^.1 I Tweede klas Ruwe handen MAANDAG 4 DECEMBER 1. V. C. B. WILSKRACHT II— ZWALUWEN I 7—0 ALW. FORWARD—D. O. S. S. 1—6 GEEL-WIT I—A. D. O. I 2—3 ONZE GEZELLEN—SANT- POORT II 2—0 VITESSE-TEIJLINGEN 3—1 Doos 30 en 60 ct. R. K. V. V. Lisse I—Leiden I 3—0 NAGEKOMEN BLAUW WIT—S.D.O.U.C. 0—1 K.N. V. B. Westelijke 2e klassers Eerste nederlaag van Z. V. V. Z. V. V.—KINHEIM 1—2 ZEEBURGIA—H. R. C. 1—1 D. W. S.—W.F.C. 4—0 WEST-FRISIA—ALC. VICTRIX 2—0 VELOX—T. O. G. 3—1 v. V. A.—SPARTAAN 1—1 BLAUW WIT—D. O. S. 6—1 HERCULES—BLOEMENDAAL 2—1 DAMMEN De meester wedstrijden Spannende finale D.H.V.B.-uitslagen RUGBY DUITSCHLAND—NEDER- LAND 23—0 Grootsche zege van de Duitschers KORFBALUITSLAGEN HOCKEY-UITSLAGEN PAARDENSPORT, Vereeniging „De Draverssport" Courses op Duindigt RallyePaper van Worth-Rheden WIELERSPORT Wedstrijden te Antwerpen Wilskracht trapt af en moet tegen den zeer sterken wind in spelen. Het begin kenmerkt zich door een vrij langdurig terrein verkennen van beide zijden. Zwaluwen is echter, gesteund door den wind, het meest in den aanval, maar kan evenwel niet tot doelpunten komen. Wils kracht zet ook eenige aardige aanvallen op, daarbij steeds probeerend den bal zoo laag mogelijk te houden, hetgeen haar vrij aardig lukt en zoo ziet J. Verheyen kans na een kwar tier spelen, met een goed schot Wilskracht de leiding te geven (10). Zwaluwen werkt dan hard voor den gelijkmaker, maar kan ondanks haar meerderheid niet tot doelpunten komen, ook al door de schotloosheid harer voorhoede. Met dezen stand komt dan ook de rust. Na de thee zijn de Zwaluwen direct in den aanval en het ziet er voorloopig niet naar uit dat Wilskracht zoo'n groote overwinning zou behalen. De spelers hebben echter zichtbaar last van den zeer kouden wind. Spoedig neemt Wilskracht dan het offensief over en uit een vrijen schop weet Verheyen het tweede doelpunt voor Wilskracht te maken. Dan is het met de Zwaluwen gedaan en neemt Wilskracht het ge- heele spel in handen. Haar voorhoede is dezen middag goed op dreef en weet den stand tot 70 op te voeren, waaraan vooral haar mid- voor J. Verheijen een groot aandeel had, door er vijf voor zijn rekening te nemen. De twee andere maakte respectievelijk T. Grimberg en G. Bunt. De Amsterdammers winnen den toss en be ginnen met den wind in den rug. Mooi voetbal spel krijgen we voorloopig niet te zien, wat ge zien den toestand van het terrein, dat keihard is ook niet te verwonderen is. Na een kleine tien minuten spelen neemt Doss met een houdbaar schot de leiding. Aangemoedigd door dit succes komen de gas ten sterk in de meerderheid en in korten tijd weten zfj nog tweemaal te doelpunten en de score tot 30 op te voeren. Keeper Entius heeft zijn voet verstuikt en wordt vervangen door de Wart, die spoedig voor een vliegend schot moet zwichten (40). Met dezen stand breekt de rust aan. Na de rust heeft Santpoort het windvoordeel. Morsch staat thans in het doel, terwijl de gebr. De Wart door jongere krachten zijn vervangen. Doss heeft het spel geheel in handen en na korten tijd is het 60. Na vele vergeefsche pogingen weet Loos ten slotte de eer te redden (61). Als het eindsignaal klinkt heeft D.O.S.S. een fraaie overwinning behaald. Geel-Wit verkiest tegen den straffen wind in te spelen, en met dien niet te onderschatten ruggesteun is A.D.O. dan ook direct in den aanval. Het veld blijkt vrij hard te zijn en mede door den steeds toenemenden wind is de baf moeilijk te bespelen. A! spoedig verdwijnt twee maal achtereen het leder in het Geel-Wit-doeL zeer fortuinlijk voor de gasten, daar beide bal len op het beslissende moment door effect van richting veranderen. Dan werkt Geel-Wit zich los en we noteeren een prachtig schot van v. d. Wouwer, dat door den keeper juist naast den paal gewerkt wordt. A.D.O. blijft echter het meest in den aanval en We beleven angstige oogenblikken voor het Geel-Wit-doel. Door slecht schieten gaan echter de geboden kansen verloren. Slechts zelden Wordt het A.D.O.-doel in gevaar gebracht. Na de pauze weet Geel-Wit spoedig den ach terstand te verkleinen als de snelle van Huizen zuiver voorzet, en v. d. Bosch in de gelegenheid stelt te scoren. Vernooy en Bosse spelen aardig samen en het is de laatste, die een prachtig schot inzendt, waarbij de bal via de deklat in het doel vliegt. A.D.O. geeft zich niet gewonnen. Een goede aanval wordt beloond, als bij de daaruit ontstane scrimmage een Geel-Witter in eigen doel schiet. Dan trekt A.D.O. zich terug en er is geen doorkomen meer aan. Het einde komt dan ook met een verdiende overwinning der gasten. Onze Gezellen speelt voor rust tegen wind in en Santpoort neemt in den beginne het spel in handen. Santpoort begaat echter de fout het spel tel kens op links te openen, terwijl het gevaar van rechts komt. Twee aanvallen achter elkander van rechts gespeeld brengen evenveel gevaarlijke momenten voor de OG-veste. De voorhoede der Gezellen begint zich meer te roeren. De aan vallen worden door de vleugels telkenmale ge opend, doch Neve staat zijn doel goed te ver dedigen. Toch kan hij een schot van Hollink, die in zeer moeilijke positie goed inschiet, sleöhts ten deele stoppen, waardoor de toe schietende Bouma onhoudbaar kan inschieten. 1—0. Aangemoedigd door dit succes komt OG meer en meer in den aanval. De linkervleugel breekt dan mooi door; Duin valt dan onjuist aan, Waardoor de Reus zijn schietkans verloren ziet gaan. De voor deze free kick toegestane penalty jaagt Elferink in den uitersten rechterhoek in de touwen, 20. Na rust krijgt Onze Gezellen den straffen Wind mee, doch het spel wordt te hoog gespeeld, Waardoor de bal regelmatig afwaait. Tegen wind in doet Santpoort hardnekkige pogingen om den achter stand te verkleinen, doch de halflinie steunt de achterhoede uitstekend, zoodat de Reus er niet veel aan te pas behoeft te komen. Onze Gezellen gaat door het oog van de naald als een bal tot driemaal toe wordt ingeschoten en dan de bal hard tegen Verhappen wordt aan geschoten, waarna de bal wordt weggewerkt. Aan de andere zijde verricht Neve eenige keu rige staaltjes in het Santpoortdoel. Vallende Weet hij den bal nog juist corner te werken, Welke goed genomen niets oplevert. Direct daarop forceert Santpoort een corner op het Gezellendoel; de bal komt goed voor den doel- mond, doch de Reus weet fraai weg te stompen. Even daarna weet Heesakkers een fraaie kans Van Tromp te ontnemen, waarbij de bal over de out-lijn verdwijnt. De tijd verstrijkt meer fen meer. De laatste oogenblikken zijn geheel Voor Onze Gezellen, hoewel de uitvallen der Santpoorters gevaarlijk blijven, mede door op dringen der Gezellen-achterhoede. Gescoord Wordt er evenwel niet meer, zoodat OG met 2—0 verdiend wint. voor op een ver door geschoten bal doorloopt. De keeper miste en de bal ligt in het doel, 1—0. Leiden, niet ontmoedigd, tracht het spel te verplaatsen, wat ook even gelukt, doch spoedig is het weer andersom; doch door slecht schie ten der Lisser-voorhoede gebeurt er voor de rust niets. Na de thee heeft Lisse wind nadeel, wat echter niet wegneemt dat de thuisclub geens zins in de minderheid is. Leiden zoekt met den wind mede het doel te hoog of meters naast. Steeds weer komen de Leidenaars terug, doch de aanvallen stranden op buitenspel en door het taai verdedigen van Lisse krijgt Leiden geen kans om ook maar één goed schot te lossen, en meer verstrijkt de tijd. Even voor tijd komt een doelworsteling voor het Leiden- doel. De linksbuiten van Lisse ziet een gaatje en het is 20. Nog een minuut. De voorhoede van Lisse neemt dén bal over; de rechtsbinnen lost een schuiver en Simons trapt over den bal heen, 30. (Ongecorrigeerd.) Onder flinke belangstelling werd deze wed strijd gespeeld. Vitesse trapt tegen den schuin over het veld staander, wind in af. Teijlingen neemt den bal over en gaat direct op het Vi- tessedoel af maar de achterhoede werkt weg. Toch komen ze weer terug en hebbben dan plotseling succes als de fnidvoor alleen voor den keeper komt en Teijlingen de leiding neemt. Dit is echter van korten duur, want als Vitesse mooi doorbreekt, denken we dat de bal over de doellijn rolt. Een back trapt juist weg, maar schiet daarbij hard tegen den keeper en de bal verdwijnt in het net: 1—1. Na de rust speelt Vitesse voor den wind en gaat direct ten aanval, doch Teijlingen staat goed te verdedigen en geeft niet veel schiet kans. Toch kunnen zij niet verhinderen dat Vi tesse na mooi comb, spel de leiding weet te nemen: 2—1. Teijlingen begint iets forscher ce spelen en krijgt enkele vrije trappen tegen zich. Vitesse komt dan goedkoop aan het derde doel punt wanneer een back zoo onbesuisd op den keeper terug speelt, dat de bal hoog in het net verdwijnt: 31. Lisse heeft dezen Zondag zijn nieuwe terrein te gebruik genomen en de wedstrijd beëindigd toet een overwinning. Lisse verschijnt met dne tevallers; Leiden is volledig. Als Leiden aftrapt heemt Lisse den bal over en gesteund door de krachtige wind, welke over het terrein staat, is Lisse al direct in de meerderheid, alhoéwel niets gevaarlijks gebeurt, tot plots de mid- Hees kwam in een geheel gewijzigde opstel ling uit met eenige jonge krachten in aanval en verdediging en bood aan Ulft een onver wacht sterken tegenstand. De gasten moesten alle zeilen bijzetten om hun leiderskansen te behouden. In het begin ging de strijd vrijwel gelijk te gen elkaar op, doch al spoedig namen de gas ten het spel in handen en na eenige kansen gemist te hebben, wist eindelijk de linksbuiten van S.D.O.D.C. in snel tempo de score te ope nen. 01. Hees als verrast speelde nog flink, maar had geen succes tegen de pittige S.D.O.U.C.-verde- diging. De rust kwam dan ook met 01. Na de doelwisseling, als Bl.-Wit het wind- voordeel had, hoopte men op beter resultaat voor de Nijmegenaren, die nu een vlugge partij speelden en in geen enkel opzicht voor hunne tegenstanders behoefden onder te doen. Meer dan eens ontkwam dan ook het Ulftsche doel aan een doorboring en een snel schot van Fehler telde men reeds, maar de scheidsrech ter oordeelde, da„ het leder de doellijn niet was gepasseerd. Bl.-Wit verdiende wel den gelijk maker. maar kree_ geen loon naar werken. gsp. gw. gl. vrl. pt. v.—t. D W. S11 8 1 2 17 30—12 Z. V. V11 7 3 1 17 29—15 West-Frisia 11 6 2 3 14 29—17 Kinheim 9 4 3 2 11 2116 W. F. C11 5 1 5 11 18-- 23 Zeeburgia 10 3 3 9 1113 O. V. V. 010 3 2 5 8 13—17 A. F. C10 2 2 6 6 20—31 Alcmaria Victrix11 2 2 7 6 1923 H. R. C10 2 1 7 5 13—31 Blauw-Wit 11 7 4 0 18 38—12 Velox 11 7 4 0 18 37—13 E. D. 010 6 1 3 13 43—21 Hercules 11 5 2 4 12 23—28 D. O. S11 6 0 5 12 30—37 B. F. C10 3 4 3 10, 18—18 De Spartaan 11 2 4 5 8 1623 Bloemendaal 11 2 4 5 8 2130 V. V. A11 1 3 7 5 21—39 T. O. G11 1 2 8 4 1438 Het nog ongeslagen Z. V. V. en de leidster van haar af deeling heeft de eerste nederlaag ondergaan. Als spel heeft de wedstrijd weinig fraais te zien gegeven. De sterke Oostenwind maakte het voor beide par.yen onmogelijk goede aanvallen op te zetten. Daarbij moest gespeeld worden op een veel te hard veld. De eerste helft waren de bezoekers, die toen tegen den wind inspeelden de sterkste partij, terwijl het na de rust precies andersom was. Het eerste punt kwam uit een goeden voorzet van Ellen, dien Michel wist te benutten, zoodat Kinheim de leiding had. Kort voor de rust gelukte het van Marie den keeper te verschalken, toen deze te ver was uitgeloopen. De rust ging alzoo in met gelijken stand. Z. V. V. pakt in de tweede helft flink aan, zoodat het doel der tegenstanders herhaaldelijk in gevaar is. Evenwel volgen geen doelpunten, tot kort voor het einde Michel den winnenden goal maakt. Le Journal. Als wij afgeloopen zomer ook zoo tens bruingebrand waren! Vraag hem op welke badplaats hij geweest is. De veranderde opstelling na de rust bij Z. V. V. bleek meer een verslechtering dan een verbetering te zijn. Kinheim heeft verdiend gewonnen. Het begin is voor HRC, doch de aanvallen, hoewel goed van opzet, loopen voor doel op niets uit. Enkele goede schoten worden door v. Wijk op de juiste manier behandeld, zoodat doelpunten uitblijven. Zeeburgia weet zich eenigszins te herstellen en breekt eenige malen zeer onverwachts door, de aanvallen worden echter onvoldoende afge werkt, zoodat met blanken stand de rust ingaat. Een kwartier na de hervatting komt het eer ste doelpunt als HRC een strafschop krijgt toe gewezen 01). Na een half uur spelen komt er voor keeper v. Wijk een invaller, welke zijn taak naar be- hooren verricht. Vlak voor het einde heeft Zeeburgia eindelijk succes en brengt Brostrom de partijen op ge lijken voet in welken stand geen verandering meer komt. De Wormerveerders hadden aanvankelijk het beste van het spel én verscheidene malen moest keeper Hekelaar er aan te pas komen. Tot tweemaal toe stopte hij op sublieme wijze eeni ge gevaarlijke schoten. Geleidelijk werkte DWS zich los en ging het meer gelijk op. Na een half uur nam DWS door goed werk van v. Es de lei ding (1-0). Met dezen kleinen voorsprong voor de thuisclub kwam de rust. Ook in de tweede helft had het spel niet veel te beteekenen. Uit een korte doelworsteling scoorde Lotting- huis voor DWS den tweeden goal (20). Direct hierop bracht Melchers den stand op 30 en hiermede was de strijd beslist. WFC werd ge heel door DWS ingesloten, maar eerst in de laatste minuut kon van Es den stand op 40 brengen. De koude, gure Oostenwind stond juist van doel tot doel en een verblijf op het veld was voor de toeschouwers en de spelers nu juist geen pretje. De grond was hard, waardoor de bal dikwijls de vreemdste sprongen nam. Het begin van den wedstrijd was sensationeel. Zoo vanaf den af trap naar de West-Frisia-voorhoede den bal mee en voordat men eigenlijk wist, wat er gebeurd was, had West-Frisia de leiding genomen, 10. Direct daarop herhaalde dit spelletje zich en weer werd de Alcmaria-achterhoede overrom peld, 20. Hiermede had West-Frisia zich een mooien voorsprong bezorgd, want daarna had Alcmaria zich hersteld en verschillende aanvallen werden nu ondernomen, evenwel zonder succes. Na de rust, welke met 2—0 inging, was Alc maria veelal in den aanval, maar de W.-F.- achterhoede weerde zich geducht. Vooral de doelman der Enkhuizenaren heeft eenige zekere doelpunten voorkomen. Hoe men ook wérkte, de stand onderging geen verandering meer en zoo eindigde deze ontmoeting in een 20 over winning voor West-Frisia. De spelers kwamen, getooid met handschoe nen en dikke dassen in het strijdperk. Spoe dig verdwenen deze echter want hoewel de strijd lang niet mooi was en zelfs op laag peil stond, werd er gezwoegd dat het vaak een lust was. Bij Velox nam Drost de plaats in van Lith en deze invaller had het genoegen, aan zijn club de leiöifcg te geven. De Amsterdammers wisten evenwel spoedig gelijk te maken, 11. welke stand, ondanks tal van kansen voor beide doelen, tot rust gehandhaafd bleef. In de twee de helft speelde men er danig op los, en nu was het door toedoen van Hettinga, dat de thuis club de leiding nam. T. O. G. zette er nu alles op, om gelijk te maken, maar toen de stand 3i werd, berustte men in de nederlaag. Ag- terberg werd n.l. in het strafschopgebied on behoorlijk behandeld en Sluyk zette de penal ty in een doelpunt om. Einde 31. The Humorist. „Dat is een spoorweg, daar beneden, dwaas, en geen water". „Ssst. Spreek er niet verder over. Ik beloofde mijn vrouw den trein van 3.45 op te vangen". De thuisclub, die het windvoordeel heeft, ls direct in den aanval, maar de meeste voorzet ten komen naast of over het doel terecht. Grob- ben en zijn mannen zien meerdere malen kans het spel te verplaatsen, doch het is slechts van korten duur. Bij een VVA-aanval wordt een keihard schot door den keeper gestopt, doch hij krijgt geen gelegenheid het leder voldoende weg te werken, waarvan de midvoor van de thuisclub handig gebruik maakt om te scoren (10). Voor de rust weet WA nog eenmaal het net der gasten te vinden, maar dit doel punt wordt wegens buitenspel niet toegekend. Direct na het begin mis-t Kamminga een prachtkans, waardoor het Spartaan-doel aan een doorboring ontkomt Ook bij de bezoekers ontbreekt het aan voldoende balcontrole en gaat bijna alles naast of over. Als Brand 'bü een dezer aanvallen bijna in eigen doel schiet, weet de keeper het leder nog bijtijds op te van gen. Intusschen blijft de druk op het WA-doel aanhouden en na een scrimmage gelukt het Pieterson eindelijk gelijk te maken (11). WA wordt nu gedwongen met alle macht te verdedigen. Geen der partijen ziet kans nog maals te doelpunten, zoodat met een gelijk spel het einde komt. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat de Zebra's met zulke klinkende cijfers zouden winnen. Het begin was weinig hoopvol. Er werd aan weerskanten zeer slecht gespeeld. Na een half uur spelen weet Westphaal een voorzet van rechts te benutten en zijn club de leiding te eeven (10). Hierdoor aangemoedigd valt de thuisclub fel aan en bijna onmiddellijk daarna weet Bergman op fraaie wijze den stand op 30 te brengen. Geen vijf minuten later is het 30, als Kuipers den D.O.S.-doelman het leder ont futselt. Na de rust gaat het spel eenigen tijd gelijk op. De aanvallen der gasten worden echter zeer slecht afgewerkt, zoodat deze geen resultaat opleveren. Een penalty wegens hands wordt door Weber in een doelpunt omgezet (3—1). Een cogenblik komen de gasten nog fel opzetten, maar langzamerhand neemt Blauw Wit het spel weer in handen en door doelpunten van West phaal (2) en De Graaf wordt de stand opge voerd tot 61. Een onprettige wedstrijd, niet omdat er iets mankeerde aan de onderlinge verstandhouding, De uitslagen der Zondag in „Atlantic" te Am sterdam gespeelde 3de ronde luiden: J. BulierJ. W. van Dartelen 11 P. IdzerdaJ. Kalden 0—2 L. DuitzN. Cohen 0—2 H. Zitman—P. Westra 1—1 De 4de ronde gaf de volgende uitslagen: P. WestraN. Cohen 02 J. Kalden—L. Duitz 0—2 J. W. van Dartelen—P.. Idzerda 1—1 H. W. ZitmanJ. Buller 1—1 terwijl de vooraf in Rotterdam gespeelde par tijen Buller—Bax en Cohen—Idzerda beide remise werden. De favoriet van dezen kamp, de Amsterdam- sche kampioen L. Duitz, liet het in de ochtend ronde tegen één der belangrijkste mede-candi- daten voor den titel leelijk liggen. In een Hoogland-variant, Duitz geliefkoosde partij - genre, nam Cohen onverwacht een tamelijk gecompliceerde vier om drie combinatie, welke hem op dam bracht. Duitz kon de dam voor een schijf verlies afnemen (wat dan ook ge schiedde), en Cohen hield een verzwakking van dén langen vleugel over, wat voor den D.O.S.- er eenigszins een compensatie beteekende. Cohen wist echter de goede verdediging te voeren, Duitz omsingelingstaktiek had toen nog in zooverre succes, dat hij naar dam doorbrak. In een eindspel van 4 tegen 2 stukken bleek remise echter onbereikbaar en Duitz boekte een nul. Een bittere pil voor den Amsterdamschen kampioen 1 Idzerda en Kalden speelden een heel be langwekkende en sensationeele partij. Kalden viel fel aan op ruit 24, trachtte dien aanval kracht bij te zetten door zich tevens op het vijandelijk centrum te nestelen. Een ver rassend zetje bracht den Hagenaar bijna op dam. Idzerda meende, terecht, de stelling te kunnen forceeren, Kalden accepteerde het, en alles verliep zooals Idzerda dit had gezien, tot... Kalden roet in het eten gooide. Een zeer ve nijnig verborgen combinatie niet diep, maar zeer verrassend volgde als „klap op den vuur pijl", en bracht Kalden wederom tot dicht bij dam, met dezelfde schijf. Wel kostte het nu wat duurder, maar Kalden vond de juiste voort zetting, en hoewel de Rotterdammer zich nog taai verdedigde, kon niets meer baten. Kalden voegde zich met deze verdiende twee bij de leiders. Westra en Zitman speeldén een klassieke partij, waarin beiden regelmatig hun stelling opbouwden. In het vergevorderd middenspel volgde een ruil, die o.i. Westra eenigszins voor deel gaf, zij het dan ook miniem. Tegen het eindspel nam de Haarlemer een zetje, dat hem. op andere wijze genomen, winstkansen zou heb ben verschaft. Nu won hü weliswaar drie schij ven, maar Westra was eerder op dam, en had nog' betere kansen. Verdiend verdeelden de spe lers de punten. Van Dartelen en Buller maakten het zich niet al te moeilijk. Een 34—30 opening van den Ha genaar werd op de moderne wijze, 2025, door Van Dartelen beantwoord, en een spelgenre ontstond, dat, weliswaar moeilijkheid in op bouw gaf, maar dat juist werd behandeld. Zoo als dit meestal gaat met dergelijke partijen, werd ook hier in het middenspel de positie Hollandsch met mogelijk iets voordeel voorden Haarlemmer. Er valt echter van soortgelijke posities weinig te zeggen. Buller vormde een blokje op het centrum, waarop moeilijk voor deel was te behalen, en hij wist dan ook den stand gelijk te houden. Ook hier was dus re mise het resultaat. De avondronde bracht wederom eenige span nende partijen. Duitz speelde een voor zijn doen kalme opening, maar spoedig veranderde de D.O.S.-er van taktiek. In het middenspel was het resultaat: een omsingeling van de witte positie, met voor beiden nog allerlei mogelijk heden. Kalden drong Duitz wat in de verdedi ging, bezette ruit 22, maar dank zij een han dige manoeuvre van den Amsterdamschen kampioen keerden de kansen. Om een opslui ting te ontgaan, markte Kalden de beslis sende fout en was daarna ook spoedig verloren. Van Dartelen, met drie remise geëindigde partijen, veranderde ook nu zijn passieve speel wijze niet. Idzerda, zijn tegenstander van 's avonds, vormde op den witten korten vleu gel een stelling, niet van aanvalsmogelijkheden ontbloot, die van Dartelen juist beoordeelde, door ze te omsingelen. In een 8 om 8 stelling had Idzerda o.i. door minder goed geplaatste schijven van van Dartelen voordeel kunnen be halen. Nu deed hij dit op andere wijze, brak ten koste van eenige schijven naar dam door, maar meer dan remise was er toch niet uit te behalen. Westra, de R.K.D.'er, speelde tegen Cohen, die leidt, wel heel gewaagd, iets a la Duitz of Weiss. Hij liet zich maar liefst aan beide vleu gels opsluitten; mogelijk wilde hij door dit soort spel zich kansen scheppen en zijn positie, op de ranglijst verbeteren. Hoe het ook zij, Cohen accepteerde de moeilijkheden, in een zeer moeilijke positie verloor Westra een schijf, en Cohen had, toen hij nog gelegenheid kreeg om op dam te komen, weinig meer noodig om te winnen. Ten slotte wist Zitman tegen Buller wat ver op te dringen en op den vijandelijken linker-vleugel een aanval te ontwikkelen, die kans van slagen scheen te bezitten. Buller ver dedigde correct, wist zijn centrum te verster ken, zoodat Zitman, naar hij zelf verklaarde, uitstekend reclame maaakte voor de „nieuwe speelwijze", door zijn vierde remise te boeken. Na deze twee ronden luidt dé stand: N. Cohen 8 (5); Duitz 5 (4>, Kalden 4 (4), van Dartelen 4 (4), Bax 5 (5), Buller 4 (5), Westra 2 (4). Zitman 4 (4). De 5de en 6de ronde vinden plaats op 17 December a.s., in Rotterdam, „Monopole", Kruiskade -20; de spelers hebben as. Zondag dus een rustronde. want die was goed, maar wel om het feit, dat de wedstrijd telkenmale moest onderbroken wor den voor buitenspel. De Herculanen hanteerden het buitenspelwapen herhaaldelijk en Bloemen daal liet zich er geregeld mee bestrijden. In de eerste helft profiteerde Rijnberk op goede wijze van een slecht wegwerken door de Bloemendaal- defensie en gaf Hercules de leiding. Ondanks het zwoegen der gasten bleef deze stand ge handhaafd. In de tweede helft was het dezelfde buitenspel-misère. C. de Zeeuw kon op fraaie wijze den voorsprong voor de thuisclub vergroo- ten tot 20. De bezoekers misten dan een straf schop, waarna zij eindelijk de buitenspelval wis ten te ontgaan en tal van behoorlijke schoten gaven, waarmede Balt de grootste moeite had. Pas tegen het einde trof één van de schoten doel en was de stand 21. De nog resteerende tijd was voor Bloemendaal te kort om 'n gelijk spel te verkrijgen, wat ten slotte verdiend zou zijn geweest. Afdeeling Noord: Res. 4e klasse F: Vitesse 3 —VVO 3 0—0. Afdeeling Centrum, le klasse: Const. 1St. Louis 1 80, The Unity 1The Victory 1 22. C: BSM 1-WL 1 1—0 (gestaakt). 2e klasse C: St. Mart. 1St. Pancratius 1 5—1, OIV 1—VVSB 1 04. Res. 2e klasse C: Zwal. 2Doss 2 21, De Meer 3Volendam 3 (Volendam n. o.), RKAV 2 The Unity 2 3—3. D: Leiden 2Santp. 3 12. 3e klasse C: Nas 1—Dek 1 2—1. Res. 3e klasse E: WA 3—RKAV 3 4—0, Wils kracht 3Const. 2 30, F: Diemen 2WA 4 4—1. H: Teül. 2—Tybb 3 6—1, Santp. 4—Conc. 2 2—5. I: Geel-Wit 3—Tybb 4 5—5. 4e klasse B: Nea 3—PVC A 1 0—3. C: Leiden 3 —SNA 2 (SNA n. O.). Steeds Hooger 1—KB 1 5—1. D: Tybb 5—Lisse 4 0-4, OIV 2—WF 1 1—0. Reserve 4e klasse H: ZPC 2WA 5 42. K. Doss 5—Des 3 4—2, Zwal. 4—Wilskr. 6 1—2. L: Santp. 5—Geel-Wit 4 0—3, BSM 3—v. Nis pen 3 1—0, Dek 2—OIV 3 5—0. U:VVF 2—Tybb 7 (s. n. o.), Dek 3—BSM 4 (BSM n. O.). M.:Kolp. B 2St. Bernardus 2 12. Afdeeling Zuid, le klasse D: Aeolus 1SD S 1 0—0. E: RCD 1—DHL 2 2—2, GDA 2—Ex celsior 2 34. In het Rijnstadion te Dusseldorf vond gis- tergn voor een duizendtal "toeschouwer sde lan- denwedstrüd Duitschland—Nederland plaats, welke ontmoeting in een groote overwinning der Duitschers is geëindigd. Daarbij dient nog in aanmerking te worden genomen, dat Duitsch land niet met haar sterkste vijftiental tegen Nederland uitkwam en een z.g. B-team had samengesteld. Mehlbauer wist binnen het kwartier succes voor Duitschland te boeken, even later gevolgd door een try van Pape en weer tien minuten later was de stand reeds 90 door goed spel van Zichlinsky. Kort voor de pauze deed Hedderich weder om een try voor Duitschland noteeren, welke try in een goal kon worden omgezet. Met een 14—0 voorsprong voor Duitschland kwam zoo rust. Na de rust bleven de Duitschers sterker, zonder dat de Nederlandsche spelers ook maar een kans kregen hun achterstand te verklei nen. Hedderich maakte weer een try, terwijl na een kwartier Heine II weer succes had. Vlak voor het einde nam Gyr nog een try voor zijn rekening en daarmede werd de eind stand 230 voor Duitschland. Het groote ver schil in het Hollandsche en Duitsche spel was wel, dat individueel de Duitschers stuk voor stuk beter waren dan de Hollanders. Zij waren meer getraind en physiek hadden zij dan ook reeds een grooten voorsprong. De beste spelers aan Hollandsche zijde von den wij Smit van Eindhoven, terwijl in het Duitsche team vooral Heine II op den voor grond trad. WESTEN Afd. Noord-Holland le klasse SwiftWesterkw. 2—2 0VD—K. Zaand. 1—2 2e klasse Afdeeling A \KZKV ,UTOEendracht 2—3 1—1 Afdeeling B Bilth.—A.'dam 4—3 Afd. Zuid-Holland le klasse HSV—Deetos 0—2 Dns Eibern.—DKC 3—1 Het Zuiden Rozenburg 21 2e klasse Afdeeling A ?luks 2Sellicha 03 3KV 2—HBS fi—2 Afdeeling B Regenb.Velox 10 Deetos 2-OS CR 02 HET OOSTEN le klasse Be QuickHellas 11 gest Oversell.ECKA 11 Dnd. OnsRapid. 4i Afdeeling B Wit-Bl.Rigtersbl. 11 AKCZwart-Wit 23 HKC—DOS 1—0 2e klasse Afdeeling A Noviomag. ECKA 2 00 Borculo Wilskr. 2 2—1 Wilskr.Merc. 10 Afdeeling B Dos 2Naas 2 01 HET ZUIDEN Or. WitBred. 2—1 BEKACE—Volt 2 2—0 Bloemendaalbeker (lste ronde) MOPHilversum 13 HTCCDeventer 22 GHC—PW 0—1 SOS—Victoria 2 4—2 Hilvers. 2Laren 23 Cadetten—HOC 2—1 Gooi 2A.'dam 16 Baarnsch Lyc. Pinokkio 31 Deventer 2 Be Fair 14 Kievieten—Breda 13 Bloemend. 2 Amsterdam 47 LeidenBl.daal 21 HUDÏTOHBS 32 Dh KayHet Gooi 11 Kiev. 2B. Lyc. 2 50 Treslingbeker (2de ronde) RAP—MHC 2 0—7 Hilvers. 4MHC 3 20 EDM 2—Delft Stud. 2—5 Ltrecht 2Tilb. 21 3TWForward 23 'inokkio 2— Be Fair 2 45 Hilvers. 3 A.'dam Vet. 10 Competitie HET OOSTEN 2e klasse PW 2Zwolle 3I HET ZUIDEN 2de klasse Afdeeling B Zwart Wit 2 Tilb. 2 6—2 Breda 2 Cadetten 2 12 DAMES WESTEN Promotie Leiden I A'dam II 10 HDMLaren 31 2de klasse A De Vierde De Werve 04 Afdeeling B lilvers. 2—RW 3 1—2 Be Fair Baarnsch Lyg. O3 OOSTEN le klasse ?WHengelo 4Q ZUIDEN EMHC—MOP 1—0 De Vereeniging van Organisatoren van Hard draverijen „De Draverssport" hield Zondagmid dag te Den Haag een druk bezochte algemeene vergadering, waarin de mogelijkheid werd be sproken tot het houden van courses in 1934. De voorzitter, de heer Vrijlandt, deelde het bestuur mede, dat een combinatie van leden er in was geslaagd de renbaan Duindigt voor den tijd van een jaar in huur te verkrijgen. Het plan werd opgevat in 1934 zooveel mogelijk courses, draverijen, military's, snelheidsproeven, etc. aldaar te organiseeren. Na ampele discussie over enkele bijkomstige vragen verklaarde men zich unaniem accoord met de plannen van bedoelde combinatie. Het programma voor 1934 was nog niet volledig be kend. Dit zal nader behandeld worden op de volgende algemeene vergadering van „De Dra verssport". Het voortbestaan der courses in 1934 is in ieder geval verzekerd. De uitslagen van de gister te Duindigt gehou den courses luiden als volgt: Mariëndorfprijs (Prijzendraverij 4e klasse over 1740 M): 1. Waldeck Fiermont, elg. IJ. Eikhui zen; 2. Willy Belwin, eig. R. F. Sormani. Zonnestraalprijs (Prijzendraverij lste klasse over 2060 M.): 1. Quettevillezoon, eig. J. In 't Veld; 2. Slavin, eig. G. Ensing. Zingariprijs (Ren op de vlakke baan over 1350 M.): 1. Elass, eig. A. Rietkerk; 3. Inardo, eig. mej. Uhlenbeck. Zeppelinprijs (handicapdraverij 2e en 3e klasse over 2000 M.): 1. Vaz Dias, eig. C. F. Ockhorst; 2. Willy Belwin, eig. R. F. Sormani. 24e Heerrijdersprijs (Handicapdraverij le klas se over 2000 M.): I. Sister Patrick H, eig. J. Klarenbeek; 2. Trotteur, eig. H. van Zalinge. Zaterdag hield de Arnhemsche caroussel so ciëteit een rallye-papier. De start was bij de uitspanning „Valkenhuizen" aan den Apeldoorn- schen straatweg. De finish op het bekende weitje bij Beekhuizen. Het weer was, vooral voor de paarden, zeer goed. Er heeft zich slechts een ongevalletje voorgedaan. Een der dames viel van haar paard, maar reed toch door. De deel nemers waren in vier klassen gesplist: a. open klasse voor amazones, officieren en heerrijders; b. burger amataeurs; c. landelijke ruiters; d. onderofficieren etc. Naa afloop brachten de veeartsen, die de keu ring der paarden hadden verricht, verslag uit over den toestand der paarden. De landelijke ruiters kregen een pluimpje voor dén toestand waarin hun paarden verkeerden. De uitslagen waren als volgt: A: 1. Lt. Baron v. Heeckeren 1 uur 16 min. 35 sec.; 2. Lt. C. van Dommelen 1-20-38; 3. Lt. O. Kaub 1-21-26; 4. K. Zoetelief-Norman 1-24- 13; 5. Lt. de Graaff 1-27-44; 7. Lt. Le Fèvre de Colligny 1-37-47; 8. Lt. Hoogenbergh 1-44-7; 9. Lt. v. d. Broek 1-46-44. B; 1. Gen. maj. Rijnders 1-52-39 2. mevr. Jurgens v. Worst 1-53-16; 3. J. Craandijk 2-8-53; 4. mej. C. de Kempaer; 5. Prof. W. Kamp huizen 2-33-48; 6. mevr. J: Beuker v. Heukelom 2-43-29. II C: 1. Schoonman, Brummer; 2.Metz2-16-23 1. Patroulle Varsseveld. De patrouille van de IJsselruiters werd ge diskwalificeerd wegens het missen vaa een post. D: 1. Opp. wr. v. d. Broecke 1-31-46, 2. wr. W. Besseling 1-59-12; 3. wr. Jansen v. Galen 1-55- 26; 4. Wr. Lockhorst 1-59-24; 5. wr. Bredewold K.M. 2-00-50; 6. mar. Oosterloh K.M. 2-03-47; 7. Opp.wr. Stek 2-05-53; 8. mar. J. Weeda KM. 2-06-53; 9. wr. Ooudhuizen K.M. 2.12.49; 10. wr. v. Houten 2-13-20. De uitslag van den Zondag in het Sportpaleis te Antwerpen verreden 80 K.M. koppelwedstrijd luidt: 1. BuysseDeneef 1 uur 41 min. 51 1/5 sec. 0 punten. 2. ChouryFabre 0. 3. Van Kempen- Braspenning 0. 4. DepauwVannevele 0. Op een ronde 5. RonsseAerts 0. 6. J. van Hevelvan Slembroucke 0. Op 2 ronden 7. DerijckHuys 5. 8. Loncke— Schepers 4. 9. PelissierLeducque 1. 10. Maes Van Hevel 0. 11. DervaesDuerloo 9. Op drie ronden 12. Van HoutVan Hoek 0. 13. Degrae veV erschuren. Op vijf ronden 14. Van Nek—Bogaerts. Op zeven ronden 15. TerraesLouviot. Ik niet zeggen kan, wie schuldig is, alle Hollanders zien hetzelfde uit voor Chineesje!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 11