TEGEN BEDROG MAANDAG 6 NOVEMBER I. V.C. B. Tweede klassers V.V.A. I—G.V. O. I 7—1 WILSKRACHT II—D. O. S. S. I 0—5 Forward IN. E. A. I 21 TEIJLINGEN I—LISSE I (3—0) LEIDEN—.AD.O. 1—4 D. H. V. B. D. H.V. B.-UITSLAGEN NAGEKOMEN QUICK I— P. H. I 4—2 Spannend Tweede klassers Afdeeling A Afdeeling B D. W. S.KINHEIM 4—1 O. V.V.O.—Z. V. V. O—l ZeeburgiaAlcmaria Victrix 03 Het leidende koppel krijgt een ond er scheid ingsteeken ZWALUWEN I—R.K.A.V. I 1—5 ONZE GEZELLEN- 0—1 -VITESSE Guerra-Brexiani B. F. C. I—D. O. S. I 2—3 HERCULES—DE SPARTAAN 4—1 E. D. O.T. O. G. 10—3 BLAUW WIT—VELOX 2—2 HOCKEY KORFBAL V.V.ABLOEMEND AAL 6—1 GOLF Kennemer Golfclub WIELRENNEN „Excelsior" Le Champion Olympia" Ulysses' Direct ontwikkelt zich een keurig spel, en blijkt dat beide partijen er zin in hebben. Een goed sluitend samenspel wordt gegeven en om beurten moeten de verdedigingen ingrijpen en hebben handen vol werk om de vlugge aanval len het hoofd te bieden. Er is ongeveer 25 minuten gespeeld, als uit een der aanvallen der bezoekers een doelpunt ontstaat 0—1. Het spel blijft aantrekkelijk en de thiusclub probeert alles om gelijk te maken. Eindelijk gelukt het haar als de rechtsbinnen onhoudbaar inschiet. 11. Zelfs weet zij één minuut voor rust uie een bai van achter opge bracht, door middel van den midvoor de leiding over te nemen. 21. Na rust pakken beide partijen flink aan. Als de G.V.O.-linksbuiten met den V.V.A.-keeper in botsing komt, moet hij het veld verlaten, waar door de bezoekers voorloopig met 10 man ver der spelen. G.V.O. heeft de fout begaan haar mid-voor Noom, waar de geheele voorhoede op steunt, in de achterhoede te plaatsen. De V.V.A.- middenlinie voedt de voorhoede steeds goed en een doelpunt kan an ook niet uitblijven. Uit een schermutseling voor doel scoort de linksbinnen het derde doelpunt. 3—1. De gasthèeren zijn nu steeds aan het woord, terwijl de enkele aan vallen van de andere partij dusdanig worden opgezet, at de achterhoede haar gebied kan zui- hardhandige wijze tegen den grond wordt ge- loopen, geeft de scheidsrechter „penalty" welke onhoudbaar wordt ingeschoten 41. Inmiddels is G.V.O. weer compleet, en doet alle moeite om den stand in te halen, maar steeds is een V.V. A.-been, dat scoren belet. Aan den anderen kant lukt het beter, en talrijke malen wordt het doel onder schot genomen. Als de stand op 5—1 is gebracht, schijnt de G.V.O.-keeper iets aan het been te hebben, want een o.i. houdbare bal kan niet door hem worden bereikt. Hij besluit het terrein te verlaten, en wordt door den links back vervangen. Hij weet eenige malen keurig te stoppen, maar eindelijk moet hij zwichten voor een onhoudbaar schot van den midvoor. Het is thans 7—1 en V.V.A. vindt het heusch welletjes. Na eenigen tijd spelen neemt DOSS het woord en gaat er met den bal vandoor, en na circa 13 minuten weet de linksbuiten der gasten uit een schermutseling voor het W.-doel het eerste doel punt te maken. DOSS speelt thans technisch beter en de aan vallen van W. worden dan ook alle onschade lijk gemaakt. W. heeft echter een buitenspel-val opengezet en menige gcede aanval strandde hier op. De gasten komen echter steeds weer terug en na 25 minuten spelen liggen no. 2 en no. 3 in de touwen. Eenige gevaarlijke aanvallen van DOSS weet de keeper nog netjes onschadelijk te maken, doch voor de rust wisten zij nog het vierde doel punt te sccren, 04. Na de thee zet W. wederom eenige snelle aanvallen op, doch het beslissende schot blijft uit en resultaten worden er niet bereikt, totdat circa 10 minuten voor het einde de gasten we derom succes hebben en uit een kopbal het 5de doelpunt geboren wordt. Door den zwaren mist kon er geen fatsoenlijk spel meer gespeeld worden en eindigde deze wedstrijd met een verdiende 50 overwinning voor de DOSS-ers. De scheidsrechter leidde correct. Het spel gaat dan meer gelijk op en vooral het kopwerk der Vitesse-achterhoede valt op De voorhoede daarentegen maakt er niet veel van, vooral omdat Beentjes vergeet het spel té verdeelen. De Reus krijgt dan ook voor de rust slechts één moeilijk schot te verwerken, dat hem evenwel goed afgaat. Het spel speelt zich voornamelijk af in het midden van het veld, doch de bal blijft toch het meest op de Vitesse-helft. Zonder dat gedoelpunt wordt verloopt de eer ste helft. Na rust zet Onze Geeze'len een hevig offen sief in en Vitesse wordt ingesloten. De Gezel- lenbacks komen dikwijls tot aan het midden van het terrein, doch iedere aanval wordt af geslagen. Bij een aanval voor het Gezellen-doel con stateert de scheidsrechter een overtreding en Vitesse weet door de toegestane penalty de leiding te nemen: 01. Onze Gezel'en is niet ontmoedigd en enthou siast vallen zü aan. In deze periode wil Vitesse het spel gaan forceeren, zoodat scheidsrechter Piët eenige waarschuwingen en een aantal vrije trappen tegen Vitesse uitdeelt. Het schijnt niet veel te helpen. Als zelfs een Vitesse-speler het verder medespelen door den scheidsrechter wordt ontzegd, blijft het Vitesse-spel te hard. Onze Gezellen kan hierdoor haar spel niet vol doende ontplooien, zoodat niettegenstaande den hevigen druk op het Vitessedoel de verdiende gelijkmaker uitblijft. Blijendaal in het Vitessedoel heeft niet over pech te klagen als een ingeschoten bal den paal raakt en daardoor redding komt. Bij een aan val van Onze Geezellen fluit de scheidsrechter Hij wijst naar de witte stip, doch na een heftig debat met eenige Vitesse-spelers wordt de be slissing gewijzigd ten gunste van Vitesse. De tijd verstrijkt meer en meer, doch het geluk zit niet aan Haarlemsche zijde. Zelfs wij ziging van het elftal geft geen verbetering. Onze Geze'len blijft spelen op Vitessehelft doen telkens wordt de bal weggewerkt. Eindelijk heeft Forward dan zijn eersten thuis wedstrijd gespeeld en wel op het terrein achter de H.B.S., waar voorheen door Forward even eens gespeeld werd. Het is hun mogen gelukken de punten in dezen wedstrijd thuis te houden, al had een gelijk spel beter de verhouding weer gegeven. De wedstrijd bood een tamelijk een- zijdigen aanblik, daar de wederzijdsche verdedi gingen veruit op het veld de meerdere bleken, zoodat de strijd hoofdzakelijk op het midden veld gespeeld werd. Na den aftrap is Forward geruimen tijd in den aanval, maar weet de meerderheid nog niet in resultaten om te zet ten. De gasten brengen er nog niet veel van terecht,'alleen de verdediging is in goeden vorm. Geleidelijk aan komen de bezoekers er echter beter in, zoodat de strijd thans meer gelijk op gaat. Na ongeveer een kwartier spelen weet Forward uit 'n corner op fraaie wijze te doelpun ten, 1—0. NEA begint thans beter aan te pak ken en weet de Forward-veste meerdere malen onder schot te nemen. Door slecht schieten gaan echter mooie kansen verloren. Als een der spelers der gasten in het straf schopgebied in den rug geduwd wordt, geeft de scheidsrechter hiervoor 'n elfmeterschop, waar uit de gelijkmaker wordt gescoord, 11. De partijen blijven dan gelijk opgaan, waarbij de verdedigingen de baas over het veld blijken en de rust met dezen stand ingaat. Na de thee wordt er weer flink aangepakt, maar de wederzijdsche aanvallen zijn te slecht opgezet om succes te hebben. Vooral de voor hoede van NEA brengt menige goede kans om hals, door te lang wachten. Forward begint dan meer op te dringen en weet de verdediging der gasten meerdere malen in het nauw te brengen. Enkele corners zijn het resultaat, maar leveren geen succes op, Als bij een der Forward-aanvallen de NEA-keeper meer dan twee passen met den bal maakt, krijgt Forward 'n vrijen trap voor doel, welks wordt weggewerkt. Reeds denkt men den wedstrijd in een gelijk spel te zien eindigen, als 3 minuten voor het einde een Forward-aanval plaats heeft. De Hart krijgt den bal in buitenspelpositie en weet te doelpunten. De scheidsrechter wijst dit doelpunt toe, zoodat Forward niet zonder geluk de overwinning binnenhaalt. Op een schitterend bezet ,,Sporthoff" werd bovengenoemde strijd gestreden, waarbij 't aan spanning niet heeft ontbroken. Scheidsrechter Duivestein liet om half drie aanvangen en de elftallen waren al direct in volle actie. Er werd aan beide kanten gewerkt in een snel tempo. De Lisse doelverdediger moest het eerst hande lend optreden, wat hem een applaus bezorgt. Een vrije trap tegen Teijlingen wordt mooi voor doel geplaatst, doch de bal belandt meters, naast. Na tien minuten van vurig aanvalspel lost Nobel van 40 M. afstand 'n schot zoo hard dat Mens totaal verbluft is en zijn doel voor het eerst ziet doorboord. Het tempo wordt hierna steeds vlugger, zoo zelfs dat verschilende spelers het niet kunnen bijhonuden. 'n Goede aanval van Lisse wordt be sloten met een prachtigen voorzet, maar drie middenspelers wisten 't doel niet te vinden. Een als voorzet bedoeld schot van Homan stompt Mens formidabel uit zijn doel. In deze periode wordt een spel te zien gegeven wat er bij het publiek goed in gaat. Zonder te aarzelen wordt het leer behoorlijk geplaatst. Halflinies stuwen en verdedigen en zoo golft het spel op en neer, met soms hachelijke momenten voor het doel. De tweede periode ving aan met een tweetal schoten van v. d. Ploeg, zonder resultaat. Lisse kan het, met al de harde werkers, welke het nog kent, niet tot een goaltje brengen. Wel zijn de aanvallen niet zonder gevaar, maar het geheele aanvalscontingent is het op het beslissende moment niet eens. Aan den anderen kant vlot het ook al niet even goed, de tegenstanders verweren zich uitstekend en zijn in tegenstelling met hun collega's trapvast. Toch kunnen zij niet verhelen dat Homan v. d. Ploeg in de gelegenheid stelt te schieten en zoodoende no. 2 te fabriceeren. Teijlingen speelt nu een vrij zeker spel en weet het zelfs tot een derde doelpunt te bren gen uit een vrijen trap, genomen door v. d. Ploeg. Beide partijen misten een hunner backs, ter wijl ADO bovendien een invaller had voor Koe dijk. Spoedig na den aanvang probeert ADO het nog eens en als de bal van rechts goed wordt doorgegeven, plaatst de Ruyter kalm in den uitersten hoek: 01. ADO is in deze periode overwegend sterker. Als de bal van rechts mooi wordt voorgegeven, is het wederom De Ruyter die met een keurigen kopbal den voorsprong voor ADO vergroot: 02. Leiden komt er nu iets beter in en het spel wordt meer verdeeld. Bij een aanval van Leiden ontstaat een mis verstand in de ADO-achterhoede, waarvan Van der Kraan profiteert en de stand is 12, waarmee de rust komt. Na de thee werpen belde partijen zich vol élan in den strijd. Het spel gaat snel over en weer maar beide achterhoedes blijven meester van het terrein. Leiden is nu eenigszins sterker en de snelle Goddijn is een voortdurend gevaar. De ADO- keeper verricht eenige mooie safes door een paar kogels van Goddijn onschade'ijk te maken. Als bij een ADO-aanval de links-buiten den bal toegespeeld krijgt, passeert hij eenige tegen standers en brengt met een fraai diagonaal schot ADO in veilige haven. Nu laat Leiden den moed zakken en is ADO overwegend sterker. Als de Ruyter den bal voor zijn voeten krijgt, geeft hij Simonis met een hard schot geen schijn van kans. Kort hierop kondigt Witberg het einde aan en is ADO wederom 2 punten rijker. AFDEELING NOORD Res. Ie klasse A W2 2De Meer 2 1—2 Res. 3e klasse BWZ 3—Ado 3 1—2 Res. 4e klasse F VVO 3—Ado 4 1—1 AFDEELING CENTRUM le klasse B The Victory 1— St Louis 91 The Unity 1India 1 4—3 Constant 1NV A l 2—2 C Concordia 1Dos 1 22 DSS 1—BSM 1 2—2 2e klasse C Gez. Vier 1 St. Pancratius 1 30 PVCB 1—St. Mart. 1 24 DOIV 1—Alliance 1 9—4 Res. 2e klasse. CRKAV 2—ViC 2 2—1 Doss 2The Unity 2 3—2 De Meer 3Zwal. 2 3—4 D SJC 2—DSS 2 4—1 Geei Wit 2—HBC 3 g2 CRCM 1—SVO 1 1—1 SVF 1—Des 1 3—2 Res. 3e klasse E India 2Constant. 2 34 Wilskracht 3 PVCB 2 13—1 WA 3—Gez. Vier 2 3—1 F St. Mart. 2Diem. 2 83 The Victory 3 WA 4 1—5 GOr. Zwart 2—Vic 3 22 St. Mart. 3—SVF 2 1—2 H Lisse 3Concordia 2 2—1 BSM 2—TYBB 3 6—1 HBC 4—SJC 3 2—3 I Vog.zang 2TYBB 4 14 4e klasse. BNVA 2—St. Pancr. 2 2—2 St. Louis 2—Oda 1 1—9 D DSS 3—DSO 1 5—1 TYBB 5—Dek 1 1—8 Concordia 3OIV 2 0—7 Res. 4e klasse H The Unity 3—Doss 3 4—3 I Doss 4—Wilskr. 5 3—2 St. Pancr. 3Const. 3 2—1 SVF 3—RKAV 4 1—2 KZPC 3—Wilskr. 6 7—3 Des 3Gez. Vier 4 14 L TeylingenGeel wit 4 7—1 v. Nispen 2OIV 3 1—2 Dek 2—Tybb 6 3—0 AFDEELING ZUID le klasse WWestl. 1Aeolus 1 3—2 E DHL 2—RCD 1 6—3 A K A K Een goede aanval van P. H. wordt onderbro ken door buitenspel. Dan krijgt de thuisclub een prachtkans, doch Spit schiet voor open doel hoog over. Een schot van Koopman wordt gestopt, terwijl dezelfde speler even later in moeilijke positie juist naast schiet. De thuis club is veel sterker, echter leveren de verschil lende aanvallen niets op. Een vrije schop op het P.H.-doel gaat naast en een corner wordt goed opgevangen. Dan gaat Riekhof er van door, een prachtig vleugelschot vo'gt en Quick leidt: 1—0. P.H. laat zich niet ontmoedigen en Eusterbroek schiet een goed aangegeven bal m eens op doel, Damhuis stompt den bal over de lat, terwijl de hoekschop naast gaat. Dan oefent Juick een zwaren druk op het P.H.-doel. Een scherpe voorzet gaat juist langs en een schot van Koopman mist doel, daar hij op het laatste moment gehinderd wordt. P.H. werkt zich los en een corner, welke naast gekopt wordt, is het resultaat van een gevaarlijken aanval. Als Franken een goede kans krijgt, maakt hij onhoudbaar gelijk. Het spel gaat dan op en neer. Een hard schot van Riekhof wordt door den PH.-doelman naast gestompt, de cor ner glijdt hem echter over de vingers in het net: 21. Rust. Na de rust komen de bezoekers er beter in, terwijl de thuisclub verslapt. In het veld speelt P.H. goed, echter missen zij schutters in de voorhoede, waardoor succes uitblijft. Tot driemaal schieten zij voor open doel over. Een hoekschop wordt de thuisclub noodlottig. Jansen schiet in: 2—2. P.H. is dan veel sterker en Quick moet alle zeilen bijzetten om verder onheil te voorkomen. Beide partijen missen legio kansen. Een schot van Koopman, dat naast zal gaan, wordt door Spit in vollen ren opgevangen en Ingeschoten: 32. Dan komt Quick opzetten. Nu is er geen houden meer aan. Koopman maakt er 42 van. Tenslotte krijgt Quick een vrijen schop toegewezen, doch de bal springt van den paal in het veld terug. Met dezen stand komt einde en Quick heeft weer twee kostbare puntjes in Oldenzaal ge houden. Z. V. V. 8 6 2 0 14 24—11 D. W. S. 7 5 1 1 11 20—8 W. F. C. 8 4 X 3 9 15—20 West Frisia 8 3 2 3 8 20—13 O. V. V. O. 8 3 2 3 8 12—13 Kinheim 7 2 3 2 7 17—15 Alc. Victrix 7 2 2 3 6 16—14 A. F. C. 7 2 2 3 6 15—23 Zeeburgia 7 2 1 4 5 7—11 H. R. C. 6 0 0 6 0 9—27 Blauw Wit 8 5 3 0 13 29—10 Velox 8 5 3 0 13 26—10 D. O. S. 7 5 0 2 10 22—17 E. D. O. 7 4 1 2 9 30—15 B. F. C. 8 3 2 3 8 20—20 Hercules 8 3 1 4 7 16—25 De Spartaan 7 2 2 3 6 12—15 Bloemendaal 7 1 2 4 4 13—25 V. V. A. 8 1 1 6 3 19—30 T. O. G. 8 1 1 6 3 12—32 Het begin is al zeer verrassend, doordat Drui ven niet klemvast genoeg blijkt en den bal laat vallen, zoodat Melchers dezen slechts voor het inschieten heeft (10). Het spel is nog geen vijf minuten oud als D. W. S. reeds een (20) voorsprong heeft genomen door v. Es. D. W. S. speelt een zeer fraaie partij voetbal en dringt Kinheim volkomen terug. De aanval len der gasten zijn wel enthousiast, doch wor den niet voldoende afgewerkt. Als het spel een half uur oud is, heeft D. W. S. den stand reeds op 30 gebracht, hetgeen wel van invloed is op het spel van Kinheim. Eindelijk gelukte het hun tegen te scoren en wel door een misverstand in de D. W. S.-achter- hoed. Groeneveld weet hiervan op handige wijze te profiteeren en den stand op 31 te brengen. Na de hervatting werd het spel tamelijk forsch. Kinheim pakte de zaak flink aan, doch was tegen het goed sluitende spel van D. W. S. niet opgew'assen. Nadat Melchers de score heeft verhoogd, komt het einde met een fraaie over winning der thuisclub, (41). Het is O.V.V.O. niet gelukt den Zaandammer aan zijn zegekar te binden. Vóór de rust heb ben zij met alle macht moeten verdedigen om de felle aanvallen van de gasten te stuiten en slechts sporadisch verschenen zij voor het Z. V.V.-doel. De voorhoede, welke meestal zoo verrassend komt opzetten, zocht tevergeefs naar den goeden vorm. Z.V.V. was de eerste helft overwegend sterker, doch zag geen kans te doel punten, eensdeels door goed verdedigen van O. V.V.O., doch mede door het feit, dat de goede schutter ontbrak. Nauwelijks is afgetrapt, of de Z.V.V.-voorhoede verschijnt voor Houtkamp, welke op het nippertje den bal weet weg te stompen. De aanvallen van de gasten volgen el kaar snel op en dwingen de middenlinie van O.V.V.O. zich geheel in de verdediging terug te trekken. Gescoord wordt er echter niet. In de tweede helft zijn de rollen omgekeerd en wor den de Zaandammers op eigen helft terugge drongen. De Amsterdamsche aanval is echter absoluut ongevaarlijk, de vleugelspelers kunnen hun vorm niet vinden, zoodat Jonas te veel al leen moet doen, waardoor hij tegen de hechte Zaandamsche verdediging geen kans heeft. En zooals dit gewoonlijk gaat, komt dan ook het succes aan die zijde, waar het allerminst ver wacht wordt; een plotselinge doorbraak van Z.V.V. en Murris geeft met een keihard schot Houtkamp geen schijn van kans (01) in wel ken stand geen verandering meer komt. Zeeburgia beproefde het vandaag met een nieuwen midvoor, doch zooals de uitslag aan geeft heeft dit de productiviteit der voorhoede niet verhoogd. De thuisclub is het eerste in den aanval, maar al spoedig nemen de bezoekers het initiatief en moet v. Wijk handelend optreden. Hü wordt herhaalde malen op de proef gesteld en ten laatste moet hij voor een harden schuiver van Peereboom zwichten (01). In het veld zijn de Amsterdammers in de meerderheid, doch het goede schot is volkomen zoek en het blijkt bovendien dat de verdediging van de Alkmaarders zich van haar taak goed kwijt. De aanvallen der gasten zijn niet zoo veel vuldig doch zeer gevaarlijk en op onverwachte wijze brengt Peereboom dan ook den stand op 02, waarmee de rust ingaat. Na de rust zijn beide partijen afwisselend in den aanval, met eenig overwicht van Zeebur gia, doch haar voorhoede bestaat het om de meest fraaie kansen onbenut te laten of naast Voor de rust een betrekkelijk gelijk opgaand spel met wederkeerige aanvallen. Om beurten zijn de voorhoeden voor het doel en uit een R.K.A.V.-aanval ontstaat een corner. Deze cor ner, goed genomen, wordt door den rechtsback van de gastheeren weg geslagen en de straf schop door R.K.A.V. in een doelpunt omgezet. Dit werkt teleurstellend voor de geel-witten, temeer daar het veel gebeurd is, dat juist het eerste punt door dezen speler werd veroorzaakt. Rust komt mei een stand 1—0 in het voordeel van R.K.A.V. Na rust een R.K.A.V. doorbraak en een doel punt. (2—0). Dit werkt prikkelend en de Zw. komen verwoed opzetten. Echter waar het niet verwacht werd, werd een doelpunt gemaakt. De herhaalde Zwaluwenaanvallen werden hierna spoedig beloond met een tegenpunt. Na eenigen tijd spelen wordt de stand opgevoerd tot 51 voor R.K.A.V., waarmede tevens het einde kwam van dezen wedstrijd. Direct na aftrap is Onze Gezellen, die Elfe rink weer in de gelederen had, sterk in der. aanval, doch Vitesse geeft geen schietkansen. Het spel van de Castricummers was voor Yust te enthousiast en werd na rust soms zelfs zeer Zondagmiddag heeft in het Carlton Hotel een Jury-bijeenkomst plaats gehad voor de tweede Amsterdamsche Zesdaagsche. Vrijwel alle juryleden van verleden jaar waren ook thans weer present, terwijl voorts een aantal Zuide lijke officials in de jury hebben olaats ge nomen. De heer John Stol, de N. w. U. vertegenwoor digende, deelde mede, dat in het reglement slechts eenige wijzigingen waren gekomen. Zoo was het aantal ronden, dat vergoed wordt bij defoct, teruggebracht van tien tot vijf op verzoek der jury werd het bepaald op zes terwijl voorts de jury de bevoegdheid heeft gekregen een koppel, dat onsportief rijdt, uit den wedstrijd te nemen. Aangaande de jury zelf deelde de hoer Stol mede, dat men de rondentellers had laten ver vallen. Het groote leger dat verleden jaar heeft dienst gedaan, had de jury meer last dan ge mak bezorgd. Inplaats daarvan zijn thans ge komen de ronden-verificateurs, die de hulp verkrijgen van schrijvers. Nieuw zijn voorts de „defect-controleurs". Het gebeurt maar al te vaak, dat de renners slechts defect voorwenden, terwijl er aan hun machine niets hapert. Het zal een moeilijke taak worden voor deze defect-controleurs, waarvan er steeds twee in de baan moeten zijn, om dit oedrog te achterhalen en te bestraffen. Men verwacht echter van dezen maatregel, dien men niet zal aarzelen gestreng toe te passen, preventieve werking. De indeeling der jury over de verschillende dagen en nachten ging zonder moeilijkheden het uithoudingsvermogen van enkele «eden, die weinig minder dan een..,, zesdaagsche maken. De heer Hogenkamp b.v. zal niet veel minder dan 120 van de 145 uren in touw zijn. Zooals men weet begint de Zesdaagsche op Vrijdag 17 November te 11 uur n.m. en eindigt op Donderdag 23 November te 12 uur n.m. Op den openingsavond hebben van 8.30 tot 10.30 voorwedstrijden plaats, waarna van 10.30 tot bij elven de voorstelling der koppels volgt. Een goede gedachte der directie, die algemeen bijval vond bij de jury, was om het leidende koppel een onderscheidingsteeken te geven, b.v. een hel-kleurig mutsje. Verliest het koppel de leiding, dan moet het 't eereteeken af staan. Vooral voor het publiek is deze maat regel van belang, omdat het hierdoor ae lei ders steeds goed kan volgen. Van belang voor het publiek is voorts, dat de luidspreker installatie aanzienlijk verbeterd is en dat, door het plaatsen van vier groote ventilatoren, het luchtververschingsvraagstuk tot oplossing is ge bracht. Het Italiaansche koppel Elke Zesdaagsche heeft zijn „sterren", elke Zesdaagsche heeft ook zijn mndere goden. Die van Amsterdam, welke reeds over anderhalve week gaat beginnen, heeft er, in tegenstelling met he meeste andere Zesdaagschen, meer van de eerste dan van de laatste categorie Wij behoeven slechts de namen te noemen van Pijnenburg, Barspenninx, Van Egmond, Jan van Kempen, Guerra, Klaas van Nek Jr., Bresciani, Jean Aerts, Van Hout en Richard en een eerste greep toont reeds 14 van de 26 renners, die tot de grootsten van de wereld behooren. Aan dit „firmament" schitteren de beide Italiaansche sterren stellig niet het minst. Guerra en Bresciani, die in dezen ianden- Zesdaagsche Italië vertegenwoordigen, zijn beide renners van groote reputatie en er zullen er ongetwijfeld zijn, die dit koppel een goede kans geven op een der eerste plaatsen. Learco Guerra, de jongste van de twee hij is thans 31 jaar en tevens de beroemdste, heeft zijn grootste triomfen gevierd op den weg. Hij is een van de „reuzen" die zeer vele te schieten, terwijl eenige malen de paal red ding brengt. Kort voor het einde is het alweer Peereboom die een terugspringenden bal in het net depo neert (03) met welken stand het einde komt. Als circa 10 min. gespeeld is krijgt B.F.C. een penalty te nemen wegens hands. Boerhout schiet in, doch moet overnemen wegens te vroeg ln- loopen van Hooger en thans gaat de bal naast. Direct hierop is D.O.S. in den aanval en Velt- meyer scort, echter in buitenspelpositie. Er volgt dan een serie corners op het D.O.S.-doel die échter niets opleveren. De B.F.C. midvoor Hooger blijkt een mislukking te zijn. D.O.S. blijft in den aanval gevaarlijk en ten slotte is het Veltmeyer, die over eenige spelers heen hoog in het B.F.C.-doel plaatst: 01. Vijf minuten later eenig geknoei in de B.F.C.-achterhoede, keeper Vos trapt uitloopende mis en Dumortier verhoogt den voorsprong. 20. Hierna rust. Na de thee is B.F.C. sterker, doch de voor hoede is voorloopig ongevaarlijk. Na vele po gingen plaatst Boerhout schuin voor doel en Hooyer verkleint den achterstand tot 12. Het spel gaat den gelijk op. Een half uur na rust een aanval van den D.O.S.-linksbuiten, die naar Dumortier plaatst. Deze passeert den uitloopen den Vos en plaatst elegant in het B.F.C.-doel. 13. Beugelaar krijgt dan een fraaie kans den achterstand te verkleinen, doch kopt juist naast. Acht minuten voor tijd krijgt B.F.C. weder om een penalty te nemen en thans scoort Boer hout onhoudbaar. 2—3. Wat B.F.C. ook probeert op gelijk te maken het geluk haar niet en het einde komt met een verdiende overwinning voor D.O.S. De bekende terreinknecht van Hercules, A. Détrie, beter bekend onder den naam van Dries, is Zondag, vóór den aanvang van bovenstaanden wedstrijd gehuldigd in verband met zijn 25- jarig jubileum. De jubilaris werd toegesproken door den heer Bol, voorz. van Hercules, die hem mededeelde, dat namens de vereeniging, meer speciaal namens de oudere leden, een haard zou worden aangeboden, waarvan de foto werd overhandigd, gelijk met een enveloppe met in houd en een bloemenmand. Namens de leden Limburgers ontving „Dries" een vaatje bier op een versierden kruiwagen, terwijl namens de supportersvereeniging, bij monde van den heer Brouwer, een rookstel werd aangeboden. „Dries" dankte allen hartelijk. Daarna nam de wedstrijd een aanvang, waar bij De Spartaan zich volledig en Hercules met een invaller voor Neven zich opstelde. De thuisclub opende den strijd met enthousiaste aanvallen, waarbij de verdediging van De Spar taan (Grobbe en Ooms) veel werk kreeg, doch dit naar behooren verrichtte. Als D. Buitenweg het leder in buitenspel-positie aangegeven krijgt, appelleert en weifelt men even, 'n voor zet volgt, en De Zeeuw doelpunt. 1—0. Hercules blijft zeer actief, doch kan het aan- vangstempo niet volhouden, waardoor de strijd meer gelijk op gaat. Uit een vrijen trap maakt Streur vóór rust gelijk. 11. Direct na het be gin van de tweede helft wordt een voorzet van D. Buitenweg tegen den onderkant van de lat geschoten, het leder springt het veld weer in, doch onder luid protest kent de scheidsrechter een doelpunt toe. 21. Hercules speelt dan verder een uitstekende partij en voert door de Zeeuw en Hemmes den stand op tot 41. komen en daarin steeds bij de eersten behoo ren, en zijn vermaardheid is stellig even groot als die van zijn beroemden landgenoot Giar- dengo, „el campionissimo", den grootsten kampioen dien Italië ooit gehad heeft en van den niet minder beroemden Binda. Onder de deelnemers aan den Tour de France, die monsterrace, waaraan alleen de allergrootsten ter wereld kunnen deelnemen, is hij sedert jaren een vooraanstaande figuur. Tot de eerste plaats bracht hij het nog nimmer, doch twee tweede plaatsen in 1930 en 1933 be wijzen wel, dat wij hier met een renner van meer dan buitengewone kwaliteiten te doen hebben. Trouwens, om in een land dat zoo sterk aan wegrenners is als Italië, vier jaren achtereen, in 1930, 1931, 1932 en 1933 kampioen te worden, moet men iets in zijn mars voeren. Bovendien was Guerra in 1930 tweede in het wereldkampioenschap dat hij het volgende jaar veroverde. Maar niet alleen op den weg, ook op de baan is Guerra een van de grootsten. Hij won toch tal van „courses américaines" en 25-uurswedstrijden zoowel te Parijs als te Brus sel en ook in eenige Zesdaagschen, waarin hij startte, speelde hij er steeds een rol van be- teekenis. Het lijdt dan ook geen twijfel of Guerra zal ook in den Amsterdamschen Zes daagsche zijn rol spelen. Zijn sympathieke don kere kop en fraaie athletenfiguur zullen hem daarbij stellig helpen om de genegenheid van het Hollandsche publiek te veroveren. Bresciani, zijn 33-jarige landgenoot, ls niet zoo beroemd, doch mag toch ongetwijfeld tot de beste Italiaansche renners gerekend wor den. Zijn groote triomfen dateeren reeds van eenige jaren geleden, toen hij in 1928 drie etappes van den „Tour d'Italie" won en in 1929 tweede werd in den Zesdaagsche van Frankfort, om in hetzelfde jaar den 25-uurs wedstrijd van Stettin te winnen. Maar ook uit later jaren dateeren zijn successen. In 1931 won hij met Dinale, den 30-uurs van Marseille en in 'hetzelfde jaar de 25-uurs van Nancy. Doch dat hij nog lang niet fini is, bewees hij dit jaar door de Grand Prix de Bordeaux in een fel bestreden course américaine te winnen. Zon der eenigen twijfel vormen Guerra en Bresciani een geducht koppel, dat zeker winstkansen heeft in dezen Zesdaagsche en waaraan de ver dediging der Italiaansche kleuren veilig is toe vertrouwd. En mochten zij niet tot de win naars behooren, dan kan men er stellig van overtuigd zijn, dat het tweetal zijn kans met al de felheid, die de Italianen kenmerkt, ver- dedigd zal hebben en dat het in alle opzichten Het is een groote overwinning voor EDO ge worden, welke niet geflatteerd is. Bij be «.er plaatsen na rust had de zege nog grooter kun nen zijn. EDO is direct sterker, terwijl T.O.G. vrijwel gevaarloos is. Al spoedig heeft EDO de leiding als Goemaat na keurig spel van den rechtervleu gel scoort (1-0). Perukel raakt 'n bal slecht, doch via een speler krijgt hij hem weer terug en brengt den stand op 2—0. Met de rust is het reeds 50 door eerst Goemaat dan Perukel en het vijfde doelpunt is weer van Goemaat als hij den bal uit het midden van het veld mee neemt en den keeper geen kans geeft. Na rust is E.D.O. direct weer in de meerderheid en Pe rukel brengt den stand op 60 als hij den bal, nadat Goemaat tegen de lat heeft geschoten, opvangt en inschiet. Het EDO-spel wordt lak ser en het plaatsen is slecht. De Amsterdam mers blijven onvermoeid voortwerken en zij hebben zoowaar drie keer succes, ofschoon de achterhoede van E.D.O. hierbij niet vrij-uit gaat. Walkier en Oostwal 2 brengen weer hoop in de T.O.G.-gelederen. Al spoedig maakt EDO aan allen mogelijken twijfel 'n einde. Perukel passeert op sublieme wijze een paar spelers en het is 73. Weer haalt hü het zelfde spelletje uit en nu heeft Goemaat slechts voor het in trappen; 83. Goemaat zorgt voor het negen de doelpunt als hij een teruggespeelden bal in doel schiet. Notrot scoort tenslotte het 10e doelpunt. Het einde brengt dan een volkomen verdiende, groote overwinning. De E.D.O.-keeper De Waard was geblesseerd en werd vervangen door Fuchs. Voor dezen wedstrijd, een ontmoeting tus- schen twee ongeslagenen bestond zooals te be- grüpen valt, veel belangstelling. Het Stadion was dan ook vrü goed bezet en de vele aan wezigen konden van een prettigen, zü het dan ook wat zenuwachtig gespeelden wedstrüd ge nieten. Beide ploegen speelden zoodanig, dat tot het einde toe niet was te voorspellen, welke club winnen zou en dus bleef de wedstrijd spannend tot het einde. Reeds voor de rust wist Blauw Wit, beide malen door Westphaal, twee maal te doelpunten, tegen welke twee goals het in het veld beter spelende Velox in die periode slechts een doelpunt wist te stellen. Toen de Utrechte naren den stand kort na de hervatting gelük wisten te maken, werd de spanning verhoogd. Ofschoon Velox een tijdlang sterker was, wist Blauw Wit den aanval te weerstaan en met een o.i. verdienden gelüken buuit, kndoen beide partijen inrukken. UITSLAGEN WESTEN 1ste klasse TOGOHilversum 12 Het GooiBI.'daal 20 A'damHHYC 40 HDMHOC 10 Promotieafdeeling BI.'daal 2Kiev. 23 A 'dam 2MHC 04 UtrechtHDM 2 20 2de klasse Afdeeling A Strawberries TOGO 2 21 HOC 2—HBS 2—2 LeidenDelft Stud. 3—2 Afdeeling B MHC 2A.'dam 3 32 Hllvers. 3B. Lyc. 14 Be Fair.A.'foort 4O Laren't Gooi 2 10 OOSTEN lste klasse Wagen.Deventer 05 NijmegenP.W. 33 ZutfenArnhem 21 2de klasse Afdeeling A Apeld.Zwolle 31 DKSDeventer 2 02 PW 2Deventer 3 11 Afdeeling B Nijm. 2Upward 26 Promotieafdeeling EMHCCHC 54 TilburgBreda 40 Mlddelb.HTCC 2—1 2de klasse Afdeeling A HTCC 3—HTCC 2 1—3 Afdeeling B CHC 2—Zw.-Wlt 2 5—0 Breda 2Zw. Wit 21 Tilburg 2Tempo 54 NOORDEN Promotie RAP—LHC 1—I DBS—GHC 1—1 2de klasse Afdeeling B GHBS—DBS 6—1 GCHC—GHC 2 3—2 Dameshockey lste klasse BDHC—Rood Wit 00 Hilvers.Gooi 32 A.'damHOC 01 Promotie HDM—HHYC 42 Kieviten—TOGO 72 Laren—BDHC 2 3—1 2de klasse Afdeeling A De VierdeLeiden 13 RW 2A.'dam 2 14 Te WerveOK 01 Afdeeling B Be Fair—RW 3 OOSTEN lste klasse ZutfenZwolle ArnhemDevent. 4—2 6—0 2—4 UITSLAGEN le klasse BI.-Wit—Swift 3—3 DDVIC. Zaandijk 44 OlympiaDVD 38 2de klasse Koog Zaandijk 2— Blauw-Wit 2 73 LUTO—ZKV 6—2 DEDAllen Weerb. 62 Volh.Hercules 05 SportiefKVD 65 ExcelsiorBaerne 60 3de klasse Swift 2—KVD 2 51 AnimoBI.-Wit 3 54 Oosterkw. Oosterpark 04 Baerne 2Zwal. 010 VogelOTO 2 120 VestaDTV 2 34 Westerkw. 3Vict. 02 Groen Geel Luto 2 3O AJaxWesterkw. 4 12 Amstelodamum DED 2 3O DDV 2—Kwiek 1—2 le klasse Zuid HKV—HSV 0—3 FluksHet Zuiden 32 2de klasse Gymnasiasten HBS 2—2 Rood WitDie Haghe 03 ALOSellicha 04 Te Zandvoort is de maandelüksche wedstrüd gespeeld van de Kennemer Golfclub. De heer E. Veltman won met 2 up den eersten prüs bü de heeren en de heer Lohman den tweeden met all square. De dames Buma en Van Waveren zullen om den eersten prüs overspelen, daar zü beiden met 2 down eindigden. gepaard. Mien moet echter respect hebben voor jaren in eiken wegwedstrijd van beteekenis uit- „waar voor zün geld" zal hebben gegeven. De Amsterdammers hebben gisteren een spre kende overwinning behaald en het moet gezegd worden, dat deze ten volle verdiend is. Het begin is voor lBoemendaal en reeds spoe dig moet Keimpema verschillende malen in- grüpen, wat hü op overtuigende wijze doet. V. V. A. begint dan te ontdooien en we zien eenige mooie doorbraken en na fraai samenspel van Kamminga en Munnlck kogelt de laatste onhoudbaar in (10). Het samenspel van deze beide spelers gaat büzonder vlot en heeft dan ook het resultaat dat Munnick geleidehjk den stand opvoert tot 3—0 en V. V. A. met een flinken voorsprong de rust ingaat. Na dé hervatting zit V. V. A. zoo mogelük nog feller op den bal. Bloemendaal weet zich slechts enkele malen los te werken en is bovendien in den aanval niet gevaarlük. Groen verhoogt de score met een mooien kopbal (40), waarna Munnick respectievelük Kamminga den stand op 6—0 brengen. Met dezen voorsprong permi teert V. V. A. zich de weelde om de rest van den wedstrüd wat rustiger af te werken. Bloe mendaal maakt hiervan gretig gebruik om door Kammeyer den stand op 61 te brengen, waar mede het einde komt van een prettig gespeelden 1 wedstrüd. 3de klasse ReadyEmma 42 OSCR 2Trekv. 0O QuickSchiedam n.o. Merw.Deetos 4 61 HET OOSTEN le klasse A Hellas—VADA 4I Overschotje Be Quick 2O Onder OnsZKC 64 Afdeeling B Zwart-WitDOS 12 Rigtersbl.Naas 01 2de klasse MercedesBorculo 40 Wilskr. 2— Wilskr. 1 3—1 Naas 2Ons Clubje 2—2 3de klasse HKC 2— Rigtersbl. 2 20 HET NOORDEN lste klasse NICLeeuwarden 51 Wordt KwiekVit. 70 HET ZUIDEN 2de klasse PSVONA 2—1 EMOBreda 3de klasse Rapid—Volt 2 46 PSV 2—ONA 2 10—1 Zondag hield de Amsterdamsche Rennersclub „Excelsior" een rit over een afstand van 40 K.M. met als uitslag: Amateurs: 1. J. Sieleman; 2. J. Hidde; 3. D. Vermeulen. Nieuwelingen: 1. Molenaar; 2. Speek; 3. Lim burg. Beginnelingen: X. Floor; 2. Textor; 3. Pra- sing. Le Champion hield Zondag een rit waarvan de volgende de uitslag is: Amateurs: 1. J. v. d. Moot. B-amateurs: I. W. Quice. Nieuwelingen: 1. H. Bout. Beginnelingen: 1. W. Frank. A-klasse: 1. A. van Wissen. B-klasse: 1. J. v. Weeren. C-klasse: 1. W. de Hoog. Zondag hield de Sportvereeniging Olympia een sprir.twedstrijd over 500 Meter, waarvan de uitslag luidt: Amateits: 1. J. Mans; 2. M. van Gelder; 3. W. Padberg; 4. G. Fabriek. Nieuwelingen: 1. P. Favejee; 2. G. van Rooy; 3. R. Lodewijks. Klasse finale: 1. J. Keizer; 2. C. Mevik; 3. G. Kabals. Beginnelingen: 1. J. Meeuweis; 2. F. Peters; 3. A. ifvarttpoorte. Klasse finale: 1. F. Pels; 2. J. van Jel; 3. L. v. Eike. Junioren: 1. J. Scheen; 2. B. v. Agterberg; 3. F. Wintersbergen. Klasse-Finale: 1. J. Roos; 2. A. Kuüper; 3. W. Wittman. Zondag hield de Amsterdamsche Renners club „Ulysses" een rit om den Kikkertbeker. De uitslag van de 20 K.M. is: Klasse A: 1. M. Roele, 2. M. A. de Jonge, 3. J. Roele, 4. H. Leager, 5. W. Bouquet. Klasse B: 1. A. Stekelenburg, 2. P. de Hoog. Klasse C: 1. R. Vos, 2. W. Openty, 3. J. Vos, 4. W. de Fest, 5. Rietbergen. Juniores (afstand 17 K.M.)1. PaamaaLed der, 2. Van BeestHoogervorst, 3. HeekHart man, 4. EgasPieterse, 5. RooksBoekhorst. Totaaluitslag Kikkertbeker: Klasse A: J. Roele. Klasse B: P. de Hoog. Klasse C: R. Vos. Das kleine Witzblaft. „U hebt toch een heerlijk beroep ge kozen, niets dan scboone dingen te schil deren!" „Niet bepaald, ik ben n.1. portret schilder".

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 11