STADSNIEUWS Haarlem, 24 Oct. BEURS VAN AMSTERDAM ütdet- Meedikf SM 6M 7M 95' MARIA STICHTING 1— 2 3 4 l.ü 1.Ü tterSoKAR. KRUISVËgóo N.V. GerardA. van der Steur BONTWERKERS Wisselkoersen vertroffifensnadin DINSDAG 24 OCTOBER Mgr. Aengenent naar Rome VOORBEURS AGENDA Beurs-thermometer DINSDAG 24 OCTOBER 1933 Flanellen blouses 10 November terug DRIEJARIG KINDJE OVERREDEN Op slag gedood NIEUW RAADSLID In de plaats van den heer Santé GELDLEENING HAARLEM f 200.000 a 4Vz pCt. ZWAVELZUUR OVER HET BEEN Onvoorzichtig vervoer PRIJSUITREIKING TEGEL TELLING Bij Luxor Sound Theater DE NIEUWE DAG- EN WEEK- KAARTEN VAN DE TRAM Waar men de kaarten kan krijgen CIRCUS RAUSCH Haarlem-Noord TONDER vOORUITBl De bietencampagne Vertraging treinenloop Een Haarlemsche snelpers OM DEN WERELDVREDE HET WIT-GELE KRUIS In Zuid-Holland Personalia TEGEN MATIGE PRIJZEN BURGERLIJKE STAND Begrafenis J. Flohil UIT DEN OMTREK HET KASTEEL „MARQUETTE" Wordt het park wandelplaats? BENNEBROEK IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK SANTPOORT BENNEBROEK HILLEGOM SANTPOORT VELSEN IJMUIDEN 25 October INSTELLINGEN VOOR BLAUW RATINE JEKKERS 75 50 85 Hedenmorgen half tien is Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem, in ge zelschap van Z. D. H. Mgr. H. J. M. Taskin, president van het groot-seminarie te Warmond en den hoogeerw. heer plebaan L. A. A. M. Wss- terwoudt, naar Rome vertrokken. De terug komst in Nederland zal omstreeks 10 Novem ber zyn. Hedenmorgen speelde in de Haarlemmerliede- straat een drie-jarig kindje op het trottoir. In de nabijheid stond een auto van den Rei nigingsdienst en aan den overkant der straat een groentenwagen. Toen een derde voertuig wilde passeeren verklaarde de chauffeur van den auto van den Reinigingsdienst zich bereid, zyn auto even achteruit te rijden. Waarschijnlijk heeft de kleine zich aan den auto vastgehouden en is, toen deze achteruit reed, van de stoep gevallen, met het ongeluk kige gevolg, dat zij met het hoofd onder het linkervoorwiel van den auto kwam. Het hoofdje werd geheel verpletterd en het kindje op slag gedood. Het lijkje is naar het St. Elisabeth- gasthuis overgebracht. De stamkaart, die dus aan een der kantoren moet worden gekocht, draagt een bepaald num mer. Wil men nu bij den conducteur een dag of weekkaart koopen. dan moet men even dit num mer meedeelen. Stamkaart en dag- of week kaart gaan dan samen in een hoesje van cel luloid, dat jaren mee kan gaan. Om den verkoop van deze kaarten te bevor deren verstrekt de directie tot en met 4 Novem ber e.k. de stamkaart en één dagkaart kosteloos. Bovendien ligt het in de bedoeling ook de maandabonnementen zoo in te richten, dat zij met de stamkaarten kunnen worden gebruikt. Voor de reizigers met abonnementskaarten ver valt dus in de toekomst de maandeiyksche last van het portret. De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van leden van den Ge meenteraad maakt bekend, dat vanaf heden ter secretarie der gemeente, zesde afdeeling, Ged. Oudegracht 18, voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn besluit tot benoemd verkla ring van den heer mr. C. Blankevoort, als lid van den Raad. genoodzaakt geworden door het bedanken als zoodanig door den heer J. W. van Santé Jr, B. en W. stellen voor: Behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten der provincie Noord- Holland met de N.V. Levensverzekering-Maat schappij Nillmij van 1859, gevestigd te Batavia, een geldleening van f 200.000 aan te gaan ten laste der gemeente Haarlem, nominaal kapitaal, rentende vier en half ten honderd 'sjaars op schuldbekentenis pari. De aflossing op deze leening zal aanvangen in 1938 en zal per jaar bedragen ten minste f 20.000. De gemeente behoudt het recht na 1 October 1938 over te gaan tot versterkte aflossing mits van het voornemen om daartoe over te gaan ten minste drie maanden tevoren schriftelijk kennis wordt gegeven. Maandagavond omstreeks 6 uur reed de 24- jarige S., wonende in de Breestraat, met een bakfiets, waarop zich een flesch zwavelzuur en daarnaast zijn 8-jarig broertje K. bevond. Bij het binnenrijden van een pakhuis aan de Houtmarkt dompte de fiets, waardoor de flesch brak en de zwavelzuur zich over de beenen van het jongetje verspreidde. Na door een lid van den O. D. verbonden te zijn, werd hij per zie kenauto naar het St. Elisabeths Gasthuis over gebracht. Later kon het jongetje weer naar zijn huis vervoerd worden. Maandagavond had in de gezellige foyer van het Luxor-Theater onder grcote belangstelling plaats de uitreiking der prijzen, uitgeloofd aan degenen, die het aantal tegeltjes, in hall en vestibule van dat Theater gelegd, juist of nagenoeg juist geschat hadden. Er waren ruim 500 oplossingen ingekomen, die varieerden van 6050 tot 125.000 stuks. Het juiste aantal bedraagt 48723.22. De verschillende prijzen werden namens het comité door den heer Hoogendoom met een toepasselijk toespraakje uitgereikt. De prijzen bestonden alle uit luxe- of kunst voorwerpen. Zooals wij reeds eerder berichtten, zijn met ingang van Maandag 30 October a-s. bij den conducteur van de tram z.g. dag- of weekkaar ten verkrijgbaar. Met deze kaarten kan men of voor een dag of voor een week onbeperkt van de tram gebruik maken. Om echter in het bezit van zoo'n dag- of week kaart te komen, moet men eerst met een pas foto naar een der kantoren (Tempeliersstraat, Leidschevaart of Schoten) gaan om daar. onder opgave van naam en adres een Stam-kaart te ontvangen. Deze kaart kost 5 cent en op vertoon hiervan kan men vervogens bij den conducteur een der volgende dag- of weekkaarten koopen: a. Een dagkaart voor de stad ad 25 cent. Deze is den geheelen dag onbeperkt geldig op de lijnen SchotenBlauwe brug. StationBloe- mendaalStationOverveen (via de Juliana- laan). StationOverveen (via den Zijlweg). Sta tionLeidschevaart en Amsterdamsche Poort Leidschevaart. b. Een dagkaart voor Heemstede en Bentveld ad 30 cent, geldig op dezelfde lijnen als boven genoemd. maar bovendien op de trajecten Blau we brug—Heemstede, LeidschevaartJavalaan en LeidschevaartBentveld. c. Een weekkaart voor de stad ad f 1.50. welke gedurende de geheele week onbeperkt geldig is op de onder a. genoemde lijnen; d. Een weekkaart voor Heemstede en Bent veld ad f 1.80 geldig op de onder b. genoemde trajecten. Zooals wij reeds eerder meldden, heeft het circus Rausch, dat eenigen tijd geleden door den storm grootendeels vernield is, haar her stelde tent weer opgeslagen op het Pretoria- plein te Haarlem-Noord. Bij de openingsvoorstelling van Zondagmid dag en bij de avondvoorstelling was de belang stelling overgroot, zoo zelfs, dat er politie aan te pas moest komen, terwijl Maandagavond we derom een talrijk publiek aanwezig was. Wij hebben destijds van het optreden van het circus Rausch te Heemstede reeds een uitvoe rige recensie gegeven en concludeerden daarbij dat het circus een dappere groep artisten be zit. dat véél poogt te presteeren, een conclusie, welke ook bij het optreden te Haarlem-Noord gewettigd is. Het dierental is uitgebreid, terwijl de pot sierlijke clowns, die zich zelfs niet ontzien om den directeur in het ootje te nemen, een ieder tot schaterlachen dwingen. Groote bewondering verkregen de verschil lende schoonrijdsters, koorddanser en acrobaten. Vooral de heer Bloemenveld vertoonde in de nok van het circus halsbrekende toeren op de trapéze en bezorgde het publiek heel wat span nende momenten. De jongleurs, de gebr. Mullens, die in Haar lem reeds meerdere malen optraden, jongleeren op frappante wijze met allerlei voorwerpen, al of niet op een éénwielige fiets. Tot slot een komisch paardennummer, dat het publiek nogmaals aan het lachen bracht. Er zijn eenige nummers op het programma bijgekomen. Het geheel had terecht veel suc ces. Men kan in het circus Rausch inderdaad een prettigen avond doorbrengen. Woensdag a.s. wordt een niet voqr dressuur geschikte ponie verloot. Van het Openbaar Slachthuis te Haarlem waren de heeren Dr. F. P. Keyser, directeur, G. de Vries, onder-directeur, E. H. Krelage en J. L van Ooyen, hoofdinspecteurs. Van de vereeniging „Dierenhulp", afdeeling Zandvoort, waren aan wezig mevrouw P. C. ReyndersSchouten, pre sidente en B. D. Deckers en H. J. M. Korenstra Kompers. Voörts waren er o.a. de gep. majoor H. Vixseboxse uit Heemstede, dierenarts J. Jong kind uit Haarlem en de heer IJ. Klaasen van den Kennel „Fauna" te Haarlem. De bietencampagne heeft in den Haarlem mermeer voor het grootste gedeelte haar beslag gekregen. Alles is zeer vlot verloopen dank zij het prachtige najaaarsweer. Voor de bietenverbouwers is het een troost, dat het suikergehalte zeer meevalt. Reeds wer den percentages van 18 en zelfs in een enkel geval van nog hooger genoteerd. Op het baanvak RotterdamAmsterdam is hedenmorgen vroeg eenige vertraging in den treinenloop ontstaan doordat tengevolge van den mist de aansluiting van den bootrein twee en een half uur op zich wachten liet. Bovendien werd tusschen Amsterdam en Haarlem een storing geconstateerd in de bovenleiding. Wij waren hedenmorgen in de gelegenheid, op de drukkerjj der firma Enschedé en Zn. een snelpersje (stopcylinder, formaat 35 hij 50) te zien, dat meer dan gewone belangstelling wekte, omdat het, in opdracht van een Amsterdamsche firma, vervaardigd is door de Haarlemsche Ma chinefabriek v.h. gebr. Figee. In Nederland be staat nog geen drukpersenindustrie. Mocht dit kleine begin tot meerdere opdrachten leiden, dan zou dat voor de firma Figee allicht geen onwelkome bij-industrie kunnen worden. Over de met deze snelpers bereikte resultaten was men zeer tevreden. De verschillende onderdee- len bleken zuiver afgewerkt te zijn, de zoo moei lijke inktverdeeling liet niets te wenschen over en de prijs bleek met dien van het buitenland te concurreeren. De machine heeft een produc tie van 3200 per uur en kan voorzien werden van een inleg-apparaat. Wij hoorden van de firma Figee nog een andere machine roemen, namelijk een door haar vervaardigde bandeer- machine, een instrument, waarmede 3200 kran ten per uur van een adresseerbandje kunnen worden voorzien. Voldoen deze producten der Haarlemsche industrie in de practijk goed, dan is wel te verwachten, dat in dezen tyd van ver doorgevoerde autarkie de drukkerijen in Neder land aan een Nederlandsche industrie de voor keur zullen geven boven een buitenlandsche. Onder de auspiciën van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, atdeeltng Haarlem en omstreken, werd in samenwerking met den Algemeenen Nederlandschen Vrouwer Vredes- bond en den Internationalen Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid in Cinema Palace een film vertoond, die opgenomen is aan het Fransche front in de jaren 19141918. De belangstelling van de zyde van het publiek was niet erg groot, wat de heer Rob. Peereboom in zyn inlei ding betreurde, maar niet erg vond. omdat hy vertrouwen zeide te hebben in de propagandis tische kracht van degenen, die hier en elders ijveren voor den vrede, wat de film zelf aangaat, moeten wij zeggen, dat zij ons tegenviel en als propagandamiddel voor den vrede naar onze meening weinig waarde heeft. Dat een afschrik voor den oorlog zou onboezemen, moet men ook niet verwachten van een film, die door de Fransche autoriteiten is vervaardigd en door hen aan het publek afgestaan. In zoo'n film is natuuriyk alles wat zweemt naar „defaitisme" (in Frankrijk dikwyis vereenzelvigd met het ijveren voor den vrede) weggelaten. Het gruw zame van den oorlog is dan ook in deze film maar sporadisch te zien. Het meest indruk wekkende nog is de mededeeling, die in het begin wordt gedaan, dat vier operateurs by de vervaardiging van de film zyn gesneuveld, wy gelooven dat graag, want hei gruzame oorlogs- bedryf is klaarbiykeiyk ten behoeve van den Generalen Staf van het Fransche leger in al zyn onderdeelen op de film vastgelegd, maar voor de vertooning zijn de meest vreeselijke tocneelen eronder anderen, het ontzagiyk ïyden van de gewonden, de vreeseiyke doodstryd van soldaten in Niemansland, de ontberingen van de bur gerlijke bevolking weggelaten. Maar wat er over biyft is nog erg genoeg, al behoort er een beetje fantaisie toe om den indruk van den oorlog volkomen te maken. Alleen zy. die den oorlogstijd hebben meegemaakt, die don ooriog van naby hebben gezien, die gemobiliseerd zyn geweest, kunnen zich door deze film het ver- schrikkeiyk beeld van den oorlog in de ver beelding terugroepen. Voor de anderen, voor de jongeren en deze vooral moeten wij voor de vredesidee winnen zegt deze film niets. Als propagandamiddel voor den vrede, haalt deze film niet by andere oorlogsfilms. Dat de technische afwerking onvoldoende is, vergeven wy natuurlijk gaarne, gezien de tyd (1914 1918) dat is opgenomen en de ongunstige omstandigheden, soms levensgevaarlyk, waar onder moest worden gewerkt. (Ongecorrigeerd) Gedep. Staten van Zuid Holland hebben in 1930 een regeling vastgesteld tot toekenning aan den Zuid Hollandschen bond van het Wit Gele Kruis van subsidies in de kosten van huis vesting en in de reiskosten van zwakzinnige kinderen voor het bezoeken van scholen van zwakzinnigen. Daaraan is de voorwaarde ver bonden, dat deze bond moet zijn aangesloten bij de centrale vereeniging ter behartiging der maatschappelyke belangen van zenuw- en ziels zieken. Die voorwaarde strekt ter voldoening aan een desbetreffend besluit van Provinciale Staten. De bond heeft onlangs verzocht het subsidiebesluit aldus te wyzigen, dat de eisch van aansluiting aan de centrale vereeniging zal worden vervangen door dien van aansluiting aan de R K. charitatieve vereeniging voor gees- telyke volksgezondheid, welke inmiddels is op gericht. Ged. Staten hebben hiertegen geen be zwaar. Zy stellen aan Prov. Staten een wij ziging van hun subsidiebesluit voor, waarby tevens rekening wordt gehouden met de moge lijkheid van het ontstaan van andere dergelyke vereenigingen. Het bestuur van de centrale vereeniging heeft op een vraag van Ged. Staten bericht, zich met het door den bond van het Wit Gele Kruis gedane verzoek te kunnen ver eenigen. Te Amsterdam is geslaagd voor het examen apothekers-assistente mej. H. M. Roozekrans, alhier. Ondertrouwd: 23 October: G. H. v. Zyl en E. v. Beelen J. Beukema en B. C. v. Calcar. Geboren: 19 October: F. J. ter Smitten—v. Langendonck, z. en d. 20 October: G. Wou denberg—Oosting, z. C. M. Platei—Lamers. d. 21 October: W. C. ClarenburgOverstee gen, z. J. C. v. DuffelenBerlemon, z. C. J. v. Houten—v. Overdyk, d. A. J. Bijster—de Mes, z. 22 October: J. M. SchoenStegeman. d. J. M. Luikelv. Eekeren, d. J. C. Ritzer Wolterse, d. D. VeenBensman, z. Overleden: 20 October: I. S. Groen, 73 j„ Ke naupark 21 October: T. Verschoor, 54 j„ Schouwtjesplein L. Buckens, 56 j., Kamper laan 22 October: J. C. Bom, 34 j„ Zuidpol derstraat M. P. Veenings—v. Gelder, 49 j„ Oranjeboomstraat. Gisteren is op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede in allen eenvoud het stoffeiyk over schot ten grave gedragen van wylen den heei J. Flohil, in leven dierenarts te Haarlem. De afdeeling Noord-Holland van de Maat- schappy voor Diergeneeskunde Was vertegen woordigd door de heeren K. Schuytemaker en C. Seeswerda, de Diergeneeskundige Vereeniging afdeeling Amsterdam, door Dr. C. F. Folmer voorzitter en Dr. A. v. Manen, eersten secretaris. Naar wy vernemen heeft gisteravond in een der zalen van het Kasteel „Marquette'", te Heemskerk, een bespreking plaats gehad tus schen den eigenaar, jhr. Gevers, het dage- lyksch bestuur der gemeente Heemskerk en het bestuur der Vereeniging van Vreemdelingen verkeer aldaar. Deze conferentie had ten doel de mogelijk heid te bespreken het terrein rondom .Mar quette" voor het publiek toegankelijk te stel len, nadat het als wandelplaats zal zijn in gericht. De besprekingen droegen nog slechts een inleidend karakter. Raadsvergadering De agenda van de verga dering van den raad dezer gemeente, van 25 Oc tober des namiddags 8 uur, ten Raadhuize, luidt: Opening. Notulen; installatie van het raads lid M. Otte; vaststelling van den pensioens grondslag van D. Kuit; verzoek van B. Witte om een regeling te treffen met Haarlem, in zake het bezoeken van de Handelsavondschool; verzoek van de R. K. Bloemistarebidersvereeni- ging om een bydrage voor een te houden ten toonstelling; reclames Hondenbelasting, school geld en precario; aanvulling legesverordening; verzoek tot verlaging van de Personeele Belas ting voor café's; voorstel tot onbewoonbaarver- klaring van woningen; voorstel tot belegging van gelden van het Wegenfonds; vaststelling van de le en 2e suppletoire begrooting 1933, verzoek van C. Vis om ontbinding van een huur contract; besluit tot verkoop van het oude post kantoor; voorloopige vaststelling van de Be- dryfsrekenlngen o"er 1932, en van de rekening over dat jaar; vaststelling der Bedryfsbegroo- tingen voor 1934; vaststelling Gemeentebegroo- ting 1934; wyziging Politieverordening; kasgeld- leening; driejaarlyksche afrekening ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 met de R. K. Jongensschool; behandeling van het ver zoek van de School met den Bybel om gelden beschikbaar te stellen voor den verbouw der school, met geldleeningsbesluit; besluit ingevol ge art. 7a der Bouwverordening ten aanzien van de wegen lb, 18 en 19 (Beukenlaan en Byweg- laan); besluit tot aankoop van wegen van de N. V. My. tot Exploitatie van Onroerende Goe- deren, te Heemstede, voorheen Gebrs. J. en H. vart de Pol te Heemstede, en ruil van grond met N. J. Hulsbosch; rondvraag. Sluiting. Santpoorts bloei Maandagavond verga derde deze vereeniging in hotel „De Weyman". De heer van Beem, voorzitter, sprak het ope ningswoord en ging daarna over tot de instal latie van mr. C. H. Guépin als eere-voorzitter. Hij bracht aan den heer Giripin dank, dat deze, na rijp beraad, gevolg had gegeven aan het verlangen der vereeniging als eere-voorzitter op te treden. Reeds lang had het bestuur be hoefte gevoeld aan een raadsman, die in de vele moeilijke vraagstukken, die zich vaak voor doen, het bestuur geheel belangloos wilde ter zyde staan. Het stemt ons tot groote vreugde, aldus de voorzitter, dat we in u dien raadsman mogen begroeten, omdat u staat in het volle leven en u grooten invloed hebt bij regeerings- lichamen. Door uw benoeming is „Spaarnberg", van waaruit in den loop der jaren reeds zoo veel goeds over onze plaats is uitgegaan, met recht het middelpuntvan ons dorp geworden. Moge „Spaarnberg" met zyn tegenwoordige be. woners nog zeer lang dit centrum blijven en moge onze vereeniging onder uwé bescherming groeien en bloeien (applaus). Mr. Guépin dankte den voorzitter hierop har- teiyk voor zijn woorden. Toen indertijd „Sant- poorts bloei" werd opgericht, had spr. geen oogenblik geaarzeld lid te worden, omdat hij voelde, welk een nuttig werk een dergelyke ver eeniging zou kunnen verrichten; immers, wij hebben wel eens het gevoel, dat de belangen onzer plaats ten achter komen by die van de groote stad IJmuiden. Het stemde spr. prettig, dat de voorzitter de vorige bewoners van „Spaarnberg" dankbaar herdacht heeft. Ten slotte gaf mr. Guépin de verzekering,, dat de vergadering ten volle op zyn medewerking zou kunnen rekenen (applaus). Hierna werd den eere-voorzitter een oorkonde overhandigd. Medegedeeld werd verder de stand van zaken van zaken ten opzichte van den spoorwegover gang „Wustelaan", verbetering van de Hoofd straat, de plaatsing van telefooncellen te Sant poort-Station en Dorp enz. De plannen voor plaatsing van een muzieknis zyn reeds ver ge vorderd. De heer Cornegge gaf een verslag over het pensionbureau. Aan het einde der vergadering werden vele vragers tot genoegdoening beantwoord, waarna sluiting. St. Deus Dedit Hedenavond houdt de plaat- selyke afdeeling van St. Deus Dedit een leden vergadering in R. K. Vereenigingsgebouw. Burgerlijke Stand Geboren: Gerrit, zoon van G. Dedel en C. A. M- Burger; Petronella Hillegonda Maria, dochter van S. Verhoeven en P. H. Zandbergen; Jan Wilhelmus, zoon van J- van der Kwaak en G. A. M. Prins; Elizabeth, dochter van C- van Rooden en E. C. J. Lom- merse; Henriette Maria, dochter van P. van der Lans en A. A. de Bruin. Getrouwd: A. Teeuw en G- Baak; J. A. Kop- pert en A. G- de Groot. Overleden: C. van Saasen, 69 jaar, m; W. C. Kamp, 77 jaar, echtgenoote van W. Trouwen. Gevestigd: J. C. Enters, Kerkstraat 6; D. E- H- Jonkheer—Hansen, Sixlaan la; J. Paul, Hoofdstraat 140; E. Salvey, Hoofdstraat 77; L. Schouten, Leidschestr. 25; P. van der Zwart met vr. Haven 90. Vertrokken: L. H. W. Eland naar Heemstede, Koedieflaan 20; L. Grollmann naar Haarlem; Sroedestraat 21; J. G. Tesselaar naar Haarlem, Voldersgracht 51; A. G. de Groot naar Noord- wijkerhout, Zilkerduinweg 50; J. A. Koppert naar idem; J. A- Stevens naar Haarlem, Gast huissingel 12 zwart; Th. J- Rauke naar Nijme gen, Graafscheweg 62; G. Gerritsen naar Am sterdam Noord, Lathyrusstr. 21 boven; J. A. de Mooy naar Nymegen, Canisiuscollege. De Brederodeweg Op de gemeentebegroo- ting van 1934 is een bedrag van f 25.000.— uit getrokken voor bestrating van den Brederode weg. De bestrating zal worden gelegd over een breedte van 6 Meter van den Duinweg tot de Willem de Zwygerlaan. Eindeiyk zal dan deze verbetering, welke dringend noodzakelijk was en waarnaar reeds herhaalde malen gevraagd is, tot stand komen. Personalia. Te Amsterdam is geslaagd voor het examen apothekers-assistent mej. J. H. Hofman, alhier. Van het Plaatselijk Crisis-Comité De pen ningmeester maakt bekend, dat hij, voor het doen van betalingen, ten Raadhuize zitting houdt op den eersten Maandag van iedere maand des avonds van 7.30 tot 8.30 uur. Van 1—16 October ontving de penningmees ter in totaal ƒ843.05, met inbegrip van 7.83 van het personeel van Gas en Water. Burgerlijke Stand Geboren: M. C. Strobbe ■Marcus, d; C. Groen—Brandenburg, d; M. M. SchuijtJansen, d.; J. E. MeyerScheffer, d; N. N. Voorhout—Dryver, z; A. M. Dekker- Glim, d; L. M. J. Smolenaars—Schellevis, d; A. E. EymanHamers, z.; G. H. Swierde Groot, d; M. A. M. Joosten—Stam, d; P. Willems— van der Sloot, d.; C. M. van Pelt—van Kessel, z; J. HanenenVons, z; A. BlokHofman, d; H. M. Dukel—van Tunen. z; H. Groen—Pro- chazka, d.; T. VerduijnSlager, d.; N. Ouwe hand—Cramer; z. Ondertrouwd: P. Visser en K. Verbaan; K. W. Jongeling en G. Koudenburg; A. Booij en A. C. Peters; C. Kraakman en W. v. Beusekom; F. J. J. Klep en M. Scheenaard. Getrouwd: W. Lagendijk en J. C. Mooiweer; A. de Jong en H. C. Homburg; J. H. Stam en P. C. Mooy; J. G. Beentjes en M. A. Esseling; H. Kosters en C. van Ryswyk; C. Dik en G. G. Noorman; H. M. Guddec en J. Kremer; G. J. de Geus en E. J. van Ballegoyen; N. Teeling en G. v. d. Kooi; J. J. Haeseker en P. Plug. Plotseling overleden. Te Haarlem is Vry- dag plotseling overleden de heer S. S. Groen. Deze nog krasse 73-jarige directeur der N.V. Kristal Ijsfabriek en koelhuis „Groenland" was des morgens nog op zyn kantoor en re gelde nog zijn omvangryke zaken. De overle dene was ook directeur van de N.V. Nationale Stoomvisschery en der N.V. Stoomvisschery My. „Mercurlus". De overledene was de oudtse en steeds een der onafankelykste en vooraanstaande onderne mers op visschery gebied te IJmuiden. Geruimen tijd was hij consul van België. Voor zyn groote verdiensten gedurende ds oorlogsjaren droeg hy een eeremedaille van het Roode Kruis. Het bericht van het overiyden werd hier ter plaatse met algemeene deelneming ontvangen. De teraardebestelling is bepaald op Dinsdag a.s. na aankomst van trein 15.14 uur. Gesteld voor nieuwe vraagstukken, in betrek king tot de inflationistische neigingen van Roosevelt en tot den val van het Fransche mi nisterie, als gevolg van de verwerping van de salarisvermindering, kon de voorbeurs heden moeilijk van opgewektheid getuigen. Van den dollar kunnen weder alle mogelyke fluctuaties verwacht worden en het wantrouwen in Frankrijk's geldelijke stabiliteit zal ook waar- schijnlyk een onevenwichtige stemming van den frank ten gevolge hebben. Vrees voor den frank was de factor, die hedenochtend de va lutamarkt en het effectenverkeer beheerschte. Tegen afgifte van francs waren Ponden ge vraagd waarvoor deze deviezen zich respect, bewogen op 9.69—9.70 (9.70 (4en 7.97 jj— 8.07 (7.93). In het effectenverkeer was de stemming wel willig, maar kon van opgewekt heid niet gesproken worden, omdat de sty ging geen natuuriyke oorzaak had. Philipslampen konden 3 6 pCt. verbeteren tot 208—211. Ko- ninklyke Olie monteerde 3 5 pCt. tot 172— 174. H.V.A pl.m. 5 pCt. tot 172—173 en Unile ver 1 a 2 pCt. tot 84%—85. De vraag voor Ko- ninklyke Olie was hoofdzakeiyk voor rekening van Parijs. Algemeen echter was de handel niet groot. In verband met het hooger slot van Wallstreet boekten Steels een avans van 1 tot 26. Bethl. Steel liep 1 a 114 pCt. op tot 181418% en Anaconda's pl.m. tot 8%. De Dollar bewoog zich op vorige koersen 170175. Gebouw „St. Bavo" „St. Caecilia", 8 uur Rechtskundig Bureau, half 9 Grossiers kleinhandel, 8 uur Studieclub Grafische Bond, 8 uur. Café-restaurant „Gebr. Brinkmann" Gecom bineerde Sigarenwinkeliersvereeniging, half 9 R.K. Vrouwenbond, 8 uur. Sociëteit „Vereeniging" Kennemer Foto kring, 8 uur. Rembrandt-Theater „20.000 jaar in Sing- Sing" en „The royal merry four", 7 en 9.15 uur. Gebouw r,St. Bavo" Kunst en Arbeid, 8 uur Trampersoneel. 8 uur Kellners, half 1 des nachts R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Alberdingk Thym, 8 ufur. Raadzaal, Prinsenhof Gemeenteraad, half 3. Rembrandt-Theater 20.000 jaar in Sing- Sing" en ,,The royal merry four", 2.30, 7 en 9.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10—5 uur R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen by mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. Nederl. Staatsleenprijshoudend Gemeenteleen nauwel. prijshoudend Youngleenlng luier Philips zeer vast Unilever vast Aku beter Koninklijke zeer vast H V A vaster Rubber vast Tabakonveranderd Amerik. waarden ....vast DINSDAG, 24 Oct. Vorige slotkoersen. Heden Londen 7.93 802% Berlijn 59.13 59.12% Parys 9.70V* 9.69% Brussel 34.56% 34.55 Zwitserland 48.04% 48.05 Weenen Kopenhagen 35.45 35.3714 Stockholm 40 g0 41.37% 0s,° 39.90 40.3714 New York 'cable) 7,72 1.72Vs Rome 13^05 13.05 Praag 7.35 7.35 Madrid 20.75 20.75 Vorige slotkoersen. Heden Staatsleeningen 5 Nederland 1932 101% 101% 4% Nederland 1916 ..f. 102% 102% 4% Nederland 1917 101% 1016/a 4 Nederland 1933 993/8 99% 4% N. Ind. 1926 AB 84% 84% 4% N. Ind. 1931 84% 84% 5% Youngleen. 1930 43% 43Vs Banken Koloniale Bank 45% 47 Indische Bank 48% 51 Cert. Handel-My48 48Y* Industrieën Unilever 83V2 83% Calvé Delft 53% 54 Alg. Kunstzijde 21% 22 Van Berkei's Pat15% 15% Nieuwe Philips 205% 210% Kiieh. Accoustiek 7/g 7/g Ned. Ford 129% 133% Indnstr. Buitenland Anaconda 8% 8% Bethlehem Steel 17% i8% Kennecot 11% 12 U s- Steel 22% 26% U. S. Leather 4% 5% Intern, Nickel 11% 12 Stand. Brands 15% 16Y* Mijnbouw Boeton Mynbouw 9 8Ys Alg. Exploratie 123 124 Redjang Lebong 114 113Y* Petroleum Kon. Olie 169% 1728/* Gaboes 11% 12 Perlak 92Ys 94 Peudawa 4% 4% Vorige slotkoersen. Heden Continental Oil 10% 10% Shell Union Oil 5 5 Rubber A'dam Rubber94% 95% Bandar 76% 77 Deli Batavia Rubber 39% 40 Serbadjadi 28% 29 Silau 26% 27 V. I. G. 047% 48 Allied 45% 47 Intercontin. Rubber Is/* Is/* Scheepvaart Java Ch. Japan 20% Holl. Amerika Lyn lYs Dito Gem. Eigend1% Kon. Ned. Stoomb7 Scheepvaart-Unie 44% Suiker H. V. A167% Jav. Cultuur 86 N. L S. U57% Vorstenlanden 22 Actions Idem 15.60 Tabak Dell Batavia 110 Oude Dell 105 Oostkust 17% Senembah 120% Spoorwegen Union Pacific 687/8 Wabasb 2V8 Erie 10% Kansas City South 8 South. Rallw133/g Chlo. Milw33/g Maxwell L. Gr14% 20 1% 1% 7 45% 172% 88 59 23 16.00 108 104% 17 120 703/* 23/8 9% 8 14% 3% 14 voor Jongens en Meisjes, geheel gevoerd, leeftijd: tot 3 jaar 3-5 j. 5—7 j. 8 10 j. Extra zware kwal. ratiné, blauw en bruin leeftijd: tot 5 jaar 5—7 jaar 8-10 jaar Prima kwaliteit flanel correcte pasvorm. In effen kleuren en bewerkte dessins bleu en beige

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2