STADS NIE U W S ANTHRACIET FRANS PERQUIN Mm tetitifft onó: Prima Droge Brechcokes FRANS PERQUtN ZAKEN-OMROEPERS 50 CENT PER RECEL ZATERDAG 20 JANUARI GRAALAGENDA „ST. PAULUS" Huldiging jubilaris KATHOLIEKEN BIJ DE HAARLEMSCHE POLITIE PAX ET BONUM van uitsluitend EERSTE KWALITEITEN bij TELEFOON 10212 is F- s* De Haarlemsche Lighaluitvoering STOOMVAARTLIJNEN H.O.V. Prettige middag voor kinderen van werkloozen Centraal comité voor werkloozen Het St. Franciscus Liefdewerk S.F. L. en K. J.W.V. MUZIEK EN DANS Kurt Jooss-Ballet R. K. Hotel-employe's Trekkingsdatum verloting T. Y. B. B. Uw Centrale Verwarming vraagt of wel Nootjes IV Bestelt deze bij Cr. Houtstraat 162 - Tel. 10212 1 DAMMEN Haarlemsche Damclub Clubkampioenschappen e Kampioenschap van Haarlem 2e klasse klein biljart kleine advertenties Kienavond T. Y. B. B. FAILLISSEMENTEN Dienstbetrekkingen Gevraagd en aangeboden 10 cent per regel Koop - Verkoop - Huur DIVERSEN j VERVOLG MOTOR R.K. DIENSTBODE ORGEL HEERENHUIS R.K. MEISJE PRACHT PIANO 125. NET R.K. 2e MEISJE ZIT-SLAAPKAMER HUWELIJK R.K. DAGMEISJE R.K. DIENSTBODE R.K. DAGMEISJE NET R.K. WINKELMEISJE Net R.K. Limburgsch Meisje FLINKE KANTOORBEDIENDE f 60.— RöDER PIANO DIENSTBODE 'N TROUWE KLANT JUFFROUW (Van 20 tot en met 27 Januari 1934) Graalhuis St. Jeanne D'Are, Spaarae 29. Zondag 4 uur Ledenvergadering. Alle leden en kactetten Vromen natuurlijk, hè! Korfballen, aanvang 2.30 uur en Hockey gaat door. De nieuwe rooster van de dadenclubs neemt deze week een aanvang. Graalhuis St. Veronica, Emmastraat. 4.30 uur Dadenclub de Justa's. Inwijdings cursus. 5 uur Inkleedingscursus. Dinsdag na de Congregatie „De Troubadours". Woensdag, 7.30 uur. „De Fiere Blijheid". Vrijdag, Ouderavond irf St. Jozefsgezellen. Ouders, wij hopen dat u aan onzen oproep om allen te komen gehoor wilt geven! Plaatsbe- spreken aan het clubhuis. Graalhuis Stanislaus Kostka. Middenweg 116. Zondag. Ouderavond aanvang 8.15 uur Brink- mann, Groote Markt. Bespreekt tijdig uw plaat sen! Zaterdagavond van 7 tot 9 uur. Zondag na de Hoogmis en aan de zaal. Wij vertrouwen op u aller komst! Vrijdag begint de Apologetische club, aanvang 8.30 uur. Geen dadenclub deze week. Algemeen nieuws. Alle ingewijde Graalleden van heel Haarlem worden Zondagochtend op Graalhuis Spaame verwacht (alleen 's morgens bijeenkomst). Niemand mag ontbreken! De besprekingen zijn van groot belang voor elk van jullie. Als je nog geen bericht ontvangen hebt, informeer dan even. EXCELSIOR ten van het K. J. W. V.-materiaal. Althans wederzijds ten deele. Wat nu S. F. L. en K. J. W. V. heet, zal later öf samenwerken, zóoals Quadragesimo dat verlangt, öf elkaar verbeten bestrijden, zooals het tot nog toe practised overal is. De jonge werkgever zal door om te gaan met de S. F. L.-jongens meer toegang vinden tot de arbeidsziel en veel begrijpen en veel begrijpen is veel vergeven. Maar ook de Franciscus-jon- gens zal den K. J. W. V.'er leeren kennen. Zoo kan het niet anders, of een wederzijdsche waar deering moet komen en groeien, omdat men als mensch tegenover mensch, zelfs als mensen tegenover kind staat. Mogen dan èn S. F. L. èn K. J. W. V. overtuigd zijn van het vitale belang van samenwerking; deze past toch van beide kanten in het raam van de groote so ciale wet der katholieken: Quadragesimo Anno, waaraan sociale organisaties als S. F. L. en K. J. W. V. beiden zich wel op de allereerste plaats strikt en met gewetensvolle nauwgezetheid te houden hebben. Het St. Franciscus Liefdewerk ziet dan, als een van de eerste en meest een voudig te verwezenlijken vormen van deze sa menwerking, een toetreden van véél K. J. W. V.'ers als werkend lid van het S. F. L. tege moet! Vrijdagavond hield de R.K. Bond van Over heidspersoneel „St. Paulus", afd. Haarlem, haar jaarvergadering. De heer C. Warmerdam sprak in zijn openingswoord over den wanordelijken toestand in liet maatschappelijk leven en over de positie, welke de R.K. Vakorganisatie in neemt. Medegedeeld werd dat dit jaar vier leden voor rekening van de afdeeling op retrai te kunnen gaan. Gegadigden kunnen zich op geven. Nadat de heer C. Hak goedkeurend verslag uitgebracht had namens de contröle-commissie, vond huldiging plaats van den heer P. C. van der Meijden, ter gelegenheid van het feit, dat hij 12 K jaar bestuurslid en secretaris van de afdeeling is. Te kwart voor negen werd de ju bilaris met zijn echtgenoote door den heer Haf binnengeleid. Nadat beiden aan de bestuurstafel plaatsge nomen hadden, werden zij door den voor zitter hartelijk welkom geheeten. Spr. schetste de moeilijke taak welke d'en functionaris is toe bedeeld en dankte hem in het bijzonder voor de prettige samenwerking. Ook dankte hij dé echtgenoote van den jubilaris voor de vele offers, door haar gebracht in het belang der or ganisatie. Namens de afd. bood spr. als stoffe lijk blijk van waardeering den jubilaris een boekenkast aan en zijn echtgenoote een bouquet, bloemen. Daarna feliciteerde het lid van het hoofdbestuur van St. Paulus de heer Ferd, A. Spit, den jubilaris. Deze gaf een overzicht van de arbeidersbeweging van de laatste 40 jaar. Zij moet opgestuwd worden ook met medewer king van de vrouw. De heer H. Leeuw, sprekende namens het be stuur van den - R.K, Volksbond, overhandigde den jubilaris een kistje sigaren. De heer Jos. A. v. Zeggelen, oud bestuurder van de afdeeling, dankte den jubilaris voor de prettige samenwer king, welke spr. als secretaris van het H. B. mag ondervinden. Hierna dankte v. d. Meijden voor de vele en hartelijke woorden en blijken van belang stelling, ook namens zijn vrouw en voor de mooie cadeaux. Hij hoopte, dat het hem moge zijn gegeven, nog vele jaren voor de afdeeling te werken. Hierna gaf de penningmeester een financieel overzicht en bracht de secretaris een nauwkeu rig jaarverslag uit. Door de reorganisatie van de bedrijven heeft afvloeiing van personeel plaats gevonden. Ook door het verkrijgen van pensioen en door over lijden is het ledentaai iets achteruit gegaan. Hierna had de bestuursverkiezing plaats. Aan de beurt van aftreden waren C. Warmerdam, S. Tesselaar, G. Boogaard, C. Genevasen en F. Stalvoort. Allen werden bij acclamatie her kozen. De benoeming van leden der Dienstcom missies had den volgenden uitslag. Dienstcommissie Waterleiding lid C. War merdam en J. Horich plaatsvervangend lid. G.EB.: P. C. v. d. Meijden, lid, II. de Vries, piv. nd. Gasbedrijf: N. Hof, lid, J. Leeuw, plv, lid. Openb. werken; F. Stalvoort, lid, M. Lynzaat plv. lid. Havenwezen: S. Tesselaar, lid, C. Horick, plv. lid. Hout en Plantsoenen: C. Genevasen, lid, A. Bamhoom, plv. lid. Slachthuis: G. v. d. Boogaard, lid, A. Lam- booy, plv. lid. De heer Van Oosten, die niet werd herkozen, werd door den voorzitter hartelijk bedaffkt voor het vele, door hem ten deze gedaan. Na een zeer geanimeerde rondvraag volgde sluiting. De .,R K. Politie-ambtenaar", orgaan van de R.K. Politievereeniging „St. Michaël", bespreekt het debat, dat in den Haarlemschen Gemeente raad is gevoerd bij de behandeling der Regee ring over het aantal katholieken bij de Haar- lemsche Politie. Wij ontleenen er het volgende aan: „De zaak heeft zich als volgt afgespeeld. Een katholiek raadslid gaf uitvoerig de motieven aan. waarom hij tegen iedere achterstelling der katholieken bij benoemingen is en op de uit- noodiging met gegevens te komen, werd toen het politiecorps genoemd. De burgemeester was niet op zijn gemak en zorgde van zijn kant zeer terecht voor tegenweer en hij liet zich de cijfers geven. Er werd echter een cardinale fout gemaakt, welke men over het hoofd heeft gezien. Twee ongelijksoortige grootheden wer den vergeleken. Men telde alle katholieke die naren van politie,.die in den burgerlijken stand als RK. staan aangegeven, rekende dus de naam-katholieken mede. terwijl aan den an deren kant de RK. Raadsfractie werd ge plaatst. welke alleen door praktiseerende ka tholieken wordt gestemd- Men zal bijvoorbeeld toch niet als katholiek kunnen en mogen mee tellen iemand, die jaren lang is een bekend socialist, als een bekend afvallige te boek staat, maar uit katholieke ouders voortspruitende. Al degenen, die de voorschriften der Kerk, van den Paus en de Bisschoppen gewoonweg negeeren. hun gewone kerkelijke verplichtingen niet na komen, dus niet den minsten aandrang gevoe len om op een katholieke lijst te stemmen, wan neer er verkiezingen gehouden worden, zulke mannen, en die zijn er helaas zeer velen, mo gen toch niet meetellen. De verhoudingen in het Haarlemsche Politie corps zijn wat kader betreft, als volgt: Commissaris van Politie niet katholiek. 3 Hoofdinspecteurs niet katholiek- 13 Inspecteurs, waarvan 2 katholiek. 17 Hoofdagenten, waarvan door toevallige omstandigheden het aantal gunstig genoemd mag worden, doch hierbij maakte de burge meester weder een kleine fout door iemand mede té laten tellen, die al reeds gepensioneerd was, daar de vacature wel niet: door een anderen katholiek zou worden betrokken. Op de corpssterkte van 203 man, hoofdagen ten en agenten te samen, zijn er volgens den burgemeester 58 katholiek. Bedoelde de burge meester alleen de laatste groep, dan wordt het nog erger, want dan zouden er 58 Roomsche agenten zijn op de 186 manschappen. De ver- houdingscijfers worden dan 58 op de 203 of 186 en de raadsfractie 11 op de 39, dus op het eer ste gezicht mogen de katholieken dubbel te vreden zijn. De tegenstelling is daarom echter zoo totaal onjuist, omdat als men de samenstelling van den gemeenteraad ook volgens den burgerlijken stand zou formeeren, het beeld er ontegen zeggelijk heel anders zal uitzien. Het laatste gepubliceerde bevolkingscijfer ziet er als volgt uit: 124855 inwoners, waarvan 42306 Roomsch Katholieken, dus ruim een derde van het in wonertal, zoodat dan het resultaat al heel an ders wordt: al in het nadeel van de katholieken komt te staan voor het lagere deel van het corps, terwijl in het kader zoo schreeuwend naar méér geroepen wordt- Om het tegendeel vol te durven houden, moet men wel een olifantshuid hebben." voor de Bondsraadsjaarvergadering welke ge houden zal worden op 6 Februari te 's-Hertogen- bosch. Uit de voorstellen lichten wü „actie voor in voering Arbeidswet 1919, wering vreemde ar beidskrachten, oplossing Vrouwenbesturings- vraagstuk." Dit laatste vraagstuk zal ter Bondsraad van alle kanten belicht en bezien worden. Pastoor Koelman zal er een inleiding over houden. Ver der ontwerp reglement-aanvullingsziekenkas en reglement voor de afdeelingen. Als Bondsraadsafgevaardigde werd gekozen de heer P. Boogh. Om drie uur werd de zeer ge animeerde vergadering gesloten. AFM. 31/50 PRIMA BELGISCHE ƒ2.50 GOEDE BELGISCHE EN HOLLANDSCHE ƒ2.40 20/30 ƒ2.60 ƒ2.50 S. ■ca> of O» ®0»0»0»0*0«0«0*0*0»0*0»0»0«0»0«0 •0«0®0»0.0#0.0®0#0®0®0®0«0®0#0.0®2*0f0«0.0®0.0®0#0®0®0»0^.0«0.0®0?0»0.0t0«0«0®0«0»0.0.0.< o»o«o®o*o*o«o*o®o®oéo»o*o®o®o®o* o®o«orcio«c«o®o®o«o«o®o»c«>G«o»o»o®o«o» »0«0»0«0»0#0«0*0»0®0«0«0»0»u»0»G®0®0®0®0®0®Q®0®C>»C® J. de Vries, schilder, Heerenveen. W. Hergaarden, caféhouder, Makkum. A. Wierda, kapper, Leeuwarden. A. Reinders, Wijmenga, veehouder, Garijp. Vernietigd op grond wan verzet het faillisse ment van: J. Kers, aannemer, Apeldoorn. Opgeheven wegens gebrek aan actief: W J. v. d. Beek, Hoek van Holland, Slachthuisweg 122; H. Schilte, kleermaker, Rotterdam, Bellevoystraat 89a: H. van Aken, Rotterdam, Gr. Hilledijk 58; C. Hazeu, reiziger, Rotterdam, v. Oldenbarnevelt- straat 142; C. J. Veldhuis, Rotterdam, v. d. Werff- straat 67; Heinz Hlrsch, reiziger, Hillegersherg, Balsemijnstïaat 44a; K. H. Beijlevelt, koopman, Zutfen; H. B Beckmann, Heerlerheide-Heerlen; J. P. H. Heijnens, Meerssen, Kuileneinderstraat 8. Men verzoekt ons opname van het volgende: De bekende gymnastiekuitvoering ten bat.e van het Haarlemsche Lighalfonds zal dit jaar plaats vinden op Zaterdag 24 Maart. De uitvoering zal evenals vorige jaren wor den gegeven door de leerlingen der verschil lende opleidingsscholen en onder leiding ge schieden van den heer B. J. Wieland Los en mej. M. B. Rooze Ook de Beverwijksche Gym nastiekvereniging „Turnlust" zal weer haar medewerking verleenen. De uitvoering wordt gegeven in den Stads schouwburg en muzikaal worden geïllustreerd door het muziekgezelschap „Orpheus", onder dirigentschap van den heer H. Th. Lindenborn. Be heer Mèijerink, de vader van deze sympa thieke uitvoeringen, zal zich weer met de fi nanciën der uitvoering belasten, zoodat ook dit gedeelte van dezen liefdadigheidsavond keurig verznwri is De heer Meiierink vertrouwt on- IJMUIDEN. Aangekomen 18 Jan.: Euterpe, s., verzorgd is. De lieer Meyerink vertrouwt op Bordeaux; Gondul, s„ Londen; Friesland, s., New- nieuw de medewerking der jeugd uit Haarlem castle; Ask, s., Gefle. en omstreken te verkrijgen, ten einde door 19 Jan.: Venus, s., Hamburg; Elgö, s., Hoge- middel van inteekenlijsten een groot bedrag nas; Lovland, s.. Leningrad; Maria Toft, s., Dan- voor het Lighalfonds bij elkaar te zamelen. ge; ©waterland, s Bmnen; saUand, s.. Ham- t i j- ^44- viol öl*rg; Isar, s., Japan; Mavis, s., Londen; Vecnt- Jongelui, die aan dit mooie doel willen hel- stroom, s., Huil; Beijerland, s„ Methil; Ettore, pen, kunnen zich nu reeds aanmelden bij den srax, Nleuwendam, m.s„ Hamburg, heer A. J. Meijerink, Cruquiusstraat 10, Haar lem. BINNENLANDSCHE HAVENS. Vertrokken 18 Jan.: Mary Sessor, s, Hamburg; 19 Jan.: Skoger, s„ Porsgrund; Texelstroom, Liverpool; Maasstroom, s, Bristol; Borgsten, Oslo; Tltus, s., R'dam; E. H. Stlnnes 11, s„ Stockholm; Agamemnon, s., Hamburg; Theano, s„ Belfast via Rotterdam; Rheenania, s., Rotter dam Vendia, s„ KJöge; Theseus, s„ Kopenhagen; Maret, s„ Antwerpen; Paul Emile Javary, s., Zondag 21 Januari a.s. geeft de H. O. V. in idem. de Gemeentelijke Concertzaal des avonds om AMSTERDAM. Aangekomen 18 Jan.; Gondul, 01c ,,„r PP„ rnnrert Snlist is Cor de Groot L°hden, stukgoed, Zeeburgerkade, Verg. Carga- 8.15 uur een concert, solist is cor ae cio doorskantoor; Euterpe, Bordeaux, stukgoed, Suri- piano. namekade, N. Rijnv. Mij. Het programma luidt: Suite in G. gr. terts, 19 Jan.: Venus, Hamburg, stukgoed, Levant- van J. F. Bach; pianoconcert in Bes gr. t. (so- kade, Verg. Cargadoorskantoor; Elgö, Högenas, list Cor de Groot) van W. A. Mozart; fantasie hout, Houthaven, Spliethoff; Lovland, Leningrad, over mntipven nit de Onpra Dpv TromDeter hout- Houthaven, M W. Brandts; Friesland, New- over motieven uit de Opera „Der irompeter castie. steenkolen, Rietianden. Scheepv. en steenk. van Séckingen (trompet-solo W. de Vries) MijAsk, Gefle, stukgoed. Zeeburgerkade, Verg. Van V. E. Nessler; Casse-Noisette, Suite van P. Cargadoorskantoor: Maria Toft. Danzig, steenko- I. Tschaikowsky. len. Hoofdkanaal West, P. E. G. E. M.; Isar, Japan, stukgoed, Javakade, Wm. H. Müller Co.; Gaas terland, Bremen, stukgoed, Handelskade, Wm. H. 1 Müller Co; Salland, Hamburg, stukgoed, Han delskade, idem; Mavis. Londen, stukgoed. Han delskade, General Steam Transport Cy; Vecht stroom, Huil. stukgoed. Handelskade, Holl. Stoom boot Mij; Beijerland, Methtl, steenkolen, Rietlan den, Scheepv. Stenk. Mij; Ettore, Sfax, fosfaat, Fosfaatfabrlek, Gans Transport. MIJ. NEDERLAND. uitreis, 18 JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, Tan. van Colombo. CHR. HUYGENS, thuisreis, 1 Jan. van Singa pore. JOHAN DE WITT, uitreis, 19 Jan. van South- Men schrijft ons: Het was een prachtig initiatief van het Cen traal Comité voor Werkloozen, om nu ook eens voor de kinderen van de werkloozen een mid dag ontspanning te organiseeren. Wat hebben die kinderen genoten! Eerst van de opwekkende muziek van de „Spaarne Band' onder leiding van den heer Mica, welks vroo-1 amptonT lijke wijsjes zij spontaan meezongen. Daarna van de sprankelende, melodieuze liedjes van het I MIJ. OCEAAN. Kinderkoor „Polihymnia", onder de bekwame EüRYMEDON, 19 JaJn. van Penang naar Am- lading van den heer W. Hespe en begeleid terdam. door mej. Emmy van Eden. Maar vooral van de komische films, die hen zoo heerlijk deden clytoneus - Van - Hamburg' schateren van het lachen! Zij werden nog op jan perim. versnaperingen getracteerd, zoodat ieder zich PÓLYDORUS, Amsterdam naar Java, 19 Jan kan voorstellen wat een prettlgen middag ze van Suez, gehad hebben. De heer Luijken bedankte de medewerkers voor hun welwillendheid en de vreugde, die zij verschaft hadden. Woensdagavond is in de bovenzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw door bovenge noemd comité een lezing aangeboden voor de werkloozen, aangesloten bij de plaatselijke vak centrales. De heer B. J. Meijerink sprak over. ,Het redden van drenkelingen", waarbij hij een serie lichtbeelden gaf. De heer H. J. Niemöller sprak een kort ope nings- en slotwoord. Als jaarlijksche vriend is het orgaan van het St. Franciscusliefdewerk „Pax et Bonum" weer op onze redactie aangeland. De tijden hebben het vriendelijke blad geen goed gedaan, het is knap vermagerd, niet door gebrek aan copie, maar door het uitblijven van.... nou ja.... van „biedt de grootste keuze, beveelt zich beleefd aan, levert complete installatie", etc. Slechte tijd, nietwaar! Een gevoelig artikel wordt ditmaal natuurlijk gewijd aan Frans Beaufort, den overleden pen ningmeester. Uit het verkorte jaarverslag lezen we, dat bijna 200 pupillen om geestelijke en materieele verzorging vroegen. De gebruikelijke ouder avonden werden weer een succes. Eind 1932 waren 100 jongens ingeschreven in het filiaal „Haarlem-Noord", dat nog steeds veel geld te kort komt. De Schola Cantorum, de tooneelclub, gym nastiekclub en tientallen andere Instellingen verheugden zich in groote belangstelling en hielden de jongens van de straat en uit de bioscoop. Onder de talrijke foto's zijn er een drietal van de jubileum-uitvoering „Burger-Edelman" van Molière. Over het koperen feest levert een onbekende schrijver een geestig artikel, dat bulkt van woordenovervloed en den recipjee- renden bestuursleden van Jubileerende ver- eerügingen een forschen „hak" zet en onge schreven tot blaas! akerige feest-„ossen" pro moveert. Speciale aandacht verdient het artikel, waar in geschreven wordt over de verhouding van Kath. Jonge Werkgevers tot het Liefdewerk. Nadat het doel van beide vereenlgingen is Uiteengezet, schrijft men: Het S. F. L.-materiaal toch zijn de toekom stige arbeiders, de toekomstige ondergeschik- Voor een gespannen kijkenden en ademloos luisterenden Stadsschouwburg trad gisteren avond voor de derde maal reeds in Haarlem het wereldberoemde Kurt Jooss-ballet op, met het prachtige programma dat het reeds eerder hier uitvoerde, en waarmee het o a. ook Parijs veroverde. In de vier balletten welke het danste, nl. De zeven helden, Wereldstad, Een bal in oud Weeneh en Doodendans, heeft het talrijk op gekomen publiek opnieuw genoten van de vol maakte rhythmiek en de aangrijpende, uit het leven gegrepen plastiek, van dezen tot het uiter ste gedisciplineerden danstroep. Zoowel het ko mische als het meer. ernstige en het dramati. sche weten deze perfecte dansers weer te geven met feillooze en scherpe karakteristiek. Steeds blijven ze voornaam van stijl en ook de com binatie der kleuren van de belichting is tot de allerhoogste perfectie opgevoerd. In een felle belichting ziet men het burleske van den beren jager* in de Zeven helden, het aangrijpend en fel belichte leven in Wereldstad, met haar hart-prangende tegenstellingen van arm en rijk, van mondain gedoe en misleiding, de ver makelijke momenten en fijne kleurenharmo- nieën op ,,Een bal in oud Weeneri" en tenslotte den fantastischen Doodendans in het diepzin nige, wrange en ware ballet in acht tafereelen .,De Groene Tafel". Er werd over een en ander in deze kolom men reeds geschreven, maar we willen een en ander naar aanleiding van deze derde voorstel ling in Haarlem nog eens gaarne onderstrepen, wie de prestaties van dezen buitengewonen danstroep nog niet zag mag de eerste de beste gelegenheid om iets-geheel eenigs op dit ge bied te zien, onder geen voorwaarde voorbij laten gaan. De afdeeling Haarlem van den Ned. R. K. Bond van Hütel-, Café-Restaurant geëmployeer den „St. Antonius" hield hedennacht een leden vergadering in gebouw St. Bavo. Voorzitter Schlütter heette speciaal welkom den adviseur kapelaan G. v. Dijk en he hoofdbesuurslid v Bijsterveld. De actie voor den oudejaarsavondsluiting is prachtig geslaagd. Om 10 uur leefde Haarlem „en familie." Hiema werd behandeld de beschrijvingsbrief KONINKL. HOLL. LLOYD. ZEELANDIA, thuisreis, 18 Jan. n.m. 9 uur van Vigo. ORANIA, thuisreis. 19 Jan van Montevideo. Op Donderdag 25 Januari a.s., des avonds te I 9 uur zal in het gebouw der R.K. Militaire-Ver., Zoetestraat 12, de trektang plaacs hebben van de verloting ten bate der R.K.S.V. „The Yellow Black Boys". Deze trekking kan door iederen lotenbezitter bijgewoond worden. jjinHiimniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiijiiiimiiiiiiiiiiiiiiHMiiiiimmiiiiijj ÜiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiMiiT VEREEN. NEDERL SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—O.-AZIE LIJN. ARENDSKERK, thuisreis, 18 Jan. van Yokohama MEERKERK, 18 JJan. van Hamburg n. Rotter dam. OUDERKERK, uitreis, 19 Jan. van Suez. HOLLAND—AFRIKA LIJN. KLIPFONTEIN, thuisreis, 18 Jan. te Durban. MELISKERK, uitreis, 18 Jan. van Suez. NIJKERK, 19 Jan. van R'dam n. Bremen. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. GROOTEKERK, uitreis, 18 Jan. te Bombay. KONINKL .NEDERL STOOMB M.IJ. VENUS, 1 Jan. van Hamburg te Amsterdam. TITUS, 19 Jan. van Amsterdam te Vlaardmgen. MARS, 1 Jan. van Livorno te Savona. NEREUS, 19 Jan. van Kopenhagen te Aalborg. TIBERIUS, Faro n Barcelona, pass. 19 Jan. Gi braltar. VULCANUS, 18 Jan. van Palermo n. Amst. OBERON, uitreis, 16 Jan. te San Juan de Porto Rico. BARNEVELD, uitreis, pass. 18 Jan. Ouessant. EUTERPE, 18 Jan. van Bordeaux te Amst. AJAX. 18 Jan van Vigo naar Amst. ARIADNE, 18 an. van Huelva te Lissabon. MARS. 18 Jan. van Livorno n. Savona. NEREUS, 18 Jan. van Kopenhagen n. Aalborg. ORESTES. 18 Jan. van Gibraltar n. Algiers. CRYNSSEN, 19 Jan. van Curasao n. Puerto Ca- bello. TITUS, 19 Jan. can IJmuiden n. R'dam. AGAMEMNON, 19 Jan. van IJmuiden naar Ham- burg. THESEUS, 19 Jan. van IJmuiden naar Kopen hagen. ROTTERD. LLOYD. BALOERAN, thuisreis, 1 Jan. van Port-Said. KOTA AGOENG, 17 an. van Batavia naar Rot terdam. KOTA PINANG, thuisreis, pass. 19 Jan. v.m. 2 uur Ouessant. HOLLAND—AFRIKA LIJN. BINNENDIJK, 1 Jan. van New-York te R'dam. BURGERDIJK, 19 Jan. van New-Oreans te Rot terdam. HALCYON LIJN. STAD AMSTERDAM, 19 Jan. van Oxelsosund naar Vlaardingen. STAD ARNHEM, 18 Jan. van Vlaardingen te Genua. STAD HAARLEM, 18 Jan. van Vlaardingen naar Bagnoli. KONINKL. HOLL. LLOYD. GAASTERLAND, 19 Jan. van Bremen te Amst. SALLAND. 19 Jan van Hamburg te Amsterdam. ORANIA, thuisreis, 19 Jan. van Montevideo. KONINKL. PAKETV. MI-T. TASMAN. 17 Jan. van Tamatave n. Batavia. SAWAHLOENTO, 18 Jan. van Tamatave naar Manakara. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. BENGALEN, 18 Jan. van Pacific Kust te Ran goon. SAPAROEA, 17 Jan. van Vancouver n. Calcutta. TJIBADAK, 18 Jan. van Shanghae n Batavia. TJIBESAR, 16 Jan. van Padang n. Cheribon. Over hel Sportfondsenbad Naar aanleiding van het adres aan den raad der gemeente Haarlem betreffende Sportfondsen- bad Haarlem, gezonden door enkele „belas tingbetalers", wil ik, zonder in te gaan op ver dere onjuistheden in dit adres, het volgende on der de aandacht brengen. Zooals de geheele voorstelling van zaken in dit adres, moet. èn voor de spaarders èn voor Ue gemeente, het een zeer onvoordeelige zaak wor den (of reeds zijn), zich ooit met De Sportfond sen ingelaten te hebben. Indien dit juist was, zou dan noch één der betrokken gemeenteambtenaren, noch één der spaarders of de rest der „belastingbetalers" dit opgemerkt hebben; doch zou door een kleine groep belastingbetalers, die. naar mij bekend ls, op geen andere wijze bij het Sportfondsenwerk betrokken zijn dan als belastingbetalers, hierop geattendeerd moeten worden en eerst thans, nu de plannen een dusdanigen definitieven vorm aangenomen hebben, dat eerstdaags tot den bouw zal worden overgegaan. Het zou noch voor den één, noch voor den ander pleiten. Hieronder publiceeren wij den stand van den wedstrijd om het derde, klasse clubkampioen schap 1933-1934 der Haarlemsche Damclub. Deze luidt momenteel als volgt: 1. J. J. van Kesteren 25 15 4 6 34 2. K. Oly 17 12 4 1 28 3. J. Zurel 18 10 7 X 27 4. M. van Leeuwen 19 11 4 4 26 5. A. Smit 20 11 4 5 26 6. B. Henneke 18 11 3 4 25 7. G. Bakker 19 10 3 6 23 8. W. Jonkhof 17 9 3 5 21 9. J. Pus 18 8 5 5 21 10. I. Ravensbergen 17 9 1 7 19 11. H. G. J. Andriessen 17 8 2 7 18 12. J. J. Groenewoud 18 6 6 6 18 13. W. J. A. Matla 14 7 3 4 17 14. O. T. Glaser 19 5 7 7 17 15. G. Molenaar 16 7 2 7 16 16. I. Risseeuw 11 5 4 2 14 17. Jac. Fr. van Garderen 15 7 0 8 14 18. J. Merts 16 6 2 8 14 19. E. Sonnega 14 4 5 5 13 20. J. Kuntze 14 5 2 7 12 21. H. W. C. van Rhoon 16 4 4 8 12 22. J. Klaverstijn 14 3 2 9 8 23. U. Jötten 15 1 6 8 8 24. J. J. van Toorn 14 3 1 10 7 25. J. J. Aïing 16 1 4 11 6 26. H. v. d. Werff Jr. 3 0 3 0 3 27. A. F. Munnikhuis 5 0 2 3 2 28. M. Weiland 1 0 4 2 29. U. v. d. Waarden 9 0 1 8 1 30. L. Minnema 11 0 0 11 0 De uitslagen van de laatste voorwedstrijden voor bovengenoemd kampioenschap, welke in het clublokaal van de B- V. „Haarlem" gespeeld werden zijn: pnt. brt. h.s. gm. N. N. (BVH) 150 33 20 4.54 D. J. Steffers (Korenbeurs 121 32 17 3.78 D. J. Steffers (Korenbeurs) 150 49 16 3-06 M. v. d- Pavert (Vriend) 143 49 15 2.91 R. N. (BVH> 140 44 12 318 M- v. d. Pavert (Vriend) 150 44 15 3.40 De eindstand is nu ais volgt: gésp. gew. car. brt. gem. winstp. totaal 1. v. Noort (B. Krytje) 4 3 566 111 5.09 1.35 6.44 2. J. A. Baart (DES) 3 2 429 84 5-10 1.20 6-30 3. Meeuwenoord (Haarl. N 4 2 523 99 528 0.90 6.18 4. A. Tabbers (BVH) 4 4 600 138 4.34 180 6.14 5- C. v. d- Berg (BVH) 4 1 520 96 5.41 0.45 5.86 6- A. Timmer (Roosendaal) 3 2 426 102 4.17 1.20 5 37 7. C. v.d. Hoek (BVH) 3 1 348 78 4.46 060 5.06 8. N. N. (BVH) 4 2 572 154 371 0.90 4.61 9- D. J. Steffers (Korenbeurs) 4 3 571 176 3.24 1.35 459 10. J. Langendijk (Bl. Krijtje) 3 1 427 117 364 0.60 424 11. M. v.d- Pavert (Vriend.) 4 1 531 173 3.06 0.45 3.51 12- J. D- Ronde (DES) 4 1 470 154 3.05 045 350 13. D- Prang (Haarl. N.) 4 1 410 160 2.56 045 3.01 De nummers 1 tot en met 8 worden geplaatst voor de finale, welke van 31 Jan. tot 4 Febr. a.s- gespeeld wordt in de „Korenbeurs", Spaarne OMROEPERS Op Donderdag 1 Februari a.s. organiseert I T.Y.B.B. haar jaariyksehen kienavond in het clubgebouw aan de Zoetestraat 12, voor leden en donateurs (trices). Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V, (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling: Verzocht door de N.V. „J. Th. van Taalingen Co's Handelsmaatschappij", Amsterdam, Spui' straat 2. Bewindvoerder mr. Th. F. Boerlage, Am' sterdam, Prinsengracht 460. Verhoor: Vrijdag 16 Maart 134 des v.m. 11.30 uur In de Raadkamer ln het Paleis van Justitie. Prinsengracht. Amster dam. Verleend aan de Handelsvennootschap onder de firma Twentsche Stoom-Beijersch Bierbrouwerij Hagedoorn K.'rschmann te Almelo en hare ven- nooten H. J. Hagedoorn te Ootmarsum en H. W. Hagedoorn te Almelo, voor den tijd van één Jaar. ingegaan 19 Dec. 1933. Bewindvoerders: H. Mey- ilng, directeur der Hengelosche Bierbrouwerij te Hengelo en Jhr. mr. W. G. v. d. Wijck, Almelo. Verzocht door de Handelsvennootschap onder de firma Gebr. v. d. Wetering te Rotterdam en hare firmanten C. v. d. wetering, W. v. d. Wete ring en M v. d. Wetering, allen te Rotter- uur in het Gerechtsgebouw te Rotterdam. Verlenging verzocht door Wilhelmus Meester, ingenieur v. h. te Zandvoort, thans te Amster dam, Sloterweg 136, voor den tijd van ander' Verhuur etc. 20 cent per regel Prijzen voor Particulieren en bij vooruitbetaling (BIJ CONTRACT AANMERKELIJKE REDUCTIE) uilllllllllUlllllllllllllllllllllillillliiiiiiiiiiiiiilliililllliillllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilltllMllllllllli niiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiuiiiiiiimimiiniitiiimmiiiiiiiiiiiiir AANKOMENDE ETALEUR gevraagd, met het vak bekend, voor directe indiensttreding. Lin- geriehuis Gr. Houtstraat 83, Haar lem. B 49692 Te huur GROOTE ONG. KAMER, met balkon en groote kast, over R. K. Kerk. Br. Bureau van dit blad onder lett. M. 49690. NET DAGMEISJE gevraagd, bij C. J. Breukels, Java- laan IA, Heemstede. B 49696 BURGERHUISJE te koop gevraagd te Haarlem direct van eigenaar. Br. met prijs onder letter D 49674, bur. van dit olad. Een-knops WISSELSTROOMTOE STEL, wegens övercompl.. nog 6 m. gar. f 35, Hoogewoerdstraat 49, H'lem. K 49677 te koop aangeb. merk zijklep 3Vz P-K- Triumph, Lage Prijs. Adres te vërn.Kloosterweg 12, Heemstede. Te huur te Haarlem GARAGE voor pl. van 8 wagens; ook goede werk plaats, bij Schalkb.gr. f 10 per w., - brieven onder letter M 49675, bur. half jaar. Bewindvoerster mej. mr. M. J. Kluit- I van dit blad. man, Haarlem. Verhoor: Zaterdag 3 Febr. 1934 des v.m. 10.45 uur in het Paleis van Justitie te Haarlem. Jansstraat 81. Verlenging verleennd aan N.V. Scheepsbouw Machinefabriek „De Liesbósch", te Utrecht, voor den tijd van anderhalf jaar, ingaande 8 Decem ber 1933. Bewindvoerder mr. H. N. J. Bink, Utrecht. Gevraagd te Haarlem Februari ean nette tegen 15 Failliet verklaard: 17 Jan M. Otto van Heul, zonder beroep, Rot terdam, Erasmusstraat 32b. A. O. Wisse, koopman, Rotterdam, Adriana- straatj^24. Groot, rechtskundig adviseur, Amsterdam, Fraunhoferstraat 25. p. M.Dalmen, kruidenier, Amsterdam, Ge rard Doustraat 96. J. W. G. Lokkart, hotelhouder, Venlo. A. v d. Bogaard, steenkolenhandelaar, Aarle- Rlxtel. Jacob van Went, tuinder, Venlo. P. J. Dawans. koopman en garagehouder, Venlo. B. J Elschot, koopman, Aalten. H. Hulshof, metselaar. Toldijk gem. Steende ren. HG. Albers, schoenmaker en winkelier, Voï- den. D. Kamperman, smid, Twello gem. Voorst. N. Henry Bosten. winkelier-horlogemaker, Heerlerheide, Heerlen. Bokstraat 51. H. Kielstra, bulten gemeenschap van goede ren gehuwd met J. de Goede. Opelnde. B. v. d. Zee, manufacturer. Drachten. A Zuldema, winkelier, Veenwouden. voor dag en nacht, die zelfstandig en netjes kan werken, met huise lijk verkeer, in gezin met 6 kinde ren. Br. met verl. loon onder let ter B 49686, Bur. van dit Blad. Te koop een z. g. a. n. KOOLSPITSLAMP Br. onder letter E 49689. bur. van dit blad. te koop gevraagd, gebruikt Har. monium, klein model, voor repeti tion, liefst met reglstreerlng. Br. onder letter J 49687, bur. van dit Blad. Te koop een gerleflilk ingericht Hee renhuis. bevatt. beneden kamer en suite, zijkamer, keuken, hal, vesti bule, boven 3 slaapkamers, zolder en vliering; met daarnaast ruime ga rage. bergplaats en tuinhuisje te Hoofddorp, Hoofdweg. Tevens te koop in uitstekenden staat verkeerende AUTO. merk Ve ile, 4-pers. six. Te bevragen bü H. van ArkeL Biedt zich aan een net 18 jaar, liefst te Utrecht, met hui selijk verkeer, zonder kinderen, v. d. of d. en n„ v.g.g.v. Brieven onder letter A 19715, bur. van dit blad. LEEST H.H. WERKGEVERS EN SCHRIJFT R.K, Jongeman, 21 jaar, zoekt bij verdienste voor de avonduren te Amsterdam. Onverschillig wat. Ook voor bioscoop of theater. Br. onder letter A 49691, bur. van dit blad. 5 j. gar., f 10 p. m. fr. thuis. 2e Jan v. d. Heydenstraat 103, A'dam Z. Te koop of te huur HUIS stal voor 18 koelen, hooiberg, paar denstal en wagenschuur, desgew. met land voorzien van gas en water leiding. Te bevr. bi) J. v. RUITEN, Kerkweg 21, Spaarnwoude. E 49678 KOOP OF HUUR Zandvoort. Riant veel gez. pension en villa. Haarlem: Groot heerenhuis, etage of kamers, alles le stand bij spoor. Te bevr. J. v. Vlietstraat 85, Haar lem. E 49711 Gevraagd van 8 tot 6.30 uur. v.g.g.v., gewend met kinderen om te gaan. Aanmel den hedenavond tusschen 8 en 10 uur Jan Luyckenstraat 44huis, Am- Sloterweg* Tie! Hoofddorp^ 49688 ste.rdam-Zuid. B 49702 Gevraagd NET MEISJE v. d. en n. met hulsel, verk. bij J. DijkzeulNells, Waarderweg 24, Haarlem. B 49681 Te koop een net gedr. COSTUUM v. f 7.50 en SMOKING cost, f 11.50, gewone maat, Jansstraat 7, Haar- enu G 49680 In besch. kl. gezin gem. beschikbaar met pens. met of zon der huisel. verk. BOEKENRODE- PARK, Aerdenhout. Br. letter N 49679. Bur. van dit Blad. Gevraagd R. K. DIENSTBODE voor d. en n, ln gezin met kinderen. Conditie mondeling na 7 uur. Pljls- laan 121, Haarlem. B 49694 Gevraagd NETTE R. K. DIENSTBODE foed kunnende melken. Hoog loon. fleln gezin Brieven onder letter B 49695, bur. van dit blad. Ik zoek een eenvoudige dame met opgewekt karakter. Liefst pl.m. 40 laar voor gezelschap en hulshou ding, met behulp van werkster, bil gezonde dame op leeftijd te Alk maar. Behandeling als hulsgenoo- te. Br. onder letter B 49707, Bur. van dit Blad. Een R. K. persoon leeftijd 34 laar, soekt kennismaking met een meisje tusschen de 25 en 35 jaar. Brieven onder letter V 49714, bur. van dit Olad. Gevraagd een net 15,,'aar b« TH. J. HULS- JJUbOH, Vogelenzangscheweg 252 Vogelenzang. B 49682 Gevraagd 15 Februari een nette kunnende koken en netjes wer- E- v- Adres: Mevr. H. COEBERGH—SCHIPPERS. Bloe- mendaalscheweg 289, Overveen (Naast- huize Dulnrust). B 49684 Flink &a0Rgc^0TrRhieleHaiK. SCHO" gevraagd Adres: Firma J. H. Schous, Oude Groenmarkt 16, Haarlem. B 49661 Biedt zich aan >ud 22 jaar, v.g.g.v., om in Februari ln dienst te treden. Liefst in het Noorden. Brieven aan M. WELLING. Beekstraat 22 A, Schinveld. A 49708 gevraagd te Utrecht, vlot kunnende ;ypen. Bij gebl. geschiktheid ultst. 700ruitzlchten. Br. met uitv. inl. jnder letter B 49712, bur. van dit bl. desgew 5tr. 224 ƒ5.p. m. .Marco Polo- 4 II A'dam W. Ook 'sZond. J 49703 Gevraagd tegeh 1 Februari FLINK MEISJE voor d. en n„ goed kunnende koken, werken en wasschen. Hulp van 2de meisje aanwezig. Brieven: Mevrouw WESTERKAMP. Beethovenstraat 60 boven, Amsterdam Z. Tel. 22963 of Aanmelden Dinsdagavond 810 DORPSPASTORIE (Z. H.) Gevraagd Febr.Maart een pl.m. 40 jaar, v.g.g.v., 2e meisje aanwezig. Br. letter B 49704. Bui- van dit Blad. Biedt zich aan R.K MEISJE ;egen 1 Februari, v.g.g.v. Br. no. 9, Boekh. JAN HAVERMAN. Ferd. Bolstraat 65, Amsterdam. A 49699 Jongen zoekt een nette ZIT- SLAAPKAMER, in of in onmid dellijke nabijheid van Heemstede. Br. onder lett N 49693 Bur. v. d. blad. Nietwaar. U bent *n trdüw lezer van onze rubriek „Omroepers". U moogt er graag eens ln grasduinen. D« zakenman weet van Uw speurlust t« proflteeren, hij plaatst Zaken-Om roepers, die onze rubriek juist zoo veelzijdig doen zijn en die Uwe regel matige belangstelling Inderdaad mo- tiveeren. gevraaed voor zaak te Amsterdam, om eigenaar te vervangen, tevens voor de huishouding. Vergoeding salaris, kost. inwoning en aandeel winst Borg- stortlng 1 1000.Brieven franco onder letter B 49701, bur. van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 3