STAD S NIE U W S Ook U moet overgaan op Haarlem, 4 Nov. RADIO MOORSnv. Gegarandeerd 100 zuivere Virginia Tabak en de beste Sigaret voor Uw gezondheid ZATERDAG 4 NOVEMBER DE UITVOERING DER R.K. ORATORIUMVER. Een nabetrachting DE TUINBOUW-STEUNWET Extra-uitkeering voor Kennemer- land over 1932 TENNISWEDSTRIJDEN Overdekte banen Royale gift DE ST. THERESIASCHOLEN VIEREN FEEST Zilveren jubileum van Zr. Realino Centrale Verwarming Oliestookinrichtingen Luxor-Theater STADSSCHOUWBURG „De dragonders van Villars" GRAALAGENDA RIJWIELDIEF GEGREPEN Een gevaarlijk heerschap BO-BAR-KEI De winkelweek geopend English Association HEEMSTEDE AGENDA COMITÉ VAN KATHOLIEKE ACTIE De dichter A. van Collem overleden Voor het Crisis-Comité Bericht Haarl. Opera(ette) Vereeniging „Bart Kreeft" Haarlemsche Bachvereeniging BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK Montessori-onderwijs HEEMSTEDE OVERVEEN SANTPOORT 5 November 6 November Officieel Philips reparateur Apotheekdiensten St. Vincentiusbibliotheken In aansluiting met de critische beschouwing in dit blad over de uitvoering der R.K. Ora- toriumvereeniging, moge hier nog een woord van voldoening volgen over het feit. dat Katho liek Haarlem een avond als deze heeft kunnen geven. In hun uiing van kunst en cultuur zijn de Haarlemsche katholieken immer zeer bescheiden geweest, een tooneeluitvoering van het patro- naa of meisjesvereeniging, een daverende poli tieke redevoering was al het summum, wat de Katholieken hier op cultureel gebied werd voor gezet; in de laatste jaren brengen vereenigin gen als „Geloof en Wetenschap" en de Katho lieke Oratoriumvereeniging hierin een verande ring, die ook den kunstzinnigen invloed van onze katholieken op de Haarlemsche gemeenschap sterk opvoert. Van avonden als deze moet wel een machtige invloed op de toehoorders uitgaan. Onder de 1200 aanwezigen waren gisteren avond naar schatting een derde niet-Katho- lieken, die allen opgetogen waren over wat zij te hooren kregen. Spoedig zal ook onder de Katholieken de liefde voor verheffende kunstuitingen even groot zijn. Voor verschillende katholieken was de uit voering van gisterenavond een openbaring. Zeker de critiek zal niet worden gespaard en dat behoeft ook niet. Maar dat voor deze cri tiek de hoogste maatstaf wordt aangelegd, die men kan vinden, is 'n reden om trotsch te zün op wat door de Katholieke Oratoriumvereeniging in zoo korten tijd in Haarlem is bereikt. Aan de R.K. Oratoriumvereeniging worden eischen gesteld als aan de allerbeste koren van ons land. Onder de voortreffelijke en begeesterende lei ding van den heer Hubert Cuypers, een der beste dirigenten van Nederland, heeft zij zich tot deze hoogte opgewerkt. De critiek mag ook vrij verlangen voor de uit voering van een modern koorwerk. „Das Lied von der Glocke", het moge dan oud zijn, bleek nog alleszins aan honderden en honderden vol doening te geven en werd, zooals wij het gis terenavond hoorden betitelen, een „kras" stuk Misschien wel, omdat het thans zoo bijzonder goed aan onzen rvolutionnairen tijd aanpast. Het trok Donderdag en Vrijdag stampvolle zalen en de volgende maal krijgt de liefhebber van moderne werken zijn zin, laten wij hopen, met evenveel uiterlijk succes voor de vereeniging. Wij willen maar zeggen, dat de critiek vrij mag worden gevoerd, maar dat de hoofdzaak er 's: een instrument dat tot groot en mooi werk in Haarlem in staat is. Ook het feit, dat de R.K. Oratoriumvereeni ging thans ruim 1200 kunstlievende ledn telt, stemt tot groote voldoening en is een bewijs van haar succesvol streven. Geen neutrale ver eeniging heeft een dergelijk reultaat in zoo korten tijd kunnen bereiken. Naar wij vernemen hoopt de vereeniging na tuurlijk hartelijk, dat het getal van 1200 kunst lievende leden behouden blijft en nog wordt opgevoerd. Maar tevens streeft zij er naar, dat het lidmaatschap voor niemand beteekent het geven van een aalmoes. Wie niet met liefde zijn opdracht geeft, moet kunnen bedanken, de ver eeniging wil op zuiver commercieele basis staan. Ieder lid moet volop waar voor zijn geld krijgen. Dat zal zeker het geval zijn, wanneer straks uitvoeringen wordij gegeven met orkesten als het Concertgebouw-orkest en het Residentie- Orkest, waarmede reeds onderhandelingen voor volgende uitvoeringen zijn gevoerd. Wie gisterenavond in de pauze eens rond keek, begreep, dat de uitvoering van de R. K. O. al iets begint te krijgen van een soort „pan toffel-parade". Zoo moet het worden, een gelegenheid, waar het uitgaande Katholieke Haarlem elkaar op aangename wijze kan treffen. zuster Realino niet alleen als oud-inspecteur van het L. O. waardeerde, maar dat deze waar deering ook voortsproot uit het feit, dat hij haar vroeger les heeft gegeven, want toen reeds bleken haar bijzondere Onderwijs-eigenschap- pen. Tenslotte roemde spr. haar buitengewone, toe v/ij dingvoordeschool. Hiermede was het officieele gedeelte ge ëindigd. Nadat de leerlingen getracteerd waren, volg de onder leiding van eenige onderwijzeressen opvoering van de operette „Doombosje". Ook van anderen kant ontving zuster Rea lino veel blijken van belangstelling. Zooals gemeld, zal den oud-leerlingen der Theresiaschool hedenmiddag tusschen 3 en 5 uur in de school gelegenheid worden gegeven, Zuster Realino met haar jubileum te feliciteeren. Deze receptie is uitsluitend voor oud-leerlingen, waarbij als feestgeschenk een bijdrage voor het nieuwe altaar in het Veronicagesticht zal wor den aangeboden. Maandag a/s. zal tusschen drie en half vijf receptie gehouden worden voor ouders der leer lingen en belangstellenden, eveneens in de school aan den Kleinen Houtweg. (Ongecorrigeerd.) De Regeeringscommissaris heeft bij de veilin gen te Beverwijk een bedrag gestort gelijk aan 1.45 per 100 K.G. snijboonen, aangevoerd in 1932. Naar wij vernemen, is dit een extra-uitkeering voor de streek Kennemerland. De uitkeering door de veilingen zal niet lang meer op zich laten wachten. Men is met spoed bezig aan het opmaken van ieders aandeel in deze uitkeering. van de suikerfabriek te Halfweg een rijwielslot te forceeren. Dit werd door eenige burgers op gemerkt. Toen de man zich ontdekt zag, maakte hij zich uit de voeten. De burgers waarschuwden de politie en aanstonds zette men alle pogingen in het werk om den man op te sporen. Op aanwijzingen van burgers, gelukte het aan 2 rijksveldwachters, den man in 't naburige Zwa nenburg aan te houden. Men bleek een goede vangst gedaan te hebben, daar het heerschap in het bezit bleek te zijn van een compleet stel inbrekerswerktuigen en 2 geladen brownings. Hij bleek een zekere M. uit Haarlem te zijn en zal nu wegens poging tot diefstal voorgeleid worden. Dinsdag a.s. worden op de overdekte banen alhier tenniswedstrijden gehouden tusschen amateurs en oefenmeesters, ten bate van het Crisis-Comité. Voor de amateurs komen uit Timmer, Hughan, Wetzelaar en jhr. v. Riemsdijk, terwijl de oefenmeesters worden vertegenwoordigd door de Gebr. Goedraad, Waasdorp, Hemmes en Weibrandt. Voor de tennisliefbhebbers valt er dus iets bijzonders te genieten op Dinsdagavond en wü zijn er van overtuigd, dat de belangstelling zeer groot zal worden. Het aanvangsuur is op half acht gesteld. Het parochiale armbestuur van de parochie van St. Antonius van Padua op de Groenmarkt, heeftv an een onbekende de vorstelijke gift van 200.ontvangen. De St. Theresiascholen van den Kleinen Houtweg vieren feest! Fier wappert de vlag van de tinnen en fraai is de school met groen en bloemen versierd. Heden herdenkt Zr. Realino. het hoofd der scholen, het feit, dat zij 25 jaar geleden als zoodanig benoemd werd en allen onderwijzeressen, ouders, oud-leerlingen en leerlingen hebben samengewerkt om dezen dag tot een onvergetelijken feesdtag voor Zr. Realino te maken. Des morgens werd in de kapel der Eerw. Zus ters een H. Mis opgedragen, door den Weleerw. recto Gipert, waarna om 9 uur de huldiging in de school plaats vond. De jubilaressse wérd inge- haaid door aardige bruidjes en geleid naar de gymnastiekzaal, waar zich reeds de onderwij zeressen en leerlingen verzameld hadden. Allereerst sprak daar Zr. Geertruida, als oudste van de onderwijzeressen, de jubilaresse in hartelijke bewoordingen toe. Zij wees erop hoe allen Zr. Realoni achten en eeren en ook hoe allen in deze school één zijn door liefde en één van streveu. Zij schetste de sympathie, die allen voor Zr. Realina gevoelen en overhan digde haar het geschenk der kinderen: een bedrag aan geld om een kruis te koopen in de kapel van het Veronicagesticht. Ook bood zij de jubilaresse het geschenk der onderwijzeres sen aan: van de zusters-onderwijzeressen een geestelijk en van de leeken een stoffelijk ge schenk, beide verzameld in één enveloppe. Vervolgens zongen de leerlingen een feest groet, waarbij de kleinsten met vlaggetjes in de hand het cijfer 25 vormden. Dan werd er nog een plechtig feestlied ge zongen en eenige tooneelstukjes door de kin deren voorgedragen. De kleintjes van de eerste klas huldigden Zr. Realino nog eens afzonderlijk, want zoo werd er schalks opgemerkt ze waren bang dat ze omdat ze zoo klein zijn niet gezien zou den worden. Zuster Realino dankte ontroerd voor de har telijke en grootsche huldiging, welke haar door onderwijzeressen en leerlingen bereid was. De wethouder van onderwijs, de heer W. Roodenburg, huldigde vervolgens de jubila resse en merkte o.m. op, dat zij ten stadhuize bij het gemeentebestuur zoo goed opkomt voor de belangen der school, maar dit op een pret tige wijze doet. Kapelaan A. J. A. Leesberg, bisschoppelijk inspecteur van het L.O., weer op de blijheid, de opgewektheid en trouwens den goeden geest in het algemeen, welk op deze school heerscht. „Wanneer", aldus spr., „de leerlingen van een school blij en opgewekt zijn, dan bloeit er de wetenschap." Ook de inspecteur van het L.O., de heer H. van de Weyer en de oud-inspecteur, de heer G. H. Weustink, gaven uiting aan hun sympathie jegens de jubilaresse en spraken hun tevre denheid uit over den goeden gang van zaken aan de St. Theresia-school. De heer Weustink merkte nog op, dat hij JUfll CTFR ADR. STOOPPLEIN 24 IEL. 15597 - Overveen Het is geen wonder, dat „Het testament van dr. Mabuse" in het Luxor Theater ge prolongeerd is. Het meester-griezelwerk van Frits Lang heeft een week lang uitverkochte zalen behaald en het zal deze zeven dagen wel precies hetzelfde gaan. Volwassenen, die van een buitengewoon filmwerk willen genieten, raden wij nogmaals aan Mabuse te gaan zien, Het voorprogramma is vernieuwd. Een aller aardigste teekenfilm „Op vacantie" gaat vooraf aan een Intellectfilmpje „Ijsbergen in het Pool gebied". Een groote serie filmsterren krijgt men vervolgens te zien in „De wereldpremière van Cavalcade". Zoo men weet, is „Cavalcade" een der geweldigste films, ooit gemaakt. Het Orion-nieuws heeft weer eens laten zien, dat het filmreportage up-to-date levert. Donderdagavond kwam Lindbergh in Amster dam, Schellingwoude aan en gisterenavond draaide de opname. Er is trouwens meer in dit journaal: politie-ruiterfeesten te Den Haag, prachtige herfstbeleden, bruggenbouw n Neder land, etc. Het programma is weer alle aandacht waard! Zooals reeds gemeld, geeft de R.K. Operette Vereeniging „Haarlem", Zondagavond 8 uur in den Stadsschouwburg een opvoering van de groote operette in 3 bedrijven: „De Dragonders van Villars", muziek van Aimé Maillart. Het groot koor en orkest staan onder leiding van Frans A. M. Pielage. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. Graalhuis St. Stanislaus Kostka, Middenweg 116. De Inwijdingscursus gaat op den gewonen tijd a.s. Zondag door. Om 5.30 uur Dadenclub. Na het Lof komen alle leden van de Onthou dingsclub bij elkaar. Graalhuis St. Jeanne d'Arc, Spaame 29. Leden van de Korfbalclub, goed nieuws! Met mooi weer zullen we Zondag op het Bloemen- daalsche sportterrein spelen van 3 tot 4 urn- Zondag 12 uur Leidstersdadenclub op het Spaame clubhuis. Graalhuis St. Veronica, Emmastraat. Zondag 3 uur: Ledenvergadering op eigen nuis. Beste menschen, met ons week-end hebben we heer lijke plannen gesmeed, maar het mag niet bij ideeën blijven! We zullen samen bespreken hoe ze het beste uit te voeren en dangaan we alle zeilen bijzetten. Dus jullie komen alle maal zonder uitzondering afgesproken? Verder in wij dings en inkleedingscursus zooals gewoon lijk. Na het Lof bijeenkomst van alle Daden- clubsters. Algemeen nieuws Weten jullie dat onze nieuwe Graalkalender 1934 uit is? Hij is werke lijk de moeite waard om te bezitten. Wie helpt mee dezen kalender aan den man te brengen? Wat ons streelde of ons griefde. Jezus' Lijden is Jezus' Liefde. Graalleus zij de liefde blind. Liefde alles overwint. Excelsior. Het is de rijkspolitie van Haarlemmermeer in samenwerking met- de politie van Halfweg en eenige burgers gelukt, de hand te leggen op een gevaarlijken man. Vrijdagmiddag was een man bezig, in de buurt Vrijdagmiddag 4 uur. toen de laatste hand gelegd werd aan de pavoiseering van de Bo- Bar-Kei-buurt, weerklonk uit de drie in de winkelstraten opgehangen luidsprekers de stem van den voorzitter, die mededeelde, dat de vol gende attracties aan de winkelweek verbonden waren. Vanaf Zaterdag 4 November wordt aan iederen kooper, die bij een winkelier, die aan de winkelweek deelneemt, voor 50 cent besteedt, een bon verstrekt. Eiken avond moet het op deze wijze verkregen aantal bons worden inge leverd bij den heer tf'Vidaal, Botermarkt 7 Voor degenen, die het grootste aantal bons in leveren, worden per dag 25.aan prijzen uit getrokken, die verdeeld zijn in een prijs van 10.—, ƒ7.50, ƒ5.— en ƒ2.50. Het grootste aantal bons, dat door een kooper over de geheele week wordt ingeleverd, brengt dan nog een extra prijs van 25.op. De uitslag van 'den vorigen dag, wordt den daarop volgenden week bekend gemaakt in de étalages van de firma's W. Brakel Jr., Boter markt 17, Jav. v. Maris, Barrevoetstraat 19 en Nic. v. Putten, Keizerstraat 3. Na deze mededeelingen volgde de officieele opening. Hierna ving het eerste concert aan. dat gevolgd zal worden door een serie, die iederen dag van 46 en 810 uur zal worden gehouden. Collignylaan, Houtpark, een voordracht zal hou den over „Grondslagen en ontwikkeling van 't psychisch gestel onzer kinderen en hoe de Mon- tessori-school daaraan beantwoordt." Kinderwerk op allerhande gebied zal als de monstratie-materiaal aanwezig zijn. De keuze van onderwerp zoowel als de per soon van den spreker waarborgen een interes santen avond, waarop aan belangstellenden te vens gelegenheid zal worden gegeven de school te bezichtigen. Voor de afd. Haarlem van de English Asso ciation in Holland houdt Dr. J. Bouten op Maandag 13 November des avonds om 8 uur een lezing over het onderwerp „Poetry and Our- selres", in het café-restaurant Gebr. Brinkmann, Groote Markt. PAROCHIE ST. RAVO ZONDAG, 22e Zondag na Pinksteren; eerste Zondag van de maand. De H. Communie wordt uitgereikt om half 7 en verder vóór en onder elke H. Mis bij het teeken v. d. bel. De H.H. Missen zijn om 7, 8, 9 en om 10.30 uur de Hoogmis: om 12 uur Maria-Congregatie voor de jongere meisjes; des avonds om half 8 Lof ter eere van den Zoeten Naam. MAANDAG-avond om half 8 H. Familie voor de vrouwen en om half 9 Maria-Congrega tie voor de oudere meisjes. DINSDAG, feestdag van den H. Willibror- dus, dag van bijzondere godsvrucht; des avonds om half 8 Lof ter eere van den H. Willibrordus WOENSDAG-avond om half 8 Maria-Con- greeatie voor onze jongens. DONDERDAG-avond om half 8 Lof ter eere van het H. Sacrament. Gebouw ,,St. Bavo" Cursus R. K. Volksbond, 3 uur Geel-Wit, 6 uur Gewone zittingen 4 en 7 uur. Stadsschouwburg Centraal Tooneel „Voor be wezen diensten", kwart over 8. Rembrandt-Theater „Zooals ge mij be geert." Op het tooneel: Raya Sisters and Do- linoff-ballet, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace „Een zekere Mijnheer Gran." Op het tooneel Hedi Haas in haar repertoire, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „Het testament van dr. Ma buse", 2.30, 7 en 9.15 uur. Maandag bestemd voor godsdienstige vereeni- gingen. Geen andere vergaderingen uitschrij ven. Maandag 6 November, 815 uur: Lezing voor de leden van „Geloof en Wetenschap" in den J ansschouwburg. Dinsdag 7 November, 8.30 uur: Vergadering van de Reddingsbrigade van het Kruisverbond in het Militairen Gebouw, Zoetestraat 14. Woensdag 8 November, 'smorgens 10 uur: 50e vergadering van den Centralen Raad van „De Hanze" in het Bisdom Haarlem te Den Haag. 8 uur: Sociëteitsavond van de Ned. Reisver- eeniging voor Katholieken in Hotel „De Leeu werik". 8.45 uur: Lezing over Fascisme en Nat.-So- cialisme voor de leden van de K.J.M.V., bij Brinkmann. Donderdag 9 Nov., 8 uur: Bureau-verga dering van de R. K. Reclasseeringsvereeniging, afd. Haarlem, in het gebouw van de St. Vincentius- vereeniging, Nieuwe Groenmarkt 22. 8 uur: Cursus, waarna ledenvergadering met conversatie van de R.K. Esperantisten-vereeni- ging „Abbé Richardson" bij Brinkmann. Teneinde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R. K. vereenigingen verzocht vooraf overleg te plegen met het al gemeen secretariaat, mejuffrouw W. van der Singel, Kleverlaan 194, tel. 23608, en bij vast stelling van vergaderingen etc. hiervan on middellijk mededeeling te doen. In den afgeloopen nacht is in den ouderdom van 75 jaar de dichter A. van Oollen te Heem stede overleden. Het stoffelijk overschot zal naar het Neder- landsch Israëlietisch Ziekenhuis te Amsterdam worden overgebracht, vanwaar Maandagoch tend te elf uur het vervoer naar Muiderberg zal plaats hebben, waar de begrafenis geschiedt. Van Collem werd in 1858 te Amsterdam ge boren en ging na zijn schoolopleiding in den handel. Reeds spoedig nam hij ijverig deel aan de socialistische beweging, die hij zijn geheele leven trouw is gebleven. Geruimen tijd maakte hij na den wereldoorlog deel uit van de Com munistische Partij, doch evenals andere dich ters, als Gorter, ais Henriëtte Roland Holst, verliet hij in latere jaren de gelederen uezer partij, zonder evenwel zijn socialistisch ideaal prijs te geven. Pas vrij laat, op ruim 30-jarigen leeftijd, be gon van Collem zich voor de dichtkunst te in teresseeren en in 1891 publiceerde hij zün eer sten bundel „Russische Melodieën". Hierop de geruimen tüd later zijn bundel „Van Stad en Land" en daarna zün „Liederen van Huis vlijt", die alle een revolutionnaire strekking hadden. Na den oorlog publiceerde hij eenige bundels „Liederen der Gemeenschap", „Opstan dige Liederen", en later „Nieuwe Liederen der Gemeenschap". Zijn in 1920 en 1921 gepubli ceerde bundels „Het Wonder" en „Van God en van de Natuur" hebben nog steeds een re volutionnaire socialistische strekking, doch too- nen ook een sterk philosofischen inslag. Uit de laatste jaren noemen wij zün anti-militaristisch dichtwerk „De Soldaten". Gedurende de laatste jaren was van Collem lüdende aan een slepende ziekte, die zijn acti viteit verlamde. Kort geleden werd er door eenige jongeren met veel waardeering over hem geschreven. Het Comité tot Bestrüding van de Gevol gen der Werkloosheid te Haarlem, afdeeling van het Nationaal Crisis-Comité, heeft via Mr. L. G. v. Dam een bedrag van f 17.65 ontvangen. Wegens plaatsgebrek moeten de Trekjes tot Maandag blüven overstaan. Het bestuur der Nieuwe Haarlemsche Ope ra (ette) Vereeniging heeft van haren directeur, den heer H. Kreeft, de toestemming verkregen den naam van zijn vader „Bart Kreeft" te mogen voeren, zoodat de naam der Nieuwe H.O.V. veranderd wordt in Haarlemsche Ope ra fette) Vereeniging „Bart Kreeft", regisseur Joh. Kaart Sr. Door bovengenoemd gezelschap zün in het afgeloopen seizoen opgevoerd „Een Wals droom", „de Fideele Boer" en „de arme stu dent". j vï CHIEF WHIP De Haarlemsche Bachvereeniging organiseert haar tweede concert op Dinsdag 7 November a.s. des avonds om 8 uur in de Gemeentelüke Concertzaal. Het Residentie-orkest concerteert onder leiding van Henri van Goudoever. Solist is Ruth. Passelt, viool. Het programma vermeldt, ouverture „Cyrano de Bergerac" van Joh! Wagenaar: concert voor viool met orkest begeleiding van A. Dvorak en „Don Quixote" van R. Strauss. Geboren: 1 November, d. van G. A. Thoolen- Spits. d. van W. Koning-Huisman. z. van J. Luiting-Rutten. 2 November, z. van R. C. M. Booltink-v. d. Broek. d. van E. W. J. Franse-v d. Aar. d. van P. Hoogerbeets- Wenderhold. 3 November, z. van D. C. Roza- Harskamp. d. van M. P. Warlé-Born. Overleden: 3 November, J. Hoogstraten, 40 j„ Tweede Hoogerwoerddwarsstraat. De afd. Haarlem der Nederlandsche Montes- sori Vereeniging bericht ons, dat op Maandag November, des avonds om kwart over 8, de heer A. F. J. Portielje, chef van de levende have van Artis, in de Montessorischool, Louise de Bloembollencultuur. De afd. Heemstede van de Algemeene Vereeniging voor bloembol lencultuur hield Vrijdagavond een zeer druk bezochte ledenvergadering in café-reStaurant „Hof van Heemstede" ter bespreking van het tegenwoordig zoo cardinale punt: „de vergoeding van de ingeleverde leverbare bloembollen." Hoewel het convocatiebiljet de behandeling van een voorstel der fa. Voorhout bevatte, kon dit punt niet de algemeene goedkeuring ver krijgen, daar vergoeding van alle leverbare bol len, dus ook die welke ter vernietiging waren ingeleverd, een utopie is. Vervolgens kwam ter sprake een voorstel van de vereeniging „de Narcis", om aan hen die het noodig hebben, een voorschot te verieenen, be nevens het nog overgeschoten leverbaar over te nemen. Algemeen is men van oordeel dat er iets ge daan moet worden. Een der leden begrijpt niet waarom de koeien wel vergoed worden. Zijn wij, vraagt spr. dan geen Nederlanders. Het is om het zuivelbedrijf ioonend te maken, maar hier staan tocj» ook geweldige belangen op het spel. Zonder eênigen steun zullen velen het op moeten geven. (Dan maar naar het armbestuur wordt er uit de ver gadering geroepen). Op een verwüt aan het adres van het hoofd bestuur dat dit niet voldoende actief is, zegt de voorzitter dat dit hoofdbestuur veel doet, maar niet alles tot uiting komt, omdat er van andere groepen soms zooveel andere plannen bij de regeering komen. De heer W. M. de Boer is bevreesd om stap pen te doen als in 1916, toen Rük, Provincie en Gemeente voor bedragen garant waren, omdat er toen ook met andere producten dan bloem bollen iets te verdienen was. Ook hier komt tot uiting de vrees voor regee- ringsbemoeiingen, ook al hebben die voor dit jaar bereikt dat de bollen toch iets waard waren. De voorzitter deelt mede dat er thans een adres aan de regeering wordt ingediend om het surplus van leverbare bloembollen vergoed te krijgen benevens een persoonlük crediet aan hen die dit noodig hebben, met welk adres de 6 groote organisaties zich hebben vereenigd. De heer C. Nelis stelt voor zich nu achter deze besturen te scharen: en af te wachten wat het resultaat hiervan is. Nadat nog verschillende leden het woord ge voerd hadden, waarbü enkele scherpe aanval len op de regeering en het hoofdbestuur der vereenigingen waren gelanceerd, werd bü meer derheid van stemmen besloten, het voorste] van de vereeniging „de Narcis" aan te houden. Bij de rondvraag kwam ter sprake hei plan der regeering om bezwarende bepalingen te ma ken tegen den bedrüfsauto. De bloembollenhandel kan in dezen tüd den snellen auto niet missen. Als het weer zou moe ten gaan met spoor of schuit, zou dat den ge- heelen handel stagneeren. Besloten werd een voorstel, als bedoeld door den bond van bedryfsautohouders by het hoofdbestuur aanhangig te maken, om op de eerstvolgende algemeene vergadering als een der urgente punten te behandelen. Concert Zaterdag. 11 November a..s, geeft het fanfarecorps „Excelsior" een concert ii: ..Dreefzicht" te Haarlem. Medewerking veriee nen „The Dutch Players," refreinzanger de heer Albert Gerritsen. ZATERDAG, St. Martinus, Bisschop van Tours. Des middags vanaf 5 uur gelegenheid om te biechten. Des avonds om half 8 Maria- Lof en Rozenhoedje voor de bekeering der zondaars. ZONDAG a.s., 23e Zondag na Pinksteren; 2e Zondag van de maand. Onder de H. Mis van half 8 eerste H. Communie voor de kleintjes. Onder alle H.H. Missen collecte voor het Sie- radenfonds. O. L. VR. ONBEVLEKT ONTVANGEN ZONDAG 5 November, 22ste Zondag na Pink steren; 2e gebed van Allerheiligen-Octaaf. Te 7 uur voor het geestelük en tijdelük welzijn der parochie; te 8.30 een voor de overleden leden der St. Barbara-Vereeniging en een voor Joan na A. Büvoet; te 10 uur de Hoogmis voor Joan nes Dalhaus. In Duinrust voor Nicolaas A. van Kessel. 's Avonds te 7.30 Lof. MAANDAG 6 November. De H. Mis als van Zondag: 2e gebed ter eere van den H. Geest; 3e gebed voor kerk of Paus. Te 7 uur jaardienst voor Albert Dirkse Vinke; te 7.30 voor Rosalia van den Biggelaar—Sweers; te 8.15 voor de overleden leden van het Genootschap van het H. Hart; te 9 uur voor Henricus J. Lensen; in Duinrust voor Antoinette J. M. SimonsAlbers. DINSDAG 7 November. Feest van H. Willi brordus, patroon van ons Bisdom. Te 7 uur voor Geertruida PlukkerPutter; te 7.30 voor An tonius Klein Schiphorst; te 8-15 voor Helena Theodora van DelftDitvorst; te 9 uur voor Florentine I. J. Hin; in Duinrust voor Petrus Michael van Schie; aan het zy-altaar voor Geertruida C. Roozen. WOENSDAG 8 November. Octaafdag van Al lerheiligen, 2e gebed van Octaaf van St. Willi- brord; 3e gebed van de H.H. Martelaren. Te 7 uur voor Franciscus J. Eldering; te 7.30 voor Franciscus J. A. Roozen en een voor Antonius Roozen en Anna Maria G. Tweehuysen; te 3.15 voor Wilhelmina van der Stülen; te 9 uur voor Catharina M. van OgtropWiegman; in Duin rust voor Joannes H. Büvoet en Sophia M. P. van der Biesen. DONDERDAG 9 November. Kerkwijding van. de Basiliek van den Allerh. Verlosser; 2e gebed van H. Theodorus. Vandaag geen aanbidding- Te 7 uur voor Matthaeus van Buggenum en Geertruida Giebels en een voor Leonardus H. Roozen; te 8.15 voor Henrica E. J. Beer; te 9 uur voor Cornelius J. A. A. Langenegger. Des avonds te 7.30 Lof met predikatie door den weleerw. Pater Ferd. Willemse tot voorberei ding van het veertig-uren-gebed. VRIJDAG 10 November. Eerste dag van het veertig-urengebed. Feest van den H. Andreas Avellinus; 2e gebed van St. Willibrord; 3e ge bed van H. Tryphon. Te 7 uur voor Antonia ElderingCoelen; te 7.30 een voor Clara Maria Bos—van Beers en een voor Henricus L. Roo zen; te 8.15 voor Joanna G. Janssen—Faase, als lid van de broederschap van O. L. V. van Goe den Raad; te 9 uur voor Petrus P, Wiegman. Te 7.30 Lof met predikatie. ZATERDAG 11 November. Tweede dag van het veertig-urengebed. Feest van H. Martinus; 2e gebed van St. Willibrord-Octaaf; 3e gebed van H. Menna; 4e gebed voor den Paus. Te 7 uur voor Jacobus P. Neellssen en Sophia Stuyt; te 7.30 voor Wilhelmus J. van den Brink; te 8.15 naar de intentie van Z. H. den Paus; te 9 uur voor Dr. Johan Willibrord Dito. Van 4 tot 9 uur biechtgelegenheid. Te 7.30 Lof. O. L. VR. VAN ALTIJDD. BIJSTAND Heden- (Zaterdag-) avond te half 8 plech tige opening der H. Missie. Veni Creator, Lof en predikatie. ZONDAG 5 November. Twee-en-twintigste Zondag na Pinksteren. Eerste Zondag der maand. De stille H.H. Missen zün te 7 en 9 uur, de Hoogmis te half 11. Onder de H.H. Mis sen preeken de paters missionarissen. Heden maandelüksche schaalcollecte voor de rente betaling en de aflossing van onze groote kerk- schulden. Met 1 December moet het kerkbestuur ruim 3200 gulden betalen aan rente en aflos sing. Geeft allen s.v.p. vandaag een extra bü- drage op de collecteschaal! God loone U! Des namiddags te 3 uur conferentie uitslui tend voor de gehuwde mannen. Te 4 uur oefe ning voor de kinderen van de parochie, die op de verschillende scholen zün. Deze oefening is voor de kinderen der 5e, 6e en 7e klas. De ouders worden vriendelük verzocht hun kinde ren te sturen. De Eucharistische Zondag is verplaatst naar 12 November. Des avonds te 7 uur Lof met groo te avondpreek. Men kan na de H. H. Missen nog vaste plaat sen huren voor de Missie, bü den koster. MAANDAG 6 November tot en met ZATER DAG 11 November zijn de H.H. Missen des Sociëteit „St. Bavo" Harmonie „St. Cae- cilia", 8 uur. Gein. Concertgebouw Avondconcert door de H. O. V., 8 uur. Stadsschouwburg R.K. Operettevereeniging „Haarlem" „Les dragons de Villars", 8 uur. Rembrandt-Theater „Zooals ge my be geert". Op het tooneel; Raya Sisters and Do- Iinoff-ballet, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Palace „Een zekere Mynheer Gran". Op het tooneel Hedi Haas in haar repertoire, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater ,,Het testament van dr. Mabuse", 2, 4.15 7 en 9.15 uur. Sociëteit ,,St. Bavo" R. K. Bevolkingsbu reau, 8 uur'R. K. Commissie voor Beroeps- keuze, 8 uiïr Motorcursus, 8 uur „Door Zang Vriendschap", 8 uur. Schouwburg Jansweg „Geloof en Weten- schap" Prof. Mag. dr. J. B. Kors O.P. over „De verhouding tusschen Kerk en Staat", 8.15 Rembrandt-Theater „Zooals ge my be geert". Op het tooneel: Raya Sisters and Do- linoff-balïet, 7 en 9.15 uur. Palace „Een zekere Mynheer Gran". Op het tooneel Hedi Haas in haar repertoire, 7 en 9.15 uur Luxor-Theater ,.Het testament van dr. Mabuse", 8.15 uur. eMiites KONINGSTR. 27 - TELEF. 14609 Voor de apothekers, die toestemming ge vraagd hebben om des avonds, des nachts en. des Zondags te sluiten, is door den Inpecteur der Volkgezondheid een sluitingsrooter ge maakt. Van Zaterdag 4 November tot en met Vrijdag 10 November zijn des avonds na 8 uur en des nachts geopend; irma Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, Tel. 11596 en de fa. H. Remmers os Zn., Kruis straat 6, Tel. 10354. Apotheek Nolf, Kruisstraat 26, Telef. 11174, maakt van de machtiging, op Zondagavond te sluiten, geen gebruik, maar blüft dan tot 10 uur open. De apotheek W. P. Woutersen, Konin ginneweg 3, Telef. 12038, heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altyd geopend. De bibliotheken zijn geopend: Bibl. N. GROENMARKT 22 Woensdagsmiddags van 254 tot 4 uur voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 754 tot 9 uur. Bibl. KLARENBEEKSTRAAT 60 Woensdagsmiddags van 154 tot 254 U. voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 8 tot 9 uur Vrijdagsavonds van 8 tot 9 uur. Bibl. HAGESTRAAT 49 Woensdagsmiddags van 2 tot 354 uur voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 754 tot 854 uur Vrijdagsavonds van 754 tot 854 uur. Bibl. GEN. DE LA REIJSTRAAT 17 Dinsdagsavonds van 854 tot 954 uur Woensdagsmiddags van 354 tot 5 uur Vrijdagsavonds van 854 tot 954 uur. morgens te 6 uur, 7 uur en 9 uur. De morgenpredikaties zün te half zeven en half tien, de groote avondpreek te half acht gedurende de werkdagen. MAANDAG en DINSDAG zün er ook geeste lijke oefeningen voor de kinderen van het 5e, 6e en 7e leerjaar. Deze kinderen nemen deel aan de algemeene H. Communie op Woensdag morgen onder de H. Mis van half acht. DINSDAG 7 November, 's namiddags te 3 uur conferentie uitsluitend voor de gehuwde vrou wen. Eventueele wüzlgingen worden door de paters missionarissen vanaf den kansel bekend ge maakt. Gedurende de Missie is er geen Congregatie, vergadering of club. ZONDAG 12 Nov. Eucharistische dag. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor de centrale verwarming der kerk. 4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2