Roet in reeds bedorven eten Om het alibi der Bulgaren Woodin legt zijn functie neer Het nieuws van heden FRANKRIJK NOG NIET UITGEPRAAT ALLE WINKELS IN - CELONA GESLOTEN DIMITROF ALS EIGEN VERDEDIGER DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS DONDERDAG 16 NOVEMBER 1933 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFÓON 13866 Mussolini pleit voor een minimum-formule Morgenthau neemt de taak van Woodin en van onderstaats secretaris Achison over „Concessie aan inflatie- voorstanders" Tragisch einde van jong millionnair Nieuwe gouverneur van Memelgebied Twee schepen in nood In een zworen storm Renaudel leider der neo-socialisten Het Weer|||iiuiiiiiiiui1||iiui|»ii«||><«»<»»iiiiiii Gouverneur verwacht onlusten Balbo met zijn nieuwe taak verzoend Hij zal een luchtvaart-af deeling in Lybië oprichten DLITSCHLANDS GROOTSTE IJSBREKER HET GRAF VAN WIJLEN MEVR. GOERING Getuigen a décharge uit Sovjet- Rusland en Bulgarije voor Popof en Tanef De nieuwe ijshreker Stettin, Duitschlands grootste ijsbreker heeft met -v succes zijn proefvaart gemaakt Terechtwijzing voor getuige Helmer Samen in de lift? DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Crisis ter ontwapenings conferentie Rondschrijven van Henderson over noodzakelijkheid eener bijeen komst der delegatieleiders Winterhulp in Amerika Moderne bokkenrijders Een 80-jarige vrouw overvallen, gekneveld en beroofd ENGELSCHE BACON REGELING NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18531 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek In de binnenlandsche politiek van Italië heeft weer eens een plotselinge machtsverschuiving plaats gehad. Evenals de indertijd met lau weren overladen minister van buitenlandsche zaken Grandi als ambassadeur naar Londen weg werd gepromoveerd, heeft thans de luchtmaar- schalk Balbo het luchtruim moeten ruimen. Zwaar gedecoreerd met hooge onderscheidingen en een persoonlijke omhelzing van den Duce werd de held van de Chicago-vlucht de Lybische woestijn ingezonden, niet als zondebok maar als gouverneur. Mussolini houdt van dergelijke ver rassende mutaties, naar hij zegt, omdat hij af en toe plaats wil maken voor nieuwe en jonge krachten. Maar portefeuille-wisselingen draaien in Italië altijd uit op een weer eens voelbaar maken van de oppermacht van den dictatoria- len minister-president. Mussolini beheert thans binnen- en buitenlandsche zaken en de volle dige defensie d.w.z. de land-, lucht- en water macht. Men weet niet wat men meer bewonde ren moet, den moed, waarmede Mussolini de meest populaire figuren op het moment van hun groot ste victories uit zijn omgeving durft te verwij deren, of de bereidwilligheid, waarmee deze fi guren zich een dergelijke verwijdering laten welgevallen. Dit is niet enkel een kwestie van volmaakte discipline, maar ook van een zelf overwinning zooals men die in andere landen met andere regeeringssystemen zelden aantreft. Naast deze opzienbarende mutaties gaat Mus solini een niet minder belangrijke reorganisatie in t binnenlandsch bestuur doorvoeren. De Ita- Jiaansche Kamer zal worden opgedoekt en door den raad voor de corporaties worden vervangen, welke onder controle van het ministerie voor de corporaties op den duur een wetgevende be voegdheid zal krijgen. In een rede, welke de discussie in den raad voor de corporaties sloot, heeft Mussolini van een en ander kond gedaan en zich daar bij over de internationale politiek uitgelaten op een wijze, welke een helder licht werpt op de motieven, waarom Italië roet in het reeds bedorven Volkenbondseten heeft gegooid door zich te Genève tot een waarnemersrol te bepa len. Volgens Mussolini kan Europa alleen nog gered worden door het vinden van een mini mum-formule voor overeenstemming tusschen de volken. Waarschijnlijk moet een dergelijke formule een zekere mate van herbewapening voor Duitsch- land mogelijk maken. Voorts heeft de Duce te kennen gegeven, dat de beginselen van den Vol kenbond, indien zij al goed waren, machteloos zijn gebleken, en dat daarom het viermogend- hedenverdrag meer kans op een oplossing van de huidige moeilijkheden biedt. Men weet, hoe indertijd het plan van het viermogendheden- verdrag onder pressie van Frankrijk en diens kleine bondgenooten zoodanig gewijzigd werd. dat het in het kader van den Volkenbond paste. Men mag aannemen, dat Mussolini toentertijd alleen maar in een dergelijke verminking van zijn origineel project toestemde om een openlijk échec te vermijden. Nu echter Duitschland zijn lidmaatschap van den Volkenbond heeft opge zegd en niet langer wenscht deel te nemen aan de ontwapeningsconferentie ziet hij de kans schoon om terug te grijpen naar zijn oorspron kelijke idee nJ. het voeren van onderhandelin gen en besprekingen tusschen Engeland, Frank rijk, Duitschland en Italië, waarvan de resulta ten eventueel en pro forma ter wille van Frank rijk, de Kleine Entente en Polen ter bekrachti ging, verificatie en registratie aan den Volken bond zouden kunnen worden voorgelegd. Ver gelijkt men deze uitlatingen van Mussolini met die, welke Paul-Boncour en Albert Sarraut in de Fransche Kamer hebben gedaan, dan ziet men, dat er niet veel over is gebleven van de zoo hooggeroemde eensgezindheid tusschen Ita lië en Frankrijk betreffende de internationale problemen. Zoowel Sarraut als Paul-Boncour houden krampachtig vast aan den Volkenbond, buiten welken zij geen ^oor Frankrijk redelijke kans voor een overbrugging der Fransch-Duit- sche tegenstellingen zien. Boncour heeft nog eens nadrukkelijk verklaard, dat het viermo- gendhedenverdrag niet uit het raam van den Volkenbond gelicht mag worden, en Sarraut heeft daaraan toegevoegd, dat Frankrijk nim mer Genève op zal geven. Duitschland ziet ech ter in Genève een werkplaats van de Fransche hegemonie. Daarom voelde het er zich zoo on behaaglijk en daarom trok het zich eruit terug De zijdelingsche steun, dien het thans van Italië ontvangt, zal Duitschland in zijn verzet tegen Genève in zijn huidige constellatie stijven er: Frankrijk komt daardoor weer in een moeilijk parket. Het is en blijft bereid onder bepaalde voorwaarden door te praten, maar Duitschland oordeelt, dat er reeds te veel gepraat is en dat er nu eindelijk eens iets gedaan moet worden. WASHINGTON, 15 Nov. Het Witte Huis maakt bekend, dat de staatssecretaris van Financiën, Woodin, voor onbepaalden tijd zijn functie neerlegt. Voorts heeft onder staatssecretaris Dean Achison ontslag aan gevraagd. Met de waarneming der werkzaamheden van het departement van Financiën heeft Roosevelt benoemd Henry Morgenthau, die tot nu toe de leiding heeft gehad van de afdeeling landbouw. Morgenthau is een in tieme vriend en adviseur van Roosevelt. In het Witte Huis wordt het heengaan van Woodin gemotiveerd met diens keelziekte. Er wordt nog bekend, dat Woodin reeds op 31 Oc tober ontslag heeft aangevraagd, doch dat Roosevelt hem toen heeft verzocht pas later af te treden. Wallstreet beschouwt het aftreden van Achi son als een slag voor de conservatieve bankiers- politiek en als een concessie aan de voorstan ders van inflatie. Er is nog geen opvolger voor Morgenthau ge vonden. WASHINGTON, 15 Nov. (Reuter). In ver scheidene kringen is men van meening dat de „tijdelijke afwezigheid" van minister Woodin zeer geschikt is voor president Roosevelt, die thans feitelijk de leider is van de schatkist. Men acht het onwaarschijnlijk dat Morgen thau ernstigen tegenstand zal bieden aan de financieele plannen van Roosevelt en algemeen beschouwt men zijn benoeming als het begin van een nieuwe campagne voor de inflatie. RIDGELAND (Zuid Carolina), 15 Nov. (Reu ter). William K. van der Bilt is heden bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Hij was 24 jaar oud. LONDEN, 15 Nov. (Reuter). Het Engelsche stoomschip „Saxilby" (3630 ton) en het stoom schip „St. Quentin" (3528 ton) zijn tengevolge van een zwaren storm, in den Atlantischen Oceaan op ongeveer 300 mijl van de Iersche kust verwijderd, in nood. Beide schepen hebben drin gende S.O.S.-signalen uitgezonden. Het radio gram van de „Saxilby" meldt, dat de uit 27 personen bestaande bemanning zich in de sloe pen begeeft. Een aantal Britsche stoomschepen, een kruiser en de „Berengaria", alsmede twee vliegtuigen zijn te hulp gesneld naar de beide schepen, die zich op ongeveer 60 mijl afstand van elkaar be vinden. KOWNO, 15 Nov. (V.D.)De huidige directeur van het departement voor de veiligheid, dr. Navaskas is benoemd tot gouverneur van het Memelgebied. Hij zal zijn nieuwe functie reeds per 1 December aanvaarden. Dr. Navaskas geldt in Littauen als een der krachtigste figuren. PARUS, 15 Nov. (Reuter) De nieuwe so cialistische fractie der neo-socialisten heeft heden haar bestuur gekozen. Voorzitter ïs Re naudel, secretaris-generaal Ernest Lafont en vice-secretarissen Gayrel, Montagnon en La- faye. Verwachting: Zwakke tot matigen, Zuid-Oostelijke tot Noord- Ei Oostelijken wind, nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt, weinig of geen neer- Er slag, weinig verandering in temperatuur. H Hoogste stand: 772.9 te Haparanda. H Laagste stand: 745.8 te La Coruna. Zon op 7.24 - onder 4.05 - Licht op 4.35 17 November N. M. illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllli BARCELONA, 15 Nov. (Reuter). Alle win kels in de geheele stad zijn gesloten omdat de winkelbedienden blijven staken. Een laatste poging van de gemeentelijke autorteiten om het conflict bij te leggen is mislukt. Ook het kantoorpersoneel van de winkelbe drijven is in staking gegaan. Naar schatting zijn 90.000 personen bij deze staking betrokken. De toestand wordt als zeer ernstig beschouwd en de autoriteiten hebben speciale maatregelen genomen om iedere poging tot onlusten terstond den kop in te drukken. De troepen staan in de kazernes gereed om uit te rukken. De gouverneur van Barcelona heeft een ver klaring gepubliceerd, waarin hij de staking voor onwettig verklaart. Hij doet een beroep op de winkeliers toch hun winkels te openen en hij dreigt met boeten als hieraan geen gevolg gegeven wordt. Een soortgelijke staking is eveneens uitge broken te Palafrugell in het centrum van de kurk-industrie. De stakers hebben de fabrieken aangevallen en de winkeliers die hun zaken open hielden, gemolesteerd. Eerst nadat de civiele garde eenige chages op de stakers hadden uitgevoerd, konden dezen verspreid worden. ROME, 15 Nov. (Reuter) Maarschalk Balbo, die zooals bekend, de vorige week tot gouverneur van Lybië is benoemd, heeft zich per vliegtuig naar Tripolis begeven om zijn nieuw domein te bezichtigen. Het is een publiek geheim, dat Balbo zijn nieuwen post met tegenzin heeft aanvaard, of schoon hij voelde, dat het zijn plicht was naar Afrika te gaan, nu Mussolini dit wenschte. Bij zijn terugkomst van zijn inspectie-tocht verklaarde Balbo met zijn nieuwe taak verzoend te zijn, daar er goed werk in Lybië te doen is. Reuter verneemt, dat maarschalk Balbo voor nemens is het garnizoen van Lybië, ook een luchtvaartafdeeling te geven, waartoe een aan tal piloten van zijn jongste transatlantische vlucht hem zullen vergezellen. Op het oogenblik vertoeft Balbo in de bergen voor een korte vacantie. a .«Ml Verleden week werd het graf van Mevrouw Karin Göring, in leven echtgenoote van den huldigen Pruisischen minister-president Hermann Goering, geschonden. Zij ligt begraven in Lofö in Zweden. De Nationaal-socialistische Arbeiderspartij van Zweden laat thans het graf nacht en dag bewaken. BERLIJN, 15 Nov. Vandaag worden grooten- deels communistische afgevaardigden en func tionarissen als getuige gehoord, die uit het con centratiekamp Sonnenburg of uit de gevange nis te Brandenburg voor dit doel naar Berlijn zijn overgebracht. Bovendien worden gehoord een chauffeur Singer en een koopman Kempner, die belangrijke verklaringen zouden hebben te doen. Bij de opening van de zitting deelt Senaats president dr. Buenger mede, dat het verzoek van dr. Cack, de rede voor te lezen, die Torgler in Februari in den Pruisischen Staatsraad heeft gehouden, is ingewilligd en dat de voorlezing zal geschieden bij de behandeling van het politieke gedeelte van het proces. Ook zou Torgler op 18 November 1929 in een communistische vergadering een rede hebben gehouden waarin hij verklaarde, dat nu, na de verkiezingen, de communisten meer dan ooit moesten letten op het parool: slaat de fascisten, waar je ze treft. Als eerste getuige wordt dan gehoord de uit de hechtenis voorgeleide voormalige communis tische Landdagafgevaardigde Kerff. In tegen stelling tot de verklaring van get. Kunzak over een geheime vergadering van communistische functionarissen te Dusseldorf, waar Van der Lubbe aanwezig zou zijn geweest, verklaart Kerff, Van der Lubbe gisteren voor het eerst te hebben gezien. Getuige verklaart verder dat zijn partij nooit met een individu als Van der Lubbe in contact kan geweest zijn. Het O.M. vraagt dan of niet een zekere Mar gies, die herhaaldelijk wegens de ernstigste misdaden veroordeeld werd, en een persoon lijken terreur uitoefende, door de communis tische partij als een held werd beschouwd. Getuige verklaart, dat men de houding tegen over Margies niet zoo moet opvatten. Hij zelf heeft in ieder geval nooit aangespoord tot ter reur. Een der rechters verklaart dan, dat getuige zelf de daden van Margies in de „Socialistische Republiek", zijn partij-blad, heeft verheerllijkt. Vervolgens wordt Frau Ryschkowski gehoord, die in tegenstelling met haar vorig getuigenis verklaart, dat Popof niet bij haar heeft ge woond. Toen haar de foto werd getoond kwam deze haar bekend voor, doch nu zij den man ziet, most zij toch toegeven hem niet te kennen. Dan wordt de schrijver Rossner uit Praag gehoord, die naar de verdediging aanneemt met Van der Lubbe verwisseld zou kunnen zijn. Rossner is veel kleiner dan Van der Lubbe en heeft zwart krullend haar. Getuige ver klaart, dat hij in 1932 eenige malen met Dimi- trof in Bayernhof is geweest. Van der Lubbe heeft hij voor den eersten keer hier in de rechtszaal gezien. Ook Popof heeft hij nooit gezien. Dr. Parl- sius stelt dan aan getuige verschillende vra gen over Dimitrof, o.a. hoe lang hij Dimitrof reeds kent. De getuige antwoordt op bijna alle vragen: „ik kan het mij niet herinneren". De zitting wordt dan voor de middagpauze onderbroken. BERLIJN, 15 Nov. In het Rijksdagbrand proces werd heden na de pauze getuige Hel mer, kellner van café Bayernhof, geconfron teerd met Rossner. Helmer verklaart, dat een verwisseling van Rossner met v. d. Lubbe vol komen uitgesloten is; hij kent Rossner even eens en weet, dat hij in Bayernhof is geweest. Dimitrof wijst getuige er op, dat volgens de verklaring van majoor Schroeder deze de bui tenlanders-tafel in Bayernhof niet ge zien heeft. Helmer: Ik moest beslist aannemen, dat Schoeder de tafel heeft gezien, want h«n was er speciaal op attent gemaakt. Schroeder heeft ook gezegd, dat hij die menschen eens wilde zien. De president wijst er op, dat getuige bij zijn verhoor heeft gezegd, dat Schroeder de menschen had gezien. Het zou beter zijn ge weest, indien getuige alleen had verklaard wat hij zeker wist. Dimitrof legt er nog eens den nadruk op dat hij van Mei tot Juni 1932 in het geheel niet in Duitschland is geweest, Er ontspint zich dan weer een vinnig debat over de wijze waarop Dimitrof optreedt. Di mitrof zegt ten slotte, dat hij zichzelf verde digt en hij verzoekt van alle voogdij ver schoond te blijven. Hij heeft in de eerste plaats de stenografische protocollen noodig en acht het een benadeeling van zijn belangen, dat die hem alleen ter beschikking worden gesteld, voor zoover zijn verdediger dat noodig acht. Dr. Teichert antwoordt, dat Dimitrof steeds de stenogrammen van hem krijgt, als hij ze zelf heeft doorgewerkt. Overigens moet hij ver klaren dat hij de verdediging voert op de wij ze, die hij juist acht. Hij heeft als officieele verdediger ook plichten tegenover Popof en Tanef, die niet accoord gaan met de agitato rische verdedigingswijze van Dimitrof. De procureur-generaal betoogt, dat volgens de reglementen de verdachte geen recht kan doen gelden op inzage in de akten; dat kan alleen de verdediger. Dimitrof kan niet anders behandeld worden dan elke andere verdachte. De volgende getuige is de gewezen commu nistische afgevaardigde dr. Neubauer, die ge hoord wordt over de getuigenis van den lift bediende Kaufmann, dat dr. Neubauer iaat op den middag van 23 of 25 Februari 1933 samen met zijn zoon en Dimitrof in de lift is geweest. Dr. Neubauer zegt zich niet te kunnen her inneren of hij dien dag in den Rijksdag is ge weest en van de lift gebruik heeft gemaakt. Hij weet echter beslist, dat hij niet met Dimi trof samen is gegaan, want dien heeft hij eerst in den loop van dit proces voor het eerst gezien. Dimitrof vraagt aan Kaufmann, of hij zijn getuigenis handhaaft en of niet de mogelijk heid van een persoonsverwisseling bestaat. Kaufmann: Ik heb aan mijn verklaringen niets toe te voegen; een verwisseling acht ik niet mogelijk. Mevrouw dr. Liisitsjewa, die als arts te Le ningrad werkzaam is, doet mededeelingen over Popof's verblijf in de Krim, in 1932. Zij zegt, dat Popof, dien zij reeds als 16-jarig gymna siast in Bulgarije heeft gekend, op 3 Augustus 1932 mét zijn vrouw in het sanatorium Suuk- su in de Krim is aangekomen. Getuige heeft beiden behandeld. Op 13 September 1932 zijn Popof en zijn vrouw naar Moskou terugge keerd. Op de vraag van den procureur-generaal, hoe getuige deze data zoo precies weet, ant woordt zij, dat zij in het sanatorium navraag heeft gedaan. Zij heeft de inlichtingen, die het sanatorium verstrekte niet meegebracht, doch de officieele registers over het verblijf van het echtpaar Popof kunnen wel ter be schikking worden gesteld. Vervolgens komt voor de gewezen bediende in het Karl-Liebknechthuis Rudolf Bernstein, thans in een concentratie-kamp opgesloten, die in aanmerking zou komen voor verwisse ling met Tanef. Getuige Weberstedt heeft ver klaard, dat op een dag voor den brand een groote man met een kist door den Rijksdag liep, in gezelschap van een opvallend klienen man. Volgens Weberstedt zouden dat v. d. Lubbe en Tanef zijn geweest. Bernstein zegt, dat hij bijna elke maand een keer in den Rijksdag is geweest. Het laatst was hij er op den dag na de sluiting van het Karl-Liebknecht-huis, ten einde Torgler een afschrift te geven van de politie-verordening. Dat was op 24 Februari. Tanef wordt naast Bernstein geplaatst, opdat de rechtbank kan onderzoeken of de mogelijkheid van verwisse ling bestaat. Bernstein blijkt nog kleiner te zijn dan Tanef; eerstgenoemde zegt, dat hij destijds een donkere winterjas droeg, die bij zonder lang was. Hij zegt verder, alleen :n den Rijksdag te zijn gekomen en zich ook niet een man met een kist te kunnen herinneren, dien hij misschien toevallig had kunnen ontmoeten. Als getuige wordt vervolgens»gehoord de Bul- gaarsche Tsikalikova, die niet beëedigd wordt. De president maakt er haar op attent, dat zij als verloofde van Tanef kan weigeren verkla ringen af te leggen. Zij verklaart zich echter bereid op vragen te antwoorden. Zij deelt me de, dat Tanef van November 1931 tot Januari 1932 met haar in Philippopel en van dit tijd stip af tot 21 September 1932 te Sofia met haar heeft samengewoond. Hij heeft in dien tijd geen reizen ondernomen maar ontmoette haar dagelijks. Op de vraag van den president, hoe zij den 21sten September zoo precies kan opgeven als den dag van Tanefs vertrek weet getuige slechts te antwoorden, dat zij zich dat positief herinnert. De zitting wordt daarna tot Vrijdag ver- aaagd. De president deelt mede, dat de Senaat Vrijdag en zoo noodig ook Zaterdag te Berlijn zitting zal houden, doch dat het proces in elk geval begin der volgende week te Leipzig zal .worden voortgezet. Onderhandelingen tusschen Roosevelt en Lit- winof schijnen vastgeloopen. De staking der handelsbedienden te Barcelona. Alle winkels gesloten. Voortzetting van het Rijksdagbrandproces. Om het alibi der Bulgaren. De Amerikaansche minister van Financiën Woodin legt zijn functie neer. Morgenthau zijn opvolger. Teeltbeperking in den tuinbouw. Dupliek van de Regeering in de Tweede Kamer. De werkloosheid in de laatste week van Oc tober. Leemten in de Bedrijfsradenwet. Oplichter voor de Haarlemsche rechtbank. Kinderdoodslag te Haarlem. O GENÈVE, 15 Nov. (V.D.). De president der Ontwapeningsconferentie, Henderson, heeft Woensdagavond aan alle leden der Ontwape ningsconferentie, ook aan de Duitsche regee ring, een officieele mededeeling doen toekomen, waarin het volgende wordt verklaard: In de zitting van 11 November had het presi dium der conferentie bepaalde afzonder ïyke taken opgedragen aan de rapporteurs met het verzoek, hun rapporten eenigen tijd voor het wederbijeenkomen der hoofdcommissie te over handigen aan den president. De rapporteurs moesten evenwel constateeren, dat thans een aantal moeilijkheden bestaat, welke zonder voor afgaande oplossing van bepaalde politieke kwes ties niet konden worden geregeld. De rappor teurs moeten dus eerst in contact kunnen treden met de leiders der verschillende delegaties. De vice-president Politis en de algemeene rappor teur Benesj hebben zich bereid verklaard op wensch van president Henderson naar Genève te komen, zoodra voor hen de mogelijkheid be staat de leiders der delegaties te treffen. WASHINGTON, 15 Nov. (V.D.) De minis ter van Arbeid, miss Perkins heeft Woensdag een groote conferentie voor de winterhulp ge opend, waaraan door niet minder dan 20 gou verneurs, 150 burgemeesters en 500 staatsinge- nieurs werd deelgenomen. Doel van deze con ferentie is de uitwerking van een programma voor de winterhulp door de bondsstaten, waar door vier millioen menschen onmiddellijk on dersteund zouden worden, terwijl tien millioen arbeiders te werk zouden worden gesteld bij wegenaanleg, kanalisatie, parkaanleg en an deren grondarbeid. Dinsdagnacht werd een alleenwonende 80- jarige weduwe te Derichsweiler door twee jonge mannen, die hun gezicht hadden zwart ge maakt, overvallen. De arme vrouw trachtte hulp te roepen, doch dit werd haar belet. Zij kreeg een prop in den mond en werd aan han den en voeten vastgebonden. Weerloos bleef ze op bed liggen. De bandieten doorzochten van onder tot boven het huis en verdwenen in het nachtelijk duister met 800 mark en siera den. Tegen het ochtendgloren gelukte het de vrouw de touwen los te werken en den prop uit den mond te halen. Op haar hulpgeroep snel den de buren toe. De politie uit Aken doet on derzoek. LONDEN, 15 Nov. (V.D.) Het Lagerhuis heeft hedenavond de verordening inzake de regeling van den bacon-invoer goedgekeurd, die bij ge brek aan overeenstemming tusschen de bacon- produceerende landen betreffende vrijwillige be perking van den invoer in Engeland op 7 No vember was uitgevaardigd door den president van de Board of Trade. Stand op Donderdag 1 uur n.m.: 749 Vorige stand: 744

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1