INCASSO-BANK n.v. HANDELSCREDIETEN STAD S N I E U W S VELO-TAFELBILLARDS Man oni: RIJWIELPAD Belastingvrij. Prima en Billijk. fietsers, opgelet! ZATERDAG 23 DECEMBER Kap. 30.000.000.— Haarlem - Kruisweg 59 Reserve 9.300.000 MEJ. J. BERDENIS VAN BERLEKOM Afscheidsreceptie GRAALNIEUWS Weldadigheid naar Vermogen NIEUWJAARSCORRESPON DENTIE Verzendt haar spoedig GELOOF EN WETENSCHAP Lezing over Raphaël Haarlem-Bloemenstad Inschrijving voor en vrijstelling van den Dienstplicht Melkbezorging FILMNIEUWS REMBRANDT-THEATER Leise flehen meine Lieder LUXOR-THEATER King of Jazz PALACE-BIOSCOOP The wag to Love Eere-medaille toegekend HAARLEM - HILLEGOM MUZIEK N.V. ITALIAANSCHE OPERA Bohème Filmvoorstelling voor werkloozen VOETBAL GEEL-WIT BEKER-TOURNOOI Gevonden dieren en voorwerpen OM DEN K. N. V. B.-BEKER DAMMEN HAARL. R. K. DAMBOND De clubcompetitie le klas Tweede klasse competitie Nederl. Dambond district Noord-Holland Eindstrijd hoofdklasse kampioen schap van Noord-Holland De plaatselijke kampioenschappen VeloxE. D. O. Rugby DUIVENSPORT Haarlemsche Postduiven Bond ATHLETIEK R.K. ATHL. CLUB „EXCELSIOR" Secr. KI. Houtstraat 117 rood WIELRENNEN Recordrit SpruytBlokker In het scroolgebouw aan de Krocht hield de scheidende directrice van de Middelbare Meis- jessschool, mej. J. Berdenis van Berlekom, Vrij dagmiddag een afscheidsreceptie. In een door de gemeente met sierlijke palmen getooide zaal werd de scheidende allereerst na mens het gemeentebestuur toegesproken door den wethouder van Onderwijs, den heer W. Roodenburg, die hartelijke dankwoorden tot haar richtte voor het vele, dat zij in de ruim 10 jaren van haar directriceschap voor de school gedaan had. Met een vriendelijk woord dankte mej. Ber denis van Berlekom vervolgens den wethouder, voor de hartelijke samenwerking, gedurende dien tijd van hem ondervonden. Op de receptie waren o.m. vertegenwoordigd: de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs en het bestuur van „Alliance Fran- leerdingen gaven in groote getalen van hun be- Saise." Oud-collega's, oud-leeraressen en ouders van langstelling blijk. Bloemstukken werden mej. Berdenis van Ber lekom ter afscheid meegegeven door: De com missie van toezicht op het middelbaar onder wijs, de plaatselijke vereeniging van Leeraren, de „Alliance-Franqaise" en door de nieuwe di rectrice der school, mej. C. Burger. Voor de leerlingen was er tusschen één en twee uur de gelegenheid geweest om hun direc trice de hand ten afscheid te drukken. Zij ontvingen van hun nu oud-directrice een zilveren voorwerp als aandenken. voor de week van 23 tot en met 30 Dec. 1933. Graalhuis St. Veronica, Emmastraat Woensdag: Dadenclub de Fiere Blijheid om half 8 uur. Vrijdag: Dadenclub de Zaaisters, om 7 uur. Ook begint op dezen avond de Kamperfoelie club weer. Door de tooneelclub wordt iederen avond gerepeteerd voor de a.s. Ouderavonden. Leden, helpt mee!! Graalhuis Stanislaus Kostka, Middenweg 116. Zondag 3.55 uur worden alle ingewijde Graal- leden op het clubhuis verwacht. De Dadenclub is verzet op kwart voor twaalf. Algemeen Nieuws. De clubhuizen zijn gesloten gedurende de Kerstdagen, n.l. van Zondagmiddag tot Woens dag. De Hockeyclub gaat as. Zondag door. Alle leden present!! Graalleden, Kadetten en Leidsters van heel Haarlem, we wenschen jullie van harte toe: 'n Zalig Kerstfeest. Glorie aan God in den Hooge, en Vrede op aarde aan de menschen, die van goeden wille zijn. EXCELSIOR!! Onder leiding van den voorzitter, jhr. J. van Reigersberg Versluijs, werd de jaarlijksche al- gemeene vergadering van de Vereeniging „Wel dadigheid naar Vermogen" gehouden. De voorzitter memoreerde dat het in Novem ber j.L 45 jaar geleden, was, dat de vereeni ging opgericht werd, en het verheugde hem zeer, ter vergadering te mogen begroeten jhr. F. Teding van Berkhout, een der oprichters der Vereeniging. De periodiek aftredende bestuursleden, tie dames mevr. de wed. S. M. E. TollenaarOlden- boom en mevr. H. Teding van Berkhoutvan Marken en de heeren J. C. Dirks, mr. P. E. Barbas, mr. H. J. D. D. Enschedé, mr. A. Beets, mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, J. C. Ta- dema, jhr. J. van Reigersberg Versluijs, werden allen herkozen. In de plaats van de heeren M. A. Jacobson, die zich niet herkiesbaar stelde, en dr. L. C. Proot, die als bestuurslid aftrad, werden gekozen de heeren mr. J. van Heerde en jhr. J. de Graeff. In het bestuur vond ge durende het afgeloopen jaar nog een veran dering plaats door het aftreden als secretaris van den heer E. Th. Geesink, die de gemeente verliet en in wiens plaats mr. A. Beets gekozen werd. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Uit dit verslag blijkt dat de aanvragen om steun in het afgeloopen jaar zeer toenamen; o.m. werd aan nieuwe armen steun, verleend tot een bedrag van 2160.met brandstoffen en levensmid delen werd gesteund tot een bedrag van 300. Het tekort bedraagt ruim ƒ2300.Zeer be treurd wordt, dat zoo velen 65 als lid der vereeniging bedankten. Met dankbaarheid wordt melding gemaakt van een uitvoering, welke door een dames-comité ten bate van de vereeniging georganiseerd werd en ruim ƒ1100.— opbracht, en van een gift groot 270.— als gedeeltelijke opbrengst van een uitvoering, welke de heer W. H. J. Goeting, leeraar in de lichamelijke opvoeding alhier, met zijn leerlingen gaf. Een beroep wordt gedaan op de offervaardigheid der ingezetenen om het werk der vereeniging te steunen. De penningmeester bracht verslag uit van den financieelen toestand der vereeniging en werd onder dank gedéchargeerd. Met een dankwoord sloot de voorzitter daar na de vergadering. De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Haarlem vestigt er de aandacht op, dat, vooral met het oog op de omstandigheid, dat 31 December op een Zondag valt, op welken dag de dienst uiteraard beperkt is, de Nieuw jaarscorrespondentie, Nieuwjaarskaartjes en kaarten vroegtijdig ter post te bezorgen, opdat een zoo groot mogelijk gedeelte reeds vóór 31 December zal kunnen zijn verwerkt. Het verdient dprb!>ive aanbeveling, genoem de Nieuwjaarsstukken vóór 31 December ter post te bezorgen. Daarbij wachte men niet tot den 30en December, maar verzende zooveel mogelijk^óór dezen datum. Voor de vereeniging „Geloof en Wetenschap" te Haarlem hield gisterenavond mej. Dra. Lamour te Overveen in den Schouwburg aan den Jansweg een lezing met lichtbeelden over „Uit het leven en werk van Raphaël". In zijn vriendelijk welkomstwoord herinnerde de voorzitter, mr. F. Vorstman, aan het feit, dat het 28 Maart van dit jaar juist 450 jaar geleden was dat de Italiaansche ^schilder Ra phaël geboren werd. Mej. Lamour gaf vervolgens eerst een kort overzicht van de jeugd van Raphaël, die in Umbrië geboren, zijn eerste lessen in de schil derkunst van zijn vader kreeg. Hij was zoo'n edele jongeling, dat men een parellel met den gelijknamigen aartsengel mag trekken. Nog zeer jong zijnde verloor hij reeds zijn ouders en werd leerling van Penigino, die een grooten invloed op zijn werk uitoefende. Als schilder behoorde hij tot de Umbrische school, die voor al het bovenzinnelijke uitbeeldt. Zijn eerste werken hebben een bescheiden gratie, die men niet meer in de latere schilderstukken van den meester aantreft. Maar toch blijven tot in zijn laatste werk de kenmerken van de idealen uit zijn jongelingstijd. Hij was geheel en al een Renaissancist. Later woonde Raphaël in Florence en Rome en onderging hij' daar den invloed van Leo nardo da Vinci en Michel Angelo, van dé Flo- rentijnsche en Romeinsche school. Raphaël is de wereldberoemde schilder van Madonna's, die uitmunten door hare bevalligheid en na tuurlijke heiligheid. Hij wist steeds nieuwe variaties van madonna's te bedenken en be steedde onuitputtelijke zorg aan zijn schilder stukken, die hij uiterst nauwkeurig afwerkte. Gedurende het grootste deel van zijn leven was hij een beroemd schilder, die ontelbare opdrachten van soms hooggeplaatste personen kreeg en vele leerlingen had. Hij heeft talrij ke werken gemaakt en was de mede-architect van den St Pieter en opzichter van de op gravingen in het oude Rome. Hij ontwierp de schilderachtige cóstuums der Pauselijke lijfwachen. Door zijn reusachtige arbeidzaam heid geraakte hij overwerkt en melancholisch. Hij stierf diep betreurd op 31-jarigen leeftijd in 1520 en werd in het Pantheen begraven. Op Goeden Vrijdag werd. hij geboren, op Goe den Vrijdag stierf hij ook. Talrijke lichtbeelden toonde spreekster van Raphaël's schilderstukken, welke zij beschreef tot in de kleinste détails. Zij gaf blijk haar onderwerp geheel te beheerschen en vooral een studie gemaakt te hebben van den kunstenaar Raphaël. Haar interessante en leerzame lezing werd op duidelijke en rustige wijze voorgedragen. De aanwezigen toonden groote aandacht eij be loonde de lezing met een krachtig applaus. F. K. Men schrijft ons: Donderdag 21 dezer is in café „Brinkman" op de Groote Markt, definitief opgericht het comité „Haarlem-Bloemenstad". In October had zich een voorloopig comité gevormd met de bedoeling propaganda te ma ken voor de idee „ieder jaar een bloemenfeest- te vieren." Verscheidene vereenigingen zijn toen aange zocht met als resultaat, dat het definitief co mité thans meest uit afgevaardigden dier ver eenigingen is samengesteld, waardoor de goede samenwerking verkregen wordt. Wanneer de statuten goedgekeurd zijn, zul len sub-comité's gevormd worden, zoodat daar na kan worden overgegaan de plannen voor een achtdaagsch bloemenfeest verder uit te werken. Het comité hoopt de inwoners van Haarlem enthousiast te maken, opdat een ieder zal mede helpen aan een zoo'n grootsch opgezet feest. Het zal een feest moeten worden zóó groot, zóó mooi als nog nimmer in Nederland werd gezien en waardoor duizenden vreemdelingen naar Haarlem trekken. Een groote moeilijkheid is geld beschikbaar te krijgen, maar moeilijkheden zijn er om te worden overwonnen. Het comité hoopt ook hierin te slagen, door een geheel nieuw plan. De burgemeester der gemeente Haarlem her innert aan de verplichting tot net doen van aangifte ter inschrijving voor den dienstplicht. Voor de inschrijving zal in het bijzonder zit ting worden gehouden ter gemeente-secretarie (2e af deeling) op: Woensdag, 3 Jan. 1934, voor hen, wier namen aanvangen met de letters A en B.; Donderdag, 4 Jan. 1934, voor hen, wier namen aanvangen met de letters C, D, E, F en G; Vrijdag, 5 Jan. 1934, voor hen, wier namen aanvangen NIEUWS UIT HET VERRE OOSTEN Heb je 't gehoord? Japan sluit haar thewinkels. Kan me niet scchélen. 'k drink nooit thee, Jugend, Münchev met de letters H, I en J; Zaterdag, 6 Jan 1934, voor hen, wier namen aanvangen met de letter K; Maandag, 8 Jan. 1934, voor hen, wier namen aanvangen met de letters L en M; Dinsdag, 9 Jan. 1934, voor hen, wier namen aanvangen met de leters N, O, P, Q en R; Woensdag, 10 Jan. 1934, voor hen, wier namen aanvangen met de letter S; Donderdag, 11 Jan. 1934, voor hen, wier namen aanvangen met de letters T, U en V; Vrijdag, 12 Jan. 1934, voor hen, wier namen aanvangen met de letters W, X, IJ en Z. De Melkhandelarenvereenigingen „St. Jozef" en Onderling Belang" hebben besloten op Eer sten Kerstdag geen melk te bezorgen. Wel blij ven winkels dien dag van 9 tot 12 uur v.m. ge opend tot verkoop van melk. Men zie de betref fende advertentie in ons nummer van gisteren. Over de zeer vele goede "kwaliteiten van den hoofdfilm hebben wij gisteren reeds uitvoerig geschreven, zoodat we het volkomen overbodig kunnen achten, daar nog eens op te wijzen. Het is een heerlijk romantisch s,pel van de goede soort, en aangezien men in dit opzicht niet verwend is, zal deze film zeker wel groote be langstelling hebben. In het voorprogramma komt o.a. in het Poly goon-journaal de huldiging voor van den bur gemeester van Amsterdam, den heer W. de Vlugt en eenige welgeslaagde opnamen van den Elfstedentocht voor. Verder Fox-nieuws en een Max Fleischer Screenmig: When Yuba plays de Rumba on the Tuba" even daverend van uitvoering als steeds. In afwijking met het programma boek is er op het tooneel 'n uitstekend, acrobatisch dans paar, Cochrane en Odette, dat echter, zonder iets op zijn geweldige prestatie af te dingen, te bescheiden gekleed was, dan dat wij aanleiding kunnen vinden het goed te keuren. In overleg met de Directie en de artisten, heeft men echter besloten, om het door ons. gewraakte nummer te laten vervallen en er iets voor in de plaats te geven, dat qua artisti citeit niet voor het andere onder doet. Gezien hetgeen dit tweetal presteert, wijfelen we er geen oogenblik aan; of nu zal iedereen deze kunst oprecht bewonderen. Als 2e nummer speelt Liesl Löffner, de Ween- sche Harpeniste enkele uitstekende nummers welke het gehoor in hooge mate streelden. Zij beschikt over een fijn gevoel en een voortref- felijken aaslag. Beide nummers hadden dan ook een grooten welverdiend applaus. Alzoo een gezellig Kerst-programma voor iedereen. We zijn den laatsten tijd overladen met film revues, van allerhande soort, goed en bedenke lijk. Onvergetelijk is echter altijd gebleven de groote show van Paul Whiteman „King of Jazz". Het is al bijna drie jaar geleden, dat deze film, in natuurlijke kleuren opgenomen, in ons land gedraaid werd. Er mag gerust gezegd worden, dat nadien niet een Amerikaansche show in de schaduw van „The King" kan staan. Heimwee naar deze up-to-date revue heeft er waarschijnlijk toe bijgedragen, dat thans een geheel nieuwe, herziene copie in Nederland en deze Kerstweek in het Luxor Theater draait. De copie is van alle smetten vrij en de geweldige muziek van Paul Whiteman's Band komt als na tuurlijk tot haar recht. John Boles zingt bekende schlagers als „Hap py Feet", „Rhapsodie in Blue"; Hollywood Beauties en de Russel Markert Dancers dansen onvermoeid en met een tempo, dat heel de zaal meetrekt; de wereldberoemde refreinzanger Bing Crosby doet de schlagers opnieuw leven; aller hande variété-artisten geven het puikje van het beste. Het prettige van dit alles is, dat deze revue geen angstig tekort aan kleeding heeft en daar om door ieder gezien mag worden. Wij zijn de directie van het Luxor Theater er kentelijk, dat zij in de Kerstvacantie een toe laatbaar amusementsstuk van bijzondere kwali teit heeft gebracht. Het voorprogramma biedt twee vermakelijke teekenfilmpjes, met de origineele Mickey Mouse in een heldenrol. Twee malle kluchten, van het beproefde nonsens-gehalte houden er de leut in en vermaken de aanwezigen. Het Orion-journaal is weer bijzonder te roe men door de fotografische opnamen. Men rijdt de Elfstedentocht mee op de schaats, gaat per auto over de Gouwzee, maakt het feest mee van den burgemeester van Amsterdam etc. Een programma, dat er zijn mag en waar men zich gerust een middagje of een avond in de Kerstvacantie mee zal amuseeren. Dit is een film om veel over te schrijven en juist nu noodzaakt plaatsgebrek ons om kort te zijn. Dus maar geprobeerd om kort te zeggen, dat deze Chevalier-film (de groote Maurice heeft er de hoofdrol in) een der charmantste, een der aantrekkelijkste en een der beste films is, waarin de lachende Franschman ooit is opge treden. Velen zullen deze week naar de Palace Bios- koop gaan, alleen al omdat ze er Maurice Che valier kunnen zien en bij het programma een mooi, op zwaar papier gedrukt portret met handteekening van hem cadeau krijgen, maar geen een zal er zijn, die zijn verwachtingen niet nog overtroffen zal bevinden. The way to Love, de weg naar de liefde, gaat in deze film voor Maurice niet over zorgen, maar lachend, zooals hij alleen dat kan, weet hij toch den geheelen weg af te leggen en gelukkig het einddoel te bereiken. Een uitstekend partner, die denzelfden weg heeft af te leggen, vindt hij in Ann Dvorak, die de rol van het arme, door haar voogd op gruwe lijke wijze geëxploiteerde en mishandelde meisje dat bij Maurice een toevlucht gevonden heeft, op meestelijke wijze speelt. We moeten kort zijn, alleen dus nog dit:' Wie verzuimt deze film te gaan zien, heeft Maurice Chevalier niet op zijn best gezien. Het voorprogramma is als gewoonlijk: belang wekkend en aardig en op het tooneel (is het voor het laatst?) geeft een troep Japanners wonderlijk mooie staaltjes van acrobatiek te zien. Bfj K.B. is toegekend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eere-medaille, in zil ver, aan A. Koning meesterknecht bij de N. V. „Brandstoffenhandel" v.h. N. van Breemen en Co. te Haarlem. De eigenlijke stichter en ongetwijfeld ook de meest beteekenende figuur van het Italiaansche verisme is Giacomo Puccini (1858). In veel hoogere mate dan de beide andere prominenten dezer school, Mascagni en Leoncavallo, is hij niet alleen in de behandeling der stof, maar ook in de muziek een realist, een meester der „klei ne middelen", welke hij in bonte w'isseling aan wendt. Men zou zijn kunst kunnen vergelijken met het pointillisme in de schilderkunst. Over de geheele wereld bekend zijn z'n werken: Ma- non Lescaut (1893), Bohème (1897), Tosca (1900) en Madame Butterfly (1904) en zijn onvoltooid, later door Franco Alfano afgewerkte lyrisch drama „Turandot". Ook La Bohème, opera in 4 acten, naar het gegeven van den romanschrij ver Murger, die in 1851 zijn Scènes de la vie de Bohème in het licht gaf, is een lyrisch drama. Het gegeven werd, met eenig verschil van ver wikkeling in het tweede en derde bedrijf, ook door Leoncavallo bewerkt. Doch Giacomo Pucci ni's machtige en aangrijpende muziek, met haar rake en veridieke typeering der personen wint het verre en behoudt de gunst der klankmin- nende wereld. De Opera Italiana kwam deze Bohème giste renavond te Haarlem opvoeren met een uitge lezen ensemble, Waarvan Esther Guggeri en Giuseppe Bentonelli zonder twijfel de sterren waren. Beiden hebben ons den ganschen avond door doen genieten van hun stralend geluid, de vertolkster der Mimi-rol van haar glanzende en rijke sopraan, signor Bentonelli in zijn brillian- te creatie van den dichter Rodolfo. Er bleek uit deze bezetting door een fort tenor, zooals we er nog zelden een hoorden, dat deze steeds door een lyrische tenor bezette rol met nog ster ker vitaliteit door een helden-tenor kan worden vertolkt. Signor Bentonelli paart aan 'n groot geluid ook een uiterst soepele voordracht, met fraaie tusschenschakeeringen, en 'n phenomenale stern en ademtechniek. Een eminente tegenspeelster was de sopraan Esther Guggeri, die eveneens beschikt over 'n nobel en volklinkend orgaan en ook als actrice zeer verdienstelijk spel te zien gaf. Norma Zanni, die de kleinere partij van Musetta vervulde, liet behalve van goeden zang ook van 'n geestige interpretatie der volage amoureuse van Marcello genieten, welke figuur door signor Spartaco Marchi uitnemend werd ge typeerd, terwijl ook de vrienden-rollen van Col- line den Philosoof en Schaunard den musicus, door Eraldo Coda .en Ottavio Serpe, resp. bas en bariton, het noodige relief verkregen. Fran cesco Fedéïici vervulde een dubbelrol als de huis heer Benoit en de oude minnaar Alcindoro. Uitnemend gesteund door het orkest, waar over Maestro Vincenzo Marini den scepter zwaai de, wisten deze meesterlijke vocalisten ons op een aantal bijzonder levendige en sterke tafe- reelen te vergasten. Ook het goed op dreef zijnde koor paste zich uitstekend bij de solisten aan. Zoo werd het een waarlijk zeldzaam mooi ge heel, waarover de toehoorders met recht geest driftig gestemd kor "en zijn. De regie onder senario-direttore Cellini zorgde veor kleurige tafereelen: vooral de café-scène in II en de winter-scene bü het douane-kantoor waren fijn van stemming. In het herhaald en opgetogen applaus aan het einde van elk der bedrijven, maar vooral ook aan het slot mochten alle medewerkenden terecht deelen. Deze zeldzaam geslaagde opvoering had een uitverkochten Schouwburg verdiend, ofschoon we over de opkomst toch niet mogen klagen. Maar Kovacs Lajos vinden velen klaarblijkelijk mooier! Ach, armen! J. S. Een groot aantal werkloozen heeft gebruik gemaakt van een voorstelling, door de directie van het Luxor Theater aan het Centraal Co mité voor ontspanning aangeboden. In de eerste helft van het program werden de aan wezigen vergast op eenige humoristische films, die de zaal af en toe deden daveren van den lach. De hoofdfilm, die over de toepassing van de wetenschap handelde, was zeer spannend en dramatisch. Het ging over „Nagana" de slaap ziekte. Een prachtige middag, waarvoor de werkloozen zeer dankbaar waren. portemonnaie; Woltering, Velserstraat 140: re genpijpen; v. Canowitz> Helmbrekersteeg 10 rd.: schoolrapport; de Graag, Bakenessergracht 63: schot van vrachtauto; Boschma, Kleverlaan 108: vulpen; Smit, Zuiderstraat 24 rd.: vulpotlood; Weisz, Allanstraat 61: handschoenen; Verbeek, Barbarossastraat 15: handschoenen; Krom, Nijl- straat 16: handschoen; Pothoff, Verspronckweg 120: handschoenen; Blom, Tyboutstraat 6: handbeschermer; Bekker, Edisonstraat 2: hand schoen. Over: Gezag? Zaterdagavond was ik getuige van een straat- tooneel, veroorzaakt door communisten, welke ruim honderd in getal demonstratiegewijs door de Generaal Cron.jéstraat en aangrenzende buur ten trokken. Het feit alleen, dat zij in gesloten colonne door één van de drukste straten onzer stad trokken, in spreekkoor beleedigingen uitend: aan 't adres van een bevriende regeering (zij trachtten pressie uit te oefenen op het rijksdagbrand-proces te Leipzig) aan onze eigen regeering en één harer hoogste beambten, was reeds een feit, dat in een land, waar gezag heerscht, niet geduld kan wor den. Erger echter was, dat de aanwezige politie totaal machteloos stohd en de inmiddels gealar meerde versterking veel te laat ter plaatse ar riveerde, alhoewel de demonstratie ruim een half uur geduurd heeft. Is het soms niet verboden straatdemonstraties te houden? Is het soms niet verboden in spreekkoor in het openbaar te agiteeren? Is het dus niet noodzakelijk dat de politie der. gelijke overtredingen ten spoedigste de kop in drukt? Zou het niet wenschelijk zijn, met het oog op het feit, dat dergelijke overtredingen reeds eer der plaats hebben gevonden, naar het Amster- damsche voorbeeld, een overvalauto aan te schaf fen, opdat dergelijke gezagsondermijnende inci denten in het vervolg niet meer plaats zullen kunnen vinden? U, geachte redactie, dank voor de afgestane plaatsruimte. H. L. DIJKMAN. Bloemendaal. Naschrift van de Redactie. De Commissaris van Politie deelde ons mede, dat de hierboven bedoelde betooging slechts van betrekkelijk korten duur is geweest. Eiken dag, maar in het bijzonder op Zaterdag, staan door de geheele stad posten uit, die waarschuwen wanneer er iets gebeurt, dat niet in orde is. Maar dan duurt het uit den aard der zaak even voordat voldoende politie ter plaatse aanwezig is. Het idee om een overval-commando te formeeren is heel aardig, maar er gebeurt in Haarlem te weinig om daartoe over te gaan. De auto zou meestentijds renteloos in de garage staan. Op 24 en 26 December houdt Geel-Wit zijn jaarlijksch bekertournooi. De talrijke toeschouwers van verleden jaar zul len zich herinneren, dat Geel Wit na een uiterst spannenden strijd T.Y.B.B. I met 20 versloeg en dus in de finale uitkwam tegen Onze Ge zellen. De finale eindigde in een gelijk spel 22, waarna O.G. de meeste strafschoppen wist te benutten en dus op den fraaien beker beslag wist te leggen. 't Is jammer dat TYBB dit jaar niet van de partij kan zijn, daar geen uitstel kon verkregen worden voor den te spelen competitiewedstrijd. Thans zal DSS I hiervoor invallen, welke ver eeniging een der sterkste le klassers van den DHVB is, en dus een niet te onderschatten te genstander zal blijken te zijn. Door loting is het volgende programma vast gesteld: Zondag 24 December: A. Geel Wit IOnze Gezellen I (2 uur). B. DSS I—Lisse I (2 uur). Dinsdag 26 December (finale) Winnaar AWinnaar B (2 uur). Scheidsrechters zijn de heeren: Grijmans en Hoogeboom. Volledigheidshalve zij vermeld, dat bij gelijk spel de partijen door het nemen van drie penal ty's een resultaat zullen trachten te verkrijgen. De wedstrijden worden gespeeld op het R.K. Sportpark te Heemstede. Opstelling Geel Wit: C. Heemskerk Th. Eyckhoff M. Gigengack J. Rot A. v. d. Wouwer L. Kottman A. v. d. Bosch J. Dieben W Bosse J. Vernooy M. v. Huizen. Heeren, Haarlemmerstraat 39, Halfweg, da mes-armbandhorloge; Steensma, Garenkokers- kade 62, arbandhorloge; Wanrooy, Vosmaer- straat 61, actentasch; Bur. van Politie, Smede- straat 9, autodop; handschoen; Smoeks, dr. Leydsstraat 71, ceintuur; Haak, Fabriciusstraat 25, das; De Bie, Gen. de la Reystraat 18, zak lantaarn; V. Esvelt, Lootsstraat 33, nummer plaat; Van Huizen, Kamperstraat 34, radio spoelen; Dirkmaat, Graafschapstraat 13, pakje scheermesjes; Heynes, Djambistraat 21, kinder stoeltje; De Brouwer, Koningstraat 13, vulpot lood; v. d. Berg, Emmakade 13, zakkam in étui en sleutel; Husflage, J. van Kampsnstraat 29. Heemstede, handschoen; Homan, Friezenstraat 4, handbeschermer; Vrolijk, 2e Zuidpolderstraat 36, handschoen; Wanrooy, Vosmaerstraat 61, idem; De Gooyer, Vooruitgangstr. 134, hondje- Jonker, Zomerlaan 6, heerenhorlogé; Oud, Schoterboschplein 5, handschoen; De Jong, Fa briciusstraat 35, portemonnaie. Bur. v. Politie Smedestraat 9: mandje met groente, handschoen, sleutel 2 kolenzakken; Vierhout, Gorote Houtstraat 132: portemonnaie; Weimes, Thorbeckestraat 59: rozenkrans; Dijk- mans, Schoterveenstraat 26: rjjw.bel.plaatje; Peeters, Schutterstraat 1: reticule; Vaars, Kou- denhorn 6: eiken strijk (d.w.z. een dder balken, waarop vaten van vrachtwagens worden neerge laten); Westerburger, Zuidpolderstraat 124: schort; Vos, Schouwtjeslaan 10: vulpenhouder; Jongerengebouw, Lange Margarethastraat: handschoenen; v. d. Goes, Van der Hulsstraat 7: handschoenen; Grootenboed Schreveliusstraat 62: handschoenen; v. Riet, Atjehstraat 35: handschoenen; Spijker, Siriüsstraat 13: hand schoenen; De Gooyer, le Vooruitgangstraat 134: herdershond. Franco, Aelbertsbergstraat 61, armbandhor loge; Koeiers, Oostvest 2 rd„ armband; v. d. Boogaard, Borneostraat 23, bril; Dekker, Ani- sterdamschevaart 64, bril in étui; v. Egmond, Riviervischmarkt 1, 2 boorden; v. Wezen, Hee rensingel 91, leesboek; Verkerk, Nijlstraat 27, muts; Buis, Barendsestraat 1, pantoffel; Spook, Pijnboomstraat 99, pijp; Bur. v. Politie, Smede straat 9, portemonnaie, schaatsenhouder; kinder handschoen; Oolders, Pladellastraat 8, schaat sen; v. Zeeland, L. Begijnestraat 20 a, trans- pcrtrijwiel; Burgers, L. Veerstraat 6, darnes- tasch; Benjamin, Pleiadenstraat 79, solenzak; Boudewijn, Timorstraat 72, handschoen; Sie- grist, Hodsonstraat 17, idem; v. d. Velde, Gen. de la Reystraat 111, idem; Vormenoy. Teding v. Berkhoutstraat 26, idem; Heesterbeek, Wa genweg 256, idem; Kaandorp, Olmenstraat 30 r„ idem; Wesseling, Seringenstr. 11, kinderhand schoenen. Smit, Zuiderstraat 24 rd: broche; Bur. v. Pol., Smedestraat 9: bougie, damestasch; Immel, Gruttostraat 28: hondje; Bruin, Bantamstraat 59: manchetknoop; v. Linden Tol, Wagenweg 60: zakmes; Schorel, Anthoniestraat 1: porte monnaie; Prins, Ted. v. Berkhoutstraat 35: HAARLEM—VITESSE Zondag a.s- speelt Haarlem tegen Vitesse met het volgende elftal: Voogd v. d. Berg Huisman De la Mar Kammeyer Vreeke Iseger De Winter Bloemink Smit Polanen aangewezen vogels, voor de 4 eerste prijswin naars beschikbaar gesteld 4 tentoonstellings- kweekvogels, uit te zoeken op de tentoonstelling zelve. Door het Nederlandsch Merken Bureau zijn beschikbaar gesteld 16 eereprijzen, verdeeld over de volgende klassen, llen 12, 13 en 14, 15 en 16, 17 en 20, 47 en 48, 49 en 50, 51 en fltf, 53 en 54, 55 en 58, 59 en 60, 61 en 62, 63 en 64, 65 en 66, 67 en 68, 71 en 72, 75 en 76. Verder zijn ook door de diverse vereenigingen flinke eere prijzen beschikbaar gesteld. Verdere eereprijzen worden ingewacht bij den Secretaris den heer P. H. Boeree, Bakenessergracht 47, die ook de noodige inlichtingen verstrekt. Vrijdagavond had in het R.K. Verenigings gebouw aan den Heerenweg te Heemstede, de ontmoeting „St. Bavo 1—„Ontwikkeling" 1 plaats. Hoewel het aanvankelijk donker voor St. Bavo uitzag, daar er vrij spoedig enkele partijen werden verloren, wist zij zich te her stellen, en zelfs een paar kostbare wedstrijd- punten in de wacht te sleepen. Wij zijn er ech ter stellig van overtuigd, dat het kranig spe lende „Ontwikkeling" zich in deze competitie wel een goede plaats zal weten te veroveren. De Clubcompetitie 2e klas De wedstrijd „Ontwikkeling" 2 tegen „Ont spanning" 2 eindigde in een 11—9 overwinning voor eerstgenoemd tiental. Te Haarlem speelden Woensdagavond j.l. voor bovengenoemde competitie de Damclub „Haar lem II" tegen de Damclub „Zaandam II". De uitslag was 104 voor de Damclub Haarlem. Voor de finale van den wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap van Noord-Holland (hoofdklasse) speelden te IJmuiden meester Barend Dukel (Damclub „IJmuiden") tegen A. Koghee (Damclub „Zaandam"). Deze partij werd door Dukel gewonnen. Aan deze finale wordt ook deelgenomen door J. W. van Dartelen (Haarlemsche Damclub), die binnenkort te Zaandam zal spelen tegen Koghee en te Haarlem tegen Dukel. In de op Donderdag j.l. gehouden vergadering van aangesloten vereenigingen bij den Nederl. Biljart Bond werden als voorzitter en secre taris van de regelingscommissie herkozen: A. Kelderman en C. v. d. Berg. De kampioenstoumooien werden daarna als volgt toegewezen: 2e Klasse aan de B. V. „Korenbeurs". Aangifte vóór 31 Dec. a.s., finale medio Fe bruari 1934, inleggeld 1.per deelnemer, le Klasse aan de B. V. „Haarlem Noord". Ongeveer 3 weken na het 2e klas kampioen schap. De partijen zullen resp. 150 en 250 car. cadre groot zijn. 2en Kerstdag gaat E. D. O. naar Utrecht met het volgende elftal: v. Roon G. Zandstra K. Zandstra Jansen Koppen Oomen Nottrot v. d. Putten Goemaat Perukel jr. J. W. Koene R. C. H. Kos Krom Prevost Sr. Hessels Ruis Prevost Jr. Hanse Haukes Ruygrok Kok Paape Stormvogels De Waard Haak Sr. Haak Jr. Bravenboer Fijen Van der Velde Van der Steen Tol Effem Prins De Waard Het Amsterdamsche team dat Tweeden Kerst dag ïn den Internationalen Rugbywedstrijd te gen Rapid uit Düsseldorf zal uitkomen is als volgt samengesteld: Full-back: Bieger. Three-quarters: Nel, Addicks, De la Fuente, Rees. Stand-off. De Villiers. Scrumhalf: Vught. Forwards: De Jonge, De Haan, Hoogeboom, Alofs, Zwol, Smit, De Nieuwe, Meertens. Voor de tentoonstelling van bovengenoemden bond, welke gehouden wordt op 20 en 21 Ja nuari in het Concertgebouw te Haarlem, zijn reeds vele eereprijzen uitgeloofd. O-a. door den Haarlemschen Bond ƒ25, door de Noord-Holl. Postduivenbond 4 verguld zilveren medailles, door den heer P. Lindeman zijn voor de 5 en 3 Ter vervanging van de bekende cross welke amïUreeks dezen tijd door Wilskracht werd georganiseerd, zal dit keer op 2en Kerstdag een onderlinge driekamp worden gehouden. De num mers voor dezen driekamp zullen bestaan uit: Kogelstooten, Hoogspringen m.a., en 2500 M. hardloopen. Indien 't weer gunstig is zoodat alle leden hieraan zullen deelnemen belooft 't geheel een prettigen strijd te worden. Voor prijzen zijn 'n drietal fraaie medailles beschikbaar gesteld. De puntentelling geschiedt naar 't aantal deelnemers. Naar aanleiding van vragen aan de Ned. Wielren Unie gesteld, in verband met den af- standsrit van den wielrenner SpruytBlokker, geeft de N. W. U. te kennen, dat bedoelde rit niet onder contröle van haar officials verreden is. Op een schrijven van den heer SpruytBlok ker d.d. 6 Januari 1933 gericht tot de Ned. Wiel ren Unie is aan genoemden renner op 12 Ja nuari 1933 reeds geantwoord: „In antwoord op Uw schrijven van 6 dezer, moeten wij U tot onze spijt mededeelen, dat het door U bedoelde record niet tot de door de N. W. U. erkende records behoort en dus niet door ons kan worden erkend." Dientengevolge kan de eventueele prestatie dan ook nimmer als wereld-record erkend wor den, mede in verband met de reglementen van de Union Cycliste Internationale. Dit nieuwe bord (blauw, met een witte fiets erop) langs een rijwielpad geeft aan, dat fietsers verplicht zijn, uitsluitend op dat pad te rijden! De gewone weg ernaast Is daar voor hen verboden. 't Is voor Uw eigen veilig heid, dus: mijdt den rijweg, berijdt uitsluitend het

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 15