Twee doodstraffen geëischt tm I m Het nieuws van heden Ultimatum van den Heimatschutz 1 Ijsbaan St. Moritzl TEGEN VAN DER LUBBE EN TORGLER DE BAROMETER VEREEN IG DE KATHOLIEKE PERS VRIJDAG 15 DECEMBER 1933 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 „Torgier heeft metden brand de communisten willen aanspo rener op los te slaan" Beklaagden blijven kalm De rol der Bulgaren Legerauto's in Amerika Het Weer Amerika ontvangt maar vijf procent Van de heden vervallende oorlogs schulden. Alleen Finland betaalt het volle pond Benesj's bezoek aan Parijs Drukke conferenties HET HUWELIJK VAN DEN DAG ir- EEN DINER VOOR STAATSSECRETARIS SUVICH Schepen in den storm Fransche regeering op nieuw in gevaar? Door de voorstellen der financieele Senaatscommissie Italië en Duitschland Vertrek van Suvich uit Berlijn Het schaakbord der politiek Een steenkool voor Hitier Negen doodvonnissen in Amerika Dr. Schmidt te Londen Ernstige ongelukken Uit den Gran Chaco Sneltrein tegen auto DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN Uitsluiting van alle partijvertegen woordigers en verbod der soc.- dem. partij geëischt Dollfuss er wel voor te vinden l HEDEN DEN GEHEELEN DAG GEOPEND l POPULAIRE PRIJS 12 CENT t 3 t NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18556 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez, mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. VooP de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek LEIPZIG, 14 Dec. Zooals wij nog in een deel onzer vorige oplage berichtten, eischte de procureur- generaal in het Rijksdangbrand- proces, dr. Werner, heden tegen v. d. Lubbe en Torgler de dood straf en levenslang verlies der burgerlijke eererechten. Voor de Bulgaren Dimitrof, Popof en Tanef vroeg hij vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. Wat Torgler betreft, was de procureur-gene raal tot de conclusie gekomen, dat Torgler me deplichtig is aan den Rijksdagbrand en dat hij de daad verricht heeft met het doel, de leden der communistische party aan te sporen om er op los te slaan. V. d. Lubbe bleef, terwijl de Oberreichsanwalt de doodstraf tegen hem eischte, volkomen onbewogen zitten, in de houding, welke men van hem gewoon is. Ook Torgler maakte niet de minste beweging, terwyi de Bulgaarsche be klaagden eveneens volkomen rustig bleven. De eischen van den procureur-generaal dr. Werner werden als volgt geformuleerd: Ik vraag ten eerste, verdachte v. d. Lubbe schuldig te verklaren aan het voortgezette mis- dryf van hoogverraad op grond van art. 81 sub 2 en art 82 van het Wetboek van Straf recht. gecombineerd met drie misdrijven op het gebied van zware brandstichting volgens art. 306 sub 3 en 307 sub 2 van het Wetboek van Strafrecht, en een poging tot eenvoudige brand stichting. Ik vraag derhalve hem onder toepassing van art. 5 sub 1 van de verordening van den Ryks- president tot bescherming van volk en staat d.d. 28 Februari 1933, gecombineerd met de wet i.z. het uitspreken en uitvoeren van de doodstraf d.d. 29 Maart 1933, ter dood te ver- oordeelen. Tevens vraag ik, den verdachte de burgeriyke eererechten levenslang te ontzeggen. In de tweede plaats vraag ik, dat verdachte Torgler schuldig wordt verklaard aan het voortgezette misdrijf van hoogverraad, gecom bineerd met ernstige brandstichting, en dat hy met toepassing van genoemde verordening en wet ter dood wordt veroordeeld. Tevens ver lang ik, dat hem levenslang de burgeriyke eererechten worden ontzegd. Verder verlang ik, dat den verdachte Van der Lubbe en Torgler de kosten van het geding worden opgelegd, voorzoover die niet zyn ont staan door de vervolging van Dimitrof. Popof en Tanef. Ten slotte verlang ik, dat de verdachten Di mitrof. Tanef en Popof wegens gebrek aan voldoende bewijs worden vrijgesproken van de beschuldiging van voortgezet hoogverraad, ge combineerd met brandstichting. De kosten, die door hun vervolging zijn ontstaan, stel ik voor, door den staat te laten dragen. Na de pauze krygt de procureur-generaal Dr. Werner het woord om de tenlastelegging aan de drie Bulgaren te behandelen. De president, Dr. Bünger, wendt zich echter eerst tot Dimitrof met de woorden: „Ik heb herhaaldeiyk bemerkt, dat U gelachen hebt. Ik zeg dat ik dat als een oneerbiedigheid te gen het gerechtshof en als een provocatie be schouw." Dimitrof probeert iets te antwoorden, doch krygt daartoe het woord niet. Hij maakt dan de opmerking: „Ik vind nu eenmaal verschil lende dingen belachelijk." Dr. Werner merkt korzelig op, dat de mee ning van den heer Dimitrof hem volkomen on verschillig kan zyn en begint dan met het laat ste gedeelte van zijn requisitoir. Dr. Werner schildert eerst den levensloop der drie Bulgaren en wyst er met name op, dat zy alle drie een betrekkelyk belangryke rol heb ben gespeeld in de communistische party van Bulgarye. Hy noemt de mededeeling van Di mitrof, dat hij zich als Bulgaarsch emigrant in Duitschland alleen bezig heeft gehouden met Bulgaarsche kwesties, weinig waarschynlyk. Een bepaald bewys echter, dat Dimitrof in Duitschland andere dingen heeft verricht is in het algemeen niet mogelijk geweest. In elk geval staat echter vast, dat Dimitrof in relatie heeft gestaan met een leider der Duitsche com munisten. Dimitrof en Popof hebben by het vooronderzoek alles gedaan ten einde de auto riteiten te misleiden. De Oberreichsanwalt legde er byzonderen na druk op, dat geen van de drie Bulgaren een plausibele reden heeft kunnen opgeven waarom zy juist in Duitschland domiciüe hebben ge kozen. Alle drie bevonden zich in Duitschland juist in een tijd. waarin de Duitsche communis ten een gewapenden opstand voorbereiden. Hun bewering dat zij zich niet geïnteresseerd hebben voor Duitsche politieke gebeurtenissen is vol komen ongeloofwaardig. Ook de bewering van Popof, dat hy pas in November 1932 voor het eerst naar Duitschland is gekomen, wordt door den procureur als on geloofwaardig van de hand gewezen. Uit ver schillende getuigenverklaringen is onbetwist baar gebleken, dat Popof reeds in den zomer van 1932 in Duitschland was, maar dat hy dit probeert te verbergen. Wel is waar hebben ver schillende getuigen uit Rusland gezegd, dat Popof zich in den zomer van 1932 in Rusland bevond, maar deze verklaringen moeten ern stig betwijfeld worden, omdat zij verschillende tegenstrijdigheden bevatten, vooral wat aan gaat de door Popof gevoerde namen. Voor het deel, dat Popof aan den brand in den Ryksdag heeft gehad, zyn naar dr. Wer ner verder zegt twee momenten van bijzon dere beteekenis: de verklaring van getuige Grothe, volgens wien Popof de man is. die de tasch met het brandmateriaal aan den Rijks dag heeft afgegeven, en ten andere het feit, dat Popof op den dag van den brand in den Rijksdag zou zijn gezien en wel in gezelschap van Torgler. De verklaring van getuige Grothe is echter tot op zekere hoogte door andere ge tuigen aan het wankelen gebracht, hetgeen ook geldt voor de verklaringen van den kellner Helmer. Dr. Werner wijst verder op getuigen verklaringen, volgens welke Tanef dikwyls in den Rijksdag is gezien. Alle omstandigheden zijn er op berekend, een belangrijke verdenking ook tegen de Bulgaarsche beklaagden te motiveeren, zoodanig, dat zy dingen hebben gedaan welke verband houden met de voorbereiding van een revolutie in Duitschland. Dat zy echter juist met den Ryksdagbrand in verband staan, is niet met zekerheid te be wyzen, ofschoon er wel een sterke verdenking in deze richting blyft bestaan. Nadat dr. Werner vervolgens de reeds bovengenoemde eischen heeft gesteld, vervolgt hij aldus: „Edelachtbare Heeren. Ik ben aan het einde van mijn verklaring. Tezamen met mijn collega Parisius hebben wij geprobeerd het voor en tegen rechtvaardig tegen elkander af te wegen. Thans rust op U de zware taak, de uitspraak te doen. Moge God U kracht en inzicht daartoe geven. By de buitengewone opwinding, welke de daad heeft teweeg gebracht, en bij de opge wondenheid, waarmede voor en tegen de schul digen werd geoordeeld, zal het hoe het von nis ook moge uitvallen niet aan critiek, wel licht zelfs hatelyke critiek mankeeren. Doch dit zal U er niet van weerhouden, het vonnis te vinden zooals de wet, waarop U den eed hebt afgelegd, het U gebiedt en zooals het U Uwe overtuiging en Uw geweten gebieden, om dat wij allen daarmede het geliefde vaderland den grootsten dienst bewyzen en het algemeen welzijn dienen, wanneer wy de gerechtigheid dienen, de gerechtigheid, welke de beste stut is van onzen staat." Na een korte pajjze wordt de zitting her opend en neemt dr. Teichert, de verdediger der Bulgaarsche beklaagden, het woord. Dr. Seuf- fert zal zyn pleidooi ten gunste van v. d. Lubbe Vrijdag houden. Dr. Teichert begon zyn pleidooi met een be spreking van het z g. proces te Londen, dat hy een schakel noemde in de keten van „de hetze van zekere belanghebbende kringen van het communisme of van het emigrantendom of van andere anti-Duitsche klieken." Dr. Teichert behandelde vervolgens de om standigheden, welke hadden geleid tot de ar restatie der 3 Bulgaren. Dat v. d. Lubbe hel pers moest hebben gehad, stond vast. Het was dus begrypelyk, dat men naar mededaders zocht. Dat de Bulgaarsche beklaagden ónder verdenking kwamen was hun eigen schuld, daar zy in den beginne fantastische en klaarblijkelyk onjuiste mededeelingen deden over hun werk en verblyf in Duitschland. Ik moet verklaren, dat uit dien hoofde de aanklacht terecht ge schiedde. Het vooronderzoek behoeft immers slechts de verdenking te bewyzen. Voor zoover Dimitrof betreft, is het alibi be wezen, daar hij zich op den dag van den brand te München bevond. Vast staat dat v. d. Lubbe van 12 Juni tot midden November 1932 de Bul garen niet heeft ontmoet. Het geheugen van majoor Weberstadt en dr. Drescher is niet juist gebleken. De Bulgaarsche beklaagden kunnen nimmer in het Ryksdaggebouw zijn geweest. Verder wijst hy er op, dat de Communistische Party, wanneer deze lieden werkelyk betrokken zouden zyn geweest bij de brandstichting, wel valsche passen zou hebben verstrekt, om op tyd naar het buitenland te vluchten. Dr. Teichert verweet tenslotte getuige Grothe zijn verklaringen een voudig te hebben verzonnen. Om acht uur wordt dan de zitting gesloten. WASHINGTON, 14 Dec. (Reuter). In verband met de mechanisatie van het leger der V.S. zal het departement van defensie 7700 auto's koo- pen tegen 'n globalen prys van 2 millioen dollar H VERWACHTING: In het Noorden matige tot zwakken wind uit Noordelijke EE richtingen, neelig tot zwaar bewvolkt, EE aanvankelijk nog weinig of geen, later toenemende kans op neerslag; matige tot lichte vorst des nachts, overdag om het vriespunt tot lichte dooi. In het Zuiden zwakke tot matigen, Oostelijke tot Noordelijken wind, halt tot zwaar bewolkt, nog weinig of geen neerslag, matige vorst des nachts, over- jü dag lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Hoogste stand: 767.3 te Blacksod. S Laagste stand: 743.3 te Marseille. Zon op 8.05 - onder 3.45 - Licht op 4.15 EE 17 December N. M. illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli WASHINGTON, 14 Dec. (V.D.) De Ameri- kaansche regeering zal van de oorlogsschulden, waarop Vrijdag in het geheel 153 millioen dol lars zouden moeten worden betaald, slechts on geveer 5 pCt. ontvangen. Frankrijk, België, Polen en Esttland weigeren eenige betaling te verrichten. Oostenrijk en Hongarije verklaren zich niet in staat iets te betalen. Engeland betaalt 1% millioen van de 117 671.000 dollar, welke vervallen, Tsjecho Slowakye 150.000 van de 1.865000 dollar. Italië 1 millioen van de 2.139.000 dollar. Letland 81-200 van de 181000 en Littauen 10.000 van de 105 000 dollar. Slechts Finland betaalt de volle 230.000 dollar welke het moet betalen. De Fransche regeering zal morgen door haar ambassadeur te Washington aan de regeering der Vereenigde Staten een nota doen toeko men, waarin zy herinnert aan het Kamerbe- sluit van 14 December 1932 en zal verklaren, dat de Fransche regeering niet in staat is den vervallenden termyn te betalen. De huidige termyn bedraagt 19.154.000 dollar, terwyl de nog niet betaalde termynen van 15 December 1932 en 15 Juni 1933 tezamen 66 millioen dollar bedragen. De voormalige Tsjechoslowaaksche minister-president Svehla is overleden PARIJS, 15 Dec. (Reuter) De Tsjecho- Slowaaksche minister van Buitenlandsche Za ken, dr. Benesj, zal hedenmorgen 'n ontmoeting hebben met Daladier, minister van Oorlog en met Chautemps en Paul-Boncour de lunch ge bruiken in de Tsjecho-Slowaaksche Ambassade. Tegen den avond zal Benesj wederom een bespreking hebben met Paul-Boncour. Aan het eind d'er besprekingen zal een communiqué worden gepubliceerd. Dr. Benesj is voornemens Maandag naar Praag terug te keeren. Te Bad Doberan werd dezer dagen het huwelijk voltrokken tusschen Prinses von Schoenaich—Carolath en den Noorse hen bankdirecteur Chr. B. Hembeek JV- 'V De Duitsche minister van Buitenlandsche Zaken, Von Neurath, bood den Italiaanschen Staatssecretaris een diner aan, ter gelegenheid van diens bezoek aan Berlijn. Van links naar rechts: Goering, Suvich, Von Neurath, mevrouw Von Neurath en de Italiaansche gezant te Berlijn Cerutti HELSINGFORS, 14 Dec. (V.D.) Bij de Alands- eilanden is in den nacht op Donderdag het Finsche schip „Plus" in een storm aan den grond geraakt en binnen enkele seconden ge zonken. Slechts vier leden der bemanning kon den zich redden, terwijl de overige 12 zyn verdronken. LONDEN, 14 Dec. (V.D.) Het schip, dat gis teren ter hoogte van Aldeburgh tydens den hevigen storm is gezonken, is gebleken te zyn de „Pulmore", metende 469 ton en afkomstig uit Londen. De bemanning, bestaande uit negen koppen is verdronken. DUINKERKEN, 14 Dec. (Reuter) Het licht schip „Dyck", dat door den storm is losgeslagen, is nu 4 myl ten Westen van de Grevelingen gezien. Vier man klemmen zich vast aan de lantaarn van het schip. Het lot van de drie overige opvarenden is niet bekend. KOBLENZ, 14 Dec. (W.B.) Hedenmiddag heeft het dryfijs zich in den Ryn by de Loreley vastgezet. Het Nederlandsch vrachtschip De Nederlanden" zit in het ys beklemd. De vluchthaven van Koblenz is overvol. PARIJS, 14 Dec. (V. D.) De financieele Se naatscommissie heeft, zooals gemeld, by de be handeling der reeds door de Kamer goedge keurde financieele regeeringsvoorstellen op eenige belangrijke punten ingrypende wijzigin gen aangebracht, zoodat het lot van deze voor stellen en daarmede dat van de regeering, op nieuw twijfelachtig is geworden. Weliswaar komen de voorstellen Maandag a.s. pas in den Senaat zelf in behandeling en hoopt men dat nog overeenstemming kan worden be reikt, doch in parlementaire kringen verheelt men zich niet, dat het verzet der financieele Senaatscommissie in bepaalde gevallen zeer hardnekkig kan zyn. De toestand wordt bovendien ingewikkelder doordat de ambtenarenorganisaties reeds tot den tegenaanval zijn overgegaan. Zoodra bekend werd, dat de Senaatscommissie de den ambte naren door de Kamer opgelegde offers als te gering beschouwde, en het bedrag der bezuini gingen op de ambtenarensalarissen verhoogde, hebben de ambtenaren-organisaties haar leden gemobiliseerd. De Senaatscommissie zet inmid dels vanmiddag haar besprekingen voort. BERLIJN, 14 Dec. (W.B.) De Italiaansche staatssecretaris van Buitenlandsche Zaken, Suvich, heeft heden Berlyn verlaten. Tijdens zijn ononthoud te Berlijn heeft Suvich gelegen heid gehad met de Ryksregeering op aller- vriendelykste wijze te beraadslagen over de actueele, politieke en economische vraagstukken. PARIJS, 14 Dec. (V. D.) De Tsjecho-Slo waaksche Minister van Buitenlandsche Zaken Benesj is hedenmiddag te Parys aangekomen, waar hy op uitnoodiging der Fransche regeering eenige dagen zal blyven tot het voeren van be sprekingen. Aan de „Intransigeant" verklaarde hij, dat het doel van de reis o.a. was de wederzijdsche informatie over de groove plannen, die momen teel op den voorgrond der belangstelling staan. Hy zou de Fransche regeering zijn standpunt en dat der Kleine Entente uiteenzetten en de meening van den Franschen Minister van Bui tenlandsche Zaken vernemen. Dr. Benesj had Donderdagmiddag een onder houd met Paul-Boncour, dat anderhalf uur duurde. Later is Benesj door Chautemps ont vangen, terwijl Paul Boncour vanavond ter eere van den Tsjechischen minister een banket heeft aangeboden. Een der belangrykste kwesties, die der ont wapening, zal pas aan de orde kunnen komen, zoodra Lord Tyrrell het standpunt der Britsche regeering aan den Quai d'Orsay zal hebben be kend gemaakt. Het bezoek van Lord Tyrrell heeft men evenwel moeten uitstellen in verband met een lichte ongesteldheid van den ambas sadeur. Bovendien heeft de regeering te Lon den nog geen definitief besluit genomen LONDEN, 14 Dec. (V. D.) Sir Eric Phipps, de Britsche ambassadeur te Berlijn, is op verzoek van zijn regeering naar Londen overgekomen voor overleg en beraadslaging over de kwestie der Ontwapening. Vanmiddag had hij een lang durige bespreking met Sir John Simon. Sir John Simon, die Kerstmis op Capri wil vieren, is van plan eerst een paar dagen te Pa rys te blyven en by die gelegenheid ook Paul- Boncour te bezoeken. BERLIJN, 14 Dec- (W.B Een deputatie van slachtoffers van den arbeid uit het Roergebied schonk heden aan Hitier een kerstgeschenk in den vorm van een Roersteenkool. De „Führer" en volkskanselier nam ten diepste bewogen dit geschenk aan en onderhield zich met den aan voerder der deputatie, een man, die 51 jaren mijnwerker was. De „Führer" en volkskanselier Adolf Hitler beloofde, dat de slachtoffers van den arbeid op één lyn zouden worden gesteld met de slachtoffers van den oorlog. NEW YORK, 14 Dec. (V. D.) Naar uit Mont gomery in Alabama wordt gemeld, heeft het Hooggerechtshof van dien staat negen dood vonnissen tegen acht mannen en een vrouw bekrachtigd. Alle veroordeelden zullen worden terechtgesteld op 9 Februari 1934. Dan zal de grootste massa-executie door den electrischer. stoel plaats vinden, die in de Vereenigde Sta ten ooit is voorgekomen. LONDEN, 14 Dec. (VB.) De Rijksminister van Economische Zaken, Dr. Schmidt, maakt van zyn aanwezigheid te Londen gebruik om kennis te maken met eenige leden van het Engelsche kabinet en in persoonlijk contact met hen te treden. Vandaag heeft hy MacDonald en Sir John Simon bezoeken gebracht. Vrijdagmiddag zal hy Runciman ontmoeten. Vrydagavond zal de Duitsche ambassadeur een eenvoudigen maal- tyd aanbieden ter ambassade, waarvoor Baldwin, Runciman, Elliott, MacColville, zoomede eenige economen, bankiers en industrieelen zyn uit- genoodigd. In de buurt van Palatka (Florida) heeft een goederentrein een autobus gegrepen, waarin schoolkinderen waren gezeten. Acht kinderen werden op slag gedood. Verscheidene ernstig en tal van lichtgewonde kinderen werden naar het ziekenhuis overgebracht. Gevreesd wordt voor het leven van enkele der jonge slachtoffers. Te Durban (Zuid-Afrika) zyn by een botsing tusschen twee vliegtuigen drie personen om het leven gekomen. ASUNCION, 14 Dec. (Reuter). Een communi qué van den minister van oorlog deelt mede, dat de troepen van Paraguay het fort Saave- dra veroverden. De vyand heeft het onmetelyke artillerie-park met alle voorraden in brand ge stoken. ANTWERPEN, 14 Dec. (Reuter.) De sneltrein ParysAmsterdam is naby Capellen op een spoorwegovergang tegen een auto aangereden, waardoor de 2 inzittenden ernstig werden ge wond» De eisch in het Rijksdagbrandproces. De ver* dediger dr. Teichert aan het woord. Amerika ontvangt slechts 5 pCt. van de heden vervallende oorlogsschulden. De Duitsche minister Schmitt bezoekt te Lon den MacDonald en Simon. O'Duffy sticht een jeugdbeweging onder goed keuring der Iersche regeering. Schepen in den storm. Finsch schip, met 12 man vergaan. Het politieke schaakbord. Benesj' bezoek aan Parijs. Mgr. C. A. van Son, deken en pastoor te Nijmegen, gaat rusten. Brand te Rotterdam- Gedachtenwisseling in de Tweede Kamer over het Lager Onderwijs. Nauwkeprig onderzoek naar de oorzaak van de motorstoornis van den „Postjager." WEENEN, 15 Dec. Onder voorzitterschap van prins Starhemberg, die gisteren van zyn buitenlandsche reis is teruggekeerd en direct langdurige besprekingen heeft gehad met vice- kanselier Frey en kanselier Dollfuss, is van daag de vergadering der leiders van den Hei matschutz begonnen. Hieraan werd, behalve d'ocr de plaatselijke leiders, ook deelgenomen door Frey en Steidie. Volgens het Wolff-bureau zouden ultima tieve eischen aan de regeering gesteld worden, neerkomende op uitsluiting van alle partij- vertegenwoordigers, met inbegrip van de Chris- telyk-socialen; algeheel verbod van de sociaal democratische partij; benoeming van een re- geeringscommissaris voor Weenen, waarvoor de minister van Handel, Stockinger in aan merking zou komen. Tevens zou zijn geëischt, dat het Heimwehrlid Jakoncig tot minister van Handel, vice-kanselier Frey tot leider van den veiligheidsdienst en minister van Lands verdediging wordt benoemd, dat alle regeerin gen der landen gelykgeschakeld worden met de bondsregeering, in dier voege, dat de Hei matschutz daarop denzelfden invloed heeft als op de bondsregeering, terwijl ten slotte zou zijn geëischt, dat men den directeuren van de veiligheidsdiensten de vrye hand zou geven. Het Wolff-bureau meldt verder, dat de Hei matschutz van meening is, dat Dollfuss die eischen niet zal afwijzen. Mocht hij er niet op ingaan, dan zou de Heimatschutz, naar wordt beweerd, dreigen uit de regeering te tre den en Dollfuss ten val te brengen, terwijl tevens gedreigd zal worden met een accoord met de natïonaal-socialisten tot instelling van een bruin-groen-wit regime. Volgens een mededeeling uit Christelijk-so- ciale kringen vat men het voorgenomen op treden van den Heimatschutz, dat niet in de laatste plaats gericht schynt te zyn tegen de regeeringspartyen en speciaal de Christelijk- socialen, rustig op, aangezien de eischen reeds oud zijn. De kanselier is vrij in zijn beslissin gen en in geen enkel opzicht gebonden, zoo dat hy de eischen evengoed kan verwerpen als aannemen. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA4AAAAAA 2 bij de Amsferdamsche Poort Morgen hardrijden op de lange baan Stand op Vrydag 1 uur n.m.: 753 Vorige stand: 758 ft

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1