STADSNIEUWS MARKTEN BLOEMENDAAL MAANDAG 23 OCTOBER ROOILIJN ANTONIESTRAAT Onteigeningen JUBILEUM JAN MUSCH 21 November te Haarlem GEMEENTEZAKEN Onbewoonbaarverklaring Verweer in rechten Personalia Art. 100 L. O. Doortrekking Van 't H off straat Commissie voor de Verzoek schriften Kohier Suppl. Begrooting Kleingoed MUZIEK NAMIDDAGCONCERT H. O. V. Solist: Pierre Verdonck, piano VERKEERSONGEVALLEN Auto in de sloot Motorrijder geslipt R. K. Handelsreizigers De huldiging van Burgemeester Slob Gevonden dieren en voorwerpen GEMEENTERAAD UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE OVERVEEN SANTPOORT Volksraadslid Monod de Froideville Geen nieuwe candidatuur voor de I.K.P. De Iersche sweepstake HOLLEND PAARD STICHT ONHEIL Wielrijder zeer ernstig gewond HIN'S BLINDENFILM Haagsche première NED. KATH. GRAFISCHE BOND De nieuwe C. A. O. Het besluit van 28 Juni 1933 tot vaststelling van een voorgeveïrooilijn voor de Zuidzijde van de Antoniestraat, is door Ged. Staten van Noord-Holland goedgekeurd. B. en W. stellen mitsdien voor te besluiten tot voorloopige goedkeuring van het plan tot onteigening ten name van de gemeente Haar lem van de gronden, kadastraal bekend ge meente Haarlem, sectie D nrs. 741'2 ged., 8395 ged., 7414 ged. en 7416 ged., onderscheidenlijk groot pl.m. 14 c.A., pl.m. 18 C.A., plm. 12 c-A. en pl.m. 19 c.A. De welbekende tooneelspeler Jan Musch zal de volgende maand zijn veertig jarig tooneel- jubileum herdenken in „Brand in de stad" van Hans Sassmann. De jubileumvoorstelling te Haarlem zal 21 November plaats vinden in den Stadsschouw- B. en W. stellen voor de onbewoonbaarverkla ring van de woning van het perceel aan de Pa- pentorenvest No. 4 uitgesproken by besluit van 11 Januari 1933, op te heffen. Van de N.V. Aannemersbedrijf v.h. firma T. den Breejen van den Bout te Berg en Dal wer den wegens het bevaren van het Noorder Bui ten Spaarne met vaartuigen, aan die vennoot schap in eigendom toebehoorende, overeen komstig het bepaalde in art. 1 der Havengeld verordening rechten gevorderd. Daar genoemde belastingplichtige weigerde het door haar ver schuldigde havengeld te voldoen, werd krach tens het bepaalde in art. 6 der betrekkelijke in vorderingsverordening de verdere doorvaart der vaartuigen belet. Eerst na het nemen van dezen maatregel vond betaling der rechten plaats, pe vennootschap echter heeft deswege een eisch tot schadevergoeding ingesteld. Opdat de gemeente zich in rechte zau kunnen verweren, verzoeken B. en W. op grond van art. 177 der Gemeentewet het bygevoegd ontwerp besluit te bekrachtigen. B. en W. stellen voor te benoemen tot leeraar in de lichameiyke oefening aan het Gymna sium alhier, tevens adviseur voor de lichame lijke opvoeding te aarlem in het algemeen, den heer H. L. Warnier, op eene belooning, bere kend overeenkomstig de regeling der jaarwed den van het onderwyzend personeel, werkzaam aan genoemde inrichting, aangevuld tot een be drag van f 6.500. B. en W. stellen voor aan de Gemeentelijke Avondschool voor handelsonderwijs alhier te be- noenjgn tot tydelijk leeraar voor het tydvak van 1 September 1933 tot en met 31 Augusus 1934: a. den heer L. J. F. van der Meulen; b. den heer A. J. Hekkelman; c. den heer J. W. Schot man en d. den heer J. L: Nanninga, allen te Haarlem. B. en W. stellen voor aan de besturen van de hieronder vermelde scholen, over het jaar 1932, ingevolge artikel 100 der Lager-onderwijswet 1920, eene vergoeding toe te kennen, zooals ach ter elk dier scholen is vermeld: Chr. school Velserstraat 55,.'f2875.65; R. K. school Timorstraat 38 2739.29. Eigenaren en bewoners van de perceelen ge legen aan de Van 't Hofstraat verzoeken door trekking van die straat naar de Westergracht, daar naar hunne meening de toestand aan de Pijlslaan spoorwegovergang door het regelmatig en langzaam rangeeren der treinen onhoudbaar is geworden. Aan het door adressanten gedaan verzoek kan niet worden voldaan, omdat de voor deze doortreking benoodigde gronden geen eigendom der gemeente zijn. Op grond daarvan stellen B. en W. voor op bovengenoemd adres afwyzend te beschikken. Ter voldoening aan het eenige malen in den Raad gedaan verzoek en overeenkomstig de toezegging, welke B. en W. onlangs deden, stellen B. en W. voor over te gaan tot instelling van een Commissie voor de Verzoekschriften, den voor zitter en de leden dier Commissie te benoemen en een verordening regelende de samenstelling en den werkkring dier commisie vast te stellen. B. en W. hebben gemeend daarbij te moeten uitschakelen die verzoekschriften, welke betref fen zaken behoorende tot den werkkring eener Commissie van Bijstand en die welke betreffen onderwerpen, waarvoor het beroep by de wet is geregeld. B. en W. stellen voor het 3e gedeelte van het kohier van de straat belasting en dat der preca riorechten dezer gemeente, belastingjaar 1933, vast te stellen tot een toaalbedrag van f 192.210.63. B. en W. sell envoor vast te stellen: lo. eene tweede suppletoire begrooting voor den dienst 1933; 2o. eene derde suppletoire begrooting voor den dienst van 1932, met de daarby behoorende begrootings-wyzigingen ten behoeve van de tak ken van dienst, bedoeld in art. 252 der Ge meentewet. B. en W. stellen voor aan A. C. van Vollen hoven, alhier, tegen den prijs van f 16 per M2. in koop af te staan grond, gelegen aan de zuid- züde van de Zaanenstraat, groot plm. 658 M2 B. en W. stellen voor aan W. J. Eldering en J. G. de Lange, alhier, tegen den prys van f 16 per M2. in koop af te staan grond, gelegen aan de zuidzyde van de Zaanenstraat en wel aan W. J. Eldering het gedeelteA en aan J. G. de Lange het gedeelte B, elk gedeelte groot plm. 232 M2. B. en W. stellen voor aan J. P. Meijer, al hier, tegen den prys van f 16 per M2. in koop af te staan grond, gelegen aan de noordzijde van de Zaanenstraat hoek Molukkenstraat, groot plm. 367 M2. B. en W. stellen voor aan D. A. Appelboom alhier, tegen den prijs van f 15 per M2. in koop af te staan grond, gelegen aan de westzüde van den Orionweg, groot plm. 632 M2. B. en W. stellen voor aan C. P. Laan alhier, tegen den prijs van f 23.006 in oop af te staan grond, gelegen aan dè zuidzyde van de Van Eg- mondstraat, groot plm. 2140 M2. B. en W. stellen voor aan H. Mulder al hier, tegen den ptys van f 14.50 per M2. in oop af te staan grond, gelegen aan de wenstzyde van de Neptunusstraat, groot plm. 556 M2. B. en W. stellen voor aan F. Hop alhier, tegen den prijs van f 16 per M2. in koop af te staan grond, gelegen aan de oostzyde van de Jupiterstraat, groot plm. 287 M2. i- B. en W. stellen voor behoudens goedkeuring van Gedeputeerden Staten der provincie Noord- Holland, aan A. Schaper alhier, tegen den prys van f 12 per M2 in koop af te staan grond, ge legen aan de oostzyde van den Vergierde weg groot plm. 522 M2. Met de Oxford-Symphonie van Haydn, aldus genoemd, zooals men weten zal, omdat de com ponist haar schreef naar aanleiding van zijn benoeming tot eere-doctor der Engelsche uni versiteit van dien naam, werd dit Zondagmid dag-programma geopend, dat verder bestond uit twee piano-werken van Mozart en van Chopin, en dat besloten werd met de Serenade voor strykorkest van Tschaikowsky. Dirigent Adam en zyn musici zorgden voor een goede verklanking van het mooie werk, al leek ze ons hier en daar wat minder accuraat en geraffineerd dan op het ledenconcert van Dinsdag. Dan debuteerde met een paar goed gekozen pianowerken de jeugdige klaviervirtuoos Pierre Verdonck, die ons voor de pauze het minder vaak gehoorde piano-concert voordroeg van Mozart in F-dur, en na de pauze de althans op heden al evenmin vaak gespeelde Krako- wiak, het groote Concert-Rondo, (op. 14) van Chopin vertolkte. Het F dur-concert van Mozart, dat behoort tot de trits in 1782 ontstane werken, de piano concerten in F-, A- en C-dur, begint en sluit met een menuet-tempo. Vooral het eerste deel der doorvoering is van groote bekooriykheid. De solist, die door het H. O. V.-ensemble uit stekend werd gesecondeerd, en die er zelf ook volkomen in zyn samenspel mee harmonieerde, wist ons te boeien door zyn gave voordracht, al hadden we over het geheel den speelaard mogelyk iets lichter verkozen, zyn ernstige muzikaliteit, zyn pittige" rhythmiek en zyn ge zonde opvatting. Het succes, dat de pianist zoowel by de aan wezigen als bü de orkestleden oogstte met zyn prestatie behaald, was buitengewoon, en het was voorzeker jammer, dat het getal toehoor ders niet veel grooter was. Een zelfde succes viel hem ten deel met zyn vertolking van Cho pin's opus, de Krakowiak. Wel slaan we het werk op zich zelf niet zoo bijzonder hoog aan, al behoort het, na de twee groote Concerten, met nog 'n tweetal andere composities voor piano en orkest tot de meest gekende en ge waardeerde werken van den grooten Pool, maar het bevat toch voldoende moeilijkheden om het tot een toessteen te maken voor brillante voor dracht en pianistische techniek. En aan deze beide voorwaarden werd door dezen debutant in bewonderenswaardige mate voldaan, al had, naar rato, de klankontwikkeling op sommige momenten grooter en brillanter kunnen zijn dan deze bij Mozart soms was. We mogen van de zen jeugdigen solist ongetwijfeld nog veel goeds verwachten. Een kolfje naar de hand van een strijkers ensemble is zeer zeker de Serenade voor Strijk orkest van Tschaikowsky. Dirigent Adam bracht dit ryk aan melodie zijnde werk met zyn mu sici ten gehoore in een ietwat ruige, maar toch levendige en echt violistische opvatting. Slechts n enkele ongelijke inzet hier en daar, gevolg van al te groote vurigheid soms, van onoplet tendheid elders, ontsierde het geheel, dat noch tans boeide en den executanten met hun diri gent veel en welverdiend succes bezorgde. We veroorloven ons, de muziekliefhebbers on der onze lezers te wijzen op de twee zeer by- zondere H. O. V.-concerten op Dinsdag van deze en van de volgende week. Men verzuime die nietl J. S. Zaterdagmiddag reeds de heer M. N. uit Heemstede met matige snelheid op den Kruis weg nabij den IJweg in den Haarlemmermeer. Vermoedelijk door den natten weg raakte hij aan het slippen, waardoor de auto eenige ma len over den kop sloeg, een paar langs den weg staande boompjes kraakte en tenslotte over het rywielpad in de bermsloot terecht kwam met de wielen omhoog. De bestuurder wist zich uit den auto te wringen en bleek wonder boven wonder met den schrik vrij gekomen te zyn. De auto, die danig beschadigd werd, is later door een kraanwagen uit Heemstede gelicht. Op den Hoofdweg in den Haarlemmermeer is Zaterdagmiddag een motorryder geslipt op een plaats waar door het bietenryden veel klei op het asphalt gekomen was. Door den regen was dit zeer glad geworden, hetgeen voor het ver keer een groot gevaar oplevert. De motorryder kwam te vallen en kreeg een lichte beenwond. Het motorrijwiel werd be schadigd. De afd. „St Paulus" Haarlem hield dezer dagen een vergadering in hotel „Central". Als spreker had zich beschikbaar gesteld één der leden, de heer JanssenSteenberg, die een groote rede hield over: „Katholieke Actie". In een helder betoog toonde spr. aan, dat allen tot plicht hebben, vooral in dezen tijd van groeiend ongeloof, een katholiek van de daad te zyn. Vooral de reizigers kunnen op reis zoo'n heerlijk leekenapostolaat uitoefenen. De Kath. Pers moet gelezen en gesteund worden, in ge sprekken moeten wy niet schromen uit te komen voor ons geloof, kortom ieder kan en moet op zijn terrein propagandist zyn voor de Katholie ke zaak. De voorzitter de heer J. G. v. Dijkman dankte spr., voor zyn overtuigende rede en hoopte hem in de toekomst nog meermalen te mogen hoeren By bespreking van de propaganda is besloten, dat als proef in het begin der maand, inplaats van op het einde, vergaderd zal worden. Aan de eerstkomende vergadering zal boven dien een attractie verbonden worden om zoo doende het bezoek te bevorderen. Een viertal leden gaan per auto eenige avonden op huisbe zoek. Voorgesteld wordt, om den naam „St. Paulus" te veranderen in ,jst. Bavo". Ook kwam ter sprake de noodtoestand der groote gezinnen. Op de Alg. Vergadering van 18 Nov. a-s. te Utrecht zal de afdeeling hierover een voorstel indienen. Te ongeveer half twaalf werd deze vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. In een vorig nummer hebben wij een uitvoerig programma opgenomen van de feestelijkheden, die ter gelegenheid van het 25-jarig ambts jubileum van burgemeester Slob zullen plaats hebben. Ter aanvulling van dit bericht deelt men ons nog mede, dat het huldigingscomité, in verband met ingekomen aanvragen, elke ver- eeniging vry laat, met hoeveel leden zy aan het vaandeldéfilé wil deelnemen. Er is dus al lerminst bezwaar tegen het zou integendeel zeer op prys worden gesteld indien de ver- eenigingen met al haar leden opkwamen. Bureau van Politie, Smedestraat 9, acten- tasch; Moerkerk, Gasthuisstraat 1 zw., boe ken; Van Es, Hof van Esmond 50, gymn.- pakje; Klein, Lange Margarethastraat 22, idem; Leurs, Bilderdykstraat 56, handschoen; Blom, Gierstraat 43, idem; Spek, Centaurusstraat 4, halsketting; Brouwer, Saenredamstraat 95, handschoen; Hamburg, Soerabajastraat 26, idem; Klabau, Van Oorschotstraat 27, idem; Ten Broek, Mr. Cornelisstraat 20 rd., han gertje; Hoogenes, Nagtzaamplein 15, witte kat; Knol, K. Heerenstraat 6, parapluie; Van Driel, Hedastraat 14, jongenspst; Joustra, Re- gentesselaan 2, portemonnaie; Van der Meu len, Jan Gyzenkade 200, idem; Kion, Voor uitgangstraat 95, rozenkrans in étui; Garage Beers, Groote Houtstraat 178, ring met sleu tels-De Boer, Gen; de la Reystraat 1, rijw. bel.' plaatje; Bergman, Pieter Marisstraat 16. sleutel melkbus; Vrind, Kleverlaan 243, speel goed (2 spoorwagens); v. d. Hout, Reguliers- straat 18, kluwen touw; Hennis, Dusartstraat 2, vulpen. Regelink, Indische straat 48, boek A N.W.B.; Saelman, Tetterodestraat 96," broche; bur. van politie, Smedestraat 9, knipmes, ceintuur, da meshandschoen; Semee, Slachthuisstraat 22, duif; Alfenaar, Woonwagen 7, Burg, Sandberg- straat, herdershond; Koops, Rollandstraat 89, dameshandschoenenKoremans, Holsteynstraat 21, kinderhandschoen; Kennel Fauna, Parklaan 119, 2 katten; Questro, Kweektuinstraat 28, zwarte kat; V. Zomeren, Indischestraat 61, kin dermuts; V. Gemert, Gierstraat 87, fotografie toestel; Zegstroo, Billitonstraat 18, rijw. bel. plaatje; Dykman, Drossestraat 8, idem; Schras, Gasthuissingel 22, riem met gesp; Hesselman, Kloosterstraat 4 Ord., heerenrywiel; Hartog, Achterweg 12, ryw.bel.plaatje; Van Velsen, Delftstraat 3 rd„ rywielpomp; Polder, Schalk- wykerweg 33, schroevendraaier. Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 25 October 1933, des na middags te 1.30 uur, zoo noodig voort te zetten des avonds te 8 uur, in de Statenzaal (Prinsen hof). Aan de orde zal worden gesteld: I. Mededeelingen en ingekomen stukken. Proces-verbaal opneming kas en boeken ge meente-ontvanger. 3. Balans enz. 1932 Stichting Centraal Wo- ningbeheer. 3. Opheffing onbewoonbaarverklaring Pa- pentorenvest 4. 4. Vergoeding art. 100 L.O.-wet 1920 twee bijzondere scholen. 5. Uitgifte in erfpacht grond naby de Zo- mervaart Woningbouwvereeniging „St. Bavo". Verkoop grond: a. Pegasusstraat (Gebrs. van Schuppen); b. Duinoordstraat (Gebrs. Blokker); c. Orionweg (fa. P. v. Cittert en Zn.)d. Zaa nenstraat (A. C. v. Vollenhoven); e. Vergierde- weg (A. Schaper); f. Jupiterstraat (F. Hop); g. Neptunusstraat (H. Mulder); h. v. Egmond- straat (C. P. Laan); i. Orionweg (D. A. Ap pelboom); j. Zaanenstraat (J. P. Meyer); k. Zaanenstraat (W. J. Eldering en J. G. de Lan ge). 7. Eervol ontslag drie onderwijzers (essen) lichameiyke opvoeding wegens reorganisatie vakonderwys. 8. Verzoekschrift doortrekking Van 't Hoff- straat. 9. Onteigening perceelen Zuidzyde Antonie straat. 10. Gemeenschappeiyke regeling met andere gemeenten inzake behandeling personeelszaken. II. Instellen Commissie voor de verzoek schriften. 12. Instellen rechtsvordering tot betaling in koopsom ingevolge Pensioenwet 1922. 13. Verweer tegen rechtsvordering. 14.' Kohier Straatbelasting enz. dienst 1933 (3e gedeelte). 15. 2e Suppletoire begrooting 1933. 16. Bezwaarschriften Havengeld. Benoeming: a. leden commissie voor de verzoekschriften; b. leeraar lichameiyke oefening Gymnasium en adviseur i. z. lich. opvoeding; c. tijd. personeel Middelbare School voor Meisjes met 5-j. c., d. tyd. personeel avondschool handelsonderwijs. „EEN PAARDENMIDDEL" Door de R. K. Tooneelvereeniging „St. Genesius" Paardenmiddelen willen wel eens succes heb ben. Maar ook minder straffe middelen, t Beste bewijs van 't laatste is, de uitvoering van „St. Genesius" onder leiding van een regisseur. „St. Genesius" had 't tot dusver maar afgedaan zonder zoo'n noodzakelijken persoon en dit had tot gevolg, dat we, eerlijk gezegd, niet erg en- bousiast waren over datgene, wat de vereeniging voor het voetlicht gebracht heeft. Maar zie, de heer Wessels kwam als regisseur en 't veni, vidi, vici werd ook hier bewaarheid. De heer Wessels zal bovendien nog wel meer gedaan hebben, waarbij z'n mond ook belangrijke diensten heeft bewezen. De uitvoering van Zondagavond in Vreeburg stond dan ook stukken hooger dan die van vorige gelegenheden. 't Paardenmiddel, in dit vroolijke spel van Gerard Nieten toegepast, bestond uit 't genezen van een lastigen, driftigen, zenuwachtigen pa troon op een handelskantoor door tegenover op vliegendheid en zenuwachtigheid van den pa troon opvliegendheid en zenuwachtigheid van zyn omgeving te stellen. Maar 't byzondere van dit geval is, dat de verschillende personen dit middel gaan toepas sen, zonder dit van elkaar te weten. Alleen de oude boekhouder Kriek wordt door alle genezers in 't geheim genomen, 't Kantoor wordt dus zoo'n soort van zenuwlijdersgesticht. Alleen Kriek blijft onverstoorbaar kalm. Maar 't slot van de geschiedenis is, dat Chris van Buuren, de oorzaak van alle narigheid, van zyn lastige kwaal genezen wordt. Chris van Buuren was, èn als zenuwpatiënt èn als genezene zeer goed. En niet minder was hy in zyn overgangstijdperk, toen hij nog te stryden had met zyn kwaal. Zyn broer Bertus speelde zyn rol van pseudc- driftkop zeer voortreffelijk. Maar ook als fir mant, toen hy nog niet door zyn broer was aangestoken, viel zyn spel zeer te loven. Piet Kloppers hun neef, was in dit opzicht minder gelukkig René, zoon van Chris van Buuren, had niet veel gelegenheid om uit te komen. Maar wat hy te zien gaf, was zeer bevredigend. Kriek, dè onverstoorbaar kalme, min of meer filoso fische boekhouder was onbetaalbaar. Zyn stille spel op Maandagmorgens, als er nog niemand op 't kantoor is, was meesteriyk. En in zyn korte, drooge opmerkingen, onder gestadig wer ken door ten beste gegeven, was hij schitterend Nol Remmers, den kantoorjongen, komt een pluimpje toe voor zijn echt jongensachtige ma nier van doen in zijn driftbuien en in zyn ge latenheid. Ook de andere spelers mochten er zijn en gaven heel genietbaar spel, zoodat er werke lijk van een goed geslaagde uitvoering kan ge sproken worden. De zaal was geheel bezet. The joly Jokers ga ven goede muziek,waardoor er een opgewekte stemming heersclite. De volgende maal komt „St. Genesius" met een gemengde bezetting. Dan zullen ook dames ten tooneele verschijnen. Verkoop van grond B. en W. vragen mach tiging voor de gemeente te verkoopen, op den grondslag van de bepalingen en voorwaarden genoemd in de voorloopige koopakte, aas H. M. Bens,dorp, te Soerabaia, thans verblijf houdende te Haarlem, één perceel bouwterrein, groot on geveer 507 M2, gelegen aan de Westzijde van de Heemsteedsche Dreef, hoek Julianaplein, kadastraal bekend in Sectie A no. 5877 (ged.), voor de som van 7000. Bijdrage schoolgeld R. K. Gymnasium B. en W. schryven den raad: By raadsbesluit van 28 Mei 1925 werden wy gemachtigd met het bestuur van het Kennemer Lyceum te Bloemendaal een regeling te tref fen inzake de toelating van leerlingen uit onze gemeente op dat Lyceum. Deze regeling is oiherp gebaseerd, dat door het Lyceum aan de ouders een schoolgeld in rekening wordt ge bracht tot een gelijk bedrag als verschuldigd zou zyn, indien de Verordening op de heffing van retributiegeld van toepassing was. Hetgeen op die wyze door het Lyceum voor ieder der leerlingen minder aan schoolgeld wordt ont vangen dan 400.— per jaar, wordt door de gemeente aan het Lyceum vergoed. Deze regelisg is intusschen ook reeds op an dere scholen van toepassing verklaard. Het R. K. Gymnasium voor Meisjes „Sancta Maria", te Haarlem, opgericht 1 September 1931, heeft zich met een verzoek tot ons ge wend om voor deze school een zelfde regeling te willen treffen. Wij meenen, dat de motieven welke gegol den hebben voor le regeling met het Kenne mer Lyceum en andere scholen, ook thans nog aanwezig zyn en dat er dus ook thans aaslei ding bestaat om een soortgelijke regeling met meergenoemdl Gymnasium te treffen. Het aan tal leerlingen waarvan de ouders in onze ge meente woonachtig zijn bedraagt 10. Rooien van boo men B. en W. stellen voor te bsluiten tot het doen rooien van de navol gende boomen: een 14-tal boomen, staande aan de Oostzijde van de Bosboom Toussaintstraat, die zoodanig zijn opgegroeid, dat zy de toetreding van licht tot de aldaar staande perceelen al te zeer be letten, alsmede een 2-tal boomen, staande aan de Zuid-Westzyde van die straat, waarvan de rooiing om de evengenoemde reden eveneens gewenscht is; op de Algemeene Begraafplaats 15 eiken, spar, 1 beuk en 2 iepen. Eenige van deze boo men verkeeren in slechten toestand, terwijl eenige den groei van andere boomen tegen houden. in de Van Merlenlaan 7 sparren, die den groei van jonge beuken belemmeren, alsmede 2 iekjes, die slecht zijn; in den Raadhuistuin vóór de woning van den gemeentebode 2 Amerikaansche eikjes, die in hooge mate de toetreding van licht tot de Wethouderskamer belemmeren; 30 zieke iepen, die hier en daar in de ge meente staan en spoedig verwijderd behooren te worden. Roodvonk. In de afgeloopen week zyn al hier twee gevallen van roodvonk geconstateerd. Gemeenteraad. Een openbare vergadering van den raad der gemeente^ Haarlemmerliede en Spaarriwoude wordt gehouden Dinsdag 24 October 1933, 10 uur vm. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken; 2. Vergoeding reiskosten voor schoolbezoek; 3. Vaststelling gasverordeningen; 4. Vaststelling meterhuur en gasprys; 5. Benoeming admi nistrateur gasbedrijf; 6. Benoeming leden Fi- nancieele Commissie; 7. Benoeming van 2 le den van het Burgerlijk Armbestuur; 8. Benoe ming van 3 leden van de Schoolcommissie; 9. Benoeming van de leden van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim; 10. Verhuring van landerijen der Gemeente; 11. Rekeningen dienst 1932 van Gemeente, Grond- en Woningbedrijf en Burgerlijk Armbestuur; 12. Aanbieding be grootingen dienst 1934. Diefstal van f 50 De dienstbode van de fa milie V. uit het Kweekduin kwam Zaterdagmor gen tot de ontdekking, dat uit de lade van de keukentafel 2 portemonnaies waren ontvreemd. Samen inhoudende een bedrag van plm. f 50. Waarschyniyk heeft hier iemand de hand in, die met de gewoonte, om de huishoudportemon- naies in de keukentafel te leggen, bekend is. Verschillende personen zyn reeds verhoord, maar tot dusver zonder resultaat. Standsorganisatie en R.K. Sport Vrijdag avond was de kring „Santpoort" van den R.K. Volksbond in vergadering bijeen in café „Zo- merlust". In zyn openingswoord verwelkomde de voorzitter o.a. den spreker van den avond, den zeereerw. heer v. Ingen, kapelaan der pa rochie en wees vervolgens op dezen tyd van materialisme en egoïsme, waarin het goed doet een groep werkloozen te zien opgaan naar Rome ter pelgrimage. Verder deelde hij mede, dat de onderaf deeling „Sint Deus Dedit" j.l. een vaandel heeft ontvangen. Hij wenschte den leden toe, dat zy trouw aan dit vaandel zul len blijven. Gewezen werd nog eens op den verderfely- ken invloed, die uitgaat van het fascisme, waarvan wy katholieken absoluut niets moeten hebben. Hierna werd het woord verleend aan kape laan Van Ingen, die een rede hield over „Standsorganisatie en R.K. Sport". De R.K. sport, aldus spr., is van actueel be lang, die steeds meer onze aandacht vraagt, waarvan bovendien door het Nederlandsch Episcopaat een herderlijk schrijven verscheen. Spr. wijst dan op het einddoel van den mensch, waarop alles gericht moet zijn. Het groote middel daartoe is God te dienen. Gedachtig aan het spreekwoord „Een gezonde ziel in een gezond lichaam" wijst hij er op, dat de sport voor ons altijd middel is om ons einddoel be ter te bereiken. Voor velen is sport echter einddoel, wat tot uiting komt in het najagen van records voor rijwiel, vliegtuigen, e.d. Voor ons is de sport goed en aanbevelenswaardig als zij het lichaam beter doet meewerken aan het heil der ziel. Katholieken, dus nooit in neutraal verband, de gevaren zijn ontzettend groot, gevaar voor Misverzuim, voor gemengde verkeering en het los zyn van de geestelijke leiding. Ook voor aanstaande katholieken op sociaal en politiek terrein doen nog mede. Stands- en vakorganisa tie nu kunnen helpen, negatief en positief; blijf weg van de neutrale velden en steun mo reel en financieel onze R.K. sport. Zorgt als organisatie, dat ge niet achterblijft om mede te werken aan den bloei van onze sport. De voorzitter dankt kapelaan v. Ingen voor de zakelijke en leerzame uiteenzetting van het onderwerp en betreurt, dat de vergadering zoo slecht bezocht is. Vooral de werkloozen ont breken, wat voorzitter scherp hekelt. De zeereerw. heer pastoor Goossens wijst dan op het as. gebeuren in onze parochiën, het geven der H. Missie. Spreker spoort aan tot trouw bezoek en deelname aan de voorberei dende novene. Met een dankwoord sluit voorzitter deze leerzame en nuttige vergadering. BATAVIA, 21 Oct. (Aneta) De heer Monod de Froideville verzoekt de volgende verklaring te publiceeren: „Teneinde volkomen klaarheid te brengen in de vertroebelde politieke sfeer, waarin sommigen mijne sociale werkzaamheid willen trekken, acht ik het gewenscht bekend te ma ken dat ik in 1935 geen nieuwe Volksraadscan- didatuur voor de LK.P. wensch te aanvaarden." United Press seint ons uit Londen, dat de trekking van de Iersche sweepstake is begon nen. Het totaal bedrag der prijzen bedraagt 1707717 pond sterling. Onder de eerste num mers, die uit de bus kwamen, was no. C.B. 19480, in het bezit van H. J. Korver Reiniers- boul, te Soerabaja, die het paard .Madagascar' trok, en I.S. 15955, staande op den naam „Avontuur", Nassaukade te Rijswijk, die het paard „Diamantee" trok. Verder viel het paard „Scattercash" op P.H. 90640, op naam van „Cécile", Ratzeburglaan 2 te Apeldoorn; het paard „Happy Call" op P.Q. 20457, op naam van De Haan, Achterom 143 te Hilversum, en het paard „Guy" op P.Z. 21486 van „Ongeluk", Wilhelminakade 73, IJmuiden Het paard „Madagascar" werd ook getrokken door Bok, Modie Wamo Kemlajan te Soera- karta met nummer A. T. 55470. Verder behooren de volgende Hollanders tot de gelukkigen: M. I. C. Appels, Overtoom 345, Amsterdam, „Versicle" op nummer P.W. 85501. Siraum, te Driebergen, .Pullover", op nummer Q.T. 44937. A. J. Voogd, Wonoredjo Glintang te Malan, „Canteener". op nummer A.C. 76382. Club Eek- hardt, Apeldoornschelaan, Den Haag, „Playcup", op nummer L.D. 58762. Mevr. Ekkers te Heilo, „Snooker", op nummer N.X. 50895. P. Fatum *e Galang (Sumatra), „Wildson", op nummer XE. 6284. J. Kohier, Molenwerf 2, Rotterdam, „Sol dier", op 'nummer L.T. 59612. J. In 't Veld Willem Buytenwegstraat 151c, Rotterdam, „Soldier", op nummer J.A. 16486. H. Bohre, Sos- tendaalscheweg 25, Rotterdam, .Limelight", op nummer L.J. 55491. Hok, Soemiaradjaweg 46, Bandoeng, „Ailsacraig", op nummer PK. 7444475. Arofa te Amsterdam, „Generous Gift", op num mer P.O. 90377. Zaterdagmorgen heeft op het kruispunt de Graaff te Enschede een ernstig ongeval plaats gehad. Het paard van den kolenhandelaar S., dat voor een wagen gespannen was, sloeg in»de Kloosterstraat op hol en rende door den Noor derhagen in de richting van het kruispunt de GraaffDè "daar geposteerde verkeersagent be merkte het gevaar en zette direct het verkeer stop. Twee jeugdige wielrijders trachtten nog voor bij te komen. De eene ontsnaprte aan het ge vaar, door snel de Haaksbergerstraat in te rijden. De 13-jarige H. M. ten V. werd echter door het hollende paard omver geworpen en kreeg paard en wagen ov_r zich heen. Gillend van pijn en hevig bloedend uit mond en ooren werd de jongen by dr. Boeve binnengebracht. Op advies van dr. Bosma, die juist passeerde, werd de jongen direct per auto overgebracht naar het R. K. Ziekenhuis, waar hij in hoogst zorgwekkenden toestand opgenomen. Het paard kwam by de aanrijding te vallen en kon zoodoende tot stilstand worden gebracht, zoodat gelukkig verdere onheilen werden voor komen. In „Twee Steden Palace" te Den Haag werd j.l. Vrijdagavond, de eerste voorstelling gege ven van de propaganda-film „Licht-Inwendig" van den R. K. Blindenbond „St. Odilia", door de afd. Den Haag van dezen Bond. Na een kort openingswoord van den voorzit ter van de Prop. Commissie de Charro van Kempen kreeg Pater Lucianus gelegenheid om een overzicht te geven van het blindenonder wijs en de verzorging der blinden. Deze spre ker, die zelf het gezichtsvermogen mist, zette duidelijk uiteen, hoe het in verleden tijden stond met de verzorging der blinden, en eerst in het begin der 19e eeuw aandacht werd ge schonken aan deze zaak. Ook in ons land ont stond belangstelling voor de lotsverbetering der blinden; speciaal Pater Adrianus te Grave gaf zich persoonlijk alle moeite om hier iets in te bereiken, hetgeen hem terecht den naam van „Vader der blinden" in Katholiek Holland deed toekomen. Het tweede punt dat Pater Lucianus be sprak, behelsde de verdere zorg, die aan de blinden besteed wordt, nadat zij onderwijs en bewegingsmogelijkheid verkregen hebben. Eet meest staat aan de normale omgangsvrijheid van blinden het verkeerde begrip in den weg, dat men wel meent medelijden en sympathie voor hen te moeten hebben, zonder moeite te doen, hen te begrijpen in hun innerlijk leven. Men achte de blinden afgesloten van de zintui- gelijke waarnemingen die een normaal ziend persoon kan doen. Dit nu is maar zeer ten deele waar. Ook blinden nemen veel van hun omgeving in zich op, zonder dat zy die on middellijk zien. In dit opzicht moet zich de mensch, die over het gezicht beschikt reali- seeren, dat de blinde in zijn waarnemingen veel dichter bij hem staat, dan men in 't al gemeen veronderstelt. Spreker wijst nog op de begunstigende maat regelen, die openbare lichamen en spoorwegen in het buitenland aan een blinde verleenen; in Nederland blijft men helaas met dergelijke fa ciliteiten nog achter. Door de blinden-organisaties werd veel ge daan in het belang van hun leden en lotge- nooten. Ook de Kath. organisatie neemt haar plaats met eere in. Zy beschikken over een eigen orgaan in zwartdruk, en over vele uitgaven in Braille schrift. In verschillende afdeelingen van den bond is veel bereikt voor de blinden, o.a. in den vorm van werk-verschaffing; waardoor veel van de tragiek van een doelloos, machteloos leven wordt weggenomen. Ook in het buiten land wordt in dit opzicht buitengewoon ver dienstelijk werk verricht. Spreker dringt er op aan, dat ook in Den Haag meer op dit gebied tot stand gebracht, en daarvoor de noodige steun wordt geboden. Na de pauze gaf het jongenskoor van het St. Aloysius-College onder leiding van Pater J. Vollaerts S. J. eenige liederen te hooren, waar van de zeer goede voordracht te roemen viel. Hierna ging de vervaardiger van „Liaht In wendig", de cineast Jan Hih over tot het pro jecteeren van zijn uit drie deelen bestaande film. Hy is hier bijzonder goed geslaagd in de vertolking van het leven en wezen der blinden; wij constateerden dat zoowel het propagan distische doel als de artistieke eischen ten volle recht gekregen hebben. Aan het einde van den avond werden nog eenige liederen gezongen. Zaterdag heeft de Amsterdamsche afdeeling van den Ned. Kath. Grafischen Bond in Huize „De Liefde" een druk bezochte vergadering ge houden, in welke vergadering de hoofdbestuur der, de heer Nelissen een overzicht gaf van de besprekingen over de nieuwe Collectieve Ar beidsovereenkomst. Nadat verscheidene leden het woord hadden gevoerd, werd tot stemming overgegaan met als resultaat dat de nieuwe C. A. O. met een ge ringe meerderheid (65 vóór, 63 tegen en 8 'oouuiqwerd aanvaard. AMSTERDAM. 23 Oct. Veemarkt. 665 vette koeien: le kwal. 0.560.66, 2e kwal. 0.46—0.55, 3e kwal. 0.400.44. mindere soorten 0.350.38 per K.G. slachtgewlcht. 130 melk- en kalfkoeien 140.00180.00 per stuk. 159 vette kalveren: le kwal. 0.520.58, 2e kwal. 0.44—0.50, 3e kwal. 0.38—0.42 per K.G. levend gewicht. 51 nuchtere kalveren 5.008.00. 153 schapen 16.0020.00 per stuk. 632 varkens, vleeschvarkens. wegende van 90110 K.G. 0.460.47, zware varkens 0.440.45, vette varkens 0.420.43 per K.G. slachtgewlcht. 24 paarden 60.00100.00 per stuk. 4 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Marktverloop. Slachtrunderen 400 stuks meer aangevoerd dan vorige week, handel niet vlug, prijzen iets lager. Melkkoeien Iets mindere aan voer en tamelljken handel. Vette kalveren tame- H1ke aanvoer, niet veel vraag, lagere prijzen. Nuchtere kalveren geringe aanvoer, handel slee- pend, gewone prijzen. Varkens Iets betere aan voer. handel niet vlug en prijzen gelijk vorige week. Schapen ruime aanvoer, vlugge handel en priizen Iets dalende. Paarden stille aanvoer en stuggen handel. ALKMAAR. 23 Oct. Veemarkt. 66 vette Koeien 120.00220.00, handel matig. 30 Graskalveren 20.0030.00. 2 vette Kalveren 30.0060.00 per stuk. Idem per K.G. 0.500.70, 17 nucht. Slacht- kalveren 4.0016.00 per stuk. 244 vette Varkens, zware, per K.G. 0.390.43. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Oct. 7700 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 0.300.70. Drie lingen 0.400.60 2400 K.G. Wortelen 2.102.50. 42000 K.G. Roode kool 1.001.50. 37000 K.G. Gele kool 1.00 21000 K.G. Vroege Witte kool 0.60 1.25. 2000 K.G. Deensche Witte kool 0.801.10. 13000 K.G. Uien: Gele Uien 1.802.20, Gele Drielingen 0.90—120, Gele Nep 2.80. 4100 stuks Bloemkool: le soort 3.007.50 2e soort 0.75 I.50. 4000 K.G. Bieten 0.6O—1.10. LEIDEN. Coop. Groenten-, Fruit- en Bloemen veilingver. „Lelden en Omstreken" Andijvie 0.501.00. Kroten 1.001.50, Komkommers 2.10 6.50, Bloemkool I 3.5010.10. Idem H 1.50— 5.40, Roode kool 1.908.90. Savoye kool 2.80 6.40, Groene kool 1.102.80. Meloenen 1.00 II.00, Peterselie 0.500.80, Prei 1.001.80, Krop salade 0.603.60, Selderie 0.501.40, Knolselde- rie 1.50—3.00, Wortelen 2.105.00 per 100 stuks. Kroten 1.502.50. idem gek. 3.00—8.00, Snljboo- nen 5.0036.00. Stokboonen 4.0039.00, Stam- boonen 2.0043.00, Witlof 8.0019.00, Boeren kool 1.503.00, Postelein 5.0012.00, Spinazie 2.008.00, Uien 1.00—220, Spruiten I 4.00 15.00, idem II 1.505.00 per 100 K.G. LEIDEN. 21 Oct. Prima fabrieksboter (contróle) 1.75 per K.G. Prima Boerenboter 1.70120 per K.G. Aanvoer 405 K.G. Handel matig. LEIDEN. 16 Oct. Turfmarkt. Geen aanvoer. Prijs lange turf 7.008.00 per 1000 stuks. LISSE. Coöp. Velllngsver. voor Bloembollen kweekers H.B.G. Enk. vroege tulpen. Scarlet Due 11 1.10. Artus 11 1.00. Brilliant Star 12 1.45 1.50. 11 1.20. 10 0.85. Calypso 1.40. Coul. Card. 1.40 1.00 0.75. Cram. Brlllant 1.00 0.75. Crimson Queen 1.00. Diana 1.00. Due de Berlin 1.50 1.10 0.75. Duch. de Parma 0.95. Dusart 1.40, Eleonora 1.40, Flamingo 0.75. Fred. Moore 1.40 1.00 0.75. Gele Prins 1.00 080. Gen. de Wet best 2.00 1.85. Herm. Schlegel 1.00. Ibis 1.00 0.75. Grand Due 2.10. King of the Yellow 1.15. La Relne 0.75. Mon Tresor 1.70. Prins v. Oostenrijk 1.40 1.00 0.75. Proserpine 9.75, Prosperity 0.75. Rose Grisdelln 1.00 0.75. Rose Lulsante 1.00 0.75. Rose Précose0.90. Rijzende Zon 1.40 1.05 Verm. Brillant0.75. Witte Zwaan 1.00 0.75. Dubb. vroege tulpen: Azalea 1.05. Electra 1.40 1.00 0.80. Imp. Rubrorum 1.15 180. Mr. v d. Hoef 1.451.50. Murillo 1.00 0.75. Theeroos 1.40 1.00 0.75. Vuurbaak 1.40 1.25 120. Enkele late tulpen: Bouton d'Or z. 10 0.55. Caledonia z. 11 0.65. Gesn. Lutea 0.65 0.50. Ine Yellow z. 12 0.900.65. Mrs. Moon 125 1.05. Picotee 0.90 0.550.65. Rosalinde 0.70. DarwintulpenBar. de la Tonnaye z. 11 0.65. Bartigon z. 12 0.90. z. 11 0.65. z. 10 0.50. Allard Pierson 1.15, City of Harlem 120, Clara Butt C.65 0.50. Gretchen 0.60. Harry Veitch 0.650.70 0.60, King Harold 0.90 0.70. La Can- deur 0.90 0.70. Le Nótre 0.90, Mad. Krelage 0.90 0.50, Mr. Fame. Sanders 0.65 0.55. Mrs. Pot ter Palmer 0.65, Pride of Harlem 0.90 0.65, Pr. der Nederlanden 0.90, Pr. Elisabeth 0.90 0.65 0.70 0.55, Rev. Ewbank 0.90, Rol d' Islande 0 65. Leonards da Vinci 0.65 0.55, Vict, d' Ollveira 0.650.70 0.55, Wm. Pitt 0.65 0.50, Wm. Copland 0.90 0.65 0.50, Zulu 020. Zwanenburg 2.60. Breeder tulpen: Panorama 0.90, Lodewyk XIV 0.90, Vulcain 0.70. Croeussen: Croc, geel z. 19 0360.50, z. 9 0.200.25, z. 8 0.18, Mad. Elna 0.32, Maximiliaan z. 7 0.310.49, Mont Blanc z. 9 0.60080. z. 8 0.600.65, Walter Scott z. 7 0.38. Dream z. 9 0.75. Narcissen: Alba Pleno 085, Cheerfulness 0.60 1.00 Emperor 0.651.20, Chrtstman Glory 1.00, Glorv of Leiden 1.00, Glory of Sassenheim 0.80 1.10, Horace 0.80, King Alfred 0.801.50. Lourens Koster 0.400.95. Prlnceps 0.80. Queen of the North 0.40, Sir Watkin 0.501.10, Sulphur Spur 0.65, Treserve 0.701.15, Von Slon 0.65—0.90, Van Waveren's Giant 0.90. Victoria 0.75120. Late Gladiolen: Yvonne 12 op 0.60, Jac. van Beleren 12 op 0.90. Bijgoed: Pioen Duch. de Nemours 2.80, Augusta d'Hour 1.00, Chin. Lucilea 0.13. Eremurus Gem. 7.0012.00, Lil. Regale 0.8O—2.30. Scllla Sib. 9 op 0.80, Lil. Croceum 16-20 3.00, 14 1.00, Lil. Tigr. 20 op 1.60, 18-20 1.50, 16-18 1.25, 14-16 0.50. Alstromenia 0.17, Anem. St. Brlgid 0.600.85, enk. Gianthus 5 op 0.60, 4 0.49. Hyacinten: E.R. Moreno 18 5.00, E.R. La Vic- toire 17 4.00. 16 3.25, ER, Grand Maitre 18 5.00, E.R. Gertrude 18 5.00. 17 4.00, 13 1.75. E.R. Dr. Lieber 18 5.00, 17 4.00, DR. Kastanjebloem 14 225, Grand Maitre 16 3.25. Verslag Plantgoedveiling, gehouden op Woens dag 18 Oct. 1933, alles per mand. Enk. vroege tulpen: Gen. de Wet 15.00, Culli- nan 5.50. La Precieuse 5.50, Grand Due 14.00, Prosperity 7.50, Rose Lulsante 6.00, Pr. van Oos tenrijk 7.50, Herm. Schlegel 5.50, La Reine 4.00. Dubb. vroege tulpen: Triumphator 16.00, L'Aurora 9.00, Peach Blossom 26.00. Mr. v. d. Hoef 15.0017.00, Electra 12.0017.00, Cour. d' Or 14.00, Murillo 6.008.00. El Toreador 19.00. Enk. late tulpen: Ingl. Yellow 580, Albino 15.00. Darwintulpen: Wm. Copland 3.004.50, Clara Butt 5.50, Pr. Elisabeth 7.00, Bartigon 780, Vict, d' Oliveira 10.00. Clio 4.50. Croeussengeel 6.008.00, blauw 10.00, Maxi miliaan 15.00. Bijgoed: Iris Wedgewood 10.00, Iris Poggenbeek 3.50,' Imperator 4.00. NOORDSCHARWOUDE, 23 Oct. Aangevoerd werden: 5700 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen 0.70, BI. Eigenheimers 2.00, Friso 1.70, 800 Kg. peen 2.20—2.50, 1600 Kg. kroten 0.60—0.70, 38000 Kg. roode kool 1—1.60, 15200 Kg. gewone witte kool 1.25, 3600 Kg. Deensche witte kool 1—1.20, 19800 Kg. gele kool 1.00. OUDEWATER. 23 Oct. Kaasmarkt. Aanvoer 82 partijen. 3690 stuks, 18450 K.G. le soort met R.M. 24.0025.00, 2e soort met RM. 20.0023.00, zonder R.M. geen aanvoer. Handel matig. ROTTERDAM, Vee Aanvoer vette runde ren 444, vette kalveren 249, schapen en lamme ren 1388, varkens 825. Vette koeien 56—60, idem 2e kw. 4854, 3e kw. 3642, vette ossen, vette kalveren 95—105, 80 90, 65—70, varkens (lev. gew.) 39, 37, 35, export varkens 34—32, schapen 38, 34, 30, lammeren 40, 36, 32, prijzen per stuk, schapen 18, 14, 9, lammeren 16, 14, 8. OVERZICHT: De aanvoer van vette koeien grooter dan vorige week; handel lui; prijzen ongeveer gelijk. Vette kalveren minder ter markt handel lui, prijzen lager; schapen en lammeren groot, tamelijken handel, prima als vorige week, minder iets lager; varkens iets ruimer, tamelij ken handel, verdere soort iets flauwer. Aardappelenmarkt: Brielsche eigenh. 2.40 2.75 per HL., Zeeuwsche blauwe 3.003.20 per H.L., Zeeuwsche eigenh. 2.25—2.40, Zeeuwsche bonte 3.003.30, Blauwe eigenh. 2.40—2.70, West. Schoolm. zand ronde 0.05 per K.G. Met redelijken aanvoer, stillen handel. Vlas- aanvoer: 6100 K.G. HoU. Geel 40—55 cent. Er bestond eenige vraag, de prijzen teleurstel lend, geen prysverhooging, gedeelte onverkocht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3