zuivere Virginia - tabak STA D S N I E U W S Haarlem, 13 Jan. RADIO MOORS m. ZATERDAG 13 JANUARI AGENDA St. Vincentiusbibliotheken ï^ET STUIVERSFONDS Van „Herwonnen Levenskracht" DOOD GEVONDEN Paardliefhebber te Heemstede STADSSCHOUWBURG Ballet Jooss CROCUSSEN COK ONDER SANERINGSMAATREGELEN? Zilveren dienstjubileum R.K. Muziekvereen. „Euphonia" Omzetbelasting Faillissement De heer De Li \~t neemt ontslag Nieuw hoofd St. Antoniusschool Service-station Alliance Fran$aise BERNARD J. VAN LIEMT COMPLETE MEUBILEERINC CEDURENDE EENIGE WEKEN GROOTE OPRUIMING GROOTE HOUTSTRAAT 62-67 VERWULFT 9 Personalia Gevonden dieren en voorwerpen Uitvoeringen Toonkunstschool BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK De wijziging der telefoontarieven „Thalia" Liefdadigheids-uitvoering Vorstschade by aardappelen OVERVEEN SANTPOORT VELSEN Auto Service Centrale Cylinders uitboren en polijsten Speciaal machines voor reparaties 60 Tons hydr Pers, 4 Tons hefbrug IJMUIDEN VRAGENBUS BILJARTEN FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN 14 Januari Officieel Philips reparateur IS Januari Apotheekdiensten R. K. WERKLOOZEN- COMPETITIE Programma Dinsdag 16 Januari 'r'f/ ■.Y-V'SV;*'" -Vv.:r;,v". ■yM ^v.ys-v', :x'*s-uï-t 1 ;■- v i'-fjjy" tytTL iCV-tf4w> «w ^rY' t'. v -Y, v. H - V' V V ■- ,1/ ,'<*i ,it m i* i y* O, Een van de bronnen van inkomsten van .Her wonnen Levenskracht" vormt het stuiversfonds. Men wordt daar lid van door een vrijwillige we- kelijksche 5 cents-bijdrage, waarvoor men een kaart ontvangt en iedere week een zegel. Wan neer deze kaart vol geplakt is, ontvangt men een fraai boekwerk. Een serie van deze boeken kan een sieraad voor de boekenkast genoemd worden. Maar het hoofddoel is toch, door deze vrijwilli ge bijdrage steun te verleenen aan de bestrij ding der gevreedes ziekte, de tuberculose. Het nieuw gebouwde sanatorium van „H. L." te Bilthoven zit op het oogenblik op zeer zware lasten. Worden niet alle krachten ingespannen, dan dreigt hier veel verloren te gaan, want de wachtlijst wordt steeds grooter. Haarlem heeft een bloeiend stuiversfonds.,., gehad. In een dezer dagen gehouden comitévergade ring deelde de ijverige en sympathieke penning meester, de heer J. Reinerie, mede, dat de in komsten sterk achteruit gaan als gevolg van de crisis, verschillende dames zelatrices hebben bedankt, en dat de penningmeester weinig me dewerking ondervindt. Laat dit het teeken zijn, dat de noodklok van „Herwonnen Levenskracht" luidt. Alle vrienden van H. L. daarom weer aan den slag en het Stuiversfonds weer financieel en moreel gesteund. Financieel door lid te worden van het stuiversfonds en een wekelijksche bij drage. Voor den moreelen steun doen wij eenberoep op de jongedames boven de 16 jaar, om zich als zelatrice op te geven voor dit schoone werk van naastenliefde. Mogen er zich tientallen aanmelden bij den penningmeester den heer J. Reinerie, Teylerplein 25. opdat het stuiversfonds weer tot een voor name bron van inkomsten van „Herwonnen Le venskracht" gemaakt kan worden. Het was de tuinbaas van huize Manpadshoek, de heer v. R., opgevallen, dat hij eenige dagen mevr. van Z. niet buiten haar woning, perceel Manpadslaan 2 had gezien. Daar zü alleen woon de, waarschuwde hij de politie die zich gister middag toegang tot haar woning verschafte, en haar daar aantrof, liggende op haar legerstede. Dr. M. Colenbrander, die spoedig ter plaatse was, constateerde den dood, die vrij zeker op een natuurlijke wijze moet zijn ingetreden. Het stoffelijk overschot is daarna naar het lijkenhuisje op de openbare begraafplaats over gebracht. Mevr. Z. was vroeger een bijzondere liefheb ster van paarden. Zij interesseerde zich bijzon der voor renpaarden, en vroeger was zij op dra verijen een algemeene bekendheid. Maar niet enkel voor renpaarden. Ieder paard langs den weg had zij lief, en wee dengene, die een paard ook maar in het minst mishandelde Het programma, dat dit vermaarde dans theater Donderdag hier in den Schouwburg geeft, is aldus samengesteld: „De 7 Helden" (een burlesque choreographic van Kurt Jooss in 3 tafereelen naar het sprookje „die 7 Schwaben"; „Wereldstad", indrukken van een moderne „grosstadt" op muziek van Tauzmann in de be werking van Fritz A. Cohen. Dit werk, dat hier voor 't eerst opgevoerd wordt, is één van de meest karakteristieke scheppingen van Kurt Jooss en bestaat uit drie deelen A. De Straat; B. Een Arbeidersbuurt; C. Een Dancing; „Een bal in Oud Weenen" naar motieven van Weensche walsen van Launer; „De Groene Tafel", (ballet van Kurt Jooss; muziek van Fritz A. Cohen) het alom bekende dansdrama, waarmede het gezelschap haar we reldfaam vestigde. De muzikale leiding is in handen van den com ponist Fritz A. Cohen, welke tezamen met Hans Müller Kray ook enkele concert-nummers voor 2 vleugels ten gehoore zal brengen. Tengevolge van een mededeeling in de vak bladen aangaande een gehouden vergadering van meerendeels groote crocussenkweekers en -handelaars en het daarop gevolgd verzoek aan de Kweekers-Centrale, om de crocussen in de saneringsmaatregelen te betrekken, is, daartoe bijeengeroepen door een commissie, te Lisser- broek een vergadering gehouden op 9 Januari, welke practisch bezocht was door alle crocussen kweekers uit Lisserbroek en Roversbroekpolder. Op deze vergadering is met meerderheid van stemmen 5820 besloten alle middelen in het werk te stellen om ter bevoegder plaatse te be werken, dat de crocussen buiten de saneering gehouden zouden worden. Mocht zulks onver hoopt ten eenenmale onmogelijk zijn, dan werd vervolgens voorgesteld, met klem van redenen te bepleiten, deze saneering van crocussen te doen plaats hebben op den grondslag van een lichte progressie, zulks ter bescherming der kleine bedrijven, die meerendeels juist weer vallen onder de kleine narcissenkweekers, die vorig jaar ook al hun bedrijf tot 50 pCt. zagen Inkorten. Genoemd voorstel van progressie werd na ampele bespreking, met bijna algemeene stem men, 688, aangenomen. Beide voorstellen zul len t.z.t. met de noodige toelichting ter kennis worden gebracht van den Minister van Econo mische Zaken en de Kweekers-Centrale. waardoor het onmogelijk is, dat de auto's onverhoeds naar beneden komen. Het huisje en de architectuur zijn aangepast aan onze Hollandsche eischen. Ruime toiletgelegenheid, telefoon, enz. staan den automobilist ter dienste. We wenschen den eigenaar geluk met zijn ondernemingsgeest, welke in dezen benarden tijd getuigenis aflegt van durf en vooruitzicht en wij kunnen niets anders dan den automobilist aanbevelen zelf een kijkje te nemen en zich van een en ander te overtuigen. Het was 25 jaar geleden dat de heer G. Uitermark in dienst trad als wegwerker bij de toenmalige E. S. M. Vrij spoedig werd hij bevor derd tot ploegbaas-wegwerker voor het traject HalfwegSloterdijk en van 1926 af is de heer Uitermark de ploegbaas op het traject Haar lem—Zandvoort met als standplaats Zandvoort. Buiten zijn arbeid maakt de heer Uitermark zich nog zeer verdienstelijk voor R. K. Zand voort. Zoo is hij bestuurslid der R. K. Kiesver- eeniging van den R. K. Volksbond en Spaarkas. Kortom, wanneer men medewerking, steun en hulp van hem vraagt, steeds is hij bereid ge vonden deze te geven. Geen wonder dan ook, dat deze dag, hoewel tegen zijn wensch, kennend zijn eenvoud, niet geheel onopgemerkt voorbij ging. Zoo prijkten er dan ook al vroeg in de morgenuren bloemstukken, gezonden door het jubileum-comité N. Z. H., der R. K. Kiesveree- niging van den R. K. Volksbond en de afd. Spaarkas. Op den dag kwamen hem complimen teeren de heeren Van Nugteren, chef der ge bouwen, bovenleiding en weg, en Zaanen, hoofd opzichter, die hem mede namens de directie, hem de gebruikelijke enveloppe overhandigde. Vervolgens de heeren IJsendijk, Steetskamp en Bottelier namens het jubileum-comité en de Weieerw. heer Rietveld, de heeren v. Geers, Wydeman en Van Woerkom, de drie eerste na mens den R. K. Volksbond afd. Zandvoort, de beide laatsten namens het bestuur van Haarlem II (tram), R. K. trampersoneel afd. St. Raphael, waarvan hij een getrouw lid is. Zoo is deze dag dan voor den heer Uitermark een onvergetelijke dag geworden, alsook voor zijn echtgenoote en kinderen. De R. K. Muziekvereeniging „Euphonia" (on- derafd. R. K. Volksbond Overveen) zal Donder dag 18 Januari, des avonds 8 uur, in het ge bouw „St. Bavo" te Haarlem, haar jaarlijkschc muziekuitvoering geven, onder leiding van den heer J. W. Lefeber. De avond zal verder worden opgeluisterd met het optreden van duo Busch, komische voordracht-kunstenaars uit Amster dam. 6 Januari is door den Minister van Financiën bepaald, dat voor zoover een fabrikant ten ge noegen van dien Minister aantoont, dat hij op het tijdstip van inwerking treden der Wet op de Omzetbelasting hier te lande goederen in voorraad heeft, die hij uit het buitenland heeft ingevoerd, kan deze minister hem onder de noo- dig geachte voorwaarden toestaan, deze goede ren binnen een te stellen termijn zonder beta ling van omzetbelasting af te leveren. ZU, die hiervan gebruik wenschen te maken, dienen zich met een ongezegeld verzoek te wen den tot den Minister van Financiën en Wel vóór 15 Januari as. Het weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de crediteurenlijst in het faillissement I. Frank, winkelier in heeren mode-artikelen te Haarlem. Deze lijst telt 38 crediteuren met een totaal passief van 9.444.91, waarvan preferent 2.603.73. De baten zijn nog niet volledig be kend. De voornaamste crediteuren zijn: J. Th Flohil huur en kosten preferent 1.275.85. Emiel Frank aand. nalatenschap 1037.80 H. Frank, idem 1037.80. Met ingang van lit uari is aan den heer H. de Lugt Jr., bouwki gemeente-opzichter, eervol ontslag verleenu en is hij gepension- neerd na een ruim 32-jarige dienstvervulling. Onder zijn toezicht zijn vele groote werken in deze gemeente uitgevoerd, terwijl hij ook met toezicht op de reparaties der gemeentegebou wen en -hofjes belast was. Het zal dezen vriendelijken, altijd goed gehumeurden scheiden den ambtenaar, die voor iedereen altijd klaar was om met raad en daad bij te staan, bij Zijn heengaan aan blijken van belangstelling on getwijfeld niet ontbreken. Tot opvolger van den heer H. L. Scheepers, die om gezondheidsredenen aftreedt, is be noemd tot hoofd van de St. Antoniusschool aan den Zijlsingel de heer J. Willeman, die reeds jaren aan de school werkzaam is. Woensdag 24 Januari zal het aftredend hoofd, de heer Scheepers, in de gymnastiekzaal der school gehuldigd worden. Langzaam maar zeker wordt Nederland over dekt door een net van service-stations, waar mede we dan eindelijk het buitenland op het gebied van automobiel-service zullen kunnen evenaren, zooniet overvleugelen. Enkele minuten nadat we Haarlem verlaten hadden op weg naar Amsterdam, zagen we reeds van ver het nieuwe auto-service-station van den heer Vogel, dat Zaterdag geopend te. Geheel naar de eischen des tijds ingericht, zal elke automobilist, die werkelijk zorg aan zijn trouw voertuig besteden wil, daar tevreden gesteld worden. Een drietal electrische Bowser-pompen zorgen voor de benzine-leverantie, gegarandeerd accuraat tot 1/10 van 1 De Bowser oltefon- tein geeft gelegenheid de olie te bekijken en te keuren, terwijl ze afgetapt wordt. Onderwijl worden de banden door een specialen meter op dsn iuisten druk gebracht, water in radiateur gevuld, enz. In een wip wordt een wagen op de hefbrug geschoven welke volgens een nieuwe methode met oliereservoir werkt. We meenen, dat dit een der eerste hefbrug- gen in Nederland is, met aparte veiligheids kleppen, die automatisch de olie tegenhouden, Donderdagavond om half negen zal mevr. Béatrice Dussane, lid van de Comedie Fran oaise, een voordracht houden voor de leden van de „Alliance Fran?aise" over „De Fransche poëzie van de 16e tot de 20e eeuw." De bijeenkomst wordt gehouden in een der zalen van „De Kroon", Groote Markt. ZIE VERDER BERICHT BIJ DE GEWONE ADVERTENTIËN Alle vrienden van „Herwonnen Levens kracht" sporen wü aan dezen liefdadigheids- avond te bezoeken, ten einde de berooide kas en de groote financieele zorgen van H. L. te hel pen verlichten. Met ingang van 1 Maart 1934 is aanwezen als directeur van het P. T. T.-(kantoor te Groen- loo, de referendaris lie klasse der P. T. T. J. Liedertnooy te Haarlem. A. Mok, K. Heerenstraat llrd.: actentasch: Politiebureau Smedestraat: ceintuur; F. Rozen- hart, Z. B. Spaarne 136, duif; W. Oling, Zo- merkade 135: glazen wisscher; W. Heij'koop, Roosveltstr. 70: kluwen garen; L. B. Elfrink, Hodsonstr. 20: gewicht; Postkantoor, Haarlem: portemonnaie; Schijf, Hier. v. Alphenstr. 36: kinderportemonnaie; M. M Sival, Ternatestr. 5: portemonnaie; J. D. Greuter, Burgwal 36rood: snijboonen; F. de Vries, K. Wijngaardstr. 10: tasch met med. instrumenten; H. Vogels, Oranjestr. 150: motorhandschoenen; J. Ver meer, De Keystraat 24: handschoenen; B. v. Doom Goetzeestr. 8: handbeschermer; L. K. Van de aangekondigde uitvoeringen, te geven door leeraren van de Toonkunstschool alhier, welke ten doel hebben de leerlingen in te jciden tot het doen hooren van belangrijke werken der muziek, om daardoor de lust tot musiceeren te bevorderen, zal de 2e uitvoering plaats hebben op Vrijdag 19 Januari a.s. des avonds om 8 uur in het schoolgebouw, Nieuwe Gracht 41. Medewerkenden zijn: de heeren Karei de Jong, piano, Jos de Klerk, fluit en M. Adam, cla rinet. Het programma bevat werken van Bach, Schumann en Brahms. Geboren, 11 Januari: J. Jenner-Schut, z.; 10 Januari: W. v. Heummen-Kuiper, z.; 10 Ja nuari: E. G. M. Sauveplanne-Vis, z.; 10 Ja nuari: D. v. Kampen-Hooi werf, z. Overleden, 11 Januari: M. C. Kamstra-As- sum, 70 j„ Johan de Wittlaan; 9 Januari: G. Heins-v. d. Lande 85 j., L. Margarethastraat; 12 Januari: E. Kors, 67 j., Klarenbeekstraat; 11 Januari: A. Zanen, 80 j„ Pijlslaan; 11 Ja nuari: C. de Vries, 76 J„ Hagestraat. Donderdagavond werd in het Kennemer-hotel te Beverwijk een druk bezochte vergadering gehouden van telefoon, abonné's, welke verga dering uitgeschreven was door de Vereeniging van Handel en industrie en de Middenstands- centrale, ten einde actie te voeren tegen de voorgenomen tariefswijziging van de telefoon, waardoor de prijs der gesprekken tusschen Be verwijk, Wijk aan Zee en Duin en IJmuiden belangrijk wordt verhoogd. Besloten werd een commissie te benoemen, bestaande uit de heeren mr. J. A. B. Sanders G. P. W Stortenbeek, Krijt, N. J. Out, ir. A- H. Ingen Housz, ir. J. H. Telders, mr. A. Moens, dr. van Haeff, W. de Groot, W. Ma ters. M. A. Huender, H- H. Meijer en J. B. D. Olie. Medegedeeld werd dat de commissie zoo spoe dig mogelijk aan het werk zal gaan en dat zij de belanghebbenden zoo uitvoerig mogelijk op de hoogte zou houden. Dinsdag 16 en Woensdag 17 Januari a.s. geeft het R.K. Haarlemsch Gemengd Tooneel „Tha lia" een uitvoering in den Jansweg-Schouw. burg. Woensdag 7 en Donderdag 8 Februari geeft deze vereeniging een kienavond in den Haar- lemschen Kegelbond. Een jazz-band en een hu morist zullen medewerking verleenen. De muziekvereeniging „Utile Diflci", direc teur de heer A. C. Jatjeno, en de Rederijkers kamer „St. Genesius", beide onderafdeelingen der St. Josephs-Gezellen Vereeniging Haarlem I, geven een liefdadigheidsuitvoering op Zon dag 21 Januari in het gebouw der St. Josephs- Gezellen, Jansstraat 59, ten bate der vereeni ging ter bestrijding der tuberculose „Herwon nen Levenskracht". Kaarten voor dezen avond zijn verkrijgbaar bij de comitéleden de heeren P. Dijt, Leldsche- straat; J. de Graaf, Grebberstraat 2, J. Rei nerie, Teylerplein 25, S. v. d. Lande, Dennen straat 12, B. Reynders, Zomervaart 134, in het gebouw Jansstraat 59 en in gebouw St. Bavo, Smedestraat 23. Het blijkt, dat de voor eenige weken plot seling ingevallen vorst tot in verschillende kui len met aardappelen is doorgedrongen. De ver schijnselen, die geheel bevroren aardappelen vertoonen, zijn gemakkelijk waar te nemen en by de verbouwers voldoende bekend. Minder bekend zyn echter die, welke optreden by aard appelen, die niet geheel bevroren zijn en dus niet papperig en zacht worden. Dergeiyke aardappelen zien er van buiten geheel nor maal uit. By aan-snyden of afschillen ziet men echter, dat het vleesch op de snyvlakte geheel of gedeelteiyk niet normaal meer is. De kleur is min of meer grauw; ook ziet men. dat het weefsel gemakkeiyk het water loslaat. Dergeiyke aardappelen zyn, hoewel voor di recte consumptie wellicht nog bruikbaar, niet geschikt voor export of voor bewaring voor langeren tyd- Daar het niet mogeiyk is deze aardappelen uit de partyen uit te zoeken, kan geen andere raad gegeven worden dan niet alleen de bevroren knollen als ondeugdehjk te verwijderen, maar ook de aardappelen, die in de omgeving van deze liggen, in ruime mate weg te nemen en deze voor veevoeder te be stemmen. Ten einde moeiiykheden by verdere bewaring en vooral ook als de aardappelen voor export bestemd worden, te voorkomen, wordt door den Plantenziektenkundigen Dienst allen aard appelverbouwers, die hun kuilen straks moeten nazien en van ongeschikte knollen moeten zui veren, ten sterkste aangeraden, dezen raad nauwkeurig op te volgen. ZONDAG, 14 Januari. Tweede Zondag na Driekoningen; 2e gebed van H. Hilarius; 3e ge bed van H. Felix. Te 7 uur voor Sylvester Haa- gen. Te 8.30 tot zekere intentie. Te 10 uur de Hoogmis voor het geesteiyk en tydeiyk welzyn der parochie. In Duinrust voor Elisabeth O. Tweehuysen. Te 2 uur in de kerk catechismus voor de jongens en meisjes, die by het einde van het schooljaar de geloofsbeiydenis afleg gen. Te 7.30 Lof. MAANDAG, 15 Januari. Feest van den H. Paulus; 2e gebed van H. Maurus. Te 7 uur voor Franciscus Joannes Eldering; te 7.30 voor een overledene; te 8.15 voor Joannes Dalhaus; te 9 uur voor Wilhelmina van der Styien; in Duin- rust voor Petrus A. Roozen. DINSDAG, 16 Januari. Feest van H. Marcel lus; 2e gebed tot Maria; 3e gebed voor Kerk of Paus. Te 7 uur voor Anna C. Tweehuysen; te 7.30 voor Franciscus J. A. Roozen; te 8.15 voor Leonardus Roozen Hz.; te 9 uur voor den Wei eerw. heer Leonardus A. Roozen; in Duinrust voor Anna Giebels. WOENSDAG, 17 Januari. Feest van den H. Antonius Abt. Te 7 uur voor overleden kinde ren Van Mierlo; te 7.30 voor Maria Roozen Ld.; te 8.15 voor Nicolaus A. van Kessel; te 9 uur voor Johannes B. Bos; in Duinrust voor over leden familie Tweehuysen. DONDERDAG 18 Januari, begin van de in ternationale Bidweek, welke duurt tot 25 Ja nuari. Na elke H. Mis het voorgeschreven ge bed tot verkryging der eenheid. Uitstelling van het Allerh. Sacrament tot 5 u. Te 7 uur voor Jeannette P. Beynes; te 7.30 voor Henricus A. J. Bos en Geertruida M. Roozen; te 3.15 voor Geertruida C. Roozen en overl. fami lie; te 9 uur voor Petrus P. Wiegman; in Duin rust voor A Roozen en Elisabeth M. van Vel- sen. VRIJDAG, 19 Januari Feest van den H. Ma- rius; 2e gebed van den H. Canutus; 3e gebed tot Maria. Te 7 uur voor Petrus A. Neelissen, te 7.30 voor Maria G. RoozenRoozen, te 8.15 voor Joannes W. Philippo, als lid van den R. K. Volksbond; te 9 uur voor een overleden vader; in Duinrust voor Anna M. F. van Velsen ZATERDAG, 20 Januari. Feest van de H. H. Fabianus en Sebastianus; 2e gebed voor den Paus. Te 7 uur voor Henricus Roozen en Joan na G. Bos; te 7.30 voor Henricus W. van Vel sen, te 8.15 voor Petrus M. van Schie; te 9 uur voor Cornelius J. A. A. Langenegger; in Duin rust voor Petrus van Velsen. Van 4 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Te 7.30 Maria-Lof met rozenhoedje. Onze zieken en overledenen, die in de gebeden der parochianen worden aanbevolen: Martinus van Woesik, die van de laatste H. H. Sacramenten is voorzien; alsmede Jacoba WarmerdamFiege, Anna M. F. van Velsen, Joannes W. Philippo, de weieerw. heer Leonar dus A. Roozen, die in den Heer zyn overle den. Ondertrouwd: Wilhelmus F. D. Dhaene uit Haarlemmermeer en Joanna G. Bamhoora al hier. Gehuwd: Petrus Th. Vogel en Anna C. van den Elshout, beiden van deze parochie. Personalia Voor het diploma A van het machinistenexamen is geslaagd de heer EL Brouwer alhier. Wyziging van begrootingen voor 1933 Door B. en W. zijn van Ged. Staten terug ontvangen de begrootingen voor 1933 en 1934 met het ver zoek daarin, zooveel doeniyk, die maatregelen ter verbetering van de financieele positie dezer gemeente door te voeren, welk zijn vervat in een terzake aan den Minister van Binnenland- sche Zaken uitgebracht accountantsrapport. Wat betreft den dienst 1933 hebben B. en W. W. na laten gaan, in hoeverre de posten, in verband met de werkelijk ontvangen en uitge geven bedragen, nader kunnen worden ge- laimd. Naar aanleiding hiervan bieden zy den raad ten concept-wyziging van de begrootingen voor 1933 ter vaststelling aan. Voorstell tot wijziging van d? begrootingen voor 1934 kunnen te zyner tyd door den raad worden tegemoet gezien. Verhooging hondenbelasting Door den Raad werd den 19den Dec. j.l. naar aanleiding van een brief van Ged. Staten, in princiep be sloten de hondenbelasting zoodanig te herzien, dat voor een bedryfshond ten minste f 4.— en voor een anderen hond ten minste f 7.50 per jaar wordt geheven. Naar aanleiding hiervan stellen B. en W den Raad voor, de belastingheffing zoodanig te wy- zigen, dat, te rekenen van 1 Januari 1934 af, geheven wordt a. voor waakhonden enz. f 4.bij een inko men van f 3000.en daar beneden (thans f 1.—) f 6.bij een inkomen van f 3000 tot f 10.000 (thans f 2.en f 8.by een inkomen van f 10.000 of meer (thans f 3. b. voor de overige honden by genoemde in komens resp. f 7.50, f 12.50 en f 17.50 (thans resp. f 5.—, f io.— en f 15.—). De hoogere opbrengst der belasting wordt door B. en W. geraamd op f 4000. De rijwielvergoedingen B. en W. stellen den Raad voor, te rekenen van 1 Januari 1934 af een nieuwe regeling inzake rywielvergoedin- gen vast te stellen. Door deze nieuwe regeling worden voor 1934 de u.tgaven van f 2005.— op f 1460.— terugge bracht. De jaarwedden van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger Door Ged, Stateen is mede gedeeld, dat zy voornemens zyn ten opzichte van de jaarwedden van den Burgemeester, den Secretaris en den Ontvanger de mogeiykheid van het door de wet toegelaten pensioenverhaal te openen. Genoemd college vraagt hieromtrent het oor deel van den Raad. B. en w. stellen voor hen te machtigen, aan Ged. Staten te berichten, dat de Raad zich kan vereenigen met de toelating van het thans gel dende maximum pensioenverhaal van 3 pet. voor weduwen- en weezenpensioen. B. en W. merken hierbij op, dat de op 1 Jan. 1933 ingegane korting van 6 pet., waarby f 1000 buiten de korting wordt gelaten, bovendien van kracht blyft. Demping gedeelte beek B. en W. stellen den Raad voor aan de N.V. Bouw- en Expl. Mij „Santpoort" vergunning te verleenen tot het rioleeren en dempen van een gedeelte beek langs den Bloemendaalschen straatweg te Sant poort. Gasthuisvest 11 - Telefoon 16471 Remcontrole op Modern Wach en Electr. Rembrug Smeerstation Parochiefeesten Het feestcomité dat is sa mengesteld om de as. feesten In de St. Gre- gorius-parochie te IJmuiden zoo luisterryk mogelijk te vieren, doet een beroep op alle parochianen, om een passende viering van de twee as. priesterfeesten en het parochiefeest mogebjk te maken. Iedere parochiaan wordt in de gelegenheid gesteld, zyn financieel offer per week, of per maand, te brengen, ook kan de gift in eens gegeven worden. Het comité hoopt op een goede medewerking. Na huisbezoek zal het be schikbare geld door de zelatrices aan huis wor den opgehaald. Teekent allen gul- Personalia Tot onderwyzeres aan de Emma- school alhier is benoemd mej. M- Jongejan uit Haarlem. Vraag: Wat Is de beste route van Rotter dam naar Roosendaal met opgaaf van overzet veren en aantal K.M. Antw.: Rotterdam, Goldschalzoord, Klaas waal, Middelsluis, Numansdorp, Willemstad (27,3 K.M.), Oude-Molen, Nieuwe-Molen, Stam persgat, Oud-Gastel, Roosendaal. Totaal 50 K.M. ongeveer. Overzetveren: Goidschalxoord en Numans dorp. Jubileumwedstryden D. E. S. Het jubileum- tournooi van D.E.S. werd voortgezet met de eerste partyen van de ontmoeting tegen „Ex celsior" (Velsen-Noord). De uitslagen zyn: Excelsior D.E.S. GertenbachRonde 107125 PoorthuisRonde (inv.) 150148 Lamers—C. J. Nobels 125114 EllenBottelier 7060 v. d. Aarv. Terwisga 92100 Ellen (inv.Roozen 55— 60 Totaal599607 In afwijking van het programma wordt de match Dinsdag 16 Januari a.s. beëindigd. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 10 Jan. J. Stoffers, kruidenier, Brucht gem. Ambt Hardenberg. Th. H. J. D. Bosch, zonder beroep. Eind hoven, Urkhovenscheweg 41. C. P. Berman, koopman, Barendrecht. P. J. G. M. J. van Kleef, kassier, Oud Beller- land. C. van Wagensveld, Baarn, Dallaan 4a. Jos. van Waegeningh, Utrecht, Jacobünen- straat 2. K. van Kalken, koopman In meubelen, Am sterdam, Nleuwendammerdyk 265 huls. J. D. Koppenol, Bussum, Thlerensstraat 1. P. H. Stecher, Amsterdam, Weegbreesiraat 38 huls. Vernietigd op grond van verzet het faillisse ment van O. Boon, koopman, Almelo, Hoogen- beltsweg 29. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faillis sementen vanJ. Beus, koopman, Amersfoort; G. H. de Ring, Utrecht, Hoogelande W.Z. 55; J. v. d. Roest, Hilversum; J. C. Stynders, Amsterdam; J. L. Balke, Amsterdam en C. C. E. Jacobs, Am sterdam. BINNIiNLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN aangekomen 10 Jan.: Arcos, s, Moer- manskust (voor Velsen), Ernst Hugo Stinnes 11 s, Gdynia, Apolo, s, Siax; Hermod, s, Antwerpen (voor Velsen); Joma, m.s., Londen (voor Wo.iner- veer).11 Jan.: Skoger, s, Porsgrund (met ijs voor de vlsschershaven); Phrontis, e, Hamburg; Hontestroom, s, Londen; Mavis, s, idem; Astarte s, Bremen; Amazone, s, Danzig. Vertrokken 10 Jan.: Normanaia, s, R'dam; Rav- naas, s, La Plata; Stad Zwolle, s, Vlaardingen. 11 Jan.; Arcos, s, Antwerpen; Gruno. m.s„ Delf- zyl; Hermod, s, Helslngborg; Boree, s. Newcastle AMSTERDAM aangekomen 11 Jan. Hontestroom, Londen, stukgoed. Handelskade, Holl. Stoomboot My.; Mavis, Londen, stukgoed. Handelskade. Ge neral Steam Transport Cy.; Astarte, Bremen, stuk goed, De Ruyterkade, Van Es Sc van Ommeren; E. H Stinnes 11. Gdynia, steenkolen, J. P Coen- haven, Ned. Steenk. Handel My.; Apolo, Sfax fosfaat, Fosfaatfabrlek, Gans Transport; Phi on us, Hamburg, ledig, Borneokade, Meyer Sc Co's Scheepv. My.; Amazone, Danzlg, stukgoed, Levant- kade, Verg. Cargadoorskantoor. JAVA-NEW-YORK LIJN KERTOSONO. New-York naar Java, pass 10 Jan. n.m. 11 uur Gibraltar. SITOEBONDO, Java naar New-York, 10 Jan. van Port Soudan. SIMALOER, 10 Jan. van Hampton Roads te New-York. SITOEBONDO, Java naar New-York, 10 Jan. te Port Soudan. TAPANOELI, 9 Jan. van Singapore naar New- Yolk. MIJ. NEDERLAND TANIMBAR, uitreis, 11 Jan. te Antwerpen MADOERA, uitreis, 9 Jan. van Sabang TAWALI, uitreis, 11 Jan. te Tjilatjap. KON. NED. STOOMB MIJ. AMAZONE, 11 Jan. van Danzlg te Amst. FAUNA, 11 Jan. van Venetië te Triëst. BACCHUS, Middl. Zee naar Rotterdam, pass. 11 Jan Gibraltar. VULCANUS, 11 Jan. van Livorno te Napels. CERES, 11 Jan. van Piraeus te Calamata CLIO, 11 Jan. van Salonica naar Istanboul. SATURNUS, 11 Jan. van Samos naar Volo. HEBE, 11 Jan. van Amst. via Rotterdam naar Middl. Zee. ACHILLES, Middl. Zee naar Amst., pass. 10 Jan. Ouessant. AGAMEMNON, 10 Jan. n.m. 9 uur van Amst. te Hamburg. ARIADNE, 10 Jan. van Tarragona naar Alicante. CERES, 10 Jan. van Piraeus naar Calamata. CLIO, 10 Jan. van Volo naar Salonica. FAUNA, 10 Jan. van Venetië naar Triëst. JUNO. 10 Jan. n.m. 5 uur 30 van Hamburg naar Amst. RHEA, 10 Jan. van Danzlg naar Stettin. SIMON BOLIVAR, 10 Jan. van Babados naar Amst. TELAMON, 10 Jan. van Port au Prince naar Kaap Haltlën. BARNEVELD, 10 Jan. n.m. 6 uur van Hamburg naar Antwerpen. IRENE. 10 Jan. van Malta te Alexandrië TELAMON, 8 Jan. van Kingston (J) naar Port au Prince. CRYNSSEN, 10 Jan. van Cristobal naar Puerto Llmon. HALCYON LIJN VREDENBURG, 10 Jan. van Klrkenaes n. STAD HAARLEM, 10 Jan. van Stockholm te Oxelosund. VREDENBURG, 10 Jan. van Klrkenaes n. STAD HAARLEM, 10 Jan van Stockholm te Oxelosund. STAD ZWOLLE, 10 Jan. van Velsen te Vlaar dingen. KON. HOLL. LLOYD ZAANLAND, 10 Jan. van Amst. te Vancouver. KON. PAKETV. MIJ. OMBILIN, 10 Jan. van Tamatave te Durban. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJINEGARA, 9 Jan. van Hongkong n. Manilla. TJISONDARI, 9 Jan. van Japan te Batavia. MIJ. OCEAAN PHRONTIS, 11 Jan. van Hamburg te Amst, Gebouw „Stj Bavo" Geel-Wit, 6 uur Ge wone zittingen 4 en 7 uur. Rembrandt-Theater „Fra Diavolo" Op het tooneel Dennis King en Thelma Todd en James Finleyson, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema „Ein Lied geht um die Welt" Op het tooneel Hertha en Ruth, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „My lips betray", 2.30, 7 en 9.15 uur. HEEMSTEDE R.K. Vereenigingsgebouw Tentoonstelling „Heemgas", 2—5 en 7—11 uur. Sociëteit „St. Bavo" Feestavond R. K. Metaalbewerkersbond, afd. Haarlem, 8 uur. Gemeente-Concertzaal Avondconcert door de H.O.V., kwart over 8 uur. Scheuwburg-Jansweg Tooneeluitvoering R.K. Gem. Tooneelvereeniging „Ludamus", 8 uur. Rembrandt-Theater „Fra Diavolo" Op het tooneel 2 Harolds, 2 430, 7 en 9.15 uur. „Anderhalf uur in de lucht", 11.30 uur v.m. Cinema „Ein Lied geht um die Welt" Op het tooneel Hertha en Ruth, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „My lips betray", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. HEEMSTEDE R.K. Vereenigingsgebouw Tentoonstelling „Heemgas", 25 en 711 uur. «mi* KONINGSTR. 27 TELEF 14609 Sociëteit „St. Bavo" R.K. Bevolklngsbu-, reau, 8 uur R.K. Commissie voor Beroeps- keuze, 8 uur. Rembrandt-Theater „Prins Willem var? Oranje", 7 en 9.15 uur. Cinema „Ein Lied geht um die Welt" Op het tooneel Hertha en Ruth, 7 en 9.15 uur. Luxor „My lips betray", 8.15 uur. Voor de apothekers, die toestemming ge vraagd hebben om des avonds, des nachts en des Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster opge maakt. Van Zaterdag 13 Januari des avonds 8 uur tot Vrydagavond 19 Januari 8 uur, zyn geopend: Firma Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69; fa. Gryseels en Van Hees, Lange Veerstraat 14; Marn'xApotheek, Marnixstraat 65; J. W. Flo- ryn, Centraal-Apotheek, Groote Houtstraat 78: W. P. Woutersen, Koninginneweg 3. De bibliotheken zijn geopend: Bibl. N. GROENMARKT 22 Woensdagsmiddags van 2)4 tot 4 uur voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 7 )4 tot 9 uur. Bibl. KLARENBEEKSTRAAT 60 Woensdagsmiddags van 1)4 tot 2'A u. voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 8 tot 9 uur Vrijdagsavonds van 8 tot 9 uur. Bibl. HAGESTRAAT 49 Woensdagsmiddags van 2 tot 3)4 uur voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 7)4 tot 8)4 uur Vrijdagsavonds van 7)4 tot 8H uur. Bibl. GEN. DE LA RE1JSTRAAT 17 Dinsdagsavonds van 8'/j tot 9)4 uur Woensdagsmiddags van 3)4 tot 5 uur Vrijdagsavonds van 8H tot 9)4 uur. N. V. C.—St. Jozef-Gezellen, terrein Concor dia, scheidsrechter P. v. Dam. St. IsidoresW. E. C„ terrein B.S.M., scheids rechter P. Bakker. PROGRAMMA WOENSDAG 17 JANUARI R.K. Transp.arb. 1—R.K J.W., terrein T.Y. B. B„ scheidsrechter J. Nyssen. B.V.C.R.K. Transp.arb. 2, terrein B.S.M., scheidsrechter W. Piepers. De naam Concordia is veranderd in W. E. C. F. J. MOOREN TE HUUR Zaanenlaan 42.50 p.m. Zaanenstraat bov. „32.50 H Stuyvesantstr. bov. 35-— n ben 35.— t# werkpl. „15.- Schoterweg bov 7 p.w. Jelgersmastraat „45— pm. Pijnboomstraat 37.50 n Schoterweg, winkel 15— p.w. Tematestrraat 7.75 p.m. 47.50 Bevr. Mak. JOOSTEN, Soenda- plein 14/16.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 4