Van het Katholieke kamp Santpoort en Spartaan winnen Buitenlandsche voetbal-varia VOSTA VERLIEST VAN QUICK imé Jm w 1 DE VORST i MAANDAG 4 DECEMBER Groote zege van Volendam op V.V.IJ. Wilskracht wint van V. V. Z. D.H.L. klopt T.Y.B.B. 7 DE ZWEEF—P. H. 3—2 Tm cU. ïTyn. VOSTA—QUICK 1—3 „Stormy Weather" V.V.Z.—WILSKRACHT 0—2 Het laatste kwartier bracht de beslissing E. M. M I.—V. I. C. I 5—2 Thuisclub in goeden vorm SANTPOORT—G. D. A. 6—1 Gelijken stand met de rust LEONIDAS—SPARTAAN 1—4 Sterk geflatteerd SANTPOORT-G. D. A. M Santpoort loonde gisteren haar kracht door de club uit Loos duinen niet 6—1 te kloppen. De doelverdediger der thuisclub in actie Hugo Teisl spreekt in Amsterdam België verzwakt Zullen de Belzen slagen? Vreugde te Weenen Zweden an der Schonen Blauen Donau Gaan de Zwitsers den weg terug? Na den grooten slag te Glasgow Leidende elftallen in Duitschland 1 De keizers en de koningen Verminderen in tal. Republikeinsche opvatting Brengt, wat regeert, ten val. Maar toch, al knaagt men nog zooveel Aan d'allerhoogste wet, Eén vorst, zelfs een, die streng regeert, Is nergens afgezet! De wintervorst is tegen al, E Wat vorstten dwingt, bestand, En hij regeert nog als voorheen E Met feodale hand! E Wanneer hij komt, dan buigen wij Ons graag verzettend hoofd, En klappertandend wordt weer aan Zijn oppermacht geloofd! i Wij kruipen angstig voor hem weg, Wij sluiten deur en raam, I Wij brengen zelfs ons offertje i In kolenkitten saam! 1 En de surprise, die hij geeft, Van zijn uitheemsche reis, E is sneeuw en bloemen op het raam En op de grachten ijs! De vorst houdt in ons land entree, i De Oostenwind blaast guur En wij wij onderwerpen ons Weer aan zijn dictatuur! MARTIN BERDEN (Nadruk verboden) T. Y. B. B.—D. H. L. 1—5 Verdiende zege der gasten VOETBAL IN ENGELAND Zwitserland BItalië B 07 Duitschland-Polen l-O Beslissing in de laatste minuten ITALIË—ZWITSERLAND 5—2 WANDELSPORT „De Antilopen"Leiden LAW NT EN NIS AustraliëEngeland OHMf In het Oosten I heeft S.D.O.U.C. de leiding be nouden door in den moeilijken uitwedstrijd tegen Blauw Wit met 10 te zegevieren. De Ulftena- ren blijven echter op den voet gevolgd door 's-Heerenberg, dat gisteren V.D.Z. beide punten ontnam. Grol moest op eigen terrein het onder spit delven tegen Altior. De Deventenaren wis ten na spannenden strijd met 32 te winnen. De wedstrijd UnionV.V.G. ging niet door. In de volgorde is verder geen verandering geko men. SDOUC 9 6 1 2 13 18—9 's-Heerenberg 9 5 2 2 12 22—15 Altior 8 5 1 2 11 19—22 VDZ 8 3 2 3 8 17—16 Union 8 2 3 3 7 16—17 Blauw Wit 8 2 0 6 4 7—22 Grol 7 1 0 6 2 8—14 Vosta heeft in het Oosten II haar talrijke aan hangers teleurgesteld door op eigen terrein van Quick te verliezen. Hierdoor heeft laatstge noemde club thans de leiding met twee punten voorsprong. Men houde echter wel in het oog, dat Vosta twee wedstrijden minder gespeeld heeft dan de Oldenzalers. De Zweef kon na gen spannenden strijd een zwaarbevochten zege boeken op de Prinselijken, die met 32 verloren. De hekkensluiters behaal den hun derde gelijke spel, door met N.E.O. zes doelpunten te deelen. Quick 10 5 4 1 14 32—19 Vosta 8 6 0 2 12 29—18 Achilles 10 6 0 4 12 40—32 EMOS 10 5 2 3 12 22—18 De Zweef 10 3 4 3 10 20—20 P.H. 9 3 1 5 7 14—28 NEO 9 1 4 4 6 23—31 Zwolle 10 0 3 7 3 15—39 In het Westen I kon de belangrijke strijd in de hoofdstad tusschen de Meer en H.M.S. helaas geen doorgang vinden, daar het veld van de Meer werd afgekeurd. Wilskracht leverde goed werk door V.V.Z. in eigen huis met 2—0 te kloppen. V.Ï.C. ging in Hilversum met 52 tegen E.M.M. ten onder. Volendam tenslotte gaf V.V.IJ. niet de minste kans. Mét een zware nederlaag moesten de IJs- selsteiners de terugreis aanvaarden Door de re sultaten van gisteren is er hier in den stand nog al wat gewijzigd. Deze luidt thans als volgt: H. M. S. Volendam De Meer E. M. M. Wilskracht D. E. M. V. V. Y. V. L C. V. V. Z. Fortitudo 1 14 21—12 13 32—10 10 28—29 8 22—16 8 21—19 8 17—26 6 18—22 6 19—26 6 21—23 3 12—26 In het Westen n won Santpoort met groote cijfers van G.D.A. Spartaan was echter op haar hoede en wist in de plaatselijke ontmoet'ng te gen Leonidas met 41 te winnen. De leiders geven elkaar niets toe en het belooft een span nende eindspurt te worden. D.H.L. blijft dit twee tal op den voet volgen. Gisteren werd T.Y.B.B. op eigen terrein door Alsemgeest c.s. geklopt. Met 51 gingen de geel-zwarte Haarlemmers ten onder. De wedstrijd S.J.C.Graaf Willem ging wegens terreinafkeuring niet door. Santpoort 9 7 1 1 15 38—10 SDartaan 9 6 3 0 15 31—14 DHL 9 6 2 1 14 31—24 Leonidas 10 5 0 5 10 26—25 GDA 8 3 2 3 8 15—17 TYBB 10 3 2 5 8 16—25 DONK 10 3 1 6 7 16—35 S.J.C. 6 1 3 2 5 16—14 HBC 9 1 2 6 4 24—34 Graaf Willem 8 1 0 2 19—31 Onder leiding van den heer Bokstart trapt P. H. af met den wind, die schuin over het veld staat, in het voordeel. De thuisclub onder- -nooït xiMa-ax-^orvo-m-MT. Jam oh ajuJiava-injJId. -kam. ruit \U-C>^djsn acuoxif 31Tfdt 7W50?t oji tiotfu ImeimcfcC» "llAty tHAYVmvn. 1 neemt onmiddellijk enkele aanvallen, waarbij A. Jannink een mooie kans mist. Nadat er tien minuten is gespeeld, plaatst B. Engbers naar Van Rhee, die zich niet be denkt en onhoudbaar den roodbroeken de leiding geeft (10). Steeds keeren de gastheeren te rug, zoodat er soms hachelijke momenten voor het P. H.-doel- ontstaan. Slechts sporadisch trekken de gasten ten aanval, waarbij nog de ballen te ver vooruit worden gespeeld, zoodat Alferink en Verschoor steeds tijdig kunnen in grijpen. Een kwartier voor half time geeft A. Jannink mooi door naar Joh. Middelkamp, die met een schitterend schot het leder in de touwen jaagt (2—0). Onmiddellijk na de hervatting maakt Hag- huis gebruik van een misverstand der achter hoede van de thuisclub en brengt met een kalm rollertje den stand op 2—1. Lang hebben de Almelo-ers hier geen pleizier van, want even later vergroot N. Maartens den voorsprong met een goed schot: 31. De gastheeren behouden steeds het beste van het spel en scheppen soms gevaarlijke momenten voor het P. H.-doel, maar doelpunten worden niet gemaakt. Even voor het einde krijgt Eusterbroek van P. H. een corner te nemen, die door Haghuis met een fraaie kopbal in een doelpunt wordt omgezet: 32. Met dezen stand komt het einde. Voor een flink aantal toeschouwers, voor het g-ootste gedeelte uit Oldenzaal, werd pl.m. kwart over twee begonnen. Quick zet er direct een straf tempo in en na ruim vijf minuten spelens scoorde Veldhuis na goed aangeven van Koopman het eerste doel punt (01). Er is ruim een half uur gespeeld, als bij een snellen Vosta-aanval G. Broers goed doorgeeft naar V. Teesink en het is 1—1. De vreugde is van korten duur, want 5 minuten voor rust is het Koopman, die Quick de leiding hergeeft, 12. Met dezen stand komt de rust. Na half-time is de wedstrijd het aankijken nauwelijks waard, hetgeen uitsluitend te wijten is aan den stormwind. Tegen het einde komt Quick in de meerder heid en hoewei Vosta enkele veranderingen in het elftal aanbrengt, vermag zij niet het psel te verplaatsen. Het is wederom Koopman, die ruim 4 minu ten voor afloop met een zuiver schot den Ol- denzaalschen voorsprong vergroot tot 13, daarmee aan alle onzekerheid een einde makend. De resteerende minuten gebeurt er niets meer en als Wentholt einde fluit heeft Quick door haar beter spel een fraaie 31 overwinning be haald. Deze wedstrijd werd onder zeer slechte weers omstandigheden gespeeld. Wij prijzen vanzelf sprekend de gedachte, om de competitie een vlot verloop te doen hebben, doch het was ditmaal geen pretje om een wedstrijd- te spelen of bij Ce wonen. Het V. V. Z.-terrein ligt in het oos telijk gedeelte van Zaandam, zoodat de scherpe Oosten-wind hier uit volle, kracht beukte. V. V. Z. -'int den toss en verkiest den wind in den rug. Ondanks een voortdurend overwicht van de thuisclub wist men het niet tot doel punten te brengen, hetgeen eensdeels aan het schitterend spel van den W.-doel.ran moet worden toegeschreven, terwijl aan den anderen kant de V. V. Z.-voorhoede te veel samenspeelde en te weinig schoot. De aanvallen van Wilskracht waren in deze periode te tellen en ook deze machten geen doelpunten op. Na de rust waren de bordjes verhangen en domineerde Wilskracht. Langen tijd wist de V. V. Z.-achterhoede stand te houden, waarbij vooral Goedhart zich onderscheidde. Vtn wer kelijk goed spel was aan beide zijden geen spra ke, daar goed plaatsen niet mogelijk bleek en alle ballen door den wind van richting veran derden. Ongeveer tien minuten voor het einde neeft Wilskracht succes als een zuiver schot van Eusch door tal van spelers heen vliegt en in den uitersten hoek van het doel belandt. V. V. Z. wijzigt thans haar opstelling en hoe wel thans enkele aanvallen worden ondernomen, komt juist aan den anderen kant een doelpunt. Een bal van links springt tegen de hand van spil Beerepoot doch scheidsrechter Jansen geeft penalty. Wel stopt Goedhart het harde schot, doch de terugspringende bal wordt wederom in gezet, 0—2. De laatste minuten brengen eenig heen en Weer -getrap en allen zijn blij, als de scheids rechter inrukken blaast. Het was, ondanks de moeilijke omstandigheden een uiterst vriendschappelijke wedstrijd. De aanvallen van V.I.C. zijn direct zeer ge vaarlijk, maar de sterke wind doet echter veel afbreuk aan het spel. Dan krijgen de gasten een kans, wanneer Schermer den bal goed voor het E.M.M.-doel plaatst. Beerthuyzen redt ten koste van een corner, die slecht benut wordt. De E.M.M.-voorhoede gaat er vervolgens van door. Dan ontstaat een scrimmage voor het V.I.C.-doel, waa^jgan Fokker ten slotte met een kalm schot een einde maakt (10). Nu krijgt E.M.M. er zin in. Bi) een algemeenen aanval passeert T. Terlien handig de V.I.C.-backs, geeft door aan Fokker, die onder den vallenden keeper door in het net schiet (20). V.I.C. valt nu energiek aan. Schoonhoven komt vrij voor het doel te staan. Van Velzen loopt reeds uit, doch op het kritieke moment geeft Schoon hoven over aan den toestormenden Schermer, die den bal maar voor het inschieten heeft (2—1). Na de thee pakt de thuisclub flink aan en we noteeren een keihard schot van Terlien, dat door keeper Hendrix goed gestopt wordt. E.M.M. komt gevaarlijk opzetten. Klauwers kan niet anders doen dan op den keeper terug spelen. Keeper Hendrix rekende er blijkbaar niet op, want de bal verdwijnt in het doel (31). Een misverstand tusschen de beide V.I.C.-backs wordt door Fokker handig benut (41). Even treedt nu een kort evenwicht in van V.I.C. Plag kopt een prachtvoorzet van Westrop buiten bereik van v. Velzen tegen den paal, terwijl Schoonhoven even later hetzelfde doet. Een goed genomen corner op het E.M.M.-doel wordt door Schoon hoven ingeschoten (42). Ongeveer een kwar tier voor het einde maakt Terlien het vijfde doelpunt (52), met welken stand het einde aanbreekt. Het was direct na het begin al heel spoedig te constateeren dat de ploeg, welke het beste den bal onder controle hield ook als overwin naar uit den strijd zou komen. Santpoort trapt af tegen en wind in doch brengt desandanks een bezoek bij Lint, die niet thuis geeft en onmiddellijk zijn rechter vleugel aan het werk zet. 13 min. na het begin zag v. d. Zalm een gaat je en onhoudbaar benut hij deze kans. 01. Bijna onmiddellijk daarop krijgt Knaber een pracht kans om gelijk te maken, doch schiet langs het doel. Het geeft de Santpoorsche aan- valslinie moed, want goed combineerend weten ze herhaaldelijk in t' G.D.A.-doelgebied door te dringen, doch het juiste schot ontbreekt nog. In de 35ste minuut weifelt de G.D.A.- spil een moment, waar De Jong van profiteert om zich door de verdediging heen te wringen en onhoudbaar langs Lint te schieten. Rust 1—1. Nu gesteund door den sterken wind trekken de Santpoorters ten aanval en hebben na 10 minuten de juiste tactiek te pakken. Met een kopbal neemt Santpoort de leiding. Binnen de vijf minuten kogelt Gerrits in de touwen, ter wijl Smit een van- de bovenlat terugspringenden bal handig inkopt. G.D.A. geeft er de brui aan. Spil Nijssen schiet keihard in. 51. Een corner, zuiver door Smit voor den doel- mond geplaatst wordt keurig door Kaldenbach ingekopt. (61). Verschillende fraaie schoten weet keeper Lint keurig onschadelijk te maken, doch ge doelpunt wordt er niet meer. De Rotterdamsche derby bracht een onver wacht groot succes voor de Overmaasschen. Spartaan kreeg hierdoor veel meer dan haar toekwam. In het veld waren de partijen abso luut aan elkaar gewaagd. De reserve-doelman der blauw-witten had echter een volslagen off- S». day en liet drie houdbare schoten passeeren. Het spel gaat direct in snel tempo van doel tot doel. Bij de zwartjes botert het direct. Via het been van zijn midvoor openent F. Dries de score (01). Een tam schot van F. Dries slaat Laurense voor de voeten van Th. Mentinck, die de kans dankbaar accepteert (02), waarna de Spartaansche linksbuiten uit een voorzet van den rechtsbuiten van grooten afstand hard in schiet. Leonidas heeft weinig geluk. Verschillende schoten gaan juist over, of naast. Eindelijk boekt de thuisclub het verdiende succes, wanneer de linksbuiten van de thuisclub uit een pass ineens onhoudbaar scoort (13). Het tempo blijft in de tweede helft gehand haafd. Om beurten verkeeren de doelen in ge vaar, totdat Laurense uiteindelijk zijn zooveel- ste blunder begaat (14). Het spel heeft nu weinig meer om het lijf. De strijd speelt zich hoofdzakelijk in het middenveld af. Na enkele wederzijds gemiste kansen brengt het eind signaal een groote opluchting. De vermaarde Oostenrijksche voetballeider Hugo Meisl zal op uitnoodiging van De Am- sterdamsche Sportpers, voor de leden en intro ducés dezer vereeniging een voordracht houden op Zaterdagmiddag 9 Dec. a.s. in de daarvoor welwillend afgestane projectiezaal van Theater Tuschinski. De heer Meisl zal het woord voeren over de training voor den Mitropacup en het jeugdvoetbal in Oostenrijk, twee onderwerpen, die den Weenschen voetbalexport zeer aan het hart gaan. Het gesprokene zal afgewisseld worden door een klankfilm, die Hugo Meisl daartoe uit Oostenrijk zal meebrengen. Van de „ups and downs", waarmede elk land op zijn beurt heeft te kampen, krijgt ook België thans rijkelijk zijn deel. Want na de blamee- rende nederlaag tegen Duitschland in Duisburg is de rehabilitatie op eigen bodem tegen Dene maken uitgebleven, waarop de uitslag 22 trou wens wel wijst. Hoe verdienstelijk deze cijfers voor de Denen ook schijnen mogen, viel hun techniek tamelijk tegen. Ter verontschuldiging van het Belgisch elftal kan voorts nog worden aangevoerd, dat enkele spelers wegens blessu res verhinderd waren hun benoeming aan te nemen, wat tot een verzwakking leidde. Minstens even groot als de belangstelling in ons land is voor de wereldkampioenschappen in Italië, is het in België gesteld. Doch in het land onzer Belgen-broeders beweegt deze be langstelling zich meer in pessimistische, dan optimistische lijn. In de eerste plaats herinne ren wij aan het Belgische protest tegen de in deeling der voorronde, met Ierland en ons land. En gezien de huidige resultaten van het na tionale elftal, wordt die stemming er niet beter op, nu men weet, dat slechts twee landen van het drietal worden uitverkoren om naar Italië te gaan, en bij dit tweetal zal de naam, ver moedt men, van België niet prijken. In de Oostenrijksche voetbal-„Hochburg" Weenen hebben zoowel het verloop, als het resultaat stormen van enthousiasme veroor zaakt. Ondanks tallooze moeilijkheden was er een radio-verbinding tot stand gekomen, zoodat men het verloop „a la minute" kon volgen. In het bijzonder bleek men verheugd over het feit, dat ondanks ingrijpende veranderingen in 't elftal de nieuwe rempla?anten meerendeels blijk gaven uit het goede hout te zijn gesne den en bruikbaar materiaal voor den opbouw eener nieuwe periode. Nu in het hooge Noorden wegens de vorst de periode van voetbalrust is ingetreden, gaan de vereenigingen op reis. Zoo toert momenteel het bekende Stockholmsche elftal A. I. K. in Weenen, welk tournée uitsluitend het oogmerk draagt om de Zweedsche capaciteiten te toet sen aan die van het beste voetbal spelende land. Beide wedstrijden werden door de Oos tenrijkers gewonnen met 30 en 51. Frankrijk start klaar Frankrijk zeer vereerd door de invitatie van John Buil om Woensdag a.s. officieel in Enge land te worden ontvangen, heeft zijn elftal sa mengesteld. De betreffende commissie had hier bij een aantal moeilijkheden wegens blessures te overwinnen, doch heeft nu een combinatie opgesteld, die zoo al niet de volledige sympha- tie, doch zeer veel vertrouwen wordt geschon ken, al schakelt men succes bij voorbaat uit. Men voorspelt een 4—0 nederlaag, waarbij slechts de factor snelheid in staat zou kunnen zijn om de nul in een iets gunstiger cijfer te veranderen. Ook al heeft Zwitserland zich voor de We reldkampioenschappen weten te plaatsen, is men thans in dat land tot de overtuiging gekomen, dat dit geenszins een weergave is van de Zwit- sersche kracht. Er worden allerlei bespiegelin gen gegeven, en maakt zich heel duidelijk een strooming los, die den weg terug wil naar de oude periode van het volledige amateurisme. Dat wil zeggen, dat er geen profs meer in de elftallen mogen meespelen, doch uitsluitend Zwitsersche amateurs, waartegenover men een scherpe oefencampagne wil doorvoeren door trainers van erkende reputatie. De Schotten hadden in den grooten slag te Glasgow alle voordeelen met zich, zoodat het gelfjke spel tegen Oostenrijk (22) voor de gas ten sprekender is, dan vooi de gastheeren. Im mers, eigen veld en bekend klimaat, de moreele steun van de landgenooten en de spelers in de best denkbare conditie, benevens de medewer king van in Engeland spelende Schotten, zijn factoren, die bij een strijd van een dergelijk ka rakter groot gewicht in de schaal leggen. Daar om is het ook begrijpelijk, dat de Engelsche autoriteiten allesbehalve opgetogen zijn, nu overduidelijk naar voren komt, dat het conti nent niet langer de leerling is, doch op z'n minst genomen tot een gelijkwaardige is ge groeid. Onderstaand laten we in cijfers de positie zien van de leidende elftallen in de belangrijkste af deelingen: District Berlijn Viktoria '89 10 7 2 1 16 P- 29—12 Hertha BSC 9 6 12 13 P- 32—16 West Duitschland Schalke '04 9 8 10 17 P- 38— 6 Höntrop S. V. 9 6 12 13 P- 38—12 Fortuna 8 6 0 2 12 P- 32—15 F. V. Duisburg '08 8 5 12 11 P 19—12 Zuid Duitschland München 1860 9 7 2 0 16 P- 30— 9 Schweinfurt '05 9 6 2 1 14 P- 13— 9 3IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1II, IIIIIIIIIIIIMMIMIIIIII!= I 1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111 111II1111111111TÊ Bij de geel-zwarten ontbrak Rotteveel, terwijl de groenbroeken Stokman hadden moeten ver vangen. De thuisclub bad in de eerste helft het voordeel van de stevige „bries" en sloeg na tuurlijk in no time een zwaar beleg voor het Deutsche doel. Het narde veld sloot echter alle balcontröle uit, zoodat de Haarlemsche aanval len wel talrijk, doch absoluut gevaarloos bleken. Alsemgeest behoefde er dan ook betrekkelijk weinig aan te pas te komen en de enkele op het doel gerichte schoten belandden in zijn vei lige armen. Een tiental minuten voor de thee leidde de rechts-buiten een der fechaarsche Delftsche aanvallen, waaruit Jansen van dicht bij den Haarlemschen doelman het nakijken gaf. Na de hervatting speelden de boys tegen den wind in, doch ontwikkelden desondanks een beter spel dan daarvoor. Eenige pittige aanval len wist de Delftsche verdediging met moeite af te slaan en het geleek erop, dat de Haarlem mers niet van plan waren zonder meer in een nederlaag te berusten. Eenige paar flinke schui vers suizen juist langs den verkeerden kant van het Delftsche doel, terwijl eenige hevige scher mutselingen voor het heiligdom van Alsemgeest met moeite afgeslagen werden. Het blijkt echter dat deze opleving maar van zeer tfjdelijken aard was en spoedig begonnen de Delftenaren den Haarlemschen doelman weer danig op de proef te stellen. Van Zinnen bracht den stand op 20, waarna Tak Alsemgeest acte de présence gaf en den bal onbarmhartig hard langs v. d. Lit joeg. Intusschen had de thuisclub haar opstel ling geheel gewijzigd en toen v. Es kort hierop dan met een fraai schot den achterstand ver kleinde, herleefde de hoop. Deze hoop bleek echter ijdel te zijn; Alsemgeest stompte schit terend een hard ingeschoten bal van v. Riel over de lat, waarna in een minimum van tijd aan de andere zijde Haanappel en van Zinnen den stand op 51 brachten. De animo was er nu geheel uit en het vijf minuten te vroege eindsignaal klonk spelers en toeschouwers als muziek in de ooren. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde Cup wedstrijden luidden als volgt: ArsenalLiverpool 21 BirminghamAston Villa 00 Blackburn Rover—Portsmouth 32 Derby CountyWolverhampton Wanderers 31 EvertonChelsea 21 Leed UnitedStoke City 20 Manchester CityTottenham Hotspurs 20 MiddlesbroughSunderland 04 Newcastle UnitedHuddersfield Town 33 Sheffield WednesdayLeicester City ll West Wromwich AlbionSheffield United 30 De reserves van Zwitserland en Italië ont moetten elkaar voor 11.000 toeschouwers te Lu gano. Voor de rust wogen de partijen goed tegen elkaar op, Italië leidde toen met 1—0. Na de pauze scoorden de Italianen nog zes punten. Eindstand 70 voor Italië B. In het Poststadiow te Berlijn vond voor 35.000 toeschouwers de eerste landenwedstrijd tus schen Duitschland en Polen plaats, welke ont moeting een kleine en benauwde 10 overwin ning voor de Duitschers opleverde. In de eerste helft van Polen iets sterker, doch de verdediging der Duitschers met Haringer en doelman Jakob aan het hoofd speelde uitste kend. De moeilijke terreinomstandigheden waren van invloed op het spel der ploegen, doch ge zegd dient te worden, dat de Polen zich veel beter wisten aan te passen dan de gastheeren. De Polen lieten een perfect spelletje zien, dat algemeen indruk maakte. Voor de rust werd niet gescoord. In de tweede helft ging het weer van doel tot doel, waarbij menige kans om zeep gebracht werd door slecht schieten. Vooral de Duitsche voorhoedespelers konden gen enkel behoorlijk schot lossen. Aan beide kanten werden eenige corners genomen, doch telkens zonder resul taat. Zoo scheen de wedstrijd zonder doelpunten te worden beëindigd, doch twee minuten voor het einde maakten de Duitschers het eenige punt van deze ontmoeting. Rasselnberg com bineerde uitstekend met Hohmann tot dicht bij het doel. De eerste zag een gaatje, een korte knal en het leder lag achter keeper Abahski. (1—0). In dezen stand kwam geen verandering meer, zoodat Duitschland een kleine overwinning op de Polen had bevochten. Een gelijk spel had de verhouding beter weer gegeven. Bij de Polen was, de back Martyna uitste kend, evenals doelman Albanski. Ook de mid- denlinie voldeed goed, terwijl in de voorhoede de rechtsbuiten zich een snel, handig en uiterst gevaarlijk speler toonde. Wat de Duitschers betreft, in de achterhoede was Haringer de beste, terwijl de links,back plaats van Krause bepald zwak bezet was. De beste man in de midenlinie was de For- tunaman Janes. In de voorhoede werd goed samengespeeld, doch de afwerking der aanval len liet veel te wenschen over. Lachner was hier de beste, terwijl de bekende Fortunaspeelr Kobierski tegenviel. De Zweedsche scheidsrechter Ohlsson leidde voortreffelijk. De te Florence gespeelde landenwedstrijd ItaliëZwitserland werd door de Italianen met 52 gewonnen, nadat de rust met gelij ken stand 22 was ingegaan. In de eerste helft wogen partijen goed tegen elkaar op, waarbij Italië een technisch knap per spel liet zien dan de Zwitsers. Na twee mi nuten gaf de linksbinnen Ferraris Italië de leiding. In het laatste kwartier van de eerste helft werd Zwitserland sterker, waarbij de voorhoede een voortreffelijk spel ontplooide, dat tenslotte twee doelpunten opleverde van Bossi en Kielholz, de laatste na een fraaien solo-ren. In de laatste minuut van de eerste helft bracht Fiziolo, de Italiaansche rechtshalf de partijen op gelijken voet. In de tweede helft speelde Italië met den sterken wind mede en was. meerendeels in de meerderheid. Orsi maakte een fraai doelpunt en toen eenige minuten later Meazza het vier de punt voor Italië scoorde, was de nederlaag voor Zwitserland een feit. Het spelpeil daalde nu, terwijl het tempo veel minder snel werd als in de eerste helft. Nog werd n' vijfde punt voor Italië gescoord, zoodat de eindstand 52 voor Italië was. Zondag j.l. organiseerde de Wandelsport-af- deeling der R. K. Athletiek- en Sportvereeni- ging „Rood-Wit" te Leiden den eersten harer drie Propaganda Serie-Wandeltochten, weike, on danks de koude weersgesteldheid, een succes is geworden. Toen de leider om 13 uur verzamelen floot, bleken, dat 110 wandelaars, uit alle streken van het Bisdom Haarlem aan de oproeping had den gevolg geven en startklaar stonden voor den 20 K.M. langen tocht. Voorop marcheerde het peloton van de or- ganiseerende vereeniging, vervolgens sloten zich daarbij aan Cursor, den Haag, met 19 deeln., De Boom, Amsterdam, met 11 deeln.; De Tippe laars, Alphen, met 11 deeln.; De Gazellen, Ais- se, met 10 deeln., Kruisvaart St. Jozef, Haar lem, met 7 deeln., SNA, Hillegom, met 10 deeln., Teylingen, Sassenheim, met 8 deeln., Si. Joseph Gezellen, Leiden, met 8 deeln., De Trekvogels, Leiden, met 5 deeln., alsmede nog een aantal particulieren uit Noordwijk, Sassenheim en Lei den, in totaal ongeveer 110 deelnemers. De organiseerende vereeniging had gezorgd voor een uitgebreiden contröle-dienst. waardoor het voor eiken deelnemer heel gemakkelijk werd om den weg, die langs Oegstgeest, Voorhout, Sassenheim en Warmond voerde, te volgen. In Sassenheim werd een rust van een half uur gehouden, waar door oe zorgen van den con tröle-dienst een goed verwarmde zaai met vlug ge bediening beschikbaar was, zoodat precies op tijd weer kon worden afgemarcheerd. Zonder een enkelen uitvaller en binnen 4 uren tüds waren allen weer in 't St. Antonius Patro naat aanwezig. De leider constateerde daar met genoegen, dat allen zeer voldaan waren over dezen tocht en dat daardoor bleek, dat ook in Katholiek ver band, het uitschrijven van wandeltochten niet alleen, maar ook het slagen van dergelijke mar- schen mogelijk blijkt Vele deelnemers lieten zich reeds meteen in schrijven voor den 2en en den 3en Propaganda Serie-Wandeltocht, die in Jan. en Febr wor den gehouden, zoodat ook deze tochten wel weer zullen slagen en talrijke Katholieke wan delaars het Antilopen-kruisje, dat aan het ein de der 3 marschen zal worden uitgereikt, zullen behalen. De inschrijving voor den 2den wandeltocht staat tot Woensdagavond 10 Januari a.s. open bij den secretaris der „Antilopen": Jan. Th. Witte, Cobetstraat 85, Leiden. Het inschrijfgeld bedraagt 30 ct. In den wedstrijd AustraliëEngeland verloor Crawford tegen Lee met 46, 4—6.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 9