Het schandaal van Bayonne Londen viert Nieuwjaar in de Fog „De Pechvogel" Het nieuws van heden EEN VERKEERSTELLING NA SIMON'S BEZOEK AAN ROME ROOSEVELT'S PROGRAM DE BAROMETER VEREEN1GDE KATHOLIEKE PERS MAANDAG 8 JANUARI 1934 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per DE SCHEEPSBRAND OP DE „J. P. De Amsterdamsche brandweer in actie tijdens den brand, weüce Zaterdag op de J. P. Coen gewoed heeft Het drukste verkeer verplaatst zich van de City naar het Westen Hyde Park Corner slaat het record De ontwapeningskwestie op den voorgrond. De z.g. halveering der Fransche luchtvloot ROOSEVELT'S REDE Franklin DRoosevelt, de President r er Ver. Staten, tijdens zijn groote rede op het banket der Wilson-stichting te Washington Melkstaking te Chicago 18.000 boeren er bij betrokken Opstand in Foekien mis lukt? Regeeringstroepen veroveren Yenping STAVISKY IN ZEE GESPRONGEN? De echtgenoote van den oplichter Stavisky met de noorderzon uit Parijs vertrokken Interpellaties in de Kamer Reconstructie van het Kabinet? DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN Het Congres blijkt bereid den president zijn steun te verleenen Ook de Fed. Res. Banken werken mee ERNSTIG SKI-ONGELUK AMERIKA'S GROOTSTE ONDERZEEBOOT Df poor kort van stapel geloopen grootste onderzeeboot der, Amerikaansche Marine Cachalot.tijdens een proeftocht Spanje en het Vaticaan Pita Romero tot gezant benoemd De ,jPostjager" werd thans weer te Calcutta opgehouden wegens een motordefect Dinsdag nog niet te Amsterdam Allahabad gepasseerd NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18573 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor kwartaal f3.58 bij vooruitbetaling DACBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek (Van onzen correspondent) Londen, 5 Januari Gisteravond zijn de resultaten van de jongste Londensche verkeerstelling bekend ge maakt. 't Was een voortreffelijk gekozen oogenblik om over verkeer te philosopheeren, want dit was zoowat het eenige wat men ermee doen kon. Er waren gisteren verkeersmiddelen op wegen en straten, maar noemenswaardig „verkeeren" deden zij niet. Want het nieuwe jaar ving voor Engeland aan met een „fog", zoo ondoordring baar en zoo volhardend als wij er sinds een lange reeks van jaren geen gekend hadden, en Londen was er, zooals gewoonlijk, het ergst aan toe. Op de pleinen en kruispunten werd aan het traag-voortkruipend verkeer een weg gebaand door mannen met toortsen, die meer bijdroegen tot de schilderachtigheid van het tooneel dan tot de voorspoedige afwikkeling der zaken. De voorsteden waren, nu alle verkeersmiddelen, met uitzondering van de ondergrondsche treinen, het loodje erbij moesten leggen, onbereikbaar ver van de stadscentra verwijderd. Het veiligste ofschoon niet volstrekt veilige middel van voortbeweging waren onze menschelijke beenen, maar honderdduizenden wonen op tien, vijftien mijlen van de plaats waar zij werken, en zou den, hun weg zoekend door mist en duisternis, eerst tegen den ochtend thuisgekomen zijn. Niet minder dan zeven wandelaars zijn te wa ter geraakt en verdronken. Afgezien van de Theems, het Great Junction Canal en in het Noorden de rivier de Lea, heeft Londen zeer weinig door water begrensde straten; men hui vert dan ook wanneer men denkt aan de ge- Volgen, die zulk een ondoordringbare nevel zou hebben in de door grachten doorsneden steden van ons eigen land. Op dezen dag van algemeene verkeersstrem ming hebben de Londensche autoriteiten den gelukkigen inval gehad verkeerscijfers bekend te maken. De telling, waarvan deze de vrucht zijn, werd gehouden op 11 Juli 1933. Het is meestal om trent dezen tijd van het jaar, dat de tellingen plaats hebben. De „Season" verkeert dan in haar nadagen, zoodat de groote drukte der len temaanden achter den rug is, zonder dat even wel de betrekkelijke stilte der zomermaanden reeds is ingetreden. Men houdt het er dus voor, dat de cijfers van midden-Juli ten naastenbij een gemiddelde zijn voor het geheele jaar: aan merkelijk lager dan die, welke bij tellingen in Mei of December, doch hooger dan die welke in de stille maanden Augustus en Januari op geleverd zouden worden. Vergelijken wij de tellingen met die van voor gaande jaren, dan valt 't ons op, dat het zwaar tepunt van het Londensche verkeer zich voort durend meer verplaatst van de City naar het Westen. In beschrijvingen van niet meer dan dertig jaren geleden kan men lezen, dat de „Bank", het plein dat ingesloten wordt door de Beurs, de Bank of England en het Mansion House, het drukste plein, en de naburige Lon don-bridge de drukste brug ter wereld was. Op de jongste verkeerslijst neemt de Bank, met 35.784 voertuigen (minder dan 1 per sec.) eerst de twaalfde plaats in, terwijl de Blackfriar's bridge, die ruim een mijl westelijker ligt dan London-bridge, deze met 41.740 voertuigen in verkeer-rijkheid ver overtreft. De tellingen zijn gehouden geworden op acht- en-negentig belangrijke punten; met uitzonde ring van Blackfriar's bridge liggen de elf druk ste daarvan alle in het West End. Het drukste punt van Londen ligt ver bui ten de City. Het is Hyde Park Corner, dat in het geheel geen „hoek" is, doch een zeer ruim plein, waarop de groote straten Piccadilly en Knightsbridge uitkomen. Op 11 Juli zijn hier in twaalf uren tijds 81.857 voertuigen geteld ge worden, tegen 69.011 bij de telling van 1931. Het is mogelijk dat door deze zeer sterke toe name dit plein thans het drukste punt der we reld geworden is, ofschoon wij de cijfers van andere steden zouden moeten kennen om dit met stelligheid te beweren. Eenige jaren geleden toen Parijs en New York hun gegevens onge veer gelijktijdig met Londen bekend maakten, spande de rue de Rivoli de kroon. Fifth Avenue kwam op de tweede plaats en Hyde Park Corner op de derde. Van de 81.857 voertuigen, welke op den dag der telling van Londens drukste plein gebruik maakten, waren' er 71.806 die „motorisch" voort bewogen werden. Het aantal door paarden ge trokken verkeersmiddelen bedroeg 1282, en het aantal rijwielen 7870. Dit laatste cijfer is veel hooger dan men algemeen verwacht had. Het Londensche verkeer is van nogal zwaar kaliber, en het bescheiden rijwiel verzinkt te midden van de logge omnibussen zoozeer in het niet, dat men het ternauwernood opmerkt. Trafalgar square neemt de tweede en Marble Arch voor het eerst sinds verkeerstellingen gehouden worden de derde plaats op de lijst in. Twee jaren geleden stond laatstgenoemd plein, dat zijn naam ontleent aan de fraaie, doch doellooze marmeren poort tegenover den ingang van Hyde Park, nog slechts op de vijf de plaats. Het aantal voertuigen is in twee ja ren tijds toegenomen van 38.129 tot 52.197 een vermeerdering van 35 procent, en het is niet onmogelijk dat dit plein in den loop der jaren het drukste verkeerscentrum van Lon den zal worden. Tot na den oorlog was het 't uiteinde van het Londensche West End. Het laatste stuk van Oxfordstreet, dat er op uitmondde, was „un fashionable"; de Bayswater road en de voor name Parklane, welke er eveneens op uitkwa men, waren de stille woonstraten der aristo cratie. In de laatste tien jaren zijn de mees te patriciërshuizen van Parklane gesloopt ge worden om plaats te maken voor groote ho tels en geweldige flatgebouwen; de oude, on aanzienlijke huizen van dit deel van Oxford street zijn vervangen door groote magazijnen en restaurants, en aan het plein zelf zijn druk bezochte bioscopen en koffiehuizen verrezen. Wat eens het einde was van het Londensche West End, is thans op weg er het centrum van te worden. Wij zien dat over 't algemeen de breedste straten en de ruimste pleinen en kruispunten het snelst-toenemend verkeer hebben, terwill daarentegen in de oudere en enger-gebouwde wijken de cijfers in den loop der jaren slechts langzaam gestegen en in sommige gevallen zelfs gedaald zijn. Hyde Park Corner is twee maal zoo druk als een goede twintig jaar ge leden; daarentegen is in de centra van de City of London de omvang van het verkeer sinds 1912 met niet meer dan tien procent toege nomen. Oude Londenaars, met een zeer duidelijke herinnering aan den pre-benzinetijd, beweren, dat c.e City in hun jonge dagen drukker was dan thans. Waarschijnlijk is dit tot op zekere hoogte juist. De met paarden bespannen cabs, hansoms en bussen namen veel meer ruimte in besiag dan de hedendaagsche automobielen en autobussen; ook bewogen zij zich veel lang zamer voort, en „traffic blocks" of verkeers stremmingen waren in het begin dezer eeuw veel moeilijker te ontwarren dan thans. Het Londensche verkeer was 'n goede dertig jaren geleden nog een der wonderen van Europa; met uitzondering van Parijs was er niet één continentale stad die iets presteeren kon dat er ook maar in de verste verte op leek, en vreemdelingen keken zich op de Bank en op de London Bridge de oogen uit naar een schouw spel, dat nog nergens op de aarde zijn weer ga vond. Maar sinds het begin onzer eeuw is er alom ter wereld veel veranderd. De groote wonderen, de inderdaad onvergelijkelijke wonderen, van het Londensche verkeer, moeten gezocht wor den onder, niet boven den grond. Vergeleken bij de hierop betrekking hebbende cijfers zijn de resultaten van de bovengrondsche verkeers tellingen kinderspel. ROME, 6 Jan. (Reuter) Vóór zijn vertrek uit Rome bracht Sir John Simon den Franschen ambassadeur op de hoogte van hetgeen hij met Mussolini had besproken. Hierover toont men in Fransche kringen in Rome zekere voldoening Zij brengen hr.de aan den geest van verzoening dien Mussolini heeft getoond door het voorstel te aanvaarden tot uitstel van een bestudeering van de hervorming van den Volkenbond tot nadat de ontwapeningsonderhandelingen resul taten zullen hebben opgeleverd. PARIJS, 6 Jan. Het officieuse Hav^as- agentschap deelt mede: Volgens te Parijs omvangen berichten schijnt men in sommige buitenlandsche kringen een eenzijdig, onvoorwaardelijk karakter toe te ken nen aan de Fransche voorstellen, welke in het memorandum aan Hitier zijn vervat en die be trekking hebben op de onmiddellijke opheffing van de helft der Fransche militaire luchtvaart in geval van de onderteekening eener algemeene ontwapeningsconventie. Een dergelijke opvatting is foutief; immers het spreekt vanzelf, dat Frankrijk alleen tot zulk een opheffing zal over- Het Weeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiui| 1 VERWACHTING: Meest matige Zuid-Westeijjke tot Westelijken Ej wind, zwaar bewolkt of betrokken, mo- gelijk enkele regen- of hagelbuien, iets kouder des nachts. H Hoogste stand: 773.1 te München. Laagste stand: 726.5 te Ingö. Zon op 8.10 - onder 4.03 - Licht op 4.33 Laatste kwartier 9.56 nam. Ej illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIIIIIIIIIIUIIIIIIillllllllllllllllllllllllP- gaan als alle landen met een groote luchtvaart tot een gelijke vermindering besluiten. Volgens den diplomatieken medewerker van de „Daily Telegraph" zou aan het voorstel van Frankrijk, om de Fransche luchtstrijdkrachten tot op de helft te verminderen, de voorwaarde verbonden zijn, dat de uit den actieven dienst genomen machines beschikbaar blijven als re serve Verder wordt in het Fransche plan de z.g. proefperiode niet geëlimineerd, doch verzacht tot drie jaar. De jaarvergadering van den Engelschen Bond van Onderwijzeressen heeft met grooten bijval een resolutie aangenomen, waarin verklaard wordt, dat de in het Verdrag van Versailles be paalde ontwapening van Engeland terstond moet worden uitgevoerd. Verder wordt in de resolutie verlangd, dat de Engelsche regeering de wereld zal voorgaan in het afschaffen van de particuliere wapenfabri- cage. LONDEN, 6 Jan. Hedenavond te 19 uur is Sir John Simon van zijn reis naar Rome te Lon den teruggekeerd. Gedurende zün oponthoud te Parijs, dat twee uur duurde heeft hij geen contact gehad met leden der regeering. Aan eenige vertegenwoordigers der pers ver klaarde Sir Simon na zijn aankomst op het Victoria-station te Londen: „Ik hoop en ik geloof, dat de besprekingen waaraan ik te Parijs en Rome heb deelgenomen, nuttig zullen blijken voor een Europeesch ac- coord, hetwelk de wezenlijke voorwaarde is voor de veiligheid en den vrede van ons allen." John Simon zeide, dat hij momenteel niets kon toevoegen aan de verklaringen, die hij voor zijn vertrek uit Rome had afgelegd. CHICAGO, 6 Jan. Achttienduizend melk boeren uit de omgeving van Chicago, die ge zamenlijk de melkvoorziening van deze stad verzorgen,hebben na het mislukken van hun on derhandelingen met de organisatie, die alle met de melkdistributie belaste instanties omvat, be sloten heden in staking te gaan. De leiders der melkboeren hebben machtiging de staking af te gelasten, indien heden nog overeenstemming kon worden bereikt. Het conflict vindt zijn oorzaak in een poging der melk-distribuanten de melk prijzen te verlagen om te kunnen concurreeren met de ongeorganiseerde firma's, die hun melk tegen lagere prijzen op de markt brengen. Van andere zijdë is intusschen levering van een voldoende hoeveelheid melk aan de stad toegezegd. NANKING, 6 Jan. (Reuter). De opstand in Foekien tegen de nationale regeering schijnt volgens de hier binnenkomende berichten een échec te hebben geleden. Tsjang-Kai-Sjek, de commandant der re geeringstroepen heeft een telegram aan de regeering te Nanking gezonden, waarin hij mededeelt, dat zijn troepen öe stad Yenping 85 K.M. ten N.-Oosten van Foe-tsjou gelegen, veroverd hebben, en de opstandelingen, die de stad oezet hadden, ontwapend hebben. Ook hun aanvoerder hebben zij gevangen genomen. Het telegram meldt verder, dat de stad he den werd ingenomen na een gevecht van der tig uur. De verovering van Yenping opent voor de regeeringstioepen denkweg naar Foe-tsjou. LISSABON, 6 Januari Een Portugeesch radio-station heeft een rapport ontvangen van het Nederlandsche stoomschip „Alpherat". Hierin wordt medegedeeld, dat een passagier gisteravond om 7 uur met een reddingsboei in zee is gesprongen op 8 mijl afstand van Santa Cruz op Teneriffe. Men acht het mogelijk dat men te doen heeft met den gentleman-oplichter Stavisky, den hoofdpersoon uit het Bayonne- schandaal. Bij informatie bij de eigenaars van de „Alphe rat" te Rotterdam werd medegedeeld, dat het schip op 13 December Rotterdam verliet, om zonder tusschenhavens naar Montevideo te va ren. Als eenige passagiers was slechts een Oostenrijksch echtpaar aan boord. De reeders achten het bericht daarom fantastisch, tenzij Stavisky als verstekeling aan boord heeft weten te komen. Van den kapitein van de „Alpherat" hadden de reeders geen mededeeling ontvangen. (United Press) Intusschen vormt het schandaal van Bayon ne nog steeds het gesprek van den dag in ge heel Frankrijk. Ook in parlementaire kringen staat de affaire in het middelpunt der belang stelling. Het aantal interpellatie-aanvragen stijgt voortdurend. In de eerstvolgende dagen zal de Kamer te beslissen hebben over het vaststellen van een tijdstip voor de debatten betreffende deze interpellaties. PARIJS, 7 Jan. De Matin meldt, dat mi nister-president Chautemps den minister van Koloniën heeft verzocht ontslag te vragen. Deze heeft het verzoek evenwel van de hand gewezen. Chautemps heeft hierop het aftreden van het geheele kabinet in overweging genomen. Dit zou Maandag a.s. plaats vinden. Naar het blad voorts meldt, is te ver wachten dat de president der Republiek. Le brun, de ontslagaanvrage van het kabinet zal aanvaarden en Chautemps zal opdragen het kabinet te reconstrueeren. Dit gerecon strueerde kabinet zou zich dan Dinsdag aan de Kamer voorstellen. Chautemps zal trach ten zich van de medewerking van Herriot te verzekeren. DE BRAND IN HET VOORRUIM VAN DE „JAN PIETERZOON COEN". Bedrijfsleider der Nelson-mij. gearresteerd. Het schandaal van Bayonne. Zal het Fransche Ministerie aftreden? Burgemeester van Bayonne gearresteerd. Na het bezoek van Simon aan Rome. De z.g. halveering der Fransche. luchtvloot. De opstand in Foekien schijnt te mislukken. Tsjang-Kai-Sjek verovert de stad Yen Ping. Plan voor den bouw van een viaduct op berucht kruispunt te Laren. Een Poolzee in eigen land. Auto te water by Pannerden; twee dooden betreuren. Te Naarden zijn twee kinderen, broertjes, door het ijs gezakt en verdronken. Tariefsverlagingen bij de Rijkstele«foo>n. De heer Alb. Kaller 25 jaar journalist. Aandeelen der HoII. Stoombootmij. moeten tot nihil worden teruggebracht. De verhoogde tabaksaccijns zal I Maart in wer king treden. Door nieuwe pech werd de „Postjager" te Cal cutta or^^ ouden, doch het vliegtuig zet thans zjjn toclu weer voort. Moord te Varsel (N.Br.). Roofoverval te Oss. Daders van inbraak in goudsmidswinkel te Gin- niken gearresteerd. Adres van den A. N. W. B. aan den Minister van Financiën over de gevaren voor automo bilisten langs de grens. Wethouder van Hoogkarpsel en gemeente-ont vanger gearresteerd, verdacht van fraude. O WASHINGTON, 6 Jan. De eerste week van de zittingen van het Congres is zeer gerust stellend voor president Roosevelt verloopen. Beide huizen toonen den ernstigen wil tot po sitieve medewerking; zij zijn blijkbaar bereid den President ook verder een onbeperkte vol macht toe te staan en hem de middelen voor de uitvoering van zijn groot programma te ver leenen. Gelijkertijd verluidt dat de directies der Fede ral Reserve Banken bereid zijn Roosevelt's pro gram te steunen en hem al het in de banken berustende goud af te leveren, opdat bij een eventueele devaluatie van den dollar de winst ten goede komt van de schatkist en niet van de banken. Op het gebied der buitenlandsche politiek wordt, naar gemeld, slechts gestreefd naar over eenstemming in economische vragen. Overigens verkeert het plan tot regeling van den buiten- landschen handel nog in het stadium van over weging. De principieele gedachten zijn daarbij de bescherming der industrieën, die de bescher ming inderdaad waard zijn en het streven, te komen tot preferentieele tarieven en invoercon tingenten, om de landbouw-overproductie van de Vereenigde Staten weg te werken. Inzake de ontwapening is men hier gereser veerd. Men is geneigd Simon en Mussolini de voorbesprekingen verder te laten voeren, zonder aan te dringen op een spoedige vaststelling van den datum voor een algemeene conferentie, te meer, waar de laatste berichten uit Rome opti mistisch klinken en men weder hoop heeft op overeenstemming tusschen Frankrijk en Duitsch- land. Bij de skikampioenschappen van Vorarlberg op den Woegele bij Dornbirn is een ernstig ongeluk gebeurd. De 20-jarige skilooper Glatzi uit Dornbirn viel bij den start over een hoop steenen en brak zijn wr-rvelKolom. Hij was on middellijk docd. De wedstrijden werden afge last. Stand op Maandag 1 uur n-nn: 758 Vorige stand: 761 PARIJS, 6 Jan. De nasporingen naar den Rus Stavisky zijn tot nog tevergeefsch ge bleven. Hier wordt sterk getwijfeld aan de juistheid van het bericht uit Londen, volgens hetwelk in de nabijheid van de Kaap-Verdi- sche eilanden een passagier van het s.s. „Al- phera" zou zijn over boord gesprongen en het hier Stavisky zou betreffen. Te Bayonne is het onderzoek in vollen gang. Tissier tracht thans de schuld te schuiven op den maire van Bayonne, Garat, Hij beweert, dat alle ïinancieele operaties zijn verricht met toestemming van Garat. De maire echter wijst alle beschuldigingen verontwaardigd af. De geruchten inzake het aftreden van Da- limier blijven de ronde -doen. De „Echo de Paris" beweert, dat Chautemps bij de beant woording der interpellaties vrijheid van han delen wil hebben en daarom er bij Dali- mier er op heeft aangedrongen, dat deze zijn aftreden zou bespoedigen. Vandaag zijn ook huiszoekingen verricht in de woning en de kantoren van Dubarry, direc teur van de Volonté. Men veronderstelt mi. dat h{j betrekkingen met Stavisky heeft on derhouden. PARIJS, 6 Jan. De echtgenoote van den op lichter Stavisky, die sedert acht dagen in een eerste-klas hotel te Parijs heeft gewoond, is sedert vanmorgen vroeg met haar kinderen ver dwenen. De hoteldirectie verklaarde, dat zij eerst door de in de vertrekken van Mevr Sta visky verrichte huiszoeking er achter was ge komen, dat men de vrouw van Stavisky gast vrijheid had verleend. Zij had zich in het vreem- delingenbogk laten inschrijven als mevr. Simon. Uit een te Bayonne ingesteld onderzoek is gebleken dat de kasbons, die zijn uitgegeven over kleinere bedragen, volledig door contanten gedekt zijn. De controleerende ambtenaar van de „Crédit Municipal" moet overigens een willoos werk tuig zijn geweest in de handen van Tissier, die omgekeerd zijn bedriegerijen zoo lang heeft kun nen bedrijven, doordat de controleerende amb tenaar voor een eerlijk man doorging. MADRID, 6 Jan. (V. D.) Pita Romero, die tot dusverre minister van Buitenlandsche Za ken was, is benoemd tot ambassadeur van Spanje bij het Vaticaan. Het ministerie van Buitenlandsche Zaken wordt voorloopig door minister-president Lerroux waargenomen. Het Persbureau Vaz Diaz meldt: Het schijnt, dat de vlucht van de „Post jager'' van Batavia naar Amsterdam niet zoo'n vlot verloop heeft, als iedereen en zeker het Studie Comité Snelpost NederlanIndië, had gehoopt. Kort na het vertrek van het vliegveld van Tjililitan moesten Geyssendorfer en Luitenant Asjes met hun vliegtuig terugkeeren wegens een lekke benzineleiding. Het vertrek naar Nederland, dat reeds verlaat was, werd tenge volge daarvan opnieuw drie uren vertraagd Zaterdag te 10.15 uur Greenwichtijd is de „Postjager" te Rangoon aangekomen. Vandaar vertrok het toestel Zaterdagavond te 20.36 uur Greenwichtijd en arriveerde Zondag te 0.41 uur Greenwichtijd te Calcutta. De „Postjager' heeft dus te Rangoon een oponthoud gehad van tien uren en 21 minuten, hetgeen zeer waarschijnlijk in verband staat met het feit, dat het vliegveld te Calcutta niet geschikt is voor nachtlandingen. Zondag vernamen wij, dat de „Postjager" voorloopigte Calcutta wordt opgehouden we gens motordefect. De starter van een der mo toren zou namelijk onklaar geraakt zijn, waar van een oponthoud te Calcutta van tenminste vierentwintig uren het gevolg zou zijn. Wij hebben ons in verband hiermede tot het Studie Comité Snelpost NederlandIndië ge wend, met het verzoek om inlichtingen. Het Comité bevestigde ons bericht en deelde ons mede, telegrafisch bericht te hebben onvangen, dat een der starters gebroken was. Getracht zal worden, de reparatie te Calcutta te doen geschieden en gehoopt werd, dat dit Zondag nog zou kunnen gebeuren. Tot Zondagavond zeven uur was echter nog geen startbericht uit Calcutta ontvangen. Het staat in verband hiermede vast. dat het toestel Maandag zeker niet en waarschijnlijk ook Dinsdag nog niet te Amsterdam zal aan komen. Het Studiecomité Snelpost NederlandIndië heeft van de bemanning van den „Postjager" bericht ontvangen, dat de starter van den mo tor gedeeltelijk vernieuwd is en zij te 3.16 uur (G. M. T.) van Calcutta is vertrokken. De „Postjager" is te 5.53 uur (G. M. T.) te Alla habad aangekomen en te 6-45 uur (G. M. T.) weer van Allahabad vertrokken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1