STADSNIEUWS BEURS VAN AMSTERDAM ARIA-STICHTING Haarlem, 2 Nov. De vroegbeurs Wisselkoersen DONDERDAG 2 NOVEMBER GEEN MAJESTEITSSCHENNIS Ondanks het rapport van twee inspecteurs ÏAMIN EN DE ARBEIDSWET Overtredingen te Haarlem STEUNPARASIET VEROOR DEELD Tot een half jaar gevangenisstraf Nog een oplichter RECLAME WINKELWEEK BO-BAR-KEI Vlaggen- en wimpelversiering VEREENIGDE HUISEIGENAREN Jaarvergadering Jubileum Loosjes R.K. Jeugdige Werkloozen W erkloozen-zorg Jubileum Bartel jorisstraat Nieuwq Gereformeerde kerk B. ten Have "f* Jubileum ENSEMBLE PROF. LEOPOLD JESSNER Weder-optreden te Haarlem Geen aftrek van spijsbonnen Nuts-Spaarbank Onderwijs en bezuiniging Vocfr een paar borrels ,St. Caecilia' Een zakenjubileum Noord-Hollandsch Landbouw- crediet Leelijke val Opening Indisch restaurant Ned. Pan-Europa-vereeniging Personalia "DEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK SPAARME ThlBAfMK Snelverband ,De Lichthoeve" Gevonden dieren en voorwerpen BURGERLIJKE STAND DAMMEN HAARL. R.K. DAMBOND Utrechts burgemeester gaat heen Benoeming tot Commissaris der Koningin in de provincie Groningen HET „ZEVEN PROVINCIËN PROCES Uitspraak tegen eerste groep mui ters op 7 November DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN Twee menschen gedood De bekerwedstrijden Ie en 3e klas Vergadering hoofdbestuur AGENDA 3 November BILJARTEN Jubileumwedstrijden Haarlem-Noord Besmettelijke ziekten Beurs-thermometer Nederl. Staatsleen. Amerik. waarden DONDERDAG 2 NOVEMBER 1933 Veertien dagen geleden stond voor de Haar- lemsche Rechtbank terecht de 44-jarige met selaar G. v. d. V., verdacht van majesteits schennis. Verdachte zou de leden van het Ko ninklijk Huis parasieten van het land genoemd hebben, volgens het rapport van twee inspec teurs van politie. Verdachte zelf beweerde ge vraagd te hebben: „noemen jullie dat geen pa rasieten?" De officier van justitie eischte 3 maanden gevangenisstraf met ontzegging van de rechten om te kiezen en gekozen te worden. De verdedigster Mevr. M. de Ruyter—de Zeeuw vroeg vrijspraak, waarmede de rechtbank zich hedenmorgen eens verklaarde. Zondag 23 April mochten de winkels te Haar lem, in verband met de bollendagen, geopend blijven. De firma Jamin verzuimde echter de werktijden van het personeel te wijzigen, zoo als vereischt was. Een aantal filiaalhcudsters en een der firmanten stonden nu veertien dagen geleden voor de Haarlemche Rechtbank terecht, wegens overtreding van de arbeidswet. De officier vanju stitie eischte tegen iederi verdachte 5 boete. De rechtbank veroordeelde den firmant voor elke overtreding tot een boete van 10 en de filiaalhoudster telkens tot een boete van tweemaal 50 cents. De werklooze P. H. te Haarlem maakte zich schuldig aan oplichting door steun te trekken van een werkloosheidsbestrijdersvereeniging, terwijl hij werkte. De man lichtte de vereeni- ging daardoor voor 140 op. De officier van justitie eischte een half jaar gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde hedenmorgen con form. De 36-jarige metselaar C. H. te Haarlem maakte zich aan hetzelfde euvel schuldig. Hij teekende van September 1932Maart 1933 eiken dag op de lijsten ter controle van den gemeentelijken dienst voor werkloosheidsbestrij ding, als zou hij zonder werk zijn. In werke lijkheid verdiende hij echter bij verschillende patroons. Ook tegen hem eischte de officier van jus titie zes maanden gevangenisstraf. De verdediger, Mr. H. Tonino, vroeg een voor waardelijke veroordeeling, verdachte is het geld aan het terugbetalen. Ter gelegenheid van de a.s. reclame-winkel week van bovengenoemde Buurtvereeniging, zal niet alleen de permanente vlaggenversiering worden uitgestoken, maar nog een extra-wim- pel-versiering van ongeveer 1000 M. over de straten worden aangebracht, wat zeker een feestelijk aanzien zal geven. Door den burgemeester is toestemming ver leend eiken dag van 46 en van 810 uur concerten uit te zenden. De officieele opening zal plaats hebben op Vrijdag 3 November, des middags 4 uur, door middel van drie opgestelde luidsprekers. De voorzitter van de vereeniging, de heer Jac. van Maris, zal alsdan tot leden en publiek het woord richten en bijzonderheden omtrent de te houden winkelweek mededeelen. Onmiddellijk daarna vangt het eerste con cert aan. Dezer dagen hield de vereeniging „Vereenig- de Huiseigenaren van Haarlem en Omstreken" in Café „Central" aan de Groote Houtstraat haar jaarlijksche algemeene veigadering. Om streeks half negen opende ae voorzitter met een woord van welkom en betuigde nogal te vreden te zün over de opkomst der leden. Hij sprak een woord van dank voor den verstrek ten steun en betoonde belangstelling, ter gele genheid van den feestavond ter herinnering aan het 25-jarig bestaan. In het bijzonder dankte hij de commissie, die zich met het organisee- ren van dezen avond had belast. De heer Elifers stelde hierop voor, om den heer J. H. Bierooom, die gedurende deze kwart-eeuw als secretaris fungeerde, en tevens den heer F. P. Hagen, die 25 jaren de moeilijke taak van hoofdinspec teur vervulde, nu zij zich met het oog op hun leeftijd genoodzaakt zien te bedanken, te be noemen tot leden van verdienste. Dit voorstel werd bij acclamatie aangenomen. Vervolgens kwam de verkiezing van drie be stuursleden aan de orde. Bij stemming bleken de heeren Smorenburg, mr. B. E. van Tijn en H. J. van Goor gekozen te zijn. Hierna kwam de verkiezing wegens periodiek aftreden van den voorzitter aan de orde en deze werd bij acclamatie herbenoemd. Thans gaf de voorzitter het woord aan de commissie voor onbewoonbaar verklaarde wo ningen. Door de leden werden bij haar inge leverd verzoeken tot onderzoek van tien wo ningen, waaraan door de commissie werd vol daan. Een perceel moest worden opgegeven. Bij besluit van Gedeputeerde Staten werden ze ven besluiten vernietigd, doch twee gehand haafd. De commissie ging hiervoor in beroep bij de Kroon. De hiervoor uit Den Haag ge komen heeren werden Vrijdag j.l. door de Com missie in de betreffende woningen opgewacht, en de aangevoerde redenen tot onbewoonbaar- verklaring op afdoende wijze oestreden. De uit slag wordt met vertrouwen tegemoet gezien. Hierna deelde de voorzitter mede, dat hij zich genoodzaakt zag, een lid aan de verga dering voor te dragen voor royement, wegens handelingen tegenover een huurder, welke hij, om den naam der vereeniging aan geen enkel lid kan veroorloven. Dit lid, eigenaar van de onbewoonbaar verklaarde woning Nieuwe Spaarnwouderstraat 3, veroorloofde zich, aldus de voorzitter, de huurster van dit krot, waar voor 1.75 huur per week werd betaald, te ver- weiten, dat zij de oorzaak was van deze onbe- woonbaarverklafing, en matigde zich het recht aan, om deze huur tot 2.50 per week te ver- hoogen. Hij deed echter dit perceel in onze registers als onbewoonbaar doorhalen, want an ders zou hij hiervoor 20 cent per jaar moeten betalen. De vergadering hechtte, na deze uit eenzetting, haar goedkeuring aan dit royement. Bij het punt mededeelingen memoreerde de voorzitter, dat in dit jaar het ledental met 80 was toegenomen, bewijs, dat meer en meer de overtuiging ach vestigt, dat vereenigen nood zakelijk is. Bij gelegenheid van zijn 150-jarig bestaan mocht de boekhandel Loosjes Woensdag vele blijken van belangstelling ontvangen. In den namiddag is een tegeltableau ont huld, voorstellende het perceel aan de Dam straat, waar de zaak gesticht is. In den loop van den dag kwamen zeer vele bloemstukken in, uit den aard der zaak vele van uitgevers en anderen, in het uitgeversbe drijf werkzaam. Voorts van de Haarlemsche Handelsvereeniging. De middags gehouden receptie werd druk be zocht. O.m. kwamen hun gelukwenschen aanbieden de heeren H. E. Knappert, gemeente-archivaris, G. D. Gratama, directeur van het Frans Hals museum, jhr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, de heer en mevr. dr. Sterck-Proot, mevr. de wed. Vin- de heer H. van Borssum Buis- Dorhout Mees en de heer R. xchivaris, bibliothecaresse en adj.- i Teylers Stichting, ir. W. G. C. genieur-directeur van den Rijks- L. Springer, tuinarchitect, de larie van Zeggelen en vele beken- ekwereld. Ive de reeds genoemde vereenigingen, n ook de Middenstandscentrale voor Iem en omstreken, de vereeniging tot Be- Fdering van de Belangen des Boekhandels, Haarlemsche Boekverkoopersvereeniging en de Ned. Bond van Boekverkoopers bloemen ingezonden, terwijl tevens de besturen van deze vereeniging op de receptie aanwezig waren. De aanbieding van het tegeltableau vóór de receptie geschiedde door den heer J. van Egmond namens het personeel, waarna de direc teur, de heer A. van Weerden, een dankwoord sprak. Van de zeer vele schriftelijke gelukwenschen noemen wij die van den heer Halfaan Jespersen, voorzitter van de Deensche Vereeniging voor den Boekhandel en Uitgeversbond te Kopenhagen, van jhr. Sandberg en jhr. de Jonge van Elle- meet, rijksarchivaris. Als jubileumsgeschenk ontving de directeur een geweven tafelkleed, een aquarel en een standaard in bloemen met een zestal werken over de Prinsen van Oranje van de Ned. Historische Bibliotheek met een aardige, toepas selijke felicitatie. Velen weten nog niet, dat er binnenkort een pracht-gelegenheid bestaat om eens zijn krach ten te verkwikken en zijn ziel te versterken. Het Haarlemsche Comité heeft een retraite beschikbaar gesteld voor den werkloozen jongen man. Voor één harden gulden kunnen we drie dagen in het Retraitehuis te Noordwijkerhout onze ziel en ons lichaam vernieuwen en ver sterken. Ouders, spoort uw jongens aan om deze gelegenheid te gebruiken. Geeft u zoo spoedig mogelijk op aan kap. Verheijen, Am- sterdamstr. 59, of aan het secretariaat van de R. K. Jeugdige Werkloozen, Teylerplein 2. De retarite zal worden gehouden van 1417 November. Geeft u spoedig op. De regentijd heelt zijn intrede gedaan. Som ber weer en sombere levensomstandigheden ge voelt de jonge man, die zich door den huidi- gen maatschappelijken toestand buiten het le ven ziet gesteld, als een dubbele last. Onze zorg is iugesteld om u dien last te verlichten. Ouders helpt ops in ons pogen. Wijst uw jon gen op de schoone gelegenheid, om zich fit te houden. Vooral nu is het noodig, dat gij weet, waar uw zoon zijn vrijen tijd doorbrengt. In ons verzamel-huis op het Teylerplein bie den wij op allerlei wijzen den jeugdigen werk looze de gelegenheid zijn vrijen tijd goed te be steden. Arbeid staat op de eerste plaats. Ver- schllende cursussen zijn reeds in vollen gang. Waarom dan uw zoon thuis gehouden??? Bui ten deze cursussen bestaat volle gelegenheid om zich ook lichamelijk lenig te houden door ver schillende soorten van sport. Vooral zouden wij den jeugdigen kantoorbediende willen uit- noodigen eens een kijkje te willen nemen. Al degenen, die met ons werk kennis maakten, bleven trouwe bezoekers van ons huis. Maandag en Dinsdag van 46 uur en Don derdag en Vrijdag van 10—12 en van 2—5 uur gelegenheid zich aan te melden op het Teyler plein 2. De Barteljorisstraatvereeniging zal dezer da gen haar twintig-jarig bestaan vieren. Aan deze feestviering zal g cpaard worden de viering van het 100-jarig bestaan der straat. Het ligt niet in de bedoeling éten speciale feest- week te houden, maar wel zullen de winkeliers uit de straat het erop toeleggen, dat de komen de week de aandacht op de straat gevestigd zal worden. bruikelijke gemeentelijke geschenk aangebo den werd. Van den Chr. Bond van Personeel in Publie- ken Dienst kreeg hij een fruitmand. De Kerkeraad der Gereformeerde Kerken heeft besloten over te gaan tot den bouw van een kerk in Haarlem-Noord, zoo meldt de „Opr. Haarlemsche Crt." Voor den bouw van deze kerk is door de ge meente Haarlem een terrein gereserveerd ten Westen van den Middenweg. Dit terrein is op het oogenblik nog weiland, maar het zal binnen afzienbaren tijd, vermoedelijk tegelijk met den kerkbouw, door het grondbedrijf in exploitatie gebracht worden. Op 62-jarigen leeftijd is hier ter stede over leden de heer B. ten Have, oud-leeraar in de gymnastiek. Eerst 1 September 1.1. was hij op pensioen gesteld. Morgenochtend 11 uur zal de begrafenis plaats vinden op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede. De heer J. Eijlders, onder-opzichter bij den Gemeentelijken Reinigingsdienst, die gisteren zijn zilveren jubileum in gemeentedienst vierde, is bij die gelegenheid door den directeur den heer A. van Drie], in waardeerende woorden toegesproken, die hem namens het personeel tevens een rooktafel aanbood en aan zijn echt- genoote bloemen. Wethouder W. J B. van Liemt ontving den jubilaris ten stadhuize, waarbij hem het ge- Het ensemble van prof. Leopold Jessner, dat volgende week na afloop van de voorstellingen in Engeland, onder auspiciën van impresario Ernst Krauss een tweede tournée door Neder land begint, zal op Vrijdag 10 November voor de tweede maal optreden in den Stadsschouw burg te Haarlem en aldaar ter opvoering bren gen „Heimat" van Sudermann. In aansluiting aan ons artikel van jJ. Dins dag betreffende de toepassing der Armenwet, is het ons aangenaam te kunnen mededeelen, dat wij uit zeer goede bron vernomen hebben, dat de waarde der zoogenaamde spijsbonnen niet in mindering zal worden gebracht van de steunuitkeeringen. Het vergelijkend overzicht over October 1933- 1932 der Nuts-Spaarbank te dezer stede is als volgt: Aantal behandelde posten 13127, v.j. 12236. Aantal inlagen 8484. v.j. 8097. Aantal terugbe talingen 4643, v.j. 4139. Ingelegd f 484.509.93, v.j. f 517.765.48. Terugbetaald f 540.168.58. v.j. f 527.105.42 Minder ingelegd f 55.658.65, v.j. minder f 9.339.94. Aantal nieuwe boekjes: 268, v.j. 243. Aantal afbetaalde boekjes: 124, v.j. 124. Spaarbusjes op 31 October 1933 in omloop: 3457. Geledigd in October 1933, 304 busjes met to taal inhoud f 5526.28. Aantal verhuurde kluis- loketten op 31 October 1933: 427. In een ledenvergadering van de afd. Haar lem van „Volksonderwijs" is een motie aange nomen naar aanleiding van de mededeeling van wethouder Slingerberg in de laatstgehou den raadsvergadering, dat het niet uitgesloten is, dat in de naaste toekomst bezuinigingsvoor stellen zullen moeten worden gedaan. In de motie wordt erkend, dat de nood der financiën tot ingrijpende maatregelen van be zuiniging dwingt, doch er wordt een dringend beroep op B. en W. en den Raad gedaan, om alles te voorkomen, wat de vitale belangen van het onderwijs kan schaden en geen maatregelen te nemen, welke wezenlijke verslechteringen brengen voor het volksonderwijs. In een café hier ter stede zijn door de recher che twee werklieden en nog een derde persoon aangehouden, verdacht van diefstal en heling van een rol kabellood van den telefoondienst. De derde per|pon, de heler, bekende dit voor een paar borrels gekocht te hebben. De beide werk- neden ontkenden. Het drietal is in bewaring gesteld, terwijl de rol in beslag is genomen. Zondag 5 November zal de R. K. Mannenzang- vereeniging „St. Caecilia," directeur de heer H. Pieiage en de R. K. Harmonie „St. Caecilia," directeur de heer S. A. Noom, in de groote zaal van het gebouw „St. Bavo," Smedestraat alhier, des avonds om 8 urn- een zang- en muziekuit voering geven met medewerking van de R. K. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm," welke zal opvoeren: „Op gemakkelijke condities," blij spel in één bedrijf door B. A. Odijk. Gisteren was het 40 jaar geleden, dat mej. A. Brom, thans eigenaresse der firma „Maga zijn de Garenhandel", voorheen P. W. Beuze- maker, Anegang 26, alhier, haar loopbaan by genoemde firma begon. Het feest werd in intiemen kring herdacht, maar toch bleek uit de vele bloemstukken en andere cadeaux,. alsmede uit de talrijke per soonlijke blijken van belangstelling, dat de ju- bilaresse zich in dat tijdsverloop een cliënteele heeft verworven, waarop de firma trotsch mag zyn. De gehouden vergadering van commissaris sen der Noord-Hollandsche Landbouwcrediet N. V. te Alkmaar, heeft besloten op de 6 pet. cumulatief preferente aandeelen een interim dividend ad 3 pet. (als v. j.) uit te keeren. De 12-jarige G. K., die by een wielryder ach terop den bagagedrager zat, is toen hy er op den Kampersingel af wilde springen, gevallen. Hy kreeg een hersenschudding en is door de motorbrigade naar het St. Elisabeth's Gasthuis overgebracht. Naar ons wordt medegedeeld, zal het Indisch restaurant in hotel „De Leeuwerik" aan de Kruisstraat a.s. Zaterdagavond half 7 geopend worden. Woensdag 8 November a.s. des avonds om 8 uur zal in het gebouw van den Nederl. Protes tantenbond, Jacobstraat, alhier een vergadering worden gehouden van de Nederlandsche Pan- Europeesche Vereeniging. Als sprekers zullen optreden de heeren Baco Mulder en Mr. L. J. van der Valh over het on derwerp: „Pan-Europa, meer dan ooit een npod- zakeiykheid." Met ingang van 1 November is de heer H. W. van Bommel alhiex-, benoemd als politie-agent te Rotterdam. N.V; Dinsdag 7 November a.s. des avonds om kwart over 8 zal de vereeniging „Snelverband" in het gebouw van de H. J. V. Lange Marga- rethastraat 13 alhier een lezingavond met licht beelden houden. Als spreker zal optreden de heer J. Ennik uit Voorburg over het onderwerp: „Bescherming der dieren." Ten bate van „De Lichthoeve" te Santpoort zal een verloting gehouden worden. Kuipers, Ged. Oudegracht 122, actetasch inh. kleeding; Bartels, Wouwermanstraat 37rd. autoslinger; Faber, Orionweg 90, bril in étui; Medenblik, K. Wolstraat 7, motorhandschoen; v. d. Ent, Spaarnwoudestraat 76, motor jekker; Visser, v. Marumstraat 8, jongensjas; V. Ge- mert, Gierstraat 87rd., koffertje met kleeding: Westerik, Van Loostraat 18, muts; D. Breewer, Incassodienst. Jaconijnenstraat, portemonnaie; Vogel. Saenredamstraat 115, idem; Dinsdag, Botermarkt 12, idem; De Rooy, Dubbele Buurt 13, damesring; Meyerse, Dahliastraat 23, strijk goed; De Geus, Klein Heiligland 39, vulpot lood; De Lee, Rijksstraatweg 269. idem. Bur. v. Poi., Smedestraat 9, actetasch; Schou ten, Godfr. v. Bouillonstraat 45, bril in etui; Erdtsieck, Schermerstraat 15, broche; Schipper, Tugelastraat 72, idem; Oskam, Vooruitgang straat 87, collier; Laarschot, Voorzorgstraat 49, etui inh. vulpen en potlood; Haes, Olieslagers- laan 13, haarstrik; V. Bokhoven, Verspronck- weg 131, regenjas; Braaksma, Assendelverstraat 15, rieten koffer inh. voetbalkleeding; Koster, Emostraat 39, krat; Balk, Voorzorgstraat 59rd„ kindermutsje; Remmée, Slachthuisstraat 90, naalden; Bur. v. Pol., Smedestraat 9, portemon naie, rozenkrans; Steenke, Bakkerstraat 33, ring met sleutels; Schaart, Saenredamstr. 49, rijw.- bel.plaatje; Vreem, Leidscheplein 8, regen pijpen; Leuven, Adr. Loosjesstraat 26, kinder- taschje; Daan, 2s Hoogerwoerddwarsstr. 21, idem; Clewits, Perseusstraat 51, vulpen. Terug te bekomen bij; Oisbeek, Karei van Manderstraat 95, armbandhorloge; Alders, Ur- sulastraat 7rd., kerkboek; Bureau van Politie, Smedestraat 9, notitieboekje, boekje (Nieuw Testament), ceintuur, handschoenen; v. d. Wal, Siwartstraat 16, ceintuur; v. Kesteren, Oostvest 28, idem; Strijbosch, Gasthuislaan 18, hand schoen; De Vries, Raamsteeg 18, herdershond; Hartman Bakkerstraat 5, hond; Kursner, Fran- kenstraat 21, hondje; Schipper, Wilhelminastr. 9, handschoen; Sleebos, Bankastraat 27, idem; v. Looy, Scheepmakersdijk 38rd., kraag; Schu ring, 'Kampersingel 12, pantoffel; Ten Metz. Kampervest 3a rd., portemonnaie; Copini, Klei ne Houtstraat 53, idem; v. Bruggen, Arnulf- straat 23, rijwielbel.plaatje; Roede, Hof van Egmond 32, idem; v. Hoorn, Korte Jansstraat 3, regenpijpen; Prent, Twijnderslaan 3, rijwiel- Del.plaat je; Vroom en Dreesman, afd. Expedi tie, Korte Veerstraat, damesrijwiel; Vennik, Se ringenstraat 20, rijwielband; Steenke, Bakker straat 33, ring met sleutels; Bur. v. Politie, Smedestraat 9, rozenkrans, ring met sleutels; Schoustra, Zomervaart 22A, sleutel aan ring; Hilderman, Geweerstraat 3, gummischoenen; Buurman, le Hoogerwoerddwarsstr. 20, I voet balschoen en 1 kous; Koeleveld, Balistraat 7, damestasch; Mijnhuis, Oldenbarneveldlaan 9, vulpen. Blom, Dubbelebuurt 64, bril; Schouten, Oude- weg 171, ceintuur; Bur v. Politie, Smedestr. 9, 2 ceintuurs; Klabou, v. Oosten de Bruynstr. 179, handschoen; Vreenegoor, Tuindorplaan 10, hals ketting; Bergman, Pijlslaan 32, handschoen; Dreger, Riviervischmarkt Ha, idem; De Goede, Schutterstraat 38, herdershond; v. d. Eijnde, Junoplantsoen 20, handschoen; Wezenbeek, Gen! de Wetstraat 33, kanarie; v. Baak, Kruistocht straat 76, mat; Bijster, Dorreboomstraat 17, studentenpet; Giliam Oost-Indiëstraat 45, por temonnaie; Munnik v. 'tHoffstraat 8, 'idem; Boschma, 2e Hoogerwoerddwarsstr. 50, rozen krans; v. Daalen, K. Lakenstraat 2, kinder schoentje; Jansen, Weltevredenstraat 20, bood- schappentasch; Bakker, Beukenstraat 28, vet- spuit. Geboren: 28 Oct. H. W. BakkerNieuwen- dijk, z. p. J. WarmerdamFahrenkamp, z. 31 Oct. J. M. JansenSintenie, d. M. Holthuyzen—Haring, d. S. van Riessen—Vis ser, z. A. C. PhilipsenDingerdis, d. 30 Oct. J. Tuijn—v. Opzeeland, d. m. M. van Ravensberg—Bremer, d. 1 Nov. M. van Mer- rienboerv. d. Aar, z. T. D. RondeWoi- taschek, d. Ondertrouwd: 31 Oct. J. F. Klautz en H. J. Deenik. 1 Nov.: J. s. van Westerhoven en J. A. van As. H. c. Vorstenbosch en J. c. v. d. Bosch. H. Halderman en C. Sieraad. J. W. van Leen en G. J. Karman. J, O. Roekens en A. van Zundert G. J. Bouman en C. Aalpol. M. Daim en J. E. Fabel. L. Bos en J. Wartena. J. A. de Vogel en M. H. Mayer. H. A. A. M. Fucns en Z. G. A. v. d. Belt. B. T. La?et en J. Kruithof. J. W. A. Melgerd en E. T. Wynekus. H. Gort en J. J. van Houten. J. C. Sonnemans en J. Terwal. G. P. J. Clous en A. A. Janssen. J. M. Heck en S. L. Spaan. A Horree en M. A. Ramakers. Getrouwd: 1 Nov.: W. A. J. de Mol en H. in 't Velt. J. J. Heideman en J. G. van Toor. J. Vinke en F. E. Dietzmann. R. Cats en J. v. d. Bom. A. A. Kamphuis en A. de Pater. C. J. Brugts en J. v. d. Laan. Overleden: 28 Oct. C. F. Klein, 68 jaar, Ein- denhoutstraat. 29 Oct.: J. C. F. Gelauff, 60 jaar, M. van Heemskerkstraat. L. Middel hof, 49 jaar, pyntorenstraat 30 Oct.: A. Zon neveld, 84 jaar, Johan van Vlletstraat. J. U. van Norden, 78 jaar, Ceciliasteeg. J. Visser, 61 jaar, Soutmanstraat. H. J. Kooy, 75 jaar, Hagestraat. T. F. Donckerwolcke, 55 jaar, Pres. Steijnstraat. 31 Oct.: J. van Geldorp, 82 jaar, Penningsveer. H T. van der Meer— van Santen, 80 jaar, L. Heerenvest. C. E. v. Gelder, 70 jaar, Buitenrustlaan A. M. F. Opdam—Sleeman, 64 „aar, Gr. Houtstraat. B. ten Have, 62 jaar, Wilhelminastraat. Reeds geruimen tijd bestaat er een behoefte aan een R. K. Damclub Haarlem—Noord. Tnans is er dan ook een commissie gevormd bestaan de uit de heeren: P. Veen, W. Hopstaken en Castricum, om tot een definit'eve totstandko ming van een R. K. damvereeniging te geraken Momenteel hebben zich al eenige personen hier- Naar wij vernemen is zeer binnenkort de be noeming te verwachten met ingang van 1 De cember a.s. van dr. J. P. Fockema Andreae, thans burgemmeester van Utrecht, tot Commis saris der Koningin in de provincie Groningen. SOERABAJA, 2 Nov. (Aneta.) De Zee krijgsraad zal op 7 November a.s. uitspraak doen in het proces tegen de eerste groep der muiters van de „De Zeven Provinciën". Hedenmiddag is een Chevrolet-truck, behoo- rende aan F., Molenstraat te Tilburg, door trein 219, welke te 11.56 van Gilze-Ryen naar Tilburg was vertrokken, tusschen wachthuis 14 en blokpost 57 gegrepen, waarbij jammerlijk twee menschen om het leven zyn gekomen De auto is geheel vernield. De trein had on geveer een half uur oponthoud. voor opgegeven en men verwacht binnen niet al te langen tyd, dat er een officieele oprichtinggs- vergadering zal plaats hebben. De R. K. dam mers, die met bovenstaand idee sympathiseeren, gelieven zich aan te melden by den heer P. Veen, Olmenstraat 60. De 2e party v. d. beslissingskamp tusschen H. Rump en G. v. d. Laan om in de finale te kun nen uitkomen, werd wederom door eerstgenoem- den speler gewonnen. Rump heeft zich hierdoor in de finale geplaatst en zaV Vrydagavond a.s. tegen Th. Kortekaas zijn eerste partij voor den eindstryd spelen. Zooals bekend, zal C. Stynman z'n krachten beproeven tegen J. Warmerdam. Men kan dus wederom interessante wedstrijden tegemoet zien. Voor de finale bekerwedstrijden 3e klas, heb ben 2 partyen plaats gehad. J. v. d. Kroft geluk te het J. Luiten te kloppen. De Noordwyker H. Caspers, moet het tegen zün clubgenoot L. W. Turk afleggen. Hoewel de andere deelnemers ze ker niet te onderschatten zyn, mogen wy gerust voorspellen, dat de zeer goed in vorm zij nde L. W. Turk in deze af deeling wel den begeerden be ker zal bemachtigen. Deze bijeenkomst zal plaats hebben op Woens dag 8 Nov. aanstaande te Heemstede. De voor naamste punten van bespreking zyn: De club competitie en de regeling der functies v. d. ver schillende bestuursleden. Gebouw „St. Bavo" R. K. Kellners, half 1 des nachts Alberdingk Thijm, 8 uur Proza, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Gros siers, 8 uur Bestuur Spoorwegpersoneel. 8 u. Stadsschouwburg „lm weissen Rössl". 8 u. Palace „Rome-Express" óp het tooneel Roosje Kohier en partner 7 en 9.15 uur Rembrandt-Theater „Die Fahrt ins Grüne" op het tooneel Riscoe en Bernard „gekke menschen" 7 en 9.15 uur. Luxor „Het testament van dr. Mabuse". 8.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Haarlems Gemengd Koor, 8 uur Alberdingk Thijm, 8 uur Bestuur Trampersoneel, 8 uur Gasthuis- personeel, 8 uur. Gem. Concertgebouw R.K. Oratoriumver- eeniging Uitvoering van „Das Lied von der Glocke", kwart over 8. Rembrandt-Theater „Zooals ge mij be geert". Op het tooneel: Raya Sisters and Do- linoff-ballet, 7 en 9.15 uur. Palace „Een zekere Mijnheer Gran". Op het tooneel Hedi Haas in haar repertoire, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „Het testament van dr. Mabuse", 8.15 uur. Het is de B. V- KETS uit Amsterdam niet mogen gelukken het B-team van Haarlem Noord Woensdagavond te slaan. De gastheeren wonnen met 37 car. als volgt. KETSHaarlem Noord v. d. Linden—N. N 53—100 LoghieaKronenburg joo54 Bouquet—v. d. Bos 85—100 Ris P, Groot 79jqq Totaal 317—354 Vrydag komt een KETS-team voor de afd. C. In de afgeloopen week is alhier een geval van typhus, een geval van diphtherie en zijn 26 ge vallen van roodvonk geconstateerd. De New-Yorksche slotkoersen van gisteren, kwamen beter af, maar dit bracht in het tele fonisch effectenverkeer van hedenochtend geen verandering, aangezien, in verband met den chaotischen toestand in Amerika, morgen even goed weer lager koersen kunnen worden ver wacht. Er werd weder terughoudendheid in acht genomen nu het feit staat te gebeuren, dat Amerika goud-operaties uitvoert op de we reldmarkt en waardoor nog grooter verwar ring in de financieele centra zou kunnen ont staan. De vrees is echter niet groot meer, dat Europa zich in den maalstroom zal laten mee voeren en men is van meening, dat de stand vastigheid der goudlanden, die wel tegenmaat regelen zullen weten te nemen, het fiasco waarborgt van dit nieuw Amerikaansch expe riment. De ietwat aangenamer sfeer, die er heerschte, had vandaag een vrij vaste stemming voor lei dende fondsen ten gevolge. De Dollar en het Pond Sterling waren wel flauw, op respect.' 1.59—1.62 (1.62 5/8) en 770—775 (778^), maar dit oefende geen invloed uit, hoewel het kan. zyn, dat Wallstreet hierdoor beïnvloed zal worden. In Koninklijke Olie werd iets onder nomen tot de volgende prijzen 17634175176 (v. slot 17534). Fhilipslampen verbeterden ook een kleinigheid tot 22134—222, H.V.A. bedong 1 5, 2 pet. hooger prys 171 en Unilever was ook een tikje vaster op 86. Van Amerikaansche waarden bleven Steels onveranderd op 2534. Bethl. Steel '34 hooger op 18 3/8 en Anaconda y, pCt. op 934. In Youngleening ging niets om, 44% nominaal. prijshoudend prijshoudend vast 77 7 ..vast .vast beter DONDERDAG, 2 Nov. Vorige slotkoersen. Heden Londen 7.78 7.72% Berlün 59.15 59.15 Parys 9.70Vs 9.70% Brussel 34.58 34.75 Zwitserland 48.04 48.05 Weenen Kopenhagen 34.8O 34.75 Stockholm 40.15 40 - Oslo 39.15 38.75 New York (cable) 1.62% 1.6034 Rome 13.05 13.05 Praag 7.37% 7.37% Madrid 20.75 20.75 Vorige slotkoersen. Heden Staatsleenlngen 5 Nederland 1932 1013/8 101% 4% Nederland 1916 103 103 4% Nederland 1917 101% 101% 4 Nederland 1933 100 100 4H N Ind. 1926 AB 85% 85% 4% N Ind. 1931 85% 85% 5% Youngleen 1930 44% 44% BankeD 41% 41% 48 40 47% 4 7 Va Industrieën 8SVs 86% to 24% 24% 15% 15% Nieuwe Philips 220% 222 Ned. Ford 131% 1317/g Industr. Buitenland 9% 18% 13 U S Steel 2o% 25% 6%, 6% 12% 15% 15% Mijnbouw 7% 7% 122% 124 Ha 114 Petroleum 175% 176% 12 93% 94 4% 4% Vorige slotkoersen. Heden Continental OU 10% 10s/* Shell Union OU 5% 5% Rubber A'dam Rubber92% 94s/* Bandar 72% 73Vs Dell Batavia Rubber 38 39 Serbadjadi28% 29 Silau 26 26 V 1. G. 047% 47% Allied 49 48 Intercontin. Rubber 1 Scheepvaart Java Ch. Japan 23% 2134 Holl. Amerika Lyn 1% 1% Dito Gem Elgend IV* 1 Kon. Ned. Stoomb 6°/s Scheepvaart-Unie 43% 43Vs Suiker H, V A169J4 170% Jav. Cultuur 80 80 N. L S. O 55 55 Vorstenlanden 21 cn Actions idem 13.50 13.50 Tabak Deli Batavia 101% 101% Oude Deli 102 101% Oostkust 18 18 Senembah 123% 121 Spoorwegen Union Pacific 69% 68% Wabash 2% 2j% Erie 9% 9% Kansas City South 8% 8/* South. Rallw 13 13 /2 Chic. Mllw 3Vs 3 MaxweU L. Gr14 14

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2