Onweer boven Parijs nog niet weggedreven Zwaluwen 6-3 Roode Duivels WEER 200 GEWONDEN MARKTEN Ruststand 1-2 DONDERDAG 8 FEBRUARI De begrafenis der slachtoffers zal op kosten der stad Parijs geschieden Doumergue te Parijs Oproep van den Franschen troonpretend ent Communisten houden huis Stahlhelm reactionnair? Alle leden moeten schritelijk hun trouw aan Hitier betuigen Te Lyon Nieuw Britsch gevechts vliegtuig Het gaat als „een lift" omhoog Tweede vijfjarenplan aangenomen Moord na 14 jaar opge helderd FENTENER VAN VLISSINGEN IN AMERIKA België en Nederland Hymans in den Senaat Moskou Korte berichten Wat gebeurt er in Noord-Braband 464e STAATSLOTERIJ Engelsche persstemmen De politie had handen vol werk Teleurstellende tweede helft der onzen De goudfranc in gevaar? Minister Beek naar Wil men alegemeen de loonen bij de werkverschaffing verlagen? PARIJS, 8 Febr. De buitenge wone ordedienst der politie is van nacht te 2 uur ingetrokken. Bij de onlusten in den afgeloopen nacht is ook de directeur der stedelijke po litie Marchant ernstig gewond, ter wijl ook een redacteur van de ,,In- transigeant" zwaar gewond moest worden weggedragen. In totaal werden 300 personen gearresteerd. Het Café Weber by de Madeleine was wederom als am bulance ingericht. In totaal werden volgens de Parijsche bladen onge veer 200 personen gewond. Vol gens officieele mededeelingen lie pen tien politie-agenten verwondin gen op. Het gemeentebestuur van Parijs heeft beslo ten de bij de onlusten om het leven gekomen personen op kosten van de stad Parijs te doen bijzetten. De in België gevestigde pretendent voor de troon van Frankrijk uit het Huis Bourbon, de hertog Jean de Guise, publiceert in de „Action Fransaise" den volgenden oproep aan het Fransche volk: „Thans ziet ge, waarheen zestig Jaar repu- blikeinsche heerschappij en partij beleid U heb ben gevoerd. Franschen aller partijen en aller standen! Het uur is gekomen om het monar chistisch beginsel te aanvaarden, waarop de grootheid van Frankrijk berust en even lang geduurd heeft. Slechts .dit beginsel kan den vrede, de orde, de gerechtigheid en de conti nuïteit van het gezag waarborgen! Gegeven in ballingschap, den 7 den Februari 1934". In tal van politieke kringen te Parijs be schouwt men het aftreden van het kabinet- Daladier als het logisch gevolg der jongste ge beurtenissen en begroet men met een gevoel van verlichting de opdracht aan den oud-pre sident der republiek Gaston Doumergue. Afge zien van de uiterst linksche groepen wordt deze oplossing algemeen toegejuicht, omdat zij naar de meening van velen, de eenige waarborg is voor opheldering van den toestand en gerust stelling van de geesten. Men beschouwt Dou mergue als de juiste man op de juiste plaats en men verwacht herstel van den binnenland- schen vrede door de vorming van een regeering van nationale eenheid. De meeningen over ont binding van de Kamer en uitschrijving van nieuwe verkiezingen loopen uiteen. De „Matin" is van meening, dat de orde her steld moet worden door mannen uit de ver schillende partijen. Evenals de meeste andere bladen eischt het blad een regeering der natio nale eenheid. Het blad is er van overtuigd, dat het kabinet reeds heden gevormd zal worden. Wanneer de koorts is gezakt, zal men er aan kunnen denken, nieuwe verkiezingen uit te schrijven. Andere bladen gelooven echter, dat met deze Kamer niets is aan te vangen en dat zij on middellijk moet worden ontbonden. Het volk zal niet tevreden zijn met het aftreden van het kabinet-Daladier-Frot. vielen aanhoudend schoten. Ik vluchtte den boulevard op, waar ik tusschen de politie te recht kwam. Ik werd neergeslagen. Naast mij zag ik drie mannen vallen. Ik werd viermaal getroffen met een gummistok en liep een ont wrichten schouder op." Door de menigte, onder leiding van studen ten met een blauw-wit-roode vlag, werd een vergeefsche poging gedaan, om zich een weg te banen naar de afgezette Place de la Con corde. Hier en daar werden leden der Repu- blikeinsche Garde van het paard getrokken en van hun helmen en karabijnen beroofd. De zadels werden van de ruggen der paarden ge trokken en in brand gestoken. De café's in de Rue Royale, welke op de Place de la Concorde uitloopt, waren gesloten. Toen de terugge drongen menigte langs de groote boulevards trok, sloten de meeste winkeliers hun zaken en lieten de ijzeren rolluiken neer.. De politie trad niet op tegen de demonstranten, die on der het zingen der Marseillaise" voortmar- cheerden, doch overigens geen wanordelijkheden pleegden. Wel werden twee agenten-wielrijders mishandeld en hun fietsen vernield. In de Avenue Gabriel en de Avenue Marigny vonden talrijke botsingen plaats met groepen agenten en leden der mobiele garde. Vooral te gen de laatsten toont de menigte zich vijandig. Om half zeven in den avond betrok een groote politiemacht de wacht bij het parlementsge bouw. Het was daar in de omgeving vrij rustig. De oud-strijders hebben van de leiders hunner organisaties het consigne ontvangen, van niet te manifesteeren. In den loop van den avond hadden er in verschillende deelen van Parijs en vooral op de boulevards en in de omgeving van het Elysée betoogingen plaats. Hier en daar kwam het tot handtastelijkheden, welke echter niet van ern- stigen aard waren. Om opeenhoopingen van menschen te voorkomen, schoten de politieman nen herhaaldelijk met los kruit. Over het algemeen scheen de menigte van avond gewilliger en protesteerde zij, wanneer ze werd teruggedrongen, slechts met uitroepen. Bij botsingen op den rechter Seine-oever wer den echter nog eenige personen gewond. Om 9.15 uur voerde de mobiele garde op den Boulevard des Capucines een charge uit tegen een 800-tal communisten, meldt Reuter. Er vielen ongeveer 20 revolverschoten. Met hand karren en ouden rommel werd snel een barri cade opgeworpen. Op hun aftocht staken de betoogers de meeste kiosken en aanplakborden in brand. Talrijke ruiten, vooral van groote magazijnen, werden ingegooid, verscheidene lantaarnpalen vernield, banken, keeten enz. werden omvergegooid en in brand gestoken. Op ongeveer 6 plaatsen werd de waterleiding open geslagen, zoodat de straat onder water liep. Ook gasleidingen werden kapot geslagen en het ontsnappende gas aangestoken. Hieraan wer den stukken hout aangestoken, waarmee brand stapels in vlammen werden gezet. De politie BERLIJN, 8 Febr. (D. Nè B.) Seldte, de bonds- leider van de Stahlhelm, heeft naar aanleiding van beschuldigingen, als zou de bond den laat sten tijd reactionnaire actie voeren, bepaald, dat alle leden voor 28 Februari de volgende schrifte lijke belofte moeten onderteekenen: „Op mannen- en soldatenwoord beloof ik on voorwaardelijke trouw aan den leider Adolf Hit ler. Ik verbind mij op bevel van den leider op elke plaats de natie met al mijn krachten te die nen en aan elk tegen den staat gericht streven, hetzij van reactionnairen of van Marxistischen aard, zonder reserve weerstand te bieden." Voor 15 Maart moeten de leiders melden, dat de onder hem staande leden hebben geteekend en dat degenen, die dit weigerden, als lid zijn geroyeerd. greep krachtig in. Een groot aantal gewonden werd weggedragen. Zes politiemannen moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Vier ar restaties werden verricht. LYON, 7 Febr. (Reuter) Eenige honderden betoogers stremden het verkeer in de Rue de la République. Een handgemeen tusschen link- schen en rechtschen werd door tusschenkomst der politie beëindigd. Bereden manschappen der mobile garde zuiverden de straat. Enkele min der ernstige botsingen hadden plaats, terwijl eenige personen in arrest werden gesteld. Boumerque is hedenochtend te 9.15 uur te Parijs aangekomen, waar hij door een enorme menigte met gequich werd verwelkomd. De oud- president begaf zich onmiddellijk naar het Palais Elysée voor een bespreking met Lebrun. LONDEN, 8 Febr. De Londensche bladen wij den groote aandacht aan een gisteren in het Lagerhuis gedane mededeeling over een nieuw gevechtsvliegtuig, dat „als een lift" kon stijgen en in korten tijd de gewenschte hoogte kon be reiken ter afweer van een vijandelijken lucht aanval. Drie vliegtuigen van dit type zouden evenveel kosten als één bombardementsvlieg tuig. Een tweede voordeel van dit nieuwe toe stel zou zijn, dat het geen groote actie-radius heeft en niet voldoende bommen mee kan voe ren om een vijandelijk land aan te vallen, zoo- dat het slechts waarde heeft als verdedigings wapen, doch als zoodanig ook een zeer groote waarde. MOSKOU, 7 Febr. (Reuter) Het Communis tische Party-congres heeft het tweede Russi sche vijfjaren-plan aangenomen en besloten terstond met de uitvoering te beginnen. GRÜNBERG, 8 Febr. Te Sidschin in het dis trict Grünberg' is de landbouwer Oskar Walter gearresteerd onder verdenking, zijn vrouw in 1920, kort voor dat hun echtscheiding zou wor den uitgesproken, te hebben vermoord. De thans 65-jarige landbouwer had indertijd verklaard dat zijn vrouw hem in stilte had verlaten en zich waarschijnlijk naar Polen had begeven. De gendarmerie had door bepaalde gebeurtenissen in den laatsten tijd een nieuw onderzoek inge steld en met behulp van den Arbeidsdienst liet zij den bodem van den koestal uitgraven. In het midden van den stal vond men onder de mest op ongeveer anderhalve meter diepte de resten van eeil menschelijk lichaam, dat ongetwijfeld van de vermoorde vrouw afkomstig is. Reeds indertijd hadden getuigen verklaard, gegil en geschreeuw in den stal te hebben gehoord. PARIJS, 7 Febr. (V. D.) De voorzitter van de Internationale Kamer van Koophandel, mr. F. H. Fentener van Vlissingen, president van het Internationale Kunstzijde Concern en di recteur van de Steenkolen Handelsvereeniging, vertoeft momenteel voor een zakenreis in de Ver. Staten, waar hy besprekingen zal voeren met verschillende vooraanstaande personen uit Amerikaansche regeeringskringen en uit de kringen van handel en industrie. De Amerikaansche sectie van de Internatio nale Kamer van Koophandel zal hem te Washington officieel ontvangen, terwijl hij ook ontvangen zal worden te New-York, Chicago en in andere steden. Integendeel, waar de Zwaluwen door hun snel open spel zich van een 21 voorsprong wisten te verzekeren en de Belgen daartegen over een zeer opvallende schotloosheid hadden gedemonstreerd, spraken de feiten voor het verdere verloop vrij sterk in Hollands voor deel. Na de rust wij weten niet hoe onze tegen standers zoo ineens de goede speelwijze von den wandelden de gastheeren keer op keer met gemak door onze verdediging heen en werd er eveneens goed geschoten. Opvallend was het ook hoe de gewijzigde halflinie der Roode Duivels na de rust onzen aanval in bedwang hield. Van de Hollandsche voorspelers heeft Mul ders zich het meest onderscheiden. In de 2e helft kreeg de Ajacied de ballen weinig en meestal dan nog slecht toegespeeld. Het binnentrio deed geen buitengewone din gen, terwijl De Gier goed voorzet en schiet, doch niet buitengewoon snel is. Uitgezonderd van Heel plaatste de halflinie veel te onzuiver. Lelyveld en Weber waren na de rust niet steeds tegen het snelle Belgische aanvalsspel opgewassen en last, but not least heeft Cohen zijn goal, ondanks de zes doelpun ten, uitstekend verdedigd. Bij de Roode Duivels viel het harde trappen van den rechtsback Hamers op. De halflinig, welke in de 2e helft uitkwam, weerde zich uitstekend. Stanley v. d. Eynde en Capelle waren in den aanval de meest op den voorgrond tredende menschen. Of de Belgen ondanks dit goede resultaat van deze Roode Duivelsploeg straks met en kele wijzigingen een sterk Belgisch elftal kun nen formeeren, dient te worden afgewacht. WÜ zijn daar lang niet zeker van. Tenslotte volgt hier nog een en ander over het spel verloop: Het begin was geheel voor de Belgen, wier positie-spel en snelheid in deze periode alleszins te loven viel. Reeds in de eerste minuten schoot Brichaut uit een voorzet van rechts het leder buiten het bereik van Cohen op de lat, terwijl direct hierop v. d. Eynde den bal langs den vallenden Cohen en het heele Zwaluwen- doel trapte, zonder verder resultaat. Dit alles speelde zich af voor de Zwaluwen een goeden aanval hadden kunnen ondernemen en we wachtten hierop nog steeds toen Capelle na vijf minuten spelen hard en laag langs Cohen schoot en den Roode Duivels de lei ding gaf, 1—0. Hoewel de Belgen ook hierna geregeld en BRUSSEL, 7 Febr. (Reuter) Bij een inter pellatie over de textiel-industrie verklaarde mi nister Hijmans in den Senaat, dat de regeering alles doet wat in haar vermogen is om den economischen toestand van het land te verbe teren. Onderhandelingen zijn op het oogenblik hangende met Nederland en Frankrijk, die on getwijfeld gelukkige veranderingen kunnen brengen. Senator Crokaert drong er op aan de onderhandelingen met Nederland zonder ver- poozen voort te zetten. MOSKOU, 7 Febr. (V.D.) Volgens de laatste officieele mededeelingen uit Warschau zal de Poolsche Minister van Buitenlandsche Zaken. Beek, 13 Februari a.s. in Moskou aankomen. Officieel wordt verklaard, dat de reis van den minister beschouwd wordt als beantwoording van het indertijd afgelegde bezoek in Warschau van den voormaligen commissaris van buiten landsche zaken, Tsitsjerin. Beek zal aan de grens worden ontvangen door een speciale delegatie van den commissaris van buitenland sche zaken. Litwinof had bij zijn laatste besprekingen met den Poolschen gezant verklaard, dat hij er zich over verheugen zou, den minister van buitenlandsche zaken, Beek, als gast der Sov- jetregeering in Moskou te begroeten. Minister Beek heeft daarop doen mededeelen, dat hij de uitnoodiging aanvaardde. Koning Gustaaf van Zweden heeft op door reis naar Zuid-Zwitserland te Berlijn een be zoek gebracht aan Rijkspresident Von Hinden burg. Een stuk rotssteen, dat ongeveer 15 ton weegt, is van den Akropolis te Athene gestort. Aange zien men verwacht dat nog meer rotsstukken zullen loslaten, zijn bijzondere voorzorgsmaat regelen getroffen. Het gesteente zou door de aanhoudende regens der laatste dagen zijn los geraakt. Te St. Paul (V.S.) zijn tien zwaar-gewapende mannen gearresteerd, die een groot bedrag aan geld bij zich hadden. Vermoedelijk zijn zy be trokken bij de ontvoering van Edward Bremer, voor wien de vorige maand een losprijs van 150.000 dollar is betaald. 25.000 Japansche postbeambten hebben 60.000 yen bijeengebracht voor een postvliegtuig, dat eind April gereed zal zijn. In oorlogstijd zal het tevens voor militaire doeleinden kunnen worden gebruikt. Te Sevilla is een conflict ontstaan door de uitvaardiging van een verbod aan krantenver- koopers om op straat te schreeuwen. Gil Robles heeft een redevoering voor de verontwaardig de krantenverkoopers gehouden, waarop zij een groot aantal exemplaren in brand staken. Het conflict is overgeslagen op Madrid. In den afgeloopen nacht hebben te Havana ernstige studenten-onlusten plaats gehad. 3000 studenten, die gedemonstreerd hadden tegen de afschaffing van de doodstraf, kwamen in botsing met de politie, die de demonstranten uiteenjoeg en daarbij van haar vuurwapens gebruik maakte. Acht studenten en zes politiemannen werden niet ongevaarlijk voor het Zwaluwen-doel ope reerden, kwam er toch iets meer teekening in het spel der Zwaluwen. Mulders leidde goed eenige aanvallen. Bij één daarvan schoot de Ajacied zelf. De Belgische doelman stopte het harde schot, doch kon niet wegwerken en Schoemaker en Broeken arriveerden juist iets te laat om van deze kans te kunnen profiteeren. Met een goed schot van Slot had Van der Weyden vervolgens heel wat moeite; doch hij wist het leder corner te werken. Langzamerhand kwamen de Zwaluwen beter los en raakte de strijd meer verdeeld. Gevaar voor de Belgische verdediging dreigde het meest van links en het was Mulders, die in den 22sten minuut van den strijd den grondslag voor den gelijkmakter legde. Uit een goeden voorzet van hem kwam de bal bij den vrijstaanden De Gier, die met een hoog schot de partijen op gelijken voet bracht, 11. De bordjes waren thans verhangen. De ver dediging der Roode Duivels had het nu zwaar te verantwoorden. Zelfs zag het er naar uit, dat de Zwaluwen vijf minuten later de leiding zouden nemen, toen De Gier ineens vrij voor Van der Weyder kwam, doch de Belgische doel man verwerkte het harde schot uitstekend tot hoekschop. Aan schotvaardigheid ontbrak het den witten Zwaluwen intusschen niet. Van der Weyder was steeds in actie, terwijl aan den anderen kant de Belgische voorhoede spelers wel goede aanvallen opzetten, doch zel den een schot losten, dat daarmede in over eenstemming was. Vijf minuten voor half time kreeg Schoema ker een ver naar voren gespeelden bal binnen zijn bereik. Van der Weyder verliet zijn doel, kwam ech ter juist even telaat en zag het leder in de netten verdwijnen, 12. Even later suisde een gevaarlijk schot van v. d. Eynde langs Cohen's doel. Bij het rust- signaal konden de Zwaluwen op een verdienden 21 voorsprong bogen. Bij de hervatting bleek, dat de Belgen een tweetal wijzigingen in hun ploeg hadden aan gebracht. De midhalf Peeraer was vervangen door den Unionman Wilkenhuysen, terwijl Voorhoof zijn plaats aan z'n clubgenoot De Key- ser had moeten afstaan. De roodhemden begonnen weer met eenig overwicht, zonder nochtans tot het overrompe lende te geraken, dat hun spel in de eerste tien min. voor de rust had gekenmerkt. Maar ook bij de Zwaluwen ging het nu niet meer van een leien dakje. Hoewel de Roode Duivels sterker bleven, kwam de gelijkmaker toch min of meer bij gewond. Een voorbijganger werd door een ver dwaalden kogel gedood. Volgens een bericht uit Hankau is in het dorp Sipinligin brand uitgebroken in een ba rak, waarin 100 arbeiders woonden. Tot dusver werden 30 personen gedood, ter wijl 41 anderen zware brandwonden opliepen. In het Lagerhuis werd verklaard, dat in de maand November j.l. 3903 immigranten in Pales tina zijn toegelaten. Het waren bijna allen Joden. Naar wij uit de beste bron vernemen heeft dit schrijven evenwel niets te maken met een poging om in het algemeen de looinen bij dc werkverschaffing te verlagen. In de Brabantsche bedryven, zooals de Til- burgsche Wollenstoffenindustrie, de Brabant sche textielnijverheid, de schoen- en lederin dustrie en verschillende andere ondernemingen, worden beduidende kindertoeslagen gegeven. Ook in de werkverschaffing wordt een kinder toeslag betaald van 50 cent per kind per week, vanaf het derde kind boven 14 jaar. Nu echter in het vrije bedrijf de loonen voor ongeschool den sterk dalen en men heeft te zorgen, dat in de werkverschaffing de loonen niet uitgaan boven die in het vrije bedrijf, kan hier en daar een nieuwe verlaging bij de werkverschaffing zyn toegepast. Van een algemeenen maatregel in die richting of een poging daartoe is even wel niets bekend. „Het Volk" heeft de gelegen heid te baat genomen om onnoodige onrust te verwekken. AMSTERDAM, 7 Febr. Veiling van Land- en Tuinbouwproducten Gemeentelijk Veilinggebouw Bloemenveiling van 5 Febr. Rozen: Hadley 4—7 cent, Briarcliff 68 cent per stuk. Seringen: Marie Legray I 1816 cent, idem II 810 cent, Charles Dix 710 cent, Stepman I 1619 cent, idem II 812 cent, Spath 1017 cent. Diversen: Freesia's 1520 cent per bos. Calla's 1824 ceut per stuk. Tulpen: Copland 1.401.80, Rose la Reine 1.001.40, Oostenrijk 1.401.70. Cramolsla Brillant 1.20—1.40, Ibis 1.40—1.70, Moore 1.20 1.40, William Pitt 2.00—2.50, Gele Prins 2.00— 2.50, Bartigon 2.CO— 3.00, v. d. Hoef 2.503 00. La Reine 1.001.40, Couronne d'Or 2.002.50, Prosperity 1.00i.40, Murillo 1.502.00, Schlegel 1.502.00 per 100 stuks. Fransche bloemen: Mi mosa 2.50—3.70 Der mandje. Narcissen 810 ct. per bos. Groentenveiling van 7 Febr. Spruiten I 12.00 16.00. idem II 7.0010.00, Peen 2.504.00, Wasch- peen I 7.009.00, idem II 2.50—4.00 per 100 K.G. Boerenkool 2550 cent per kist. Peterselie 24.00 30.00, Selderie 13.0017.00, Prei 5.009.00 oer 100 bos. Roode kool 2.606.50, Gele kool 2.00 6.00, Veldgele l.OO2.50 per 100 stuks. Dien I 1.802.60, idem II 0.80—1.20 per 100 K.G. Fruit: Goudrelnetten I 1822 cent, idem II 1215 et- Bellefleuren I 14—17 cent, Paradijs 1014 cent. Winterjannen I 1114 cent, Zoete appelen 710 cent per K.G. BARNEVELD, 8 Febr. Eierenveiling Aanvoer 880.000 kipeleren. Prijs 2.50 tot 3.10 per 100. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Febr. 70000 K.G. Roode kool 1.00—4.50, 120000 K.G. Gele kool 1.30—2.70, 220C0 K.G. Deensche Witte kool 1.50—4.20. 13000 K.G. Uien: Gele Uien 1.20— 1.80, Gele Drielingen 0.80. 1600 K.G. Bieten 0.90 2.00. BEVERWIJK, 7 Febr. Bloemenveiling ,,'t Cen trum" Prijzen der tulpen en narcissen per do zijn: Wm. Copland 1628 cent, Frans Hals 21— 32 cent, Wm. Pitt 18.38 cent, Allard Pierson 38 29 cent. Bartigon 2248 cent, Victors 2240 cent, Sanders 20--38 cent. Albino 6484 cent, Progression 1526 cent, Oostenrijk 1825 cent. De Wet 2129 cent Prins 2129 cent, La Reine 1522 cent. Valk 1829 cent. Diana 1523 cent. Prosperity 1423 cent. Moore 1422 cent, Due de Berlin 1318 cent. Yellow 1523 cent, Ibis 1825 cent, Schiegel 1524 cent. Flamingo 15- - 21 cent, D. T. Cour. d' Or 2838 cent, Electra wijze van verrassing. Bij aan aanval op het Zwaluwen-doel, trapte Weber den bal slecht weg, juist voor de voeten van Copello, die zich niet lang bedacht en het leder langs Cohen schoot, 23. Drie minuten later kreeg Slot een pracht kans om den Zwaluwen de leiding te hergeven, maar Van der Weyden stopte het iets te zachte schot in de uiterste hoek subliem. De Belgen hadden meer succes. Na ruim een kwartier spelen, schoot Brichaus het leder voor de derde maal langs Cohen en eenige minuten later buitte Copelle goed werk van de rech tervleugel uit en bracht den stand op 42. De gang zat er nu bij de Roode-Duivels eens recht- in. Cohen was geregeld in actie en het dient gezegd dat hij zijn werk goed deed. Toch slaagde v. d. Eynde er na 25 minuten spelens in om in z'n eentje den Belgischen voorsprong tot 5—2 te vergrooten. Geen moment kregen de Zwaluwen meer kans het spel te ontplooien, waarop zij ons tij dens het eerste gedeelte hadden vergast. De verdediging der Roode Duivels bleef vrij ge makkelijk meester van het terrein. Niet aldus onze defensie. Na een half uur liep de handi ge v. d. Eynde langs Weber en maakte het halve dozen vol 62. Op dat moment voeden de Belgen zich ze ker van de overwinning en speelden er ook naar. De Zwaluwen hielden dapper vol en brach ten tegen het einde van den strijd nog meer dan eens een bezoek aan het Belgische doel. Slot slaagde er byna in den achterstand te verkleinen, maar een der backs werkte den bal op het laatste moment nog uit het door den keeper verlaten doel. Enkele minuten voor het einde kwam ech ter het derde tegenpunt toch en wel van De Gier's voet, die een voorzet van Mulder benut te (6—3). De elftallen luidden als volgt: Roode Duivels Van der Weyer (Union) Poppaers Hamers (Union) (R. C. Mechelen) Voorhoof Peerarer Bourgeois (Liersche) (Antwerpen) (F. C. Mechelen) Saeys (C. Brugge), Brichaut (Standard), Capelle (Standard), Isenborgh (Beerschot) v. d. Eynde (Beerschot) Mulders Ajax), Schomaker (Quick H) Brochen (Longa), Slot (D.W.S.) De Gier (Eindhoven) Vrouwdeunt (Feyenoord, v. Heel (Feyenoord) Breitner (A. D. O.) Lelyveld Vuc) Weber (A. D. O.) Cohen (Sparta) Zwaluwen. (Ongecorrigeerd) 2837 cent, Murillo 2036 cent, V. ct. Hoef 32 48 cent, Vuurbaak 2532 cent, Orange Globe 2948 cent, Tubtrgen 2638 cent. Narcissen: Golden Spur 152T cent, Watkin 1828 cent, Coster 1526 cent. Spur 1522 cent, A. Vis 18 27 cent, Sion 1421 cent. Crocussen 13—27 cent, Hyacinten 55110 cent per bos. Calla's per stuk 1522 cent. BI. Druifjes per bosje 1627 cent. Freesia 1216 cent. Groen 737 cent per rank. Mimosa per ben 2.303 10. Rozen: Briarcliff 75145 cent, Noack 50-130 cent. Columbia 50110 ceut per 20 stuks HOORN, 8 Febr. Kaasmarkt. Aanvoer 4 sta pels, 4168 K.G. Paar. kl. 22.50. Handel goed. NOORD-SCHARWOUDE, 8 Febr. 300 K.G. Aardappelen: BI. Eigenheimers 2.20. 17200 K.G. Uien: Gele Nep 2.10, Drielingen 0.80—1.00, Uien 1.20—1.50, Grove Uien 1.60—1.90. 800 K.G. Kro ten 1.60—2.50. 150200 K.G. Roode kool 1.00— 4.40, idem doorschot 1.003.80, 105600 K.G. D. Witte kool 3.00—4.40, idem doorschot 2.803.60. 83100 K.G. Gele kool 1.802.90, Idem doorschot 1.40—1.90. SCHAGEN, 8 Febr. Eierenveiling. Aange voerd werden 65.000 kipeieren. Prijs: 52-54 Kg. 2—2.10. 55-57 Kg. 2—2.20, 58-60 Kg. 2.20—2.40, 61-63 Kg. 2.30—2.60, 64-67 Kg. 2.50—2.80. 150 Eendeieren 4.20. SCHAGEN, 8 Febr. Veemarkt. Aangevoerd werden: 40 paarden 125325, 12 magere gelde- koeien 70160, 3o vette geldekoeien 160—230, 10 kalfkoeien 175225. 12 graskalveren 3060. 88 nuchtere kalveren 411, 50 schapen 2023, 169 overhouders 1014, 8 magere varkens 12—16, 38 vette varkens 0.340.36, 79 biggen 711, 11 konijnen 0.501, kippen 0.751, eenden 0.751. W ARMENHUI ZEN, 7 Febr. Gewone Uien 1.40— 1.60. groote Uien 1.701.80, Gele kool 1.502.50. idem 2e soort 1 IC2.10. Roode kool 1.104.00, idem 2e soort 1.102.80, Witte kool 3.204.40. Idem 2e soort 2.102.80 per 100 K.G. (Niet officieel) 5de klasse, 16de lijst Trekking van Donderdag 8 Februari 1934 Hooge Prijzen f 31000.— 19891 f 1000.— 755 5902 f 400.— 2615 5921 14249 19344 f 200.— 44 11055 14544 19886 f 100.— 2928 3021 3346 3842 4422 7148 7542 7566 11784 13188 14267 15170 15916 17390 17823 18678 18754 Prijzen van 70.— 94 98 139 218 236 559 590 628 729 761 770 895 931 1003 1009 1015 1039 1239 1280 1319 1469 1507 1778 1925 1988 2117 2146 2212 2296 2337 2707 2795 2900 2926 2931 3011 3152 3192 3199 3320 3394 3399 3404 3494 3550 3675 3717 3723 3847 3851 3883 3954 4064 4159 4175 4239 4386 4513 4599 4848 4981 4S94 5061 5114 5395 54è0 5552 £579 5580 5592 5614 5931 5948 5989 6014 6031 6141 6281 6268 6333 6480 6562 6612 6724 6809 6886 6918 6965 7010 7048 7147 7311 7422 7548 7607 7615 7778 7858 8041 8165 8227 8246 8382 8389 8440 8535 8605 8607 8634 8879 9042 9049 9109 9206 9215 9278 9366 9461 9516 9627 9701 9719 9919 9990 10066 10168 10277 10338 10526 10638 10839 10857 10882 10982 11033 11070 11110 11129 11160 11209 11220 11249 11323 11412 11449 11503 11650 11797 11873 11963 12200 12208 12328 12455 12630 12696 12901 12978 12980 13031 13036 13058 13059 13073 13101 13178 13190 13195 13199 13344 13505 13572 13801 13882 14021 34026 14033 14038 14043 14050 14253 14321 14368 14449 14823 14871 15081 15089 15135 15144 15205 15278 15351 15385 15439 15535 15576 15582 15646 15750 15790 15870 15873 15910 15936 15965 16192 16252 17773 16352 16481 16836 16943 16949 17036 17172 17197 17207 17324 17384 17491 17563 17648 17767 17771 17789 17792 17798 17847 17862 17900 17955 18151 18296 18360 18489 18661 18729 18767 18792 19147 19164 19346 19387 19458 19532 19545 19627 19635 19664 19781 19807 19832 19864 20032 20098 20151 20254 20415 20457 20635 20713 20893 20957 Nieten 34 80 89 192 203 219 267 286 289 320 379 398 427 457 489 491 526 566 610 641 642 652 693 696 710 716 944 965 1067 1126 1130 1144 1210 1215 1272 1314 1332 1358 1362 1429 1441 1456 1474 1477 1495 1499 1513 1521 1528 1592 1615 1637 1642 1657 1663 1712 1767 1791 1827 1851 1S63 2021 2029 2126 2156 2166 2179 2251 2256 2265 2288 2398 2405 2468 2516 2521 2564 2588 2658 2767 2865 2866 2868 2903 2914 2966 2984 3010 3101 3115 3127 3130 3159 3196 3231 3248 3329 3415 3487 3666 3683 3710 3796 3923 3976 4009 40)9 4038 4111 4190 4226 4246 4252 4267 4275 4358 4397 4430 4435 4454 4489 4494 4496 4515 4570 4671 4746 4751 4767 4769 4824 4841 4855 4859 4864 4870 4902 4924 4962 4988 5002 5091 5158 5204 5206 5263 5271 5297 5346 5355 5413 5479 5496 5497 5531 5544 5565 5582 5583 5588 5611 5672 5674 5636 5701 5728 5739 5744 5787 5815 5859 5869 5878 5906 5929 5954 5986 6017 6051 6125 6139 6140 6162 6170 6203 6259 6369 6448 6472 6497 6505 6508 6519 6525 6547 6605 6635 6652 6653 6666 6676 3692 6697 6783 6802 6881 6997 7038 7076 7091 7140 7157 7180 7191 7199 7228 7230 7236 7267 7279 7297 7354 7413 7418 7520 7593 7655 7659 7675 7689 7704 7763 7781 7789 7799 7848 7853 7875 7891 7397 7899 7918 7925 7926 7965 7990 7994 8000 8007 8017 8C37 8063 8089 8120 8124 8167 8171 8191 8230 8231 8247 8249 8252 8254 8336 8341 8344 8380 8381 8405 8431 8453 8467 8533 8534 8539 8548 8559 8678 8694 8695 8703 8715 8759 8791 8792 8797 8841 8848 8852 8884 8892 8905 8908 8910 8919 8930 3940 8964 9005 9024 9025 9046 9048 9050 9135 9143 9157 9166 9208 9239 9260 9273 j306 9308 9346 9348 9378 9483 9525 9531 9655 9691 9693 9718 9765 9777 9788 9882 9887 9903 9907 9908 9943 9956 10030 1C046 10047 10115 10124 10134 10136 10165 10187 10267 10286 10293 10299 10306 10353 10365 10477 10518 10542 10553 10562 10573 10595 10611 10643 10660 10700 10711 10737 10744 10778 10799 10825 10845 10886 10904 10964 11004 11034 11058 11067 11078 11080 11091 11201 11204 11228 11234 11261 11263 11267 11349 11354 11392 11415 11438 11509 11517 11539 11557 11570 11619 11637 11638 11747 11825 11830 11928 11955 11976 12012 12062 12106 12176 12258 12269 12283 12294 12329 12384 12453 12487 12594 12651 12652 12660 12683 12735 12738 12772 12783 12811 12821 12879 12898 12905 12959 12990 12995 13065 13109 13127 13172 13174 13240 13291 13324 13336 13389 13390 13436 13437 13473 13478 13495 13497 13506 13529 13531 13542 13597 13705 13736 13746 13760 13764 13797 13819 13831 13983 14086 14099 14167 14169 14174 14184 14236 14269 14302 14328 14339 14356 14360 14499 14527 14549 14596 14635 14638 14666 14667 14677 14687 14695 14700 14802 14862 14900 14921 14929 14970 14997 15024 15066 15143 15154 15168 15178 15223 15279 15371 15373 15383 15390 15442 15452 15458 15539 15659 15660 15704 15706 15711 15720 15731 15767 15778 15819 15822 15836 15875 15909 15939 16015 16053 16062 16067 16197 16203 16210 16211 16217 16235 16275 16276 16286 16363 16456 16470 16498 16511 16530 16541 16544 16592 16600 16619 16645 16674 16680 J6691 16770 16782 16795 16885 16930 16939 16982 17049 17066 17117 17128 17151 17164 17236 17293 17310 17319 17342 17343 17411 17417 17534 17540 17603 17634 17651 17660 17715 17716 17723 17730 17782 17821 17923 17934 17968 17976 17981 18001 18010 18013 18026 18040 18049 18080 18112 18133 18180 18208 18228 18233 18261 18266 18282 18293 18295 18317 18356 18428 18440 18448 18455 18462 18541 18559 18570 18574 18579 18583 18659 18671 18769 18790 18800 18881 18909 18922 18923 18955 18980 19002 19005 19046 19123 19152 19203 19217 19230 19253 19262 19278 1931S 19321 19329 1939-1 19397 19402 19410 19414 19452 19484 19552 !9593 19510 19611 19616 19728 19744 19760 19838 19841 19876 19951 19952 19966 20015 20027 20071 20088 20126 20134 20152 20226 20226 20248 20293 20310 20343 20350 20417 20428 2046S 20492 20516 20577 20611 20653 20677 20714 20725 20725 20735 20777 20794 20798 20843 20851 20877 20915 20925 20928 20965 Verbetering 5e kl. 15e lijst: 19303 m. z. 19313 Zelfs een deel van de radicale pers blijkt van meening, dat onder de hujdige omstandigheden aan de opdracht aan Doumergue de voorkeur dient te worden gegeven boven het voortbe staan van het -kabinet-Daladier, aangezien deze oplossing altijd nog een betere garantie voor 't bestaan van de grondwet is dan voortzetting van het als mislukt te beschouwen experiment. Groote verontwaardiging heerscht echter uiterst links. De socialistische „Populaire" ver wijt het afgetreden kabinet, dat het ondanks de bereidheid tot steun der socialisten de regee- ringsmacht heeft uitgeleverd aan de nationale eenheid en dat het gekapituleerd heeft voor de fascistische muiterij. De communistische „Humanité" roept de ar beiders op om Vrijdagavond te acht uur te de- monstreeren op de Place de la République". LONDEN, 8 Febr. De gebeurtenissen te Pa rijs worden te Lbnden met gespannen aandacht en ongerustheid gevolgd. Men klaagt er over, dat Frankrijk in een zoo critieke periode als de huidige geen werkelijke regeering heeft. De eene incompetente regeering na de andere is gevormd en weer ineen gestort: de partijen dreven met eiken, minister hun kleinen en vaak corrupten handeL De gezindheid van oud-president Doumergue, die het offer brengt om uit zijn rust in het politieke leven terug te keeren, vindt warme waardeering. De „Times" acht het een goed tee- ken, dat alle politieke partijen, uitgezonderd ae socialisten, zich vereenigd hebben om een natio nale regeering van Doumergue te steunen. De verbittering van de laatste dagen heeft de kloof tusschen de partijen echter zoodanig vergroot, dat deze overeenstemming misschien 'n wankele basis voor een nieuw kabinet zal blijken te zijn. Evenals andere bladen acht de „Times" het mogelijk, dat tenslotte parlementsontbinding noodzakelijk zal blijken. PARIJS, 7 Febr. (Eigen tel.) Tijdens een charge der politie tegen een groep betoogers, werd op den Boulevard des Capucines een bur ger doodgeschoten vlak voor hotel „Scribe". Het lijk lag op de straat aan den voet van een boom. Een vertegenwoordiger van United Press vertelde: „De menigte werd opgehouden bij de Rue Royale. Ik hoorde glas rinkelen en er De traditioneele wedstrijd Roode Duivels Zwaluwen, welke sinds jaar en dag op Mardi Gras was gehouden, vond uit financieele over wegingen ditmaal gisteren plaats en wel als avondwedstrijd in het verlichte Heysel Stadion, dat, ondanks de verlaagde entreeprijzen, toch nog meer leege dan bezette plekken vertoonde. Natuurlijk is Heysel voor dit soort semi- interlandwedstrijden veel te groot. Toch zou den er b.v. In Amsterdam bij een dergelijke ontmoeting heel wat meer toeschouwers zijn gekomen dan de naar schatting 5000, die het Brusselsche terrein bevolkten. De Hollandsche kolonie was ook al niet groot. Heel wat persbroeders die sedert het bestaan van dezen traditioneelen kamp vele jaren ouder zijn geworden en steeds acte de pré- sence gaven, ontbraken thans op het appèl. Waaruit blijkt dat de aardigheid er niet alleen bij de Belgen een beetje afraakt. De wedstrijd zelf is in een tamelijk spre kende nederlaag voor de Zwaluwen geëindigd, hetg »m temeer tegenviel omdat zij bij de rust met 21 leidden. Men wachte er zich echter voor om aan de hand van dezen uitslag de kwaliteit van het Belgische voetbal aan het Hollandsche te toet sen, daar het materiaal dat door onze Zuider buren in het vuur gebracht werd nog sterk van het onze verschilde. Bij de Belgen nl. bestond deze Roode Dui- vels-ploeg zoo ongeveer uit de crème de la crème van het momenteel voorhanden zijnde spelersmateriaal, terwijl men de Zwaluwen toch hoogstens den titel van B.-team kan schenken. Behalve een Mulders en v. Heel beschikten wij niet over spelers, wier opname In het toe komstige Nederlandsche Elftal ongeveer ver zekerd is. Aan de hand van hetgeen Roode Duivels en Zwaluwen tydens het eerste gedeelte van den strijd vertoonden, lag een stevige nederlaag der onzen intusschen geenszins in de lijn der ver wachtingen. WASHINGTON, 7 Febr. (Reuter.) Hooge ambtenaren van het ministerie van financiën zijn van meening, dat de mogelijkheid bestaat, dat Frankrijk den gouden standaard zal moe ten verlaten tengevolge van de huidige onlusten. De kans bestaat dat het volk aan de banken goud zal gaan opvragen en daardoor een toe stand scheppen, gelijk aan dien welke verleden jaar in de Vereenigde Staten bestond. Hierdoor zou een nieuwe monetaire chaos ontstaan. Onder deze verontrustende titels laat „Het Volk" van Woensdagavond zich uit Tilburg melden, dat een schrijven van inspecteur van de werkverschaffing aan de gemeentebesturen van Noord-Brabant onrust heeft gewekt, wijl daaruit de bedoeling wordt afgeleid om de loo nen in het algemeen bij de werkverschaffing te verlagen. Inderdaad is van den inspecteur in Oost- Noord-Brabant, waaronder ook Tilburg behoort, een schrijven uitgegaan met verzoek om inlich tingen of in het vrije bedrijf kindertoeslag wordr. gegeven en zoo ja, in w'elken omvang.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 7