Uit het kamp Wat deden de I.V.C.B.-ers? m FORTI SPEELT GELIJK BUITENLANDSCH VARIA TWEEDE ZESDA MAANDAG 30 OCTOBER T.Y.B.B. wint Standen Altior veroverde twee kostbare puntjes op S.D.O.U.C. V.D.Z. I—GROL I 2—0 Schutters gevraagd! EMOS—QUICK 1—1 Weinig productief spel V.V.Z.—V.V.Y. 3—4 Spannend slot FORTITUDO I—VOLENDAM I 2—2 De thuisclub in vorm ACHILLESNEO 5—3 Forsche strijd D.E.M.H.M.S. 0—1 Gelijkwaardige ploegen G.D.A.—LEONIDAS 2—0 Van der Zalm scoort tweemaal SANTPOORT—DONK 5—1 Donk sneuvelt eervol Noord-I talie slaat district Brandenburg ■y m Heus ch, veilig rijden kost niet veel tijd. Veilig rijden is „de moeite waard": 5 minuten tijdverlies kan het be houd van Uw leven zijn I Neemt steeds: Het Duitsche voetbal weer in opkomst? De Belgische jeugd nog niet rijp Frankrijk voor het voetbal-examen Zwitserland heeft het druk De Oostenrijksche krachts verhouding Hugo Meisl laat zich bepraten Italië staat thans aan de spits Vogl weer in de wei GRAAF WILLEM—T.Y.B.B. 0—2 Schotloos MISSIEWEDSTRIJD TE DELFT D.H.L.Dongen 73 WIELRENNEN Het laatste koppel is geëngageerd OMNIUM TE PARIJS Het Zuiden I Het Zuiden II Het Oosten I Het Oosten II Het Westen I Het Westen II DUIZEND RONDEN WEDSTRIJD PijnenburgWals tweede Charlier -v. d. Heyden winnaars QHKf -imiiiiiimmuiiiiuiinuiiiiiiiiiniFiiniimiiiniiiiimiiim iHiuiniHimiiiiiiiimiiiitiiiimunHiiiimiiiuifi tI!lll!lllllI!III!ilIlllll!tIllllinilU!llllllllllIIIIIIllRIII!lIi!III1IU!ll!i!SIIIIIII!niIII!l!ll!!ll!!IIIIIIIIIIiI!!MIIIIIIIIIIIIIilIII(nf!lllllllllll!!lllllll!IIIIIIIIIIIIP!llllfll!I(IIIIIIIIII!IIMIIIIIllllllIIIIIIII!IIII!I!!l!IiIIIIIIII!!IIIIIIIinillllll!!lll!lll!l Wij mogen het niet verhelen, dat de wed strijd geducht tegenviel en het spel zeker een klasse minder was dan in den vorigen thuis wedstrijd der Arnhemmers tegen 's Heeren- berg. Niet alleen de thuielufo, doch nog meer Grol hadden, laten wij het noemen een off-day, want zeker is, dat beide veel beter kunnen. Ontegenzeggelijk was het spel der Arnhemmers technisch beter dan dat van Grol en werd er door V. D. Z. dikwijls aardig gecombineerd, doch voor doel was het misère, Hoeveel fraaie kan sen zijn er, speciaal door de thuisclub niet ge mist! De overwinning van V. D. Z. is dan ook eerder te danken aan het zwakke voorhoede- spel der gasten, dan aan het spel van haarzelf. Over den wedstrijd nog het volgende: Beide teams hebben 1 invaller. V. D. Z. mist Bruns, bü Grol ontbreekt Welling. Het begin stemt hoopivol. V. D. Z. zet eenige goede aan vallen op en reeds na drie minuten scoort H. Pik schitterend met een kopbal, na uitstekend werk van Van Deun en W. Jansen. eD thuis club blijft een kwartier het meest aanvallend, dcch de kansen door links- en relhtsbuiten ge geven, worden niet benut. Wel brengen paal en lat eenmaal redding aan de gastheeren. Daar na volgt een kwartier van gelijk opgaand spel, waarna een overwicht van Grol ontstaat. Ook daar is het schieten slecht, al komen bij twee mooie schoten paal en lat den V. D. Z.-keeper te hulp. Een aan Grol toegekende penalty wordt slecht genomen en door den keeper ge keerd. Rust 10. In de tweede helft hielden de elftallen elkaar vrijwel in evenwicht, al is het spel der V. D. Z— voorhoede beter en ontstaan er voor het Grol- doel meer scorekansen, welke worden gemist. Aan de andere zijde wordt slechts sporadisch een schot gelost en Schoondermark in het V. D. Z.-doel krijgt dan ook minder werk dan zijn collega aan de overzijde. Als Peer naar voren gaat, brengt Grol dit evenmin het be oogde succes. Integendeel aan de andere zijde snelt H. Pik tusschen de backs door, na een goed door Schut gespeelden bal, en schiet via keepers handen hard in 20. Verder valt er weinig meer te noteeren. V. D. Z. moge ver diend gewonnen hebben, Grol was een tegen- goal waard! De heer Wentholt leidde den wed strijd niet onverdienstelijk. Beide voorhoedes laten verschillende fraaie kansen onbenut. Emos krijgt een prachtkans, doch Damhuis bezweert door tijdig uitloopen het dreigende gevaar. Kort voor rust scoort Koopman uit een fraai van achteren aangegeven bal het eerste en zoo ais later bleek, het eenigste Oldenzaalsche doel punt 01. Emos doet verschillende vergeefsche pogingen om gelijk te maken, maar als Bok- start de rust aankondigt, leidt Quick met 10. Direct na half-time komen beide doelen beurte lings in gevaar, doch gescoord wordt er voor- loopig niet. Bij een plotselingen uitval van Quick schiet Koopman keihard tegen den paal. De voorhoede der thuisclub, vooral de lin kervleugel wordt na een wijziging in de opstel ling, veel gevaarlijker. Smithuis geeft vele goede voorzetten, doch het binnentrio is niet bij machte, ze te benut ten. Eindelijk weet C. Wiggers uit een voorzet van Smithuis de partijen op gelijken voet te brengen, 1—1. Emos is nu veel sterker en ver schillende harde schoten vliegen in de rich ting van Quick's heiligdom, doch Damhuis is niet meer te passeeren. lijke problemen plaatsen. Hoe zij ook werken, zij kunnen niet verhinderen dat V. V. Y. den stand op 4—1 brengt. Dit geschiedt, als er een kwartder gespeeld is. Eindelijk weet V. V. Z. zich uit de omknelling los te maken en de voor hoede gaat thans een snel open spel spelen. De V. V. Y.-achterhoede krijgt het zwaar te ver antwoorden en heeft in deze periode niet over geluk te klagen, als enkele schoten rakelings langs den paal gaan terwijl de V. V. Y.-doelman in puike conditie is. Eindelijk is het v. d. Wardt, die de geheele achterhoede passeert en met een schitterend schot den stand op 42 brengt. Weer komt V. V. Z. terug, doch enkele kan sen gaan door treuzelen verloren. Ook de uit vallen van V. V. Y. in deze periode zijn uiterst gevaarlijk doch Goedhart krijgt niet veel werk door het uiterst harde werken van de beide backs. 10 minuten voor het einde weet v. 't Ent door vele beenen door den achterstand op 43 te brengen en thans gaat het recht spannen. Geheel V. V. Y. gaat verdedigen. Corner op corner volgt, doch steeds wordt het leder het veld ingewerkt. Onder hoogspanning komt het einde met een 43 overwinning der gasten, welke een sympathieken indruk hebben ach tergelaten. Het is Volendam niet gelukt het onder aan de lijst bengelende Fortitudo een nederlaag toe te brengen en laat er ons direct aan toevoegen dat een overwinning voor de thuisclub veel beter de verhouding zou hebben weergegeven. Porti verscheen weer met een gewijzigde op stelling met twee reserves in de voorhoede. Het geheel klopte nu veel beter als in de vorige wedstrijden en Porti speelde met zooveel elan, dat de met meer techniek spelende Volendam- mers hier niet tegenop konden. Na 10 minuten spelen krijgt Porti een dot van een kans, weïke op onbegrijpelijke wijze wordt gemist. Forti hierdoor niet teneergeslagen blijft 't meest aanvallend, hoewel de V.-aanvallen zeer gevaarlijk zijn. Doch ook V. heeft geen geluk als een zeer mooi en hard schot klem- vast door Philippi wordt onderschept. Dan weer een mooie Forti--aanval en onhoudbaar de bal in de V.-touwen 10. Na nog een snel op en neergaand spel breekt de rust aan met een voorsrpong voor de thuis club. Na rust bitten beiden weer verwoed op den bal en als Volendam dan mooi opbrengt, is het de linksbuiten welke buitengewoon fraai doelpunt. 11. Verwoed wordt er weer verder gespeeld, als door de scheidsrechter handsbal wordt geconstateerd in het beruchte gebied bij Porti. De elfmeterschop wordt door Volendam onhoudbaar benut 12. Na 5 minuten krijgt Forti een elfmeterschop te nemen. v. Dam plaatst zich achter het leder en onhoudbaar is het 22. Nu volgt weer een feilen strijd om de leiding te hernemen; echter zonder resultaat. In verband met de aanwezigheid van den nieuwen herder der St. Bonifaciusparochie, pastoor v. d. Marck, was aan dezen wedstrijd een feestelijk karakter gegeven. Er was veel publiek aanwezig als beide elf tallen door een haag junioren het veld be treden. Ais beide eelftallen zich opstellen blijkt V. V. Z. een invaller te hebben voor W. Beerepoot die geblesseerd is. Pastoor doet den aftrap en het spel neemt een aanvang. Onmiddellijk wordt een hoog tempo ingezet en beide achterhoeden worden direct vooor lastige problemen gesteld. Direct blijkt echter, dat Goedhart, welke vóór den wedstrijd zich al niet fit gevoelde, lang niet is, wat hij anders presteerde en als hij een voorzet van rechts verkeerd beoordeelt heeft v. d. Hoogen weinig moeite V. V. Y. de leiding te geven Ook V. V. Z. onderneemt enkele gevaarlijke aanvallen en een hard schot van v. 't Ent ketst tegen den paal. Weer komt V. V. Y terug en met een houdbaar schot wordt de leiding tot 20 opgevoerd. Luide wordt V. V. Z. thans aange moedigd en V. V. Y. wordt terug gedrongen. Na vele vergeefsche pogingen weet Kruiden, berg een voorzet van Mandjes netjes in te koppen en den stand op 21 te brengen. Een snel en gelijkopgaand spel ontplooit zich thans doch weer is het v. d Hoogen, welke het doel weet te vinden en zijn club met een flinke 3x voorsprong de rust laat ingaan. Na de rust heeft V. V. Z. zon tegen en V. V. Y begint met een serie gevaarlijke aanvallen, welke de beide V. V. Z.-backs voor uiterst moei- De Achilles-verdediging moet alle zeilen bij zetten om doelpunten te voorkomen. Vooral keeper Schiltkamp verricht schitterend werk. De onmogelijkste ballen weet hij te houden. Niet- tenstaande Neo's meerderheid komt het eerste doelpunt aan den anderen kant. Nadat bij een aanval van Neo Arendsen hoog heeft overge schoten, neemt vanaf den doeltrap Achilles den bal mee en nadat Prinsen Jr. den bal mooi heeft vrij gemaakt schiet hij onhoudbaar in 't doel 1—0. Na 20 min. brengt Neo den bal goed op, Wen- nik kopt in de verkeerde richting, Schiltkamp loopt te ver uit, waarna Zonder den gelijkmaker in 't doel plaatst 11. Na 25 minuten stompt Schiltkamp een schot van Zonder het veld weer in, doch met een fraaien kopbal brengt Zonder dan den stand op 12. Dan komt Achilles weer opzetten. Na een half uur spelens geeft Prinsen Sr. over naar Vollenbroek, deze geeft door naar Wolt huis. die onhoudbaar den stand op 22 brengt. Achilïes behoudt het beste van het spel. Menige aanval op het Neo-doel wordt door hen on dernomen, doch tot doelpunten brengen ze het niet meer. Met Achilles in den aanval is net dan rusten. Na de rust is Achilles dadelijk in den aanval en reeds binnen eenige minuten brengt v. d. Zei met een kalm rollertje den stand op 32. Neo werkt zich los. Een schot van Zonder weet Schiltkamp nog juist uit den hoek te grabbelen. Bij een vrijen trap voor Achilles, wordt deze door Wolters Jr. mooi voor het doel geplaatst, waarna Wolthuis onhoudbaar inkopt 42. Achilles komt dan sterk in de meerderheid. Het spel neemt een forsch karakter aan. Na 25 minuten brengt Neo den bal goed op, Zeelen zet scherp voor, waarna de bal via den keeper in 't doel verdwijnt 4—3. Dan is het woord weer aan Achilles. Wolters Jr. moet het veld verlaten en wordt vervangen door ten Dam. 10 minuten voor 't einde maakt bij een Achilles- aanval Wiewik onnoodig hands binnen 't be ruchte gebied. Dei elfmetertrap hiervoor wordt door Vollenbrdek in een doelpunt omgezet 53. In dezen wedstrijd van twee geheel tegen el kander opwegende ploegen heeft H.M.S. op ge lukkige wijze met den eenigsten goal van den wedstrijd haar ongeslagen leiderschap gehand haafd. De thuisclub had minstens een ge.ijk spel verdiend en dat H.M.S. de overwinning mee naar Zuilen nam, kwam van een prachtigen aanval van de Hosson die door Berger tos een doelpunt werd gemaakt. De aanvalslinie van H.M.S. was snel en speelde goed samen, doch had tegen de geweldig op dreef zijnde D.E.M.- achterhoede geen kans. Deze defensie van de thuisclub, waarin vooral A. Slok en D. Schram uitblonken, goed bijgestaan door J. Slok en Nieuwenhuis, speelde een eerste klas wed strijd. De gasten doelpunten reeds in de eerste mi nuten als De Hosson fraai voorzet en Berger op behendige wijze den bal in het net trekt. Een pracht doelpunt. Het spel gaat van nu af aan gelijk op, wel zijn de H.M.S.-aanvallen ge vaarlijker, doch de D.E.M.-achterhoede is niet te passeeren en Nieuwenhuis, die Cessies op uitmuntende wijze onder de lat verving, houdt zijn doel met bravour schoon. Een goede kopbal van Jo Schram weet Verbrugge op goede wijze te onderscheppen en aldus den gelijkmaker te voorkomen. Als D.E.M. in de meerderheid komt, dank zij het goede voeden van A. Slok, blijkt ook de verdediging der gasten, waarin Hilten uitblonk, van beproefde kracht te zijn. Na de thee aanvankelijk weer een gelijk op gaand spel. Om beurten zijn beide doelen in gevaar, doch de verdedigingen blijven de baas. Als er nog twintig minuten te spelen zijn dringt D.E.M. sterk op en blijft tot aan het einde in den aanval. Als Langendijk vrij voor doel komt schiet hij hard rakelings naast; Vlek kogelt voor open doel hard over en mist even later een goede kans om met een kopbal den gelijkmaker ter wereld te brengen. Driemaal ontkwamen de gasten aldus op een gelukkige wijze aan een tegenpunt. Eenige aanvallen van H.M.S. loopen eveneens dood op de D.E.M.- verdediging. Als scheidsrechter Jansen het einde fluit heeft D.E.M. wederom verloren. Der Götz, Weenen. „Dat noem ik flink van Bob. Hij zit toch heelemaal aan den grond". „Nu ja, het is de eenige gelegenheid, dat hij nog groote sprongen kan maken". Beide ploegen tellen een invaller. Bij de be zoekers speelt de veteraan Blewanus als plaats vervanger van Van Haren. Met technisch zeer goed en snel samenspel wordt G.D.A. terug gedrongen, doch de backs der thuisclub heb ben geen moeite om het te korte spel te on derbreken. Een verrassend hard schot van v. d. Sande weet keeper Lint fraai corner te stompen. Als dan Blewanus over de lat gekopt heeft, ontsnapt de G.D.A.-aanval en v. a. Zalm kopt een voorzet van Van Galen prach tig in (10). Even later redt de paal het Leonidasdoel voor een tweede doorboring. Na rust heeft G.D.A meestentijds het beste deei van het spel. Beide doelen ontkomen zeer ge lukkig; overigens loopen de zeer snelle aanval len aan beide kanten op de verdedigingen dood. Een kwartier voor tijd vangt v. d. Zalm een voorzet van Nederpel op, de zeer goed spelende back Strieder kan hem niet houden en on houdbaar vliegt de bal langs keeper Ham (2— 0). De zwakke middenlinie der Rotterdammers bood aan de voorhoede te weinig steun om de eer nog te redden. Het eerste half uur bood Donk geweldigen tegenstand en met succes. In de twintigste minuut ontsnapte de Donk linksbuiten aan zijn bezwaking, kogelt hard in. Kockx stopt echter meesterlijk, doch kan niet vlug genoeg wegwerken, en via den midvoor verdwijnt de bal in doel (01). Dit doelpunt schudt het geheele Santpoort elftal wakker. Kort en lang spel wordt afwis selend gedemonstreerd. Dan volgt een corner met het resultaat, dat Smit keurig doelpunt (1—1). Drie minuten later kan de Donk-keeper met veel moeite een hard schot van Gerrits tot corner verwerken. Visser neemt hem onberis pelijk; via verschillende hoofden belandt de bal bij Smit, die enorm hadd inkogelt. (21). Het laatste gedeelte vóór de rust gaat voorbij, alhoewel beide partijen goede scores-kansen krijgen, zonder dat de stand wijziging onder gaat. Rust 21. De stad Berlijn had haar Poststadion met de emblemen van Fascisten en Nationaal Socia listen getooid, 't had optochten en enthousiaste redevoeringen, alvorens de elftallen van het district Brandenburg (met als kern Berlijn) en Noord Italië zich presenteerden van hun lan- denwedstrijd- De 40.000 aanwezigen zagen tot hun teleurstelling, hoe hun favorieten met 10 sneuvelden in een wedstrijd, waarbij de gasten zich door hun zuidelijk temperament lieten meesleuren, en dingen deden, die stellig niet oirbaan zijn. Na de even verrassende als overtuigende 81 zege van 't officieele Duitsche elftal over België is de vraag gewettigd, of voor het Duitsche voetbal een nieuw bloei-tijdperk aanbreekt! In het geheele rijk wordt districtegewijs systema tisch en krachtig getraind, waarvan het ver toonde spel zeer duidelijk de kenmerken droeg. Begrijpelijk juicht men deze overwinning zeer toe, en beschouwt haar als een spoorslag om de campagne nog intensiever te vervolgen. In vele landen poogt men een weg te banen voor de jeugd, doch hoe weinig slechts wordt die poging met succes bekroond. Hoogst zel den treft men materiaal, dat aan de verwach tingen beantwoordt. Ook België levert daar van een sprekend exempel, want ook daar toon de de practijk, dat de oude paardjes nog niet kunnen worden gemist. Gebrek aan vertrou wen en vanzelfsprekend routine zijn de voor naamste tekortkomingen, welke deze catastro phe veroorzaakten. Met rassche schreden nadert de dag, dat Frankrijk met looden schoenen naar het Tot tenham Hotspur-veld in Londen zal wandelen om daar zijn voetbal-examen af te leggen. Die dag is 6 November! Er heerscht een angstige opwinding, men is vol goede raadgevingen en nauwlettend beschouwd overheerscht een wensch, n.l. een beter resultaat dan Spanje destijds bereikte. In deze week zijn de uitverkorenen bijeen gebracht. Na de landenmatch, die Zwitserland giste ren tegen Roemenië speelde, staat op 12 No vember al weer een nieuwe ontmoeting voor de deur, en wel tegen Duitschland te Zürich. Ook dat wordt een zuur appeltje voor de Hel- vetianen, tenminste, wanneer de Duitschers [run goeden vorm opnieuw bevestigen. De kracht van de Oostenrijksche clubs vindt men in den volgenden staat in cijfers uitge drukt: 1 Admii;a 12 punten, 2 Rapid 11 punten, 3 Hakoah 7 punten, 4 Austria 7 punten, 5 Flo- risdorfer F. C. 7 punten, 6 Donau F. C- 7 pun ten, 7 First Vienna 7 punten, 8 W. A. C- 6 punten, 9 F. C. Wien 5 punten, 10 Libertas, A. C. 5 punten, 11 Wacker 4 punten, 12 Wiener Sportklub 4 punten. Hugo Meisl had reeds geruimen tijd den wensch te kennen gegeven om het secretariaat van de Internationale Cup neer te leggen. Er moeten moeilijkheden zijn geweest, die den Oostenrijker tot dit besluit hebben gebracht. In een bijeenkomst te Boedapest zijn de bezwa ren blijkbaar uit den weg geruimd, zoodat de stichter en motor van de Internationale Cup voor de organisatie van dit tournooi behou den blijft. Het Italiaansche elftal heeft in Boedapest zijn derde zege in successie behaald door een 10 overwinning op Hongarije. Hoe fraai dit resultaat oogenschijnlijk voor de Azurris ook wezen moge, komt 't in een ander licht te staan, als men weet, dat na 17 minuten spelen slechts 10 Hongaren tegen 11 Italianen te kam pen hadden- De Ferencvaros-back. Kronenber ger, liep bij een botsing een dubbele beenbreuk op en volgens de bepalingen mag geen rempla- cant worden opgesteld. Borel scoorde het eenigste doelpunt, terwijl de Italianen bij de hervatting hun achterhoede versterkten om zich de gastheeren van het lijf te houden. Oostenrijks groote voorhoede-speler, mis schien wel de grootste buitenlinks van het con tinent, van wiens capaciteiten wij in ons land ook konden genieten, is na zijn knie-blessure thans weer de wei ingesprongen. Natuurlijk tot groote vreugde van het Weensche publiek en tot groote geruststelling van Hugo Meisl, voor wien het een pak van het hart is, nu Vogl ook voor het nationale elftal beschikbaar komt. Het spel is na rust 3 minuten oud of Ninaber passeert op de hem eigene wijze de Donk verdediging, keeper incluis. Donk blijft her haaldelijk aanvallen, doch Kockx behoeft er weinig aan te pas te komen, de S..-achterhoede is in goeden vorm. De Donk-achterhoede ruimt wat ze kan, doch 16 minuten na de hervatting deponeert Gerrits heel zuiver langs Houdij- ker (41). Terwijl Ninaber eenige oogenbiikken later Houdijker voor de vijfde maal passeert (51). Hiermede is het met den wedstrijd ge daan. Donk blijft tot 't laatste toeo volhouden Santpoort demonstreert wel een mooi, doch geen prductief spel en met ongewijzigden stand komt het einde van dezen ongelijken strijd. In snel tempo wordt begonnen, waarbij de bezoekers weldra toonen, dat ze hun goede schot in Haarlem hebben gelaten, terwijl doel man Philippus in prima conditie blijkt te zijn. Graaf Willem doet hardnekkige pogingen om de leiding te nemen, doch tot driemaal toe mist het binnentrio vlak voor doel. Dit ontmoedigt de Hagenaars en een kwartier voor rust slaagt de linksbinnen van T.Y.B.B. erin te scoren als een der backs den bal half raakt (01). Na de rust blijven de verdedigingen de baas over de schotlooze voorhoeden. Een kwartier voor tijd kent de scheidsrechter geheel onjuist aan T.Y.B.B. een doelpunt toe, hoewel een der Graaf Willem-backs den bal vóór de doellijn weggewerkt heeft, hetgeen zelfs door den aan voerder der gasten bevestigd wordt. De heer Braun, die het feit vanuit het middenveld „constateerde", herstelde zijn fout niet! Al leen de goede verstandhouding tusschen beide oude clubs voorkwam een onverkwikkelijk slot. Voor den wedstrijd brachten de Katholieke Delftsche Jeugdver, met een schitterend défilé een groet aan de Missionarissen die op de D. H. L.-tribune gezeten waren. Ook werd op keu rige wijze een spreekkoor „Uw Rijk Kome!" uit gevoerd. Ondanks de concurrentie van D. H. C.—Hil versum werd daarna voor haast 3000 bezoekers de wedstrijd D. H. L.—Dongen gespeeld. Het vertoonde spel was van Delftsche zijde beter dan het in langen tijd was, wat vooral z'n oorzaak vond in de opname van A. Alsemgeest, welke bij de Leeuwen weer spil stond. Ook Dongen speelde een vlugge en technisch goede partij, zoodat het publiek wat heden voor het eerst het neutrale voetbal liet schieten, op de Katholieke sportvelden wel terug zal komen. D. H. L. won met 73. De directie van den tweeden Amsterdamschen zesdaagsche heeft ook het laatste, dus het der tiende, koppel geëngageerd. De Hollandsche kampioen wegrenner Van Oers zal met den eveneens zeer sterken wegrenner Valentijn een koppel vormen en wordt door beiden dus de categorie der wegrenners in dit zesdagenveld vertegenwoordigd- Beide renners hebben in het afgeloopen sei zoen groote successen geboekt en tegen de in ternationale concurrentie enorme prestaties ge leverd. De directie neemt op deze wijze een proef hoe de wegrenners zich op de kleine snelle houten baan thuis zullen voelen. Internationaal bekeken is een succes van wegrenners op een winterbaan absoluut verzekerd Wij herinneren bijvoorbeeld aan de successen der gebroeders Ruschke in Berlijn of aan de gebroeders Polthe eveneens in Berlijn. Verder aan de Franschen Leducq en Pelissier, etc. Zoowel van Oers als Slaats zijn nu hun spe ciale training voor den Amsterdamschen Zes daagsche begonnen. Valkenburg R. K. O. N. S. Caesar R. K. V. V. L. Volharding Chevremont Kerkrade Kimbria K. N. V. Sitt. Boys H. V. V. 6 6 7 6 4 5 6 4 5 5 6 3 4 3 3 3 2 1 2 0 0 0 3 0 2 1 0 2 4 1 2 2 1 R. K. T. V. V. M. U. L. O. Brabantia Venl. Boys Wilhelmina Best Vooruit Dongen Kolping S. V. B. Gennep Venlo 7 5 7 6 6 7 4 3 7 6 6 9 17—8 8 15—11 8 17—16 7 10—8 6 16—6 6 16—8 6 15—14 5 8—7 2 8—13 2 10—17 1 6—28 10 21—14 9 16—3 8 18—9 8 14—18 7 21—13 6 21—16 5 16—11 5 8—2 4 13—25 2 15—19 0 5—35 Altior 5 4 0 1 8 13—12 Union 5 2 3 0 7 14—4 S. D. O. U. C. 5 3 1 1 7 10—4 V. D. Z. 5 2 2 1 6 11—10 's Heerenberg 5 2 1 2 5 11—11 Blauw Wit 4 1 0 3 2 3—11 V. V. G. 4 0 1 4 1 6—11 Grol 3 0 0 3 0 3—7 Achilles 7 5 0 2 10 26—25 E. M. O. S. 7 3 2 2 8 25—la V. O. S. T. A. 5 4 0 1 8 18—9 Quick 6 1 4 1 6 17—11 De Zweef 5 1 2 2 4 1010 N. E. O. 5 1 2 2 4 14—18 P. H. 5 1 1 3 3 4—18 Zwolle 5 0 1 4 1 8—19 H. M. S. 4 4 0 0 8 10—3 V. V. Z. 4 3 0 1 6 14—7 V. V. Y. 3 3 0 0 6 11—6 De Meer 5 3 0 2 6 17—19 Volendam 4 2 1 1 5 15—7 V. I. C. 4 2 0 2 4 9—9 E. M. M. 4 1 0 3 2 11—8 Wilskracht 4 1 0 3 2 7—12 D. E. M. 5 1 0 4 2 7—17 Fortitudo 5 0 1 4 1 7—18 Santpoort 6 5 0 1 10 24—6 Spartaan 4 4 0 0 8 10—7 GDA 5 3 1 1 7 11—7 SJC 4 1 3 0 5 10—6 DHL 4 2 1 1 5 11—12 Leoridas 5 2 0 3 4 11—10 HBC 5 1 2 2 4 15—19 DONK 6 2 0 4 4 8—23 TYBB 6 1 1 4 3 7—15 Graaf Willem II 5 0 0 5 0 6—17 staande uit twee persoonlijke wedstrijden over 20 K.M. en een 60 K M. wedstrijd a l'Ameri- caine, waaraan ook werd deelgenomen door de Nederlanders PijnenburgWals. De omniumwedstrijd werd gewonnen door het Belgische koppel BuysseDeneef met op de tweede plaats het Nederlandsche koppel PijnenburgWals met 14 punten; 3 A. Magne Le Greves (Frankrijk) 17 pnt. De koppelwedstrijd over 60 KM. werd ge wonnen door het Fransche paar PelxRichard met 12 punten en ronden voorsprong op de Belgen BuysseDeneef 38 punten en Sche persLoncke. De bekende Duitsche renners Rausch—Hurt- gen eindigden in den omniumwedstrijd op de 14e plaats met 40 punten. In het Velodrome d'Hiver vond onder groote belangstelling een omniumwedstrijd plaats be- De laatste wedstrijd die voor den op 15 No vember as. beginnende zesdaagsche in het Sportpalast te Berlijn gehouden werd, de Dui zend Ronden-wedstrijd mocht zich in een groo te belangstelling verheugen. Het was geheel uitverkocht. In de deelnemende koppels was eenige verandering gekomen, daar Depauw en Krueger ziek waren. Charlier reeds nu mev van der Heijden en Umbehnhauer met Leh- mann. Nadat de buitenlandsche deelnemers het ini tiatief tot uitloopen hadden gegeven, wist zien het koppel Schoen-Buschenhagen spoedig met een ronde voorsprong aan den kop te komen. Dit bleef echter niet lang zoo en reeds bij het eerste klassement hadden zich charlier en v. d. Heijden bij hen gevoegd. Ook Ehmer en Funda sloten zich bij hen aan. Later zakten Schoen en Buschanhagen meer en meer ai. Onze landgenooten Matena en Heslinga reden evenals het deelnemende Italiaansche koppel zeer slecht en verloren dan ook ronde na ron de om tenslotte geheel uitgeschakeld te wor den. In het eerste uur waren 46,3 K.M. afge legd. Toen er 60 K.M. afgelegd waren hadden Ehmer en Funda de leiding met twee ronden voorsprong. Het veld bracht een steeds wis selende situatie. Nadat er 110 K.M. afgelegd waren hadden vier koppels de leiding. Er werd geregeld gejaagd. Tenslotte wisten zich Char lier en v. d. Heijden zich alleen van den kop te verzekeren. Het bleef tot het einde een span- nenden strijd. Ehmer en Funda deden alle mogelijke moeite zich van de eerste plaats te verzekeren, doch dit mocht hun niet gelukkqp. Het resultaat was als volgt: 1. Charlier-v. d. Heijden 3 uur 43 min. 56 sec., 28 pnt. Op 1 ronde: 2. Ehmer-Funda 48 pnt. 3. Tietz-Kroll 29 pnt. Op 2 ronden: 4. Gebr. Nickel 19 pnt. 5. tJm- benhauer-Lehmann 17 pnt. Op 3 ronden: 6. Rieger-Preus 38 pnt. 7. Wag- ner-Prieto 16 pnt. Op 4 ronden: 8. Zims-Kuester 28 pnt. 9. Schoen-Buschenhagen 27 pnt. 10. Kilian-Vo- v pel 12 pnt. 11. Lorn-Mackzinsky.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 9