Roofoverval te Amsterdam Heuglijk nieuws MOORDAANSLAG OP EEN BURGEMEESTER RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 30 DECEMBER Bejaarde incasseerder van het Nationaal Kasregister het slachtoffer Twee Italianen aan gehouden Oproep der politie STAGNATIE OPERA-STUDIO Opvoeringen Arnhem-Nijmegen afgelast VLIEGEN IN DEN MIST DE OMZETBELASTING Prijsstijging een noodzakelijk gevolg Vrijwillige pensioen korting Van de gewezen Gouverneur- Generaals van Ned.-Indië R.K. KINDERUITZENDING In het bisdom Haarlem SPOORWEGONGEVAL TE ZAANDAM Overreden bij het rangeeren MOTORRIJDER VER ONGELUKT De aangehouden dader had reeds tevoren dreigbrieven geschreven De schoten troffen geen doel CONTINGENTEERINGEN Arrestant ontvlucht DE AANVARING IN HET SCHULPENGAT De hulpactie voor de Zusters Car- melitessen te Amsterdam is geslaagd R.K. Staatspartij Centrale prepagandadienst ingesteld ONTROUWE BEDIENDE Te Deum Het oude jaar loopt nu „op én laatste beenen". Morgen zegt het ons vaarwel en toe geven het een heilig kruisje na. Wie ervan de oplossing der crisis verhoopt had is bedrogen uit gekomen en wel niemand heeft alles verkregen wat hem bij den aanvang is toegewenscht. Het wenschen zijn we rijkelijk gul trouwens iederen Nieuw jaarsdag, maar met zelf die wenschen in vervulling te doen gaan zijn we trager. Laten we daarom het heen gaande jaar niet te zwart nakijken. Laat ons eens narekenen niet alleen wat het ons ontnomen heeft, wat het ons heeft te kort gedaan, maar óók wat het ons aan goeds geschonken heeft. Och ja, we zijn gauw met kla gen maar minder snel met prijzen. En toch: werkelijk dit jaar heeft ieder onzer ook zijn vreugde gébrachtóók zijn verheugenissen, zijn stille genoe gens en tevredenheden. Niet zoo som ber. Ook op dankbaarheid heeft het oude jaar recht. Het Te Deum klinke op tot den Allerhoogste. U o God dan ken wij- Zondag 31 Dec. 1933 Maandag 1 Jan. 1934 Dinsdag 2 Jan. 1934 WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN Zesdaagsche Brussel 21 koppels. De eerste uren reeds levendige strijd Het startschot AMSTERDAM—ROTTERDAM Nieuwjaarsdag a.s. in het Stadion Slachtoffer van de gladheid De prijts van de boter Een incasseerder van tiet Nationaal Kas register is Donderdagmiddag te Amster dam het slachtoffer geworden van een brutalen roofoverval. Deze man, die niet jong meer is, liep tusschen half drie en drie uur op den Nieuwendijk, toen hi) ter hoogte van de Karnemelksteeg op den schouder werd getikt. Zich omkeerende zag hij een man van een min of meer buiten!andsch type, die iets zeide in een hem vreemde taal, doch daarbij gebaren maakte, waaruit de in casseerder opmaakte, dat hij wilde weten hoe laat het was. Bereidwillig knoopte de oude man zijn overjas en colbertjas los, in den bin nenzak waarvan zich een lange linnen porte- mor.naie bevond, waarin zich aan bankbiljetten een bedrag van 50.eenig klein geld en een rol met twintig kwartjes bevonden. Vrijwel onmiddellijk nadat de incasseerder zijn horloge weer opgeborgen had, gaf de vreemdeling hem een hevigen stomp op de borst, zoodat hij op zijn beenen wankelde en duizelig werd. Van den toestand, waarin de aangevallene verkeerde, maakte de aanvaller met groote brutaliteit gebruik om zijn slacht offer. zoogenaamd om hem te assisteeren, naar een klein hotel op den Nieuwendijk te leiden, waai hij hem in een kamer op een crapaud neerzette. De incasseerder heeft nog kunnen vaststellen, dat iemand hard op de deur klopte en heeft verder niemand teruggezien. De linnen porte- monnaie bevond zich nog in zijn binnenzak, doch de bankbiljetten ter waarde van vijftig gulden en de rol met 20 kwartjes waren daar uit verdwenen.... De man heeft toen onmiddellijk aangifte van het gebeurde gedaan bij de politie van het bureau Warmoesstraat, met het gevolg dat de rechercheur B. van dit bureau er reeds twee uur later in mocht slagen, twee Italianen te arresteeren, van wie er één de man was die den kaslooper en den Nieuwendijk aangespro ken en naar alle waarschijnlijkheid beroofd heeft. Bij het onderzoek is komen vast te staan, dat het tweetal, met welks arrestatie naar reeds gebleken is een zeer goede vangst is gedaan, in genoemd hotel aan den Nieuwendijk een kamer had betrokken, waarvoor zij eiken dag betaalden, zoodat zij vertrekken konden, wanneer zij wilden. Op één van hen zijn o.m. 9 en op den ander 8 kwartjes gevonden. Op order van den commissaris, den heer L. Hoo- genboom, zijn zij in het bureau in arrest ge steld totdat zij aan de justitie kunnen worden overgeleverd. De twee in verband met de berooving van een kaslooper gearresteerde Italianen zijn t>iJ het onderzoek der politie in het bezit gevonden van een nieuwen zwartleeren damestasch, waar op zich een prijskaartje bevindt van 12.—, als mede van een vermoedelijk platina dasspeld in den vorm van een pauw, bezet met kleine diamantjes. Aangezien beide voorwerpen ver moedelijk van diefstal afkomstig zijn. ver zoekt de commissaris van politie in de 6e sectie dengenen, die op deze voorwerpen rechten kun nen doen gelden, zich zoo S oedig mogelijk te willen vervoegen aan het politiebureau, War moesstraat 48. Naar wij vernemen zijn de opvoeringen van .Julius Caesar' door de Opera Studio, onder leiding van den heer Pella, welke gisteren en vandaag resp. te Arnhem en Nijmegen zouden worden gehouden, afgelast. Bij informatie te bevoegder plaatse deelde men ons mede, dat technische moeilijkheden en ziekte van een of meer leden van het gezelschap daarvan de oorzaak zijn. Van andere zijde vernemen wij echter, dat een en ander verband zou houden met finan- cieele kwesties; bevestiging konden wij echter te dien aanzien-niet verkrijgen. Vrijdagmiddag waren twee militaire vlieg tuigen te Soesterberg opgestegen om een tocht boven het Gooi en omgeving te maken. Een der toestellen werd bestuurd door kapitein Ver steeg. Men was ongeveer boven Muiden toen plotseling een onverwacht en hevige mist kwam opzetten uit de richting van het IJselmeer. De bedoeling van de vliegeniers om op Schiphol te gaan landen, kon niet ten uitvoer worden gelegd. Amsterdam was plotseling niet meer te ontdekken. Na eenigen tijd omgezworven te hebben, zag kapitein Versteeg kans op een wei land onder Diemerbrug een noodlanding te ma ken. De landing had een vlot verloop en het toestel werd niet het minst beschadigd. Het tweede vliegtuig had zijn tocht in de richting Ouderkerk voortgezet en ook hier kon op een weiland een vlotte noodlanding gemaakt worden. De toestellen zijn onder toezicht van de mili taire politie geplaatst. Zaterdag hoopt men den tocht weer te kunnen voortzetten. Zooals bekend, zal op 1 Januari as. de Om zetbelasting in werking treden. Niet alleen voor het bedrijfsleven, doch ook voor het publiek zul len de ggvolgen daarvan aanstonds merkbaar zijn Immers komt er, behoudens een beperkt aantal uitzonderingen, een heffing van 4 pet. op alle afgewerkte producten; op z.g. weelde artikelen zelfs 10 pet., bij invoer van buiten- landsche goederen zelfs resp. 5 en 12 pet. Waar deze belasting als een verbruiksbelas ting is bedoeld, heeft de wetgever den fabri kant de verplichting opgelegd haar aan zijn afnemers in rekening te brengen Grossiers en winkeliers zullen haar dus als een verhooging van hun Inkoopsprijs op hun facturen vinden en maatregelen moeten nemen om deze van hun koopers terug te ontvangen Dit is trouwens geheel in den geest der wet en uit hoofde van het bedrijfsbelang noodzakelijk. Het publiek zal dus straks de prijzen van de meeste artikelen verhoogd zien en de Commis sie van Overleg uit de drie Nederlandscne Mid denstandsbonden wil niet nalaten hierop bij voorbaat de algemeene aandacht te vestigen opdat men begrijpe. dat deze prijsstijging een noodzakelijk gevolg is van de inwerkingtreding der Omzetbelasting. Naar ons van de meest bevoegde zijde wordt medegedeeld, hebben de gewezen gouverneur- generaals van Ned. Indië aan den Minister van Koloniën verzocht op hun pensioen toe te pas sen de korting, die door de wet aan andere In dische gepensionneerden is opgelegd. De algemeene ledenvergadering van de ver- eenlging heeft het bestuur gemachtigd de npo- dige stappen te doen om in het bezit te ko men van het bijna gereed zijnde koloniehuls te Bakkum, mits de medewerking van Pro vincie Noord-Holland en Gemeente Amste dam verkregen wordt en de tegenwoordige bezitster hare medewerking verleent. De vacatures In het bestuur werden aange vuld door verkiezing van de heeren H. J. A. M. Coebergh en mr. A. J. M. Leesberg. Te Zaandam is Vrijdagmorgen de onderchef Schavemaker. bij het rangeeren door een goe derenwagen aangereden, waardoor hij kwam te vallen. Zijn been werd overreden. De man verkreeg daarbij zulke ernstige ver wondingen, dat hij in het St. Jan-ziekenhuis moest worden opgenomen. In een bocht van den weg van Borculo naar Eibergen is Vrijdag de hoofdagent van een ver zekeringsmaatschappij van B. uit Borculo in volle vaart met zün motor tegen een vracht auto gereden. De man werd zoo ernstig gewond, dat hij bijna onmiddellijk dood was. Hij laat een vrouw met tien kinderen achter. Donderdagmiddag ontmoette de burgemeester van Eede (Z.) de heer E. Buzeyn. toen hij zich van het gemeentehuis naar zijn woning begaf in de z.gm. Biezen, zekeren G. M die woonachtig is te Maldegem (België). Deze M. loste een tweetal schoten op den bur gemeester zonder hem evenwel te treffen. M. had reeds tevoren dreigbrieven aan den heer Buzeyn geschreven, in welke brieven hij hem met den dood bedreigde. Een en ander staat in verband met een pensioenkwestie, waarin de heer M. meent door den bur gemeester te worden tegengewerkt. De dader is door de politie aangehouden en hedenmorgen gevankelijk naar Middelburg overgebracht. Hij beweert slechts met een alarmpistool te hebben geschoten. Inderdaad werd een dergelijk pistool ln de rijwieltasch van den verdachte aangetroffen. Met dit pistool kan slechts één schot worden gelost. Volgens ver klaringen van den burgemeester vleien beide schoten echter direct na elkaar, zoodat het z-1 niet mogelijk is, dat de schoten met het alarm pistool zijn gelost. Een nauwkeurig onderzoek heeft nog geen nadere bijzonderheden aan het licht gebracht. Naar wij vernemen is de contingenteering van den invoer van kousen en sokken, welke met 1 Januari afloopt, vernieuwd voor den tyd van I jaar. Het contingent van den toegestanen Invoer Is vastgesteld op zestig procent van het gem'd- delde aantal dozijnen paren, dat in 1930 en 1931 Ingevoerd werd. Voorts Is de contingenteering van den In voer van naaigaren eveneens voor een Jaar ver lengd. Het contingent bedraagt 50 pet. van de ge middelde Ingevoerde waarde ln 1930 en 1931, met dien verstande, dat het contingent niet meer zal bedragen dan 70 pet. van de gemid delde in die jaren ingevoerde hoeveelheid. De contingenteering van den invoer van ta pijten, welke eveneens per 1 Januari afloopt, is voor het komende jaar vernieuwd en vast gesteld op 40 pet. van de gemiddelde Inge voerde waarde in 1930 en 1931, met dien ver stande, dat het contingent niet meer zal be dragen dan 75 pet. van de gemiddelde in. die jaren Ingevoerde hoeveelheid. De contingenteering van den invoer van electrisch geleidlngsaraad is voor 1934 vast gesteld op 65 pet. van de bestaande basis. De contlngenteeringen van den invoer van boter en ongesmolten dterlijk vet zijn voor 1934 en gewijzigd verlengd. De minister van Economische Zaken heeft bepaald dat met de afgifto van invoervergun ningen voor naaigaren belast is de leiding van het Crisis- In- en Uitvoerbureau. Onder de in het K.B. tot regeling van der» invoer van naai garen bedoelde goederen vallen niet: ajour-, tamboureer-, festonneer-, bordnnr-, haak-, stop en maasgaren. Het bedrag ter bestrijding van de kosten aan de afgifte van de" invoervergun ningen verbonden is vastgesteld i7p i4 Pct- van de bij den invoer te declareeren w aarde. De kosten, verbonden aan de afyyfte van in voervergunningen van geïsoleerde eVectriciteits- geleidingen zijn vastgesteld op een pCt. van de bij den invoer te declareeren w,aar de met een minimum van 25 cent. Met de a.ïgifte van deze vergunn'ngen is het Crisis In- en Uitvoer bureau belast. Met de afgifte van certificaten voor invoer vergunningen van tapijten, tapijtgoed e«: is belast het Crisis In- en Uitvoerbureau. Her be drag ter bestrijding van de kosten der certifi caten is vastgesteld op M pCt. van de bij tien invoer te declareeren waarde met een minimum van 25 cent per vergunning. Onder de in het K.B. tot regeling van den invoer van tapijten bedoelde goederen vallen niet; kleedjes onder 4 M2. eenzijdig gepatro neerd, geheel uit katoen vervaardigd, Manilla loopers (niet gesneden), matten van papier, stroo. riet, biezen, turf. lufa e.d. niet weefbare stoffen, cocos, vilt, vlechtwerk van stroo, hout, spaan, blezen, lufa, e.d. plantaardige stoffen, divan-, kapstok-, wand- en tafelkleeden, por- tières e.d. artikelen, welke kennelijk niet voor vloerbekleeding kunnen dienen, kleedjes, van pelterijen gemaakt, eveneens rubber en kurk- matten, overloopers van katoen of linnen. Een Rijksveldwachter uit Alkmaar kwam met zijn arrestant, een 58-jarige Amsterdammer, Donderdagmiddag aan het Centraal Station in de hoofdstad aan. De man moest naar het Huis van Bewaring worden overgebracht om Vrijdag voor een Kan tongerechtzaak te worden gehoord. Op het eerste perron gekomen wist de arrestant Plot seling aan zijn geleider te ontsnappen en was spoedig tusschen het publiek verdwenen. Hoe wel onmiddellijk ook door de Amsterdamsche politie een onderzoek naar hem werd ingesteld, bleef de man onvindbaar. De Marineraad heeft uitspraak gedaan inzake de aanvaring in het Schulpengat tusschen Hr M's. O. 13 en het visschersvaartuig H.D. 7. welke plaats had in den avond van 26 Septem ber. De Raad is van oordeel dat deze aanvaring in hoofdzaak is veroorzaakt door de tegenge stelde manoeuvres der beide tegenliggende vaar tuigen. Onafhankelijk van de al of niet juistheid der gemaakte manoeuvres stelt de Raad vast dat de H.D. 7 niet de reglementaire lichten voerde, waardoor de positie van dit schip niet behoorlijk kon worden verkend. De Raad wijst in het bijzonder op den zeer ongewenschten toestand van het niet voeren van de navigatielichten door dergelijke scheepjes. De kapitein verklaarde dat dit nimmer ge beurt en dat er geen aanmerking op worat ge maakt. De Marineraad acht het dringend noodig dat aan dezen ongewenschten en onwettigen toe stand een einde wordt gemaakt. Het hulpcomité in uitersten nood voor de Zusters Carmelitessen te Amsterdam, kan de heuglijke tijding brengen, dat de hulpactie tot schitterende resultaten heeft geleid, en er m den bijna hopeloozen toestand, waarin de Zus ters waren geraakt, saneering en redding is ge komen. Na dank aan God. wordt dank gebracht aan de Katholieke pers voor de geboden hulp. Bijzonder worden alle religieuze congregaties in Nederland bedankt. Een ieder begrijpt, dat met f 16.000.een verlies van f 150.000.— niet was te saneeren. De Religieuze Congregaties in Nederland hebben, niettegenstaande de zorgelijke dagen, die zij alle beleven, hare arme medezusters echt zus terlijk geholpen. Uit die goederen in de doode hand zijn al wat levende katholieke daden ge- horen. Ten slotte wordt dank gebracht aan alle Ka tholieken van Nederland, die door giften en ga'ven geholpen hebben. Met dit dankwoord, aldus het comité, nemen we afscheid en zijn blijde dit groote werk van kathoJiek Nederland, de saneering van de ge dupeerde Carmelitessen van Amsterdam, te hebben mogen inleiden en stuwen. In totaal is thans in dank ontvangen een be drag van f 15.663.25. De penningmeester verzoekt nu verder giften te zender? aan de E. E. Zusters Carmelitessen, Amsteiveemecheweg 760, Amsterdam-Z., Post rekening NVX 70174. De Zusters zijn nu wel gered, maar iedereen zal begrijpen, dat de lasten van deze Zusteis zeer groot zifxu De alom toenemende activiteit van afdee- lingen en kernen der R.K. Staatspartij, heb ben het bestuur der Partij; aanleiding gegeven tot zijn besluit om een Cemtralen Propaganda- dienst in het leven te roepeu. Deze dienst zal vanuit het «sntrale punt; het Partijsecretariaat en Partijbureau, ((Dr. Schaep- manhuis", Mauriskade no. 25, 's Gravenhage, de propaganda naar de eisch eudes tijds ver zorgen. De Centrale Propagandadiensfc treedt met ingang van 1 Januari 1934 in weiddng. Donderdagavond heeft de politie te Den Haag op aanwijzing aangehouden eira 25- jarigen, op het Louise de Colignyplein winnende kantoorbediende, die ten andeele van de in de Emmastraat gevestigde hypotheekbank voor Amerika, alwaar hij reeds geruimen tijd in be trekking was, zich zou hebben schuldig ge maakt aan verduistering van een bedrtag van 8.300. HUIZEN, 1875 M. KRO 8.00 Mor genwijding NCRV 9.30 Gramofoonmuziek 9.50 Kerkdienst uit Groningen KRO 12.15 Orkest o. 1. v. Marlnus van 't Woud 1.00 Oudejaarsvoordracht 1.20 Lunch concert 2.10 Boeken en Schrijvers 2.30 Relais van het KRO Phohi-programma 3.30 Amsterdamsch A-Capellekoor „Bel Canto" o. 1. v. Vranken 4.30 Zieken- halluurtje NCRV 5.00 Kerkdienst uit Den Haag 6.30 ds. P.. Groote 6.40 Ge wijde muziek KRO 7.45 Voetbaluitslagen 7.50 Oudejaarsavondbeschouwing door pater Henri de Greeve S.J. 8.15 Kro- orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 9.00 Vaz Dlas 9.05 Louis Davids 9.50 Schlagermuziek o. 1. v. Plet Lustenhouwer 10.30 Vaz Dias 10.35 Louis Davids 10.45 Louis Davids: „De bruiloft van Klo ris en Roosje" 11.55 Te Deum 12.00 Nieuwjaarswensch 12.15 Berichten van landgenooten. HILVERSUM. 296 M. VARA 9.00 Voetbalmededeellngen; daarna tuinbouw- halfuurtje door S. S. Lantinga 9.30 Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot 10.00 Nieuwe socialistische dichtkunst 10.30 Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot 11.00 Zondagmorgentoespraak door G. J. Zwert- broek 11.30 Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot AVRO 12.00 Tijdsein en Kovacs Lajos en zijn orkest 1.00 Gramofoon muziek 2.00 Boekenhalfuurtje door dr. P Rltter 2.30 Beethovenconcert door het omroeoorkest o. 1. v. Nico Treep 3.16 Gramofoonmuziek 3.30 Voortzetting concert 4.00 Gramofoonmuziek 4.45 Nieuws- en Sportberichten van Vaz Dias VARA 5.00 Orgelspel door Cor Steyn 5.30 Kinderuurtje 6.00 Groote bekenden uit 1933; een uur non-stopprogramma door het Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot en de Flierefluiters o. 1. v. Jan van der Horst VPRO 7.00 Kerkdienst AVRO 8.00 Tijdsein en Avro-revue 1933, opgediend door Guus Weitzel: „Snelvlucht m-jt een zilvermeeuw"; door het afgeloopen Jaar 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest 11.25 Gramofoonmuziek 11.40 Oudejaarswoord door mr. D. J. de Geer 11.55 Gezang 160 11.58 Oud en nieuw op de golven 12.00 Inzet van het nieuwe jaar 12.05 Enkele woorden door Hazewindes 12.06 Avro Nieuwjaars» enschen door W. Vogt 12.10 „De Ned. Zeeman" 12.30 Sluiting. LUXEMBOURG. 1191 M. 7.50 Engel- sche avond; symphonieconcert 8.40 Or kestconcert 10.20 Operettemuziek. BRUSSEL. 509 M. 11.20 Kleine orkest van het N. I. R. o. 1. V. P. Leemans 12.20 Dansmuziek 1.30 Svmphonie-orkest van het N. I. R. o. 1. v. Jean Kumps 2.00 Vervolg 5.20 Omroeoorkest 5.50 Om roeporkest o. 1. v. Franz André 0.50 Gramofoonmuziek 7.20 Gramofoonmu ziek 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Franz André 10.30 Dansmuziek 11.20 Max Mexys en zijn orkest 12.20 Vervolg dans muziek. KALUNDBORG, 1153 M. 2.20 Omroep orkest o. 1. v. Launy Gröndahl 7.20 Om roeporkest o. 1. v. Launy Gröndahl 8.10 Omroeporkest O. 1. v. Emil Roosen 9.20 Dansmuziek 10.00 Vervolg dansmuziek 11.25 Deensche liederen. BERLIJN, 419 M. 1.20 Ballades 1.20 Gramofoonmuziek 5.50 Willy Stei- ner 7.25 Oudejaarsavond-programma. HAMBURG, 372 M. 11.25 Omroeoor kest o. 1. v. José Eibenschiïtz 2.40 Mi litair concert 3.40 Oudejaarskerkdlen&t 5.00 Gramofoonmuziek 6.45 Idem. LANGENBERG, 472 M. 10.50 Pianore cital 12 30 West-Dultscbe Kamerorkest o. 1. v. Wilhelm Keiper 9.50 Oudejaars avondcabaret 11.30 Orkest en danskapel. DAVENTRY, 1554 M. 12.50 Western Studio-orkest o. 1. v. prank Thomas 1.50 Pianorecital 2 20 Gramofoonmuziek 3.05 Londensch Zigeunerorkest 4.05 Concert 5.10 Orgelrecital 6.05 Concert 7.50 Planorecital 9.25 B.B.C.-Theater- orkest o. 1. v Stanford Robinson 10.50 Paul Robeson zingt. PARIJS (Eifel), 1446 M. 12.50 Jean Ibosorkest 1.35 Vervolg concert 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS (Radio), 1725 M. 8.05 Gramo foonmuziek 12.40 Gewijde muziek 1.05 Gramofoonmuziek 1.20 Concert 4.50 Gram o Loon muziek 6.35 Populair concert 9.50 Music Hall-programma o. 1. v. Maurice André 10.50 Vervolg. MILAAN, 331 M. - 8.20 Dansmuziek. 4.20 Orkestconcert ROME. 441 M. 4.20 Symphonieconcert 7.20 Gramofoonmuziek 8.00 Operette. WEENEN. 517 M. 2.55 Kamermuziek 3.50 Gevarieerde muziek 4.20 Gramo foonmuziek 11.25 Omroeporkest. WARSCHAU, 1411 M. 11.35 Chopin- concert 1.45 Gramofoonmuziek 8.50 idem 6.00 idem 7.10 Omroeporkest 0. 1. v. St. Nawrot 9.45 Dansmuziek. BE ROME N STER, 460 M. 11.20 Gra mofoonmuziek 12.00 Omroeporkest I.20 Jodelmuziek 6.25 Gramofoonmu ziek 7.20 Omroeporkest 9.20 Cabaret- programma 10.50 Gramofoonmuziek II.50 Dansmuziek. HUIZEN, 296 M. NCRV 9.30 Gra mofoonmuziek 9.50 Kerkdienst uit de Ned. Hcrv. Kerk te Den Haag. Daarna gra mofoonmuziek 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Luthersche Kerk te Am sterdam 2.00 Declamatie door mevrouw Rio Batenburg 2.30 Stafmuzlek van het 5e Regiment Infanterie te Amersfoort. Ka pelmeester J. R v. d. Glas 4.00 De Wog- nummes („Wognums Zangkoor" o. 1. v. D. Saai Wz.) 5 30 Gramofoonmuziek 6.00 Bespeling van het Studio-orgel dooi Marc. E. Bouwmeester 6.45 Gramofoon muziek 7.00 Het Bachkoor en orkest der Bethlehemkerk te Den Haag 8.3C Gramofoonmuziek 9.00 Het NCRV-kleln- orkest o. 1. v. Piet v. d. Hurk 11.00 Gra mofoonmuziek 11.30 Sluiting. HILVERSUM, 1875 M. AVRO 8.00 Tijdsein Avro-klok 8.01 Gramofoonmu ziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gra mofoonmuziek 10.30 Concert door het Avro-octet o. 1. v. Louis Schmidt met tus- schenspel van gramofoonmuziek 12.15 Concert door de Kon. Militaire Kapel o. 1. v. kapitein C. L. Walther Boer 2.00 Clavecimbelrecital door Wanda Landowska met tusschenspel van gramofoonmuziek 3.00 Vioolrecital en declamatie door Albert van Dalsum. Vioolrecital door Nichlas Roth 4.00 Orgelconcert door Pierre Palla 4.50 Sportberichten van Vaz Dlas 5.00 Nieuwjaarswensch in negen talen door Joh. A. P. Otten 5.15 Gramofoonmuziek 6.00 Concert door het Omroeporkest o. 1. v. N. Treep 7.30 L. J. Jordaan: „Het Schilderij van de maand" (de reproduc tie van het schilderij van Plet van den Hem. voorkomende op den Avro-kalen- derj 7.50 Gramofoonmuziek 8.00 Tijdsein Avro-klok 8.01 Nieuws- en Sportberichten van Vaz Dias 8.18 Con cert door het omroeporkest o. 1. v. Nico Treep 8.45 Aan het Dessert. Berijmd Nieuwjaars-hoorspel door Albert van Waas dijk. Regie: Kommer Kleijn 9.10 Concert door Hélène Cals, sopraan. Boris Lensky, obligaatviool. Piet van Egmond Jr.. orgel 9.40 Gramofoonmuziek 10.10 Concert door Kovacs Lajos en zijn orkest m. m. v. de Avro-girls 10.45 Kovacs Lajos met zijn orkest 11.15 Precisletijdsein 11.30 Gramofoonmuziek 12.00 Tijdsein Avro- klok. Sluiting. LUXEMBURG, 1191 M. 7.50 Itallaan- sche avond; Symphonieconcert 8.40 Ita- liaansch orkestconcert 9.20 Italiaansch vocaal concert met orkest 10.20 Orkost- concert. BRUSSEL, 509 M. 10.20 Gramofoon muziek 11.00 Dansmuziek 12.20 Het kleine orkest van het N. I. R. o. 1. v. P. Leemans 1.30 Primas Sylva en zijn or kest 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Karei Walpot 6.35 Gramofoonmuziek 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Karei Walpot 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1153 M. 11.20 Mogens Hansens' orkest 1.20 Gramof.muziek 9.45 Omroeporkest o. 1. v. Emii Reesen 10.20 Thomson's Jazzband. BERLIJN, 419 M. 11.20 Populair con cert 1.50 Hocrspel 7.25 Omroeporkest o. 1. v. Steiner 9.50 Danskapel. HAMBURG, 372 M. 1.20 Sprookjes uitzending m. m v. het omroeporkest 2.10 Mandollnemuzlek 6.10 Dultsche Volksliederen. LANGENBERG, 472 M. 2.50 Kamer muziek 6.45 Gramofoonmuziek 7.20 Groot orkest van den West-Duitschen om roep o. 1. v. Eysoldt 11.20 Gramofoon muziek. DAVENTRY, 1554 M. 12.20 Orgelcon cert 1.05 Western Studio-orkest o. 1. v. Frank Thomas 2.35 Gramofoonmuziek 3.40 Concert 4.20 Sonaterecital 4.50 Schotsche Studio-orkest o. 1. v. Guy Dai- nes 8.20 Zes conceiten 10.05 Concert 10.55 Cluborkest. PARIJS (Eifel). 1446 M. 7.50 Concert o. 1. v. E. Flament. PARIJS (Radio). 1725 M. 8.05 Gramo foonmuziek 12.20 Idem 6.20 Populair concert 8.20 Muziek en declamatie. MILAAN, 331 M. 4.30 Orkestconcert 7.20 Gramofoonmuziek 8.00 Kamer muziek 9.50 Dansmuziek. ROME, 441 M. 4.20 Vioolrecital 6.50 Gramofoonmuziek 8.00 Operette. WEENEN, 517 M. 3.55 Harmonie orkest 6.00 Bariton zingt liederen van Schubert 9.20 Populaire muziek. WARSCHAU. 1411 M. 11.35 Solisten- concert 1.35 Gramofoonmuziek 2.40 Concert 3.50 Gramofoonmuziek 5.20 Radlotooneel 7220 Concert 9.35 Dansmuziek. BEROMUNSTER, 460 M. 12.00 Om roeporkest 3.20 Gramofoonmuziek 6.25 Gramofoonmuziek 6.55 Omroepor kest 8.30 Vervolg concert. HUIZEN. 296 M. K.RO. 8 uur Morgencon cert. 10 uur Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquln O P. 12 uur Politieberichten. 12.15 Het KRO-Sextet olv Plet Lustennou- wer. 1.45 Verzorging zender. 2 uur Vrouwenuurtje. Mej. L. Mulders „Het Graal- spel in Londen"; mej. Maura Blans' „Dr. Montessori en het nieuwe kind". 3 uur Modecursus door mevr. H. Cuppens—Geurs. 4 uur Het KRO-orkest olv Marlnus van Woud mmv Mia van der Eynden. sopraan. 5.45 Gramofoonmuziek. 6 uur Het KRO-crkest olv Marinus van 't Woud. 6.40 Espeïanto-cursus door P. Heilker. 7 uur Politieberichten. 7.15 Gramefoon- muziek. 7.20 Aansluiting met het „Stadt- theater" te Aken. 8.25 Katholieke Radio Volksuniversiteit. Pateir Ch. Raaymakers S.J. „Economische en sociale wetensrhap". „De Gouden Standaard". 8.45 Aanslui ting „Stadttheater" te Aken. 9.20 Vaz Dias. 9.25 Middenstandskwartieïtje. 9.40 Nogmaals aansluiting met het „Stadt theater" te Aken 10.20 Gramofoonmuziek 1030 Vaz Dias. 10.35 De KRO-Boys olv P Lustenhouwer 11.05 Gramofoon muziek. 1130 De KRO-Boyys. 12 uur Sluiting. HILVERSUM, 1875 M. AVRO 8.00 Tijdsein Avro-klok 8.01 Gramofoonmu ziek 10.00 Tijdsein Avro-klok 10.01 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Kamermuziek door het Haydn- kwartet RVU 11.00—11.30 Radio Volks Universiteit. Cursus „Ziekenverpleging thuis" door zuster F. Meyboom AVRO 11.30 Voortzetting kamermuziek 12.00 Tijdsein Avro-klok 12.01 Gramofoonmu ziek 12.15 Lunchconcert door het en semble Otto Hendriks. 1 uur Intermezzo Causerie door A. Radix: „De hulp aar zie ken van geest ln Nederland". Daarna voort zetting lunchconcert. 2.15 Gramofoon- muziex. 2.35 Piano-Recital door Annie Oostdam. 3 uur Knipcursus door mevr. Ida de Leeuwv. Rees 10e les 4 uur Zang voordracht door Luis Mareia, met eigen piano- en tiple-begeleiding. 4.30 Radio- Klnder-Koorzang olv Jacob' Hamel. 5 u. Halfuur voor kleinere kinderen door mevr. Antoinette van Dijk. VPRO 5.30 Bijbel- veïtellingen voor Jonge mensöhen. Spreker Ds. B. J. Aris. AVRO 8 uur Gramofoon muziek. RVU 6.30 Radio Volks Univer siteit. Dr. J. Fransen: „Moderne Fransche Letterkunde". AVRO 7 uur Cello-recital door Tlbor de Manchula. 7.30 Engelsche les voor gevorderden door Fred Fry, 10e les. 8 uur Tijdsein AVRO-klok. 8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.05 Con cert door het Omroeporkest olv Nico Treep. 905 Liedjes en een praatje door Alex de Haas. 9.30 Concert door het Omroepor kest olv Nico Treep. 10.10 Gramcfoon- muzlek. 10.15 Kovacs Lajos en zijn or kest. 11 uur Nieuwsberichten van Vaz Dias Gramofoonplaat. 11.15 Kovacs La jos en z(jn orkest. 12 uur Tijdsein AVRO- klok. Sluiting. LUXEMBURG. 1191 M. 7.50 Belgische avond. Concert. 8.40 Orkestconcert. 9.20 Kamermuziek. 9.40 Orkestconcert. 10.50 Dansmuziek. BRUSSEL. 509 M. 12.20 Omroeporkest Olv P. Leemans. 1.30 Debus-.*■ recital. 1.40 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepor kest olv Franz André 7.20 Gramofoon muziek. 8.20 Omroepsymphonie-orkest. 9.35 Omroeporkest olv ïTanz André. KALUNDBORG. 1153 M. 11.20 Strijk orkest olv Harald Andersen. 1.20 Carl Rydahl's instrumentaal ensemble. 7.20 Omroeporkest olv Launy Gröndahl. 9.35 Romantische muziek. BERLIJN. 419 M. 1.55 GTamofoonmuz. 2.40 Idem 5.20 Omroeporkest. HAMBURG. 372 M. 10.50 Omroepor kest olv Steiner. 11.40 Vervolg concert. 1.55 Wagnerconcert. 4.20 Dorpsmuziek omroepkoor olv Gregor. 5.20 Gramofoon muziek. 10 uur Oude en nieuwe dans muziek. LANGENBERG 473 M. 5.20 Gramof.- muziek. 12.55 Gramofoonmuziek. 10.05 Gramofoonmuziek. 10.20 Kamermuziek. DAVENTRY. 1554 M. 12.20 Orgelcon cert 12.50 Commodore Grand orkest olv Joseph Muscant. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Midland Studie-orkest olv Frank Cantell. 3.20 Stedelijk orkest. 7.40 Or gelrecital 10.20 Vioolrecltal. 10.55 Lew Stone en zijn Band. PARIJS EIFFEL 1446 M. 8.50 Onbekend programma. PARIJS RADIO 1725 M. 8.05 Gramo foonmuziek 12.20 idem. 7.40 Gramo foonmuziek.' 8.20 Gevarieerd programma. MILAAN. 331 M. 4.30 Kamermuziek. 8 uur Operette van Pietri ROME. 441 M. 5.15 Gramofoonmuziek. 7.20 idem. 7.30 Metalli speelt piano. 8 uur Sollstenconcert. omroeporkest. 9.50 Dansmuziek. WEENEN. 517 M. 6.20 Omroeporkest olv Joseph Holzer. 8 05 VolksopeTa-orkest olv Auderleth. 9.50 Gramofoonmuziek WARSCHAU. 1411 M. 4.15 Jazzmuziek. S.55 Gramofoonmuziek. 9.20 Dans muziek. BEROMUNSTER. 460 M. 5.20 Gramo foonmuziek 6.30 Gramofoonmuziek. 7.15 Omroeporkest. 8.30 Humoristen. Vrijdagavond is ln het Sportpaleis te Brus sel de Zesdaagsche aangevangen onder groote belangstelling van de zijde van het publiek. Er vonden eenige voorwedstrijden plaats. Bij de onafhankelijken, een wedstrijd over twee maal 15 K.M. zegevierde van der Leuren. Een recordrit over 1 K M. met vliegenden start werd gewonnen door Kaers, die er l min. 5 1/5 sec. over deed en daarmede het baanrecord verbe terde, dat op naam stond van Pijnenburg met een tijd van 1 min. 6 4/5 sec. Een achtervolgingswedstrijd tusschen een Belgische en een Nederlandsche ploeg werd gewonnen door de Hollanders Wals. Pijnenburg, van Kempen, Braspenning. Slaats en Vluggen, die de Belgen Buysse, Charlier, Deneef, Loncke Jean Aerts en Ghyssels inhaalden na 4 K.M. en 260 Meter. De voorstelling der koppels duurde geruimen tijd, geen wonder; immers, er verscheen niet minder dan 21 koppels aan den start, hetgeen de laatste jaren in de meeste Zesdaagsche wielerwedstrijden niet meer geschied is. Deze 21 koppels waren: De Nederlandsche rijders PijnenburgWals, van KempenBraspenning, VluggenSlaats, de Franschen BroccardoGuimbreuère. JVXouton Boucheron, de Italianen Pugliesi—Bresciani. het Duitsch-Zwitsersche koppel SchönRichli en de Belgen Buysse—Deneef. Slembroeck Bonduel, CharlierLoncke, Haermerlynck— Debruycker, Jean AertsGhyssels, H. Aerts Haesendonck, Jan van Hevelvan Nevele, P. Verhaegen—van Buggenhout, Blllietvan Vloek- hoven, BrunceauAnhes, O. van HevelL. Muller, DurayHagelsteen. R. MartinSmets. A. MaesVerreycken. Om precies 9 uur klonk het startschot ge lost door den bekenden oudrenner Rielens. Reeds onmiddellijk werd een scherp tempo -ingezet. Jean Aerts gaf het sein en hij en zijn laoppelgenoot slaagden er in de eerste ronde van deze Zesdaagsche te nemen. Bresciani voegde en daarna liepen eerst 5 koppels een ronde uit en drie andere volgden spoedig In het eerste uur. dus des avonds om 10 uur, wa ren afgelegd 44.180 K.M. Ooft in het tweede uur werd fel gejaagd, tal rijke ronden werden gewonnen en verloren en met deze 21 koppels in de baan was er vijwei geen overzicht in de jachten te krijgen. Om 11 uur in den avond lagen Charlier—Loncke aan den kop. Op 1 ronde MartinSmets met Billietvan Vlockhovan. Op twee ronden achterstand; Boucheron— Mouton, Pijnenburg—Wals, BuysseDeneef, BroccardoGuimbretière. van Nevelevan Hevel, BrunceauAnhes. Met 3 ronden achterstand: Braspenning—van Kempen en Slaats—Vluggen. De andere waren 3 of meer ronden achter. Na 2 uur rijden waren afgelegd 87.890 K.M. Omstreeks middernacht, tijdens de eerste klas sementsprints, vielen er voortdurend nog ver anderingen ln het veld waar te nemen. Op Nieuwjaarsdag zal ln het Stadion een voetbalwedstrijd worden gespeeld tusschen de vertegenwoordigende elftallen van Amster dam en Rotterdam. De elftallen zien er als volgt uit:- Amsterdam: Doel: Oerlemans (Spartaan). Achter: Diepenbeek (Ajax), Caldenhove (D. W. S.). MiddenBlokzijl (Spartaan), Anderiessen (Ajax) en Van Deyck (Ajax). Voor: Ten Have (Ajax), Slot (D. W. S.), Jonasi (O. V. V. O.), Brandt (V. V. A.) en Mul dars (Ajax). Rotterdam: Boel." Cohen (Sparta). Achter: Pettinga (H. D. V. S.), Masten broek (O. V. V.). Midden: Vrouwdeunt (Feijenoord), Paauwe (Feijenoord), Van Heel (Feijenoord). Voor: .De Jong (Xerxes), Vente (Neptunus), Lagendaal (Xerxes), Drok (R. F. C.) en Lin- sen (Feijenoord). De wedstrijd wordt geleid door den heer J. Grootmeijer. Toen de aitieider Y. G. Vrijdagavond per rij wiel van zijn werk naar huis fietste, werd b(J op de Kerkstaaat te Oostzaan door een luxe- auto achterop gjereden. Ten gevolge van de glad heid van den weg werd de wielrijder gegrepen en van zijn fiets geslingerd. Met een hersen schudding werd het slachtoffer opgenomen en naar zijn wonin govergebracht. Zijn toestand is redelijk wel. De Crisis-Zuiveloentrale maakt bekend dat oehoudens tusschentijdsche wijziging voor de week van 31 Dec. tot en met 6 Januari de prijs van het crisis-botermer'; is vastgesteld op 1 per K.G. er. die van de vervoervergunnlng voor buiteniandsche boter op 1.10 per K.G.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 14