Gemeenteraad van Velsen WediwffS Sport en spel /üon, WOENSEL schoenen Koning Amfortas PARCIVAL DAMES DE SPAARNESTAD ABR. MEIJER DAMES- De 3paarnestad BEHANDELING VAN DE BEGROOTING DONDERDAG 16 NOVEMBER Radiorede van den burgemeester Weensche Pull-Overs mdat Meer waarde voor uw geld Frankestraat Anegang BUR.v.d.NEDERL. EUCHAR. ROND N.V. DRUKKERIJ HAARLEM 5 KOPERDIEPDRUK iiiiiiiiiiiimiiiiimiiiimiiiiiiT Een manege in Velserbeek Geen gemeentelijke radio-distributie? - De tijdelijke salariskorting voor 1934 gehandhaafd Het gemeentelijk drukwerk De begrooting Manege in Velserbeek Salariskorting Gasbedrijf Maatschappelijk Hulpbetoon De gemeentebegrooting Radio-distributie Subsidies UIT DEN OMTREK E. LUDEN GEHULDIGD Bij zijn 70sten verjaardag Kamer van Koophandel voor Zaanland Kamer van Koophandel voor Rijnland BENNEBROEK HEEMSTEDE SANTPOORT BILJARTEN Jubileumwedstrijden Haarlem-Noord VISSCHEN R.K. Vischcollege „De Forel" Van Woensel dezelfde eischen stelt aan de schoe nen, die verkocht worden, als U aan de schoenen, die U koopen wilt. GROOTE HOUTSTRAAT 41 Een symbolisch boek 159 bladz. kloek formaat ƒ1.- IN DEN BOEKHANDEL Mijn reclame-campagne? Een enorm succes, mijnheer! Maar al mijn drukwerk is ook van drukkerij Haarlem - Telefoon 13866 VERKRIJGBAAR op het Oewerkenvan PaterVan Dijk lOIOIOIOIOIOIOI NASSAULAAN 49 TELEFOON 13866 ONZE SPECIALITEIT IS WIJ ZIJN ECHTER EVENGOED INGERICHT TOT 'T VERVAARDIGEN VAN ALLE VOORKOMENDE HANDELSDRUKWERKEN Woensdagmiddag werd de vergadering van tien gemeenteraad, voortgezet onder voorzitter- Schap van den burgemeester. Voortgegaan wordt met de behandeling van tie gemeentebegrooting. De VOORZITTER beantwoordt de verschil lende sprekers in eerste instantie. Spr. merkt op, dat ook goede werkobjecten 8Un genoema. Het lijkt zoo eenvoudig om deze troote werken in werkverschaffing te laten Uitvoeren, doch in de practijk is het heelmoei- 'iik. Een groot bezwaar is b.v. dat meestal tb tiet. der kosten in het materiaal gaat zitten en hiervoor vergoedt het Rijk niets. Dikwijls vindt "et Rijk ook niet noodig wat wij wel noodig vtnden. Zoo b.v. het opknappen der stilliggenae 'rawlers. Daaraan wil het Rijk niet bijdragen, °fndat het de werkverschaffing niet aan par ticulieren ten goede wil laten komen. De zaak dat B. en W. en de raad wel willen, maar ^et is zeer moeilijk het te verwezenlijken. Het College is van oordeel dat werken veel beter dan steun en het zal ook niet nalaten om aan te pakken, wanneer ergens een gaatje te vtaden is. Tot den heer v. d. Flier zegt spr., dat hij in tiet algemeen tevreden is over het onderwij- Serscorps. Het gemeentebestuur heeft er voor te waken clat de openbare school een neutrale School blijft. Het gevaar bestaat echter dat een enthousiast voorstander van bepaalde the- °i'ieën de neiging gevoelt om die ook over te tiragen op zijn leerlingen en dat mag niet ge- tieuren. De slachthuiskwestie is niet op de lange baan Seschoven. Het wachten is op de gelegenheid. We zitten met den zotten toestand, dat tie begrooting voor 1934 behandeld wordt, ter wijl die voor 1933 nog niet is goedgekeurd. De ^ijksaccountant is nog bezig met zijn onder dek. Spr. beeft vernomen, dat zijn rapport 6 ti-M. dik zal zijn! Wat het strandleven betreft, B. en W. zijn tiiet doof voor het waarschuwend woord van tien heer Maas. Zij zullen alle aandacht wijden aan deze zaak. Zij zullen zeer zeker beletten tiat zich excessen voordoen. De goede naam van IJmuiden als badplaats is er mede gemoeid. Sooals bekend is hieromtrent een circulaire dn den Minister verschenen. Naar aanleiding van een opmerking van den ^eer Visser, die zich gestooten had aan de rede van spr. op Koninginnedag, zegt spr., dat hij behalve ourgemeester ook mensch is en er een 6igen overtuiging op nahoudt, evenals de heer Visser. Spr. eischt ook voor zich het recht op dn zijn standpunt te doen blijken. Spr.'s eindconclusie over deze begrooting is, tiat er niet veel over te zeggen valt. Zij is een afspiegeling van den somberen toestand. Op tiezen weg zullen wij niet langer kunnen door- Kaan. De gemeente is zuinig beheerd, zooals °ok de Rijksaccountant heeft verklaard. Er zijn ddicale bezuinigingen ingevoerd, maar wij bunnen ons niet langer zelf bedruipen. Buiten gewoon onrechtvaardig is het, dat Velsen voor tiit zuinig beheer gestraft wordt door de lage tiitkeering uit het gemeentefonds. Wij moeten dhter de overtuiging behouden, dat wij zoo spoedig mogelijk weer onze eigen baas willen borden. De teekenen zijn echter somber. Zoo dng mogelijk zullen B. en W. vechten tegen tie 200 opcenten op de personeele belasting, die dreigen te komen. Het zou funest zijn voor °nze gemeente. Het is èn in het belang van bet Rijk én in het belang der gemeente, dat Velsen zich zoo spoedig mogelijk weer zelf zal kunnen helpen. Bij de replieken brengt de heer v. HEIJST een heelen stapel boeken ter tafel, naar hij ver klaarde om te bewijzen, dat hij' niet van de „koue grond" is, zooals sommige leden schijnen te meenen. Door verschillende leden wordt hierna zeer uitvoerig gerepliceerd en meestal met beschou wingen van politieken aard. De heer Van Woensel werd dermate lang dradig, dat de voorzitter hem tenslotte 't woord ontnam. Mr. v. d. Flier komt er o.a. tegen op, dat door den heer Vermeulen thans reeds over een even- tueele loonsverlaging gesproken wordt, terwijl de regeering er nog niet over gerept heeft. Het gaat toch niet aan om daar nu reeds bij voor baat om te roepen. Spr. vindt dat verschrikke lijk. De heer MAAS zegt o.m. dat hij geen ant woord heeft gekregen op verschillende vragen: b.v. of er iets gedaan kan worden voor jeugdige werkloozen. Is het niet mogelijk om bij de re geering verlof te vragen om een grooter bedrag op de begrooting te plaatsen voor het onder houd van straten en pleinen? Ten opzichte van de politieke beschouwingen welke hier gehou den zijn, merkt spr. op, dat deze ernstige tijden geëigend zijn om elkander te vinden en de mis verstanden uit den weg te ruimen en in samen werking te arbeiden. Nog verschillende andere leden repliceeren in de avondvergadering, waarna de wethouders antwoorden. Wethouder BOSMAN wijst den heer Maas erop, dat, hoewel er slechts ƒ4000.— voor uit getrokken is, toch prachtig werk voor de jeug dige werkloozen wordt gedaan op het gebied van het geven van onderricht. Spr. raadt den leden aan eens te gaan kijken naar dit werk, dat met veel opoffering wordt verricht. De algemeene beschouwingen worden hierna gesloten. Alvorens tot behandeling der begrootings- artikelen wordt overgegaan, komt een voorstel van B. en W. aan de orde, om aan den heer Van Gameren, te Velsen, voor den tijd van 5 jaren te verhuren de timmermangwerkplaats in Velserbeek, voor den prijs van ƒ50.— per jaar en hem vergunning te geven deze werkplaats iri te richten als manége. Het verkeer in het park zal hiervan geen hinder ondervinden, want het gaat hier alleen om binnen-rijden. Het voorstel wordt goedgekeurd. Eveneens wordt goedgekeurd een voorstel tot verkoop van grond. Goedgekeurd wordt het voorstel om de voor 1933 geldende tijdelijke korting van 3 op de jaarwedden en loonen, inbegrepen de toelagen in welken vorm ook, van het personeel der ge meente, voor zoover die door het gemeentebe stuur worden vastgesteld, ook voor 1934 toe te passen. Verder wordt ingetrokken het raadsbesluit om de premie voor de verplichte ziekteverzeke ring geheel voor rekening van de gemeente te nemen. Bij de behandeling van de begrooting voor het gasbedrijf stelt de heer van WOENSEL voor om aan werkende arbeiders met geringe inkom sten het gas tegen kostprijs te verstrekken. Dit voorstel wordt niet ondersteund en komt dus niet in behandeling. Besloten wordt tot verlaging van de aan den directeur voor gas en water toegekende vergoe ding, voor 'net houden van eenauto voor de uitoefening van den dienst van 800.op 300.—. De begrooting wordt goedgekeurd. De heer VISSER vraagt of de begrooting voor deze instelling niet te laag is, met het oog op de ouden van dagen, die naar deze instelling verwezen worden. Spr. heeft vernomen dat 15.000.te laag is. De heer HOMBURG meent, dat later altijd per suppletoire begrooting een bedrag kan wor den aangevraagd. Wethouder NIJSSEN merkt op, dat de posten op deze begrooting niet precies kunnen worden vastgesteld. Spr. ontraadt wijziging. Blijkt er later werkelijk tekort te zijn, dan zal de Raad moeten beslissen het bedrag te verhoogen. De begrooting wordt hierna goedgekeurd, evenals de begrootingen der overige instellingen en bedrijven. Bij den post: rechten ingevolge het vuurwa pen-reglement, vestigt de heer v. d. FLIER er de aandacht op, dat er in 't geheim veel wa pens verkocht worden. De VOORZITTER zal hierop laten letten. In- tusschen houdt hij zich voor aanwijzingen aanbevolen. Bij den post: druk- en bindwerk, komt in be handeling een voorstel van de heeren Heijkoop, Engerink en de Waal, om het college van B. en W. te machtigen, het gemeentelijk drukwerk op te dragen aan werkgevers in het drukkers- bedrijf, die door collectieve arbeidsovereen komsten met werknemers-organisaties gebon den zijn of wier arbeiders volgens het oordeel van den Directeur-Generaal van den Arbeid onder geen ongunstiger voorwaarden werkzaam zijn, dan de arbeiders in dienst van de door de overeenkomsten gebonden werkgevers. Inzake het opdragen van drukwerk aan drukkerspatroons, georganiseerd in een bond, welke een collectieve arbeidsovereenkomst heeft met een werknemers-organisatie krach tens Raadsbesluit van 29 April 1919, zijn de voorstellers van meening, dat genoemd raads besluit thans in strijd is met het gemeente belang, omdat de gemeente, doordat zij nood lijdend is, verplicht is waar mogelijk haar uit gaven te verlagen. Besloten wordt dit voorsel in handen van B. en W. te stellen om advies. De VOORZITTER merkt op, dat B. en W. op hetzelfde standpunt staan, maar dit voor stel mag toch geen invloed meer hebben op de aanbesteding, welke onlangs heeft plaats ge had. De heer ZALM vraagt bij dit hoofdstuk, of B. en W. een advies willen uitbrengen over het aantal, door zijn fractie gedaan, om over te gaan tot gemeentelijke radio-distributie. Wethouder DUNNEBIER antwoordt, dat deze zaak in bewerking is. Binnenkort zal den raad een voorstel hieromtrent bereiken. Spr. wil al vast mededeelen, dat het college niet op het standpunt staat van eigen distributie. Waarschijnlijk zal den weg van Zaandam ge volgd worden. Bij den post: onderhoud brandbluschmid- delen, vraagt de heer TEN BROEKE of bij drage in het onderhoud te krijgen is. De VOORZITTER antwoordt, dat dit in de praktijk moeilijk gaat. Wel is het soms moge lijk bij goed werk van de brandweer een bij drage van de betrokken maatschappij te krij gen. De heer VISSER dringt aan op een betere verlichting van Velsen-Noord. Wethouder DUNNEBIER zegt bespreking toe. Bij het hoofdstuk Volkshuisvesting vestigt de heer VISSER de aandacht op het groote aantal leegstaande woningen aan de Noorder laan, die verlaten zijn, omdat het wonen hier een wildernis is. Wethouder BOSMAN antwoordt, dat de toe stand daar spoedig verbeterd zal worden. De heer DIEPEND AAL vestigt er de aan dacht op, dat de brandweer goed geïnstrueerd dient te zijn ten opzichte van de ligging der brandkranen. Nadat nog een reeks van opmerkingen zijn gemaakt en vragen zijn beantwoord, worden de verschillende hoofdstukken goedgekeurd. De geheele begrooting wordt hierna in stemming gebracht en aangenomen met alleen de stem van den heer v. Woensel tegen. De volgende subsidies zijn vastgesteld: a. de Vereeniging tot bestrijding der tuber culose te Velsen 9.000.—); b. het bestuur der afdeeling Velsen van het Centraal Genootschap voor kinderherstellings- en vacantiekoloniès te Velsen 600. c. de Centrale commissie voor uitzending van Nederlandsche kinderen naar buiten te 's-Gravenhage (Per uitgezondene per dag 0.25 voor gezinsverpleging en 0.50 voor herstellingsoordverpleging tot een maximum van 520. d. de afdeeling Velsen van de Noordholland- sche Vereeniging „Het Witte Kruis" 3.825 ge woon subsidie voor wijkverpleging, 1.800 voor kraamverpleging en 1.575 voor drie consulta- tiebureaux voor zuigelingen, of in totaal 7.200) e. de vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" te Velsen 1.395); f. de Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland te Velsen; 1. voor de Nijver heidsdagschool 25.155.30; 2. voor de Nijver- heidsavondschool 2.622; g. de Vereeniging voor Zwakzinnigenzorg in de gemeente Velsen 3.000; h. het bestuur der Insinger- en Mevr. van Tuyllbewaarschool aan <"en Zeeweg te IJmuiden toekenning van eene vergoeding voor 1934 van 2 pCt. der getaxeerde waarde van de ge bouwen met bij behoorenden grond. Besloten wordt tot het opnemen van kasgeld in 1934 tot een maximum-bedrag van 1.500.000. Voorts wordt besloten, als onderdeel van deze leening, den burgemeester te machtigen met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage, ten behoeve van den gewtonen dienst 1934 een rekening-courant-overeenkomst aan te gaan van 400.000 en voor den kapitaal- dienst tot 30 Juni 1934 van 540.000. Ten slotte wordt besloten, aan het Rijk tot het bedrag, genoemd onder volgno. 20 der be grooting voor 1934, eene bijdrage in de kosten van de huishouding der gemeente aan te vra gen. De heer DE WAAL geeft uiting aan zijn vol doening over het feit, dat de burgemeester voor de radio zal spreken over de visscherijtentoon stelling. De heer SLUITERS dankt, namens den ge- heelen raad, den burgemeester voor zijn leiding en hoopt, dat het den voorzitter gegeven zal zijn, het gemeente-schip veilig verder te sturen. Spr. brengt ook hulde aan den gemeente secretaris en de ambtenaren voor hun arbeid. Hij hoopt en vertrouwt dat gemeentebestuur en raad met de ambtenaren in goede samenwerking de gemeente door den moeilijken tijd heenhel- pen. Na een dankwoord van den voorzitter wordt de vergadering gesloten. Ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag is de heer E. Luden, voorz. van Stad en Lande van Gooiland, op grootsche wijze gehuldigd. Reeds in de vroege morgenuren had de jubi laris tal van blijken van belangstelling in ont vangst te nemen. Behalve een groot aantal bloemstukken, waren er gelukwenschen van den ex-keizer Wilhelm en zijn echtgen., van den ex-minister mr. Donner, van het lid van Ged. Staten Verschuren, van de Mij. voor Landbouw, van de Mij. tot Expl. van Waterl. in Nederland e.a. Des middags recipieerde de jubilaris in de groote zaal van Hamdorff, welke was herschapen in een bloementuin. Eerst richtte de voorzitter van het huldi- gings-comité, de heer J. J. Klaarenbeek, het v/oord tot den jubilaris. Spr. schetste de schit terende militaire carrière van den heer Luden en stipte in het bijzonder aan diens groote verdienste als voorz. van St. en L., immers door hem kwam het Gooisch Natuurreservaat tot stand. Hierna richtte de heer Lambooy, burgem. van Hilversum het woord tot den jubilaris en zei dat zijn verdiensten ook ver buiten het Gooi werden gewaardeerd en dat H. M. de Koningin heeft behaagd hem te beloonen met de Orde van den Ned. Leeuw (appl.). Nadat de thee was geserveerd, kregen Tho- masvaer en Pietemei de gelegenheid hun feestelijken wensch uit te spreken. De voorz. van de K.N.A.C., die de rij der sprekers sloot, bood den jubilaris ten slotte aan een zilveren broodschaal. Tot leden van de Kamer van Koophandel foor Zaanland zijn bij enkele candidaatstelling gekozen voor de afdeeling grootbedrijf de hee ren L. Olivier, Assendelft; H. J. Schoen, Bloe- (nendaal; M. L. F. Boekenoogen, Wormerveer; J. A. G. Verkade, Santpoort; J. F. H. J. Kamp- huys, Zaandam. Voor het kleinbedrijf zijn her kozen de heeren A. J. Frederiks, F. F. Rans- liuysen en J. C. Vermie, allen te Zaandam en gekozen de heer J. Bunt te Wormerveer. De plaats van den heer Bakkenist te Zaan dijk is onbezet gebleven, door het te laat in dienen van de candidatenlijst. Bij de verkiezing van leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland te Lei den werden de aftredende leden van de afdee ling grootbedrijf, de heeren P. Boot Sr., Oegst- geest; D. ten Cate Brouwer, Leiden; P. A. de Gooyer, Wassenaar; H. van Leeuwen Jzn., Al phen en J. H. A. Schoondergang, Leiden, bij en kele candidaatstelling herkozen, terwijl in de plaats van den heer N. C. F. van Ginkel, die zich niet herkiesbaar stelde, gekozen werd de heer F. H. E. Guljé, Leiden. Van de afdeeling kleinbedrijf werden de af tredende leden, de heeren C. G. J. Alkemade Sr., Noordwijk aan Zee; H. Buurman, Leiden; B. J. Dijkdrent, Katwijk aan Zee; J. Slingerland, Katwijk aan den Rijn, en J. van der Steen even eens herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer G. J. M. J. Molkenboer werd voorzien door de benoeming van den heer Th. M. W. Bergers. Het R.K. Jeugdboek Zaterdag 18 Novem ber om 3 uur wordt in het gymnastieklokaal, behoorende bij de R.K. Jongensschool, een ten toonstelling van leesboeken voor de R.K. jeugd geopend, door den zeereerw. heer pastoor F. J. Wassen. De tentoonstelling heeft geen ander doel dan het katholieke volk bekend te maken met het katholieke kinderleesboek. Daarom zonden de verschillende katholieke uitgevers een kern collectie echt-frissche katholieke boeken met boeiend'e leesstof voor kinderen vanaf de eer ste klasse tot den veertien- en vijftienjarigen leeftijd. De kinderen lezen graag en u, ouders,' geeft nog liever. Waarom hun zoo nu en dan niet eens een mooi boek cadeau gegeven? ,,'n Goed boek is een goede vriend." en wat is een goede vriend! niet waard! Komt dus allen op de expositie de boeken zelf eens zien. Het zal heusch de moeite loonen. Er zal niet verkocht worden. Wel kan er de weg gewezen worden om zich gemakkelijk en voordeelig het boek van zijn keuze te ver schaffen. De tentoonstelling is geopend Zaterdagavond en Zondag tot 6 uur, behalve onder de kerke lijke diensten. Feestuitvoering Harmonie „Eensgezindheid." Zaterdag 25 Nov. a.s. geeft de Harmonie „Eens gezindheid" een feestconcert in café-restaurant „Dreefzicht." Door hetcorps zal het volgende program ma worden uitgevoerd: Aspera ad Astra, marsch, van Urbach (arr. G. Corroyer) Lac Moudit, ouverture van H. Stazi (arr. F. Popy) Rancon du Bonheur, fantasie van L. Boyer; Fragrance, entree act. van Charles Ancliffe; Suite-Ballet van F. Popy. Met de nummers 2 en 3 behaalde de vereeni ging dit jaar in Baarn een bijzonder succes, waardoor zij thans promoveerde naar de afd. uitmuntendheid. Het overige van den avond is toevertrouwd aan de zorgen van de bekende Rotterdamsche humoristen Kees Klara en Bram Flora. Muzikale afwisseling zal verzorgd worden door de Haarlemsche accordeon- en tangoband, leider den heer L. M. van Norde. Cursussen voor de werkloozen Deze week hebben de cursussen voor de werkloozen een aainvang genomen. Dinsdagmiddag werd be gonnen met de cursus Bouwkunde, waarvan leider is den heer G. P. Jager, met assistentie van d!e heeren N. J. Nijman Architect en Klaassen, aannemer. Hoewel 13 werkloozen zich hadden opgegeven, waren enkele deelnemers verhinderd, anderen niet verschenen. Maar het begin is er en de aangename wijze van lesgeven van den leermeester zal zeker wel propaganida maken tot grootere deelname. Voor de cursus huisvlijt, die Woensdag is aangevangen, bestond grootere belangstelling. De heer kgennis, die hier weer de leider is, hield een korte inleiding, waarin hij de plannen voor dezen winter uiteenzette. Voor hen die het vorige jaar aan de cursus deelnamen, was geen aansporing noodig. Nieuwelingen gaf hij den raad, niet te spoedig „ik kan niet" te zeg gen. Hij gaf hun de verzekering dat hij ook hen zou leeren het gereedschap te gebruiken en zorgen zou, dat zij, aan het eainde van den cursus over zichzelf tevreden zouden zijn. Dan werden de gereedschappen uitgepakt en spoedig klonk de hamerslag door de groote zaal van het R.K. Vereenigingsgebouw, alsof er geen sprake was van crisis en werkloosheid. Het ontspanningslokaal trekt echter de groot ste belangstelling. De animo voor biljarten Is natuurlijk groot, zoodat de beide biljarts geen oogenblik stil staan. Kaartspelen is eveneens een geliefkoosd werk. Een bijzondere attractie vormt het schaak spel, waarvoor zich reeds 16 personen hebben aangemeld, zoodat ook voor een voldoend aan tal schaakspelen gezorgd is. Tooneeluitvoering „Door Eendracht Sterk" Zondagavond geeft de R.K. tooneelvereeniging ,D. S. S." haar eerste seizoenuitvoering in het GROOTE HOUTSTRAAT 16 Zoo juist weer ontvangen een NIEUWE ZENDING Laatste Mode. Prijzen vanaf 15.75. Zeer aparte modellen. (Adv. Ingez. Med.) R.K. Vereenigingsgebouw aan den Heerenweg. Opgevoerd zal worden: „Als je nog een moe der hebt", levensschets in 4 bedrijven. Het bestuur heeft besloten dat werkloozen slechts den hanven prijs te laten betalen. Een prijzenswaardigen daad! De avond wordt be sloten met een gezellig samenzijn met muzikale medewerking van de Heemsteedsche Jaszband. R. K. Volksbond. Deze bond houdt a.s. Vrijdag een algemeene vergadering in café „Zomerlust." Als spreker treedt op de heer Kiestra. De agenda vermeldt o.a.: Mededeelingen aangaande den feestavond. Het jaarfeest wordt gehouden op Zondag 19 November. De tooneelvereeniging „V.O.O. T.A.G." verleent dan medewerking en zal een opvoering geven van het tooneelspel in drie be drijven van J. Grosfeld: „Als de oogen open gaan." Woensdagavond werd in café v. d. Bos, aan het Soendaplein, voor de afd. B de ontmoeting Anti Poedel (Zaandam) tegen Haarlem Noord gespeeld. De uitslagen zijn: Anti PoedelHaarlem Noord J. JonkerN. N. 35100 C. de AdelKroonenberg 10053 S. Besv. d. Bos 73100 J. DilZijlstra 10061 Totaal308314 Vrijdagavond wordt het toumooi voortgezet met den wedstrijd Benoorden t IJHaarlem Noord voor de afd. C. Bovengenoemd college hield Zondag 12 Nov. een onderlinge wedstrijd, uitsluitend op wit- visch, in de Amsterdamsche Vaart. Deze wed strijd duurde 2 maal 1 uur. Niettegenstaande het mooie weer was de vangst slecht en na het eindsignaal was de uitslag als volgt: lste Prijs, voor de grootste, meeste en laatste gevangen visch F. Hoogeboom, 2 A. C. Baek- huis, 3 J. C. Riemens, 4 P. Castenmiller, 5 A. Leurs, 6 P. v. d. Troost. Bruin colfsleder dames molière, crêpe rubber zolen, moderne snit tj 1b Zwart en bruin dames molièrtje Reptielleder versiering Zwart eenbandschoentje Reptiel lederversiering de mode bewaker van den Graal, heeft zwaar gezondigd, daardoor riep hij Gods toorn over de aarde af Herstel van Gods overvloedigen genadenvloed kan slechts ver hoopt worden als een waardig ridder den Graal in Amfortas burcht bereikt. Die ridder moet bezitten -.e ideale Christelijke liefde, die ln niets zichzelve zoekt. door MARIE KOENEN. franco per post 1.10 verkrijgbaar, en b. d uitgeefster: N.V. Drukkerij De Spaarnestad Haarlem Giro No. 5970 CDBCDRCDICOtÖBOlOS Begijnhof 32, Amsterdam-C. Het Ideaal v. Pius X 0.75 De Maagdelijke Apostel en de H. Eucharistie 1.25 Sint Paulus en de H. Eucharistie 1.35 Maria en de H. Eucharistie 0.65 franco per post. Giro 103939.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3