STA D S N I E U W S Wulard P. C. 2 Fl. 140- Radio Bureau PILLARD Co. QVO DIE D.BERN. ERAS VM. MVNERIS COMPLEVIT i j LVSTRVM Drama te Woerden Haarlem, 19 Dec. BEURS VAN AMSTERDAM Gezelligheid met de Kerstdagen! WED. H. H0GENBIJL ILEÏ.et REV* ■PROCVRATOR: ■EXC. EPP. BAT- HVIVSQ. COLL CONDEND1 jj MAGNA PARS AMICI POS. ADXVIICALDEC MCMXXXIII nmnm siTTERS De vroegbeurs Beurs-thermometer Wisselkoersen EEN WEEK VRIJBLIJVEND Ziet onze bijzondere Kerst-Etalage Nassaustraat 2, Telefoon 14790 I DINSDAG 19 DECEMBER GEMEENTEZAKEN Straatbelasting Prot. Christ. Nijverheidsschool Tapverbod Aankoop grond Openbare weg VERKOOPINGEN Prov. Staten van Noord-Holland Begrafenis H. J. Metz Bach-herdenking Het ijsfeest „St. Moritz" Personalia Aanbesteding Wedstrijd voor werkloozen Tuinbouw en Plantkunde De heer Kappers neemt afscheid Kindervoeding BURGERLIJKE STAND M.T.S.-af gestudeerden UIT DEN OMTREK BENNEBROEK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE HILLEGOM Mgr. B. Eras gehuldigd Door de Nederlandsche Kolonie te Rome JLW1 fcfl.p.n iHiAAftii niirn ZONDER VQORUITB De moord op Jhr. van Ingen voor de Rechtbank te Utrecht Verdachte bekent Getuigenverhoor Requisitoir Op zeer korten afstand gevuurd AGENDA 20 December DINSDAG 19 DECEMBER 1933 Een schitterende creatie, in eiken kast met electr Dyn. Luidspreker, 1 knops- afstemming, enz. geheel compleet geplaatst ter beproeving! 1 JAAR GARANTIE! Verder leveren w« Philips, Erres, enz. Vraagt onze uitgebreide prijscourant. Wij regelen desgewenscht de betaling met U. jj NIETS VERHOOGT DE GEZELLIGE STEMMING MEER. AL.S MUZIEK SCHENKT MUZIEKINSTRUMENTEN! SCHENKT MUZIEK! HET ADRES OUDE GROENMARKT 28 - TEL. 14273 B. en W. stellen voor te besluiten: le het suppletoire kohier van de straatbe lasting en dat der precario-rechten dezer ge meente, belastingjaar 1933, vast te stellen tot een totaal bedrag van f 1172,02. Het Bestuur der Prot. Chr. Nijverheidsschool, alhier, deelt mede, dat van 1 September 1931 af aan zijne school, met goedkeuring van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen is verbonden een tweejarige oplei ding voor huishoudkundige, zonder dat daar- vor rijkssubsidie wordt ontvangen. Voor de ontwikkeling der school acht het Be stuur het van het grootste belang, dat be doeld subsidie wordt toegekende, waarom adres sant verzoekt een besluit te nemen, als bedoeld in art. 21, 2e en 3e lid der Nijverheidsonderwijs wet, waarin wordt verklaard, dat de uitbrei ding noodig is. B. en W. stellen voor daartoe te besluiten. Het bestuur van de Afdeeling Haarlem van den Nieuwen Nederlandschen Bond van Koffie huishouders en Slijters verzoekt om het in art. 165 der Algemeene Politie-verordening vervat verbod betreffende het verstrekken, toedienen en aanwezig hebben van sterken drank in het klein op Zondagmorgen in de voor het publiek toegankelijke localiteiten (z.g. tapverbod) in te trekken. In tegenstelling met adressanten achten B. en W. het door hen aangevoerde motief, dat voor hun bedrijf de Zondagmorgen juist de tijd is, die daarvoor het meest windstgevend is, al lerminst een motief tot intrekking, doch wel een reden voor de hadnhaving van het verbod Zij stellen den Raad daarom voor afwijzend te beschikken op het gedaan verzoek. B. en W. stellen voor te besluiten aan de firma P. van Cittert en Zoon alhier, tegen den prijs van f 14.50 per vierk M. in koop af te staan grond, gelegen aan de Oostzijde van de Dolfijnstraat, hoek Marsstraat, groot pl.m. 543 vierk Meter. Het Predikanten-Weduwefonds der Ned. Herv. Gem. te Haarlem heeft zich bereid verklaard, om aan de gemeente kosteloos grond in eigendom over te dragen met bestemming van open- weg. Zij stellen voor tot aanvaarding van dien grond te besluiten. Uitslag van de veiling, gehouden in het alge meen verkooplokaal te Haarlem op Maandag 18 Dec. Ten overstaan van notaris Semé een huis met erf en tuin aan den Eendenhoutstraat 59, Haarlem, voor 6700, aan D. Hense. Een perceel bouwterrein en weg aan de Kle verlaan te Haarlem, een gebouw ingericht tot garage en fabriek met terrein daarachter, een perceel tuingrond met loodsen en twee huizen met erf en tuin aan de Delftkade, gecombineerd voor ƒ32.055.aan P. J. Veldwijk.. Ten overstaan van notaris van Arkel het be neden- en bovenhuis aan de Spiegelstraat 21 te Haarlem voor 1215.aan H. van Goor q.q. De Provinciale Staten van Noord-Holland kwamen hedenmorgen in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de tweede punten- lüst 1933. Verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen of om prae-advies in handen van Gedep. Staten gesteld. Tot lid der commissie van bestuur van het Provinciaal Ziekenhuis BakkumMedemblik werd in de vacature-Dr. Timmer benoemd Dr. A. Melchior te Haarlem. De andere leden wer den herbenoemd. Ook de leden van den raad van toezicht op de provinciale bedrijven werden herbenoemd. De overige stukken werden commissoriaal verklaard, waarna de vergadering werd verdaagd tot Dinsdag 9 Jan. as., om half elf. Hedenmorgen om 12 uur is op de algemeene begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer H. J. Metz, die Vrijdag avond tijdens het besturen van zijn tramwagen plotseling is overleden- en een bekende figuur was in de biljartwereld. Rond de groeve hadden zich talrijke leden van biljartvereenigingen vereenigd. Namens hen voerde het woord de heer W. Houtkooper, voorzitter van B.C.H: Namens het trampersoneel, dat eveneens in grooten getale aanwezig was, werd het woord gevoerd door den heer H. J. Leurs. De directie van de N.Z.H.T.M. was door twee chefs vertegenwoordigd. Een aantal kransen dekte de baar. Een broer van den overledene dankte aan de groeve. Het bestuur van de Bachvereeniging verzoekt ons de volgende rectificatie van haai- bericht te plaatsen: In den aanvang van 1935 zal het 250 jaar ge leden zijn dat Joh. Seb. Bach werd geboren. Ter herdenking van dit feit zal zijn nagedach tenis door uitvoering van vele zijner belangrijk ste scheppingen worden geëerd. Het bestuur der afd. Haarlem van de Mij. t. bev. der Toonkunst heeft met dj Nederlandsche Bachvereeniging en de Haarlemsche Bachvereeniging het plan op gevat om reeds in dit concertseizoen, nJ. op 9 Februari en 20 April a.s. eenige werken voor koor, solisten (Jo Vincent, Annie Woud, Louis van Tulder en Max Kloos) orgel en orkest, n.l. een viertal Cantaten en de „H-mol Messe" te doen uitvoeren. De feestviering zal een intiem karakter dra gen en plaats vinden in de zalen van Café- Restaurant Brinkman Groote Markt. Het bestuur recipieert daar van 4.30 tot 5.30 uur, terwijl om 7 uur een réunisten-diner zal plaats hebben. De directie van bovengenoemde baan deelde ons mede, dat het voor Woensdagavond aan gekondigde ijsfeest slechts doorgang zal vinden als ijs en weder dienen. Zet de vorst nog door, dan zal zij de directie van de ijsbaan paraat vinden om de schaatsen- pret van het feest in goede banen te leiden. De directeur van het Gemeentelijk Lyceum, ir. W. C. G. H. van Mourik Broekman, zal, door gezondheidsredenen genoopt, eervol ontslag verzoeken. In den loop van 1934 zal hij zijn functie neerleggen en met pensioen gaan. Te Amsterdam is geslaagd voor het examen Ned. Taal- en Letterkunde M.O. de heer C. van Baaren, alhier. Bij Koninklijk Besluit van 14 December is aan den heer F. G. E. Bolomey, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van lid van het college van regenten over de ge vangenissen te Haarlem, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. Voor het examen in de Ned. Taal en Let terkunde is te Amsterdam geslaagd onze stad genoot, de heer C. van Baaren. Vrijdag heeft de Rijkswaterstaat te Leeuwar den aanbesteed: het aanleggen van het gedeelte van den Rijksweg HaarlemLeeuwarden trts- schen den afsluitdijk en Zurich. (Thans loopt hier nog een smal wegje langs den dijk.) Laagste inschrijvers waren: N. V. Aannemers- en Wegenbouwbedrijf P. C. Zanen, te Haarlem, voor 62.740. J. W. Boet je, te Heerenveen, voor 63.900 en dezelfde voor 61.900 (met afwijkend mate riaal). Er heeft zich in Haarlem-N. een comité ge vormd, dat Zondagmiddag een schaatsenwed- strijd heeft georganiseerd voor werkloozen uit de Rivieren- en Vogelbuurt. Dank zij milde gevers werd het comité daartoe in staat gesteld. Het comité is daar zeer dankbaar voor. Er verschenen 46 deelnemers aan den start, onder wie zeer goede rijders. Wie echter door een of andere reden niet rijden kon, liet een ander starten. Alle deelnemers kregen een prijs De regeling vlotte uitstekend. De muziekvereeni- ging Kunstgenot", die zich geheel belangeloos beschikbaar had gesteld, zorgde voor de gezel ligheid. Het was een zeer prettige middag. Voor de afd. Haarlem en Omstreken van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde werd Maandagavond in hotel Lion d'Or de film van de Maatschappij vertoont. Deze film is zeer leerzaam en interessant en laat ver scheidene tafereeltjes uit de Natuur zien en van datgene wat voor de Maatschappij van belang is. Bovendien werd nog een enkele Multifilm ver toond, zooals het ontluiken en bloeien van bloemen, enz. Tenslotte werd nog een onderlinge tentoon stelling gehouden. Op Vrijdag 22 December zal de heer G. J. Kappers, hoofd der Dr. A. Kuyperschool, wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd, zijn arbeid vaarwel zeggen. Zaterdag 23 December zal het schoolbestuur een afscheidsreceptie houden en wel des mid dags van 3 y.5 uur in de Kroonzaal (Brink - mann), Groote Markt, alwaar alle ouders van leerlingen en verdere belangstellenden van den heer Kappers afscheid kunnen nemen. Geloof en Wetenschap De vereeniging „Geloof en Wetenschap" zal op Vrijdag 22 December as., des avonds om kwart over acht, in den Janswegschouwburg haar achtste bijeenkomst houden. Mej. drs. Lou Lamon zal op deze bijeenkomst een voordracht met lichtbeelden houden over „Uit het leven van Raphael". De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare af deelingen: Zoetestraat 1237 porties; Overtonstraat 1175 porties; Byzantiumstraat 744. Bovendien werden dagelijks aan de scholên voor Buitengewoon L. O. 95 porties verstrekt. Ondertrouwd: 18 December H. H. A. v. Daalen en H. M. Hoogeboom. C. F. Verkooij en A. H. Dingjan. Geboren: 15 December z. van J. C. H. G. de Wijs-v. Stight. d. van M. Veldhuisen-Jolman. 16 December z. van P. A. Wiekamp-v. d. Burg. d. van H. M. A. Philips-Krieger. d. van M. E. v. d. Kwast-Mulder. 17 Decem ber z. van H. W. M. Pannekeet-Roosen. d. van A. Knipper-Woudstra. z. van' N. Flipsen-Bakker. z. van J. M. G. Grandia- Spoor. 18 December d. van C. M. v. Gelderen- Bos. d. van C. H. J. Buijs-v. d. Peet. Overleden: 15 December A Beers-Hoogland, 57 J., -Achterweg. 16 December H. J. Metz, 57 j., Schouwtjeslaan. J. Rustige, 80 j., Raam- singel. E. Kroon-Miedema, 59 j., Rivier- vischmarkt. J. Peterson, 44 j., Oranjekade. A. A. v. Aarst, 14 j., Kamperlaan. P., 1 d„ z. v. A. v. d. Ploeg, v. d. Vinnestraat. 17 December J. H. C.Bijster, 47 j., Gr. Hout straat. G. ten Broeke-Hubenet, 74 j., Brou wersvaart. J. F. Pot, 63 j., Leidscheplein. W. F., 3 j., d. v. A. G. Loogman, Teijlerplein. Zaterdag 23 December zal de Vereeniging van Afgestudeerden der Middelbare Technische School te Haarlem haar tien-Jarig bestaan herdenken. Kerstgaven Door het R. K. Armbestuur, de Diaconie van de Ned. Herv. Gemeente en het plaatselijk Crisis-comité werden verleden week aan allen, die daarvoor in aanmerking kwamen, dekens, lijfgoederen en brandstoffen uitgereikt. Begijpelijk waren alle bedeelden met deze ver assing zeer ingenomen. „Tuinbouw en Plantkunde" De vereeni ging „Tuinbouw en Plantkunde" houdt op Dinsdagavond 19 December een vergadering in café „Rusthoek" ter vaststelling van de be grooting 1934, ter benoeming van de verifica- tlecommissie voor de rekening 1933 en voor de verkiezing van een bestuurslid (aftr. G. de Kruyf) en 2 leden van de keuringscommissie. Het verdere gedeelte van den avond is be stemd voor vakbespreking Mach. 16. PluimveetentoonsteUtng Het ijs en het zeer fraaie weer zijn stellig oorzaak geweest van het zeer matige bezoek op de tentoonstelling van de pluimveevereeniging „De Eendracht" Toch hebben de thuisblijvers zeer veel gemist. Iets zeer interessants was het samenwonen van een aapje met een Angorakat en een kraai. Als attractie voor een volgende tentoonstel ling heeft de beschermheer, de heer Beels van Heemstede, een massief zilveren beker ge schonken, die Zondag op de tentoonstelling te bezichtigen was. Al zal deze tentoonstelling dit jaar geen financieele voordeelen opleveren, moreel is ze een propaganda voor de vereeni ging. Zondagavond had een verloting plaats van verschillende dieren en voorwerpen, waarna de voorzitter onder dankzegging voor de spon tane medewerking der leden en inzenders de tentoonstelling sloot. Speldjesdag „Simavi" De speldjesdag, hier Zaterdag gehouden ten bate van „Simavi" tot leniging van den medischen nood in Oost en West-Indië, heeft opgebracht ruim 237. R.K. Volksbond. Morgen (Woensdag) des avonds om 8 uur zal de afd. Heemstede van den R.K. Volksbond eene ledenvergadering houden. Als spreker treed op den heer W. J. de Bruin, met als onderwerp „Christenmensch of Mas- samensch" Voorts vermeld de agenda: Beschikbgarstel- len gelden voor Kerslgave voor werklooze leden. Jubileum Pastoor Van Leeuwen Het kope ren pastoraat van den Zeereerw. Heer B. v. Leeuwen, pastoor van St. Joseph, zal op Nieuw jaarsdag worden gevierd. Wel werd Z.eerw. op 18 Juni benoemd, doch hij trad eerst op 1 Juli in functie. Bovendien valt het feest dan buiten den Advent. Eenige leden van de Nederlandsche ko lonie te Rome, o. w. de Nederland sche consul-generaal Dr. Pennington de Jongh en de Nederlandsche gedelegeer de in het Internationale Landbouwinsti- tuut Dr. van Rijn hebben het initiatief ge nomen, cm aan mgr. Eras ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubilé als procurator der Nederlandsche bisschoppen ook van de zij de zijner talrijke Nederlandsche vrienden te Rome een hulde te bereiden. Het was een gelukkige gedachte, deze hulde te doen geschieden door de plaatsing van een gedenksteen in den gevel van het Nederlandsche College, die tevens melding maakt van het groote aandeel, dat mgr. Eras in de totstandkoming van het College gehad heeft- Het ontwerp van de fraaie gedenkplaat, die in geël, paars en groen marmer is uit gevoerd, is van den te Rome werkenden Nederlandschen lithograaf Maurits Escher. Pater van Oppenraay dicteerde de inscrip tie, wier bondig Latijn dan ook noch aan monumentaliteit, noch aan klaarheid te overtreffen is. Boven den gedenksteen is in mozaiek het wapen van Mgr. Eras aangebracht, waarbij de bekende Benedictijner bouwmeester Dom Gresnicht over de artistieke uitvoe ring waakte. Heden had de onthulling plaats van den gedenksteen, die het volgendeopschrift draagt: VERTALING: Op den dag, waarop de hoogeerw. heer Bernard Eras, procurator van de doorl- Nederl. bisschoppen en in de stichting van dit college groot deel hebber, het 5e lustrum van zijn ambt voltooide, hebben vrienden (dit gedenk- teeken) geplaatst den 14en November 1933. ken inzake de vermindering van de transfer van 50 tot 30 en stelde men zich de vraag of in de toekomst ook de Dawes en Younglee- ning (welke noe niet getroffen worden) in net feit van de transfer betrokken zullen worden. Nochtans was heden ochtend de stemming voor de Youngleening niet zwak en bewoog zich zelfs boven gisteren op 49 Andere toon aangevende waarden waren iets zwakker. Ko ninklijke Olie liep circa 1 terug tot 17234 17234. Philips stelde zich 1 lager op 250. HVA verloor 1op 165)4, terwijl Unilever vrijwel onveranderd bleef op 919134. Ameri- kaansche Shares waren fractioneel lager. 'Steels 2534. Bethl Steel 21% en Anaconda Copper 8%. Men verwacht een gedrukte stemming op de officieele beurs voor Duitsche obligaties. In het telefonisch verkeer van hedenochtend was de stemming weder niet geanimeerd. Eer stens ging van Wallstreet geen stimulans uit, maar wekte het toch geen verwondering, dat de verdere dépréciatie van den dollar van 1.584 tot 1.572 en de verliooging van den goudprijs (voor het eerst sinds 1 December j.l.) geen uit werking hadden, omdat men hier zoowel als in Wallstreet en iii Londensche kringen het hard betwijfelt, of de hervatting der experimenten van de Amrikaansche regeering wel doel zal treffen. Buitendien werd het Duitsche besluit bespro- Zooals onze lezers zich zullen herinneren, werd den 5den September van dit jaar het stadje Woerden opgeschrikt door den moord op jhr. C. F. E. van Ingen, gepleegd door den bedrijfsleider van de pannenfabriek, waarvan de verslagene directeur was. Heden diende deze zaak voor de Meervoudige Kamer der Utrechtsche Arr. Rechtbank. Presi dent was dr. Van der Meulen. Het O.M. werd waargenomen door den subst.-officier van justitie dr. Camphuys. Verdachte gaf het hem ten laste gelegde (doodslag) in hoofdzaak toe. Hij is den 5den September na afloop van een vergadering naar een café gegaan. Hij droeg toen een automatisch pistool, caliber 6.35, bij zich. Hij heeft hier, zoowel na als vóór de ver gadering, een flink glas gedronken. Na het etablissement ten slotte te hebben verlaten, is verdachte naar het huis van zijn principaal, jhr. Van Ingen, gegaan en daar binnengedron gen om het dienstmeisje. Dit meisje was ech ter toevallig naar haar ouders en de bedrijfs leider belandde in de slaapkamer van den heer Van Ingen; deze lag reeds te bed. De verdachte heeft zijn excuus gemaakt en is naar beneden gegaan. Toen hij weer beneden was, heeft jhr. Van Ingen de deur gesloten. Verd. bleef steeds naar boven kijkend rond het huis dwalen; het slachtoffer is toen den tweeden keer naar beneden gekomen en heeft hem op ruwe wijze gecommandeerd weg te gaan. „Ik sta u hier toch niet in den weg," zei verd. De ander gaf hem toen een geweldigen zwa- ren slag op het hoofd, waardoor verdachte een oogenblik versuft raakte. In deze verbijstering zou verdachte zijn eerste schot hebben gelost. Toen zijn patroon zwijmelend nog een drei gende beweging maakte, schoot verdachte door. Toen het slachtoffer eenmaal op den grond lag, heeft verdachte niet meer gevuurd. Voorgelezen werd een rapport van dr. van der Hoeven, waarin deze verklaart, dat de gedaag de, zoowel na het gebruik van sterke drank, zeer gevaarlijk kan worden. y Hierop werd het verhoor van den verdachte voortgezet. Het pistool waarmede de moord te gepleegd, werd in den Rijn geworpen, waarna verdachte naar huis ging en zich te slapen legde. Als eerste getuige, tevens deskundige, w<erd prof. dr. Baart de la Faille, gehoord. Op eenige vragen van verdachte's verdediger, mr. Bour- lier, verklaarde deze get., dat het eerste schot, waarbij de kogel in de borstkas drong, reeds op zichzelf doodelijk was. Het bewuste leven zal bij den verslagene niet langer hebben geduurd dan ongeveer een minuut. De onderdirecteur eener bierbrouwerij uit Rot terdam, kende jhr. van Ingen zoowel als den be drijfsleider zeer goed. Technisch zoowel als or ganisatorisch noemde deze get. verdachte de stuwende kracht bij den arbeid in de steenfa briek. Bij een reorganisatie in de fabriek heeft deze bedrijfsleider zich buitengewoon verdienstelijk gemaakt. Wat de mentaliteit van den bedrijfsleider be treft, de verhouding tusschen hem en het slacht offer was over het algemeen zeer goed te noe men. Get. gelooft niet, dat hij in koelen bloede een daad zou stellen, als waarvoor hij nu terecht staat. De volgende getuige, hoofdagent van politie te Woerden, was den ochtend van 6 September gewaarschuwd, dat Jhr. van Ingen slechts ge kleed in broek en nachthemd vermoord op den weg lag. Slechts een revolverhuls te kunnen ge vonden worden. Ook het pistool, dat door ver dachte in den Rijn zou zijn geworpen, heeft men niet terug kunnen vinden. Dan kwam als getuige de jonge echtgenoote van een ingenieur, die op den fatalen datum bij van Ingen heeft gelogeerd, 's Nachts wakker wordend, heeft zij rumoer gehoord en haar gastheer, dien zij op den gang tegenkwam, naar de reden hiervan gevraagd. Deze zeide in eenige korte zinnen, wat was voorgevallen. Later zag get., dat jhr. van Ingen door het raam van zijn kamer naar buiten stond te kijken. Hij wilde haar nog geruststellen en heeft tot haar gezegd: „Je hoeft niet bang te zijn." De schietpartij even later heeft getuige niet gezien. Toen de schoten werden gelost, is zij niet naar beneden gegaan, maar beangst als zij was op haar kamer gebleven. Nog een getuige décharge kwam verklaren, dat de verhouding tusschen den bedrijfsleider en patroon steeds goed is geweest. De vrouw van B., die ook door Mr. Boulier als getuige was gedagvaard, verklaarde o.m., dat de oorlogsjaren door B aan het front als Duitsch soldaat doorgebracnt, op diens psyche een grooten invloed hebben gehad. Het was "Verder haar indruk, dat het dienstmeisje van J. van Ingen steeds moeite heeft gedaan haar man voor zich te winnen. Het dienstmeisje Friedel heeft eenigen tijd omgang gehad met een jongen uit Woerden. B. heeft er eens bijgezeten, toen deze twee aan het vrijen waren. Het maakte echter ab soluut geen indruk op hem. Dr. van der Hoeven, de tweede getuige-des- kundige in deze zaak, geloofde ook, dat de abnormalen oorlogstoestand veel kwaad heeft gedaan aan de psyche van verdachte, terwijl diens beheerschingsvermogen is geschaad. Verdachte blijft echter voldoen aan een al- gemeenen maatstaf van normaal. Van den an deren kant zijn er echter termen genoeg aan wezig om B. mild te behandelen. Als laatste der getuigen werd het dienstmeisje Friedel binnengeroepen. In den avond van 4 op 5 September was zij met toestemming van van Ingen uitgegaan. On geveer vier uur in den morgen was zij weer thuis gekomen. De Officier van Justitie, dan requisitoir ne mend, noemde het subsidiair ten laste gelegde: zware mishandeling den dood tengevolge heb bende, volledig bewezen. Daar is echter nog meer bewezen; ook dood slag kan hier volgens den Officier als feit worden aanvaard. Aan de bewering van. den verdachte, door Jhr. van Ingen te zijn aangevallen, behoeft geen geloof te worden gehecht. Verder moet iemand, die met vuurwapens weet om te gaan en daar mede in den wereldoorlog heeft gestreden, toch ook de doodelijke werking van dit zwaar-kaliber pistool kennen. Dan stond de aanklager stil bij de oorlogs psychose; spr. kon zich best indenken, dat ver- dachtes geestelijk leven een ernstige knauw heeft gekregen. Dit neemt niet weg, dat de lijder hieraan, levend in een beschaafd en ge ordend land, zich aan deze ten goede veran derde toestanden heeft aangepast. Spreker eischte wegens doodslag tien jaar gevangenisstraf. Gebouw „St. Bavo" Bestuur Grafische Bond, 8 uur Woningbouwvereniging „De Spaamestad", 8 uur St. Caecilia, 8 uur Rechtskundig Bureau, half 9 Dames Groote Gezinnen, 8 uur Trampersoneel 8 uur. Gem. Concertgebouw Haarlemsche Bach vereeniging, concert Concertgebouw-orkest, 8 uur. Gouvernementsgebouw Dreef, Prov. Sta ten, half 12. Luxor-Theater „Nagana", 8.15 uur. Rembrandt Theater „De man met de was sen beelden." Op het tooneel „The Juwels", rolschaats-sensatie 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" R. K. Kinderuitzending in het Bisdom' Haarlem, 3 uur Kunst na Ar beid, 8 uur Gecombineerde besturen Bouw- vakbond, 8 uur. Café-Restaurant Gebr. Brinkmann K.J.M.V.- Kerstavond, kwart vóór 9. Stadsschouwburg Ver. Schouwspelers. Opvoe ring van „Daar klopt iets niet", kwart over 8. Rembrandt-theater „De man met de was sen beelden". Op het tooneel: The Jewells, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater „Nagana", 8.15 uur. Nederl. Staatsleenprijshoudend Gemeenteleen prijshoudend Youngleening vast Philips hner Vnilever 'nier 4fcu vast Koninklijke .prijshoudend UVA prijshoudend Rubber 'nier Tabak luier Amerik. waarden prijshoudend DINSDAG, 19 Dec. Vorige Slotkoersen. Heden Londen 8.1 8.11% Berltin 59.33 59.35 Parijs 9.74Va 9.7414 Brussel 34.59 34 57% Zwitserland 48.1 lVa 48.12% Weenen Kopenhagen 3^ 3^ Stockholm 41.90 41.75 Oslo 40.8O 40 75 New York (cable) 1.5774 1.57'/* Rome 13.05 13.05 Praag 7.37Va 7.37 Madrid 20.25 20.25 Vorige Slotkoersen. Staatsleeningen 5 Nederland 1932 101,% 4J4 Nederland 1916 10214 434 Nederland 1917 101% 4 Nederland 1933 100% 4% N. Ind 1926 AB 87% 4% N. Ind. 1931 87% 634 Youngleen 1930 48 Banken Koloniale Bank 43)| Indische Bank 4;zü Cert. Handel-Mtj47 Industrieën Heden 101)4 102 Va 1016/8 100% 87% 87% 49% 42% 47% 47 91Ve 90% S9M 59 30% 32 Van Berkei's Pat 23% 23 251% 248 Ned. Ford 164% 161 Industr. Buitenland Anaconda 8% 8% Bethlehem Steel 21% 22 Kennecot 12% 12% U. 8. Steel 29% 29 U. 8. Leather 6 5% Intern. Nickel 13% 13 Va Stand Brands 15% 14% Mijnbouw Boeton Mijnbouw 71/s 7 Alg. Exploratie 123% 123 Redjang Lebong i13 l13 Petroleum Kon. Olie 1731/4 173 Gaboes 13% 14 Perlak 102% 101 Peudawa 3% 4 Continental OU Shell Union OU Vorige Slotkoersen. Heden 10% 10% 5 5 Rubber A'dam Rubber96% 05 Bandar 72Ve DeU Batavia Rubber 38% 37% Sérbadjadi 27% 27V* Silau 27 26 V t G. O. 47 47 AlUed 46 47 Intercontin Rubber 1% -T Scheepvaart Java Ch. Japan 21% HoU. Amerika Lijn 1% Dito Gem Eigend. 1% Kon, Ned. Stoomb 11)4 Scheepvaart-Unie 46 Suiker a V. A. 167 Jav. Cultuur 94% N. L 8. O. 63% Vorstenlanden 22 Actions idem 16.00 Tabak Deli Batavia 113% Oude Dell 106)4 Oostkust 18% Senembah 127 Spoorwegen Union Pacific 70% 22 Ufi 1-Ju 11% 45 16734 3V 94% 64 21)4 16.00 Wabash Erie Kansas City South. South. RaUw Chic. Mtlw MaxweU L Gi 2* 10% 9 15% 3% 14% 110% 105% 18% 125% 70% 2 10% 8% 15X 3% 14& v

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2