gymnastiekclubs gaan door. DONDERDAGmiddag worden alle belangstel lende moeders in het clubhuis verwacht. Wij vragen Uw belangstelling voor den a.s. Allerhei- ligentoch, die op dezen middag nader besproken zal worden. U bent allen van harte welkom! Excelsior. Alleluja. Vooruit. Geboren: 17 Oct. zoon van J. D. van Sloo- ten-Pré; 19 October, dochter van J. C. Kooij- Baayens, dochter van C. W. van Dam-Bastings, dochter van J. de Vos-Meester, zoon van A. C. Roeland-Klijn20 October zoon van W. H. Bie- renbroodspot-Groenewegen. Overleden: 18 Oct. C. J. A. A. Langenegger, 43 jaar, Kamperlaan; C. Draijer, 61 jaar, Kam perlaan; 19 Oct. L. A. Weber, 69 jaar, Dr. Leijdsstraat; G. C. C. Vetter-van Daalberg, 90 jaar, Gasthuissingel; R. de Jong, 70 jaar, Duin- vlietpad. Vrijdagavond werden bovengenoemde wed strijden voortgezet in het nog met bloemen ge tooide pas heropende R. K. Vereeniging.1;gebouw te Heemstede. Zoowel de ontmoetingen van de le klas als van de 2e klas hadden een bijzon der spannend verloop. Op een enkele uitzonde ring na zijn de voorwedstrijden ten einde en is reeds aan de finale begonnen. De eerste ont moeting voor den eindstrijd had plaats tus schen de spelers C. Stijnman en Th. Kortekaas en verliep als volgt: Tot in het gevorderd eindspel bleef de strijd uiterst gespannen en geen van beide finalisten kon op eenige winst bogen. Maar het spreek woord zegt: „De laatste loodjes wegen het zwaarst. Dit moest Stijnman tot z'n niet ge ringe teleurstelling ondervinden. Kortekaas stelde een laatste poging in het werk om winst te forceeren. hetgeen hem Inderdaad mocht ge lukken. Geheel argeloos liep Stijnman in den valstrik door zijn tegenstander opgezet, en ver loor hierdoor een klinkklare remise partij. J. v. d. PoelJ. Warmerdam. Dit was de laatste belangrijke partij voor groep A. Indien eerstgenoemde er in zou sla gen dezen kamp te winnen, kwamen niet min der dan drie spelers gelijk aan. Dit is echter niet het geval geweest, want Warmerdam zette alles op het spel om een remise te forceeren. Er werd fraai spel te zien gegeven en tot het einde toe bleef de niet geringe spanning be waard. Warmerdam komt in de finale uit. J. WeyersG. Tjipjes. Een minder belangrijke ontmoeting voor groep A. Tjipjes schijnt niet meer op dreef te kunnen komen. In het gevorderd middenspel wist Weyers door een combinatie de damlijn te bereiken en won hiermee zijn laatste partij. Hieronder plaatsen wij voor de laatste maal den stand van groep A: gesp. gw. rm. vrl. pnt. l C. Stijnman 7 4 2 1 10 2 J. Warmerdam 7 4 2 1 10 3 P. van Buuren 7 4 1 2 9 4 J. v. d. Poel 7 3 2 2 8 5 F. Heilig 6 3 3 6 6 G- Weyers 7 3 4 6 7 J. Lucas 6 1 5 2 8 G. Tjipjes 6 1 5 1 De wedstrijden van groep B- Zooals het programma aangaf was hier de partij d. ÖlilltJ. V. Cl* xjaaii van veel i>evegivv~ nis. Eerstgenoemde was echter plotseling door ziekte verhinderd en gaf zijn partij verloren voor den vlotten gang van zaken. Hierdoor moet v. d- Laan 3 beslissingspartijen spelen tegen H. Rump wegens gelijk aankomen. Hoewel niet door ziekte, liet A. v. d. Poel z'n beide partijen tegen A. Frenay en H- de Reus verstek gaan, wegens andere bezigheden. De eindstand van, deze afdeeling is: Th. Kortekaas H. Rump J. v. d- Laan H. de Reus J. Smit J. Draayer A. Frenay A. v. d- Poel gesp. gw. rm. vrl. pnt. 11 9 9 8 7 5 5 2 De wedstrijden van afdeeling 2. De IJmuidenaar G. Haver schijnt wel de meest ernstige pretendent te zijn voor de 2e klasse beker. De Lissenaar Van Dijk zit hem echter vlak op zijn hielen en zal nog wel z'n beste beentje voor zetten om Haver te evenaren. Dit laatste zal het geval zijn, indien Van Dijk in de 9e ronde Haver weet te kloppen. Met spanning zien wij dezen kamp tegemoet, daar beide spe lers in goeden vorm zijn. De uitslagen van de 8e ronde zijn als volgt: G- Haver wint van M- Homburg, Van Dijk remise met J. Schilder, Th. Schuit wint van De Minister van Justitie heeft het volgende schrijven gericht tot Procureurs-Generaal bij de Gerechtshoven: „Het zal UEdelGrootAchtbare bekend zijn, dat de z.g. behendigheidsspelen „Straperlo", „Spiralo", „Romatjo" en dergelijke over het ge. heele land hand over hand toenemen. Deels worden deze spelen georganiseerd in z.g. ge sloten sociëteiten, die in werkelijkheid door de gemakkelijk voorwaarden, waarop men als „lid" kan toetreden, voor het publiek toegankelijk zijn. Van de zijde van het betrokken Parket be reikte mij zooeven de mededeeling, dat in het Haagsche proefproces ernstige aanwijzingen zijn verkregen in de richting van hazard spel. Ik moge UEdelGrootAchtbare in verband hiermede bij deze opdracht verleenen den on dernemers van de bovenbedoelde „behendig heidsspelen" in uw ressort, daaronder begrepen die georganiseerd in z.g. gesloten sociëteiten, zoo spoedig mogelijk te doen aanzeggen, dat, indien die spelen niet met ingang van den dag na dien van aanzegging worden gestaakt, ten minste tot in het Haagsche proces een uitspraak in hoogste instantie zal zijn verkregen, ook tegen hen en wel onmiddellijk een strafvervol ging zal worden ingesteld met inbeslagneming uiteraard van de tafels en het overige betrok ken materiaal. Tot de betrokken vervolgingen in geval van eventueel niet-staken, verleen ik gelijktijdig opdracht". In verband met het uitgestelde vertrek wórdt de verkrijgbaarstelling van de bij zondere luchtpostzegels op de postkanto ren welke van 23 tot 30 October zou geschie den eveneens tot nader bericht opgeschort. Schilder, D. v. d. Voort remise met A. van Dijk. De wedstrijden zullen Donderdagavond a.s. worden voortgezet in het clublokaal van de R. K. Damclub St. Bavo. Gebouw „St. Bavo- Geel-Wit, 8 uur Gewone zittingen, 4 en 6 uur. Remb andt-Thcater „20.000 jaar in Sing- Sing" en op het tooneel „The Royal Merry Four", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gem. Concertgebouw Middagconcert door de H.O.V. half 3 uur. Stadsschouwburg „Kinderen van ons Volk" kwart over 8 uur. Pretoria-plein Circus Rausch 3 uur en 8 uur. Rembrandt Theater „20.000 jaar in Sing- Sing" en op het tooneel „The Royal Merry Four" 2, 4.30, 7 en 9.15 uur „Alaska- avonturen" half 12 v.m. Sociëteit „St. Bavo" Bestuur Tramperso neel, 8 uur Kernvergadering R.K. Staats partij, 8 uur Bestuur R.K. Grafische Bond, 8 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur R.K. Zwemvereeniging „St. Bavo", 8 uur R.K. Commissie voor Beroepskeuze, 8 uur. Gem. Concertgebouw Lezing met filmver- tooning Kon. Ver. „Oost en West", 8 uur. Rembrandt-Theater „20.000 jaar in Sing- Sing" en op het tooneel „The Royal Merry Four", 7 en 9.15 uur. ft. ''v tMIUfS Radio KONINGSTR. 27 - TELEF. 14609 Voor de apothekers, die toestemming ge vraagd hebben om des avonds, des nachts en des Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster ge maakt. Van Zaterdag 21 October tot en met Vrijdag 27 October zijn des avonds na 8 uur fen des nachts geopend: Marnix-apotheek, Marnixstraat 65; P. Th. A. van Rijn, Kleine Houtweg 15, tel. 10539; Firma Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30, tel. 10043; Apotheek „Bosch en Vaart", Bosch en Vaart straat 26, tel. 13290. Apotheek Nolf, Kruisstraat 26, telef. 11174, maakt van de machtiging op Zondagavond te sluiten, geen gebruik, maar blijft dan tot 10 uur open. De apotheek W. P. Woutersen, Konin ginneweg 3, telef. 12038, heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altijd geopend. De bibliotheken zijn geopend: Bibl. N. GROENMARKT 22 Woensdagsmiddags van 2% tot 4 uur voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van VA tot 9 uur. Bibl. KLARENBEEKSTRAAT 60 Woensdagsmiddags van IA tot 2A u. voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 8 tot 9 uur Vrijdagsavonds van 8 tot 9 uur. Bibl. HAGESTRAAT 49 Woensdagsmiddags van 2 tot 3A uur voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van VA tot 8uur Vrijdagsavonds van VA tot 8A uur. Bibl. GEN. DE LA REIJSTRAAT 17 Dinsdagsavonds van 8% tot 9A uur Woensdagsmiddags van 3% tot 5 uur Vrijdagsavonds van 8A tot;,.934 uufwoa tV .o.rittajf Neemt inzage van De meest overzichtelijke Gids op het gebied van te huur en te koop staande perceelen. Verkrijgbaar bij de Kiosken en bij de Adm., Ged. Oude Gracht 88, Haarlem a 0.10 per ex. Nederl. Staatsleenprijshoudend Gemeenteleenprijshoudend Youngleening prijshoudend Philips ,n,e* Unilever vaster Aku beter Koninklijke vaster H V A prijshoudend Rubber ...vast rabakverdeeld Amerik. waarden beter ZATERDAG, 21 Oct. Vorige slotkoersen. Heden Londen 7.967* 7.96 Berlijn 59.16 59.17% Parijs 9.709^ 9.707* Brussel 34.57 34.57% Zwitserland 48.05 48.05 Weenen Kopenhagen35.60 35.25 Stockholm 41.15 41.15 Oslo 40.IO 40.15 New York (cable) 1,76% 1.76% Rome 13.05 13.05 Praag 7.35 7.35 Madrid 20.75 20.75 Vorige slotkoersen. Heden Staatsleeningen 5 Nederland 1932 1013/„ 1013/8 4A Nederland 1916 10236 10236 4 A %o Nederland 1917 1015/a 101% 4 Nederland 1933 99% 9976 AA N. Ind. 1926 AB 86 86 AA N. Ind. 1931 86 86 5A Youngleen. 1930 447» 44% Vorige slotkoersen. Heden Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mij. Industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkei's Pat. Nieuwe Philips Ktich. Accoustlek Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel Kennecot U. S. Steel U. S. Leather Intern. Nickel Stand. Brands Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Redjang Lebong Petroleum Kon. Olie Gaboes Perlak Peudawa 47 48% 47 82% 54 127 7% 11 Va 22Va 5% UK 1536 10% 128 114 169 46 48% 47% 83% 54 23 15% 204 Va 130 25% 5% 10 16 10 129 113 170 12 96 4% Continental Oil 10K Shell Union OU 536 Rubber A'dam. Rubber893/g Bandar 577» Dell Batavia Rubber 36% Serbadjadi 26Vs Silau 23% V. I. G. 042% Allied Intercontln. Rubber K Scheepvaart Java Ch. Japan 19 Holl. Amerika Lijn 1 ri Dito Gem. Eigend1% Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart-Unie 45 Suiker H. V. A 10% 536 927» 68% 37% 267» 24 43 43 IV» 19 44% N. I. S. U. Vorstenlanden Actions Idem Tabak Dell Batavia Spoorwegen Union Pacli Erie 166% 167 87 86 587* 58 227a 22% 15.60 16.00 112 1103/* 1067a 109 187a 17 1237» 122 693/* 71 27a 2% 8 10 8 8% 127» 147» 3% 33/a 147» 14

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2