STADSNIEUWS BEURS VAN AMSTERDAM Haarlem, 26 Jan. De vroegbeurs Wisselkoersen VRIJDAG 26 JANUARI VAN ONZE RECHTBANK De duo-spaarpot Een ander span Uitspraken van Donderdag 25 Jan. OP HEETERDAAD BETRAPT Inbrekers te Aerdenhout Moordaanslag gepleegd Om geld viel neef zijn oom aan Haarlemsch Operettekoor Josephine Butler Vereeniging De rijdende keuken R. K. Vereeniging van Onder wijzeressen V. L. O. REMBRANDT-THEATER Zondagmorgenvoorstelling Vereeniging „Haerlem" R.K. VOLKSBOND Bestuursraadsvergadering De zendtijd der V.A.R.A. BURGERLIJKE STAND „St. Raphael" I Ministerieele beschikking ten aan zien der radio-distributies Straf gehandhaafd EEN BANKBILJET VAN f 20 GESTOLEN? Twee maanden geëischt FELLE BRAND TE ALKMAAR SCHMELING—MAX BAER In April a.s. te Los Angelos HILLEGOM Hoeden, chocolade en koek verloren BOKSEN UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HAARLEMMERMEER HALFWEG VELSEN AGENDA 27 Januari IJMUIDEN Beurs-thermometer VRIJDAG 26 JANUARI 1934 Mannenkoor Caecilia Ijsbaan „St. Moritz" NEDERLAND—ENGELAND AMATEURS Hij keek knorrig. Zij keek triomfantelijk. Hij, kapper uit Doesburg, nam plaats in de beklaagdenbank. Ze hadden het vroeger samen goed kunnen vinden. Maar het was misge- loopen en hij had haar laten zitten met een leeg geldtrommeltje, waarin f .7.gezeten had. Dit geld hadden ze samen opgespaard. Het moest dienen, zooals zij voor de Rechtbank ge tuigde. om voor haar gramofoonplatCn te koopen. Maar zij was een paar weken op va- cantie geweest en toen zij terugkwam was hij weg en met hem de centen voor de gramofoon- platen. Wel was hij den volgenden dag gekomen met vier aschbakjes, maar met die aschbakjes was het ook niet zuiver. Want hij zei ze ge kregen te hebben van den hotelhouder, met w.en hij en een Franschman zijn verjaardag hadden gevierd. Hij had voor 27 y2 gulden opgemaakt, de papa van hem had later het gelag moeten be talen. De Officier liet in zijn requisitoir den dief stal van die aschbakjes maar schieten, want èn verdachte èn de hotelhouder hadden ge fuifd en waren beiden waarschijnlijk niet „brandschoon". Maar het geldkistje moest hij maar zien aan te vullen, als hij genoeg erwten gesorteerd had, in den tijd, dien de Officier voor hem eischte, nJ. drie maanden in de ge vangenis. De raadsman, mr. C. Blankevoort, pleitte nog voor vrijspraak. Uitspraak 8 Februari a.s. Vervolgens betraden twee andere jeugdige menschen de rechtszaal. Ook hier moest hij in de beklaagdenbank en zij achter het getu genhekje. Bijna dezelfde geschiedenis. Zij kwam uit Duitschland; samen waren ze in een betrek king. Er ontstonden intieme banden. Samen wandelen, samen roe.en en samen fietsen. Maar zij moest een nieuwe fiets hebben. Die kwam er, maar zij raakte buiten betrekking. Hij ging uit solidariteit met haar bij den zelfden „baas" vandaan. Maar aan de verkee ring kwam een „schluss" en toen had hij de fiets van haar meegenomen. Zij zei: de fiets was door haar betaald. Hij zei: hij had de fiets betaald, want hij verdiende dien tijd goed, wel minstens f 25. extra per Zondag. Er waren ook getuigen, die hem een fantast noemden. Hij bleef echter standvastig bij zijn ont kenning. De Officier vroeg acht maanden gevangenis straf. Verdediger was mr. J. H. C. Slotemaker. Uitspraak over het eigendom der fiets zal de Rechtbank 8 Februari as. geven. F. W. Hl, schilder, wonende te Haarlem. „Op lichting", vier maanden gevstraf o.v. E. p., huishoudster, wonende te Amsterdam. „Kinderdoodslag". Een jaar gevstraf o.v. J. A. 't 11., chauffeur, wonende te Haarlem. C. p. a. M. v. L„ bloemenventer, wonende te Haarlem. „Diefstal in vereeniging". Ieder 15 boete subs. 5 dagen hecht. o. v. A. C., monteur, wonende te Rotterdam. „Ap pèl overtr. Motor- en Rijwielwet". Vrijgespro ken. W. F. M, tuinman, zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd. „Diefstal door middel van braak en inklimming". Een jaar en drie maan den gev.straf m. aftr. prev. hecht. o. v. P. G. 3.. monteur, wonende te IJmuiden. „Overtr. art. 239 W. v. Str." Een maand gev. straf o.v. M. R., reiziger, wonende te Amsterdam. „Ver oorzaken van lichamelijk letsel door schuld" Een week hechtenis o.v. en toewijzing civiele vordering. J. V., chauffeur, wonende te Haarlem. „He ling". Vier maanden gevstraf o.v. A. M., fabrikant, wonende te Leeuwarden. „Veroorzaken van Iich. letsel door schuld" ƒ50 boete subs. 30 dagen hecht. o.v. Woensdagavond half zes werd in de villa „De Stove" aan den Mr. Enschedeweg van de familie Van der W. een inbreker op heeterdaad betrapt. óf het documentaire dient als décor voor een verhaaltje cn dan kan men natuurlijk niet meer spreken van een wetenschappelijke cultuur- film. Aan een kant is het echter gelukkig, dat de maker niet in staat is geweest, de story in deze film te laten overheerschen, zoodat des ondanks de eindindruk van het geheel zeker niet slecht is en men een glimlachend schou- deropha'en over heeft voor den auteur, die gemeend had met een beetje flauwe kul extra sensatie te veroorzaken. Hoewel zooals gezegd, dat „drama" een zeer bescheiden plaats in deze film inneemt, zoo meenden we toch het te moeten signaleeren, opdat onze lezers zich daardoor niet zouden laten beïnvloeden, een gerechtvaardigde waar deering aan de Udet-prestatie en de vele zeer geslaagde Afrika-opnamen, te onthouden. De Commissaris van Politie te Haarlem ver zoekt opsporing van den 14-jarigen zeeman W. J. van Ginkel, gedomicilieerd te Amsterdam. Deze heeft Woensdagmiddag een moordaan slag gepleegd op zijn beiaarden oom te Haarlem, terwijl zijn tante in de keuken was. De dader had gepoogd geld van den ouden man los te krijgen en toen hem dit niet lukte, heeft hij hem met een ijzeren voorwerp op het hoofd geslagen. De oude man raakte even buiten bewustzijn doch was spoedig weer bij kennis. Onderwijl had de dader van den aanslag de vlucht genomen. De toestand den den getroffene liet zich niet zoo ernstig aanzien. Hij is echter onder dokters behandeling. Het signalement van den dader luidt: blauwe oogen, blond krullend haar, 1.77 M. lang, flink postuur. Zondag 28 Januari geeft „Excelsior", direc teur Jan Overhuys, voor het eerst te Haarlem een opvoering van de „Czardas Fürstin", operette in drie bedrijven van E. Kalman. De Czardas zal worden gespeeld door den veelbe- lovenden violist C. Speets. Door een twaalftal meisjes zal een rhythmi- sche dans worden opgevoerd, ingestudeerd door mej. G. Klijn. De uitvoering wordt gege ven in den Jans-schouwburg. Naar wij vernemen, houdt de Jos. Butler Ver eeniging Dinsdag 6 Febr. as. haar jaarlijksche algemeene vergadering in het Hotel „Lion d'Or" aan den Kruisweg alhier. Na afloop der ver gadering zal de heer mr. A. de Graaf, voorzitter van het Nationaal Comité tot bestrijding van den handel in vrouwen en kinderen, een en an der mededeelen over het internationaal congres in zake de oorzaken en de bestrijding van de prostitutie, dat in het najaar van 1934 te Boeda pest zal worden gehouden. Voor dienzelfden 6en Februari heeft de Jos. Butler Vereeniging een propaganda-avond ge organiseerd in Haarlem-Noord, met ds. N. Padt als spreker. De fabriek van Maggi's voedingsmiddelen, die ee i demonstratie-auto als rijdende keuken heeft uitgerust, heeft dezen wagen ook naar Haarlem gedirigeerd. Binnen enkele dagen zullen dus de Haarlem- sche huisvrouwen, middels dit propaganda-in- t rument van de Maggi-proefjes kunnen genie ten. Dinsdag j.l. hield bovengenoemde vereeni ging haar eerste jaarvergadering bij de eerw. Zusters van O. L. Vrouw in de Catharina- school aan den Rijksstraatweg. Het bestuur mocht zich wederom verheugen in een grooter aantal belangstellenden, vooral van de zijde der religieuzen. Nadat de voorzitster, mej. B. Hogeveen, de De villa is des winters onbewoond en eenige vergadering geopend had, heette zij allé aan malen was er reeds een inbreker op bezoek geweest, waarbij verschillende goederen werden ontvreemd. Hiervan werd aan de politie van Bloemendaal kennis gegeven. Gisterenavond mocht%het gelukken den dader aan te houden. Hij verschafte zich toegang door een luik op te lichten van een kelder om vervolgens in de kamer te komen. Hier stuitte hij op een agent van politie, die den inbreker in bedwang hield tot dat er assistentie kwam. De inbreker bleek te zijn de 31-jarige M. J. S., verblijf houdende in een logement te Haarlem. Hij werd voorloopig te Aerdenhout in arrest gesteld en zal te zijner tijd voor den Officier vap Justitie te Haarlem worden geleid. deelte voor het publiek opengesteld, om zoo doende de andere banen nog te sparen. Een zeer verstandige maatregel,' welke op „St. Mo- ritz" goed toegepast kan worden, gezien de ge weldige oppervlakte van de baan. De muziek komt prachtig door, terwijl de ver lichting schitterend is. Het paviljoen, dat in- tusschen gereed is gekomen, maakt een gezel- ligen indruk. De schaatsenliefhebbers kunnen naar hartelust genieten. De genomen maatre gel om bp de opening der banen op de stads bussen blauwe vlaggen te plaatsen, wordt door het schaatsenrijdend publiek op zeer hoogen prijs gesteld. Bijzondere vermelding verdient nog de schitterend verlichte ingang, waardoor men op verren afstand de baan reeds kan zien. Naar wij vernemen worden de noodige stap pen gedaan om tot de oprichting van een ij's- club te komen. Voorloopig secretaris is de heer N. J. Zwart, Kennemerstraat 7' rood, telefoon 14516, die alle gewenschte inlichtingen gaarne verstrekt. Donderdag 1 Februari, des avonds om 8 uur, zal mr. P. Tideman voor de vereeniging „Haar lem" een lezing met lichtbeelden houden over het onderwerp: „Een en ander uit de geschie denis van Bloemendaal", in een der zalen van café-restaurant Gebr. Brinkmann, Groote Markt, alhier. De maandelijksche bestuurvergadering had gisteravond onder presidium van den heer J. Ph. H. Castricum plaats. Vooreerst werd mede- deeling gedaan, dat de minister bereid gevon den was subsidie te verleenen aan het werk van jeugdige werkloozen. Deze subsidie krijgen zij, als zij zich aan cultureelen en practischen arbeid geven, teven voor slijtage van kleeding en schoeisel. Op 10 Maart zijn de Katholieke Jonge Werk gevers wederom bereid een avond te organisee- ren met de kern van den R. K. Volksbond over een nog nader te bepalen onderwerp, waarvoor de Volksbond een spreker zal aan wijzen. De Ned. R. K. Bond „St. Brnulphus'' zond een dankbetuiging voor de ontvangen Kerst- gave voor haar leden. Van „St. Rephaël", Haarlem II, was een schrijven ingekomen, waarin zij op een actie aandrong, waardoor de belastinginning in het vervolg in minstens zeven termijnen zal moeten geschieden. De tegenwoordige inning is veel te kort. In dien geest zal getracht worden iets gedaan te krijgen. De Ned. R.K. Kappersbediendenbond is van af 1 Januari 1934 aangesloten bij de werkloo- zenkas. Van het R.K. Werkliedenverbond was een verzoek ingekomen een commissie te benoemen, die te beoordeelen zal hebben, welke van de jeugdige werkloozen geschikt is, om zoo nu en dan een tijd opgenomen te worden in de werk kampen. Er ontspon zich hierover een uitvoerige dis cussie, warab ijverschil van meening bestond, hoe en waar de jeugdige werkloozen thuis be hoorde. De geestelijke adviseur meende, dat zij thuis behoorde in de daarvoor bestemde loka liteiten en onder leiding van een commissie. Het bestuur zal deze zaak nog eens bekijken. De heer Bert Brugman te Laren heeft zich bereid verklaard avonden te organiseeren met 6611 marionetten-theater. De heer J. Veltman heeft bedankt als lid van het bestuur van den Volksbond, wegens zijn benoeming tot lid van het hoofdbestuur van „St. Raphael". De voorzitter feliciteerde en bedankte hem voor de werkzaamheden verricht voor den Volksbond, welke woorden met een wardeerend toespraakje beantwoordde. De voorzitter van het Comité van Katholieke Actie had een verzoek gericht om propaganda te willen maken voor de vrienden van Egmond om de abdij van vroeger weer te kunnen op bouwen. Prof. Steger zal voor deze gelegen heid worden uitgenoodigd een avond te komen spreken over dit onderwerp. Een der aanwezigen besprak de misbruiken, die op het oogenblik gemaakt worden met de omzetbelasting, daar de prijzen van artikelen van hooger worden dan de wet voorschrijft. Men wil nog even het verdere verloop af wachten, blijft de zak zoo, dan is een krachtig protest noodzakelijk. (Ongecorrigeerd) Zij, die gewoon zijn de Zondagmorgenvoor stellingen met een bezoek te vereeren, maken dezen keer met den vlieger Udet een tocht naar Afrika. Men kent dezen stoutmoedigen aviateur, die met zijn vliegtuig omgaat als een kind met een zandtreintje. De meest gevaar lijke toeren en buitelingen volbrengt hij met een koelbloedigheid, welke aan het ongeloofe- lijke grenst. Bij verschillende films heeft hij reeds zijn medewerking verleend en dan speel de zijn kundigheid steeds een belangrijke rol bij de redding van in gevaar verkeerende men schen. Leni Rlefenstahl is bijvoorbeeld eenige malen zijn partner geweest en daar dit meisje blijkbaar heur hart aan bergen, alpen en sneeuwlandschappen heeft verpand waren de vliegmoeilijkheden in deze film buitengewoon groot. In deze Afrika-film zijn het voornamelijk de opnamen van exotische dieren, we'ke de aan dacht trekken. Prachtige en goed geslaagde gedeelten zijn onder andere de gierenzwermen, die zich op een prooi werpen, het spel van jonge olifanten met hun moeder, de vluchten de gnoes en voorts close-ups van leeuwen, tij gers, apen, slangen en andere jungle-bewo ners. Vanzelfsprekend zijn ook onze zwarte broeders en zusters niet vergeten, doch hun optreden is slechts van ondergeschikt belang. Dr. Franck, die de stof voor deze film leverde, verkeert blijkbaar nog in de naïeve veronder stelling, dat het een absoluut onvermijdelijke vereischte is, in iedere wildernisfilm persé een verhaaltje te hebben. Dat is natuurlijk volko men onjui3t. Of het is een zuiver documentaire film van Afrika en dan is het onderwerp in teressant genoeg om een verhaaltje te missen, wezigen hartelijk welkom, in het bijzonder mej, de Wit uit Amsterdam, voorzitster van den R.K. Diocesanen Bond van Ond. b. h. V.L.O., die dien avond als spreekster zou optreden. Hierop volgden eenige mededeelingen van de voorzitster, waarna zij haar dank betuigde op de allereerste plaats aan kapelaan Lees berg, den voorloopigen geestelijken adviseur, voor alle medewerking en belangstelling in het afgeloopen jaar betoond. Hierna bracht de secretaresse verslag uit van de vorige ledenvergadering en tevens van de algemeene vergadering, welke op 27 December j.l. te Amsterdam werd gehouden. Dan volgde het jaarverslag van de secretares se en penningmeesteresse, waarna de voorzit ster het woord gaf aan mej. S. de Wit uit Amsterdam, die een lezing hield over de zelf werkzaamheid van de kinderen in de V. L. School. Spr. gaf een duidelijke en leerzame uiteen zetting wat onder zelfwerkzaamheid van de kin deren moet worden verstaan, en hoe deze op verschillende manieren in de vakken van het V. O. toe te passen. Na afloop werd gelegenheid gegeven tot ge- dachtenwisseling en sprak de voorzitster haar dank uit voor de leerzame lezing, waarna de vergadering werd gesloten. Ondertrouwd: 25 Januari J. H. F. Timmer- mermans en K. P. Scheffler J. J. A. van Hazebroek en C. G. van Rijn; H. F. Bakker en E. A. van Dijk; R. Fehres en C. M. de Mun- nik. Geboren: 24 Januari: A. T. A. Greven Gerritsen, zoon; 2>1 Jan., J. IsraëlPlantihga, dochter; 24 Jan., J. F. zijlstraHaije, dochter; 25 Jan., S. C. Snoekv. d. Horst, zoon; 24 Jan.. T. j. van OphemHaak, dochter. Overleden: 24 Jan., E. LeupenLatenstein, 54 j., Prinsessestrat. Zondag 28 Januari a.s. zal wederom een jaar feest worden georganiseerd door "de afdeeling Haarlem I van „St. Raphael". De dag zal worden begonnen met een H. Mis met algemeene H. Communie, waarna gemeen schappelijk ontbijt. Des avonds half acht komt men feestelijk bijeen in het gebouw „St. Bavo", waar de welbekende familie. Hoffmann zal optre den. De Minister van Binnenlandsche Zaken, mr. J. A. de Wilde, heeft van de zijde der radio distributies het verzoek gekregen goed te willen keuren, dat deze centrales a.s. Zaterdag in de plaats van de uitgevallen uitzending van de V.A.R.A. eigen uitzendingen mochten verzor gen. De Minister heeft, naar wij vernemen, be paald, dat de distributies geen eigen muziek mogen doorgeven. Zij mogen geen gramofoon- platen draaien, maar wel buitenlandsche mu ziek distribueeren, mits zij zich bepalen tot mu ziek en zich onthouden van het doorgeven van redevoeringen en in zulk een programma plaats inruimen voor het wijdingsuurtje van den V.P. R.O. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft in verband met het schrijven van de V.A.R.A. van 20 Januari houdende verzoek om intrek king van de beslissing, waarbij aan de V.A.R.A. de bevoegdheid tot het doen van uitzendingen op Zaterdag 27 Januari is ontnomen, aan ge noemde vereeniging medegedeeld, dat er, ook na overweging van de tegen zijn beslissing van 17 Januari j.l. door de VA..R.A. aangevoerde bezwaren en na hernieuwde overweging van de gronden, waarop die beslissing berust, geen ter men heeft kunnen vinden, daarop terug te ko men. Op 11 Juli van het vorige jaar werd uit de buffetlade In een café te Purmerend een bank biljet van 20 vermist. De buffetjuffrouw was op een oogenblik, toen niemand in de zaak aanwezig was, naar boven gegaan. Plotseling herinnerde zij zich, dat ze vergeten had de lade af te sluiten. Toen ze weer beneden kwam, stond de lade voor een deel open en kwam zij tot de ontdekking, dat een biljet van ƒ20.— was verdwenen. De overburen hadden een oogenblik tevoren een man de zaak zien binnengaan, om even later weer buiten te komen. Deze man, de rijwielhandelaar P. rie J„ werd gearresteerd, verdacht van net plegen van den diefstal. Door den polit.e-rechter te Haarlem werd de man op 29 September veroordeeld toe een gevangenisstraf van twee maanden. Verd. hield zijn onschuld vol. Donderdag diende de zaak in hooger beroep voor het Ge rechtshof te Amsterdam. Nadat de overburen hadden verklaard, verd- het café te hebben zien in- en uitgaan, ver klaarde een caféhouder, dat verd later op den dag in zijn zaak was geweest en daar een glas bier had gedronken. Hij had betaald met een biljet van ƒ20 Ook voor het Hol ontkende verdachte. Wel gaf hij toe, in het café te zijn geweest, waar het bankbiljet was gestolen. Er was echter niemand, zoodat hij een oogenblik later weer was weggegaan. Hij had dien dag verschil lende café's bezocht en toen de politie hem verhoorde, was hij nog onder den invloed van alcohol; daardoor kwam het aldus vertelde verd. dat hij aanvankelijk had verklaard, nergens met een bankbiljet te hebben betaald. Later gaf hij toe een biljet van ƒ20.in zijn bezit te hebben gehad en dit in een café te hebben gewisseld. Een getuige a décharge verklaarde, dien dag op de markt een fiets van verd. te hebben ge kocht voor ƒ22.50. Hij had betaald met een' biljet van 20.en een rijksdaalder. De procureur-generaal mr. A. baron van Ha- rinxma thoe Slooten, meende, dat het wettig en overtuigend bewijs tegen verd. was geleverd. Spr. requireerde bevestiging van het vonnis van den politierechter (twee maanden) De verdediger, mr. J. van Zutphen, pleitte vrijspraak. Arrest 8 Februari. officieel door het bestuur van den Nederland- schen Boksbond in verband met de successen tijdens de Noorsche tour -worden gehuldigd. Naar „United Press" uit Pompton Lakes (New Yersey) aan de „Telegraaf" seint heeft Schmeling thans het contract geteekend. waarin hij zich verbindt in April a.s. te Los Angelos in een wedstrijd over twaalf ronden tegen Max Baer uit te komen. De vorige ontmoeting tusschen de beide bok sers eindigde in een overwinning van Baer. Feestavond der Hanze. Donderdagavond had de jaarlijksche feestavond der Hanze plaats. De groote zaal van Flora" was door de feestcommissie keurig versierd. Rond 400 dames en heeren waren aanwezig. Klokke 8 uur opende de heer A. W. Koppers, voorzitter der feestcommissie, den avond met een kort woord van welkom. Hij ontvouwde het pro gramma en vergat niet een propagandistisch tintje aan deze inleiding te geven. Daarna zette de muziek het Bondslied in, dat door allen evenals Roomsche Blijdschap uit volle borst werd meegezongen. Hierna sprak de voorzitter, de heer Klaver, nog een pittig opwekkend woord, waarna het Gezelschap Noiret den avond vulde met voordrachten, muziek als an derszins. Verschillende attracties deden mede het hare er toe bij te dragen. Het was laat eer men er aan dacht en het „Wilhelmus" het sein tot naar huis gaan gaf. De vriendschap onderling' is weer verstevigd, de zorgen zijn één avond vergeten geweest! Ijsbaan. De kunstijsbaan der vereeniging ..HUlegom Vooruit" werd gisteren weer ge opend. In den afgeloopen nacht te ongeveer kwart over 4 werd brand ontdekt in het hoedenma- gazijn van den heer Van Zalinge in de Lange- straat te Alkmaar. Onmiddellijk werd de politie en brandweer gealarmeerd, waarna eerstgenoem de er in mocht slagen de bewoners, die van den brand nog niets hadden bemerkt, te wek ken. Deze wisten via het dak van een achter gelegen perceel zich in nachtgewaad in veilig heid te stellen. Een andere weg bleef hun niet open, daar het geheele perceel één vlammen zee was. Met veel doortastendheid bond de brandweer, die met groot materiaal was uitgerukt, den strijd tegen de vuurzee aan. Hierbij ondervond zij grooten hinder van het feit, dat het per ceel aan de achterzijde haast niet te bereiken was. Het pand brandde geheel uit, terwijl van den naastgelegen winkel der fa. Jamin de zol derverdieping uitbrandde. De aanwezige voor raad chocolade en koek ging nagenoeg geheel door het water en den rook verloren. De hitte was zoo groot, dat alle etalage ruiten van de tegenovergelegen damesconfectie zaak van de fa. Meyer sprongen. Ouderavond. Op Zondagavond 28 Januari zal in de St. Adelbertusschool alhier een ouder avond gehouden worden van de R. K. Ver kenners te Bloemendaal, genaamd St. Lau- rentiusgroep (aangesloten bij de N. P. V.). Hopman A. v. d. Mey zal een inleidend woord spreken. Voor de pauze wordt de film „Nieuwe ling Tim" vertoond; na de pauze de documen taire film over 't Nationaal Kamp te Wassenaar. De muzikale opluistering wordt verzorgd door het ensemble „De ebonieten schijf". Landarbeiderswet. B. :n W. stellen voor aan W. J. Meekel, wonende Ruijgoord 3 alhier, ingevolge art. 17 der Landarbeiderswet eén plaatsje te verkoopen. Bij onderling overleg is vastgesteld, dat door den aanvrager zelf een bedrag van 400.zal worden gedragen. Crisis-Comité. Het bestuur maakt bekend, dat allen die tot nu toe in eenigen vorm onder steuning hebben genoten en daarvoor ook verder in aanmerking willen komen, een nieuwe aanvraag behooren te doen: I. voor steunverleening A: op Maandag 29 Januari 1934 te Vijfhuizen en Lisserbroek tus schen 6 en 7 uur en te Abbenes tusschen 7 en 8 uur; op Dinsdag 30 Januari 1934 te Hoofddorp tusschen 7 en 8 uur en te Zwanenburg tusschen 7.30 en 8.30 uur; II. voor steunverleening B: 1. de ongeorgani seerde arbeiders die krachtens de steunregeling worden gesteund of bij de werkverschaffing zijn geplaatst op dezelfde plaatsen en uren als boven; 2. de georganiseerden kunnen hun aan vragen weder indienen bij de afdeelingsbestu- ren van hun organisaties vóór of op uiterlijk 3 Februari 1934. De afdeelingsbesturen kunnen aanvraagfor mulieren voor ondersteuning in het kantoor gebouw naast het raadhuis, afd. Financiën, aanvragen. H. S. C. „De Bataaf". Door de Halfwegsche Sportclub „De Bataaf" alhier werden in de zaal van Café Cornelissen wedstrijden gehouden op Home-trainers over I en 5 K.M. voor het kampioenschap van deze vereeniging voor 1934. De uitslag van deze wedstrijden luidt als volgt: A. klasse over 1 en 5 K.M.: 1. H. Ooms; 2. G. M„rkus; 3. J. Th. Stroet; 4. J. Balk. Klasse junioren over 1 en 3 K.M.: 1. K. Balk; 2. B. Schild; 3. W. van Aalst. AanrijdingOp den hoek Frans Naerebout- straat-IJmuiderstraatweg alhier heeft een aan rijding plaats gehad tusschen twee luxe auto's respectievelijk bestuurd door v. d. L., wonende te Heemstede en H„ wonende te Amsterdam, waarbij aan beide auto's materieele schade is toegebracht. Gebouw „St. Bavo" Bestuur Spaarkas „St. Nicolaas", 8 uur Haarlems Gemengd Koor, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau. 8 uur Al- berdingk Thijm, 8 uur. Gebouw St. EHsabethsvereeniging. Jans straat 49 Praatavond R K. Vrouwenbond, 8 uur. Gemeentelijke Concertzaal Opera-avond Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" kwart over 8. schouwburg Jansweg „De vier Müllers, kwart over 8. Café-restaurant Gebr. Brinkmann Ned. Natuurhistorische Vereeniging, kwart over 8. Gebouw „St. Bavo" Cursus R. K. Volks bond 3 uur Geel-Wit, 6 uur Gewone zittingen, 4 en 7 uur. Stadsschouwburg Fritz Hirsch-Operette „Zwei Herzen in Takt 8 uur. Rembrandt-Theater „Warum hast du mich zach geküsst? Op het toonsel Teuber's Ma rionetten, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema „Gedrag onvoldoende" Op het tooneel „Carmen" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „Chandu" 2.30, 7 en 9.15 uur. Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats gehad. IJslandvisscherij De stoomtrawler „Alk maar" IJm. 331 van de Mij. „Petten" is voor het eerst van dit seizoen naar de IJsland-vis- scherjj uitgevaren. Dit is de eerste Holl. stoom trawler die sinds Juni 1932 weer naar IJsland is vertrokken. Noorsche haring In de Visschershaven :s gearriveerd het Noorsche motorvrachtschip „Helt" me; een lading Noorsche haring van 665 kisten a 50 K.G., bestemd voor de firma Dekker alhier. De meening van sommigen, dat het tijdstip langzamerhand nadert, dat het publiek zich bij den beurshandel weder gaat interesseeren, wordt nog geen werkelijkheid Deze week had het er even den schijn van, dat het publiek in de markt zou gaan; men leidde dit af uit eenige koopbeweging in Amerikaansche Shares, waar van echter bleek dat deze hoofdzakelijk van den beroepshandel was uitgegaan en bij de commissiehuizen geen noemenswaardige orders waren binnen gekomen. Ware het, dat Wallstreet bijzonder reageerde op de hervormingsactie der Amerikaansche regeering, dan zou de belang stelling van het publiek misschien wel iets grooter worden^ maar aangezien New-York zich op een afwachtend standpunt blijft stellen, zelfs gisteren, toen men van de sterke overtee- kening van de uitgifte van 1 milliard kennis nam, zal het publiek er zich wel voor wachten den tijd vooruit te loopen. Ook heden was niet de minste belangstelling van het publiek op de voorbeurs waarneembaar en was zelfs de handel onder beroepshandelaars van geen belang. De stemming was daarbij voor leidende waarden niet vaster, omdat van Wall street geen stimulans uitging Koninklijke Olie handhaafde zich op de prijzen van gisteren 179180. Philips stelde zich 1 pet. lager op 252, EVA liep 1 pet. terug tot 180 en Unilever, waar voor het slot gisteren vaster was, moest weer l'/2 inboeten op 82>/2. Voor Amsterdam Rub ber was de stemming vaster in verband met den beteren rubberprijs 105%105% (104). Amerikaansche Shares waren iets zwakker. Steels 35%. Bethl. Steel 28%—29 (28%) ondanks het belangrijk lager verlies over het afgeloopen jaar. Anaconda 10% (10 9/16). In de Younglee- ning was geen handel plm. 55%. Nederl. Staatsleer* ....prijshoudend Gemeenteleenprijshoudend Youngleening flauw Philips vast Unilever ,nler Aku prijshoudend Koninklijke prijshoudend H V A lnier Rubber vast Amerikwaarden v luier Tabak verdeeld VRIJDAG, 26 Jan. Vorige Slotkoersen. Heden Londen 7.82 7.81 Berlijn 58.80 58.87% Parijs 9.78 9.78 Brussel 34.68 34.67% Zwitserland 48.20 48.20 Weenen Kopenhagen 35.00 35.00 Stockholm 40.35 40.25 Oslo 39.30 39.25 New York (cable) 1.57% 1.57 Rome 13.05 13.05 Praag 7.371/2 7.371/2 Madrid 20.00 20.00 Vorige Slotkoersen. Heden Vorige Slotkoersen. Heden Staatsleeningen 5 Nederland 1932 102 101% 100 963/g 96% 55% Wegens plaatsgebrek moet het verslag van de uitvoering van bovengenoemd koor tot Zater dag blijven overstaan. Donderdag was deze ijsbaan reeds geopend als eerste van Haarlem en omstreken, en met succes. Reeds vroeg in den middag was het er vrij druk, terwijl de baan des avonds zeer druk bezocht was. De directie had slechts een ge- (Lustige Blatter). Waarover zelfs de Zondagsjager sprakeloos is Naar wij vernemen zal op Dinsdag 20 Febr e in de zalen van „Bellevue" te Amsterdam een wedstrijd plaats vinden tusschen een team Nederlandsche en Engelsche amateur-boksers. Deze Internationale ontmoeting zou oorspron kelijk begin Februari in ons land worden ge houden, doch is thans nader op bovengenoem- den datum vastgesteld. Hoewel de definitieve samenstelling der beide ploegen eerst eind Januari tegemoet kan worden gezien, verne men wij, dat het in de bedoeling ligt het zelfde team, dat in Noorwegen zulke fraaie successen heeft behaald, tegen de Engelschen te laten uitkomen. Waarschijnlijk zal dus de Neder landsche ploeg als volgt zijn samengesteld: Bantamgewicht J. Nleuwenburg (Den Haag); vedergewicht J. Nicolaas (Den Haag); weiter- gewicht J. Jelders (Amsterdam); lichtgewicht A. Rasenborg (Eindhoven); middengewicht P. Kroet (Amsterdam); halfzwaargewicht J. H. Kiks (Amsterdam) en zwaargewicht H. de Gooier (zwaargewicht). Vermoedelijk zal het programma met nog eenige partijen worden uitgebreid. Ter gelegen heid van bovenstaande internationale ontmoe ting zullen de Nederlandsche amateurboksers 4 y, Nederland 1916 4 y3 Nederland 1917 4 Nederland 1933 4^ N Ind 1926 AB 4% N. Ind. 1931 5% Youngleen 1930 Banken Koloniale Bank 43% Indische Banlt Cert. Handel-Mij47% Industrieën 102 102% 101% 100 96% 96% 54% 451/2 50 47% Van Berkel's Pat. Nieuwe Philips Küch. Accoustiek Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda 84 83% 58% 58 32 31% 21% 21 253 284% 1% 1 168 168 10% Bethlehem Steel 28% Kennecot 14% O S Steel 361/s U. S Leather 7% Intern Nickel '4% Stand Brands 15% Mijnbouw Boeton Mnnbouw Alg. Exploratie Redjang Lebong Petroleum Kon. Olie 173% Ga boes i 2 Perlak 102% Peudawa 3% 51/2 129% 127 10% 28% 13% 35% 7% 14% 1S% 5 129 124 179% 13 103 31/2 Continentol Oil Shell Union OU 12 6% Rubber A'dam Rubber 1°4 Bandar 82 Deli Batavia Rubber 44 Serbadjadi 31 SUau J^% V. I. G. O?3 Allied 52 Intercontin Rubber 2 Scheepvaart Java Ch. Japan 23% Holl. Amerika Lijn Dito Gem Eigend Kon. Ned Stoom Scheepvaart-Unie 45% Suiker H. V A'81% Java Cultuur 103% N. 1. S U >4 Vorstenlanden 23% Actions idem I4-50 Tabak Dell Batavia 130% Oude Dell 119 Oostkust 23 Senembab 142% Spoorwegen Union Pacific 771^ W a bash 2,% Erie 13^/s South Railw 12% Chic Milw 20% Kansas City South4% Maxwell L. Gr14% 12% 7% 105 82% 44% 31% 33 54 50% 2% 24 1% 1% 9 45 179% 103 74 231/2 15.00 128 118% 22% 140% 771/2 2% 13% UV2 20% 4% 14%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2