Van het Katholieke kamp Volendam en Santpoort winnen A-elftal klopt de Anglo-Indians GRAAF WILLEM KLOPT S. J. C. GEFLATTEERDE 5-2 ZEGE NIEUW WERELDRECORD VAN WILLY DEN OUDEN H mm MAANDAG 5 FEBRUARI In het Zuiden II en in het Oosten II werden alle wedstrijden afgelast Verrassende zege van Fortitudo GROL—BLAUW-WIT 6—0 De thuisclub zorgt voor de groote verrassing 0T FORTITUDOE.M.M. 2—0 V.V.Z.—VOLENDAM 1—4 Spannende wedstrijd en uitstekend spel De thuisclub geregeld in de meerderheid SANTPOORT—T.Y.B.B. 5—3 Een zware, enerveerende strijd VOLENDAM KLOPT V. V. Z. MET 4-1 -V''; mMm GRAAF WILLEM II—S.J.C. 5—1 Slee verricht de hattrick De slechte terreinomstandigheden waren van zeer veel invloed op het spel Ruststand 3-2 De a.s. missiewedstrijd Breda-Haarlem PAARDENSPORT INT. CONCOURS-HIPPIQUE TE BERLIJN Groote Prijs der Volken LAWNTENNIS DAVIS-CUP TOURNOOI 1934 De resultaten der loting Internationale zwemwedstrijden te Aarhuus. Scheffer verbetert een Nederlandsch record Fraaie prestaties Twee Nederlandsche records erkend WIELRENNEN BERLIJNSCHE ZESDAAGSCHE GAAT DOOR De nieuwe bepalingen eenigszins gewijzigd Winterbaan te Gent Nederlandsche renners in het buitenland Van Egmond te Kopenhagen Bij de Vrijdagavond te Kopenhagen gehou den wedstrijden ter gelegenheid van de ope ning van de nieuwe overdekte wielerbaan, al daar, werd Jacq. van Egmond met 5 pnt. tweede in het sprintnummer, achter Falck Hansen, die met 6 pnt. eerste werd. Derde was de Duit- scher Ehmer met 4 pnt. SPORTWERELD QHMf ïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii In het Zuiden I zijn gisteren slechts twee wedstrijden doorgegaan, terwijl in de Brabant- sche afdeeling alles werd afgekeurd. Valkenburg wist met veel moeite met 32 te zegevieren over de Sittardsche Boys. Door deze overwinning hebben de Valken de leiding van Chèvremont overgenomen. Kerkrade bleef in de running door Volharding een 30 ne derlaag toe te brengen. Gsp. gw. gl. vrl. pnt. vt. Valkenburg 12 6 5 1 17 30—17 Chèvremont 13 7 2 4 16 29—20 Kerkrade 12 5 5 2 15 30—19 Sitt. Boys 14 5 3 6 13 36—45 K. N. V. 12 4 4 4 12 25—24 Caesar 12 5 2 5 12 24—29 R. K. O. N. S. 12 5 I 6 11 25—26 R. K. V. V. L. 12 4 2 6 10 19—28 Volharding 11 4 2 5 10 26—22 H. V. V. 13 4 1 8 9 21—43 Kimbria 9 3 1 5 7 20—22 In het Oosten I werd alleen Grol—Blauw Wit gespeeld, welke wedstrijd in een groote zege voor de thuisclub eindigde. Grol heeft daardoor de laatste plaats overgedragen aan de club uit Hees. gsp. gw. gl. vrl. pt. v.t. S. D. O. U. C. 12 9 1 2 19 31—11 Altior 12 8 1 3 17 32—32 's Heerenberg 12 6 2 4 14 30—27 V. D. Z. 11 5 2 4 12 23—22 Union 11 3 4 4 10 30—21 V. V. G. 8 3 2 3 8 18—17 Grol 10 2 0 8 4 19—28 Blauw Wit 12 2 0 10 4 16—41 In het Oosten II werden alle wedstrijden af gelast. Fortitudo verrichtte in het Westen I fraai werk door E.M.M. een 2—O-nederlaag toe te brengen. In Zaandam ging V.V.Z. na een fraaien en spannenden strijd met 41 ten on der tegen Volendam, dat thans een voorsprong van vier punten heeft op H.M.S. gsp. gw. gl. vrl. pt. V.t. Volendam 12 10 I 1 21 52—14 H. M. S. 12 8 1 3 17 25—20 D. E. M. 14 7 2 5 16 27—33 V. V. Y. 11 7 0 4 14 41—28 E. M. M. 14 6 1 7 13 30—28 Wilskracht 9 5 0 4 10 28—21 De Meer 12 5 0 7 10 33—40 V. V. Z. 12 3 1 8 7 29—40 V. I. C. 10 3 0 7 6 20—35 Fortitudo 14 2 2 10 6 18—44 In het Westen II heeft Santpoort een moei lijke klip omzeild door T. Y. B. B. met 53 te kloppen. Het wordt intusschen oppassen voor de geel-zwarten. Zij zakken bedenkelijk af. Graaf Willem verrichtte fraai werk door het bezoekende S. J. C. met een 51 nederlaag naar Noordwijk terug te zenden. Hierdoor is de spanning in de degradatie-groep niet weinig gestegen. Gsp. gw. gl. vrl. pnt. vt. Santpoort 14 10 2 2 22 54—21 Spartaan 12 8 3 1 19 41—24 D. H. L. 11 8 2 1 18 43—30 G. D. A. 12 7 2 3 16 26—20 Leonidas 12 7 0 5 14 35—29 H. B. C. 12 3 2 7 8 32—39 T. Y.B.B. 14 3 2 9 8 20—23 D. O. N. K. 12 3 1 8 7 18—42 S. J. C. 12 1 4 7 6 26—38 Graaf Willem 13 3 0 10 6 31—48 Grol trekt 't eerst ten aanval, maar vindt bij Hees een goede verdediging. Een corner voor Blauw-Wit redt Denekamp uitstekend, terwijl Grol daarmede al evenmin succes heeft. Blauw- Wit beleeft vervolgens een angstig oogenblik als Nijenhuis tegen de lat schiet en even later wordt een zeker doelpunt door Hees' keeper gekeerd als tnj een kopbal van Grol's midvoor prachtig vangt. De gastheeren zijn steeds in den aanval en gevaarlijk. Een zeldzame kans verknoeit Hees' midvoor als hij alleen voor doel staande naast schiet. Ric Rac. Goede manieren bij de visschen. Ik heb je al zoo dikwijls ver* boden te drinken als je eet. Bij Grol wil 't evenmin, want ook daar gaan enkele prachtkansen door naast schieten ver loren. Maar aan den voortdurenden druk der gast heeren kan Hees tenslotte niet weerstaan. Een angstig oogenblik beleeft vervolgens de Hees- verdediging, doch de keeper kan nog net corner werken. Eindelijk komt het oogenblik, dat Grol de score opent. De linksbuiten zet goed voor, het leder komt bij den midvoor, die onhoudbaar doelpunt. Na half-time doet Grol er nog een schepje op en het doel der gasten is reeds omiddellijk in gevaar. De hechte verdediging der gasten re tourneert. echter. Maar de blijvende druk van den Grolschen aanval moet tot scores leiden. Na enkele vergeefsche pogingen geeft de GroJ- sche back-linie het leder aan zijn midhalf, die plaatst naar den midvoor en deze schiet over den toesnellenden keeper in het net, 20. Het is voor Grol het sein tot een steeds snel leren aanval en het regent schoten op het doel van Blauw-Wit. De- keeper kan het niet meer houden en moet kort achter elkaar 4 maal zwichten voor schoten van midvoor, rechtsbin nen en rechtsbuiten van Grol. De gasten vormen nu een geslagen elftal. Zoo komt het einde van dezen door Grol ge speelden en verdiend gewonnen wedstrijd. het. pleit beslecht wordt en Tuyp den stand op 41 brengt. In den stand komt geen verandering meer en als het einde daar is heeft Volendam een ver diende overwinning behaald. Vele toeschouwers waren getuige van dezen wedstrijd, welke een uiterst spannend karakter had. Volendam trapt af doch V. V. Z. zit direct flink op den bal, en geeft den Volendammers geen gelegenheid dicht bij het doel te komen. Reeds na vijf minuten heeft V. V. Z. succes, als de Lange een hoog schot inzendt, hetwelk, door dat keeper en backs elkaar in den weg loopen, in het Volendom-doel belandt. Thans onder neemt Volendam enkele aanvallen, doch Wieg man houdt de ingeschoten ballen uitstekend. Weer een felle V. V. Z.-aanval, waaruit de Lange met een schuiver doelpunt, doch Kaatee stond buitenspel, zoodat dit punt geannuleerd werd. De Volendam-aanval gaat er thans snel van door. Keurig wordt gecombineerd en eindelijk is het Bont, die onhoudbaar scoort, 1—1. Beide elftallen spelen enthousiast verder. Eens zien wij Bont voor open doel, doch juist als hij schieten zal, werpt Wiegman zich op den bal en redt keurig. Tot aan de rust weten de beide ver dedigingen stand te houden en de keepers ver richten goed werk. Rust 11. Na de rust wordt de strijd weer in alle hevig heid voortgezet. Luide worden de uloegen aan gemoedigd en ondanks het zware veld wordt er goed voetbal vertoond. Een schitterend schot van Jonk komt precies op de lat terecht en gaat ver volgens achter. Dan neemt Volendam de leiding als uit een schermutseling Pooyer van dichtbij onhoudbaar inschiet, 12. V. V. Z. blijft echter fel aanvallen en forceert enkele corners, welke resoluut worden weggewerkt. Ook Wiegman in het V. V. Z.-doel houdt zich kranig en verschil lende kogels werkt hij weg. Ongeveer een kwartier voor het einde gaat het zware veld enkelen V. V. Z. spelers parten spelen en Volendam komt thans flink in den aanval. Huisman en v. 't Padje werken hard om den druk te weersttaan, doch eindelijk ziet Jonk kans den stand onhoudbaar op 13 te brengen. Nog houdt V. V. Z. moedig stand, doch even voor het einde krijgt Volendam wegens aange schoten hands een penalty te nemen, waardoor Als om kwart over twee wordt aangevangen, is de thuisclub het eerst sinds langen tijd vol ledig. Het terrein is goed bespeelbaar, doch ver bazend zwaar. De thuisclub brengt het eerst een bezoek aan het doel der E. M. M.-ers en forceert reeds direct een corner. Deze wordt goed genomen, doch de keeper der bezoekers vangt klemvast. Ook de E. M. M -ers komen dan even los, doch een behoorlijk schot wordt niet gelost. Fortitudo doet het daarna beter, doch het schot van Nieuwenhuizen gaat juist naast. Eenige corners op beide doelen leveren geen resultaat op. Als v. d. Heuvel van Forti een mooie kans krijgt, mist hij leelijk, doch als hij even latei- een mooien kopbal inzet, herstelt hij zijn fout (1—0). Kort hierop passeert Den Hartog van Velzen aeer handig en verhoogt daarmede den Forti- voorsprong (20) Dan is E M. M. weer in den aanval, doch het beslissende schot ontbreekt. Als v. Uden van de thuisclub dan nog een goed schot lost, hetwelk op het nippertje corner wordt gewerkt, is het rusten. Na rust hetzelfde spelletje. Forti wordt over wegend sterker, doch doelpunten blijven uit. De verschillende E. M. M.-doorbraken zijn nog zeer gevaarlijk, doch v. Dam en Vermeulen zijn prachtig op dreef. De spelers hebben van weerszijden veel last van de gladheid van het terrein, waardoor soms zeer onverwachte situaties in het veld ont staan. Van Velzen in het Hilversumsche doel staat echter als een rots en voorkomt meer dere doelpunten. Als de scheidsrechter einde fluit, heeft Forti twee zeer kostbare punten binnengehaald. Het is direct aan het overrompelend spel van de Boys te zien, dat ze zich vandaag niet zonder slag of stoot gewonnen geven. Santpoort breekt wel verschillende malen goed door, doch het juiste tegenspel is nog niet gevonden. Nina- ber geniet een speciale bewaking, waarvan de andere spelers niet genoeg profijt trekken. Het is toch echter Ninaber, die handig zijn bewa kers afschudt, goed voorgeeft en zoo Gerrits onhoudbaar laat doelpunten. T. Y. B. B. speelt zeer snel, doch de Santpoort-achterhoede weet verschillende malen op het nippertje te redden. Een voorzet van Gerrits na goed spel van P. Nijssen plaatst J. Nijssen zeer tactisch langs den verbluffenden Lit, 20. Dat is T. Y. B. B. te bar. Een trough pass van Kamer aan Honschoten en met een fraaien bal wordt de uitloopende Kochx gepasseerd. Wanneer spil Nijssen op doel schiet, blijkt de bal zooveel effect te bezitten, dat hij langs den uitloopenden Lit in het net schiet, 31. Het ontmoedigt de Boys echter geenszins; ze zetten te tanden extra op elkaar en weten een corner af te dwingen, welke goed genomen na wat heen en weer getrap door Turnhout wordt ingekopt, 32. Wederom span ning volop. Dan is 't Lit, die een harden schui ver te verwerken krijgt, dan is 't Kochx, die een kogel van Rotteveel juist geplaatst, keurig weet te keeren. Even voor rust krijgt Honscho- In een spannenden en fraaien wedstrijd heeft Volendam te Zaandam V.V.Z, een 41 nederlaag toegebracht. Op onze foto ziet men de Volendam-doelman in actie bij een gevaarlijke VV.Z.-aanval ten in buitenspel-positie den bal in zijn bezit en maakt geen fout (3—3). De eerste twintig minuten na rust zijn ge heel voor T. Y. B. B. en het is slechts aan het onoordeelkundig opstellen der binnenspelers te wijten, dat geen enkele maal gescoord werd. Dan zakt T. Y. B. B. hard af, wat haar nood lottig wordt. De verdediging, hoewel schitte rend op dreef, kan 't steeds terugkeerende aan- valsspel der Santpoorters niet tot het einde bedwingen; een kogel van Ninaber snort over Lit zijn hoofd in 't net, 43. Drie min. voor het einde vloert v. Es Gerrits binnen 1 beruchte gebied, wat den goed leidenden heer v. Haas teren niet ontgaat. Ninaber plaatst zich achter den bal en passeert Lit voor de vijfde en laatste maal (53). De thuisclub had Wolff weer op de spil- plaats, hetgeen de goede combinatie zeer be vorderde, terwijl midvoor Slee bijzonder zijn dag had. Reeds na drie minuten kopte hij den bal onhoudbaar langs keeper v. d. Berg, uit een corner van v. d. Lans, 10. De tegenaanvallen van s. J. C. waren weinig gevaarlijk en vielen vooral op door hun veel te forsch karakter. Graaf Willem bleef kalm doorspelen en was in alle opzichten sterker dan de Noordwijkers. Na 38 minuten kopte Slee een voorzet van v. d. Lans fraai in, 20, terwijl vlak voor rust uit een corner van v. d. Lans een doelscrim- mage ontstond, welke kans door Slee met een onhoudbaren schuiver werd benut, 3—0. Na de rust moest de rechtshalf der Hage naars Jac. Bakker wegens knieblessure uit vallen, gevolg van veel te forsch spel der be zoekers, de Graaf viel in en ging rechtsbinnen spelen. Na zeven minuten zette Jan Bakker van den rechtervleugel hoog voor en v. d. Lans kopte vallende schitterend langs v. d. Berg, 40. Na vijftien minuten gaf Kemper man een zuivere through pass naar v. d. Lans, deze zette voor en de Graaff bracht met een zuiver hard schot den stand op 50. Verscheidene tegenaanvallen van S. J. C. leverden door slecht schieten niets op, doch vlak voor het eindsignaal slaagde Ruygrok erin de eer voor de bezoekers te redden. Na een 21-zege van het Nederlandsch B- team op de Anglo Indians, Zaterdag te Hilver sum behaald, heeft het A-team Zondag in het Stadion te Amsterdam een nog grootere over winning behaald, doch evenals Zaterdag was de overwinning geflatteerd en de cijfers, 52 ten gunste van de onzen, geven de verhouding in geen enkel opzicht goed weer. Vorst en dooi hadden het veld in een dermate slechten toe stand gebracht, dat goed en snel hockeyspel spoedig genoeg ondoenlijk zou blijken. De spe- leds konden zich vaak met de grootste moeite staande houden. Niet alleen is het spel van beide ploegen niet tot zijn recht gekomen, maar ook in andere omstandigheden zou het verloop heel anders zijn geweest en zeker mag in dit geval de 52- zege een geflatteerde worden genoemd. De eerste helft van den wedstrijd was nog de beste. Toen werd er vaak aardig gecom bineerd, in beide ploegen herkende men den logischen opbouw der aanvallen, waarbij de Anglo Indians nog beter hun positie kozen dan de Hollanders. De snelheid was zeer groot en het spel golfde van doel tot doel. De ove rigens goede techniek en stokvoering in beide teams kwam niet tot zijn recht; door het zware veld werd er veel gemist, de bal werd wel vaak goed geplaatst, doch door kuilen en mod der bleef het zwarte ding onderweg steken. Hierdoor werd menige aanval in de kiem ge smoord. Het aantal strafcorners was legio en het is typeerend voor het spel en de terrein- omstandigheden, dat de meeste doelpunten voortgesproten zijn uit straf- en gewone cor ners. Tresling kwam steeds bij het nemen van zoo'n strafcorner naar voren en tweemaal bad. hij succes. De tweede strafcorner voor Holland zette Tresling in een doelpunt om. Nadat Col- lingredge uit een scrimmage, ontstaan na een corner, had gelijk gemaakt, was het weer Tres ling, die uit een strafcorner het tweede Hol- landsche doelpunt scoorde (21). Doch ook nu liet de gelijkmaker niet lang op zich wachten en toen na een corner op het doel van van der Does Sneddon hard inschoot, werd de bal wel gestopt, doch Collingredge waé er snel bij en de stand was weer 22. Het spel was tot nu toe vrijwel gelijk opge gaan, om beurten waren de teams in den aan val, waarbij vooral het steunen van de Colo nial middenlinie opviel met linkshalf Waddl- love als uitblinker. Vlak voor rust scoorde Maas na een vrij schot van Gunning hard het derde punt. Met rust leidde Holland dus met 3—2. Direct na de hervatting liep van der Berg door alles heen en wist op fraaie wijze het vierde Hollandsche doelpunt te maken 42. Deze veilige voorsprong bleek naderhand hard noodig te zijn, want van nu af aan zetten de gasten een offensief in, dat het geheele Hol landsche team tot verdedigen bracht. Het werd een strijd tusschen de voorhoede der gasten en de verdediging der onzen. Dat de Waal, Tresling en vooral ook van Lierop zoo goed stand hielden, dient speciaal vermeld te wor den. Doch zij hadden het in zooverre gemak kelijk, dat de Anglo Indians het spel te kort hielden, steeds kon onze achterhoede daardoor ingrijpen. Niettemin werd onze verdediging dermate in het nauw gedreven, dat vele straf corners moesten worden toegewezen. Opmer kelijk echter was wel het feit, dat vrijwel geen enkele corner of strafcorner goed door de In dians werd ingeschoten. Ook dat mag wel een oorzaak heeten van hun nederlaag. Het was een bepaald zwak punt in hun spel. Bij een plotselingen uitval der Hollanders was doelman Taylor nog al een eind uit zijn doel genomen, de onzen zagen hun kans schoon en van den Berg scoorde het vijfde Holland sche doelpunt. Met dezen stand kwam het einde. De scheidsrechters, de heeren Liscaljet en van Beugen Bik leidden goed, maar streng. In de eerste helft werd het spel 84 maal, in de tweede helft 81 maal door den scheidsrech ter onderbroken. In totaal heeft dus het fluit je 165 maal geklonken en dat op een speeltijd van totaal 70 minuten. D.w.z. om de 25 secon den, gedurende den geheelen wedstrijd, werd het spel onderbroken!! De Hollandsche ploeg heeft goed voldaan, al viel hun spel in de tweede helft tegen. Wij hadden gedacht, dat zij meer uithoudingsver mogen hadden gehad, al zal het zware veid ongetwijfeld zijn invloed hebben doen gelden. En ook het tempo, waarmede gespeeld werd, of althans getracht werd te spelen, was meer malen hoog opgevoerd. Toen toonde zich ech ter de verdediging op zijn sterkst en vooral Tresling weerde zich schitterend. Ook de Waal was goed, terwijl Ter Haar bergen werk ver zet heeft. Op het zware middenveld was zijn taak wellicht wel de moeilijkste. Lob viel iets In de voorhoede viel Gunning op, terwijl we over het spel van van der Berg en Maas ze ker tevreden kunnen zijn. Kwast en Schook hopen wij weer eens in dit milieu aan te tref fen, doch dan onder gunstiger omstandighe den. Het Nederlandsch A-team was als volgt sa mengesteld: Doel: Van der Does (H.O.C.) Achter: De Waal (Amsterdam) en Tresling (H.O.C.) Midden: Lob (D.H.M.), Ter Haar (Amster dam) en Van Lierop (Hilversum) Voor: Gunning (Bloemendaal), Schook (Hil versum), Van den Berg (Amsterdam), Maas (H.H.Y.C.) en Kwast (Amsterdam). In het team van de Anglo Indians waren geen zwakke plekken te bekennen. Taylor in het doel leek ons nu niet bepaald safe, doch overigens maakte de ploeg een uitstekenden, goed getrainden indruk, met technisch hoog staand spel, voor zoover dat natuurlijk nog mogelijk was op het slechte veld. Jammer was, dat het spel te kort werd gehouden, vooral in de tweede helft. In de achterhoede waren de backs Leyland Naylor en Coxeter uitstekend, doch wellicht iets te langzaam tegen de in hoog tempo aanvallende onzen. In de midden linie was Waddilove een prachtige linkshalf, In de voorhoede was Sneddon een slecht spel- verdeeler, doch een enorm handige speler. De vleugelspelers Wilkinson en Collingredge wer den te weinig in het spel betrokken om ge vaarlijk te kunnen zijn. Het Anglo Indianteam was als volgt samen gesteld: Doel: Taylor (Surbiton). Achter: Leyland Naylor (Scotland) en Coxe ter (South of England). Midden: Milstead (Middlesex), Cleland (Scotland) en Waddilove (Middlesex). Voor: Wilkinson (Surbiton), Penn (South of England), Sneddon (Acotland), Sales ((South of Engeland) en Collingredge .(Southgate). De groote Missie wedstrijd BredaHaarlem, ten bate van de Nederlandsche Missie-Comité's zal, zooals reeds gemeld, te Dongen worden ge speeld op 4 Maart a.s. Van dezen Missiewedstrijd hoopt het bestuur der voetbalvereeniging Dongen, aan wie de or ganisatie van dezen wedstrijd is opgedragen, een propaganda wedstrijd te maken voor een echt Katholieke sportbeweging, waarin de belangen van het lichaam positief dienstbaar gemaakt worden aan de behartiging van de belangen der ziel. De Missiewedstrijd toch geeft een mooie gelegenheid om hoogere idealen te bevorderen en hoogere beginselen tot uiting te laten komen. Er wordt alles op gezet om dezen sportdag der Bisdommen Breda en Haarlem te maken tot een grootsche demonstratie der R. K. Missie actie en R. K. sportbeweging. Het voorloopig programma vermeldt o.m. officieele ontvangst ten raadhuize, demonstratie der R. K. Jeugd verenigingen enz. Het bestuur der voetbalver eeniging Dongen roept dan ook een ieders me dewerking in, om dezen dag voor geheel Katho liek Nederland als een onvergetelijken te ma ken, zoowel wat de demonstratie als wat de fi- nancieele resultaten betreft. Zaterdagmiddag werden de ruiterwedstrijden voortgezet, waarbij talrijke hooggeplaatste per sonen aanwezig waren. O.m. merkten wü den Nederlandschen gezant te Berlijn, voorts de ge zanten van Noorwegen en Zwitserland, vice- kanselier Von Papen, rijksminister dr. Goebels, Von Blomberg, Von Neurath, Graaf Schwerin Krosigk en Seldte. In den namiddag waren ook rijkskanselier Hitler en minister-president Goerng aanwezig- Hierna werd een aanvang gemaakt met den wedstrijd om de Grosse Preis der Nationen, waar aan door équipes van Duitschland, Frankrijk en Ierland werd deelgenomen. Het totaal resultaat werd: 1 Duitsche équipe met luit. Homm (paard Baccarat II), 8 fouten; Oberleutnant Brandt met paard Tora, 8 fouten; Oberleutnant Hasse met paard Derby, 8 fouten. Totaal aantal fouten Duitsche équipe 24. 2. Fransche équipe: Luit. De Maupeou met paard Saida 20 fouten; luit. Bizard met paard Asmodé, 8 fouten; luit. Clavé met paard Volant III, 8 fouten. Fransche équipe 36 fouten. 3. Iersche équipe: Major O'Dwyer 11 fouten met paard Limerick Laco 11 fouten; kapitein Carry met paard Slieven Amon, 19 fouten; lui tenant Leonhard met paard Gallow Glas, 34 fouten. Iersche équipe totaal 64 fouten. Na den wedstrijd heeft rijkskanselier Hitier de Duitsche équipe ontvangen, terwijl Goering de prijzen uitreikte. Te Londen vond de loting plaats voor het Davis Cup Tournooi van 1934. Zooals gebruike lijk geschiedde deze op plechtige wijze, in te genwoordigheid van de diplomatieke vertegen woordigers van de deelnemende landen. Van de eerste ronde der Europeesche zóne zijn Tsjecho Slowakije, Nieuw Zeeland en Italië in de bovenste helft en voorts Duitsch land, Australië en Japan in de onderste helft vrijgesteld. In de eerste ronde spelen in de bovenste helft Zwitserland tegen Britsch-Indië en in de on derste helft Frankrijk tegen Oostenrijk. In de tweede ronde spelen Tsjecho Slowakije tegen Nieuw Zeeland, terwijl Italië tegen den winnaar van ZwitserlandBritsch-Indië uit komt. In de onderste helft spelen in deze ronde de winnaar van FrankrijkOostenrijk tegen Duitschland en voorts Australië tegen Japan. In de Noord-Amerikaansche zóne komen in de eerste ronde tegen elkaar de Vereenigde Staten en Canada. De winnaar speelt in de fi nale tegen Mexico. In de Zuid-Amerikaansche zóne komen Bra zilië en Peru in de finale tegen elkaar. Zondagavond vonden te Aarhuis (Denemar ken) internationale zwemwedstrijden plaats, waaraan ook werd deelgenomen door vier Ne derlandsche zwemmers n.l. de dames Willy den Ouden (R.D.Z.), Jopie Selbach (A.D.Z.), Fransje Hessels (Het IJ) en den heer J. C. Scheffer (De Jonge Kampioen). Een zeer fraaie prestatie verrichtte Willy den Ouden, door de 100 yards vrije slag af te leggen in 59.8 sec., hetgeen een nieuw wereldrecord be- teekende. Het wereldrecord stond tot nu toe voor dezen afstand op naam van de Amerik. zwemster Melen Madison met 'n tijd van precies 1 min. Willy den Ouden deed haar poging, die zoo schitterend slaagde, voor den aanvang der an dere wedstrijden. Zjj legde den afstand alleen af, dus zonder tegenstand! Het zeer talrijke publiek juichte onze landgenoote na het bekend wor den van den uitslag hartelijk toe. Een tweede succes behaalde Stan Scheffer op de 100 Meter vrije slag heeren. Hij moest fei len strijd leveren tegen J. Christensen, die met 0.1 sec. verschil won m den tijd van 1 min. 2.4 sec. Deze tijd beteekende een nieuw Deensch record. Doch ook de tijd van Scheffer 1 min. 2.5 sec. beteekende een nieuw Nederlandsch record, hetwelk tot nu toe op zijn naam stond met 1 min. 2.8 sec. Deze tijd had hij gemaakt op 17 Dec. 1.1. te Amsterdam. De belangrijkste resultaten waren: 100 Meter vrije slag heeren: 1. Christensen Denemarken) tijd 1 min. 2.6 sec. Nieuw Deensch record. 2. J. C. Scheffer (Nederland) 1 min. 2.5 sec. Nieuw Nederl. record. 400 Meter schoolslag dames: 1. Else Jacobsen (Denemarken) tijd 6 min. 29.7 seconden. 2. Inge Kragh (Denemarken) tijd 6 min. 33 seconden. 3. Fr. Hessels (Nederland) 6 min. 40 sec. 100 Meter vrije slag dames: 1. W. défc^Juden tijd 1 min. 9 sec. 2. Lily AncWfcgen (Denemarken) tijd 1 min. 12 seconden. 3. J. Selbach (Nederland) 1 min. 12.2 sec. 100 Meter rugslag heeren: 1. C. Scheffer 1 min. 15.5 sec. 2. Christensen tijd 1 min. 20.2 sec. 400 Meter vrije slag dames: 1. Lily Andersen tijd 5 min. 42.6 seconden. Nieuw Deensch record. 2. J. Selbach 5 min. 42.7 sec. 100 yards vrije slag dames: Willy den Ouden in 59.8 sec. Nieuw wereld record. Naar wij vernemen zijn door de recordcom missie van den Koninklijken Nederlandschen Zwembond twee Nederlandsche records erkend. Het betreft hier het record van J. C. Scheffer „De Jonge Kampioen", Amsterdam, die op 11 Januari tijdens de Kringkampioenschappen van Amsterdam de 100 meter rugslag in 1 min. 15,2 sec. zwom. Voorts werd erkend het Neder landsch record van Fr. Hessels (Y, Amster dam), welke zwemster op 4 Nov. j.l. te Zwolle de 300 meter wisselslag dames aflegde in 4 min. 44,8 sec. De dertigste Berlijnsche Zesdaagsche wieler wedstrijd wordt definitief gehouden van 9 tot 15 Maart as. in het Sportpalast. De nieuwe be palingen van Dortmund zullen, zij het eenigs zins gewijzigd, worden overgenomen. De wed strijd is iederen avond om 12 uur afgeloopen, waarna weer een nieuwen dag aanvangt. Des morgens wordt de wedstrijd gedurende 6 uren gestaakt. De deelnemende koppels worden vol gens „klasse" betaalt, de cracks ontvangen 200 Mark per dag. de gewone renners 150 Mark per dag. Voor eiken dag worden afzonderlijke pre mies vastgesteld, welke volgens den stand van dien dag verdeeld worden. Op de Gentsche winterbaan werd Zondag een drie uurs koppel wedstrijd gehouden, welke werd gewonnen door CharlierLoncke met 134,450 K.M., 8 pnt. Op twee ronden: 2 Hae- merlinck—Debruycker 15 pnt. Op vier ronden: ZimsKüster 20 pnt. Op vijf ronden: 4 Van KempenMeuleman 9 pnt. Op zes ronden: 5 FabreFourie 2 pnt.; 6 RaesMortier 0 pnt. Op zeven ronden: 8 AertsDébaets 2 pnt. Op acht ronden: 9 Bogaert—Slaats 5 pnt. Een koppel wedstrijd van 7 \A uur te Bazel werd gewonnen door Schön-Richli met op de tweede plaats Pijnenburg-Wals. Een 50 K.M. koppel wedstrijd te Kopenhagen werd gewonnen door Funda-Putzfeld. Van Egmond-Van Nek eindigden op de derde plaats met een ronde achterstand.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 13