STADSNIEUWS De „Postjager" Muiterij in Indië mm HU STOUTENBEEK'S Haarlem, 4 Jan. BEURS VAN AMSTERDAM r' MODEHUIS Wisselkoersen PLEIN 10 DONDERDAG 4 JANUARI PROF. STEGER SPREEKT. DE BINNENVAARTEN WOR DEN OPENGEBROKEN DR. J. F. M. STERCK VOETGANGER DOOR RUIT GEDRUKT Operette „Zoo mooi als Zonne schijn" Concert voor werkloozen 75 Jaar SCHOORSTEEN ONTPLOFT Kachel met benzine aangemaakt Gunning Hondenbelasting Haarlemsche Luchtvaartclub Roodvonk Jubileum Mr. C. J. Koch 60 jaar Haarlemsche Hotclub BURGERLIJKE STAND SCHIETEN Haarlemsche Schietbond LUXE BAKKER IJErN Daar zat muziek in UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE Nieuwe burgemeester te Alkmaar Jhr. mr. F. H. van Kinschot benoemd Revolutionnair arbei dersfront in Spanje Het vertrek uit Indië wegens moei lijkheden voorloopig een etmaal uitgesteld Luitenant Asjes en de K.L.M. Een onverkwikkelijke geschiedenis BLOEMENDAAL ,jan onze laqe r DE BETERE CONFECTIE THANS TEGEN NOG VOORDEELIGER PRIJZEN AGENDA 5 Januari INSTELLINGEN Beurs-thermometer DONDERDAG 4 JANUARI 1934 morgen, Vrij dagavond te half negen in het Jeugdwerkgebouw aan het Teylerplein over: „De practische politiek in verband met het manifest der R. K. Staatspartij". Er zal ruimschoots gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Leden van de R. K. Propagandaclub „St. Jan" en verdere belangstellenden worden dringend verzocht deze uiteenzetting te komen beluiste ren. Op verzoek van de Kamer van Koophandel en Fabrieken van Haarlem en Omstreken is „Kaarseladeveer" hedenmorgen begonnen met het openbreken van de binnenvaarten door haar ijsbrekers. Begonnen wordt in de Ring vaart van de Haarlemmermeer bij het stoomge maal „De Cruquius". Het breken werd voort gezet in de richting Hillegom. H. D. Tjeenk Willink Jr. op waardeerende wijze werd toegesproken en hem een gouden hor loge met inscriptie werd overhandigd. Namens het kantoorpersoneel werd hij ver volgens toegesproken door den onderdirecteur, den heer M. A. Reinalda, die hem een fraaie rooktafel en een bloemstuk aanbood. Ook van andere zijden mocht de jubilaris vele blijken van belangstelling en waardee ring ontvangen. De rest van den dag bracht de jubilaris in den huiselijken kring door. Woensdagmiddag 5 uur stond de 20-jarige A- op het trottoir voor perceel Jansstraat 9 de éta lage te bezichtigen. Een 14-jarige jongen met een 3-wielige bak fiets slipte op de tramrails, schepte den heer A. en drukte hem door het ruit van het perceel. De heer A. kreeg een vleeschwond aan zijn rechterwang en werd, na door den Ongevallen- dienst verbonden te zijn, per ziekenauto van Mathot naar het ziekenhuis „St. Joannes de Deo" gebracht. Tegen den patroon van den fietsjbngen is, daar deze jongen den leeftijd van 16 jaar nog niet bereikt had, proces-verbaal opgemaakt. Men schrijft ons: Zooals de klokken op Sylvesteravond alom 't Nieuwe Jaar blijde hebben ingeluid, zoo mogen deze enkele regels dienen als gebeier om de op voering van deze operette wijd en zijd bekend te maken. Op Zaterdagavond 20 en Zondagnamiddag 21 Januari zal door een veertigtal Haarlemsche jongedames en -heeren deze schoone operette, rijk aan inhoud en heerlijk van gedachte, in den Stadsschouwburg worden opgevoerd. Het stuk is geschreven door Mevr. S. van Bommelvan Heusde Onder regie van den heer Kommer Klein. Décors en costumes, in één woord: alles, zal medewerken om deze opvoe ring te doen slagen. Ten slotte moet nog worden opgemerkt dat de netto-opbrengst zal ten goede komen aan de Protest. Vereeniging tot verbetering van het lot der Blinden en aan de R.K. Vereeniging voor Blindenzorg voor Haarlem en Omstreken. Entréekaarten zullen worden aangeboden en zijn ook verkrijgbaar bij den heer H. Schouten, Ramplaan 2, Haarlem, Telef. 15541 en den heer W. Alphenaar, Muziekhandel en Concertbureau, Kruisweg 49. Het Centraal Comité heeft op Maandag 8 Januari in de Gem. Concertzaal een concert georganiseerd. Aan dit concert verleenen be- langelooze medewerking: het Gem. Koor „Po lyhymnia", de Haarlemsche Orkest Vereeniging, Helène Cals, sopraan, Willem Hespe, koorleider, en Marinus Adam, orkestleider. Het programma vermeldt o.a. de Ouverture „Leonore" No. 3 van L. van Beethoven; Aria uit de opera ,41 Re pastore" van W. A. Mozart; (Helène Cals en orkest, obligaat vioolpartij: Hans Bijvanck)Requiem (voo rkoor en orkest) van L. Cherubini; Gallia (voor sopraan, koor en orkest) van Ch. Gounod; Ridonami la Calma van Fr. P. Tosti; Letzter Frühling van Ed. Grieg; Ich liebe dich van Ed. Grieg (Helène Cals en orkest); Peer Gynt Suite No. 1 van Ed. Grieg. Voor de bij de Bestuurdersbonden aangeslo ten werkloozen zijn voor dit concert toegangs bewijzen verkrijgbaar op Vrijdag 5 Januari, des middags van 2 tot 4 urn: in gebouw „St. Bavo", Smedestraat 23. In aansluiting met wat wij reeds meldden omtrent de viering van den 75sten verjaardag van dr. J. F. M. Sterck te Aerdenhout, kunnen wij nog mededeelen, dat onder de schriftelijke gelukwenschen was een schrijven van Z. H. Exc, Mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem Verder waren er brieven gekomen van de ver eeniging „Heemschut", van „Amstelodamum", van pater Zey te Rome, van de Oudheidkamer „Beverwijk", enz. De receptie Woensdagmiddag was druk be zocht. Onder de velen, die den heer Sterck kwa men feliciteeren, waren de heer C. Maarschalk, burgemeester van Haarlem; mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, de hoogeerw. heeren L. A. A. M. Westerwoudt en L. J. Boogmans, prof. F. W. Hudig, de heer j. D. Rutgers van der Loeff en anderen. Hedennacht omstreeks 3 uur wilde de heer K. in zijn boekbinderswerkplaats, welke gelegen is in de Tetterodestraat, de kachel, welke was uitgegaan, met benzine aanmaken. Door den hoogen druk, welke in den schoorsteen op het dak ontstond, ontplofte deze en groote stukken steen vielen op straat en in den tuin. De rest van den schoorsteen bleef in de dakgoot hangen. Door het lawaai dat de ontploffing veroor zaakte, werden zeer vele omwonenden wakker en toonden hunne belangstelling. Hedenmorgen was men aan het werk om den schoorsteen weer te repareeren. B. en W. van Haarlem hebben het laden, ver voeren, lossen en optassen van materialen en de levering van paarden en wagens in huur met of zonder bediening, ten behoeve van Cen traal Vervoer gedurende het jaar 1934, waar van de openbare aanbesteding heeft plaats ge had op 18 December j.l. gegund aan P. J. Huy- bens te Haarlem. De laatste jaren komt het herhaaldelijk yooi dat houders van honden bij het begin van het jaar het aan hen vanwege het Bureau Controle Gemeentebelastingen toegezonden beschrij vingsbiljet voor de hondenbelasting, ondanks het verzoek, dit biljet aan voormeld bureau af te geven en daar den penning in ontvangst te nemen, per post zenden, of het in de bus in de Koningstraat 2 werpen. Het gevolg hiervan is, dat de houder alsdan geen penning kan worden uitgereikt. Verzocht wordt thans, de vorengenoemde biljetten steeds persoonlijk te bezorgen of te doen bezorgen aan het voormelde Bureau, Kamer No. 1, Ko ningstraat 2 en den penning alsdan in ont vangst te nemen. De penningen zullen niet meer worden toe gezonden, terwijl de strafbepalingen der vor dering, vooral wat betreft het niet dragen van den penning door den hond, streng zullen worden toegepast. Personen, die geen biljet hebben ontvangen en toch houder van een hond zijn, worden ver- zoch zich aan genoemd Bureau aan te mel den. Het Bureau is geopend dagelijks van 9 tot 2 uur, des Zaterdags van 9 tot 1 uur. Zaterdagavond a.s. biedt de Haarlemsche Luchtvaart Club haar leden een eersten film avond met lezing aan. De heer Hakkenberg van Gaasbeek, propagandist der Nationale Lucht vaart School, spreekt over: a. De romantiek van het vliegen; b. Mijn ervaringen van de eerste vliegles; c. Alleen de lucht in. Voor belangstellenden is de toegang vrij. De lezing zal gehouden worden in de Mu ziekzaal van Hotel-Restaurant Brinkmann, Groote Markt. Aanvang 8 uur precies. Het bestuur rekent op de belangstelling der Haar lemsche jongeren. In de afgeloopen week zijn alhier 8 gevallen van roodvonk geconstateerd. Heden herdacht de heer J. H. A. Zwaansdijk den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad als magazijnmeester bij de uitgevers H. D. Tjeenk Willink Zoon, alhier. De jubilaris werd in de directiekamer van het gebouw der Uitgevers Maatschappij ont vangen, waar hij door den directeur, den heer Heden viert de Voorzitter van den Raad van Arbeid te Haarlem Mr. C. J. Koch, zijn 60sten verjaardag. De ambtenaren van den Raad wenschten dezen dag niet te laten voorbijgaan zonder blijk te hebben gegeven van hunne ge voelens van erkentelijkheid en hoogachting. Omstreeks half elf werd de Voorzitter de raads zaal binnen geleid waar de ambtenaren zich hadden verzameld. Het oudste lid van het Be stuur de heer C. ten Boom, had zich bereid ver klaard om den Voorzitter toe te spreken. Hij vertolkte de gevoelens der ambtenaren op uit nemende wijze door er op te wijzen dat de Voor zitter steeds als een vader zorg had voor degenen wier belangen hem waren toevertrouwd en dat dit door de ambtenaren ten zeerste werd gewaardeerd. Ook als lid van het Bestuur gaf hij, mede namens zijn mede-Bestuurslid, uiting van zijn hoogachting voor den Voorzitter, omdat hetgeen door de ambtenaren zoo zeer werd ge waardeerd door hem steeds was waargenomen. Herop bood hij den jubilaris namens de amb tenaren aan een zilveren coupe alsmede een zeer artistiek glas-in-loodraampje, vervaardigd door den Haarlemschen kunstenaar K. Traut- wein, voorstellende een Koggeschip met op dracht en tekst welke luidde: Fracht bestaet uijt danck van Haerlem's Raed Aen Mr. Carel Johannes Koch op 4den van Loumaent Anno 1934 De Voorzitter, die zeer verrast was, dankte in gevoelvolle woorden. Woensdagavond hield de Haarlemsche Hot club een bijeenkomst in het bekende gramo- foonhuis „Mis Master's Voice", Groote Hout straat 108. Op deze bijeenkomst werden gra- mofoonplaten gedraaid van Duke Ellington e. a., toegelicht door eenige leden der artis tieke commissie. Geboren 31 Dec. 1933: B. PoolLok, d- 30 December 1933: M. HassinkHulshof, d. 1 Januari 1934: C. E. SpaargarenKaptijn, z; C. Klein Schiphorstv. Bragt, d. 2 Januari: J. de Jong—Knol, d; P. E. F. Kol- lewijnZoomers, d. 3 Januari 1934: L. HoogeboomKammeraad, d; A. J. v- d. EistKnip, d; F. Kleine Wilde Vienken, z. Ondertrouwd 3 Januari: A. Bloem en M. Zeg waard; P. H. Hoomans en M. A. Vogel; H- Vrijstein en C. G. W. Wallbrink; J. J. Oorvers en C. Kaagman; C. A. Jaspersen en A. Kucis; W. F. D. D'haene en J. C. Barnhoorn; J. Kuik en R. Cijprian- Getrouwd 3 Januari: P. J. Kuiper en J. E. M. Harkmans; M. H. Arbon en E. M. Dasia; A. Bakker en J- G. H. Goezinnen; H. H. A. van Daalen en M. M. Hoogeboom; P. H. Kelderman en J. B. Zorn; C. J. M. Stavenuiter en E. van Kessel; D. Calandt en A. S. de Kruif; C. J. J. aan de Kerk en E. C. A. Arxhoek; J. de Peuter en M. Houtsma; J- T. Nieuwenhuizen en D. Lucas; R. Hoekstra en J. Klauwers; J. W. Schouten en J. F. H. de Weerdt. Overleden 30 December 1933H. Klijssen, 26 jaar. Hazepaterslaan. 2 Januari 1934: H. J. Wolff, 57 jaar, Duiven voordestraat; J. Knip, 75 jaar, M. van Heems- kerstraat. Donderdag vergadert de Haarlemsche Schiet- bond in hotel „Lion d'Or" aan den Kruisweg. 'T FIJNST MET BOTER GEBAKKEN TE-L 1371^-10876-1163312153 Een muziekonderwijzer uit Aalsmeer verkocht voor een firma uit Amsterdam radio-toestellen in huurkoop. De contracten van de klanten tee- kende hij zelf, opdat hij gemakkelijker de voor waarden kon veranderen. Hedenmorgen stond hij terecht en hoorde acht maanden gevangenisstraf tegen zich eischen. Uitspraak 18 Januari. Verkeersongeval Op het kruispunt Paulus PotterlaanPieter de Hooghstraat had een aanrijding plaats tusschen twee auto's. Beide auto s bereikten gelijktijdig dat kruispunt en de bestuurders daarvan remden om nog een aan rijding te voorkomen. De eene auto gleed ech ter bij het remmen door, waardoor de aanrij ding ontstond. Het geval bepaalde zich tot materieele schade. Persoonlijke ongevallen had den niet plaats. Zilveren ambtsjubileum E. Vedder. Dins dag herdacht de heer E. Vedder in meer huise lijken kring zijn 25-jarig jubileum als ambtenaar van de Secretarie alhier. Woensdag werd de feeststemming weer verplaatst naar het Raad huis en onder de overige ambtenaren. Des mid dags werd de jubilaris in het college van B. en W. door den voorzitter, burgemeester Jhr. J. P. W. v. Doorn, toegesproken en met zeer waar deerende woorden dank gezegd voor wat de heer Vedder in al die jaren voor de gemeente Heemstede heeft gedaan. Namens het gemeen tebestuur overhandigde de burgemeest den jubilaris een enveloppe met inhoud. Bij deze gelukwenschen sloot Wethouder Dr. P. A. M. Droog met eenige woorden van geluk wenschen aan. Wethouder Jhr. A. v. d. Tol, die wegens ziekte verhinderd was, had telegrafisch zijn gelukwenschen aangeboden. In meer intiemen kring had des avonds in Café-Restaurant Groenendaal de huldiging plaats van het ambtenarencorps van het raad huis. Om 8 uur werd de jubilaris met zijn vrouw en kinderen van zijn woning gehaald. Hier werd hij opgewacht door den burgemees ter, Jhr. J. P. w. v. Doorn, den secretaris, den heer N. Vos, den gemeente-ontvanger Jhr. van Muhlen en vrijwel het geheele personeel met hunne dames. Hier voerde allereerst het woord burgemeester Jhr. J. p. w. v. Doom. Ik heb u dezen middag al eerder gezegd hoe hoog ik u hier schat. Een ieder die op het Raadhuis moet werken, ondervindt dit. Mevr. Vedder wil spr. gelukwenschen met dezen dag, omdat ook de vrouw zulk een groot aandeel heeft in het werk van den man, omdat zij door het scheppen van een prettige, huiselijke sfeer den arbeid buiten het gezinsleven zoo prettig kan maken. Dank bracht spr. ook aan de ambtenaren, die dezen dag voor den jubilaris maken tot een onvergetelijken. Hij besloot met den wensch dat het den jubilaris gegeven moge zijn nog vele jaren met denzelfden ijver en nauwgezetheid zijn taak te blijven vervullen. De secretaris, de heer N. Vos, sprak namens het ainbtenarencorps. Wij hebben altijd prettig samengewerkt. Je bent, aldus den heer Vos, een ambtenaar in den rechten zin des woords. Maar ook als man van organisatie hebt u veel gedaan, om anderen in organisatieverband bij te staan. Ook hier heeft menigmaal uw warme hart gesproken. Namens de ambtenaren bood de heer Vos den jubilaris een zilveren couvert aan in étui be nevens een oorkonde versierd o.a. met de wapens van Heemstede en Diemen en de verschillende handteekeningen. Met enkele woorden dankte de jubilaris voor de hartelijke woorden en het fraaie cadeau, maar vooral voor de groote vriendschap die hij steeds heeft mogen ondervinden. De avond werd verder doorgebracht in intie me feeststemming. Rest ons nog te melden dat op de Dinsdag gehouden receptie hem gelukwenschen kwamen aanbieden mr. A. Slob, burgemeester van Haar lemmermeer, als Voorzitter der onderafdeeling Haarlem van den Ned. Bond van gemeente ambtenaren en verschillende leden van den ge meenteraad. Naar we vernemen, zal de Staatscourant van hedenavond de benoeming bevatten van jhr. mr. F. H. van Kinschot tot burgemeester van Alk maar. Jhr. van Kinschot is sinds 1929 burgemeester van Zuid-Laren. MADRID, 3 Jan. La Nación meldt dat de socialistische vakvereenigings-organisatie in Spanje met de vakvereenigingen der syndica listen en anarchisten overeengekomen ls over te gaan tot de vorming van één aaneengesloten revolutionnair arbeidersfront. Doel van dit front is de gemeenschappelijke verovering van de macht in den staat ter uitvoering van de so ciale revolutie. Van socialistische zijde te Madrid wordt in verband met deze berichten niets medegedeeld. BANDOENG, 4 Jan. (Aneta). De „Postjager" heeft den geheelen mid dag proef gevlogen. Eerst had men last met den middenmotor, welk euvel later werd hersteld. Een nieu we moeilijkheid was gelegen in de antenne. Op den uitreis heeft deze meerdere malen moeilijkheden ver oorzaakt, doordat hij bij groote snelheid afknapte, zoodat de mar conist genoodzaakt was telkenmale een nieuwe antenne aan te brengen. Radio-Holland gebruikte het ver blijf in Indië van den „Postjager" om een nieuw type antenne aan te brengen, waarbij gebruik werd ge maakt van kogeltjes. Ook dit nieuwe type antenne brak hedenmiddag, zooals vanuit een observeerende ^urtiss-jager werd opgemerkt, tel kenmale af. De proefnemingen op Andir werden ten 18 uur 30 Java- tijd gestaakt en zullen morgen wor den voortgezet. Het vertrek van den „Postjager" is voorloopig een etmaal uitgesteld. SOERABAJA, 4 Jan. (Aneta). De Zeekrijgs- raad ving met de behandeling aan van de be rechting van 82 Inheemsche muiters van de „De Zeven Provinciën" niet behoorende tot de z.g. hoofddaders. De fiscaal nam heden requisitoir en eischte straffen varieerende van zes maanden en 20 dagen, tot tien jaar. Tegen een beklaagde eischte de fiscaal de zoo juist genoemde minimum straf, tegen twee be klaagden elf maanden, en tegen de overigen één tot tien jaar, allen met aftrek der preventieve hechtenis en met ontslag uit den dienst. Van dit laatste werd slechts voor vier beklaagden In he requisitoir een uitzondering gemaakt. Voorts werd tegen het meerendeel der beklaag den ontzegging der bevoegdheid om bij de ge wapende macht te dienen, geëischt. BATAVIA, 4 Jan. (Aneta). Bij het dementi dat via het Snelpost-comité door luitenant Asjes in de Nederlandsche pers werd gepubliceerd, kan het volgende worden aangeteekend: Aneta interviewde luitenant Asjes direct na aankomst van den Postjager op Tjililitan in bijzijn van een viertal dagbladvertegenwoordi gers. Aan den vlieger werd door Aneta o.m. ver zocht ook iets vriendelijks te zeggen over de vlucht van den „Pelikaan", waarop luitenant Asjes de bemanning van den „Pelikaan" loofde (zooals ook werd geseind), doch de vlucht van den „Pelikaan" aanstonds becritiseerde, als zijn de een door een gesubsidieerde verkeers-maat- schappij genomen risico van leven en dood- Deze opmerkingen werden toen door alle aanwezige persvertegenwoordigers en door Ane ta met het oog op den eerbied voor beide na tionale prestaties aanvankelijk niet overgeno men. Maar hiertoe bestond echter niet langer aan leiding en mogelijkheid, toen luitenant Asjes op het vliegveld Andlr dezelfde critiek uitte, en de zekerheid bestond dat de te Bandoeng verschijnende bladen deze zouden afdrukken Intusschen had Aneta zich bovendien verge wist, dat de secretaris van de Stoomvaart-Mij. Nederland geen bezwaar zag tegen publicatie van de critiek van luitenant Asjes. Uit de Indische persstemmen over het optre den van luitenant Asjes citeeren wij het vol gende Het Soer. Handelsblad noemt de uitlating van luitenant Asjes ook uit sportief oogpunt onjuist. Het blad „had van een officier verwacht dat de nationale eer, zoo hoog gehouden door de bemanning van den „Pelikaan", hem zwaar genoeg zou hebben gewogen om concurrentie- opmerkingen terzijde te laten. De Java Bode kapittelt eveneens de con- currentienijd van luitenant Asjes en merkt op „boven al dit gemodder steekt de bekwaamheid en de sportiviteit van de Indië—Holland-vlie gers wel op zeer bijzondere wijze uit." Het Bat. Nieuwsblad noemt de uitlating van luitenant Asjes een wanklank, unfair, ontac tisch en onverstandig. Het verweer van Asjes Aneta ontving heden een schrijven van lui tenant Asjes waarin o.a. wordt medegedeeld, dat hij geschrokken is van het Aneta-telegram, dat een bekorting voorstelt van het personder- houd, doch een onjuiste samenvoeging is ge worden. Luitenant Asjes schrijft, dat hij slechts in be schouwing nam het principe, vjn postvervoer alleen, of vervoer van post en passagiers, waar bij hij zich herinnerend gezegd te hebben: „Het is absoluut onjuist dat een verkeers- Mij. als de K. L. M. het risico durft te nemen om een dergelijke recordvlucht te organiseeren. Het is wat anders indien particulieren zoo'n vlucht organiseeren en financieeren". Luitenant Asjes ontkent het subsidie der K. L. M. in verband met het vlagvertoon te heb ben gebracht. Hij herinnert zich voorts het vlagvertoon vragender wijze te hebben gebo zigd bij de* releveering van de snelheid van den Postjager. (Ongecorrigeerd) Politic Op Zaterdagmiddag om 2 uur zal de agent van politie J. Snuverink, in tegen woordigheid van het geheele politiecorps, als brigadier geïnstalleerd worden. De heer Snu verink wordt de opvolger van den brigadier J. Ronner. Het corps zal dan tevens afscheid ne men van de collega's J. Ronner en W. Lokerse, die beiden den dienst met pensioen gaan ver laten. Gebouw „St. Bavo" R. K. Volksbond, 8 uur Proza, 8 uur Rechtskundig Bureau, half 9 R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Sportcentrale Commissie Lich. Opvoeding, 8 uur Cursus „St. Marcus", 8 uur. Stadsschouwburg Amsterd. Tooneelvereen. „Gysbreght van Aemstel", 8 uur. Café-Restaurant Gebr. Brinkmann K. J. M. V. „St. Augustinus", kwart voor 9. Palace „Ontwakende Jeugd", op het tooneel Liesl Löffler, 2.30, 7 en 9 uur. Rembrandt-Theater „Het Verliefde Hotel"; op het tooneel 4 Kadex, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „Als het hart spreekt" en „De Auto race", 2.30 en 8.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Bestuur Overheidsper soneel. 8 uur Alberdingk Thijm, 8 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg Vereeniging „Geloof en Wetenschap" Opvoering van „Kronjong", door het N.V. Rotterdamsch-Hofstad-Tooneel, kwart over 8. Bisschoppelijk Museum Geopend van 105 uur R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bi) mej. H. Simons. Bloemhofstraat L Haarlem Tel. 11671. R. K. Kraam verzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhuis vest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 2—3 uur Kinderhuisvest 25 rd.; Donderdag van 2—3 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond "an 7—7.30 uur Ciubnuis Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 78 aur Kinderhuisvest 25 rood. R K Bemiddelingsbureau Wit-Gele Krols Leidschevaart 2. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 2—4, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur Adres: Bloemhofstraat 1. Haar lem Tel 11671 Nederl. Staatsleen. prijshoudend Gemeenteleen prijshoudend Youngleenlng ...vast H V A luier zwak Amerik. waarden flauw zwakker DONDERDAG, 4 Jan. Vorige Slotkoersen. Heden Londen 8.08% 8.09% Berlijn 59.33 59.32% Parijs 9.77% 9.77 Brussel 34.60 34 60 Zwitserland 48.21 48.20 Weenen Kopenhagen 3& ,5 3? Stockholm 41.70 41 75 Oslo 40^65 40.75 New York (cable) 1.56s/., 1.59 Rome 13.IO 13.10 Praag 7.37% 7.37% Madrid 20.50 20 50 Vorige Slotkoersen. Heden Staatsleeningen 5 Nederland 1932 101% 101% 4K Nederland 1916 102% 102 4% Nederland 1917 101% 101% 4 Nederland 1933 100% 100% 454 N Ind 1926 AB 94% 93% 454 N Ind. 1931 94% 93% 654 Youngleen 1930 54 54-% Banken Koloniale Bank 47 48% Indische Bank *jl51 Cert. Handel-Mt)48% 48% Industrieën Unilever 90% 91% Calvê Delft 59% 60 Alg Kunstzijde 30% 3(1% Van Berkei's Pat21% 21% Nieuwe Philips 255 257% KUch Accoustiek Ned. Ford 168 167% Industr. Buitenland Anaconda 99% Bethlehem Steel 23% 23% Kennecot 12% 12% U. 8 Steel 31% 30% U. 8 Leather 5% s% Intern Nickel 13% Stand Brands 14 Va 14% Mijnbouw Boeton Mijnbouw 71/s 6% Alg Exploratie 129% 12» Redjang Lebong 116% 11' Petroleum Kon OUe 176% 1781/4 Gaboes 13% 13 Per lak 104% 104 Peudawa 3% 4 Vorige Slotkoersen. Heden Continental Oil 10% 10% Shell ünioD OU 5% 5% Rubber A'dam Rubber 104% 103% Bandar 80 79 Dell Batavia Rubber 44% 43% Serbadjadl 27% 29 Siiau 32 32 V 1 G. O. 53% 52 Allied a47/f 51 Intercontin Rubber 1 '8 Scheepvaart Java Ch Japan 27% 27 HoU Amerika Lijn 1% Dito Gem Eigend. IJl» *4» Kon Ned. Stoomb 10 18 Scheepvaart-Unie 48Vi 48% Suiker H. V A 176% 175% Jav Cultuur 9»% 97% N. 1. 8. O 70 69 Vorstenlanden 23% 23 Actions idem 14.50 14.50 Tabak Dell Batavia 122% 119% Oude Dell 112 lHVa Oostkust 21 21 Senembah 135 132 Spoorwegen Onion Pacific 72% 72 Wabash 2 2 Ene lu 9% Kansas City South 87/g 8% South Raliw 16% 16% Chic Mliw 3 3 Maxwell L. Gr15% 15%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2