Zes jongens in een kamp leXis MARKTEN Mooier - óók solider PL OS BEAU Corsetten Hl JMKEMOU BIECOSTOFZUIGER CQ cents per week 37» EXPEDITIE ROSSENAAR NOORD-HOLLAND ll NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT NOORD-HOLLAND SC H DAGBLAD UIT DEN OMTREK NAKLANK VAN HET A.N.W.B.- JUBILEUM Gedenksteen te Hillegom BLOEMEND AAL HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HAARLEMMERMEER Iets over hooge gemeente belastingen OVERVEEN ZANDVOORT ONDERLINGE HAGEL- VERZEKERING L.T.B. Voordeelig saldo f 27.063.13 173 ORG. HALLER BLAUWBRANDERS 6.75 BIJ S. J. DE GOEDE Mooie solide stof, vakkundig verwerkt, prachtig van coupe, zoo'n Plus Beau corset. Keurig van pasvorm, afgewerkt tot in de puntjes. En daarbij zoo voordeelig - veel lager in prijs dan ge zoo op het eerste oog zouat zeggen. Neem voortaan óók Plus Beau. Reeds in prijzen vanaf fl. 4.50. HAARLEM - Gr. Houtstraat 71 - Tel. 13020 ELECTR1SCH KUSSEN 4.45 BIJ S. J. DE GOEDE Lilian - Mariene Op eigen ateliers vervaardigd Renate ehaarlem J!lod£rrxxi^<iccy-njerxyf^j). kruisstraat 5' 100—200 KAARS GLOEILAMPEN 45 ct. BIJ S. J. DE GOEDE KATHOLIEKEN Koopt niet In winkels waar onzedelijke Lectuur of N. Malthusiaansche artikelen worden verkocht of voorhanden zijn. Koopt aan Stationsboekenkasten ALLEEN DIE LECTUUR. (VELKI: GLEN GEVAAR OPLEVERT HOOVER80.— HAMILTON BEACH 80.— met volle garantie Stofzuigerhuis „Electro Fort" HOFPLEIN 6-ALKMAAR Telefoon 433 en 633 Abonneert U op dit blad DOOR J. NOWEE Voor leerlingen van het 5e, 6e en 7e leerjaar. 158 blz., geïllustreerd, en stevig gebonden 1.35, franco per post 1.45. IN DEN BOEKHANDEL verkrijgbaar, en bij de uitgeefster: N.V. DRUKKERIJ „DE SPAARNESTAD" AFD. FONDSWERKEN, NASSAULAAN 51 HAARLEM GIRO No. 5970 Te Hillegom zal op Zaterdag 28 October des middags in hotel „Het Wapen van Friesland" ter gelegenheid van de daar te houden vergade ring van afdeeling III van den A. N. W. B. (Zuid-Holland) een gedenksteen worden ont huld ter herdenking van het feit, dat plan. 50 jaren geleden in datzelfde gebouw, toen hotel „Koning," de vélocipèdeclubs H. V. C. uit Haar lem en H. V. C. „De Ooievaar" uit Den Haag een toevallige samenkomst hadden, waar het eerst het denkbeeld ter sprake kwam van de op richting van een Nederl. Velocipedisten Bond, waaruit later de A. N. W. B. is ontstaan Deze vergadering, welke voor ieder lid van den A. N. W. B. toegankelijk is, zal worden gepre sideerd door den Bondsvoorzitter, den heer Edo J. Bergsma en bijgewoond door verscheidene leden van het Dagelijksch bestuur en Directeu ren vac den A. N. W. B. Burgemeester en Wethouders van Hillegom en eenige andere plaatselijke autoriteiten zijn uitgenoodigd bij deze plechtigheid tegenwoordig te zijn na afloop waarvan een gemeenschappe lijke maaltijd wordt gehouden. Der; avond te voren is in hetzelfde hotel een A. N. W. B.-avond georganiseerd, waarbij eenige bondsfilms worden vertoond en een tentoonstel ling van het Bondswerk zal worden gehouden. Deze tentoonstelling zal op 28 dezer ook nog te bezichtigen zijn. Politie De heer W. Lokerse, agent van polir tie te Vogelenzang, die met 1 Januari den dienst met pensioen gaat verlaten, zal in Vogelenzang worden opgevolgd door den heer H. J. Nijland, thans agent van politie te Bloemendaal. Gevonden voorwerpen Gevonden en terug te bekomen bij: P. Hekker, Ramplaan 68, Haar lem, een veiligheidsriem: W. van Delft, Boe- kenroodeweg 22, Aerdenhout, een fotolens; van Maren, Bentveldsweg 38, Aerdenhout, een da mesarmband; Ds. van Dijk, Kerkplein 2, Bloe mendaal, een grijs katje; Brugman, Ewfjckweg 2, Bloemendaal, een kinder jas; Heuvelweg 4, Bloemendaal, een parapluie en een regenjas; Figee, Iepenlaan 22, Bloemendaal, een bus stopverf; Bispincklaan 1, Bloemendaal, een laan 17, Bloemendaal, een heerenjas; Kruimel, Hooge Duin en Daalscheweg 20, Bloemendaal, een zwart poesje; aan den politiepost te Aer denhout, een rijwielbelastingmerk, een dames kous en een tennisbal; aan het bureau van politie te Overveen, een sleutel, een kindercape, een nappa handschoen, een vulpenhouder en een klut. GEMEENTERAAD In de Dinsdag gehouden raadsvergadering werd behandeld het verzoek van den Bond van Koffiehuishouders enz. te Halfweg, waarbij ge vraagd wordt om de perceelen of gedeelten van perceelen waarin het bedrijf van den houder van een koffiehuis, restaurant of andere in richting tot het gebruiken van spijzen en dran ken tegen betaling wordt uitgeoefend, gelijk te stellen hetzij met winkels of logementen (1/3 der huurwaarde) hetzij met perceelen of per ceelsgedeelten, die gemeubileerd werden ver huurd (2/3 van de huurwaarde). B. en W. stellen voor dit verzoek af te wijzen. Het lid Tabak zou verzoekers tegemoet wil len kdmen. Spreker-zegt," dat "ook deze "bedrtf- ven een harden strijd doormaken. Ook het lid Zwaan vindt het onredelijk, dat deze bedrijven zwaarder belast worden dan een winkel. De Voorzitter zegt, dat de tijden er niet naar zijn om tot belastingverlaging te komen ook niet voor deze gemeente. Koffiehuishouders e.d. betalen in andere gemeenten tot zelfs 200 op centen op de personeele belasting, in deze ge meente maar 50. De koffiehuishouders enz. in deze gemeente verkeeren bij hun collega's in andere gemeenten nog in gunstige omstandighe den. Het voorstel van B. en W. wordt verworpen met 5 tegen 6 stemmen. Voor stemden de hee- ren Biesheuvel, van Essen, v. d. Laan, de Graaff en Polderman. B. en W. zullen een verordening ontwerpen waarin een en ander geregeld zal worden. Bij de behandeling van de gasverordening bepleit de heer Tabak dat bij eersten aanleg van gasleidingen het aantal meters der leiding bo ven de 25 niet door de aansluiters behoeft be taald te worden; dat bij brand de eigenaars der perceelen niet gehouden zijn de kosten te be talen van de vernielde meters en leidingen en dat ook de houders van muntgasmeters bü het opnemen en ledigen van hun meter eenig kwi- tantiebewijs behoort te worden afgegeven. De Voorzitter zegt, dat het wel de bedoeling is om de perceelen die thans gas willen hebben geheel voor rekening der gemeente aan te leg gen ook al wordt de leiding langer dan 25 M. Hij meent dat het geen bezwaar is, dat bij brand de kosten van het vernielde gemeente eigendom moeten worden terugbetaald, want elke eigenaar kan bij verzekering tegen brand schade hiermede rekening houden. Ten aan zien van de muntmeters zullen maatregelen getroffen worden, dat ook bij meteropneming hiervan eenig bewijs zal worden afgegeven. De heer van der Aar zou ook die menschen vrij willen stellen van kosten van eersten aan leg, die thans een verklaring hebben ingezon- de, dat zij gas willen betrekken, doch die dit niet kunnen bekomen, omdat de gemeente geen transportleiding heeft. De Voorzitter zou elke uitbreiding op zichzelf willen bekijken en dan eventueele faciliteiten willen verleenén. De heer Stokman meent, dat op den Liede- weg thans meer belangstelling bestaat voor gas, dan indertijd het geval was. Spreker zou ook deze menschen willen helpen. De heer Biesheuvel informeert naar het aan tal aansluitingen. De Voorzitter antwoordt, dat dit thans ongeveer 200 is, niettegenstaande de actie van het P. E. N. Dit heeft zich eerst niets aan onze burgerij gelegen laten liggen, alleen nu er gas komt worden alle mogelijke facili teiten verleend. De verordening wordt behoudens een kleine wijziging vastgesteld overeenkomstig het voor stel van B. en W. De prfjs per M.3 wordt voor muntgasmeters 12 cent per M.3. Voor gewone meters 11 cent voor eerste 500 M.3; 8 cent voor tweede 500 M.3; 6 cent voor hoeveelheden boven 1000 M.3, ter wijl de meterhuur zal bedragen voor gewone meters 0.30 per maand. De heer Tabak zegt, dat het hem tegenvalt, dat een meterhuur berekend wordt. Spreker zou een andere reductie willen toepassen voor groote verbruikers met name groote gezinnen. Spreker zou een gezinsreductie willen hebben voor ge zinnen met meer dan 4 kinderen beneden den leeftijd van 14 jaar. Groote gezinnen hebben een zwaren 'strijd om het bestaan en spreker meent dat het gasbedrijf een sociaal standpunt in kan nemen. De Raad is in meerderheid christelijk en spreker doet een beroep op hen om de groote gezinnen op deze wijze tegemoet te komen. De Voorzitter acht het niet juist, dat een overheidsbedrijf wordt beschouwd als een so ciale instelling. Het bedrijf moet op de aller eerste plaats zichzelf kunnen bedruipen. Wordt er winst gemaakt, wat voor dit bedrijf niet noodzakelijk is, dan kan die winst voor sociale maatregelen worden aangewend. De berekening van de rentabiliteitsregeling heeft plaats ge had aan de hand van de cijfers in andere ge meenten verkregen. Het bedrijf is nieuw terwijl het Gemeentebestuur geen ervaring heeft. Spr. zou deze tarieven door B. en W. voorgesteld willen zien toegepast. Aan de hand van de op te doene ervaring zullen de fouten vanzelf naar voren komen. Wethouder van Essen meent dat het groote gebruik niet zal afhangen van de samenstel ling der gezinnen maar van de meer of min dere gegoedheid van den verbruiker. Hij ziet ook geen bezwaar tegen de voorgestelde meter huur daar groote afnemers die van meer dan 360 M.3 daarvan reeds voordeel hebben. Het voorstel van B. en W. in stemming ge bracht wordt aangenomen met 6 tegen 5 stem men. Tegen de heeren v. d. Aar, Duijnhoven, Tabak, Stokman en Zwaan. Benoemd wordt tot Administrateur van het gasbedrijf de heer M. J. van Zuijlen, gemeen te-ontvanger alhier, op een salaris van 250 per jaar. Als leden der financieéle commissie worden benoemd de heeren G. de Graaff, C. Stokman en G. W. Polderman; Burgerlijk Armbestuur de heeren Van Seggelen en Bottelier; Schoolcom missie de heeren F. C. L. Kuipers, W. J. Cor- nelissen en J. H. Zigtema; Commissie tot wering wering van schoolverzuim de heeren P. P- J- Bottelier, G. W. Polderman, P. P. Bottelier, P. de Zeeuw en G. Laan. Verhuring landerijen. B. en W. stellen voor de landerijen wederom publiek te verhuren voor den tijd van één jaar. Na discussies wordt besloten dit land publiek te verhuren voor den tijd van drie jaren met als bijzondere voorwaarde in de huurovereen komst dat de huurder geen recht heeft op restitutie van pachtpenningen. De rekening der gemeente over het jaar 1932 wordt vastgesteld als volgt: gewone dienst batig slot 46601.29; kapitaaldienst nadeelig saldo 49136.28. Grond- en woningbedrijf nadeelig saldo 1140.23; kapitaaldienst batig saldo 7224.35. Burgerlijk Armbestuur nadeelig saldo 2521.96 Aangeboden werd de begrooting der Gemeen te, gewone dienst in ontvangst en uitgaaf 195400.20. Kapitaaldienst in ontvang en uit gaaf 60920.34. Burgerlijk Armbestuur in ont- van en uitgaaf 21622.98; Grond- en Wo ningbedrijf in ontvang en uitgaaf op gewone dienst 3383.75 en kapitaaldienst 5224.35; Gasbedrijf in ontvang en uitgaaf op gewonen dienst 8700 en kapitaaldienst 802.35. Men schrijft ons; De burgerij in de Haarlemmermeer beleeft geen vroolijke dagen, gelijk de Nederlandsche bevolking over 't algemeen het zwaar en moei lijk heeft. Het is in de natuur wel mooi geweest; prachtig zomerweer, zonder veel wind. vele we ken achtereen; hetgeen bijzonder opvalt en weldadig aandoet, omdat het in dit vlakke wijde polderland haast altijd waait; zelden is het er landelijk still In het particuliere leven der ingezetenen is het niet zoo mooi geweest; daar was het niet zonneschijn en zomervreugd of herfstgenot; want de zorgen zijn in vele gezinnen groot. Er is nog altijd een geweldige werkloosheid; o ja! aan de werkverschaffing voor den aanleg van een nieuwe begraafplaats op een terrein nabij den Vijfhuizerweg hebben vele werklooze arbeiders gedurende vele maanden een weekloon kunnen verdienen; maar dit be drag was onvoldoende om den achterstand in het huishouden in te halen en de door lang durige werkloosheid ingetreden algeheele ver arming weer goed te maken. Ook de onlangs aangepakte werkverschaffing tot het verbeteren van de afvoerkanalen in den polder is een uitnemend middel om ruim hon derd arbeiders arbeid te geven enN een week loon, maar toch is ook dit inkomen niet in staat om het vroeger levenspeil van vele ar beidersgezinnen te handhaven en voort te zet ten. Voorts is er armoede en achteruitgang in zaken bij de winkeliers, ambachtslieden en in alle kringen der maatschappij kost het moeite pm het hoofd boven water te houden. Zelfs de boeren kunnen nog niet juichen, hoewel het tarwegewas ruime stof tot tevre denheid geeft en de regeeringsprijs in verge lijking met de opbrengst van andere landbouw gewassen zeer bevredigend is; want de prijzen van de andere gewassen zijn slecht en onvol doende om alle bedrijfsonkosten te kunnen dekken. Zoo heeft elk huis zijn kruis; niet één gezin uitgezonderd. En nu komt daarbij de onverwachte schrik van den verhoogden belastingdruk. Rondgezonden zijn de aanslagbiljetten voor de personeele belasting en voor de straatbe lasting en de daarop vermelde cijfers zijn voor velen een groote tegenvaller. Enkele hoofden van gezinnen hebben reeds de pen opgenomen en een min of meer on- vriedelijk geschreven protest opgestuurd tegen het ontvangen belastingbiljet en gevraagd om vermindering te verkrijgen. Sommigen schijnen te meenen, dat het ver melde cijfer op een abuis moet berusten, omdat het eindbedrag zooveel hooger is dan verleden jaar en daarom vragen zij rectificatie, want zij begrijpen niet, waarom zij nu meer belasting moeten betalen dan over het belastingjaar 1932. Daarom is het misschien goed even te me- moreeren, dat hier in geen geval een misver stand in het spel is. Want de verhooging van dezen belastingdruk is van hoogerhand voorgeschreven en opgedron gen en daaraan is niets te veranderen; dit zware juk zal moeten worden gedragen, hoe moeilijk dit ook vallen moge. Het is meermalen gepubliceerd, dat voor dit jaar 1933 de ontvangsten en uitgaven van de gemeentelijke huishouding van Haarlemmer meer niet in evenwicht konden worden ge bracht, doordat het burgerlijk armbestuur en de voorziening in de werkloosheid een uitgaaf hadden gevorderd van 235.Ó00, welke som 154.000 hooger is dan in vorige jaren moest worden betaald. En toch eischten de hoofden van de regee- ringsdepartementen in Den Haag dat de ge meente zich zelf zou zien te redden en in komsten en uitgaven sluitende zouden maken door de opbrengst van de belasting te ver- hoogen. Als gevolg daarvan werd voorgeschreven, dat de opcenten op de personeele belasting moesten werden verhoogd en dat de straatbelasting zou worden uitgebreid; de opcenten op de perso neele belasting moeten 37.000 meer opbren gen en de straatbelasting 26.000 meer dan verleden Jaar het geval is geweest; hierin ligt dus de verklaring, waarom de aanslag bij ieder belastingplichtige nu hooger is dan verleden jaar 1932. Want ter nadere toelichting kan nog het vol gende worden toegevoegd. Werden voorheen bij een belastbare huur waarde van niet meer dan 160 op de hoofd som 95 opcenten geheven, terwijl het maximum aantal van 165 opcenten eerst werd bereikt bij een belastbare huurwaarde van meer dan 940, thans werden bij een belastbare huurwaarde van 200 reeds 125 opcenten geheven, terwijl het maximum-aantal van 225 reeds geheven wordt indien de belastbare huurwaarde meer dan 450 bedraagt. Bovendien is er nog een andere omstandig heid, waardoor, ook zonder de meerdere op centen, het bedrag van den aanslag in de per soneele belasting in zeer vele gevallen is ver hoogd en dat is dit: Tengevolge van een uitspraak van den Hoo- gen Raad te 's-Gravenhage van 25 Februari 1931 worden thans stukjes tuingronden (moes tuinen) eer grootte van enkele aren, waarop vruchtboomen staan of groenten worden ver bouwd, in een landelijke gemeente, nabij een gebouwd perceel gelegen en daarbij behooren- de, niet meer als onbelaste aanhoorigheden aangemerkt. Ziet men dus op het aanslagbiljet der per soneele belasting, dat het bedrag der belast bare huurwaarde is verhoogd, dan is dit in de meeste gevallen het gevolg van de toepassing van het hierboven vermelde arrest van den Hoogen Raad. De toren der R. K. Kerk in het zonnetje ge zet. Met de herstellingen aan den toren van de R. K. Kerk is men thans zoo ver gevorderd, dat de steiger, die gedurende eenige weken den toren aan het oog heeft onttrokken, kan verwij derd worden. Het bovengedeelte van het steiger- werk is reeds verdwenen en nu is het resultaat van de verjongingskuur te zien. De steunbeeren zijn geheel vernieuwd en het metselwerk is ver vangen door natuurzandsteen. De westelijke wijzerplaat ziet er thans heel wat frisscher uit, dank zij de vernieuwing, die men aan de wijzers heeft aangebracht. De heer Van Wijk heeft in de etalage van zijn zaak aan het Zandvoorterpad weer een auto lamp mét schijnwerper opgesteld, waarvan de lichtbundel precies valt op de Noordelijke wij zerplaat, zoodat des avonds zeer duidelijk te zien is, hoe laat het is. Als een kometenstaart priemt die lichtbundel door de nachtelijke duisternis, om tegen het torenvlak te stuiten en de Over- veners tegemoet te komen, bij aldien zij willen weten hoe laat het is. DE PLANNEN VOOR EEN SPORTPARK BLIJVEN DE AANDACHT VRAGEN Zandvoort is er voor bekend, dat desport or een groot aantal ernstige bewonderaars heeft. Voor die belangstellenden kunnen we mede- deelen, dat in de etalage van den heer Van der Moolen in Plan Noord een projectieteekening ligt van het sportpark in Plan Noord, zooals dat gegroeid is uit het voorstel van de raadsleden, de heeren Van der Moolen en Van Rijnberk. Reeds vroeger was er door deze voorstellers, die dit onderwerp in den Raad aanhangig heb ben gemaakt, een plan in ruwe schets inge diend. Aan dat voorontwerp waren echter be zwaren. Technische bezwaren, wat de baan betrof en practische bezwaren, omdat de plaats waar het geprojecteerd was doorsneden werd door een straat, in het uitbreidingsplan van Plan Noord leeds opgenomen. Ook nu is op het terrein nog een gedeelte van den grond geen eigendom van de gemeente maar in particulier bezit. Het is juist de grond, die door den makelaar W. Paap in handen is gekregen voor het bouwplan van de woningen van Onderling Hulpbetoon. Nog het bouwplan van O. H., nog het Sport park behoeven schade te ondervinden. Een op lossing van moeilijkheden is heel gemakkelijk te krijgen door ruiling van grond. Bovendien zijn de heeren Van Rijnberk én Van der Moolen niet op een bepaald vastgesteld terrein berekend met hun voorstel, al geeft de teekening heel duidelijk aan, dat dit zeer gun stig is. Het terrein, waar de voorstellers zich het Sportpark gedacht hadden, wordt begrensd door de Bilderdijkstraat, het verlengde van de Von delstraat, het verlengde van de Van Lennep- straat en de Helmersstraat. Aan de Van Lennepstraat en aan de Helmers straat is een ingang geprojecteerd. Als in het vorige plan wordt het terrein om geven door een dijk, waardoor men een beschut ting voor het terrein verkrijgt, vooral, als dat beplant wordt met struiken en boomen, zooals het plan is. Maar bovendien biedt die dijk gelegenheid, om het overtollige zand een plaats te geven. Rondom het terrein worden stukken bouw grond uitgespaard, waardoor nog minstens een zestigtal woningen gebouwd kunnen worden. De baan zelf heeft ook een groote wijziging bij het eerste ontwerp ondergaan, omdat men nu technische voorlichting heeft gevraagd aan deskundigen op sportgebied, voornamelijk aan hen, die bi) de sport, die men denkt in het sportpark te kunnen beoefenen, belang hebben. De lengte-as is 270 M., de breedte-as 160 M. Deze Verzekerings-Instelling hield te Den Haag haar Jaarvergadering ter behandeling van de Balans, en Verlies- en Winstrekening over het afgeloopen boekjaar. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer J. D. de Kok, op den noodtoestana in de tuindersbedrijven, en hoopte dat de resultaten van het bedrijfsleven in het algemeen binnen afzienbaren tijd even gunstig mogen zijn als de bedrijfsresultaten van de Hagelverzekering. Spreker wees op de groote beteekenis van deze krachtige Verzekerings-Instelling. De Balans, en Verlies- en Winstrekening werden door den Directeur, den heer Nico van Ommen, nader toegelicht. O. a. bleek dat het verzekerd kapitaal aan broeiglas was gestegen tot een bedrag van ƒ5.558.604.30. Reeds werd over een bedrag van ƒ300.094.55 premie-vrijdom verleend aan die leden, die tien achtereenvolgende jaren premie hadden be taald. Het Herverzekerings-Conteact was zoodanig gewijzigd, dat dit voor de Verzekerings-Instel ling een jaarlijksch voordeel beteekent van plus minus 2000.premie. Het boekjaar sloot met een voordeelig saldo van ƒ27.063.13 (vorig jaar ƒ24.895.70). Met een woord van dank door den voorzitter werd onder applaus der vergadering de reke ning goedgekeurd. Vervolgens werd met op een na algemeeue stemmen herkozen tot lid van het College van Commissarissen, de heer A. C. van Ruyven, te Poeldijk. Inzake belegging der Reserve werd uitvoerig van gedachten gewisseld en besloten in dezen het volle vertrouwen te stellen in het College van Commissarissen en Directie, die stellig in deze moeilijke tijden, wanneer dat noodig mocht blijken, overleg zullen plegen met de Perma nente Commissie van Bijstand en Advies. Rondom loopt een grasbaan voor motor- of paardensport. Deze baan heeft een breedte van 20 M. Op het middengedeelte kunnen twee voetbal velden worden aangelegd van 260 x 90 M. Dan blijft er nog genoeg veldruimte over om voor tennis, hockey of andere sport dienst te doen. Een zeer groote ruimte blijft aan den kant nog over, om tribunes op te richten. Maar niet alleen voor sport in den zomertijd kan Zandvoort het terrein op verschillende ma nieren gebruiken, om die dingen te organisee- ren, waardoor de aantrekkelijkheid van de badplaats verhoogd kan worden. Een bezwaar zijn natuurlijk de geldmiddelen. Maar als men berekent dat een nieuw terrein voor de Z.V.V. Zandvoort, dat toch ook in de maak is, een uitgaaf van j 40.000 a 50.000 zal vragen en dat dit terrein dan zal komen op een duinstrook, die weer ontruimd zal moeten worden, zoodra de H.S.M. besluit haar rangeer terrein te verleggen, dan komt dit bedrag ten goede aan de 100.000, waarop het sportpark begroot wordt. We weten naturlijk wel, dat men gaarne een eigen terrein zou hebben. Maar ook die bezwaren zouden overwonnen kunnen wor den door overleg. Veiling Bij de in caé Diemer aan het Kerk plein gehouden veiling, die gehouden werd door de notarissen Slingenberg en MunsterVan Heuven uit Haarlem, werd het perceel Spoor baanstraat 3 gekocht door den heer A. Willem- sen, Groote Krocht, voor de som van 2325. Zandvoortsche Handelsvereeniging De Z. H. V. houdt Donderdag 26 October een algemeene vergadering in „Zomerlust". Da. agenda vermeldt o.a. bespreking van het venten, bespreking- van de winkelsluiting en vaststelling van de le zing, die Jhr. Mollerus zal houden over zijn In dische reis. De aanvang is acht uur. AMSTERDAM. 25 October. Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 392 vette kalveren: le kwaliteit 4650, idem 2e kwaliteit 3844, idem 3e kwaliteit 3236 ct. per Kg. levendgewicht; enkele zeer besten hooger, 30 nuchtere kalveren 58 per stuk, 296 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 46 47 ct„ zware varkens 4445 ct., vette varkens 4344 ct. per Kg. slachtgewicht. 3 Wagons ge slachte runderen uit Denemarken. MarktverloopVette kalveren zeer groote aan voer, handel slecht en sterk dalende prijzen. Nuchtere kalveren aanvoer gering, handel stil en constante prijzen. Varkens, zeer stille aan voer. handel zeer stug, prijs als Maandag. AMSTERDAM, 25 Oct. Visch. Aangevoerd door 4 motorbotters benevens consignatiezendingen. Afgeslagen aan de Gemeente Vischhal De Ru 11- terkade, Amsterdam. Besomming der botters 83.92136.18. Handschol per kist 12.0013.00. kleine Schol 6.50—7.50, Schar 2.00—2.90, Tarbot 0.75, groote Tongen per 10 stuks 1.251.35. mid del Tongen per 10 stuks 1.10—1.20, kleine Ton gen per 10 stuks 0.751.10. Uit de hand ver kocht op het buitenterrein: Aal per pond 2080 cent, Bot per pond 1015 cent. Harder Bok king per 100 stuks 1.252.00. Garnalen 3A0 4.00. ALKMAAR, 25 Oct. Najaarspaardenmarkt. Aan voer 165 paarden. Rijpaarden 225.00—350.00. werkpaarden 150.00280.00. slachtpaarden 80.00 180.00. hitten 80.00225.00, veulens 60.00 115.00. Handel stil. BLOKKER. 23 October. ,.Op Hoop van Zagen." Andijvie 0.500.90, Bloemkool 1ste soort 3—5.20, idem 2e soort 1502.10, Gele kool 1.70, Putjes kool 1.80—1.90, Bur. Clay 1628, Soldat 18—27, Noveau 6.8013.20. Conferens 1419, Wijnpeer 4.9012.50, Sla 1.60, Snijboonen 26, Wortelen 3.80, Curé 6.90—8.30, St. Germ. 4.404.90, Cal- vil 8.4015, Rietpeer 7.70, Gr. Kroon 8.409.60, Druiven 2327, Tomaten 6.209, Bellefleur 4.40, tot 7.90, Boeregroen 3.808.60, Conseljé 7.90 18.60. Giese Wildeman 89.10. Goudreinet 11 16.20, Gratiool 3.804.40. Kleermaker 6.808.70. Pr. van Engeland 4.2011. Winterjannen 3.80 7.90, Winterlouw 3.904.80. Zoete Ermgaard 8.90 tot 12.90, Jac. Lebel 7.809.50. Sterappel 17. BROEK OP LANGENDIJK, 25 October. Aan gevoerd werden: 12000 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen 70 ct., Blauwe Eigenheimers 2.10. Drielingen 50—70 ct.. 800 Kg. wortelen 2.202.70. 40.000 Kg. roode kool 1—1.60. 27000 Kg. gele kool 11.10. 50.000 Kg. vroege witte kool 0.40 tot 1.40, 21000 Kg. Deensche witte kool 0.70 1.20. 12000 Kg. uien: gele uien 1.902.40. gele drielingen 1.00, gele nep 2.802.90. 3200 stuks bloemkool 3—8 10. idem 2e soort 0.75—2.10. 19000 Kg. bieten 0.60—1.20. BODEGRAVEN. 24 October Kaas Aan voer 278 partijen, waaronder 376 Rijksmerk, 15584 stuks, wegende pijn. 140256 KG. Prijs: Goudsche kaas met Rijksmerk le soort f 2528, 2e soort 2224, zwaardere tot 30, Handel matig. BOVENKARSPEL, 24 October Uien grof 0.850.95, idem groote gele 0.800.95. aanvoer 227 baal: Bloemkool le soort 3.108.90, idem 2e soort 1.203.10. idem 3e soort 0.752.10, aan voer 149.700 stuks: Roode kool 11.50 per 100 K.G., aanvoer 18470 K.G., Gele kool 11.10. aan voer 19.200 K.G.. Witte kool 0.40150 per 100 K G., 12790 K.G., Slaboonen dubb. 55, idem enk. 0.301.70. per 15 K.G.. aanvoer 131 zak. Bieten groote 0.60 per 1000 stuks, aanvoer 11.10, aan voer 7300 K.G. GRONINGEN. 24 October. Graanbeurs. Win- tergerst 3.303.90, Zomergerst 3.504. Zwanen- houtgerst 44.35. Haver (wit) 4.605. Zwarte haver 4.254.75. Groene erwten 7.259.50, Waal- sche boonen 67.50. Koolzaad 915. Karwijzaad 2330.50. Gele mosterdzaad 813.25. Blauwe maanzaad 1520, Buitenlandsche gerst 3.904.25, Ronde mais 3.303.70, Platte mais 4.354.80. HOOGKARSPEL. 24 October De Eendracht Bloemkool le soort 2.506.70. idem 2e soort 0.902.30, idem 3e soort 0.751.50, Witte kool 0.40, Roode kool 1.30, Gele kool 1.00, Bieten 0.60. NOORD-SCHARWOUDE. 25 Oct. 8600 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 0.700.80, BI. Eigenheimers 2.20. 20 K.G. Spercieboonen 6.60. 900 K.G. Uien: Drielingen 0.90. Uien 2.10. Grove Uien 2.30. 2900 K.G. Peen 1.802.20. idem kl. 0 80. 1500 K.G. Kroten 0.600.80. 15900 K.G. Roode kool 1.00—2.10. 57600 K.G. Gew. Witte kool 1 25 4600 K.G. D. Witte kool 0.800.90, 21000 K.G. Gele kool 1.00. 4000 stuks Andijvie 0.25. WARMENHUIZEN. 24 October. Gele Nep 2.50. Gele drielingen 1.10, Gele kool 11.20, roo de kool 1—1.10, bloemkool 6.60—7.10, bieten 0.60 per 100 Kg. ZWAAG, 23 October. „Bangert en Omstreken." Slaboonen 626. Snijboonen 2232, Druiven 25 tot 40, Spinazie 4-17, Postelein 26, Roode Kool 1102.20, Gele Kool 1—1.40, Sprultkool 10.6013.90, Uien 1.502.90. Witlof 2024, Jac. Lebel 9—13, Present 7—22, Goudreinet 11—17.30. Zoet 415, Noveau 816. Legipont 1821. Bloem kool 412, Sla 11.90, Wortelen 2.605.90, Giese Wildeman 89.40, Boeregroen 710, Graciool 3— 5 10 Kleineer 4 80—6.90. Winterlouw 57.90. Sol dat 18—28.70, Kleermaker 711. Commies 2041, William 1623, Diel 1217, Conferens. 1525. Ze zaten allemaal knusjes om de tafel, ik geloof wel vijf of zes, en de ongetrouwde broer, tevens baas des huizes, zat erbij om, zooals hij zeide, orde te bewaren onder al die vriendin nen van z'n zusters. Ze waren wat men hier noemt: om de thee Ik zat zoo even het gepraat aan te hooren en al spoedig vroeg men mü of ik al brood gegeten had. Ook den anderen gasten werd verzocht om „een endje brood" mee te eten Eerst allerlei bezwaren (niet van mijn kant) van den kant der dames en tenslotte. t">en aan de bescheidenheid voldoende eer geschied was, bléven ze allemaal en hapten spoedig in een versch cadetje met worst. Daar zaten ze allemaal met een dikke bloed kralen ketting om en ik weet zeker dat de bemerking door hun brein ging: Zoo. komt Pater Liefhebber hier ook. Dat zal ook wel niet voor niets zijn. En daar zat ik en ik weet heel zeker dat de gedachte door mijn brein ging: Zou er nu onder al die dames niet een suikertante voor het Missiehuis schuilen? Zou er nu niet ééntje tusschen zitten, die vandaag of morgen een boodschap stuurt; Patertje Liefhebber, kom bij ons ook eens een endje brood eten, dan zal ik u tegelijkertijd laten weten welk schoon plan ik ten opzichte van uw tobbend Missiehuis heb. Het Missiehuis heeft waarlijk erg hard nieu we vrienden en vriendinnen noodig. Er moeten spoedig weldoeners (sters) bijkomen, die voor arme studenten betalen, want ik raak er den laatsten tijd meer kwijt dan dat er nieuwe gewonnen worden. FATHER LEFEBER St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, post rek. 120937 U kunt ons ook helpen door ons geld te geven of stukken tegen rente zoolang u leeft. Door grooten inkoop voor 24 eigen filialen: grootere sorteering, alleenverkoop van aparte modellen, prachL. kwaliteit, en1 agt prijzen bovendien!. AMSTERDAM (10 FIL.) HAARLEM LEIDEN - DEN HAAG (2 FILIALEN) ARNHEM - ROTTERDAM (4 FIL.) UfRECHT HILVERSUM - EINDHO VEN - APELDOORN DEN BOSCH SITTERS EN v. d. KAR - Kruisweg 60 - Tel. 16659 vnr.DTTTmwriT.Twr! ZONDER VOORUITBETALING Boude laine met fant. -j/ iraa9 'n diverse kleuren odel volgens! de laatste mode diverse kleuren Boude met showlkraagj in diverse kleuren DAGELIJKSCHE SNEL-VRACHTDIENST Rechtstreeks HAARLEM - PURMEREND - HOORN Vla Buiksl. - Landsm. en Ilp-Purmerland - Kwadijk - Middeüe en Oosthuizen - Assendelft - Krommenie - Zaanstreek Jisp Wormer VERTREK: HAARLEM—HOORN, 1 uur 's middags. VERTREK: HAARLEM—via ZAANSTREEK 3 n. *s midd. HAARLEM—PURMEREND. 2 X daags. BESTELLINGEN: BEGIJNHOF 29 zwart - TELEF. 11570. Beleefd aanbev. Th. ROSSENAAR. Wynhuys .de Guide Cruy tlOCf* Af' 'F •>r£A.hC, 4 Groote i^arkt, nc,.« komngso» ,T6 LF F OO N:lOl34_ __M AAftLeNf •■iltoritn lisrutH tn vruct«i wtt Voor Kinderen, Afschaffers Geheelonthouders. Alcoholvr. citroenpunch 50 ct Likeuren zonder alcohol: Anisette - Curasao - Fram bozen - Kersen - Persico - Pepermunt per heele fl. 50 ct. Fosco (Korff) 80 ct., 1.50. Alles van „De Guide Druyf", van Neêrland's oudste Zaak dus prima. Telefoon 10134 Groote Houtstraat 94 - Haarlem El Zoekt C een afdoende en succesvolle reclame in Noord-Holland boven het IJ? Plaatst Uw advertentiën in het het veelgelezen Dag blad in Noord-Holland boven bet IJ. I Aanvragen voor adver tentietarieven richte men aan de administratie Het vuur, dat gelukkig niet was uitgegaan, maai door de goede zorgen van Karei nog aan 't smeulen was, werd opgerakeld. De aardappelen kregen schoon water uit de bus, 't zout werd warempel niet vergeten, en kort daarna hing de pot al aan de ketting. „Zou d'r geen deksel op moeten?" bedacht Kees. „Ik weet 't niet." zei Plet. .Mijn moeder doet 't. geloof Ik. wel."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3