STA DSNIEUWS is een genot! Grosse Nlesse C-Moll Haarlem, 6 Jan. RADIO MOORS n.v. HET PELIKAAN-C0M1TE I GROOTE BALANS- I UITVERKOOP 1 AARNE SAP .IMK ZATERDAG 6 JANUARI KAPELAAN A. v. BEYNEN Een afscheidswoord f 10.000 BOETE GEËISCHT De Maatschappij tot bev. der Ge neeskunde contra een dokter van „De Volharding" te Den Haag „Ik trek me er niets van aan" Afscheid kapelaan Sprenger WERKGEVERS OPGEPAST FILMNIEUWS Comité van Kath. Actie Centrale Verwarming Oliestookinrichtingen LUXOR-THEATER „De 200 P.K. van Zijne Majesteit" REMBRANDT-THEATER Fra Diavolo TOONEELAVOND VOOR GELOOF EN WETENSCHAP „Krontjong" POSITIE VAN PROV. PERSONEEL Een protestmotie EEN NIEUWE BOTER- MELANGE Waakt voor den oplichter Gemeenteraad Ziekenfonds „Ziekenzorg" Collecte in de Paterskerk Weldadigheidsfonds „Het Schemerlampje" daar Mozart-Muziek te luisteren op 11 Januari door de C.O.V. bij te wonen! Bre van BEDDEN - MATRASSEN - DEKENS POSTMA's speciaalzaak BRAND IN EEN GARAGE Door verhuizing weinig schade R. K. Tooneelver. „Alberdingk Thijm" GRAALAGENDA Voor de week van 6 t/m. 13 Jan. VERGADEREN IN HET CONCERTGEBOUW Door de N. S. B. niet meer? Wie zag de aanrijding? AGENDA 7 Januari 8 Januari Officieel Philips reparateur Apotheekdiensten St. Vincentiusbibliotheken BURGERLIJKE STAND SANTPOORT „Credo", het orgaan van de St. Josephsparo- chie bevat het volgende afscheidswoord Het groote nieuws uit de gewone parochie- rubriek zou eigenlijk moeten zijn de benoeming van kapelaan A. v. Beynen tot kapelaan in Rot terdam. Het nieuwe jaar zet dus in met een ver trek en een afscheid, want juist op den nieuw jaarsdag is de benoeming gekomen. Het eigen aardige was zelfs dat er reeds over werd gespro ken alvorens kapelaan zelf definitief zijn ver plaatsing wist. In Augustus 1929 werd kapelaan van Beynen alhier benoemd vanuit Weesp en werd hij de opvolger van rector thans alweer pastoor J. Voorham. Reeds spoedig deed kap. van Beynen zich ken nen als een volijverig priester op velerlei ter rein. Als aalmoezenier der strafgevangenis en van het huis van bewaring had hij een zeer eigenaardige werkkring en wie weet, hoevele malen zijn priesterlijk woord daar troost en op beuring heeft gebracht en hoe menigmaal hy de zwakken terugvoerde tot de alles en allen om vattende liefde van Christus. Hoe genoot hij, als er weer eens iets nieuws voor de kapellen was gekomen en zeker heeft hij aldaar den luister verhoogd. Zijn tweede werk naast den gewonen arbeid van trouw huisbezoek, ziekenzorg en zijn dien sten in de parochiekerk, was de zorg voor de schoolvrije mannelijke jeugd. Reeds dadelijk begon hij met een verfraaiing van het jeugd huis, maar daarmede was zijn ideaal niet be reikt. Neen, 't geheel moest staan in 't toen maals gehuldigde clubsysteem en daarom deed hij al zijn best om het jeugdhuis daarvoor ge schikt te maken. Door bemiddeling van pastoor Sondaal kwam het eindelijk zoover, dat het kon gedaan worden en met allen Ijver werden de oude leerlingkamers omgetooverd tot gezellige clublokalen. Op 26 October verscheen Credo in feesttooi, geheel gewijd aan het mannelijk jeugd werk en alles straalde met den directeur mede, toen op 't feest van Christus-Koning onder bij zijn van deken Sondaal en pastoor van Beuke ring plechtig t huis werd ingewijd. Zoo leefde hij voor de jeugd, trok met ze naar buiten, zoo als dit jaar eenige dagen naar de Liebaard. Toen de nieuwe regeling in het jeugdwerk in onze parochie de districts voorzitter van de K. •T. C. kapelaan Th. v. d. Lugt bracht, kwam het jeugdwerk in diens handen. Zeer zeker een offer voor kapelaan v. Beynen, hetwelk hl) echter blijmoedig bracht. Wij mogen hier ook niet vergeten zijn arbeid voor het Reclasseeringswerk en het Leeken- apostolaat, waar hij de leekenapostelen met grooten Ijver wist te bezielen. Ook voor de Credo heeft hij als administrateur zijn krachten gegeven en daarvoor brengen wij hem gaarne mede namens onze lezers onzen dank. Zijn geboortestad wacht hem nu en onze beste wenschen zullen hem nu vergezellen met de verzekering van een extra gebedje voor 't welslagen van zijn werk. terwijl wy hier de dankbare herinnering aan hem bewaren. R. Dinsdag 9 Januari 8 uur: Repetitie St. Cae- cilia in Gebouw St. Bavo. 8 uur: Vergadering van den Bijzonderen Raad der St. Vincentius-vereeniging in het St. Vincentiusgebouw, Groenmarkt 22. Woensdag 10 Januari 8 uur: Sociëteit voor de leden van de Ned. Reisvereeniging voor Katho lieken in Hotel „de Leeuwerik" 8.30 uur: Vergadering van de Reddings brigade van het Kruisverbond in het Militairen- gebouw, Zoetsstraat 14. Donderdag 11 Januari 8 uur: Bureau-ver gadering R.K. Reclasseeringsvereeniging in 't Sint Vincentiusgebouw, Nieuwe Groenmarkt 22. 8 uur: Cursus R.K. Esperantistenvereeniging Abbé Richardson, waarna te 9 uur ledenver gadering met conversatie bij Brmkmann. 8.15 uur; Repetitie R.K. Oratorium-Vereeni- ging. 8.15 uur: Alten. 9.30 uur: Tenoren en Bassen. Teneinde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken wordt allen R.K. Vereenigingen verzocht by het uitschrijven van een vergade ring vooraf overleg te plegen met het alge meen secretariaat mej. W. van der Singel, Kleverlaan 194, telefoon 23608 en by vaststel ling hiervan onmiddeliyk mededeeling te doen. N.Vk bericht ons, dat voor Haarlem en Omstreken stortingen voor het Nationaal Luchtvaartfonds te onzen kantore kunnen geschieden. Zooals bekend is, wil het Haarlemsche Zie kenfonds ..Ziekenzorg" een eigen apotheek op richten, waaraan de consequentie kan vastzit ten, dat het ook eigen doctoren zal moeter aanstellen. In Den Haag is door het zieken fonds „De Volharding" aldaar iets dergelyk geschied met het gevolg, dat tegen een dokte: van de „Volharding" een boete van 10.000 is geëischt. „Het Volk" meldt oa. daarover: De Haagsche rechtbank behandelde de zaak van de Maatschappy tot bevordering van de Geneeskunde, eischeres, contra dokter M. te Den Haag, die in dienst is getreden van het ziekenfonds van „De Volharding", even eens te Den Haag, terwyi hy nog lid was van de maatschappy en dus in stryd handelde met artikel 22 van het huishoudeiyk reglement, dat den leden, op straffe van schorsing en boete verbiedt, in dienst te treden van ziekenfondsen en andere door leeken bestuurde instellingen, die hun doktoren verbieden naast de fonds- praktyk 'n particuliere praktyk te hebben. Zoo wel de afdeelingsraad als de raad van beroep van de maatschappy heeft den dokter als lid geschorst en hem de maximum-boete van 10.000 opgelegd. Voor eischeres trad mr. Pekelharing uit Am sterdam op; gedaagde werd vertegenwoordigd door mr. Mobach. Den Haag- Mr. Pekelharing betoogde, dat over de fei ten geen verschil van meening kan bestaan. Dr. M. geeft toe. dat hy in dienst van „De Volharding" is getreden, terwyl hy nog lid was van de maatschappij. Hy heeft artikel 22 van het huishoudelyk reglement, dat hy ken de, willens en wetens overtreden, zeggende: ..Ik trek me er niets van aan want ik ben een vry mensch en zal doen wat ik geoorloofd acht." Deze houding was voor de maatschappy aanleiding om den dokter de maximum-boete op te leggen; verzachtende omstandigheden, die reden zouden kunnen zyn om de boete te verminderen, waren niet aanwezig. Pleiter schetste tenslotte de bezwaren van de maat schappij tot bevordering van de geneeskunde tegen de ziekenfondsen e d. Men kant zich er .tegen, dat medici in dienst treden van leeken, ja. als het ware de voetveeg worden van niet- medici. Voor het vrije beroep strydt de maat schappy, vandaar de bepaling in artikel 22. Pleiter achtte tenslotte geen redenen aanwezig om de opgelegde boete te verlagen. Mr. Mobach, daarna aan het woord, lichtte het standpunt van zyn cliënt toe. Volgens pleiter had de maatschappy kunnen volstaan met schorsing van dr. M. als lid; het opleggen van de zeer hooge boete waar mede men blijkens vorige gevallen héél spoe dig klaar staat is onjuist. Tenslotte vroeg mr. Mobach de rechtbank, de boete niet op te leggen. Na re- en dupliek werd de uitspraak bepaald op 1 Februari a.s. Tot zoover „Het Volk". Van bevoegde zyde vernemen wy nog dat het ziekenfonds „Zie kenzorg" te Utrecht, dat eveneens een eigen apotheek heeft opgericht en twee eigen ge- neesheeren heeft aangesteld (vrye artsenkeuze is dus voor de aangesloten leden vervallen) daardoor o.a. ongeveer vierhonderd leden heeft verloren, die naar een ander ziekenfonds zyn overgegaan. Voor al degenen, die hadden medegewerkt aan het welslagen van de viering van zyn 12y,-jarig priesterfeest, had de weleerw. heer kapelaan Sprenger tegen gisterenavond'een feestavond be legd in de St. Leonarduszaal van het clubgebouw „St. Baaf" aan de Westergracht. Toen deze avond werd vastgesteld, vermoedde hy niet, dat het tevens zyn afscheid van de parochie zou worden. Intusschen is zijn benoeming tot kape laan te Rotterdam afgekomen en zoo waren de talryk opgekomen parochianen gisterenavond wel met zeer gemengde gevoelens aanwezig. Maar kapelaan Sprenger hielp hen over de moeilyk- heid heen door zelf met opgewektheid over zyn nieuwen werkkring te praten en vond daarbij gelegenheid te zeggen, dat hy in Haarlem met veel genoegen gearbeid heeft en iedereen, die hem daarby behulpzaam is geweest, te bedan ken. De hoogeerw. heer plebaan prees aan het einde van den avond den arbeidslust en de ar beidskracht van zyn kapelaan en schetste die wel zeer kernachtig door den pastoor geluk te wenschen, die een priester als den Weleerw. heer Sprenger tot kapelaan krygt. De aanwezigen hebben zich best geamuseerd. Er werden eenige tooneelstukjes opgevoerd, die zeer in den smaak vielen en het eigen filmapparaat zorgde voor een prettige afwisseling. Het „lang zal hy leven", dat enthousiast door allen werd meegezongen, bewees, dat kapelaan Sprenger met de beste wenschen van honderden Haarlemmers naar Rotterdam trekt. Haarlem door het Kantongerecht veroordeeld ls tot een boete van 191 maal f 0.50, subsidiair 191 maal 1 dag hechtenis wegens het niet of niet tydig plakken van rentezegels. De werkgever, die de verschuldigde rente- zegels niet plakt vóór of by de uitbetaling van geldboete van ten hoogste arie gulden voor elke kalenderweek of voor elk gedeelte van een ka- lenderweek, waarover hy die verplichting niet is nagekomen. Maandag bestemd voor godsdienstige ver eenigingen. Geen andere vergaderingen uit- schryven. f UAI GTFR ADR. STOOPPLEIN 24 TEL. 15597 - Overveen Lilian Harvey, een der grootste favorieten van het witte doek dezer dagen is verhuisd naar Hollywood en spreekt Amerikaansch. Dit is vrijwel de eenige verandering, die zy on dergaan heeft. Want in haar jongste film „My lips betray", die men in het Nederlandsch ge noemd heeft „De 200 P-K. van zyne Majes teit" dartelt zy rond op precies dezelfde wyze als zy dat in haar Duitsche films gedaan heeft. We zouden deze nieuwe film dan ook kunnen noemen een mengsel van „Ein blonder Traum" en „Het Congres danst" en nog enkele andere, met dit verschil evenwel, dat deze films nog aanzieniyk boven haar eerste Amerikaansche uitsteken. Lilian heet thans Lili en zy zingt in een •Volksgarten" in het denkbeeldige Koninkrijk Ruthania. Ze wordt weggejaagd en thuis ge bracht door den chauffeur van den Koning. De buurt, die dit gezien heeft, concludeert, dat Lili de favoriete van zyne Majesteit is gewor den, met het gevolg, dat iedereen haar hulde brengt. De Koning, die door zyn moeder ge prest wordt omwille van 's lands financiën een ryke prinses te trouwen, hoort van het schan daaltje en gaat eens kyken, wie deze Lili is. Behalve Koning is hy ook nog componist van akelige liedjes en natuurlyic heeft Lili deze liedjes op haar repertoire. De eerste steen van den tempel der liefde is dus reeds gelegd- Lili weet niet, wie haar bezoeker is, maar wordt verliefd, evenals zyne Majesteit. Een paar da gen later wordt zy by den Koning ontboden en tot haar ontsteltenis riet zy, dat deze majesteit haar geliefde is- Het slot laat zich raden: tot groote ergernis van de Koningin-moeder kon digt hy vanaf zyn balcon den volke aan, dat Lili zyn vrouw zal worden. Hy kan dit des te gemakkeiyker doen, daar de financieeie motie ven voor een rijk huweiyk plotseling opgeheven rijn, doordat geologen ergens in Ruthania olievelden hebben ontdekt. Sindt het vinden van deze olie loopt alles natuuriyk gesmeerd en dus kan de heer John Boles, die voor Ko ning-componist speelt, Lilian Harvey, die Ko ningin wordt, in zyn armen sluiten, hetgeen dan ook ten aanschouwe van de jubelende me nigte geschiedt. Wat wilt u er meer van weten? Er komen een paar aardige schlager voor in deze film, ge componeerd door William Kervell. Lilian wordt dapper terzyde gestaan door den man met de zilveren stem en het lieve aangelaat „John Boles" en door den gezelligen komiek El Bren- del. Ze draagt een massa costumes met groote charme en ze zingt weer als een nachtegaal Volwassenen zullen zich ongetwyfeld hevig amuseeren, wanneer zy een zuivere kunstfilm te deftig en te inspannend vinden. In het voorprogramma een paar kluchten van het beproefde genre, w.o. een aardige ge schiedenis van een radio-zanger. Het buiten- landsche nieuws geeft de laatste actualiteiten. Stan Laurel en Oliver Hardy blyken nog steeds zeer geliefd te zyn by het publiek, want reeds den eersten avond was er een meer dan behoorlyk bezet theater, wat alleen geschiedt als er een film wordt vertoond, waarnaar het publiek min of meer reikhalzend heeft uitge zien. Fra Diavolo werd gemaakt naar de gelijk namige komische opera van Auber, met de beide komieken in oogenschyniyk ondergeschikte rollen. Oogenschyniyk, want in werkelykheid vervullen zy op een voor het publiek succesvolle wyze de hoofdrol. Weliswaar bepalen zich hunne handelingen tot alle mogeiyke gekke streken en kafferachtige daden, maar dat is juist het geen men van hen verlangt. Worden zy meer „behooriyke" filmartisten, zooals byvoorbeeld hun andere, in deze film optredende collega's, dan kykt niemand ze meer aan. De geschiedenis zelf behandelt een 18e eeuw- sche roovergeschiedenis. Fra Diavolo is de naam van een bandiet, die by de edelen bekend staat als markies zus en zoo. In die laatste kwaliteit komt hy te weten waar zij hun geld en sieraden verbergen en met die wetenschap gewapend keert hy naar zijn bendeleden terug, openbaart hun de „kostbare" geheimen en deze ontlasten dan de slachtoffers van alles wat zy zoo zorg vuldig verstopt hadden. Heelemaal aan het einde wordt door een der fameuze stomme stre ken van meneer Stan het geheim ontsluierd en daarvan maakt een kapitein van den opsporings dienst gebruik om den markies te ontmaskeren en na een sieriyk degengevecht, waarbij Stan een doodelyken stoot op een biertonnetje op vangt, te arresteeren. Dat meneer Diavolo niet doodgeschoten is, dankt hy tenslotte indirect eveneens aan Stan, doch hoe dat geschiedt, zullen we vanwege de aandoenlyke vondst maar niet verraden. Hoofdzaak is, dat het publiek tot de conclusie komt zich aan het einde koste- ïyk te hebben geamuseerd. Een zeer byzonder nummer is er deze week op het tooneel en wel het Trio Sphinx, ras echte Egyptenaren, die een „schitterende" prestatie leveren op het gebied der lenig heid. Nimmer hebben we geweten, dat een mensch voor zooveel doeleinden gebruikt kan worden, als hier te zién wordt gegeven. Zelfs hebben ze ons overtuigd dat men evengoed met zyn voeten kan eten en drinken, iets wat we nooit zouden hebben geloofd indien men het ons verteld had. Nu weten we het tegendeel al kunnen we het naar ons beste weten zelf niet. De zeeman serie van het Max Fleischer fa brikaat wordt weer op een daverende wyze vervolgd terwyl het journaal van Polygoon en Fox met het gebruikelyke geïllustreerde nieuws komen, waarbij eerstgenoemde speci ale opnamen inhoudt van het corps diplomatique dat zijn nieuwjaarswenschen aan H. M. de Koningin komt aanbieden, terwijl voorts ruime en interessante aandacht wordt besteed aan de Indische Pelikaanvlucht. Alles by elkaar een programma dat voor volwassenen een zeer welkome gelegenheid tot ontspanning biedt. Tusschen twee haakjes: men lette eens op de kunstjes die Stan, Laurel in deze film doet en probeere die thuis eens te imiteeren. Men loopt groot gevaar, dat het niet lukt.... Indisch spel in vier tafereelen, door Willy Corsari. Ver. Rotterdamsch- Hofstad-Tooneel. Stadsschouwburg. Men zal Indië goed moeten kennen, om te kunnen beoordeelen, of Wlliy Corsari met .Krontjong" een veel voorkomenden toestand schetst, dan wel dat zij daarin een pathologisch geval weergeeft. Maar by het een zoowel als bij het andere is hier een onderwerp getroffen, dat zich uitmuntend voor dramatiseering leent. Dat we op dezen avond van „Geloof en Weten schap", die voor Haarlem de première van het genoemde stuk bracht, geen treurspel van be- teekenis hebben gezien en toch tot het einde toe onze aandacht gespannen hebben gevoeld, ligt voornamelyk aan de auteur, die zich ook in dit werk op de eerste plaats romancière toont. „Krontjong" is een spel van eenzaamheid. Vol goeden moed, verlangend om het leven van den geliefden man te deelen, komt het „hand schoentje" naar Indië en met opgewektheid houdt zy een tijdlang het bestaan op de plan tage vol, bly in het vooruitzicht, dat hun huwe lijk spoedig gezegend zal worden. Maar het be zit van man en kind en de nabijheid van ver trouwde vrienden is niet voldoende om Josine de Rooy te beschermen tegen de enerveerende sfeer van het vreemde Oosten en tegen den angst, die de onberekenbare inlanders haar in boezemen. Ook haar man ontkomt niet aan de psychose en in die geladen sfeer wordt voor beiden het leven heel moeiiyk. Als de toestand ondragelyk schynt geworden komt ook de ontspanning: het optreden van een werkelyk gevaar brengt man en vrouw weer dicht tot el kander en nu zullen zy samen met meer moed en minder zelfzucht het lot dragen, dat hun'is opgelegd. Een sterk stuk is dit niet. Het eerste tafereel wordt gebruikt om de verschillende bezwaren van het Indische leven, die tenslotte tot 'n on dragelyk heimwee kunnen leiden, in dialogen te schetsen. Het tweede tafereel geeft weinig meer dan een beeld van jong huwelyksgeluk en eerst in het derde tafereel ontwikkelt zich de hande ling, die op het gegeven is gebaseerd. Maar er is zooveel menschelijks toch in deze levens schets, zooveel vertrouwds, dat een goedgezind publiek er gemakkelyk in meeleeft. En dan is er het sterke spel van Annie v. d. Lugt Melsert— van Ees, die met veel begrip de hoofdrol uit beeldt, waardoor de dreigende vlakheid wordt opgeheven. Dick van Veen had de moeilyke rol van den eveneens door „zenuwen" geplaagden en vaak onredelyken echtgenoot te spelen en om het Vele goede, dat hy gaf, vergeten we graag de verklaarbare onwennigheid, die nu en dan niet verbloemd kon worden. Cor van der Lugt Melsert was op zyn eigen zuiver volge houden manier de huisdokter en huisvriend Dr. Verlaar, de filosoof, die het van streek ge raakte echtpaar weer terecht wil helpen door ijjn goed bedoelde raadgevingen, waarop wei iets valt aan te merken zooals er trouwens meer onbevredigend is in het spel, dat, van iedere godsdienstige idee gespeend, voor ons wel hinderlyke hiaten móét vertoonen. Mimi Boes- nach trad sympathiek op als de gevoelige vrien din en in hun rollen van assistenten waren Piet iBron, Louis Gimberg, Ludzer Eringa en Toni van Otterloo allen goed, terwyl we waardeering mogen hebben voor Toby Hagen als baboe Da- lima. Ook de schrijfster speelde mee als gast en vervulde de rol van de waanzinnig geworden mevrouw Lesio sober en overtuigend. Vooral door het beklemmend acteeren van Annie van Ees in het derde tafereel maakte het stuk veel indruk. Ook mogen we niet vergeten te wijzen op de fraaie tooneelschikking, die uit stekend meewerkte om de vereischte §feer te scheppen en op de door Tjahia Timoer verzorg de gamelangmuziek, die indringend de eento nigheid en het gevaar van het plantageleven suggereerde. Het applaus na ieder tafereel en in het byzonder aan het slot was ongewoon harte lijk, zoodat het gezelschap met de auteur te vreden mag zijn over het succes evenals „Ge loof en Wetenschap", die door de keuze van dit Nederlandsche werk een goeden avond heeft gebracht. H. B. v. d. S. Gisterenavond heeft de Centrale Ned. Ambte narenbond afd. Haarlem, een groote protestver- gadering gehouden in café Gebr. Brinkmann naar aanleiding van de voorstellen van Ged. Staten van Noord-Holland ten aanzien van de rechtspositie van het provinciaal personeel. Met alg. stemmen werd een motie aangeno men, waarin het vertrouwen werd uitgesproken dat Prov. Staten de voorgestelde wyziging niet zullen goedkeur maar het recht op vaste aanstelling ook voor deze groep van Provinciaal personeel ongeschonden behouden zal kunnen blyven. Tegen de voorstellen worden ernstige bezwaren gemaakt, omdat een oud recht in de Prov. Ziekenhuizen daardoor zonder noodzaak zou worden vernietigd. By deze motie gelden nog de volgende over wegingen: Door dezen maatregel wordt een groote groep van provinciaal personeel in een uitzonderings positie geplaatst en met de in de provinciale ziekenhuizen in dit opricht sedert jaren be staande gunstige verhoudingen gebroken; Zoowel het personeel als de verplegingsdienst zullen daarvan schade ondervinden. Voorts wordt deze maaregel. die tot ontslag van gediplomeerde verplegenden moet leiden, genomen op een tijdstip, dat aan verplegenden buiten de inrichtingen geen behoefte bestaat en onder de particuliere verplegenden groote werk loosheid heeracht. Deze wyziging is door de grootste meerderheid van de in het georganiseerd overleg vertegen woordigde organisatis van provinciaal personeel afgewezen. Ookop andere wyze is in het georganiseerd overleg, bezuinigings op den verplegingsdienst, waar het gediplomeerd personeel betreft, te be reiken. Op 22 December is door den heer D. aangifte gedaan bij de recherche, dat hy van den 31- jarigen koopman J. St. Giliam, wonende Tul penstraat 17 D, een vat boter, inhoudende 25 K.G., gekocht en dit betaald had. By ontvangst bleek het vat voor 1/10 gedeelte met boter en voor het overige gedeelte met zand gevuld te zijn. Nu is gebleken, dat vermoedelyk meer per sonen door G. op dezelfde wyze bedrogen zyn. Deze worden verzocht rich by de afdeeling re cherche, Smedestraat, te vervoegen. Op 10 Januari zal geen raadsvergadering wor den gehouden. De eerstvolgende raadsvergadering zal plaats hebben op 24 Januari. Naar wy van de besturen van de vereenigin gen van Huisartsen en Specialisten van het zie kenfonds „Ziekenzorg" vernemen, worden de onderhandelingen over het ziekenfonds-con tract voortgezet. Naar alle waarschyniykheid zal er een voor alle partyen bevredigende regeling getroffen worden. Het Par. Armbestuur van den H. Ant. van Padua schrijft ons naar aanleiding van de advertentie in ons nummer van 4 Jan. 1.1.: De nood der armen is groot. Het aantal ar men is groot. Het tekort in de kas is groot. Maar g r o o t e r nog is ons vertrouwen op de edelmoedigheid en den bekenden liefdadig heidszin der Parochianen van Sint Antonius. Op de Dinsdag 19 December IJ. gehouden 15e jaarvergadering werden de inkomsten als volgt verdeeld: Nederd. Herv. Diaconie, Jansstraat 35; Józefhuis ,,Trinitas", zyisingel 95; Isra ëlitische armen 25; Stads Armen- en Zieken huis 35; Hofje in de Tuchthuisstraat (8 in woners) 40, Totaal 160. Aan 168 der allerarmste gezinnen in Haarlem, waarvan 34 opgegeven door het Burgerl. Arm bestuur 170; 12 opgegeven door Zuster Meri- son (Diaconessenhuis) 60; 13 opgegeven door Zuster Schouten (Groote Gasthuis) 65; 21 op gegeven door Zuster Casander (Mariastichting) 105; 17 opgegeven door de Vincentius-Ver- eeniging 85; 71 opgegeven door den penningm. en verschillende leden 355. 168 gezinnen. To- taaf 1000 Het bestuur schrijft ons: Wat doet het buitengewoon prettig aan, om in dezen malalse-tijd den leden te kunnen be richten, dat er een record aan ontvangsten was! Laten wij u echter onmiddeliyk uit den droom helpen, door er op te wijzen, dat wy dit jaar voor het eerst krachtige medewerking van een der grootste sportlichamen hier ter stede heb ben gehad en wel van het bestuur en de wed- stryd-commissie van den HaarL Kegelbond. Dit lichaam heeft voor ons begin September een concours met geheel belangelooze medewer king gearrangeerd, waardoor er netto 323.42 in onze kas vloeide. Verder bleef de overgroote meerderheid der leden ons fonds trouw en zoodoende konden er aan inkomsten ca. 1150.— byeen worden ge bracht. Een voorstel, om het geheele extratje van het Kegelconcours niét op eenmaal weg te geven, maar 100.— 150.voor het volgend jaar te reserveeren, vond op dé algemeene vergade ring een meerderheid en zoodoende treft u een eindverdeeling aan van 1000. De uitgeloofde medaille, voor wie de meeste leden aanbracht, werd gewonnen door den heer H. van Duinen met 16 stuks, die zoodoende den titel „Kampioen van het Lampje 1933" werd. Op Dinsdag 23 Januari zal het 15-jarig be staan gevierd worden met 'n Wild- en Attractie wedstrijd. Verzuim dut niet de UITVOERING van de De Solisten: Jo Vincent, Pi Moorlag, Louis van Tulder en Willem Raveili zullen medewerken. (Adv. lngez. Med.) jiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiimn Ged. Oudegracht 72 - Telef. 10351 jf HAARLEM - Bij het Verwulft uii1111111111111111111111ii1111111iii1111111111ii1111111111111111111111 iiimiimmiiiï Vrydagavond ongeveer half acht ontdekten de buren brand In de garage „Madjou" aan de Lange Heerenvest. De eigenaar, de heer Sietel, was juist bezig met verhuizen en kort geleden vertrokken. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, moest rich in de Spiegelstraat over de daken toegang tot de garage verschaffen. Achter in de garage stonden kisten met ge reedschappen, waarvan de houtwol blykbaar in brand is geraakt. De oorzaak is onbekend. De schade is betrekkelyk gering, daar de kisten ijzeren gereedschappen bevatten en alleen de houten kisten beschadigd werden. Met een straal op de waterleiding heeft de brandweer het vuur gebluscht. In de garage stonden ook nog vier auto's, waarvan er een beschadigd werd. Voor het per ceel ls een vaste politiepost geplaatst. Deze tooneelvereeniging zal haar donateurs op 12 Februari as. een extra voorstelling aan bieden in den vorm van een z.g. „Bonte avond" met een non-stop-programma in revue-styi. Dit programma zal o.m. bevatten: zang, muziek, klein-tooneel, operette, levensliedjes, enz. De avond wordt besloten met een bal, dat op een behoorlijk uur zal eindigen en onder leiding zal staan van een bekend dansmeester. Aan de do nateurs wordt slechts een kleine vergoeding ge vraagd ter tegemoetkoming in de hooge kosten van dezen extra-avond, terwyl tegen een „een- heids-entrée" familieleden en kennissen kunnen worden geïntroduceerd. Het muzikale gedeelte van dezen avond staat onder leiding van den heer Jan Nibbering, met een orkestje, dat wordt samengesteld uit eerste rangs musici. Na de Vasten zal wederom een gewone dona teursuitvoering plaats hebben. Voor deze uit voering wordt onder leiding van den heer Her man Moerkerk in studie genomen het prachtige tooneelwerk „De Nar" van Kees Meekel. Graalhuis St. Jeanne d'Arc, Spaame 29. Zondag: 430 uur leidstersvergadering. Van 2.30 tot 6 uur repetitie voor degenen, die mee doen met de ouderavonden. Woensdag en Vrijdag 8 uur eveneens re petitie. Graalhuis St. Veronica, Emmastraat. Zondag: 11.30 uur repetitie leesbibliotheek, 's Middags 2.30 uur officieele opening der biblio theek. Alle leden in uniform aanwezig! 5 uur inwydingscursus. 6.30 uur inkleedingscursus. 8 uur dadenclub de Troubadours. Woensdag: 7.30 uur Fiere Blijheid. Vrijdag: 7 uur De Zaaisters. Graalhuis Stanislua Kostka, Middenweg 116. Zondag: na het Lof Dadenclub. Donderdag: 8 uur ernstige avond voor in- gewyde en ingekleede leden. Eveneens repe titie voor de oudersavonden. Algemeen nieuws. Groote uniformeninspectie 11 Is jullie uniform al keurig in orde? Geen lid of kadet mag ontbreken! Op geen der clubhuizen gaan de clubs dezen avond door. Excelsior. Naar wy vernemen zal in de vergadering van B. en W., welke Dinsdag wordt gihouden, de vraag worden bespreken of voortaan de Ge- meenteiyke Concertzaal nog zal worden ver huurd voor vergaderingen van den N.S.B. Indertyd hebben B. en W. in den Raad mede gedeeld, dat zy de Gem. Concertzaal niet meer zouden verhuren aan revolutionnaire vereenigin gen en door den burgemeester is daarby ver klaard, dat als maatstaf zou worden aangeno men de door de regeering vastgestelde Iyst van vereenigingen, waarvan de rijksambtenaren geen lid mogen zijn. Nu eenige dagen geleden ook de N.S.B. door de regeering op die iyst geplaatst ls, zou de NS.B, dus ook onder de vereenigingen vallen, die voor het huren van de Concertzaal niet in aanmerking komen. Een kwestie, die de zaak ingewikkelder maakt, is, dat de zaal reeds verhuurd is aan den N. 3. B. voor een vergadering op Maandag 15 Januari a.s. In de vergadering van B. en W. zullen twee wagen worden besproken, n.l.: Ie. de algemeee vraag, of de gemeentelyke concertzaal ook in den vervolge zal worden ver huurd aan den N. S. B. 2e. Of, indien op de eerste vraag ontkennend wordt geantwoord, de vergadering van 15 Jan. in alle geval zal doorgaan. Vrydag 2 Januari is een wielrijder op het Wilsonplein door een auto aangereden. Deze laatste is doorgereden. De heer, die dit ongeluk zag gebeuren, wordt verzocht rich by de recher che, bureau Smedestraat, te willen vervoegen, tot het geven van Inlichtingen. Gebouw „St. Bavo" Geel Wit, 6 uur Gewone rittingen, 4 en 7 uur. Rembrandt-Theater „Fra Diavolo" Op het tooneel „Tro Spinx", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „My Lips Betray", 2.30, 7 en 9.15 u. Sociëteit St. Bavo" Jaarfeest R. K. Bloemistarbeiders, half 8 uur. Gemeente-Concertzaal Middagconcert door de R.O.V., half 3 uur. Rembrandt-Theater „Fra Diavolo" Op het tooneel Trio Sphinx 2, 4.30, 7 en 9.15 uur „Pamir", het laatste zeilschip half 12 v.m. Luxor-Theater „My lips betray" 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg Ned. Indisch Tooneel „De 4 Müllers" 8.15 uur. Sociëteit „St. Bavo" R.K. Bevolkingsbureau 8 uur R.K. Commissie voor Beroepskeuze 8 uur. Gem. Concertzaal Concert, uitgaande van het Centraal Comité voor werkloozen 8 uur. Rembrand-Theater „Fra Diavolo" Op het tooneel Trio Sphinx 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „My lips betray" 8.15 U. Stadsschouwburg Ned. Indisch Tooneel „De 4 Müllers" 8.15 uur. KADI KON1NGSTR. 27 TELEF. 14609 Voor de apothekers, die toestemming ge vraagd hebben om des avonds, des nachts en des Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster opge maakt. Van Zaterdag 6 Januari des avonds 8 uur tot Vrydagavond 12 Januari, 8 uur, zyn ge opend Firma Duym en Keur, Keizerstraat 6; Frans- Hals Apotheek, Frans Halsplein 1; fa. Bege- riiann en Sneltjes, Kruisweg 30, en W: P. Wou- tersen, Koninginneweg 3. XIS De bibliotheken zijn geopend: Bibl. N. GROENMARKT 22 Woensdagsmiddags van 254 tot 4 uur voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van TA tot 9 uur. Bibl. KLARENBEEKSTRAAT 60 Woensdagsmiddags van 1% tot 214 u. voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 8 tot 9 uur Vrijdagsavonds van 8 tot 9 uur. Bibl. HAGESTRAAT 49 Woensdagsmiddags van 2 tot 314 uur voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 7H tot 814 uur Vrijdagsavonds van 714 tot 814 uur. Bibl. GEN. DE LA RE1JSTRAAT 17 Dinsdagsavonds van 814 tot 914 uur Woensdagsmiddags van 314 tot 5 uur Vrijdagsavonds van 814 tot 9H uur. Geboren: 3 Jan.: d. van G. M.Tuinstra— Blecking; 4 Jan.: d. van H. DirksWaterman; d. van J. IC. M. BeerenhoutKiezebrink; z. van P. C. J. A. M. Snoeckde Graaf; 5 Jan.: d. van C. H. J. HuyerVerdonk. Overleden: 3 Jan.: E. J. P. Oukes—v. d. Kwast, 75 j., Rijksstraatweg; 4 Jan.: A., 1 mnd., d. van M. Keesman, L. Annastraat; M. PyperIn '6 Veld, 25 j„ Coltermanstraat; E. H.è Brouwer— Groeneveld, 80 j., Parklaan; 5 Jan.; P. Pool— Hartmans, 85 j.,Pe gususstraat; F. H. Voss, 74 j., Voorhelmstraat. ZONDAG 7 Jan. Eerste Zondag na Drieko ningen. Feest van het H. Huisgezin Jesus, Maria, Jozef, voorbeeld der christelyke huisgezinnen. Eerste Zondag der maand, Eucharistische dag. De stille H.H. Missen zyn te 7 en 9 uur, de Hoogmis te half 11. Onder de H. H. Missen, maandeiyksche schaalcollecte voor de rente betaling en delging onzer groote kerkschulden. U bijzonder aanbevolen. Na de Hoogmis uitstel ling en Zegen. Te half één voorbereiding voor de plechtige Geloofsbeiydenis. Te 4 uur uitstel ling van het Allerheiligst Sacrament en Aan bidding tot het einde van het Lof, Te vyf uur gemeenschappelyke aanbidding voor alle schoolkinderen der parochie. Te 7 uur Lof met openbare aanbidding. Dringend bevelen we onze parochianen, vooral den leden v. d. Eucharis- tischen Bond, aan, een half uurtje het Aller heiligste te komen aanbidden. MAANDAG 8 Januari. Te half 8 Maria-Con- gregatie voor de meisjes (afd. II). DINSDAG 9 Januari te half 8 Maria-Congre- gatie voor de meisjes (afd. I), waarna zangles in de parochiezaal. WOENSDAG 10 Januari. Te half drie cate chismus voor de kinderen der openbare schooL Te drie uur voorbereiding voor de eerst-Com- municanten. Te 7 uur Marla-Congregatie voor de jongens. VRIJDAG 12 Januari. Te kwart na vier biecht- hooren voor de schoolkinderen. Te 7 uur Lof ter eere van O. L. Vrouw van Altyddurenden Bystand. ZATERDAG 13 Januari. Te 7 uur algemeene H. Communie der schoolkinderen. Des namid dags van half zes tot half negen biechthooren. ZONDAG 14 Januari. Onder de H.H. Missen collecte voor de Afrikaansche Missiën. Des avonds Broederschaps-Lof ter eere van Maria van Altyddurenden Bijstand. De H. Communie wordt op Zondag ook te half negen uur uitgereikt en in de week ook te acht uur. Dageiyks zyn de H.H. Missen te 7 uur en half 9.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2