Het Bayonneschandaal voor de Fransche Kamer Geysendorffer zegt weinig Het nieuws van heden REDE VAN JAMMERE UITLATING DE DUITSCHE TRANSFER DE BAROMETER VEREENIG DE KATHOLIEKE PERS VRIJDAG 12 JANUARI 1934 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DACBLAD UITCECEVEN DOOR DE NV. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Tissier beschuldigt o.a. de rad. soc. partij geld van Stavisky te hebben aangenomen Herriot ontkent het Nieuwe beschuldigingen dementi's Nieuwe wetten Opnieuw relletjes Het Weer IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIJ: Na de terechtstelling Het stoffelijk overschot van Van der Lubbe mag niet naar Holland worden vervoerd Meening van mr. Stomps Luitenant Asjes met zijn verloofde en Geysendorffer met zijn echtgenoote in de bloemen na de behouden aankomst Een terechtstelling in Oostenrijk De eerste Strijd in Foekien loopt ten einde Alle leiders der opstandelingen gevlucht rr Blijdat het kostbare instrument weer behouden en wel op Schiphol is Chautemps Minimale vliegtijd Nog geen verdere plannen Asjes tevreden over den „Postjager" De roode haan kraait in Havana Werkplaatsen der spoorwegen in vlammen Angerhausen weer vrij Wolven worden brutaal Wegens den strengen winter in Bulgarije Anti-vloek campagne te Turijn Vliegramp in Tripolis Een dolk voor de S.A. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Engelsche crediteuren voelen er weinig voor opnieuw naar Berlijn te gaan Een vaag antwoord van Dr. Schacht NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18577 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek PARIJS, 11 Jan. De reeds dagenlang met spanning verwachte Kamerzitting, welke ge wijd is aan het Stavisky-schandaal, is Donder dagmiddag om half vier begonnen. De rad. soc. fractie besloot tevoren tot het indienen van een voorstel tot beëindiging der Stavisky-debatten ten behoeve van een vrij onderzoek vanwege de justitie. De socialist Le grange verklaarde vervolgens, dat de openbare meening gelooft, dat Staviskv door de politie is gedood en hij geen zelfmoord heeft gepleegd. Chautemps protesteerde hier tegen en noemde deze bewering belachelijk, Lagrange verlangde, dat alle schuldigen streng worden gestraft en vroeg zich af, of de tegen woordige politieprefecten by een reorganisatie gehandhaafd zouden kunnen worden. De socialist Monnet verklaarde vervolgens, dat de pers niet meer vrij was en verlangde een nationaal bureau voor de pers. Hij herinnerde eraan, dat Stavisky de pers heeft misbruikt voor zijn verplichtingen. Hij verklaarde verder, dat de socialisten geen ministercrisis wenschen, doch de regeering moet dan meedoogenlooze rechtvaardiging betrachten. Toen de onafhankelijke afgev. Dommange den afgetreden minister Dalimier in het geding bracht, verklaarde deze, dat hij niets anders had gedaan dan de sociale verzekeringen erop wij zen wettelijke vormen in acht te nemen en het verzoek van Dubarry ten gunste der Bayonne- aandeelen aan het betrokken departement door sturen. PARIJS, 11 Jan. In het verdere verloop van de Kamerdebatten aangaande de Stavisky-af- faire verklaarde de afgetreden minister Dali mier, dat hij slechts een fout heeft begaan en dat hij niet heeft geweten, dat een bandiet die eigenlijk achter slot en grendel had behooren té zitten, vrij kon rondloopen. Dommange verklaarde, dat de onderzoekin gen zijn ingesteld door personen, die zelf aan een onderzoek moesten worden onderworpen. Pb leider van het parket zelf zou hiervoor in aanmerking komen. Mannen van onverdachte reputatie dienden het onderzoek te leiden. Tenslotte nam Chautemps het woord. De premier sprak gedurende ongeveer een uur en bepleitte een streng onderzoek in de zaak-Sta- visky. De redevoering werd door de socialisten en de radicaal-socialisten met stormachtigen hijval begroet. De debatten zullen Vrijdagoch tend om half tien worden voortgezet. Aan de rede van Chautemps ontleenen we nog het volgende: Het ergste in de zaak- Stavisky is dat het tegen hem aanhangig ge maakte proces niet minder dan 19 maal van den eenen tot den anderen termijn kon blijven slepen, zonder dat er een begin mee werd ge maakt. Ter verdediging van de politie moet men zeggen, dat zij herhaaldelijk in rapporten op Stavisky's machinaties opmerkzaam heeft gemaakt. Bezwarendwas echter oa. weer, dat dezelfde politiecommissaris, die Stavisky in 1925 uit een speelclub had gezet, hem er in 1931 weer in had laten opnemen. Het bedrog van de bank van leening van Bayonne had eerst aan het licht kunnen ko men, toen de bons piet meer gehonoreerd wer den. Na te hebben gewezen op de aangekon digde reorganisatie van justitie en politie deel de Chautemps nog mede, dat hij, in verband met de geruchten over een moord op Stavisky door de politie, een wetsontwerp zou indienen, waarbij elke lasteraar terstond verplicht werd zijn beweringen te bewijzen. Stelt u zich aldus besloot Chautemps achter de regee ring. om het parlementaire stelsel en de pu blieke moraliteit te redden. PARIJS, 11 Jan. (V. D.) De advocaat van den directeur der bank van leening te Bayonne heeft den rechter van instructie gesommeerd vast te stellen, of het in overeenstemming is met de feiten, dat Stavisky in een verkiezingsfonds, dat bestemd was voor partijen van het centrum, die rechts van de rad.-soc. partij staan, 2J4 millioen franken heeft gestort; voorts of Stavisky de rad.-soc. partij voor propagandamiddelen 15 millioen franken aan kassabons van de bank van leening van Bayonne heeft ter beschikking gesteld, welke door een hooge persoonlijkheid in deze partij in omloop zijn gebracht. „Paris Soir" heeft deze vragen voorgelegd aan den voorzitter der rad.-soc. partij, Herriot, die ze, voor zoover het zijn eigen partij betreft, ont kennend beantwoordde. Ook de commissie voor verkiezingspropaganda, welke 2'/, millioen fran ken zou hebben ontvangen, ontkent in „Paris Soir" de betreffende vraag. De politiepresident van Parijs, Chiappe, wien men verweet, dat hij in nauwe relaties met Sta visky zou hebben gestaan, verklaart met den bedrieger direct noch indirect in betrekking te hebben gestaan. Te Bayonne zijn nog drie gemeenteraadsleden afgetreden. In totaal zijn thans 10 gemeente raadsleden afgetreden. De Fransche minister van Justitie heeft Don derdag in de Kamer een aantal wetsontwerpen ingediend, welke ten doel hebben een hervor ming van het wetboek van strafrecht voor de artikelen inzake omkooping en laster. Een dezer voorstellen bepaalt, dat ieder persoon, die zijn invloed misbruikt om zich of derden onverdien de voordeelen te verschaffen, kan worden ver oordeeld tot gevangenisstraf van 6 maanden tot twee jaren en boeten van 200 tot 3000 franken. Wanneer de beschuldigde een openbaar ambt bekleedt, afgevaardigde of senator is, is de straf maat van 1 jaar tot 5 jaren en van 1000 tot 10.000 franken. PARIJS, 11 Jan. (V. D.) Leden van de „Ac tion Frangaise" hebben vanavond opnieuw in groote groepen herhaalde malen geprobeerd door te dringen tot het Kamergebouw, hetgeen iederen keer aanleiding gaf tot ernstige scher mutselingen met de politie en garde te paard. De betoogers hebben takken van boomen af gerukt en een huisje van publieke weiken ver nield om met de brokstukken naar de politie te kunnen gooien en den weg te versperren. Tal van ruiters vielen, doch ten slotte kon de politie de manifestanten in de aangrenzende straten terug drijven. Een groot aantal personen is ge wond, o.d. verschillende politiebeambten, terwijl een groot aantal arrestaties is verricht. De sterke afzetting, die de politie voor het Kamergebouw had georganiseerd, kon tegen middernacht worden opgeheven. De demon stranten hadden herhaaldelijk geprobeerd, in gesloten rijen naar het Kamergebouw en ook naar het ministerie van arbeid op te mar- cheeren. Andere groepen trokken laat in den avond zingend en roepend over de groote bou levards. De politie kon echter overal de orde handhaven, zonder dat het tot ernstige bot singen kwam, behoudens een enkelen keer in de buurt van het Quartier Latin. Op den Boulevard Raspail en den Boulevard Saint Germain bombardeerde de menigte de politie-commando's met flesschen, stoelen, straatsteenen, tafelpooten enz. De terrassen der omliggende café's geleken nadat de orde her steld was op groote schervenstapels. Niet min der dan 700 personen werden in den loop van den avond gearresteerd. Een honderdtal be toogers en politie-agenten werden min of meer ernstig gewond. Een journalist, verslaggever van een der Pr.rijsche bladen, werd min of meer slachtoffer van zijn beroep toen hij, terwijl hij midden in het gewoel eenige notities wilde ma ken, door de menigte onder den voet werd ge- loopen en met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Nadat de identiteit der aangehoudenen was vastgesteld werden de meesten hunned nog gisteravond weer in vrijheid gesteld, terwijl slechts een honderdtal gedurende den nacht werd vastgehouden. Ook te Lyon zijn gisteravond straatbetoogin- gen gehouden. Ël Verwachting; Matige tot krachtigen Zul- §j delïjke tot Zuid-Westelijken wind, zwaar- g bewolkt of betrokken, waarschijnlijk eeni- ge regen_ weinig verandering in tempe- jg latuur. j= H Hoogste barometerstand 768.4 Weenen 5 Laagste barometerstand 720.0 Vestmanoer Zon op 8.07 - onder 4.09 - Licht op 4.39 15 Januari N. M. illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllIHHIliH Mr. Stomps uit Heemstede deelt het volgen de mede: Hedennacht om half twee is bij de begrafe nisonderneming in Leiden, die zou zorgdragen voor het transport van het stoffelijk overschot van Marinus van der Lubbe naar Nederland, en die daartoe van de Nederlandsche regeering reeds van alle daarvoor benoodigde documen ten was voorzien, een regeeringstelegram uit Leipzig binnengekomen van de Oberreichsan- walt van den volgenden inhoud: „Het lijk van Van der Lubbe kan tot uiter lijk 13 Januari 12 uur aan het Anatomische Instituut te Leipzig afgehaald worden voor eenvoudige begrafenis in Leipzig zelf. Overbrenging naar Leiden is niet geoorloofd." In een persoonlijk onderhoud met mr. Stomps deelde deze ons nog als zijn meening mede, dat de geste van de Duitsche regeering, die thans haar eerste aanbod intrekt, op iedereen wel een zeer vreemden indruk moet maken. Alles moet er dan ook op worden gezet om het lijk van Van der Lubbe naar Holland te krijgen. Het nemen van een beslissing door de familie van Van der Lubbe heeft uit den aard der zaak eenigen tijd gevorderd. Vooral omdat men daar niet direct wist of en op welke wijze de te maken onkosten gedekt zouden kunnen worden. De Duitsche regeering kan redelijkerwijs niet verwachten, dat de beslissing van de familie reeds vroeger zou zijn gevallen dan nu. De Nederlandsche regeering heeft intusschen alles gedaan wat noodig was om het vervoe ren van het stoffelijk overschot van Van der Lubbe te bevorderen. Met name is met spoed voor de benoodigde passen gezorgd. Gisteren avond half 6 is de heer P. S. Peute uit Voor hout, halfbroer van Van der Lubbe, per auto naar Duitschland gegaan, om het lijk in ont vangst te nemen. Waar de heer P. zich op dit moment (Vrijdagmorgen) bevindt, is niet be kend. Hedenmorgen is een andere halfbroer uit Breezand naar het departement van Buiten- landsche Zaken in Den Haag gegaan om te overleggen, wat er alsnog gedaan kan worden. Naar aanleiding van een weigering van den Oberreichsanwalt om overbrenging van het stoffelijk overschot van v. d. Lubbe uit Duitschland naar Nederland toe te staan heeft onze gezant te Berlijn de noodige stappen ge daan. WEENEN, 11 Jan. De landlooper Peter Strauss is Donderdagmiddag om 3-23 ter dood gebracht. Hij was veroordeeld wegens het in brand ste ken van een boerderij. Hij had dit gedaan uit wraak over een hem gegeven ondersteuning, welke hem te gering voorkwam. Dit is de eerste terechtstelling sinds de weer- invoering van de doodstraf in Oostenrijk. TOKIO, 11 Jan. (Reuter). Nog geen twee maanden na de uitroeping der onafhankelijk heid van Foekien, zal de regeering reeds moe ten capituleeren. Alle leiders der opstandelin gen zijn gevlucht, uitgezonderd generaal #Tsai Teng Kai, de commandant van het beroemde 19e legercorps. De Japansche autoriteiten letten nauwkeurig op de ontwikkeling van den toestand, aange zien Foe-tsjou en Amoi een Japansche bevol king van meer dan 20.000 zielen tellen. De Chineesche regeering heeft verzocht deze te ontruimen, doch dit is onmogelijk, omdat hun aantal te groot is en hun eigendommen te ver verspreid liggen. TOKIO, 11 Jan. (Reuter) De geheele Ja pansche pers meldt, dat de minister van bui- tenlandsche zaken in een nota aan de Chi neesche regeering verklaard heeft, dat de terug keer van maarschalk Tsjang Hsue Liang in het politieke leven tot nieuwe politieke en militaire verwikkelingen tusschen beide landen kan lei den. SJANGHAI, 11 Jan. (V. D.) Van Chineesche officieele zijde wordt medegedeeld, dat de Chi- tt In het stationsgebouw, waar de vliegers met hun familie, vrienden en de officieele belang stellenden, na afloop der hulde buiten, de be houden thuiskomst nog met een glas cham pagne beklonken, gelukte het ons een oogen- blik Geysendorffer over het verloop van den tocht aan het spreken te krijgen. Zijn collega Asjes liet zich nog niet benaderen. Veel wilde Geys niet loslaten. Als we hem oppervlakkige dingen vroegen, goed, maar méér niet. „Heeft deze vlucht de „Postjager"-be- manning voldoening gegeven." was onze eerste vraag, maar Geys kneep al meteen een oog dicht en vond ons nog te gevaar lijk. „Wat dan het mooiste oogenblik was ge weest? „Het vertrek", glunderde Geijs. „Maar uitstekende snelheden hebben wij ge maakt", ging de wakkere piloot voort, „ga eens na: Marseille—Amsterdam in drie uur en vier minuten. Dat beteekent een gemiddelde snel heid van 330 tot 340 K.M. per uur en Woensdag CairoMarseille in nauwelijks 10 uur, ondanks het feit, dat we boven de Middellandsche Zee slecht weer kregen. We hebben veel pech gehad, vooral de terug keer onmiddellijk na het vertrek uit Indië heeft ons leelijk gedupeerd. Was het motordefect van emstigen aard? Och neen, van niet veel beteekenis. Eén ding wil ik echter wel verklaren: de sympathie, waarmee wij begroet zijn, hadden we niet dur ven verwachten. Het was reusachtig. „En de opzienwekkende uitlating van luite nant Asjes in Indië over de vlucht van „de Pelikaan"......? We moesten het immers vra gen. „Heel jammer, heel jammer," zei Geys al leen. „En de volgende vlucht?" „Dat wordt een geweldige klap!" Nog konden wij den heer A. Bronsing. voor zitter van het Studiecomité snelpost Nederland- Indië naar de verdere plannen vragen. De volgende week, zoo zeide ons de heer Bronsing, zullen wij met de vliegers vergaderen en de resultaten van de vlucht vaststellen, Daaruit trekken wij dan onze conclusie voor de toekomst. Plannen hebben wij nog niet. I Wij zijn heel blij en dankbaar, dat de „Postjager" behouden is teruggekeerd en dit kostbare instrument weer veilig en wel op vaderlandschen bodem staat. De over name van de machine van de Pander-fa brieken staat nog niet vast. Ook hierover zal nader worden beslist. Niettemin mogen wij wijzen op het be langrijke feit, dat de uitreis naar Indië in 4Q vlieguren en de thuisreis naar Holland in 51 vlieguren werd afgelegd, een prestatie nog nooit door eenig vliegtuig op deze route geleverd. Blijft de bemanning ter beschikking voor nieuwe vluchten van „de Postjager"? Neen, Geysendorffer gaat terug naar de K. L. M„ evenals Van Straaten, terwijl Asjes zijn oude functie als instructeur bij de Natio nale Luchtvaart School weer zal innemen. Het gelukte ons ook luitenant Asjes tot een kort gesprek te bewegen. Ook hij was buitengewoon enthousiast over de hem en zijn mede-tochtgenooten op Schiphol bereide ont vangst. Ook in Indië zeide hij is de „Postjager" met groot enthousiasme ontvangen en ik mag wel zeggen, dat de Indische bevolking onze vlucht op de juiste wijze heeft weten te waar- deeren. Op technische vragen weigerde de heer Asjes elk antwoord. Wat het oponthoud in Calcutta betreft, waarover wij hem nog enkele bijzonderheden vroegen, deelde hij mede, dat dit alleen te wijten is geweest aan het breken van het omhulsel van den starter. Dank zij het feit echter, dat Calcutta een aluminiumfabriek rijk is, kon met vrij grooten spoed een nieuw stuk worden gedraaid, dat dadelijk na de af levering is gemonteerd. Met dat al heeft de pech in Calcutta den „Postjager" niet minder dan 27 uur opgehou den. Van Karachi heeft naar de heer Asjes verder mededeelde de „Postjager", waarover hij niets dan lof had met zwaren tegenwind te kampen gehad. Gedurende de geheele vlucht heeft ons, zei hij tenslotte, buitengewoon goed gedaan, dat wij voortdurend contact hadden met K. L. M.-toestellen. Ook Asjes' verloofde, mej. A. W. Klopper, was uiteraard buitengewoon verheugd over den be houden terugkeer van den „Postjager" en in haar enthousiasme vertrouwde zij ons toe, dat zij in enkele dagen van verloofde tot bruidje is gepromoveerd. Zoowel zij als haar verloofde ontvingen gedurende den tijd, dat zij zich op Schiphol bevonden, ook tal van telegrafische gelukwenschen uit alle deelen van ons land. neesche regeeringstroepen Foetsjau hebben be zet. De autoriteiten hebben direct alle maat regelen genomen om te voorkomen dat de stad zou worden geplunderd. TOKIO: Volgens een van een Japansch oor logsschip ontvangen radiobericht zijn vandaag verscheidene afdeelingen Chineesche marine soldaten te Amoy geland. HAVANA, 11 Jan. In de werkplaatsen en depóts der spoorwegen brak op 4 verschillende plaatsen tegelijk brand uit, zoodat men aan neemt hier met brandstichting te doen te heb ben. Een groote hoeveelheid rollend materieel werd vernield. Onder de bevolking ontstond groote opwin ding omdat in de nabijheid een benzineopslag plaats was, die ernstig gevaar liep door het vuur te worden aangetast. Slechts door het plotselinge draaien van den wind werd een ramp voorkomen. BRUSSEL, 11 Jan. (V. D.) De hoofdcommis saris van politie van Brussel, Angerhausen, die was gearresteerd onder beschuldiging steekpen ningen in ontvangst te hebben genomen, is voorloopig weer vrijgelaten. SOFIA, 11 Jan. (Reuter) Tengevolge van den ongewoon strengen winter in Bulgarije worden de wolven steeds stoutmoediger. In de omgeving van Sofia moesten militairen te hulp worden geroepen om een troep van deze honge rige beesten met geweervuur te verjagen. In het district Boergas hebben wolven op klaarlichten dag het vee overvallen en vele dieren verslonden. Te Karnobat werden regeeringsambtenaren, die des avonds huiswaarts reden door een troep wolven overvallen. De paarden sloegen van schrik op hol, maar de berijders wisten de wol ven met de zweep te weren. TURIJN, 11 Jan. (Reuter). De Kardinaal- Aartsbisschop van Turijn heeft in de kathe draal alhier op plechtige wijze een antivloek- week geopend, welke voor de stad en de ge heele provincie Turijn geldt. Tijdens deze week wordt een krachtige cam pagne gevoerd om den menschen de gewoonte van vloeken af te leeren. Openbare bijeenkomsten worden gehouden en in de kerken wordt uitsluitend over dit onder werp gepreekt, terwijl op straat brochures hier over worden verspreid. ROME, 11 Jan. (Reuter). In Tripolis is een legervliegtuig vanaf een hoogte van 50 M. omlaag gestort. Zes officieren vonden den dood- BERLIJN, 11 Jan. (V. D.) Blijkens een de creet van de opperste SA-leiding zullen SA, SS en reserve I in dienstkleeding een SA-dolk dra gen volgens het monster van de met Kerstmis door den chef van den staf der SA aan de SA gegeven eeredolk. De uitreiking geschiedt via de SA-eenheden tegen contante betaling door de SA-leiding. In den vrijen handel zal de dolk niet verkrijgbaar ziin De Brusselsche hoofdcommissaris in voorloopige vrijheid. Foetsjau (Foekien) door Nankingtroepen bezet. De Stavisky-affaire in de Kamer. Beschuldigin gen van Tissier en démenti's. Een terechtstelling in Oostenrijk. De „Bond voor Minder Marinepersoneel" van zijn hoedanigheid van rechtspersoon vervallen verklaard. Dankbetuiging van de „Pelikaan"-bemanning voor de huldiging te Amsterdam. De postboot te Urk aangekomen. Gewijzigde regelen ten aanzien der bezoldiging van burgerlijke Rijksambtenaren en onderwij zers bij het lager onderwijs. De Nijenrode-zaak komt waarschijnlijk eind Fe bruari in openbare behandeling. Ernstig auto-ongeluk te Eindhoven. Steunregeling voor exporteurs van eieren e.- pluimvee. Belangrijke gift van Prinses Juliana aan het Crisis-Comité. LONDEN, 12 Jan. Naar vernomen wordt, heeft de commissie der Britsche crediteuren van Duitschland op langen en middelmatig langen termijn op de uitnoodiging van dr. Schacht tot het houden eener bespreking in het gebouw van de Duitsche Rijksbank op 22 Januari a.s., geantwoord met de vraag, wat van het bezoek wordt verwacht. Dr. Schacht heeft volgens de „Telegraaf" hierop geant woord, zooals gebruikelijk in direct, dat de kwestie van de z.g. discriminee ring tusschen de crediteuren besproken zal worden. Er be staat eenige twijfel omtrent de juiste betee kenis van net Duitsche woord, dat in de mede- deeling van dr. Schacht ter sprake komt. Sommigen zeg gen, dat de Engelsche vertaling moet luiden „bespreken" en anderen dat het beteekent „uit leggen". Dit verschil is natuurlijk van zeer groote be teekenis. De crediteuren zijn niet voornemens om wederom in de Rijksbank te verschijnen om een voordracht van dr. Schacht aan te hoor en. Doch indien werkelijk besprekingen beoogd zijn, waarbij is voorop gesteld, dat van oeide zijden de opvattingen zullen kunnen worden uiteengezet, zullen zij zich naar Berlijn be geven. Het schijnt evenwel, dat de meesten van oor deel sijn, dat zij niet anders te verwachten hebben dan een voordracht van dr. Schacht. Zij verwijzen naar de verklaring van dr. Schacht te Bazel, dat de beste methode om 't met de crediteuren klaar te spelen, die bezwaar maken tegen een betaling van 60 pet. van hun schuld is, de betaling te verlagen tot 50 pet. Verder wordt opgemerkt, dat op het protest van den Engelschen gezant te Berlijn nog steeds geen antwoord is ontvangen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat indien geen antwoord wordt ontvangen, de crediteuren hon plan om zich naar Berlijn te begeven, zullen opgeven. Dr. Schacht Stand op Vrijdag 1 uur n.m.: 740 Vorige stand: 754

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1