voor STA DSNIEUWS VELO TE HUUR Haarlem, 24 Dec. RADIO MOORS».». <De Leidsche Courant BIEREN HEREN MOOIE WONINGEN PONT EXPEDITIE ROSSENAAR ZATERDAG 23 DECEMBER AGENDA Officieel Philips reparateur is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTIEN doet uw wasch snel goed billijk laat tijd en lust voor uw gezin VERGEET NIET GEDURENDE DE FEESTDAGEN ONZE ETALAGE TE BEZICHTIGEN GEBR. VAN DUIVENBODEN FIRMA D. ENTKOVEN&ICNEN Spaanschevaartstr. 109 Tel. 13362 DAGELIJKS VERSCHE AANVOER St. Vincentiusbibliotheken DE BEZUINIGINGEN BIJ DE N.Z.H. Circulaire van St. Raphaël aan de leden Attentie Past op uw keukenruiten Gysbreght van Aemstel Bezuiniging bij de Gemeente Officieel CONCERT H.O.V. Hanny Scheffelaar Klots, soliste KUNSTZAAL J. H. DE BOIS WAARSCHUWINGEN Kerstmuziek uit den toren der Spaamekerk St. Josephs-Gezellen Vereeniging Haarlem I Personalia BURGERLIJKE STAND Kerstavond Volkszang UIT DEN OMTREK HAARLEMMERMEER HEEMSTEDE Twentsche Bank Het Wit-Gele Kruis in Zuid-Holland Willem van Oranje'-film Hoe bereken ik de omzet belasting? Postduiven SANTPOORT VELSEN 25 December VRAAGT PROEFEXEMPLAAR Comité van Katholieke Actie aan de Gruttostraat-Reigerstraat te Haarlem-N enkele Bev. vestibule, trappenhuis, keuken, kamer en suite, voor- en achtertuin, groote schuur en 4 slaapkamers Inlichtingen: Bosch en Vaartstraat 5, Haarlem Tel. 17166 AANGIFTE TYPEN Lesgeld f 10- totaal steno club f 3.50 privé f 6.50 p. mnd. TALEN club f 4.50 privé f 8.— p. mnd. BOEKH. club f 4.50 privé f 8.— p. mnd. Kan dagel. geschieden OUDE GRACHT 71, tel. 14517 Opleid, examens Mercurius, Verg. v. Leer., Liteh. e. d. Inlicht, dagel. van 1112, 23, 78. Prosp. gratis INSTLUUT Geleefd aanbev. Th. ROSSENAAR. UW ADRES VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN IS EN BLIJFT UIT APELDOORN, BARNEVELD ENZ. 26 December 27 December Apotheekdiensten De bibliotheken zijn geopend: Bibl. N. GROENMARKT 22 Woensdagsmiddags van 2'A tot 4 uur voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van IA tot 9 uur. Bibl. KLARENBEEKSTRAAT 60 Woensdagsmiddags van 1H tot 2K u. voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 8 tot 9 uur Vrijdagsavonds van 8 tot 9 uur. Bibl. HAGESTRAAT 49 Woensdagsmiddags van 2 tot 3'A uur voor schoolkinderen ■■^.■^v;:".v1-.;'5v#v.vw'r ;.V (Zie elders in dit nummer.) De Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tramweg personeel „St. Raphaël" heeft aan de leden de volgende circulaire verzonden: „Ingevolge de besprekingen op de met de af- deelingen Edam, Haarlem, Leiden en Voorburg gehouden vergaderingen, hebben wij ons stand punt op de ruim vier uur durende conferentie met de directie der N. Z. H. uitvoerig uiteen gezet. De twee, resp. één extra dagen voor het per soneel, dat in het afgeloopen jaar 5 resp. 53 vrije dagen heeft gehad, blijven gehandhaafd. Het maximum bruto-loon voor gehuwden, dat aanvankelijk van 27.54 op 26.— was terug gebracht, is na uitvoerige verdediging onzerzijds op 26.50 gebracht. Er is toegezegd nader te overwegen of voor de poetsers en remise-beambten bij dienstdoen als wagenbestuurder, een betere regeling voor de vergoeding kan worden gegeven, als bepaald in het R. D. V. Voor de in dienst zijnde ambtenaren der loon- groepen I en II zal voor de gehuwden en kost winners het verschil tusschen de loonen vóór I Januari 1934 en daarna niet meer dan 5 pet. bedragen: voor de ongehuwden (inclusief de ambtenaressen) 10 pet. Dat ten gevolge van het overcompleet geen terugstelling in rang zal geschieden bij het verrichten van andere werkzaamheden. Dat nagegaan zal worden of het kleedinggeld verminderd kan worden. Dat omtrent de wegens overcompleet te pen- sionneeren personen nader overleg zal worden gepleegd, mede ten aanzien van de uitkeering wegens ziekte. Dat deze regeling over 1934 zal gelden. Dat getracht zal worden omtrent de aflossing der leeningen een mildere regeling te krijgen. Dat de verhooging bij 25-jarigen dienst voor de ambtenaren op 5.is bepaald. Dat de huren der dienstwoningen worden ver laagd en voor de overige overwogen worden. Uitstel der voorgestelde verlaging is trots herhaaldelijk aandringen niet mogen gelukken; evenmin een vermindering van het voorgestelde percentage, noch beperking tot 1 pet. Wel is nog overweging van speciale gevallen, welke moeten worden opgegeven. Verbetering der loonen voor de beambten- klasse I en II is niet gelukt; evenmin invoering van den kindertoeslag. De voorstellen zullen nu ter goedkeuring aan Z.Exc. den Minister van Waterstaat worden opgezonden. Al geven wij toe, dat het resultaat niet al te gunstig is, er is door overleg toch nog menig voordeel voor het personeel bewerkt'' Aldus gewijzigd werd de begrooting 1934 aan vaard. Een voorstel-Leidschendam, waarbij het be stuur wordt uitgenoodigd de mogelijkheid van een R. K. Schoolartsendienst te onderzoeken, was vervolgens aan de orde. Pastoor Kammers van Leidschendam stelde de ideëele zijde van de zaak in het licht. Pas toor Möller van Voorburg bepleitte samenspre- king van de schoolbesturen. Naar aanleiding van de besprekingen zegde het bestuur toe, de aangelegenheid nauwlettend onder de oogen te zien. Vervolgens hield mej. M. Michielsen, direc trice der „R. K. Vereen, voor ziekte- en invalidi teitsverzekering ten behoeve van personen in dienst van katholiek-maatschappelijke instel lingen", een causerie over ziekte- en invalidi teitsverzekering. waarna de heer ir. J. A. Post sprak over „Onze Ziekenhuisverzekering". Hierna sluiting. In poëzie kwam ik U vragen, Al durfde ik 't haast niet wagen, Voor 't mij zoo dierbaar arme kind. Sinds was vol poëzie mijn leven, Want o, wat werd er veel gegeven, Hoe wordt de liefde nog bemind. Ik *oek naar woorden, die vertellen, Wat blijdschap mij het hart doet zwellen, Sla ik nu al die schatten ga. 'k Weet niet, hoe U mijn dank te toonen, Maar God zal rijk en mild U loonen,' Gij zult het ondervinden, ja. Komt kijken, tweeden Kerstdag, allen, Het zal U zeker goed bevallen; Wijd open ik voor U de poort. Komt zelf eens zien, hoe weer voor velen, Die in Uw gaven mogen deelen, Een lichtstraal in hun armoe gloort. DE ZUSTERS VAN LIEFDE St. Veronicagesticht Spaame 89 8.15 uur: Alten. 9.30 uur: Tenoren en Bassen. Teneinde eikaars bezoek niet te hinderen of ■te bemoeilijken wordt allen R. K. Vereenigingen verzocht bij het uitschrijven van een vergade ring vooraf overleg te plegen met het algemeen secretariaat mej. W. van der Singel, Klever laan 194, telefoon 23608 en bij vaststelling hier van onmiddellijk mededeeling te doen. Tusschen Donderdagavond en Vrijdagmorgen is ingebroken in een kleuterschool in de Aster straat. De dader heeft zich toegang verschaft door het raam van een naastgelegen leegstaand perceel open te schuiven. Hij kwam op een binnenplaats. Hier verbrij zelde hij de keukenruit van de school. Binnengekomen ontvreemdde hij uit een of ferbusje S3 centen. De N.V. Amsterd. Tooneelver. zal Donderdag 4 Januari in den Stadsschouwburg opvoeren Vondel's „Gysbreght van Aemstel". De bezetting en monteering zullen gelijk zijn als te Amster dam. Op den Kleverparkweg branden een aantal lantaarns nu al drie etmalen aan één stuk. Vrijdagmiddag, 22 December 1933 werd ten hoofdkantore van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. te Haarlem door de Directie het overleg met de vakorganisaties voortgezet omtrent de verschillende maatrege len, die getroffen moeten worden in verband met de minder gunstige bedrijfsuitkomsten. Op uitvoerige wijze zetten de vakorganisaties uiteen de verschillende opmerkingen, die zr; meenden te moeten maken naar aanleiding van die maatregelen, welke door de Directie in de vorige conferentie van Dinsdag 12 December "33 nauwkeurig waren uiteengezet en toegelicht. De Directeur verklaarde zich bereid om terug te komen op zijn besluit, om de extra vrije da gen, die aan bepaalde groepen van het perso neel in verband met het gemis van vrije Zon en feestdagen worden toegekend, in te trekken, alsmede om na te gaan, of er aanleiding bestaat, nu de lakenprijzen e.d. zijn gedaald, het dienst- kleeding-loon te herzien, waarbij evenwel reke ning zal moeten worden gehouden met de op 1 Januari a.s. in werking tredende omzetbelas ting. Afwijzend stond de Directeur tegenover het verzoek om voor het personeel, dienst doende op de eenmanswagens, het thans bestaande aan tal arbeidsuren per week te handhaven; even zoo tegenover dat, om wederom de een dezer dagen gewijzigde regeling betreffende het waar nemen van een functie, waaraan een hooger bezoldiging verbonden is, in haar oorspronke- lijken vorm terug te brengen; ten opzichte van een bepaalde groep was de Directeur bereid te overwegen, of in deze nog iets gedaan kan wor den. Het z.g.n. algemeen minimum-loon voor de gehuwde beambten, hetwelk verlaagd zoude wor den van 27.50 op 2.6— per week, werd nader vastgesteld op 26.50, terwijl de verlaging met 20 pet. van de loonen van beide laagste ambte naren-loon groepen eenigermate verzacht zal worden voor de thans in dienst zijnde betrokken personeelleden. Over de afvloeiing van personeel werd uit voerig gesproken; de Directie verklaarde zich bereid daarover nader overleg te plegen, zoodra de wijze van uitvoering daarvan meer vastere vormen zoude hebben aangenomen, terwijl de Directeur meende, dat men geen terugstelling in rang behoefde te vreezen; hierover was nog nite gesproken en evenmin gedacht. Nadat over nog eenige andere, bijkomstige aangelegenheden, die met de aanhangige maat regelen verhand houden, uitvoerig overleg was gepleegd, sloot de Directeur de bijeenkomst. Op het laatste gewone concert in dit jaar komt ons stedelijk orkest Zondagmiddag met een programma voor den dag, dat in elk op zicht belangstelling verdient. Behalve het viool concert in C-dur van A. Vivaldi en Introduc tion et Rondo Capriccioso van C. Saint-Saëns vioolsoliste mej. Hanny Scheffelaar Klots opent Marinus Adam deze uitvoering met het Weihnachts-concert (Concerto Grosso No. 8) van A. Corelli. Obligaat-viool Hans Bijvanck en Leendert de Graaff, obligaat-cello Louis van Maanen en cembalo Jan Booda. Bovendien ver meldt het programma Maestoso en Adagio- Andante uit „Die Geschöpfe des Prometheus" van L. v. Beethoven en L'Arlesienne Suite No. 2 van G. Bizet. Tenslotte verwijzen wij naar het Opera-Con cert op Maandagavond 25 December in samen werking met de Italiaansche Opera .onder lei ding van Vincenzo Marini. Het programma be staat uit fragmenten uit de opera's Madame Butterfly, II Travatore, La Bohème, Faust etc. Solisten op dit concert zijn: Ester Guggeri, Gianna Rubbisi, Guiseppe Bentonelli en Dario Caselli. In den kunsthandel van J. H. de Bois, Kruis weg' 68 te Haarlem zal den 2en Kerstdag des na middags om 2 uur een expositie geopend worden van schilderijen, eekeningen en litho's door Wil liam Degouve de Nuncques. Het Bestuur van den Armenraad te Haarlem raadt allen, die meubelen, tapijten en andere huishoudelijke artikelen wenschen te koopen van Ch. F. Vreeswijk te Haarlem en zijne zonen W en L. Vreeswijk, z.g. ten behoeve van de blinden, eerst inlichtingen in te winnen bij zijn Bureau, Jansweg 39 Haarlem, tel. No. 12700. Naar aanleiding van het feit, dat in den laat- sten tijd per advertentie goederen en giften worden gevraagd door behoeftige gezinnen, geven wij ernstig in overweging, alvorens hierop in te gaan. informaties in te winnen bij het Bureau van den Armenraad, Jansweg 39. Tel. No. 12700 Evenals vorige jaren zullen op Kerstdagmorgen uit den toren der Spaarnekerk eenige Kerstlie deren gespeeld worden door leden van de „Spaar- nebazuin". Dat dit in het midden van den nacht goed zal klinken, en ook ver hoorbaar is weet men van vorige jaren. Zij die zich naar de Nachtmis begeven zullen door deze muziek wel in echte kerststemming gebracht kunnen worden. Dinsdag 26 Dec. (tweeden Kerstdag) houdt deze vereeniging een a.lgemeene H. Communie in de kapel van het R.K. Lyceum, Zijlweg 199. De gezangen worden door de Zangersgezellen uitgevoerd. Na de Mis gezamenlijk ontbijt in liet Gezellenhuis. Des avonds plechtige instal latie van 24 adspiranten. Aanvang 8'A uur. Me- défeewerkt wordt door de harmonie „Utile Dul- ci", de Zangersgezellen en de 'Rederijkerskamer „St. Genesius. Geen speciaal Kerstprogramma zal worden uitgevoerd. De volgende afgestudeerden van de Middel bare Technische School te Haarlem, werden geplaatst in de navolgende betrekkingen: Van de afdeeling Werktuigbouwkunde: de heer R. Th. de Cock, bij de firma Heringa Wütrich te Haarlem; de heer Th. B. Bosman, bij de Hoogovens te IJmuiden; de heer H. Meijers, bij de Hengelosche Veerenfabriek te Hengelo (O.); de heer J. Schepman te Schiedam. Van de afdeeling Electrotechniek: de heer J. C. Schaap, bij Philips gloeilampenfabrieken te Eindhoven. De duiven worden op vliegtype en op punten gekeurd. Als keurmeester hoopt voor ons op te treden de heer J. S. Heerschop. Geboren: 20 Dec.: d. van C. M. M. Sondaal— Velu; 21 Dec.: d. van C. Leautaudde Goede; d. van G. S. M. v. d. BerghKlein Robbenhaar; z. van J. W. van ThienenStevonhaagen; d. v. M. M. H. ElfersNöcker; d. v. M. v. Rotter damVisser. Overleden: 21 Dec. J. H. de Koekv. Rosevelt, 73 j„ Julianapark; G. SmesingFolkertsma, 40 j., Reigerstraat. t Men schrijft ons: De Kerstavond van de afd. Haarlem van de Ned. Vereen, v. d. Volkszang zal op Woensdag 27 December a.s. plaats vinden in Gebouw Cae- cilia Jansstraat Haarlem. Als van ouds zal deze avond een bijzonder karakter dragen, waarvoor alle moeite is gedaan. Medewerking verleenen de heer R. Sixma, al gemeen leider; mej. L. Hertier, sopraan; de heer P. S. Spaan en de heer J. Haan fluit. Haarlems Klein a Capellakoor en het Mannenkwartet Euphonia onder leiding van den heer Nico Hoo- gerwerf zullen eveneens medewerken. Afscheid Kantongerecht Een onzer mede werkers schrijft ons: Zoo is dan heden in het Kantongerechtsge bouw te Hoofddorp de laatste zitting gehouden. Voor altoos is dat voorbij. De bezuiniging des Ministers hief ook dit Kantongerecht op of be ter voegde het bij Haarlem. Wat er met het mooie, hechte gebouw zal gebeuren is een zorg van lateren datum. Voor de bewoners van „de Meer" beteekent die opheffing een ongerief, maar de Hillegommers, Lissers en Bennebroe- kers zijn er in zooverre niet rouwig om, omdat bij slecht weer een gang naar Hoofddorp geen pleizierreisje is: deze menschen gaan gemakke lijker naar Haarlem. Toch zullen allen, die voor welke zaak zij dan ook naar Hoofddorp werden geroepen, missen den heer Kantonrechter en zijn Griffier. Zulks te meer, omdat de eerste een andere afdeeling strafzaken in Haarlem te behandelen krijgt. Ge durende de vele jaren maakten wij persoonlijk Mr. P. H. F. Bijl de Vroe en Mr. C. Avis mee en al is het niet altoos prettig voor het gerecht te verschijnen hier was iets dat bijzonder aantrok en dat waren de persoonlijkheid van de beide heeren, hun omgang als we het eens oneerbie dig mogen zeggen met de opgeroepenen of schuldigen. Men meene niet dat ieder Kanton gerecht iets gemoedelijks ademt, want in de groote stad is niets minder waar. Maar in Hoofd dorp bracht Mr. Bijl de Vroe de menschen op hun gemak. Hoffelijk in hooge mate paart deze jurist aan een uitgebreide rechtskennis een zakenkennis, die ieder verbaasde door haar veelomvattendheid. Alles werd hier gedaan om partijen langs min nelijken weg tot elkaar te brengen en herhaal delijk had de rechter succes. Men behoefde ech ter nooit te trachten hem op een dwaalspoor te brengen, want daarin slaagde men nimmer. Maar bij goeden wil zou deze hoogstaande mensch alles doen om kosten te voorkomen Bij dit afscheid van het Kantongerecht geloo- ven wij, dat zulks den beiden heeren in menig opzicht zwaar valt; hun ambt is hun lief ge worden. Maar gaarne brengen wij van deze plaats een woord van oprechten dank en hulde namens heeren, Mr. Bijl de Vroe en Mr. Avis hun ambt hebben bekleed. Wij zullen hen niet spoedig ver geten en hopen, dat zij nog lang op dezelfde wijze hun hooge en eervolle functie mogen be- kleeden, zij het dan elders. Verkoop kerstlampjes. De verkoop van kerstlampjes en kerstversieringen, georganiseerd door de afdeeling Heemstede van den Volks bond tegen drankmisbruik ten bate van het Crisis-comité, heeft, na aftrek der noodzakelijke kosten, opgebracht circa 55. Gevonden voorwerpen: Terug te bekomen bij: A. Wesseling, Vijfheerenstraat 26, een blauwe muts. P. L. Luiten, Hillegommerdijk 540, Haarlemmermeer, een witte zwaan. R. Ree, Valkenburgerplein 23, een roodbonte kat. J. M. van Straten, Molenwerfslaan 32, een R.K. kerkboekje. J. Kroone, Wilhelminaplein 1, een wandelstok. T. Gans, Oude Posthuisstraat 24, een hondje (pinchertje)W. Schoo, Van Mer- lenlaan 44, een gouden oorknopje. J. van Za del, Leidschevaartweg 75, een plaid. H. Wes- terveld, Iepenlaan 12, een witte duif. A. Eg- mond, Leidschevaartweg 49, een motorhand schoen. S. de Reus, Kerklaan 3, drie sleuteltjes. Mevr. Fabriek, Bosb. Toussaintstraat 20, een jongensdas. Drogisterij Kennemerland, Zand- voortschelaan 26, een paar glacé dameshand schoenen. P. Lammerse, Zandlaan 3, Benne- broek, een klein bruin hondje. Seinhuis Zand- Naar wij vernemen, zal ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer mr J. B. Reinders, met ingang van 1 Jan. 1934 tot bestuurder van het kantoor IJmuiden van de Twentsche Bank N. V. worden benoemd de heer J. H. Levenkamp. De Zuid-Hollandsche Bond van het Wit-Gele Kruis hield een algemeene vergadering. Medegedeeld werd, dat een commissie met betrekking tot de geestelijke volksgezondheid tot stand gekomen is. Het bestuur drong er op aan, dat de atdeelingen geen ongediplomeerde verpleegsters of bakers aanstellen. Evenzoo, dat de afdeelingen zich houden aan de bepalingen nopens de moedercursussen. De opleiding van de bakers zal gezien het nauwe verband tusschen de Haagsche afdee ling van den Ned. R K. Bond voor Groote Gezinnen en het Wit-Gele Kruis in handen van deze Haagsche afdeeling worden gesteld. De commissie van toezicht zal staan onder bestuur van dr. van Bouwdijk Bastiaanse, den voorzitter en den secretaris van den Zuid-Hol- landschen Bond, één afgevaardigde van Rot terdam en één van 's-Gravenhage. Na de mededeelingen werd de begrooting voor 1934 behandeld. Uit de vergadering rees verzet tegen de in verband met de 10 pet. korting op het provin ciaal subsidie voorgestelde 10 pet. korting op het salaris van de enquetrice. Besloten werd de voorgestelde korting op 5 pet. terug te brengen, behoudens dwingend voorschrift van Ged. Staten. Naar wij vernemen, zal de Hollandsche film „Willem van Oranje", die op 5 Januari voor het eerst gaat «in de drie hoofdsteden, reeds op 12 Januari in het Rembrandt-theater alhier wor den vertoond. De N.V. Alg. Assurantiekantoor Sprenger Co. alhier, zond ons een tabel voor de bereke ning van de omzetbelasting, aangeboden door de Eerste Nederlandsche en de Nieuwe Eerste Nederlandsche. Deze tabel geeft in bedragen tot 100.nauwkeurig aan, hoeveel de omzetbe lasting over den verkoopsprijs der geleverde goederen bedraagt. Voor bedragen boven 100. kan de belasting gemakkelijk uitgerekend wor den, zulks aan de hand van een duidelijk voor beeld. De verspreiding van deze tabel is een mooie reclame, die zeker gewaardeerd zal worden. De P. V. Haarlemsch-Amsterdamsch Kwartier houdt hare jaarlijksche tentoonstelling, op 23 en 24 December in „De Korenbeurs". voortschelaan een damesparapluie. H. Prins, Bennebroekerdijk 226, Haarlemmermeer, een schaatssleutel. H. Bakker, Schouwtjesbroeker- straat 5, een kindermuts. Van Baker, J. v. d. Berstraat 19, een hond. „Ons Belang" De R.K. Coöp. Tuinders— vereeniging „Ons Belang" hield haar algemee ne jaarvergadering. Des morgens werd in de parochiekerk een H. Mis opgedragen tot in tentie der leden, waarbij velen ter H. Tafel naderden. Des middags om twee uur werd door den heer Jac. P. Nijssen, den voorzitter, de vergadering geopend. Groote moeilijkheden doen zich voor om te voorzien in de behoeften van onze gezinnen, voor de coöperatie is het thans niet mogelijk meer te voorzien in de be hoeften der bedrijven, aldus spr. Ingrijpende maatregelen dienen te worden genomen om staande te blijven en het ledental moet con stant blijven. De schulden bedragen ongeveer twaalf duizend gulden, de vorderingen op de leden ongeveer twintig duizend gulden. Hierna volgden voorlezing en goedkeuring van het financieel verslag. De winst- en verliesrekening, evenals de ba lans over het boekjaar 19321933 werden goed gekeurd. Punt vijf was een voorstel, het verlies, zoover niet gedekt door de reserve, om te slaan over de leden, zoodat elk lid een gelijk aandeel zal hebben te betalen. Dit voorstel vond uitvoe rige bespreking en ook enkele bestrijding, doch werd met bijna algemeene stemmen aan genomen. Het bestuur werd gemachtigd om bovenge noemde verllesaandeelen zoo nooöig in rechten op te vorderen van die leden of inmiddels uit getreden leden die tot betaling of het treffen eener behoorlijke regeling niet bereid mochten zijn. De aftredende bestuursleden Jac. P. Nijssen voorz., J. v. d. Bronk, secretaris; M. Moole- naar, commissaris en F. Heeremans, lid van den raad van toezicht werden met vrijwel al gemeene stemmen herkozen. De voorzitter bracht de vergadering dank voor het gestelde vertrouwen en wekte op tot algemeene samen werking. Hierna sluiting. Brand Alhier brak brand uit in de rijwiel- herstelplaats van v. W. in de Kalverstraat te IJmuiden-Oost. Genoemde werkplaats, welke van hout was opgetrokken, werd een prooi der vlammen, benevens een gedeelte van een duivenhok, dat aan die werkplaats grensde. Eenige duiven, welke zich in dat hok bevonden konden niet meer gered worden en kwamen in de vlammen om. De oorzaak van den brand is, dat een lamp, welke bij het laschen werd gebruikt, in brand geraakte. Benoeming. z. H. Exc. de bisschop van Haarlem heeft benoemd tot geestelijken advi seur van de Katholieke kinderuitzending, afdee ling Velsen, den weleerw. heer A. Coelen, te IJmuiden. Gebouw „St. Bavo" Geel-Wit, 6 uur. Ge wone zittingen, 4 en 7 uur. Stadsschouwburg Revue „O bedoel je dat", 8 uur. cinema „The way to love"; op het tooneel „The famous fujé Aronje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater „Leise flehen meine Lieder"; op het tooneel „Cochrave en Odette" en „Liesel Löffler", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor King of Jazz, 2.30, 7 en 9.15 uur. Gemeente-Concertzaal Middagconcert door de H. O. V. half 3 uur. Stadsschouwburg Revue „O.... bedoel je dat", 8 uur. Palace „The way to love"; op het tooneel „hTe famous Fuji-Troupe" 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater „Leise flehen meine Lieder"; op het tooneel „Cochrane en Odette" en „Lisel Löffler", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „King of Jazz" 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Gem. Concertzaal Opera-concert door de H. O. V. in samenwerking met de Italiaansche Opera 8 uur. Stadsschouwburg Revue „O.... bedoel je dat," 8 uur. Palace „The way to love"; op het tooneel „The famous Fuji," 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater „Leise flehen meine Lieder"; op het tooneel „Cochrane en Odette" en „Liesel Löffler", '2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „King of Jazz", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. »hhi»s RADIO KONINGSTR. 27 - TELEF. 14609 llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllill Maandag bestemd voor godsdienstige vereeni gingen. Geen andere vergaderingen uitschrijven. Woensdag 27 Dec. 8 uur: Sociëteitsavond Ned. Reisvereeniging voor Katholieken in „De Leeu werik". Woensdag 27 Dec. 8.45 uur: K.J.M.V „Sint Augustinus". Oudejaarsavond. Bovenzaal Brink- mann, Groote Markt. Donderdag 28 December 8 uur: Bureau-ver gadering R.K. Reclasseeringsvereeniging in t Sint Vincentiusgebouw, Nieuwe Groenmarkt 22. 8 uur: Cursus R.K. Esperantistenvereeniging Abbé Richardson, waarna te 9 uur ledenverga dering met conversatie bfj Brinkmann. 8.15 uur' Repetitie R.K. Oratorium-Vereeni ging. voor de nieuwe cursussen in: Wij leveren HUISKAMER-AMEUBLEMENTEN be staande uit: DRESSOIR, THEEMEUBEL, SCHUIFTAFEL en STOELEN, geheel compleet, vanaf55. Idem, in het betere genre tot 175. SLAAPKAMER-AMEUBLEMENTEN vanaf 98— Eiken SLAAPKAMERAMEUBLEMENTEN met wortelnoten versiering, in moderne en zeer solide uitvoering170. Voorts uitgebreide sorteering handgeweven TAFELKLEEDEN, DIVANKLEEDEN, alsmede SCHOORSTEEN- en DRESSOIRLOOPERS vanaf 0.98 GED. OUDEGRACHT 118, b. d. KI. Houtstr. - TEL. 17165 DAGELIJKSC'HE SNEL-VRACHTDIENST Rechtstreeks HAARLEM - PURMEREND HOORN Via Buiksl. - Landsm en Ilp-Purmerland - Kwadijk - Middelie en Oosthuizen Assendelft - Krommenie - Zaanstreek - Jisp - Wormer VERTREK: HAARLEMHOORN, 1 uur 's middags. VERTREK: HAARLEM—via ZAANSTREEK 3 a. 's midd. HAARLEM—PURMEREND 2 X daags BESTELLINGEN; BEGIJNHOE- 29 zwart - TELEF. 11570. FIJNHOUTHANDEL ANNEX ZAGERIJ - SCHAVER» PAPENTORENVEST 8 - 14 - 16 - HAARLEM A. v. d. BERG Co. Slav, en Amer. eiken - Triplex-fineeren - Tafelranden - Celotex Import van Oost-Indisch hardhout. Telefoon 16232 EIERHANDEL-ENCROS OPGERICHT IN 1891 Sociëteit „St. Bavo" Kerstoratorium zang koor „Benedicamus Domino" en het zangkoor der Derde Orde (St. Antonius-parochie) 8 uur. Stadsschouwburg „Anna Klaasen's Kinder- tooneel „Harlekijntje op Kasteel Hemelhoog" 2 uur Revue „Obedoel je dat" 8 uur. Gem. Concertzaal Haarl. Gemengd Koor „Weihnachtsoratorium" J. S. Bach half 3 uur. Palace „The way to love" Op het too neel: „The famous Fuji-Troupe", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-Theater „Leise flehen meine Lieder" Op het tooneel: „Cochrane en Odette" en „Liesel Löffler" 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „King of Jazz" 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Sociëteit „St. Bavo" „Kunst na Arbeid" 8 uur. Stadsschouwburg Amsterdamsche Tooneel- vereeniging „Eindexamen" 8 uur. Raadzaal Prinsenhof Vergadering van den gemeenteraad half 2 uur. Palace „The way to love" Op het too neel: The famous Fuji-Troupe" 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt „Leise flehen meine Lieder" Op het tooneel: „Cochrane en Odette" en „Lie sel Löffler" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „King of Jazz" 2.30 en 8.15 uur. Restaurant Brinkmann Oudejaarsavond viering K. J. M. V. „St. Augustinus" kwart voor 9 uur. Voor de apothekers, die toestemming gevraagd hebben om des avonds, des nachts en des Zon dag te sluiten, is door den Inspecteur der Volks gezondheid een sluitingsrooster opgemaakt. Van Zaterdag 23 December tot Zondagavond 24 December 8 uur zijn geopend: Fa. Grijseels Van Hees, Lange Veerstraat 14. Telef. 11000; Apotheek Loomeijer, Zijlweg 34. Telef. 12495; Schoterbosch-Apotheek, Rijles- straatweg 19. Tel. 12711. Daarna zijn geopend tot Maandagavond 25 Dec. 8 uur: Marnix-apotheek, Mamixstraat 65; P. Th. A. van Rijn, Kleine Houtweg 15, tel. 10539; Firma Begemann- en Sneltjes, Kruisweg 30, tel. 10043; Apotheek „Bosch en Vaart", Bosch en Vaart straat 26, tel. 13290; en Firma Duym en Keur, Keizerstraat 6. Tel. 10378. L. Schoorl, Frans Hals Apotheek, Frans Hals plein 1, Tel. 11180 en apotheek Nolf, Kruisstraat 26, tel. 11174. Van Maandagavond 8 uur tot en met Vrijdag 29 December zijn geopend; Apotheek Loomeijer, Barteljorisstraat 11. tel. 10175; Park-Apotheek, Kleverparkweg 13, Tel. 11793; Centraal-Apotheek, Groote Houtstraat 78, tel. 10500 en Firma Th. A. Klinkhamer. Ko ninginneweg 69, Tel. 11596 en de fa. H. Rem mers Zn., Kruisstraat 6, Tel. 10354. Apotheek Nolf, Kruisstraat 26. Tel. 11174, maakt vande machtiging, op Zondagavond te sluiten, geen gebruik, maar blijft dan tot 10 uur open. De apotheek W. P. Woutersen, Koningin neweg 3, Telef. 12038, heeft geen verlof tot slui ten gevraagd en is dus altijd geopend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2