STA DSNIEUWS I Waar de filmband rolt ZATERDAG 3 FEBRUARI nn HET VASTENAVONDFEEST DER R. K. ORATORIUMVER. Zal. het slagen? GEEN SCHADELOOSSTELLING Voor nagelaten betrekkingen HERHALINGSOEFENINGEN IN 1934 POPULAIR EN BEMIND ST. FRANCISCA ROMANA IN DEN SCHOUWBURG Driekoningenspel „Tot val en opstanding" COMITÉ VAN KATH. ACTIE WKÊmm ■Mail St. Josephs-Gezellen Op ski's naar het dal BILJARTEN KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM 2e klasse, klein biljart Jaarlijksch onderzoek PALACE-BIOSCOOP De Koningin had bezoek REMBRANDT-THEATER Mein Mad el ist ein V er kauf erin PATER P. VAN SCHAIK O. F. M. f Oud-rector van de Kleverparkkerk HAARL. VOETBALBOND Programma voor Zondag a.s. VOETBAL R.K. WERKLOOZEN- COMPETITIE Programma 6 Februari DAMMEN Massakamp VRAGENBUS Het Is dit jaar de eerste maal, voor zoover wjj weten, dat er in Haarlem een Vastenavond feest voor uitsluitend Katholieken wordt geor ganiseerd. Wel is er meermalen, vooral door ouders van opgeschoten kinderen, naar ge vraagd, maar tot een daad kwam het niet. Met eenige belangstelling vraagt men zich af, of het feest zal inslaan. Wat betreft de vele Limbur gers en Brabanders, die zich hier ter stede heo- ben gevestigd, heeft het vraagteeken hier geen zin; zij zullen deze herinnering aan hun geboor teland wel op prijs stellen, maar verwacht mag derhalve worden, dat de ras-echte Haarlemmers met de Carnavalsvreugde kennis zullen en wil len maken. Zij hebben er ongetwijfeld zooveel over hooren spreken, het misschien ook ergens medegemaakt, dat zij ook eens zullen willen ondervinden wat Carnaval is. De R.K. Oratoriumvereeniging heeft aan de voorbereiding veel zorg besteed en er geen kosten aan gespaard. De zaalversiering wordt naar aanwijzingen van den heer Herman Moer kerk, verzorgd door een Amsterdamsche firma, wat de drapeering aangaat en de electrische verlichting door de firma v. d. Wilde uit Haar lem. Het geheel zal een mooi effect geven. De animo voor het feest onder de dames en heeren zangers en zangeressen is zeer groot. Met veel entrain wordt aan de verschillende attrac ties gewerkt en de groote verscheidenheid van costuums, die daarbij wordt betracht, belooft op zichzelf reeds een bezienswaardigheid te wor den. Er zullen drie muziekcorpsen zijn. Het feest duurt Zondags tot 2 uur en 's Maandags tot 3 uur. De heer Herman Moerkerk teekende voor het feest een pakkend affiche: een musiceerende Paljasso. De Centrale Raad van Beroep heeft uit spraak gedaan inzake het beroep van de ach tergebleven betrekkingen van de op 23 Sep tember 1932 op de Noordzee verongelukte Zandvoortsche gamalenvisschers tegen de be slissing van het bestuur der Rijksverzekerings bank, waarbij hun verzoek om schadeloosstel ling krachtens de bepalingen der Ongevallen wet 1921 was afgewezen. Het bankbestuur had beslist, dat deze vis- schers niet waren werkzaam in den zin dier wet. De Raad van Beroep te Amsterdam had deze beslissing in eerste instantie bevestigd, met name op grond hiervan, dat bedoelde vischers, die z.g.n. „op deel" vischten, d.w.z. tegen ver goeding van een tevoren vastgesteld gedeelte van de bruto-opbrengst der door hen gevan gen visch, geheel vrij waren in hun doen en laten, zoodat ten deze in ieder g°val de nood zaak voor het bestaan van een arbeidsovereen komst tusschen hen en den eigenaar van het Vaartuig, die zelf niet mede op de vischvangst placht uit te varen, niet aanwezig was. De Centrale Raad van Beroep heeft zich thans in hooger beroep met deze uitspraak ge heel vereenigd. Voorts deed de Centrale Raad van Beroep gelijktijdig uitspraak, zoo meldt de „Tel.", in zake het beroep der nagelaten betrekkineen van deft op 23 Mei 1932 eveneens op de Noordzee omgekomen Zandvoortschen garnalenvisscher. Ook in dezen bleef de afwijzende beslissing der R. V. B. op het verzoek om uitkeering in gevolge de Ongevallenwet 1921 gehandhaafd. In 1934 zullen voor herhalingsoefeningen on der de wapenen worden geroepen: de lichtingen 1928 en 1930 van: de Regimen ten infanterie (met inbegrip van het Regi ment Grenadiers en het Regiment Jagers); het Regiment wielrijders; de Schoolcompagnie van den motordienst; de Regimenten huzaren, met uitzondering van de postduivenverzorgers en de paardenverzorgers, die de eerste oefening heb ben vervuld bij het Remontedepot; de Regi menten veldartillerie; het Korps rijdende ar tillerie; het Regiment motorartillerie; het Re giment kustartillerie; het Korps luchtdoelartil lerie; het Regiment Genietroepen; de School- compagnie pontonniers, voor zoover betreft de dienstplichtigen, die ten aanzien van de eerste oefening behoorden tot de eerste en tweede ploeg; de Schoolcompagnie torpedisten; de Compagnie intendancetroepen; de lichting 1928 van de Compagnieën hospitaalsoldaten, met uitzondering van de ziekenverplegers; de lichting 1930 van de Compagnieën hospitaal soldaten; de lichtingen 1927 en 1929 van de Schoolcompagnie pontonniers, voor zoover be treft de dienstplichtigen, die ten aanzien van de eerste oefening behoorden tot de derde ploeg Hoe populair en bemind president Roosevelt is in zjjn land, moge blijken uit een twee frag menten van brieven welke aan een onzer le zers werden gezonden. Het eerste fragment is iut een brief van een Amerikaansche arbei der, (Nederlander van geboorte), die als volgt schreef „Het is heerlijk om te lezen in de Nederl. bladen hoe zij met enthousiasme schrven wat de Koningin terugtelegrafeerd aan den heer Roosevelt. Het is zeer zeker van onzen President volkomen en oprecht gemeend, wat betreft zijn afschuw van den oorlog. Alle Ne derlanders kunnen met ons trotsch zijn, dat Roosevelt ook Hollandsch bloed in de aderen heeft. Als er één man in staat is den nasleep der oorlogsellende, de z.g. depressie, tot heil der we reld weer in orde te brengen, dan is het deze wondermensch, die, wars van eigen roem of hulde de verpersoonlijking is van Multatuli's „Vorstenkind" dat alleen een krans wilde, ge vlochten van de handen van het volk. En dat volk staat, uitgezonderd de Dollaraanbidders, die de groote tegenwerkers zijn, als één man achter hun geliefden President". Een intellectueele Nederlander, wonend in New-York, schreef aangaande de President, aan onzen lezer o.m.: In Amerika leven wij in het teeken van de N.R.A. Roosevelt heeft het woord finis geschre ven onder de leelijke termen: oneerlijke con currentie, machtsmisbruik van positie en soci ale onderdrukking. Het zakenleven in de U.S. A, is thans vastgelegd in ver-strekkende codes: minimum arbeidstijd in alle bedrijven is wet. telijk verordend, productie wordt geregeld naar behoeften, prijzen van levensmiddelen zijn on derworpen aan scherpe regeeringscontröle, over exploitatie van kinderen is een banvloed der federale administratie uitgesproken en aan de hegemonie der Wall-Street magnaten over Amerika Is een einde gemaakt. Millioenen werkloozen van de straten, onbe trouwbare banken gesloten, malverseerende fi nanciers in Sing-Sing, oorlog aan corruptie en gangstersDe strijdkreet is „Roosevelt or ruin"Roosevelt of ontreddering! Ik zag Roosevelt eenige maanden geleden bij een bezoek aan New York City. Hij reed in een auto voorbij mijn hotel, bewaakt door honderden politie-agenten in auto's, te paard en op gepant serde motorfietsen. De New Yorkers brachten hem een cvatie en hij zwaaide met zijn hoed naar de duizenden aan beide kanten der 34ste Straat, lachend en opgewekt. Tot zoover de briefschrijver. Dat President Roosevelt leeft in de harten van zijn volk blijkt ook weer duidelijk uit deze mededeelingen. H. Van een prachtig liefdewerk als dat van de vereeniging „Sint Francisca Romana" dringt alleen bij enkele gelegenheden iets tot de bui tenwereld door. Daarom is het zoo goed, dat de directeur, de weleerw. Heer A. Leesberg, een groep van de meisjes der vereeniging eens voor het voetlicht heeft gebracht, in letterlijken zin, om aan belangstellenden te toonen, welk een verheffende arbeid voor de vrouwelijke jeugd wordt verricht. De fraaie opvoering van het Driekoningenspel, zooals wij het Vrijdagavond in den Janswegschouwburg bijwoonden, was uitstekend geschikt om een hoog denkbeeld van dat godsdienstige en cultureele werk te vesti gen. In zijn openingswoord herinnerde de directeur er aan, dat de vereeniging acht jaren bestaat en zich in een voortdurenden bloei mag verheu gen. Sint Francisca Romana heeft tot taak, de meisjes die aan dit Liefdewerk zijn toever trouwd, een echt katholieke beschaving te ge ven. Daarom wordt door haar ook de kunst be oefend en zoo beschikt zij over afdeelingen voor muziek en tooneel. De eerste telt nog weinig leden en daarom werd zij dezen avond bijgestaan door Alkmaarsche „sterren". Spreker wees op de middeleeuwsche mysteriespelen, om te laten uitkomen, hoe ook de tooneelspeeikunst op het terrein van het katholieke verenigings leven ligt en hoe zij ook in dezen tijd de gods dienstige ontwikkeling kan bevorderen. Sint Francisca Romana heeft gedurende geheel haar bestaan Gods zegen op haar arbeid zien rusten en de groote belangstelling in deze uitvoering beloofde een mooie propaganda voor haar stre ven, dat aller steun verdient. Toen begon het eerste der vier bedrijven of tafereelen van het Bijbelsche spel, dat uitslui tend door meisjes gegeven werd. Men moest er even aan wennen, dat uit den gebaarden mond van een Oostersch vorst een heldere sopraan klonk, maar het was merkwaardig, hoe snel die eigenaardigheid voor oog en oor verdween. Dan kon men alleen nog oprechte bewondering heb ben voor het goede dat hier gezegd en ver toond werd en dat, in hoe korten tijd ook inge studeerd, de blijken van een ernstige voorberei ding droeg. Van een goede leiding niet minder. De vlekjes van een plaatselijke uitspraak ble ven natuurlijk niet achtefwege, maar in het al gemeen werd er met wel overwogen voordracht geacteerd. Het eerste bedrijf diende als inlei ding en de indruk leed eenigermate onder het huiselijke van dit tafereel, maar reeds bij de tweede acte was er een suggestie van Oostersch leven, die door den toepasselijken zang voor de opdracht in den tempel sterk werd bevorderd. In de derde acte bracht het optreden van He rodes dramatische spanning, zoodat het spel steeds meer ging boeien, en daarop was het laatste bedrijf met de vriendelijke tafereeltjes van Maria en Jozef bij het Kind in de wieg, omring door de natuurlijk aandoende buurt kinderen, vol echte, volksche bekoring. Of schoon de drie koningen door meisjes moesten worden voorgesteld, hielden zij toch behoorlijk hun waardigheid op en de aanbieding der ge schenken vormde een schilderachtig tooneel. Schilderachtig was trouwens het geheele spel, door de met veel smaak vervaardigde décors van Karei Trautwein, die telkens een voor- treffelijken achtergrond vormden voor de mooie, in de vereeniging samengestelde costumes. In dat pittoreske had ook de regie door het vor men van fraaie groepeeringen een groot aandeel. De vele aanwezigen zijn door deze voorstelling gesticht en hebben er innig van genoten, zoo als wel bleek uit de herhaalde hartelijke toe juichingen. En toen de leider ten slotte een dankwoord sprak en bloemen overhandigde aan de dames, die door haar medewerking deze uitvoering hebben mogelijk gemaakt, vond zijn lof aller instemming. Den auteur van het mooie spel kon hij bezwaarlijk zelf bedanken daarom mag de recensent die taak wel op zich nemen en getuigen dat het werk van Ka pelaan Leesberg een zeer verdienstelijke po ging is, om de volkskunst weer tot leven te brengen. Dit verheffende werk mag met eere worden genoemd! H. B. v. d. S. Maandag bestemd voor godsdienstige ver- eenigingen. Geen andere vergaderingen uit schrijven. Dinsdag 6 Februari: 8 uur repetitie „St. Cae- cilia" in Gebouw „St. Bavo"; 8 uur causerie met demonstratie voor de leden van den R.K. Vrouwenbond in „De Leeuwerik". Woensdag 7 Februari: 2 uur excursie van de Ned. Reisvereeniging voor Katholieken naar de Union-fabrieken; 8 uur vergadering van de Reddingsbrigade van het Kruisverbond in het militairengebouw, Zoetestraat 14; 8.15 uur film voor de leden van „Geloof en Wetenschap in den Jansschouwburg. Donderdag 8 Februari: 8 uur bureauvergade ring van de R. K. Reclasseeringsvereeuiging in het St. Vincentiusgebouw; 8 uur cursus, waar na ledenvergadering met conversatie van de Esperantistenvereeniging „Abbé Richardson" bij Brinkmann. R. K. Oratorium bij Brinkmann 8.15 uur alten, 9.30 uur tenoren en bassen; 8.30 uur Vastenavondviering K. J. M. V. bij Brink mann. Teneinde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R. K. Vereenigin- gen bij het uitschrijven van een vergadering verzocht, vooraf overleg te plegen met het Al gemeen Secretariaat, mejuffrouw W. van der Singel, Kleverlaan 194, telef. 23608, en bij vast stelling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. 1MB Z'. MAANDAG 8 uur Damwedstrijd T. E. P. S. D. O.; 8 uur Tooneelrepetitie. DINSDAG: „St. Eenesius" speelt in Zilk; ze- latricen-vergadering één week uitgesteld. DONDERDAG: géén Gezellen. VRIJDAG: 8 uur repetitie U. D.; 8 uur Bil jartclub; 8.30 uur vergadering aangaande ten toonstelling 28 April1 Mei; 9.30 uur vergade ring fancy-fair 28 April1 Mei; 9 uur Aspi rantencursus. ZONDAG: 8 uur Vastenavond. Hier vind ik een vlieg in de jam, juffrouw! Ik dacht, mijnheer, dat ik ze er allemaal uitgevischt had. Everybody's. De partijen om bovengenoemd kampioenschap hadden Vrijdagavond wederom een geanimeerd verloop. Baart handhaafde zich ongeslagen op de bovenste plaats, terwijl v. Noort iets op de ranglijst steeg door zijn beide matches te winnen. De uitslagen zijn: A. Baart (D.E.S.) 150 33 25 4.54 P. Huyboom (B.V.H.) 112 32 20 3.50 Meeuutenoord (H. Noord) 134 27 33 4.96 Th. v. Noord (BI. Krytje) 150 27 21 5.55 Th. v. Noord 150 26 19 5.76 A. Timmer (R'daal) 70 25 14 2.80 A. Tabbers (B.V.H.) 150 40 14 3.75 D. Steffers (K'beurs) 144 39 18 3.69 C. v. d. Berg (B.V.H.) 150 32 19 4.68 A. Timmer 97 32 15 3.03 Meeuwenoord 135 25 27 5.40 C. v. d. Hoek (B.V.H.) 150 26 20 5.76 De rangschikking 1. A. Baart 2. C. v. d. Berg 3. Th. v. Noord 4. A. Tabbers 5. C. v. d. Hoek 6. Meeuwenoord 7. D. Steffers 8. P. Huyboom 9. A. Timmer De dagprijs was ditmaal voor Meeuwenoord met een serie van 33 car. Het tournooi wordt Zaterdagmiddag voortge zet, terwijl Zondag van 11 uur v.m. tot 's avonds IO14 uur de slotpartijen gespeeld worden. Hierna worden de vele fraaie prijzen uitge reikt. van de deelnemers is nu: gesp. gw. brt. pnt. h.s. gem. 5 5 133 750 26 5.63 6 4 174 778 43 4.47 5 3 136 655 23 4.81 5 3 195 693 18 3.55 7 3 216 960 29 4.44 5 2 148 716 38 4.83 5 2 186 665 21 3.57 5 2 160 608 20 3.32 5 0 150 448 20 2.98 Behoudens onvoorziene omstandigheden zal in Juni a.s. het jaarlijksch onderzoek plaats hebben voor de gewone dienstplichtigen der landmacht van de lichtingen 1922 en 1925. Nadere voorschriften en aanwijzingen zullen later worden gegeven. Claudette Colbert, die we nog kort geleden in deze bioscoop zagen, heeft ons gisteravond weer eens haar talent als filmspeelster laten bewonderen in de Paramount-film: „De ko ningin had bezoek" (To night is ours). Op een bal in de groote opera te Parijs ont moeten een Pierrot en Pierette elkaar en uit die ontmoeting ontstaat een innige liefde tus schen Sabien en Nadya, een prinses van het koninkrijk Kraya. Daags voor den voor hun huwelijk vastgestelden dag bereikt Nadya de tijding dat haar vader en haar broer vermoord zijn en zij dus koningin van Kraya is. Zij weigert aanvankelijk naar haar land terug te keeren, maar zwicht ten slotte voor de argu menten van generaal Krish, die haar de jobs tijding bracht, dat zij het aan haar land en haar volk verplicht is, zich op te offeren. Een jaar later verlooft de jonge koningin zich met een buitenlandschen prins en op een wandelrit wordt een aanslag op de koningin gepleegd, die echter mislukt, doordat een vreemdeling onder de toeschouwers den pleger van den aanslag een slag op den arm geeft, waardoor de kogel een andere richting neemt. De koningin wil haar redder bedanken en laat hem ten paleize komen, waar op het af gesproken uur Sabien verschijnt. Hij was het die haar het leven redde. Als zij hem zoo plotseling weerziet, verliest Nadya al haar zelfbeheersching en in el- kaars gezelschap brengen zij gelukkige uren door. Dan verzamelt zich een opstandige menigte voor het paleis, die eischt dat de koningin een deputatie uit haar midden zal ontvangen. Deze stemt toe en juist als de deputatie bin nentreedt, vallen in de kamer der koningin, waar Sabien was achtergebleven, twee schoten Sabien had twee sluipmoordenaars onscha delijk gemaakt en daarmee voor de tweede maal haar leven gered. Nadya verklaart aan de deputatie dat Bij gaarne afstand wil doen van den troon, om Sabien te kunnen huwen, waarop de woord voerder der deputatie antwoordt, dat zij heele- maal niet gekomen zijn om haar afstand te eischen en dat het volk zelfs gaarne zal zien dat zij met een gewoon burger trouwt; het volk wil echter dat het kabinet zal aftreden, dat is de eenige eisch die de deputatie de ko ningin wilde stellen. En zoo komt het einde, zooals Nadya en Sabien het zoo gaarne wenschen. Claudette Colbert, die de rol der koningin vertolkt, doet dat op een schitterende manier; zoowel in haar momenten van smart, als in die waarin zij geniet van de liefde voor Sabien is zij uitnemend en Fredric March als Sabien staat haar daarbij prachtig ter zijde. Het is een film, die in het genre van de amusementsfilm een eerste plaats inneemt en gaarne bevelen wij volwassenen aan haar te gaan zien. In het voorprogramma het Paramount en Profilti-nieuws, een korte Amerikaansche film Little Broadcast en een teekenfilm en op het tooneel de radio-zangeres Grete Vernon. Liane Haid en Willy Forst in een film wil zeggen, dat men een gezellige prettige speel film voor heeft, met een genoeglijke liefdesl intrige. Dit tweetal is aan elkaar gewaagd en het eerste product dat z ij tezamen maakten (als we ons niet vergissen, wat dat: Adieu mein kleiner Husar" of iets dergelijks) ligt ongetwij feld nog versch in het geheugen van het pu bliek. Ook deze film heeft weer zoo'n heerlij ke liefdesidylle als grondslag en al weten we nu wel dat het heel erg ordinair, misschien zelfs wel stompzinnig, of de hemel weet wat is, als we erkennen ons vermaakt te hebben, des ondanks zullen we niet nalaten, ons dat brevet te laten bereiken, zoodat dus ook de vetten van geest onder ons, die zich niet hebben ge amuseerd zich nu aan ons verstandelijk on vermogen kunnen laven. Als zij dan daarvan even lekker smullen, heeft deze film over de volle linie toch iets goeds uitgewerkt. Liane Haid speelt in deze film de rol van een ontzettend „hooge" dame, die maar niet onder den invloed van een man kan geraken; 't klinkt wel wat gek, maar het is dan toch zoo. Dan komt er plotseling een jonge dokter in de filo sofie opdagen en die wordt inwendig razend verliefd op haar, wat dan een bewijs is voor de bewering, dat men gek wordt als men filosofie studeert. Tenslotte blijkt de jonge dokter nog bij lange niet zoo gek te zijn, want de hooge vrouwe wordt zelfs verkoopstertje in een schoe nenwinkel om toch maar een blik van den in nig beminden geleerdheid te kunnen opvangen. Waaruit blijkt dat alle logica te pletter loopt. Juist dat te pletter loopen, verschafte ons VII dermate genoegen, dat deze film voorzoover nog noodig voor een royale aanbeveling in aanmer king komt. Het is werkelijk een zeer zonnig geval, wars van alle pessimisme en wie dat hog weet te waardeeren is in dezen tijd goed af. In het voorprogramma treffen we eenige aardige films aan, zooals een teekenfilm, gees tig van inhoud en pittig van muziek, geen Flei scher product, doch een van de eerst kortgeleden uitgekomen serie: Merry melodies is verder een film die als titel draagt: Roovers in Pels. Het is een natuurfilmpje uit Finland en toont ons een drietal roofdieren, dat in onze landen reeds uitgestorven is. Op de allereerste plaats moet men bewondering hebben voor de wijze waarop men deze films heeft opgenomen, want het onderwerp was wel heel erg moeilijk, met drie van die onhandelbare, wilde artisten. De journaals zijn als steeds weer te waar deeren om de gefotografeerde nieuwtjes welke nien zoo links en rechts van den wereldbol bij een heeft gegaard, terwijl als variété-nummer „La Morena" het publiek lichtvisioenen voor oogen toovert, die om kleur en uitvoering zeer te waardeeren zijn. We meenen iets dergelijks reeds eens gezien te hebben, doch toen werd er niet in gedanst, wat aan het effect ten goede kwam. Alles bijeen een programma voor alle leeftij den. want er is voor _elck wat wils." In de „Vereenigde Parochiebladen" treffen wij het volgende „In memoriam" van de hand van den Zeereerw. heer v. d. Valk O.F.M., pastoor van de Kleverpark-parochie aan: 15 Januari 1.1. stierf te Maastricht de Zeer eerw. Pater Polycarpus van Schaik. Van 1904 tot 1910 was hij 2e Rector van de Kleverpark kerk, destijds nog Bijkerk van de Groenmarkt. Onze oudere parochianen zullen zich nog herinneren zijn zonnig karakter, zijn beminne- lijken en degelijken omgang, maar evenzeer zijn priesterlijken ijver. Onder zijn bestuur werd de kerk verrijkt met een nieuwe communiebank en preekstoel en de gebrandschilderde ramen boven het priesterkoor. Met veel moeite en onder veel zorgen kreeg hij 't klaar het tot dan toe ge bruikte harmonium te vervangen door een zij t lang niet volledig orgel. P. Polycarpus Van Schaik werd te Utrecht geboren op 10 December 1861. Werd in 1879 Franciscaan. In 1929 vierde hij als krachtig grijsaard zijn gouden ordesjubileum, en het vol gend jaar 1935, zou hij zijn gouden priesterfeest gevierd hebben. In den loop van dit lange Franciscaansche priesterleven zag men hem werkzaam als ka pelaan te Bolsward, Den Haag, Rotterdam, later als rector van de Kleverparkkerk in Haar lem en als pastoor in de alom bekende Mozes en Aaronparochie te Amsterdam (C.) Door ziekte gedwongen zijn apostolischen ar beid voorloopig op te geven, bracht hij de laatste twintig jaren van zijn leven door te Maastricht in het klooster aan de Tongersche- straat. Maar al achtte P. Polycarpus zich dan niet meer in staat voor geregelden apostolischen arbeid: er zullen genoeg priesters zijn, die mid den in hun taak niet de zielskracht bezitten, om zooveel tot stand te brengen, als P. Poly carpus wist te verrichten. Altijd stond hij klaar, wanneer zijn oversten hem noodig hadden voor biechthooren, predikaties en retraites. Tot ge durende de allerlaatste maanden toe, werd zijn kloosterleven telkens weer afgewisseld door het retraitewerk. P. Polycarpus had trouwens talenten: volop. Een buitengewoon scherp en vlug verstand: een prachtige zware mannenstem. Zoodat wij uit vyoegere jaren zijn best verzorgde preeken ons altijd nog herinneren, als zoo ongeveer het beste, wat we op dit gebied gehoord hebben. Hij was origineel en karaktervol. Al deze eigenschappen uitten zich in den dagelijkschen omgang in het klooster. Zijn sympathieke on baatzuchtigheid en zijn onkreukbare karaker. trouw maakten hem overal vrienden; onder zijn broeders en buiten het klooster zelfs onder andersdenkenden. Deze overleden bruine pa ter zal echter bij de ingewijden wel onver getelijk blijven door zijn ongeëvenaarde gees tigheid, zijn raak woord, dat altijd voorzichtig en prudent, en nimmer krenkend was. Men sterft, zooals men geleefd heeft: zegt het volk. P. Polycarpus was in zijn laatste da gen het ideaal van een stervend christen. Met volle onderwerping aan zijn God droeg hij zijn erge pijnen. Met de ziekenzuster en vooral met P. Gardiaan bad hij zooveel hij kon. Tot zijn allerlaatste woorden waren een bede tot en een lofprijzing van de Lieve Vrouwe in wier basiliek hij zoovele jaren eiken morgen thuis was. Goede, vrome Maastrichtenaars zullen hem wel kennen: de oude pater, die eiken morgen tegen 10 uur door de Lenculenstraat wandelde met zijn stok, om het goddelijk offer in de Lieve Vrouwe te gaan opdragen. En die wan deling werd altijd onderbroken door een groet links en een groet rechts; een groet evengoed voor een geloofsgenoot als voor een bevriend andersdenkende. E. D. O. Fuchs, K. Zandstra, G. Zandstra, Jansen, v. d. Putten, Oomen, Nottrot, Koppen, Goemaat, Perukel en J. W. Koene. Afdeeling IA. EDO 4Kinheim 2. RCH 4Ripperda. DamiatenSpaamestad. Afdeeling 1B. RCH 3—DIO. DWO—EDO 7. Zandvoort 3Vijfhuizen. Afdeeling 2B. Kennemers 3—Swastika. Afdeeling 2C. DrosteETO. Haarlem 5VI. Vogels. Afdeeling 2D. SpaamdamSpaamevogels 2. Afdeeling 3A. Spaarriestad 3EHS 5. DCO 4Kennemers 7. Afdeeling 3B. DIO 3Kenau 2. Schoten 3Beverwijk 3. Sw&stika 2DCO 2. Afdeeling 3C. EHS 2Beverwijk 4. HFC 5—DOA. Kennemers 5Spaamestad 2. Afdeeling 3D. BrederodeBloemendaal 3. HeemstedeKinheim 4. VI. Vogels 2Kennemers 6. Haarlem 6IVO 2. Afdeeling 3E. DSK 2Bloemendaal 4. Kennemers 8Ripperda 3. DWO 2—Kinheim 6. Afdeeling 3F. DOA 2—WB 2. WH 2—RCH 11. EHS 4—EDO 8. DWO 3Kennemers 9. Afdeeling 3G. Schoten 4—RCH 10. Spaarnevogels 3VVB. Rozenprieel 2Beverwijk 5. Afdeeling 3H. DIO 4Halfweg 2. Kenau 3RCH 9. EDO 10—Hillinen 4. HSV—Hillegom 3. THB 5—Schoten 5. Afdeeling 3J. Halfweg 3DCO 3. ETO—Hillinen 5. IVO 3—DKT 2. Bloemendaal 5—HSV 2. Droste 2Heemstede 3. Afdeeling 3K. Kenau 4DKT. Spaarndam 3Halfweg 4. VI. Vogels 3Bloemendaal 6. Afdeeling 3L. Ripperda 4Zeemeeuwen 4. VOG 3—Hillinen 3. R. C. H. Tegen H. B. S. verschijnt R. C. H. met het volgende elftal; Kos, Krom, Prevost Sr. Hessels, Ruis, Prevost Jr. Hanse, Haukes, Ruygrok, Kok, Paape. H. F. C. v. d. Togt, P. Jongeneel, A. v. Baasbank, R. Jongeneel, Kruyer, Lamp, Höck, Denijs, Koper, Dorsman, Hagenaar. STORMVOGELS De Waard, Haak Sr., Haak Jr., Fijen, Prins, Van der Velde, v. d. Steen, Van Pel, Tol, Ket ting, De Waard. Ketting, die geruimen tijd wegens ziekte ont broken heeft, is dus weer van de party. Haarlem Voogd, Van den Berg, Huisman, De la Mar, Kammeyer, Vreeken, Iseger, De Winter, Po- lanen, Smit, Hurkmans. V. S. V. Michel, Van Zutfen, Van der Griendt, De Vries, De Boer, Kraak, Wolf Sr., Koning, Wolf Jr. Sterk. Hillekamp. N.V.C.R.K.J.W. 1, terrein B.S.M., scheids rechter H. v. Dam. St. Jozefgezellen—T.S.B. 1, terrrin T.IJ.B.B., scheidsrechter P. Piepers. T.S.B. 2W.E.C., terrein Concordia, scheids rechter P. Bakker. Programma Donderdag 8 Februari B.V.C. 1R.K.J.W. 2, terrein B.S.M., scheids rechter H. v. Dam. St. IsedorusBVC 2, terrein Concordia, scheidsrechter P. Piepers. De wedstrijden beginnen te 2 uur. Maandagavond 19 Februari zal te Haarlem in ,,'t Hof van Holland" de jaarlijksche massa kamp plaats vinden tusschen de Haarlemsche Damclub en de Damclub „IJmuiden". Vraag: Een huis, dat per week verhuurd is, kan dit per week opgezegd worden? Antw.: Ja. Vraag: Waar moet ik mij vervoegen om lid te worden van de R. K. Staatsparty? Antw.: Tot den secretaris van de R. K. Kies- vereeniging in uw woonplaats. Vraag: Is 't lot van de Obligatie Rotterdam- sche Schouwburg Serie 1584 no. 59 en Noord- Hollandsche vereeniging „Het Witte Kruis" te Amsterdam serie 1296 no. 11 reeds uitgeloot? Antw.: Neen. Vraag: 1. Nationaal-Socialist en Fascist is dat één? 2. Is Hitier Fascist? 3. Kan een Katholiek, die aan de N.S.B. is, zijn kerkeiyke plichten vervullen? Antw.: Neen; vele fascisten zouden er be zwaar tegen maken hen nationaal-socialisten te noemen. 2. Hitler is nationaal-socialist. 3. Deze kwestie dient de betrokkene met zijn biechtvader te bespreken en kan in deze ru briek niet in enkele woorden worden beant woord. Vraag: Mijn inkomen bedraagt 600 en ik woon in Haarlem. Hoeveel belasting ben ik ver schuldigd? Antw.: Indien u ongehuwd zyt en er wonen geen andere personen in uw gezin, die ook m de belasting zijn aangeslagen, dan moet u aan gemeentefondsbelasting betalen een bedrag van 3.10 en geen rijksinkomstenbelasting. Vraag: Hoe krijg ik een pluchehosd, door regendruppel* wit geworden, weer goed? Antw.: U moet den hoed laten stoomen ofwel met een schoone spons, gedoopt in zuiver koud water afsponsen. Vraag: Hoe kan ik ketelsteen verwijderen? Antw.: Den ketel uitkoken met zoutzuur. Denk er aan, om daarna den ketel weer goed uit te koken en uit te spoelen. Vraag: Zijn de loten van het Paleis voor Volksvlijt serie 45 no. 18 en serie 46 no. 18 reeds uitgeloot? Antw.: Neen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 9