Boncour over Duitschland Getuigen uit concentratiekampen Roosevelt en Lit- winof Het nieuws van heden DE COMMUNIST KASPER GETUIGT GR00TE REDE IN DE FRANSCHE KAMER DE BAROMETER VEREEN!GDE KATHOLIEKE PERS WOENSDAG 15 NOVEMBER 1933 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Hij heeft nooit met Tor gier deel genomen aan ontploffings experimenten Getuigen-a-charge voor Popof Het Weer'umiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiii Roode leuzen in Spanje Nieuwe oceaanvlucht van Lindbergh? Prieto en Cahallero voor „dicta tuur van het proletariaat Henderson's dreigement „Hij mag het zinkende schip niet verlaten" VAN HET RIJKSDAGBRANDPROCES In de zittingen der laatste dagen maakt de hoofdbeklaagde Van der Lubbe een geheel anderen indrukIn tegenstelling tot vroeger heft hij zijn hoofd op, geeft op alle vragen antwoord en kijkt belangstellend rond\in de rechtszaal KONINGSVERJAARDAG TE ROME Grootsche troepenparade van het Italiaansche leger ter verjaardag van koning Victor Emanuel gelegenheid van den Onderhandelingen over de erken ning van Sovjet-Rusland door de V.S. schijnen vast- geloopen Opkomend verzet in de Ver. Sti aten Nazi-activiteit in Oosten rijk ,JIet overdreven nationalisme bergt gevaren in zich, waar mee rekening moet wor den gehouden" Pact van Locarno op den voorgrond Engeland en Ierland Verklaring van minister Thomas in het Lagerhuis Ford-fabrieken te Detroit heropend De bannelingen van Brazilië Mogen naar hun land terugkeeren Nieuwe heiligen De wonderen van Don Bosco goedgekeurd Duitschers verlaten de Penclub BERLIJN, 14 Nov. (W. B.). De Duitsche groep der Pen-club deelt mede, dat ze uit de internationale Pen-club treedt. Zü heeft dit be sluit genomen naar aanleiding van het feit, dat in de zitting van het intern, uitvoerend comité der Pen-club te Londen, tegen de stem van den Duitschen gedelegeerde Dr. von Schmidt— Pauli in, de opname van communistische auteurs verplichtend werd gesteld. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Debat in de Fransche Kamer gesloten Groote meerderheid voor de regeering Voetbal in Amerika Nieuw ministerie in Roemenië NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18530 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek BERLIJN, 14 Nov. Van der Lubbe nam heden in het Rijksdagproces dezelfde houding aan als gisteren. Hij zit rechtop in de beklaagdenbank en ziet belangstellend om zich heen. Als eerste getuige wordt gehoord de commu- 'nist Kaempfer, die momenteel in het concen tratiekamp Brandenburg is gedetineerd, en bij wien Popof f in den zomer van het jaar 1932 herhaaldelijk moet hebben vertoefd. Getuige verklaart, dat een partijgenoot hem in het begin van Mei een emigrant bracht met de opdracht van de partij, dezen in zijn woning op te nemen. Getuige herkent in hem den be klaagde Popof. Gedurende het verblijf van den emigrant in Mei werd hij door een anderen be zocht, door den beklaagde Tanef. De volgende getuige is de vrouw van Kaemp fer. Haar verhoor brengt nogal wat moeilijk heden mee, want de vrouw is, naar zij zelf ver klaart, zenuwziek en Weent en snikt voortdu rend. De verdediger der Bulgaren, dr. Teichert, verzoekt den Senaat te willen nagaan of hier paragraaf 55 van de procesorde toegepast kan worden. Om de getuige eenigszins tot kalmte te bren gen, besluit de Senaat eerst te pauzeeren. Na de pauze is Frau Kaempfer wat gekal meerd. Zij verklaart gemeend te hebben, dat reeds het verkeer der buitenlandsche commu nisten strafbaar was. De president vraagt haar dan of zij een der beklaagden gekend heeft. Zij verzocht Popof hierop z'n bril af te zetten. Nadat Popof zijn bril heeft afgezet, zegt hij: „Hij komt mü bekend voor, hij komt mij ook niet bekend voor. Ik heb mij met de bezoekers weinig bemoeid." De voorzitter wijst haar dan op den eed, dien Be heeft afgelegd en vraagt haar nogmaals uit drukkelijk of Popof in haar woning is ge- rweest. i Getuige aarzelt en zegt, dat het portret van [Popof, dat men haar gisteren getoond heeft, meer bekend voorkwam dan nu ze Popof zelf ziet. BERLIJN, 14 Nov. In het verder verloop van het Rijksdagbrandproces werd vanmiddag het verhoor voortgezet van de vrouw van den com munist Kampfer omtrent Popof. Zü heeft den vreemdeling een keer in Juli 1932 ontmoet, ze weet echter niet of hij dik wijls in haar huis heeft geslapen. Zij bemoeide zich niet met hem. Beklaagde Popof merkt op, dat hij volgens het officieele rapport in Juli 1932 in Rusland is geweest. Frau Kampfer gelooft, dat ze haar verkla ring moet handhaven. Popof zegt, dat getuige Kampfer een valsche verklaring heeft afgelegd, om uit het concen tratiekamp te komen. Kampfer wijst deze beschuldiging veront waardigd af en zegt, dat hij integendeel bij het eerste verhoor heeft gelogen om niet bij de zaak te worden betrokken. Hij heeft ook naar Frankrijk willen vluchten, om niet als ge tuige in het Rijksdagproces gehoord te worden. Te Zweibriicken werd hij echter gearresteerd en naar een concentratiekamp overgebracht. Op de vraag van Dimitrof, of hij zich wegens de duisternis in de woning niet vergist kan heb ben in den persoon van Popof, antwoordt ge tuige, dat het dan een dubbelganger van Popof moet geweest zijn. De Officier van Justitie stelt voor getuige Kampfer te beëedigen, doch dr. Teichert verzet zich hiertegen, omdat Kampfer, als zijn ver klaringen juist zijn, verdacht kan worden van medeplichtigheid aan de brandstichting. De Of ficier van Justitie bestrijdt de juistheid dezer opvatting. Dr. Sack wijst er op, dat getuige volgens zijn eigen verklaring naar het buitenland wilde vluchten, ten einde niet de waarheid te moeten zeggen over een gebeurtenis, die hem sterk be last. Het gaat hier niet alleen om de brand stichting, maar ook om andere dingen. Door dat getuige niets wilde mededeelen, heeft hij de anderen willen beschermen of begunstigen. Een besluit over de eerkwestie zal aan het eind der zitting worden genomen. Vervolgens wordt gehoord de bioscoopbedien- de Pasewalk. Hij verklaart op 27 Februari aan den ingang van het Ufa-paviljoen aan de Nol- lendorfplatz te hebben gestaan, maar hij kan zich niet herinneren Popof gezien te hebben. De „Kriminal-assistent" Kynast verhaalt uit voerig, dat de confrontatie tusschen Popof en het personeel van het Ufa-paviljoen heeft plaats gehad. Daarbij heeft Popof precies de plaats aangegeven, waar op 27 Februari Pasewalk ge staan aou hebben. Laatstgenoemde gaf echter een geheel andere plaats aan, n.l. bij den in gang, terwijl Popof een plaats in het parket had aangegeven. De kleermaker Effner, die op verzoek van dr. Sack is gedagvaard om te getuigen over de telefoongesprekken, die Torgler den morgen na den brand bij hem heeft gevoerd, deelt mede, dat Torgler sedert vele jaren zijn cliënt is. Hij heeft de gesprekken, die Torgler voerde, niet gehoord: hij is echter wel verschillende malen door de kamer geloopen en vernam, dat Torgler had gesproken met een advocaat, met het po- litie-presidium en met zijn vrouw. In elk geval heeft hij beslist gehoord, dat Torgler zeide, zich bij de politie te willen aan melden, doch in tegenwoordigheid van een ad vocaat. Torgler was zeer opgewonden. De volgende getuige is de gewezen commu nistische rijksdagafgevaardigde Wilhelm Kas- per, die zich thans in een concentratiekamp be vindt. Volgens getuige Kunzack zou Kasper sa men met Torgler deel hebben genomen aan communistische ontploffingsexperimenten in de Wuhlheide. De president maakt er Kasper op attent, dat hij zich zelf niet door zijn verkla ringen behoeft te beiasten, maar kan weigeren op vragen te antwoorden. Kasper zegt daarop, dat de verklaringen van Kunzack, voor zoover zij hem betreffen, van a tot z onwaar zijn. Hij heeft nooit iets te ma ken gehad met ontploffingsexperimenten en hij heeft ook nooit gehoord, dat Torgler zich daar mede bezig gehouden heeft. In verband met een opmerking van rechter dr. Coenders erkent Kasper gelezen te hebben, dat andere commu nisten zich explosiestoffen hebben verschaft en deswege gestraft zijn. Hij heeft er zelf echter nooit rechtstreeks van gehoord. In antwoord op een vraag van dr. Sack be vestigde getuige, dat Torgler altijd zijn actentasch overmatig vol had met kranten. Hij ontkent overigens op den avond van den brand getelefo neerd te hebben met de fractie-secretaresse mevrouw Rehme. In verband met een vraag van Dimitrof ver klaart Kasper, dat de K.P D. niet de individu- eele terreur of de voorbereiding van een ge- wapenden opstand wilde, maar dat zij de ar beidersmassa's voor zich wilde winnen. Verder bevestigt hij, op 19 Januari 1933 met Torgler onderhandeld te hebben met den toenmaligen rijkskanselier von Schleicher, ten einde te ver hinderen, dat de nationaal-socialistische betoo ging op den Bülow-platz tot bloedvergieten zou leiden. Kasper zegt voorts in antwoord op een vraag van Dimitrof, dat deze, voor zoover hem be kend, nooit heeft deelgenomen aan vergaderin gen der Duitsche communisten. Aan het eind der zitting wordt medegedeeld, dat getuige Kampfer niet beëedigd zal worden. Hij heeft door zijn vroegere verklaringen, die hij nu zelf onjuist noemt, de verdenking op zich geladen medeplichtig te zijn aan de daad, zoo dat hij niet onder eede kan worden gehoord. Dimitrof vraagt den politie-beambte te hoo- ren die Kampfer eenige dagen geleden heeft ondervraagd, doch dit verzoek wordt afgewezen. Wel zal een vrouwelijke getuige worden gedag vaard, die inlichtingen zal geven of Tanef het vorig jaar onafgebroken te Sofia is geweest. Het verhoor van den journalist Job Zimmermann van de „Völk. Beobachter" wordt niet noodig geoordeeld. Bij de Rijksverzekeringbank te Amsterdam zal geïnformeerd worden of v. d. Lubbe in Oc tober 1932 persoonlijk zijn rente heeft afge haald. De zitting wordt daarna tot morgen ver daagd. Verwachting: Zwakke tot matigen, later wellicht toene- H mende, Zuid-Oostelijke tot Noord- Oostelijken wind, nevelig tot zwaar H of half bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Hoogste stand: 772.5 te Haparanda S Laagste stand: 737.1 te Blacksod. Zon op 7.22 - onder 4.07 - Licht op 4.37 5 17 November N. M. illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllinl MADRID, 14 Nov. (Reuter) Volgens de bladen heeft Lindbergh den Amerikaanschen consul te Vigo meegedeeld, dat hij van plan is van Lissabon naar New York te vliegen. De Lindberghs verlieten heden hun vliegtuig, waarin zü den nacht hadden doorgebracht. MADRID, 14 Nov. (V.D.) De verkiezings propaganda in Spanje neemt steeds scherper vormen aan. De vroegere ministers Prieto en Largo Caballero prediken vrü openlijk den bur geroorlog. Zü willen verhinderen, dat een fas cistisch bewind zou kunnen worden gevormd. Naar hun meening zal slechts een dictatuur van het proletariaat Spanje kunnen redden. Te Barcelona is een algemeene staking uit gebroken onder de handelsbedienden. Er had den eenige incidenten plaats; 16 stakers zijn gearresteerd. GENÈVE, 14 Nov. Arthur Henderson is heden te Genève aangekomen en bevestigde zün voor nemen, waaromtrent reeds tal van geruchten de ronde deden, om af te treden als voorzitter der Ontwapeningsconferentie. In sommige conferentie-kringen neemt men hem zün voornemen ernstig kwalük en ver klaart men, dat hij als president de laatste is die recht heeft het zinkende schip te verlaten. In een officieele verklaring en in persoon lijke gesprekken stelt Henderson vooral de Italiaansche regeering verantwoordelijk voor den tegenwoordigen stilstand der onderhande lingen. Het aanstaande voornemen van Henderson vormt te Genève de sensatie van den dag en is het onderwerp van tal van gesprekken. MOSKOU, 15 Nov. In een telegram uit New York aan het officieele Russische Tass-agent- schap wordt de mogelijkheid erkend van een mislukking der onderhandelingen tusschen pre sident Roosevelt en Litwinof omtrent de for- meele erkenning van Sovjet-Rusland door de Vereenigde Staten. De moeilükheden zijn, naar gemeld wordt, ontstaan als gevolg van den eisch van presi dent Roosevelt tot bespreking van de kwestie der schulden van Rusland aan de Vereenigde Staten en van andere problemen, alvorens tot diplomatieke erkenning over te gaan. Er begint in den lande verzet op te komen tegen de erkenning van Sovjet-Rusland, welk verzet voornamelük onder leiding staat van Fish, afgevaardigde van New-York. Hersey heeft het openen van een campagne tegen de erkenning van Sovjet-Rusland aan gekondigd, welke campagne zal bestaan in het houden van wekelijksche radio-redevoeringen met het doel de publieke opinie te bewerken om zoodoende te voorkomen dat de Senaat de er kenning van Sovjet-Rusland ratificeert. Fish zal als eerste voor de radio spreken. Hü zal ge volgd worden door Hayes, commandant van het nationale Amerikaansche legioen. Naar verluidt zün reeds duizenden protesten naar het Witte Huis gezonden, doch tot dusverre heeft de re geering er nog geen aandacht aan gewüd. WEENEN, 15 Nov. (V.D.) De laatste maat regelen der regeering zün blijkbaar nog niet vol doende geweest om de nat.-socialisten tot kalm te te dwingen. Zoo hebben zü in Innsbruck op PARIJS, 14 Nov. De Fransche minister van Buitenlandsche Zaken, Paul-Boncour, heeft Dinsdagmiddag in de Kamer, in antwoord op eenige desbetreffende interpellaties, een rede voering gehouden over de buitenlandsche poli tiek. De minister verklaarde, dat de sprekers, die aan het debat hadden deelgenomen, alle ge volgen der Duitsche revolutie naar voren had den gebracht. De gebeurtenis van 12 Nov. heeft ons niet verrast; zü was niet van dien aard, dat zü de Fransche opvatting kon wüzigen. De overwinning van Zondag zal het rhythme ver snellen der Duitsche eischen, die een dynamis me in zich dragen, dat de neiging heeft zich over de grenzen voort te planten. De krachten, waarop de Fransche toenade ringspolitiek heeft gerekend, zün thans in Duitschland vernietigd. Van welken aard de verzekeringen ook zün, welke aan de andere züde van den RÜn in den zin van bereidheid tot vrede zün gegeven, de conceptie, welke thans de Duitsche buitenlandsche politiek beheerscht, vooral de grenzenlooze verheerlüking van het nationale gevoel, schept gevaren, waar tegen de nabuurvolken niets anders kunnen doen dan zich bijtijds te beveiligen. Dat mag evenwel niet verhinderen ieder tast baar en nieuw voorstel, dat mocht worden ingediend, te onderzoeken. (Levendige toe juichingen op vele banken.) De interpellaties aangaande de Duitsche her bewapening besprekend, maakte Paul-Boncour eenige reserves nopens de door de vorige spre kers genoemde cüfers, doch hij verklaarde, dat Duitschland onbetwistbaar zün bewapening heeft bespoedigd. Wanneer Duitschland bewapent, zal Frankrük ook verder moeten bewapenen en dat zou leiden tot een wedloop naar den afgrond. Men heeft moeten kiezen tusschen een politiek van ge weld en een politiek van samenwerking. Frank rijk heeft gekozen, maar het wil, dat de samen werking, waaraan het zoo veel offers heeft gebracht, niet slechts een leeg woord blüft. De vrede moet door bepaalde garanties ver zekerd zün. Artikel 213 (Investigatie-artikel) van het verdrag van Versailles kan niet het voordeel van een algemeene ontwapeningscon ventie vervangen. Paul-Boncour acht een beroep op dit artikel ondoelmatig, omdat de openbare meening der andere mogendheden Frankrük niet zou volgen op dezen weg. Frankrijk blijft, door op te komen voor de voortzetting der ont wapeningsconferentie trouw aan den eenigen weg welke zou kunnen leiden tot een overeen stemming der mogendheden. (Applaus van links en uiterst links.) Thans is de politiek der pacten van belang, vooral het pact van Locarno, dat geheel van kracht blijft, evenals de daarmede samenhan gende garanties. In dit verband herinnert Bon cour er aan, dat Engeland destüds ter wille van de neutraliteit van België in den oorlog is ge gaan. Het misverstand tusschen Frankrük en Italië is weggenomen door het pact-van-vier. Dit pact kan den Volkenbond niet op den achtergrond stellen, doch is opgenomen in het kader van dezen bond. Boncour weet niet of Duitschlands uittreden het pact-van-vier aan het wankelen heeft gebracht. Evenals Italië en Tsjecho-Slowaküe beschouwt Frankrük Oostenrük als een essentieel element voor de stabiliteit van Europa. Dit geldt ook voor de Kleine Entente. Vervolgens herinnerde Boncour aan het Fransch-Russische non-agressie-pact en het verdrag met Turkü'e. Ruslands non-agressiever dragen met zijn nabuurstaten beoogen geen om singeling van Duitschland. Frankrijk is bereid met Duitschland te on derhandelen, doch het resultaat moet blijven binnen het kader van den Volkenbond. Wan neer men een diplomatieke voorbereiding der onderhandelingen wenscht, dan heeft nü, Paul Boncour, daar niets tegen. Frankrijk heeft een ambassadeur te Berlijn en Duitschland een te Parijs. Ieder voorstel, dat langs dezen wég zou worden overgebracht, zou op de meest bereid willige wüze worden onderzocht. Hitier heeft verklaard, dat Duitschland en Frankrük door niets anders dan door het Saar- gebied worden gescheiden. Zelfs het Saargebied aldus Boncour scheidt de beide landen niet. Het Saargebied is internationale grond en staat onder contróle van den Volkenbond. Het is de taak van Frankrük de oprechtheid der volksstemming te garandeeren. De redevoering van Paul Boncour werd met bijval begroet. verschillende plaatsen in de stad donderbussen geworpen, o.a. op het dak van het gebouw der politie, whar een gat in het dak werd geslagen en verdere schade werd aangebracht. Bovendien werden verscheidene ruiten vernield. Als tegenmaatregel is thans voor Innsbruck en voor St. Johann in Tirol een verordening uitgevaardigd, dat de in de plaats bekende nat.- socialisten zich tusschen 13 en 22 uur minstens 5 maal, dus ongeveer om de twee uur bü de gendarmerie moeten melden. Naar eerst thans bekend wordt, hebben de nat.-socialisten in Kamten des nachts in een aantal plaatsen de klokken geluid, toen de re sultaten der verkiezingen in Duitschland be kend werden, zonder dat de politie dit wist te verhinderen. LONDEN, 14 Nov. In het Lagerhuis noemde de minister voor de Dominions, Thomas, de drie wetsontwerpen, welke bij het Iersche parlement zün ingediend ter amendeering van de consti tutie van den Ierschen Vrijstaat, in belangrüke mate in strüd met het verdrag van 1931. De door de Valera gedane voorstellen, dat Ierland zou worden gemaakt tot een republiek met losse verbinding met Engeland, is voor Engeland onaannemelük. De werkzaamheid van de Valera zal tot resultaat hebben, dat Ierland de vérgaande rechten zal verliezen, welke het ge niet als vrij lid van het Britsche gemeenebest. DETROIT, 15 Nov. (V. D.). De Ford-fa brieken hebben gisteren hun reusachtig hoog- avenbedrijf te River Rouge heropend. De hoog ovens, zijn achttien maanden buiten bedrijf ge weest. De heropening van dit bedrijf beteekent tevens de ingebruikneming van vier nevenbe- drijven, die eveneens stil hebben gelegen. RIO DE JANEIRO, 15 Nov. (Reuter). Vogens de bladen zal president Vargas heden een boodschap aan de Wetgevende Vergadering richten, waarin wordt bekend gemaakt, dat alle politieke bannelingen naar Brazilië mogen te rugkeeren. ROME, 14 Nov. (Reuter.) In tegenwoordig heid van Z. H. den Paus is een vergadering gehouden van de Riten-Congregatie. De voor de heilgverklaring van den Zaligen Don Bosco voorgelegde wonderen werden goedgekeurd, als mede het decreet. De tuto voor de heiligver klaring van den Zaligen Pirrotti en van de Zalige Maria Machaela van het H. Sacrament. Onderhandelingen tusschen Roosevelt en Lit winof schijnen vastgeloopen. Voortzetting van het Rijksdagbrandproces. Com munistische explosie-proeven. Rede van Paul-Boncour in de Fransche Kamer over Duitschland. Hitier gehuldigd door von Papen. De vice-kan- selier benoemd tot gevolmachtigde voor het Saargebied. Merkwaardige nieuwe Duitsche wet ten en verordeningen. Het conflict bij „De Sphinx". De arbeiders aan vaarden het bemiddelingsvoorstel. Herhaalde waarschuwing van prof. Aalberse aan de Regeering. Indische begrooting voor 1934. Memorie van Antwoord inzake de begrooting van Koloniën. Schilderijendiefstal te Stockholm. Ook een Rem brandt gestolen. Een commissie ingesteld tot onderzoek naar de formatie van de verschillende departementen. Brutale overval en berooving te Oss. Raadslid te Barneveld als verdacht van brand stichting gearresteerd. Mevr. BronsveldVitringa f Behandeling van de Defensie-begrooting in de Tweede Kamer. PARIJS, 14 Nov. (V. D.) Nadat Paul Boncour zün redevoering had uitgesproken, werd het woord gevoerd door kolonel Fabry, die de re geering bezwoer het Fransche leger niet te be perken, waarbü hü wees op de industrieele macht tot het vervaardigen van wapens in Duitschland en de Fransche minderwaardigheid in dit opzicht. Hierbü komt, dat Frankrijk een kleinere bevolking heeft en een toegankelijker grensgebied. Nadat de socialist Longuet en vervolgens Tar- dieu nog kort het woord hadden gevoerd, deed Franklin Bouillon een feilen aanval op de re- geering-Sarraut, die hij verweet dat de mo gendheden het verdrag van Versailles niet had den doen toepassen door uitvaardiging van een verbod van militaire vooropleiding Tevens oefende hü critiek uit op het viermogendheden- pact. PARIJS, 15 Nov. (Reuter) De Kamer heeft het debat over de buitenlandsche politiek be sloten met de aanneming van een motie, inge diend door den rad. socialist Delbos. De motie, waaraan de regeering de vertrouwenskwestie hechtte, werd aangenomen met 395 tegen 194 stemmen. NEW YORK, 14 November. (V. D.) Bü het Amerikaansch voetbal zün in de eerste tien weken van het nieuwe seizoen twee en dertig spelers om het leven gekomen. BOEKAREST, 14 Nov. De nieuwe Roemeen- sche regeering is Dinsdagmiddag ten paleize door Koning Carol beëedigd. Minister-President is Duca, de leider der liberalen, terwül Buitenlandsche Zaken weer in handen van Titoelescoe is gesteld. Behalve het ministerie van Oorlog is er een ministerie gevormd voor oorlogs-uitrusting onder leiding van generaal Angelescoe. Het Roemeensche parlement, dat oorspron- kelük Dinsdag zou bijeenkomen, wordt ontbon den, terwijl nieuwe verkiezingen zullen worden uitgeschreven. Ipj IV VWMUuniminii'iif);'/)/; r r Stand op Woensdag 1 uur rum.: 744 yorige stand; 750

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1