U De Europeesche kampioenschappen Tweede klas WEDSTRIJDEN TE HAMAR MARKTEN MAANDAG 5 FEBRUARI I. V. C. B. VITESSE—A.D.O. 2—1 K.N. V. B. Westelijke 2e klassers D.W.S. verslaat West-Frisia; Velox speelt gelijk el. Alcm. Victrix ALC. VICTRIX—KINHEIM 3—0 H.R.C.—Z.V.V. 4—3 A.F.C.—ZEEBURGIA 7—2 WEST-FRISIA—D.W.S. 2—3 BLOEMENDAAL—T.O.G. 1—6 DE SPARTAAN—VELOX 2—2 Een paard aan 'f woord D.O.S.V.V.A. 4—2 HERCULES—E.D.O. 3—2 WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TWEEPERSOONSBOBS Roemenië II wereldkampioen ZWEMMEN Dual-meet HollandNed.-Indië BOKSEN Tony Canzoneri wint van Locatelli Hielen nog steeds geblesseerd HOCKEY-UITSLAGEN NED. DAMES-HOCKEYBOND Districtswedstrijden Stiepl verbetert het wereldrecord van Heiden op de 500 meter Staksrud wint den titel Staksrud Europeesch kampioen B-ELFTAL—ANGLO INDIANS 2—1 Een fraaie zege der Hollanders SCHIETEN Om het „Emmaschild" 264e STAATSLOTERIJ Het terrein is zwaar te bespelen, maar des ondanks werd er heel goed gevoetbald. Als er ts afgetrapt wordt direct een snel tempo inge zet van beide kanten en komen beide doelen om beurten in gevaar, maar de achterhoeden Weten voorloopig alles te keeren. Er wordt fel ge,streden om de leiding, totdat tot ieders ver wondering A. D. O. een penalty krijgt toege kend. Blijendaal weet het harde schot echter mees terlijk te keeren. Dit geeft Vitesse nieuwen moed. Kort voor de rust wordt het harde wer ken beloond en geeft Nïelen op handige wijze Vitesse de leiding, 10. Na de rust hetzelfde spel. Er wordt vurig en vlug gespeeld aan beide kanten. A. D. O. om den achterstand in te halen en Vitesse om den voorsprong te behouden of te vergrooten. Dit laatste gelukt door goed combinatiespel van het binnentrio, waarop Kabel ten slotte on houdbaar scoort, 20. Dit wordt A. D. O. te bar en komt geducht opzetten. Als een der backs van Vitesse het ongeluk heeft dat een opspringende^, oal tegen z'n hand komt, krijgt A. D. O. ten tweeden male een penalty, welke nu onhoudbaar werd ingezet. Kort hierna blaast de scheidsrechter inrukken en heeft Vi tesse de competitie goed beëindigd. gsp. gw. vrl. pt. V.t. D. W. S. 15 11 2 2 24 39—17 West Frisia 15 10 2 3 20 44—25 Z. V. V. 14 8 3 3 19 37—23 Kinheim 13 4 4 5 12 2625 W. F. C. 13 5 2 6 12 22—33 A. P. C. 14 4 3 7 11 33—40 Zeeburgia 14 4 3 7 11 20—32 O. V. V. O. 13 4 2 7 10 19—26 H. R. C. 13 4 2 7 10 21—35 14 3 3 8 9 26—27 gsp. gw. ei. vrl. pt. v.t. Velox 16 11 5 0 27 55—20 Blauw Wit 15 9 5 1 23 50—21 E. D. O. 16 9 1 6 19 61—35 D. O. S. 15 9 0 6 18 41—46 Hercules 15 6 2 7 14 29—41 B. P. C. 15 4 5 6 13 24—30 Bloemendaal 15 4 4 7 12 29—42 T. O. G. 15 4 2 9 10 29—45 De Spartaan 15 2 5 8 9 22—32 V. V. A. 15 2 3 10 7 25—50 Alcmaria heeft op Kinheim een verdiende overwinning behaald. Wanneer Alcmaria even gelukkiger geweest was, had de overwinning zeker grooter kunnen zijn. Vooral voor de rust is het Kinheim-doel Benige malen op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring ontsnapt. Alcmaria was uitstekend op dreef en telkens weer kwam de voorhoede gevaarlijk opzetten, maar ondanks dat, kon Alcmaria niet meer dan eenmaal door Peereboom doelpunten. Ook na de hervatting was Alcmaria gevaar lijker, al waren de aanvallen dan misschien niet zoo talrijk. Ook nu bleek het maken van een doelpunt niet zoo gemakkelijk, maar toch slaagde v. d Pol er in Alcmaria's voorsprong te vergrooten, 20. Niet lang daarna trokken Peereboom en Kep- pel er samen op uit; Peereboom gaf Keppel een mooie schietkans en het was 30. Wel deed Kinheim alle moeite de eer te red den, maar de Alcmaria-achterhoede was niet gemakkelijk te passeeren, terwijl het schieten der Beverwijkers slecht was. Kort voor het einde kreeg Peereboom nog een prachtkans, maar zijn schot faalde volkomen. Alcmaria was over het geheel genomen goed op dreef. Bij Kinheim vielen doelman en rechtsback vooral op. De voorhoede combineerde aardig, maar het schieten was zwak. Er ontwikkelt zich na den aftrap een snelle strijd, waarbij H. R. C. door haar enthousias me iets in de meerderheid is, hoewel Z. V. V. technisch beter spel laat zien. Na tien minu ten neemt de thuisclub de leiding, 10. De vreugde is echter van korten duur en onmid dellijk hierop heeft Z. V. V. gelijk gemaakt, 11, met welken stand de rust ingaat. Na de hervatting komt de thuisclub gewel dig opzetten. Met twee fraaie doelpunten wordt de score tot 31 opgevoerd. Z. V. V. geeft echter niet gewonnen en in korten tijd maken de gasten opnieuw gelijk, 33. Een spannende strijd om de leiding volgt nu en kort voor het einde komt dan de beslissing ten gunste van H. R. C., door een fraai doelpunt van den linksbuiten, 43. De laatste minuten wordt er fel gestreden, maar de stand ondergaat geen verandering meer, waardoor H. R. C. een zwaar bevochten, zege heeft behaald. De overwinning was voor A. F. C. volkorpen verdiend. Voor de rust was het krachtverschil niet groot. Na vijf minuten nam Zeeburgia door Brostrdm de leiding, 01. A. P. C. begon toen beter te spelen en uit een goeden aanval bracht de A. P. C.-midvoor met een goed geplaatst schot de partijen op gelijken voet, 11. Met wisselende kansen werd verder gestreden. Nog voor de rust kon A. P. C. door een fout van den Z.-keeper, de leiding nemen. Rust 21. Kort na de hervatting maakte v. Dam voor Zeeburgia op fraaie wijze gelijk, 2—2. A. P. O. kwam thans overwegend in de meerderheid. Burger hergaf de Reds de leiding, terwijl Ellens even later den stand op 42 bracht. Zeeburgia gaf de strijd toen geheel op en met korte tus- schenpoozen werd het 72 voor de Reds, die door deze overwinning weer iets ruimer kun- hen ademhalen. In een van begin tot eind spannenden wed strijd is het den blauw-zwarten Amsterdammers gelukt West-Prisia de beide punten en daar mede haar kampioenskans te ontnemen. Het terrein is uiterst zwaar te bespelen, terwijl bei de elftallen volledig zijn. D. W S. is direct in den aanval, maar kan voorloopig geen succes bereiken Dit komt integendeel aan de andere zijde als bij een snellen aanval van West- Prisia de middenvoor den doelman der gasten het nakijken geeft (10). .Ook de gastheeren on dernemen verschillende aanvallen, maar de D. W. S.-verdediging. kan het gevaar steeds be zweren. Kort voor de rust brengt van Es de partijen op gelijken voet met een fraai doel punt, dat volgens velen in buitenspelpositie zou zijn gemaakt (11). Na de rust is D. W. S. wederom gevaarlijk aanvallend en als de West-Prisia-verdediging een moment aarzelt, is het de middenvoor der gasten, die zijn club de leiding geeft. De thuis club laat den moed echter niet zinken en het D. W. S.-doel ondergaat een ware belegering. Bij een goed genomen corner komt de verde diging der gasten zoo in het nauw, dat een der Amsterdamsche backs slechts kan redden, door het leder met zijn hand uit het doel te slaan. Dit ontgaat den scheidsrechter niet en de toe gestane strafschop wordt in een doelpunt om gezet (22). Fel wordt door beide partijen om de leiding gestreden. Beurtelings verkeeren de bside doelen in groot gevaar. D. W. S. weet opnieuw te scoren (32) en tot het einde toe het hoofd te bieden aan de vele aanvallen der gastheeren. Als het einde aanbreekt is West- Prisia uitgeschakeld, terwijl D. W. S. nu het kampioenschap voor het grijpen heeft. In een door Bloemendaal onbenullig gespeel den wedstrijd wisten de Amsterdammers twee kostbare punten in de wacht te sleepen. Niet al leen was de thuisclub danig uit vorm, het ont brak ook enkelen spelers aan een portie enthou siasme. Reeds na 5 minuten spelen passeerde de linksbuiten der gasten de aarzelende Bloemen- daalverdediging en gaf Huisman geen kans, CO1). Wel kwamen de witten na dit doelpunt meer opzetten maar verrassend waren de aanvallen over het algemeen niet. De met veel ambitie spelende gasten wisten reeds voor de rust den stand tot 40 op te voe ren. Ook na de hervatting bleef het spel der thuisclub op laag peil. Het verband was totaal zoek en steeds wist de verdediging der gasten onheil te voorkomen. De Amsterdammers wisten zelfs den stand op 60 te brengen. De aardigheid was er daarna natuurlijk al lang af. Ten slotte wist de Bock uit een der sporadi sche goede aanvallen „de eer" te redden. Het slot bracht T.O.G. een alleszins verdiende 6—1 overwinning. De belangstelling voor dezen wedstrijd was overweldigend. Bijna was Spartaan erin ge slaagd Velox een nederlaag toe te brengen, want een minuut voor het einde stonden de roodbroe- ken nog met 21 voor. Toen evenwel scoorde Velox den gelijkmaker. In de eerste helft speelde Spartaan uitstekend en reeds na zeven minuten gaf Pieterson de thuisclub de leiding, 10. Zes minuten later maakte Lith gelijk, 11. Spartaan bleef uitstekend partij geven en her nam nog voor de rust door Pieterson uit een vrijen schop de leiding, 21. Na de rast was het woord geheel aan Velox. De Amsterdammers moesten zich vrijwel op verdedigen toeleggen. Onder stijgende spanning verstreken de minu ten. Eerst een minuut voor tijd wist Achterberg voor Velox gelijk te maken, 22. „Wij paarden eischen nooit iets, maar „wij zijn den heeren achter het autostuur „heel dankbaar, als ze niet zoo vlak „langs ons stuiven. En mijn collega's, „die een zwaren kar trekken, vragen U „vriendelijk om hen niet noodeloos te „laten stoppen. „Toe, wilt U niet een klein beetje reke- „ning met ons houden? Elk paard, dat „voor mag gaan, ook al heeft hij er „eigenlijk geen recht op, zal U met een S3 „dankbaren blik beloonen." Men kon het den bezoekers in hun spel aan zien, dat zij in hun laatste wedstrijden alsnog een krachtige poging wilden wagen om het degradatie-gevaar te ontgaan. Want ondanks het zeer gladde veld speelden ze in de eerste helft een zeer enthousiaste partij, waardoor de achterhoede van de thuisclub herhaaldelijk in het nauw werd gedreven. Het verwonderde dan ook geenszins, dat Fiedler zeer spoedig aan V. V. A. de leiding gaf en dat Munninck met een zeer fraai schot er zelfs 02 van maakte. Het offensief der gasten bleef aanhouden, en men verwachtte een nieuw succes voor de bezoekers, ten D. O. S plotseling een goeden uitval kon ondernemen en door Schreuder den achter stand kon verminderen, 12. Nu pas kwam de thuisclub was los en Dumortier bracht met een kopbal de partijen op gelijken voet, 22. Met dezen stand kwam de rust. In de tweede helft vertoonde zich bij V. V. A. een danige inzin king en bovendien werd het terrein dermate modderig, dat van goed voetbal welhaast geen sprake meer kon zijn Dank zij een strafschop kon v. Leur den stand op 32 brengen, en tegen het einde benutte Schreuder een goeden voor zet en bracht den stand op 42. Men kon het beide ploegen aanzien, dat er niets meer te winnen of te verliezen was. Voor al in de eerste helft was het een futlooze ont moeting, waarbij E. D. O., dat met twee in vallers uitkwam, absoluut ongevaarlijk was, en de Hercules-aanval tal van kansen verknoei de. Onverwacht wist Cremer aan de gastheeren de leiding te geven, 10, met welken stand de rust inging. In de tweede helft vertoonde de strijd aanvankelijk een ander beeld. Er werd aardig gestreden, waarbij E. D. O. spoedig ge lijk wist te maken. Toen Rijnbeek opnieuw aan de Herculanen de leiding had gegeven, maakte Perucal gelijk, en even werd toen fel gestre den om het winnende punt. Ongeveer 10 mi nuten voor het einde scoorde Hemmes, 3—2, waarna beide ploegen er niets meer voor voel den om zich nog eens even in te spannen. De strijd verliep als de traditioneele nachtkaars. Zondag werden de wereldkampioenschappen voor tweepersoonsbobsledes te Engelberg be ëindigd. De Zwitsersche bobslede met bestuur der Capadrutt, die sedert den eersten dag de leiding had, kwam in de tweede race van he den 20 Meter voor de finish om te slaan zoo dat Capadrutt uit den wedstrijd lag door groot tijdverlies. Een vrijwel zekere kampioenstitel werd hiermede verspeeld. De Bob Roemenië II met bestuurder Prim werd hierdoor wereld kampioen. Van de 9 deelnemende bobs beëindigden er slechts 4 op regelmatige wijze de wedstrijden. De resultaten waren: Wereldkampioen: 1. Bob Roemenië n bestuur der Frim. Totaaltijd beide dagen 9 min. 31.3 sec. 2. Bob Duitschland II bestuurder von Momm, totaaltijd 9 mni. 37.3 sec. 3. Roemenië I bestuurder Papana, totaaltijd 9 min. 59.4 sec. 4. Zwitserland I bestuurder Capadrutt 10 min. 18.1 sec. Bob Duitschland I met bestuurder Kilian werd in de vierde race gedisqualificeerd omdat Kilian zonder voorkennis te'hebben gegeven van Bob was verwisseld. De beste tijd van den dag maakte de bob Roemenië I met Papana en wel met een tijd vap 2 min. 19.3 sec. Met Paschcn a.s. zal het tien jaar geleden zijn, dat de Ned. Indische Zwembond te Pasoe- roean werd opgericht. Het tegenwoordige bestuur van dezen bond heeft zich nu tot haar oud-voorzitter, den heer Joh. H. Pootjes, gewend, met het verzoek om een ontmoeting te organiseeren tusschen de in ons land verblijvende Indische zwemmers en hun Hollandsche sportbroeders. Hiertoe heeft zich reeds een comité gevormd, waarin de heeren: C. P. Kellenbach, voorzitter KNZB; prof. R. L. A. Schoemaker, vice-voor zitter KNZB en H. A. Hes, oud-bestuurslid van de Bataviasche Zwem- en Poloclub, zitting heb ben genomen. Tot secretaris-penningmeester van dit comité is benoemd de heer Ed. v. Es. directeur van het „Sportfondsenbad" te Amsterdam. De wedstrijden zullen plaats vinden op Zon dag 1 April a.s. in het Sportfondsenbad te Am sterdam. Het batig saldo der wedstrijden is be stemd voor het Nat. Crisis-Comité. Naast de verschillende zwemnummers zal er een polowedstrijd gespeeld worden. De zwem- vereeniging ..Het IJ" en de Haagsche Zwem- en Poloclub zullen bij deze ontmoeting wel het grootste contingent Indische zwemmers leveren. In een wedstrijd van 12 ronden heeft Tiny Canzoneri, de vroegere lichtgewichtkampioen, te New-York op punten gewonnen van Oleto Locatelli, den Europeeschen kampioen. Aan het einde van den wedstrijd heeft de voorzitter van de jury door verkeerd lezen van de aanteekeningen van de juryleden en den scheidsrechter, den wedstrijd aanvankelijk als onbeslist verklaard. Later heeft hij echter zijn fout ingezien en Canzoneri tot winnaar op punten verklaard. De bekende Oostenrijksche doel verdediger Hi den, die thans uitkomt voor een Fransche club, werd eenige weken geleden tijdens een wedstrijd in Parijs zoodanig aan het hoofd gewond, dat hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Het ongeval schijnt erger te zijn dan aanvan kelijk werd gedacht, want thans is Hiden nog steeds in verpleging en het zal nog geruimen tijd duren alvorens de beroemde keeper het ziekenhuis mag verlaten. Bloemendaal beker (3de ronde). LeldenAmserd. Laïen—PW 3—5 HDM—Middelburg 7—1 Treslongbeker (4de ronde). Be FairUtrecht 21 Westen. 2e klasse A. HBSAlkmaar 01 Oosten, lste klasse. DeventerWagen. 121 Zuiden. 2e klasse B. TempoBreda 2 53 DAMESHOCKEY. 2e klasse A. LeldenTe Werve 22 2e klasse B Be FairHuïley 0—4 Door niet al te fraai weer begunstigd, hebben Zondag de districtswedstrijden, die reeds een maal tengevolge van de vorst waren uitge steld, doorgang kunnen vinden. Tengevolge van de vorst gevolgd door een lichten dooi verkeerden de velden te Bilthoven in een vrij slechten toestand, Waarop goed hockey nauwe lijks ihogelijk was. Deelgenomen werd door een zestal elftallen, samengesteld uit de beste speel sters van Zuid, Oost en West. Begonnen werd met den wedstrijd Noord westZuid. Het Noord-Westelijk elftal, dat verschillende voortreffelijke krachten telde, overspeelde het Zuidelijk elftal volkomen en demonstreerde een fraai en aantrekkelijk spel. Bovendien bleek de voorhoede over een groote schotvaardigheid te beschikken, hetgeen tot uiting kwam in een zestal doelpunten, waartegen het Zuiden slechts een tegengoal wist te plaatsen. Doelpunten werden gemaakt door mej. Hofland (Gooi) 2, mej. Leeuwenberg (Rood Wit) 2, mej. A. v. Beek Vollenhoven en mej. M. v. Beek Vollen hoven. Tegelijk werd gespeeld de Junior-wedstrijd West-Oost. In het begin leek het er niet op dat er een groote score zou worden gemaakt, al was het spel der Westelijke meisjes technisch beter dan van haar Oostelijke naburen, speciaal de midhalf, mej. M. Schneink, viel op door haar goed aangeven. Rust kwam met een 20 voor sprong voor West. Direct na het draaien kwam het Oosten geweldig opzetten en wist mej. Oos- terutjk uit Zwolle op fraaie wijze den achter stand te verkleinen (21). Dit bleek voor West een prikkel om opnieuw fel ten strijde te trek ken en regelmatig werd de score opgevoerd door de dames van Bueren en mej. Kerkhof. De Oostelijke midvoor weet dan nog eens te scoren, waarna het Westen tenslotte den stand op 72 brengt: een verdiende, zij het dan ook geflatteerde uitslag. Gescoord werd door de dames van Bueren (B. D. H. C.) 3, Henny (H. H. Y. C.) 3 en mej. Kerkhof (Amsterdam) 1. Voor het Oosten nam mej. Oosterwijk beide doelpunten voor haar rekening. De wedstrijd Zuidwest-Oost bracht een groote verrassing wat betreft de spelkwaliteiten der Oostelijke dames. Het Zuid-Westelijke elftal, op papier zeer sterk, met bekende internationale speelster als mej. Molhuijsen, Rolin Couque- Que, werd door het enthousiaste spel der Oos telijken volkomen overweldigd. Reeds betrekke lijk -lak na het begin weet de Oostelijke rechts buiten freule De Geer, met een geweldig hard, zij het ook houdbaar schot, mej. Molhuijsen te passeeren. Het Wester herstelt zich dan even zoodat de gelijkmaker weldadig volgt, maar dan komt het Oosten zoo geweldig opzetten, Zaterdag zijn onder zeer- groote belangstel ling te Hamar de Europeesche kampioenschap pen in het hardrijden op de schaats aangevan gen met de wedstrijden over 500 en 5000 Meter. De weersomstandigheden waren bijzonder fraai, het vroor 4 graden. Het ijs was in schitterende conditie. De beste Europeesche rijders hadden ingeschreven en het behoefde dan ook geen ver wondering te wekken, dat de prestaties uitste kend waren. De 500 Meter werd door Engne- stangen gewonnen in 43,1 sec. In dit nummer eindigden de Nederlanders Koops, Heiden en Langedijk op de laatste plaat sen. Een heel bijzonder fraaie prestatie verrichtte de jonge Oostenrijksche kampioen Stiepl. Hü reed de 5000 Meter op zulk een fraaie wijze, dat hij het wereldrecord van onzen landgenoot Siem Heiden op dezen afstand met 0,3 sec. wist te verbeteren en het bracht op 8 min. 18,9 sec.! Heiden bracht het wereldrecord op 22 Januari 1933 op zijn naam tijdens wedstrijden te Davos, zijn tijd was toen 8 min. 19,2 sec. De tijden der Hollanders, zoowel op de 500 als op 5000 Meter waren zonder uitzondering goed te noemen. Op de 5000 Meter reden Heiden en Koops samen, waarbij Heiden zevende werd in 8 min. 48,2 sec. Koops deed er 2,1 sec. langer over en plaatste zich negende. De derde Neder lander Langedijk eindigde op nr. 11. In aanmerking moet men nemen, dat onze landgenooten slechts een korte ijstraining heb ben gehad, terwijl er onder de deelnemers van heden waren, die niet minder dan drie maanden ijstraining achter den rug hadden. (Reeds geplaatst in een deel van ons vurig nummer) De resultaten van Zaterdag waren: 500 Meter: 1. Engnestangen (Noorwegen) tijd 43.1 sec.; 2. en 3. Thunberg (Finland) en Staksrud (Noorwegen) beiden 44.2 sec.; 13. Koops (Nederland) 47.7 sec.; 14. Heiden «Nederland) 48.1 sec.; 15. en 16. Langendijk (Nederland) en Thors (Noorwegen) beiden 48.3 sec. 5000 Meter: 1. Stiepl 8 min. 18.9 sec. (nieuw wereldrecord); 2. Staksrud, 8 min. 30 sec.; 3. Wazulek, 8 min. 31.6 sec.; 7. Heiden, 8 min. 48.2 sec.; 9. Koops 8 min. 50.3 sec.; 11. Lan gendijk 9 min. 0.9 sec. Zondag werden de Europeesche kampioen schappen in het hardrijden op de schaats voort gezet met de wedstrijden over 1500 en 10.000 M. De weersomstandigheden waren fraai, terwijl de conditie van het ijs goed was. Er stond geen wind. De belangstelling van de zijde van het publiek was zeer groot, naar schatting waren er 12.000 toeschouwers. Ook de Koninklijke Familie van Noorwegen gaf van haar belang stelling blijk. De 1500 M. werd gewonnen door Staksrud in 2 min. 21.4 sec. voor Thunberg, die er 2 min. 22 sec. over deed. Op dezen afstand reden Heiden en Koops tegen elkaar, waarbij een spannende race ontstond, die door Heiden met 0.1 sec. ver schil werd gewonnen in 2 min. 29.5 sec. HU werd op dezen afstand 13e. Langendijk viel, waardoor zijn tijd sterk beïnfluenceerd werd. De resultaten van de 1500 M. waren: 1. Staksrud (Noorwegen) tijd 2 min. 21.4 sec.; 2. Thunberg (Finland) tUd 2 min. 22 sec.; 3. Ballangrud (Noorwegen) 2 min. 22.1 sec.; 13- Heiden (Nederland) 2 min. 29.5 sec.; 14. Koops (Nederland) tUd 2 min. 29.6 sec.; 16. Langendijk (Nederland) tijd 2 min. 39.8 sec. De verrassing op de 10.000 M. was wel het niet starten van den Pin Thunberg, waardoor hU tevens niet in aanmerking kwam voor het algemeen klassement. Voorts startte de Noor Lindboe op dezen afstand ook niet. Winnaar werd tot veler verrassing de Oostenrüker Stiepl in den verrassend goeden tijd van 17 min. 29.5 sec., waardoor hij het wereldrecord van Carlsen met een tijd van 17 min. 17.4 sec. wel niet bedreigde, doch heel goed naderde. Na zijn overwinning Zaterdag op de 5000 M., waar bij hij tevens het wereldrecord van Heiden ver beterde, bevestigde de zege op de 10.000 Meter den schitterenden vorm, waarin de jeugdige Oostenrijker zich momenteel bevindt. Heiden reed in zijn race tegen Engnestangen en wist deze met niet minder dan 33 sec. te slaan. Heiden's tijd bedroeg 18 min. 16 sec. Koops sloeg in zijn race den Noor Thors met 14 sec., terwijl LangendUk ook al won, n.l. Christensen bleef 17 sec. op hem achter. Ook vandaag waren de Hollanders in goeden vorm, zonder dat nochtans bijzondere prestaties verricht werden. De resultaten van 10.000 M. luidden: 1. Stiepl, tijd 17 min. 29.5 sec.; 3. Wazulek, 17 min. 35.3 sec.; 3. Staksrud, 17 min. 42.2 sec.; 7. Heiden, 18 min. 16 sec.; 8. Koops, 18 man. 23.7 sec.; 10. Langendijk, 18 min. 47.8 seconden. In het algemeen klassement werd Staksrud eerste en daarmede Europeesch kampioen. De Oostenrijkers Stiepl en Wazulek werden resp. 2 en 3 voor rijders als Ballangrud, Mathisen, Engnestangen, Heiden enz. Heiden werd in het algemeen klassement ne gende en Koops tien. Langendijk eindigde op de 14e plaats. Het klassement luidde: 1. en Europeesch kampioen Staksrud (Noorwegen) 195.433 ptn.; 2. Stiepl (Oostenrük) 107.365 ptn.; 3. Wazulek (Oostenrijk) 197.825 ptn.; 4. Ballangrud (Noor wegen) 197.827 ptn.; 5. Mathisen (Noorwegen) 198.290 ptn.; 6. Engnestangen (Noorwegen) 199.968 ptn.; 7. Ekman (Finland) 201.768 ptn.; 8. Ostbye (Noorwegen) 204.847 ptn.; 9. Hei den (Nederland) 205553 ptn.; 10. Koops (Nederland) 205.782 ptn.; 11. Kjeldsen (Noor wegen) 206.278 ptn.; 12. Christensen (Noorwe gen) 206.517 ptn.; 13. Thors (Noorwegen) 209.282 ptn.; 14. Langendijk (Nederland) 212.047 punten De Nederlandsche rijders Heiden, Koops en Langendijk zullen Dinsdag 6 Februari a.s. per vliegtuig naar Nederland terugkeeren en des middags op schiphol arriveeren. Aan de wereld kampioenschappen te Helsingfors zullen geen Nederlandsche rijders deelnemen. Vart Hem. Bea je niet bang voor in brekers? Neen, ik beb 'n boekhouder, die op het kantoor slaapt. Nee, maar ik bedoel 's nachts. dat de Haagsche verdediging er niet tegen opgewassen blijkt en als dan mej. Molhuijsen Weigert uit te loopen is het 21 voor het Oos ten. Na rust weet het Oosten zelfs nog eens te doelpunten, zoodat het op een Westelijke debacle gaat lijken. Maar nu komt de Zuid- Westelijke aanval in actie en gaat het tempo overnemen. Op een bijzondere wijze weet dan mej. Broese van Groenou drie malen de uit muntend keepende mej. Broekhuis te passee ren, zoodat tenslotte het einde komt met een benauwde 43 overwinning voor Zuid West. De groote wedstrijd Noord-WestZuid-West eindigde met een groot overwicht voor het Noord-Westelijke elftal 40 en bewees hier mede volkomen de sterkste combinatie te zijn. De dames Leeuwenberg, Kok en Van Beeck van Volkenhoven zorgden voor de doelpunten. De verliezersronde Zuid-Oost eindigde in een verdiende 5—2-overwinning voor het Oosten. In den beginne ging het spelpeil vrij gelijk op: 10, 11, 21, 22 met welken stand ge rust werd. Toen echter was het met het Zui den gedaan. Oost nam het spel geheel in han den en scoorde regelmatig verder. Zaterdagmiddag had op het terrein van de Hilversumsche Hockey- en Banayclub aan den Raaweg aldaar de internationale ontmoeting plaats tusschen het Nederlandsche B-elftal en de beroemde Anglo Indians, die elk jaar ons land bezoeken Verleden jaar wonnen de En- gelschen met 21 van een B-elftal, doch dit maal waren de rollen omgedraaid en konden de Hollanders een fraaie zege behalen. De weersomstandigheden waren niet gun stig, het was kil en de motregen droop neer over het open veld. Toch waren er neg 800 toe schouwers opgekomen om den strijd gade te slaan. Om even over drieën stelden de elftallen zich als volgt op: B-elftal: doel: De Jong; achter: Westerkamp en Rees, midden: C. v. d. Hagen, Houtzager en Ankerman; voor: Wagener, Heybroek, Havinga, Caviët en Romsyn. Anglo Indians: doel: Kent; achter: Coxeter en Leyland Maylor; midden, Milstead, Morrison en Clarence; voor Hamilton, Wooley, Parslaid Sales en Perdrian. In den aanvang heeft de strijd aan snelheid veel te lijden, doordat het veld zeer glad is. De Hollanders zijn het eerst ingespeeld, doch de aanvallen zijn nog niet goed afgewerkt en er wordt hard geschoten, waardoor de bal her haaldelijk over de outlijn gaat. Het B-elftal speelt enthousiaster en als Wagener een mis lukten voorzet geeft, komt de bal toch bij Hey broek, die met een push keeper Kent passeert. (I—0). De Engelschen komen dan meer opzetten en het spel wordt sneller. De Hollandsche de fensie geeft echter geen krimp en enkele malen wordt fraai weggewerkt. Het tweede doelpunt der Hollanders komt wederom uit een voorzet van Wagener's stick. Midvoor Havinga kogelt den bal hard in het doel (2—0). Dat is den Engelschen te kras en Holland wordt langzamerhand ingesloten. Sales schiet enkele malen hard op doel, doch De Jong redt. Een leger corners en strafcorners bedreigt het Holland-doel; toch blijft de stand tot rust ongewijzigd, ondanks het feit, dat Houtzager reeds eenigen tijd was uitgevallen, wijl hij een bal in het oog had gekregen. De tweede helft vangt aan met een safe van keeper Kent. Het tempo is sneller dan voor de thee, doch de Hollanders laten zich niet overspelen en houden het tempo bij. De Engel schen hebben succes, als Woolley alleen door zet en scoort. (21). Keeper de Jong trapt enkele malen leelijk over den bal heen, doch de defensie blijft ge spaard, omdat vooral Rees bijzonder in vorm is. Twintig minuten voor het einde komt Hout zager het elftal weer completeeren. De Engelschen blijven meester van het veld. doch tot scoren komt het niet meer. Tech nisch waren de gasten de meerderen, doch in enthousiasme niet. Daarom zekevierde 't B-elftal ook. Het „Emmaschild" is een wisselprijs, geschon ken door H. M. de Koningin-Moeder. Door ver schillende omstandigheden werd deze wisselprijs niet meer verschoten vanaf het jaar voor de mobilisatie en deze Koninklijke prijs werd door het bestuur van de Schietvereeniging „Sam- boo" te Amsterdam in eere hersteld. Als winnaar van het schild, kwam de schiet vereeniging „Samboo" uit den strijd met 1129 punten; 2. Gemeente Politie met 1117 pnt.; 3. Militaire politietroepen met 1113 pnt.; 4. Ko ninklijke Marine Amsterdam 1110 pnt., 5. Land- stormverband Amsterdam 1097 pnt. Aan de toegevoegde personeele wedstrijden en vrije baan wedstrijd werd deelgenomen door 212 schutters, waarvan wij in beide afdeelingen de vijf hoogste laten volgen: Personeel: 1.. J. C. A. Schreuder 59 punten; 2. J. A. Toorenburg 59 punten; 3. J. C. van Es 59 punten; 4. F. Kohlweij, 58 punten; 5. A. van Dijk, 58 punten. Totaal 35 prijzen. Vrije baan: P. Kohlweij, 108 punten; 2. J. C. A. Schreuder, 108 punten; 3. J. W. P. Fransoo, 108 punten; 4. J. H. Toorenburg 108 punten; 5. J. R. Hoogkamer 108 punten. Totaal 60 prij zen. ALKMAAR, 6 Febr. Veemarkt 60 vette koeien 120.00235.00, 4 vette kalveren 30.0055.00, idem per K.G. 6080 cent. 21 nuchtee slachtkalveren 4.0016.00, 317 vette varkens per K.G. 3538 ct. Handel redelijk. ALKMAAR, 3 Febr. N.V. Elerveiling voor Hol- landech Noorderkwartier Aanvoer 175000 kip eieren: 56-58 2.80—3.00, 58-60 2.90—3.10, 60-62 3.003.30, 62-64 en 64-66 3.203.60, kleine 52-55 2.702.80. 7000 Eendeieren 3.70. AMSTERDAM, 5 Febr. 1'934 Veemarkt Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 456 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit 57 tot 61 ct., 2e kwaliteit 48 tot 57 ct., 3e kwa liteit 40 tot 47 ct. per kg. slachtgewicht; 80 melk- en kalfkoeien per stuk 70.tot 210.—. 117 vette kalveren le kw. 56 tot 60 ct., 2e kw. 46 tot 50 ct., 3e kw. 40 tot 45 ct, per kg. levend gewicht, 67 nuchtere kalveren per stuk 6.— tot 'Niet officieel) 5de klasse, 13de lijst Trekking van Maandag 5 Februari 1934 Hooge Prijzen f 50.000.— 15088 f 10.000.— 754 f 1.000.— 1145 3273 f 400.— 6046 18142 f 200.— 2123 2512 f en 100.— 1049 2250 4589 4944 6757 7287 7512 7636 10559 13060 13253 15989 17219 17667 17811 18083 18609 20923 20955 Prijzen van 70. 76 107 129 254 290 344 424 434 441 451 575 631 749 805 826 966 976 992 1205 1611 1747 1804 1856 1954 2225 2273 2369 2447 2460 2633 2698 2851 2898 2960 2975 2986 3008 3019 3043 3049 3165 3218 3241 3293 3402 3446 3457 3466 3476 3580 3612 3614 3742 3781 3938 3957 3984 4120 4128 4221 4289 4306 4307 4346 4427 4429 4455 4697 4809 4903 4936 4986 5030 5117 5319 5354 5461 5529 5547 5668 5671 5785 5789 5993 6030 6059 6146 6347 6434 6571 6770 6792 6936 6953 6967 7031 7051 7129 7153 7221 7264 7304 7385 7683 7729 7750 7819 7883 8057 8252 8370 8392 8448 8746 8978 9196 9290 9317 9469 9491 9662 9844 9936 9965 10324 10387 10479 10697 1G752 10817 10858 10955 11046 11107 11168 11174 11298 11361 11395 11471 11496 11523 11564 11596 11739 11772 11845 11907 11968 12203 12345 1250« 12632 12771 12801 12853 12909 12988 13080 13095 13165 13278 13350 13441 13566 13609 13651 13775 13787 13937 14009 14910 14109 14148 14188 14190 14227 14266 14329 14343 14419 14508 14629 14702 14870 14872 15012 15077 15132 15198 15358 15454 15608 15639 15640 15678 15738 16055 16069 16081 16133 16228 16341 16418 16508 16582 16649 16684 16842 16903 17023 17043 17199 17258 17361 17437 17532 17684 17754 18017 18076 18117 18153 18275 18314 18349 18553 18571 18808 19006 19007 19099 19183 19306 19324 19403 19443 19447 19468 19535 19601 19621 19643 19652 19678 19698 19754 20039 20046 20245 20292 20358 20834 20875 20879 20948 Nieten 28 46 51 57 105 112 121 155 1C5 190 240 246 247 249 261 404 423 429 459 471 501 560 572 649 656 673 685 719 750 757 767 771 788 840 870 873 894 900 918 943 947 1024 1040 1059 1091 1092 1111 1143 1158 1164 1177 1178 1179 1197 1235 1286 1296 1342 1373 1423 1440 1486 1514 1551 1641 1737 1744 1749 1750 1755 1792 1798 1874 1876 1888 1910 1917 1931 1959 1970 2048 2145 2183 2188 2339 2387 2430 2451 2471 2484 2499 2554 2560 2563 2600 2641 2717 2760 2764 2782 2821 2826 2913 2935 2962 2982 3028 2041 3052 3077 3079 3125 3146 3157 3267 3271 3278 3355 3357 3376 3420 3436 3470 3475 3523 3524 3525 3609 3622 3632 3661 3676 3715 3719 3737 3769 3777 3802 3821 3865 3871 3893 3894 3904 3949 3950 3986 3997 4024 4058 4059 4099 4105 4143 4150 4154 4201 4207 4279 4286 4333 4411 4421 4478 4516 4520 4581 4640 4646 4660 4678 4705 4789 4906 4933 5018 5022 5062 5118 5142 5151 5203 5216 5241 5311 5322 5373 5396 5398 5405 5433 5440 5439 5472 5489 5546 5562 5593 5609 5629 5632 5636 5650 5691 5707 5729 5747 5776 5831 5836 5846 5891 5934 6001 6036 6045 6069 6091 6149 6164 6173 6205 6209 6227 6245 6252 6255 6257 6315 6339 6350 6372 6416 6425 6435 6445 6449 6450 6459 6469 6470 6488 6614 6687 6737 6751 6764 6769 6906 6907 6921 6929 6947 6981 6990 6902 7019 7034 7052 7070 7075 7155 7179 7188 7208 7235 7242 7277 7300 7320 7341 7360 7425 7434 7436 749. 7586 7594 7613 7746 7752 7762 7821 7886 7988 7989 8106 8127 8142 8187 8192 8217 8259 8269 8275 8311 8317 8357 8361 8412 8450 8487 8521 8540 8555 8567 8594 8638 8679 8717 8724 8728 8729 8882 8973 8986 9077 9202 9213 9282 9307 9312 9314 9323 9329 9382 9394 9408 9443 9450 8487 9551 9560 9569 9629 9640 9686 9692 9700 9724 9769 9806 9853 9859 9890 9917 9962 9975 9979 10010 10017 10028 10093 10128 10156 10177 10189 10193 10254 10322 10410 10449 10458 10.459 10482 10488 10490 10524 10564 10574 10663 10669 10745 10769 10781 10782 10848 10855 10909 10915 10935 10945 10977 10885 11006 11021 11041 11111 11113 11124 11130 11176 11237 11242 12259 11269 11321 11330 11345 113 »7 11476 11481 11560 11568 11590 11667 11687 11712 11745 11776 11781 11796 11805 11823 11833 11854 11902 11021 11984 12014 12022 12055 12075 12091 12119 1 .74 i2185 12194 12265 12276 12281 12303 12316 12335 *2375 12379 12386 12390 12406 12408 12425 12434 12463 12469 12477 12527 12592 12655 12673 12674 12688 12703 12724 12777 12849 12856 12891 13012 13016 13033 13037 13081 13085 13104 13137 13152 13153 13184 13275 13299 13304 13308 13367 13370 13373 13383 13385 13419 13425 13447 13468 13476 13493 13512 13548 13607 13625 13672 13691 13758 13810 13813 13835 13847 13891 13896 13907 13924 13926 13942 13977 13987 14028 14103 14106 14135 14186 14219 14228 14231 14232 14243 14255 14278 14290 14320 14361 14405 14492 14496 14609 14637 14681 14692 14696 14790 14798 14834 14837 14853 14857 14378 14923 14956 14984 14996 15010 15013 15025 15074 15107 15155 15175 15229 15284 15285 15289 15316 15478 15493 15496 15499 15505 15523 15560 15617 15634 15644 15749 15757 15763 15782 15843 15849 15906 15918 16004 16008 16065 16080 16084 16091 16142 1*143 16173 16231 16233 16295 16300 16319 16385 16417 16468 16492 16505 16534 16548 16613 16676 16695 16700 16705 16742 16767 16769 16776 16908 16960 16975 16998 17089 17100 17103 17141 17166 17171 17201 17230 17240 17254 17271 17316 17363 17422 17470 17484 17527 17556 17560 17574 17584 17595 17597 17599 17623 17633 17699 17718 17756 17832 17897 17898 17910 17950 17952 18050 18125 18162 18166 181S7 18169 18I97 18222 .8223 18301 18302 18327 18345 18400 18425 18153 18534 18558 18614 18622 18625 18652 18670 13720 18779 18813 18888 18890 18949 18958 18962 19182 19216 19218 1C247 19287 19289 19371 19399 19441 19502 19513 19544 19556 19714 19757 19797 19802 19814 19822 19824 19829 19851 19857 19867 19884 19897 19915 19922 19932 19961 19997 20025 20097 20127 20220 20265 20462 20498 20556 20648 20696 20723 20750 20751 20797 20809 20817 20822 20826 20855 20943 Verbeteringen 5e klasse, 12 lijst: 3608 m. f 70 m. z. 4608 m. f 70: 3643 m. z. 4643; 3676 m. z. 4676; 3635 m. f 70.— en 3641 ontbreken. 10.64 schapen per stuk 14.tot 18.630 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 tot 110 kg. 43 tot 44 ct„ zware varkens 42 tot 43 ct, vette varkens 42 tot 43 ct. per kg. slachtgewicht, 49 paarden per stuk 70.— tot 110.4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Marktverloop. Runderen matige aanvoer, han del redelijk, beste runderen flinke aanvoer, waarnanr veel vraag. Nuchtere kalveren hooge- re prijzen, vette kalveren belangrijke aanvoer, handel vlug, prijshoudend. Varkens handel niet vlug, prijshoudend, iets hooger dan vorige week. BROEK OF LANGENDIJK. 5 Febr. 1600 K.G. Peen 2.702.80. 28000 K.G. Roode kool 1.30— 4.20; 74000 K.G. Gele kool 1.50—2 80. 10000 K.G. Deeuische Witte kool 3.404.00. 15000 K.G. Uien: Gele Uien 1.60—200, Gele Drielingen 1.001.30. BOVENKARSPEL, 3 Febr. „De Tuinbouw" 65 baal Uien: grof 7580 cent, groote gele 80 90 cent per baal. 1325 K.G. Roode kool 1.903.00, 1725 K.G. Gele kool 2.202.30, per 100 K.G. 4 zak Spruitkool 1.70 per zak. 1376 bos Tulpen: Murillo 19 cent, v. d. Hoef 2627 cent. Prosperity 1317 cent, Ibis 14 cent. De Wet 23 cent. Pitt 2127 cent, Vict. 2724 cent, Moore 1314 cent, Cop land 1112 cent. Ia Reine 1014 cent, L'Aurora 19 cent, Pr. v. Oostenrijk 20 cent, Bartigon 26 32 cent. Narcis 1518 cent, Cour. d'Or 2627 cent. HOORN, 3 Febr. Veemarkt. 8 Zeugen 40.00 70.00, 19 Schrammen 16.0022.00, 53 Biggen 7.0012.00. Handel goed. LEIDEN, 3 Febr. Botermarkt. Prima fabrieks- boter (controle) 1.60 per K.G. Prima boerenboter 1.451.60. Handel matig. LEIDEN. Turfmarkt van 29 Jan. tot 3 Febr. Aanvoer Jange turf 80.000 stuks. Prijs 10.00 per 1000 stuks. NOORD-SCHARWOLDE, 5 Febr. 5500 KG. Uien: Gele Nep 2.20, Drielingen 0.901.00. Uien 1.40—1.80, Grove Uien 1.70—1.90. 49200 K.G. Roode kool 1.60—4.00, idem doorschot 1.503.40. 26300 K.G. D. Witte kool 3.10—4.10, Idem door schot 2.80—3.50. 23600 K.G. Gele kool 1.60—2.80, idem doorschot 1.70. WARMENHUIZEN. 3 Febr. Gewone Uien 1.70 2.10, Drielingen 1.40, Gele kool 2.002.60, Idem 2e soort 1.602.10, Roode kool 1.604.30, Idem 2e soort 1.203.30. Witte kool 3.804.30, ld. 2e soort 2.20—3.40 per 100 K.G.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 15