GEEN SLECHT IDEE UW KENNISSEN kunnen dan juist Uw nieuwe lamp komen bewonderen. U waar TOONKAMERS NIEUWE GRACHT 5 STADSNIEUWS A Haarlem, 22 Dec. BEURS VAN AMSTERDAM GEMEENSCHAPPELIJKE TOONKAMERS N.V. TEELTBEPERKING De vroegbeurs Wisselkoersen r VRIJDAG 22 DECEMBER DE RECHTSCHE RAADS FRACTIES Nog geen nieuwe voorzitter HULP BIJ IJSONGEV ALLEN Lezing van den heer Meyerink GEMEENTEZAKEN Mededeelingen aan den Raad ST. RAPHAEL Haarlem I (Spoor) MEJ. BERDENIS VAN BERLEKOM Afscheid harer leerlingen VAN ONZEN WINKELSTAND Engelsche Eenheids kleermakerij Geen ipelkbezorging op Tweeden Kerstdag Jubilea W oonwagencomité Inbreker bracht wat Personalia De Gen. Cronjestraat versierd Conferenties voor niet-KathoIieken BURGERLIJKE STAND DAMMEN HAARL. R.K. DAMBOND De clubcompetitie le klas UIT DEN OMTREK VELSEN Het plan is gereed Comfortabel, elegant en warm, zijn de v. SCHMNDEL'S KRAAGLAARSJES f 8.75 Fa. E. FRANKEN AGENDA 23 December Beurs-thermometer VRIJDAG 22 DECEMBER 1933 Slotkoersen. Heden Continental OU 10% 11 Shell Union OU 47/8 5% 1434 96Vb CJnlon Pacific om nog voor de Kerstdagen een nieuwe huiskamerlamp aan te schaffen kunnen dan juist Uw nieuwe lamp k< deert dan pas goed Uw eigen daad, een lamp gekocht te hebben in de U vindt daar ook een keur van electrische geschenken. Ook deze worden door Uw verwanten zeer op prijs gesteld. De toonkamers van Uw installateur NIEUWE GRACHT 5 HAARLEM - TELEFOON 14552 Vóór de Kerstdagen tot des avonds 9 uur geopend Zooals bekend is, heeft de heer Castricum tijdens de begrootingsdebatten- te kennen ge geven, dat hij voortaan niet meer als voorzitter van de rechtsche raadsfractie weuschte te wor den beschouwd. In deze nog altijd bestaande vacature moet nog worden voorzien. In een gisterenavond gehouden vergadering der recht sche raadsfracties (in verband met de a.s- raadsvergadering) werd medegedeeld, dat de Katholieke raadsfractie in de maand Januari zal bijeenkomen om een nieuwen voorzitter aan te wijzen. Daarna zullen de rechtsche fracties oover de benoeming van een voorzitter verga deren. Over „Het redden van drenkelingen en hulp bij ijsongevallen" hield de heer A. Meyerink voor de IJsvereeniging Haarlem en Omstreken, afd. Ijsbond Hollands' Noorderkwartier Don derdagavond een lezing in gebouw „Rosehaghe" Nadat de heer Baart de la Faille een kort inleidingswoord had gesproken, ving de heer Meyerink aan de volksveiligheid in zijn lezing voorop te stellen. Doel van den Nederlandschen Bond voor redding van drenkelingen, evenals van den IJsbond is het veilig stellen van men- schenlevens. In deze korte ijsperiode hebben, aldus spr., menschen het leven gelaten. Daar tegenover staan 35 geredden. Er zjjn aldus spr. twee groepen van redden van drenkelingen. Een door hulpmiddelen, twee door zwemmend redden. De zwemkunst is reeds heel oud. Er bestaat een monument, dat daarvan getuigt 3000 Jaar voor Christus. Spr. wijdde toen enkele oogenblikken aan de geschiedenis van het zwemmend redden. De grootere menschen geven al te vaak een voorbeeld aan de jeugd, om zich te vroeg op het ijs te wagen. Gemiddeld eischte het water 25 jaar geleden 939 menschenlevens. Spr. hoopte, dat ook in Haarlem spoedig een overdekte zweminrichting voor schoolzwemmen zou komen. In de laatste 25 jaar is het aantal water slachtoffers 686, wat spr. een prachtige voor uitgang noemde. Spr. gaf vervolgens een op somming van vele strenge winters, te beginnen in de twaalfde eeuw. Spr. weeS nog eens nadrukkelijk op het ge vaar van het brengen van menschen met be vroren ledematen in een warm vertrek. Zoo mogelijk moeten deze met sneeuw ingewreven warden. Bij het verschijnen van plaatjes op het witte doek, gaf spr. vervolgens nog eenige nuttige wenken. Ingekomen zijn: een afschrift van het Koninklijk besluit van 11 November 1933, waarbij beschikt wordt op het beroep, ingesteld door den Gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland van 7 September 1932 betreffende de door de gemeente Haarlem aan Haailemmer- liede c.a. uit te keeren schadeloosstelling. Het bedrag dezer schadeloosstelling is nader be paald op 9 582.80; een verzoekschrift van Ir. W. C. G. H. van Mourik Broekman om ontslag als Directeur der le Hoogere Burger School B met 5-jarigen cursus; een brief van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland ten geleide van een af schrift van een uittreksel uit het Ko ninklijk besluit van 1 December 1933 No. 22, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 9 Augustus 1933 No. 33 tot wijziging der ver ordening tot heffing van schoolgeld op de gemeentelijke avondschool voor handelsonder wijs en op de gemeentelijke avondschool voor nijverheidsonderwijs een verzoekschrift van de Vereeniging „On derling Belang", Afdeeling Haarlem en Om streken van den Nederlandschen Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters, om te bepalen, dat dit jaar op den Oudejaarsdag (op Zondag vallende) de slijterijen voor den verkoop geopend mogen zijn. (Voorgesteld wordt dit verzoekschrift af te wijzen, omdat inwilliging daarvan in strijd zou zijn met de bepalingen der Winkelsluitingswet 1930 Stbl. No. 460). Voorgesteld wordt te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders om prae- advies: adressen van de N.V. HoUandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij, de N.V. Hollandsche Eiectrische Spoorweg Maatschappij en van me vrouw de weduwe dr. L. J. A. Braakenburg van BackumSchuyt van Castricum, waarin" zij be zwaar maken tegen het ontwerp-uitbreidings- plan Zuid-Oost; een verzoekschrift van H. de Boer om het oordeel van den Raad.te mogen vernemen om trent de door Burgemeester en Wethouders ge maakte bezwaren om voor te stellen aan hem in koop af te staan de erfpacht van perceel Kieverparkweg 198. Voorgesteld wordt te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders ter afdoening: een verzoekschrift van P. Mur om het raads besluit van 8 Januari 1930, waarin hem met ingang van 1 Februari 1930 eervol ontslag is verleend als onderwijzer bij het openbaar lager onderwijs, in te trekken en hem ingaande 1 Februari 1929 als zoodanig eervol ontslag te verieenen; een verzoekschrift van R. Swanborn om te bevorderen, dat hij van enkele werkloozen een bedrag van in totaal ƒ35.91 ontvangt, welk be drag zij aan hem verschuldigd zijn voor gele verde kruidenierswaren. Voorgesteld wordt aan de op de desbetreffen de teekeningen aangegeven straten de vol gende namen te geven: aan de straat, gemerkt Al, den naam: Dui- venstraat, aan de straat, gemerkt B 1, den naam: Mus- schenstraat, aan de straat, gemerkt A, den naam: Dick- mansstraat, aan de straat, gemerkt B, den naam: Van der Duijnstraat, aan de straat, gemerkt C, den naam: Van Raephorststraat, aan de straat, gemerkt D, den naam: Croe- senstraat. Voorgesteld wordt het raadsbesluit van 27 Juli 1932 No. 22, waarbij de pensioensgrondslag van J. de Nobel als hoofd der school voor ge woon lager onderwijs No. 22 is vastgesteld op J 3.940.te wijzigen en dien pensioensgrond slag nader vast te stellen op 3.923,—, berekend overeenkomstig een door den Pensioenraad ge daan verzoek. Gisteravond hield bovengenoemde afdeeling een ledenvergadering in gebouw St. Bavo, onder leiding van den voorzitter, den heer Veltman. In zijn opening schetste de voorzitter het don kere vooruitzicht van het spoorwegpersoneel dat weder opnieuw door loonsverlaging dreigt te zul len worden getroffen. Bij de mededeelingen kwam het volgende belangrijke naar voren. In de j.l. gehouden bespreking tusschen de directie en den personeelr^ad is definitief komen vast te staan dat de dreigende op wachtgeldstelling van de pl.m. 60j) arbeiders-remmers van de baan is. De opzet is dat alle arbeiders-remmers die in aanmerking komen om uit den treindienst af te vloeien, zullen overgaan naar den dienst van vervoer, met dit voorbehoud, dat, indien de Dienst van Weg en Werken of een der andere diensten personeel noodig heeft, dit personeel eveneens gerecruteerd zal worden uit de af te vloeien arbeiders-remmer.. Er zullen ongeveer 8 9 maanden verloopen, alvorens alle af te vloeien arbeiders-remmers zullen zijn onderge bracht. Zonder twijfel is deze oplossing in dezen crisistijd voor de betrokken gezinnen een ver heugend feit. Onder de leden der afdeeling en enkele be langstellenden is een inzameling gehouden voor de werkloozen, welke ruim 200 gulden opbracht. Dit bedrag is aan den R. K. Volksbond over handigd als bijdrage in de Kerstgave voor de werkloozen. 28 Januari heeft de afdeeling haar jaarfeest met medewerking van de familie Hof man. In verband met de invoering der Dieselmotoren ln 1934 houdt de afdeeling binnenkort een pro- paganda-vergadering. Door een hoofdbestuurs lid zal een propagandawoord gesproken worden en door den hoofdwerktuigkundige, den heer Jacobs, zal een lezing met lichtbeelden gehou den worden over de Dieselmótoren. De heer Jacobs heeft zich tevens bereid verklaard een korten cursus te houden over dit onderwerp. Na deze mededeelingen werd de begrooting behandeld. De penningmeester, de heer Spie ring, was somber in zijn cijfers en niet zonder reden. De c verplaatsingen hebben de afdeeling zwaar getroffen en slechts door het betrachten van groote soberheid was de begrooting sluitend gemaakt. Na enkele besprekingen werd de begrooting goedgekeurd. Hierna sluiting. stoffelijk blijk van waardeering, aangeboden onder enveloppe. De dames en heeren van het kantoor boden mej. van Es een tinnen beker met bloemen aan. Met 't oog op de tijdsomstandigheden droeg de feestviering een intiem karakter. In de tuinzaal van het Concertgebouw hebben leerlingen en oud-leerlingen van de Middelbare school voor meisjes afscheid genomen van de directrice mej. J. Berdenis van Berlekom, die met ingang van 1 Januari deze school verlaten gaat. Nadat de directrice door een feestelijke haag van leerlingen ontvangen was, toonden de ver schillende klassen door zang, dans en declamatie hun dankbaarheid. Het hoogtepunt Was het ver schijnen van een aantal boerinnetjes uit Mid delburg, die een toepasselijke voordracht hielden op de geboorteplaats van de scheidende. Het spreekt van zelf dat het schoolleven in verschillende kleuren geschilderd werd. De oud leerlingen reikten een geestig diploma uit en verschillende cadeaux werden aangeboden. Hedenmiddag werd van 3 tot 5 uur de af scheidsreceptie gehouden. In het perceel Groote Houtstraat 88 is heden een Engelsche Eenheidskleermakerij geopend. Onder leiding van den heer Schotonus, architect te Amsterdam, heeft men hier een zeer smaak vol geheel verkregen, dat in zegge en schrijve twaalf dagen ls gereed gekomen. Achter den fraaien winkel met zijn moderne étalages, bevindt zich een gezellige en ruime pas kamer. Naar de firma ons mededeelde, wil de Engel sche Eenheidskleermakerij geen concurrent we zen van de andere Haarlemsche zaken. Zij ver koopt uitsluitend Engelsche stoffen en wil een directe verbinding scheppen tusschen den cou peur en haar cliënteele. Als bijzonderheid van het interieur mag wel vermeld worden, dat de verlichting zóó is, dat men ook bij avond de kleuren in hun natuurlijke, „overdagsche" tinten ziet, wat vanzelfsprekend een groot voordeel is bij het kiezen van een nieuw costuum. De firma bestaat al 15 jaar en beschikt dus over ervaring en vakkennis. Filialen zijn te Am sterdam en Hilversum gevestigd. Wij wenschen haar veel succes toe! De Melkhandelarenvereenigingen ,.St. Jozef" en „Onderling Belang" hebben besloten op Eer sten Kerstdag geen melk te bezorgen. Wel blij ven winkels dien dag van 9 tot 12 uur v.m. ge opend tot verkoop van melk. Bij de firma C. J. van den Broek, ijzerhandel alhier, is een drievoudig jubilé herdacht. Mej. E. van Es en de heeren D. Duiker en C. P. Warmerdam waren 12 <4 jaar aan de zaak verbonden. Op zijn privé-kantoor werden de jubilaresse en de jubilarissen door den heer C. J. v. d. Broek op hartelijke wijze toegesproken, die hun ijver en plichtsbetrachting in het licht stelde. Spr. uitte den wensch, dat het hun gegeven worde nog tal van jaren ook na dezen ongun- st'gen tijd, in de zaak werkzaam te zijn. Hij deed zijn toespraak vergezeld gaan van *n De vorige week maakte ik op verlangen van genoemd comité aan ae Katholieken van Haar lem iets bekend over het woonwagenwerk. Wel licht dat niet eenieder die enkele regels heeft ingezien. Wie dit wel heeft gedaan, zal de strek king ervan hebben begrepen. Uit dat stuk weet de lezer, wie zich, voor zoo ver bezigheden en omstandigheden dit toela ten, aan dit werk geven, hoevelen zij zijn en waartoe hun werkkring zich beperkt. Het komt hierop neer, dat, practisch genomen buiten predikatie des Zondags voor ouders en kinderen en godsdienstonderricht op Woensdagmiddag voor de kinderen, dus meisjes en jongens fei telijk dus alleen voor de meisjes iets wordt ge daan aan ontwikkeling en maatschappelijke of moreele opheffing: wat zij breien b.v. sokjes mogen zij voor zich zelve houden! Vorigen keer sprak ik 'n woord van dank en hulde aan de dames en heeren, die zich aan deze menschen geven en gaarne herhaaal ik dab, maar u zult door deze enkele gegevens inzien, dat verreweg 't allergrootste brok werk èn voor de kinderen, voor jongens meer nog dan voor meisjes, èn voor de ouderen, mannen en vrouwen, neerkomt op den priester. Nu stonden er gedurende de twee voorlaatste weken resp. 33 en 39 wagens en deze laatste week 47. De lezer wil wel aannemen, dat deze menschen ln de zomermaanden d.i. vanaf eind Maart tot in November nog meer zwerven en avonturieren. Welnu, dan zou ik aan iedere welwillende lezer (es) willen vragen: Is het mo gelijk dat de priester naast zijn ander werk ook dit werk doet en goed? Mijn antwoord is ont kennend! Alleen ls mogelijk er positief te arbei den als de leek den priester helpen gaat! En nu durf ik mijn oproep te herhalen: Is er geen groepje menschen te vinden, dat zich aan deze menschen wil geven? Juist omdat het dan z.g. de minste zijn, menschen uit de wagens? Welke Katholiek durft het aan? Wie ls zoo hoogstaand en bestaat het zoo laag af te dalen? Wat ervoor noodig is? Het antwoord kan kort zijn: Uummer één echte christenliefde en ge bed! U kunt me gelooven, dat, als dit er is, geld verre achteraan komt. Ik eindig. U weet mijn bedoeling. U kent de adressen van de leden van het co mité. Het arme Kind ln Bethlehems stal werd arm om ons. De godsdienstige armoe in het kamp is wel groot! bij ouders en bij kinderen! Moge in de Kerstdagen 'n enkele dit edele en christelijke besluit nemen. Ook in 't stoffelijke is de nood groot. Mijn gironummer is 219141. Liever echter zie ik 't eerste opgelost! F. JOS. DE WIT, Pastorie Amsterdamstr. Hedenmorgen werd de politie door den heer V., wonende van Oosten de Bruynstraat, ge waarschuwd, dat in den afgeloopen nacht bij hem was ingebroken. Om kwart over vijf wekte het 12-jarig dochtertje hem en zijn vrouw, om dat de poes 's nachts altijd opgesloten in de keuken naar boven was gekomen. Toen de heer V. ging kijken, zag hij dat de gangdeur, die toegang tot de keuken geeft, openstond. Uit de keukendeur, die uitkomt op een plaatsje, was een ruitje verwijderd. Hier door had men zich toegang tot het domein van de vrouw des huizes verschaft. De inbreker is echter blijkbaar gestoord, mogelijk geschrokken van poes! want er wordt niets vermist. In stede zelfs van Iets aan den inboedel te onttrekken, voegde hij er iets aan toe. In den keukenvloer vond meneen oude kous. De politie onderzoekt deze affaire. Bü het politiecorps hier ter stede is benoemd tot politie-agent de heer P. F. Noordzij, korpo raal bij de politietroepen te Haarlem. De Gen. Cronjéstraat baadde gisteravond in een feeëriek licht. Dank zij de goede zorgen van de actieve Gen. Cronjé-straatvereeniging waren op de trottoirs vóór de huizen honderd kerstboomen geplant, die prachtig versierd en om de andere schitterend verlicht waren. Donderdagavond werd de verlichting voor het eerst toegepast en mocht zich in een groote belangstelling verheugen. Van 5 tot 11 uur des avonds kan men ervan genieten, terwijl door middel van luidsprekers Kerstliederen ten ge- hoore worden gebracht. De kerstboomversiering wordt des nachts door 3 personen bewaakt. Hedenavond half negen vindt in de R. K. Kerk, Kleverparkweg 15 de laatste Conferentie voor Niet-Katholieken plaats, door Pater Wy- nand Sluys 0. f. m. Naar wij vernemen zal in aansluiting weder een vervolgcursus door Pater Sluys gegeven worden, waarvoor men zich tot 31 Dec. a.s. kan melden per adres den heer J. A. van Son, Scho tersingel 151. Het i£ niet noodig de Conferenties gevolgd te hebben om met profijt toch aan dezen vervolgcursus te kunnen deelnemen. Deze vormt een afgerond geheel. Geloofsgenooten worden verzocht niet-Katho- lieke vrienden op deze gelegenheid omtrent het Katholicisme een juister inzicht te krijgen, wel te willen wijzen. Ondertrouwd. 21 Dec.: A. Hanseier en C. S. Mes, A. de Zwaan en E. IJ. v. d. Keemel. C. v. Leeuwen en M. C. Hansen, G. Ophem en E. M. de Graaff. Getrouwd. 21 Dec.: J. C. Burger en G. Wol zak, C. F. Verkooij en A. H. Dingjan, J. J. v. Boven en J. W. Sparreboom, B. M. Looman en N. Dekker, R. H. v. d. Hulst en H. H. Kleij, G. Loor en W. F. Stamer, H. T. Huizing en W. A. v. Zanten, G. C. Timmerman en A. M. J. v. Schaik. Geboren. 20 Dec.: M. T. Demmersv. Kes- sel, d; T. Gerritsev. d. Waa, z; A. S. Poppe Doevelaar, d. 21 Dec. J. H. v. d. Burg—Uiten- daal, d. Overleden. 20 Dec.: D. v. DriesumSteegstra, 80 j., Reguliersstraat; 19 Dec. M. W. Karre- manGodefrooij ,31 j., Gen. Joubertstraat; 20 Dec. J. RomboutWaming, 72 j., Tuchthuis straat; 21 Dec. A. Verhagen, 57 j., Leidsche- vaart; 19 Dec. J. H. Leuven, 59 j., Kamperlaan. Gisterenavond had in het café Royal" aan den Wijk aan Zeeërweg te IJmuiden de wed strijd „Gezellig Samenzijn"T. E- P. 1 plaats. Alvorens de wedstrijd een aanvang nam, wer den de T. E. P-'ers bij monde van den heer P. v. Buuren, hartelijk welkom geheeten, en wenschte alle spelers een prettigen wedstrijd toe. Nadat de heer Stijman namens T. E- P. dank had gebracht voor de vriendelijke woor den tot deze vereeniging gericht, nam de ont moeting een aanvang. Het was niet alleen een aangename, maar ook een zeer spannende kamp. De gedetailleerde uitslag is; Gez. Samenzijn 1T. E. P. 1 P. SmitP. Hollenberg P. v. BuurenC. Stijnman Th. KortekaasH. Rump G. HaverW. Hopstaken L. HaverH. de Reus J. GasperseJ- vd Kroft P. BerkhoutB. v. d. Kroft Chr. Heilig—A- Bronstring C. RutteH. Komen C. SpeetJ. Valk 1—1 0—2 2—0 02 1—1 0—2 1—1 0—2 0—2 2—0 7-13 De clubcompetitie 2e klas Bij den wedstrijd S. D. O. 1 tegen Ontwikkeling 2, moesten 2 partijen worden afgebroken- De voorloopige stand is 97 voor eerstgenoemd tiental. De posterüen op de feestdagen De directeur van het past- en telegraafkantoor te IJmuiden deelt ons omtrent den dienst op de belde Kerst dagen en op Nieuwjaarsdag het volgende mede: Op de beide Kerstdagen zijn het hoofdkan toor en het hulpkantoor Velsen voor de ver voor de verschillenden diensten opengesteld als Zondag. Op lsten Kersdag niet voor aanne ming van aan te teekenen stukken; op den Een delegatie uit de Katholieke Kamerfractie heeft een onderhoud gehad met den minister van Economische Zaken. In dit onderhoud deelde de Minister mede, dat het plan eener teeltbeperking voor den tuinbouw gereed is. Dit plan komt de volgen de week in de Landbouwcrisisraad. Zoo spoe dig mogelijk daarna zal het worden vastgesteld. Het plan, zooals he tthans luidt, bevat slechts betrekkelijk beperkte afwijkingen van hetgeen door den Regeerings-commissaris reeds vroeger is gepubliceerd. Mogelijk is, dat het advies dezer commissie alsnog enkele wijzigingen doet aanbrengen. In elk geval zal de teeltbeperking binnen enkele weken haar beslag krijgen. Als criterium voor de beperking zal gelden de tuingrond in elke onderneming, terwijl voorts rekening zal worden gehouden met den om vang van den grond in de geheele onderne ming, hetzij deze grond tuingrond of andere grond is. lsten Kerstdag bestaat gelegenheid tot het af halen van correspondentie als op Zondag; op den 2en Kerstdag worden één brief- en één pakketpostbestelling uitgevoerd, welke zoowel te IJmuiden als te Velsen te circa 9 uur aan vangen. Nieuwjaaarsdag: Openstelling voor de ver schillende diensten opengesteld als op Velsen als op Zondag, met dien verstande, dat de openstelling voor den postdienst dan mede geldt voor den postwissel- en spaarbankdienst. Op Nieuwjaarsdag vindt één brief- en één pak- ketpostbestelüng plaats, waarvan de aanvang voor IJmuiden en Velsen op ruim 9 uur kan worden gestéld. De postagentschappen Kennemerlaan, Zee weg en Driehuis en 't hulpkantoor te IJmuiden- Oost blijven op de Kerstdagen en op Nieuwjaars dag voor de P. T. T.-diensten gesloten. Op Zaterdag 30 December wordt de openstel ling van het hoofdkantoor, de hulpkantoren IJmuiden-Oost en Velsen en de postagentschap pen Kennemerlaan, Zeeweg en Driehuis, uit sluitend voor den zegelverkoop, uitgebreid tot 18 uur. De Parkmanege geopend Woensdagmiddag is de Parkmanege in „Velserbeek" door burge meester Rambonnet geopend, in tegenwoordig heid, van de wethouders Bosman en Dunnebier en een aantal genoodigden. De burgemeester, gekleed in officiersuniform en gezeten op den rug van een fraai paard, opende de manege met een toespraak, waarin hij zijn voldoening te kennen gaf over het ini tiatief van den heer van Gameren, om de paar densport in onze gemeente te doen herleven. In dezen tijd, waarin de auto alles beheerscht, is het eigenaardig, weer belangstelling voor de paardensport te bemerken. Men heeft gezegd, dat het paard heeft afgedaan, maar al is het dan niet als vervoermiddel, voor de sport trekt het paard weer meer belangstelling. Verschil lende personen, die zich in de gemeente komen vestigen, vragen naar een gelegenheid om paard te rijden en daarom is de nieuwe manege van belang. Al kon men eerst wel buiten rijden, er was geen inrichting om het te leeren en daarin is nu voorzien. De burgemeester bracht dan hulde aan de heeren van Heijst en de Vries voor hun steun en sprak de hoop uit, dat velen van de rij lessen van den heer van Gameren zullen pro- fiteeren. Na een dankwoord van den eigenaar, den heer van Gameren, werd een kopje thee geconsu meerd, waarna eenige leerlingen proeven van hun rijkunst aflegden. Zoo gaat de paardensport in onze gemeente dus weer herleven. Verkrijgbaar in zwart en bruin, wol gevoerd, astrakankraag ALE EN BIJ: ANEGANG 5 TEL. 10732 OPGER. 1836 Gebouw St. Bavo R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Haarl. Gemengd Koor, 8 uur Alber- dingk Thijm, 8 uur Trampersoneel, 8 uur. Stadsschouburg Opera Italiana. Opvoe ring van „La Boheme", 8 uur. Schouwburg, Jansweg Vereeniging „Geloof en Wetenschap" Lezing van mej. Dra L. Lamour over het onderwerp: „Uit het leven en werk van Raphael", kwart over 8. R. K. Kleverpnrkkerk Conferentie voor niet-katholieken, door pater Wijnand Sluis O. F. M. Gebouw „St. Bavo" Geel-Wit, 6 uur. Ge wone zittingen, 4 en 7 uur. Stadsschouwburg Revue „O bedoel je dat", 8 uur. Cinema „The way to love"; op het tooneel „The famous fujé Aronje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater „Leise flehen meine Lieder"; op het tooneel „Cochrave en Odette" en „Liesel Löffler", 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor King of Jazz, 2.30. 7 en 9.15 uur. Het vooruitzicht, dat de beurs morgen tot Woensdag a.s. wegens de Kerstdagen gesloten blijft, leidde er toe, dat men vandaag bijna niets ondernam en men slechts alleen Delang stelde in de stemming. Deze ondervond van Wall- street weder geen steun, maar gelijk op vorige dagen het geval is geweest, maakte dit geen factor van beteekenis uit De ondertoon was hedenochtend eerder iets vaster dan zwak, om dat men verwachtte, dat op de officieele markt aanbod wel achterwege zou blijven. Speciaal vast was Amsterdam Rubber, hetgeen verband hield met het feit, dat deze week tusschen auto riteiten en rubberproducenten op het departe ment van Koloniën te Den Haag besprekingen zijn gevoerd en verwacht wordt, dat binnenkort de restrictie een voldongen feit zal zijn. Het fonds boekte een koersverbetering van ruim 2 pet. tot 9898)).; de handel bleef echter be- perkt. Voor Koninklijke olie gold iets vaster, prijs 175)4176, Philipslampen monteerden cir-)fU ca 2 pet. tot 253)4—253 H.V.A. liep 1)4 op tot 170, Unilever bleef vrijwel onveranderd op 9292)4, terwijl voor Aku de stemming op 32 A 32 54 vaster was. Amerikaansche shares waren een tikje vaster, terwijl de Youngleeuing dit maal een lichte reactie onderging, waarschijn lijk door winstneming, tot 52}4—53 (vorig slot 53)4). Nederl. Staatsleen. prijshoudend prijshoudend zwak prijshoudend vast H V A vast vast AmeriJc. waarden beter VRIJDAG, 22 Dec. Vorige Slotkoersen. Heden Londen 8.15% 8.16 Berlijn 59.38 59.35 Parijs 9.7534 9.75J4 Brussel 34.60 34 57% Zwitserland 48.12% 48.12% Weenen Kopenhagen 3645 3645 Stockholm 42.10 42.— Oslo 41.— 41.— New York (cable) 1.60% 1.60% Rome 13.05 13.05 Praag 7.37% 7.37% Madrid 20.25 20.25 Vorige Vorige Slotkoersen. Heden Staatsleeningen 5 Nederland 1932 101% 101% 4V, Nederland 1916 102 102 4)4 Nederland 1917 101% 1013/(1 4 Nederland 1933 10034 10034 4)4 N. Ind 1926 AB 88 88 4H N. Ind. 1931 88 88 5 K Youngleen 1930 53% 52% Banken 43% 45 47% 48 47% 48 Industrieën 92% 58 32% 20% 20)4 257 Kilch. Accoustiek 7/8 7/s 163% tndustr. Buitenland 8% 9 217/s 227/s 12% 12% 303/g U3. Leather 5 133/g Mijnbouw 7% 7 123% 123 H2% 112% Petroleum 1756/8 14 102 3% Rubber A'dam Rubber Bandar DeU Batavia Rubber Serbadjadl Silau V 1. O. O Allied Intercontln Rubber 71 371/s 26 473/g 48 1% Scheepvaart Java Ch. Japan 22% Holl. Amerika Lijn 1 Dito Oem Elgend. 1% Kon. Ned. Stoomb11 Scheepvaart-Unie 4S Suiker a V. A. 168% Jav. Cultuur 95% N. L S. 066 Vorstenlanden 22 Actions idem 16.00 Tabak Dell Batavia 112% Oude DeU 106 Oostkust 17 Senembah 127% Spoorwegen Wabash Erie Kansas City South South Rallw 151/2 Chic. MUw. 27/g Maxwell L, Gr, 14% 70% 1% 9% 9 97 72% 38 29% 27 47% 47 1% 22 1% 1% 11% 45 171 96 66 22 15.00 H2M 107% 17% 126 72 2 9% 8% 15% 3 14%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2