STADSNIEUWS De opstand bijna gedempt Men scfitijft om: BEURS VAN AMSTERDAM (De Leidsche Courant Haarlem, 14 Febr. De vroegbeurs Wisselkoersen 7l¥ SRAARINt: TTilBAHUK WOENSDAG 14 FEBRUARI 1934 HAARLEMSCHE BACH- VEREENIGING Het Residentie-orkest Solist: Charles Panzéra Uitspraken Rechtbank Haarlem van Dinsdag 13 Februari 1934 Serenade R. K. Harmonie-Vereeniging „Utile Dulci" DE APOwKAJANGFILM Zondagmorgen in Rembrandt- Theater VAN ONZEN WINKELSTAND Speciaal Liturgische Volkszang BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL DRIEHUIS HALFWEG HEEMSTEDE Beurs-thermometer AGENDA 15 Februari INSTELLINGEN 177 Woensdag 14- Februari 1934 English Association Gevonden dieren en voorwerpen SANTPOORT is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTIEN VRAAGT PROEFEXEMPLAAR De Schutzbündler hebben zich overgegeven WEENEN, 14 Febr. (D.N.B.) In de vroege middaguren van heden wordt van ambtelijke zijde medege deeld, dat het laatste gevechtster rein, hetwelk nog in de macht der Schutzbund-mannen was, n.l. de stellingen in Floridsdorf, door de zen zjjn ontruimd en zich thans ge heel in handen van de regeerings- roepen bevinden. De „Schutzbünd ler" hebben zich overgegeven en de witte vlag geheschen. EERSTE KAMER Politiek in den aether ^iiifininnriTinTnininTiniTiiniiTiiTiTiiiiiinTmiiiiiiiiininiinniiininniiniiMniiiiininiinitnininnniniiflMnniinnniiniTiniiiiiiiiii TENNIS STEDEN WEDSTRIJD AMSTER- DAM— DEN HAAG TE HAARLEM Belangrijke wedstrijd Op de concerten der Haarlemsche Bachver- eeniging treed gewoonlijk een solist op. Pro gramma's van louter orkestwerken zijn zeld zaam. Tegen dat optreden bestaat natuurlijk geen bezwaar. Het biedt afwisseling en boven dien zijn het gewoonlijk artisten van den eer sten rang, Europeesche vermaardheden. Alleen wordt er wel eens te veel aandacht aan de optredenden geschonken. Sommigen achten blijkbaar het werk van secundair belang. Het gelijkt meermalen, dat men reeds volkomen te vreden is, wanneer de solist maar met stem of spel uitblinkt. Ja. de programmakeuze wees er eens op, dat men hiermede rekening hield. Werd niet een maal een pianoconcert van Beethoven door een werk van Liszt vervangen? Thans was het geheel anders, want Charles Panzéra trad op. Een zanger, die niet met stem, techniek of uithoudingsvermogen komt pron ken. Zie slechts zijn werken. Panzéra kiest na melijk nooit iets, wat op effectbejag berekend of enkel voor stempralerij geschikt is. Panzéra is een waarachtig kunstenaar, stelt zich geheel in dienst van de kunst, zocht nim mer zich zelf. Het kunstwerk en de herschep ping er van is en blijft altoos bij dezen zanger hoofdzaak. Wil men dus van Panzéra's optreden genie ten, dan luistere men niet zoozeer naar zijn geluid (misschien zijn er wel bezoekers geweest die van dezen beroemden zanger een meer stralend geluid hadden verwacht), maar men verdiepe zich met hem In het kunstwerk. En dat is voor geen enkelen bezoeker een groote inspanning. Panzéra gaat geheel in het kunstwerk op en toont u ten volle de schoonheden ervan. Hier kan men terecht spreken, dat de zanger, de herschepper van het werk, de bemiddelaar is tusschen publiek en componist. Oogenblikkelijk heeft men bij Panzéra als het ware contact met den componist. Reeds bij den eersten aanroep „Cleil" in „Les Indes Galantes" van Rameau komta men onder invloed van den zanger en trekt het werk onze aandacht. Zoo ook bij César Franck's „Nocturne" en de „Berceuse" van Déodat de Sévérac. Wil men over bijzondere eigenschappen van Panzéra spreken, dan dient te worden gewezen op de geweldige zeggingskracht in Rameau's werk, de fraaie lyrische zang in de Nocturne en de uiterst beheerschte aanwending van het mezza voce in de Berceuse en in liet toegtftje: een „Serenade". Dirigent van Anrooy liet zich dezen avond ook kennen als componist met eenige deelen uit de muziek voor Hauff's Marchen „das Kalte Herz". Echt gezonde muziek, logisch van bouw en van gedachtengang, wel niet hoogst oorspron kelijk of modern, maar onderhoudend, somwij len verrassend, mooi van contrastwerking en bovendien kleurrijk geïnstrumenteerd. Maar één ding deed ons vreemd aan: de muziek is nogal uitbundig en het dient toch ter illustree- ring van een sprookje, waarin een elfenwereld e.a. wordt besproken. Doch bij de tooneelhan- deling met het orkest in verborgen ruimte zal de muziek wel anders klinken. Geopend werd met de Jupiter-symphonie van Mozart. Van Anrooy gaf een gave vertolking, maar oi. iets te zwaarwichtig. Vooral het Andante Cantabile leed er eenigermate onder. De hoekdeelen denken we ons wat minder ge markeerd en het menuet iets soepeler van metrum. Het concert werd besloten met eenige deelen uit de Symphonie Dramatique „Roméo et Ju liette" van Berlioz. Hoort men gewoonlijk Berlioz-werken, waarin onderwerp als harts tocht, vertwijfeling, extase, daemonische macht enz., worden verklankt, nu was het eens een meer lyrisch, poëtisch werk. De meest geliefde e> tevens fraaiste deelen als „la fée des songes" en „Scène d' amour" waren in deze suite niet opgenomen, doch en kele der thans gespeelde deelen gaven een vol doende kijk op het karakter van het werk: „Roméo seul" en „Tristesse". „Grande Fête", waarmede deze Suite afsloot is natauurlijk min der lyrisch geschreven. Hier was het weer de Berlioz in al zijn grootheid, een en al schitte rende klank kleurenpracht. De aanwezigen betoonden zich verrukt over Panzéra's zang en waardeerden in hooge mate dirigent, componist en orkest. O. K. J. A. P. G. B„ accountant, wonende te Alme lo, appèl overtr. Motor- en Rijwielwet. Vonnis Kantonrechter Haarlem bevestigd. J. Z., wonende te Haarlgm, F. v. R., wonende te Haarlem, K. R„ wonende te Haarlem, appèl overtr. Jachtwet. Ieder 14 dagen hecht. o.v. F. v. R., zonder beroep, wonende te Haarlem, K_ R., koopman, wonende te Haarlem, appèl overtr. Jachtwet. Ieder 25 boete subs. 10 da gen hecht. o.v. J. W„ chauffeur, wonende te Haarlem, appèl overtr. Motor- en Rijwielwet, 10 boete subs. 10 dagen hecht. o.v. J. A. D., aannemer, wonende te Amsterdam, appèl overtr. Motor- en Rijwielwet. Vonnis Kantonrechter Haarlem bevestigd. W. de J., koopman, wonende te Haarlem, appèl overtr. Motor- en Rijwielwet, 5, 10, i3, f 10 en 5 boete subs. resp. 5, 10, 15, 10 en 5 dagen hechtenis o.v. H. F. L., slager, wonende te Amsterdam, ap pèl overtr. Alg. Politieverordening van Zand- voort. Vonnis Kantonrechter Haarlem beves tigd met verbetering van gronden. H. S., koopman, wonende te Haarlem, appèl overtr. Motor- en Rijwielwet, drie geldboeten van 1 subs. 1 dag hecht, voor elke boete o.v. W. b. A. D„ teekenaar, wonende te Haarlem, appèl overtr. Motor- en Rijwielwet. Vonnis Kantonrechter Haarlem bevestigd. Mr. C. J. G. M. S., wonende te Bussum, appèl overtr. Verkeersverordening van Haarlemmer- liede c.a. Vonnis Kantonrechter Haarlem be vestigd. Behoudens goedkeuring van den burgemeester van Haarlem zal het fanfarekorps „Excelsior", directeur R. van 't Hof, heden (Woensdag avond) een serenade brengen bij het gouden echtpaar Golfischmeding uit Heemstede, dat dien avond met familie zal vertoeven in Hotel Lion d'Or aan den Kruisweg. Het corps zal dan om 8 uur des avonds af- marcheeren van de Groote Markt, langs Jans straat, Nieuwe Gracht naar den Kruisweg, Hotel Lion d'Or, en terug langs Kruisstraat en Bar- teljorisstraat naar de Groote Markt. In het gebouw van de St. Jozefgezellen aan de Jansstraat gaf „Utile Dulci" gisteravond voor een goed gevulde zaal de Jaarltjksche uitvoering voor donateurs. Nadat „Utile Dulci" eenige num mers ten beste had gegeven, trad de voorzitter, de heer J. Duineveld, naar voren om een kort welkomstwoord te spreken. Helaas moest hij gewagen van sterk achteruitgaande financiëh van Utile Dulci. Om dezen achterstand in te halen is er een propaganda-commissie in het leven geroepen, die opgericht heeft „Ons Stüi- versfonds". De voorzitter hoopte, dat zich voor „Ons Stuiversfonds" veel donateurs zullen op geven en deed een beroep op de aanwezigen, propaganda daarvoor te maken. Op 17 April zal „Utile Dulci" in Amersfoort op concours gaan en daar uitkomen in de eerste afdeeling. Binnenkort zal ook nog een concert avond worden gegeven. Hierna werkte Utile Dulci het programma verder af. De moderne duettisten Klaare en Flora kwamen daarna met hun levensliedjes en voordrachten de aanwezigen nog eenigen tijd vermaken. Het was voor Utile Dulci een mooie propa- ganda-avond. De heer Tillema te Bloemendaal die verleden jaar een interessante reis heeft gemaakt naar het gebied der Apo-Kajangs heeft op deze reis een zeer bijzondere film opgenomen. Onlangs is deze in intiemen kring vertoond, Zondagmorgen zal ze in het Rembrandt-Theater draaien. Wij kunnen ieder aanraden, dit zeer leerzame filmwerk te gaan zien. Ook scholieren zullen er groote kennis door kunnen opdoen. Het voordeel van deze vertooning is, dat de heer Tillema zijn film persoonlijk zal toelichten, zoodat de Haarlemmers dit buitenkansje niet voorbij mogen laten gaan. In de Warmoesstraat 28 begint de heer L. W. de Graaff een noviteit op kappersgebied. In zijn salon, zal alleen het haar van den cliënt geknipt worden, zijn baard wordt aan zijn eigen zorg toevertrouwd, waar een hoekje separé voor ingericht is. Ook is er gelegenheid eventjes op te steken, want de kapper heeft ook een tabaksvergunning. Het geheel is met moderne meubelen, vrlich- ting en in frische kleuren, iets speciaal aardigs geworden. Donderdagavond a.s. is er geen zangavond in de St. Joseph Gezellen-Vereeniging. De eerstvolgende zal Donderdag 22 Februari a.s. weer worden gehouden. Dien avond rekent men op een grooten op komst. Er zijn toch genoeg jongens en meisjes, waar blijven ze? Geboren: 11 Februari d. van C. J. Dirks- Verdam. d. van J. H. Klein-Wemer. 12 Februari z. van W. A. de Goede-Bruijn. d. van H. A. v. Zanten-v. Meerendonk. z. van M. Klomp-v. d. Huure d. van A. O. J. Ca?t:en-v. Velthuijsen. d. van N. Sibrandi-de Haan. z. van J. A. Hasert-v. Alphen. 13 Februari z. van J. S. J. v. Lijke- Weertman. Geboren: 8 Febr. z. van J. J. M. Lasschuit Rotteveel. Overleden: 10 Februari J. Been, 44 j„ Haze- paterslaan. E. L. P. v. Dijk-v. d. Kroef, 40 j., Kleverparkweg. 12 Februari K. Roden huis, 67 j., Nieuwe Gracht. Hyacinten-tentoonstelling Zaterdag 17 Fe bruari van 25 en Zondag 18 Febr. van 24 uur zal in de school aan den Vijverweg (hoofd de heer Dr. Popma) een tentoonstelling van door de kinderen dezer school gekweekte hyacinten worden gehouden. Er zijn 16 prijsjes beschikbaar gesteld. Brand in kiosk. Dinsdagochtend brak brand uit in de consumptie-kiosk bij de Driehuizer- kerk. De exploitant, de heer v. S., had even z'n kiosk verlaten, toen hij walm naar buiten zag uitslaan. Hij ging weer naar binnen om 't petroleum stel naar buiten te zetten, maar liet dit vallen, waardoor oogenblikkelijk 't heele tentje in lich ter laaie stond. Men wist 't brandje met emmers water te blusschen. 't Inwendige was echter nagenoeg uitgebrand en alle ruiten waren gesprongen. Een leelijke schadepost voor den heer v. S. Een Katholieke Korfbalclub. In Driehuis wordt momenteel hard gewerkt aan de oprich ting van een Katholieke Korfbalclub voor da mes. Hiertoe wordt Vrijdag 16 Februari een vergadering gehouden in het „Huis te Velsen." Men heeft reeds op een fraai sportterrein be slag kunnen leggen, gelegen naast het „Huis te Velsen." Sportminnende dames kunnen zich opgeven bij den Weleerw. Pater Arts. Nationaal muziekconcours Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Muziekvereeni- ging „Eensgezindheid" zal dezen zomer een na tionaal muziekconcours worden gehouden. Ver schillende comité's zijn samengesteld. Het uit voerend comité bestaat uit de heeren P. H. van Essen, voorzitter: H. Griffioen, secretaris; M. van Zuijlen, penningmeester; B. F. Brizée, H. de Graaff, M. Kion, B. D. Peters en Joh. Temme, leden. Tot eere-voorzitter is gekozen de heer S. H. Simons, burgemeester van Haarlemmer- liede en Spaarnwoude. Verder is een commissie samengesteld voor de propaganda, ontvangst, terreinversiering, enz. Een garantiefonds zal worden gevormd, waarvoor reeds eenige bedra gen zijn toegezegd. Men heeft de stellige ver wachting, dat er groote belangstelling zal be staan in de muziekwereld voor dit concours, te meer omdat dit het eerste is, dat „Eensgezind heid" in zijn 25-jarig bestaan organiseert en dat corps geen onbekende is op muziekgebied. De b e g t o o t i n g van de L a n d s- drukkerlj voor het jaar 1934 werd in de zitting van heden zonder debat en z. h. s. aangenomen. Aan de orde is de begrooting van de P. T. T. voor 1934. De heer MENDEL3 (S.D.A.P.) betoogt, dat minister Reymer kort voor zijn aftreden een wijziging heeft gebracht in het radio-contröle- reglement, welke in strijd is met de wet. Het geen verboden werd ten opzichte van politieke uitzendingen is in strijd met de wet, welke al leen normen stelt voor openbare orde, goede ze den of de veiligheid van deS taat. De minister heeft brieven gekregen, volgens welke men zich ergerde over bepaalde uitzendingen. De minis ter had die brieven in de prullemand mceten deponeeren. De heer VAN DER HOEVEN (C.-H.) doet het genoegen, dat men strenger is gaan optre den tegen politiek in den aether. Spr. Juicht het toe, dat de bestemming der opbrengst van gelukstelegrammen zal worden herzien. Niet alle jeugdvereenigingen, die een uitkeering krijgen, behooern daarvoor in aan merking te komen. De verwachtingen voor den namiddag waren in de ochtenduren niet hoog gespannen. Men had van de New-Yorksche slotkoersen van gisteren kennis genomen en de conclusie gemaakt, dat het publiek daarop niet zou reageeren, aangezien Nederl. Staatsleenprijshoudend Gemeenteleenprijshoudend Youngleening prijshoudend Philips prijshoudend ünilever luier Aku prijshoudend Restaurant Brinkmann Holl. Maatschappij van Landbouw, 8 uur. Stadsschouwburg „Die Fledermaus" 8 uur. Militairenverecniging, Zoetestraat Vergade ring van de Reddingsbrigade van het Kruis- verbond, 8 uur. Kunstzaal Reekers Tentoonstelling Jo Spier. Gebouw Protestantenbond Jacobstraat In dische Kunstfilm Mataram, kwart over 8. Rembrandt-Theater „Die Sonne geht auf" Op het tooneel „Recha" illusionist, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace „Raspoetin en de Keizerin", 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „Moonligt and Melodise", 8.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Kunst na Arbeid. 8 uur Bestuur Postpersoneel, 8 uur Ledenvergade ring R. K. Volksbond, 8 uur BevolkingS bureau, 8 uur. Gebouw St. Bavo Boekhoudcursus St. Mar cus, 8 uur Bestuur Bouwvakbond, 8 uur Proza, 8 uur Smedenpatroons, 8 uur Ledenvergadering bloemisten, 8 uur Be volkingsbureau, 8 uur. Kunstzaal Reekers Tentoonstelling Jo Spier, St. Josephgezellengebouw, Jansstraat Apos tolaat ter Zee, kwart over 8. Brinkmann K. J. M. V. „St. Augustinus" Lezing mr. F. Vorstman, 8.45 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 105 uur R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bl) mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem Te) 11671. R. K. Kraamverzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd KinderhJlsvest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van -23 uur Kinderhuisvest 25 rd.; Donderdag van 2—3 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond "an 7—7.30 uur Clubnuia Raadhuisstraat 11: Vrijdagavond van 7—8 jur Kinderhuisvest 25 rood. R. K Bemiddelingsbureau Wtt-Gële Kruis Leidschevaart 2. R.K. Wijkverpleging „Wit-Gele Kruis" Spreekuren van de Zusters: lederen dag van 'i2.30 uur in de wljklokalen: Clubhuls Raad- buisstraat 11; Begijnhof 2; DamiatesTaat 1; oor Kraamhulp gevestigd Jansteenstraat 101. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 1012, 24, 89 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem Tel 11671 de koersveranderingen van geen beteekenis wa ren. Er kwamen aan ook geen orders bij de commissiehuizen binnen. Ook de valutamarkt gaf geen aanleiding tot een of andere actie, aangezien de dollar in over eenstemming met New-York iets lager was op plm. 1.49% (1.50) en het Pond op plm. 7.56 on veranderd bleef. De goudbeweging is dan ook tot een minimum ingekrompen, hetgeen beves tigd wordt door het bericht dat gisteren geen goudimporten of exporten in Amerika plaats vonden. Intusschen heeft de goudbeweging in de afgeloopen week tot gevolg gehad, dat van de Nederl. Bank f 58.6 millioen goud afvloeide, het geen echter geen invloed uitoefent, aangezien het papier nog overmatig gedekt wordt, nJ. met 93.6 pet. (v. week 98.6 pet.). Voor zoover in toonaangevende waarden iets werd ondernomen, golden hiervoor de gebleven prijzen van gisteren. Koninklijke olie bedong""* 178 (17814), Philipslampen 254 (254), H. V. A. 190% (190)4), Unilever 8014—80% (80%). De rubbermarkt was weer over de jongste teleur stelling inzake de restrictie heen, waarom Am sterdam Rubber iets aantrok tot 10314—104 (102%). Aku en Youngleening bewogen zich ook op vorige prijzen, respect. 34% en 54. Anaconda en Bethl. Steel waren iets vaster op 10% (10) en 28% (27%), Steels fractioneel lager op 34% (34%). WOENSDAG, 14 Febr. Vorige Slotkoersen. Heden Londen 7.56 7.531% Berlijn 58.55 58 65 Par«s 9.78% 9.781% Brussel 34.67 34 62% Zwitserland 48.01 48 00 Weenen Het Godsrijk op aarde door Christus gesticht, dat ook wordt aangeduid door den naam: de Strijdende Kerk op aarde, verdient dezen naam wel ten volle in onze dagen. Strijd en nog eens strijd. Strijd in de Zuid- Amerikaansche Republieken, waaronder de goddelooze regeering van Mexico de kroon spant; strijd in Rusland, waar een satanisch bewind al het goddelijke vertrapt; strijd in Spanje, waar men Gods dienaren het land uitjaagt en kerken en kloosters in brand steekt; strijd in Duitschland waar men den God van het Oude. en Nieuwe Testament wil verbannen om plaats te maken voor Wodan, den heiden- schen oorlogsgod der oude Germanen; strijd in China, waar de Missie en haar bedienaren voortdurend zijn blootgesteld aan de roofzucht en moordlust van woeste benden; strijd ook in de landen, waar het er rustiger toegaat, maar waar boven- en ondergrondsche stroomingen van min of meer kwaadaardig karakter kna gen en wroeten in de godsdienstige lager van het volk; strijd tenslotte in ons eigen land waar ook vele factoren zijn die geloof en ze den belagen en de zielen van God en Kerk vervreemden. Zeker, ook In ons eigen vaderland ontoreekt het niet aan wolken aan den godsdlenstigen hemel, moet de Kerk zonder ophouden vech ten om de haar toevertrouwde zielen te be houden en ziet zij ondanks alle Inspanning toch nog velen den verkeerden weg gaan. En toch Is er in ons land een lichtpunt, een zeer troostvolle lichtzijde. En dat is het groote aantal geestelijke roepingen. Men vindt geen parelen op een mesthoop. Al hoort men een en kelen keer: „Hoe kan er uit zoo'n gezin een priester voortkomen?", is het regel voor de overgroote meerderheid der roepingen, dat zij groeien in de brave gezinnen, uit families waar de Katholieke tradities ongerept bewaard wor den, onaangetast door liberalisme, socialisme of moderne onverschilligheid en wuftheid. Het is een groote eer dat de Katholieken van Nederland procentsgewljze het van die van alle andere landen der geheele wereld winnen in aantal geestelijke roepingen en missionarissen. Maar: Noblesse oblige, adel brengt verplich tingen mee: Katholiek Nederland vindt een buitengewoon sterken ruggesteun in die gezon de kern, waarop de roepingen bloeien, en in die roepingen zelf. maar Katholiek Nederland zal dien ruggesteun slechts behouden, als het door geestelijke en stoffelijke hulp meewerkt om die zeer kostbare gave waardig te blijven. St. Bonifacius-Misslehuis. Father LEFEBER Missiehuis, Hoorn. Koninklijke vaster H V A luier Rubber beter Amerikwaarden prijshoudend Tabak prijshoudend Oslo New 5 Rome Praag 33.80 33.75 39.00 39.00 38.00 3800 1.50 1.50 13.07% 13. OS 7.35 j 7.! 01 20.20 20.20 I Laten. r 16 10 'x(6 102% 1027/s Vorige slotkoersen. Heden Staatsleeningen 5 Nederland 1932 101 4% Nederland 1916 4% Nederland 1917 101% 101% 4 Nederland 1933 99% 997/8 4% N Ind 1926 AB 95 95 4% N Ind 1931 95 95 5% Youne!p»n 1930 54 53% Banken Amsterd. Bank 117% Koloniale Bank 53% Indische Bank 53 Cert Handel-Mij 47% Industrieën Unilever 80% Calvé Delft 67Va Alg. Kunstzijde 34% Van Berkel's Pat. 20% Nieuwe Philips 254 Kiich. Accoustiek Va Ned. Ford 122% Industr. Buitenland Anaconda 10 Bethlehem Steel 4 7% Kennecot 12% U. 6. Steel 34% O. 8. Leather 6% Intern Nickel 14% 117% 53% 52% 47% 80 67% 34 20% 254 172 10% 28% 13 34% 6% 14% Mijnbouw 7% J.T-/S Boeton Mynbouw 7% 133 133 Red lang Lebong 128 129 Petroleum 178% 178% 13 12% 103 S Vorige slotkoersen. Heden Contlnentol OU 11% 11% Shell Union OU 6% 6% Rubber A dam Rubber 102% Bandar Deli Batavia Rubber Serbadjadi Siiau V. I. G. O, 8(% 42% 30% 31% 50% Allied 51 Intercontin Rubber 2% Scheepvaart Java Ch. Japan 26% HoU. Amerika Lijn Dito Gem. Eigen d 1^6 Kon. Ned. Stoom J? Scheepvaart-Unie Suiker H. V. A. 190% Java Cultuur 102 N. 1. S. U50 Vorstenlanden 26 Actions Idem 17.90 Tabak Dell Batavia f?® Oude Deü 118 Oostkust 22% Senembah Spoorwegen Union Pacific Wabash Erie Kansas City Srmfb South Ralltt IhlC Milw Maxweij u Gr Nominaal. 146 13% -0% 4% i4Va 103% 80% 43 31 32 51 51 2% 26 9 47% 189% 162 80 26 17.80 128 118% 23 148 78% 3Vg 13 Va 11 21 4% 14% Woensdag 21 Februari zal mrs. E. W: Brtms- kill voor de English Association te Haarlem een lezing houden over „Our old roads and ancient inns (with slides)". De bijeenkomst vindt plaats in café Brink mann, Groote Markt en vangt aan om 8 uur. KoeUers, Oostvest 3rood, uittreksel Burger lijken stand en loterijbriefjes; Klök, Tempeliers straat 14, ceintuur; Aarts, Nassaustraat 86, étui m. .i; Wintermans, Ger.rit van Heesstraat 17, hond; Bruggeman, Nieuwe Groenmarkt 6, handschoen; Van Dedem, Boekenrodeweg 2, Aerdenhout, kettinkje; Van Rixel Noorder Tuin dorplaan 1, muts; Wempe, Oudeweg 125, moer van een rad; Kuuper, Oost-Indiëstraat 95, muts; Bureau van Politie, Smedestraat, schoe nen; Zeilstra, Solostraat 14, tasch met inhoud; Steinman, Zuid-Polderstraat 20, tasch; Bor des, jan Haringstraat 87, voetsteun van een motor. J. Vogels, Oranjestraat 150, armbandhorloge. Tempelman, Voorhelmstraat 62, idem. D. de Jong, Lange Heerenvest 94, ceintuur. Wijnands, Bleekenbergstraat 20, handschoen. Jansen, Ridderstraat 11, hond, kat. Kennel Kleist, Houtvaart 206, hond. Sturm, Leidscheplein 25rd., handbeschermer. L. Kuppers, Leidsche vaart 46, muts. Gieling, Bloemertsteeg 4, oor bel. V. Zuijlen, Molenaerstraat 17a, portemon- naie m. i. P. Twuüveren, De Cïercqstraat 136, poederdoosje. G. Davidson, Gaelstraat 13, por- temonnaie m. i. Begeman en Sneltjes, Kruisweg 30, rozenkrans. Bos, De Witstraat 36, idem. Bureau van Politie Smedestraat, rywielbelas- tingplaatje, lorgnet, sleutel. Zeeman, Gen. de Wetstraat 4rd„ reticule. A. Timmerman, v. d. Hulststraat 4rd., sokje. G. Lammerse, Leidsche vaart 38d, wandelkaart. J. Droog, V. Oosten de Bruijnstraat 61, zakdoek en elastiek. Terug te bekomen bij: Van Norden, Nadorst straat hondenpenning; Asyl, Ridderstraat 11, 2 honden, twee katten; Bruisma, Assendelver- straat 19, handschoen; D. Florie, Barrevoete- straat 21, halsband met penning; v. d. Kroft, Hasselaersplein 1, handschoen; J. Beijer, Zij huizen no. 7. idem; H. C. v. d. Kolk, Graaf schapstraat 25, handwarmer; Wezenaar, Beu kenstraat 29, hond; J. Verbeek, Laurierstr. 48, kat; W. Geleijns, Siriusstraat 41, koffer m. inh.; Bosmans, Scheperstraat 57, mand; P. Hilter- man, Rijksstraatweg 162, muts; Bureau van Po litie Smedestraat, autokruk, ceintuurs, foudraal; nummerplaat, portemonnaie, idem met inhoud; F. Sprokkreef, Hoogerwoerdstraat 13, idem; P. Hilterman, Rijksstraatweg 162, idem; M. Besten burg, Meidoornplein 37, hondenpenning; J. Plantinga, 2e Vodfuitgangstraat 12, rijwielbel.- plaatje; Weener, Delftstraat 31rood, idem; J. Nelis, Burgwal 63, rijwiel; Tadema, Nassaulaan 54, rozenkrans; v. Baaren, Beukenstraat 33, rlj- wjelbelastingplaatje; Bijster, Boogstr. 20, sleu tel; Roose Zuid-Brouwersstraat 3, 2 schriften; Teeuwen, Spoorwegstraat 26, speldje; Burghout, Vooruitgangstraat 107, shirt; J. Droog, v. Oos ten de Brufjnstraat 61, zakdoek en elastiek; A. Guitenauw, 2e Vooruitgangstraat 26, hand beschermer. Diefstallen Aangifte is gedaan van het ver missen van twee damesrijwielen en eenige be- lastingmerken vanuit een rijwielbergplaats van de Gereformeerde kerk aan de Koediefslaan. Ook is aangifte gedaan van diefstal van een tasch van een rijwiel, welk rijwiel voor een winkel stond. Geboren: J. MokCarstense d; A. Duindam v. Deursen, z.; A. Collet—Kruyff, z.; C. Ver- donkschotDraijer, z. Ondertrouwd: Jac. Westerlaken en G. D. Moo- ser. Gehuwd: S. Degeling en J. T. Kosters; P. J. Luiten en H. M. Droog. Overleden: Ca. Huisman, 74 j., gehuwd met C. Holsvoogd; M. A. Kostka, 66 j.; G. Wuister, 76 jaar. Tooneeluitvoering „Door Eendracht Sterk" Het was een goede gedachte van „D. E S." om op Vastenavond haar donateurs en kunstlievende leden eens te vergasten op een vroolijk spel. De keuze was dezen keer gevallen op „Huwe lijkskoorts" van Herman Burger en wij zijn er van overtuigd, dat in de oogen van de talrijke aanwezigen de zaal van het R. K. Vereni gingsgebouw was geheel uitverkocht die keuze goed is geweest. Het was een goed slot van het winterpro- gram, en de talrijke aanwezigen hebben een goeden indruk van „D. E. S." medegenomen, wat zeker hoopvol zal stemmen voor de naderende feesten van „D. E. s Want, zooals de voorzitter in zijn openings woord zelde, zijn plannen in voorbereiding tot viering van het 35-jarig bestaan, dat in dit najaar herdacht zal worden door het organi- seeren van een concours waarmede eenige avon den gevuld zullen worden en zij, die nu dona teur worden, daarvan kunnen profiteeren. Ten slotte zij nog medegedeeld, dat de gees telijke adviseur, met eenige toepasselijke woor den, de medaille, dezen zomer in Rotterdam verdiend, aan het vaandel hechtte. „Kent u zelf" De hondendressuurvereeni- glng „Kent u zelf" hield haar jaarvergadering in „De Weyman". Wegens bedanken van den voorzitter, den neer Bangert, werd een nieuwe voorzitter ge kozen in den persoon van den heer De Geus. jachtopziener van „Veen en Duin". Uit het verslag van den secretaris-penning meester, den heer Overweg, bleek de groote bloei van de vereeniging. Dit jaar zal worden deelgenomen aan de competitie. R. K. Kiesvereeniglng „Recht en Plicht" (afd. Santpoort I). Bovengenoemde kiesvereeni- ging houdt Woensdag 14 Februari a.s. haar jaarvergadering in „Zomerlust." De agenda vermeld o.a.: verkiezing van een geheel nieuw bestuur. Candidaten kunnen worden ingediend by den secretaris, den heer P. P. Smit, Hoofd straat 100. In het vervolg zullen de vergaderingen beur telings in Santpoort en in Driehuis gehouden worden. Ook de gevechten aan de Philadelphia-brug zyn geëindigd, terwyi op andere plaatsen de Schutzbund den aftocht blaats. Op enkele arbeiders-heime waaien thans witte vanen. Bij de bezetting werden massa's wapenen en munitie gevonden. In het 12e dis trict gaf zich eveneens een groot aantal „Schutzbündler" over. Daar de politie niet voldoende talrijk was, om de gevangenen te transporteeren, werden de in de omgeving gelegen magazynen bezet en tot gevangenis voor de arrestanten ge bruikt. De troepen hebben In den loop van den ochtend stelselmatig alle roode gemeentege bouwen, die door de soc. dem. gemeentebe stuurder sinds jaren waren ingericht tot stra tegische steunpunten voor een burgeroorlog, doorzocht. Leopoldau, aan de grens van Floridsdorf, aa. tot nu toe zonder onderbreking in handen van de Schutzbund was, is eveneens door de regee- ringstroepen veroverd. In Judenhof, eveneens in Floridsdorf, trachtte de Schutzbund zich in loopgraven te verschansen. Het politiecommis sariaat in het district Floridsdorf, dat sedert het uitbreken van den opstand midden in het gevechtsgebied tusschen regeeringstroepen en „Schutzbündler" lag, had reeds des ochtends, „meer lucht" gekregen, zoodat de bezetting voor de eerste maal ln deze dagen kon worden afge lost. Bu deze gelegenheid zouden 100 gevange nen zyn gemaakt. Naar verluidt zouden zich 200 man marxistisch trampersoneel ter be schikking hebben gesteld van de bondsregee- ring. Het ïyk van den Dinsdag gedooden dis trict-commandant Friedrich, werd in Florids dorf gevonden. In Schlingerhof (Floridsdorf) dat door de regeering met mijnen beschoten werd, zyn thans 50 lyken gevonden. In Meidling houdt de Schutzbund nog de Weensche berg bezet. (Ongecorrigeerd) iiiniiitiiiiiiiDiiiiiiiiiiiiii N.Vè Zondag a.s. wordt op de overdekte banen in het Krelagehuis aan de Leidsche Vaart een be- langryke tenniswedstryd gespeeld. De sterke ploegen van Amsterdam en Den Haag die in den stry'd om den Telegraaf-beker hun thuiswedstryd wonnen en uit verloren, zul len n.l. onder leiding van het Bestuur van het District Haarlem van den Nederlandschen Lawn Tennis Bond op „neutraal" terrein een beslis- singswedstrqd spelen. Voor dezen wedstrijd die om 10 uur vm. aan vangt en vermoedelijk tot 5 uur duurt is de entree-prijs laag gesteld (40 cent) om de tal- rijke tennisliefhebbers, ook de jongeren, in Haar lem en omgeving in de gelegenheid te stellen een wedstrijd van de sterkste Nederlandsche spelers en speelsters te kunnen bywonen. Een bijzondere attractie op tennisgebied voor Haarlem. De samenstelling der teams wordt nader be kend gemaakt. .r H"t verleunen van eerste hulp Nu onze geachte commissaris van politie het mpt het oog op de „bechtenweek" noodig oordeelt het publiek door middel van gedrukte raadgevin gen op te voeden en te wijzen op wat goed en niet goed Is, mag ook nog wel eens gewezen worden op de directe gevolgen van het nemen van verkeerde bochten, n.l. ongelukken en wat daarmee verband houdt. We zouden hrt zoo kunnen zeggen: Verkeerde boclit- hotsing-verkeersongeval-op- dringend-publiek-.,helpen" van de slachtoffers door ondeskundigen met gevolg, dat van een klein ongeval een groot ongeluk gemaakt wordt. Een geval van reoenten datum. Een lid van den Ongevallendienst. geroepen bij een ongeval, vindt ter plaatse wel een groot publiek, doch geen patiënt. Bij onderzoek bleek deze docr „gedienstige" handen ln een auto ge heschen te zijn. Bij verder onderzoek door het O. D.-lid bleek een onderbeenfractuur, welke natuurlijk door het ondeskundige transport veel was verergerd. Niet te dikwijls kan op het volgende gewezen worden. Bel bij een ongeval 14141 op. Maak een grooten kring om den gewonde en wacht tot de dokter oi een O. D.-lid verschijnt. Laat de patiënt rustir liggen. Doe niets, dan helpt ge dikwijls het beste. Met vrlendelijken dank voor de plaatsruimte, J. HENDRIK. FORTGENS, Voorzitter van- „Snelverband".

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2