VOOR HAARLEM E-N OMGEVING T Hoogfeest van Kerstmis KERKLIJSTEN KALENDER VAN DE WEEK IN DE NACHTMIS: Epistel Evangelie ZONDAGSROEP ZATERDAG 23 DECEMBER De menschwording van Gods Zoon is een genade voor alle menschen. (Tit. 2: 11-15) Zeer geliefde: Gods genade is ver schenen, redding brengend aan alle menschen. Ze voedt ons op, om godde loosheid te verzaken en wereldsche begeer lijkheid; om ingetogen, rechtschapen, god vruchtig in deze wereld te leven; om de zalige hoop te verwachten en de openbaring der glorie van onzen grooten God en Zalig maker Christus Jezus. Hij heeft zich voor ons gegeven, om ons van alle ongerechtig heid te verlossen, en ons te reinigen als zijn eigen volk, val van ijver in goede werken. Zóó moet ge spreken en vermanen in Christus Jezus onzen Heer, De geboorte van Jezus Christus te Bethlehem (Luc. 2:1-14) In die dagen nu verscheen er een besluit van Keizer Augustus, om een volkstelling over heel de wereld te hou den. Deze volkstelling had plaats, eer Qui- rinius landvoogd van Syrië was. Allen gin gen op reis, om zich aan te geven, ieder naar zijn eigen stad. En daar Joseph uit het huis en het geslacht van David was vertrok ook hij uit Galilea, uit de stad Na zareth, naar Judea naar de stad van David, Bethlehem geheeten, om zich aan te geven met Maria, zijn verloofde vrouw, die zwan ger was. En terwijl ze daar waren, brak de tijd van haar moederschap aan; ze baarde haar eerstgeboren Zoon, wikkelde Hem in doeken, en legde Hem neer in een kribbe; want in de herberg was voor hen geen plaats. Nu waren er herders in die streek, die in 't open veld overnachtten, en hun kudde bewaakten. Eensklaps stond er voor hen een engel des Heeren, en de glorie des Heeren om straalde hen; een hevige vrees greep hen aan. Maar de engel sprak tot hen: Vreest niet; want zie, ik verkondig u een groote vreugde, die voor het heele volk is bestemd. Want heden is u in de stad van David een Verlosser geboren, Christus de Heer. Dit zal u het teeken zijn: ge zult een Kindje vin den, in doeken gewikkeld, dat in een kribbe ligt. En plotseling was de engel door een he- melsche legerschare omringd; ze loofden God, en zeiden: Glorie aan God in den hooge, En vrede op aarde Onder de menschen van goeden wil. ST. BAVO (Kathedraal) PAROCHIE ST. JOSEPH O. L. VROUW VAN DEN H. ROZENKRANS ST. JOANNES DE DOOPER ST. ANTONIUS VAN PADUA Katholische deutsche Seelsorge ESPERANTO Zondag Maandag Dinsdag Vrijdag Woensdag Donderdag Zaterdag E. E. P. P. Franciscanen en Capucynen E. E. P. P. Jezuïeten, Redemp toristen, Augustijnen en Do minicanen ALLERH. HART VAN JEZUS H.H. ELISABETH EN BARBARA H. LIDUINA HAARLEM-NOORD Emmanuel Eucharisticus AERDENHOUT-BENTVELT HEEMSTEDE (Leidschevaart) ZONDAG: vierde Zondag van den Advent. Algem. H. Communie voor de leden van de Derde Orde. Onder alle H.H. Missen schaalcol- lecte ten bate der St. Vincentius-Vereeniging met Liefdacligheidspredicatie, te houden door den ZeerEerw. Pater Pr. Barromeu6 de Greeve O.F.M. Om 5 minuten voor half elf begint de Hoogmis, waaronder gelegenheid tot communi- ceeren. Van 6 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Om 7 uur Lof met Rozenkransgebed. MAANDAG: Hoogfeest van Kerstmis. Gene rale absolutie voor de leden van de derde Or de. Ofti 5 uur begint de plechtige Nachtmis, waaronder een korte Toespraak. Daarna van 6.30 tot 10 uur elk half uur een gelezen H. Mis Onder de H.H. Missen wordt geregeld de H. Communie uitgereikt. Vóór het Communiceeren, onmiddellijk na de plechtige Nachtmis, (dat is dus om 6.30 uur) gelieve men zich zoo stipt mogelijk te gedragen naar de instructie, gege ven vanaf den preekstoel en naar de aanwijzin gen der Commissarissen van Orde (witte strik). Men zorge vooral niet bü het begin in te groot getal tegelijk van zijn plaats op te staan, maar late elkaar zooveel mogelijk ruimte en tijd. Om vijf minuten vóór half elf begint de Hoogmis. De Schaalcollecte onder de H.H. Missen is voor het Sieradenfonds der Kathedraal, 's Middags van 6 uur tot na het Lof is er gelegenheid om te biechten. Om 7 uur Lof met Feestpredikatie. Vóór het Lof het Rozenkransgebed. DINSDAG. Tweede Kerstdag en Feestdag van den eersten Martelaar, den H. Stephanus. De H.H. Missen zijn als op Zondag. Om 4 uur Ro zenkransgebed bij de Kribbe. Geen Lof noch Congregatie. WOENSDAG: feestdag van den H. Joannes, Apostel en Evangelist. Om 7.30 en 8.30 Maria- Congregatie voor Jongelingen en Jongemannen. Om 8.30 zevende Les over de Ceremoniën der H. Mis, te geven door den Zeereerw. Heer F. v. Beukering in de Leonardus-zaal. DONDERDAG: Feestdag der H.H. Onnoozele Kinderen. Om 7.30 gezongen H. Mis met Alg. H. Communie voor de Edelwacht en na deze H. Mis zegening der kinderen. Onder de H Mis van 6.30 algemeene H. Communie voor de leden van de Graal. Om 9 uur gezongen H. Mis met Veni Creator voor Bruidegom en Bruid. Om 7.30 uur Lof ter eere van de H. Theresia met Rozenkransgebed voor de overledene en bediende leden der Broederschap voor de geloo- vige Zielen. ZATERDAG: Om 7.30 Maria-Lof met Rozen kransgebed. Jansstraat ZONDAG De H.H. Missen om 6.30, 7.45 en 9 uur en om 10.30 de Hoogmis. Onder alle H.H. Missen predikatie door den weleerw. heer Th. v. d. Lugt, kapelaan van deze parochie, ten bate der'St. Vlncentiusvereeniging, waarna collecte met open schaal; deze collecte wordt zeer dringend aanbevolen. Om 1 uur leering voor dé plechtige Geloofs belijdenis en vernieuwing der Doopbeloften. 's Namiddags van 6 tot 9 uur gelegenheid om te biechten en om 7 uur Lof. MAANDAG, Hoogfeest van Kerstmis, of de geboorte van O. H. J. Chr. in Bethlehem, te vieren als Zondag. Om 5 uur de Nachtmis; de geloovigen worden verzocht goed mee te zingen. Onder de Nacht mis wordt de H. Communie alleen uitgereikt aan de misdienaars en de zangers. Na de Nacht mis aan de overige-geloovigen, eerst de vrouwen dan de mann. Tot 10 uur wordt leder half uur een H. Mis belezen. Om 10.30 uur de Hoogmis. Na de H.H. Missen generale absolutie. Om 4 uur de Vespers met feestpredikatie, daarna biechthooren zoolang er achtereenvolgens biech telingen zullen zijn. DINSDAG, 2e Kerstdag. Feest van den H. Stephanus, eersten martelaar, dag van devotie, geen verplichting van Mishooren De H.H. Mis sen als op Zondag, dus 6.30, 7.45 en 9 uur en om 10.30 uur de Hoogmis. Na de Hoogmis verpachting der opengekomen plaatsen in het Jeugdgebouw achter de kerk. 's Avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. WOENSDAGavond om 7 uur Congregatie. DONDERDAG, H.H. Onnoozele Kinderen. On der de H. Mis van 9 uur korte toespraak en kinderzegen en daarna alg. H. Communie. 's Avonds om 7.30 uur Lof. ZATERDAG om 7.30 de H Mis in de kapel van Maria van Haarlem, toevlucht der zondaren. Des namiddags van 5 tot 9.30 uur gelegenheid om te biechten en om 7.30 uur Marialof. Spaarne ZONDAG de H.H. Missen om 6 uur, half 8, 9 uur en half 11 de Hoogmis. Half één Cate chismus voor de jongens. MAANDAG, 1ste Kerstdag: 5 uur de Nacht mis. DINSDAG, 2de Kerstdag: de H.H. Missen zijn om 7.30, 9, 10.30 de Hoogmis. 7 uur Lof met rozenhoedje. ZATERDAG om 7 en 9 uur H. Mis in de Grot; van 49.30 uur biechthooren; om half 8 Lof ter eere van O. L. Vrouw van Lourdes tot herstel der zieken en bekeering der zon daren. (Amsterdamstraat) ZONDAG, vierde Zondag van den Advent en eerste dag van het Veertig-urengebed. Vóór de H. Mis van half 7 wordt het H. Sacrament ter aanbidding uitgesteld. De H.H. Missen om half 7, half 8, kwart voor 9 de Kindermis, kwart voor 10 de Hoogmis en kwart over elf nog een stille H. Mis. Algemeene H. Communie voor de H. Fa milie afd. dames. Onder de H. Mis van kwart voor 9 Algemeene H. Communie van alle school gaande kinderen, ook dus van de kinderen die niet de parochieele scholen bezoeken. Ouders, wij reken op Uw medewerking. Edelwacht 4e en 5e klas om 4.00 uur Aanb. Edelwacht 6e en 7e klas om 4.30 uur Aanb. 's Avonds om 7 uur plechtig Lof met predi- catie; daarna biechthooren tot 10 uur; gedu rende de Kerstdagen geen biechthooren. MAANDAG, Hoogfeest van Kerstmis, 2e dag van het Veertig-urengebed. Om half 5 de plech tige Nachtmis en daarna van 6 tot 10 uur de gelezen H.H. Missen en om half elf de solem- neele Hoogmis. Om 8 uur de Kindermis. Des avonds om 7 uur plechtig Lof met predi- catie. DINSDAG: Tweede Kerstdag. Feest van den H. Stephanus en laatste dag van het Veertig urengebed. De H.H. Missen als op Zondag. Des middags om 3 uur plechtige Vespers.met ge meenschappelijke aanbiding. Aanbidding van Edelwacht als gisteren. Des avonds om 7 uur de plechtigheden tot sluiting van het Veertig urengebed: Plechtig Lof. Feestpredicatie door kap. v. d. Lugt. Processie en Te Deum. In de Nachtmis en in de H.H. Missen op 2den Kerstdag, alsmede in het Lof collecte voor de •versiering van het altaar met bloemen en was licht. Deze collecte mogen wij zeker wel in Uw bekende milddadigheid aanbevelen. N.B. Parochianen, die zelf gaarne wat bloe men zouden willen brengen bij het Allerheilig ste, worden beleefd verzocht dit nog dezen Za terdag te doen en dan alleen witte bloemen. WOENSDAG: 's avonds om kwart over 8 vergadering v. d. H. Familie, afd. dames. DONDERDAG: Geen H. Mis om half 8 en 9 uur, maar om 10 uur en om kwart over 11 ge zongen H. Mis met Veni Creator voor Bruide gom en Bruid, 's Avonds om 7 uur Lof met Ro zenhoedje ter eere van het Allerheiligst Sacra ment. VRIJDAG: Kinderbiechthooren van half 5 tot half 6. ZATERDAG: Biechthooren van 5 uur tot half tien. N.B. 1. Wij schreven niets over de H.H. Mis sen, daar wij natuurlijk veronderstellen dat alle parochianen zich een missaaltje zullen aan schaffen. 2. Voortaan Biechthooren 's Zaterdags vanaf v ij f uur. 3. De H.H. Missen in de week om 7 uur, half 8 en 9 uur. WOENSDAG en VRIJDAG wordt de Kerk geopend om 6 uur en kwart voor 6 en half 7 wordt de H. Communie uitgereikt. Nieuwe Groenmarkt DONDAG de H.H. Missen om kwart vóór 7, 8 uur de Kindermis, 9 uur en half 11 de Hoog mis. Vandaag Vigilie van Kerstmis. Vanmiddag gelegenheid om te biechten van vijf uur tot half tien. Om 7 uur wel Lof, doch geen predi- catie. MAANDAG het Hoogfeest van Kerstmis of van de Geboorte Onzes Heeren Jezus Chris tus. De Nachtmis begint om 5 uur; daarna twee Katholischer Deutscher Seelsorger (Rector) Spaarne 87 - Tel. 11551. Katholisches Deutsches Heim „St. Agnes", Frederikspark 8 - Tel. 12398 Ein gnadenreiches Weihnachtsfest und ein gesegnetes neues Jahr allen deutschen Katho- liken von Haarlem und Umgebung! Möge das Christkind doch bald alle glaubig treu an der Krippe sehen! Es gebe den Glaubigen Eifer und Beharrlichkeit, den Suchenden Mut und Ver- trauen! Dies wünscht von Herzen Euer deut scher Seelsorger. An den beiden Weihnachtstagen, Montag, d. 25. und Dienstag, d. 26. Dez. feiern wir das heilige Messopfer um 8,30 Uhr in der St. Jo- sephskapelle des Kinderhauses am Zijlsingel. Am Neujahrstag ist ebenfalls um 8,30 Uhr dort eine heilige Messe. K.D.M.V. „St. Agnes" Am 2.ten Weih- nachtstag feiern wir auch im gemiitlichen Bei- sammensein unsere Weihnacht. Wir treffen uns Abends um 7,30 Uhr im Leonardussaal des Hauses St. Bavo, Leidsche Vaart, bei der Ka- thedraale. Wir laden aber auch Nichtmitgiieder durch diese Anzeige nochmals herzlich ein. Wat is: Een Internationaal Congres? Veel menschen uit veel landen komen bij el kaar om te praten en ze verstaan elkaar niet. Wat is: Een Internationaal Esperanto Congres? Veel menschen uit veel landen komen bij el kaar om te praten en ze verstaan elkaar. Weet U: dat in 1932 per radio 630 cursussen in Espe ranto werden gegeven, 1427 lezingen in en 7 lezingen over Esperanto werden gehouden en 244 programma's met Esperanto werden afge kondigd? Dit alles door 110 radiostations in 19 landen. Weet U: dat door den Redemptoristen pater Decuene in Canada op voorbeeldige wijze gebruik ge maakt wordt van Esperanto? Talrijke emigran ten uit Polen, Tsjecho-Slowakije, Hongarije worden eerst in Esperanto onderwezen en ver volgens wordt de zielzorg geheel en uitsluitend in deze taal uitgeoefend. Weet U: dat in 1932 in Esperanto verschenen 147 nieu we boeken, en wel 58 over onderwijs, 43 over literatuur en kunst, 28 over wetenschap, tech niek en godsdienst en 18 over andere onder werpen. Weet U: dat door de zorgen van de Italiaansche Tou- ring-Club. die vorig jaar uitgaf het alom ge roemde boek over Milaan en de Lombardijsche meren, weldra ook in Esperanto zal verschijnen een geïllustreerde gids over Rome. Weet U: dat aan alle Japansche Hoogescholen Espe ranto wordt onderwezen. Vele professoren schrijven hun wetenschappelijke werken in die taal, o.a. boeken over Serumdiagnose en Vac cinatie. stille H.H. Missen. Onder de Nachtmis korte toespraak. Na de Nachtmis wordt de H. Com munie uitgereikt, Zy, die ter Copamunie gaan, worden beleefd verzocht zich te houden aan deze volgorde. Eerst gaan allen, die in de bene denkerk hun plaats hebben; daarna zij, die op de eerste tribune zijn gezeten; daarna zy, die op de tweede tribune zyn. Eenige heeren kerk- collectanten zullen daarby als orde-commissa ris fungeeren. Wanneer de Communicanten zich N. B. Vanaf Maandag dagelijks Gloria (be halve Donderdag) en Credo. De Prefatie van Kerstmis. Vigiliedag voor het Hoogfeest van Kerstmis. Mis: Hodie. Geen Gloria. 2$ gebed v. d. 4en Zondag v. d. Advent Het Alleluja met vers wordt vanwege den Zondag wel gebeden. Credo. Prefatie v. d. Allerh. Drieëenheid. Kleur: Paars. „Vandaag zult gij weten, dat de Heer komt en morgen zult gy zijne glorie aanschou wen. Morgen zal de ongerechtigheid der aarde worden uitgedelgd en zal de Zaligmaker der wereld over ons heerschen." (Introitus en Alle luja-vers). Kerstmis. Hoogfeest van Christus' Geboorte. Geboden te vieren als Zondag. De Nachtmis: Dominus. De Dageraadsmis: Lux fulgebit. 2e gebed v.d. H. Anastasla. De Dagmis: Puer. Laatste Evangelie als op Driekoningen. N. B. Men lette gedurende het geheele Kerst octaaf op de veranderingen in het gebed „Com- municantes". Op dit Hoogfeest laat de H. Kerk hare pries ters drie H. H. Missen opdragen ter viering van Christus' geboorte in den stal van Bethlehem (Nachtmis)in de harten der menschen (Da geraadsmis) en van de geboorte van alle eeuwig heid uit den Vader (Dagmis). Heden is de Zaligmaker geboren, die Christus de Heer is, in de stad van David (Evangelie v. d. Nachtmis). Laten wy op deze aarde ons verheugen met de hemelingen (Offertorium v.d. Nachtmis). Maar ook zien wy met de oogen des geloofs in dat machtelooze Kind den Al- machtigen en Allerheiligsten God. Aanbidden wij dat Kind met de Engelen des hemels: „Eere zy aan God in den Hooge". Aanbidden wy dat Kind in ons hart en vragen wy met het nieuwe Licht van het menschgeworden Woord (de ge nade) te mogen worden verlicht en dat het nieuwe Licht moge uitstralen in onze werken (Gebed v. d. Dageraadsmis). Want dan alleen is ons Kerstfeest vruchtbaar als het eene ver andering en bekeering van leven teweegbrengt, immers: „De genade van God, onzen Zalig maker is ons verschenen, om te leeren, dat wy aan de goddeloosheid en de begeerlijkheid der wereld moeten verzaken en zedig, rechtvaardig en godvruchtig in deze wereld moeten leven." (Epistel v. d. Nachtmis./ Tweede Kerstdag. Feest v. d. H. Stephanus Diaken, eerst» martelaar. Mis: Sederunt. 2e ge bed v. h. Kerstoctaaf (uit de Dagmis.) Gisteren Graduale valt het Alleluja met vers weg en wordt gebeden de Tractus. Kleur: Paars. Heden vieren wy den feestdag der kinderen, die vol gens het Evangelieverhaal door den allerwreed- sten koning Herodes vermoord zijn. Ziet, de aardsche vijand zou door eerbetuigingen dien gelukkigen kleinen nooit zóóveel voordeel hebben kunnen brengen, als v nu gedaan heeft door zyn haat. (St. Augustinus). KERSTMIS (Naar een oude meester) beleed de H. Kerk voortdurend de Godheid van het Kind in de kribbe. Vandaag viert zy het feest van den eersten martelaar, die de God heid van Christus met zijn bloed en leven zoo schitterend heeft betuigd. Om zijne prediking van den Christus is de H. Stephanus gesteenigd. Feestdag v. d. H. Joannes, Apostel en Evan gelist. Mis: In medio. 2e gebed v. h. Kerst octaaf. Kleur: Wit. In de vreugde van het Kerstfeest viert de H. Kérk ook het feest van den H. Joannes, den meest beminden leerling des Heeren./ Na zyne uitverkiezing zien wy den H. Joannes steeds in de innigste gemeenschap met Christus. Hy stond ook onder het kruis, hij, die gerust had aan 's-Heeren borst bij het Laatste Avondmaal. Johannes stond aan het hoofd der Kerk in Klein-Azië, werd onder keizer Diocletiaan ge vangen genomen en geworpen in een ketel met ziedende olie, waar hij echter ongedeerd uit trad Als balling op het eiland Patrr os schreef hij zyn „Boek der Openbaring", het laatste der boeken v. d H. Schrift. Van zijn hand heb ben wij ook het H. Evangelie volgens den H. Joannes en drie brieven. In zeer hoogen ouder dom is de H. Joannes overleden te Ephese (Klein-Azië). Feestdag v. d. H. H. Onnoozele Kinderen. Mis: Ex ore. 2e gebed v. h. Kerstoctaaf. Na het Mis v. d. H. Thomas van Kantelberg, Bisschop en Martelaar: Gaudeamus, 2e gebed v. h. Kerst octaaf. Kleur: Rood. Thomas Becket, kanselier van koning Hendrik II van Engeland, tot Aartsbisschop van Kantel berg verheven, was tot groote teleurstelling des konings, die in hartstochtelyke heerschzucht de rechten der Kerk aanrandde, een onverschrok ken verdediger van de rechten der Kerk. Be dreigingen, noch vleierij konden hem doen wan kelen. Tenslotte was Thomas gedwongen te vluchten. Jarenlang verbleef hij onder de be scherming van Paus Alexander en den Fran- schen koning Lodewyk in Italië en Frankryk als balling. Door de bemoeiingen des Pausen e:. van den Franschen xoning kwam een einde aan Thomas' ballingschap. Maar poedig na zyn terugkeer werd hij wederom het slachtoffer van allerlei lasterlijke beschuldigingen, zoodat de koning in Thomas een vijand bleef zien van het ryk en zich by zyne hovelinge'- beklaagde, dat er één priester was in het ryk, waarmee hy maar geen vrede kon houden. Deze woorden brachten de hovelingen op de gedachte den koning van dien éénen priester te verlossen. Zeer goed '«grijpend, dat Thomas die eene priester was, hebben zij hem lafhartig ver moord tydens de Vespers in de kathedraal van Kantelberg den 29en Dec. 117.. Mis Puer (als de dagmis op het Kerstfeest. Epistel en Evangelie als in de dageraadsmis op het Kerstfeest. 2e gebed tereere van Maria; (Deus, qui salutis) 3e voor Kerk of Paus. Kleur: Wit. Alles als in bovenstaanden kalender van het Bisdom, behalve: ZATERDAG: Mis v. d. Z. Z. Margarita Co- lonna en Matthia van Nazzarei, Maagden. Vir- gines. 2e gebed v. h. Kerstoctaaf. Alles als bovenstaanden kalender van het Bisdom. Amsterdam. ALB. M, KOK, Pr. houden aan hun aanwyzingen, heeft alles een goed verloop en wordt het uitreiken der H. Communie zeer bespoedigd. Om 7 uur begint het tweede drietal H.H. Mis sen zoo ook om 8 uur het derde drietal en om half 10 beginnen de laatste drie H.H. Missen. Om half 11 solemneele Hoogmis. Vandaag col lecte voor de sieraden van kerk en altaar. Des middags van 5 tot 7 uur biechthooren. Om 7 uur de plechtige Vespers, waaronder feestpredicatie. .DINSDAG, 2a Kerstdag, dag van devotie. De H.H. Missen als op Zondag. Des middags om half 4 de Vespers. WOENSDAG-avond om half 8 Maria-Con- gregatie voor de jongens. VRIJDAG om 8 uur geen H. Mis. Des avonds om half 8 Lof; geen Kruiswegoefening. ZATERDAG-middag van 5 uur tot half 10 ge legenheid om te biechten. A.s. ZONDAG, Oudejaarsdag. DERDE ORDE Op het Hoogfeest van Kerstmis generale Ab solutie voor de leden'der Derde Orde. Kleverparkweg ZONDAG, vierde Zondag v. d. Advent en Vigilie van Kerstmis. Om 10 min. vóór 7 uur wordt de H. Communie uitgereikt. De stille H.H. Missen om 7 en 9 uur, om 10.30 uur de Hoogmis. Van 5 tot 9.30 uur gelegenheid om te biechten, ook bij den Eerw. Pater Assistent. Om 7 uur Lof en Rozenhoedje. MAANDAG. Hoogfeest van Kerstmis. Om 5 uur de plechtige Nachtmis, waaronder korte toespraak, gevolgd door twee stille H.H. Missen. Collecte oor de altaarsieraden. Generale abso lutie voor de leden, der Derde Orde. De H. Communie wordt uitgereikt onmiddellijk na de Nachtmis. De geloovigen worden verzocht dé heeren Zangers te laten voorgaan naar de Communiebank. Daarna gaan de geloovigen, die in het middenschip zitten, ter H. Tafel en ver volgens zy, die in de zybanken gezeten zyn. Allen gaan alléén door de zypaden naar hun plaats terug. 's Morgens wordt geen biecht gehoord. Om 8, 8.30, 9, 9.30 en 10 uur stille H.H. Mis sen, om 10.30 uur de Hoogmis, 's avonds van 6 tot 7 uur gelegenheid om te biechten, ook by den Eerw. Pater Assistent. Om 7 uur Plechtig Lof met feestpredikatie. Na het Lof lied no. 12. DINSDAG. Tweede Kerstdag. Geen verplichte Zondagviering De H.H. Missen als op Zondag. Van na de H. Mis van 7 uur tot na de Hoog mis uitstelling van het Allerheiligste voor het verdienen van den vollen Aflaat. Om 7 uur Lof en rozenhoedje. Na het Lof lied no. 5. WOENSDAG. Feest van den H. Joannes. Apostel en Evangelist. Om 12.15 uur geen ca techismus voor de kinderen van het laatste leerjaar. DONDERDAG. Feest van de Onnoozele Kin deren, VRIJDAG. Om 7.30 uur gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart, 's Ayonds om 7.30 Lof met Litanie van het H. Hart. Na het Lof lied no. 4. ZATERDAG, 's Avonds van 5—9.30 uur ge legenheid om te biechten, ook by den eerw. Pa ter assistent Paul Krugerstraat ZONDAG, heden de 4e Zondag van den Ad vent. De H.H. Missen om 6.30, 7.45, 9 uur en 10.30 de Hoogmis. Onder de H.H. Missen col lecte voor het Wit-Gele Kruis. MAANDAG, Hoogfeest van Kerstmis. Om 5 uur plechtige Nachtmis en 2 stille H.H. Missen. Om 7.30 uur de tweede reeks H.H. Missen; 7.30 uur zij-altaar de derde reeks H.H. Missen; 9.30 uur de vierde reeks H.H. Missen en om 10.30 uur de Hoogmis. Des avonds 7 uur plechtig Lof met predikatie. DINSDAG, 2e Kerstdag, dag van devotie. De H.H. Missen als op Zondag. Des avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. WOENSDAG 10 uur stille H. Mis tot intentie van Bruidegom en Bruid. DONDERDAG om 7.30 Lof ter eere van het H. Sacrament en 8.15 uur Congregatie voor de H. Familie, afd. vrouwen. ZATERDAG om half 8 de H. Mis voor de leden van de Aartsbroederschap van O. L. Vrouw van Altyddurenden Bijstand, 's Avonds van 5 tot 9.30 uur gelegenheid om te biechten. ZONDAG, 5e Zondag van de maand. In de week zijn de H.H. Missen om kwart vóór zeven, half acht, kwart over acht en ne gen uur behalve Woensdag en Zaterdag. Als dan geen H. Mis om 9 uur. De H. Communie van de Edelwacht op Don derdag en Zaterdag. ..Biechtgelegenheid: Zaterdag 23 Dec. van 5 tot 9.30 uur; Zondag 24 Dec. van 5 uur tot na het Lof; Maandag van 6 uur tot na het Lof. Rijksstraatweg ZONDAG, 4e Zondag' van den Advent. De stille H.H. Missen te kwart voor 7, 8 uur en half 12. Te half 10 de Hoogmis. Te half 1 Ca techismus ter voorbereiding van de plechtige Doopbeloften, afd. meisjes Biechtgelegenheid van 5 uur tot na het Lof. Te 7 uur Lof. MAANDAG, le Kerstdag, te vieren als Zon dag. De plechtige Nachtmis te 5 uur, gevolgd door twee stille H.H. Missen. Het tweede drietal H.H. Missen om 8 uur, half 9 en 9 uur. Het derde drietal H.H. Missen om half 10, 10 uur en half 11, waarvan die om half 11 plechtige Hoog mis; geen H. Mis om half 12; om 5 uur gelegen heid tot biechten; 7 uur plechtig Lof met preek. DINSDAG, feestdag van den H. Stephanus, eersten martelaar der H. Kerk. De H.H. Missen om kwart vóór 7 8 uur, half 10 (plechtige Hoog mis,) en half 12. Des avonds om 7 uur Lof. VRIJDAG-avond half 8 Lof ter eere van het H. Hart met Litanie. ZATERDAG biechtgelegenheid voor de kinde ren van 121 uur; voor de óverigen van 59 uur. Woensdag en Vrijdag wordt de H. Communie ook uitgereikt om half 7. Op de dagen door de week is buiten de uren der godsdienstoefeningen de kerk ook open in de namiddaguren van 3—5 uur. St. Bavo ZONDAG, Vigilie of Vooravond van Kerst mis. De H.H. Missen te 6.30, 7.45, 9 uur en te 10.30 uur de Hoogmis, 's Avonds van 5 tot 9.30 uur gelegenheid om te biechten. MAANDAG, Hoogfeest van Kerstmis. Om 5 uur de Nachtmis; te 7.30 uur tweede drietal H.H. Missen; te 9 uur het derde. Te 10 uur de Hoogmis. Des middags van 5 tot 6.30 uur ge legenheid om te biechten. Te 6.30 uur plechtig Lof met feestpredikatie. DINSDAG, Tweede Kerstdag. Feest van den H. Stephanus. De H.H. Missen als, op Zondag. XXVI Wanneer Jezus uitwendig iets van zijn bo- venmenschelijke heerlijkheid openbaarde, wan neer wij de schoonheid van den koningszoon slechts van verre mochten zien; wanneer wy Hem slecht zien mochten, hooren mochten zoo als hy door Galilea's stedekes ging of door Sa maria's korenvelden, hoe zou zulk een communie voor onze broze menschelykheid te veel zyn, al bidden wij met die vrome Galileërs: „Wy zouden Jezus wel willen zien." „En Hem zien gelyk Hy is" dat kan hier niemand en leven. Daartoe hebben wy noodig de versterking van het licht Zijner heerlykheid. En dat straalt ons eerst toe op den dag zondef schaduwen. Jezus maakt zich nu alleen zichtbaar voor het levend geloof. Maar dat geloof is genoeg om het hart van den geloovige voor Jezus in gloed te zetten. Jezus' geest is niet alleen een geest van uitbranding, gelyk de Schrift zegt, maar ook van ontbranding. Geen tong vertelt u van de liefde der ziel voor haar Heiland in die won derlijke communie. Welke verrukkingen, wat een zalige stilte, wat welsprekend zwygen, wat diepe aanbidding, wat zoete samenspraken, wat kin derlijke heerlykheid, waaruit de mannenmoed en mannenkracht voor het leven geboren wordt. Mocht eiken dag onze ziel naar die stonde ver langen als Joannes, toen hy zoo heerlyk schreef over het zielsverlangen der Bruidkerk naar haar Bruidegom. „Toen het ochtend werd, stond Jezus op het strand" lezen wy. Welnu, aan den ochtend van eiken dag staat Jezus in uw paleis-kerk of in uw hut-kerk, u wachtende, om uw gezel te zyn in den nieuwen dag. Langendyk TH. J. VAN NOORD, pr. Des avonds 6.30 uur Lof ter eere van het Jezus-kind. WOENSDAG, feest van Onnoozele kinderen. Te 8 uur gezongen H. Mis, waarna Zegening der kinderen. ZATERDAG van 5 tot 9 uur biechthooren. ZONDAG vigilie van Kerstmis. De H.H. Mis sen te half 8, 9 uur en half 11. Te 3 uur Lof met Rozenhoedje. Daarna gelegenheid om te biechten tot 9 uur. MAANDAG, Hoogfeest van Kerstmis of dé Geboorte Onzes Heeren, te vieren als Zondag De plechtige Nachtmis, waaronder korte toe spraak is te 5 uur. De H. Communie wordt na de Nachtmis uitgereikt. Na de Nachtmis is van af half 7 elk half uur een H. Mis, waaronder de H. Communie wordt uitgereikt, tot 10 uur. De Hoogmis is dezen dag niet te half 11, maar te 10 uur. Des middags te 3 uur Lof met Ro zenhoedje, waarna gelegenheid om te biechten zoolang er achtereenvolgens biechtelingen zyn. DINSDAG, 2e Kerstdag, dag van devotie; de H.H. Missen te half 8, 9 uur en half 11. ZATERDAG van 39 uur gelegenheid om te biechten, te half 8 Lof der Broederschap van O. L. Vrouw v. Altijdd. Bijstand. ST. BAVO Heerenweg 88 ZONDAG, 4e Zondag van den Advent. Vigilie van Kerstmis. De H. Communie wordt uitgereikt om half 7 ook door de week en verder vóór en onder iedere H. Mis, by het teeken v. d. bel. De H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur en om half 11 de Hoogmis. In verband met het a.s,. Kerstfeest des mid dags vanaf 6 uur gelegenheid om te biechten; om half 8 Lof met Rozenhoedje, daarna alsnog gelegenheid om te biechten MAANDAG, Hoogfeest van Kerstmis, waarop wordt herdacht de Geboorte van Jezus Christus God den Zoon uit de Maagd Maria De Nachtmis wordt gehouden om 5 uur terwyl daarna de overige H.H. Missen gelezen worden;, de Nachtmis is geëindigd om half 7, met de twee volgende H.H. Missen om half 8; daarna om het half uur een gelezen H. Mis. Des middags om half 4 plechtige Vespers met assistentie en feestpredicatie, daarna gelegen heid om te biechten; des avonds geen Lof. DINSDAG, feestdag van den eersten Marte laar, den H. Stephanus. Geen verplichting tot Mishooren. De H.H. Missen als op Zondag, d.i. om 7, 8 9 uur en om half 11 de Hoogmis. On der alle HH. Missen collecte voor de R. K. M'- litairen- en Marine-veerenigingen in het Bis dom. Des avonds om half 8 Lof met Rozenhoedje en Kerstlied. WOENSDAG feestdag van St. Jan den Evan gelist; des avonds geen Congregatie. DONDERDAG, feestdag van de Onnoozele Kinderen. Om 8 uur gezongen H. Mis voor alle kinderen. Des avonds om half 8 gelegenheid om te biechten. ZATERDAG-middag vanaf 5 uur gelegenheid om te biechten; des avonds om half 8 Maria- Lof met Rozenhoedje. VALKENBURGERPLEIN ZONDAG de H.H. Missen om 7 uur, half 9, kwart voor tien (Hoogmis) en half twaalf. Ge legenheid om te biechten van half vijf tot negen uur. Om half acht Lof met Rozenhoedje. MAANDAG. Kerstmis. De Nachtmis om 5 uur, gevolgd door twee stille H.H. Missen. De andere H.H. Missen zyn: om 7.30, 8 uur en 8.30 uur. Om 9.45 uur Plechtige Hoogmis, om 11 uur en 11.30 uur stille H.H. Missen Na den middag om 4 uur plechtige Vespers en feestpredicatie. Daar na biechthooren tot zes uur. DINSDAG, 2en Kerstdag. Dag van devotie. De H.H. Missen als op Zondag. Om half acht Lof net Rozenhoedje. WOENSDAG geen Congregatie. ZATERDAG gelegenheid om te biechten van 5—9 uur. Om half acht Maria-Lof met Rozen hoedje.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 6