STA D S N I E U W S Lectuur Roomsche Jeugd Kleuterblaadje C. J. SCHRAVENDIJK'S is de sleutel tot ontwikkeling I VRIJDAG 15 DECEMBER y JEUGDIG IJSSLACHTOFFER Na een half uur pas reddings pogingen VAN ONZE RECHTBANK Uitspraken van Donderdag 14 December Poging tot diefstal De diefstal op Bloemendaal Een dure overjas Het steeds weer nieuwe verhaal Gevonden dieren en voorwerpen Prijsvraag der Zijlstraat- ▼ereeniging DE LIEFDE BEKOELD Commissie van Toezicht op L.O. Twee verloofden bewerken elkaar met zwavelzuur VERKOOPINGEN UIT DENOMTREK BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE VOETBAL VERELDKAM PIOENSCHAPPEN Speelplan vastgesteld OLYMPISCH VOETBAL- TOURNOOI Nog steeds geen beslissing HEEMSTEDE RIJKSVISCHAFSLAG MARKTBERICHT STAAT VAN BESOMMINGEN EEN VOETBALDICTATOR IN BELGIË ROODE DUIVELS-ZWALUWEN Op 7 Febr. a.s. te Brussel BELGISCH ELFTAL—KRAKAU Mutter» leidt IERLAND—BELGIË Een nieuw Sportpaleis ZWALUWEN—KRAKAU Zwaluwenteam samengesteld „De Luchtgids" STOOMVAARTLIJNEN ENGELSCHE EN AMERIK. MAGAZIJNEN GROOTE HOUTSTRAAT 51 Te Heemstede is Donderdagmiddag het ze- Venjarig jongetje, de J., in de Jachthaven verdronken. Het ongeval speelde zich als volgt af. Een 6-jarg jongetje, dat met hem op het ijs van de Jachthaven had gespeeld kwam thuis en vertelde aan zijn moeder dat zijn Vriendje door het ijs van de Jachthaven was gezakt. Deze deelde het weer aan de moeder van het slachtoffer mede, die ten slotte iemand naar de politie zond om deze van het gebeur de in kennis te stellen. Het jongetje had in middels reeds 'n half uur te water gelegen toen de politie ter plaatse kwam. Het bleek dat hy te water was geraakt bij een aldaar lig gend onbewoond jacht, waar het ijs rondom verwijderd was. Met een reddingshaak haalde de politie spoedig het knaapje onder het ijs Vandaan op het droge. De inmiddels gewaar schuwde Dr. Ii. kon echter slechts den dood constateeren. C. L. K., bedrijfsleider, wonende te Umui- den. Valschheid in geschrifte, 250.boete, subs 50 dagen hecht. o.v. Tli. J. K., bakker, wonende te Haarlem, thans gedetineerd, Overtr. art. 249 W. v. Str. Een jaar en zes maanden gev. straf met aftr. prev. hecht. o.v. W. H. v. S., kistenmaker, wonende te Haar lem, thans gedetineerd. M. Th., koopman, wo nende te Haarlem, thans gedetineerd. Diefstal in vereenigmg. Sub. 1: zeven maanden ge.v straf met aftrek prev. hecht, o.v.; sub. 2: zes maanden gev. straf met aftrek prev. hecht. o.v. H. R., trawler-machinist, zonder vaste woon plaats, thans gedetineerd. Verduistering. Drie maanden gev. straf met aftrek prev. hecht. o.v. W. D. J. K., bouwvakarbeider, zonder vaste Woonplaats, thans gedetineerd. „Diefstal". Acht maanden gev. straf met aftrek prev. hecht. o.v. E. Th. C., zeeman, zonder vaste woonplaats, I thans gedetineerd. Diefstal. Acht maanden gev. straf met aftrek prev. hecht. o.v. A. F. H., boomkweeker, wonende te Amster dam, thans gedetineerd. Diefstal. Een jaar gev. straf met aftr. prev. hecht. o.v. K. Z., matroos, wonende te Velsen. Overtr. art. 239 W. v. Str. Twee maanden gev. straf o.v. J. G. Th. G., slager, wonende te Haarlem, thans gedetineerd. Verduistering. Acht maan den gev. straf met aftr. prev. hecht. o.v. M L. N., zeeman, wonende te IJmuiden, thans gedetineerd. L. P. v. d. G., zeeman, ge domicilieerd te Velsen. Heling. Sub. 1: drie maanden gev. straf met aftrek prev. hecht o.v. Sub 2: twee maanden gev. straf met aftrek Prev. hecht. o.v. P. P. v. G. chauffeur, wonende te Haarlem, Appèl overtr. Tramwegreglement, 8.boete Subs. 8 dagen hecht. o.v. M. v. K-, zonder beroep, wonende te Heem stede. Appèl overtr. Motor- en Rijwielregle ment. Vrijgesproken. zich valschelijk gelegitimeerd had met een z.g. „monsterboekje" van zijn broer, waarop hij bo vendien den naam vervalscht had. Dit geld zeide hij noodig te hebben voor werk te kunnen krijgen. De Officier van Justitie eischte voor dezen verdachte, die zich reeds 3 maal hieraan had schuldig gemaakt 6 maanden gevangenisstraf. Uitspraak 28 December. Donderdagmiddag stonden twee Jongemannen terecht, die op 15 November een poging tot dief stal gewaagd hadden in de melkinrichting „De Landbouw" in de Spaarnwoudestraat. Tegen een der getuigen had de hoofdverdach te K. P. over dezen diefstal een paar dagen van te voren gesproken. J. v. d. A. had P. naar binnen helpen klim men. In de Beeksteeg was hij over een schut ting geklommen en was toen over een binnen plaats in een kantoortje gekomen, waar de po litie P. verraste. De politie had van de voor genomen inbraak gehoord en was verdekt in het gebouw opgesteld. Verdachte P. bekende, verdachte v. d. A. ont kende bij de overklimming behulpzaam te zijn geweest. Dit werd echter door den eersten verdachte en bovengenoemde getuige tegengesproken. In zijn requisitoir achtte de Officier het ten- lastegelegde voor den eersten verdachte, die alles toegeeft, bewezen. De houding van den tweeden verdachte kon hij echter niet bewonderen en hij noemde deze leugenachtig. Voor elk van beide verdachten Vroeg hij een jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. K. A. P. J. Pliester, drong hp de uiterste clementie aan. Mede in verband met de werkloosheid van den eersten verdachte. Voor den tweeden verdachte vroeg pleiter vrij spraak op juridische gronden en wegens gebrek aan bewijs. Pleiter vroeg tenslotte onmiddellijke invrijheidstelling der verdachten. De Officier verzette zich hiertegen, waarna tie rechtbank na Raadskamer het verzoek van den verdediger afwees. Uitspraak 28 December a.s. Verd. R. B. had begin Oct. kleedingstukken, electrische kachels, sigaren en wat nog meer van zijn gading was uit een gesloten villa op Bloemendaal gehaald. Dit had verdachte vijf keer herhaald. Hü bewerkte dan de raamstijlen op den balcon met een schroevendraaier, waardoor hij zich toe gang verschafte. De nachtveiligheidsdienst had dit het eerst Opgemerkt en den laatsten keer verraste hem de politie. Deze verdachte is al achtmaal ver oordeeld wegens diefstal, merkte de Officier van Justitie in zijn requisitoir op. Hij eischte 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Verdachte zei hierop uit nood gehandeld te hebben. De verdediger, mr. B. W. Stomps, merkte op, dat verdachte twee persoonlijkheden heeft. Een die den weg van den minsten weerstand zoekt, en een, die tracht in het rechte spoor te blijven. Pleiter vroeg de uiterste clementie, een korte onvoorwaardelijke, met een langere voorwaar delijke, om verdachte in de gelegenheid te stel len eens grondig gereclasseerd te worden. Uitspraak 28 December. Een Duitscher, die een steunkaart van Maat schappelijk Hulpbetoon getoond had aan een firma, had deze onder voorwendsels bewogen hem voor 88.aan goederen (een overjas, bretels e. d.) af te geven. Betaling was echter uitgebleven. Dit gaf ver dachte toe. De Officier achtte de tenlaste ge legde (oplichting) bewezen en eischte 6 maan den gevangenisstraf. Mr. Stomps bepleitte clementie. Uitspraak 28 December. In de maand Februari van het jaar 1932 ver Voegde voegde zich een man bij kapelaan v. d. Lugt en vroeg dezen ƒ9— te leen, terwijl hij Jansen, Wald. Pyrmontstraat 7, armband; Scholte, N. Spaarnwouderstraat 7 rd., autoslin ger; De Bruin, Kampersingel 66rd., autodop; Molonaar, Tetterodestraat 104, abonnement NZHTM; Dekker, Barendsestraat 3, actetasch met doos; Snoeks, Schoterveenstraat 45, bril; Stroobel, Kastanjestraat 20, rijw.bel.plaatje; Weber, Maasstraat 10, paardedeken; Mulder, Kleverlaan 127, gulden; Van Olst, Wilhelmina- straat 14, 8 kaartjes garen; Kennel Fauna, Parklaan 119, zwart-witte kat; Swens Scho- terweg 158, zakkam; Kimmink, Rijkstraatweg 85, kat; Schutrqp, Laurierstraat 6, rijwiellan taarn; Aarts, Barbarossastraat 34, muts; Der Kinderen, Brouwerstraat 68, manteltje; Van Aalst, Roosveldstraat 37, muts; Koningh, Maas straat 38, medaille Karts, Harmenjansweg 26, met; Bllderdijk, Zijlweg 1, ring; Bonman, Ko ningstraat 51, rijw.bel.plaatje; Bosse, Nassau- straat 16, razekrans; Preis, Slachthuisstraat 70 rd., idem; V. d. Velde, Padangstraat 46, riem; Dekker, Duvenvoordestraat 30, gymn. schoen; Vermeer, Steenbokstraat 23, schaats; Kieft, Ooievaarstraat 17, vulpen; Booting, Acacia straat 87, vulpenhouder; Greisler, Com. Schoonstraat 15, heerenhandschoen; Nijssen, Brouwersvaart 140, kinderhandschoen; V. d. Brink, Regulierstraat 39R., idem; Bureau van Politie, Smedestraat 9, handschoen; handbe- schermer; V. d. Pol, Oranjeboomstraat 26, handschoen; Merei, Nagtzaamplein 16, idem; Starink, Harmenjansweg 16, idem; Kroonsberg, Bataviastraat 29, handbeschermer. v. Amstel, Kamperstraat 44, zak aardappelen; Vr. Dreesman, Groote Houtstraat, brief be stemd voor Duitschland; Santing, Kleverpark weg 192, bustehouders in pakje; Walllnga, Soen- dastraat 13„ das; v. Kouteren, Mr. Joostenlaan 33, gymn. schoen; Bur. v. Politie, Smedestraat 9, nummerplaat, schildersjas met gereedschap, stuk leer; Kennel Fauna, Parklaan 119, 2 kat ten, 2 honden; Schouwhuis, Olmenstraat 44, me daille; Moerkerk, Perseusstraat 35, muts; Ken- sijn Burretstraat lord, portemonnaie; V. Driel, Boekenrodestraat 4, idem; Hoofdpostkantoor. Raaks, idem; Grit, Wilgenstraat 46, rijw.bel. plaatje; Bur. van Politie, Smedestraat 9, rtem- handschoenen; Harre, Schoterboschplein 8, tasch; Vr. Dreesmann, Groote Houtstraat, pakje inh. zakdoeken; Koster, Emostraat 39, zakmes; Smit, Stuyvesantstraat 37, dameshand schoenen; Huis in 't Veld, Merovingenstraat 41, hulssleutel; Oudolf, Kleine Houtstraat 121 rd, hond; Kuiper, Sirlusstraat 36, idem; Oud, Obis- straat 10, heerenhandschoen; Pigge, Haitsma Mulierstraat 78, handbeschermer. Voeteling, Timorstraat 144, armband. Brakel, Botermarkt 17, armbandhorloge. Posma, Cen- taurusstraat lOrood, actetasch. Bureau van Po litie, Smedestraat 9, muilkorf, autodop, sier- knoop. Van der Landen, Pijlslaan 4, studieboek. Schrama, Vinkenstraat 62, bal. Molenaar, Tet terodestraat 104, trambiljet. Disco, Donkere Spaarne 50rood, ceintuur. Onnerveer, Ged. Schalkburgergracht 97, sluitdop. Geestma, Lin- denstraat 33, das. Beers, Betje Wolfstraat 7, kist met suikergoed. Lenz, Tulpenstraat 8, ket ting. Kennel Fauna, Parklaan 119, grijs-witte kat; hond. Kennel Haerlem, Regentesselaan 42, konijn. Bureau van Politie, Smedestraat 9, pak blauw werkgoed, rozenkrans, dames hand schoen. Hof, Wagenweg 134, vulpotlood. Botte lier, Leidschestraat 30rood, kinderportemonnale. Bogaerde, Frankestraat 23, damesportemonnaie. Prinsen, Slachthuisstraat 77, pakje kindergoed. Pen, Heerensingel 23a, pantoffel'. Van der Kroft, Lombokstraat 31, rfjwielbelastingplaatje. Van Stapelen, Santpoorterstraat 1, rijwielbelasting- plaatje. Schutte, Beresteynstraat 43, rijwielbe- lastingplaatje. Van Boekei, Wouwermanstraat 81, ring. Wesstrik, v. Loostraat 18, schaats. Geus, Nassaulaan 34h„ slee. Spaargaren, Amsterdam- schevaart 46, trui. Bosse, Nassaustraat 16, zak mes. Wiener, Spaarnwouderstraat 45, hand schoenen. Mastbroek, Zomervaart 18e, dames horloge. Van Ginkel, Esschenlaan 6, Bloemen daal, motorhandschoen. Hoof, Lindelaan 18, Heemstede, heerenhandschoen. Van der Bos', Korte Houtstraat 12, heerenhandschoen. Kaart, Zomerstraat 30, dameshandschoen. Kramer, Rollandstraat 54, handschoen. Van der Mey, Schermerstraat 15rood, hond. Wit, Jordensstraat 39, dameshandschoenen. Vander, Brouwerskade, autoslot (van deur); Wilenga. Oranjestraat 158, colbertjasje; Bur. van Politie, Smedestraat 9, ceintuur; Heester beek, Wagenweg 256, gereedschap in zakje; Gleling, Bloemertsteeg 40, oorbel; Nauta, Kle verparkweg 10, portemonnaie; Verheul, Scheep- makersdijk 22, portefeuille; Rijntjes, Middenweg 74, portemonnaie; Vos, Schreveliusstraat 50, ring; Boerigter, Middenweg 68, ringetje; Pronk, Atjehstraat 50, sleutel; Plukker, Oost-Indië- straat 136, kinderwantje; Hofman, Lange An- nastraat 12G, zakdoek; Woudenberg, Oost- Indiëstraat 2, zakmesje in étui; Vogels, Oran jestraat 150, handschoen; Teljeur, Linschoten- straat 66, handschoenen; De Bruin, Kamper singel 66rd„ handschoen; Anama, 2e Hooger- woerddwarsstr. 48, handschoenen; Elzingt, Boogstraat 12, handbeschermer; Schouten, Nas saulaan 34f, handschoen; Kennel Fauna, Park laan 119, 2 honden; Smit, Stuyvesantstraat 37, handschoen; Daudey, Ji,. Vrouwegracht 1, acte tasch inh kousen; Groeneveld, Kleverlaan 99, bus inh. noten; v. d. Heyden, Beukenstraat 33, notitieboekjes; Knijnenburg, Kolkstraat 6, reis deken; Kramer, Beeksteeg 4e, deken; v. Wijn gaarden, Verspronckweg 147, das; Rodenburg, 2e Hoogerwoerddwarsstraat 13, autodeken; Van Andel, Spaanschevaartstraat 52, das; Trooink, v. Dortstraat 32, etui met schrijfbehoeften; Melchior, Groendaalsteeg 13, gewicht; De Kin deren, De Clercqstraat 122, jongensjas; Schel- kens, Maasstraat 9, spoorjas; Asyl, Ridder straat 11, 3 katten, 3 honden; v. d. Linden, Ted. v. Berkhoutstraat 102, portemonnaie; Broertjes, Ternatestraat 40, passer; Smit, J. v. d. Bergstraat 3 H'stede, portemonnaie; Ackerman, Timorstraat 2, rijw.handbeschermer; Severijnse, Gen. de Wetstraat 29, rijbewijs; BUnsdorp, Heerensingel 25A, sjaal; Porton, Se ringenstraat 15, gymn.schoen; De Koning, Bil- litonstraat 42, zakdoekje inh. geld; Bür. van Politie, Smedestraat 9, 2 kolenzakken, hand schoen; Nederpelt, Westergrac htl3rd., kinder handschoenen; Zwart, Assendelverstraat 61, heerenhoed; Mok, Groote Houtstraat 153, hand schoen; Groenendaal, Gouwweteringkade 12, dameshandschoen. Breestraat no. 34, bij afslag voor 5450. aan J. G. Uilenburg q.q. Een huis en erf te Haarlem aan de Zuid Brouwersstraat no. 28, bij afslag voor 1610. aan W. Traksel. Een winkel- en woonhuis met bovenwoning aan de Duvenvoordestraat no. 87, hoek Joh. v. Vlietstraat en een burgerwoonhuis met erf, schuur en tuin te Haarlem aan de Johan van Vlietstraat no. 75, gecombineerd voor 12.425. aan A. A. M. Sieters q.q. Een huis er erf te Haarlem aan de Lange Poellaan no. 12, voor 1500.aan W. Heer- sink. Een huis met erf en tuin te Haarlem aan de Aelbertsbergstraat no. 87, voor 4025 aan W. Hoek. Sen winkel- en woonhuis met plaats, schuur en erf te Haarlem aan de Dr. Leydsstraat no. 131, hoek plein nabij Ged. Schalkburgergracht, opgehouden. Een huis en erf te Haarlem aan de Nassau laan no. 50, bij afslag voor 4700.aan A. Th. Joosten. Een huis, waarin vroeger café was gevestigd, met afzonderlijke bovenwoning te Haarlem aan de Ursulastraat no. 3 zwart en rood, opge houden. Een winkel- en woonhuis te Haarlem aan de Grebberstraat no. 26, bij afslag voor 3105.— aan A. Th. Joosten. Het huis en erf te Haarlem aan den Kinder huissingel no. 122, nabij de Zijlbrug, bij afslag voor 9475.aan G. j. Bouwens q.q. De Zijlstraatvereening heeft niet te klagen gehad over belangstelling van het publiek na.v. haar uitgeschreven reclamegedlchtenwedstrijd, die in November heeft plaats gehad. Er waren tusschen de 300 en 400 inzendingen. De eerste, prijs, 100 gulden, werd gewonnen door den heer G. Nielen, alhier. Den prijswinnaars wordt bericht gezonden, waar hun prijs kan worden afgehaald. De geld prijzen bij den heer J. J. Wensing, Zijlstraat 4 en de overige prijzen bij den in dat schrijven genoemden winkelier. Er waren vele zeer fraai uitgevoerde inzendingen. De jury, bestaande uit de heeren J. H. van Oosten, Th. B. T. Hoyer en J. H. Junge, heeft een zware taak te vervullen gehad, om uit de groote inzending gedichten tot dit resultaat te komen. Het bestuur der Zijlstraatvereeniging zegt dezen heeren dan ook haar welgemeenden dank toe voor den voor hen zoo tijdroovenden arbeid in welwillendheid betoond. Alle inzendingen bekronen gaat nu eenmaal niet, en de Zijlstraatvereeniging hoopt, dat de zeer vele niet-bekroonden bij een volgenden wedstrijd gelukkiger mogen zijn. In de Woensdagavond ten Stadhuize gehou den vergadering van de Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs te Haarlem, heeft de heer L. Broekhuizen er zijn bevreemding over uitgesproken, dat de commissie over di verse voorstellen van B. en W. en besluiten geen advies heeft behoeven uit te brengen. Er is b.v. een voorstel tot beperking van het vak onderwijs aanhangig gemaakt, welk voorstel niet naar de commissie gezonden is. Ook is niet medegedeeld het voornemen van B. en W. de drie bezinkingsklassen in de scholen voor buitengewoon lager onderwijs tot twee terug te brengen en het ontslaan van een reserve leer kracht bü dit onderwijs. Het gebeurt daaren tegen wel, dat aan vakorganisaties om advies gevraagd wordt. De secretaris, mr. A. Beets deelde mede, dat hij geïnformeerd heeft, waarom de commissie het voorstel tot opheffing van het vervolg onderwijs, niet om advies heeft ontvangen. Het antwoord was, dat het voorstel spoedig in den gemeenteraad behandeld moest worden. De door den heer Broekhuizen genoemde voorstel len hebben het secretariaat niet bereikt. Spr. geeff de vergadering in overweging een brief aan het gemeentebestuur te zenden. De voorzitter, de heer Th. Lancée, merkte op, dat bezuinigingsvoorstellen wel eens haast hebben. Als er echter aan vakorganisaties om advies gevraagd wordt, is er ook wel tijd aan de commissie advies te vragen. Besloten werd aan het gemeentebestuur een brief te zenden, waarin de vergadering haar bevreemding uitspreekt, dat niet alle onderwijs- voorstellen de commissie bereiken. Medegedeeld werd, dat met ingang van 1 Januari periodiek aftreden en zich herzies- bar hebben gesteld, de heeren J. R. H. de Smidt, M. L. A. Klein, G. Max en Th. Lancée en dat zich niet meer herkiesbaar stellen me vrouw C. E. RasSöhnloin, dr. C. L. W. Ruys (wegens vertrek uit de gemeente), G. J. Kap pers (omdat hij op 1 Januari als hoofd der dr. A. Kuyperschool wordt gepensionneerd) en W. R. Jansen (om gezondheidsredenen). De volgende aanbevelingen worden gemaakt: vacature M. L. A. Klein: 1. M. L. A. Klein, 2. H. J. Kuiper; vacature J. R. H. de Schmidt: 1: J. R. H. de Schmidt, 3. R. IJzer; vacature G .Max: 1. G. Max, 2. L. J. Raadersma; vaca ture mevrouw C. E. RasSöhnlein: 1. mevrouw ReinaldaDeen, 2. mevrouw Beets; vacature dr. C. L. W. Ruys: 1. dr. J. Roorda, 2 jhr. C. G. J. van Winning; vacature G. J. Kappers: I. L. v. d. Zweep, 2. G. Vixseboxe; vacature Th. Lancée, 2. M. J. Bleeker; vacature W. R. Jan sen: 1. Van Denderen, 2. Meyer. De voorzitter bracht de aftredende leden dank voor hetgeen zij voor de commissie ge daan hadden. Woensdagavond omstreeks 7 uur kwam mej. H. Sch. bij de politie aan het Wilhelminapark te Tilburg, vertellen, dat zij even te voren haar vroegere verloofde M. van B. in de Hout straat had ontmoet en deze een fleschje uit zijn zak had gehaald, waarmede hij haar wilde slaan. Zij had de slag afgeweerd en daarbij een gedeelte van den inhoud, een bijtende stof, waarschijnlijk zwavelzuur, in haar gezicht en over haar handen en beenen gekregen. Ook haar kleeren varen geheel bedorven. Zij werd door den G. G. en G. D. verbonden. Inmiddels ging de politie op onderzoek uit en in de Houtstraat werd haar verteld, dat in een woning een jongeman was binnengedragen, die men op straat had gevonden, waar hij kreunend van de pijn over den grond kroop. De politie waarschuwde de G. G. en G. D., die het slachtoffer eerst naar het dienstgebouw en daarna naar het ziekenhuis vervoerde. De ongelukkige had de vloestof in het gelaat ge kregen en daarbij zijn ooigen ernstig verwond. De oogspecialist, dr. J. heeft zijn uiterste zorg aan den ongelukkige besteed, maar achtte het toch niet onmogelijk, dat van B. het licht zijner oogen zal moeten missen. Bij het verhoor verklaarde hij dat het meisje Jiem tegemoet gekomen was en het fleschje had toegeworpen. Het meisje geeft Juist een tegenovergestelde lezing van het geval. De politie staat voor een raadsel. De com missaris van politie verzoekt dan ook een meisje, dat direct na het gebeurde met den jongen heeft gesproken, maar daarna nog voor den komst van de politie, met een vrouw is verdwenen, zich aan het bureau van po litie Wilhelminapark te melden. De politie heeft het fleschje, een limonade- fleschje, gevonden en verzoekt tevens den dro gist, die zwavelzuur in een limonadefleschje heeft vertrekt, zich bij de politie aan te mel den. Mej. H. Sch. wordt, in afwachting van het onderzoek, voorloopig in arrest gehouden. Uitslag van de veiling van perceelen in „*t Notarishuis", Bilderdijkstraat 1, op Donderdag 14 December. Een winkelhuis met afzonderlijk opgaande bovenwoning te Haarlem aan de Spaarnwou derstraat No. 13, bij afslag voor 4500.aan J. A. Schouten. Een schilderswerkplaats met woning en erf en afzonderlijk opgaande bovenwoning aan de Gevonden voorwerpen Gevonden en terug te bekomen bij: Bandsma, Alb. Thijmlaan 28, Bloemendaal een kinderschaats; J. Braunsch weig, Wilhelminapark 37 Haarlem, een zilveren beursje met inhoud; Veenstra, Oranje Nassau laan 56 Overveen, een Lipssleutel; Ravenhorst. Elswoutslaan 9 Overveen, een ruwharige ter rier; W. Cuperus, Noordlaan 52 Bloemendaal, een paar schaatsen; Wezenaar, Brederodeweg 30 Bloemendaal, een paar schaatsen; Ader, Alb. Thijmiaan 25 Bloemendaal, een dames- en een heerenhandschoen; Kerstens, Prins Hen driklaan 120 Overveen, een alpino muts; Thijs- sens, Vinkenbaan 22 Santpoort, een poes; J. Th, Jordan, Houtvaartpad 56 Haarlem, een rij- wielslot met ketting; Snuverlnk, Kinheimweg 19 Bloemendaal, een boodschappentasch; van der Zon, J. W. Frisolaan 9a Overveen, een bruine nappa handschoen; D. Schuit, Zomer- zorgerlaan 22 Bloemendaal, een nikkelen arm band; aan het bureau van politie te Overveen een bagageriem; een sleutel van een schaats; een jongenskoppel: een plaid, een naafplaat van auto met letter M.; een klein sleuteltje. Gemeenteraad Er wordt een openbare vergadering van den Raad gehouden op Woens dag 20 December, des morgens om 10 uur. De agenda vermeldt: Ingekomen stukken; wijziging instructie ge meente-geneesheeren; loonregeling veldwachters en werklieden; aanstelling tijdelijk ambtenaar; reductie pachten; onderhandsche verhuring weiland; betaling schoolbouw Ruijgoord; kin derbijslag aan trekkende werkloozen; aanschaf- Het speelplan van de wereldkampioenschap- IJen voetbal is als volgt vastgesteld: Eerste hoofdronde: 27 Mei 1934 te Bologna, Florence, Milaan, Napels, Triest, Turijn, Genua en Rome. Tweede hoofdronde: 31 Mei 1934 te Milaan, Napels, Rome en Turijn. Demifinale: 3 Juni te Turijn en Milaan. Zooals bekend wordt de finale op 10 Juni te Rome gespeeld. De vooruitzichten op een compromis tusschen het Internationaal Olympisch Comité (I.O.C.) en de F.I.F.A. inzake een Olympisch voetbai- tournooi 1936 te Berlijn, zijn nog steeds ongun stig, al dient daarbij in acht te worden geno men, dat de kwestie of een dergelijk toumooi zal plaats vinden, nog geen oplossing heeft ge vonden. De situatie is zoo, dat de hoop op een goede oplossing nog niet behoeft te worden op gegeven. De onderhandelingen betreffende dit vraagstuk zijn nog altijd gaande en vóór het I. O. C.-congres in Mei 1934 te Athene zullen de vertegenwoordigers der beide lichamen nog maals bijeenkomen, waarbij te hopen valt, dat een formule zal worden gevonden welke beide partijen bevrediging kan schenken. ■fing gordijnen Chr. School; drie jaar lijksche af rekening R. K. School te Halfweg; beroep ge weigerde bouwvergunning; vaststelling supple toir kohier hondenbelasting; begrootingen 1934. .Dam- en schaakwedstrijden voor werkloozen In het R. K. Vereenigingsgebouw aan de Heerenweg, wordt vanwege de ccmmissie voor ontwikkeling en ontspanning van werkloozen, dam- en schaakwedstrijden gehouden, waar aan resp. 35 en 20 werkloozen deelnemen. De officieele prijsuitreiking van deze wedstrijden zal gehouden worden op Vrijdagmiddag 23 De cember om 4 uur. Om 2 uur zullen dien middag groote simul taan dam- en schaakwedstrijden gehouden worden, waarbij belangstellenden welkom zijn en vrijen toegang hebben. Voor die wedstrijden hebben vele sigaren- en levensmiddelenwinkeliers artikelen uit hun win kels als prijzen beschikbaar gesteld. Mochten nog enkele winkeliers iets te missen hebben en prijzen willen afstaan, dan kunnen zij zich wenden tot den heer H. M. Smorenburg, Land zichtlaan 33, Heemstede. IJsberichten Zaterdagmiddag zullen de reeds eerder vastgestelde wedstrijden plaats hebben in het schoonrijden, georganiseerd door de IJsvereeniging „De Volharding". Om 1 uur wordt aangevangen met den wed strijd schoonrijden voor dames, daarna voor paren, en vervolgens voor heeren. Des morgens om 11.30 uur zal er een wed strijd hardrijden gehouden worden voor jon gens van 11 tot 13 jaar en van 13 tot en met 15 jaar. Niet opgelet. Op de Molenlaan in Groenen daal werd de 71-jarige V., wonende alhier, toen hij zonder op het verkeer te letten, den weg overstak, aangereden door een taxi, waardoor hij op den grond viel en een niet ernstige hoofd wonde bekwam. Na door de politie voorloopig te zijn verbonden, kon hij zich naar zijn woning begeven. De drie aan de benzinepomp. Aan de ben zinepomp van den heer K. aan den Heerenweg vervoegden zich twee personen met een grcoten auto en kochten 40 Liter benzine. Toen de ben zine in de tank was geladen verzochten zij ook nog om olie. De heer K. moest zich voor het halen van die olie van de benzinepomp ver wijderen, van welke gelegenheid de automobi listen gebruik maakten om er zonder betaling vandoor te gaan. Heeren benzineverkoopers kunnen hiervoor op hun hoede zijn. Schoorsteenbrandje. Door een survelllee- renden agent van politie werd een schoorsteen brand geconstateerd in een perceel van de Molenwerfslaan alhier. Hij alarmeerde de brandweer die spoedig verscheen Door een gat in den schoorsteen te hakken en er een zak met zout door te laten zakken werd de brand gebluscht. Aanlading van roet was de oorzaak. Rechts gaat voor! Op de Heemsteedsche Dreef werd de auto van dr. v. W. aangereden door een van links komenden vrachtauto, be stuurd door H., die blijkbaar geen aandacht heeft geschonken aan het van rechts komende verkeer. Gevolg was dat beide auto's niet ern stig werden beschadigd. IJs-slachtoffer. Hedenmiddag is het 7-Jarig jongetje, de J., wonende alhier in de Jacht haven verdronken. Het ongeval speelde zich als volgt af. Tentoonstelling pluimvee en konijnen. A.s. Zaterdag en Zondag zal de Pluimvee- en Ko- nijnenvereeniging „De Eendracht" haar jaar- lijksche tentoonstelling houden in de groote zaal van het R. K. Vereenigingsgebouw aan den Heerenweg. Het bestuur kreeg de toezegging van pl.m. 500 nummers, waarvan 140 nummers kippen, waarbij groote inzending Wyandotte en Hol- landsche en Wyandotte Krielen, 110 nummers konijnen, waaronder een groote inzending Hol- landsche. Verder is er toegezegd een schitterende col lectie sierduiven en een 75 nummers postdui ven, schoonheids en vliegklasse. Voor liefhebbers zal er weer volop te genie ten zijn. Nadat Vrijdag de keurmeesters hun werk zullen hebben volbracht, zal Vrijdagavond om 8 uur de opening plaats hebben. IJMUIDEN, 15 Dec. 1933 Rijksvischafslag. Tarbot per kg. 1.10 tot 0.85, tong per kg. 1.10 tot 0.54, groote schol per 50 kg. 16.— tot 12.50, middel schol per 50 kg. 21.tot 18.zetschol per 50 kg. 27.— tot 17.50, kleine schol per 50 kg. 19.— tot 5.10, schar per 50 kg. 7.50 tot 2.50, rog per 20 stuks 13.— tot 10.50, vleet per stuk 1.20. kabeljauw per 125 kg. 32.— tot 28.50, gullen per 50 kg. 10.— tot 2.50, versche haring per kist 7.50 tot 6.60. van de heden aan den Rijksvischafslag aange komen stoomtrawlers: Zeeleeuw 75 manden 1440—, Emma 95 manden 1970.—. Loggers: Sch. 266 160.—. Kotters: F. N. 180 255.—, H. G. 123 643.Versche haring: Sch. 195 570.KW 45 ïoo, In Belgische voetbalkringen heeft men in verband met de catastrophale nederlagen van het Belgische elftal het denkbeeld geopperd om in navolging van eenige andere landen één persoon aan te wijzen, belast met de samen stelling van de vertegenwoordigende elftallen. Een voetbal-„dictator" dus zooals Hugo Meisl, Pozzo en Chapman. Belangrijk in dit verband is het feit, dat ook de voorzitter van den Bel gischen Voetbalbond. Seeldrayers. zich heeft uitgesproken tegen een veelhoofdige keuze- commissie en voor een autoritaire persoonlijk heid. Met zulk een functionaris heeft men reeds dertien jaar geleden succes gehad toen België erin slaagde Olympisch kampioen te worden. Naar wij vernemen, zal de jaarlijksche ont moeting Roode DuivelsZwaluwen, die niet meer op vastenavond (Mardi Gras) wordt ge speeld, ditmaal plaats hebben op 7 Februari a.s., des avonds in het Heyssel-stadion te Brus sel. De Zondag 17 December te Brussel plaats vindende wedstrijd tusschen het Belgisch elftal en den Poolschen kampioen Krakau zal worden geleid door onzen landgenoot den heer J. Mut ters. De interlandwedstrijd Ierland—België als voorwedstrijd der wereldkampioenschapE»n is thans definitief vastgesteld op 25 Februari te Dublin. In Zürich zal tijdens den volgenden winter ook op de baan gereden kunnen worden. Een nieuwe tentoonstellingshal zal worden gebouwd, tegelijkertijd sportpaleis. Een wielerbaan van 250 Meter zal gelegenheid geven tot het orga- niseeren van koppel-, sprint- en individueele wedstrijden, terwijl het middenterrein herscha pen kan worden in een ijsbaan. Ongeveer der tienduizend toeschouwers kunnen er een plaats vinden. Dinsdagavond 19 Dec., des avonds om acht uur, spelen de Zwaluwen op het verlichte Vuc- terrein te Den Haag tegen den kampioen van Polen, de Krakau F. C„ waarin niet minder dan zeven internationals spelen. Deze wedstrijd zal worden geleid door den Belgischen scheids rechter Langenus. Het Zwaluwen-elftal is voor dezen wedstrijd als volgt samengesteld: Doel: Wasser val (Xerxes). Achter: Lelyveld (V.U.C.) en Pettinga (Her- mes-DVS). Midden: Breitner (A.D.O.), B. Paauwe (Feyenoord) en Graafland (H.B.S.). Voor: De Jong (Xerxes), Broeken (Longa), Berg (Ado), Slot (DWS) en Van Nellen (D.H.C.). Reserves zijn Dommers (V.U.C.)Kalf (H. V.V.), Van Maaren (A.D.O.), Van Vliet (H.B. Schoemaker (Quick) en Drok (R.F.C.). Genoemde vereeniging houdt Zaterdag 16 en Zondag 17 December een tentoonstelling van postduiven, in de bovenzaal van gebouw „De Korenbeurs," Spaarne. Ingeschreven zijn 120 duiven in schoonheids klasse, vliegklasse en vliegtypklasse. In de eere klasse is een twintigtal uitsluitend eerste prijs winnaars 1933 ingezonden, o.a. van Orleans, An- goulème, Limoges, St. Sebastiaan enz. De tentoonstelling is geopend Zaterdag van 5 uur n.m. tot 10 uur. Zondag van 10 uur v.m. tot 6 uur n.m. De toegang is vrij. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN aangekomen 13 Dec.: Aaien, s, Sa- yona n. Emden, als bijlegger. 14 Dec.: Ouder kerk, s, Japan laatst R'dam; Oberon, s, Mlddl. Zee laatst R'dam; Astarte, s, Bremen; Gateshead, s, Newcastle Vertrokken 13 Dec.: Bomma, s, Antwerpen; Rhein, s, Hamburg; Berent, m.s., R'dam; Merope, s. Kopenhagen; Theano, s, Belfast via R'dam 14 Dec.: Texaco III, m.s., R'dam; Antilope, m.s„ Odense; Asien, s, Emden; Hadrian, s, Barcelona; Beran, s, Middlesbro; Colombia, s, Hamburg; Star- gard, s, Oslo; Onassi Pinelopl, s, Immingham. AMSTERDAM aangekomen 13 Dec.: Stargard. Bristol, bunkeren, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel Mij.; Hadrian, Hernosand, bunkeren, J. P. Coenhaven, idem. 14 Dec.: Ouderkerk, Japan laatst R dam, stukgoed, Sumatrakade, Mi). Neder- °b®ro"' Mlddl. Zee laatst R'dam, stukgoed, Surinamekade, Verg. Cargadoorskantoor; Astarte, Bremen, stukgoed, De Ruyterkade, Van Es van OmOmeren; Gateshead, Newcastle, stukgoed en ..teenkolen, Rietlanden, Verg. Cargadoorskantoor. KON. HOLE. LLOYD v0MO,J?TrlER^jAND' thuisreis, 13 Dec. n.m. 4 uur van Montevideo. GAASTERLAND, thuisreis, was 12 Dec. 3 uur 50 n.m. 275 mijlen Z. van Lands End. KON. NED. STOOMB. MIJ. OBERON, 14 Dec. van Mlddl. Zee laatst Rot terdam te Amsterdam. MEROPE, 13 Dec. van Amst. n. Kopenhagen. COLOMBIA, 14 Dec. van Amst. naar Hamburg. AJAX, 13 Dec. van Passages naar Bilbao 2°sKOOP, 12 Dec. van Payta n. La Blbertad. 5JAhYPSO, 13 Dec. van Alicante te Barcelona. CERES, 13 Dec. van Piraeus naar Volo. FLORA, 12 Dec. van W.-Indië te New-York. JASON, 13 Dec. van Tarragona n. Castellon. ORANJE NASSAU, uitreis, 13 Dec. van Dover. ORPHEUS, 13 Dec. n.m. 7 uur van Hamburg naar Amst. RHEA, 13 Dec. van Danzig naar Stettin. TITUS, 13 Dec. van Cavalla naar Salonica. BARNEVELD, thuisreis, was 12 Dec. 8 uur 40 n.m. 520 mijlen Z.W. van Valentla. VENEZUELA, 12 Dec. van Barbados naar Amst. AMAZONE, Mlddl. Zee naar Amst., pass. 13 Dec. Dungeness. HEBE, 13 Dec. van Palermo naar Alicante. VENUS, 14 Dec. van Catania te Venetië. AJAX, 14 Dec. van Passages te Bilbao. JAVA-NEW-YORK LIJN PALEMBANG, Java naar New-York, pass. IS Dec. Perim. SIMALOER, 13 Dec. van Java te New-York. LAERTES, Java naar New-York, 13 Dec. to Birkenhead. MIJ. NEDERLAND CHR. HUYGENS, uitreis, 14 Dec. te Genua. TARAKAN, 14 Dec. van Amst. te Hamburg. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, 14 Dec. van Amst. te Batavia. MADOERA, uitreis, was 13 Dec. 12 uur 5 n.m. 40 mijlen O. van Niton. POELAU TELLO, thuisreis, 13 Dec. van Sin gapore TAJ ANDOEN, thuisreis, 14 Dec te Suez. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALGORAB, uitreis, pass. 13 Dec. Finisterre. ALCYONE. 14 Dec. van Hamburg te Rotterdam. ALPHERAT, 14 Dec. van B.-Aires te R'dam. ROTT. LLOYD SLAMAT, uitreis, pass. 14 Dec. Dover. BLITAR, 13 Dec. van Hamburg naar Bremen. KOTA AGOENG, uitreis, 14 Dec van Port Said. KEDOE, uitreis, pass. 14 Dec. v.m. 4 uur Oues- sant. KOT ABAROE, 14 Dec. van Java te Rotterdam. SLAMAT, uitreis, 14 Dec. te Southampton. DEMPO, thuisreis, 14 Dec. van Tanger. HOLLAND-AMERIKA LIJN BILDERDIJK, 14 Dec. van Norfok te Rotterdam. BLOMMERDIJK, 12 Dec. van Boston naar Phi ladelphia. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN SAPAROEA, 13 Dec. van Belawan naar Penang. BATOE, 12 Dec van Calcutta te Batavia. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJILEBOET, 12 Dec. van Hongkong te Batavia. TJIBADAK, 12 Dec. van Hongkong n. Manilla. MIJ. OCEAAN ATREUS, Java naar Amst., was 12 Dec. 8 uur 10 n.m. 230 mijlen Z.W. van Lands End. POLYDORUS, 14 Dec. van R'dam naar Londen. HALCYON LIJN STAD ZALTBOMMEL, naar Bilbao, was 13 Dec. 9 uur 40 v.m. 55 mijlen Z.W. van Niton. VER. NEDERL. SCIIEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIK A LIJN NIEUWKERK, uitreis, 14 Dec. te Durban; ver trekt 16 Dec. naar Lorenzo Marques. KLIPFONTEIN, uitreis, 14 Dec. van Suez naar Port Soudan. HOLLAND-O. AZIE LIJN OUDERKERK, 14 Dec. van R'dam te Amst. OLDEKERK, thuisreis, 14 Dec. van Kobe Met het oog op de koude, vestigen wij de aandacht op onze enorme sorteering: PLAIDS vanaf 2.95 - VOETZAKKEN - BEDKRUIKEN WINDVANGERS voor de fiets - SLAAP- of BEDSOKKEN, heerlijk warm. en twee weekbladen, speciaal voor het schoolgaande kind. Zegt het U niets, dat op 1500 Katholieke scholen een onderwijzer (es) zich belast met de verspreiding?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3