STA D S N I E U W S IERT T Alleen algemeene richtlijnen W ereïdduurrecor r* De Lindbergh's vertrokken jAitlA-STICHTiNG BEURS VAN AMSTERDAM Haarlem, 7 Nov. 50 -35 - 20 Wisselkoersen De vroegbeurs 2.7B 3.99 5.75 6.90 tot ».79 tterSJoKAR. KRUISWEG 60 I.25 1." 2.90 4.7B tot 12.7S 2." 3.7S s:'° 7.7a tot 14.' 47* 75 1. 1. 2. 75 I.45 2.25 3.50 tot 5. DINSDAG 7 NOVEMBER ZONDER, N/OORUITBE SI ZIJLWEG-,, WINKELWEEK" Met attracties Doel der vereeniging HAARLEMSCHE WERK- INRICHTING Verkoop van producten Redder beloond HAARDEN Neen vrouw, je weet er alles van, Koopen we een haard, dan bij een vakman. BIJ D. DE LUGT St. Josephs-Gezellen Franciscaansche ontwikkelings cursus BURGERLIJKE STAND DE HEER BAAS UIT DEN RAAD De heer Brants zijn opvolger? Het rapport van de commissie' Schouten zal dezer dagen verschijnen Een droeve plechtigheid Dr. Aljechin te Haarlem HOTEL DE LEEUWERIK Dagelijks Indische Tafel Om kwart vóór twaalf op het Buiten-Y vóór Schelling woud e gestart Hedenmiddag te Genève De Amsterdammer Spruyt-Blokker legt 56300 K.M. af in 296 dagen Aanval op 't uurrecord? Reeders verdacht Van het z.g. wegbrengen van een schip Beurs-thermometer Geen salarisbedragen aangegeven IDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK DINSDAG 7 NOVEMBER 1933 7'A 1SA IV* AGENDA 8 Nóvember Of de rede insisted en geestdrift wekt, JONGENS JEKKERS JONGENS ULSTERS JONGENS PAKJES FLANELLEN JONGENSBLOUSES JONCENSBROEKEN Ook in Kindermantels, Jekkers en meisjes jurken vindt U bij ons een enorme sorteering. r -. 16659 De vorige maand is een Zijlweg-vereeniging opgericht, waarvan het voorloopig bestuur als volgt is samengesteld: H. de Vries, Zijlweg 68, voorzitter; J. Th. van Banning, Zijlweg 50, penningmeester; P. L. de Munck, Zijlweg 54 zw., secretaris; J. Jansen, Zijlweg 109; W. J. G. Garritsen, Zijlweg 98; G. H. van Delft, Zijlweg 96. Het lag oorspronkelijk in de bedoeling gedu rende 311 November een „Winkelweek" te or- ganiseeren. Stagnatie in de werkzaamheden van den Zijlweg zijn de oorzaak dat men de winkelweek niet langer wil uitstellen en deze is nu georganiseerd van 10—18 November. De aan de winkelweek verbonden attracties zijn de volgende: Iedereen, die gedurende vermelde data een bedrag van minimum 50 cent bij de aangesloten winkeliers besteed, ontvangt voor elk besteed bedrag van 0.50 een bon. Niet meer dan tien bons tegelijk worden uitgereikt. Degenen, die de meeste bons na deze week in leveren en het grootst aantal winkeliers hebben bezocht, ontvangen een cadeau. Voor deze attractie heeft de Zijlwegvereeni- ging 15 mooie cadeaux beschikbaar gesteld. De inzenders moeten de bons in gesloten en veloppe, onder vermelding van naam en adres alsmede het aantal der bons, inleveren bij den heer J. Soellaart, Zijlweg 24. Datum van inle vering tot en met 21 November. Gedurende 1018 November bevindt zich in de étalage van alle leden der Zijlwegvereeniging een artikel, dat daar niet thuis behoort. Oplossingen in gesloten couvert, voorzien van naam en adres van afzender, vermeldend deze artikelen en de winkeliers, waarbij men deze aantrof, worden eveneens ingewacht bij den heer J. Soellaart, Zijlweg 21. Datum van inle vering tot en met 21 November. De 15 perso nen, die het grootst aantal oplossingen inzen den ontvangen een cadeau. Het doel van de vereeniging is het behartigen van de belangen van de Zijlwegbewoners, zoo wel van de particulieren als van de winkeliers. De vereeniging tracht dit doel te bereiken door bestrijding van hetgeen het verkeer op den Zijlweg benadeelt. Door bevordering van het geen den Zijlweg blijvend of tijdelijk aantrek kelijk maakt. Door het aanbrengen van versie ringen op nationale en eventueel ook andere feestdagen. In de toonkamer van de Haarlemsche Weef- inrichting, schoolgebouw Prlesche Varkensmarkt 22, hoek Parklaan, zal tot en met Woensdag a.s. van 10 tot 5 uur een tentoonstelling en verkoop worden gehouden van het werk der Nazorgin richting voor lichamelijk en geestelijk misdeel- den. In een tweetal lokalen zijn deze producten op gesteld en men staat verbaasd over hetgeen de blinden en zwakzinnigen dank zü uitstekende, practische en deskundige leiding, hebben ver vaardigd. Manden voor velerlei beroep en bedrijf rijen zich aaneen bij borstels van de hardste bezem tot de zachtste kleerschuier toe. Rietmat ten en bamboematten zijn voor den tuinman o.a. van belang. Voorts kan men een keuze maken uit een groote collectie kussens, fraai van kleur en dessin, tafelkleedjes, tasschen, vloerkleeden, breiwerk, handdoeken, enfin er wordt met recht „elck wat wils" geboden. Het geheel Is op een overzichtelijke wijze ten toongesteld. Man kan in eenige lokalen daar naast ook de weefmachlnes, enz. bezichtigen. Het lijkt ons toe, dat men hier in verband met het a.s. St. Nicolaasfeest een geschikte gelegen heid heeft allerlei fraai handwerk, dat noodig is voor de linnenkamer of bedrijf, enz. „In te slaan," terwijl tevens de Nazorginrichting daar mede gesteund wordt. Ten slotte kunnen hier nog aan toevoegen dat de Werkinrichting ook op bestelling werkt en producten in elke soort, kleur enz. wenscht, af levert. Hierna werd met spelen begonnen. Tegen acht uur was de laatste partij beslist en ein digde de zware kamp met 4 remise partijen en 8 door Dr. Aljechin gewonnen partijen. Tijdens de séance kon men aan verschillende aardige voorvallen constateeren over welk een geweldig geheugen Dr. Aljechin beschikt. Zoo herkende deze onmiddellijk den heer De Geus, die20 jaar geleden te Scheveningen in een meesterwedstrijd zijn tegenstander is ge weet! De burgemeester van Haarlem heeft Maan dag de bronzen medaille van het Carnegie-Hel- denfonds uitgereikt aan P. J. Luiting, Karo- lingenstraat 26, alhier, die op 12 Juli, hoewel nagenoeg niet kunnende zwemmen, het 7-jarig knaapje Willem van Hooff uit het water van den Kampersingel heeft gered. MAGAZIJN EN WERKPLAATS NASSAULAAN 17 TELEFOON 14009 Heden (Dinsdagavond) is er in het St. Jo- sephsgezellengebouw, Jansstraat 59, van 3.30— 9.30 uur vergadering der zelatricen. Woensdagavond half 9 algemeene vergadering voor de adspirant-gezellen en gezellen. Kape laan Simons houdt een Inleiding over het Pa- iadijnenwerk. Aller opkomst is dringend ge- wenscht. Vrijdagavond te 9 uur vergadering voor alle adspirant-leden. Woensdag 8 November wordt in de zaal van het St. Vincentlusgebouw. Zoetestraat, de Fran ciscaansche ontwikkelingscursus voortgezet. Des avonds om half 9 komt de bekende Francisca- noloog pater Dr. Fidentius v. d. Borne spreken over „Franciscaansche jeugdvormlng," een hoogst actueel onderwerp nu zoovelen zich wij den aan de opvoeding der jeugd. De Franciscaansche gedachte in de jeugd beweging moet belangrijk zijn voor allen, die met de jeugd omgaan. Allen, maar vooral de jeugdleiders van Pa tronaat en Graal, van het St. Franciscus Lief dewerk, Francisca Romana en de Verkenners beweging, worden op dezen cursus-avond uitge nood igd. Het feit, dat het aantal deelnemers aan den cursus reeds op den tweeden avond verdubbel de, bewijst dat deze cursus interessant en nut tig is. Geboren: 3 Nov.: G. M. v. D'ijkBakker, d. C. M. PompeHulsebosch, d. en z. C. M. AdamsStiller, z. 4 Nov.: N. de Jonge Blok, d. P. C. Jak—Vos, d. L. Glazema- kerVeth, d. A. A. BoomsStam, d. A. W. WarningBuma, z. H. C. M. de Vries Hondeman, d. 5 Nov.: G. Polakv. Dalum, z. A. Kempkesv. d. Vossen, z. C. W. Stringerde Zwart, d. Overleden: 3 Nov.: A. F. de Nys, 27 jaar, Zuidpolderstraat G. Sumande Ruig, 58 j., Bakenessergracht 4 Nov.: F. A. T. M. v. Ditzhuijzen, 55 jaar, M. v. Heemskerkstraat M. E., 2 jaar, d. van H. Eichhorn, v. Twiskplein A. WitNieuweboer, 81 jaar, Ruysdaelstraat J. L., 8 jaar, z. van J. L. v. Krimpen, Oost- vest. De heer C. M. J. Baas (A.R.) heeft ontslag genomen als lid van den gemeenteraad. De heer K. Brants, hoofdinspecteur van het L. O. Is zijn opvolger op de lijst. Indien de heer Baas nog tot Mei a.s. de Anti-Revolution- naire partij in den gemeenteraad blijft vertegen woordigen, dan zal de heer Brants Waarschijn lijk de benoeming aanvaarden. Hedenmorgen heeft onder groote belangstel- .ing op de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan de begrafenis plaats gevonden van 't stoffelijk overschot van den achtjarigen J. L. v. K., die drie weken geleden spelende in het water van het Spaarne was geraakt en wiens lijkje pas Zaterdag j.l. opgehaald Is. De droeve plechtigheid maakte veel indruk. Aanwezig was o.a. een afdeeling padvinders waartoe het jongetje behoorde. Een achttal kransen dekte de baar. Dr. Aljechin, wereldkampioen schaken, die momenteel een simultaan-toumée door ons land maakt, bracht een bezoek aan Haarlem en arriveerde, begeleid door dr. Kuiper, den voorzitter van den N. H. S. B. in het restau rant „Bolwerk", waar men hem met applaus verwelkomde. Nadat de schaakmeester en de spelers aan de borden hadden plaats geno men, sprak Dr. Kuiper een openingswoord. Spr. was er van overtuigd, dat zeer aange name en leerrijke partijen gespeld zouden wor den, omdat Dr. Aljechin hl iedere party, ook in die van een simultaanséance, zijn eigen idee brengt, zoodat elke wedstrijd hierdoor een ge heel eigen cachet krijgt. Dr. Aljechin zei in zijn antwoord aan Dr. Kuiper, dat men het er tegenwoordig over eens wordt, dat simultaanséances niet alleen propa gandistische waarde hebben, maar voor alle spelers zeer leerzaam zijn. Er is in den laat- sten tijd wel eens gesproken over sprekers stijl, die veranderd zou zijn en inderdaad Is dit zoo. Deze verandering, misschien verbetering van dankt spr. aan zijn vele simultaan-séances. ginselen, bij bezoldigingsregelingen in aanmer king komende. Het standpunt, door verscheiden besturen van provincies, gemeenten en waterschappen reeds ingenomen, om met een nieuwe loonregeling te wachten totdat het rapport der commissie- Schouten zou zijn verschenen ook ingeno men door Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land bij de indiening der begrooting voor 1934 blijkt hiermede dus niet overeen te stemmen Ook bij de behandeling van de wijziging der Ambtenarenwet in de Tweede Kamer bleek trouwens duidelijk, dat naar het oordeel van den Minister van Binnenlandsche Zaken de lagere besturen hun verantwoordelijkheid ten volle moeten blijven dragen en zelf de ver- eischte regelingen dienen te heffen, zonder mo gelijk ingrijpen van de regeering af te wachten Het echtpaar Lindbergh is hedenmiddag kwart vóór twaalf met het vliegtuig „Tingmissartog" van het Buiten-IJ voor Schellingwoude opge stegen en vertrokken naar Genève. De weer berichten waren hedenmorgen van dien aard dat Lindbergh meende den tocht te mogen wagen. De heeren Plesman en Van Hoogenhuysen begeleidden de Lindbergh's van Den Haag naar Schellingwoude, welke tocht per auto werd af gelegd. Voor zijn vertrek uit 's-Gravenhage heeft col. Lindbergh een telegram gezonden naar den Amerikaanschen gezant te Genève, waarin hij mededeelde, dat hij daar in den loop van den middag hoopte aan te komen De bedoeling is, dat Lindbergh rechtstreeks naar Zwitserland vliegt, waarschijnlijk de route langs den Rijn volgende. De directie van het hotel „Witte Brug" bood aan mevr. Lindbergh voor haar vertrek een fraaie ruiker bloemen aan. Tegen elf uur arriveerde mer. aan de Oranje sluizen, waar een barkas van de Marine gereed lag om de Amerikanen en hun begeleiders naar het vliegkamp te brengen. Tevoren waren daar reeds manschappen van de Marine aangekomen om assistentie te verleenen bij het te water laten van het vliegtuig. Verder waren tegen woordig de Commandant van de Marine Kolonel Van Reede, de Amerikaansche Consul-Generaal Hoover, de Chef van het vliegkamp Schelling woude, de Luitenant ter Zee 2e klasse Gestel en eenige andere autoriteiten. Te ruim elf uur was het toestel voor vertrek gereed, en te 11.20 uur stapte eerst Mevrouw Lindbergh en vervolgens de Oceaanvlieger zelf in het toestel, nadat zij met eenige vriendelijke woorden afscheid hadden genomen van de Ne- derlandsche autorii.iten en gastheeren. Op het Buiten IJ voer een boot van de Am- sterdamsche politie voor het langzaam taxiënde vliegtuig uit, om het water voor den start vrij te houden. Twee booten, die de Oranjesluizen zouden binnenvaren, werden tot na den start opgehouden. Aan den overkant van het vliegkamp, op den Durgerdammerdijk, hadden zich honderden be langstellenden opgesteld om het vertrek van de Lindbergh's gade te slaan. Lindberg liet zyn toestel tot voorbij den kop van het IJ door varen en keerde toen al startende terug. Te ruim kwart vóór twaalf was het toestel los van het water en verhief zich in de lucht. Nog een maal cirkelde Lindbergh boven het vliegkamp en daarna vertrok hy in Zuid-Oostelijke rich ting. Maandagmorgen was het in de Ger. Dou- straat 212 te Amsterdam een gezellige drukte. Persfotografen liepen heen en weer, automobi listen, fietsers, voetgangers, alles stopte om te zien wat of er gaande was. Er werd gewacht op den Amsterdamschen renner P. Spruyt-Blokker, die om 10 uur zou starten om de laatste 50 K.M., welke hem nog van de 5650 resten, er uit te fietsen. Er waren eenige agenten op de been om de orde te handhaven, en zoo kon. nadat verschillende momenten op de gevoelige plaat waren vastgelegd, precies te 10 uur wor den gestart. Spruyt-Blokker begon aan zijn 296en dag. Gevolgd door eenige volgauto's ging de tocht over Aalsmeer, Bennebroek, Hillegom, naar het eindpunt Noordwijkerhout, waar in den tuin van den oud-renner L. de Wilde een kleine huldiging zou plaats hebben. In genoem den tuin werd door Spruyt-Blokker een bordje aangebracht, waarop stond: 15 Jan.6 Nov. 1933. Na 296 dagen fietsen werd door P. Spruyt- Blokker het jaarrecord van den Engelschman Humber (56250 K.M.) gebroken (daggem. 190 KM.). Dit moment werd door de Polygoon ver eeuwigd. Het is een kranige prestatie welke deze Am sterdammer heeft geleverd. Spruyt-Blokker rijdt door tot 15 Jan. 1914, met een daggemiddelde van 120150 K.M. Om kwart voor 3 werd onder stroomenden regen de terugtocht aanvaard, en Spruyt-Blokker gaf een staaltje van zijn kunnen, door 37 K.M. (van Noordwijkerhout Café Het Rechthuis tot aan Sloterdijk halte Haarlemsche tram) binner. het uur te rijden. Het ligt in de bedoeling van den renner om zoo gauw de omstandigheden het toelaten een aanval te doen op het werelduurrecord van Richard. Groote opschudding heeft te IJmuiden ver wekt het feit, dat er ernstige verdenking is gerezen tegen de reeders P. van de IJtn. 65, „Spaarnestroom". Uit de mededeelingen van den machinist van dezen trawler zou namelijk gebleken zyn, dat het zinken van de „Spaarnestroom", nabij de Deensche kust op 12 Juni j.l. te wijten zou zyn aan het z.g. wegbrengen van schepen. Deze machinist heeft zich thans met de po litie te Amsterdam in verbinding gesteld om nadere verklaringen omtrent de toedracht van het z.g. ongeval te verstrekken. Bittere armoede heeft hem, zoo vertelt „Het Volk", destyas genoopt tot 't afleggen van gen meineed tegenover den Raad van de Scheep vaart, bij wien het ongeval in onderzoek was. Hij deed zulks op aanwijzing van zijn patroon, die hem er op wees, dat hij anders zonder werk zou komen. Korten tijd later maakte hij een reis met de „Rijnstroom", op welke reis alle netten succes sievelijk vernietigd werden. Het bleek, dat dit de laatste reis van het schip was onder verzeke ring. De reeders hebben ook dit geld ge ïncasseerd, waarna de boot werd opgelegd en de machinist toch ontslagen werd. De justitie heeft thans de zaak in onder zoek. Nederl. staatsleenprijshoudend Gemeenteleenprijshoudend Youngleening goed prijshoudend Philips onvera nderd Unilever prijshoudend AJcu onveranderd UVA «Her Rubber .............zwakker Tabak luier Amerik. waarden nauwei. prijshoudend DINSDAG, 7 Nov. Vorige slotkoersen. Heden 7.871/2 59.10 9.701/2 34.571/2 48.05 35.05 40.60 39.65 1.60% 13.05 7.371/2 20.75 Naar de „Telegraaf" verneemt is het rap port der door den Minister van Binnenlandsche Zaken ingestelde commissie-Schouten be staande uit een zestal Tweede-Kamerleden zeer binnenkort te verwachten. Deze commissie heeft tot taak den Minister normen aan te geven, welke de regeering eventueel kunnen dienen bij toepassing van haar nieuwe bevoegdheid volgens de onlangs door de Tweede Kamer aangenomen wijziging van de Ambtenarenwet, namelijk bij provin ciale besturen, gemeentebesturen en water schapsbesturen aan te dringen op wijziging van de bezoldiging van het personeel hunner in stellingen en desnoods by Koninklijk besluit zelf nieuwe salarisregelingen vast te stellen. In tegenstelling met de meening, bfj velen ontstaan, dat deze commissie bedragen zou adviseeren van regeeringswege te bevorderen of vast te stellen voor de salarissen van alle groepen van ambtenaren der provincies, ge meenten en waterschappen, zal het rapport geen salarisschalen bevatten, zooals b.v. in het RUksbezoldigingsbesIuit voor de rijksambtena ren voorkomende. De commissie zal geen sala risbedragen aangeven, maar alleen algemeene richtlijnen betreffende groepsindelingen voor bezoldigingen, pensioenverhaal, bezoldiging van jeugdige personen, kindertoelage en andere be- Vorige slotkoersen. Heden Staatsleeningen 5 Nederland 1932 4% Nederland 1916 4% Nederlano 1917 4 Nederland 1933 4y, N Ind 1926 AB 4 V, N. Ind. 1931 5% Youngleen 1930 101% 1003/s 102% 102% 101% 1017/f 1003/8 10o% 83 83SA 83% 83% 45Vs 45% Banken Koloniale Bank 39% Indische Bank 46% Cert. Handel-Mij 46 Industrieën 35 46 46% 82% 83 55 23s/4 23% 15% 225 224% Kiich. Accoustiek Ned. Ford 12 a Va 129 Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel Kennecot O 8. Steel O. S. Leather Intern. Nickel Stand. Brands Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Redjang Lebong Petroleum Kon. Olie Gaboes Per la k Peudawa 9V8 187/8 127/8 257/8 63/8 12Vs 15% 123 114 174 11% 93% 3% 9% 18% 12% 25% 6% 12% 15%' 7% 123 114 173% 11 92% 4 Vorige slotkoersen Heden Continental OU 10% 10% Shell Union OU 5% 5% Rubber A'dam Rubber 937/g Bandar 72% Dell Batavia Rubber 386/s Serbadjadi 29 Silau 2fj3 V I. Q. o4° A Allied 49 Intercontin Rubber Scheepvaart Java Ch Japan 24% Holl Amerika Lijn 1% Dito Gem Eigend 1^ Kon. Ned. Stoomb 7 Scheepvaart-Unie 4* '8 Suiker H. V A162% Jav Cultuur 73 N 1. S O 50 Vorstenlanden 20 Actions idem 12.20 Tabak Dell Batavia 96% Oude DeU 97 Oostkust 18 Senembah 115 Spoorwegen 92% 71% 38 28% 26 46 47 24 1% 7 41% 160SA 72 49 18 12.00 96 96 18 114 Union Pacific h9 69 2V8 Erie 9% 81/2 9% 8% Kansas City South South. Rallw 14% 14 3% 3% Maxwell L, Gr, 14 14 Gebouw „St. Bavo" Jaarfeest R.K. Volk: bond, 8 uur Rechtskundig Bureau, half 9 St. Caecilia, 8 uur Grossier, 8 uur Cursus R.K. Volksbond, 8 uur. Gemeentelijk Concertgebouw Haarlemsche Bachvereenlging, 8 uur. Gebouw H. J. V. Lange Margarethastraal 13 Vereeniging „Snelverband", kwart over 8. Rembrandt-Theater Zooals ge my be geert". Op het tooneel: Raya Sisters and Do- linoff-ballet, 7 en 9.15 uur. Palace „Een zekere Mijnheer Gran". Op het tooneel Hedi Haas in haar repertoire, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater ,,Het testament van dr. Mabuse", 8.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Fabrieksarbeiders, 8 uur. R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Kunst na Arbeid, 8 uur. R. K. Volksbond, 8 uur. Stadsschouwburg Ensemble Jan van Riems dijk, 8 uur. Schouwburg Jansweg Uitvoering door het tooneelgezelschap „Masks and Faces", ten bate van „De Kleine Theresiasticrting", kwart over 8 Café-Restaurant Gebr. Brinkmann Groote Markt, K. J. M. V. „St. Augustinus", lezing Mr. F. Vorstman, kwart voor 9 uur. Rembrandt-Theater „Zooals ge mij be geert". Op het tooneel: Raya Sisters and Do- linoff-ballet, 7 en 9.15 uur. Palace „Een zekere Mijnheer Gran". Op het tooneel Hedi Haas in haar repertoire, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „Het testament van dr. Mabuse", 8.15 uur. Behalve de eerste machinist van den stoom trawler „Spaarnestroom" IJmuiden 65, welk schip op 12 Juni j.l. bij de Deensche kust is gezonken, zijn, volgens de „Telegraaf", Maan dagavond ook de gebroeders D„ schipper-eige- naar en stuurman, en de tweede machinist B. door de politie gearresteerd. Zij worden allen verdacht te hebben deelgenomen aan het com plot om den trawler opzettelijk te laten zin ken hangt heel veel af van het beheerschen der stem. De hedendaagsche redenaar neemt instinctmatig Wybert. Eenige tabletten vóór - eenige tijdens het optreden - en de stem klinkt helder, zonder moe- of heeschheid. Verlaagde prijzen Wegens gebrek aan gegevens, welke van in vloed konden zijn, was de voorbeurs héden weder van geen belang. Meestentijds reageert de markt nog wel op de New-Yorksche slotkoersen en aangezien deze, in verband met de bestaande onzekerheid over het welslagen van allerlei zonderlinge proefnemingen in Amerika, weder lager afkwamen, ondernam men maar heel weinig. De stemming onderging daarbij voor enkele Amerikaansche Shares eenigen achter uitgang. Steels o.a. werden en lager be handeld tot 25% en 25% en Anaconda verloor °/o op 9 In Bethl Steel was geen handel te bekennen. De stemming werd niet beïnvloed door den ietwat vasteren dollar, waarop de geruchten, als zou Amerika zijn goud-politiek vaarwel zeggen, bijna geen uitwerking hadden. Het devies bewoog zich op 160161%, (160%). Van toonaangevende locale waarden waren Unilevers vast bij een verbetering van 1% tot 84, in verband met geruchten als zouden de onderhandelingen, om dit fonds op de beurs te Parys te introduceeren, hervat worden. Overi gens kwamen geen veranderingen voor. Philips bewoog zich op 225 (225). Koninklijke Olie op 174 (174) en HVA op 163 (162%). PRIMA RATINE IN MARINE EN BRUIN, GEHEEL GEVOERD VAN DEGELIJKE FANTASIESTOF- FEN, IN DE NIEUWSTE DESSINS MET RITSSLUITING, VAN PRIMA ENGELSCHE STOFFEN, UITSTE KEND VERWERKT. IN EFFEN EN GEWERKTE DESSINS PRIMA PASVORM 25 95 75 RIJBROEKEN EN PLUSFOURS IN PRIMA STOFFEN, PEAU DE PECHE EN IN EFFEN EN GEWERKTE MANCHESTER 90

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2