Radio-Record Prijsvraag N.V. Radium, Tilburg De Assyrische Christenen in Irak Doodvonnis voor v. d. Lubbe Het politie-schandaal in België Het nieuws van heden MIN. HOOFDAMBTENAAR AANGEHOUDEN Een kroonprins in Japan DE BAROMETER VEREENIG DE KATHOLIEKE PERS ZATERDAG 23 DECEMBER 1933 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 ACTIE TE HUNNEN GUNSTE t,Brazilië is de eerste staat, die de Assyrische kolonisten wil opnemen" Tienduizenden blijven er nog over KERSTMIS IN BETHLEHEM Met Kerstmis zal de K.R.O. de klokken van Rethlehem laten hooren. Een kijkje or het eenvoudige stadje van Judea Eucharistisch Congres te Buenos Aires Plechtige voorbereidingdioce sane congressen in Argentinië Het Weeruuiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiuiiiii Overige beklaagden vrijgesproken LEIPZIG, 23 Dec. (W.B.) De vierde Strafsenaat van het Rijks gerecht heeft heden den Rijksdag brandstichter v. d. Lubbe ter dood veroordeeld. Alle overige beklaag den zijn vrijgesproken. Soenke wegens meineed veroordeeld De vijf beklaagden in het Rijksdagbrandproces: Tor gier, Popof, Van der Lubbe, Dimitrof en Tanef Marinus niet ziek Hitier stelt vragen aan Frankrijk Over de Fransche ontwapenings plannen Nieuw directorium der fascistische partij Hij liet de cliënten van Pauwels opnemen in de nationale orden en werd rijkelijk beloond Het onderzoek gaat voort Feestelijkheden in het geheele land Het Hirtsïefer-proces De voormalige minister tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld Sir Simon te Parijs Kansen der Ontwapeningsconfe rentie besproken Het Jodenvraagstuk in Oostenrijk De NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT zal op de beide Kerst dagen NIET verschijnen. - Na hedenavond verschijnt dus het eerstvolgend nummer Woensdag avond 27 December. DE DIRECTIE DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG BLADZIJDEN 1500 schitterende prijzen, w.o.: Bureaux-ministre, Boeken kasten, Clubfauteuils, Horloges enz., enz. Vraagt inlichtingen bij Uwen Radio-handelaar. Vliegongeluk te Dort mund Koude-golf in Grieken land BLOEMENMAGAZIJN „TETTERODE" De 3 Zondagen den geheelen dag geopend NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18563 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek In den herfst van dit jaar is de Volkenbond daadwerkelijk gaan ingrijpen in de Christen vervolging te Irak. Gevolg gevende aan den noodkreet der Assyrische Christenen, wier pa triarch Max Schimun verscheidene malen in Londen en Genève over de treurige toestanden het woord heeft gevoerd, is door den Volken bondsraad een commissie ingesteld, die tot taak heeft gekregen om het plan, om de Assyrische Christenen te koloniseeren ten uitvoer te bren gen. De Assyriërs hebben geen eigen grondbezit, terwijl velen van hen door de regeering als ko lonist naar streken zijn gestuurd, die zeer on gezond, en bovendien zeer onvruchtbaar zijn. Om tot een nuttig resultaat te komen is ook in Irak zelf een commissie opgericht die is samen gesteld uit eenige Engelsche ambtenaren, een gedelegeerde van Irak en de dorpshoofden van die gemeenten, waarvan de Commissie oordeelt dat deze voor kolonisatie in aanmerking komen. In samenwerking met deze commissie nu heb ben de Volkenbonds-afgevaardigden een grootsch plan tot kolonisatie uitgewerkt. In- tusschen heeft ook het Nansen-Instituut een af gevaardigde naar Irak gestuurd, die zich daar ln verbinding heeft gesteld met de regeerings- delegatie van Irak. Volgens- het opgezette plan zou men het volgend jaar minstens de helft der Assyrische Christenen (ongeveer 30.000) in an dere landen moeten onderbrengen, daar hun be staan in Irak nagenoeg onmogelijk wordt ge maakt. Op het oogenblik worden de Assyriërs weliswaar niet bedreigd daar de massa-moorden van dit jaar de geheele beschaafde wereld in beroering hebben gebracht, zoodat voorloopig dergelijke gebeurtenissen niet meer te vreezen zullen zijn. De economische positie is echter, evenals voorheen, voor de Assyrische Christenen on houdbaar. In Syrië verzet men zich krachtig tegen het plan om Assyriërs op Syrisch grondge bied te brengen en dit protest gaat uit zoowel van Syrische zijde zelf, als van Fransche zijde; Syrië is immers voorloopig nog 'n Fransch' mandaat-gebied. Ook in de andere landen van West-Azië schijnt men niet erg genegen te zijn om de As syriërs op te nemen. De Volkenbond heeft zich toen tot verschil lende Zuid-Amerikaansche regeeringen gewend om te vragen of zij in bepaalde gevallen bereid zouden zijn, om Assyrische kolonisten op te ne men. Daar 't meerendeel der Assyriërs uit land bouwers bestaat, heeft men zich vooral tot die Zuid-Amerikaansche staten gewend die een overwegende landbouw-bevolking hebben. Het eerste gunstige antwoord dat te Genève binnen kwam was van Brazilië. De Braziliaansche re geering heeft zich bereid verklaard, om honderd Assyrische families dat is ongeveer zes a zeven honderd personen, als kolonist op te nemen, waarbij deze families dan een stuk grond in eigendom zullen ontvangen. De eenige voor waarden, die de Braziliaansche regeering aan deze kolonisten heeft gesteld, is dat zij werkelijk landbouwer moeten zijn, aan welke voorwaarden door de Assyriërs vanzelfsprekend is voldaan. Het antwoord van de Braziliaansche regeering liet tevens doorschemeren, dat deze eerste hon derd kolonisten bij wijze van proef zullen wor den opgenomen, en dat Brazilië indien men daadwerkelijke resultaten met hen zal berei ken, bereid is, later een nog. grooter aantal vluchtelingen op te nemen. Men hoopt in Genève, dat alle Zuid-Ameri kaansche staten in het bijzonder Argentinië, Uruguay en Chili het goede voorbeeld van Bra zilië zullen volgen en bereid zullen zijn, om Assyrische Christenen in hun land toe te laten. Toch zal het echter zelfs in het gunstigste geval niet gemakkelijk zijn om tienduizenden Assy riërs, die volgens het kolonisatieplan Irak zou den moeten verlaten, onder te brengen, want ge steld dat de gevraagde Staten het voorbeeld van Brazilië zullen volgen en een even groot aantal zullen opnemen dan zal men nog slechts 5 tot 6000 personen in Zuid-Amerika kunnen onder brengen. De beide commissies zullen daarom nog een groote taak te vervullen hebben om hun kolo nisatieplan ten uitvoer te brengen. (Nadruk verboden) Men is begonnen, ter voorbereiding voor de grootsche bijeenkomsten, die ter ge legenheid van het 32ste Internationaal Eucharistisch Congres tusschen 10 en 14 Octo ber 1934 te Buenos Aires zullen plaats vinden, in de groote steden van Argentinië plechtige eucharistische diocesaancongressen te organi- seeren. Deze toonen, At plechtigheid en deel name betreft, een voortdurenden verblijdenden vooruitgang. De aan historische herinneringen zoo rijke stad Tucuman, waarin Argentinië's onafhanke lijkheid geproclameerd werd in 1816, kan voor zich aanspraak maken op de eer, de eerste plaats te zijn geweest, die aan onzen Verlosser Jezus Christus bij zulk eene gelegenheid hare vereering heeft gebracht. Tusschen 24 en 29 September j.l. werden aldaar de groote eucha ristische bijeenkomsten gehouden, die voor de diocesen van Tucuman en Santiago del Estero tot vorobereiding moesten dienen voor hun deelname aan het Internationaal Congres van volgend jaar te Buenos Aires. P. José Boubée S. J., secretaris van het Per manent Comité der Internationale Eucharisti sche Congressen, die het zooeven genoemde con gres persoonlijn bijwoonde, heeft het verloop er van in levendige kleuren geschilderd. Hij noemt dit congres de prachtige toegangspoort tot die machtige basilica, die het Internationaal Con gres van het volgend jaar zal daarstellen. Men kan wel zeggen, zooals ook in de pers eenstem mig werd geconstateerd, dat geheel Tucuman bij het congres tegenwoordig was en vooral aan de schitterende sluitingsprocessie op God wel gevallige wijze heeft deelgenomen. Volgens be rekening uit welingelichte bron hebben meer dan 70.000 personen bedoelde processie opge luisterd. w De tweede van deze diocesaancongressen werd gehouden in Santa Fé en wel in de stad Rosa- rio, welke door haar inwonertal alsmede door hare belangrijkheid op handels- en landbouw gebied de tweede plaats inneemt onder de steden der La Plata-republiek. Evenals op het congres te Tucuman muntten de plechtigheden te dezer stede uit door ongewone schittering, en onge- kenden luister. Zij werden bijgewoond door H.H. E.E. den Apostolischen Nuntius, den Aartsbis schop van Buenos Aires en zes bisschoppen. Bij zonder plechtig was de reusachtige fakkelproces sie, die door de katholieken der stad georgani seerd was. Men schat, dat tegen 50.000 mannen en jongelingen aan deze ceremonie hebben deel genomen, die dan na de middernachtsmis in ver scheidene kerken tot de H.H. Sacramenten na derden. Op den 12en October, het z.g. rasfeest, werd het congres in het stadion der „Sociedad Rural" met eene massa-bijeenkomst, waarbij minstens 70.000 menschen tegenwoordig waren, gesloten. 4000 kinderen brachten op schitteren de wijze de „Missa de Angelis" ten gehoore. In den namiddag werd het H. Sacrament in pro cessie naar het Onafhankelijkheidspark gedra gen. Het aantal personen, dat aan deze waar achtige apothese der H. Eucharistie deelnam, ■Wordt op 120.000 geschat. De stad Córdoba, zetel van den bisschop, zag het derde dezer congressen binnen hare muren. Ook dit stond in geen enkel opzicht achter bij de reeds genoemde congressen. De luister der plechtigheden en de geestdriftige deelname, het meeleven der bevolking waren even groot, terwijl de massa des volks opnieuw hare trouwe aan hankelijkheid betuigde aan het katholieke ge loof. Het congres werd met eene groote kinder- huldebetooging in* het Sarmientopark geopend. Dit park is een der mooiste plekken grond in geheel de republiek en tijdens deze plechtigheid naderden meer dan 18.000 kinderen ter H. Tafel. Na verscheidene opeenvolgende luisterrijke feest vieringen werd dit congres gesloten met eene overweldigende processie, waaraan meer dan 120.000 geloovigen deelnamen, en men mag ge rust zeggen, dat de H. Eucharistie een heerlijken triomf vierde in deze van ouds katholieke en geleerde stad. De bijeenkomsten werden door de tegenwoordigheid van den Apostolischen Nun tius en van 8 Bisschoppen opgeluisterd. Thans wordt een nieuw congres aangekondigd in de stad Barané, de hoofdplaats der provincie Entre Rios en in het volgend jaar zullen de congressen der overige diocesen volgen. Ook in de hoofdstad der provincie Uruguay wordt voor de maand April van het volgend jaar eene eucharistische week voorbereid, die het voorspel zal zijn tot de deelname der provincie Uruguay aan het Internationale Eucharistische Congres te Buenos Aires. Bedoelde Eucharistische Week zal in de schilderachtig gelegen hoofdplaats der republiek te Montevideo, gevierd worden en be looft een ongekenden toevloed van deelnemers i te trekken. Verwachting: Zwakke tot matigen Zuid- westelijke tot Zuidelijken wind, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, tem- peratuur om 't vriespunt tot lichten dooi. Verdere vooruitzichten nog weinig ver- andering. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimuiiiiiiiiiiiiiiiiiiuii^ Marinus van der Lubbe is veroor deeld wegens hoogverraad in ver- eeniging met tot oproer aanzettende brandstichting en poging tot een voudige brandstichting. BERLIJN, 22 Dec. (W.B.) In verband met het bericht, dat het vonnis van het hoogge rechtshof te Leipzig in het Rijksdagbrand- stichtingsproces vóór de afkondiging aan de leden der rijksregeering zou zijn voorgelegd, verklaart rijksminister dr. Goebbels het vol gende: „In de bladen wordt een bericht gepubli ceerd, dat het hooggerechtshof het vonnis m het Rijksdagbrandproces reeds geveld heeften dit aan den rijkskanselier, minister-president Goering en rijksminister dr. Goebbels vooraf ter beoordeeling heeft voorgelegd. Dit bericht is geheel onjuist, hetgeen allen weldenkenaen menschen duidelijk zal zijn." Voorts deelt de voorzitter van het Rijksge rechtshof, dr. Buenger, mede, dat overeen komstig de Duitsche procesorde het vonnis, voordat dit morgen openbaar zal worden af gekondigd, aan niemand mag worden bekend gemaakt en dat dit ook in dit geval niet is geschied. Bovendien is gebleken, dat op het oogenblik. dat bedoeld bericht werd verspreid, de Senaat de beraadslaging over het vonnis nog niet be ëindigd had. BERLIJN, 22 Dec. De Berlljnsche rechtbank heeft heden Soenke, die gedurende het Rijks dagbrandproces werd gearresteerd onder ver denking als getuige meineedige verklaringen te hebben afgelegd, conform den eisch veroor deel tot arie jaar tuchthuisstraf en tien jaar verlies van burgerrechten. In de motiveering zeide de president, dat Soenke bij.zijn verhoor in het Rijksdagbrand- proces opzettelijk een reeks onjuiste verkla ringen heeft afgelegd. Het betreft hier een ge val van bijzondere beteekenis. De rechtbank is er van overtuigd, dat verdachte zijn meineed niet uit eigen beweging heeft afgelegd, maar dat hij daartoe is gekomen door de scholing in de K. P D., waar de menschen er op wor den afgericht voor de rechtbank onjuiste ver klaringen af te leggen. De meineed is afgelegd om bepaalde politieke redenen, ten einde op een of andere wijze de strafvervolging tegen de communistische par tij, of de ontdekking van haar hoogverrader- lijke actie, waarop het in het Rijksdagbrand- proces aankwam, te bemoeilijken. BERLIJN, 22 Dec. (W. B.) De berichten over een ziekte van Marinus van der Lubbe, welke in de Nederlandsche pers zijn versche nen, zijn absoluut onjuist. BERLIJN, 22 Dec. (Reuter) Het „Journal des Débats" verneemt van zijn correspondent te Berlijn, dat de Duitsche rijkskanselier de Fransche regeering heeft verzocht om een dui delijk antwoord op de volgende vragen: Op welk tijdstip wil Frankrijk met de ont- wa-"using beginnen? Ten aanzien van welke wapens zou Frank rijk willen ontwapenen? Hoe groot, ten slotte, is die Fransche ont wapening, indien zij wordt uitgedrukt in cij fers?" ROME, 22 Dec. (V.D.) Op voorstel van den partij-secretaris, Starace zal Mussolini mor gen een nieuw directorium der fascistische partij benoemen. De partij-secretaris, Starace, de tweede se cretaris Marpicati en de bureau-secretaris, Marinelli, blijven in functie. Tot tweeden vice- secretaris wordt benoemd de advocaat Serena. Tot de overige nieuw-benoemde zes leden van het partij-directorium behooren o.a. vier se cretarissen van gewestelijke partij-organisaties, die deze functies zullen blijven waarnemen. (Van een büzonderen correspondent) Zooals v/ij het hebben voorzien, heeft de „olievlek" nog meer uitbreiding genomen. En ditmaal in het ministerie van Nij verheid en arbeidHet was zoodanig te voorzien, dat wij ons afvroegen waar dat toch zoo lang bleef! Ziehier het groote nieuws: Men heeft twee hooge functionnarissen van gezegd ministerie opgeleid en één ervan is op dit oogenblik aangehouden. Deze arrestatie houdt verband met de uitreiking van onder- scheidingsteekens, waarover wij reeds spraken. Het is dus zoo ver gegaan, dat Pauwels zijn cliënten kon doen opnemen in de nationale orden! Hij heeft het gedaan gekregen dat die genen, die zijn cliënt waren, met eereteekens werden bedeeldOm dat te bereiken onder hield hij sinds twee jaren! betrekkingen met een onderbestuurder van het ministerie van Arbeid en Nijverheid; een onderbestuur der, die den dienst waarnam van bestuurder. Het geldt hier Lucien Lejeune, geboren te Schaarbeek in 1882. Hij werd onder aanhou dingsmandaat gesteld na een verhoor dat ver schillende uren duurde, terwijl de andere be stuurder vrij mocht uitgaan. Lejeune bekende „vriendschapsbetrekkingen" te hebben onderhouden met Pauwels en dat Pauwels hem voor zijn „diensten" beloonde met zeer kostbare geschenken. Lejeune was gehecht aan den dienst van de nationale or den en van deadel-makingl Hij was het die de dossiers van de candidaten had te on derzoeken en op zijn advies legde dan de mi nister de benoemingen voor ter bekrachtiging aan den koning! Het onderzoek wees uit en Pauwels en Lejeune bekenden het dat Pauwels aan Lejeune verschillende bezoeken per week bracht! En men weet thans óók dat het be drag van de geschenken verschillende tiendui zenden franks bedraagt. Op de lijst van de ge schenken fungeeren o.a. een zeer rijk radio toestel ter waarde van 10.000 frs., een pels voor mevr. Lejeune ter waarde van 15.000 frs enz. Lejeune is aangehouden wegens omkooperij en Pauwels ziet zijn dossier al weer bezwaard. Ziehier een staaltje van de wijze waarop het ging. En wij verzekeren onzen lezers dat het écht is: Een heerschap, onderscheidingsteekens in het knoopsgat, laat zich een rijk costuum aan meten, een costuum dat geheel „chic" is en „gedistingeerd", een costuum van bij de 2000 frs! Maar de kleermaker kan maar niet ge daan krijgen van het heerschap dat de reke ning betaald wordt. En, eindelijk ontspint zich tusschen „cliënt" en leverancier het volgende gesprek Cliënt: Ik zie dat uw vest nog „onver sierd" is? Leverancier: Wat bedoelt ge? Cliënt: Wel ja, gij hebt geen eereteeken! In uw beroep!Geen eereteeken! Maar me neer, wat een publiciteit, zulk een eereteeken! De Leopoldsorde bijvoorbeeldKijk eens aan. Wilt gij er heusch niet van weten? Leverancier denkt na. Dan: Ik heb reeds lang zin in zulk een ondernemingMaar hoe geraak ik er aan? Cliënt: Laat dat maar aan mij over Enwij spreken niet meer over de reke ning, nietwaar? Na Schaarbeek, Ukkel, Brussel zie hier: Viltvoorde, anders, zeer belangrijke voorstad van Brussel. Geblameerde processenverbaal. Inspec teur: vriend van Pauwels! Ziehier Tienen, Aerschot, Diest, in Vlaamsch Brabant, waar de dochters van de commissarissen de verte genwoordigers zijn van Pauwels en waar alle autovoerders, autobusbestuurders enz. cliënten van de dochters zijn! Het gerecht laat thans duizenden geblameer de processen-verbaal opnieuw onderzoeken. En gaat voort met deze schandalige zaak. TOKIO, 23 Dec. (Reuter) De keizerin heeft het leven geschonken aan een zoon. Het nieuws, dat er een kroonprins geboren was, gaf het Ja- pansche volk in alle deelen van het land aan leiding tot groote feestelijkheden. Zooals bekend heeft het keizerlijke paar reeds lang met verlangen uitgezien naar de geboorte van een zoon. De keizerin had tot nog toe het leven geschonken aan vier dochters, waarvan er echter een op jeugdigen leeftijd is overleden. De mikado is geboren op 29 April 1901 en dus 32 jaar oud; hij huwde in 1924 met prinses Na- gako, die 6 Maart 1903 geboren werd en dus 30 jaar oud is. BOCHUM, 22 Dec. Vrijdagavond tegen zeven uur werd in het Hirtsieferproces vonnis ge wezen. Hirtsiefer, de voormalige minister van Sociale Zaken, is wegens het aannemen van steekpenningen veroordeeld tot een gevange nisstraf van zes maanden. Bovendien is hem voor den duur van drie jaren het recht ont zegd openbare functies te bekleeden. Voorts zijn 900 R.M verbeurd verklaard. De straffen tegen de andere beklaagden uitgesproken zijn; Mock 2 maanden gevange nisstraf en 1000 RM boete. Bergmann en Backer ieder een maand gevangenisstraf en 500 R.M. boete. PARIJS, 22 Dec. (V. D.). Om zes uur Franschen Tijd vanavond is het volgende offi- cieele communiqué uitgegeven: Sir John Simon, die zich met de Kerstdagen naar Capri zal begeven, heeft zijn doorreis te Parijs benut om een bezoek te brengen aan den minister-president en den minister van Buiten- landsche Zaken, met wie hij in aanwezigheid van verscheidene leden van het Fransche kabi net het noenmaal heeft gebruikt. Tusschen de Fransche ministers en den En- gelschen minister van Buitenlandsche Zaken heeft een breedvoerige en vriendschappelijke gedachtenwisseling plaats gevonden over de thans op de agenda staande, internationale kwesties. Zij hebben in het bijzonder de moge lijke vooruitzichten op een overeenstemming be sproken met het oog op de hervatting der Ont wapeningsconferentie en zij hebben erkend, dat het van belang is de autoriteit van den Vol kenbond te handhaven. Het vooraanstaande Oostenrijksche tijdschrift „Schonere Zukunft" geeft een verslag over de „Katholische Führertagung". Op deze vergadering werd ook 't Jodenvraag stuk in Oostenrijk besproken. Er werd' over ge sproken op objectieve wijze, zonder eenige ani mositeit. Pater Schmidt maakte volgende prin cipieel van beteekenis zijnde opmerkingen: „De toestand, zooals deze nu is, kan niet blijven voortbestaan. Dit bewijst het feit, dat in Oos tenrijk op zes millioen inwoners 500.000 Joden wonen; in Duitschland op 60 millioen slechts 540.000. Het overdadige binnendringen van de Joden in het middelbaar en hooger onderwijs, in de beroepen van advocaat en dokter be- teekent, dat aan de Christelijke jeugd veel te weinig ruimte en plaats overblijven. Dit is niet langer te verdragen. Evenmin de overdadige in vloed der Joden op pers, bioscoop en theater. Over deze kwestie heeft de oud-minister Czer- nak een brochure geschreven, waarvan de hoofdthese uitstekend is: een oplossing van dit vraagstuk moet in overeenstemming met de Joden zelve worden gevonden. Daardoor ver mijdt men het gevaar van een latere geweld dadige oplossing, die heilloos zou zijn, zoowel voor het Oostenrijksche als Joodsche volk." HET VONNIS TE LEIPZIG: VAN DER LUBBE TER DOOD VEROORDEELD; DE OVERIGE BEKLAAGDEN VRIJGESPROKEN. BRAND IN CENTRALE-NOORD TE AMSTER DAM LEGT EEN GROOT DEEL VAN HET HOOFDSTEDELIJK TELEFOONVERKEER STIL. TERWIJL ALLE INTERCOMMUNALE VERBINDINGEN VERBROKEN ZIJN. Een kroonprins geboren in Japan. De Belgische militaire credieten goedgekeurd. Hirtsiefer tot zes maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Benoemd zijn bestuursleden der Eieren-Import en der Pluimvee-Centrale. Steunverleening voor de verbouwers van fa brieksaardappelen. De gemeenteraad van Den Haag heeft de nieuwe bezuinigingsvoorstellen aangenomen. Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over de wijziging van het bestuur van Beerta. Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake de tijdelijke korting op de Indische pen sioenen. H.H. Wijdingen in het bisdom Haarlem. DORTMUND, 22 Dec. (W.B.) Een van Ber lijn komend Belgisch verkeersvliegtuig kwam omstreeks kwart voor twee, even voor de lan ding met den linkervleugel in aanraking met een boom. Het toestel sloeg over den kop en werd zwaar beschadigd. De Belgische piloot kwam om het leven, terwijl de mecanicien ern stig gewond naar het ziekenhuis moest wor den overgebracht. De drie passagiers, van wie er een licht gewond was, verlieten zonder vreemde hulp het vliegtuig. ATHENE, 22 Dec. (V.D.) In Griekenland heerscht momenteel een koude-golf zooals se dert vele jaren niet het geval is geweest. De bergstreken van Macedonië en Thessalië mel den vorst van 12 graden, terwijl de sneeuw op vele plaatsen 2 M. hoog ligt. Zelfs te Athene heeft het even gesneeuwd, wat slechts zeer zelden het geval Is. SANTPOORTERSTRAAT PRACHTIGE KERSTCADEAUX 7777 Hoogste stand op Zaterdag 9 uur v.m.: 772 horige stand: 771

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1