i T egendeftige reactionnairen' Radio-Record Prijsvraag Dr. Seuffert verdedigt v. d. Lubbe Het nieuws van heden N.V. Radium, Tilburg DR. SACK PLEIT HEDEN Volgende week de uitspraak SCHERPE TAAL IN DUITSCHLAND TREINRAMP TE POSEN DE BAROMETER VEREENIG DE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling ZATERDAG 16 DECEMBER 1933 DACBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 „Schuld en straf van v. d. Lubbe dienen volgens de geldende wetten te worden bepaald" Zijn zucht naar roem Van der Lubbe's verdediger aan het woord Zijn zucht naar roem De verdediger schetst dan het karakter vao W. d. Lubbe. De proc.-generaal tracht uit mede- Geen sprake van hoogverraad Katholieke geestelijke in de gevangenis Drama in een Engelsch pension Drie dooden, o.w. een uit Zeist afkomstige dokter Hierboven drukken wij een foto af, die een uitstekenden indruk geeft van den in Spanje heerschenden toestand. Midden op straat worden de voorbijgangers plotse ling door de politie gedwongen hun handen omhoog te steken om zich te laten fouilleeren Het eerste doodvonnis in Oostenrijk Te elfder ure gratie verleend DE ONLUSTEN IN SPANJE Winterkou en stormen Vijf dooden geborgen van het lichtschip „Dijck" Tijdens de onlusten in Spanje trad de politie gestreng op. Onze foto laat zien, hoe een taxi op wapens werd onderzocht. Een Christusbeeld op de bergen Aan de grens van Chili en Peru De Fransche Afrika- vliegers Eigenbaatpersoonlijke haat, politieke enghartigheid vieren weer triomfen in Oost-Pruisen" Aristocratie en S.A. Locomotief rijdt op een stil- staanden kindertrein Reeds tien lijkjes ge borgen Trans-Atlantische post- vluchten Fransche, Amerikaansche en Duitsche plannen Italië's corporatieve stelsel Zij, die zich tegen 1 Januari op ons blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers gratis DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN 1500 schitterende prijzen, w.o.: Bureaux-ministre, Boeken kasten, Clubfauteuils. Horloges enz., enz. Vraagt inlichtingen bij Uwen Radio-handelaar. Nieuwe treinoverval in Mandsjoerije Dertien dooden en 15 gewonden DIPHTERIE 1777777777 IL. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18557 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek LEIPZIG, 15 Dec. De verdediger der Bul garen, dr. Teichert, kreeg hedenmorgen na opening van de zitting het woord om zijn pleidooi voort te zetten. Bij den aanvang verklaarde Torgler's ver dediger, dr. Sack, dat hij gaarne in de gele genheid gesteld zou worden zijn slotpleidooi morgen te mogen houden, omdat hij zich van daag zooowel lichamelijk als geestelijk hiet ge disponeerd voelde om met voldoende kracht te kunnen pleiten tegen het requisitoir van den procureur-generaal. Dimitrof zegt tot vroolijkheid van de aan wezigen: „Dan zou ik graag vandaag willen pleiten." Dr. Teichert zet dan zijn pleidooi voor Dimitrof, Popof en Tanef voort. Hij behandelt verschillende bijzonderheden, o.a. de kwestie van de kwitanties, die geteekend waren door „Peter" en „Bruno". Deze kwitanties waren noch van getuige Hirsch, noch van getuige Peterson af komstig, zoodat daaruit niet geconcludeerd kon worden tot eenige verbinding tusschen Popof en de communistische partij. Nauwkeu rig gaat dr. Teichert de getuigenverklaringen tegen Popof na. Vooral de verklaring van ge tuige Kaempfer acht hij onwaar. Kaempfer heeft slechts aangifte gedaan om zelf aan be paalde verdenkingen te ontkomen en zijn Duit- sche partijgenooten niet te moeten verraden. Vanzelfsprekend hebben zoowel Duitsche als buitenlandsche communisten bij Kaempfer ver toefd, doch Popof nooit. Het zelfde geldt voor de verklaringen van Kaempfer's vrouw Dr. Teichert besloot zijn pleidooi met de woorden„Naar mijn overtuiging zijn de Bulga ren niet in den Rijksdag geweest. Ook een be wijs voor de medeplichtigheid der Bulgaren aan de te bestraffen daad is niet geleverd. Daaruit concludeer ik tot het voorstel in overeenstem ming met het voorstel van den procureur- generaal: vrijspraak van de beklaagden Dimi trof Popof en Tanef van de beschuldiging van brandstichting in het Rijksdaggebouw en daar door gepleegd hoogverraad." Hierna wordt een korte pauze gehouden. KTa de korte pauze houdt Van der Lubbe's verdediger, Dr. Seuffert, zijn met spanning te gemoet gezien pleidooi: „Hooge rechters van het Rijksgerecht. Mij te van ambtswege de taak opgedragen, den be klaagde Van der Lubbe, den brandstichter van den Rijksdag, te verdedigen. Deze officieele opdracht verplicht den advocaat naar zijn eer en geweten alles te doen wat hij ook in geval van een persoonlijke opdracht zou moeten doen Ik heb reeds bij het begin van het proces moeten mededeelen, dat beklaagde Van der Lubbe mij elke inlichting en elk gesprek ge weigerd heeft en tot mijn leedwezen is dit ook zoo gebleven. Ik moet mij dus op grond Van de mondelinge proces-besprekingen een oordeel vormen. De geestelijke initiatiefnemers tot de onge hoorde daad van de brandstichting zijn gevon den in de communistische partij, haar leiders sprekers en agitators van eiken rang. Het Duitsche volk dankt minister-president Goering, dat hij met zijn groote kracht dit gevaar heeft overwonnen. Voor mij is het een onverdragelijk denkbeeld, dat Duitsche arbeiders de bevelen voor hun optreden in den Duitschen staat uit Moskou zouden kunnen krijgen. Doch voor Van der Lubbe dienen schuld en Btraf volgens de geldende wetten te won en bepaald. Ik ga er van uit dat het besluit van Van der Lubbe om 3 gebouwen in brand te steken op zijn vroegst is ontstaan op 22 Febr. te Neukölln toen hij het gesprek voor het bureau voor maatschappelijken steun aanhoor- de. Het besluit is geboren des Maandags op weg van Henmngsdorf naar Berlijn. Deze mededeeling van Van der Lubbe acht ik ge loofwaardig." LEIPZIG, 15 Dec. (W. B.). Naar wij vernemen is het de be doeling van den senaat van het Rijksgerechtshof in ieder geval mor gen, Zaterdag, de openbare rechts zitting te beëindigen. Gedurende de eerste helft van de volgende week zullen de rechters dan over het von nis beraadslagen, terwijl de uit spraak in de tweede helft der vol gende week is te verwachten. deelingen, die v. d. Lubbe vroeger gedaan heeft te bewijzen, dat v. d. Lubbe het teeken tot den gewapenden opstand heeft willen geven. Daar uit leidt lij dan de ongehoord zware beschul diging van hoogverraad af. Hij, als advocaat, gelooft niet deze conclusie hieruit te mogen trekken. Van der Lubbe, aldus gaat dr. Seuffert voort kent geen autoriteit. Slechts tegenspraak, demonstratie. De behoefte zich te laten gelden is zijn voornaamste karaktertrek. De beweeg reden om het Rijksdaggebouw in brand te ste ken, ligt alleen in zijn zucht naar roem. Hij heeft door deze daad de arbeiders willen wak ker schudden, opdat zij tegen hem, .Marinus v. d. Lubbe, zouden opkijken. Ook kan men v. d. Lubbe niet als een com munist beschouwen. Ongetwijfeld is hij ge weest van een communistische partij en streef de bij het doel der communisten, de bestaan de orde omver te werpen en de dictatuur van het proletariaat uit te roepen, na, achter wilde hij dit op een geheel andere wijze bereiken ais de communisten. Hij is uit de partij getreden omdat ze hem geen leider maakten. Van der Lubbe is een fanatieke zonderling, die elke autoriteit afwijst en geen organisatie erkent. Dr. Seuffert komt tot de conclusie, dat van hoogverraad en brandstichting met de bedoeling «en opstand te verwekken geen sprake kan zijn en verzoekt den rechters, dit gedeelte van den eisch van den procureur-generaal af te wijzen en slechts een oordeel te vellen wegens vierdub bele brandstichting, desnoods in vereeniging met het misdrijf van voorbereiding van hoogverraad Hieruit volgt de conclusie dat v. d. Lubbe als gerechte straf voor deze misdaad een aanzien lijke tijdelijke tuchthuisstraf kan worden op gelegd. Hedenochtend zal dr. Sack zijn pleidooi ter verdediging van Torgler uitspreken. KEULEN, 15 Dec. (W. B.) Een Katholiek geestelijke is tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij in Juni in het parochie blad van Quadrath ter gelegenheid van de Sa cramentsdagprocessie had geschreven: De ge- loovigen moeten de huizen eenvoudig versieren. Vlaggen met heidensche symbolen en verbogen kruisen passen niet bij een Sacramentsdagpro cessie. t LONDEN, 15 Dec. Te Famham in het graaf schap Surrey, werden heden drie personen in een pension dood aangetroffen. De eigenares bleek te zijn doodgeschoten, terwijl haar doch ter was bezweken aan verwondingen, haar aan het hoofd toegebracht. In de garage werd een zekere dokter B. dood gevonden met een jacht geweer naast zich. In zijn zakken ontdekte men twee brieven, gericht aan den lijkschouwer. B. is afkomstig uit Zeist en kwam in 1928 voor de eerste maal in Engeland- Hij oefende geen geneeskundige praktijk uit en woonde on geveer 12 maanden te Farnham. B. zou inder tijd in goeden doen zijn geweest, doch veel geld hebben verloren in de affaires van Hatry en Kreuger. WEENEN, 15 Dec. (V.D.) Het eerste dood- vonis sedert de invoering van de doodstraf in Oostenrijk, heden door de rechtbank te Wels uitgesproken tegen een moordenaar, is niet voltrokken. Volgens de wet moet het vonnis twee uur na de uitspraak worden voltrokken. De advocaat van den beklaagde had een uitstel van een uur weten te krijgen en telefonisch een collega te Weenen verzocht een gratieverzoek bij den bondspresident in te dienen. Ofschoon bonds president Miklas zich naar Mellnitz had bege ven, om de opening van een juist geëlectrifi- ceerde tramlijn bij te wonen, bereikte het gratieverzoek hem nog en kwam het antwoord via Weenen juist op tijd te Wels aan. President Miklas had de doodstraf veran derd in levensalnge zware kerkerstraf met eens per kwartaal, op den dag van den moord, opsluiting gedurende een dag in een donkere cel. Toen de beklaagde, die reeds in de cel voor de ter dood veroordeelden zat, mededeeling van de gratieverleening kreeg, brak hij in snikken uit. PARIJS, 15 Dec. (V. D.) Van het Fransche lichtschip „Dijck", dat tijdens den jongsten he- vigen storm van zijn ankers lossloeg en zonk, zijn gistermiddag door een reddingsboot drie matrozen gered. Van de overige vijf opvaren den vond men de lijken. Zij waren van koude en uitputting gestorven. Ook hedenmorgen woedde in het Kanaal nog een hevige storm, waardoor een groot aan tal schepen de haven van Cherbourg niet kon verlaten. LONDEN, 15 Dec. (V. D.) Tengevolge van de buitengewoon hevige koude, die de laatste da gen in Engeland heerschte, zijn gisteren acht personen om het leven gekomen. MOSKOU, 15 Dec. (V. D.) De Russische ijs- breker „Tsjeljoesjkin" is in de Behringstraat op het Noordelijkste tot nog toe door schepen bereikte punt geheel door reusachtige ijsmas sa's ingesloten. De ijsbreker zendt voortdurend S.O.S.-signalen uit. DUISBURG, 15 Dec. (V. D.) Op den Rijn bij Duisburg, het havengebied van Ruhrort en ook verder stroomafwaarts moest de scheepvaart he den worden gestaakt wegens den sterken ijs- gang. Ook de beneden Rijn is onbevaarbaar en de scheepvaart naar Rotterdam en Antwerpen ligt stil. De Nederlandsche stoomboot „De Nederlan den", die zich gisteren nabij de Lorelei in het ijs had vastgevaren, kon zich vandaag weer bevrijden, doch het ijs sloot zich onmiddellijk weer achter het schip. i LIMA (Peru), 15 Dec. (Reuter). Binnenkort zal op de bergtoppen van Morre de Arcia aan de grens van Chili en Peru een reusachtig Christusbeeld worden opgericht als teeken, dat alle grensgeschillen tusschen beide landen zijn bijgelegd. Reeds bestaat een dergelijk beeld, genaamd de „Christus van den Andes", dat is opgericht op de grens van Chili en Argentinië, teneinde de regeling te gedenken van het geschil tus schen deze landen in 1902 door koning Edward VU. TUNIS, 15 Dec. (Reuter). De 28 vliegtuigen van generaal Vuillemin zijn vandaag, na weken lang in Equatoriaal Afrika te hebben gevlogen en de Sahara te zijn overgestoken, in Tunis aangekomen en hebben daarmede de kust weer bereikt. Men schrijft ons uit Berlijn: In de „Deutsche Wochenschau", het blad van Gottfried Feder, wordt ge ducht te keer gegaan tegen de reactionnairen. de conservatieven, tegen de grootgrondbezit ters, den Oost-Elbischen adel. In onzen tijd van eenvormigheid en gelijkschakeling, waar haast alle kranten dag in dag uit hetzelfde aan hun lezers voorleggen (zooeven is de „Ber liner Börsen-Courier" overgenomen door de „Berliner Börsen-Zeitung" en is dus de rijks hoofdstad alweer een krant armer geworden' frappeert het een artikel te lezen, dat een min of meer agressieven geest ademt en een di recte aanval beteekent op velen van hen, die in het Derde Rijk iets te zeggen hebben. Ik ontleen aan deze beschouwing het volgende „Het oude woord, dat een kameel eerder door het oog van een naald dan een rijke in den hemel komt, kan tegenwoordig ook toegepast worden op een bepaalden kring in het nieuwe Duitschland, die zichzelf ter onderscheiding van gewone stervelingen aandient als de hoo- gere stand. De drager van hooge titels heb ben de laatste veertien jaar goed geld ver diend door zich als decoratief versiersel be schikbaar te stellen. Toen de Hitler-beweging met het zelf doorleefde socialisme ernst be gon te maken, meende men ook den tegen stand der weerspannigen gebroken te hebben Maar ze komen alweer te voorschijn, beroepen er zich op, dat zij altijd nationaal gedacht heb ben en negeeren het woord socialistisch, dat hun fijne ooren zou beleedigen Men ontmoet de vertegenwoordigers dezer „betere kringen" overal, want zij arrangeeren avonden en ontvangsten, welke geheel hun geest ademen. Wij beoogen hiermee geen storm loop tegen het dragen van smoking, rok oi vroegere uniformen, ook niet tegen het dra gen van hooge ordeteekenen en onderschei- dingen, maar wel tegen den geest, welken zulke bijeenkomsten ademen en de gesprek ken, welke hier gevoerd worden; tegen de soirée's en dansavonden in hotel Adlon. Es- p'anade, de thee-middagen in aristocratische huizen, waar men bij wijze van tegemoetko ming ook den een of anderen S.S.-man onder de vroegere Duitsch-nationalen te zien krijgt Daar krijgt men m onverholen vorm kritiek te hooren op iedere daad der regeering, ziet men medelijdend de schouders ophalen over d? „Weltfremaheit" der leidende mannen, die nimmer tn de internationale kringen van Pa rijs of Londen hebben verkeerd en zelfs hooit men den onbeschaamden zin uiten: men moest aan deze mannen van de nationale regeering toch ook eens een kansje geven! Gevaarlijk en onbeschaamd zijn zij, die gis teren de kunst verstonden, een loflied op Stre- semann te zingen, met de bedoeling, hierdoor een baantje te krijgen en die heden verbluf fend snel van overtuiging zijn veranderd. Gis teren waren zij Duitsch-nationalen of demo craten en leggen nu den nadruk op hun na tionale gezindheid, meer nog op hun maat schappelijke positie en hun afkomst, die zt van de volksmassa onderscheidt. Het socialis me wijze ze glimlachend van de hand: dat was slechts een slagwoord om de massa winnen. Maar met wien zal men de verschil lende vertegenwoordigingen in het buitenland bezetten? Natuurlijk met ons, want wij zijn van goede huize, spreken vloeiend Fransch en Engelsch en weten, hoe men zich in interna tionale kringen heeft te bewegen. En reeds beginnen zij weer invloed uit te oefenen. Zij heffen hun arm tot den Duit schen groet en kijken ironisch: de soep wordt nooit zoo heet gegeten als zij gekookt is! Dat beteekent: weldra zijn wij weer aan de beurt wij zijn toch menschen uit de toonaange vende kringen!" Terzelfder tijd gaat ook de „Preusische Zeitung" van 9 December tegen deze conjunc tuur-ridders danig tekeer: „De reactie is ook nu nog niet zwakker, zij is er in Oost-Pruisen niet beter op geworden. Al net zooals haar weg door de Oost-Pruisische historie door ver raad egoïsme, arrogantie, ontduiking der be lastingen, corruptie, laster gekenmerkt werd, zal deze weg ook in de naaste toekomst worden vervolgd. Men behoeft slechts den ,-,fairen" strijd te gen het Oost-Pruisische nationaal-socialisme en zijn gouwleider te volgen en men kan het oordeel, dat over de reactie tijdens de ridder orden omstreeks 1560 werd geveld, begrijpen Eigenbaat, persoonlijke haat, politie, enghar tigheid en nationale kortzichtigheid zouden ook nu graag weer triomfen vieren. Nationaal socialisten in Oost-Pruisen, weest waakzaam trapt de s'ang bijtijds op haar kop. ook al zaï ze jullie misschien venijnig in de hielen bij tenl" POSEN, 15 Dec. (Reuter) Vanmorgen heeft in de onmiddellijke nabijheid der stad Posen een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad, waarbij verscheidene menschenlevens te be treuren zijn gevallen. Bij het binnenrijden van het hoofdstation is een personentrein op een stilstaanden trein ge reden, die geheel met kinderen bezet was. Tengevolge van de botsing stortten drie wa gons van den stilstaanden trein den spoor dijk af. Tot dusver zijn reeds tien kinderlijkjes gebor gen en vijftig andere kinderen zijn in ernstig gewonden toestand naar het ziekenhuis ver voerd. Daar onder de kinderen een paniek was uitgebroken, zijn vele kinderen, die lichte ver wondingen hadden bekomen hard weggeloopen, zoodat men op het oogenblik nog niet den vol- ledigen omvang van de ramp kan vaststellen. Omtrent de toedracht van het ongeluk, dat gebeurde kort voordat de trein het hoofd station te Poznen (Pasen) zou binnenrijden, wordt nader gemeld, dat <ïe oorzaak een ver keerde signaalstand was, waardoor een uit Obornik komende schooltrein met kinderen op een anderen stilstaanden schooltrein reed. Zoo als reed's gemeld werd, werden drie wagons uit de rails geworpen en twee ervan stortten van de 15 meter hooge spoordijk naar beneden. Het waren twee vierdeklasse rijtuigen, die geheel gevuld waren met schoolkinderen en boeren^ vrouwen, die naar de markt gingen. Op de plaats van het ongeluk speelden zich hartverscheurende tooneelen af. Zoodra vol doende reddingspersoneel en hulpmateriaal aanwezig was, werd met het opruimen begon nen. De wagons moesten uit elkaar gehakt worden en vele ongelukkige inzittenden moes ten worden uitgezaagd. Van de 50 gewonden zijn 20 er zoo ernstig aan toe, dat men voor hun leven vreest. De toestand der gewonden was door de strenge vorst nog hachelijker dan hij toch reeds zou .zijn geweest. Een dicht bij de plaats van het ongeval staand huis bood niet voldoende ruim te om alle slachtoffers te kunnen bergen. Slechts geleidelijk konden de slachtoffers met behulp van ambulance- en militaire vracht auto's naar de stad worden gevoerd. De namen der dooden en gewonden zijn nog niet volledig bekend. Het traject was slechts gedurende eenige uren versperd, doch kon reeds in den loop van den ochtend weer vrij gemaakt worden. BERLIJN, 15 Dec. (Reuter). Na de mede deeling van de „Air France" en de Pan Ameri can Airways, dat zij voornemens zijn, begin vol gend jaar een Trans-Atlantischen luchtdienst te openen, deelt thans de Lufthansa mede een Duitschen Trans-Atlantischen dienst te willen openen tusschen Bathurst (West-Afrika) en Z. Amerika. De Lufthansa wil trachten mail te vervoeren van Berlijn naar Pernambuco in 6 dagen Ge wone landvliegtuigen zullen de mail van Ber lijn naar Cadiz brengen, vandaar met vlieg- booten via Las Palmas naar Bathurst en van daar via de „Westfalen" naar Pernambuco De dienst zal een veertiendaagsche zijn, doch zal verricht worden in samenwerking met de Air France", zoodat toch iedere week een vlieg tuig post brengt over den Atlantischen Oceaan. ROME, 15 Dec. (V. D.) De commissie voor nieuwe industrieele vestigingen, een karakteris tiek orgaan van het corporatieve stelsel dat ten doel heeft superindustrialiseering en moor dende concurrentie te voorkomen en de produc tie in overeenstemming te brengen met de na tionale behoeften, heeft 30 aanvragen voor nieuwe vestigingen of uitbreiding van zaken onderzocht. De commissie heeft in 17 gevallen gunstig advies verleend, in 6 gevallen afwijzend beschikt en in de zeven overige gevallen een nader onderzoek gelast. NEDERLANDSCH—DUITSCH HANDELSVER DRAG VRIJDAG IN DEN HAAG ONDER TEEKEND. Rijksdagbrandproces; dr. Seiffert verdedigt Van der Lubbe. Treinramp te Posen; locomotief rijdt op stil staanden kindertrein; reeds tien dooden ge borgen. Winterkou en stormen. Vijf dooden geborgen van een Fransch lichtschip. Gratieverleening voor den eersten ter dood ver oordeelde in Oostenrijk. De K.L.M. neemt de post van den „Postjager" in Cairo van de Imperial Airways over. De Rijksmiddelen brachten in November 4.15 millioen meer op dan verleden jaar. De benoeming van den heer G. Ridder Huyssen van Kattendjjke tot gezant te Praag is te ver wachten. De economische toestand in het derde kwartaal. Minister Marchant verdedigt zijn beleid in de Tweede Kamer. Mgr. G. Brandsma bij Z. H. den Paus. Ook de tweede groep muiters van „De Zeven Provinciën" zai in hooger beroep terecht staan. De postboot „Geusau" zit vast in het ijs bij Urk. Brand te Rotterdam. 23 Januari is de behandeling der moordzaak te Haelen voor de Roermondsche rechtbank. O O CHARBIN, 15 Dec- Te middernacht is de trans-Siberische exprestrein nabjj Tsitsihar door roovers overvallen, nadat dezen den trein eerst hadden laten ontsporen. Japansche troe- pen-afdeelingen wisten de roovers tenslotte met machinegeweren te verdrijven. Niet minder dan dertien personen zijn gedood, o.w. een Rus, drie Japansche burgers, drie Ja pansche soldaten en zes Mandsjoe's. Verder werden een Russische en drie Mandsjoerijsche soldaten alsmede elf Mandsjoerijsche burgers gewond. Het gerucht gaat, dan ook een Tsjech met den naam Gebauer, een employé van de Skoda-fabrieken, is gédood. Hiervan kon echter geen bevestiging worden verkregen. Het aantal personen, die zijn ontvoerd, staat nog niet vast. Te Murzingen aan den Neckar en in de buurt van deze stad zijn gevallen van diphterie ge constateerd, meestal bij kinderen. Tot nu toe zijn zeven patiënten overleden. Stand op Zaterdag 9 uur v.m.: 759 Vorige stand: 753

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1