STAD S NIE U W S D Haarlem, 25 Jan. ^De Leidsche Courant BEURS VAN AMSTERDAM De vroegbeurs Wisselkoersen R( DONDERDAG 25 JANUARI JONGEN DOOR 'T IJS GEZAKT Door moedig optreden gered DE ZOUAVEN JUBILEEREN Statuten 'N STROP VOOR ZANDVOORT Rijkssubsidie voor steunverleening ingehouden Besmettelijke ziekten Jubileum Afnemend aantal Interessante bijzonderheden Kamer van Koophandel en Fabrieken VERKEERSONGEVALLEN Botsing Ned. boksploeg in ons land terug Huldiging op het Centraal Station te Amsterdam LAWNTENNIS Tilden wint van Vines BURGERLIJKE STAND Een goede baas Zweden wint van Duitschland Hongarije en de Olympische Spelen 1936 HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HEEMSTEDE NIEUW-VENNEP OVERVEEN SANTPOORT AGENDA 26 Januari Oostersche Olympische Spelen UIT DEN OMTREK BILJARTEN Competitie Ned. Biljartbond Motordienst DAMMEN Om het Ned. kampioenschap Ned. Natuurhist. Vereeniging meyer Personalia Finale nationaal hoofdklasse clubkampioenschap Beurs-thermometer BENNEBROEK BLOEMENDAAL HAARLEMMERMEER is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan- gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTIEN VRAAGT PROEFEXEMPLAAR HALFWEG DONDERDAG 25 25243 1 16843 1043 JANUARI 1934 Woensdagmiddag om ongeveer half vijf zakte de 10-jarige B. wonende in de Merovingerstraat, door het ijs van de Wetering achter het Open baar Slachthuis. De werkman D. Veenhof, die vanaf het terrein van het slachthuis het onge val zag, stelde onmiddellijk pogingen in het werk den jongen te redden doch kon, ondanks een in allerijl gehaalde plank, den drenkeling niet bereiken. Op zijn hulpgeroep verscheen de 20-jarige H. van Oyent medisch student, zoon van den hoofdinspecteur van het slachthuis en wonende op het terrein in de onmiddellijke nabijheid. De jonge man overzag de situatie, bedacht zich geen oogenblik en sprong geheel gekleed tusschen de ijsschotsen. Hü mocht het genoegen smaken de reeds in zinkenden toestand verkeerenden B. zwemmende aan wal te bren gen, waar de jongen werd bijgebracht en door Veenhof per auto naar zijn woning vervoerd. Ondanks het feit, dat de heer Van Oyen een goed zwemmer is, mag hier een woord van hulde voor deze onverschrokken daad niet achterwege blijven, want zonder deze hulp was de jongen zeker verdronken. tingen te Hellevoetsluis, verplaatst naar Haar lem en toegevoegd aan het hoofd van de in spectie der directe belastingen aldaar. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot lid van het college van regenten over de gevangenissen te Haarlem: mr. A. L. M. van Berckel, rechter in de arrondissements-rechtbank te Haarlem en hem altijd gaarne in ons midden en de hoog geleerde spreker gevoelt zich hier thuis, door J. J. Thöne, bankier, te Heemstede, oude banden aan onze stad gehecht. Wie zich zijne vorige voordracht herinnert over zijn expeditie naar Nieuw-Guinea, zijn tochten naar de Smeroetop, wie denkt aan zijn belangrijk werk voor onze suikerrietcultuur, In Indië verricht, zal verlangend zijn, hem weer eens hier te zien en nu over een zeer bijzonder onderwerp te hooren. D xatscourant" bevat de statuten van HilaiiUs' Draadini'.ustrie- en Handel Maatschap pij N. V., te Haarlem. Naar wij vernemen, heeft de regeering aan het I gemeentebestuur medegedeeld, dat de gemeente In de afgeloopen week zijn alhier 9 gevallen van roodvonk en een geval van diphtherie ge constateerd. Maandag 29 Januari a.s. hoopt de heer G voor het tijdvak van 23 Nov. 1932 tot en met Mollema den dag te herdenken dat hij voor 25 Den 28en Januari a^s. zal. zooals wij reeds meldden, het Bestuur van den Algemeen Ne- derlandschen Zouavenbond het feii herdenken, waarop de bond vóór 40 jaar werd opgericht. In de St. Jozefkerk te Hillegom heeft om tien uur des morgens een plechtige H. Mis plaats, welke zal worden opgedragen door pastoor I. Wils, die, als zoon van den luitenant der Zou- aven, ook de feestrede zal uitspreken. Na de plechtige Hoogmis zal er een kleine bijeenkomst worden gehouden van alle aanwezige Zouaven, waarna de gewone jaarvergadering in den na middag zal plaats vinden. Ofschoon er van de ruim honderd oud-strijders, welke zicli nog in Nederland bevinden, niet velen naar Hillegom zullen kunnen komen, stelt het bestuur van den Bond toch al het mogelijke in het werk een aanzienlijk aantal aan deze geestelijke her denking te doen deelnemen. Hoewel het aantal dezer moedige oud-strij ders met den dag afneemt, doordat velen lang de 80, ja zelfs de 90 jaar zijn gepasseerd, is de Oud-Zouavenbond toch nog steeds actref. Het bestuur van den Bond stelt zich hoofdzakelijk ten doel de laatste levensjaren van de zouaven te verlichten door hulp en bijstand te bieden waar noodig blijkt. Voor het jongere geslacht is het ongetwijfeld interessant een oud-Pause lijk soldaat te hooren verhalen van zijn strijd tegen Garribaldi, aldus de „Residentiebode". Jammer en feitelijk bedroevend is het evenwei, dat nog zoo'n groot aantal oudgedienden hulp behoevend is. In Maart van het vorig jaar maakte men een statistiek op, waarbij men nog 116 oud-zouaven telde, waarvan er even wel ruim 50 in financieel opzicht hulpbehoe vend waren. Door den Bond werd toen een be roep gedaan op alle Katholieken In Nederland- Thans bevinden zich nog ruim honderd oud strijders in ons land. Dit aantal komt voor in de statistiek van den bond, die in den zomer van 1933 te Utrecht bijeen kwam, waarbij door de leden met vreugde kennis werd genomen van t feit, dat dank zij het onvermoeid pogen van pastoor Van Leeuwen te Hillegom en door de welwillende medewerking van Mgr. Schiop- pa en Mgr. Cladewyn het was gelukt het schit terend vaandel der Nederlandsche oud-zouaven, dat te Rome in een der Musea aanwezig was, terug naar Nederland te krijgen. Dit vaandel prijkt thans als een symbool der Nederlandsche heldhaftigheid in het Bisschoppelijk Museum te Haarlem, in welk museum men een afdee- ling inrichtte, gewijd aan de herinneringen der oud-strijders. Op de laatstgehouden vergadering deelde het bestuur .van den Bond van oud-zouaven ook mede, dat de jongste der oud-strijders 80 jaar telt en de oudste, de heer C. Molenaar te Kogge-Wognum, den gezegenden leeftijd van 97 jaar had bereikt. Met dankbaarheid werd tevens gewaagd van de jaarlijksche gift van 2000.die door Z. H. den Paus aan de be- hoeftigsn wordt toegekend. Beschrijven wij nog terloops het kostbaar vaandel der oud-strijders,- hetwelk op den eer sten verjaardag van den slag bij Mentana door de Nederlandsche vrouwen werd geschonken. Dit vaandel, hetwelk tal van jaren in de sa cristie der Sixtijnsche Kapel te Rome bewaard werd en daar was neergezet door de Neder landsche strijders als blijk van hulde aan den Faus, teen men welgemoed naar zijn vader land terugkeerde, is het kostbaarst voorwerp van alle herinneringen, aan den strijd in 1866. Het bezit een buitengewone waarde wegens de kostbare, zeldzaam-fijne stof, waarvan het is vervaardigd, de prachtige afbeeldingen en de rijke en kunstzinnige uitvoering. De zijden stof draagt aan een kant een afbeelding van St. Petrus, op een troon gezeten en aan den an deren kant een afbeelding van den aartsengel kleuren. Op den vaanstok bevinden zich de van bladgoud en goudborduursel vervaardigde wapens der zouaven en der provincies, waaruit de mannen afkomstig zijn. Rondom de beelte nis van St. Michael staan de namen vermeld van de plaatsen, waar de veldslagen werden geleverd. Op het onderste deel staan kleine vierkantjes in de pauselijke en Nederlandsche Wieuren. Op den vaanstok bevindt zich de pauselijke tiaar en het St. Petruskruis. Het kleinste détail van het vaandel zoowel als van den standaard bewijzen van den kunstzin der vervaardigsters, en het was dan ook met groote blijdschap, dat dit vaan door de Nederlandsche Katholieken en door de veteranen binnen het Bisschoppelijk Museum te Haarlem werd In gehaald. 16 September 1933 geen rijkssubsidie voor de steunverleening aan werkloozen zal ontvangen. Het beloopt hier een bedrag van omstreeks f 16.000. De oorzaak hiervan zou gelegen zijn in de Verregaande slordigheid van den administra tieven dienst der gemeente. Wij hebben hedenmorgen terzake een on derhoud gehad met den wethouder van Sociale aangelegenheden, den heer Molenaar, in het bijzijn van den heer H. A. Tiemeyer, waarne mend voorzitter en oudste lid van den dienst, van Maatschappelijk Hulpbetoon. De heer Molenaar zeide, dat deze zaak vol gens hem geïnspireerd Is door eenige raadsle den. Hij stelde zich op het standpunt, dat een ambtenaar ten stsdhuize ten volle voor zijn taak berekend moet zijn en daarom bemoeit de wethouder zich alleen met de steunregeling als Iets niet in orde Is. Eenige jaren geleden had Zandvoort nog wei jaar, als wijkknecht in dienst trad bij de N. V. Melkinrichting „De Sierkan' De eerstvolgende vergadering der Kamer zal worden gehouden op Dinsdag 20 Februari. Woensdagmorgen half tien had op den hoek van de Amsterdamsche Vaart en Bakhuizen van den Brinkstraat een aanrijding plaats tusschen een auto komende uit de stad en een met een paard bespannen voertuig, komende uit de ge noemde straat. De auto, die nogal snel reed, Woensdagavond met den trein van 18.54 uur arriveerde aan het Centraal Station te Amster dam de Nederlandsche amateurp'oeg, die tijdens een veertiendaagschen tour in Noorwegen zulke fraaie successen wist te behalen en nu in het land terugkeerde. In de eerste klas wachtkamer vond een kleine huldiging plaats. De heer E. Rapmund, voorzit ter van den Nederlandschen Boksbond hield hier een korte toespraak, waarin hij de deelne mers aan deze succesvolle Noorsche toumée huldigde voor hun prachtige prestaties. Spr. dankte vooral den leider van den tour den heer A. Scharroo voor zijn goede zorgen en leiding. De Amsterdamsche deelnemers kregen kran sen van enthousiaste bewonderaars en daarmede was deze korte huldiging afgeloopen. In totaal hebben er 35 partijen plaats gevon den en hiervan zijn er niet minder dan 25 door de Hollanders gewonnen, aldus verklaarde de lei der van den tour, de heer A. Scharroo, terwijl de andere wedstrijden op punten of door k.o. ver loren gingen. Over de resultaten uit sportief oog punt zijn wij dus meer dan tevreden, aldus be sloot de heer Scharroo ons onderhoud. Woensdagavond zijn ook de Haagsche deel nemers bij hun aankomst in de hofstad harte lijk gehuldigd, terwijl A. Rasenberg, de Eindho- venaar, die omstreeks middernacht nog aldaar aankwam, door een groote groep belangstellen den enthousiast werd ontvangen. De zevende match tusschen Tilden en Vines werd gewonnen door Tilden met 9—7. 1—6, 64, 46, 63. Dit is zijn vierde over winning. nlg werkloozen. Maar de administratie voor de moest de kar voorrang geven. Dit gebeurde werkloozen Is in korten tijd zoo In omvang toe genomen, dat zij den ambtenaar over het hoofd is gegroeid. De ambtenaar, die er destijds mede belast was, was wel van goeden wil, maar niet des kundig. Voorheen nam Zandvoort de steunver leening aan de werkloozen voor eigen rekening, maar ln 1932 werd door den raad een voorstel aangenomen om de subsidie van het Rijk te verkrijgen. De toezegging van het subsidie is ons toen door een hoofdambtenaar van het departement gedaan, maar spr. kreeg daarbij tevens de mededeeling, dat in plaats van 30 cent, 35 cent uurloon betaald zou worden. Gelijktijdig werd niet, waardoor een botsing volgde. Het paard werd ernstig gewond en moest door een dierenarts verbonden worden. De auto is doorgereden. De politie stelt een onderzoek ln, letter .jen nummer van den auto zijn bekend. Ondertrouwd: 24 Januari: P. Koeleman en J. J. v. Koperen; J. G. Philippo en B. J. A. Kluck; G. M. Eising en C. G. Nolet; A. C. A. de Koek en C. J. Vermaas: H. Jacobs en E. v. Kampen; L. L. v. Maris en H. C. Bakker; H. M. M. Boes door het rijk een subsidie van 75 pet. toegezegd, I mans en M. E. Bel; H. Bogaart en A. Diekmann; maar daarbsn moesten vanzelfsprekend ook de G. B. J. Borst en H. B. Willemse; D. Stimme Rijksvoorschriften worden opgevolgd. en C. M. v. Merkenstein; J. Kol en G. C. De dienst werd uitgebreider en toen werd een Roede; J. A. Leijssenaar en A. M. Gigengack; nieuwe ambtenaar aangesteld, n.l. de heer Bus, A. Bloemhof en M. J. Leeuwenburg; A. Spoor een wachtgelder van de regeering, die speciaal I en M. v. Eek. de taak had, de steunverleenning zooveel mo gelijk te drukken. Deze ambtenaar ontdekte fouten in de admi nistratie van den dienst en ging, buiten den wethouder en de commissie, die met het toe zicht op de steunregelng belast is, om. naar den burgemeester en de regeering, welke hou ding door den heer'Molenaar ten zeerste werd gelaakt. Spr. vond het goed, dat zooveel mogelijk ge daan werd om de subsidie te verkrijgen, maar I Getrouwd: 24 Januari: A. Liverni en M. J. Verweij; G. A. v. Putten en C. v. d. Werff; J. de Vrind en H. S. Stootman; IJ. J. Blokker en F. P. Tak; C. H. Smit en C. Joores; W. J. Wiedijk en K. Bruning; J. Gebe en A. E. M. H. Mudde; L. W. Veenendaal en M. Steeman; F. J. v. Luijken en H. Amiabel; H. Boxma en C. Klooster; J. A. J. M. Eldering en A. M. C. Thijssen; J. H. C. Sleverts en T. G. Negenborn. Geboren: 23 Januarte M. E. LanfermeiJer Voorham, z.; F. OnnekesStreek, z.; P. Kalf— wil dat niet doen ten koste van de werkloo- Kruithof, z.; W. F. KieftUitendaal, z.; C. J. zen. De strijd tusschen den heer Molenaar en I ReversJanse, z. Dinsdag 30 Januari hopen bij Van der Lin dens Bakkerijen negen leden van het per soneel hun koperen jubileum te vieren. Het zijn de heeren D. Buur, J. Trakels, Z. Eikebout, M. Dirks, G. Spoor, D. Smit, A, Klelnhout, C. Arink en E. Bourée. Het zal hun op dezen dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. den ambtenaar, ging hierom, omdat de ambte naar personen anders classificeerde dan spr. Bijvoorbeeld, iemand, die tot zijn 17e jaar vis- scher was geweest en daarna 24 jaren stuca- door en zelfs chef, werd toch door den ambte naar geclassificeerd als visscher, wat een sterke vermindering ln den steun voor den werklooze ten gevolge had. Wat betreft het vermissen van steunlijsten, deelde spr. mede, dat dit oude lijsten betrof, die door den vorlgen ambtenaar van tijd tot tijd werden weggeworpen, omdat hij ze niet meer noodig achtte. Er zijn nog wel bescheiden aanwezig, waaruit kan blijken, of iemand In dertijd werkloos is geweest. Wij vrogen nog hoe die f 16.000 gedekt zou den moeten worden. De heer Molenaar mede, dat dit bedrag gevoegd Is bij het na- deelig saldo van den dienst 1933 en dat de dienst voor 1935 daarmede zal worden belast. Overleden: 22 Januari: A. v. d. SleenMan- demaker_ 72 j„ Koninginneweg. 23 Januari: J. Smelt, 62 j., Gruttostraat; J. W. Vreeswijk, 64 J., Kennemerstraat; J. de Vries -Tensen, 39 j., Havenplein; E. F. Bruijnsteen, 45 j„ Potgieterstraat. 24 Januari: M. MerksHeijblok, 63 j.t Lom bokstraat. Maandag werd nog in de late avonduren de laatste partij gespeeld van den landenwedstrijd DuitschlandZweden op overdekte banen. Von Cramm (Duitschland'1 sloeg Oestberg (Zweden) met 16, 64, 61, 75. Einduitslag landenwedstrijd 32 voor Zwe den. Het Hongaarsch Olympisch Comité heeft te Boedapest vergaderd, waarbij besloten werd in principe deel te nemen aan de Olympische Spe len 1936 te Berlijn. Hongarije zal voorts bij het Internationaal Olympisch Comité voorstellen indienen om de bepalingen Inzake het kunst- tournooi te wijzigen, indien het I.O.C. zelf eventueel niet besluit het tournooi te laten ver vallen. Gemeenteraad Vergadering van den ge meenteraad op Woensdag 31 Januari des mor gens om 10 uur. De agenda vermeldt: Ingekomen stukken. Bijdrage aan het Crisis-Comité. Jaarweddere- geling burgemeesters, secretarissen en ontvan gers in Noord-Holland. Beschikbaarstelling plaatsje ingevolge Landarbeiderswet. Vaststel ling pensioensgrondslagen. Crisis-Comité B. en W. stellen voor voor het jaar 1934 uit de gemeentekas beschikbaar te stellen een bedrag van f 2.10 per werklooze of van f 117.60 ln totaal, wegens te verleenen extra hulp aan werkloozen als bedoeld in de circulaire van het Nationaal Crisis-Comité van 1 Januari j.l. Gemeenteraad De raad dezer gemeente vergadert Donderdag 25 Januari des avonds om 8 uur. O.a. zal aan de orde komen: Verhuur ter rein nabij den Meerweg voor oprichting wie lerbaan. Jaarwedderegeling burgemeester, secre taris en ontvanger. Benoeming controleerend gemeentearts. Contröleerend Gemeentearts B. en W. stellen voor voor den tijd van één jaar, te rekenen met ingang van 1 Januari 1934. aan te stellen, op arbeidscontract, als controleerend gemeentearts, dr. M. Colenbrander alhier. Personalia De heer H. Uittenboogaard al hier slaagde voor het te Amsterdam gehouden examen voor Engelsche handelscorrespondentie. Eieren veiling Café De Groot. Kippeneieren: aanvoer 12300 stuks, prijzen 3.804.50 per 100; kuikenseieren: aanvoer 1400 stuks, prijzen 3.403.80 per 100; eendeneieren: aanvoer 200 stuks, prijzen 3.804; pluimvee: oude kippen 4090 ct., konijnen 0.651.35. Upruimmg. Nu de Bloemendaalsche weg van de lastige en niet ongevaarlijk geworden tramrails Is bevrijd, hebben P. W. besloten, om ook 't eindje Zijlweg op Bloemendaalsch gebied railvrij te maken. Met de afwerking van de voet- en rijwiel paden langs den Bloemendaalscheweg wordt geregeld voortgegaan. De algeheele afwerking zal eerst over eenige weken in het topeca- seizoen volgen. Zouden Weg en Werken der Ned. Spoorwe gen nu ook nog een middel weten te vinden, om te maken, dat de rails van den spoorweg niet bijna altijd boven de bestrating uitsteken? En hij, die een manier wist uit te denken om 'tgeheele hotel van ouds het Raadhuis voor een koopje een meter of 5 naar 't Óósten te verplaatsen, zou Overveen er een grooten dienst mee bewijzen. Dan zou 't van zijn ge vaarlijke en lastige zandlooperachtige vernau wing verlost zijn. R. K. S. V. „Santpoort" Vrijdag 26 Januari houdt de R.K.S.V. „Santpoort" een algemeene ledenvergadering. De agenda is zeer belangwek kend en vermeld o.a. verkiezing'voor een vacant- geworden bestuurzetel. De vergadering vindt plaats in het „Huis te Velsen", des avonds om 8 uur precies. Gebouw „St. Bavo" Bestuursraad R. K. Volksbond, 8 uur Cursus St. Marcus, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Smeden patroons, 8 uur Onderling Belang, 8 uur Proza, 8 uur. Stadsschouwburg Groot Ned. Tooneel. „Tobias en de Engel", kwart over 8. Café-restaurant Gebr. Brinkmann Kien- avond K. J. M. V. „St. Augustinus", kwart voor 9 R. K. Esperantistenvereeniging „Ab- bé Richardson", 9 uur. Rembrandt-Theater „Der Zarewitsch" Op het tooneel: „Kremo en Carlino" 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „Gladde Jongens" 8.15 uur. Cinema „Nachtclub Madonna". Op het tooneel: „Conchita en Rocco" 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Bestuur Spaarkas „St. Nicolaas", 8 uur Haarlems Gemengd Koor, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Al- berdingk Thijm, 8 uur. Gebouw' St. Elisabethsvereeniging. Jans straat 49 Praatavond R K. Vrouwenbond, 8 uur. Gemeentelijke Concertzaal Opera-avond Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap", kwart over 8. Schouwburg .lansweg „De vier Müllers, kwart over 8. Café-restaurant Gebr. Brinkmann Ned. Natuurhistorische Vereeniging, kwart over 8. Het „A.I.D. de Preangerbode" meldt, naar Aneta uit Bandoeng seint, dat het Ned.-Indisch Olympisch Comité een telegram uit Manilla ontving over de in Mei aldaar te houden Oos tersche Olympische Spelen. Behalve Inlanders zullen ook Indo-Europeanen worden toegelaten. Over de toelating van deze laatste groep werd sinds 1928 onderhandeld. De toelating stuitte tot dusver op bezwaren van Japansche zijde. Er bestaat thans kans dat er een Ned. Indische athletiekploeg naar Manilla wordt gezonden. Het programma voor de wedstrijden om het deelde ons daaromtrent gewestelijk kampioenschap, voor wat de Haar- lemsche vereeniging „De Korenbeurs" in klasse F„ afdeeling 1, betreft, luidt als volgt: Vrijdag 26 Jan.: „De Korenbeurs"„De Roe mer", Amsterdam. Vrijdag 9 Febr.: „De Korenbeurs"Insulin - de", Amsterdam. Dinsdag 13 Febr.: „De Roemer'„De Koren beurs". Woensdag 21 Febr.: „Insulinde"„De Koren beurs". Maandag 5 Maart: „De Korenbeurs"„Ons De beëediging van de bij de Schoolcompagnle van den Motordienst benoemde reserve tweede luitenants zal op Zaterdag 27 Januari a.s. door den commandant van het korps, majoor A. M. I Genoegen", Zaandam. N. van Loon, plaats vinden. Donderdag 8 Maart: Korenbeurs". Bi) elke ontmoeting speelt Iedere speler 2 par- Installatie kapelaan Ed. Deter- I tjjen- dus worden er 8 partijen gespeeld. ,,Ons Genoegen"„De Vrijdag 26 Januari a.s. komt de bekende Wagenlngsche Hoogleeraar en oud-stadgenoof prof. dr. J. Jeswiet voor leden en introducés van bovengenoemde vereeniging eene lezing houden over Atjeh, meer speciaal over de bos- schen en de dennenbosschen van Atjeh. De voordracht wordt gehouden in de groote zaal bij Brinkmann des avonds 8% uur Groote Markt en zal door lichtbeelden worden ge ïllustreerd. Wij behoeven prof. Jeswiet bi) het Haarlem- Woensdagavond om half tien had in het ge bouw van de St. Josephs-Gezellen-Vereeniging Haarlem V, de plechtige installatie plaats van den nieuwen vice-praeses, kap. Ed. Determeijer, die kortelings tot kapelaan van de kathedrale parochie werd benoemd. I De jaarlyksche wedstrijd om het persoonlijk De heer C van Dam senior, opende met den damkampioenschap van Nederland zal dit jaar Kolpingsgroet en heette allen welkom, in het in Maart as> aanvangen. De inschrijving sluit bijzonder plebaan L. A. A. M. Westerwoudt en 0p 25 Peor. a.s. bij den lsten secretaris van Kap. v. d. Lugt, districts-praeses en gaf v^r- den Ned. Dambond, den heer W. H. Lieve te volgens het woord aan den plebaan. Spr. schets- Dordrecht Willemstraat 15 te op ernstige en vroolijke wijze het werk van Dit Jaa; kunnen nog a{le speiers, die den den nieuwen vice-praeses en sprak den wensch heden van zijn bultenlandsch verblijf ln Den uit, dat kap. Determeyer in de parochie vele meestertitel bezitten, aan den wedstrijd deel- jaren voor het Gezellenwerk moge arbeiden en nemen. speldde hem vervolgens bet directeurs-insigne De a.s. wedstrijd om het Nederlandsche Dam op de borst. kampioenschap is daarom van zoo bijzonder Kap. v. d. Lugt, districts-praeses, feliciteerde groote beteekenis, omdat de mogelijkheid be- eerst den vice-praeses met zijn installatie en staat dat in verband met de oprichting van richtte zich toen tot de gezellen. Spr. zette op den Int. Dambond nog dit jaar een tour- kernachtige wijze het Kolpingsprogram uiteen nooi om hel wereldkampioenschap zal worden en spoorde aan tot godsdienstzin, arbeidzaam- gehouden, zoodat dus deze wedstrijd om het heid en vroolijkheid. Aan het slot stelde spr. het Nederlandsche damkampioenschap tevens de groote ideaal van Kolping ter navolging aan voorwedstrijd zou zijn van den a.s. wedstrijd allen, met den wensch dat Haarlem V in de om het wereldkampioenschap, toekomst moge groeien en bloeien en veel van De verwachting is dan ook gewettigd dat de zch zal laten hooren. as. wedstrijd om het nationaal damkampioen Kap. Determeyer sprak verheugd te zijn met schap bijzonder sterk bezet zal worden, zijn benoeming als vice-praeses, deelde mede Nu vooral in de laatste jaren de meestertitel dat binnenkort eenige veranderingen zouden door spelers buiten Amsterdam is behaald, zal plaats vinden, waarvoor de medewerking der I waarschijnlijk ook elders dan alleen ln Am- gezellen door hem werd verzocht. Spr. is vol animo voor het Gezellenwerk, dankte den plebaan voor de Installatie en ver volgens den districts-praeses voor diens felici tatie en gaat vol vertrouwen de toekomst tege moet. De heer Jac. Kaart sprak hierna een woordje namens den Raad van Bestuur, waarop de °nior de vergadering met gebed sloot. (Ongecorrigeerd) sterdam gespeeld worden. Bij beschikking van den Minister van Fin an ciën is de inspecteur der directe belastingen, enz. W. J. I. M. van Berckel, toegevoegdaan I venhagé) en Damvereeniging „Constant" (Rot 8che publiek niet meer in te leiden, wij zien het hoofd van de inspectie der directe belas- 1 terdam), De kampioenscompetitie om den titel van na tionaal hoofdklasse clubkampioen van den Ne derlandschen Dambond zal volgende maand aanvangen. Hieraan zullen de volgende districtskampioe nen deelnemen: Damvereeniging „Gezellig Sa menzijn" (Amsterdam); Haarlemsche Damclub (Haarlem); Damvereeniging ,,D. I. O." ('s-Gra- De goedkeuring der plannen in Amerika, tot het opkoopen van overtollige petroleum en de geleidelijke distribueering daarvan, ten doel hebbende de olie-prijzen te stabiliseeren, als mede de verminderde olie-productie in de Ver- eenigde Staten gedurende de afgeloopen week, waren hedenochtend van stimuleerenden invloed op de stemming. Koninklijke Olie, welk fonds gisteren reeds reageerde op de productievermin dering, was onder beroepshandelaars gevraagd, opende l'/2 boven het vaste slot van gisteren en monteerde bovendien van 179V3 tot 18054. Voorts was in Shell Union eenige handel tot 6 '/26% (6 5/16) en ontwikkelde zich eenige vraag voor Tide Water. Overigens waren andere toonaan gevende waarden eveneens gunstiger van toon op de verwachting dat het monetair program in Amerika een tijdelijken stimulans op Wall- street zal teweegbrengen. Zoo werden Philips- lampen 254 hooger verhandeld tot 254, Hep HVA 1 pet. op tot 18018054 en monteerde Am sterdam Rubber 1 en 154 pet. tot 10410454,' hoewel de rubberprijs te New-York onveranderd bleef. Unilever lag weer zwak 818254 (8354) op het feit, dat het Pond Sterling nog geen herstel te zien geeft. Amerikaansche Shares waren frac- tioneel beter. Steels 3654, Bethl. Steel 29; Ana conda iets luier op 10%. De Youngleening no teerde 54 lager op 5554- Dollars en Ponden wa ren vaster respect, op 1.5654 en 7.81. Openbare verkooping De uitslag van de gisteren gehouden verkooping door notaris mr. J. A. de ia Hayze van 2 woningen met tuin grond op .Dageraad" aan den Binnenweg al hier is als volgt: Pand 1 hoogste bod 2000, niet gemijnd. Pand 2 hoogste bod 2025, niet gemijnd. In combinatie werd op 350 gemijnd door den aannemer van der Putten te Heemstede voor den heer j. Meijer alhier, aan wlen de koop werd gegund voor 4375. De gasprijs De gemeente Haarlem zal, als gasfabrikant, omzetbelasting moeten beta len. Deze belasting verhaalt Haarlem natuurlijk op haar afnemers. Een van die afnemers is de gemeente Bloemendaal. Nu zou Bloemendaal de hoogere kostprijs van 't gas weer in rekening kunnen brengen bij ziin klanten, i.e. de gas- gebruikers. Bloemendaal heeft echter besloten, dit niet te doen, maar de meerdere Kosten voor rekening der gemeente te nemen. Hiermee zal een bedrag van plm. 4000 gemoeid zijn. We veronderstellen, dat Bloemendaal er volstrekt niet op tegen zou zijn, als de gemeente ook andere belastingverhoogingen voor haar reke ning nam, zonder dit op t belastingbiljet terug te vinden. Burgerlijke Stand Geboren: M. J. Boer- rigterBruning, d.; J. M. PrinsWijnands, d.; M. C. G. BijvoetBos, z.; W. SjoukeSwager- man, d. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: C. J. Lembeck en A. J. M. Ver haar; P. B. F. de Graaf en E. R. de Jong. Overleden: I. A. Spanjaard. 59 j„ wed. B. M. A. Carp; L. A. Roozen, 51 j., overleden te Haar lem: H. E. J. Gouda, 74 j., wed. L. T. Damalvy Molière; J. h. Krul, 79 j.; L. Geeven, 72 j.; G. Sweijen, 80 j. Zwervende aangetroffen Door de politie te Kedichem is aldaar zwervende aangetroffen de minderjarige J. J. v. D„ wonende aan den Zwa- tjenburgerdijk binnen de gemeente Haarlem mermeer. Hij is ter beschikking van den bur gemeester alhier gesteld, door wiens tusschen- komst hij aan zijn ouders is teruggegeven. Tragisch Te Abbenes viel de ongeveer 65- jarige S. plotseling achter den ploeg neer, toen hij op het land werkzaam was. Een ijlings ont boden geneesheer kon slechts den dood consta- teeren. Nederl. Staatsleer.prijshoudend Gemeenteleenprijshoudend Youngleening tuier Philips vast Unilever zwak Aku prijshoudend Koninklijke vast HVA vast Rubber ivast Amerik. waarden vast Tabak prijshoudend DONDERDAG, 25 Jan. Vorige 81otkoersen. Heden Londen 7.78 7.82 Berlijn58.60 58.60 Parijs 9.76 9.7743 Brussel 34 64 34.65 Zwitserland 48.14 48.17% Weenen Kopenhagen 34.75 35.00 Stockholm 40.10 40.25 Oslo 39 10 39^25 New York (cable) 1.55% 1.57 Rome 13.05 13.05 Praag 7.371/2 7.37% Madrid 20.00 20.OD -nü miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijii IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllllllllllllllilllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIU Naaischool Met ingang van 1 Febr. a.s. zal de Naaischool der Zusters Ursulinen veran deren in een Vakschool. Met alle behoeften en eischen des tijds is terdege rekening gehou den. De zusters vertrouwen op de medewerking der ouders en andere belangstellenden. Voor verdere inlichtingen wende men zich 's morgens tusschei. 10 en 11.30 en 's middags tusschen 2 en 3 uur aan het adres van de Zusters Ursulinen, Xaveriusklooster Plein 14, Halfweg. Vorige Slotkoersen. Heden Staatsleenin gen 5 Nederland 1932 102 4% Nederland 1916 102% 4% Nederland 1917 102 4 Nederland 1933 100 4% N. Ind 1926 AB 96% 4)4 N. Ind. 1931 96V4 5% Youngleen 1930 55% Banken Koloniale Bank 4543 Indische Bank48% Cert. Handel-Mij4743 Industrieën Unilever 8343 Calvé Delft 58 Alg. Kunstzijde 32% Van Berkel's Pat21 Nieuwe Philips 25143 Küch. Accoustiek Ned. Ford 168% Industr. Buitenland Anaconda 10'/4 Bethiehem SteeJ 28% Kennecot 14Vs U. 8. Steel 36% U. 8. Leather 7% Intern. Nickel 1443 Stand. Brands 15% Mijnbouw Boeton Mijnbouw 5% Alg. Exploratie 1295/a Redjang Lebong 127 Petroleum Kon. Olie 178 Gaboes 12V, Perlak 101% Peudawa 3,% 102 102% 102 100 96% 96% 55% 46 49% 48 82% 58 32% 21 28% 14 36% 7% 14% 15% 543 129 127 1793% 13 102 3% Vorige Slotkoersen. Heden Continental Oil 11% 12 Shell Union Oil 6% 6% Rubber A'dam Rubber 103 103% Bandar 81% 8143 Dell Batavia Rubber 43 43% Serbadjadi 307/8 31 Silau 307/g 3143 V. L G. O5143 55 Allied 52% *^1/ Intercontln Rubber 2% 2% Scheepvaart Java Ch. Japan 23% 24 Holl. Amerika Lijn 1% 1% Dito Gem. Eigend1% Kon. Ned. Stoom /t Scheepvaart-Unie 45% 45 Suiker H. V A179»/i 181% Java Cultuur 100 162 N. 1. S O. ^01/ Vorstenlanden 23% 23 /j Actions Idem 14.50 15.0j Tabak Deli Batavia 12943 132 Oude Dell 118% 121 Oostkust 22 22 Senembah 141 141 Spoorwegen Union Pacific 77 77 Wabash 2% 2% Erie 13 13% South Rallw 12 12 Chic. Milw,9% 2043 Kansas City South4% 44i Maxwell L. Gr14% 14%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2