Uit het Katholieke kamp Wat deden de I.V. C. B.'ers? MEER STILTE <f> S.J.C. VERLIEST ff mm. Auto-Muziek! MAANDAG 6 NOVEMBER VOST A wist zich in het Oosten ongeslagen te handhaven D.E.M. klopt Fortitudo DE ZWEEF I—VOSTA I: 2—5 Vosta nog ongeslagen EMOS—ZWOLLE 3—1 Weinig fraai spel H. M. S.—V. V. Z. 1—0 Weinig fraais DE MEER I—E. M. M. I 2—3 D. E.M.—FORTITUDO 3—1 Kostbare zege GRAAF WILLEM II- 6—3 -H. B. C.: Achterstand ingehaald émllW/Ê. SPARTAAN—D. H.L. 2—2 Eerste verliespunt der zwartjes T. Y. B. B.—D. O. N. K. 4—2 T./Y. B. B. herstelt zich BUITENLANDSCH VARIA V. i. C.—WILSKRACHT 2—6 Achterhoede uit vorm Zwitserland kan vaardigheid maken Roemeenen of Joego-Slaven? Het nieuwe Oostenr. team in actie De Fransche francs in trek Antwerpsche stemming in mineur Meer niet! Het Duitsche enthousiasme getemperd! LEONIDAS—S. J. C. 6—5 De eerste nederlaag der Noord wij kers Het Zuiden II Het Oosten I Het Oosten II Het Westen I Het Westen II OOST-NOORD Samenstelling van het Oostelijk elftal Standen Het Zuiden I AT H LET l EK NIEUW WERELDRECORD PAARDENSPORT DE COURSES TE DUINDIGT RUITERTOURNOOI TE GENEVE OHW Vlug verplaatst het spel zich van doel tot doel. Beide verkeeren om beurten in gevaar en zoo verstrijkt het eerste halfuur. Dan onder neemt de thuisclub een aanval. Van Rhee lost een hard schot, dat Bevers niet klemvast heeft en N. Maartens kopt in, 1—0. Lang hebben de Zwevers daar geen pleizier van, want vanaf den aftrap stormt Vosta op het Zweef-doel af en O. Wiggers brengt de partijen op gelijken voet. 1—1. Even later brengt H. Barkel den bal mooi voor doel en A. Klensman kopt even fraai in, 12, waarmede rust komt. Na de thee trekt de Zweef dadelijk ten aan val, welke wordt afgeslagen, doch even later keeren de gastheeren terug en N. Maartens kopt fraai in, 22. Aan den anderen kant stopt A. Middelkamp een hard schot van Wiggers goed, maar even later maakt H. Barkel uit een corner het derde doelpunt, 2—3. Aan de andere zijde wordt een doelpunt van H. van Rhee door buitenspel geannuleerd. Wiggers krijgt dan een mooie kans, als de backs missen, en het is 24. Een omwisseling in het Zweef-elftal brengt Wel eenige verbetering, maar voor doel is het mis. Wiggers weet nog eenmaal Middelkamp te pas- seeren, zoodat het einde komt met 52 voor de bezoekers. Scheidsrechter Stunnenberg uit Nijmegen leid de goed. Er is ongeveer vijf minuten gespeeld, als Zwolle bij een snellen aanval de leiding weet te nemen. 01. De thuisclub doet er nu ook een schepje op en voortdurend gaat de bal naar ae Zwolsche helft. De Zwolsche defensie moet dan ook alle zeilen bijzetten om onheil te voor komen. Als bij een der talrijke Emos-aanvallen de Zwolsche doelman uitloopt en de rechtsback op den keeper terug wil spelen, vliegt de bal ech ter hard en hoog in het verlaten doel. 11. Er is dan ongeveer een half uur gespeeld. Dit on verwachte succes moedigt de Emos-menschen aan en herhaaldelijk verkeert het Zwolsche doel in gevaar. Bij een der vele aanvallen is het C. Wiggers, die met een prachtig schot de thuis club de leiding geeft. 21. Eenzelfde schot wordt even later fraai door den doelman ge keerd. Gedoelpunt wordt er dan voor rust echter niet meer, zoodat half-time ingaat met een 21- voorsprong der gastheeren. Als C. Wiggers na de rust voor open doel in den rug wordt aangevallen, wijst de arbiter naar naar de beruchte stip. Het vonnis wordt door Wiggers met een houdbaar schot voltrokken. 3—1. Verschillende Zwollenaren beginnen nu non chalant te spelen, waardoor Emos vele goede kansen krijgt, doch door te ver doorgevoerd sa menspel gaan ze alle verloren. Als de scheidsrechter einde fluit, heeft Emos door een 31-zege weer twee kostbare punten in de wacht gesleept, waardoor de Enschedeërs in de .running" blijven. Voor Zwolle wordt het echter oppassen, want de „blauwvingers" heb ben nog steeds één punt. H. M. S. heeft zich aan den kop van de ranglijst weten te handhaven door een 10 overwinning op de bezoekende Zaandammers. Het was een wedstrijd, waarvan maar weinig te vertellen is. Door het zeer gladde en natte terrein was het voor beide partijen onmogelijk, het gewone spel te ontplooien, en was van een zuivere balbehandeling geen sprake. Tn de eer ste helft, die zonder doelpunten verliep, wisten de Zaandammers zich het best aan de omstan digheden aan te passen en waren iets in de meerderheid, doch de achterhoede van H. M. S., krachtig gesteund door den halfspeler De Bruin, kon stand houden, terwijl Verbrugge in het doel betrouwbaar was. De achterhoede van V. V. Z. was eveneens prima, terwijl doelman Goedhart op dreef was. Even na het begin van de tweede helft kwam het eenigste punt van den wedstrijd. Bij een aanval van H. M. S. mist een der achterspelers van V. V. Z., een scher mutseling en een glijpartij ontstaat, waarbij het leder voor de voeten komt van Bergers, die van dichtbij inschiet, 10. De aanvallen van V. V. Z. worden talrijker dan die van de thuisclub, en eenige malen ont gaat den Zaandammers een prachtkans. Tot het einde werd hard gewerkt, doch meerdere goals kwamen niet. Er was ondanks het gure weer aardige belang stelling. het begin tot het einde gezwoegd heeft voor de overwinning, hetgeen van De Meer niet kan worden gezegd. De Meer, welke zeer gehandi capt was door het niet medespelen van De Goe de, miste haar zelfvertrouwen. Het begin is gelijk opgaand. Het spel gaat van doel tot doel, zonder dat een der partijen kans tot doelpunten krijgt. Na een kwartier spelens komt De Meer in de meerderheid, hetgeen zij niet in doelpunten kan uitdrukken. Een vrije schop tegen E.M.M. op den rand van het straf schopgebied wordt door de Jong slecht geno men en deze verspeelt hiermede een mooie kans. Hom kan Tenniglo moeilijk houden. Eens plaatst hij, wanneer hij met den bal naar bin nen gedreven is, deze voor de voeten van Van Veen, doch ook deze kans wordt onbegrijpe lijk, niet benut. Intusschen zit de E.M.M.-aanval' niet stil. De Meer-verdediging heeft benauwde oogenblikken en weet voorloopig haar doel schoon te houden, totdat een van grooten afstand ingeschoten schuiver door de modder geremd wordt en Menken eerder dan Kluyskens bij den bal is en hiervan handig profiteert (01). Hierna komt De Meer opzetten en krijgt enkele kansen, wel ke zij niet weet te benutten. Bij een der aan vallen bewerkt een der E.M.M.-verdedigers den bal met de hand, hetgeen de scheidsrechter door 't kluwen spelers niet kan constateeren. Het is slechts uitstel van executie, want even later kan v. Veen een lagen voorzet geven, waaruit de Jong kalm den gelijkmaker scoort (11). Lang heeft De Meer geen pleizier van dit doelpunt, want binnen vijf minuten geeft v. Booyen een harden, lagen schuiver, welken Kluyskens niet kan bemachtigen en Lam geeft E.M.M. de leiding (12). Nu is de beurt weer aan De Meer. Wanneer de E.M.M.-defensie ver wacht dat een bal over haar doellijn out zal gaan, denkt Tenniglo er anders over en weet den bal nog tijdig te bemachtigen; een goede voorzet, de Jong maakt een luchtsprong en kopt schitterend in den bovenhoek, 22. Nog en kele aanvallen en dan breekt de rust aan. Na de hervatting is E.M.M. iets in de meer derheid. Eerst krijgt M. Terlien en daarna Lam goede kansen, doch deze gaan door slecht schie ten verloren. Aan de andere zijde laat men De Jong ongehinderd een voorzet van rechts in koppen, welke juist naast den paal gaat. Tot tweemaal toe kopt De Jong een voorzet van Tenniglo over. Het succes komt juist aan de andere zijde. E.M.M. krijgt een corner te nemen. Deze wordt goed genomen en de linksbinnen geeft met een hard schot zijn club de leiding (23). Intusschen is er een zware mist over het ter rein komen hangen, waardoor de wedstrijd moeilijk te volgen is. De spanning stijgt naar mate het einde nadert. De Meer tracht haar achterstand in te halen, doch er wordt te slor dig gespeeld om succes te hebben. Zonder geestdrift Deze wedstrijd, welke voor beide partijen van groot belang was, is door E. M. M. verdiend ge wonnen. Niet omdat haar spelkwaliteit beter was dan die van De Meer, doch omdat zij van D.E.M. heeft eindelijk weer eens gewonnen en is aldus voorloopig buiten gevaar voor de laatste plaats. De wedstrijd stond op geen hoog peil en kon niet tippen aan dien van verleden week. Fortitudo, dat een goed backstel bezit en een heel goeden spil, kon tegen de achterhoede der thuisclub lang niet op. In het veld was er weinig krachtsverschil, doch zoodra de gasten in de nabijheid van het D. E. M.-doel kwamen waren t speciaal D. Schram en A. Slok, die geen moment kans gaven om te spelen. De thuisclub had weder een invaller voor haar doelman en probeerde een nieuwen linksbuiten, die een tweetal doelpunten scoorde, doch ove rigens een middelmatigen wedstrijd speelde. Als hü echter wat ingespeeld raakt, kan dit een goede aanwinst worden. Fortitudo had een invaller voor haar rechtsbuiten. De gasten ne men reeds terstond de leiding als Bunnik ge legenheid krijgt te doelpunten, daar keeper Nieuwenhuis denkt dat de bal achter zal loo- pen. 01. Om beurten zijn nu beide teams in den aan val, doch de voorhoede van de thuisclub houdt het spel te kort en is niet doortastend genoeg. De vleugels worden te weinig in het spel be trokken. Het duurt nog geruimen tijd totdat de Wildt den bal van de comerlyn oppikt en hoog voorzet. De effectvolle bal verdwijnt met een in het net. 11. Tot rust is het verder een saaie wedstrijd en is aan het spel niet te zien, dat er voor beide partijen zooveel op het spel staat. Na de thee zit de thuisclub er wat beter op. De Fortitudo-voorhoede doet geregeld vergeef- sche pogingen om de achterhoede der thuis club te passeeren, doch D. Schram is in pracht- vorm, terwijl zijn partner J. Slok hem voldoende aanvult. A. Slok zet den rechtervleugel nog al eens aan het werk en als G. Langendijk goed voorzet, geeft J. Schram zijn club de lei ding. 21. Kort hierna zendt de Wildt een harden schui ver in, die hoewel houdbaar, doel treft. 3—1. Fortitudo blijft dapper volhouden, maar krijgt geen kans om gevaarlijk te worden. Een ge vaarlijke D.E.M.-aanval strandt op buitenspel. Als Fortitudo is doorgebroken, schiet de links binnen tegen den uitvallenden D.E.M.-doelman. De Wildt krijgt nog een geheide kans als hij voor open doel staat, doch ook hij schiet tegen den keeper. Hoe Fortitudo ook zwoegt, er is voor hen geen doorkomen aan, zoodat, als de goedleidende Ldarmans het einde aankon digt. D.E.M. twee kostbare punten te pakken heeft. Spiekerman by een scrimmage voor 't VIC-doel. Als het elftal van VIC compleet is wegen de partijen beter tegen elkaar op en VIC brengt eenige tegenbezoeken bij Borburg, zonder hem voorloopig ernstig te belagen. Toch slaagt Schermer er in na een goeden voorzet van rechts de partijen op gelijken voet te brengen- Met dezen stand 11 gaat de rust in. Het begin der tweede helft had een zóó groot overwicht van Wilskracht niet doen verwach ten. VIC is aanvankelijk in den aanval Bor burg houdt er op keurige wijze een goed schot van Schermer uit. De achterhoede der thuis club verdedigt niet zoo solide als gewoonlijk en als een der backs weifelt met ingrijpen, schiet Busch hard en hoog in. Even later krijgt W. Spiekerman een vrije kans en bezorgt Wils kracht het derde punt. In de VIC gelederen wordt Spoore naar voren gehaald en alhoewel hij wat meer leven in de brouwerij brengt, la boreert deze linie voortdurend aan gebrek aan tempo en initiatief. De aanvallen van de Meer- bewoners zijn veel gevaarlijker en bij een verren pass bemachtigt Westerveld het leder en doel punt door een foutieve opstelling van Hendrix met een goed schot. (14). In het verdere verloop van het spel heeft VIC het geluk niet mee gehad en hadden zij zeker een doelpunt verdiend. Maar voor het zoover was had Wilskracht reeds zijn voor sprong vergroot door Busch. Niet zonder geluk houdt de blauw-zwarte verdediging stand en zoo redt Hulsman eens van de doellijn als de keeper al gepasseerd is. Toch weet de Wolf na veel getrap een tweede doelpunt te scoren. Veel heeft het spel hierna niet meer te beteekehen en juist voor het einde maakt W. Spiekerman met een prachtschot het mooiste doelpunt van dezen wedstrijd. Door een omzetting in de middenlinie en de voorhoede hebben de Grafelijken eindelijk het goede ploegverband gevonden, zoodat de reeks van nederlagen onderbroken is en de eerste zege binnen is. Toch was het begin verre van hoopvol, want reeds na enkele minuten hadden de bezoekers een 2O-voorsprong, na overrompelende aan vallen, resp. door den midvoor Ruijgrok en den spil. Doch met goed doorgezette offensieven, met snel open spel, slaagden Slee en Kemper man er in den stand gelijk te maken. H. B. C. nam echter opnieuw de leiding met een goed schot van Tonido (23). Na de rust speelden de gasten veel minder goed en Graaf Willem was vrijwel voortdurend in de meerderheid, daar de nieuwe spil Esser het spel goed open hield. Eerst bracht Kemperman de partyen op ge lijken voet. Daarna voerden Slee, Jan Bakker en Kemperman den stand geleidelijk op tot 6—3. De voorhoede van H. B. O. bracht er weinig meer van terecht, daar ze vrijwel uitgespeeld was. Hoe de kleine Max zich een bedrijfscel voorstelt Das kleine Witzblatt voor de bezoekers geflatteerd resultaat, waar aan de leiding van den heer Ariens niet vreemd was. Het terrein was moeilijk bespeelbaar. Direct wordt er snel gespeeld en A. Mentinck schiet 'n pass van Martinot rakelings over. Dan laat „Tok" z'n hielen zien, de uitloopende Ven- rooy redt de situatie, maar Ninaber bemachtigt den bal en geeft Delft de leiding. Over het geheel genomen zyn de Spartanen in de volgende periode sterker. Borremans en de Gebr. Mentinck hebben geen geluk. De gr oen- witten zitten inmiddels ook niet stil en forcee- ren gevaarlijke aanvallen. Nadat de Geer een penalty voor de thuisclub naastgeschoten heeft, benut Tok Alsemgeest er een voor de Leeuwen; van den aftrap trekt Dries er tusschen uit, zyn afgemeten voorzet wordt door Theo Mentinck ingekopt (22). In de tweede helft blyft 't snelle tempo gehandhaafd In doorsnee genomen zijn de Spartanen iets sterker, zy hebben echter geen geluk Boven dien zyn Alsemgeest aan de eene en Venrooy aan de andere zijde in goede conditie, zoodat er niet meer gedoelpunt wordt. Tegen de Leeuwen moesten de Overma- schen hun eerste winstpuntje prijsgeven, een De geel-zwarten schijnen thans ingespeeld te geraken. Na het succes van verleden week wer den thans op regelmatige wijze beide punten veroverd op het Goudsche DONK. Hoewel TYBB den ganschen stryd vrijwel het be: te van het spel had, zorgden de Gouwenaren door hun geweldig enthousiasme dat de kamp geenszins eenzijdig werd en de spanning bleef er tot het laatste in. De thuisclub, waar J. Willemse Nunnink ver. ving. begon zeer enthousiast. Reeds in de eerste minuut gaf v. Honschoten een goeden pass naar v. Riel. Deze pzlaatste den bal fraai voor doel en de toesnellende B. Willemse kopte bijzonder keurig in. Dit succes gaf den burger in casu den yellow moed. Met moeite wist de Donk defensie zich te handhaven, zij het dikwijls slechts ten koste van hoekschoppen. Opvallend was in dezen wedstrijd aan beide zijden het slechtte nemen van deze corners. Vrywel alle voorzetten belandden achter doel- Toen de strijd een twintigtal minuten oud was, hadden de In een wedstrijd die niet bepaald op hoog peil stond, heeft Wilskracht een verdiende overwinning behaald, eerder door beter schieten dan door een overwicht in het veld. De achter hoede der thuisclub was niet in gewonen vorm waardoor deze groote nederlaag eenigszins wordt verklaard- De oranje-witten beginnen met 10 man. daar Sporre op zich laat wachten. Deze numerieke minderheid stelt Wilskracht in staat eenige aardige aanvallen op touw te zetten, die echter door slordig afwerken weer worden te niet ge daan. De blauw-zwarten houden aanvankelijk hun veldoverwicht en. in deze periode scoort Zij 't ook niet zonder geluk, Zwitserland is thans zeker van zijn plaats in de Wereldkam pioenschappen in Italië. Want de match tegen Roemenië is in een draw (22) geëindigd een resultaat, waarmee de Helvetianen zich geluk kig mogen prijzen. Want het veel beter spelen de Roemeensche elftal had kort na de doelver- wisseling een 20 voorsprong, waarna het spel veel vinniger werd, ofschoon de gastheeren er toch in slaagden om gelijk te maken. De Hol- landsche scheidsrechter Boekman viel buiten gewoon in den smaak. Nu Zwitserlands deelname aan de Kampi oenschappen vaststaat zullen Roemeenen en Joego-Slaven onderling moeten beslechten welke van deze twee Staten Zwitserland op reis zal vergezellen. Het resultaat van de tot dusver gespeelde wedstrijden van de voorronde vindt men in de volgende cijfers vastgelegd: Zwitserland 2 0 2 0 2 ptn. 44 Joego Slavië 10 10 1 2—2 Roemenië 10 10 1 22 De Zuid-Amerikaansche magneet Het Praagsche Sparta, de club van Raymond Braine, heeft op grootsche wijze haar achtste lustrum herdacht. Behalve herdenkingen bui ten het speelveld werd met een elftal Zuid Ame rikanen, het All Pacific team, een Joego Sla visch elftal en het plaatselijke Slavia een tour- nooi gearrangeerd. De Amerikanen speelden, ondanks hun 21 nederlaag tegen de Jubila- resse en gastvrouwe, een groot en weloverwogen spel, zoo zelfs, dat Europa bevestigd heeft ge kregen. dat aan gene zijde van den Oceaan het spelpeil nog hoog staat en die heeren met respect moeten worden behandeld. De eervolle invitatie voor First Vienna Geheel Weenen verheugt zich over de invi tatie, die de First Vienna ontvangen heelt om op 19 November op Paryschen bodem den strijd aan te binden tegen de momenteele Engelsche leiders Hottenham en Hotspurs. Toch is d;e uit- noodiging hoofdzakelijk gebaseerd op Vienna's uitstekend spel van het vorige seizoen, want wie hetzelfde team in het begin dezer compe titie gadesloeg, kwam tot de overtuiging dat het veel van zijn oude kracht had ingeboet. De laatste wedstrijden begint zij zich echter weer te rehabiliteeren en is gestegen tot de vierde plaats op de ranglijst. Hugo Meisl is bezig de bakens te verzetten, de bakens, die den tanenden roem zullen te her stellen hebben, en dat pas tot uitdrukking kan komen in de match tegen de Schotten te Glas gow. Een proefcombinatie speelde op Allerzie len te Parijs tegen dit stadselftal en won ver diend en voldoende overtuigend met 41. Doch Parijs is lang geen Glasgow, ofschoon deze ont moeting een goede oefening is geweest in de laatste weken voor het vertrek naar den over kant. Mijn vaderland is dèAr, waar ik mijn boter ham verdien! denken tal van prof-voetbal lers, en zij reizen naar het land van de Fran sche francs, waar zij als een magneet werken op de massa. En de economische toestanden in aanmerking genomen, zyn de club-besturen niet blind voor de eischen, welke het groote pu bliek stelt en engageeren buitenlandsche krach ten. Kunnen we er ons over verbazen, als de Profs in den bloei hunner jaren het eigen land verlaten om elders een hoogere gage te ver dienen? Het geld regeert! Na de deceptie in Duisburg is de Belgische competitie vervolgd, alsof er geen kou aan de lucht is. 't Meest merkwaardige blyft hier ech ter de teleurstelling, die de Antwerpsche clubs blijven verwekken; zoowel de Beerschot, als de Antwerp F. C. kunnen hun vorm niet vinden. In tegenstelling met deze havenstad is 't een en al vreugde in de Belgische hoofdstad, waar de beide representanten Daring en Union St. Gil- loise om de leiding kampen; 'n werkelyk in teressante race, waarby de Lyra als goede der de op de loer ligt. De stad Maagdenburg was gisteren op veler lippen, in het bijzonder op die van Duitschers en Nooren, vanwege den landenstrijd. Maar wist u, dat behalve het Stadion van dezen kamp er nog54 even groote en minder groote inrichtingen van voetbalvermaak in deze stad zijn. Het gelijke spel 2—2 van Duitschland tegen Noorwegen te Maagdenburg is voor het Duit sche elftal een geweldige desillusie geworden na de optimistische stemming in Duisburg. Hoewel Duitschland een 20 voorsprong veroverde, pre senteerde Noorwegen op uitstekende wijze het Noordelijk voetbal, want door uitstekend spel werd deze achterstand ingehaald. De Holland- sche arbiter, v. Moorsel, leidde tactisch en wel overwogen, en viel uitstekend in den smaak. bezoekers by 'n snellen aanval van den rechter vleugel succes. De bal werd op het juiste moment door den rechtsbuiten hoog voor het TYBB-doel geplaatst, waarna de vrijstaande linksbinnen van dichtby v. d. Lit geen schyn van kans gaf. De stryd ging hierna geruimen tijd snel van doel tot doel, totdat tegen het verstryken der eerste helft de thuisclub we derom sterk in den aanval kwam. Goed samen spel tusschen Put en v. Honschoten werd be sloten met een hard laag schot van laatstge noemde, hetwelk doel trof. Direct hierna be nutte v. Riel op tactische wijze een voorzet van rechts, zoodat de geel-zwarten met 'n nuttigen voorsprong de thee konden gaan serveeren. In de tweede helft was Put wegens een bles sure vervangen door Tuijn. TYBB begon weder met een serie aanvallen, waarby al ras bleek dat het samenspel niet meer zoo goed verzorgd was als voor de rust. Wèl scoorde J. Willemse reeds spoedig langs vele Goudsche beenen een vierde doelpunt, doch vele stormloopeh op het doel der bezoekers werden door een tactisch opgezet buitenspelvalletje reeds in de kiem ge-moord. Aan de andere zyde bleek de wel enthousiast, doch zeer onsamenhangend spe lende Goudsche voorhoede niet opgewassen te gen de hechte TYBB-verdediging. Een kwar tier voor het einde hadden de bezoekers ten tweede male succes, toen hun rechtsbinnen een hard tegen hem aangeschoten bal even hard achter v. d. Lit plaatste. Het laatste gedeelte van den wedstryd bleven de Gouwenaren hard doorwerken om een gunstig eindresultaat te bereiken, doch het bleef slechts by pogingen. Het eindsignaal bracht den boys dus een nuttige overwinning, die hun zeer zeker toe kwam. Scheidsrechter Jansen leidde rustig en zeker. De thuisclub verschynt met een gewyzigde opstelling, daar Dr. Th. Haanappel en Huls ontbreken, doelman Ham staat nu o.a. op de backplaats, waardoor de verdediging danig ver zwakt is. Hard loopt de thuisclub van stapel en de bezoekers zijn absoluut de kluts kwyt. Ard- sande, de blauwwitte centervoor, was de ster van het veld. Op sublieme wijze verdeelde hij het spel. Nadat Dr. G. Lap de thuisclub de lei ding had gegeven scoorde A. v. d. Sande viei prima doelpunten. Binnen het kwartier was de stand reeds 30 voor de thuisclub. S.J.C. kwam er toen beter in, kreeg verschillende goede kansen, maar hun peuterig spel was oorzaak dat er gepauzeerd werd met 32 voor Leonidas. Met 'n geweldig offensief zet de thuisclub de tweede helft in en naast Ardsande onderscheid de de invaller rechtsbuiten Comelissen zich by- zonder en stichtte met fraaie voorzetten voort durend verwarring. Na 15 minuen is de stand reeds 63 voor Leonidas. De thuisclub vond het nu welletjes. S.J.C. dacht er anders ander over. De zwartwitte spil Vos, die een prima party vertolkte, stuwde de zynen steeds ten aanval. Tot 65 haalden de bezoekes nog op, waarna de thuisclub het initiatief weer overnam. Succes bleef evenwel uit. Valkenburg 7 3 4 0 10 18— 9 Kerkrade 7 2 4 1 8 20— 4 R. K. O. N. S. 6 4 0 2 8 15—11 Caesar 8 3 2 3 8 18—19 Volharding 5 3 1 1 7 17— 7 Kimbria 5 3 1 1 7 13— 8 R. K. V. V. L. 7 3 1 3 7 10—13 Chevremont 6 2 2 2 6 17—13 K. N. V. 6 1 2 3 4 13—13 H. V. V. 7 1 1 5 3 9—29 Sittardsche Boys 6 0 2 4 2 10—22 M. U. L. O. 6 5 1 0 11 14— 3 R. K. T. V. V. 7 5 0 2 10 21—14 Wilhelmina 7 4 1 2 9 25—14 Dongen 5 4 1 1 9 21—11 Brabantia 8 4 2 2 8 26—10 Best Vooruit 8 4 0 4 8 23—16 Venl. Boys 7 4 0 3 8 15—22 Kolping 4 2 1 1 5 8— 3 S. V. B. 8 2 0 6 4 13—27 Gennep 7 1 0 6 2 16—23 Venlo 7 0 0 7 0 6—43 Altior 5 4 0 1 8 13—17 Union 5 2 3 0 7 14— 4 S. D. O. U. C. 5 3 1 1 7 10— 4 V. D. Z. 5 2 2 1 6 11—10 's-Heerenberg 5 2 1 2 5 11—11 Blauw Wit 4 1 0 3 2 3—11 V. V. G. 4 1 3 1 6—11 Grol 3 0 0 3 0 3— 7 E. M. O. S. 8 4 2 3 10 28—13 V. O. S. T. A. 5 5 0 0 10 23—11 Achilles 7 5 0 2 10 26—25 Quick 7 2 4 1 8 21—13 De Zweef 6 X 2 3 4 12—15 N. E. O. 5 1 2 2 4 14—18 P. H. 6 1 1 4 3 6—22 Zwolle 6 0 1 5 1 9—22 H. M. S. 5 5 0 0 10 11— 3 V. V. Z. 5 3 0 2 6 14— 8 V. V. Y. 3 3 0 0 6 11— 6 De Meer 6 3 0 3 6 19—22 Volendam 4 2 1 1 5 15— 7 E. M. M. 5 2 0 3 4 14—10 Wilskracht 5 2 0 3 4 13—14 V. I. C. 5 2 0 3 4 11—15 D. E. M. 6 2 0 4 4 10—18 Fortitudo 6 0 1 5 1 8—21 Santpoort 6 5 0 1 10 24— 6 Spartaan 5 4 1 0 9 LI— 9 G. D. A. 5 3 1 1 7 11— 7 Leonidas 6 3 0 3 6 17—15 D. H. L. 5 2 2 1 6 13—14 S. J. C. 5 1 3 1 5 16—11 T. Y. B. B. 7 2 1 4 5 11—17 H. B. C. 6 1 2 3 4 18—25 D. O. N. K. 7 2 0 5 4 10—27 Graaf Willem II 6 1 0 5 2 12—20 Naar we vernemen is het volgend Oostelyk elftal samengesteld dat op Woensdagavond 15 dezer op het Go Ahead-terrein tegen het Noor delijk elftal zal uitkomen: Rademaker (Wage- ningen) doel; Knoef en Koldewyn (beiden He racles) achter; Schippers Sr. (Heracles), Harm- sen (Ensch. Boys) en Rieken (Vitesse) midden; Nagels (Enschede), Entjes (Heracles), Domme- ring (Vitesse), Bennink (Ensch. Boys) en De Vries (Go Ahead) voor. Reserves; De Bont (P.E.C.), Tap (Vitesse), Schlosser (Heracles) en Zwynennberg (Ensch. Boys). U vindt Uw claxon misschien erg muzikaal, een symphonie gelijkt Weet U, dat niet iedereen er zoo over denkt? Dat anderen Uw autohoorn vooral 's nachts liever niet hooren? Wilt U er ook eens om denken, dat onze maatschappij rust noodig heeft? Geen lawaai, maar: Tydens athletiekwedstryden te Milaan heeft de bekende Italiaansche hardlooper Beccali op de 1000 yard een nieuw wereldrecord gevestigd in 2 min. 10 sec. Het oude record bedroeg 2 min. 11.2 sec. Een marsch ovr 100 K.M. werd gewonnen door Rivolta (Milaan) in 10 uur 44 min. 38 sec., hetgeen neerkomt op een snelheid van 9.3 KM. per uur. De uitslagen van de te Duindigt gehouden courses luiden: TroubadoursprijS (Pryzendravery 4e klasse oxer 1740 M.): 1. Xaisine Scott, eig. mevr. wed. J. Oosting; 2. X Doorlooper, J. de Vlieger. Roi Soleilprys. (Ren op de vlakke baan over 1300 M.): 1. Fackeltraeger R. J. J. Hiemstra; 2. Pad dy's Darling, A. M. v. Oss. Twintigste heerrydersprys (Handicap eerste klasse over 2000 M.) 1. Diamant Bleu, C. F. Ockhorst; 2. Trotteur, H. v. Zalinge. Onderlinge snelheidsproef (voor dames over 900 M.): 1. Omphazit, freule M. G. Quarles v. Ufford; 2. Maluski, mevr. I. de Vries. Tipperaryprijs (Prijzendravery 3e en 4e klasse over 2700 M.) 1. Vent d'Ouest, Stal Hilversum; 2. Xave- rius, M. Poelsma. Toscaprys (Handicap-heat 1ste klasse over 1700 M.): 1. Sara, J. L. v. d. Knoop; 2. Vaz Dias, O. F. Ockhorst. Zondag werd te Genève het vyfdaagsch rui. tertournooi beëindigd. De Franschen waren weer in topvorm. Ook het rijden van de Hollan ders en van de Italianen was zeer goed. Voor den „Groote Prys v. Genève" werd door 71 paarden gestart. Het parcours was zeer zwaar en had 15 hindemissen, waaronder er waren tot een hoogte van 1.60 M. Ruiters zoowel als paar den werden hierby zeer op de proef gesteld. Slechts één deelnemer kon het parcours ten einde brengen zonder fouten, nJ. de Fransch- man luitenant de Castries. Het resultaat was als volgt: 1. Luit. de Castries 0 fouten 1 uur 18 min.; 2. kap. Castier 4 f. 1 uur 12 m.; 3. luit.Raupeon 4 f. 1.18; 4. kapt. Clevé 4 f. 1.21; 5. kapt. Filip- poni 4 f. 1.23; 6. luit. Greter (Nederland) 8 f. 1.15; 7. comm. Clya 8 f. 1.15. Voorts vond nog een wedstrijd plaats, waar aan slechts deelgenomen mocht worden door paarden, die niet meer dan 100 francs gewon nen hadden. Hierbij maakte luitenant Greter de beste tijd, n.l. 40 sec. De Hollandsche vl- kwam by dit nummer in top. By het spring i over verhoogde hindernissen moest onze la ,- genoot echter de meerdere erkennen in den Franschman luitenant Bizard.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 9