STADSNIEUWS 1 Men ócAüjft m: ïAr Haarlem, 3 Febr. RADIO MOORS m. BALANS-OPRUIMING GEBR. VAN DUIVENBODEN TENNISBANEN RME ZATERDAG 3 FEBRUARI DU COMMERCE" ERIC ORLANDO TELEFOON 14796 EN ZIJN SOLISTEN-ENSEMBLE „De Kapel voor het verwende publiek" SERVEERT U 75 verschillende schotels f 0.75 met soep vooraf. Uitgebreide diners a f 1.25 R. K. MIDDENSTANDS. VEREENIGING J aarvergadering ZUSTER SCHOLASTICA 25 jaar hoofdonderwijzeres AUTOMATISCHE TELEFOON CENTRALES Te Hillegom en Bennebroek ONTSLAG VAN ONDERWIJZERESSEN Personalia Graalagenda voor de week van 4 t/m 10 Februari KENNEMER LYCEUM Loonsverlaging in de bakkersbedrijven Staking te wachten? Naar Den Haag! „Geloof en Wetenschap" Spreekuur wethouder Zondagavondconcert H.O.V. R. K. Arbeidersontwikkeling DIRECTEUR GAAT HEEN Van Stadsbibliotheek en Leeszaal BEWUSTELOOS ACHTER HET STUUR Gelukkig geen ernstige ongelukken EEN DUUR BEZOEK Schilder een bedrag van f 225. afhandig gemaakt BELASTING-CONTROLE Ettelijke rijwielen in beslag genomen Lezing over Speeltuinwerk Opdracht St. Liduina Fröbelschool BURGERLIJKE STAND Haarl. Voetbalbond Politie en voetbal UIT DEN OMTREK DE NOORDZEEVISSCHERIJ IN JANUARI SANTPOORT IJMUIDEN I DAMMEN HAARL. R.K. DAMBOND De clubcompetitie 2e klas Wedstrijd T.E.P. 2—Gez. Samenzijn 2 De propaganda-damdag te Heemstede AAN BLOEDVERGIFTIGING OVERLEDEN Centrale Verwarming Oliestookinrichtingen AGENDA 4 Februari Officieel Philips reparateur S Februari Apotheekdiensten St. Vincentiusbibliotheken INSTELLINGEN Ged. O. Gracht 118, b. d. KI. Houtstr. Telefoon 17165 llllllllllllllllllilllll|||||||lllU>llllllllllll||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||m|||||m„||||,|||,||||„||mm|m,|||||||||||m,m||||||I|||||||||| 99 111 i 111111111111111111111111111111II11111 i 11111111111111111111111111111111i111 IIIIII1I1IIIII1IIIIIIIIIII1IIII1IIIIIU1II1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHI, hui, imiimiiiiiimim mm imimuumimitiuMMHiimimmiiiiuuumiiumiiiiniiuii Gisteravond hield de R.K. Middenstandsver- seniging haar algemeene jaarvergadering in een der zalen van café Brinkmann. In zijn ope ningswoord sprak de voorzitter, de heer Th. S. J. Hooy. speciale woorden van welkom tot wet houder W. J. B. van Liemt en tot het gemeente raadslid, den heer H. J. L. Klein Schiphorst, die door hun aanwezigheid blijk van medeleven garen. Nadat de voorzitter een terugblik had geworpen op het afgeloopen jaar en de voor naamste economische gebeurtenissen in de her innering had teruggeroepen, spoorde hij de leden aan het groote actie-congres, hetwelk op 6 Februari e.k. zal worden gehouden in den Dierentuin te 's Gravenhage, te gaan bijwonen. Dat congres wordt belegd om de nooden en behoeften van den Middenstand te plaatsen tn het centrum der belangstelling en krachtig te demonstreeren voor de ordening, saneering en bescherming van het middenstandsbedrijf. Spr. nooóigde vooral de vakafdeellngen uit zich op dit belangrijke congres te doen afvaardigen. Naafhandeling der gebruikelijke agenda punten bracht de heer H. J. Nelissen een volle dig en vlot gestyleerd verslag uit over de vijftig ste Centrale Raadsvergadering van 8 November 1S33 te 's Gravenhage. Het jaarverslag, uitgebracht door den secre taris. den heer H. Th. Fibbe, gaf een greep uit de voornaamste gebeurtenissen in het afgeloo pen jaar. Daar enkele agenda-punten door ziekte van den penningmeester moesten vervallen was er voor den vice-voorzitter, den heer G. Alders ge legenheid eene uiteenzetting te geven van het raderwerk der Middenstandsorganisatie. Na behandeling van nog enkele huishoudelijke zaken, werd de vergadering gesloten. Zuster Scholastica, hoofd van de St. Liduina- school te Haarlem-Noord viert op 10 Februari haar naamdag. Om kwart over 8 zal tot haar intentie een H. Mis worden opgedragen, mede in verband met haar jubileum. Dien dag wordt ook n.l. herinnerd het feit, dat zij 25 jaar hoofdonderwijzeres is, waarvan 4 jaar met groot succes aan de St. Liduir a-school. Woensdag 7 dezer zullen, zooals gemeld, de nieuwe automatische telefooncentrales te Hille gom en Bennebroek in dienst worden gesteld. In verband daarmede zal dien dag na 13 uur de telefoongemeenschap met de aangeslotenen gedurende korten tijd niet mogelijk zijn. De afwikkeling van gesprekken, welke omstreeks dien tijd worden aangevraagd, zal worden be proefd; is het tengevolge van de overzetting van de aansluiting van de oude op de nieuwe cen trale niet mogelijk, het gesprek tot stand te brengen, dan zal de aanvraag als vervallen worden beschouwd. Op 2 Februari 1934 is openbare afkondiging geschied van de op 14 Februari d.a.v. te houden openbare vergadering van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, ter behandeling van de in gestelde beroepen tegen het besluit van den Raad der gemeente Haarlem, d.d. 9 Augustus 1933, betreffende toekenning van eervol ontslag aan onderwijzeressen bij het openbaar lager onderwijs. De heer F. Rozenhart, procuratiehouder van het bijkantoor Haarlem van het Noord-Hol- landsche Landbouwcrediet N.V., is gepension- neerd- In zijn plaats is tot procuratiehouder benoemd de heer M. Bekker, reeds geruimen tijd op dat bijkantoor werkzaam. De telefoniste bij den localen dienst J. Koele- meijer en F. P. van der Pias-De Vries zijn ver plaatst van IJmuiden naar het telefoonkantoor te Haarlem. Bij het politiekorps hier ter stede is benoemd tot politie-agent de heer Joh. Eggink, mare chaussee te voet van het district Klazinaveen. ALGEMEEN NIEUWS De filmopname die vorige week wegens slecht weer niet doorging, heeft deze week plaats; dus worden de Graalleden weer om 11.15 uur op 't einde van de Heemsteedsche Dreef verwacht. Ieder moet zich eerst op eigen clubhuis opge geven hebben. Deze week gaan we trompetten verkoopenü Wie helpt er? Geef je naam spoedig op. Graalhuis St. Jeanne d'Arc, Spaarne 29 Zondag 5 uur bijeenkomst voor alle ingewijde leden, die hiervoor een schrijven hebben ont vangen. Maandag 7.30 uur begint de ernstige avond voor adspiranten. Eveneens om 9 uur de nieuwe Inwijdingscur- BUS. Dadenclubs: Maandag-, Dinsdag- en Donder dagavond aanvang 7.30 uur. Graalhuis St. Veronica, Emmastraat Zondag 4.30 uur Justa's en Inwijdingscursus. Om 5.15 uur eveneens Inwijdingscursus. 3 uur Dadenclub de Troubadour. Woensdag 7.30 uur De Fiere Blijheid. Vrijdag 7.45 uur De Zaaisters. Graalhuis Stanislaus Kostka, Middenweg 116 Zondag om kwart voor twaalf dadenclub. Eveneens inwijdingscursus voor alle Ingekieede leden, die nog niet ingewijd zijn. Maandagavond bijeenkomst voor alle adspi ranten onder de 15 jaar. Aanvang 8.15 uur. WOENSDAG-avond voor alle adspiranten bo ven de 15 jaar. Aanvang 9 uur. Vrijdag Apologetische cursus. Deze begint pre cies om 8.15 uur. „God, Gij hebt ons voor uw zaak Opgelegd de reuzen taak U door allen te doen minnen, t Wereldrond voor U te winnen Dat uw liefde triomfeer! Dank U, dank U Lieve Heer." Uit „Pinksterzegen". beschikbaar. Inlichtingen: Telefoon 11559 (School) Telefoon 14894 (van 't Lam) Zooals wij reeds meldden en reeds vermoed den, is met ingang van 3 Februari bij alle Haarlemsche Bakkerspatroons een loonsverla ging voor het personeel ingevoerd van 6 pet. De personeels-organisaties nemen echter met deze loonsverlaging geen genoegen, zoodat een staking dreigt. Wij hebben ons te dezer zake tot de directie van een der groote Haarlemsche Broodbakke- rijen gewend, die ons mededeelde, dat reeds een jaar lang onderhandelingen over de loonsver laging met het personeel worden gevoerd. 'I hans moet echter, of men het gaarne wil of niet, de knoop worden doorgehakt en is de loonsver laging definitief van kracht geworden. Het spreekt wel vanzelf, dat de crisis ook de broodbakkerijen niet onaangetast heeft gelaten. Bovendien wordt door de kleinere bakkerijen een scherpe concurrentie gevoerd, met ook weer ernstige gevolgen voor de bedrijfsresulta ten der grootere zaken. In de groote bakkerijen worden nog loonen van f 34 per week verdiend. Dit is in dezen tijd zeker aan den hoogen kant, aldus onze zegs man. Ook wordt in vele gevallen de ziekenpre- mie geheel door den patroons gedragen. De loonen worden na de korting nu f 32, hetgeen ook zeer behoorlijk genoemd mag worden. In de kleinere bakkerijen worden deze loonen ai lang niet meer uitbetaald, met het gevolg, dat de con currentie nog moeilijke is. Het personeel heeft groote vergaderingen be legd en het besluit genomen geen Korting te aan vaarden. Onze zegsman deelde ons nog mede, dat de di recties der bakkerijen in ieder geval de loons verlaging willen handhaven, als het moet willen zij het risico van een staking aanvaarden. De directies willen baas in eigen huis blijven. Zij alleen kunnen beoordeelen, wat voor hun bedrij ven noodig is en kunnen in overleg treden met hun eigen personeel, waarvoor besturen van vak organisaties niet noodig zijn. Ten tweede is het onmogelijk om in dezen crisistijd, waarin het broodverbruik zichtbaar afneemt en de concurrentie steeds scherper wordt, de gewone loonen te handhaven. Dat kan in nagenoeg geen enkel bedrijf en ook niet in de broodbakkerijen. Verlaging van den broodprijs zal van deze loonsverlaging niet het gevolg zijn. Tot zoover de meening van werkgeverszijde. Het was ons helaas niet mogelijk nog tijdig van het stondpunt der werknemers in deze kwestie kennis te nemen. Naar wij voorts vernemen, heeft hedenmorgen om 11 uur een conferentie plaats gehad tus- schen vertegenwoordigers van de werkgevers- en werknemersorganisaties in het bakkersbe drijf. Deze conferentie werd gehouden bij den rijksbemiddelaar. (Ongecorrigeerd) Voor de leden der Vereeniging Geloof en Wetenschap" is een filmavond georganiseerd op Woensdag 7 Februari te kwart over 8 uur in den Schouwburg-Jansweg. Vertoond zal worden een geheel nieuwe we tenschappelijke film „Wonderen der natuur" (tweede serie) door de N.V. Multifilm, direc teur J. C. Mol. De Wethouder van Onderwijs, de heer W. Rocdenburg houdt Dinsdag a.s. inplaats van 12 tot half een, van half 10 tot half elf zijn spreekuur. De wethouder van Openbare Werken, Volks huisvesting en Algemeene Personeelszaken, mr. J. Gerritsz, zal niet Maandag, maar Dins dag zijn spreekuur om 12 uur houden. Zondag 4 Februari geeft de H. O. V. een avondconcert om kwart over acht in de Ge meente Concertzaal met medewerking van de Kon. Liedertafel Zang en Vriendschap en de solisten der Italiaansche Opera Serafina Di Leo, sopraan en Leo Piccioli, bariton. Donderdag had in gebouw „St. Bavo" de eer ste der serie lessen plaats, welke een vervolg cursus vormen op dien het vorig jaar gehouden in het retraitehuis te Bergen. De Weleerw. heer Th. W. M. van der Lugt had voor dezen avond als onderwerp gekozen „De menscli in het Christendom en losgeslagen van God." Besprekend den toestand van den mensch van heden, zei spr. dat de mensch terug moet naar God, wil men de maatschappij herstellen. Dan moet erkend worden als kwaad wat kwaad is; dan zullen wij hebben te kiezen tusschen een „hou zee" of „hou vast." Spreker spoorde aan, dezen tijd niet te gebruiken voor woorden, maar voor daden. Als de vijand ons zou overrompelen, en de katholieke waren'niet klaar, dan zou het onze eigen schuld zijn, omdat wij onzen tijd niet begrepen hadden. De voorzitter de heer P. Dekker sprak ten slotte een dankwoord en spoorde voor den vol genden cursusavond tot grooter bezoek aan. De heer J. D. Rutgers van der Loeff, direc teur van de Stads-Bibliotheek- en Leeszaal, zal, naar wij vernemen, binnenkort om gezondheids redenen en op medisch advies, aan B. en W. ontslag uit zijn functie verzoeken. Dit ontslag zou dan over een paar maanden ingaan. De heer Rutgers van der Loeff is sedert 1902 als directeur van de Stads-Bibliotheek verbon den. De werkzaamheden hebben zich in deze periode sterk uitgebreid, eensdeels omdat het in stituut een groote vlucht genomen heeft, ander deels door de omstandigheid dat ook in Janu ari 1922 de Openbare Leeszaal onder zijn be heer gekomen is en sedert Juli 1930 het filiaal in Huis te Zanen. Vóór zijn benoeming te Haarlem was de heer Rutgers van der Loeff assistent aan de Uni- versiteits-bibliotheek te Leiden. Vrijdagmorgen reed op den Wagenweg een zeswielige vrachtauto, bestuurd door den 24- jarigen L. in de richting Heemstede. De be stuurder werd plotseling onwel, waarschijnlijk ten gevolge van benzinedampen. Hij raakte bewusteloos achter het stuur en de wagen slin gerde van links naar rechts, om ten slotte van zelf dood te loopen. Toch is het geheel niet zonder ongelukken afgeloopen. Mevr. BS., die per fiets den auto pas seerde, werd aangereden. Zij viel en kreeg een wonde bij het iirikeroog. Een klein meisje, dat achter op het rijwiel zat, kreeg ook lichte kwetsuren. Het rijwiel werd vernield. De chauffeur werd door den OngeVallen- dlenst hangend over het stuur aangetroffen en per ziekenauto naar de Mariastichting over gebracht. Vrijdag deed de 59-jarige schilder J. uit Sant poort aangifte van diefstal van een bedrag van 225.Hij was op bezoek bij enkele zijner collega's in Haarlem, fuifde prettig en ging in beschonken toestand! per taxi naar huis. In verband met dezen diefstal zijn de collega's en de chauffeur door de politie aangehouden en in bewaring gesteld. Huiszoeking en verhoor hadden geen resultaat. Het onderzoek duurt voort. Zaterdagmorgen werden weder op verschillen- depunten der stad de fietsrijders gecontroleerd of hun rijwielen behoorlijk van een plaatje waren voorzien. Op de Parklaan leidde dit o.a. tot onaangename incidenten tusschen ambte naren en overtreders. De buit was zoo groot, dat vrachtauto's noo dig waren om de in beslag genomen rijwielen naar het belastingkantoor te brengen. De bond van Kennemer Speeltuinvereenigin- gen organiseert voor zijn leden en belangstel lenden op Dinsdag 6 Februari des avonds te 8 uur in het gebouw der Speeltuinvereeniging „Het Oosterkwartier", Zomervaart, een lezing over het onderwerp: „Vacantiewerk en Speeltuinver- band". De heer F. Klaren, zoon van den pionier der Speeltuinbeweging zal dit onderwerp met licht beelden verduidelijken. Door de directie der Nederlandsche Spoor wegen is het maken van een onderdoorgang voor den provincialen weg, welke het spoorweg emplacement Aalsmeer ongeveer bij K.M. 0345 van den spoorweg AalsmeerHaarlem zal krui sen, opgedragen aan N.V. Aannemersbedrijf H. H. J. C. Siepe te Winterswijk voor dé som van 79.900. De Parochieele Fröbelschool van de St. Liduina-parochie te Haarlem-Noord is onder de bescherming van de H. Bernadette gesteld, zoo dat de naam voortaan H. Bernadette-Fröbel- school zal luiden. Geboren: 31 Jan. zoon van H. A. v. d. Klugt- Hovingh, dochter van J. v. Heel-v. d. Groene- woud, zoon van E. M. Plukker-v. d. Veldt, zoon van G. H. M. Luijten-Groeneveld; 1 Febr. zoon N.V* van G. J. Visser-Kroon, zoon van M. Mooren- Oorthuis, dochter van A. Olthoff-Kruijenaar; zoon van A. P. Bakker- v. Esveld; 2 Febr. zoon van P. M. Nijssen-Koning. Overleden: 31 Jan. A., 9 jaar, dochter van L. Mutsaers, Vergierdeweg; 2 Febr. L. de Raad, 70 jaar, Schoterweg. Men verzoekt ons er de aandacht op te willen vestigen dat de H.V.B. zijn voor morgen vast gesteld programma niet afgelast. Het zal echter aanbeveling verdienen er zich aan de bekende adressen van te vergewissen, of bepaalde wedstrijden zijn uitgesteld. Dat het nog zoo vreemd niet lijkt sommige voetbalwedstrijden onder politie-toezicht te la ten spelen, zal men zich dan pas kunnen voor stellen, wanneer men den wedstrijd tusschen de R.K. voetbalvereeniging A.D.O. en idem „Ge zellen" met ondergeteekende had bijgewoond. Zoo een fanatieken strijd tusschen dergelijke vereenigingen had ik mij nimmer voor kunnen stellen, en deze zal mij en vele andeiv toe schouwers nog lang heugen. Nauwelijks was de strijd begonnen of R.K. A.D.O. maakt een m.i. fraai doelpunt en had de beste bedoelingen. Voor de A.DO.-suppor ters echter hun vreugde hiermede wilden be tuigen, werd zij al overschreeuwd: „al zijn jullie nog zoo sterk en maken jullie nog zoo veel goals, winnen doen jullie het toch niet, daar is al voor gezorgd!" Doordat ondergeteekende uit den aard der zaak dergelijke wedstrijden sporadisch bijwoont, klonk dit gezegde hem al heel onsportief. Doch de clou zou nog pas komen. Als tegenprestatie van den door A.D.O. gemaakten goal gaf de scheidsrechter de tegenpartij een penalty (die moest immers winnen). Toen zaten de overtui ging van winnen en de pret er bij den scheids rechter en Gezellen-spelers blijkbaar In en in minder dan geen tijd moest bijna de helft der A.D.O.-spelers met blessures het veld verlaten. Dat bovenstaande regelen het bestuur of de leiders der bovengenoemde vereenigingen tot meer sportieve gedachten zal mogen brengen, te meer daar naderhand gebleken ft dat drie der A.D.O.spelers zich onder dokters behandeling hebben moeten stellen, is mijn welgemeende en sportieve wensch. J. A. KOOPMAN. f- '"vV*' vjTOSV OJT* i"- De omzet aan den Rijksvischafslag te IJmui- den bedroeg over de maand Januari ƒ647.129.29 tegen ƒ575.003.70 over dezelfde maand van het vorige jaar. Het hoogere omzetcijfer van dit jaar is geenszins het gevolg van gunstiger bedrjjfsuit- komsten. Integendeel, de gemiddelde besom ming der trawlers was dit jaar f 2300 tegenover f 2800 in Januari 1933. In de afgeloopen maand verschenen 185 traw lers aan de markt met een omzet van ruim f 426.000. Dit is bijna 2 ton meer dan het vorig jaar, toen als gevolg van de staking, in hetzelfde tijdvak slechts 83 trawlers aan de markt kwa men met een omzet van f 230.851. De omzet van de ioggers, waarvan een aan zienlijk minder aantal aan den afslag kwam, daalde daarentegen met ongeveer f 75000, terwijl de contingenteeringsmaatregelen tot gevolg hadden, dat de Deensche kotters wegbleven, het geen den omzet, vergeleken bij het vorige jaar, met ongeveer f 12000 oeed dalen. De haringvangst vertoont dit jaar gunstige cijfers. Een aanzienlijk aantal Engelsche drifters verscheen aan den afslag, die goede besommin gen maakten, zoodat het omzetcijfer van dit jaar, dat van het vorige jaar met f 20.000 over treft. Daarentegen hadden de stormbeugers ongun stige bedrijfsuitkomsten; het omzetcijfer van deze schepen daalde met een derde. Voorts was het bedrag van consignatie-zen dingen f 45000 lager. De gespecificeerde cijfers voor Januari vol gen hieronder Trawlervisscherij185 stoom- en motortreilers f 426.383.73, 144 motorloggers f 111.844.13, 241 motorkustvisschers f 26.058.10, 46 open booten f 421.42,1 Duitsche stoomtreiler f 2514.83. 2 Deensche motorkotters f 1820.63, 1 Belgische f 351.24. Drijfnetvisscherij1 stoomlogger f 3859 70, 3 motorloggers f 3586.50. 14 Engelsche drifters f21.797.48. Beugvisscherij32 stoombeugers f 22.679.93, Consignatiezendingen f 25.811.79. Zangavond In „de Weijman" werd een zanguitvoerring gegeven door een kinderkoor van Mevr Dora AriszSchrama. Medewerking verleenden het parochiaal meisjeskoor uit Vel- sen-Noord onder dezelfde directie, en het dub- bel-mannenkwartet „Caecilia" onder leiding van den heer Henk Arisz. De verwachtingen werden ten volle bevredigd, want het programma was héél gevarieerd en werd uiterst artistiek uitgevoerd. Deze uitvoering heeft op ieder een goeden indruk gemaakt. Men stond versteld van de wyze waarop Mevr. Arisz den kinderen een Juist aanvoelen der muziek heeft bijgebracht. Dat haar verdienste gewaardeerd werd, bleek In de pauze, toen de voorzitter van „Vox Hu mana", de heer Westerhoven, haar namens zijn vereeniging bloemen aanbood. Ook 't optreden van het meisjeskoor oogstte veel bijval. Wat het dubbel-mannenkwartet daarna bracht, grensde aan het volmaakte. Dit kwartet, dat reeds alom lauweren oogst te, vormt in zijn veelheid van kleurrijke stemmen een bewonderenswaardig geheel. De waardeering van zijn schoonen zang bleek méér nog uit de diepe stilte waaronder gezon gen kon worden, dan uit het daverend applaus na ieder stuk. Caecilia heeft z'n roem nog eens bevestigd! De begeleiding was, volkomen toevertrouwd, in handen van Mej. Visser. Aan 't slot van den avond werd Mevr. Arisz een fruitmand aangeboden. Scheepvaart d.d. Noordzeesluizen In de maand Januari werden alhier in de Noordzec- J sluizen geschut uit zee 274 stoom- en motor schepen met een gezamenlijke inhoud van 1880578 M3. Naar zee vertrokken 290 stoom- en motorschepen met een gezamenlyken in houd van 2054520 M3. Weer in de vaart De stoomtrawler Hol land VII IJm 503 van de My. Praxis is weer klaargemaakt voor de trawlvisscherij. Dit schip heeft van voor de staking af ruim een jaar stil gelegen. Het Februari-programma is als volgt: 4 Febr. St. Joseph 1Ontspanning 2, wedstr.- leider J. Valk. 5 Febr. TEP 2SDO 1, wedstr.leider W. Key- zer. 8 Febr. Gez. Samenzijn 2Adolf Kolping 1, wedstr.leider P. de Haas. 12 Febr. TEP 2Ad. Kolping 1, wedstr.leider P. de Haas. 16 Febr. Ontspanning 2—SDO I. wedstr.lei der J. Schilder 16 Febr. Ontwikkeling 2Gez. Samenzijn 2, wedstr.leider P. de Haas. 22 Febr. Gez. Samenzijn 2TEP 2, wedstr. leider J. Weijers. 23 Febr. Ontspanning 2—Ad. Kolping 1, wedstr.leider P. de Haas. 25 Febr. St. Joseph 1—Gez. Samenzijn 2, wedstrJeider J. Valk. Voor bovengenoemde clubcompetitie kwamen deze 2 tientallen tegen elkaar uit, waaruit bleek, dat het krachtsverschil nihil was. De partij ValkNooy moest worden afgebroken en zal arbitrair worden beslist. De voorloopige uit slag is 10—8 voor TEP 2. De wedstrijd Gez. Samenzijn 2Adolf Kol ping 1 Deze wedstrijd zal Maandagavond aan staande te IJmuiden plaats hebben en niet zooals oorspronkelijk was vastgesteld Donder dag 8 Februari. Gisteren had in het R. K. Vereenigingsge- bouw te Heemstede een bizondere gebeurtenis plaats. Het gold namelijk de prijsuitreiking v. d. gehouden bekerwedstrijden, waarbij tevens de bekerhouders zouden simultaneeren. Het moge terstond werden vermeld, dat voor een en ander een ongekende belangstelling bestond. Reeds vroegtijdig verzamelde zich een groote schare damlustigen, ten einde aar de wedstrij den deel te nemen. Nadat alle spelers zich op hun plaatsen begeven hadden bleek de geheele zaal met dammers gevuld te zijn. De bondsvoor zitter, de heer Th. Kok. sprak een kort ope ningswoord, opdat de wedstrijden vroegtijdig konden aanvangen. Eerst na een geruimen tijd spelen, werd er eenige oogenbükken gepau zeerd, om het woord wederom aan reeds ge noemd heer te geven. Spreker sprak zyn waar deering uit over het feit, dat de deelnemers het hunne er toe hadden bijgedragen, om de beker wedstrijden een aangenaam en vlot verloop te doen hebben. Ook bracht hij hulde aan de wedstrijdleiders J. Stevens, W. A. Hopstaken, v. Leeuwen en J- v. d. Zwan, die tijd nog moeite hadden gespaard om de bekercompeticie goed te doen slagen. Voorts bracht hij dank aan de vereeniging St. Bavo, die steeds welwillend haar clubavond disponibel stelde. Nu volgde de be ker-uitreiking, waarbij als vanzelfsprekend de winnaars een gul applaus in ontvangst hadden te nemen. De heeren C. Stijnman, A. v. Dijk en L. C. Turk zijn thans de bekerhouders, respectieve lijk van de le, 2e en 3e klas. Hierna werden de simultaanweostrijden her vat. De simultaanspelers werden danig aan den tand gevoeld, vooral die van de la en 2e afdee- ling, want hierin waren geroutineerde wed strijdspelers vertegenwoordigd. De simultaan- séance voor de le afdeeling gegeven door den heer C. Stijnman, bracht tot resultaat, dat hij bij de 11 deelnemers van 7 won, en verloor tegen J. en H. Caspers, J. Draayer en P. Veen. Ge zien de sterke bezetting een goede uitslag. De séance voor afdeeling 2, gegeven door A. v. Dijk, bracht den volgenden uitslag: Gespeeld tegen 14 borden, waarvan gewonnen 7, remise tegen v. Roode en A. Turk, en verloren tegen C. Prins, A. Masteling, A. Mooykind, G. de Kok en v. d. Weide. Hierbij mag wel even aange stipt, dat deze seance de eerste was, die de heer v. Dijk gaf. L. C. Turk had de 3e afdeeling voor z'n reke ning en won van de 10 partijen 8 en verloor tegen J. Veen en v. d. Weyde. Ongetwijfeld zal deze avond, voor allen die hem hebben medegemaakt, nog lang In het ge heugen blijven. Naar wij vernemen is ln het St. Elisabethzie- kenhuis te Alkmaar ten gevolge van bloedver giftiging overleden de heer C. de Groot, oud burgemeester yan Zuid- en Noordschermer. De overledene wiens opvolger gisteren benoemd is geworden bereikte den leeftijd van 49 jaar. CTTTO ADR. STOOPPLEIN 24 "V-JI-iö 1 ELiX rEL ,559, 0vprteen Gebouw „St. Bavo" TBC-vereeniging „Onze Gezondheid", 8 uur Diepdrukpersoneel Grafische Bond, 4 uur Cursus R.K. Volks bond, 3 uur Geel-Wit, 6 uur Gewone zittingen, 4 en 7 uur. Stadsschouwburg Centraal Tooneel „Pe trus", 8 uur. Rembrandt-Theater „Mein Madel 1st eine Verkauferin" Op het tooneel „La Marèna", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace „De Koningin had bezoek" Op het tooneel Gretl Vernon, 2.30, 7 en 9.15 uur. Sociëteit „St. Bavo" Missievereeniging „Afrika aan Christus", 8 uur. Gem. Concertzaal Avondconcert door de II. O. V„ kwart over 8 uur. R. K. Vereenigingsgebouw Heemstede, Ope rette „De Prins van Sind", 3 uur. Stadsschouwburg Centraal Tooneel „Petrus" 8 uur. Rembrandt-Theater „Mein Madel ist eine Verkauferin" Op het tooneel „La Marena", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur Wetenschappelijke voor stelling 11.30 v.m. Palace „De Koningin had bezoek" Op het tooneel „Gretl Vernon, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur ADIO KONINGSTR. 27 - TELEF. 14609 Sociëteit „St. Bavo" R. K. Commissie voor Beroepskeuze, 8 uur R. K. Bevolkingsbi/reau, 8 uur. Stadsschouwburg Mij. tot bevordering der toonkunst „Calvet Quartet", 8 uur. Rembrandt-Theatcr „Mein Madel ist eine Verkauferin'- Op het tooneel „La Marena", 7 en 9.15 uur. Palace „De Koningin had bezoek" Op het tooneel Gretl Vernon, 7 en 9.15 uur. t! t»v Voor de apothekers, die toestemming gevraagd hebben om des avonds, des nachts en des Zon dags te sluiten, is door den Inspecteur van de Volksgezondheid een sluitingsuur opgemaakt. Van Zaterdag 3 Februari, des avonds 8 uur tot Vrijdagavond 9 Februari 8 uur. zijn geopend: Apotheek „Bosch en Vaart", Bosch en Vaart straat 26; fa. H. Remmers Zn., Kruisstraat 6; Nolf's goedkoope apotheek, Kruisstraat 26 en W. P. Woutersen, Koninginneweg 3. De bibliotheken zijn geopendr- Bibl. N. GROENMARKT 22 't/rf <vnm Woensdagsmiddags van 254 tot 4 uur voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 7H tot 9 uur. Bibl. KLARENBEEKSTRAAT 60 Woensdagsmiddags van 1 tot 254 u. voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 8 tot 9 uur Vrijdagsavonds van 8 tot 9 uur. Bibl. HAGESTRAAT 49 Woensdagsmiddags van 2 tot 3 54 uur voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 7'4 tot 854 uur Vrijdagsavonds van 7H tot 854 uur. Bibl. GEN DE LA REIJSTRAAT 17 Dinsdagsavonds van 8H tot 9H uur Woensdagsmiddags van 354 tot 5 uur Vrijdagsavonds van 854 tot 954 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 105 uur R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons. Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Kraamverzorging „Wit-Gcle Kruis" ge vestigd Kinderhuisvest 25 rood. SpreeKuren: Dinsdag van 2—3 uur Kinderhuisvest 25 rd.; Donderdag van 23 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond "an 1—730 uur Ciubnuls Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 78 aur Kinderhuisvest 25 rood. R. K. Bemiddelingsbureau Wit-Gele Kruis Leidschevaart 2. R.K. Wijkverpleging „Wit-Gele Kruis" Spreekuren van de Zusters: lederen dag van 22.30 uur m de wyklokalen: Clubhuls Raad huisstraat 11: Begijnhof 2: Damiatestraat 1; -oor Kraamhulp, gevestigd Jansteenstraat 101. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 2—4, 8—9 uur. Zaterdag 10—12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel 11671. Wij zetten de BALANS-OPRUIMING voort en brengen thans een serie HUISKAMER-AMEUBLEMENTEN. HUISKAMER 1 Dressoir compleet 1 Schuiftafel 2 Fauteuils 4 Stoelen Bekleeding naar keuze HUISKAMER 1 Dressoir compleet 1 Schuiftafel 2 Fauteuils 4 Stoelen Bekleeding naar keuze HUISKAMER 1 Dressoir compleet 1 zw. Schuiftafel 2 Faut., 4 Stoelen Bekleeding naar keuze en moderne uitvoering. HUISKAMER 1 Dressoir 1 Schuiftafel 2 Fauteuils, 4 Stoelen. In buitengew. kwaliteit en uitvoering. 145 Compleet SLAAPKAMER-AMEUBLEMENTEN vanaf 98— EIKEN LIGFAUTEUILS met KUSSENS5.75 AXMINSTERKARPETTEN, 12x4, vanaf 9.80 TAPIS BELGE, moderne dessins, 12 Els, vanaf 5.75 HANDWEEF GORDIJNSTOF, per El vanaf0.39 PLUCHETTE in prima kwaliteit, per El 0.60 Voorts groote partij coupons in VLOER ZEIL, GORDIJNSTOFFEN en VITRAGES.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2