INCASSO-BANK n.v. DEPOSITO'S STADSNIEUWS Msn tehijft om: Haarlem, 10 Febr. RADIO MOORS i.v. ZATERDAG 10 FEBRUARI - Haarlem - Kruisweg 59 Reservc f VEERTIG JAAR PRIESTER Em.-pastoor J. J. Bruning BIJ DE R.K. BLINDEN Een feest en propaganda-avond Kathedrale Jeugdwerk St. Jósephsgezellen Haarlem I Koperen professiefeest Het Vastenavondfeest van de R.K. Oratoriumvereeniging Geen cursus voor tandtechnici W aarschu wing Prof. dr. H. H. Kuyper TENTOONSTELLING R.K. BUITENGEWOON L.O. COMITÉ VAN KATH. ACTIE Vervoersopbrengsten N.Z.H. Aanbesteding BURGERLIJKE STAND De overstrooming op Texel Boerenvakbond L.T.B. BLOEMENDAAL AGENDA Personalia Hollandsch Bloembollenkweekers Genootschap BILJARTEN Biljart-kampioenschap eerste klas Aanmelding Ambachtsschool Mooi resultaat van kundig onderwijs VAN ONZE RECHTBANK Don Quichotte in de Palace Bioscoop Wiemers klopt Sweering en Dommering van Vliet Cheque van f 3000 geïnd Snoeplustig? EEN AUTOMOBIELRENBAAN Aanleg in de Heerlerheide voor den Heksenberg DE HEER R. J. M. STUMPEL HEEMSTEDE 11 Februari Efïicieel Philips reparateur 12 Februari Apotheekdiensten INSTELLINGEN St. Vincentiusbibliotheken v/;v.'.fe v, 'V.V, Kap. f 30.000.000. 9.300.000 J. J. Bruning Em.-pastoor In huize „St. Bavo" te Heemstede hoopt Za terdag 17 Februari de zeereerw. heer J. J. Bruning, rustend pastoor, zijn 40-jarig priester schap te beleven. 17 Februari 1894 werd Z. Kerw. met nog zeven andere theologanten, terwijl er groot gebrek aan priesters was, op het groot-seminarie te Warmond priester ge wijd. Als eerste plaats werd den jongen priester Rotterdam aangewezen en wel de Parochiekerk van St. Antonius-abt. In 1894 nog volgde overplaatsing naar de parochiekerk van den H. Jozef aan de Jans straat te Haarlem. Hier vooral wist de Jonge priester zich verdienstelijk te maken; ook als directeur der Militairen-Vereeniging. Vele militairen uit die dagen zullen zich nog herinneren hun vriendelijken directeur, altijd bereid hen met raad en daad en vooral op gees telijk terrein bij te staan. Na 12'-j jaar van geestelijken arbeid in Haar lem volgde de benoeming tot pastoor te Edam. Na acht jaar van herderlijken arbeid in Edam werd pastoor Bruning overgeplaatst naar Pijn akker, waar Z. Eerw. ruim 15 jaar het pasto raat vervuld. Om gezondheidsredenen heeft hij in 1932 emeritaat aangevraagd en daarna zijn intrek genomen in Huize „St. Bavo" te Heemstede. Het is de uitdrukkelijke wensch van den a.s. jubilaris, mede gezien de tijdsomstandigheden, het feest in allen eenvoud te vieren. Niet Za terdag 17 Februari, doch Zondag 18 Februari, dit met het oog op den H. Vastentijd. Dien morgen zal Z. Eerw. een plechtige H. Mis uit dankbaarheid opdragen. Dan zal er in de morgenuren gelegenheid zijn voor de bewoners van Huize „St. Bavo den jubilaris te complimenteeren. terwijl er dien dag van 12 tot 1 uur receptie zal gehouden worden. dat deze school stempelt tot een der eerste rangsinrichtingen op dit gebied. Financleele bezwaren kunnen een bezoek met beletten, want de toegang is vrijEn he ten toongestelde is het bezichtigen meer dan waard. Als u bijvoorbeld een kijkje gaat nemen in de zaal van nuttige en fraaie handwerken, zullen u aanstonds verschillende aardige nacht zakken opvallen, die u heel vrienden „Goeden morgen" of „Goeden nacht" wenschen. Bij de fraaie handwerken vindt u verder in alle pa tronen; kleedjes, kussens, theemutsen, shawls gebreid, gehaakt of geborduurd, dat u maar wilt. Van de nuttige handwerken vindt u een uit gebreide collectie van baby-slabbetjes, kruip- pakjes en falnelletjes tot plooirokjes en blou ses toe. Ja, zelfs heele japonnen vindt u ten toongesteld. Dit mag zeker een prestatie hee- ten, als' men eenig begrip heeft van het bui tengewoon lager onderwijs. Dan ziet men n het tentoongestelde ook de groote toewijding van onderwijzers en onderwijzeressen, die in samenwerking met elkaar zulke resultaten we ten te bereiken. Een sprekend bewijs van die samenwerking is bijvoorbeeld het wiegje, door de jongens ge zaagd, geschaafd en getimmerd en door de meisjes van kleurige gordijntjes voorzien een snoezig geheel en gemakkelijk verplaatsbaar door de van onder aangebrachte geheel uit hout vervaardigde wieltjes. Menig moeder zal er met begeerig oog naar zien! Naast deze lokalen vindt u de keuken, waar vaardige onderwijzeressen u de door de leer lingen gebakken koekjes laten proeven, heer lijke krentenbrooden en cakes toonen, en u zelfs een potje door de leerlingen ingelegde haring laten zien. Nog even verder vindt u de gezellige huis kamer, waar de tafel, weer door de leerlingen, keurig staat gedekt. Door samenwerking van Provincie en Ge meente, en onder de bekwame leiding van den heer Schaap, is hier een modelinrichting tot stand gekomen, die onze waardeering opwekt voor allen, die tot het oprichten dezer school hebben medewerkt. Het is te betreuren dat er nog zoo velen zijn, die hun vooroordeel tegen dit onderwijs niet kunnen laten varen. Hier wordt hun de ge legenheid geboden, zich persoonlijk te overtui gen van het goede bestaansrecht van dit on derwijs. Werkelijk, meer dan welke tentoonstelling ook, verdient deze een druk en belangstellend bezoek! De tentoonstelling is kosteloos toegankelijk voor iedereen. Geopend Zaterdag van 79 en Zondag van 122 en van 45.30. Vrijdagavond 8 uur in de Smedestraat. Het gebouw St. Bavo had dezen avond gasten. Zeker van hun stap, aan den arm van hun begeleiders, betraden de trouwe leden van den R.K. Blindenbond „St. Odilia" de groote zaal, om er hun Jaarlijkschen feestavond te vieren Met hen had dit jaar het bestuur ook hun begunstigers uitgenoodigd. Dit om hen zooals de ultnoodiging aan gaf in de gelegenheid te stellen, nader met de blinden van den Bond in contact te komen. De pianist, de heer H. Teunissen, zette den avrnd in met een paar vrooltjke nummers. De voorzitter, de heer Louman, sprak ver volgens een kort welkomstwoord en verzocht de Vrienden van den Bond en hun die dit nog niet waren maar door de ultnoodiging in de zaal aanwezig het werk der blinden te steunen. Het zeer afwisselend feestprogramma bracht voor en na de pauze achtereenvolgens dén pianist, den heer B. Schuyt, met klassieke muziek, het dubbel-mannenkwartet „Bel Canto" directeur de heer P. Germes, den accordeon- sclist, Hsrman Teunissen, en den humorist Gerard de Vos op de planken. Voor dezen laatste hadden de aanwezigen een gullen lach en een hartelijk applaus. Dit ook niet minder voor de andere medewerkers, die elk op hun gebied, hun beste kunnen gaven tot propaganda van het blindenwerk. In de pauze grepen dan ook enkelen de ge legenheid aan, om door het invullen van een inschrijvingsbiljet den blinden in hun smarte lijk lot den geldelijken steun, dien zij zoo noodig hebben te geven. Intusschen verwelkomde de voorzitter nog de heeren Everhard, voorzitter van de Katholieke Actie, Hooy, voorzitter van de R.K. Midden- standsvereeniging en Schouten van Katholieke Blindenzorg. Na de pauze sprak de geestelijke adviseur, rector J. Timp, nog een kernachtig propagan distisch woord, waarin hij de aanwezigen op wekte de blinden niet te beklagen om hun lot dat hebben zij zelf niet graag maar hen, door hulp en bijstand, te brengen in de dage- Hjksche sfeer van het gewone leven en mede te strijden voor de leerplicht van het blinde kind. Vrijdagavond werd in de Leonardusschpol aan de Leidschezijstraat een der jaarlijksche uit voeringen gegeven voor de donateurs van het Kathedrale jeugdwerk. Nadat om half negen de Weleerw. heer G. P. A. Alkemade het welkomstwoord had gesproken, werd door de tooneelclub der St. Josephs-Gezel- lenvereeniging Haarlem V. het tooneelstuk „Bolsjewisten" ten tooneele gevoerd. Het opgevoerde viel zeer in den smaak en het werk der tooneelclub mag dan ook geslaagd worden genoemd. Alg. Politieverord. van Zandvoort". Vonnis Kan tonrechter Haarlem bevestigd met wijziging der qualificatie. I. H„ koopman, wonende te Haar lem. „Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet". Vrijgesproken. J. J. R., koopman, wonende te Haarlem. „Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet", drie weken hecht, met ontzegging van de be voegdheid motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar o. v. S. G., aannemer te Zaan dam. „Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet". f 20.- boete subs. 10 dagen hecht. o. v. en drie weken hecht, met ontz. v. d. bevoegdheid motorrij tuigen te best. voor vier maanden o. v. De week agenda luidt: Zondag kwawt over acht Vastenavond. Maandag Damclub 8 uur, tooneel 8 uur, zela- tricen-vergadering 8.30 uur. Dinsdag Donateursavond Utile Dulci, 8 uur Woensdag evrplichte avond 8.80 uur. Spre ker de heer Loerakker. Donderdag Propaganda-avond voor het apos tolaat ter zee, 8 uur, vergadering en reptitie zangclub 9 uur. Vrijdag biljartwedstrijden. Den 13en Februari a.s. hoopt de Eerw. Zr. Ohristophoris (Mej. Agnes Warmerdam) haar 1214-jarig Professiefeest te herdenken. Haar Eerw. verblijft momenteel in het zieken huis „St. Elisabeth", Tjandi-Semarang (Ned.- Indië), waar zij nu reeds 714 jaar werkzaam is. De dems en heeren zangeressen en zangers hebben toegang; tot het feest op vertoon van hun diploma 1934. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de diploma's, die nog niet werden aangebo den, aan de kassa van het Concertgebouw aan wezig zullen zijn, zoodat zij daar kunnen wor den afgehaald van Zondagmiddag 2 uur af. Bij de Tweede Kamer is ingediend het ver slag der commissie uit de Tweede Kamer, op de adressen van J. Druyf. secretaris van een groep tandtechnici te Zandvoort, betreffende inrichting van een cursus ten behoeve van de niet voor het Utrechtsch examen geslaagde tandtechnici. De minister geeft als zijn oordeel te kennen, dat er geen aanleiding bestaat, het verzoek in te willigen. In het Algemeen Politieblad vestigt de Offi cier van Justitie te Haarlem de aandacht op Hendrik Anton Pieter Versteeg, geboren te Amsterdam 21 Januari 1899, zich noemende ver tegenwoordiger en assuradeur, wonende aldaar, Hillegomstraat 24huis, en geeft in overweging, de noodige voorzichtigheid te betrachten alvo rens met dezen in relatie te treden. Prof. dr. H. H. Kuyper te Bloemendaal, die langdurig ziek geweest is, heeft deze week zijn colleges aan de Universiteit te, Amsterdam her vat en medegedeeld, per 1 Juni eervol ontslag te hebben aangevraagd. Zondag 11 Februari 8.30 uur v. m.: Alge- meene H. Communie voor de leden van de K, J. M. V. „St. Augustinus in de Kapel Ko ningstraat 20. 8 uur n.m.: Vastenavondfeest R. K. Oratorium in het Gemeentelijk Concert gebouw. Maandag 12 Februari 8 uur: Voortzetting Vastenavondfeest R.K. Oratorium in het Ge meentelijk Concertgebouw. 9.30 uur: Bestuursvergadering van de Ned. Reisvereeniging voor Katholieken in „De Leeuwerik". Dinsdag 13 Februari 8 uur: Vergadering van den Bijzonderen Raad der St. Vincentius-Ver- eeniging in het St. Vincentiusgebouw, Groen markt 22. 8 uur: Repetitie „St. Caecilia" in gebouw St. Bavo". Woensdag 14 Februari 8 uur: Vergadering van de Reddingsbrigade van het Kruisverbond in het militairengebouw, Zoetestraat 14. Donderdag 15 Februari 8 uur: Bureauverga- dering van de R. K. Reclasseeringsvereeniging in het St. Vincentiusgebouw. 8 uur: Cursus, waarna ledenvergadering met conversatie van de Esperantistenvereeniging ..Abbé Richardson" bij Brinkmann. 8 uur: R.K. Oratoriumvereeniging bij Brink mann voor het geheele koor. 8.45 uur: Lezing voor de K. J. M. V. „St. Augustinus", bij Brinkmann. Teneinde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R.K. Vereenlgin- gen bij het uitschrijven van een vergadering verzocht, vooraf overleg te plegen met het Al gemeen Secretariaat, mejuffrouw W. van der Singel, Kleverlaan 194, telef. 28608, en bij vast stelling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. Bij de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg- Maatschappij N. V. waren de vervoersopbreng sten gedurende Januari 1934 op de lijnen: Scheveningen-Leiden-Katwijk-Noordwijk (In dus. Stadslijn Leiden) f 95.714; Leiden (Stat.)- Haarlem (Stat.) f 30.105; Amsterdam-Zandvoort f 79.924; Stadslijnen Haarlem f 48.225; Tram- Buslijnen en veren in Waterland f 22.713. To taal f 276.681. Gedurende dezelfde maand van het vorig jaar was de totaalopbrengst f 310.270. Door den Rijkswaterstaat werd Vrijdag aan besteed het onderhoud van de buitenduinen te Terschelling. Laagste inschrijfster C. Swart, Terschelling voor f 4.330.Het onderhoud van Rijks-Zeewerken, buitenduinen er. havenwer ken te Vlieland voor 1934-1935. Laagste inschrij ver I. C. Kooyman te Harlingen voor f 30.470. Onderhoud Rijkshavenwerken te Terschelling voor 1934-1935 I. C. Kooyman te Harlingen voor f 9.710.—. Ondertrouwd 9 Februari. K. W. de Bruijn en K. F. Klöser. Geboren: 7 Febr. M. H. W. NelissenCremers, zoon. J. C. S. VerbruggenFortgens, z. 8 Febr. J. Nalesv. d. Mei), z. M. W. Meierv. Looi), z. M. EldersWouda, z. C. C. HeeremansHoen derdos, z. 9 Febr. M. C. de Grootv. d. Gevel, d. Overleden: 7 Febr. C. de Jong, 93 jaar. Am sterdamstraat. 8 Febr! G. Gijsbertse, 83 Jaar, jaar, Kleverparkstraat. H. L. J. Gabriels, 67 j., Hendrik Roozenlaan, A. Dijkman—Banis, 90 jaar, Scheepersstraat. De overstrooming op Texel, waarbij eenige hectaren grond door de zee verzwolgen werden, kwam wel spoediger dan verwacht werd, maar was door Gedeputeerde Staten van Noord- Holland voorzien. Op vragen die de heer van Nuland eenige maanden geleden stelde, ant woordden Gedeputeerde Staten, dat het te be schermen bezit de hooge kosten van onderhoud van het nu bezweken dijkje niet wettigden. Het was volgens hem beter het nu ondergeloopen land en het onmiddellijk daarachter liggende tot aan den dijk van den Eierlandschen Polder maar prijs te geven. De Polder zelf is echter, volgens hen, voldoende beschermd. Dinsdag 20 Februari a.s. des voormiddags half elf houdt de R. K. Diocesane Land- en Tuinbouwbond een huishoudelijke vergadering in het St. Bavogebouw, Smedestraat. De agenda "vermeldt o.m. jaarverslag 1933, verkiezing bestuursleden en behandeling inge komen voorstellen en de daarop verschenen prae-adviezen. De nood der tijden heeft dit weer tot een urgente quaestie gemaakt, zoodat het belang van deze vergadering weer blijken zal. de auto's werden beschadigd doch persoonlijke ongevallen kwamen hierbij niet voor. De oor zaak was dat V. d. B. geen voorrang aan het van rechts komende verkeer verleende. Bond van Overheidspersoneel Alhier is op gericht een afdeeling Bloemendaal van den Al- gemeenen Bond van Personeel in Overheids dienst. 't Voorloopig bestuur bestaat uit de hee ren J. v. Holland, voorzitter en J. G. van Ude, secretaris-penningmeester. Voor het praktijd examen in Boekhouden der Vereeniging van Leeraren is geslaagd de heer B. J. Ausum, te Haarlem. De 49e algemeene vergadering van het Hol landsch Bloembollenkweekers-Genootschap zal worden gehouden op Maandag 12 Maart om 11 uur in café Brinkmann te Haarlem. De directeur van de ambachtsschool verzoekt ons onder de aandacht van de lezers te willen brengen, dat inschrijving van leerlingen voor genoemde school nog slechts de volgende week plaats kan vinden. Wij bevelen daarom ieder een, die nog een zoon of pupil wilde aanmelden, aan, dit zoo spoedig mogelijk te doen. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie. In de school voor R. K. Buitengewoon Lager Onderwijs, aan de Nico v. d. Laanstraat 25, bij den Kinderhuissingel, wordt Zaterdag 10 en Zondag .1 Februari een tentoonstelling gehou den van net werk der leerlingen. Op uitnoodiging van het hoofd der school, den heer Schaap, hebben wij een bezoek ge bracht aan deze tentoonstelling. Door de zorgen van het onderwijzend per soneel is hier een keurige opstelling verkre gen van de producten van handenarbeid. Over de verkregen resultaten zullen de bezoekers zich zeker verbazen. De leerlingen dezer school immers, zijn kinderen, die het gewoon onder wijs niet kunnen volgen. Deze tentoonstelling zal allen ervan overtuigen dat het Buitengewoon L. O. niet alleen noodzakelijk is voor deze mls- deelden, maar in alle opzichten een ware zegen voor een kekomstig volksdeel, dat, bi] gebrek aan dit onderwijs, de maatschappij enkel tot last had tunnen worden. Tevens levert ze net bewijs, met hoeveel Ijver en toewijding en per soonlijke opoffering het onderwijzend perso neel deze zware en uiterst moeilijke taak vol brengt. De geëxposeerde producten van papier-, klei karton- en hout-arbeid, haak- en breiwerk producten van naald- en zelfs weefkunst; de accurate ifwerking en fraaie versiering, dwin gen elk bezoeker groote bewondering af vooi de eminente leiding en het kundige onderwijs, De Rechtbank te Haarlem heeft Donderdag 8 Februari 1934 de volgende uitspraken gedaan: E. de B., wonende te Amsterdam. Vrijgespro ken. W. K., werkman, wonende te Beverwijk. „Heling". Verstekvonnis bekrachtigd. Ch. B. de Jonge, kapper, wonende te Doesburg. Vrijge sproken. J. K., kellner, wonende te Bennebroek. „Diefstal". Zes maanden gev. straf o. v. M. F. K., chauffeur, wonende te Amsterdam. „Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet", vier weken hech tenis met ontzegging van de bevoegdheid mo torrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar o. v. M. E. W., hvr. A. K., wonende te Haarlem. „Appèl overtr. Crisiszuivelwet", f 10.— boete subs. 5 dagen hecht. o. v. K. W., winke lier, wonende te Velsen, thans gedetineerd. „Art. 247 W. van Str.", negen maanden gev. straf waarvan drie maanden voorw. met een proeftijd van drie jaar, bijz. voorwaarden en aftrek prev. hecht. H. K., havenarbeider, wonende te IJmuiden. „Appèl overtr. art. 443 W. van Str.", drie dagen hecht. o. v. W. J. B„ machinist, wo nende te IJmuiden. „Appèl overtr. Art. 443 W.v. Str.", drie dagen hecht. o. v. H. B., machinist, wonende te IJmuiden. „Appèl overtr. art. 443 W. v. Str." J. B., zeeman, wonende te IJmuiden. „Appèl overtr. art. 443 W. van Str.", drie dagen hecht. o. v. T. D., zeeman, tonende te IJmui den. „Appèl overtr. art. 443 W. v. Str.", drie da gen hecht. o. v. J. de V., kraanmachinist, wo nende te Velsen. „Appèl overtr. art. 443 W. v. i Str.", drie dagen hecht. o. v. J. K.. zonder be roep, wonende te Zandvoort. „Appèl overtr. Wij herinneren er aan, dat voortaan des Zon dagsmorgens ook in de Palace-bioscoop film voorstellingen zullen worden gegeven. De eerste heeft morgen plaats. Dan wordt ge draaid de film „Don Quichotte" van den be roemden regisseur Pabst, waarvan we reeds en kele maanden geleden, toen er ln het Rem brandt-theater een nacht-voorstelling van werd gegeven, een uitvoerige bespreking opnamen. De eerste partij om het biljartkampioenschap eerste klas groot biljart 45/2 tusschen De Leeuw en Gehrels is door den eerste gewonnen. Het resultaat was als volg: De Leeuw, 400 punten, 37 beurten,, hoogste serie 71, moyennen 10.81. Gehrels, 384 punten, 36 beurten, hoogste se rie 113, moyennen 10.66. Inmiddels was men aan tafel 2 begonnen met de partij Van VlietDommering. Nadat Van Vliet den afstoot had gemist maakt de Arnhem mer er 29. Na 10 beurten stonden beide spelers zoowat op gelijken voet. De stand was toen ge worden 208 voor Van Vliet en 207 voor Dom mering. Na 20 beurten was de stand geworden 385 voor Van Vliet en 336 voor Dommering. Het spel van belde spelers zakte nu af en er werd danig ge knoeid. Het eindresultaat was: Van Vliet 395 28 89 14.10 Dommering 400 28 121 14.28 Te ruim half elf Is tenslotte de laatste partij, die tusschen Wiemers en Sweering ging, aan gevangen. B(j den Dokkummer wilde het ln den beginnen niet al te best lukken en hoewel Swee ring geen bijzonder hooge series maakte, had hij reeds na de vijfde beurt een flinken voor sprong. De stand was toen 14 voor Wiemers en 89 voor Sweering. Met series van o.a. 31, 31 en 42 wist Wiemers echter weer bij te komen en na 10 beurten was de stand geworden 122 voor Wiemers en 136 voor Sweering. In de 18e beurt maakte Sweering een mooie serie van 87 die door Wiemers beantwoord werd met een van 58 en een van 46. Na 20 beurten was de stand geworden 313 voor Wiemers tegen 291 voor Sweering. Laatstgenoemde heeft nu herhaaldelijk pech en het was afgeloopen met hem. De cijfers waren: Wiemers 400 26 58 15.38 Sweering 325 25 87 13.00 Deze wedstrijden worden hedenmiddag voort gezet. Katholieke Kinderuitzending te Haanem 't wurac weer tijd ons eens te scharen in de rij der werüaaige puolicisten. heden, donateurs en ongeregelde weidoeners mogen weten, dat '33 geen iGi'-umnjK jaar voor onze oieexneusjes was. in totaar zonden wij 131 kleintjes voor a ol b weken naar zee en Doscn, en natuurlijk bleef het totaal aantal verpieegaagen ver beneden het normaie, hoewel de iyst van aanvragen met dringend dok tersadvies duur crisis en ma-aioe nog ranger was. luie enenuige crisis: veer meer uoor-en-door- zwamte nieui.jeshonueruen guiuens uunuer ontvangstenom moedeloos te women, ook \'uor oe goeu-geefscnen, die nun lnaomscen üaienu weten mj steeus dringender ueroep op nun onmis bare nuip. iViaar toch willen wij voorloopig die crisis stemming op zy zetten en er op rei.enen, dat er nog juist voidoehde aaad-Krachtige ueraauigneids- ziu over is om de zwatcsten onder onze patientjes voor erger te behoeden.... ny moeten naar buiten, en zy gaan. rteageerenue op een werkeiys miide aanbieuing van een paar vac.-kolonie-nui- zen, werkt net Deal uur met koortsachtige haast aan een drietal uitzendingen (samen over de 8U kinderen) nog in winter-uitzending in elkaar te timmeren. Op la Februari a.s. vertrekken 30 naar Egmond a. kee, ln Maart 40 en zoo mogeiyk een lü-tal naar Braoants bosschen. Vroeger ging zoo iets gemakkelyk. 't Bestuur zorgde voor uitzending, de ouders voor voldoende kleertjes en droegen dan nog een kleinigheid by in de verpieegkosten. Thans......? Maar realisee- ren wij wel voldoende de ontzettende toestanden in honderden gezinnen, waar Zaterdagsavonds de ondervoede kleintjes vroeg in bed gestopt worden, maar naakt, .erwijl moeder aan 't verstellen en vtoder aan 't wasscnen trekt om tot diep in den nach aiies te laten drogen naast en boven de heete kachel, heet van de uitgespaarde kooitjes van door de week's Zondags zijn de arme stumpers tenminste brandschoon en vader en moeder afgetobt. Immers niet noodig, dat ik nog vertel van dat gezin, waar geen moeder meer kon helpen, en vadpr hemdjes naaide van 't eenige beddelaken, lremdjes zonder mouwen, of van dat kindje, pas een schoon hemdje aanvan een oud vitrage- gordijnOók van die kleinen sturen w(j nu uit! Zij hebben 't wel bitter hard noodig Maar wie helpt ze aan kleertjes?? Zeker, met dsnkoaarheid memoreert het be stuur de hulp in dezen van velen. Menige dank bare moeder legt al de laatste hand aan net mer ken van een volledig uitzetje. Doch er zfjn, wien nog zoo veel ontbreekt. Gelukkige moeders, die nog over voldoende klee ding voor uw kinderen beschikt, kykt uw voor raad nog eens na, misschien voor den zooveelsten keer, of niet nog één of twee stuks, sterk en heel, gemist kunnen worden, ondergoed voor jongens en meisjes, kousen, onderjurken, blouses, mantel tjes of jassen ('t Is nog koud aan zee), schoenen, enz. enz. Een briefkaart Bosch- en Hovenstr. 30, en een bereidwillige Verkenner komt heel graag óók het kleinste pakje afhalen. Aspirant-leden, aspirant-donateurs, verwerkeiykt omgaand uw nobele voornemens Ons liefdewerk is mooi en onmisbaar. Namens het Bestuur A. AUKES. Secretaris. Bosch en Hovenstraat 80. Tel. 12093. In ons rechtbankverslag „Chêque van 3000.- geïnd" komt de naam van een zekeren Sm. voor. Ten onrecht heeft men gemeend, dat dit de heer Smolenaars uit Bloemendaal was. Het betreft hier échter den naam van een bouwer te Utrecht. De heer Smolenaars staat geheel en al buiten deze kwestie. Een banketbakkerl n de Zijlstraat te Haarlem heeft aangifte gedaan van oulichting van 10.— door een dienstbode. Het meisje gaf een be kend adres op en in verband hiermede heeft de recherche de 24-jarige J. van R. gearresteerd. Zij bekende oplichting. De artikelen waren nog in haar bezit. Proces verbaal is opgemaakt. Het vraagstuk btereffende den aanleg van een automobiel-renbaan in ons land en de plaats waar deze zal verrijzen, ls thans beslist. De K.N.A.C. heeft haar keuze bepaald op het pro ject dat afkomstig is van het gemeentebestuur van Heerlen. De aanleg van de baan zelf, welke feitelijk als wegcircult is gedacht, zal geheel in overleg met de K.N.A.C. geschleedn. De baan zal ko men te liggen in de Heerlerheide rónd den Heksenberg, een sterk geaccendlteerd terrein met vrij groote hoogteverschillen. Aangezien de gemeente Heerlen zelf den aanleg en bouw op zich neemt, kan binnen zeer korten tijd met de werkzaamheden worden begonnen. De voorzitter van het Centraal stembureau heeft in plaats van den heer van J. van Hellen berg Hubar, lid der Tweede Kamer, die als zoo danig ontslag heeft genomen, den heer R. J. M Stumpel te Hoorn, tot lid van de Tweede Kamer benoemd verklaard. Wanneer wordt men wijzer? In de afgeloopen week zijn te Haarlem 13 rij wielen gestolen. Wat politie weet Bij de politie is aangifte gedaan van bet vermissen van een handtasch uit een auto, die stond in de Hortensialaan. Ook is aangifte gedaan van vernieling (stuk- snijden) van een heireep op éen bouwwerk alhier. Rechts gaat voor Gisterenavond had een aanrijding plaats op de Zandvoortschslaan. V d. B. kwam met zijn auto de Orchideënlaan uit en de Zandvoortschelaan oprijden. Op dat oogenblik passeerde een van Zandvoort komen de auto de Orchideeënlaan en kwam in botsing met dien anderen auto. Het gevolg was dat bei- Over uitbetaalde loonen Het betreft de ophoogingswerken aan de Zomervaart naar aanleiding van een ver- bruarl, dat de Vletterschippers-Vereeniglng nooit meer uitbetaald zou hebben dan f 22 per week aan haar leden. WIJ zouden wel eens willen weten hoe dé heer Nelissen zooiets kan verklaren. Ook kunnen wij ons niet indenken, dat een bekend aannemer en voorzitter van den Nederlandschen Aannemersbond afd. Hearlem zooiets kan zeggen, alleen op vermoedens of van hooren zeggen, want dat blijkt wel uit de Verklaring van f 22. per week, wat ln werkelijkheid nooit uitbe taald is. Wel is er een voorschot van de aanneem- som uitbetaald wekelilks. maar dit is herhaaldelijk opgevoerd tot een gemiddeld bedrag dat geen aan nemer aan zijn grondwerkers uitbetalen zal; ook niet met inbegrip van alle sociale wetten. Ook willo wij den schiln, dien de heer Nelissen door laat schemeren, als zouden w)J maar ln het wild schrijven, te riet deen Wij houden wel degelijk rekening met de loonen, die in dit werk verdiend moeten worden. Ook de mededeeling van den heer Nelissen op 8 Februari ln een der plaatselijke bladen, waarin hy o.a. zegt, dat die 5 of 6 man, die wy niet misser, konden, geen genoegen na men met f 22 rer week, ls niet waar. Wij hebben nooit aan die menschen gevraagd of ztj beneden het contractloon wilden werken, noch aan de grondwerkers, nóch aan de voerlieden en de ongeorganiseerde schippers hebben voor een vrachtloon gevaren. dat al lang van te voren was vasteestelrleen prils, dien de aannemers ln geen geval zullen verbeteren, wantde kans be staat dat als een aannemer zoo'n werk uitvoert, hij het gedeeltelijk of heelemaal weer van de hand doet. Of dan zoo'n vletsnhlpper of chauffeur aan een contractloon komt of niet, is van minder be lang. Het bestuur der Vletschippers-Vereeniging „Door Eendracht Verbetering" te Haarlem. Het bericht, dat u over het ongeval, mijn zoon- t1e overkomen, heeft geplaatst, behoeft een kleine rectificatie. Mijn jongen kan niet fietsen, is op muts over zi1n hoofd getrokken. De juiste toe- school in de Eemstraat en moest met meer klnde- hem liep. gaf hem een duw. juist on het moment kracht, passeerde en daardoor werd dé 6-jarive Bertus Nijssen aangereden met het gevolg, dat ziin rechterbeen brak. Hl! had den wagen niet gezien en gehoord, daar de bestuurder geen sig nalen gaf. Het is een gecompliceerde beenbreuk. Den iongen treft geen schuld, wei den Jongen, die een duw gaf. O. NT.TBSEN, Korteweg 17. NASCHRIFT: Ons bericht Was conform de op gave der politie. Gebouw St. Bavo R. K. Grafische bond adsp. 8 uur Cursus R. K. Volksbond 3 uur Geel-Wit 6 uur. Stadsschouwburg Liefdadigheidsvoorstel ling „Caroline" 8 uur. Kunsthandel Reeker Tentoonstelling Jo Spier 2.30 uur. Rembrandt Theater „Die Sonne geht auf", op tooneel „Recha", illusionist, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace „Raspoetin en de Keize- in", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater „Moonlight and Melodies", 2.30, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg Centraal Tooneel „Petrus", 8 uur. Gem. Concertgebouw Groot Vastenavondfeest R.K. Oratoriumvereeniging 8 uur. Rembrandt-Theater „Die Sonne geht auf", op tooneel „Recha", illusionist, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace „Raspoetin en de Keizerin", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „Moonlight and Melodies", 2, 4.15 7 en 9.15 uur. KONINGSTR. 27 - TELEF. 14609- Over maximum-snelheid Beleefd verzoek ik u onname van het volgende: In de binnenstad ziin voor verschillende open bare rijwegen maximum snelheden vastgesteld van 20 K.M. per uur voor motorrijtulg-n, het geen natuurlijk uit een oognunt van veilig ver keer een zeer goede maatregel is. Als bewoner van de Ramnlaan kan ik echter niet beerllpen dat od die laan, welke zeer smal ls. en waar de voertuigen niet. dan met moeite kunnen keeren een snelheid van 30 K M. ner uur voor motor rijtuigen is toegelaten. Al de voertuigen, die ge noemde laan inrijden, moeten den zelfden weg weer terug ook, zoodat een snelheidsbeperking hier zeker on ziin plaats zou ziin. Sedert de autobussen on de laan zijn gaan rilden en el. kander nasseeren. is het vooral voor een wielrij der zaak om af te stappen, daar er geen ruimte is om uit te wijken, omdat er aan den sloot kant geen gelegenheid, voor is. Nu men od de Sociëteit „St. Bavo" R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur R. K. Commissie voor Beroepskeuze, 8 uur Haarlems Zanggenot, 8 uur. Gebouw Protestantenbond Jacobstraat Indische Kunstfilm Mataram, kwart na 8 u. „De Nijverheid" Jansstraat 74 Algemeene vergadering Floraliavereeniging voor Haar lem en omstreken. Schouwburg Jansweg „Bonte Avond" R.K. Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm", 8 uur. Gem. Concertgebouw Groot Vastenavondfeest'BOJt R. K. Oratoriumvereeniging, 8 uur. obxió Rembrandt-Theater „Die Sonne geht auf Op het tooneel „Recha", illusionist 7 en 9.15. Cinema-Palace „Raspoetin en de Keizerin", 7 en 9.15 Luxor-Theater „Moonlight and Melodies", 8.15 uur. Van Zaterdag 10 Februari, des avonds 8 uur tot Vrijdagavond 16 Februari 8 uur, zijn ge opend: Firma Duym en Keur. Keizerstraat 6; Frans- Hals-Apotheek, Frans Halsplein 1; fa. Bege- mann en Sneltjes, Kruisweg 30, en W. P. Wou- tersen, Koninginneweg 3. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10o uur It. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bi) mej. H. Simons. Bloemhofstraat 1, Haarlem Tel 11671. R. K. Kraamverzorging „Wlt-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhuisvest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 2—3 uur Kinderhuisvest 25 rd.; Donderdag van 23 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 7—7.30 uur Clubnuls Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 7—8 aur Kinderhuisvest 28 rood R K. Bemiddelingsbureau Wlt-Gele Kruis Leidschevaart 2. R.K. Wijkverpleging „Wit-Gele Kruis" Spreekuren van de Zusters: lederen dag van '1—2.30 uur ln de wtjklokalen: Clubhuis Raad- hulsstraat 11; Begilnhof 2; Damiatestraat 1; -oor Kraamhulp, gevestigd Jansteenstraat 10L R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12. 2—4, 8—9 uur. Zaterdag 10—12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1. Haar lem Tel. 11671. De bibliotheken zijn geopend: Bibl. N. GROENMARKT 22 Woensdagsmiddags van 2H tot 4 uur voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 7H tot 9 uur. Bibl. KLARENBEEKSTRAAT 60 Woensdagsmiddags van 154 tot 2H u. voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 8 tot 9 uur Vrijdagsavonds van 8 tot 9 uur. Bibl. HAGESTRAAT 49 Woensdagsmiddags van 2 tot 3H uur voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 7H tot 8H uur Vrijdagsavonds van 7H tot 854 uur. Bibl. GEN DE LA RE1JSTRAAT 17 Dinsdagsavonds van 8H tot 9H uur Woensdagsmiddags van 3 H tot 5 êur Vrijdagsavonds van 8K tot 9H uur. Rollandslaan aan het bouwen is gegaan, rijden den geheelen dag groote vrachtauto's met zand beladen af en aan, van snelheidsbeperking trek ken deze auto's zich niemendal aan. Daar de be stuurders daarvan per vracht betaald krllgen is het voor hen van belang snel te rijden om zoo veel mogelijk te kunnen vervoeren. Dat een en ander een voortdurend gevaar oplevert voor de bewoners en vooral voor de kinderen, behoeft geen betoog. Van verschillende langs de laan staande boomen is de bast afgereden en bescha digd door het roekeloos rilden, omdat bil het nasseeren geheel langs het verhoogde voetpad wordt gereden. Tevens vestig ik de aandacht op het vóór aan de laan staande drlnkfontelntle. Dit is des zomers steeds omringd door een troep dorstige kinderen, die uit de duinen komen, en na hun spel daar op aan stormen om te drin ken. Teneinde ongelukken te voorkomen is het m.i. noodzakelijk, dat deze drinkgelegenheid eenige meters wordt verplaatst. Dit ware in Overleg met de gemeente Bloemendaal te regelen. Het is nu luist een goede gelegenheid dit te doen. Ik hoop, dat de gemeente hier de noodige aan dacht aan wil schenken. OPMERKER.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2