Het interview met den Paus KRIJGT FRANKRIJK HEDEN EEN NIEUW KABINET? Gift van Daladier geweigerd Het nieuws van heden Duitsche scrips Politie-actie in Oostenrijk DRUKKE BESPREKINGEN PUUR VERZINSEL Engeland dreigt DE BAROMETER VEREEN1GDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling VRIJDAG 9 FEBRUARI 1934 DAGBLAD UITCECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Doumergue streeft naar de eenheid der partijen en heeft de socia listen uitgenoodigd daar aan mee te doen Blum weigerde Daladier zijn raad De stakingsoproep van de C. G. T. Vrijdag zal Doumergue de socialisten uitnoo- Doumergue Rad.-soc. fractie achter Doumergue Het Weer iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniii| Legerorders der Sovjets Crisisinkomsten belasting De verklaringen zijn een bloem lezing uit de recente toespraken van den Heiligen Vader Scherpe terechtwijzing van de Osservatore Een groep betoogers voor de recht bank en tot lichte straffen veroordeeld Studenten staken Als Frankrijk zijn contingen- teeringsmaatregel niet herroept Overeenstemming bereikt Tegen den verboden socialistischen Schutzbund. Veel wapens en munitie gevonden Talrijke arrestaties Koning Boris aan groot gevaar ontsnapt DIT NUMMER BESTAAT UIT VIERENTWINTIG BLADZIJDEN R.A.I.-bijvoegseI Japansch minister afge treden Alvear c.s. te Lissabon NIEUWE HAARIE ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18601 COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek PARIJS, 8 Febr. (Reuter) In goed ingelichte kringen verluidt dat Doumergue er niet in slagen zal ge reed te komen met de vorming van zijn kabinet voor den ochtend van Vrijdag. Men gelooft dat hij zelf de portefeuille van Buitenlandsche Zaken nemen zal. Herriot verklaarde heden dat Doumergue een eenheid wil bewerken van alle partijen en dat hij den socialistischen leider Léon Blum zal uitnoodigen om hier aan mee te doen. PARIJS, 8 Febr. De kabinetsformateur Gaston Doumergue heeft Donderdagmiddag een aantal vooraanstaande politici ontvangen. Terwiji de onderhandelingen van Doumergue nog niet geëindigd zijn, verluidt in politieke kringen, dat ed formateur minstens vier personen in zijn kabinet wil opnemen, die niet in directe relatie tot het parlement staan. Als toekomstig minister van Oorlog wordt genoemd maarschalk Petain, als minister van luchtvaart generaal Vuillemin, die on langs met 28 vliegtuigen een vlucht over de Sahara maakte, als minister van Justitie de procureur-generaal bij het Hof van Cas satie, Matter, en als minister van Financiën de vroegere gouverneur van de Bank van Frankrijk en valutadeskundige prof. Rist. Als parlementaire leden van het kabinet wordt genoemd buiten Herriot en Tardieu, de fractiegenoot van Tardieu, Reynaud, die voor de functie van koloniën in aanmerking zou komen. Voorts worden als mogelijke leden van het nieuwe kabinet genoemd Laval, Paganon, Flandin en Caillaux. Omtrent het onderhoud van Lebrun met Doumergue wordt een officieel bericht gepu bliceerd, waaraan wü het volgende ontleenen: De president der republiek heeft Doumergue er hartelijk dank voor gezegd, dat hij zijn ver blijf te Tournefeuille heeft onderbroken en zich bereid heeft verklaard, zijn hooge moreele aan zien opnieuw in dienst van het vaderland te stellen. De beide presidenten hebben den toe stand besproken na de gebeurtenissen van den laatsten tijd. Uit een communiqué der socialistische Kamer fractie blijkt, dat Daladier Woensdagmorgen een onderhoud had met den leider der socia listen, Léon Blum, over het aftreden van het kabinet. Daladier vroeg Blum of hij al of niet zou aftreden, waarop Blum zeide dat hij be slist weigerde een dergelijken raad te geven. Senator Lisbonne heeft een schrijven gericht aan Herriot waarin hij aankondigt niet langer lid te willen wezen van de radicaal-socialistische partij. De syndicale federatie van P.T.T.-personeel heeft haar leden aangespoord niet deel te nemen aan de proteststaking van 24 uren, welke het socialistisch vakverbond tegen Maandag a.s. uitgesshreven heeft. Het socialistisch vakverbond, de Algemeene Federatie van den Arbeid, publiceert een op roep „Aan de Arbeiders", waarin gezegd wordt: Wij willen de principieele vrijheden behou den, die onze voorouders in heroïschen strijd hebben verworven. Om klem bij te zetten aan dezen onwrikbaren wil, moeten alle arbeiders op 12 Februari het werk neerleggen. Men moet bewijzen, dat de krachten des volks tegenover de poging, de dictatuur te stellen in de plaats van de democratie, niet stilzwijgend en roerloos zullen afwachten. De algemeene secretaris van de federatie, Léon Jouhaux, heeft in verband met deze op roep nog opgemerkt, dat de voor Maandag a.s. aangekondigde demonstratie rustig en met alle discipline moet verloopen. Het dagelijksch bestuur van de ambtenaren heeft besloten het stakingsparool voor Maan dag op te volgen. Alle aangesloten vakvereeni- glngen worden opgeroepen actief aan deze be weging deel te nemen. PARIJS, 8 Febr. (Reuter) De besprekingen van Doumergue hebben heden tot laat in den avond geduurd. Vrijdagmorgen om 9 uur zullen zij worden voortgezet. Doumergue heeft Herriot reeds als medewer ker weten te winnen en wel voor het ministerie van Onderwijs. Tardieu zal het ministerie voor Publieke Werken worden aangeboden. Als minister van Buitenlandsche Zaken noemt men Barthou en als minister van Binnenland- sche Zaken Laval. digen, een vertegenwoordiger ln het kabinet aan te wijzen, doch vermoedelijk zal Leon Blum dit aanbod afslaan. Doumergue zou zelf het ministerie van justi tie op zich willen nemen. Het nieuwe kabinet zal vermoedelijk 16 ministers omvatten. De on derstaatssecretariaten zullen waarschijnlijk ver vallen. De rad.-soc. fractie heeft in haar hedenmid dag onder voorzitterschap van Herriot gehou den zitting het besluit bevestigd, waarin het vertrouwen wordt uitgesproken in de kabinets vorming van Gaston Doumergue. Ook in senaatskringen begroet men het feit, dat Doumergue de opdracht tot kabinetsforma tie heeft aangenomen ten zeerste en heeft men besloten hem te steunen. Heden heeft voor den vorm een Kamerzitting plaats gehad. Op de agenda stonden de reeds achterhaalde ontwerpen voor de wetten inzake de commissie van onderzoek en de begrooting. De voorzitter van de Kamer richtte tot de bei de eenige aanwezige afgevaardigden de vraag, of zij er iets tegen hadden, dat de Kamer weer bijeengeroepen zou worden, wanneer dit hem noodzakelijk zou voorkomen. Hiertegen werd niet geprotesteerd. BRUSSEL, 8 Febr. (Reuter). De Belgische socialist Troclet, interpelleerde heden in de Kamer den minister-president en den minister van buitenlandsche zaken inzake „het mani fest, dat hertog Jean de Guise vanuit België tot het bevriende Fransche volk heeft gericht." PARUS, 8 Febr. (V.D.) Doumergue heeft heden ook het bestuur bij zich ontvangen van de confederatie van oud-strijderS, dat hem de verzekering gaf van de loyaliteit van de oud strijders en den nadruk legde op de noodzake lijkheid van nieuwe en integere mannen in de regeering, welke zooveel mogelijk onder oud- strijders moeten worden gezocht. Doumergue antwoordde, dat de eischen van het oogenblik slechts veroorloofden op snelle wijze een kabi net te vormen van politieken godsvrede, dat sa mengesteld moet zijn uit mannen, die volkomen 1 VERWACHTING: Krach- tige tot matigen, Zuid-Westelijke tot 5= Westelijken wind, zwaar bewolkt tot be- trokken, later opklarend, waarschijnlijk 5 tijdelijk regen, vooral in het Noorden, 5 aanvankelijk iets zachter, later weer kouder. Hoogste stand: 777.0 te Nancy. j= Laagste stand: 738.0 te Isafjord. Zon op 7.31 - onder 4.59 - Licht op 5.29 14 Febr. 1.03 v m. N.M. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii doorkneed zijn in de practijk der staatszaken. Doumergue wees op de noodzakelijkheid van goedkeuring der begrooting, hetgeen alleen in staat zal stellen in de naaste toekomst de nood zakelijke hervormingen onder het oog te zien ter aanpassing van de republikeinsche instel lingen aan de nieuwe behoeften. PARIJS, 8 Febr. (V.D.) Na de sluiting van kantoren en werkplaatsen bleef het rustig in de stad. Talrijke nieuwsgierigen wandelen over de plaatsen, waar zich gisteren en eergisteren de bekende tooneelen hebben afgespeeld. De stemming was echter kalm. Het publiek ont vangt over het algemeen Doumergue met sym pathie. REVAL, 9 Febr. (Reuter). Naar uit Moskou wordt gemeld, heeft naar aanleiding van de heden te houden parade van het Roode leger ter eere van het zeventiende partijcongres, de oorlogs- en revolutieraad een legerorder uitge vaardigd, waarin o.a. het volgende wordt ge zegd: Het Roode Leger betuigt zijn onvoorwaarde lijke trouw aan de zaak van het socialisme, zijn bereidheid tot den strijd om op elk oogenblik en tegen eiken vijand op te rukken ten einde het socialistische vaderland te beschermen. Het Roode Leger is het eenige leger ter we reld, dat niet bestemd is voor het imperialisme of voor de verovering van vreemd gebied. Te zamen met het geheele land en met de partij streeft het Roode Leger er naar den vrede te beschermen. Maar ons zwaard is gescherpt en gereed ieder te treffen, die den vreedzamen arbeid van het socialistische land bedreigt. Degene, die het zou wagen, onze grenzen te overschrijden, zal worden vernietigd. Op den communistischen partijdag te Mos kou heeft gisteren de opperbevelhebber van het Roode Leger in het Verre Oosten generaal Blücher, het woord gevoerd. Hij betuigde zijn trouw aan Stalin en de politiek der partij en verklaarde, dat het ge heele Russische leger slechts wachtte op het bevel en gereed was voor het geval, dat Rusland zou worden aangevallen. Het leger zou zonder aarzelen zijn plicht ver vullen. Ingediend is een wetsontwerp tot heffing van een crisis-inkomstenbe- lasting. De belasting zal bedragen tien j procent van het bedrag, waarmede het actueel inkomen negentig pro cent van het vergelijkingsinkomen j (belastingjaar 1931^32) overtreft. Voor verdere bijzonderheden zie men elders in dit nummer. Onze Rom. correspondent schrijft ons d.d. 5 dezer: Onlangs heb ik u verteld van dien waardigen en gezetten Proven?aal, die een boeiend verhaal deed over zijn avontuur opeen warmen zomermiddag in het Rome van vijf- en-twintig jaar geleden, toen de siesta na den middagdisch nog in volle glorie heerschte. Eenzaam langs de gloeiende, maar volmaakt stille straten wandelend, moest hij voortdu rend over de slapers heenstappen, die trottoirs bedekten. Zoo kwam hij aan Sint Pieter en klom over vier slapende Zwitsers heen het Vaticaansch Paleis binnen. En na dit behoor lijk en ongestoord bewonderd te hebben, kwam hij terecht voor een breede deur, waar voor twee geheime kamérheeren lagen te sla pen. Voorzichtig stapte hij over hun zijden wambuizen en kanten kregen heen en opende de deur, en daar zat Pius X aan zijn schrijf tafelen sliep. Destijds scheen dit verhaal mij een record van zuidelijke verbeelding, maar een „envoyê spécial" van de Parijsche Intransigeant heeft dit record aanmerkelijk verbeterd. Het Parijsche boulevardblad publiceerde op 2 Februari een interview van zijn b ij z o n d e- ren afgevaardigde; Jean Quattremarre met Paus Pius XI. Het eerste en eenigste in terview, zoo stond erbij, dat ooit door dezen Paus men kan zeggen dat ooit door een paus gegeven werd. Kopij van den allereersten rang dus, en het blad wijdde er de eerste drie kolommen van zijn voorpagina aan, met groote cliché's, en een keur van koppen, en een plechtige inlei ding van de redactie, en wat dies meer zij. Breedvoerig, schoon met weinig zwier, be schreef de „envoyé spécial", hoe hij door de vertrekken van het Vaticaan schreed op weg naar dit eerste en eenigste interview, dat ooit.... zie boven. Een historisch oogenblik in de geschiedenis van het journalisme. Dingen, die iedereen al eens gezien had, hoorde men hém toch met gespannen aandacht beschrij ven, want hier zag en beschreef de eerste jour nalist, die ooit.... enz. Maar nu meldt de „Osservatore Romano" nadrukkelijk, de twijfels en tegenspraak van de Fransche katholieke pers bevestigend, dat „noch de heer Jean Quattremarre, noch iemand anders van de „Intransigeant" ooit met den Heiligen Vader heeft gesproken of op eeniger- lei andere wijze van hem wélke verklaring ook heeft ontvangen." Tot mijn spijt heb ik den „envoyé spécial" bij zijn vluchtig bezoek aan de buitenlandsche persvereeniging niet gezien. Want misschien had ik dé sabelvormige knevels en het embon point weergevonden van mijn Provengaal van dezen zomer? Is het mogelijk, dat er méér van zulke fantasieën zijn? De „Osservatore Romano" meent van wel en verwondert zich zelfs, dat de eerste tegen spraak niet terstond geloofd werd. wijl men niet aannemen kon, dat alles pure verbeelding was. De „Osservatore" verbaast zich, „dat Jour nalisten twijfelen aan de verbeeldingskracht van hun collega's". Maar den „bijzonderen afgevaardigde" vol gend op zijn imaginairen weg naar een imagi naire audiëntie, wijst het Vaticaansche blad stap voor stap aan, waar de verbeelding den bezoeker in den steek gelaten heeft. „De heer Jean Quattremarre is ten naaste- PARIJS, 8 Febr. (Reuter). Daladier heeft aan het eigen ziekenhuis der Parijsche politie een gift gezonden van vijftig duizend franken. De directeur stuurde hem het geld echter terug. In een begeleidend schrijven deelde hij den afgetreden minister president mee, dat hij hem weliswaar zeer dankbaar was, maar dat hij geen gift aan vaarden kan, welke in een zoo nauw ver band stond met de betreurenswaardige gebeurtenissen van Dinsdag en Woensdag. Donderdag hadden de relletjes voor het eerst hun weerklank in de rechtzaal. Voor de correc- tioneele rechtbank stond een aantal betoo gers terecht. De rechtbank beschouwde stukken ijzer, wel ke van de roosters der boomen gerukt zijn, als verboden wapens en veroordeelde op grond hiervan 16 manifestanten tot straffen variee- rende tusschen 15 dagen gevangenis voorwaar delijk en 16 franken boete. De Prefectuur van politie heeft den verkoop van wapenen en munitie verboden in Parijs en in het Seine-departement. Alle zaken waar wapenen verkocht worden, moeten sluiten. Hun voorraden zullen naar veiliger schuilplaatsen worden overgebracht. Op de medische faculteit hebben zich heden incidenten voorgedaan. Een aantal studenten, die aan de demonstraties deelnamen, hebben heden een algemeene staking afgekondigd. PARIJS, 8 Febr. (V.D.) Op de politie- prefectuur vreest men, dat hedennacht weer relletjes zulen ontstaan. Alle beschikbare amb tenaren van politie bevinden zich in voortdu rende gereedheid voor alarm. Te St. Nazaire, Lorient en NeVers hebben communisten en socialisten heden optochten geformeerd. Bijzondere incidenten deden zich niet voor. In Lyon heerscht in de straten, waar een groote menigte op de been is, groote opwinding. Aan den eenen kant staan communisten en an dere linksche partijgangers, aan den anderen kant de leden der rechtsche partijen en bon den. In den loop van den avond begon de poli tie de samenscholingen te verspreiden. LONDEN, 8 Febr. (Reuter). Naar vernomen wordt, zal de Britsche regeering de Fransche regeering in kennis stellen van haar verwach ting, dat de descrimineerende contingenteering van den Britschen invoer in Frankrijk zal wor den afgeschaft. Gebeurt dit niet, dan zullen als represaille-maatregel met ingang van Maan dag ajs. twaalf uur s nachts verhoogde douane rechten worden ingevoerd. bij nauwkeurig, waar duizendmaal herhaalde beschrijvingen, duizendmaal gedrukte foto's en aan iedereen bekende berichten reeds duizend maal hebben onthuld, wat voor niemand een geheim is: de verschillende controles der audiëntie-biljetten, de Nobelgarde, het piket van de Palatijnsche eere wacht, de stoeldragers met hun roodfluweelen kleedij, allen bezig let op het onmogelijk te voorziene détail ,met hun bezigheden". Maar de bijzondere af gevaardigde van de „Intransigeant" wordt zeer onnauwkeurig en zelfs fout, waar zijn be richten, indien ze juist waren, door het ver melden van minder bekende bijzonderheden het bewijs hadden kunnen en moeten vormen, dat hij niet verzon, maar zag en beschreei. „Als voorbeeld diene de beschrijving van wat hij „le cabinet de travail du Pape" noemt, wijl hij de traditioneele en geëigende aandui ding van Bibliotheca privata niet kent. Zijn beschrijving is blijkbaar gebaseerd op een foto te smal en de vaag om een veilige gids te vormen die, o toeval, op dezelfde blad zijde van de „Intransigeant" is afgedrukt. „Welnu, de particuliere bibliotheek van den Paus is groot, maar geenszins „peu meublée" en evenmin „entourée de quelques oeuvres d'art choisies". „Le bureau" is ook al niet „sim ple" en evenmin vindt men er „pas ou trés peu de papier". Papieren, brieven, dossiers be dekken in werkelijkheid de groote gebeeld houwde schrijftafel en de dichtbij en verderaf staande tafeltjes, en ook ziet men er niet meer „un peu e droite l'appareil téléphonique" dat vroeger links op de tafel gestaan heeft en nu een anaere plaats heeft. „En dit moge genoeg zijn voor wat de ver beelding van het milieu betreft. Wat die van de ideeën, d.w.z. van de voorgewende verkla ringen aangaat, geeft een ander detail het duidelijke bewijs, dat het niet noodig was met den Paus te spreken, om deze verklaringen aaneen te rijgen. De verklaringen zijn n.l. een bloemlezing uit recente toespraken van den Heiligen Vader over het betreffende onderwerp en uit de encycliek over de christelijke opvoe ding, waaruit hier, tusschen aanhalingstee- kens, dus als van de lippen van den hoogen geïnterviewde komend, geheele zinnen woorde lijk te lezen worden gegeven." Zulk een bot verzinsel, meent de Vaticaan sche hoofdredacteur ironisch, dat zichzelf logenstraft, is een verraad van de kunst en een ramp voor het vak. Het lawine-ongeluk bij Ancona. Reddings brigades bij hun bergingswerkzaamheden te Monte Robiano, waar tientallen men- schen onder de sneeuw bedolven werden Tusschen de vertegenwoordigers der Nederlandsche- en Duitsche Regeeringen is overeenstemming be reikt over een tot eind Juni 1934 geldende transferovereenkomst. Volgens deze overeenkomst zul len de scrips waarop Nederlandsche schuldeischers recht hebben, ten volle worden afgelost uit de op brengst van extra-uitvoer van Duitschland naar Nederland. WEENEN, 8 Febr. De Weensche politie heeft, volgens een officieele mededeeling, in den loop van Donderdag een groot op gezette zuiveringsactie gevoerd tegen den verboden socialistischen Schutzbund, welke den laatsten tijd weer een groote activiteit ontwikkelde. Bij huiszoekingen heeft men beslag gelegd op machinegeweren, geweren, munitie, handgranaten en bommen, vol doende, aldus deskundigen, om een ge heele stadswijk in de lucht te doen vlie gen. Talrijke leidende functionarissen van den bond zijn gearresteerd. Gedeeltelijk hebben zij bekentenissen afgelegd. Een gelijke politieactie is in verschillende plaatsen in Neder-Oostenrijk tegen den Schutz bund uitgevoerd door afdeelingen Schutzcorps. Verder is hedenavond door een overvalcom- mando in het socialistische partijsecretariaat een uitvoerige huiszoeking gehouden, waarbij ook de geschriften van de socialistische afge vaardigden zijn doorzocht. De actie breidde zich ook uit tot de socialis tische vereenigingslokalen, gemeente- en ar beidershuizen in geheel Weenen. Het gebouw van de „Vorwaerts" is onder politie-bewaking gesteld. Het in beslag genomen materiaal zal nog vannacht door de politie worden bestu deerd. Onder de arbeiders zou wegens het scherpe optreden der politie groote opwinding heer- schen en gedreigd worden met een staking. Men neemt aan, dat de politieactie in hoofd zaak op den eisch van de Heimwehr is geschied en wel juist tijdens de afwezigheid van Dollfuss. De officieele Partei-Korrespondenz van den Landbund, die een oproep der partijleiding aan den bondskanselier publiceerde, is hedenavond in beslag genomen. In den oproep werd er op aangedrongen in den strijd tegen het nationaal- socialisme niet gezindheid, maar slechts de daden te vervolgen en zonder verwijl over te gaan tot een reorganisatie der regeering op nationalen grondslag. Dit optreden is onmid dellijk gericht tegen den vroegeren vice-kan- selier Winkler. SOFIA, 8 Febr. (Reuter). De koning en ko ningin van Bulgarije zijn aan een ernstig ge vaar ontsnapt, toen de remmen van den trein waarmee zij van Roestsjoek naar Sofia reisden, niet functionneerden. De trein, die zich juist op een helling bevond, reed met groote vaart slingerend omlaag, zoodat er groot gevaar voor ontsporing bestond. Tenslotte slaagde de machinist er in door tegenstoom te geven den trein tot staan te brengen. Het Kroningsfeest van Z. H. den Paus. De H. Vader verleent een vollen aflaat. Doumergue zou vermoedelijk hedenochtend ge reed komen met de samenstelling van zij a kabinet. Een groep betoogers voor de Parijsche recht bank; lichte straffen. Daladier's gift aan het politie-ziekenhuis ge weigerd. Donderdagavond is in Oostenrijk een groot op gezette politie-actie ondernomen tegen den ver boden socialistischen Schutzbund. Dollfuss zal heden besprekingen voeren over de eischen van de Heimwehr. Engeland dreigt Frankrijk met tegenmaatrege len op handelsgebied. Italiaansch-Russische douaneconventie gerati ficeerd. Dr. Colijn naar Londen? De regeering aan het woord in de Eerste Kamer. Van 4 tot en met 9 Juni wordt een verkcers- week gehouden. Het Eerste Kamerlid J. B. Westerdijk overleden. Reorganisatie steun voor het aardappelmeel. Dijkje op Texel bezweken; land door zee over stroomd. Ernstig auto-ongeluk bij Dongen. Overeenstemming met Duitschland over een tot einde Juni geldende transfer-overeenkomst. Verduistering bij het gemeentelijk armbestuur te Tegelen. Wetsontwerp ingediend tot heffing van een crisisinkomstenbelasting. Belasting op besloten vennootschappen; maat regelen tegen overmatige reserveering. De contingenteeringsonderhandelingen tusschen Nederland en Frankrijk zijn begonnen. Naar coördinatie tusschen opsporingsdiensten der crisis-centrales. Overeenstemming in het Georganiseerd Overeg te Zaandam over de loonsverlaging. In dit nummer vindt men een bij voegsel gewijd aan de 27e door de R.A.I. georganiseerde automobiel-ten toonstelling die hedenmiddag is ge opend. Verschillende deskundigen op automobielgebied hebben aan dit R. A. I.-bijvoegsel hun medewerking ver leend. Artikelen van de heeren J. Leonard Lang, voorzitter van de R. A. Johs Ringk, technisch-redactèur van „De Autohandel", F. Habnit, ir. A. L. J. Af. Fick e.avinden hier een plaats en zullen ongetwijfeld de be langstelling wekken zoowel van den leek als van den vakman- TOKIO, 8 Febr. De Japansche Minister van Handel, Nakayima, heeft zijn ontslag inge diend, aangezien hij in het Parlement is aan gevallen wegens een door hem gepubliceerd tijdschriftartikel. Naar verluidt zou hij het artikel echter tien jaar geleden hebben ge schreven. Nakayima zal als Minister van Handel worden opgevolgd door het lid van het Hoo- gerhuis, Matsumota. Het ontslag zal waar schijnlijk geen invloed hebben op den politie ken toestand. LISSABON, 8 Febr. (Reuter). Ex-president Marcelona Alvear is hier heden met verschil lende andere vooraanstaande politieke ballin gen uit Argentinië aangekomen. li-O I v vw( vmnminnTrn///// ASs? Stand op Vrydag 1 uur n.m.: 763 Vorige stand 753 0 I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1