i elftal weert zich kranig i Buitenlandsche voetbal-varia Eervolle nederlaag tegen Oostenrijk Wat geestdrift en snelheid vermogen m SPANNENDE WEDSTRIJD ZWAARBEVOCHTEN ZEGE VAN OOSTENRIJK IJS-ZONDAG Onze achterhoede en middenlinie lieten prachtig werk zienDe Oostenrijksche techniek bedwongen MAANDAG 11 DECEMBER Drie minuten na de rust ontstond het beslissende doelpunt door een misverstand in onze achterhoede V. d. Meulens laatste interland Geestdrift Niet verloren Van der Meulen, die gisteren het Neder- landsche doel op sublieme wijze verdedigde, besloot met dezen wedstrijd zijn schitte rende internationale voetballoopbaan Evenwaardig Tempo gMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiHnniiiiMimiiimiiiiiiiiuiiiiMiminmiiiii^ NEDERLAND j VAN DER MEULEN H. F. C. VAN DIEPENBEEK VAN RUN Ajax P. S. V. =j PELLIKAAN ANDERIESSEN VAN HEEL L. O. N. G. A. Ajax Feyenoord WELS VENTE LAGENDAAL SCHOEMAKER MULDERS Unitas Neptunus Xerxes Quick H. Ajax Scheidsrechter RUDD, Engeland SCHALL Admira BINDER Rapid NAUSCH Austria SESZTA W. A. C. SINDELAR Austria SMISTIK Rapid PLATZER Florisdorfer A. C. BICAN Rapid ZISCHEK Wacker WAGNER Rapid CISAR W. A. C. rust met 00 komt zijn we vol goede hoop. 'tls gebeurd VAN DER MEULEN'S LAATSTE INTERLAND Onder het spelen van het Wilhelmus betreedt het Nederland- sche elftal met Van der Meulen aan het hoofdhet veld De linkervleugel vormde de zwak ke plek in ons elftal. Goed debuut van Vente en en Diepenbeek Lagendaal stelt teleur OOSTENRIJK BDIlIIIIIllillllllllillIIIII|||||||||||||IIIIIIllllII|||||||||||||||||||||||||||||l|[|||||||||||||||||||||||||l|l|||l|[|UIUIjlilIIlilllllllllllllIIIIIIIIIIiIlIIIlllIlllilllllllIï> Poolsch voetbal Een minuut van onbe dachtzaamheid De Polen komen Zwitserland opnieuw geklopt Zwitserlands hope een desillusie Afgerekend! Uit Weenen jjet was een Zondag, zonder zon, Maar 't was een reuze ddg, I Waarop men Holland op z'n gladst, i Op vlugge schaatsen zag! I Het ijs was goed en 't werd dan ook i Bijzonder druk bezocht. Jn één woord en in koopmanstaal: Het ijs was uitverkocht! 1 Een Zondag en goed winterweer, Men vraagt hoe 't anders kon Dan tusschen schaatsen en het ijs I Zich zelf als trait d'union! De warmte liet men in den haard Voor wie de warmte wou. Maar hij, die flink ter beenen was, I Ging liever in de kou! 1 Want Neerland voelt zich op de schaats f 1 Steeds Neerland op z'n best: Een adelaar, die zweven wil, Blijft ook niet op z'n nest! MARTIN BERDEN (Nadruk verboden) VOETBAL IN ENGELAND BOKSEN T WERELDKAMPIOENSCHAP MIDDENGEWICHT Diepenbeek rechtsen Vente (links) heb ben in den moeilijken wedstrijd tegen Oostenrijk op verdienstelijke wijze gedebuteerd Vince Dundee behoudt den titel SCHAKEN NED. SCHAAKBOND Kampioenschap le klasse IJSHOCKEY Internationale wedstrijden a A v* OHKf In een van begin tot einde span- nenden wedstrijd, waarin vooral de Hollandsche verdediging uitblonk, heeft Oostenrijk een zwaarbevoch ten 10 zege behaald op het Oranje-team. Het Is dan zoover. Op de tribunes hebben de toeschouwers zich „ingemetseld" in dekens en plaids en mutsen. Amsterdam leek wel Alaska, de Amstelveensche weg wel de Noordpool. Toch is het eigenlijk gekheid, dat zoo vele duizenden naar een voetbalwedstrijd gaan bij item zooveel graden vorst in plaats van te gaan schaatsenrijden, hetgeen toch nog altijd een betere Hollandsche sport is dan voetballen. Maar het stadion is vol. En er is, ondanks de koude, geestdrift, warmte, ook bü ons elftal. Ja, óók bij onze elf, gelukkig. Wat hebben ze gespeeld! Raar toch. Hoe sterker de tegenpartij is of hoe sterker zij is voorgesteld en dit is gebeurd, zooveel te be ter spelen onze Oranje-mannen. t Liep lekker, 't liep prachtig en we voelden in het begin al, dezen wedstrijd behoeven we niet te verliezen. We hadden hem ook niet behoeven te ver liezen. Dat het toch gebeurd is. Nu ja,. Je moet tegen je verlies kunnen, kunnen gelooven in het begrip „een eervolle nederlaag". Sommigen, velen wellicht, kunnen dat niet, maar de ware sportslui kunnen dit wel wenschen, uit heel hun* hart dat de sterkste partij wint. Die heeft ook gewonnen. Maar na deze erkenning dient meteen gezegd, dat onze ploeg gespeeld heeft voor wat zij waard is. De eenïge factoren, die ons voetbal tot succes voeren kunnen, geestdrift en enthousiasme, met natuurlijk daarachter een dosis, een groote dosis zelfs van technische bekwaamheid, waren aanwezig. Ze hebben gespeeld niet alleen, ze hebben gevochten. En er viel te vechten. Heusch de Oostenrijkers hebben het ons niet cadeau gegeven. Maar de onzen hielden stand, hebben gevoet bald, ieder zoo goed als ze het vermochten. We kunnen niet alles „op den voet" volgen en precies vertellen hoe die het deed en hoe de andere. Ons heele elftal heeft prachtig gespeeld, van den eersten tot den laatsten man, van v. d. Meulen, den captain tot Wels, den kleinsten en vermoedelijk den jongsten speler van ons team en dit wel tegen een Wunderteam, dat na de Engelsche teams het beate voetbal heet te spelen (Uruguay schijnt vergeten). Holland speelt voetbal, het doet 't den eenen keer goed, den anderen keer iets minder, maar tegen sterke ploegen speelt het altijd goed. We denken aan den onvergetelijke wedstrijd tegen New Castle-United. De onoverwinnelij- ken, van wie wij de Hollanders op klompen hebben Oostenrijksche bladen ons elftal zóó niet uitgeteekend wonnen. Het zou een groote strijd worden. Dit gaven reeds de eerste oogenblikken te zien. Loop je wat langer mee in de sportwereld, dan voel je dergelijke dingen. Binnen tien minuten was het ons al duide lijk. Dezen wedstrijd behoeven we niet te ver liezen. Hadden ze maar beter geschoten de onzen, ze hadden zeker een doelpunt gemaakt en één doelpunt voor Is afgezien van den beken- den eersten klap maar dan een daalder waard. Pracht kansen hebben we gekregen. Moeten we ze alle noemen? Moeten we ver melden al de fijne, harde schoten van Vente, die misschien beter midvoor had kunnen staan dan ons nationale kanon, dat pleegt te falen als het op schieten aankomt. Wat liep t anders lekker in het begin. Ieder, die Nederlandsch voelt en behalve het twin tigtal op de eere-tribune en even daarachter, dat den Hou-Zee-groet bracht, voelden we toch wel rJlemaal zoo'n lichte nationale krib beling op dien kouden Zondagmiddag in het Stadion. 't Liep prachtig. Wels, Vente, Lagendaal, Van Heel en PeHkaan, van Run en ook Diepen beek. Ze deden het allemaal best. 't Ging gesmeerd. We gingen hopen, de kran ten uitlachen die onze elf hadden afgekamd en de Oostenrijkers opgehemeld. Allebei een beetje te veel. Want zoo goed waren de Oostenrijkers niet en zoo slecht waren evenmin de onzen. Kans op kans. De kleine Wels heeft den Oostenrijkschen back allang in de gaten. Hij weet hoe hij hem nemen moet en ofschoon Wels klein is en Seszta tamelijk groot, toen wist het nietige Hollandertje den grooten man van het rood-wit team niet eens, maar meer malen te verschalken. Scherp' zijn zijn voorzetten, gevaarlijk ook maar of onze middenlinie is te traag of doel man P'atzer is te vlug. In elk geval een doel punt komt er niet. Overigens is daar alle kans voor. 't Is niet zoo, dat hier een elftal speelt, dat zich met inspanning van alle krachten te weer stelt te gen een overmacht. 't Is veeleer zoo, dat de Oostenrijkers zien tegen ons hebben te verweren, want voor den drommel, de aanvallen der Oranje-mannen zijn niet ma'sch. Maar helaas er zijn zwakke plekken en wel aan den linkerkant, waar Mulders en Schoema- ker de allures aannemen of ze een tammen competitie-wedstrijd spelen. Snel gaat het spel op en neer. Van een meer derheid is geen sprake, van een minderheid dus evenmin. Dit verhoogt de aantrekkelijkheid van den wedstrijd. Jammer is het dat al die snelheid doodloop» in schoten, die almaar naast gaan. We noteeren Lagendaal naast. Vente naast. Wels naast. Mulders ver naast. Van den anderen kant is het echter ge lukkig (je bent toch altijd minstens voor 1 procent zoo'n beetje aan den Hollandschen kant) evenzoo. Er gebeurt nog altijd niets. De jongelieden uit de provincie die naast en om ons zitten en die minstens vier doelpunten voor Oostenrijk heb ben voorspeld, weten niet hoe zij hun verslag groot genoeg kunnen makenAls er geen doelpunten zijn, wat dan te schrijven. Je kunt moeilijk alle hoekschoppen gaan optellen of alle vrije schoppen, of gaan noteeren hoevele malen de bal „out"-gaat. Dit is zelfs voor de provincie ai ouwerwetsch. 't Blijft intusschen prachtig gaan en als de De opstelling der elftallen: Neen, toch'eigenlijk niet. Wij hadden, de Oran jemannen in het veld, dan in de eerste helft, in het eerste kwartier een doelpunt moeten maken. Het had gekund. Jammer dat het niet ge beurd is. Ware dit geschied, let op het verschil in stijl, de wedstrijd zoude kunnen zijn gewonnen. Rust 00. Daarna nog geenszins vertwijfe ling, alleen maar een raar doelpunt. Niet zoo'n echte goal, zoo'n echte kei, zoo'n echte pil, waar zelfs v. d. Meulen niets aan had kunnen doen, maar een weifeling in onze verdediging, die tot dan toe zoo trouw had stand gehouden, een rol- lertje, een heel tam balletje en 't is wel waar. (0—1). Goal. Jammer. Heel jammer. Gauw neergeslagen zijn we niet en we blijven dus hopen. Wij, die om het veld zitten en ook de Oranje-shirt-dragers, die op het veld spe len. Geen nood. Er is nog drie kwartieer te spelen, min drie minuten, want het eerste doelpunt van den wedstrijd is door Oostenrijk helaas gemaakt, drie minuten na de hervatting. Twee en veertig minuten kunnen veel be- teekenen óók in een voetbalwedstrijd, waar het eerste doelpunt is het eerste niet alleen, doch ook heel dikwijls het doorslaande, het „masz- gebende." Niet aan gelooven. Niet ongeloovig zijn. Blij ven vertrouwen in eigen macht, in de geest drift, die ons elftal nog altijd bezield, geluk kig ook in dezen wedstrijd blijft bezielen. De Oostenrijkers spelen beter, stukken beter zelfs, maar onverbiddelijk gaat de bal weer terug, komt hij weer bij onze Oranje-hemden, die zij lijken wel schaatsenrijders vanmid dag snel zijn, sneller dan ooit. Lagendaal is traag als hij zelfs iets doen moet, maar in het afgeven van den bal is hij uiterst snel en herhaaldelijk gaan de ballen, voordat er een Oostenrijker aan te pas kan komen, naar Wels, die met Vente prachtig sa menspeelt. Vente is actief en heeft een prachtig schot, scherp en onverwacht, maar Flatzer staat op zijn platz en is waar den bal is. Een fijne doelman, minstens even goed als onze Gejus, die vanmiddag voor het laatst onder de lat staat en behalve doelman ook aan voerder is en allebei even goed. Uit zijn doel vandaan overziet hij het heele veld. Hij vuurt zijn mannen aan, krachtig, zon der te schreeuwen of in hysterisch gekrijsch te vervallen, maar toch wel zoo hard, dat we het op de tribune nog hooren. Dekken daar! Mid denlinie terug! En als er een hoekschop door de Oostenrijkers genomen wordt, maakt Gejus er onze mannen, die anders gewend zijn er op at tent, dat ze zich niet op doel moeten terug trekken, maar ook en voornamelijk op de in het veld opgestelde Oostenrijkers moeten letten. En dit is goed gezien. Gejus heeft trouwens méér goed gezien in dezen laatsten wedstrijd, dien hij speelde. Boven dien heeft hij nog goede dingen gedaan. Twee verraderlijke schoten van Bican gehouden. Zijn afscheid is goed, is heel best geweest, want aan het eene, het eenige doelpunt dat gemaakt is, had hij geen schuld. Welk een kansen hebben wij nog gehad na 3.07, toen de Oostenrijkers hun eerste en eeni- ge doelpunt maakten en wat voor een. Maar Platzer mocht er ook zijn, was zijn „Platz" dubbel waard, heeft er evenveel kanjers van Lagendaal en van Vente vooral uitgehouden als Gejus aan onzen kant verraderlijke rol- lertjes en schuivertjes van Oostenrijkschen kant onschadelijk maakte. Ondanks dat het koud, tamelijk koud, vol gens sommigen heel koud was, speet het ons toch dat het was afgeloopen. Had het nog wat langer geduurd, we hadden wellicht noggelijk gemaakt. De dertigduizend' toeschouwers, die gister middag, trots koude en ijsvermaak, de tribunes van Jan Wils' bouwwerk bevolkten, hebben kunnen genieten van een snellen, aantrekkelij- ken wedstrijd, die in een verdiende 10 zege voor de Oostenrijkers eindigde. Een zeer eer vol resultaat voor de Oranje-ploeg, die dan ook kranig partij gegeven heeft. En zelfs dit eene doelpunt had waarschijnlijk voorkomen kunnen worden. Het ontstond uit een misver stand tusschen van Run en van der Meulen, waarvan Bican profiteerde. Maandenlang heeft men met spanning naar dezen wedstrijd uitgezien. Aan het spel der Oostenrijkers was een groote roep voorafge gaan door de schitterende successen, die deze profs overal behaalden. En toch zullen velen zich gistermiddag teleurgesteld hebben gevoe'.d, toen zij Hugo Meisl's discipelen aan het werk zagen. Waren de verwachtingen misschien te hoog gespannen? Zeker, de gasten speelden tech nisch veel beter dan de onzen en de overwin ning kwam hun dan ook ruimschoots toe Het plaatsen, het positie kiezen, het afwerken der aanvallen, dit alles gaf een groot verschil te Polen! Natuurlijk kent een ieder dat land; we ken nen de ligging en grenzen, we weten veel van zijn geschiedenis en industrie, en ook, dat de Polen van nature erg muzikaal zijn, doch van zijn voetbal-kwaliteiten weten we bitter weinig, omdat Polen niet zoo verbonden is m de keten, die de groote voetballanden verbindt. Reeds tegen België verleden jaar vestigden de Polen de algemeene aandacht op zich, doch thans in hun match tegen Duitschland toonde men aan, dat dit Poolsche land een voetballf- tal presenteert, dat 't tegen de krachtigste lan den kan opnemen. Want pas in de 89ste minuut van den Berlijnschen wedstrijd viel de beslis sing, ten gunste van de -astheeren. Dit feit reeds toont aan, dat de Duitschers hun handen vol hadden, en dat de verdediging zooals het ver loop ons heeft geleerd moeite genoeg had zich de gasten van het lijf '.s houden. Vlak voor het eindsignaal werd een misverstam. tusschen de beide backs Polen noodlottig, waardoor Ras- selnberg voor Duitschland het eenigste doelpunt kon scoren. Dit vertrouwen in eigen capaciteiten schijnt de Polen los te maken uit hun isolement, want aan het einde van deze maand en ook in Ja nuari komt een sterk Poolsch elftal in Frank rijk, België en ons land toeren. Onbekendheid doet dikwijls de capaciteiten van een natie te laag aanslaan, doch de destijds in Anttwerpen geleden 2—1 nederlaag, gevoegd bij het heel goed spel in Berlijn mogen als een waarschu wing klinken, om de Polen niet als inferieure voetballers tegemoet te treden.' Men beschikt over kloek gebouwde, enthousiaste spelers met een goed ontwikkelde techniek en uitstekende spelopvattingen, waaraan slechts deze tekort koming kleeft een te-kort aan schutters-ca- paciteiten, die men tracht te vergoeden door de ballen in het vijand' *k doel te drijven. Wat is funester voor een land dan een aan eengesloten rij van nederlagen te moeten regi- streeren. Want opnieuw heeft Zwitserland de kracht van een buitenlandsch elftal moeten er varen .In Florence gasteerden de Helvetianen. die in de eerste helft een Italiaansch elftal tegenover zich vonden, dat de tegenpartij wat onderschatte, waardoor een 21 voorsprong op 'n oogenblik mogelijk was. Met half-time was de score reeds gelijk, terwijl de Italianen daarna pas tot volle Jcrachts-ontplooiing kwamen, en d' gasten geen voet meer aan den grond kregen. Resultaat 52 voor Italië. Zooals 't goeden organisatoren betaamt, heb ben de Zwitsers ook een z.g. B-elftal geformeerd, welke ploeg in Lugano tegen het lcaliaansche B-elftal op denzelfden dag speelde. Ook hier zegevierden Mussolini's zonen en wel met nog sprekender cijfers dan het A-elftal; 70. Men kan hieruit ervaren, dat Zwitserlands hope voor- loopig nog een desillusie is. Ziezoo, Engeland heeft op duidelijke wijze met een der continentale landen afgerekend, en eer lijk gezegd, niemand had anders verwacht. Zelfs zijn de cijfers 14 voor de Fransche gasten niet zoo blameerend, al was het Engelsche overwicht veel uitgesprokener dan de uitslag nog doet ver moeden. Het Fransche elftal was, zooals trou wens algemeen werd verwacht, niet physiek krachtig genoeg om de gastheeren te weerstaan, doch ook in capaciteiten lag men een heel stuk achtter. Doch uit deze nederlaag kunnen de Franschen de wetenschap puttten, dat de aan wezigheid van goede trainers geen veld-versie- ring is, doch dat men hun lessen wel terdege heeft te bezoeken en ter harte te nemen. Weenen is gewoonweg vol geweest van het ge lijke spel zijner jongens tegen de Schotten, welke vroolijkheid zelfs niet wordt getemperd door de nederlaag tegen Arsenal. Op Schotland, rede neert men, waren alle krachten geconcentreerd, zoodat in Londen een reactie komen moest. Deze opbeu ing heeft Oostenrijk, of beter hebben de clubbesturen noodig, daar thans 't oogenblik weer bijna aangebroken is, dat de clubs tot steun hunner financiën weer uitstapjes moeten onder nemen naar ndere landen. Echter schijnt de vraag naar Oostenrijksche ploegen niet bijster groot te zijn, en is men op het oogenblik haast dag en nacht in actie om nog contracten af te sluiten. zien bij het spel der Oranjehemden. Maar over het algemeen vielen de verrichtingen van het Oos.enrijksche elftal als geheei, als team tegen. Dit elftal mist in ieder geval in meer of mindere mate de homogeniteit, die juist de kracht uitmaakte van het Wunder team, dat zulke phenomenale successen boekte. Beide elftallen konden zich goed aanpassen aan het harde veld, dat overigens goed be speelbaar was. Het Nederlandsche elftal kan als geheel ge nomen, op een goeden wedstrijd terugzien. Onze spelers hebben met succes de wapens gebruikt waarover zij de beschikking hadden, n.l. groote geestdrift en snel optreden. Onze verdediging, met van der Meulen aan het hoofd heeft zich uitstekend geweerd en betwistte de doortastende Oostenrijksche voor hoede eiken duimbreed grond. Goed geholpen door de middenlinie slaagden van Run en Die penbeek er steeds in het gevaar tijdig te be zweren. Vooral in de eerste helft heeft onze verde diging niet te klagen gehad over gebrek aan medewerking van Fortuna. Meer dan eens ont stonden hachelijke situaties voor het Neder landsche doel, dat soms ternauwernood aan een doorboring ontkwam. Zoo schoot Bican juist naast, toen van der Meulen al uitgeloopen was, terwijl van Heel eens nog precies op de doel lijn redding bracht. Door het dikwijls te ver doorgevoerde sa menspel der gasten kreeg onze verdediging ge regeld gelegenheid in te grijpen. En werd er eeh schot gelost, dan wist van der Meulen er wel raad mee. De middenlinie speelde voor wat zij waard was en liet zoowel aanvallend als verdedigend goede dingen zien. Tegen de stoere Oostenrijksche verdediging stond onze aanval voor een moeilijke taak. Vooral het gemis van een speler als Adam werd hier gevoeld, al heeft zijn plaatsvervan ger Vente lang niet onverdienstelijk gedebu teerd. Het begin was veelbelovend. Goed samenspel van Ven.e en Lagendaal stelde de Oostenrijk sche backs reeds direct op de proef en een hard schot van Langendaal de schoten, die de lange Rotterdammer loste, waren te tellen kon Platzer slechts met moeite keeren. De keuze van Lagendaal was met gemengde gevoelens omvangen en in dezen wedstrijd is weer opnieuw gebleken, dat deze Xerxes-speler niet de aangewezen man is, om den aanval te leiden. Zijn spel is te langzaam, hij heeft te veel tijd noodig, waardoor hij het tempo op houdt en daardoor de verdediging der tegen standers in staat stelt het gevaar te overzien. Vente was de man, die in de voorhoede het meest op den voorgrond trad. Meermalen wist hij den bal voor Lagendaal mooi vrij te spe len, maar de oRtterdammer wist deze Kansen niet te benutten. De meeste gevaarlijke aan- vahen werden door rechts geleid; de linker vleugel had weinig in te brengen. Zoowel het spel van Schoemaker als van Mulders viel erg tegen. Als wij de verschillende spelers nog even af zonderlijk de revue laten passeeren, kunnen wij beginnen met te zeggen, dat van der Meulen zich wederom een doelman van klasse heeft getoond. Op zijn bekende manier heefi hij zijn doel verdedigd. Het was een waardig af scheid voor onzen nationalen doelman, in de zen wedstrijd heeft hij nog weer eens duidelijk laten zien. hoe moeilijk het zal zijn een plaats vervanger voor hem te vinden. Van Run speelde als altijd, rustig en be trouwbaar. Hij had het lang niet gemakkelijk tegen den snellen Zischek, maar in vele duels trad hij als overwinnaar uit den strijd. Diepenbeek heeft niet voor zijn partner on dergedaan en uitstekend gedebuteerd. Hij wist zich in dit voor hem betrekkelijk vreemde milieu goed aan te passen. Van Run en hij begrepen elkaar uitstekend en vulden elkaar goed aan. In den vorm, zóoals Diepenbeek gisteren speel- ailllllllllllllillll lllllllllllllllllll£ niiiiiimiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiniiiiiiimiiiiiiiiiiiniiiiiiiiHiiiNiiiiiiMiir de, geven we aan hem verre de voorkeur boven Weber, wiens ontbreken absoluut niet opviel. Van de middenlinie was Pellikaan de uitblin ker. Deze lange T lburgenaar speelde een van zijn beste wedstrijden en hij was een waardig tegenspeler voor den uiterst gevaarlijken Schall, die thans als linksbuiten stond opgesteld. Van Heel trad niet zoo op den voorgrond als anders. Hij had trouwens zijn handen vol aan den snellen rechtervleugel der Oostenrijkers, die hij menigmaal' schaakmat zette. Anderiessen wisselde momenten van goed en zwak spel met elkaar af. Als steeds heeft hij van het begin tot eind hard gewerkt en hij toonde een doorzettingsvermogen, dat bewonde ring afdwingt. Wat den aanval betreft, heeft Lagendaal als middenvoor niet voldaan. Zooals wij hierboven reeds aanstipten, is zijn spel te langzaam, waardoor het tempo opgehouden wordt en hier onder lijdt de geheele voorhoede. Bovendien scheen hij veel hinder te hebben van het harde veld. In den geheelen wedstrijd heeft hij slechts enkele goede schoten gelost. Deze veelomstre den speler schijnt zijn capaciteiten alleen maar in het buitenland te toonen. In het Amster- damsche Stadion kan hij nu eenmaal doorgaans n et op dreef komen. Vente kan op een goed debuut terugzien. Hij was zeer actief en kon met zijn nevenspelers goed overweg. De Rotterdammer heeft in de zen moeilijken wedstrijd getoond een speler te zijn, waarvan we nog veel pleizier kunnen be leven. Hij was de gevaarlijke man in de voor hoede en zijn schoten stelden Platzer verschil lende malen voor moeilijke problemen. Het spel van Schoemaker was een groote te leurstelling. Vooral in de eerste helft viel hij heelemaal niet op. Hoewel hij op den Olymp'.- schen dag tegen de Hongaren en in proefwed- strijden goed heeft voldaan, behoort deze speler voorloopig nog niet in het Nederlandsch elftal thuis. Wels heeft zich dapper geweerd. De kleine Gorcumer wist door zijn snelheid en door zijn handig optreden Nausch en Seszta menigmaal te verschalken en met zijn voorzetten verwarring te st'chten in de Oostenrijksche verdediging. Mulders tenslotte is ons niet meegevallen. Weliswaar kreeg hij weinig steun van zijn bin- nenspeler en had hij het tegen Wagner en Cisar niet gemakkelijk, maar o. i. bleef deze Amster dammer toch beneden zijn gewonen vorm. De Oostenrijkers hadden vrijwel geen uit blinkers. De spelers gaven elkaar wat dat be treft weinig toe. Zij toonden allen een u'tste- kende balcontróle te bezitten en waren mees ters in het plaatsen en positie kiezen. De voor hoede voerde het samenspel dikwijls te ver door, wat tengevolge had, dat onze verdediging kon ingrijpen. Gevaarlijke schoten heeft de voor hoede betrekkelijk weinig gelost. Van de voor hoedespelers was o. i. de jeugdige Bican de bes te, terwijl Sindelar het minste opviel. Platzer heeft zijn doel goed verdedigd, terwijl voorts Seszta in de verdediging steeds een mach tig struikelblok bleek voor onze aanvallers. De Engelsche scheidsrechter Rudd leidde niet feilloos. Aan be de kanten zag hij verschillende buitenspelgevallen over het hoofd. De resultaten der Leaguewedstrijden van Za terdag waren: Aston Villa-Derby County 02 ChelseaManchester City 12 Huddersfield TownMiddlesborough 21 Leicester City—West Bromwich Albion 01 LiverpoolSheffield Wednesday 13 PortsmouthEverton 00 Sheffield UnitedLeeds United 21 Stoke City—Blackburn Rivers 2—0 SunderlandArsenal 3—0 Tottenham Hotspurs—Birmingham 22 Wolverhampton WanderersNew Castle United 2—1 De wereldkampioen middengewicht, Vince Dundee, heeft zijn titel te Boston met succes verdedigd tegen Andy Callahan, die na vijftien ronden op punten verloor. Zondag speelden te Utrecht in den wedstrijd om het kampioenschap eerste klasse van den Nederlandschen Schaakbond, A.S.C. en Utrecht. A S. C. won met 3H- Parijs: CanadaRapid 30 (10, 10, 10). Praag: Tsjecho SlowakijeOostenrijk 50 (40, 00, 10) 5000 toeschouwers. Berlijn: Berlijnsche Schaatsenrijders Clug— Oxford University 34 (11, 20, 03),

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 9