Duel in het proces te Berlijn Het Lagerhuis bijeen 1 ;V Litwinof te New York Het nieuws van heden PROCUREUR-GENERAAL CONTRA TEICHERT m«rP* DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling WOENSDAG 8 NOVEMBER 1933 DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 De advocaat noemt de arrestatie der Bulgaren een ramp voor Duitschland De verklaringen van Kellner Helmer De arrestatie der Bulgaren PAINLEVé f kr®TV Het Weer""""1'11""""""""1"""1""""1"""1! Burgemeestersverkie- zing te New York Heele politiemacht gemobiliseerd Groote rede van Sir John Simon over de ontwapeningskwestie Besprekingen over de schulden mislukt POLITIE-PRESIDENT HEINES ALS GETUIGE |i'; H* ,V r „De moeilijkheden tusschen Rus land en de V.S. kunnen binnen een half uur worden opgelost" Met vele eerbewijzen ontvangen Lister over Palestina Werkloosheid in Enge land neemt af DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Von Hindenburg voor de microfoon Keert Duitschland weer naar Genève terug? Mussolini acht het de eenige oplossing Groot revolutiefeest in Moskou Parade van het Roode Leger Engeland zegt het tarie venbestand op Incidenten aan Ween- sche universiteit ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18524 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez, mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek BERLIJN, 7 Nov. (W.B.) Tot de zitting van heden inzake het Rijksdagbrandproces, is Dimi- trof weer niet toegelaten. Dr. Sack is vandaag verhinderd. Als eerste getuige wordt mevrouw Iskrowa uit Moskou gehoord. Zij verklaart, dat Iskrowa haar ware naam is en dat zij in Bulgarije on derwijzeres was. In Moskou werkt zij als biblio- thekaresse. Van half Mei tot eind Augustus 1932 heeft zij in de badplaats Tomisino, op ongeveer een uur afstand van Moskou gewoond. In een andere villa in dezelfde plaats woonde Popof met zijn vrouw. Deze zijn tusschen 25 en 28 Juli naar het Zuiden vertrokken, vermoedelijk naar een gezondheidsoord, zij heeft een ansichtkaart van hen daarvandaan ontvangen. Popof ging wel dikwijls naar Moskou, naar zijn w'erk, wat dit werk was, weet getuige niet. De advocaat dr. Teichert: „Weet u, wanneer Tanef naar Duitschland is gereisd." Getuige: Ik meen in Februari. Hij nam af scheid van ons met de mededeeling, dat hü zich naar Bulgarije begaf. Als laatste der Rusische getuigen wordt me vrouw dr. med. Bojkowa gehoord. Getuige Bojkowa: Popof heeft zich dikwijls naar Moskou begeven. Gewoonlijk kwam hij echter 's avonds te Tomisino terug, om er te slapen. Wanneer zijn jonge, zieke vrouw hem vergezelde, gebeurde het echter ook wel eens, dat hij te Moskou bleef overnachten. Met be slistheid kan ik verklaren, dat Popof eind Juli uit Tomisino naar een sanatorium in Zuid-Rus land is vertrokken. Na zijn terugkeer bracht hij mij in December een bezoek. In September en October was hij ook vaak bij mij en mijn man op bezoek. President: Hebt u ook Tanef te Moskou ont moet? Getuige: Ja; Tanef was eind 1932 en begin 1933 herhaaldelijk bij ons. Een paar maanden lang heb ik hem te Moskou gezien, het laatst begin Februari. De voorzitter vraagt tenslotte de vier vrou welijke getuigen uit Rusland, of zij ook docu menten bezitten, waaruit Popof's verblijf in To- nusino blijkt. Dit is niet het geval. Popof wijst er op, dat het gerecht de offi- cieele documenten hieromtrent ter beschikking staan. Vervolgens worden de getuigen gehoord be treffende de arrestatie der drie Bulgaarsche be klaagden. Kriminal-assistent Holzhaueser verklaart, dat de kellner Helmer van restaurant „Bayernnof" op 7 Maart had gemeld, dat sedert langen tijd in „Bayernhof" herhaaldelijk vier tot acht bui tenlanders kwamen, die hij verdacht vond. Toen Helmer een foto van v. d. Lubbe werd voorgelegd, verklaarde hij dat v. d. Lubbe ver moedelijk ook tot die buitenlanders behoorde. Getuige droeg Helmer op om, wanneer de bui tenlanders weer verschenen, dit terstond tele fonisch mede te deelen. Dit gebeurde twee da gen later: er waren toen drie van de buiten landers aanwezig. Getuige Holzhaueser en Krl- minalassistent Gast begaven zich terstond op weg en namen aan het tafeltje naast dat der buitenlanders plaats. Dit scheen hun niet aan genaam te zijn, want kort daarop wilden ze heengaan. Ik trad op hen toe en eischte, dat zij zich zouden legitimeeren. Dimitrof en Tanef overhandigden mij l>eiden een reispas. Die van Dimitrof stond op naam Van dr. Hediger, die van Tanef op naam van Penew. Popof, die zich niet kon legitimeeren, probeerde eenige malen tevergeefs door de draai deur weg te komen. Per taxi lieten wij ons hierop met de drie Bulgaren naar het Rijksdaggebouw rijden. Ik merkte dat Dimitrof iets tusschen het kussen verborg. Toen ik later in de leege taxi zocht. Bet intérieur van het Parijsche Panthéon tijdens de rouwplechtigheid voor Paul Painlevé vond ik een oproep van het Executieve comité der communistische Internationale van 3 Maart Wanneer ik mij niet vergis, heeft Dimitrof later toegegeven dit papier te hebben verstopt. Uit het onderzoek der passen bleek, dat zij afkomstig waren van de communistische pas ver valsching-centrale. Vervolgens wordt gepauzeerd. BERLIJN, 7 Nov. Na de pauze wordt de kellner Helmer gehoord. Deze verklaarde, dat hij bij het zien van de in de nachteditie ver schenen foto van v. d. Lubbe er terstond van overtuigd was, dat deze man dezelfde was als de persoon, die in gezelschap was van de buitenlanders. Zijn collega's zagen ook veel gelijkenis, maar wilden toch niet beweren, - dat het dezelfde was. Verder verklaarde hij, dat het hem terstond vreemd was voorgekomen, dat in „Bayernhof", waar slechts nat. socialisten verkeeren, men- schen kwamen, die zeer geheimzinnig deden en, ofschoon ze geen Duitsch spraken, zwegen als er een kellner langs kwam. De menschen spraken zeer levendig met elkaar. Er werden ook wel documenten uitge wisseld. die vaak verscheurd werden. Het ver scheurde papier namen ze steeds mee. Bij de confrontatie aldus vervolgt Helmer her kende ik v. d. Lubbe terstond, o.a. aan het knippen met zijn oogen. Voorzitter: U hebt de foto van v. d. Lubbe op den dag na den brand gezien en eerst op 7 Maart aangifte gedaan bij de politie. Getuige: Mijn vrouw zei, dat ik me wellicht vergiste en ik me er niet in moest mengen. Verder verklaart getuige, dat hij een ander bezoeker van zijn lokaliteit, majoor Schweder, op de vreemde gasten had gewezen. Deze had gezegd, hij moest iets over hen te weten zien te komen. Voorzitter: Majoor Schweder heeft echter bij het vooronderzoek gezegd, dat hij hier niets van weet. Voorts wijst de voorzitter er op, dat volgens de inlichtingen, gegeven door de Ne- derlandsche autoriteiten, v. d. Lubbe in de door getuige opgegeven periode in Holland moet zijn geweest en wel eenmaal in de gevangenis en een ander keer in een ziekenhuis. De getuige blijft echter bij zijn verklaringen. Bij zijn gesprek met majoor Schroeder, had ook overste HierI gezeten. Hij was zeker van zijn woorden. De verdediger der Bulgaren noemt de ver klaringen van getuige Helmer zeer belangrijk en vraagt: Blijft U er bij, de Bulgaren, ook Dimi trof, voor het laatst op den dag van den Rijks dagbrand te hebben gezien, ofschoon uit de procesverslagen blijkt, dat Dimitrof dien dag heelemaal niet in Berlijn was? Getuige: Ja, ik houd dit vol. Dr. TeichertU heeft uw aangifte eerst 7 Maart gedaan. Ik vraag U thans U staat on der eede Kende U dien dag nog niet de bekendmaking van den Berlijnschen politie- Dresident, waarin 20.000 Mark belooning werd uitgeloofd voor de opsporing der medeplichti- gen? Getuige: Ik heb het besluit tot de aangifte gemaakt, zonder dat ik een vermoeden van deze belooning had. Dr. Teichert: Wanneer men de verklaring van getuige Organistka als juist aanvaardt, dan moet v. d. Lubbe in October in Zuid- Duitschland, in Baden en aan het Bodenmeer geweest zijn. v. d. Lubbe moet al heel snelle voeten hebben gehad of per spoor of auto gereisd moeten heh- ben, wil hij op de verschillende plaatsen zijn geweest, waar hij gezien is. Wat getuige Helmer aanneemt zoo vervolgt dr. Teichert is onmogelijk en ik betreur, dat de rechter van instructie zich door dezen getuige, die zich volgens mijn overtuiging volkomen vergist, op een spoor heeft laten brengen, dat voor het Duitsche volk uiterst nood lottig is geweest. De procureur-generaal komt tegen deze uitlating op. Dr. Teichert: De rechter van in structie is er door deze getuigen verklaring er toe gebracht, de Bul garen te arresteeren en het onder zoek in de bekende richting te sturen. Dit is tot aanleiding geno men, om in het buitenland verwijten aan Duitschland te doen, welke on~ rechtvaardig waren, doch een on gunstige uitwerking voor Duitsch land hebben gehad. De procureur-generaal (luid) Wanneer iemand in het buitenland niet tevreden is over de wijze, waarop wy onze rechtspleging uit oefenen, dan is dat nog lang geen ramp voor Duitschland (Bijval op de tribune). Van der Lubbe wordt dan met getuige Hel mer geconfronteerd. De president moet hem krachtig en herhaal delijk toespreken om hem er toe te bewegen zijn hoofd een weinig op te heffen. Helmer verklaart in hem beslist den man te herkennen dien hij in het café gezien heeft. De zitting wordt daarop verdaagd tot Woens dag. (Voor het verslag der zitting van heden, zie men boven de „Omroepers".) Verwachting: Zwakke tot j§ matige winden, uit Westelijke richtin- S gen, nevelig tot zwaar bewolkt, later waarschijnlijk eenige regen, iets zachter. Hoogste stand: 769.9 te Valentia. Laagste stand: 750.1 te Seydisfjord. Zon op 7.10, onder 4.18. Licht op 4.48. 10 Nov. Laatste Kwartier, illlllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllllllilllllNilll NEW YORK, 7 November. (V. D-) Dinsdag heeft te New York de burgemeestersverkiezing plaats gehad. De voornaamste candidaten zijn de huidige democratische burgemeester, O'Brien, de politiek onafhankelijke en door Roosevelt gesteunde McKee en de candidaat van alle onafhankelijke democraten en onafhankelijke republikeinen Delaguardia, een geboren Italiaan. Voorts zijn er vijf Joodsche candidate!). De verkiezingsdag heeft tot nu toe een zeer onrustig verloop gehad- Reeds kort na de ope ning der stembureaux werden bij de politie berichten ontvangen inzake gewelddadigheden, zooals vernieling van stembussen, kloppartijen en schietpartijen. De geheele politie van New York, ter sterkte van 19000 man, zoomede 17 000 hulpagenten zijn in alarmtoestand. Ongeveer twee millioen menschen stemmen. NEW YORK, 8 Nov. (Reuter) La Guardia is gekozen tot burgemeester van New York. Hij is de leider van de „Fusie" van onafhankelij- ken en een volslagen tegenstander van Tam- many-Hall. Dit is sedert 20 jaar de eerste maal, dat Tammany-Hall verslagen is. Van de 3842 stembussen was in den loop van den nacht officieel het resultaat van 2500 stem bussen bekend. Fiorello Laguardia, die de stemmen van bijna alle democratische en radicale elementen op zich verzamelde en o.a. gesteund werd door den leider der bekende commissie van onder zoek naar de wantoestanden in de New Yorksche gemeente-administratie, den rechter Seabury, verkreeg hier 543.218 stemmen, terwijl McKee 392.502 stemmen en O'Brien 385.371 stemmen behaalde. Pierre Roux, de leider van het Insti tuut-Pasteur te Parijs, die op 80- jarigen leeftijd is overleden LONDEN, 7 Nov. In het Lagerhuis, dat heden voor het eerst weer bijeen kwam na het zomerreces, heeft minister Simon de debatten over de ontwapening geopend met een groote rede, waarin hij o. a. zeide, dat de situatie in derdaad ernstig was, maar dat toch overdreven verklaringen waren afgelegd. Hij legde nadruk op de blijvend oprechte pogingen van Enge land voor de ontwapening en zeide, dat Duitschlands besluit om zich van de conferen tie terug te trekken door niets gerechtvaardigd wordt. Een internationaal accoord inzake de ontwapening, waarbij Duitschland zich aan sloot, zou de beste factor zijn om het vertrou wen in Europa te herstellen. Simon verwelkom de de toenadering tusschen Frankrijk en Ita lië en zeide, dat de kwestie, waar alles om draait is, te weten hoe Duitschlands eisch naar rechtsgelijkheid vereenigd kan worden met Frankrijks verlangen naar veiligheid. Simon betoogde, dat Engeland trouw blijft aan den Volkenbond. Het verdrag van Locarno is niet tegen Duitschland gericht, doch is een zuiver aanvullend verdrag op het Volkenbondspact. Hij hoopte, dat Duitschland weer tot den Vol kenbond zou terugkeeren. Ten aanzien van de arrestatie van Panter te Miinchen verklaarde Sir John Simon in het Lagerhuis, dat de Duitsche minister van bui- tenlandsche zaken den Britschen ambassadeur mededeelde, dat geen uitwijzing tegen Panter is bevolen, zoodat hij rustig naar Duitschland kan terugkeeren. Panter is nergens van be schuldigd en heeft geen enkele straf gekregen. Deze verklaring werd met gelach in het Huis begroet. JL/, 4 a V'-y.''. 'i'! -v:.: vjMfs pï; v',;4fs'ï'V Maandag werd de politie-president van Breslau, Heines, als getuige gehoord in het Rijksdagproces. Heines voor de getuigentafél NEW-YORK, 7 Nov. De Volkscommissaris van Buitenlandcche Zaken der Sovjet Unie, Litwinof, is Dinsdag aan boord van de „Be- rengaria" te New-York aangekomen. Hij werd bij het Quarantaine-station door den chef van het protocol, Dunn, verwelkomd en aan boord van een regeeringsschip naar Jersey City gebracht, vanwaar hjj per extra- trein naar Washington zal reizen. De Amerikaansche politieautoriteiten hadden voor de aankomst van Litwinof bijzondere voor zorgsmaatregelen getroffen. Tal van recher cheurs en meer dan honderd agenten zorgden voor de veiligheid van Litwinof. Litwinof ontvangt alle eerbewijzen van een bijzonderen ambassadeur. Staatssecretaris Huil, die in verband met het bezoek van Litwinof zijn reis naar Zuid-Amerika heeft uitgesteld, zal den Volkscommissaris in den presidentieelen vleugel van het station te Washington verwel komen en hem direct naar het Witte Huis be geleiden. Woensdag zullen op het staatsdepartement de De minister van Financiën, Chamberlain, deelde mede. dat de besprekingen te Washing ton over de oorlogsschulden geëindigd zijn en dat het ongelukkigerwijs niet mogelijk is ge weest overeenstemming te bereiken voor een definitieve regeling. De Britsche regeering er kent evenwel de moeilijkheden, welke de tot stand koming van een dergelijke overeenkomst thans in den weg staan door de onbestendige economische en financieele situatie. De Britsche regeering heeft verklaard bereid te zijn de onderhandelingen te hervatten, wan neer na overleg met den president de moge lijkheid zou blijken, dat dit met vrucht zou kunnen geschieden. De minister van Koloniën, Sir Philip Cun- liffe Lister, refereerende aan de recente troe belen in Palestina, herhaalde de stellige ver zekering dat de plicht der Britsche regeering zoowel jegens de Arabieren als jegens de Joden met scrupuleuse „fairness" zal worden nage komen. Hij voegde hieraan toe: Ik weet dat het Huis het met mij eens zal zijn, dat er geen ambte naar te vinden zal zijn, die zich door zijn ken nis, sympathiek optreden en ondervinden be ter van zijn plicht ter plaatse zal kunnen kwij ten dan de huidige Hooge Commissaris. Na Sir John Simon nam de leider der op positie, Lansbury, het woord. Hij verklaarde, dat de Engelsche Labourparty het Ontwape ningsvoorstel heeft aangenomen. Er moet een controle van regeeringswege worden ingesteld op de fabrikatie van wapenen en de statistie ken betreffende de wapenproductie moeten vol gens spr. maandelijks worden gepubliceerd. LONDEN, 7 Nov. (V. DJ Uit de cijfers van het Ministerie van Arbeid over October blijkt, dat de werkloosheid blijft afnemen. Sinds Januari is het aantal werkloozen met 600.245 verminderd. Het totaal aantal ingeschreven werkloozen bedroeg in October 2-298.753, hetgeen tegen over de vorige maand een vermindering is van 37.974, en tegenover het vorige jaar een ver mindering van 448.253. In October van het vorige jaar is de ver betering in de industrie, welke sindsdien heeft aangehouden, aan den dag getreden. De hui dige vergelijking geschiedt daarom met het aantal werkloozen, toen dit begon af te nemen. besprekingen beginnen tusschen Litwinof en Huil. Vrijdag zullen waarschijnlijk de onder handelingen met Roosevelt kunnen aanvangen. Woensdag wordt ter eere van den Russischen gast in het Witte Huis een banket aangeboden. Litwinof houdt verblijf ten huize van den lei der der Sovjet-Russische handelsvertegenwoor diging in de V.S. Aan boord van de „Berengaria" heeft Litwi nof een toespraak gehouden tot de aanwezige journalisten, waarbij hij o.a. zeide, dat de tus schen Rusland en de Vereenigde Staten be staande moeilijkheden binnen een half uur zou den kunnen worden geregeld. De beide grootste republieken ter wereld, de Vereenigde Staten en Rusland, hebben in de afgeloopen 15 jaren dezelfde vredespolitiek gevoerd. Deze parallellen moeten door de hervatting der diplomatieke betrekkingen met elkander worden verbonden, waardoor de zekerste garantie voor den vrede ter wereld wordt tot stand gebracht. Litwinof beantwoordde alle vragen der pers vertegenwoordigers, behalve die welke betrek king heeft op de Russisch-Amerikaansche hou ding jegens Japan. Hü verklaarde, zoo lang in Amerika te zullen blijven als noodzakelijk zal blijken. Mevrouw Litwinof blijft te New-York. WASHINGTON, 7 Nov. (Eigen bericht.) Litwinof is heden te Washington aangekomen. Op het station werd hij door staatssecretaris Huil en talrijke autoriteiten verwelkomd. De Russische Volkscommissaris begaf zich vervol gens naar het Witte Huis, waar hij door pre sident Roosevelt werd ontvangen. (United Press.) De prohibitiewet in Amerika gevallen: 36 staten hebben voor opheffing ervan gestemd. Het Engelsche Lagerhuis bijeen; rede van Sir Simon over de ontwapeningskwestie. De candidaat van Tammany Hall na een woelige burgemeestei-sverkiezing te New York verslagen. Litwinof te New-York aangekomen. Goering's bezoek aan Rome. Ook Engeland zegt het tarievenbestand op. Minister Verschuur spreekt voor de radio over: „Ons volk in crisis". De minister van Economische Zaken heeft vastgesteld een Crisis-Arbitrage-reglement. Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake de Defensiebegrooting. Nadere mededeelingen van de herzieningscom missie in de S.D.A.P. De Tweede Kamer maakte een aanvang met de algemeene beschouwingen over de begrooting: redevoeringen van de heeren Aalberse en Al- barda. Ernstige vergiftigingsverschijnselen te Haelen. De Lindberghs door het slechte weer tot terug keer genoopt; Dinsdagmiddag is het echtpaar in de Waalhaven gedaald. Wetsontwerp tot wijziging der Woningwet in gediend. De moordaanslag te Nijmegen; vier jaar ge- e'scht. Najaars-Centrale Raadsvergadering van den R.K. Middenstandsbond in het bisdom Haar lem. Deken C. van Elmpt te Zutphen overleden. De staking bij „De Sphinx" te Maastricht uitge broken. ROME, 7 Nov. (Eigen bericht.) Naar de ver tegenwoordiger van „United Press" te Rome verneemt, heeft Goering aan Mussolini de voor waarden medegedeeld, waaronder Duitschland bereid is weer aan het werk van den Volken bond en de ontwapeningsconferentie deel te nemen. Na de conferentie met Goering heeft Mus solini den Franschen en Engelschen ambassa deur van het resultaat der onderhandelingen op de hoogte gesteld. Onmiddellijk hierna begaf de Engelsche am bassadeur Sir Eric Drummond zich naar den Duce, met wien de premier eveneens de ont wapeningskwestie besprak. De Fransche ambassadeur zal morgen door den Duce worden ontvangen. Mussolini is van meening, dat er maar één oplossing is om uit de impasse te geraken, n.1. dat Duitschland weer naar Genève terugkeert. (United Press.) MOSKOU, 7 Nov. (V. D.) Heden zijn te Mos kou de feestelijkheden begonnen ter herden king van den zestienden verjaardag van de Russische revolutie. Op het Roode Plein werd een groote parade gehouden door het Roode Leger, waarbij tal van hooge regeeringsfunctio- narissen en partijvertegenwoordigers aanwezig waren. De troepen paradeerden langs Stalin en Kalinin, die beiden de troepen toespraken met een rede, waarin zij wezen op de taak van het roode leger. Meer dan 200 vliegtuigen kruisten tijdens de parade boven het Roode Plein. In zijn gisteren gehouden rede verklaarde volkscommissaris Molotof in verband met de situatie in het Verre Oosten nog: Op het oogenblik beschouwen wij het als onze voornaamste taak de aandacht te vestigen op alle avonturen, welke den vrede kunnen ver breken en het roode leger te versterken. Wij hebben ons roode leger versterkt en zullen het blijven versterken. Wij zijn ervan overtuigd, be sloot Molotof, dat zoo noodig, de aanvaller zai begrijpen, wat het beteekent te doen te hebben met het onverwinnelijke roode leger. BERLIJN, 7 Nov. (W. B.) President von Hin denburg spreekt Zaterdagavond a.s. om 7 uur (6-20 Amst. tijd) over alle Duitsche zenders tot het Duitsche volk over de verkiezingen van Zondag. In den loop van den avond zal de rede nog eens, op gramofoonplaten, worden uitge zonden. BERLIJN, 7 Nov. (W. B.) De burgemeester van Berlijn, dr. Sahm, heeft vandaag aan pre sident von Hindenburg de oorkonde voor het eereburgerschap overhandigd. Hij huldigde den nieuwen eereburger als den grootenopperbevel hebber tijdens den oorlog en als vader des va derlands na den oorlog. LONDEN, 7 November. Chamberlain heeft in het Lager Huis aangekondigd, dat Groot Brittannië zich per 7 December a.s. terugtrekt uit het tarievenbestand. Voorts heeft hij bekend gemaakt, dat Enge land op 15 December a.s. aan de Vereenigde Staten 7 y2 mill. Dollar zal overmaken. WEENEN, 7 Nov. (V. D.) Hedenmorgen had den onbekenden in de Weensche Universiteit voor de college-zaal van prof. Spann een gla zen kolf met traangas gelegd, die door de eer ste de beste bezoekers werd stukgetrapt, waar door het onmogelijk was de zaal te betreden. Tegelijkertijd werd een 2 meter lange haken- kruisvlag uit een der ramen van de Universi teit ontplooid. Ook voetzoekers ontploften in de buurt van de aula. Ook in de college-zaal voor anatomie van prof. Tandler werd het ver blijf door traangas onmogelijk gemaakt. Stand op Woensdag 1 uur n.m.: 761 yorige stand; 761

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1