STADSNIEUWS WOIÈ4SEL schoenen Haarlem, 30 Oct. BEURS VAN AMSTERDAM De vroegbeurs Wisselkoersen MAANDAG 30 OCTOBER VOETGANGER DOOR AUTO GEDOOD 11 ij stak plotseling den weg over ONZE WINKELSTAND Heropening drogisterij van Gulik Zaadhandel Jan Roozen OPBRENGST COLLECTE MUZIEK GALA-CONCERT H.O.V.' Zandvoorts gemeente- begrooting Door verschillende meevallers is de begrooting sluitend gemaakt Geen belastingverhooging DE VERBLINDENDE AUTOLICHTEN Doodelijk ongeluk te Lisse Examen Ziekenverpleging Kraampjesdagen /ÜOTU mdat Meerwaarde voor uw geld Concert H.O.V. BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK BENNEBROEK HEEMSTEDE VELSEN KERKLIJSTEN BLOEMENDAAL OVERVEEN HEEMSTEDE GEZANT TE WASHINGTON Benoeming van jhr. Van Haarsma de With te verwachten AGENDA 31 October SANTPOORT Beurs-thermometer MAANDAG 30 OCTOBER 1933 D4 1% 6% In den nacht van Zaterdag op Zondag om streeks half een, is een wandelaar, die bij het oversteken van den weg waarschijnlijk niet op het verkeer lette, nabij den molen op den rijks straatweg HaarlemAmsterdam onder de ge meente Haarlemmerliede, door een auto ge grepen. De man was op slag dood. Het ongeval heeft zich als volgt toegedragen: Op het rijwielpad wandelde omstreeks half een de 51-jarige P. W. uit Zaandam. Plotseling stak deze dwars den weg over naar de tram- fcaai}, terwijl op korten afstand een auto uit de richting Amsterdam naderde. De bestuurder van den auto J. T. uit Beverwijk, zag den man eerst, toen deze juist enkele passen achteruit maakte, waarschijnlijk om den auto gelegen heid tot passeeren te geven. Het was echter te laat. Het slachoffer werd door den auo gegrepen en tegen den grond ge slingerd. Toen de wagen eenige seconden later tot stil stand was gekomen en de chauffeur met enkele voorbijgangers te hulp snelde, bleek de man le venloos op den weg te liggen. De Haarlemsche politie, die door een pas- seerenden automobilist gewaarschuwd was, greep in, om het verkeer te regelen. Een dokter uit Bloemendaal, die juist met zijn auto passeerde, kon slechts den dood constatee- ren. De ongevallendienst die spoedig ter plaat se was, heeft het stoffelijk overschot naar de Mariastichting te Haarlem vervoerd. Uit het voorloopig door de politie ingestelde onderzoek is gebleken, dat den chauffeur geen schuld treft. Zaterdagmiddag is de bekende drogisterij van Henri Bende, voorheen firma J. B. van Gulik, Zeilstraat 84, heropend. De zaak, die een verbouwing ondergaan heeft, is hierdoor aanmerkelijk verbeterd. De ruime etalage is geheel' stofvrij gemaakt, wandkasten en flesch-opctanden zijn gemoderniseerd; bo vendien is er een nieuwe borstelkast bijgekomen, terwijl de sorteering in specialité's veel grooter is geworden. Door een practische verandering aan de toonbank heeft de zaak, die in frische kleuren opgeschilderd is, aan ruimte gewonnen. Ook de verlichting is op moderne leest geschoeid. Een schat van bloemstukken sprak van de belangstelling, die deze heropening heeft ge noten. De verplaatsing van den zaadhandel van den heer Jan Roozen uit de Groote Houtstraat, naar de Spekstraat 5, is een aanmerkelijke verbete ring gebleken. Behalve de groote zaadkast. die een plaatsje gevonden heeft aan den linkerzijwand, is de sorteering uitgebreid met tuingereedschappen, o.m. carboleum, vogelhuisjes bollenglazen, drijf- schalen enz. Dit alles heeft een overzichtelijke plaats gekregen in ruime wandkasten, die des avonds door een moderne kunstverlichting be schenen worden. Bij het oude perceel vergeleken heeft het nieuwe winkelpand zeker drie maal zooveel ruimte. Deze verbetering zal ongetwijfeld door de clientèle van dezen bekenden zaadhandelaar op prijs worden gesteld. De collecte, gehouden Zondagmorgen, onder alle H. H. Missen, in de Spaamekerk, na een predicatie door den weleerw. heer Tr. Strous, kapelaan der parochie, ten bate van de St. Vin- centiusvereeniging, Conferentie O. L. Vrouw, heeft opgebracht een bedrag van f 780. Het ledenconcert der Haarlemsche Orkestver— eenig.nj van Dinsdag 31 October van morgen avond- dus staat in het teeken der moderne Fransche muziek. In ons verslag van het voorlaatste concert wezen wij reeds terloops op de belangrijkheid van dezen avond, waarop, wat anders nimmer gebeurt, avondtoilet is verzocht. Maar dit laat ste heeft natuurlijk z'n bijzondere reden. De Haarlemsche Orkestvereeniging valt name lijk de eer te beurt het feestconcert te mogen geven, dat gegeven wordt ter gelegenheid van de officieele opening van het „Institut Francais" („Maison Descartes") te Amsterdam, hetwelk onder de hooge bescherming staat van Z. E. Baron de Vittrolles, Gezant in Nederland voor Frankrijk. Een bewijs voorzeker, dat men de prestaties Van ons Haarlemsch orkest op hoogen prijs stelt, en dat men de capaciteiten èn van het ensem ble èn van zijn leiders vroegere en tegenwoor dige van dien aard acht, dat deze volkomen in staat zijn, een geheel uit Fransche werken van den lateren tijd bestaand programma in te studetren en uit te voeren. De dirigeerstaf be rust voor dezen avond zelfs in handen van Theo dore Mathieu. den orkestlieder van de Operal Comitque en van het Theater des Champs Ely- sées te Parijs. De Fransche Gezant zal dezen gala-avond met zijn tegenwoordigheid opluisteren, terwijl ook vele andere hooggeplaatste binnen- en buiten- landsche gasten aanwezig zullen zijn. Het is ongetwijfeld een buitengewoon groot programma dat Dinsdagavond staat te worden uitgevoerd. Nu is het voorkomen van een of zelfs meer Fransche werken op de programma's der H.O.V. geen bijzonderheid. En van de acht namen, die op dat van Dinsdag prijken, zijn er althans een zestai vrij goede bekenden van de geregelde be zoekers der concerten. Het belangwekkende evenwel zit hem in het feit, dat van een viertal hunner noviteiten op het programma staan. In eerste uitvoering gaan achtereenvolgens: de Suite Pelléas et Mélisande van Gabriël Fauré. een Symphonie van Paul Dukas, -wiens „Apprenti Sorcier" een gaarne gehoord repertoire-nummer blijft. Van Piemé gaat in eerste auditie een Di vertissement sur un thème pastoral, en van Chabrier. den schitterenden orkestvirtuooos en Wagner-epigoon een Bourrée Far.tasque. Vier tegenwoordigers van het Fransche natu ralistisch impressionisme en van het nieuw-im pressionisme, wier muziek niet alleen in Frank rijk een goede reputatie heeft, maar die cok in Holland met groot succes werd geïntroduceerd. We spraken evenwel van niet minder dan zes noviteiten: de beide andere zijn werken van den nieuweren tijd, een Poème Romanesque van P. Gaubert, den beroemden Franschen fluitvirtuoos voor violoncel en orkest, waarin de bek'ende kunstenaar Loevensohn de cello-partij zal ver tolken, en Effet de Uuit van S. Lazari, beiden voor ons onbekende auteurs, van wier compo sities we nochtans met belangstelling de uit voering tegemoet zien Het eerste werd inmid dels te Rotterdam voor 't eerst in Nederland ge ïntroduceerd. Het concert wordt geopend met het Voorspel van „Le Roi d'Ys'' van Edsuard Lalo (1823 1892) een klankschoon opera-fragment, dat nog niet zoo lang geleden op de H O. V.-concerten werd geïntroduceerd. Ook als opening van de tweede concerthelft een reeds bekend werk, en wei het Voorspel uit d'Indy's opera „Fervaal" Zooals men ziet een programma dat de beste namen bevat der Fransche muziekliteratuur van de laatste helft de- vorige euw. Dat we de na men van da groote voortrekkers als César Franck en Debussy er op missen vindt waarschijnlijk zijn diepste oorzaak in de bijzondere en gemak kelijk te begrijpen voorliefde van den Franschen Gast-dirigent voor opera-muziek en wat dit genre het meesa benadert We zullen ons daarin dan ook niet verdiepen, wijl ten andere 'n paar karakteristieke werken van Franck of. Debussy een groot deel van den avond zouden in beslag nemen. Met de hierboven aangeduide werken zijn we intusschen meer dan tevreden, te meer omdat er een groote verscheidenheid van richtingen en persoonlijkheden in valt te onderkennen. Plaatsgebrek belet ons aan de opgesomde com posities een wat ruimere beschrijving te wijden, doch, zooals reeds gezegd, de leden onzer H.O.V. kennen zoo niet de werken zelf, dan toch den bijzenderen aard der meeste componisten van vroegere uitvoeringen voldoende, om er zich een algemeen idee van te kunnen vormen. We onderstreepen voor onze lezers, die ons Haarlemsche Orkest nog niet of nog niet vol doende mochten kennen en waardeeren, deze zonderlijke gelegenheid, om er op dezen bijzon deren Franschen avond alsnog kennis mee te maken We weten stellig dat t hun mee zal vallen en dat ze deze rechtstreeksche auditie minstens 100 procent beter zullen savoureeren, dan eene door de Radio. Moge muziekminnend Haarlem zeker op dezen avond aan de Fransche gasten bewijzen, op hoe hooge waarde de muziek uit hun land van den nieuweren en nieuwsten tijd in Nederland wordt geschat Den gasten ons hartelijk welkom, en onze H. O. V. alle succes op dezen avond gewenscht, J. S. De gemeente begrooting voor Zandvoort 1934 is thans verschenen. Zij is sluitend gemaakt kunnen worden door een aantal voordeelige verschillen welke tezamen de gemeentekas een voordeel van 145.450.bezorgden. Daardoor is het ook mogelijk geworden dat geen belastingverhooging ingevoerd behoeft te worden. Het aantal opcenten op de gemeen, tefondsbelasting zal daarop op 65 gehandhaafd kunnen blijven. De verminderde uitkeer in g uit het gemeentefonds welke voor Zandvoort 20 pCt. of ongeveer 37.000 zal bedragen, heeft op de vaststelling van het belastingpercentage geen invloed meer. Meevallers voor de gemeente zijn o.m. de vol gende: de opbrengst van de gemeentefondsbe lasting voor 19321933 kan geschat worden op 98.000.hoewel oorspronkelijk 77.000 ge_ raamd was. De klassificatieuitkeering is 4.600 hooger en thans 11.600. De strandpacht en een gedeelte van den winst van het Zuiderbad sa men een bedrag van 7.000.vormende, komt eveneens aan het loopende jaar ten goede. De verhooging van de op het personeel ver. haalde pensioenpremie zal ƒ3.000 meer opbren gen. De verhuring van de duinreep aan restau rants kan 2150 hooger geeaamd worden. Verder worden er echt hooger geraamd de ver. makelijkheidsbelasting met 5.000, de klassifi- catie-uitkeering met 5.000, de hondenbelasting met 1.000 deze laatste kan hooger geraamd worden omdat een verhooging van het tarief zal worden voorgesteld. De exploitatie van het Casino (Strapelospel) heeft van 15 Juli tot 24 October de gemeente ƒ8500 aan vermakelijk, heidsbelasting opgeleverd. Het zuiderbad heeft 5 000 in de gemeentekas gestort. De winst op het gasbedrijf is 1500 hooger geschat. Er drukt op de begrooting voor 1934 een bedrag van 57.500 wegens restitutie aan het Rijk van kwa de posten over vroegere jaren. Was deze post er ni?t, dan zouden geen opcenten op de ge meentefondsbelasting geheven behoeven :e wor. den. Een minderheid van B. en W. stelt voor de bouwterreinbelasting voor 1934 af te schaf fen. Overwogen wordt de werkzaamheden aan de vuilnisbelt in den vervolge uit te besteden. Ten slotte zullen B. en W. voorstellen het uurloon van arbeiders in lossen dienst die productief werk verrichten van 65 tot 45 te verlagen, waar. door dit loon gelijk komt aan loon voor inpro- ductieve werken. Vrijdagavond heeft in Lisse een verkeerson geval plaats gehad met doodelijken afloop. De 17-jarige E. W. kwam met de electrische tram, om ongeveer 10 uur thuis. Bij de halte Engelen brug stapte hij uit en liep aan den rechter kant van den weg langs de tramrails naar huis. Op dit drukke weggedeelte passeerden vele auto's. Een auto komende uit de richting Leiden, waarvan de bestuurder vermoedelijk verblind werd door de lampen van twee uit de richting Haarlem komende auto's, reed W. aan. De auto ging over W. heen. Deze was onmiddellijk dood. Bij het gehouden examen in het ziekenhuis „St. Joannes de Deo" alhier is het diploma A wegens verkregen ervaring in de ziekenver pleging uitgereikt aan de eerw. broeders Re- maclus (Molle), Stanislaus (v. Rooyen), Sul- picius (Hulshof), Plechelmus (Driessen) en Pontianus (Canoy). Men deelt ons mede, dat ook dit jaar weer de zoogenaamde „kraampjesdagen" gehouden worden. Evenals verleden jaar zijn deze kraampjes dagen bestemd om aan de meest noodlijdende gezinnen hier ter stede tegen uiterst geringen prijs kleeren. schoeisel, eetwaren en huishou delijke artikelen te verstrekken, goederen wel ke grootendeels ten geschenke ontvangen zijn van firma's en particulieren. Een eventueel batig slot is bestemd voor het Baby-huis te Haarlem, „Ons Thuis'' aan de Cruquiusstraat 12, U bij Van Woensel afleen die kwaliteiten aantreft, die U zonder eenige re serve zullen voldoen. CROOTE HOUTSTRAAT 41 waar hulpbehoevende jonge vrouwen onderdak kunnen vinden en voor de Josephine Butler- vereeniging, die voornamelijk ten doel heeft de reglementeering der prostitutie en den handel in vrouwen en kinderen tegen te gaan. Naar wij vernemen, kan de solist Marix Loe vensohn, in verband met het plotselinge over lijden van zijn vader, morgenavond niet op treden bij het concert der H. O. V. Geboren. 27 October: C. H. Huis in 't Veld— Oliedam, z; H. J. v. d. HulstStroombergen, z. 28 October: J. de Vriesv. Putten, d.; H. C. de Graafv. d. Beek, z.; M. J. Martensde Vries, d. Overleden. 26 October: M. W. Schultev. d. Haas, 79 j., Dr. Leydstraat; 27 October: M. J. A. J. Weetink, 38 jr., Mr. Comeliusstraat. Ondertrouwd. 28 October: P. C. Jansen en M. J. Guillaume; A. J. Smit en J. A. A. v. Driel. Jaarfeest. Het jaarfeest der St. Jozefge zellen is vastgesteld op Zondag 26 November. De heer J. C. v. d. Eyken 70 jaar. Zater dag herdacht de heer J. C. v. d Eyken zijn 7Oen verjaardag. De heer v. d. Eyken, die op charitatief gebied zeer veel in de gemeente heeft gedaan, vooral ten behoeve van de St. Vincentiusvereeniging, waarvan hij 27 jaar ge woon lid was en nu 2 jaar den voorzittershamer hanteert, en daarnaast nog circa 27 jaar kerk meester is van de parochie van de H. Bavo, mocht zich op zijn verjaardag in een groote belangstelling verheugen. Vele parochianen hebben Zaterdag getoond zijn werk te waardeeren door hem zoowel schriftelijk als mondeling te feliciteeren, ter wijl velen die felecitatie lieten begeleiden door bloemstukken. De Vincentiusvereeniging bood den jarige bij monde van het lid, den heer v. Bemmelen, een blijvend aandenken aan. De Hollandia-film. Zaterdagmiddag heeft de bioscoop in café-restaurant „Lommeroord" haar entree gedaan. Om 2 uur was de zaal voor een overgroot deel gevuld met kinderen en geleiders vooreen kindervoorstelling. Begonnen werd met een aardige teekenfilm en een humoristisch nummer, waarna als hoofdnummer het eerste deel van het bekende kinderverhaal „Robinson Crusoë" en tenslotte nog een allerleukst kindernummer „Circus leven". Het waren niet enkel de jeugdige be- zoekertjes die genoten, want ook de ouders en andere volwassenen volgden met spanning de aardige tafereelen, vooral van de hoofd film, met haar mooie natuuropnamen. Zondagmiddag was de zaal geheel gevuld. Voor de avondvoorstelling was nog niet die be langstelling, maar de directie hoopt met goede films de belangstelling te gaan trekken. Chrysantententoonstelling Deze tentoon stelling, georganiseerd door de onderlinge tuin- liedenvereeniging „Aerdenhout en Omstreken" mag een bijzonder succes voor de vereeniging genoemd worden. Het publiek was over het algemeen bijzon der tevreden over het geëxposeerde. Vooral trok de aandacht de stand van den heer R. Donkelaar, tuinbaas op een buiten in Aerdenhout, welke zoowel wat kwaliteit als kwantiteit betreft, de andere inzenders verre overtrof. De jury, bestaande uit de heeren L. v. Lierop, H. v. Gurp en C. Boting kende de volgende punten toe. Voor de prijsvraag Blanche de Portevienne: I. R. Donkelaar, 10 punten; 2. R. Hoek 7 punten; 3. C. van Iperen 6 punten; 4. H. van Iperen 5 punten; J. v. Donselaar behaalde 8 punten met slechts 4 van de 5 uitgereikte plan ten. De qualiteit was bijzonder goed waardoor hem dan ook die 8 punten werden toegekend. Voor groepen werden de prijzen als volgt be haald: 1. R. Donkelaar, met lof der jury; 2. R. Hoek, 3 C. v. Iperen. Jaarfeest R. K. Volksbond Zondag vierde de afd. eHemstede van den Ned. R. K. Volks bond haar 41e jaarfeest. Deze dag werd ingezet met een H. Mis in beide parochies voor de levende en overleden leden, waaronder alge meens H. Communie der leden. Des avonds was de groote zaal tot in de uiterste hoeken bezet, velen konden zelfs geen plaatsen meer krijgen, zoodat vermoedelijk nog een tweede avond zal georganiseerd worden. De voorzitter sprak een kort openingswoord. Nu, 41 jaar geleden, aldus de voorzitter, werd het eerste zaadje gelegd, waaruit onze, nu zoo krachtige vereeniging, is gegroeid. Het is vandaag een bijzondere dag. De feest dag van Koning Christus. Wij zijn dezen dag begonnen met God te danken voor den bijzon deren zegen, ons in den loop der jaren geschon ken. Maar wij hebben Gods bijzonderen steun gevraagd voor onze werkloozen, voor onze ge zinnen en voor onze afdeeling. Spr. wijst op den grootij vooruitgang in het or ganisatieleven; wijst op de goedgeslaagde studie dagen, op de eigen cursussen. Ook op het gebied van kunst willen wij voor uit en daarvoor zijn wij hier bijeen om hier in echten familiegeest te genieten van Wat de Ver- eenigde Haagsche spelers ons zullen laten zien, om zoo in de donkere dagen onzen geest wat op te frisschen. Na het zingen van het bondslied Was het woord aan Pierre Balledux en zijn gezelschap voor „De Dorpspoëet". Hierover schreven wij reeds bij de opvoering te Haarlem een recensie. Rest ons nog te melden, dat voor den aanvang en tijdens de pauzes een gezellig strijkje, onder leiding van den heer Elsnerus, voor wat afwis seling zorgde, en na afloop er gelegenheid was voor een dansje met muzikale medewerking van dit strijkje. VAN HET PLAATSELIJK CRISIS-COMITÉ Steun in kleeding, schoeisel en dekking aan werkloozen (B-steun) Door samenwerking van het Nationaal Cri sis Comité en de gemeente Velsen is voor het tweede halfjaar 1933 pl.m. f 6300.beschikbaar gekomen voor bovengenoemden steun. Georganiseerde werkloozen, die voor kleeding, schoeisel of dekking in aanmerking wenschen te komen, moeten zich vóór 11 Nov. wenden tot het bestuur hunner organisatie. Het sub-comité, dat belast is met de behan deling dezer steun-aanvragen, bestaat uit de heeren: W. Ploos van Amstel, Kennemerlaan 100, IJmuiden; G. Knapen, Iepenstraat 8, IJ- muiden (Oost), A. Krijger, Kompasstraat 70, IJmuiden. De organisatiebesturen, die steunaanvragen ontvangen, handelen daarmede op dezelfde wijze als bij vorige B-steunuitkeeringen is ge schied. Duidelijke invulling der rapporten wordt dringend verzocht. Deze invulling mag niet door de werkloozen zeiven geschieden. De ongeorganiseerde werkloozen richten hun ne aanvragen om kleeding, schoeisel en dek king op de gewone wijze tot het sub-comité in den kring waarin zij wonen. Hierbij wordt nog opgemerkt, dat, in de be staande vacature Wildeboer, als voorzitter van kring XVI is benoemd de heer J. de Blois, En- schedestraat 24, IJmuiden. De cellulosefabriek. De door de directie der Papierfabriek genomen bezuinigingsmaat regel, t.w. het stopzetten gedurende één werk dag per week van de cellulosefabriek, waar door ook vele arbeiders in andere afdeelingen getroffen werden, is gelukkig van korten duur geweest. Deze week zal de cellulosefabriek weer op volle kracht gaan werken, waardoor alle arbeiders in de verschillende afdeelingen weer hun gewone wekelijksche inkomsten zullen ge nieten. H. DRIEËENHEID DINSDAG 31 Oct. Vigilie van Alleheiligen. geboden vasten- en onthoudingsdag. Misgebe- den van de Vigilie, 2e gebed ter eere van den H. Geest, 3e voor de Kerk of den Paus. H.H. Missen 7.30, 8.15; 7.30 Lof, 8 uur Mariacongre- gatie. WOENSDAG 1 Nov. Feestdag van Alleheili gen, te vieren als Zondag. H.H. Missen als op Zondag 7, 9, 10.30 Hoogmis. 3 uur Vespers met Rozenhoedje; 7 uur Zielenlof met preek. DONDERDAG 2 Nov. Allerzielendag. Heden mogen alle priesters drie H.H. Missen opdra gen volgens de rubrieken die aangegeven staan in het Missaal voor Allerzielendag. 7 uur algem H. Communie voor de Congregaties. H.H. Mis sen te 7, 8, 9 uur (9 uur gezongen Requiem), 7.30 Zielenlof met rozenhoedje en gelegenheid om te biechten. VRIJDAG 3, Nov. Van het octaaf van Alle heiligen Gloria, 2e gebed ter eere van den H. Geest, 3e voor de Kerk of den Paus,. Credo. H. Mis te 7.30 gezongen wegens den eersten Vrijdag. Aigem. H. Communie voor den Bona van het H. Hart. Toegestaan is de Votiefmis van het H. Hart. 7.30 Lof met toespraak. ZATERDAG 4 Nov. H. Carolus, Bisschop en Belijder, 2e gebed van het octaaf, 3e gebed van de H.H. Martelaren Vitalio en Agricola; 4e voor den Paus. H.H. Missen te 7.30, 8.15, 12 uur ca techismus; 59.30 biechthooren; 7.30 Lof en Rozenhoedje. O. L. VR. ONBEVL. ONTVANGEN DINSDAG, 31 October. Vooravond of vigilie van Allerheiligen. Vasten- en Onthoudingsdag. Te 7 uur voor Antonius Roozen en Elisabeth M. van Velsen, te 7.30 voor Antonius Klein Schiphorst; te 8.15 voor Helena Th. van Delft Ditvorst; te 9 uur voor Geertruida C. Roozen. Van 4 uur tot aan de Congregatie gelegenheid om te biechten. WOENSDAG, 1 November. Allerheiligen. Te vieren als Zondag: de H. H. Missen als op Zon dag. Te 7 uur voor Dina Lammers; te 8.30 een voor Henrica E. J. Beer en een voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie; te 1 uur de Hoogmis voor Joannes H. Holt. Na de Hoogmis worden de voorgeschrev engebeden verricht. Van 4 uur af tot aan de Vespers gelegenheid om te biechten. Te 7.30 Zielenvespers met predika tie. Van des middags 12 uur af tot en met den geheelen Allerzielendag kunnen de geloovigen, onder de gewone voorwaarden van Biecht en H. Communie, bij elk kerkbezoek een vollen aflaat verdienen, welke alleen toepasselijk is op de ge- loovige zielen. Bij elk kerkbezoek moet daartoe zesmaal Onze Vader, Wees Gegroet, Eer aan den Vader worden gebeden. DONDERDAG, 2 November. Aller-zielendag. Op dezen dag is het aan alle priesters toege staan drie H. H. Missen op te dragen: een voor de gevraagde intentie, een voor de intentie van Z. H. den Paus en een voor alle Geloovige Zie len. Het eerste drietal H. H. Missen begint te kwart voor zes, het tweede te 7 uur, het derde te kwart over acht. Te 9 uur de plechtige Requiem. In de kapel voor Maria van Roon van Vee; te 5.45 voor overleden ouders; te 7 uur een voor Petrus F- Wiegman en een voor overleden fa milie Huf, te 8.15 voor de weldoeners dezer pa rochie; in Duinrust voor Jacobus Arnold Loo- man. De voorgeschreven gebeden worden verricht na de plechtige Requiem. Des avonds te 7.30 oefening van den H. Kruisweg voor de overle denen. Geen biechtgelegenheid. VRIJDAG, 3 November: Eerste Vrijdag der maand. De H. Mis van het Octaaf van Aller heiligen; 2e gebed van den H. Geest; 3e gebed voor Kerk of Paus. Te 6 uur voor de levende en overleden leden van het genootschap van het Allerh. Hart; te 7 uur voor een overleden moe der; te 7.30 de gezongen H. Mis voor een over leden vader: te 8.15 voor Franciscus J. Eldering; te 9 uur voor overleden familie Kramer; in Duinrust voor Antoinette J. M. Simons-Albers. Te 7.30 lof ter eere van het Allerh. Hart. ZATERDAG, 4 November. Feest van den H. Carolus Borr; 2e? gebed van het Octaaf; 3e ge bed van H. Vitalis en Agricola; 4e gebed voor den Paus. Te 7 uur voor 'de overleden armen dezer parochie en een voor overleden broeder; te 7.30 voor Joannes H. Bijvoet en Sophia M. P van der Biesen; te 8.15 voor Lambertus A. 1. Hogeman; te 9 uur tot zekere intentie: in Duin rust voor de overleden familie Veel-Walraven. Van 4 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Te 7-30 Lof met rozenhoedje ter eere van Maria. DINSDAG 31 Oct. Vigilie van Allerheiligen geboden Vasten- en Onthoudingsdag; des avonds om half 8 Rozenhoedje, daarna korte toespraak in verband met den Allerheiligentocht, Tantum Ergo en Zegen met het Allerheiligste, daarna uittocht van den Allerheiligen-stoet vanuit de kerk. In verband met Allerheiligen vanaf 6 uur gelegenheid om te biechten. WOENSDAG 1 Nov. Allerheiligen, te yieren De Engelsche premier MacDonald in 'ge sprek met Mr. Cordell Hull over de stabili satie van het pond sterling, hetgeen voor de wereldhuishouding van groot belang is. Even belangrijk is voor aller gezondheid een steeds gelijkwaardig juist gedoseerd geneesmiddel, hetwelk in de echte „Aspirin"- tabletteu door het Bayer-kruia gegaran deerd is. Naar wij vernemen is binnenkort de be noeming te verwachten van jhr. mr. H. M. van Haarsma de With, gezant te Praag, tot Hr. Ms. gezant te Washington. Sociëteit „St. Bavo" Bestuur „Onderling Be lang" 8 uur R. K. Commissie voor Be roepskeuze 8 uur Motorcursus 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Schouwburg Jansweg R. K. Rederijkerska mer „Alberdingk Thijm" „Op afbetaling" 8 uur. Stadsschouwburg Ver. Rott. Hofstad-Tooneel „45 23 0", 8 uur. Palace „Rome-Express" op het tooneel Roosje Kohier en partner 7 en 9.15 uur. Rembrandt-Theater „Die Fahrt ins Grüne" op het tooneel Riscoe en Bernard „gekke menschen" 7 en 9.15 uur. Luxor „Het testament van dr. Mabuse" 8 uur. Gebouw „St. Bavo" Grafische Bond, 8 u- St. Caecilia, 8 uur Vakgroep schilders, 8 uur Rechtskundig bureau, half 9 Studie club Grafische Bond, 8 uur Cursus R. K. Volksbond, 8 uur R- K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Gem. Concertgebouw Galaconcert H. O. V., kwart over 8. Prov. Griffie Dreef. Tweede gewone zitting Prov. Staten van Noord Holland, half 12. Stadsschouwburg Het Masker „Marius" kwart over 8. als Zondag. De H.H. Missen om 6, 7, 8, 9 uur en om half 11 de Hoogmis. Vanaf 5 uur gelegenheid om te biechten. Om half 8 Zielenvespers en predikatie. DONDERDAG, Allerzielen, vanaf 5 uur elk half uur een H. Mis; om 9 uur de plechtige gezongen Requiem met assistentie, waaronder de jongens met de Eerw. Broeders de gezangen zullen uitvoeren; alle schoolkinderen komen in deze H. Mis; bij gunstig weer: bezoek aan het Kerkhof; de schoolkinderen en alle aanwezigen gaan processiegewijze naar het Kerkhof. Des avonds om half 8 sluiting van de Octobermaand met Rozenhoedje en voorgeschreven gebeden. In verband met den eersten Vrijdag vanaf 6 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG 3 November eerste Vrijdag van de maand. De H.H. Missen om 6, 7 uur de gezongen H. Mis, om 8 uur de Schoolmis en om 9 uur de laatste H. Mis. Dés middags om half 4 komen de kinderen een kwartiertje aanbidding houden, daarna blijft het Allerheiligste uitgesteld in de Kapel v. h. H. Hart tot aan het Lof om half 8 ter eere van het H. Hart. ZATERDAG 4 Nov. H. Carolus Borromaeus Vanaf 5 uur des middags biechthooren; om half 8 Marialof met Rozenhoedje tot bekeering der zondaars. O. L, VR. ALTIJDD. BIJSTAND DINSDAG 31 Oct.: Vigilie van Alle Heiligen, geboden vasten- en onthoudingsdag. Van 68 uur biechthooren. Te 7 uur oefening van de Octobermaand. Geen Maria-Congregatie, maar wel zangles na het Lof. WOENSDAG 1 Nov.: Feest van Alle Heili gen, te vieren als Zondag. De H.H. Missen zijn als op Zondag. Na de Hoogmis uitstelling en oefening van de Octobermaand. Van 6—8 uur biechthooren. 's Avonds te 7 uur plechtige Vespers voor de overledenen, waaronder predi katie over de geloovige zielen des vagevuurs. Vanaf 's middags 12 uur tot Donderdagavond kan in deze kerk verdiend worden de z.g. Toties quoties-aflaat, d.w.z. een volle aflaat voor de gel. zielen van het vagevuur, zoo dikwijls men de kerk bezoekt volgens de gewone voorwaar den, nj. één Onze Vader en één Weesgegroet en Eere zij den Vader. Geen Congregatie voor de jongens. DONDERDAG 2 Nov.: Gedachtenis der ge loovige zielen in het vagevuur. De H.H. Missen zijn te 6 uur, half zeven, zeven uur, acht uur, half negen en negen uur. De plechtige gezon gen Requiem is te 7 uur. 's Avonds te 7 uur Zielenlof met gebeden van de Octobermaand voor de geloovige zielen. Van 68 uur biecht hooren. VRIJDAG 3 Nov.: Eerste Vrijdag van de maand. De H. Communie wordt uitgereikt te half .zeven, alsmede vóór en onder de H.H. Missen. Te 7 uur gezongen H. Mis, waarna uit stelling, Litanie en Acte van Eerherstel en ze gen. Te half 9 stille H. Mis. 's Namiddags te kwart na vier uur biechthooren voor de kin deren. Te 7 uur Lof ter eere van het Aller heiligst Hart. ZATERDAG 4 Nov.: Te 7 uur maandelijksche algemeene H. Communie voor de leden der Edelwacht en alle schoolkinderen der parochie. Niemand blijve weg. 's Namiddags van 5 tot 6 uur biechtgelegenheid. Te half acht plechtige opening der H. Missie, intocht der missiona rissen, Veni-Creator, Lof en predikatie. Het telefonisch effectenverkeer van heden ochtend leverde weder geen bijgonders op. De toegespitste geldpolitiek in de Vereenigde Sta ten, bestaande in aankoopen van goud, waar door de internationale valutamarkt nog in groo ter verwarring zou kunnen worden gebracht (hetgeen echter de vorige week, toen dit expe riment een aanvang nam, nog niet het geval is geweest), legt op haar beurt terughoudend heid op, terwijl ten andere de toestand m Frankrijk inzake de begrooting, de aandaent gespannen houdt. De Amerikaansche slotkoersen van Zaterdag j.l. kwamen weer lager af, zoodat Amerikaan sche waarden zich niet geheel op het vorig peil konden handhaven. Toch was de stemming naderhand iets vooruitgaande toen de dollar flauw was op 1.61%—1.63% (v. slot 1.68K) en men, in verband hiermede, hoogere New-York- sche slotkoersen van heden verwacht. Zoo mon teerden Steels van 26 tot 26K (27)j), bedong Bethl. Steel 18J+ (19 9/16) en kon Anaconda van 9 tot 9% verbeteren (9)4). :f De locale markt was weinig veranderd. Ko ninklijke olie iets luier op 169 X—170 (170 54), Philips eveneens 213 (214), H.V.A. nauwelijks prijshoudend op 167)4—168)4 (168)4), Unilever prijshoudend op 8? (85>0. De Youngleening was op 44%45 iets vaster. Met den dollar liepen Ponden terug tot 7.807.83 (v. slot 7.90)4) maar dit oefende ook geen invloed uit. De frank handhaafde zich op de vorige prijzen 9.70—9.71 (9.70%). Nederl. Staatsleenvast Gemeenteleenprijshoudend Youngleening zeer vast Philips vast Unilever vast Aku prijshoudend Koninklijke vast H V A prijshoudend Rubber vast Tabakluier Amerik. waarden ....beter MAANDAG, 30 Oct. Vorige slotkoersen. Heden Londen 7.90)4 7.81)4 Berlijn 59.20 59.17 Va Parijs 9.70)4 9.70Va Brussel 34 59 34.57)4 Zwitserland 47.98)4 48.00 Weenen Kopenhagen 35.35 33.87)4 Stockholm 40 75 40.30 Oslo 39.87)4 39.30 New York (cable) 1.68+Ó 1.62)4 Rome13.05 13.05 Praag 7.45 7.35 Madrid 20.75 20.75 Vorige slotkoersen. Heden Staatsleeningen 5 Nederland 1932 101)4 101)4 4% Nederland 1916 102)4 102% 4 Vi Nederland 1917 101% 101% 4 Nederland 1933 99% 99% 4% N. Ind. 1926 AB 86?/8 866/fc 4H N. Ind. 1931 867/8 86% 5% Youngleen. 1930 44% 45% Banken Koloniale Bank 45)4 44 Indische Bank 50Vs 50 Cert. Handel-Mij47)4 47Va Industrieën Unilever 857/8 86V2 Calvé Delft 55 54 Alg. Kunstzijde 24% 24)4 Van Berkel's Pat15% 183/a Nieuwe Philips 214 215 Küch. Accoustiek Vg 7/a Ned. Ford 131% 130 Industr. Buitenland Anaconda 914 9)4 Bethlehem Steel 19% 19% Kennecot 13% 13 U. S. Steel 2 7 Va 267/8 U. S. Leather 6)4 Intern. Nickel 12% 12% Stand. Brands 16Vs 1^3A Mijnbouw Boeton Mijnbouw 'Va 7)4 Alg. Exploratie 123% 124 Redjang Lebong US Petroleum Kon. Olie 170% 172% Gaboes 11% 11 Perlak 94V2 93% Peudawa 4j)jg 4% Vorige slotkoersen. Heden Continental Oil IIV2 11% Shell Union OU 5% 5% Rubber A'dam Rubber02 92% Bandar 70% 71 Deli Batavia Rubber 397/8 40 Serbadjadi 27Va 27% Silau 26% 26% V I. G. 046 Va 46/4 Allied 49 Intercontin. Rubber '8 Scheepvaart Java Ch Japan 22% HoU. /Amerika Lijn iVs Dito Gem. Eigend 1% Kon. Ned. Stoomb 6% Scheepvaart-Unie 45% Suiker H. V. AI68V3 Jav. Cultuur 85 N. L S. U. 57 Vorstenlanden 23l/a Actions idem 13 50 Tabak Deli Batavia lOOVa Oude DeU 100% Oostkust 17% Senembah 113% 21 44 168% 85 57 23 13.10 98 100% 17 115 Spoorwegen üniOD Pacific 7314 70Va Wabash 2% 2Vs Erie 10% Kansas City South 8% 8 South. RaUw 14% I4 Chic. Milw 3% 3Vs Maxweü L. Gr. 14)4 1*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2