De olifant in de porceleinkast FAMILIEBERICHTEN ||4VEI&CHti$iS ïïlalen -Groenten 16 16 DE H. EUCHARISTIE Het gordijn te Wychen opgetrokken t t t LE HANDEN GRIJPEN EB NMP DALADIER'S KABINET „HERSTELD' de Bilt kreeg INWONERS GEKNEVELD ENGELSCH KATHOLIEKEN uobt t/w gelijk; TANDHEELK. KLINIEK BADINRICHTING, Badhuisstr. 5 t.o. Baan\ 'otia/ïs Qiann ABONNEERT U OP DINSDAG 6 FEBRUARI Chiappe laat niet met zich sollen Daladier Korte berichten UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL BENNEBROEK HEEMSTEDE OVERVEEN VELSEN ONGEMERKTE MARGARINE Boeten voor den bezitter STAAT VAN BESOMMINGEN RIJKSVISCHAFSLAG Aart oud zeer" is door de arres tatie van den gemeente-secre taris een einde gekomen Een klacht uit 1905 Reeds eerder veroordeeld Eervol ontslagen Prins George te Kaap stad Hartelijk verwelkomd Gezin van 3 menschen verdronken TIJDELIJK 20 PROCENT KORTING STOOMEN en VERVEN ook op Tapijten Veel groenten! weinig WW water. Tïeleman &Dros BAKKERSBOND ST. HUBRECHT Ledenvergadering STILLEN OMGANG HAARL. HULPBANK G. BLOM, Leeraar M.0. Mr. CORNEUSSTRAAT 20 Één tube PASTOL duurt Meters Boldoot Koopt aan Stationsboekenkaster ALLEEN DIE LECTUUR, WELKE GEEN GEVAAR OPLEVERT INSTITUUT VOOR VIOOL-ONDERWIJS INSCHRIJVING MATRAS SLECHT! KROON'S BEDDENMAGAZIJN Adverteert in dit blad KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. NETTE MEISJES TIJDELIJK Kunsttanden 2.50 3.50 1.25 1.75 Geheel gebit 50, 75.100, 25; 35,50. halve prijzen te handhaven Stofzuigerhuis ELECT&O-FOBT ft ff \>f De teleurstelling van de publieke opinie in Frankrijk, welke van Chautemps een krachtiger en meer doortastend optreden tegen de by de verschillende schandalen ge compromitteerde hooggeplaatste persoonlijkhe den had verwacht, deed deze besluiten maar heen te gaan, ofschoon hij nog de meerderheid van de Kamer achter zich had. Zijn opvolger Daladier schijnt niet van plan de verwachtingen van het publiek te beschamen, integendeel, het heeft er thans veel van, dat hij in zijn ijver om alle schuldigen en medeschuldigen te straf fen ook niet-schuldigen treft. Hij gedraagt zich ©ogenschijnlijk als een olifant in een porcelein kast. Er zijn in de Fransche porceleinkast al zoo veel potjes en vazen gebroken, dat men zuinig met de weinige nog ongeschonden exemplaren moet omspringen, maar Daladier schijnt wild geworden en stelt nu door overmaat van „Rück sichtslosigkeit" te leur. De afzetting van den om zijn organisatorische talenten internationaal vermaarden politie-prefect van Parijs Chiappe wordt niet alleen door deze zelf, maar ook door vele anderen beschouwd als een zuiver politieke geste terwille van de socialisten, bij wie Chiappe een zwart voetje had. De socialisten moeten niets hebben van dezen energieken politieman, die politiek rechts georiënteerd is en van de Parijsche politie een machtige en goedgedisci- plineerde organisatie heeft gemaakt, waarmee niet te spotten viel. Zij hebben zich alle moge lijke moeite gegeven om hem bij de haren in de Staviski-affaire te sleepen, maar ongelukkig voor hen had Chiappe niet genoeg haar om .vol doenden vat op hem te krijgen. Het eenige, wat men hem meende te kunnen verwijten, was. dat hij indertijd eens een keer met Staviski ge dineerd zou hebben, doch Chiappe heeft dit verhaal onmiddellijk als een leugenachtig fabe- tje gedisqualificeerd. Nu verwijt men hem, dat hij de politie te slap heeft laten optreden bij de jongste relletjes in de hoofdstad en hij in zijn hart het eigenlijk met de onruststokende demonstranten eens was. Alsof het hart van een politie-prefect van mica is! En alsof de demon straties, voor zoover zij zich richtten tegen het huidige corrupte politieke régime in Frankrijk, geen reëele motieven hadden. Het zou natuur lijk mogelijk zijn, dat Daladier over geheime gegevens beschikt, welke de afzetting van Chiappe gerechtvaardigen, maar deze mogelijk heid wordt al heel onwaarschijnlijk door het feit, dat Daladier Chiappe wilde promoveeren tot resident-generaal in Marokko. Als Chiappe niet deugt voor politie-prefect, deugt hij zeker niet voor een nog hoogere en nog belangrijker functie. Chiappe, die, zooals hij zelf zegt, als een rijk man in de politieprefectuur te Parijs is gekomen en haar thans als een arm man verliet iets dat in Frankrijk, waar uit hooge functies gemakkelijk munt is te slaan en ook geslagen wordt, heel merkwaardig mag hee- ten heeft in een brief aan den minister-pre sident onomwonden te verstaan gegeven, dat hij niet de man ernaar is om met zich te laten sollen. Hij bedankt voor de „eer" weggepromo veerd te worden naar Marokko, dat, zooals de ,,Joumée Industrielle" schrijft, geen strafkolonie voor politie-prefecten is. Hij weet, dat heel het Parijsche politie-corps als één man achter hem staat en dat hij, als hij wilde, het de regeering geducht lastig zou kunnen maken, maar hij zal daar geen gebruik van maken. En dit pleit voor zijn loyaliteit en zelfbeheersching. Behalve de afzetting van Chiappe heeft de regeering nog tot andere belangrijke mutaties besloten, welke evenmin de algemeene goedkeuring wegdragen. Zoo is b.v. de directeur-generaal van de Süreté Generale, Thomé, benoemd tot directeur van de „Comedie Framjaise" een rolverwisseling, welke symbolisch zou kunnen bedoeld zijn, wanneer Thomé behalve politie-autoriteit niet ook lite rator was. Naar aanleiding van deze wilde mutaties hebben de ministers Fabry en Piétri, respectievelijk van Oorlog en Financiën, hun ontslag als zoodanig genomen. De daardoor ontstane vacatures heeft Daladier aangevuld met Paul Boncour en Marchandeau, zoodat zijn kabinet de toch al zwakke schakel met rechts kwijt is en vrijwel geheel de politieke Kleur heeft aangenomen van de vorige regeeringen, welke aan een ongeneeselijke vallende ziekte hebben geleden. Het blijft bovendien de vraag of het politie-hoofd van Chiappe, dat Salome Daladier den rooden Herodes heeft aangeboden, deze gunstiger ten zijnen opzichte zal stemmen. Van de rechterzijde kan Daladier alvast felle en verbitterde aanvallen verwachten. Het zal er heet toegaan, wanneer hij voor de Kamer ver schijnt, en wellicht heeter dan hij zal Kunnen verdragen. Onder deze omstandigheden is het alleszins begrijpelijk, dat de reeds sedert een jaar bestaande fascistische organisatie der „Francisten" uitgegroeid is tot een ledental van 10.000 en nu officiëel naarvoren is getreden on der aanvoering van den betrekkelijk nog jeug digen leider Marcel Bucart, die zich gedurende den wereldoorlog bij herhaling aan het front heef# onderscheiden. Deze „Francisten" willen tot een corporatiever. frascistischen staatsvorm komen door omver werping van het parlementarisme, zoo noodig met geweld. Zij willen, dat een fascistisch Frankrijk met het fascistische Italië en het nationaal-socialistische Duitschland vriend schap sluit. Ofschoon hun beweging nog in een beginstadium verkeert en nog niet veel vooruitzicht heeft, moet men toch erkennen, dat het prolongeeren van de huidige, hopeloos verpolitiekte toestanden in Frankrijk haar veel wind in de zeilen blaast. Hoe eerder het tot Kamerontbinding en nieuwe verkiezingen zal komen, hoe eerder er kans is op meer sta biele en minder beschamende verhoudingen in Frankrijks openbare leven. Alleen zal men by eventueele verkiezingen moeten afzien van de in Frankrijk gebruikeiyke practijken, waarvan ambitieuse persoonlykhe- den en dito-partyen zich plegen te bedienen om desnoods ten nadeele van het landsbelang aan het bewind te komen. Gebeurt dit niet, dan zal zelfs Kamerontbinding geen be vredigende oplossing brengen in de huidige „crise de régime". Intusschen is men nog niet aan Kamerontbinding toe en staat het nog niet eens vast of men vooreerst daaraan toe zal komen. BERLIJN, 5 Febr. (D.N.B.) Gisterenavond is de artillerie-generaal Von Horn na een korte ziekte overleden. Burgerlijke Stand Geboren: A. Verburgt Okkerse, d.; A. J. M. BosMol, z. Overleden: W. C. J. Spaargaren, 38 jaar; J. de Pater, 71 jaar; R. Slot, 75 jaar. Feestavond St. Josephs-Gezellenvereeniging Onder groote belangstelling gaf bovenge noemde vereeniging Zondagavond een feest avond in het R.K. Vereenigingsgebouw onder leiding van kapelaan Boelryk. De avond werd met het gemeenschappeiyk zingen van „Room- sche Biydschap" geopend, waarna kapelaan Boelrijk een hartelijk openingswoord sprak en waarby spr. o.m. zeide dat het doel van dezen avond reeds als „Bennebroeksche zes week- sche" meermalen in het parochieblad was ver meld. Daarom verheugde het spr. dat ook zoo vele ouders aan den oproep hadden gehoor ge geven. Vervolgens liet de „Kolping Band" zich hooren met medewerking van mej. C. Deude- kom voor piano. De spreker voor dezen avond was de weleerw. heer N. van Ruyver, die een overzicht gaf van het ontstaan en het werken der St. Josephs-gezellen. Het programma werd vervolgd met aardige voordrachten en muziek. Tenslotte werd door de tooneelclub „Adolph Kolping" opgevoerd „De Onwillige Erfoom", een aller vermakeiykst kluchtspel dat door de club uitstekend ten too- neele werd gebracht. Met het zingen van „Aan U o Koning der Eeuwen" werd deze zeer goed geslaagde avond besloten. Gaarne vermelden we nog dat de feestzaal op smakelijke wyze door de firma A. Koper, alhier, met bloemen, planten en guirlandes was ver sierd. Badhuis In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 29 Jan. tot en met 3 Febr. genomen 627 douchebaden en 36 kuipba den. Aan 35 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 261 volwassenen gebruik gemaakt. R. K. Volksbond Woensdag 7 Februari en Donderdag 8 Februari houdt de Ned. R. K. Volksbond, afdeeling Overveen en Omstreken zyn jaarfeest, waaraan medewerking wordt ver leend door de R. K. Tooneelvereeniging „St. Ge- nesius" en de R. K. Mondaccordeonclub „Con Amore", directeur M. G. Dijkstra. Burgerlijke stand Geboren: C. M. Ouden dijkJansen, d. J. M. v. Loonvan Hoof, d. M. A. OttensRemmeling, d. C. W. L. de Bie Duin, z. A. C. BackerBrandjes, d. L. J. Dam van Duijn, z. M. MarkerinkNijhout, d. J. Hoff mannsFretze, z. A. C. W. DoehringKauf- mann, z. A. v. d. VeldeMellema, z. J. Kraayen- boschWaaleboer, z. M. HeeremansDuyn, d. M. M. BrakenhoffPirovano, d. M. Striemer Hoogland, d. A. C. LeeringNuman, z. C. W. van den BoogaardAardenburg, d. C. Timmers Tervoort, z. M. E. DoesburgNieuwenhuizen, d. W. H. Polman TuinBrant, z. I. M. Winnubst Bonarius, d. G. Groen—Prinsse, d. Ondertrouwd: W. van der Steen en C. E. G. IM5S de automobilist voelde duidelijk, dat het regen de. Maar een ander dacht, dat hij linksafwilde. Direct daarop werd zijn auto zoodoende zwaar yC beschadigd. Houdt Uw hand in bedwang: Zwaan. J. Hogeland en P. van Opbergen. J. van Gulik en C. E. Kleijn. O. A. Schaap en A. R. de Krijger. Overleden: Maryanne Leopolt, 46 jaar, echt- genoote van G. W. Seger. Willem F. H. Ouwel, 81 jaar, echtgen. van M. G. A. Lissone. Maria Joha. de Nijs, 72 jaar, weduwe van H. J. G. Vrickx. Rosetté C. Zimmer, 75 jaar, echtgen. v. H. J. Tietjens. Mathilda A. L. van Huffel, 6 m., d. van A. J. v. Huffel. Antonius J. H. Kee- sen, 1 jaar, z. van P. J. K. Keesen. Henrietta H. Boeck, 68 jaar, echtgen van A. J. H. Tusenius. Johanna de Graaff, 63 jaar., wed. van F. van Waard. Cornells Brasser, 53 jaar, geh. Johanna Korver, 11 d., z. van H. Korver. De Hooge Raad wees vonnis in een zaak van den officier van Justitie te Haarlem tegen een vonnis dier rechtbank, waarby J. F. de V. is ontslagen van rechtsvervolging terzake van het in een perceel te Velzen in voorraad hebben van 12.000 K.G. margarine, die ongemerkt was en zetmeel bevatte hetgeen een overtreding werd geacht van 't Crisis-zuivelbesluit II (23 Febr. 1933). Met vernietiging van een veroordeelend von nis van den kantonrechter te Haarlem heeft de Haarlemsche rechtbank ontslag van rechts vervolging gegeven, van oordeel zünde, dat dezer algemeene maatregel van bestuur niet steunt op de wet. De Hooge Raad heeft echter dit vonnis weer vernietigd en den gerequireerde veroordeeld tot twee geldboeten, elk van ƒ250, subsidiair twee maal 10 dagen hechtenis. van de heden aan den Ryksvischafslag aan gekomen stoomtrawlers: Henr. Jacoba 400 man den 2440—, Jacq. Clasina 455 manden 2080.—, Alma 290 manden 2200.—, Schoorl 510 manden 3410.—, En Avant 360 manden 2290.—, Neptu- nus 175 manden 1360.—. Loggers: Sch. 201 620.—, KW 51 790.—, KW 31 990.—, KW 163 590.—, KW 58 700.—, KW 55 630.—. IJMUIDEN, 6 Februari Rijksvischafslag Tarbot per kg. 1.10 tot 0.70, griet per 50 kg. 30.— tot 15.—, tong per kg. 1.05 tot 0.62, groote schol per 50 kg. 13.— tot 10.—, middel schol per 50 kg. 15.tot 11.50, zetschol per 50 kg. 17.50 tot 13.50, kleine schol per 50 kg. 16.— tot 9.—, bot per 50 kg. 8.50 tot 3.90, schar per 50 kg. 12.50 tot 2.50, tdngschar per 50 kg. 25.— tot 22.—, rog per 20 stuks 17.— tot 6.50, vleet per stuk 4.— tot 2.pieterman en poon per 50 kg. 8.tot 5.groote schelvisch per 50 kg. 28. tot 21.middel schelvisch per 50 kg. 28.tot 18-kleine middel schelvisch per 50 kg. 21. tot 13.50, kleine schelvisch per 50 kg. 15.tot 5.50, kabeljauw per 125 kg. 38.— tot 15.50, gul len per 50 kg. 11.tot 4.leng per stuk 1.40 tot 0.50, heilbot per kg. 1.— tot 0.70, wyting per 50 kg. 6.— tot 1.10, koolvisch per stuk 0.52 tot 0.05, makreel per 50 kg. 15.versche haring per kist 7.— tot 5.50. Na de arrestatie van den Gemeentesecretaris van Wychen komen thans allerlei bijzonder heden aan het licht, die er op wijzen, dat de gepleegde fraude en knevelary niet dateert van de laatste jaren, maar dat zelfs een geval is aan te wijzen uit het jaar1905. De secretaris zou voortdurend zyn boekje te buiten gegaan zijn, zoo vertelden eenige in woners van Wychen aan een correspondent van „De Telegraaf", die op onderzoek was uitge gaan. Hy deed dingen, die hij toch eigeniyk niet kon verantwoorden. Een van die geval len dateert al uit 1920. De heer Selfhout, oud- belasting-ambtenaar en gewezen raadslid, heeft er een klacht over by den minister ingediend. Volgens deze klacht ziet de zaak er aldus uit: In 1920 trachtte een weduwe vergunning te krygen voor haar cafébedryf. zy wendde zich tot de secretarie en inderdaad, na eenigen tyd, toen aan de formaliteiten voldaan was. kreeg zy de gevraagde vergunning. Doch nog niet lang was zy in het bezit daarvan, of er vervoegde zich by haar iemand, die namens den gemeente-secretaris kwam. Deze zeide: ..Ik moet 72 hebben voor die vergunning". De een voudige weduwvrouw dacht: „Nou, dat zal wel goed zijn." zy wilde dan ook het geld geven, maar vroeg voor alle zekerheid: „Mag ik een kwitantie hebben?" „Neen," zeide de ander, „een kwitantie heb ik niet, maar dat is natuurlijk wel goed, geef het geld maar mede." Doch de vrouw hield voet by stuk en weigerde het geld af te geven al vorens een kwitantie te hebben ontvangen. De bode van den gemeente-secretaris trok dan ook onverrichterzake terug, doch kwam 's middags weer. ditmaal met een kwitantie. Op dit papier stonden de volgende woorden: „Ontvangen 72.50 van de Weduwe voor be moeiingen in zake verschaffen van twee ver gunningen en voor het plaatsen van twee ad vertenties in de Staatscourant." Deze Kwitantie was onderteekend door den secretaris. Volgens den heer Selfhout nu, die een klacht by den minister van Binnenlandsche Zaken heeft ingediend en thans verzocht heeft het bedrag te willen restitueeren, heeft de secre taris al deze bemoeiingen in zyn functie van gemeente-ambtenaar verricht en komt hem daarvoor dus geenerlei extra belooning toe. Hy beschouwt deze zaak dan ook als een knevelary. Voortdurend zou de gearresteerde getracht hebben de menschen te bewegen bepaalde geldsbedragen af te geven uit hoofde vac diensten, die hij als secretaris verleende. Ook zou hij een hooger bedrag voor legesgelden dan de legesverordening van de gemeente voor schrijft, genomen hebben toen het vorige jaar een ingezetene in het huwelijk is getreden, voor welke plechtigheid hy 10 leges verschuldigd was. De secretaris heeft hem echter een re- Kening van 34.50 gepresenteerd en deze heeft de ingezetene dan ook voldaan. Het schynt dit feit te zyn, dat ten slotte tot zyn arrestatie heeft geleid. Hoe wonderiyk het ook moge klinken, de secretaris was al eens met de justitie in aan raking geweest. Enkele jaren geleden had een zekere B. de grasverpachting van de gemeente gekregen. Hierover ontstond al spoedig een ge schil met den secretaris en by dat geschil bracht de heer B. een briefje te voorschijn waarin de secretaris hem schreef, dat hy ge zorgd had dat B. de grasverpachting kreeg en dat hem daarvoor een douceurtje van 25 per jaar toekwam. Inderdaad had B. hem dit ook betaald. Wegens het aannemen van steekpenningen heeft de rechtbank den secretaris toen tot 306 boete veroordeeld. Niettemin is de man in zyn functie gehandhaafd. Eenigen tyd. later zou hy weer een derge lijke zaak gehad hebben. Een caféhouder ver zocht op de lijst van de verlofvergunningen ge plaatst te worden. Dit geschiedt gratis ingevol ge de Drankwet. Hy kreeg echter een briefje met het verzoek ƒ10 te storten, dan kon hy op de lüst geplaatst worden Wegens dit feit eischte de Officier van Justitie tegen den secretaris zes maanden ge vangenisstraf, doch vlak daarna kwamen twee klerken verklaren, dat niet de secretaris de 10 had aangenomen, doch zy. Op grond van deze voorvallen is de secretaris toen vrijge komen. De gemeente-secretaris heeft dezer dagen, terwyi hy in arrest zat, telegrafisch eervol ont slag aangevraagd. Er is toen een spoedeischen- de raadsvergadering belegd, waarin hem dit eervol ontslag na een diensttyd van veertig jaren inderdaad is verleend. De justitie heeft aanleiding gevonden om den gemeente-secretaris vast te houden naar aanleiding van het feit, dat hy, terwyi slechts 10 legesgelden verschuldigd waren, 34.50 heeft geïnd. Men vermoedt van de zijde van de justitie, dat de gemeente-secretaris zich gedu rende een lange reeks van jaren, waarschymyk nog voor den oorlog, met dergelijke praktyken zou hebben opgehouden. De bevolking heeft uit vrees voor vexatoire maatregelen nooit rucht baarheid aan deze aangelegenheid gegeven. Al gemeen was ecjiter de indruk, dat de gemeen te-secretaris de bewoners van Wychen knevel de. Het is buitengewoon moeiiyk al deze zaken uit te zoeken, daar zy reeds jaren geleden ge beurd zyn. Slechts in dit geval, dat zeer recent is, meent men precies te kunnen nagaan hoe de secretaris heeft gehandeld. Het is bijna ongelooflijk, dat dergeiyke prak tijken zoolang mogeiyk zyn gebleken en dat de man tot nog toe in zyn functie bleef ge handhaafd. Onvermeld mag niet biyven, dat de tegen woordige burgemeester pas enkele maanden in functie is. De justitie zal een moeiiyke taak hebben dezen Augiasstal geheel te reinigen. KAAPSTAD, 5 Febr. Hedenmorgen arriveer de na een aangenamen overtocht met de „Car narvon Castle" prins George van Engeland te Kaapstad. De eerste die hem begroette was de Zuid-Afrikaansche minister-president gene raal Hertzog. Onder kanongebulder trok de prins met zyn gevolg door de straten van Kaapstad tusschen de juichende menigte. De stad was geheel in feesttooi en geheel met vlaggen versierd. Scholen, banken en tal van kantoren zyn gesloten. De stoet trok eerst naar het gouvernements huis, waar de gouverneur van Zuid-Afrika den prins verwelkomde en vervolgens naar het stadhuis, waar de officieele ontvangst door het gemeentebestuur plaatsvond. Hierbij waren o.a. aanwezig de Nederlandsche gezant en zyn echtgenoote, Mr. en mevrouw Lorentz. BAUTZEN, 5 Febr. (D.N.B.) Zaterdag avond is te Nimschuetz op tragische wyze een klein gezin om het leven gekomen. Het 4-jarig dochtertje van het echtpaar Malcher was met haar slee door het ys van de Spree gezakt. Toen de moeder haar kind achterna sprong, dreigde ze ook zelf te zullen verdrinken. Ook de toe snellende vader zakte door het ys, zoodat het geheele drie-hoofdige gezin verdronk. Getrouwd: W. H. J. 8WOLFS Tandarts en P. H. M. BIES. Heemstede, 6 Februari 1934 Toekomstig adres: Florapark 1, Haar lem. Getrouwd: H. SCHEPERS en MARIA STUIJT. Rees a/R„ 6 Februari 1934 De Heer en Mevr. SCHEPERS-STUIJT zeggen harteiyk dank voor de belang stelling, by hun huweiyk ondervon den. Heden overleed in de Maria- Stichtlng, tot onze diepe droefheid, na een langdurig en smartelijk ïyden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Moe der en Behuwdmoeder HELENA CATHARINA GEEVEN Weduwe van Jacobus Hufjboom ln den ouderdom van 61 Jaar. H. A. M. B. HUIJBOOM C. B. HUIJBOOM— WILLEGERS E. A. HUIJBOOM S. M. HUIJBOOM en Verloofde Haarlem, 5 Februari 1934 Zaanenstraat 38 rood De H.H. Uitvaartdiensten zullen plaats hebben op Don derdag 8 Febr. a.s. ln de Pa rochiekerk van de H. Liduina om 7 en 7.45 uur de stille H.H. Missen en te 9 uur de gezongen Requiem, waarna de begrafenis vanuit de kerk op het R. K. Kerkhof „St. Bar bara." Heden overleed ln de Marla- Stichting tot onze diepe droef heid, na een langdurig en smarteiyk ïyden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde Zuster en Behuwdzuster HELENA CATHARINA GEEVEN Weduwe van Jacobus Huyboom in den ouderdom van 61 jaar. Familie GEEVEN Haarlem, 5 Februari 1934 Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoot en Zwager, de Heer PETRUS PAULUS RIETFORT ln den ouderdom van 76 jaren. Begiftigd met het Eerekruis Pro Ecclesia et Pontlflce Eere-lid van de St. Vincentius- vereeniging Lid van de Berde Orde van den H. Franciscus. M. W. RIETFORT V. d. PAVOORDT A. V. d. PAVOORDT Haarlem, 6 Februari 1934 Kruisweg 69 De H.H. Uitvaartdiensten worden gehouden op Zaterdag 10 Februari in de Parochiekerk van den H. Antonius v. Padua (Nieuwe Groenmarkt) om 7, 7(4, 8(4 en te 9(4 uur de plechtige H. Mis van Requiem, 'waarna de begrafenis vanuit de kerk op het Kerkhof St. Barbara. Eenige en algemeene kennisgeving Geen bezoek - Geen bloemen Hiermede vervullen wij den treurlgen plicht, kennis te ge ven van het overlijden in den ouderdom van 76 Jaren van onzen dierbaren Oom, den Heer PETRUS PAULUS RIETFORT J. M. V. d. PAVOORDT M. R. V. d. PAVOORDT— HUISKENS en kinderen Haarlem, 6 Februari 1934 Daardoor de voordeeligste! LEIDEN DANKBETUIGING Hiermede betuigen G. KONIJN en Echtgenoote hun oprechten dank voor de vele hulp en deelneming, ondervonden by en na den brand op 14 Januari. Ryksstraatweg 131, Heemskerk G. KONIJN, Coiffeur. Woensdag 7 Febr. BELANGRIJKE VERGADERING half zeven, gebouw St. Bavo. HET BESTUUR. van het Genootschap van den op morgen, Woensdag 7 Febr. in het Patronaatsgebouw a. d. Zeeweg te IJmuiden-Oost. Aller opkomst gewenscht. HET BESTUUR. Jaarlij ksche Vergadering van Aandeelhouders, op Maandag 12 Febr. des nam. te 3 uur, in het Gebouw Lange Margaretha- straat 13. Meters lang is dat blanke PASTOL-lint en een paar centimeters per dag zijn vol doende om niet alleen Uw tanden schitterend wit te ma ken, maar ook om ze gaaf en gezond te houden. En dat is alles waard I PASTOL is door en door Nederlandsch Fabrikaat; bovendien de oud ste Nederlandsche Tandpasta en laag in prijs. Ook in tuben verkrijgbaar. Doos 20 en 35 ct. Tube 35 en 60 ct. koopt niet ln winkels waar onzedelijke ol N. Malthusiaansche artikelen worden ver kocht of voorhanden zijn. VMAMMiVWVWWWWW Onderr. in Vlooi, Guitaar. Mando per maand line, Banjo, Hawaiian, f,. m waarby de nlet-bezlt- u «ter zonder eenige ver- dere kosten een prach tig Instrument ontvangt. voor den nieuwen cursus, welke half Febr. aanvangt, op Woens dag 7 Febr. s' avonds van 6(4 8(4 uur ln de Soc. „St. Bavo", Smedestraat 23. Voor LUXE TROUW-AUTO's lste Klas GARAGE BOUCKAERT Rozenstraat 9 - Telel. 14903 Vroegtijdige besnr gewenscht BEL OP 1.5.7.7.7. GIERSTRAAT 73 VOORHEEN DOEL! TRAAT 35 Op verschillende onzer afdeelingen kunnen geplaatst worden. Leeftijd 18 a 19 jaar. Aanm. hij den portier voorheen thans Met garantie. pynloos trekken. RIJKSSTRAATWEG HAARLEM-NOORD Spreekuur dagelijks 912, 24. Dinsdag- en Donderdagsavonds 6.308 uur. Aangezien loonsverlagingen nog steeds geen einde hebben genomen, besloten wU bovenstaande W-A** GR HOUTSTRAAT 11 13 Teleloon 14044 G N. CRONJ8STR. 79 Tel. 16967, Haarlem N HYGIËNISCH EN RUSTIG BADEN t GEOPEND 'S MORGENS 10.30 UUR TOX 'S AVONDS 9. UUR/ omdat deze roode pastilles het meest ideale en proefondervindelijk een der bestemiddelen vormen ingevallen van influenza.griep.zwareen hardnekkige verkoudheid, catarrh enz. Ook heil zaam bij bronchitis en asthma. Reeds de eerste pastille geeft merkbare verruiming en bedaart hoest en pijn. Per doosje 75 ct. Wapent U tegen ver- i koudheid door de bacteriën-doodende Prijzen 27.50 35.42.50 50.— 60- 3 jaar garantie - Nederlandsch fabrikaat HAARLEM, GROOTE HOUTSTRAAT 94 Officieel orgaan van den Nederlandschen Eucharistischen Bond voor alle vereerders van het HOOGHEILIG ALTAARSACRAMENT HET AANGEWEZEN TIJDSCHRIFT om zijn rijken inhoud door de Kerke lijke autoriteiten warm aanbevolen en door de pers waardeerend besproken. Dit door de Drukkerij ,,'t KASTEEL VAN AEMSTEL" typografisch verzorgde tijdschrift verschijnt maandelyks. De abonnementsprijs is franco per post slechts f 1.— REDACTIE EUCH. BUREAU: BEGIJNHOF 32. AMSTERDAM Cj ADMINISTRATIE; MEEUWENLAAN 39 boven. AMSTERDAM N.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 12