DALADIER'S KANSEN STIJGEN Het schandaal van Bayonne Het Vaticaan en Duitschland OPDRACHT AANVAARD W eenen-Ber li jn SIERADEN 21 MAAL TE HOOG GESCHAT DE H. STOEL WACHT AF Londen en Moskou Het nieuws van heden DE BAROMETER VEREENIG DE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 DINSDAG 30 JANUARI 1934 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Algemeene instemming Conducteur voorkomt treinramp Machinist gedood door het harsten van een stoombuis Daladier Lombardi en Mazzotti Toch een record-vlucht Onlusten te Brussel Het Weeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiig WADDENEILAND WORDT GERED Gezicht op het eilandje Habel in de Noord-Friesche waddenzee, dat reeds gedeeltelijk door de zee verslonden is, maar dat men thans, door het treffen van bijzondere maatregelen hoopt te behouden De stad Kernersvïlle (Ver. St.) heeft wél den jongsten burgemeester, n.l. J. Harmon Linville, die pas is benoemd en slechts 22 jaar oud is Hoe het Kamerlid Bonnaure ont snapt aan de woede der Bayonne-bevolking Aanklacht inzake docu mentendiefstal De rollen omgekeerd ,Ten aanzien van de doorvoering van 't concordaat toont het Vaticaan opvallend veel geduld" Onderhandelingen gaan verder Relletjes te Nice DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Paniek tijdens schouw burgvoorstelling In Katholiek Vereenigingsuuis te Dornbirn Taxi-claxons loeien Protestbetooging te Parijs Amerika en Engeland Vreemdelingenhaat in Australië Woedende menigte steekt 5 hotels en 13 winkels in brand COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARCANC No. 18592 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek PARIJS, 29 Jan. (Reuter). Da- Iadier heeft president Lebrun me degedeeld, dat hij de opdracht een kabinet te vormen definitief aan vaardt. Daladier heeft vandaag, na allereerst de ge bruikelijke bezoeken gebracht te hebben aan de presidenten van Senaat en Kamer, druk geconfereerd met vooraanstaande politici. Men meent dat Daladier de bedoeling heeft de belangrijke portefeuilles in zijn kabinet met geheel nieuwe bewindslieden te bezetten om op die wijze de bij de openbare meening heer- schende verontrusting weg te nemen. Waarschijnlijk zal Daladier zelf de porte feuille van Binnenlandsche Zaken nemen Het schijnt de bedoeling van Daladier te zijn zoo weinig mogelijk ministers en onderstaatssecre tarissen in zijn regeering op te nemen, doch wel om de basis van zijn kabinet zoo breed mogelijk te maken. In politieke kringen verwacht men, dat een neo-socialist tot zijn regeering zal toetreden. In zekere kringen beweert men zelfs, dat Da. ladier zijn kabinet zal uitbreiden tot de groep Marin. Maandagmiddag verluidde weer dat Daladier Buitenlandsche Zaken zou bezetten en voor Binnenlandsche Zaken een senator zou be noemen. Voor zoover als Daladier tot heden zijn voor nemens heeft uitgesproken, schijnt het zijn plan te zijn een regeering te vormen, wier eerste en voornaamste taak het is het recht zijn loop te laten nemen in de verschillende schandalen, zooals dat de openbare meening eischt. In verband hiermee zou hij by de keu ze zijner ministers minder rekening houden met hun politieke overtuiging dan wel met hun onafhankelijkheid. Men gelooft, dat Chautemps aan Dala dier verzocht heeft hem in het nieuwe ka binet geen plaats aan te bieden. De vorige minister-president wil vrij zijn om het be leid zijner rejjeering te kunnen verdedi gen, wanneer dit in de Kamer eventueel ter sprake komen zou. In de couloirs van het parlement werd de keuze van Daladier als kabinets-formateur he denmorgen in het algemeen zeer gunstig be oordeeld. De groep van links-radicalen nam een motie aan, waarin het verlangen wordt uitge drukt, dat Daladier een ministerie zal vormen op breede basis. Van hun kant keurden de rad.-socialisten overigens zonder hun voldoe ning officieel uit te drukken, dit beroep op Daladier goed. In den Senaat toonde men zich weinig ver rast over de weigering van Doumergue en Jean- neney om den last der regeering te aanvaar den. Intusschen waren de senatoren zeer vol daan over het feit, dat president Lebrun aan deze eminente politici dit aanbod had gedaan. De Senaat stelt in het algemeen een groot ver trouwen in Daladier, wiens capaciteiten overal erkend worden Men hoopt, dat hij erin slagen zal een kabinet te vormen uit de vertegen woordigers van alle republikeinsche partijen, dat dan zoo spoedig mogelijk moet trachten een politiek bestand te bewerken, opdat de re geering zich kan bezighouden met de meest dringende hervormingen en de verheffing der natie. Later vergaderde in de Kamer een delegatie der linksche partij. Een neo-socialistisch voor stel om een parlementaire onderzoekingscom missie in te stellen werd niet aangenomen. De meerderheid der delegatie gaf er de voorkeur aan de nieuwe regeering een tekst te laten indienen voor de instelling eener eere-jury vol gens het voorstel dat nog vóór het aftreden van Chautemps werd aangenomen. Herriot drong er op aan, dat men Daladier volkomen vrijheid zou laten met de vorming van zijn kabinet. Enkele leden der delegatie hadden een onder houd met Daladier, dat tot volkomen over eenstemming leidde. Daladier beloofde Yvon Delbos zijn programma voor de rad.-socialis- tische fractie uiteen te zullen zetten, nog voor het afleggen zijner regeeringsverklaring in de Kamer. Hedenavond te elf uur circuleerde in parle mentaire kringen de volgende ministerlijst: Minister-president en minister van Buitenl. Zaken: Daladier. Minister van Binnenl. Zaken: Frot. Minister van Financiën: Piétry. Minister van Onderwijs: Marquet of de Jou- venel. Minister van Justitie: Henri Roy. Minister van Oorlog: Fabry. Minister van Luchtvaart: Pierre Cot. Minister van Publ. Werken: Paganon. Minister van HandelmarineGuy de Chambre. Minister van Oorlogsmarine: de Chappe de laine. Minister van Handel: Palmade. Minister van Koloniën: Cathala. Minister van Volkswelvaart: Auray. LONDEN, 29 Jan. (V. D) Een conducteur, die dienst deed op den trein van Tring naar Euston, merkte op een gegeven oogenblik op, dat de trein een buitengewone snelheid ver kreeg, hetgeen hem onrustbarend voorkwam. De man stelde de noodrem in werking, zoo dat de trein tot staan kwam. Bij onderzoek bleek, dat de machinist was gedood en de stoker ernstig was gewond door toet barkten van een stoombuis in de machine. ROME, 29 Jan. De vlieger Lombardi heeft het ministerie voor de luchtvaart te Rome het volgende telegram gezonden: „Zijn geland op strand bij Natal. Toestel beschadigd. Bemanning ongedeerd. Wilt onze familieleden waarschuwen." Het toestel was op 28 Januari om 10 uur GMT uit Dakar vertrokken. De weersgesteld heid was slecht en de apparaten werkten niet goed. Het toestel moest dientengevolge van ochtend vroeg een noodlanding maken, waar bij het by de daling werd beschadigd. Niettemin hebben Lombardi en Mazzotti het record voor den overtocht per vliegtuig van Europa naar Zuid-Amerika op hun naam ge bracht, door den afstand van Rome af af te leggen in 46 uren. FORTALEZA, 29 Jan. De radio-telegra fist Giuliani kreeg verwondingen aan neus en gelaat. De mecanicien Battaglia brak een been Beiden werden opgenomen in het San Luca- ziekenhuis. Naar United Press vernam maken zij het uitstekend. Lombarbi en graaf Mazzotti namen hun in trek in een hotel. Lombardi verklaarde, dat hij wilde landen op het strand, nadat zijn benzinevoorraad was uit geput. De landing verliep vlot, maar het toestel stiet op een stuk rots en sloeg toen over den kop. (United Press) BRUSSEL, 29 Jan. (V. D.) Vanavond hebben te Brussel onlusten plaats gehad. De commu nisten hadden een openluchtmeeting op touw gezet, waar zeven arbeiders die een studiereis in Rusland hebben gemaakt, het woord zouden voeren. Deze betooging werd evenwel door burge meester Max verboden. Tegen de communisten die deze meeting niettemin hebben doorgedreven, werd zoo goed als de geheele Brusselsche politiemacht ge mobiliseerd, die versterkt was met 200 gen darmen. Het kwam tot een botsing waarbij er aam beide zijden klappen vielen. Honderd betoo- gers z(jn gearresteerd. De betooging was be. legd onder de leuze: Bevrijdt Dimitroff. Tot de gearresteerden behooren eenige voor aanstaande communisten, om. het gemeente raadslid van Brussel de Boek. De woelingen hadden in hoofdzaak plaats in de buurt van de Beurs. Verwachting: Zwakke tot matige wes- telijke tot noordelijken wind, afnemende bewolking, wellicht nog enkele regen- of =j sneeuwbuien, aanvankelijk zachter, later Ei kouder. j§ Hoogste barometerstand 779,3 teValentia Laagste barometerstand 738,6 te Ingö Zon op 7.47, onder 4.40. Licht op 5.10. Maan op n.m. 4.33, onde|r v.m. 7.48. Ei jiillllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlii WEENEN, 29 Jan. (V. D.). In een inter view verklaarde Dollfuss in verband met vragen omtrent zekere thans gevoerde onderhandelin gen, dat Oostenrijk voor geen enkelen hinder paal zou blijven staan bij de verdediging van zijn onafhankelijkheid en ter beëindiging van den huidigen stand van zaken in verband met Duitschland. De Oostenrijksche regeering wacht thans op het antwoord van Duitschland op de stappen van 17 Januari j.l. en zal zeer bin nenkort haar houding bepalen, die uiteraard zal afhangen van dit antwoord. Wanneer dit antwoord echter lang mocht uitblijven, zal Oostenrijk desondanks zijn houding bepalen; alle eventualiteiten in dit opzicht zijn reeds onder oogen gezien. Met voldoening consta teerde Dollfuss de toenemende hartelijkheid van betrekkingen tusschen Oostenrijk en zijn naburen, in het bijzonder Tsjecho-Slowakije. Reeds zijn handels-onderhandelingen geopend met dit land en misschien zal de minister van financiën van Oostenrijk, die heden naar Praag vertrekt, met de Tsjecho-Slowaaksche regee ring overleg plegen over de emissie van de Tsjechische tranche van de laatste internatio nale Oostenrijksche leening. Tenslotte wees Dollfuss er op, dat de econo mische en financieele toestand des lands sinds een jaar ten zeerste is verbeterd en dat hij hoopte met succes zijn streven in deze richting te kunnen voortzetten. WEENEN, 29 Jan. De socialistische partij raad heeft in zijn zitting van gisteren, in ver band met den oproep van Dollfuss tot mede werking aan den nieuwen opbouw van den staat vastgesteld, dat de soc -dem. partij ook thans nog bereid is, mede te werken aan een vreedzame en grondwettige ontwarring van de politieke crisis. De afbraak van de vrijheids rechten des volks en der sociale rechten der ar beiders deed echter die innerlijke bereidwillig heid der arbeiders tot de medewerking, die de bondskanselier vraagt, niet tot ontwikkeling komen. De soc.-dem. arbeiders en bedienden zijn bereid de onafhankelijkheid van Oostenrijk met alle middelen te verdedigen. De partijraad heeft tenslotte besloten tot uitvaardiging van instructies betreffende de voortzetting van den afweerstrijd tegen alle fascistische strevingen. WEENEN, 28 Jan. (V. D.). In Karinthië en Stiel-marken zijn in den nacht op Zondag telefoon- en telegraaflijnen doorgesneden. De veiligheidsautoriteiten hebben uitgebreide maatregelen genomen. Voor de opsporing van de daders wordt een belooning van 5000 schellingen in uitzicht ge steld. BAYONNE, 30 Jan. (Reuter.) De twee of- ficieele deskundigen voor de Stavisky-affaire inzake de bank van leening te Bayonne heb ben hun arbeid beëindigd en zijn naar Parijs teruggekeerd. Zij verklaarden, dat de te Bayon ne beleende sieraden een waarde hebben van 700.000 francs, terwijl de deskundige der bank Cohen, die zich thans in hechtenis bevindt, de de waarde op 15 millioen had geschat. BAYONNE, 30 Jan. (Reuter.) Toen het Ka merlid Bonnaure, die betrokken is bij de Sta visky-affaire (hij heeft erkend een bedrag van 40.000 francs van Stavisky te hebben ontvan gen, dat echter zijn honorarium zou zijn als juridisch adviseur in een optantenkwestie) 't gerechtsgebouw te Bayonne wilde verlaten, drong een menigte van 300 personen het ge bouw binnen en riep: „Naar de gevangenis". Bonnaure kon door een zijdeur verdwijnen, maar werd door een duizendtal menschen inge haald. Hij zag zich genoodzaakt in een winkel te vluchten, waar de menigte hem belegerde. De politie liet een particulieren auto voorkomen, waarin Bonnaure onder het gefluit van het pu bliek in razende vaart wegreed. In de straten van Bayonne heerschte tot middernacht een opgewonden stemming en zelfs ontstond een handgemeen met de politie, waarbij twee personen gearresteerd werden. PARIJS, 30 Jan. (Reuter.) Zweifel, een der medeplichtigen van, Stavisky, die eenige dagen geleden bij verstek tot vier jaar gevangenisstraf was veroordeeld, heeft thans de rollen omge- (Van onzen Romeinschen correspondent) ROME, 26 Januari. De gespannen aandacht waarmede de H. Stoel de snel-opeenvolgende ont wikkelingen van de religieuze situatie in Duitschland volgt, vindt een weerspiege ling in de regelmatige berichtgeving daar over in do Osservatore Romano, die uit de Duitsche katholieke bladen en berichten diensten, voorzoover deze nog vrijheid van spreken hebben, uit de diverse Duitsche di ocesane bladen en uit de buitenlandsche pers nauwkeurig de berichten samenleest, die den huidigen toestand typeeren. Het behoeft nauwelijks gezegd, dat het tafe reel, dat uit deze berichten te voorschijn treedt, zeer verontrustend is. De verschillende dwang maatregelen en de regelmatig weerkeerende ar restaties van geestelijken eenerzijds, de onver zwakte levendigheid van den anti-christelfjken geest anderzijds teekenen een toestand, die elk oogenblik in een algemeen en acuut conflict schijnt te kunnen uitbreken. Het bericht van de „Reichspost", volgens 't welk de kardinaal-aartsbisschop van München over de parochie Traunstein, wegens de gevan genneming van den pastoor, het interdict heeft uitgevaardigd, is door de „Osservatore" met een kort commentaar afgedrukt. In ufficieele Vati- caansche kringen spreekt men zich echter niet uit over de beteekenis, die de maatregel van kardinaal Faulhaber voor de houding van den H. Stoel hebben kan. Ondanks de vele incidenten, ondanks de voort durende incidenten en gebrekkige uitvoering van het gesloten concordaat, blijft de H. Stoel steeds zijn bereidwilligheid toonen, met den nieuwen Duitschen staat in vrede te leven. De diplomatieke onderhandelingen duren in derdaad nog steeds in wisselend tempo voort. De heer Buttmann, die de Duitsche regeering in deze besprekingen vertegenwoordigt, wordt ook aan het eind van deze maand weer te Rome verwacht. Het is bekend, dat de Duitsche regeering zich, ter verklaring van de talrijke incidenten, vooral beroept op de interne moeilijkheden, die het nieuwe regiem op zijn weg ontmoet. Die ver ontschuldiging klinkt plausibel, wanneer men bedenkt, dat de verschillende Duitsche staten in de binnenlandsche aangelegenheden, waartoe ook de eeredienst behoort, tot nu toe nooit naar de stem uit Berlijn hadden te luisteren en eenigen tijd behoeven om dat te leeren. Ook uit den eersten tijd van het fascistisch regiem herinnert men hier rich zulke gevallen, waarin de richtlijnen van Rome in de meer af gelegen provincies duchtig in den wind geslagen werden. Van den anderen kant is het echter ietwat zonderling, dat juist een „autoritaire" regee ring zich op de gebrekkige functioneering van haar autoriteit beroept, en in elk geval is het duidelijk, dat dit argument slechts een zeer be perkte waarde heeft. De quaestie der jeugdvereenigingen is ook nog niet bevredigend geregeld. Niet alleen on dervinden de Duitsche jeugdvereenigingen fei telijke inbreuken op hun vrijheid, die hun het leven op vele plaatsen vrijwel onmogelijk ma ken, maar ook over het aantal en de soort der te erkennen vereenigingen is tusschen het Vaticaan en de Duitsche regeering nog geen overeenstemming bereikt. Het is zeker, dat het Vaticaan ten aanzien van de doorvoering van het Concordaat een opmerkelijk geduld aan den dag legt. De re ligieuze verhoudingen in Duitschland, waar het Christendom zich, ook in de protestant- sche kerken, tegen een nieuw heidendom moet verweren, geven daar aanleiding toe. Zoolang de nationaal-socialistische staat zich niet met de on-christelijke elementen, die zich in de partij op den voorgrond willen dringen, vereenzelvigt, mag men hopen, dat de diepe godsdienstzin van het Duitsche volk uit eigen kracht de overwinning behaalt op de nieuw-ger- maansche en anti-christelijke stroomingen bin nen de nationaal-socialistische partij. keerd en bij het Parijsche O.M. een aanklacht ingediend tegen X. wegens ontvreemding van de beruchte 1200 bewijsstukken uit het dossier- Stavisky. Hij grondt zijn aanklacht op de omstandig heid, dat door het verdwijnen van deze acten aan hem en zijn gezin onmetelijke moreele en materieele schade is toegebracht. Het O.M. heeft de aanklacht in ontvangst moeten nemen. Vandaag wordt de zaak behandeld tegen de leden van den Raad van Beheer der „Compag nie Foncière d'Entreprises Générales de Tra- vaux Publics", die zijn beschuldigd van be driegerijen en vergrijpen tegen verschillende wettelijke bepalingen inzake de naamlooze ven nootschappen. Het betreft hier een onderneming van Sta visky, welke in Frankrijk en België obligaties uitgaf ten bedrage van 200 millioen francs. Twintig duizend van deze obligaties, ten bedra ge van tien millioen francs, zijn ondergebracht bij een bank te Luxemburg als waarborg voor een leening van 6 millioen. PARIJS, 30 Jan. (Reuter.) In Nice werden gisteravond tijdens betoogingen van ambtena ren en leden van bonden van belastingbetalers opnieuw vensterruiten vernield en vijf politie beambten werden gewond, terwijl 15 personen in hechtenis werden genomen. PARIJS, 30 Jan. Reuter.) Eenige der per sonen die bij de Parijsche betoogingen der af- geloopen dagen zijn gearresteerd, werden gis teren door den politie-rechter veroordeeld wegens vernieling, het dragen van wapenen en verzet tegen de politie. Een demonstrant werd veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf, een ander tot 15 da gen, 7 peisonen tot 8 dagen en drie tot straf fen van 1 tot 3 dagen gevangenisstraf. PARIJS, 30 Jan. (Reuter) Havas meldt uit Nanoy, dat op aan wijziging van het O. M. te Bar-le-Duc, de commercieele directeur van de „Union Commerciale Industrielle et Agricole de l'Est", Emile Moreau, gearresteerd is. Deze on derneming, welker zetel zich bevindt te Bar-le- Duc, heeft zich onlangs failliet moeten laten verklaren. LONDEN, 29 Jan. Naar wij vernemen, is het entwerp voor een Engelsch-Russische han delsovereenkomst practisch gereed, ofschoon kwesties van overigens ondergeschikte beteeke nis de onderteekening mogelijk eenige weken zullen vertragen. Engeland heeft zijn eisch op een hoogere compensatie voor de Lena-goud- mijnen blijkbaar laten vallen. Het ontwerp voorziet in een betalings-evenwicht tusschen beide landen, waar de Russische invoer naar Engeland den Engelschen invoer naar Rusland sterk overtrof. Het evenwicht zou geleidelijk binnen 5 jaar bereikt zijn. De overeenkomst zal opzegbaar zijn met een termijn van 6 maanden (United Press). Daladier tot kabinetsformateur benoemd. De Britsche admiraal Dreijer naar Batavia. Engelsch memorandum te Berlijn overhandigd. Het Lagerhuis bijeen. Rede van Sir John Simon. Dankschrijven van Von Hindenburg aan Hitier. Codex Sinaïticus gestolen? Koningin Wilheimina en Prinses Juliana keeren na een verblijf van vier weken in Zwitserland, naar Holland terug. Handels- en scheepvaartverdrag gesloten tus schen Nederland en Uruguay. Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over de W aterstaatsbegrooting. Benoemingen in het bisdom Haarlem. Roofoverval te Haarlemmermeer. Regeling voor militairen by hot spelen der volksliederen. Contingenteering van verpakkingsglas, manu facturen enz. De regeering keurt het optreden der N.S.B. ten scherpste af. Onderzoek naar de doelmatigheid van voorzie ningen tegen illegale volksvertegenwoordigers. De steungeldenkwestie te Zandvoort. Pastoor Rentinck uit Achterveld bediend. Deskundige concludeert, dat brandstichting de oorzaak moet zijn van den Amsterdamschen telcfoonbrand. Te Joure zijn drie jongens door het ijs gezakt, vaai wie er twee verdronken. Een der verdachten van de brandstichtingen te Amsterdam en te Haarlem in vrijheid gesteld. Cassatieberoep van den leening-promotor ver worpen. O BREGENZ, 29 Jan. (D. N. B) Zondagavond werd tijdens een schouwburgvoorstelling in het Katholieke vereenigingshuis te Dornbirn in de pauze na het eerste bedrijf een stinkbom in de zaal geworpen, welke een rookwolk ont wikkelde. Terwijl het publiek in de zaal zich betrekkelijk rustig hield, ontstond op de gaan derijen een paniek. Een 19-jarige Heimwehr- man, Alois Muxel geheeten, klom op het dak van een loods. Een wachtpost sommeerde hem eenige malen, doch de jonge man liep op het dak heen en weer- De wachtpost schoot met het gevolg, dat de Heimwehrman doodelijk werd getroffen. PARIJS, 30 Januari (Reuter) De Parijsche taxi-chauffeurs hebben gisterenavond 'n open bare vergadering gehouden tegen de nieuwe Denzine - belasting. Voor den ingang van de zaal stonden 1200 taxi's opgesteld. Op een bepaald teeken lieten 500 chauffeurs buiten de zaal, toen de vergade ring aan den gang was, de claxons werken, het geen een helsch lawaai maakte. De politie trad op en verdreef de rustver stoorders, die zich toen naar de Place de l'Ope- ra begaven, waar het concert opnieuw inzette en het geheele verkeer werd gestagneerd, totdat de politie ook hieraan een eind maakte. WASHINGTON, 29 Jan. (Reuter). Morgen- thau deelde heden mede, dat weldra de monetaire besprekingen met Engeland zullen beginnen. LONDEN, 30 Jan. (Reuter) Te Kalgoorlie in West-Australië had een vreemdeling, bar-mirer van beroep, zich schuldig gemaakt aan dood slag. Duizenden menschen stroomden naar aanleiding hiervan tezamen en eischten de ver drijving van alle vreemdelingen. Vijf hotels en dertien winkels, die naar men aannam in bui tenlandsche handen waren, werden geplunderd en in brand gestoken. Een man werd midden op straat doodgeslagen. Politie en brandweer stonden aanvankelijk machteloos tegenover de tierende menigte, die de tramwagens en auto's aanhield en zich ver volgens naar Boulder-city begaL om ook daar de buitenlandsche huizen te cMrvailen. Uit Perth werd politie-versterking gezonden, waar door de rust kon worden hersteld, nadat 20 personen waren gearresteerd. Alle steenkoolmijnen zijn gesloten. Reeds sedert lang heerschte in deze gebieden een on gunstige stemming tegen de vreemdelingen, daar dezen, naar men zegt, genoegen némen met heel lage loonen in de mijnen. Stand op Dinsdag 1 uur n.m.: 766 Vorige stand: 767

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1