STA D S N I E U W S Haarlem, 23 Nov. BEURS VAN AMSTERDAM ABR. MEIJER PYJAMA Fla ne iIen De vroegbeurs MARKTEN Wisselkoersen DONDERDAG 23 NOVEMBER Dokter C. H. Kuenen f DE WINKELSLUITINGSWET Ontheffing van 25 Nov. tot 6 Dec. DE BRANDSTOFFENTOESLAG Maatschappij tot exploitatie van natuurlijke bronnen N V. Onderling Genoegen SUCCES VOOR DE RECHERCHE Dief aangehouden GESLIPT OP DE TRAMRAILS Chauffeur krijgt een hersen schudding BLOEMBOLLEN EN VISSCHERIJ F aillissement „As je me nou" Crisisbeschouwingen van de heeren E. H. Krelage en mr. J. T. Tiel De saneering van het bloembollenbedrijf" Het visscherijbedrijf te IJmuiden en de crisis' VAN ONZE RECHTBANK Uitspraken Krommenieërs veroordeeld Tegen den kooper van de plaatjes Geen voorrang verleend Crisis-tentoonstelling „Kunst S. O. S." Personalia Statuten BURGERLIJKE STAND Nieuwe loonsverlaging bij de spoorwegen? Bezwaren van den Personeelraad UIT DEN OMTREK Koninklijk Nederlandsch Landbouw-comité Landverhuizing Regeling aardappelteelt Heffing schapenvleesch Verbouwverbod aardappel soorten De R. K. damclub „Gezellig Samenzijn" AGENDA 24 November INSTELLINGEN Beurs-thermometer Nederl. Staatsleen Amerik. waarden DRIEHUIS VELSEN DONDERDAG 23 NOVEMBER 1933 Met ontsteltenis zal in Haarlem en wijde om geving vernomen worden, dat dokter C. H. Kuenen hedenmorgen is overleden. Met ontsteltenis, verhoogd nog door de om standigheid, dat dit overlijden zoo schielijk is geweest. Wel was hij sterk lijdende aan een hart kwaal, waarvan zich vijf jaren geleden de eer ste symptomen voordeden, maar niets wees er up, dat hij zoo spoedig den zijnen ontrukt zou worden. Tot voor ongeveer tien dagen hem 'n nieuwe aanval trof, kort daarop gevolgd door 'n twee den, welke het noodzakelijk maakte hem van de H.H. Sacramenten der Stervenden te voor zien. Helaas is voor hem, die zoo velen zieken red ding heeft gebracht, geen hulp mogelijk ge bleken. Dokter Kuenen, die 5 Augustus 1881 te Be verwijk geboren was, heeft dus ter nauwernood den 52-jarigen leeftijd bereikt. Nog het vorige jaar December heeft hij, hoewel hij toen ook juist ziek was, onder veel belangstelling zijn zilveren jubileum als geneesheer gev'erd. Toen, evenals vijf jaar geleden, toen hij zich om ge zondheidsredenen uit de practijk moest terug trekken, heeft hij mogen ondervinden, hoe ge acht en gewaardeerd hij was. Algemeen was het leedwezen, toen hij als dokter heenging. Maar dokter Kuenen was er de man niet naar, om verder 'n ambteloos leven te leiden. Opnieuw zette hij zich aan de studie en na zeer korten tijd kon hij zich als oogarts vest1 gen. Voordat zijn wankele gezondheidstoestand hem noopte, zich uit het drukke vereenigings- leven terug te trekken, heeft hij ook daarin 'n levendig aandeel genomen. Uit dien tijd da teert o.m. zijn voorzitterschap van „Geloof en Wetenschap", welke functie hij later verwissel de voor die van vice-voorzitter, in welke hoe danigheid hij nog steeds fungeerde. Lange jaren en wel van 1915 tot September 1927, toen hij zich niet meer beschikbaar stelde, was hij lid van den gemeenteraad. Niet alleen in zijn practijk, doch ook ver daarbuiten heeft de thans ontslapen dokter zich een grooten kring van vrienden weten te ver werven. Zijn heengaan zal allereerst voor ziin familie, doch daarnaast ook voor vele anderen een groo- te leegte beteekenen. Op de werkdagen van 25 November tot en met 5 December mogen de winkels tot 10 uur des avonds geopend blijven. Dus op Zondag 26 November, geldt de gewone Zondagsche slui tingsregeling. Voor Zondag 3 December is wel door B. en W. voor alle winkels ontheffing van de verbods bepalingen van de winkelsluitingswet verleend. In verband met het feit, dat de werkloozen, die drie dagen in gemeentedienst werken, m tegenstelling m.st ,.gesteunden", geen brandstof- fentoeslag ontvingen, werd door den Centralen Bond van Transportarbeiders een schrijven aan het college van Burgemeester en Wethouders gericht. Het bestuur merkt daarin op, dat het formeel juist moge zijn, dat genoemde werkloozen vol gens de ministerieele beslissing niet als gesteun- den mogen worden beschouwd, anderzijds nie mand tot dusver kan en zal beweren, dat deze menschen er financieel beter aan toe zijn dan de z.g. „gesteunden". Het bestuur dringt met klem op een beslissing aan. In de Woensdag gehouden buitengewone alge- meene vergadering van aandeelhouders werd het voorstel tot uitgifte eener 5 pCt. obligatieleening groot 25.000 goedgekeurd. Toen in het jaar 1930 de exploitatie van het Hollandia-Water in onze geheel gerestaureerde gebouwen op bescheiden schaal werd ter hand genomen, konden wij niet vermoeden, aldus wordt in het prospectus gezegd, dat reeds in 1931 de omzet dermate zou zijn gestegen, dat ver grooting onzer inrichting noodzakelijk zou blij ken. Deze nieuw-bouw, welke geschiedde met de beschikbare middelen, werd begin 1932 in gebruik genomén. Het uitermate gunstig onthaal bij het publiek van het product onzer Nationale Bron, nood zaakt ons thans opnieuw ons gebouwencomplex te vergrooten ter plaatsing van machines, uit breiding van het flesscnenpark en het verkrijgen van overdekte opslagruimte. De thans gevraagde gelden moeten dienen ter bekostiging van deze noodzakelijke uitbreiding. De inschrijving is opengesteld ten kantore der Vennootschap, Zijlstraat 76, Haarlem, op Don derdag 30 November 1933, tot den koers van 100 pCt. Bü overteekening zal de toev'ijzing ponds- ponds gewijze geschieden. De betaling der toegewezen obligatiën moet geschieden te Haarlem, ten kantore van De Twentsche Bank N.V., op 2 Januari 1934, tegen in ontvangstneming der obligatiën. Aan houders van obligatiën der nog uitstaan de 2V4 pCt. Leening der Vennootschap wordt gelegenheid gegeven voor iedere nieuwe 5 pCt obligatie a 500 in betaling te geven 300 2% pCt. obligatiën k 90 pCt., alzoo met bijbetaling van 230 in contanten. Bovengenoemde vereeniging geeft a.s. Zondag 26 November een filmmiddag in de Gem. Con certzaal aan de Lange Begijnenstraat. Als hoofd film wordt vertoond „De lotgevallen van den Engelschen Dick Trom". Ook zullen nog klucht en teekenfilms vertoond worden. was wel het derde bedrijf, de Lourdes grot, voorgesteld in haar beteekenis voor heel de parochie. Deze revue, samengesteld door den heer Copini, en' onder regie van den heer Matho had zeer veel succes en zal waarschijnlijk ook nog Vrijdag, Zaterdag en Zondagavond opge voerd worden. „Als je me nou" zal ook wel de volgende avonden succes hebben. Woensdagmiddag om half 4 is door een rechercheur van politie in, de Kennemerstraat de 20-jarige C. B. uit Haarlem aangehouden, verdacht van diefstal van 10, eenige dagen geleden gepleegd in het kleedhuis van het sport terrein van de voetbalvereeniging DSK aan den Oudenweg. De man heeft bekend en is na ver hoord te zijn, weer op vrije voeten gesteld. Woensdagmorgen om half 12 is op den Zijl- weg voorbij het viaduct een auto, bestuurd door den 23-jarigen chauffeur M, welke reed in de richting Overveen en uithaalde naar links voor eenige stilstaande auto's, op de nog aanwezige tramrails geslipt. Juist naderde uit de richting Overveen'een auo, bestuurd door den heer E. uit Heemstede, zoodat een botsing tusschen beide voertuigen ontstond. Beiden werden zóó zwaar beschadigd, dat zij moesten worden weg gesleept. De chauffeur M. bekwam een hersenschud ding en is door een toevallig passeerenden dok ter voorloopig verbonden en met diens auto naar zfjn woning aan de Laurens Costerstraat over gebracht. De toestand van den chauffeur is niet levensgevaarlijk. De politie heeft de zaak in onderzoek. Door dit ernstig verkeersongeval blijkt duide lijk, dat het hoogst noodzakelijk is dat de over bodige tramrails op den Zijlweg ten spoedigste verwijderd worden. schepen is een loonend bedrijf niet mogelijk. Bijzonder moeilijk is de exploitatie van de kleinere schepen (kustbooten). De regeeringsmaatregeïen ten bate van IJmui- den, hebben zich tot dusverre beperkt tot een regeling der uitvoerconsenten voor Frankrijk en Engeland. De regeling der Fransche con senten, die voor de reeders nadeelig is, heeft dringend herziening noodig. Dringend noodzakelijk, zeide spr., is contin- genteering van in- en aanvoer van vreemde visch. Voorts dienen pogingen in het werk te worden gesteld om de uitvoer-mogelijkheden te vergrooten en de binnenlandsche consumptie te stimuleeren. Maar ook, als een en ander op deze wijze geschiedt, zal voor nauwelijks de helft der vloot emplooi zijn te vinden. En loonend kan dat emplooi eerst zijn, als men er in slaagt, de be drijfskosten verder in te perken. Woensdag meldden wij het faillissement van P. S. van Lierop Jr., bloembollenhandelaar, wonende te Hillegom, Elsbroekslaan 93. De griffier van de Rechtbank deelt thans mede, dat het hier den heer Van Lierop be treft wonende aan de Leidschestraat te Hille gom. Woensdagavond werd in het clubgebouw van de Gezellen en K. J. C.-ers der Spaarne-paro- chie de revue „As je me nou" voor de tweede maal opgevoerd. Verschillende zaken en personen werden in deze revue uitgebeeld, zooals het standbeeld van Laurens Koster op de Groote Markt, pin damannetjes, een oom Uit Amerika, radio maniakken enz. Een van de mooiste bedrijven In een druk bezochte besloten vergadering van het departement Haarlem der Ned. Maat schappij voor Nijverheid en Handel sprak Woensdagavond de heer Ernst H. Krelage over: Spr. leidde zijn voordracht in met een her innering aan den toestand van het bloembol lenvak na den oorlog. Tengevolge van den slechten toestand in den landbouw en den groven tuinbouw, werden vele bedrijven ge heel of gedeeltelijk in bollenteelt omgezet, waar door de abnormale uitbreiding dier teelt ont stond waaronder men thans zucht. In 't begin van 1932 was men nog lang niet algemean overtuigd van de noodzakelijkheid van ingrijpende maatregelen maar op 't einde van het jaar deden zich twee ernstige factoren gelden: de gerechtvaardigde vrees voor Engel- sche contingenteering ter bestrijding van de ergerlijke dumping, die het eind van het han delsseizoen had gekenmerkt en de moeilijkhe den om het credietstelsel goed te laten blijven functionneeren. Thans werden maatregelen tot teeltbeperking en controle op den uitvoer ter handhaving van een zekeren minimumprijs on vermijdelijk geacht. Er werden twee plannen ingediend bij de Re geering, een door den R. K. diocesanen Land en Tuinbouwbond (L. T. B.) en een door het Centraal Bloembollen Comité (C. B. C.). Beide plannen beoogden een rentedragende crediet- verschaffing en teeltbeperking. Eenige aan het L. T. B.-plan verbonden bezwaren heeft men in het C. B. C.-plan trachten te ondervangen. De grondgedachte was. door het opkoopen van het eventueel overschot van het voor export bestemde gedeelte bollen (het leverbaar) tegen een vooraf bepaalden prijs, dezen prijs in het binnenland te garandeeren, en tevens door vaststelling van een buitenlandschen minimum prijs de dumping bij uitvoer te voorkomen. Te vens zou door inlevering van een aan dit sur- plus-leverbaar geëvenredigde hoeveelheid plant goed, de teelt voor het volgend jaar in over eenstemming worden gebracht met de vermoe delijke behoefte voor den export. Men hoopte hiermede te bereiken, dat in 1935 niet meer dan 35 millioen K.G. zou worden uitgevoerd, maar dat de waarde daarvan tot f 25.000.000 zou stijgen. Spr. schetste vervolgens de moeilijkheden, die de onderhandelingen met de Regeering onder vonden. Het plan, zooals het tenslotte door den Mi nister werd vastgesteld, week belangrijk af van de ingediende plannen. Van een crediet- of voorschotregeling wilde de Minister niets we ten. Hij was echter bereid bij de aanneming der Landbouwcrisiswet, van de hem daarbij verleende bevoegdheden gebruik te maken tot gedwongen beperking van de teelt en toezicht op den export. De kosten van de maatregelen moesten gevonden worden door een heffing van den export en een omslag per Rijnlandsche Roede. Ofschoon het verzendseizoen nog niet geheel teneinde is, kunnen toch de resultaten van de saneeringsmaatregelen in groote lijnen worden beoordeeld. Van Januari tot 31 October werd geëxporteerd een hoeveelheid van rond 40 mil lioen Kg. voor een waarde van ruim f 18.000.000 tegen 45 millioen Kg. voor een gelijke waarde in het vorig jaar. De prijs is dus door de ge nomen maatregelen iets hooger gekomen en al thans niet nog verder gedaald. Ware er niets gebeurd, dan zou de toestand veel ongunstiger zijn geweest. Zeer teleurgesteld is men, dat elke crediet- verschaffing, ook zelfs op grond van het be scheiden gedeelte der zoogenaamde „misschat ting" van het surplus leverbaar nog uitgeble ven is. Naar spr.'s meening, zal tegen 1935 de nor male verhouding tusschen omvang van teelt en export-mogelijkheid hersteld kunnen zijn. Na de pauze werd het woord gevoerd door Mr. J. H. Thiel over: Het IJmuider visscherijbedrijf dat voor een belangrijk deel op export is ingesteld, aldus spr., verkeert in noodtoestand. Op dit oogenblik zijn ongeveer 80 trawlers In de vaart; maar ook voor dit beperkte getal I Veertien dagen geleden eischte de officier van Justitie tegen den 20-jarigen loodgieter J. v. H. en den 23-jarigen los-werkman J. D„ beiden te Krommenie, ieder een gevangenisstraf van een half jaar, omdat zij eind Juli 1933 rijwielplaat- jes nagemaakt en hiervan in totaal 9 stuks voor een gulden per stuk hadden uitgegeven. De rechtbank deed heden uitspraak en ver oordeelde beiden tot een gevangenisstraf van 5 maanden met aftrek van preventief. De 35-jarige meubelmaker F. B. te Kromme nie, die zich aan hetzelfde feit had schuldig ge maakt en die 6 valsche merken tegen vijftig cent per stuk aan een opperman had verkocht, hoorde door den officier van justitie eveneens veertien dagen geleden zes maanden gevange nisstraf eischen. De rechtbank veroordeelde conform met aftrek van preventief. eischte de officier van justitie wegens overtre ding van art. 220 van het Wetboek van Straf recht vier maanden voorwaardelijke gevange nisstraf met een proeftijd van drie jaar, alsme de f 20.boete. Uitspraak conform den eisch. De 32-jarige koopman D. B. te Amsterdam, wien dood door schuld was ten laste gelegd, om dat hij, toen hij op het kruispunt Spaamwou- derwegSloterweg op 18 Juli geen voorrang aan' een motorrijwiel dat van rechts kwam, had verleend, de vrouw van den motorwielrij der zoodanig verwond had, dat zij kort daarna overleed, stond veertien dagen geleden terecht. De officier van justitie eischte veertien dagen hechtenis en ontzegging voor d§n tijd van een jaar om een motorrijtuig te besturen. Uitspraak conform den eisch. Deze tentoonstelling, die-thans een week loo- pende is, mag zich in een toenemende belang stelling verheugen. Het aantal verkochte wer ken neemt steeds toe. Als verkocht kunnen we weer melden: No. 16 van Dirk Harting, No. 24 van A. L. Koster, No. 51 van G. Veldheer Sr., No. 55 van E. Verboog, No. 62 van Joh. Voor- velt, No. 64 van Janus Wagemaker en No. 71 van J. B. Kamp. Zooals uit de advertentie in dit blad blijkt zal Zondag 26 November a.s. van 24 uur een muzikale matinée gegeven worden door de dames Annie Hermes (zang), Suze Wintershoven (piano) en den heer Eduard Biele (cello). Bij Koninklijk besluit is benoemd tot lid voor Nederland van de Permanente Internationale Commissie voor Scheepvaartcongressen te Brus sel jhr. C. J. A. eRigersman, hoofdingenieur directeur van den Provincialen Waterstaat in Noord-Holland, wonende alhier. De „Staatscourant" bevat de statuten van de Noord-Hollandsche Vereeniging tot bestrijding van de Tuberculose, alhier. Ondertrouwd 22 November. M. F. v. d. Vaart en A. Claus. A. de Keizer en H. T. v. d. Kolk. T. Weidema en J. C. Eist. H. v. Aller en A. W. Zijdenbos. N. de Berg en K. Poelman. E. v. d. Pol en J. Koenders. E. J. Wijtkamp en M van Sabben. W. Lans en C. Bogaart. E. W. Pollé en E. C. Drogtrop. A. Maat en E. A. Sterenberg. Getrouwd 22 November. H. Vester en G. C. Roosloot. M. H. Somers en H. Swarts. J. P. Kersten en A. J. v. d. Zon. W. A. Jansen en G. C. Veenings. F. Hurkmans en E. J. Kramer. J. v. d. Veldt en M. E. v. d. Mei. M. H. Dekker en M. van Houten, C. F. Coert en H. T. F. Bos. H. A. J. Staffhorst en L. Jonker. C. L. M. van Mackelenberg en B. Lijnzaad. J. E. A. vr Macke- lenberg en H. Lode. J. Schotman en M. Ha- berlen. J. F. Ploeg en J. E. Tames. Geboren: 18 November. J. J. BuntinxStapel, zoon. 20 November. C. F. J. M. Janssenvan Leuven, z. 21 Nov. E. M. WillemseNagtegaal, d. J. M. Wolfv. d. Aakster, d. 22 Nov. A. W. Vis serRuge, z. C. M. van EesNeuteboom, d. Overleden 20 Nov. J. D. Wardenburg, 56 jaar, Wilem de Zwijgerlaan. H. Kruijer, 85 jaai KI. Houtstraat. D. M. Jansen Hendriks—Buijs, 71 jaar, Overtonstraat. C. M„ 5 mnd., d. van P. A. Appelboom, Reitzstraat. 21 Nov. J. H. Hoogen- steijn 56 jaar, Kamperlaan. J. H., 4 jaar, d. van G. A. Homringhausen, Kamperlaan C. M. M„ 3 maanden, d. van G. P. Geukers, Haarlemmer- liedestraat. In de Woensdag gehouden vergadering van den Personeelsraad der Nederlandsche Spoor wegen is een schrijven van de directie aan de orde gekomen, waarin werd medegedeeld, dat naar het gevoelen der regeering verdere loons verlaging onvermijdelijk is. In verband hier mede wenscht de directie den geldigheidsduur van het R.D.V. met twee maanden, dus tot 1 Maart 1934, te verlengen, teneinde tijd tot voor bereiding der loonsverlaging te vinden. In een gemotiveerde brief heeft de Personeelraad zijn ernstige bezwaren tegen de voornemnS tot ver laging der loonen aan de directie ter kennis gebracht en haar om een onderhoud verzocht. Onder voorzitterschap van den heer J. L. Nysingh te de Wijk is de maandelijksche ver gadering der Eerste Afdeeling gehouden in net gebouw van het Landbouw-Comité, Z.-O. Bui tensingel 234a te 's Gravenhage. De Stichting Landverhuizing Nederland had o. m. aan het Kon. Ned. Landbouw Comité de vraag gericht, hoe de inzichten gijn der aan gesloten organisaties, inzake emigratie van land- en tuinbouwers, alsmede of er onder de huidige moeilijke omstandigheden van een drang om te emigreeren sprake is. In verband hiermede werd opgemerkt, dat de vooruitzichten voor vele jonge land- en tuin bouwers hier te lande verre van rooskleurig zijn, zoodat het zeer toe te juichen ware, indien er voor hen emplooi zou kunnen worden ge vonden in het buitenland. Omtrent de moge lijkheden in dit opzicht was men echter niet optimistisch. In geval echter personen voornemens moch ten zijn tot emigratie over te gaan, diende hun uitdrukkelijk te worden ontraden reeds van te voren zekere kapitaals- of andere verplichtin gen aan te gaan. Alvorens zich definitief te ves tigen verdient het aanbeveling door bijv. eeni- gen tijd in loondienst te gaan, zich met de eigenaardigheden van taal, volk en land ver trouwd te maken. Besloten werd in dien zin aan de Stichting Landverhuizing te antwoorden. Naar aanleiding van een vraag van de Ne- deilandsche Aardappelcentrale wat er terzake van de consumptieaardappelteelt in 1934 moet worden gedaan, werd een en ander opnieuw breedvoerig besproken. De conclusie was, dat aan de N.A.C. in overweging zal worden gege ven, een vrij belangrijke beperking van deze teelt toe te passen. Aangaande uitvoering eener eventuee'e regeling tot in bijzonderheden, werd het juister geacht geen positieve voorstellen over te leggen. De geruchten omtrent het instellen van een heffing op schapen- en paardenvleesch, heb ben onder de schapenhouders eenige opschud ding gebracht. Een der leden van de commissie van advies, ingesteld door de Centrale Land bouw Organisaties, ten einde haar van voor lichting te dienen met betrekking tot den uit voer van vleesch en vleeschproducten naar Frankrijk, heeft daarin aanleiding gevonden m een uitvoerige nota de bezwaren tegen een zoo danige heffing uiteen te zetten. Aangetoond werd dat door een dergelijken maatregel de afzet van slachtschapen ten zeer ste zou worden belemmerd. Wel zou kunnen worden oveiwogen of bijv, per 1 Februari 1934 een heffing op het schapenvleesch zou kunnen worden gesteld, aangezien in dit geval nadeelige gevolgen minder behoeven te worden gevreesd. De vergadering kon zich met deze uiteenzetting vereenigen, zoodat besloten werd, eventueel m vereeniging met de andere Centrale Landbouw Organisaties, in dien zin bij de Crisis Rundvee Centrale stappen te doen. Behandeld werd een schrijven van den Ne- derlandschen Algemeenen Keuringsdienst (N. A. K.) aan de drie Centrale Landbouw Organi saties, waarbij werd verzocht het verzoek van den N. A. K. aan den Minister van Economi sche Zaken over te gaan tot instelling van een algemeen bouwverbod voor de aardappelsoorten Bravo, Kampioen en de Wet te ondersteunen De opmerking werd gemaakt, dat het ingrijpen der regeering thans niet billijk zoude zijn, daat vele aardappelverbouwers zich reeds van poot- goed der genoemde soorten hebben voorzien Anderen meenden echter, dat er zeer goed maatregelen zouden zijn te treffen om de schade voor de betrokkenen zoo gering mogelijk te doen zijn. Tenslotte zou echter het landsbe lang moeten uitgaan boven dat van een aantal verbouwers. Besloten werd de andere Centrale Landbouw Organisaties voor te stellen, adhae- sie te betuigen aan het streven van den N.A.K tot instelling van bedoeld verbouwverbod. In de bovenzaal van het café „Royal" aan den Wijk aan Zeeërweg, hield bovengenoemde ver eeniging een belangrijke ledenvergadering. Door de voorbeeldige activiteit van bestuur en leden, kan G. S. thans met 2 tientallen in de aanstaande clubcompetitie uitkomen. Ook werd besloten den clubavond Donderdags avonds te doen plaats hebben en lezen om 8 uur te doen aanvangen in reeds genoemd club lokaal. Bij het agendapunt betreffende het aan schaffen van een materiaalkast, kwam een mooi staaltje van goeden clubgeest aan het licht, namelijk: de heer G. Speet bood aan, deze kast op 'n correcte wijze, geheel belange loos uit te voeren. Dat elk lid hiermee in stemde, behoeft wel geen nader betoog, en er volgde dan ook een spontaan applaus op. Na eenige besprekingen van internen aard, sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze deze ge animeerde vergadering. De R. K. damliefhebbers van IJmuiden en omstreken kunnen zich bij een van de bekende adressen als lid van Gez. Samenzijn opgeven, GROOTE HOUTSTRAAT 16 Wij verkoopen een NIEUW SOORT De buitenkant van de stof Is glad en kan dus niet meer pluizen. De tinten zijn dan ook frisscher. U vindt bij ons een groote sorteenng in FLANELLEN PYJAMA'S en NACHTHEM DEN tegen LAGE PRIJZEN. U MOET BESLIST EENS ■■KOMEN KIJKEN (Adv. Ingez. Med.) bok uit het weiland, gelegen achter den speel tuin „In Veilige Haven", en constateerde dat van dezen bok de staart was afgesneden, waar door een bloedende wond was ontstaan. Door de politie is een onderzoek ingesteld. Haven-onderhoud Het onderhouden op diepte van en voor den havenmond alhier, ge durende de jaren 19341938 is door den Rijks waterstaat opgedragen aan de fa. Volker en Bos te Sliedrecht-Dordrecht voor f 479.000 p, jaar. Te dicht bü de pier gevaren Gisteren is de Engelsche Stoomlogger genaamd „Lisburn" en gemerkt L T 1262, tengevolge van 't te dicht varen bij de Noordpier in aanraking gekomen met de ter plaatse liggende steenblokken. Het schip heeft ligging genomen in de Vis- schershaven en zou in het dok worden opge nomen voor bodem-onderzoek. Hoewel van Wallstreet gisteren geen stimu lans uitging, kenmerkte de voorbeurs zich he den door een vaste stemming. Men wilde dit toeschrijven aan Hitlers wederbedoelingen in een interview aan de „Matin", hetgeen gisteren reeds van invloed moet zijn geweest voorname lijk op de Youngleening, die buitengewoon wil lig gestemd was. Voorts wil men een kentering in de Amerikaansche geldpolitiek verwachten, nu het Roosevelt heet aan de schenen wordt gelegd, hoewel uit verdere berichten valt af te leiden, dat Roosevelt zich door Sprague en an dere tegenstanders niet uit het zadel zal laten lichten en zijn valuta-politiek wenscht door te voeren. De hoogere slotkoersen van gisteren konden niet alleen gehandhaafd blijven, maar liepen voor leidende fondsen nog eenige percenten op, waarbij bleek, dat ook het publiek eenige be langstelling toonde. Philipslampen monteerden 2 pet. tot 238. Ko ninklijke Olie 1 pet. tot 176 Unilever l'/2 pet. tot 88 terwijl H. V. A. een avans boekte van 4 pet. tot 157 pet. De Youngleening was weer goed gevraagd en liep circa 2 pet. boven gisteren uit tot 55%. In Amerikaansche waarden werd weinig of niets ondernomen en voor Steels en Anaconda was de stemming luier. De Dollar was heden 1 tot 2 cent in herstel tot 150 3/4151 3/4 en voor het Pond Sterling was de stemming weer muurvast op 8.118.16 (8.12 Gebouw „St. Bavo" Jaarfeest R. K. Volks bond, 8 uur Bestuursraad R. K. Volksbond, 8 uur. Gemeentelijke Concertzaal Kon. Lieder tafel „Zang en Vriendschap," kwart over 8. Raadszaal 'Prinsenhof Gemeenteraad, half twee. Luxor „Cavalcade", de geschiedenis van een familie 8.15 uur. Palace „Waar is Opa?" 7 en 9.15 uur. Frans Halsmuseum Crisis-tentoonstelling Kunst S. O. S. 105 uur Gebouw „St. Bavo" Bestuur Overheidsper soneel, 8 uur Haarlems Gemengd Koor, 8 uur Studieclub Grafische Bond, 8 uur Ge zamenlijke Propagandaclubs, 8 uur R.K. Be volkingsbureau, 8 uur. Schouwburg Jansweg Vereeniging „Geloof en Wetenschap" Lezing père G. Guitton S.J., kwart over 8. Kleverparkkerk Conferentie voor niet- katholieken door- pater Wijnand Sluis O.F.M., half 9. Stadsschouwburg Ver. Schouwspelers Opvoering van: „Daar klopt iets niet", kwart over 8. Raadzaal Prinsenhof Gemeenteraad half 2 en 8 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 105 uur R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1. Haarlem. Tel 11671 R. K. Kraam verzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Klnderhuisvest 25 rood Spreekuren: Dinsdag van 23 uur Klnderhuisvest 25 rd.; Donderdag van 2—3 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 7—7.30 uur Clubnuis Raadhuisstraat 11: Vrijdagavond van 78 uur Klnderhuisvest 25 rood R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 24, 8—9 uur Zaterdag 1012 uur Adres: Bloemhofstraat 1. Haar lem Tel 11671. R. K. Bemiddelingsbureau Wit-Gele Kruis Leidschevaart 2 R.K. Wijkverpleging „Wit-Gele Kruis" Spreekuren van de Zusters: lederen dag van 22.30 uur tn de wüklokalen: Clubhuls Raad huisstraat 11: Begünhof 2: Damiatestraat 1; ?oor Kraamhulp, gevestigd Jansteens,traat 101. BEVERWIJK, 22 Nov. R.K. Coöp. Tuindersver. „Kennemerland" Breekpeen 0.600 90, Boeren kool 1015 cent. Andijvie 2045 cent per kist. Wortelen 810 cent, Raapstelen 34 cent, Pe terselie 23 cent, Selderie 2—3 cent, Prei 410 cent per bos. Uien 2—3 cent per K.G. Knollen 24 cent oer stuk. Bieten 1.52 cent per K.G. Roode kool 24 cent, Gele kool 35 cent per stuk. Spruiten 6—10 cent per K.G. Groene kool 13 cent per stuk. HAARLEM, 22 Nov. Groentenmarkt. Knakpeen 46 cent, Tomaten 2028 cent. Lof 1624 cent per K.G. Spinazie 30100 cent. Groene kool 10—20 cent. Andijvie 20—30 cent. Gele kool 15— 25 cent, Boerenkool 1835 cent per kist. Sla 2.00—3.00 per 100 krop. Spruiten 1.251.50 per zak. Bloemkool 610 cent, Roode kooi 38 ct„ Knolselderle 25 cent per stuk. Wortelen 9—11 cent. Prei 3—15 cent. Selderie 3—10 cent, %- terselie 310 cent per bos. jx SCHAGEN, 23 Nov. Veemarkt. 40 magere Gel- dekoeien 80.00140.00, 35 vette Geldekoelen 150.00200.00, Kalfkoeien 140.00180.00, 40 vaarzen 55.00140.00. 40 Graskalveren 25.00 45.00, 29 nuchtere Kalveren 6.0014.00, 163 Scha pen 14.0023.50, 258 Overhouders 8.0014.00, 6 Bokken en Gelten 1.505.C0, per stuk. 45 vette Varkens per K.G. 0.320.37. 93 Biggen 7 00 12.00, 19 Konijnen 0.751.50. 33 Kippen 0.40 0.75 per stuk. prijshoudend vast zeer vast willig. willig. willig. onveranderd DONDERDAG, 23 Nov. Vorige slotkoersen. Heden Londen 8.12Vs 813% Berlün 59.21 59.20 Parüs 9.7 1 9.706/g Brussel 34 56 34.55 Zwitserland 48.07% 48.07% Weenen Kopenhagen 36 35 36.25 Stockholm 42 00 42.00 Oslo 40.90 41.CO New York (cable) 1.493/g 1.51% Rome 13.05 13.05 Praag 7.35 7.35 Madrid 20 25 20.20 De komts van St. Nicolaas Evenals vorige jaren komt St. Nicolaas ook dit jaar Driehuis bezoeken en wel op Dinsdag 28 November. De Sint komt des middags met den trein van 3.14 uit Haarlem aan de halte DriehuisWester- veld aan, waar de harmonie Soli Deo Gloria hem en zwarten Piet zal opwachten. In optocht zal het dan door heel Driehuis gaan er. Piet zal zeker het noodige lekkers bij zich hebben. Tenslotte gaat Sinterklaas uitrusten in den kap perssalon van den heer Mentink bü de R. K. Kerk, waar hij ook Woensdagmiddag aanwezig zal zün, om aan de kinderen kleine geschen ken uit te reiken. Dierenmishandeling Door een bewoner van IJmuiden (O.) is aangifte gedaan van dieren mishandeling. Dezer dagen haalde aangever zijn Staatsleeningen 5 Nederland 1932 4 V, Nederland 1916 i% Nederland 1917 4 Nederland 1933 i%\% N Ind 1926 AB i% N Ind 1931 5% Youngleen 1930 Banken Vorige ftkoersen. Heden 101% 101% 102% 102% 101% 101% 100% 100% 84 85 84 85 53 55% 391/2 41 441/2 45 44 44 - 871/g 88% 351/2 30% 31 13% 236 238% 1% 1% 147% 149 Vorige slotkoersen. Heden Indische Bank Cert. Handel-MÜ44 Industrieën Unilever 87i/g Calvé Delft Alg Kunstzijde Van Berkei's Pat. Nieuwe Philips Kttch Accoustiek Ned. Ford Indnstr. Buitenland Anaconda 9 Bethlehem Steel 19% Kennecot 13% (J S Stee) 27% O. 8 Leather 6% Intern Nickel 13% Stand Brands 15% Mijnbouw Boeton Münbouw 9 Alg Exploratie 123)4 Redjang Lebong Hl Petroleum Kon Olie 175 Ga boes 12)4 Perlak 94 Peudawa 37/g ex claim. 9% 1 131/4 27% 6% 13% 15Vs 7%' 123 llOVa 1771/c 13 95 4 Continental Oil Shell Onion OU 11 Va 5% Rubber A dam Rubber 94% Bandar 7(1 Dell Batavia Rubber 39 Serbadjadi 28)4 SHau 2-/4 V 1 G. 046% Allied 49 Intercontin Rubber 17/g Scheepvaart Java Ch Japan Holl Amerika Lün Dito Gem Eigend Kon. Ned Stoomb. 23 f 1% 7 Scheepvaart-Unie 3^% Suiker H. V A 153 Jav Cultuur 80 NIS O 63)4 Vorstenlanden 17% Actions Idem 10 00 Tabak Deli Batavia 203 Oude Dell Oostkust Senembah 119 Spoorwegen Union Pacific Wabash Erie 'ansas Citv South South Raiiw Chic Milw Maxwell L. Gr. 65)4 1% 91/2 7% 14% 3% 13)4 11% 5% 97)4 72)4 42 29% 25)4 48 48 IV. 24 lVe IVg 7% 43 160)4 80 63)4 20 12.00 119 103 19 124)4 65)4 2% 9% 7)4 14)4 3 13%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2