TADSNIEUWS BEURS VAN AMSTERDAM HET OESTERHUIS" Haarlem, 4 Dec. De vroegbeurs Wisselkoersen l—lll— 13 Riviervischmarkt ALS ST. NICOLAAS-GESCHENK WIELRIJDERS H. J. v. d. MEER KATHOLIEKEN Tel. 10545 - J. VAN DER LAAN MAANDAG 4 DECEMBER SINT NICOLAAS In het Rembrandt-theater Nationaal Crisis-Comité Stafmuziek Vrijw. Burgerwacht IN MEMORIAM DOKTER C. KUENEN H. ERNSTIGE AANRIJDING Door een dronken chauffeur Bij de Liebrug Weer geen voorrang BLOEMENTENTOONSTELLING 1935 Garantie van Heemstede Beschikbaarstelling terrein Kapperszaken Donderdagmiddag gesloten R. K. Handelsreizigers RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN Van intercommunale vermaardheid DE IJSBAAN AAN DE KLEVERLAAN Morgen open? HOOFDINSPECTEUR BOS Een kwarteeuw in politiedienst Kamer van Koophandel Het stemmen tegen de Begrooting Speeltuinvereeniging „Flora" N a volgens waard ig LEIPZIGER BONTHANDEL Kindervoeding Dringend verzoek Fietsendiefstal BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE Gevonden dieren en voorwerpen IJMUIDEN AGENDA 5 December Beurs-thermometer MAANDAG 4 DECEMBER 1933 9Va 21% ,7Vs 121 112 BESCHERMT U TEGEN DEN WINTER Nog geen vijftien minuten geleden hadden we den goeden man uit Spanje op het Frans Hals plein gezien, gezeten in zijn statigen landauer, en rijdend in de richting Haarlem-Noord. Daar had hij blijkbaar ook z'n klantjes. Maar toen is hij dan toch in draf naar de Groote Markt terug komen rijden", waar in het Rembrandt-theater een groote schare kinderen hem hun opwachting kwamen maken. Zooveel als 'n officieuze ontvangst vóór den grooten dag van 6 December. De echte Sint Nicolaasgeest zat er al spoedig in. Met begeleiding van het orkest werden een aantal Sint Nicolaas-liedjes gezongen dat 't 'n aard had. En toen de heilige man eindelijk ver scheen, barstte het gejubel los uit honderden kindermonden. t Duurde 'n heele poos eer de Sint aan al die kinderen de hand had gedrukt. En toen stapte hij het tooneel op en hield een lange toespraak tot de kleinen. En wat wist hij alles precies. Van de beloften, die hem 't vorig Jaar gedaan waren, en die niet allemaal waren gehouden. Van 'n meisje dat haar bord nog steeds niet leeg wilde eten, van 'n kleinen fietsersbaas, die er met gevaarlijke snelheid om de hoeken der Haarlemsche straten -.ulsde alsof hij Pij nenburg was. Maar over het grootste deel was hij toch wel tevreden en allen hernieuwden ze hun belofte om in het komende jaar recht braaf te zullen zijn. En toen ging Sint zitten op 'n zetel die voor hem klaar stond op 't tooneel en kwamen er 'n heeleboel leuke menschen de kinderen amu seeren Een grappige teekenfilm hadden ze al gezien en er dolletjes om gelachen. Verbeeld u, daar kwam o.a. Ghandi op rolschaatsen aan gereden. En wie kent er Ghandi nu niet? Een mijnheer en een dame traden er voor het voet licht, en die bespeelden allerlei instrumenten. Op 'n gegeven oogenbük dacht je dat hij voor 'n orgel zat en toen bleek het niet anders te wezen dan 'n ronde harmonica, 'n bandoneon. Zelfs met twee tegelijk, als t ware met los stuur spelend, wist die virtuoos, want dat was het, er nog mooie muziek uit te halen, en hij danste er zoowaar nog bij ook. Daarna kwam de Oud-Hollandsche Poppen kast. Ze kenden Jan Klaassen en Trijn natuur lijk allemaal, en ze hielpen hem trouw bij al zijr ondeugende streken. De jeugd kent geen ver raad. Dezelfde mijnheer die Jan Klaassen had vertoond, vertoonde ook 'n aantal goocheltoe ren, waar ze allemaal eenvoudig paf van zaten. En als je dacht, dat je gezien had of ontdekt hoe het precies gegaan was, dan had je het toch nog net mis. Z'n kleine helpers die cp het tooneel geroepen waren, stonden op 'n gegeven oogenblik met een pan met twee eierkoeken in d'r hand. En de goochelaar beloofde dat hij er 't volgende jaar tweehonderd zou bakken ter eere van Sint Nicolaas. Als hij 't nu naar niet vergeet. Ten slotte kwam de groote verrassing. De Goede Heilige Man ging aan 't deelen. Heele doozen vol met Droste-flikken werden door Pie terman-knecht aan alle kleine bezoekertjes uit gedeeld, en terwijl Sint Nicolaas zelf nog mee rond ging, deelde hy aan verschillende kleinen nog z'n vermaningen en wyze lessen uit. We stonden vlak by zoo'n jongetje, waarvan hy preéies bleek te weten wat hy zooal op z'n kerf stok had. Doch mee naar Spanje behoefde hy toch nog niet. De ernstige belofte van beter schap was dezen keer nog voldoende. Toen allen bedeeld waren hield de Sint nog een hartelijke toespraak die besloten werd met 'n ..Lang zal ie leven!" Tot slot kregen de bezoekers van dien heer lijken middag toen nog een prachtige sprook jesfilm te zien: ,De Ganzenhoedster" getiteld. By den uitgang deelde de Heilige Man ons mee dat hy Woensdagmiddag z'n gaven uit- deelen zal aan de kinderen die dien middag de Palace-bioscoop zullen bezoeken. En dan keert Sint Nicolaas weer voor "n Jaar naar Spanje terug om uit te rusten van zyn inspannende maar voldoening-gevende reis naar Holland en z'n lieve kinderen. Personeel C. en A. Brenninkmeyer te Haar lem, per giro 2 Dec. f 29.20. De commandant van de Vrüwillige Burger wacht te Haarlem heeft een oproep gericht tot de jongemannen, die lid willen v/orden van de stafmuziek van dit Instituut. Zij kunnen gratis opleiding krijgen tot stafmuzikant. Uitsluitend blaasinstrumenten worden bespeeld. wy lezen in „Credo": Een smarteiyk verlies heeft verleden week on ze parochie geleden in het overiyden van een der onzen, dokter Corn. H. Kuenen, sinds zoo veel jaren parochiaan van St. Joseph en tevens secretaris van het Parochiaal Kerkbestuur. Iedereen kende den „Dokter", niet alleen zyn patiënten, die wisten, dat de dokter voor hen was een man, die meeleefde met heel het wel en wee van het gezin, maar ook die hem niet als dokter hadden, zy allen kenden hem als een opgeruimd joviaal mensch met den glimlach Altijd een goed en vroolijk woord, zoo ging dr. Kuenen door het leven. Een geestig gezegde, om de lippen en die echte biyheid in de oogen. dat nooit pyn deed en in en by dat alles een groote en hechte geloofsovertuiging. Hoe dacht hy altijd aan het geestelijk heil van zyn pa tiënten? Als het wel eens gebeurde dat de dokter zag, dat menschelyke krachten niet meer konden helpen en van den anderen kant wist, dat er geestelyk nog wel wat op te knap pen viel, dan was hij de leeken-apostel, die met rustige kalmte het ys der onverschilligheid wist te breken. Dan werd de brug geslagen tus- schen priester en patiënt maar de groote „pon tifex" de bruggemaker was geweest dr. Kuenen. Dr. Kuenen, de man met de biyde ziel, die zoo dikwyis op zyn levensweg de menschelyke ellende ontmoette, was iemand, die er eigeniyk niet tegen kon en als hij dan een geval besprak, dan voelde men uit zijn woorden, hoezeer 't hem had aangegrepen in de ziel. Onbaatzuch tig voor zich zelf was hij vol liefde voor ande ren en toen dan ook vyf jaar geleden de ziekte hem 't ontslag uit de practijk voorschreef, heb ben velen in hun leven een leegte gevoeld, wel ke niet zoo spoedig te vullen bleek. Dokter Kue nen was huisvader en echtgenoot en ook daar in zyn gezin wist hij mee te leven zoowel met het spel als met den arbeid zyner kinderen. Dokter Kuenen was parochiaan van St. Joseph en sinds jaren Kerkmeester en ook in het pa rochiale leven had hij zijn plaats. Hoe stelde hy zich op de hoogte van de verschillende aange legenheden der parochie, rustig objectief be schouwer van het goede, pleitbezorger voor ver schillenden in de vergaderingen, die het woord Kerkmeester niet gaarne hoorde, omdat hy T veel te voornaam vond klinken. En nu is dat alles voorby. Zeker de dood had reeds zoo nu en dan eens aangeklopt, maar toen de laatste klop op de deur viel, was 't toch nog onverwacht en daar waar hy in stilte hoopte weer op te knappen en rust te krijgen, werd het rustbed een doodsbed. Een slag voor de familie, die haar trouwen echtgenoot en lieven vader moet missen in een tijd, waarin hy maar zoo noode gemist wordt. Een droefheid voor zoovele vrienden, zijn pa tiënten die hem wel kwyt maar nog niet ver geten waren. Een gemis in onze parochie, voor den pas toor, die in hem een trouwe hulp en een na volgenswaardig voorbeeld hebben gehad. Hij is gegaan zooals hy leefde en toen hy daar lag ln zijn laatste woning speelde die blijde lach nog om zyn lippen als een beeld van de blijdschap der kinderen Gods. Dokter Kuenen, rust in vrede, wy uw vrien den, nemen tn ons leven van u mede de ge dachte aan een oprechten vriend en diep ge- loovigen man. Wij sluiten met een enkele aan haling van het bidprentje: „Wetenschap is de kroon van een geneesheer, stipte vervulling van zyn godsdienstplichten de glorie van een Christen". Zaterdagmiddag om vyf uur had op den Rijksweg naby de boerdery „Thom" te Sant poort een botsing plaats tusschen twee auto's. De bestuurder van den auto, komende uit de richting Haarlem, de heer P., was min of meer onder den invloed van sterken drank en laveer de met zyn auto zoodanig over den weg, dat een botsing met andere auto's onvermijdeiyk was. De beide auto's werden zwaar beschadigd. De heer P. kwam met den schrik vrij. De in zittenden van den auto uit de richting Velsen, de heer de B. uit Zandvoort en mej. de H. uit Zaandam beliepen ernstige verwondingen en werden by de familie v. S. binnengedragen. De Ongevallen-dienst was direct ter plaatse. De heer de B. had een beenbreuk en armwonden, mej. de H. een ernstige hoofdwonde en een hersenschudding. Ook Dr. v. H. van IJmuiden kwam ter plaatse en verleende geneeskundige hulp. Met twee auto's van Mathot werden de gewonden naar het St. Elisabeths-Gasthuis in Haarlem vervoerd. De heer P. werd gearres teerd door de Velsensche politie en is in ver zekerde bewaring gesteld. Zondagavond omstreeks half negen heeft bij de Liebrug op den Rijksweg AmsterdamHaar lem, een ernstige aanrijding tusschen een auto en een met een paard bespannen melkwagen plaatsgehad. Op genoemd tijdstip keerde de heer V„ melkrijder, wonende te Spaamwoude, uit de richting Haarlem komende, huiswaarts en wilde met zijn voertuig de brug over de Am- sterdamsche Trekvaart opryden. Uit de rich ting Amsterdam naderden een aantal auto's, Blijkbaar misleid door de reeks lichtbundels van de aansnellende auto's verkeerde de heer V. in de veronderstelling, nog den rijweg te kunnen oversteken. De eerste autobestuurder uit de richting Amsterdam, de heer M. uit Am sterdam, in een huurauto een rit makende, zag door de felle lichten van de auto's uit de tegenovergestelde richting blijkbaar den melk wagen niet eerder vooraleer deze dwars over den rechterkant van den rijweg reed. Door den te korten afstand was een aanrijding onver mijdelijk. Met een hevigen slag botste de auto tegen den melkwagen, met een puinhoop als resultaat. De heer V. werd ernstig gewond en met een hersenschudding naar een der ziekenhuizen te Haarlem vervoerd. De politie was spoedig ter plaatse en heelt de zaak in onderzoek. Zondagavond om 10 uur reed op den hoek van de Velserstraat en Saenredamstraat een taxi tegen een personenauto aan, doordat de taxi-chauffeur geen voorrang verleende. De taxi werd aan de voorzijde zoodanig beschadigd, dat hy moest worden weggesleept. Van den an deren auto werden het linkerspatbord en een Koplamp vernield. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. De taxi-chauffeur kreeg een proces-verbaal. B. en W. van Heemstede stellen voor, deel te nemen tot een bedrag van f 10.000.in het te vormen waarborgfonds der internationale voor jaarsbloemententoonstelling 1935. Om niet ter beschikking te stellen van de Algemeene Vereeniglng voor Bloembollencultuur te Haarlem een gedeelte van het wandelbosch Groenendaal het daarbij gelegen welland en de bollentuinen voor de voorjaarsbloemententoon stelling 1935. Daar door den Haarlemschen kantonrechter rechtsgeldigheid was ontzegd aan de verorde ning ter uitvoering van de winkelsluitingswet te Heemstede, bieden B. en W- thans een nieu we verordening aan, waarby het verboden zal zijn kapperszaken op Donderdag na één uur des namiddags voor het publiek geopend te hebben. Genoemd worden dan de uitzonderingsbepa lingen. De afd. „St. Paulus", Haarlem, der R.K. Han- delsrelzigersvereeniging „St. Christoffel" verga derde dezer dagen. De opkomst der leden was zeer bevredigend. Mededeeling werd gedaan dat op de volgende vergadering het lid Janssen Steenberg weder om een lezing zal houden. De heer Dielwart bracht een zeer uitgebreid keurig verslag van de gehouden buitengewone algemeene vergadering op 18 November j.l. in Utrecht. Met een hartelyk applaus bedankte de vergadering genoemden heer voor het vele werk door hem verricht. Mede in verband met de extra kosten maar meer speciaal uit piëteit voor de oprichters is besloten den naam „St. Paulus" voor de afdee- ling te handhaven. Na een geanimeerde rondvraag, waarbij ook de Geestelijke Adviseur eenige behartenswaar- dige wenken gaf, sloot de voorzitter de verga dering. Hierna volgde een gezellig uurtje kaar ten om fraaie prijzen, waarbij ook het vrywillig ondersteuningsfonds voor noodlydende collega's niet werd vergeten. De politie heeft den 32-jarigen klompenma ker H., zonder vaste woon- en verblyfplaats, gearresteerd, die door de politie in Den Haag was aangehouden als verdacht van diefstal. Hij heeft bekend Zaterdag j.l. alhier een rijwiel te hebben gestolen. Ook 14 November j.l. had hy in Haarlem twee fietsen verduisterd, terwyi hy bovendien in Arnhem, Tilburg en Bloemendaal een ry wiel stal. De politie stelt een nader onderzoek in. Men was hedenmorgen druk bezig om de wakken, die de ysbaan aan de Kleverlaan nog onveilig maakten, dicht te maken. Blyft de vorst aanhouden, dan gaat de baan morgen open. Dinsdag 5 December herdenkt hoofdinspec teur C. J. Bos den dag, waarop hy 25 jaar ge leden by de Haarlemsche politie in dienst kwam. 5 December 1908 kwam de heer Bos bij de Haarlemsche politie als klerk, waarop 1 Mei 1911 zijn benoeming volgde tot adjunct-inspec teur; op 1 Januari 1919 werd hij bevorderd tot inspecteur le klasse en tenslotte op 1 Septem ber 1921 benoemd tot hoofd-inspecteur.. Na verschillende jaren chef van den straat dienst te zijn geweest, is hij nu als chef van de afdeeling administratie werkzaam. De jubilaris heeft zich aan elk huldeblijk ont trokken, door zich deze week buiten de stad te geven. De eerstvolgende vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken zal gehouden worden op Dinsdag 2 Januari 1934 des avonds te 755 uur in het ge bouw der Kamer, Nassauplein 6, Haarlem. (Ingezonden) Naar aanleiding van Uw overzicht der raads zittingen deelen wij U mede, dat wij het vol komen eens Êjn, wanneer U schrijft, dat men zeer zeer ernstige reden moet hebben om tegen de begrooting te stemmen. Men mag bijvoor beeld niet er tegen stemmen, wanneer men na tien lange jaren steun te hebben verleund by eenige afwyking voor opposant uitgemaakt wordt. Ook niet wanneer men bemerkingen maakt op de gasleveringsvoorwaarden en dan doodgezwegen wordt, terwijl alle op-, aan- en bemerkingen der communisten worden beant woord. Waarom dan tegen gestemd werd? Omdat aan deze begrooting waren vastge snoerd een drietal voorstellen, nu omgezet in raadsbesluiten, die den zwaarsten druk op de minst draagkrachtigen leggen. Iedere poging om hierin eenige verbetering te brengen werd ge woonweg afgewezen. Betreffende het kindersuppletieloon, waarom trent het gemeentepersoneel op de rechterzyde het allereerst en allermeest zyn hoop had ge vestigd, doch leelijk is teleur gesteld, is de eer ste stap gezet het voor goed weg te werken. De heeren Bomans en Heerkens Thyssen heb ben er meermalen voor gewaarschuwd, omtrent dit vraagpunt ook maar iets toe te geven. Reeds nu bleek uit de vraag, maar nog meer uit de beantwoording, wat er gebeuren zal als in den loop van het volgend jaar, wanneer men nu vier kinderen heeft, er een vyfde bijkomt, dat de kindertoeslag alles behalve is veilig gesteld. Dit blykt ook uit het tornen aan den toeslag voor het derde en vierde kind. De tegenstanders kunnen tevreden zyn. Haarlem, 3 December 1933. M. L. A. KLEIN. Men schrijft ons: Evenals andere jaren houdt deze vereeniging haar jaarlijksch St. Nicolaasfeest voor de kin deren der leden, 's Middags van 4 tot 6 uur zal St. Nicolaas te gast komen. Des avonds is het voor de kinderen van 9 tot 14 jaar van 6.30 tot 9 uur. Op beide feesten zal een film vertoond worden. En aan tractatie zal het den kinderen niet ontbreken. De feesten zullen gehouden wor den op den 6den December in het gebouw van den H.K.B., Tempelierstraat. Op dit feest wordt een groote verloting ge houden, waarvan de hoofdprys is, een staande schemerlamp, en de 2de prijs een velvet tafel kleed, en nog diverse andere pry zen. Het St. Jansvuur het parochieblad van de kerk in de Amsterdamsche buurt bevat een St. Nicolaasdroom van de Redactie, die in drie punten het volgende navolgenswaardige idee inhoudt. 1. Als ge iets koopt, koop dan ook iets voor de armen. 2. Winkeliers, ook gij hebt toch nog wel wat te missen, toe komt nu eens over de brug: den armen gegeven, is Gode geleend. 3. En dat droomde Sinterklaas: alle paro chianen van St. Jan komen in dichte drom men a.s. Woensdagmidag naar het Patronaats gebouw aan het Teylerplein tuschen 3 uur en 6.30 om daar iets te brengen iets van wat zij zelf gehad hebben. Kleeding, grutterswaren, kruidenierswaren, vleesch, aardappelen, groenten en alles en alles wat gij zelf maar kunt uitdenken. En Sint Nicolaas nam een schaaren wipte dit stukje bij onze redactie op het bu reau. Met groote gulden letters had Pieterman er boven gezet: Navolgenswaardig! GROOTE HOUTSTRAAT 103 Smit, Groot Heiligland 17, rozenkrans; Keesom, Zcmervaart 20A, Engelsche sleutel; Reis, 2e Hoogerwoerddwarsstraat 5, huissleutel; De Kin deren, De Clercqstraat 122, damestasch; Heu- zen, Westergracht 17, werkjas: Du Maine, Kru s- straat 37, zakkam. in étui; Schijf, Hier. v. Al- phenstraat 36, zakmes; Van Orden, Raveling- steeg 8. zakboekje; Sabells, Saenrede.mstr. 39rd, dameshandschoenen; Waardorp, Gen. Bothastr. 103, motorhandschcen; Fortnenoy, Teding van Eerkhoutstraat 26, kinderhandschcen; Rump. Brouwersvaart 136, armbandhorloge; Beaumont, Kleverparkweg 50, idem; Kuiken, Ryksstraatweg 673, motorhandschoen; Broerstra, Amsterdam straat 3h, kinderhandschoen; Braakhuis, Teding v. Berkhoutstraat 19, handschoenen; Vrenegoor, Acaciastraat 52, dameshandschoen; Stoof, Spi onkopstraat 11, idem; Van Aken, Saenredamstr. 27rd, handschoen; Moors, 2e Hoogerwoerddwars straat 31, handwarmer; Witte, Hertzogstraat 37, hinderhandschoen; Bijker, Schotersingel 133, handschoen; Wagemaker, Waarderweg 27a, id.; Van Kessel, Gouwstraat 2, dameshandschoen; De Kinderen, De Clercqstraat 122, kinderhand schoen; Zwart, Kritzingerstraat 21, handschoen; Kemme, Ursulastraat 35, kinderhandschoen; v. d. Born, Schotersingel 165, damsshandschoen; v. d. Schaar, Kampervest 15a, horloge met ket ting; Ter Horst, Semarangstraat 28, dames handschoen. Snoeks, Dr. Schaepmanstraat 62, wollen das; Huis in 't Veldt, Merovingenstraat 41, jekker; v. d. Berg, K. Margarethastraat lib rd., idem; v. Aken, Saenredamstraat 27, kinderjurkje; Kaart, Parklaan 88, padvindersmes, Franken- voort, Judith Leysterstraat 11, tabaskpijp; Booms, Thorbeckestraat 81, portemonnaie; Wa- leveld, Allanstraat 60, pop; Scheffelaar, Soen- dastraat 1, portemonnaie; v. d. Haar, Harmen- jansstraat 56, rijwielbel.plaatje; Bureau van Politie, Smedestraat 9. bosje vlechtriet; v. Lies hout, Voorzorgstraat 41, gymn.schoenen; Bruin, Olycansraat 8, trajectkaart. De vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelingen: Zoetestraat 1195 porties; Overtonstraat 1173; Byzantiumstraa 751. Bovendien werden dagelyks aan de scholen voor Buitengewoon L. O. 90 porties verstrekt. Het Centraalmagazyn van de St. Vincentius- vereeniging vraagt vriendelijk dringend gedragen kleeren. Nieuwe Groenmarkt 22 en telefoon 11018 of 11078. Wordt gaarne afgehaald. In de afgeloopen week werden vier fietsen gestolen. Het aantal vertoont nog steeds een dalende lijn. Geboren: 29 Nov.: d. van E. H. de Wilde Ploeg; 30 Nov., z. van E. v. Beelenv. d. Kroft; d. van M. F. Koelemyde Droog; d. van W. A. Langeveld-v. d. Meer; 1 Dec., z. van C. M. KosterHermans; 2 Dec., d- van J. Kees manv. Duijn. Overleden; 30 Nov., A. Erkelens, 82 j., Raam- vest; E. Riunpff—Oldenburg, 69 j., Duinoord straat; J. Krabbenbos, 78 j., Westei'houtpark W. A. Langeveldv. d. Meer, 30 j., Kamperlaan; 1 Dec., A. v. d. VeenStringer, 69 j., Gen. de la Reyatraat; G. F. J. Klumper, 56 j., de Wit- straat. Badhuis, in het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 27 Nov. t.m. 2 December genomen 512 douchebaden en 35 kulpbsaen. Aan 29 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 24 volwassenen gebruik gemaakt. St. Nicolaas by den R. K. Volksbond. Za terdagmiddag was St. Nicolaas de gast van de kinderen der afd. Heemstede van den Ned. R.K. Volksbond. De groote zaal van het R. K. Vereënigings- gebouw was geheel gevuld. Aanwezig waren 332 kinderen met hun geleiders. Reeds ver voor het aanvangsuur vulde zich de zaal, waarbij onze bekende pianist Eiseneris geheel belangeloos met St. Nicolaasversjes er de echte stemming inbracht. Om even half 4 opende de voorzitter van het comité, de heer H. A. Meeuwenoord, den feest middag en herdacht in eenige woorder. wijlen den heer H. Heemskerk, die vanaf de oprich ting, nu 9 jaar geleden, een der meest yverige leden was geweest. De slechte tyd, aldus vervolgde de voorzitter, heeft ook zijn stempel gezet op ons werk. Maar roeiend met de riemen, die het comité had, heeft het toch veel tot stand kunnen brengen Spr. dankte voor de financieele en moreele me dewerking, waardoor het nog moge1 ijk was, een prettigen middag te organiseeren. Vervolgens hield de heer Th. H. A. J. Loh- man groot en klein een uurtje allergezelligst bezig met de poppenkast, waarbij de Kleintjes het uitgierden van de pret. Ook in de kunst van goochelen bleek de heer Lohman bedreven te zyn. Terug te bekomen bij: Van Kauteren, Lange He oren vest 38a, broche; Bureau van Politie, medestraat 9, gesloten b*ef, dop van benzine tank, borstels, dameshandschoen; Bogaard, L. Begijnestraat 30, ceintuur; Jacobs, Lihschoten- straat 40, knipmes; Schouten, De Witstraat 45, Kousen; Kennel Fauna, Parklaan 119, twee hondjes, grys-witte kat; Van Looy, Nassaulaan 3, muts; Oling, Zomerkade 135, portemonnaie; Carels, Barteljorisstraat 35, idem; Mentjox, Eikenstraat 46, regenjas, mantel, rok en japon; Van Kampen, Padangstraat 18, verlovingsring; De attractie was natuurlijk de komst van St. Nicolaas en zijn knecht, die met gejuich en aar dige versjes werd ontvangen. Nadat St. Nico laas eenigen tijd tusschen de kinderen had ver toefd, waarbij het „strooien" wel in den smaak viel, ontving ieder kind uit de handen van St. Nicolaas een groote pop van speculaas en een aardig cadeautje, terwijl den kleintjes ook volop versnaperingen werden uitgereikt. De voorzitter was zeker de tolk van alle kin deren, toen hy aan het slot niet alleen St. Ni colaas, maar ook de heeren Lohman en Eisene ris dank zegde voor den prettigen middag. Gemeenteraad. Een vergadering van den Raad dezer gemeente wordt Donderdag 7 De cember, des avonds om 8 uur gehouden. De agenda is als volgt: 1. Ingekomen stuk ken; 2. Verhuur tuingrond bij den Glipperweg; 3. Verkoop van grond van terreinen Heem- steedsche Dreef en Oude Slot; 4. Overdracht van grond en aanleg van wegen ten Oosten Heemsteedsche Dreef; 5. Overdracht van grond en aanleg weg ten Westen Binnenweg: 6. Ver ordening rangen enz. politiepersoneel; 7. Over eenkomst met Haarlem terzake uitvoering Vleeschkeuringswet; 8. Benoeming lid Commis sie van Toezicht op het Lager Onderwilr; 9. le Wyziging Verordening Georganiseerd Overleg; 10. 3e wyziging Werkliedenreglement; 11. Uit breiding woning Directeur Bedrijven; 12. Be schikbaarstelling van grond voor bloembollen tentoonstelling; 13. Deelname waarborgfonds bloembollententoonstelling; 14. Verordening ter uitvoering art. 6 der Winkelsluitingswet; J5. Comptabiliteitsbesluiten; 10. Ontheffingen Plaatselyke Inkomstenbelasting. Halpersoneel By het Staatsbedrijf aan de Ryksvisschershaven zyn benoemd tot eerste halknechts in vasten dienst, de heeren H. Stryker en G. Wamaar, beiden voorheen in los sen dienst. Gelijk wel verwacht werd, leverde het tele fonisch verkeer van hedenochtend geen bijzon ders op. Van Wallstreet ging Zaterdag j.l. niet de minste invloed uit, aangezien men te New- York in gespannen afwachting verkeert van verdere gebeurtenissen op monetair gebied. Men weet, dat Roosevelt zijn goudpolitiek zal voort zetten. Tydelijk heeft hij van verdere goud- aankoopen afgezien, om schokken op de kapi taalmarkt te voorkomen, nu de aflossing der Amerikaansche schuldverplichtingen voor de Sociëteit „St. Bavo" R. K. Commissie voor Beroepskeuze, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Motorcursus, 8 uur. Frans Halsmuseum Crisistentoonstelling Kunst S.O.S., 105 uur. Palace „Watt en 55 Watt, Ridders in lom pen"; op het tooneel Treib van der Treib met de zevensnarige viool, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-Theater „Liebe musz verstan den sein"; op het tooneel „Horace en Bell", moderne muziek, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound-theater „Het Mysterie Pull man No. 12", 8.15 uur. Frans Halsmuseum Crisistentoonstelling Kunst S.O.S., 105 uur. Palace „Watt en Y> Watt, Ridders in lom pen"; op het tooneel Treib van der Treib met de zevensnarige viool, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-Theater „Liebe musz verstan den sein"; op het tooneel „Horace en Bell", moderne muziek, 7 en 9.15 uur. Luxor Sccund-Theater „Het Mysterie Pull man No 12", 8.15 uur. deur staat. Nu men verwacht, dat de inschrij vingen v. d. schatkist misschien geen débacle zullen worden, zal Roosevelt wel weder spoedig zijn goudaankoopen voortzetten, hetgeen dan van invloed zal zijn op den dollar, de Ameri kaansche goederenmarkten en op Wallstreet. In toonaangevende waarden werd weinig of niets ondernomen, waarbij de stemming byna niet veranderde. Zoo gold voor Koninklijke Olie 177 a 178 (177 5/8), voor Philipslam- pen 241—242 (24255), Unilever 86% (8655), H.V.A. 16514166 (164 3/4). Amsterdam Rubber was zwakker, omdat verdere rubberbesprekin gen te Batavia zyn uitgesteld. Het fonds be dong 9797(98%). De Youngleening was weer vaster op pl.m. 5455 (53 3/4) en ln Ame rikaansche waarden ging niets om. Van de valuta's waren hedenochtend te Am sterdam dollars iets vaster op 158 4159 (158 3/8), waaruit blykt, dat nog geen Ame rikaansche goudaankoopen hebben plaats ge had. De Fransche Frank bleef vry wel onver anderd op 9.719.72 (9.72), zoodat de Fran sche regeeringsverklaring geen ongunstigen in vloed heeft uitgeoefend. Het Pond Sterling bewoog zich op vorige prijzen 8.208.22'5 (8.21). vederl. Staatsleen pryshoudend Youngleening prijshoudend Philips 'as* Unilever vast Aku pryshoudend Koninklijke prijshoudend fl y a vaster 3emeenteleen vaster Rubber zwakker Tabak verdeeld Amerik waarden pryshoudend MAANDAG, 4 Dec. Vorige slotkcersen Heden >nden 8 21 8.21 eriyn 59.25 59.27 'arys 9 72 9.71V2 IrusseJ 34.53 34 52Vg '.witserland 48 12 48.10 Veenen Copenhagen 36 75 36 65 3tockholm 42.40 42 40 Jslo 41 30 41.30 New York (cable) 1.58Vs 1-59 Rome 13.05 13.07% Praag 7.377.37)4 Madrid 20.25 20 35 Vorige slotkoersen. Heden Staatsteeningen 5 Nederland 1932 455 Nederland 1916 4 55 Nederland, 1917 4 Nederland 1933 454 N Ind 1926 AB 455 N. Ind 1931 555 Youngleen 1930 IUM« 1020/8 101V» 1027a 101% 1017a 100 lOOVé 87% 87% 53%, Banken Koloniale Bank 42 Indische Bank 48 Cert. Handel-My45 Industrieën Unilever 86)4 Caivé Delft 56)4 Alg Kunstzyde 32)4 Van Berkei's Pat 18% Nieuwe Philips 242)4 Kuch. Accoustiek 1% Ned. Ford 174)4 Industr. Buitenland Anaconda 9% Bethlehem Steel 21 Kennecot 13 O S Steel 287a US. Leather 5% Intern. Nickel 137a Stand Brands 15% Mijnbouw Boeton My n bouw 8% Alg Exploratie 121 Redjang Lebong 112 Petroleum Kon Olie 1777a Uaboes 12% Perlak 99% Peudawa 5% 87 87 54)4 44 48 45 86% sty2 32 V2 18% 245 1% 174 13 29 5% 13% 157a 178% 13 99 4 Vorige slotkcersen Heden Continental OU 10% 10% Shell Union OU 5% 5% Rubber A'dam Rubber 987a Bandar 73Va Dell Batavia Rubber 41% Serbadjadl 29V* Silau 27Vs V L G. O. 49% Allied 50% Intercontln Rubber 1% 97% 72% 41 Va 29 27 49 50 1% Scheepvaart Java Ch Japan HoU. Amerika Lyn •Dito Geril Eigend Kon. Ned. Stoomb. 22Vs 1% 1% 9% Scheepvaart-Unie 42% Suiker a V A. 164% Jav Cultuur 90 N. L S. U69Va Vorstenlanden 247P Actions idem 15.00 Tabak Dell Batavia 110 Oude Dell 104% Oostkust 187/a Senembah 125 Spoorwegen Onion Pacific 68)4 Wabash 2% Erie 9% Kansas City South 7V8 South Railw 147s Chic. MUw 3Va MaxweU L. Gr 13)4 23 1% 1% 97s 427s 165 92 70 24% 15.00 109 104S/t 19 124 68% 2 9%- 7)4 14% 3Va 13% SCHOTEL: HORS D'OEUVRE, KREEFT, ZALM, HARING, GARNALEN, ANSJOVIS, OF HUZAREN-SALADE. WIJ hebben de grootste collectie artikelen voor Hors d'Oeuvres, alle van de eerste buitenlandsche huizen. GEROOKTE HOLL. EN AM. ZALM, GEROOKTE HOLL. PALING EN PALING IN GELEI. Onze Specialiteiten: OESTERS, extra Impérialen. KREEFTEN, steeds levend en gekookt voorradig. Versche CAVIAAR. Levende FORELLEN, PATé DE FOIE GRAS, VERSCHE ZALM, LEVENDE PALING. Iedere gewenschte Vischschotel. Elke soort gebakken VISCH. LEVENDE EDELKARPER, IEDER GEWICHT. HANDWARMERS vanaf 29 ot. Keuze uit 80 soorten p. p. OORWARMERS 25 ct. JASBESCHERMERS 47 ct. KAPHANDSCHOENEN V.a. 1.95 REGENPIJPEN ƒ1.95 ELECTR. FIETSLANTAREN compleet ƒ2.95 Nergens grootere keuze dan bij SCHAGCHELSTRAAT 7 en CRONJéSTR., hoek Schoterweg koopt met ln winkels waar onzedelijke -it N. Malthusiaansche arti kelen worden verkocht of voorhanden zijn. Koopt aan Stationsboekenkasten ALLEEN DIE LECTUUR. WELKE GEEN GEVAAR OPLEVERT

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2