STA D S N I E U W S PLU OOI TAU." „Pelikaan" heeft wind tegen N.S.B. verboden De muiterij in Indië Haarlem, 29 Dec. BEURS VAN AMSTERDAM 11 MARKTEN De vroegbeurs Wisselkoersen LUXE VERHUUR MET EN ZONDER CHAUFFEUR VRIJDAG 29 DECEMBER GEMEENTEGASBEDRIJF De administrateur neemt ontslag DE BRAND OP DEN SPAARN- DAMSCHENWEG Een dubbele aanhouding G. J. VAN DER VLIET f Zakengids St, Josephs Gezellenvereeniging Haarlem I Hermas' Poppenkast Nieuwe rechter Examen heilgymnastiek Gevonden dieren en voorwerpen Velo Waschmachine Mij. N.V. Winkelsluiting INBREKER HAD GOEDEN BUIT Ruim 400.- meegenomen Begrafenis J. Waller Zeper f Aanbestedingen Personalia BURGERLIJKE STAND DAMMEN Damvereeniging D.O.S. Haarlemsche Damclub Clubkampioenschappen BILJARTEN Jubileumwedstrijden D.E.S. MOTORSPORT Motorclub „Haarlem" UIT DEN OMTREK HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE IJMUIDEN P. Th. Boom WILHELMIN ALAAN 22 TELEF. 12953 AUTORIJSCHOOL TAXI'S MET GOEDKOOP TARIEF „BIJ VORST EN DOOI, 'N GLAS VAN H O O IJ" GRATIS <^,5^ .Lans \Co VELSEN Door minister Colijn op de zwarte lijst geplaatst Zware straffen geeischt tegen de eerste groep inlanders Voor het hoog militair gerechtshof Comfortabel, elegant en warm, zijn de v. SCHIJNDEL'S KRAAGLAARSJES f 8.75 Fa. E. FRANKEN AGENDA 30 December Beurs-thermometer VRIJDAG 29 DECEMBER 1933 9Ai De heer W. J. de Mik. administrateur van het gemeentegasbedrijf zal op Zaterdag 30 De cember as. den dienst verlaten. Hij is sedert de oprichting aan de gasfabriek werkzaam ge weest. aanvankelijk als boekhouder. Het ligt in het voornemen van het perso neel Zaterdagochtend om 10 uur een huldeblijk aan den heer De Mik te overhandigen. Om 11 uur houdt de heer De Mik receptie, waarbij er gelegenheid zal zijn om afscheid van hem te nemen. Op verzoek van den Commissaris van Politie te Haarlem zijn Donderdagavond te Amsterdam de 38-jarige varensgezel A. J. H. en de 38-jarige koopman F. B. aangehouden, die beiden ver dacht worden van brandstichting in een per ceel aan den Spaarndamscheweg op 22 Nov. j.i. Beiden zijn in bewaring gesteld. Op „Vaart en Duin' te Overveen is op 79- jarigen leeftijd overleden de heer G. J. v. d Vliet, De overledene was vroeger lid van de firma Gebrs. v. d. Vliet, groothandelaars in ijzer. In 1874 was hij mede-oprichter van de Kon. Ned. Jachtclub „Nimrod en thans hanteerde hij nog steeds in deze vereeniging de voorzitters hamer. Op zijn initiatief is opgericht de Kennemer Golfclub, waarvan hij tot voor zes jaar voor zitter was. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Haarlem wenscht uit te geven een zakengids voer hen, die zich te Haarlem en Omstreken komen vestigen. In dezen zakengids zullen naam, adres en telefoonnummer worden vermeld, gerangschikt onder „Sprekende hoofden". De oplage zal 2000 exemplaren bedragen. Zondag 31 December is het gebouw gesloten voor alle Gezellen. Maandag 1 Januari wordt om kwart over twaalf een Nieuwjaarsreceptie gehouden in de groote zaal. Alle Gezellen worden dringend ver zocht aanwezig te zijn. Ook de veroofden wor den verwacht. Zaterdag 30 December, des middags 2.30 uur geeft Hermas met zijn bekend poppenspel, een matinée in den Stadsschouwburg. Een nieuw verhaal, „Piet gaat de wereld in", in 5 acten en 1 voorspel, zal opgevoerd wor den. Het is een verhal vol afwisselende fanta sie en humor. De kleinen zullen zich een middag kostelijk kunnen amuseeren. Tot rechter in de rechtbank te Haarlem is be noemd Mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon, thans rechter in de rechtbank te Almelo. HAARLEM, I'S Dec. Geslaagd voor het theoretisch gedeelte voor het diploma van het Nederlandsch Genootschap voor Heilgymnastiek en Massage, de dames: G. A. Thieme, Nijmegen, en de heeren J. W. Posthumus, Rotterdam; A. F. L. Verheyden, Rotterdam; K. A. van Da len, Bussum. Herexamen 2 candidaten. Afgewezen 0 can- ditaat. HAARLEM, 38 Dec. Geslaagd voor het theoretisch gedeelte voor het diploma van het Nederlandsch Genootschap voor Heilgymnastiek en Massage, de dames: J. F. Marx, Bussum; F. C. Hanson, Amsterdam, en de heeren: J. de Bruin Jr., Rotterdam; G. J. W. Brand, s-Gra- venhage. Herexamen 1 candidaat. Afgewezen 1 candi- daat. Te Haarlem zijn geslaagd voor het theore tisch gedeelte van het diploma van het Neder landsch Genootschap voor Heilgymnastiek en massage de dames L. B. Duits, C. E. Neter. K. C. Bakker, M. a. Bergman, A. C. Goedkoop; en de heeren: S. Polak, F. J. Mulder, L. h. K. Kuyter, G. Velthuis Kroeze. Herexamen 4 can didaten. Afgewezen 0 candidaten. Kruüer, Kennemerstraat 19rood, ceintuur; Schijf, Hier. v. Alphenstr. 36, das; Radsma, Brouwerskade 53, handschoenen; Asyl Ridder straat 10, hondje en katten; v. d. Heiden. Regu- lierstr. 29, handschoen; Vreem, Leidscheplein 8, handschoenen; Guliam, Tulpenstr. l7rood, handschoen; Wensveen, Korte Dijk 3, idem; Ak kerman, v. Oosten de Bruinstr. 65, idem; J. Glas, Bantamstr. 98, hond; Politiebureau, Smede- straat, twee nummerplaten paspoort en rozen krans; Kuijpers, Welgelegenstr. 25, portemon- naie m. i.; P. Meijboom, Timorstraat 60, kinder- portemonnaie; Tenbrink, lijnboomstr. 129, ro zenkrans en zaag; Demmenie KI. Houtstr. 8lrd„ sjaal; Swaanswijk, P. Kiesstr 15, sokken; van Hemert, Graafschapstr. 54. kindertasch; van Asten, Leidschestr. 4, wantje. Men schrijft ons: Het filiaal der Velo Waschmachine Maatsch. gelegen Riviervischmarkt I, bestaat op 1 Jan. a.s. 25 jaar, en het merkwaardige feit doet zich voor, dat op dien dag de filiaalhouder, de heer J. Hazevoet, die tot voor enkele jaren geleden beheerder van het even genoemde filiaal is ge weest, en nu in gelijke functie werkzaam is in het nieuw-gevestigde filiaal Schoterweg 34, zijn 25-jarig jubileum als filiaalhouder bij de maat schappij viert. Het filiaal, dat nu gevestigd is Riviervisch markt 1 te Haarlem, werd Indertijd geopend aan de Damstraat. Sedert vele jaren is het reeds gevestigd aan de Riviervischmarkt 1, en om in de steeds groeiende behoefte van de Haarlemsche cliëntèle beter en doeltreffender te kunnen voorzien, en een service te geven, welke in overeenstemming is met de meer dan 30-jarige reputatie van de maatschappij, heeft zij enkele jaren geleden een tweede filiaal op het adres Schoterweg 34 geopend. Het lijdt geen twijfel, dat de maatschappij door de vestiging van twee filialen in Haarlem in een behoefte heeft voorzien. Naast de waschmachine vormt ook de wrin ger een hoofdartikel der maatschappij. Dikwijls maakt een hoofdartikel het voeren van bij-ar tikelen noodzakelijk. Gaandeweg worden er in de zaken ook andere artikelen voor de huishouding verkocht met het woord „Velo". Van de bij-artikelen noemen wij: fornuizen, kachels en haarden, „Velo"-stofzui- gers, enz. Sedert korten tijd is er weer een ge heel nieuw artikel onder het publiek gebracht, n.l. het „Velo"-tafelbiljart. Brood-, banket-, suiker- en chocoladewinkels mogen a.s. Zondag tot 10 uur des avonds geopend zijn. Donderdagavond om 9 uur had de bewoner van perceel Judith Leijsterstraat 3, de heer L„ met zijn vrouw zijn woning verlaten. Alleen een logeetje van 11 jaar, dat om 3 uur naar bed was gegaan, bevond zich nog in het huis. Toen L. om 11 uur terugkeerde deed hij de onaangename ontdekking dat h ijongewenscht bezoek gehad had. Deze ongewenschte visite had zich vermoe delijk mee een valsche sleutel toegang ver schaft. Uit een muurkast van de slaapkamer werd een blank metalen geldkistje inhouden de ƒ400 en eenige papieren meegenomen. Uit de linnenkast was een doosje met 14 en uit een muurkast in de woonkamer een portemon- naie met 9 verdwenen. Het logeetje is rustig door blijven slapen en heeft niets gehoord. De recherche stelt een onderzoek in. De inbreker heeft de woning door de keu kendeur en den tuin weder verlaten. Op de Algemeenie Begraafplaats is gister middag ter aarde besteld het stoffelijk over schot van dokter J. Waller Zeper, in leven specialist voor oog, neus en keel te Haar lem. Tegenwoordig waren o. a. dr. L. C. Kerst- bergen, geneesheer-directeur van het St. Elisa beths Gasthuis, en vele andere doktoren. Uit den kring der Doopsgezinde gemeente waren velen de laatste eer komen bewijzen. Aan de groeve werd niet gesproken. Een zoon van den overledene dankte voor de belangstelling. Ged. Staten van Noordholland hebben aan besteed: le. De aanleg van de aarden baan van het gedeelte van den Provincialen weg van de Noordwestzijde van Zijdewind af tot aan den Haringhuizerweg benevens het aanbrengen van een tundeering in eenige gedeelten van bovengenoemde aarden baan, met bijkomende werken, in de gemeenten Oude Niedorp, Ha renkarspel, Barsingerhorn en Schapen. Laagste inschrijfster N. V. Aanneming Mij. voorheen J. M. Strijland, te Uithoorn, voor 87.900. 2e. Het maken van een vaste brug in gewa pend beton met een doorvaartwijdte van 3.50 M. bij de Weel ten zuiden van Zijdewind in de gemeente Oude Niedorp met bijkomende werken. Laagste inschrijfster: P. Buis, aannemer te Oudorp, voor 7470. 3e. Zaanlandschen Communicatieweg c.a., loopende van den Rijksstraatweg VelsenAlk maar naar het voormalige Assummertolhek, door den Polder de Uitgeester- en Heemsker kerbroek, ocer den Hoogendijk, langs de west zijde van de vuurlinie en door den Polder As- sende'.ft tot aan de westzijde van de voor malige draaibrug over de Nauemasche Vaart nabij Vrouwenverdrlet, met den zijtak van het voormalige Assummertolhek tot aan den spoor wegovergang te Uitgeest gedurende het jaar 1934. Laagste inschrijfster: N. V. Nederlandsche Basalt-Maatschappij, te Zaandam voor 13.700. Mej. N. C. Reiding te Haarlem slaagde te Leiden voor onderwijzeres Voorber. onderwijs. Ondertrouwd: 28 December: D. J. Schol en J. E. Veldt; S. Glastra en J. V. Kamp. Getrouwd: 28 December: J w. Duijff en E. T. M. J. de Chateau; B. J. Bloemsma en A. J. Pieters; A. v. d. Pijl en A A. Neuvegliese; F. S .P. van Buchem en C. J. P. v. d. Aardweg; A. M. Stekelenburg en M. L. Uithoven; W. Smits en C. H. Veldmeijer. Geboren: 22 Dec.: M. A. D. Roosenhart— Ravelli, d.; 23 Dec.: E. de Graaf—Keuning, d.; G. T. DuijnFrenaij, d.; E. M. JansenLuijt- jes, d.; 24 Dec.: J. M. Milatzde Lange, d.; 25 Dec.: M. C. v. WonderenDetrie, d.; J. C. Brouwer—Meiman, z.; 26 Dec.: J. G. Schans manBatterman, d.; G. M. v. LuijkenOudijk, d.; 27 Dec.: A. Treffers—Mink, d.; 28 Dec.; J. v. d. MeulenHiel, z. Overleden: 25 Dec.: J. W. Philippo, 69 jaar, v. Twiskplein; 26 Dec.: K. Geveke, 77 jaar, M. v. Heemskerkstraat; 27 Dec,: B. van Geldere, 61 jaar, Koninginneweg; J. Jonker, 64 jaar, Hyacintenlaan; J. F. J. Meijland, 69 jaar, Scho- tersingel. De Damvereeniging D. O. S. houdt Donder dag 4 Januari des avonds om 8 uur in het gebouw „Onderling Genoegen" Berkerodesteeg. een Sumultaanwedstrijd met den heer H. G. Teunisse, lid der Haarlemsche Damclub. Die gene, d'ie het damspel willen beoefenen, kunnen zich nog aanmelden aan deze vereeniging bij den secretaris Nagtzaamstraat 81 of aan de zaai. Woensdagavond j.l. werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1933/1934 der Haarlemsche Damclub voortgezet. De uitslagen lulden als volgt: Hoofdklasse J. W. van Dartelen wint van J. Wielenga. Tweede klasse: Th. Wesselman wint van Th. C. v. d. Sluis. Derde klasse: J. J. Aling remise met U. Jötten; W. Jonk hof wint van W. J. A. Matla; M. van Leeuwen wint van H. W. C. van Rhoon; J. J. Groene- woua remise met E. Sonnega; J. Pus remise met I. Ravensbergen; J. J. van Kesteren remise met J. J. van Toorn; J. Zurel remise met B. Henneke; O. T. Glaser remise met A. Smit; G. Bakker wint van J. Marts. Woensdag werd in „Hof van Holland" het eerste gedeelte gespeeld van de match te gen de B. V. Vriendenkring".. De gasten liepen voorloopig 40 car. uit. Hieronder de uitslagen: Vriendenkring D. E. S. v. d. PavertJ. Ronde 200143 v. d. Gevel—O. Nobels 125—111 SnoeksWesseling 60—16 Copini Jr.Wesseling 4250 Duits—De Nip 72—90 KeldermanBottelier 81100 Totaal 580540 Ondanks het winterweer mocht de terrein- rit, welke bovengenoemde Vereeniging voor hare leden georganiseerd had, zich een zeer groote deelname en belangstelling verheugen. Het parcours, uitgezet in de duinen, was be hoorlijk zwaar te noemen, terwijl de diverse heuvelklims voor de meeste rijders ernstige moeilijkheden opleverden. Een bijzonder woord van hulde komt dan ook aan den heer Boesman Jr., die de eenig- ste was, die de hoogste zandhelling non-stop wist te beklimmen en zijn eerste prijs door tijdverlies buiten zijn schuld zal verloren gaan. Ook de heer Peetoom toonde, dat hij nog steeds een onzer beste terreinrijders is en liet tevens zien, dat zijn D. K. W., hoewel oud, zelfs nog „vliegen" kan. Bij alle emoties zetde de heer Maarschalk niets, doch legde op zijn welbekende sublieme wijze op den eersten prijs beslag. Tweede werd de heer Boesmans, 3. J. Peet oom en 4. P. Witteman. Burgerlijke Stand Geboren: d. van L. Ver donkFernhout. Getrouwd: H. J. Zigtema en E. J. Schekman. De nieuwe havenmeester Zooals wij reeds gemeld hebben is bij Kon. Besluit met ingang van 1 Januari 1934 benoemd tot havenmeester bij het Staatsvisschershaven- bedrijf de heer P. Th. Boom, thans tweede ha venmeester bij dit bedrijf. Het bericht van deze benoeming zal door ve len met voldoening en instemming zijn vernomen. De heer Boom is reeds 21 jaar aan het Staatsvis- schershavenbedrijf verbonden, eerst als onderhavenmeester en later als tweede ha venmeester. Men zal toegeven, dat 'n amb tenaar met een der- gelijken staat van dienst bij het bedrijf zelf, met recht aan gewezen wordt om dit belangrijke ambt te vervullen, waarbij nog komt, dat de samen werking met de betrokken bedrijven In IJmuiden er een Is, welke door allen gewaardeerd wordt. De heer Boom is op Texel' geboren. De tra ditie getrouw werd hij opgeleid voor de scheep vaart; allereerst voor de binnenvaart en vervol gens voor de koopvaardij. Hü zou daarbij in de voetsporen treden van vader en broers, die eveneens het zeemanschap gekozen hadden. Zijn vader heeft zelfs een wereldreis per zeilschip achter den rug. Verschillende omstandigheden waren echter oorzaak, dat hij niet ver van wal- zou gaan. Hij werd geplaatst bij het Loodswezen In het derde district met als standplaats de haven van Nieu we Diep. Achtereenvolgens doorliep hij de ran gen van leerling- en hulp-loods, waarna hij In 1907 tot zeeloods bevorderd werd. De beloodsing van de schepen geschiedde destijds vanaf een zeilkotter, die veertien dagen op zee bleef en beurtelings een week voor IJ muiden en een week voor N'euwediep kruiste. Tegenwoordig geschiedt het door een stoom- loodsboot, hetgeen heel wat geriefelijker en vei liger Is. In 1909 werd de heer Boom wegens een af wijking aan een der oogen voor het loodswezen afgekeurd. Kort daarop volgde zijn benoeming c Tot aan Nieuwjaar geven wij nog aan iederen kooper 'n keurig spel kaarten Voor OUD en NIEUW: GEDISTILLEERD flesch liter Beste Schied. Genever vanaf 2.10 2.90 Fijne Moutwijn Gen. 2.90 Zeer Oude Genever 2.35 3.10 Beste Brandewijn2.15 3.00 Citroen (van de schil of gest.) onze specialiteit 2.10 2 90 Oranjebitter 2.15 3 00 Voorburg en Schilletje 1.70 2.25 Goudlikeur (v. Dam. en Heeren)'n heerl. borrel 2.45 3.30 Cognac 2.25 3.10 Cognac Gallin 3 ster 2.95 3.95 Whisky „Sandy Mc Nab" 3.75 Likeuren 1.50 1.95 Punchen 1.50 1.95 Triple Sec VA lit. fl.) 1.90 3.75 Advocaat1.25 WIJNEN Roode Bordeaux 0.75 Witte Bordeaux0.85 Bourgogne .,1.50 W. en R. Port 0.75 „Santé", fijne Kinawijn 1.50 Samos 0.75 Zoete Spaansche0.75 Zoete Ka'apsche0.95 „Gertji", Zoete Kaapsche 1.30 Champagne 1.95 Inlandsche Champagne 0.75 Bisschopwijn, vanaf 0.65 WINKELS: KLEINE HOUTSTRAAT 57 Tel. 13676 AMSTERDAMSTRAAT 64 Tel. 13676 ATJEHSTRAAT 24 Tel. 12033 JANSSTRAAT 39 Tel. 12612 Wij openden vorige week 'n nieuw filiaal, Amsterdamstraat 64 De K. L. M. deelt mede: Zware tegenwind belemmert Smirnoff en de zijnen ten zeerste aan het door nem opge maakte reisprogramma vast te houden. Reeds tusschen Rangoon en Akyab werden drie kostbare uren verloren. Bij het telegram, dat uit Karachi werd ont vangen, seinde Smirnoff: „Motoren nagezien, alles goed in orde." Uit Djask telegrafeerde hij echter: „Zware tegenwind." Heden werd een telegram uit Basra ontvan gen, waarbij werd medegedeeld, dat men te 4.50 uur (G. M T.) was aangekomen en te 5.50 uur (G. M. T.) was vertrokken. Wederom werd gemeld dat men nog steeds met tegenwind te kampen had. Indien op het verdere traject deze tegenwind aanhoudt, zal de aankomst van de „Pelikaan" eerst Zaterdagavond kunnen plaats hebben. Mochten de weersomstandigheden, vooral wat de windrichting betreft verbeteren, dan is met een aankomst te ongeveer 16 uur n.m. reke ning te houden. 10 10 Het blijft echter mogelijk dat door het kie zen van een kortere route en door verbetering van de weersomstandigheden een gedeelte van den verloren tijd wordt Ingehaald. De afstand BasraAmsterdam kan onder normale omstandigheden in 28 vlieguren wor den afgelegd. De „Pelikaan" is Vrijdagmorgen 9 uur (A.T.) uit Basra vertrokken, zoodat bij aankomst Za terdag te 16 uur nog 31 reisuren ter beschik king staan. Door het nemen van een kartere route en bij gunstige weersomstandigheden zou de „Pelikaan" nog ruim binnen dezen tijd in Amsterdam kunnen komen. Zaterdagmorgen zal met groote waarschijn lijkheid het uur van aankomst o.a. door de radio worden bekend gemaakt kunnen worden Voor degenen, die zich naar Schiphol willen begeven is het zaak zich tijdig van het uur van aankomst op de hoogte te stellen. tot havenmeester te Alkmaar. Deze functie heeft hij vervuld tot 1912, in welk jaar zijn be noeming plaats had tot onderhavenmeester bij het Staatsvisschershavenbedrijf te IJmuiden Op 31 December 1919 werd hij benoemd tot tweeden havenmeester en thans is hij geroepen om de plaats in te t nemen van den overleden haven meester, den heer J. Carst. Een onderscheiding, waarmede wij den heer Boom hartelijk gelukwenschen. Voor de kachel Eergisterenmiddag ontdekte een surveilleerende agent van politie, dat een viertal Jongens takken afzaagden van eiken hakhout, aan de Meeuwenlaan, alhier. Zij ver voerden dat hout per slede. Nadat het hout was teruggebracht, zijn zij ernstig onderhouden. Burgerlijke Stand Geboren: J. M. Bieren broodspotHoogvorst, z.; P. J. DuineveldWit teman, z.; G. van WijkStrating, z; m. de GrootKok, z.; H. M. DuijnKoelman, z.; M. C. M. v. d. VoornPaardekooper, z.; A. Rijke Dijkhuizen, d.-; M. M. SlikkerKramer, d.; D v. d. Plas—Schaap, d.; J. M. Wijker—v. d. Veldt, d.; H. D. de Krou—Zon, z.; J. H. H. v. d. Werf—Stellingwerf, z.; A. J. van Alphen —Heilig, d.; F. Hoogzaad—Wigchert, d.; G J. Scheenaard—de Graaf, d.; S. F. van Es—Ho- man, d.; A. W. BrouwerSttlbner, d.; G. M. Dijkman—Gozeling, z.; M. C. G. Overzier—van Buuren, d.; H. Kremer—Ploeg, z.; C. A. v. d. LaanBroek, d. Ondertrouwd: P. J. Steenvoorden en M. J. van Borre; Th. H. B. Souer en H. Snijder; A. H. van Leeuwen en M. M. van Groningen; C. J. Dobbelaar en A. Th. Snijders Gehuwd: H. F. Koelemeij en F. H. Schoen; B. Piet en E. C. Pleging; P. van Dongen en A. Ras. Overleden; Teunlsje Broek, 56 j., echtgen. v. A. Hofman; Corn. v. d. Oever 74 j., wedr. v P Kuyn; Theodorus J. v. d. Park, 30 j„ ongeh.' (Beverwijk); Elisabeth ver Wendt, 101 j„ werd. v. P. Peters; Juliana Wilh. Greter, 75 j„ wed. v. K. L. Hes; Martinus Wllkenburg, 72 j.; Ma ria Joh. Laberté, echtg. v. W. Luiks, 64 j.; An na Barbara den Hertogh, echtg. v. A. Starre- veld, 69 J.; Johanna Hendrika M. Molkenboer, 53 j.; Neeltje Polman Tuib, 14 mnd.; Jaco- meintje Rietdijk, echtgen. v. P. C. Evelens, 85 j.; Geertje Griekspoor, 73 j„ echtg. van A. Klempe; Philippina Spits, 63 j„ echtg van J. v. Drimmelen; Adriaantje Muilwijk, 72 j.. echt- genoote v. C. Steenhoek; Cornells Luijken, 72 j. wedr. v. C. Dingemans. Zooals men zich herinnert, is inder tijd door den voorzitter van den Mi nisterraad bij beschikking vastgesteld welke vereenigingen voor ambtenaren verboden zijn. Naar wij vernemen is deze beschik king thans herzien en o.m. aangevuld met de N. S. B. (Groep Mussert) en de Perhimpoenan Indonesia. BATAVIA. 29 Dec. (Aneta) De advocaat fiscaal bij het hoog militair gerechtshof eischte heden tegen de eerste groep inlandsche muiters de straffen; KIWILARANG, inlandsch matroos le klasse 18 jaar (18). MANUPUTTY, inlandsch matroos le klasse 14 jaar (14) TUHUMENA, inlandsch kwartiermeester 12 jaar (10). SOEDEJANA, inlandsch matroos le klasse 15 jaar (15). PARINUSSA, inlandsch matroos le klasse b jaar (8). WAHAP, inlandsch matroos le klasse 6 jaar (6). MOHAMMED SARIF, inlandsch matroos 2e klasse 10 jaar (9). POSUMAH, inlandsch korporaal-monteur 10 jaar (8). RAMELAN, inlandsch matroos 3e klasse 6 Jaar (6). SOEWARSOM, inlandsch matroos-telegrafist 6 jaar (6). ARDANI, inlandsch matroos 2e klasse 8 jaar (8). SALEH, inlandsch matroos-schrijver 9 jaar (8). MINTJE, inlandsch stoker-olieman 16 jaar (16). HENDRIK, nilandsch stoker-olieman 16 jaar (16). SOEHARDJA, inlandsch stoker 2e klasse 14 jaar (14). ABDULKARIM, inlandsch stoker le klasse 9 jaar (8). ACHAMD, inlandsch stoker le klasse 9 jaar (9). ALI ALIAS PARTODIKARDJO, inlandsch stoker le klasse 7 jaar (7). TATAPIKALAWAN, inlandsch stoker le klasse 10 Jaar (9). De raadsman de officier van administratie 2e klasse van 't Hoff hield een zeer uitvoerig pleidooi. Verkrijgbaar in zwart en oruin. w o 1 gevoerd astrakankraag A LEEN BIJ: ANEGANG 5 - TEL. 10732 OPGER. 1836 Gebouw „St. Bavo" Alberdingk Thijm, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg Gezelschap Clinge Doo ien bos, 8 uur. Palace „Ontwakende Jeugd", op het tooneel Liesl Löffler, 2.30, 7 en 9 uur. Rembrandt- ''heater „Het Verliefde Hotel" op het tooneel 4 Kadex, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „Als het hart spreekt" en „De Auto race", 2.30, en 8.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Commissie voor Be roepskeuze, 8 uur Geel Wit, 6 uur Gewone Zittingen 4 en 7 uur. Stadsschouwburg Herma's Poppenkast, half 3. Palace „Ontwakende Jeugd", Liesl Löffler op het tooneel, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-Theater „Het Verliefde Hotel". Op het tooneel 4 Kadex, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „Als het hart spreekt" en „De Autorace", 2.30, 7 en 9.30 uur. HAARLEM, 28 Dec. Groentenmarkt. Brusselsch Lof 3036 cent, Knakpeen 610 cent per K.G. Andyvie 5080 cent, Groene kool 1540 cent. Gele kool 3060 cent, Boerenkool 2055 cent per kist. Spruiten 3.504.50 per zak. Roode kool 610 cent, Knolselderie 37 cent per stuk. Pe terselie 515 cent, Selderie 7—20 cent, Prei 6 20 cent per bos. De voorbeurs bepaalde zich hedenochtend weder tot de samenkomst van beroepshan delaars in de Sociëteit van de Vereen, voor den EUectenhandel, aangezien het telefonisch con tact tusschen de commissiehuizen onderling verbroken blijft. Uiteraard was de handel weer van geen beteekenis. Men ziet tevergeefs naar lichtpunten in Amerika uit, waar wel de be- drjjfstoestand vooruitgaande is, maar omtrent de toekomst geen zekerheid bestaat, zoolang de experimenten van kracht blijven en niet ge tracht wordt, den wederopbloei langs natuur lijke wegen te bevorderen. De ondertoon voor toonaangevende waarden was vast, omdat men. i zich, evenals gisteren, van aanbod onthield en -uj de markt min of meer onder den invloed ver keerde van de hoogere New-Yorksche slotkoer sen. Philipslampen zetten de stijging van gis teren met 4 pet. voort tot 261%, H. V. A. boekte een verder avans van 3 pet. tot 178, A'dam Rubber monteerde circa 1 pet. tot 100%—101%. Koninklijke Olie lag ook Iets vaster op 175% 175%, tewijl Unilever 1 pet. opliep tot pijn. 93%. Voor de Youngleening was de stemming vaster op 53% (52%). Van Amerikaansche shares lie pen Steels pet. op tot 32 en Anaconda tot 9%. Nederl. Staatsleenprijshoudend Gemeenteleenprijshoudend Youngleening vast Philips vaster 'Inïlever vast Aku zwak Koninklijke vast H V A vast Rubber beter Amerik. waarden vast Tabak vast VRIJDAG 29 Dec. Vorige Slotkoersen. Heden Londen 8.15% 8.14 Berliin 59.33 S9.3S Parijs 9.749.74% Brussel 34.58 34 57% Zwitserland 48.13 48.11 Weenen Kopenhagen 3675 36 5Q Stockholm 42.25 42.10 Oslo 41.25 41 10 New York (cable) 1.60% 1.60% Rome 13.05 13.05 Praag 7.37% 7.37%? Madrid 20 40 20.40 Vorige Vorige Slotkoersen. Heden Continental Oil 10% 107/8 Shell Union OU S 5% Slotkoersen. Heden Staatsleenlngen 5 Nederland 1932 101% 101% 4% Nederland 1916 102% 103 4% Nederland 1917 101% 1017/8 4 Nederland 1933 101 100% 4% N Ind 1926 AB 89 91% 4% N. Ind. 1931 89 91% 5% Youngleen 1930 52% 52% Banken Koloniale Bank 50 46% Indische Bank 47% 50 Cert. Handel-MU 48 47»/, Industrieën Onliever 92% 93% Calvé Delft 58% 58 31»/, 30»/, Van Berkel'e Pat 21% 21% Nieuwe Philips 257% 261% 7/8 164% 165 Industr. Buitenland 9% 23% 24% Kennecot 12% 13 31% 31% 5% 5% 13% 13% 14& 15% Mijnbouw 7% 7 128 128 112% llzl/j Petroleum 175 175% 13% 14 104% 105 3% 4 Rubber A'dam Rubber Bandar Del) Batavia Rubber Serbadjadl Silau V L G. O. Allied Intercontln Rubber Scheepvaart Java Ch Japan Hou Amerika Hjn Dito Gem Eigend Kon. Ned Stoomb Scheepvaart-Unie 100% 104% 75% 17% 40 29 287/, 49% 49 1% 24% IA. IA. 10 46l/3 42% 31 29 501/s 50 1% 24% IA. IA. 10 48 Suiker a V A. Jav Cultuur N. L S O. Vorstenlanden Actions idem 175 178 99% 100 70 23 Tabak Dell Batavia Oude DeU Oostkust Senembaü 70VS 23% 13.50 14.00 115% 115»/, 108% 109% 19% 131»/, 19% 130 spoorwegen OnlOD Pacific Wabash Ene Kansas City South South Railw Chic MUw MaxweU L. Gr, 70% 72 1% 17/s 10 10 8% 8»/, 16% 17 3 3% lSl/s 15%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2